حزب عدالت و توسعه

حزب عدالت و توسعه

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
حسن توران در خصوص سخنان مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن دیگر شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری و شرق بیت المقدس را نقض قوانین بین المللی نمی‌داند، گفت: ارزیابی آمریکا درباره شهرک سازی غیر قانونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین نقص قوانین بین المللی است. آنها که حق اسرائیل را برای نقض قوانین بین المللی به رسمیت می‌شناسند همدستان اصلی این اقدامات غیر قانونی و جرائمی هستند که تل آویو مرتکب می‌شود. این اقدام آمریکا اکنون این کشور را در مقابل سازمان ملل و اتحادیه اروپا قرار داده است که شهرک سازی اسرائیل را غیر قانونی می‌دانند. این تصمیم همچنین با سیاست دوره باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا در قبال شهرک سازی اسرائیل مغایرت دارد. دولت اوباما از وتو قطعنامه سازمان ملل که در آن توقف شهرک سازی اسرائیل در سال ۲۰۱۶ درخواست شده بود خودداری کرد.
تابناکتابناک7 ساعت قبل
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: طی هفته گذشته سه جلسه در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش قیمت بنزین برگزار شده که نگرانی تمامی آنها اثرگذاری افزایش قیمت این حامل انرژی بر روی کالاها و افزایش قیمت آنها بود اما باید اطمینان داد که وزارت صنعت و دولت اجازه هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهد داد. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۸۲ واحدی معادل ۰٫۱۰ درصد به رقم ۸۱ هزار و ۷۰۹ واحد رسید. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۶۵۳ واحدی معادل ۱٫۱۳ درصد به رقم ۵۸ هزار و ۶۸۴ واحد رسید. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۲۲ هزار و ۴۵۵ تومان (۶۹۳ تومان افزایش نسبت به روز سه شنبه) بود. اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم‌مرغ نداردمدیرعامل اتحادیه مرغداران تخم‌گذار با اشاره به اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر قیمت تمام شده تخم مرغ ندارد، زیرا میزان عرضه و تقاضا در این زمینه تعیین کننده قیمت این محصول است.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور و رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه، گفت: ۲۰۲۰، سال کاهش بیشتر نرخ بهره‌های بانکی خواهد بود. اردوغان اظهار داشت: درحالی که میزان صادرات در سطح جهان با کاهش ۵۲ درصدی روبرو شده اما صادرات ترکیه دو درصد افزایش یافته است. وی ادامه داد: وقتی ما دولت را تشکیل دادیم به بانک جهانی ۲۳٫۵ میلیارد دلار بدهی داشتیم. ما پرداخت این بدهی‌ها را در ماه می‌۲۰۱۳ به اتمام رساندیم و دیگر با بانک جهانی کاری نخواهیم داشت. رییس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: دوران بدهکاری ارزی به پایان رسیده و با پول ملی خود در راستای رسیدن به اهداف گام بر می‌داریم.

حمایت نمین از افزایش قیمت بنزین

4+
ایمناایمنا1 روز قبل
ایسناایسنا2 روز قبل
رئیس‌جمهوری ترکیه امروز (سه‌شنبه) گفت، آنکارا آگاه است که حمایت آمریکا از نیروهای ی‌پ‌گ کرد سوریه فورا متوقف نخواهد شد اما مبارزه آنکارا علیه این نیروها که یک گروه تروریستی به شمار می‌روند، ادامه خواهد یافت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، ‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه گفت، ترکیه به مبارزه علیه ی‌پ‌گ تا زمانی که تمام تهدیدها علیه ترکیه متوقف شود و همه شبه‌نظامیان حذف شوند، ادامه می‌دهد. او افزود، هیچ طرحی در این منطقه نمی‌تواند بدون حمایت و رضایت ترکیه محقق شود. ترکیه که از حمایت آمریکا از این نیروها خشمگین است، مرتبا از این متحد خودش در ناتو می‌خواهد تا روابطش با این گروه را متوقف کند. رجب طیب اردوغان همچنین تاکید کرد که در جریان گفت‌وگوهای اخیر در واشنگتن به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است که ترکیه از خرید سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه عقب‌نشینی نخواهد کرد.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه در پارلمان بار دیگر بر خرید همزمان جنگنده اف-۳۵ از آمریکا و سامانه دفاعی اس-۴۰۰ از روسیه تأکید کرد. به نوشته خبرگزاری تی آر تی، او گفت که ترکیه بار دیگر خواستار خرید جنگنده اف-۳۵ شده است و آنکارا در ساخت این نوع جنگنده شریک است و توانسته با آمریکا بر سر حل ریشه‌ای پرونده خرید سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ از روسیه به توافق برسد. اردوغان همچنین گفت که برخی کشورها از شبه‌نظامیان کرد سوریه به عنوان اهرم فشار علیه ترکیه بهره می‌برند. او با دفاع از گروه موسوم به «ارتش ملی سوریه» که عمده اعضای آن را گروهک «ارتش آزاد» تشکیل می‌دهد، مدعی شد که آنها از خاک سوریه دفاع و ارتش ترکیه را در امر مبارزه با تروریسم یاری می‌کنند و نباید به آنها لقب «تروریست» داد. در حال تکمیل …انتهای پیام/ص
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری فارس: «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه در پارلمان بار دیگر بر خرید همزمان جنگنده اف-۳۵ از آمریکا و سامانه دفاعی اس-۴۰۰ از روسیه تأکید کرد. به نوشته خبرگزاری تی آر تی، او گفت که ترکیه بار دیگر خواستار خرید جنگنده اف-۳۵ شده است و آنکارا در ساخت این نوع جنگنده شریک است و توانسته با آمریکا بر سر حل ریشه‌ای پرونده خرید سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ از روسیه به توافق برسد. اردوغان افزود: «به ترامپ گفتیم که ترکیه بیش از همه کشور‌ها با داعش مبارزه کرده و توانسته‌ایم بیش از ۴۰۰۰ تروریست داعشی را از پا در آوریم.» رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه به شبه‌نظامیان کرد سوریه پرداخت و گفت که روزی نیست که آن‌ها توافق «منطقه امن» در شمال سوریه را زیر پا نگذارند، اما همه می‌دانند که ترکیه توانایی مبارزه با آن‌ها را دارد و کار ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه را تمام خواهد کرد. اردوغان همچنین گفت که برخی کشور‌ها از شبه‌نظامیان کرد سوریه به عنوان اهرم فشار علیه ترکیه بهره می‌برند. او با دفاع از گروه موسوم به «ارتش ملی سوریه» که عمده اعضای آن را گروهک «ارتش آزاد» تشکیل می‌دهد، مدعی شد که آن‌ها از خاک سوریه دفاع و ارتش ترکیه را در امر مبارزه با تروریسم یاری می‌کنند و نباید به آن‌ها لقب «تروریست» داد.
فراروفرارو6 روز قبل
این دیدار در حالی صورت گرفت که روابط ترکیه و آمریکا در هفته‌های اخیر دچار تنش شده بود. سفر رجب طیب اردوغان به آمریکا در حالی رخ داده است که او روابط گرمی با ایران و روسیه دارد. اردوغان روابط گرمی با پوتین و روحانی داردمحسن جلیلیوند تحلیلگر مسائل سیاست خارجی در این باره به فرارو گفت: «اردوغان وارث دو نوع حکومتداری متفاوت است. اردوغان همزمان با اینکه یک نگاه منطقه‌ای و جهانی دارد که بر آمده از حکومتداری عثمانی است، یک نگاه ناسیونالیستی هم دارد که از حکومتداری آتاتورک به جا مانده است.» او افزود: "سیاست خارجی اردوغان بسیار انعطاف پذیر است. علیه ایران حرفی می‌زند، اما پس از آن در برنامه هسته‌ای از مواضع ایران حمایت می‌کند و به ایران کمک می‌رساند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
درست در شرایطی که رسانه‌های وابسته به حزب حاکم٬ نتایج دیدار اردوغان و ترامپ را بسیار مهم و ارزشمند تلقی می‌کنند٬ مخالفین بر این عقیده‌اند که این سفر٬ صرفا در حد یک نمایش رسانه‌ای باقی ماند. دو روایت متفاوت از حضور سناتورها در دیدار اردوغان ترامپرجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه٬ در راه بازگشت به کشورش و در داخل هواپیما به رسم سالیان اخیر٬ با روزنامه‌نگاران همراه خود گفت‌وگو کرد. اردوغان در این گفت‌وگوی نسبتا طولانی٬ گفته است: «به جناب ترامپ گفتم: اجازه بدهید من با اعضای کنگره آمریکا صحبت کنم و آنها را اقناع کنم. ترامپ با بسیاری از رهبران دنیا رفتار صمیمانه دارد اما هیچ رهبری به اندازه اردوغان٬ در دیدار با ترامپ به همه خواسته‌هایش نرسید. » در مقابل٬ میشل کرولی خبرنگار نیویورک تایمز نیز نوشته است: «آخرش معلوم نشد که دیدار اردوغان و ترامپ٬ دقیقا چه نتیجه‌ای داشت.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
تاکنون بیش از ۳۲۰ متهم این پرونده٬ با حکم سنگین حبس ابد روبرو شده‌اند. برخی از روزنامه‌نگارانی که به عنوان مظنون دستگیر شده‌اند٬ با حکم سنگین «عضویت در گروه مسلح تروریست» با حکم حبس ابد مواجه شده‌اند. اما هفته گذشته٬ یکی از قضات دادگاه قانون اساسی ترکیه٬ حکم به آزادی آلتان‌ها داد. این فقط ترکیه است که یک روزنامه‌نگار را به راحتی به عنوان عضو گروه تروریستی به زندان می‌اندازد. با این حساب٬ اشتباه است اگر گروه گولن٬ مانند یک سازمان و تشکیلات فرهنگی و فکری عادی شناخته شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
رئیس جمهور ترکیه با جمعی از بازرگانان و اعضای اتاق بازرگانی آمریکا دیدار کرد. قدس آنلاین؛ به نقل از آناتولی٬ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که به دعوت همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ وارد واشنگتن شده٬ بامداد امروز در هتل محل اقامت خود در یک میزگرد اقتصادی شرکت کرده و با جمعی از بازرگانان و اعضای اتاق بازرگانی آمریکا دیدار کرد. تقویت روابط اقتصادی واشنگتن – آنکارا٬ توجه به تعرفه‌های گمرکی و تلاش برای افزایش حجم مبادلات تجاری٬ از محورهای دیدار اردوغان با بازرگانان آمریکایی و نمایندگان کمپانی‌هایی همچون گوگل٬ پپسی٬ کوکاکولا٬ هیلتون٬ اوبر و چند شرکت دیگر بود. مخالفین اردوغان در داخل ترکیه از جمله کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق٬ سفر او به واشنگتن را یک سفر بدون دستاورد خوانده و اعلام کرده بودند که اردوغان نباید در چنین مقطعی به آمریکا برود. روزنامه جمهوریت به عنوان یکی از مهم‌ترین ارگان‌های رسانه‌ای مخالفین اردوغان امروز در تیتر صفحه نخست٬ این عبارت را به کار برد: «به جایی رفته که او را نمی‌خواهند.» این روزنامه همچنین از قول چند سناتور آمریکایی اعلام کرده که از دید آنها٬ سفر اردوغان به آمریکا در شرایط کنونی دستاوردی ندارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی٬ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که به دعوت همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ وارد واشنگتن شده٬ بامداد امروز در هتل محل اقامت خود در یک میزگرد اقتصادی شرکت کرده و با جمعی از بازرگانان و اعضای اتاق بازرگانی آمریکا دیدار کرد. تقویت روابط اقتصادی واشنگتن – آنکارا٬ توجه به تعرفه‌های گمرکی و تلاش برای افزایش حجم مبادلات تجاری٬ از محورهای دیدار اردوغان با بازرگانان آمریکایی و نمایندگان کمپانی‌هایی همچون گوگل٬ پپسی٬ کوکاکولا٬ هیلتون٬ اوبر و چند شرکت دیگر بود. مخالفین اردوغان در داخل ترکیه از جمله کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق٬ سفر او به واشنگتن را یک سفر بدون دستاورد خوانده و اعلام کرده بودند که اردوغان نباید در چنین مقطعی به آمریکا برود. روزنامه جمهوریت به عنوان یکی از مهم‌ترین ارگان‌های رسانه‌ای مخالفین اردوغان امروز در تیتر صفحه نخست٬ این عبارت را به کار برد: «به جایی رفته که او را نمی‌خواهند.» این روزنامه همچنین از قول چند سناتور آمریکایی اعلام کرده که از دید آنها٬ سفر اردوغان به آمریکا در شرایط کنونی دستاوردی ندارد. همچنین خانم مرال آکشنر رهبر حزب خوب٬ دیروز به اردوغان توصیه کرد: «در دیدار با ترامپ٬ نامه گستاخانه‌اش را توی صورتش پرت کن تا بداند که حق ندارد در برابر ملت ما گستاخی کند.» قرار است اردوغان امروز با دونالد ترامپ دیدار کند و سپس دیدار هیات‌های دوجانبه آغاز شود و بعدازظهر امروز به وقت واشنگتن٬ کنفرانس مطبوعاتی مشترک اردوغان و ترامپ٬ برگزار شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
اولین مساله این بود که انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه نشان داد که اردوغان دیگر کاریزمای سابق را ندارد. ترکیه می‌خوهد با ایجاد یک بحران جدید در خارج، وضعیت بحران داخلی را حل و فصل کند. در داخل ترکیه کرد‌ها می‌توانستند با دولت سوریه متحد شوند؛ چندین بار گفته بودند که ما با دولت سوریه مشکلی نداریم ما خود مختاری می‌خواهیم و جدایی طلب نیستیم ولی ترکیه استقلال یا خودمختاری کرد‌های سوریه را برای خودش آفت می‌داند. یعنی نصف مرز ترکیه با سوریه منطقه امن بشود. الان کرد‌ها با دولت سوریه مشکلی ندارند، کما اینکه خیلی از کرد‌ها از آن منطقه رفتند که بهانه دست دولت ترکیه و سوریه ندهند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
بسته اصلاحات دستگاه قضای ترکیه٬ حتی از سوی مخالفین اردوغان نیز با ارزیابی مثبت روبرو شده، اما کارشناسان بر این باورند که این بسته نمی‌تواند حامی و توسعه دهنده آزادی بیان باشد. هاشم کلچ٬ حالا بازنشسته شده و بی‌محابا از برخی مشکلات دستگاه قضا٬ به راحتی انتقاد می‌کند. این قاضی عالی‌رتبه در مورد ضرورت اصلاحات در دستگاه قضا می‌گوید: خوشبختانه هر دو بسته‌ای که برای اصلاحات دستگاه قضا تدوین شدند٬ بخش قابل توجهی از مشکلات را حل می‌کنند. حیاط خلوت گولنی‌هانمی‌توان از قوه قضائیه ترکیه سخن گفت٬ بدون آن که به جماعت فتح‌الله گولن پرداخت. دستگاه قضا و جرایم جایگزین حبسیکی از نکاتی که در بسته اصلاحات دستگاه قضای ترکیه گنجانده شده٬ تلاش برای کاهش میزان محبوسین است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین المللی خبرگزاری صدا و سیما، روزنامه «ینی چاغ» روز سه شنبه در مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی خود نوشت: اکنون مشکلاتی بزرگ پیش روی «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه قرار دارد. وی با چنین نظامی در زمینه اداره امور کشور با تنگنا‌های بسیار مهم مواجه شده است. انتصاب «برات آلبایراک»، داماد رئیس جمهور به سمت وزیر امور اقتصاد نشان داد که مسائل اقتصادی مهم‌ترین عنصر در کاهش حمایت از وی بوده است. نرخ بهره‌ها به صورت دستوری کاهش یافت. نرخ برابری ارز‌های خارجی تغییرات عمده‌ای نداشته، اما تورم در بخش مواد غذایی کاهش نیافته است. گفته می‌شود پس از تاسیس این احزاب به سرعت شمار زیادی از حزب عدالت و توسعه جدا خواهند شد و به این احزاب خواهند پیوست.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
اما چند روز بعد٬ مقامات آمریکا شروع به گلایه کرده و تصویر جدیدی از موقعیت نهادهای اقماری پ. ک. ک در شمال سوریه ترسیم کردند. در همان روز٬ روزنامه ینی آکیت از ارگان‌های رسانه‌ای حزب عدالت و توسعه نیز در تیتر و خبر صفحه نخست خود نوشت: «گشت مشترک واحدهای گشتی روسیه و ترکیه در شمال سوریه بی‌فایده است. نکته جالب در مورد تمایل برای ادامه حضور نیروهای آمریکایی در سوریه٬ ربط دادن این موضوع با نفت سوریه است. همچنین رسانه‌های کردی منطقه اعلام کرده‌اند که ۴ درجه‌دار سوریه در شرق فرات و در درگیری با نیروهای ترکیه جان خود را از دست داده‌اند. تهدیدات اردوغان مبنی بر احتمال آغاز مجدد درگیری در شمال سوریه٬ همزمان شده با سفر او به آمریکا.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
وی ادامه داد: با گذشت زمان و وقتی به تحولات منطقه عربی در سال ۱۳۸۹ رسیدیم، سیاست‌های ترکیه بلافاصله تغییر کرد و به وضعیت گذشته حتی با شدت بیشتر بازگشت و این تغییر در سیاست در قالب مداخلات در کشورهای منطقه جلوه‌گر شد. این کارشناس مسائل غرب آسیا با تصریح بر اینکه دخالت‌های ترکیه در کشورهای منطقه دستاوردی برای این کشور نداشته، عنوان کرد: در مصر دولت «سیسی» روی کار آمد و ترکیه از این کشور رانده شد. در تونس و لیبی نیز دستاورد و موفقیتی نداشت و در نهایت در غرب آسیا تلاش‌های ترکیه برای مداخله و اثرگذاری عملا بدون دستاورد بود. وی افزود: متاسفانه با وجود عدم دستاوردهای سیاسی و غیر سیاسی برای ترکیه در منطقه، این کشور روی سوریه متمرکز شد و در خصوص تحولات عراق نیز ابتدا رویه نادرستی را در پیش گرفت و امروز نتیجه سیاست ترکیه این است که تنش در سوریه مخصوصا در مناطق شمالی به بهانه تامین امنیت، افزایش پیدا کرده است. ترکیه عملا حاکمیت سوریه را زیر پا گذاشت و یک جانبه و غیر قانونی وارد سلسله درگیری‌ها در شمال سوریه شد و در حال حاضر نیز بخش قابل توجهی از مناطق شمال سوریه را در اشغال خود دارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی ادامه داد: با گذشت زمان و وقتی به تحولات منطقه عربی در سال ۱۳۸۹ رسیدیم، سیاست‌های ترکیه بلافاصله تغییر کرد و به وضعیت گذشته حتی با شدت بیشتر بازگشت و این تغییر در سیاست در قالب مداخلات در کشورهای منطقه جلوه‌گر شد. این کارشناس مسائل غرب آسیا با تصریح بر اینکه دخالت‌های ترکیه در کشورهای منطقه دستاوردی برای این کشور نداشته، عنوان کرد: در مصر دولت «سیسی» روی کار آمد و ترکیه از این کشور رانده شد. در تونس و لیبی نیز دستاورد و موفقیتی نداشت و در نهایت در غرب آسیا تلاش‌های ترکیه برای مداخله و اثرگذاری عملا بدون دستاورد بود. ترکیه عملا حاکمیت سوریه را زیر پا گذاشت و یک جانبه و غیر قانونی وارد سلسله درگیری‌ها در شمال سوریه شد و در حال حاضر نیز بخش قابل توجهی از مناطق شمال سوریه را در اشغال خود دارد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
مرور شرایط سیاسی و موازنات حزبی در ترکیه٬ چنین نشان می‌دهد که شاهد یک بازی شطرنج حساس پیچیده بین اردوغان و کلیچدار اوغلو هستیم. کلیچدار اوغلو همچنین تلاش می‌کند روابط خوبی با شاگردان اربکان در حزب اسلامگرای سعادت برقرار کند و همه چیز را در فضایی مطلوب پبش ببرد. اما اردوغان دمی از حمله باز نمی‌ایستد و می‌گوید: «اگر چه اسم این ائتلاف را ائتلاف ملت گذاشته‌اند. از آنجایی که باباجان توانمندتر از گل و داوود اوغلو است٬ اردوغان ترجیح داده فقط با او دیدار کند. در همین حال٬ کلیچدار اوغلو نیز تلاش می‌کند خود را به باباجان٬ گل و دیگران نزدیک کند و یک ائتلاف گسترده علیه اردوغان و ائتلاف جمهور به وجود بیاورد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
/یادداشت/عصر کرد - «دوست سیاستمدار کردی پس از حمله اخیر ترکیه به شمال سوریه می‌گفت: «کردها غیر از کوه‌ها هیچ دوست دائمی ندارند!» کردها در ترکیه تا اویل دهه ۹۰ میلادی و با شدت کمتری تا اوایل سال ۲۰۰۰ نمی‌توانستند آزادانه به زبان مادری خود بنویسند و بخوانند. رابطه کردها در ترکیه با اردوغان چگونه است؟ علی رغم همه فشارهایی که کردها در ترکیه تاکنون متحمل شده‌اند، حمایت آنها از اردوغان از ابتدای ظهور وی در صحنه عالی سیاست ترکیه چشم‌گیر بوده است. در همه انتخابات‌هایی که پیروزی از آن اردوغان و حزب وی بوده رای بیشماری از کردها به نفع اردوغان به صندوق ریخته شده است. اوضاع معیشتی کردها برخلاف سایر مناطق ترکیه علاوه بر مشکلات اقتصادی، تا پیش از سال ۲۰۰۲ تحت تأثیر یک عامل دیگر نیز قرار داشت که قانون وضعیت فوق‌العاده بود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
یکی از مهم‌ترین ابعاد عملیات ارتش ترکیه در خاک سوریه٬ به‌کارگیری مخالفین سوری مسلح بود که در سالیان اخیر٬ از حمایت‌های مالی٬ تسلیحاتی و آموزشی ترکیه٬ برخوردار بوده‌اند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از برخی مواضع سران کشورهای اروپایی انتقاد کرده و بر این باور است که مخالفین مسلح سوری٬ برخلاف گفته اروپایی‌ها٬ تروریست نیستند. در واقع برخی از تصاویر و اخباری که از اقدامات و رفتارهای مخالفین سوری مسلح تحت حمایت آنکارا منتشر شده٬ نگران‌کننده‌تر از آن است که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. مضرات مخالفین سوری برای ترکیهاگر چه در شرایط فعلی٬ استفاده از مخالفین مسلح سوری٬ فواید موقتی برای ترکیه به همراه آورده است، اما مشخص نیست که این فواید تا چه اندازه ماندگار و پایدار خواهد بود. تداوم حمایت ترکیه از مخالفین مسلح سوری٬ در آینده٬ مانعی جدی بر سر راه بازگشت آنکارا و دمشق به توافق‌نامه‌ امنیتی آدانا خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
علی باباجان٬ از اوج و فرود تا تبخیراحمد هاکان/ روزنامه حریتمرحله اوج علی باباجان: علی باباجان از اعضای مهم و برجسته حزب عدالت و توسعه٬ پس از استعفا از جمع یاران اردوغان٬ در قدم نخست٬ کاری کرد که اهدافش٬ همچون یک معمای پیچیده به نظر برسد. توجه محافل سیاسی ترکیه را به سوی خود جلب کرد و همه او را جدی گرفتند. موضوع بحث تمام گروه‌های سیاسی ترکیه شد و کاری کرد که یک باد سیاسی جدید در ترکیه٬ وزیدن بگیرد. مرحله افول و فرود علی باباجان: بعد از مدت‌ها٬ با یک روزنامه٬ گفت‌وگوی مفصلی انجام داد. توافق عربستان و امارات در یمناحمد وارل/ روزنامه ینی آکیتپس از مدت‌ها بحران٬ ناامنی و ناآرامی در یمن٬ در ریاض پایتخت عربستان٬ توافق جدیدی صورت گرفت.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
چرا که در هر حال٬ حزب حاکم با تکیه بر آرای هوادارانش بر سر کار آمده و صاحب قدرت شده است. اما وقتی که پای توسعه سیاسی٬ آزادی بیان٬ استقلال دستگاه قضا و مسائل بنیادین آموزشی٬ فرهنگی و اجتماعی کشور به میان می‌آید٬ از هر سوی صدای اعتراض بلند می‌شود. یکی از این حوزه‌های مهم نیز٬ حوزه آموزش است که حالا٬ داد بسیاری از خانواده‌های منتقد حزب حاکم را درآورده است. هدف اولیه از ایجاد این مدارس٬ تربیت خطیبان و روحانیون دینی برای کار و فعالیت در سازمان بزرگ تشکیلات دینی ترکیه بود. اما حالا این هدف بزرگتر شده و فارغ‌التحصیلان این دسته از مدارس دینی٬ می‌توانند در دانشگاه‌ها٬ در هر رشته‌ای درس بخوانند و شغل دلخواه خود را داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه، رئیس حزب کارگر ترکیه با تاکید بر اینکه رئیس جمهور این کشور، طرحی آمریکایی است، افزود: واشنگتن با به حکومت رساندن وی، به دنبال ایجاد نظام ارتجاعی فاسد بود. این واشنگتن بود که اردوغان و حزب عدالت و توسعه را به قدرت رساند. اردوغان در سیاست‌های داخلی و خارجی خود، همه چیز را از بین برد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- رجب طیب اردوغان می‌گوید عملیات چشمه صلح از طریق جنگ و مذاکره به اهداف از پیش تعیین شده خود دست یافت. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید آنکارا به اهداف تعیین شده عملیات «چشمه صلح» -عملیات تجاوز نظامی به شمال شرق سوریه- دست یافته است. «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید آنکارا به اهداف تعیین شده عملیات «چشمه صلح» -عملیات تجاوز نظامی به شمال شرق سوریه- دست یافته است. رجب طیب اردوغان امروز پیش از سفر به مجارستان اظهار داشت آنکارا موفق شد از طریق میدان جنگ و نیز مذاکره به اهداف مدنظر عملیات چشمه صلح دست پیدا کند. وی همچنین مدعی شد ترکیه با انجام عملیات چشمه صلح، تنها در ۹ روز طرح‌های مخرب ۸ سال اخیر را منهدم کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت ۲۴- رئیس‌جمهور ترکیه مدعی شد، در عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، نه تنها هیچ غیرنظامی کشته نشد، حتی یک غیرنظامی نیز خراشی برنداشته است. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) در جمع نمایندگان حزب عدالت و توسعه در پارلمان این کشور، گفت که شبه‌نظامیان کرد سوریه هنوز از منطقه «امن» بیرون نرفته‌اند. اردوغان تأکید کرد: «همه بدانند که ما به عملیات نظامی خود تا غلبه بر تروریسم ادامه خواهیم داد. می‌دانیم که هنوز تروریست‌ها در منطقه امن و مرزهای آن حضور دارند». ارتش ترکیه ۹ اکتبر (۱۷ مهر) عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف تسلط بر مناطق تحت نفوذ شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) در جمع نمایندگان حزب عدالت و توسعه در پارلمان این کشور، گفت که شبه‌نظامیان کرد سوریه هنوز از منطقه «امن» بیرون نرفته‌اند. اردوغان تأکید کرد: «همه بدانند که ما به عملیات نظامی خود تا غلبه بر تروریسم ادامه خواهیم داد. می‌دانیم که هنوز تروریست‌ها در منطقه امن و مرزهای آن حضور دارند». رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه مدعی شد: «حتی یک غیر نظامی نیز در خلال عملیات چشمه صلح خراش هم برنداشته است». ارتش ترکیه ۹ اکتبر (۱۷ مهر) عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف تسلط بر مناطق تحت نفوذ شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
رئیس‌جمهور ترکیه مدعی شد، در عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، نه تنها هیچ غیرنظامی کشته نشد، حتی یک غیرنظامی نیز خراشی برنداشته است. اردوغان تأکید کرد: «همه بدانند که ما به عملیات نظامی خود تا غلبه بر تروریسم ادامه خواهیم داد. می‌دانیم که هنوز تروریست‌ها در منطقه امن و مرزهای آن حضور دارند». رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه مدعی شد: «حتی یک غیر نظامی نیز در خلال عملیات چشمه صلح خراش هم برنداشته است». ارتش ترکیه ۹ اکتبر (۱۷ مهر) عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف تسلط بر مناطق تحت نفوذ شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
اردوغان حتی تهدید کرده است که اگر ارتش سوریه وارد مناطق شمال سوریه از جمله مناطق شرق فرات شامل «جرابلس- اعزاز-الباب» منطقه عملیاتی سپر فرات تا عفرین و ادلب شوند؛ ارتش ترکیه با آنها مقابله خواهد کرد. اردوغان همچنین گفته است که منبج و عین العرب نیز باید تحت کنترل ارتش ترکیه و جیش الوطنی قرار گیرد. اما آمریکا و روسیه از ورود ارتش ترکیه و شبه نظامیان جیش الوطنی به این مناطق جلو گیری می‌کنند. اما از سوی دیگر تهدید کرده است که از نبرد جیش الوطنی با ارتش سوریه تحت فرماندهی بشار اسد حمایت می‌کند. چنانکه احزاب مخالف در مجلس ترکیه ناچار شدند که مجوز عملیات برونمرزی ارتش ترکیه را از ۳۱ اکتبر در عراق و سوریه را برای یک سال دیگر تمدید کنند.
فارسفارس2 هفته قبل
رئیس‌جمهور ترکیه مدعی شد، در عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، نه تنها هیچ غیرنظامی کشته نشد، حتی یک غیرنظامی نیز خراشی برنداشته است. اردوغان تأکید کرد: «همه بدانند که ما به عملیات نظامی خود تا غلبه بر تروریسم ادامه خواهیم داد. می‌دانیم که هنوز تروریست‌ها در منطقه امن و مرزهای آن حضور دارند». رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه مدعی شد: «حتی یک غیر نظامی نیز در خلال عملیات چشمه صلح خراش هم برنداشته است». ارتش ترکیه ۹ اکتبر (۱۷ مهر) عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف تسلط بر مناطق تحت نفوذ شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید