حزب موتلفه اسلامی

حزب موتلفه اسلامی

تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، بامداد امروز محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بر اثر ایست قلبی درگذشت. حبیبی پس از حبیب‌الله عسگراولادی به عنوان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی انتخاب شده بود. زمان و مکان تشییع پیکر دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی متعاقبا اعلام خواهد شد. خبرگزاری تسنیم از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت دارد. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
محمدنبی حبیبی در حالی درگذشت که جامه دبیر کلی حزب موتلفه را بر تن داشت. اما او فعالیت سیاسی و تشکیلاتی خود را از سال ۶۹ و با پیوستن به هیات‌‌های جمعیت موتلفه اسلامی آغاز می‌کند. موتلفه اسلامی از کجا شروع کرد؟ موتلفه را در واقع بازاری‌هایی که در قالب هیات‌های مذهبی کار سیاسی می‌کردند، در سال ۱۳۴۲ پایه‌گذاری کردند. برهمین اساس جمعیت هیات‌های مؤتلفه اسلامی در دی ماه سال ۱۳۸۲ به «حزب مؤتلفه اسلامی» تغییر نام می‌دهد. حبیبی در موتلفه چه کرد؟ با وجود حضور حبیبی از سال ۸۲ در قامت دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اما پس از فوت حبیب‌الله عسگراولادی در سال ۹۲ نقش و جایگاه او در این حزب پررنگ شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، صبح امروز بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت. امروز نه فقط حزب موتلفه اسلامی، بلکه جبهه پیروان خط امام و رهبری و جریان اصولگرایی و همه دوستداران انقلاب یک همسنگر فرزانه را از دست داده است. جبهه پیشرفت و عدالت نیز در پی درگذشت دبیرکل فقید حزب موتلفه پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد: خبر درگذشت آقای مهندس محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی موجب تاثر و اندوه شد. مرحوم حبیبی، از چهره‌های موثر و پیشکسوت در خدمت رسانی به مردم و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و همچنین از افراد شاخص و موثر در حوزه تشکیلات و تحزب در سال‌های پس از انقلاب اسلامی بود. الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتمادملی، در پیامی درگذشت محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، را تسلیت گفت که به این شرح است: محمد نبی حبیبی، از نیروهای باسابقه انقلابی و دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از میان ما رفت.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، در پی درگذشت محمدنبی حبیبی دبیرکل فقید حزب موتلفه اسلامی، روابط عمومی این حزب در اطلاعیه‌ای، جزئیاتی از مراسم تشییع آن اعلام کرد. وی از یاران باوفای امام و رهبری بود و کارنامه انقلابی او نزد انقلابیون شفاف و روشن است. حزب مؤتلفه اسلامی فقدان دبیرکل و همکار پرتلاش خود را به ملت ایران و مقام معظم رهبری و همه خدمتگزاران و خانواده آن مرحوم تسلیت می‌گوید. بر این اساس، مراسم تشییع آن فقید سعید، پنجشنبه (۱۱ بهمن) ساعت ۸:۳۰ صبح از مسجد امام صادق (ع) در میدان فلسطین برگزار می‌گردد. جزئیات مراسم ترحیم و بزرگداشت آن مرحوم نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.
فارسفارس1 ماه قبل
این فعال سیاسی درگذشت مرحوم حبیبی را برای مؤتلفه خسران‌بار توصیف کرد و افزود: وی مدیری با روحیه انقلابی و جهادی بود که تمام وجود خود را به تمام معنا وقت مؤتلفه کرده بود و اعتقاد داشت کار در مؤتلفه عبادت است و با تقوای سیاسی و مدیریت انقلابی و جهادی، مؤتلفه را اداره می‌کرد. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی مرحوم حبیبی را مدیری کاملا تشکیلاتی دانست و خاطرنشان کرد: وی با همت خود در انسجام‌بخشی و تشکیلاتی کردن مؤتلفه کاملا موفق عمل کرد و اعتقاد داشت مؤتلفه نباید قائم به شخص باشد، بلکه باید سیستمی عمل کند، لذا همانطور که رئیس محترم شورای مرکزی حزب، دکتر بادامچیان ذکر کردند، خلأ به وجود آمده از فقدان انسان خدومی همچون مرحوم حبیبی را با جهاد و تلاش و با استفاده از نسل جوان به بهترین نحو جبران می‌کنیم. وی با بیان اینکه مرحوم حبیبی با اعتقاد به اینکه مؤتلفه اسلامی حزب الهی است و تا لحظه آخر برای جلب رضایت خدا به آن خدمت کرد، عنوان داشت: وی از هیچ کوششی در این حزب دریغ نورزیدند که به نظر بنده اجر شهید را خواهند داشت و به شهدای مؤتلفه پیوستند. عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی مطرح کرد: مرحوم حبیبی کار در مؤتلفه را یک تکلیف دینی و الهی می‌دانست و معتقد بود، هرکس به کار در این حزب دنیوی فکر کند، ضرر کرده است. وی کار در مؤتلفه را اخروی محسوب می‌کرد و مؤتلفه را یک جایگاه مقدس می‌دانست، لذا تا آخرین لحظات عمر پربرکت خود روی این اعتقاد عملا ایستاد و تا پاسی از شب تمام وقت خود را صرف کار در مؤتلفه می‌کرد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
برخی مراجع عظام تقلید با صدور پیامی، درگذشت «محمد نبی حبیبی» دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی را تسلیت گفتند. در پی درگذشت «محمد نبی حبیبی» دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی، برخی از مراجع عظام تقلید با صدور پیامی این ضایعه را تسلیت گفتند. پیام تسلیت «حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی» بسم الله الرحمن الرحیمخبر ارتحال مرحوم حاج محمد نبی حبیبی را دریافت داشتم و بسیار متأسف شدم. نامبرده که از یاران وفادار و پراستقامت انقلاب اسلامی بود، مناصب مختلفی را در طول عمر خود در خدمت نظام اسلامی داشت و اخیرا دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بود. مرحوم حبیبی به معنای حقیقی یک سیاست مدار متین و با تقوی و انقلابی بود که همیشه در خط امام و رهبری و روحانیت اصیل گام برمی داشت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مرحوم حبیبی مردی متدین و با تقوا، سخت کوش و مخلص، با استقامت و هوشیار بود و به همین دلیل علاقمندان زیادی داشت. به گزارش ایسنا، متن پیام تسلیت آیت‌الله مکارم شیرازی به مناسبت ارتحال دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، به این شرح است: خبر ارتحال مرحوم حاج محمدنبی حبیبی را دریافت داشتم و بسیار متأسف شدم. نامبرده که از یاران وفادار و پراستقامت انقلاب اسلامی بود، مناصب مختلفی را در طول عمر خود در خدمت نظام اسلامی داشت و اخیرا دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بود. مردی متدین و با تقوا، سخت کوش و مخلص، با استقامت و هوشیار بود و به همین دلیل علاقمندان زیادی داشت. این ضایعۀ بزرگ را به اعضای محترم حزب مؤتلفه اسلامی و تمام علاقمندان ایشان، مخصوصا خانواده محترمشان تسلیت عرض می‌کنم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مراسم چهلمین روز در گذشت محمدنبی حبیبی دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی با حضور تعدادی از فعالان سیاسی برگزار شد. به گزارش ایسنا، در مراسم چهلمین روز درگذشت محمدنبی حبیبی - دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی - که عصر پنجشنبه (۲۳ اسفند) در مسجد فخرآباد تهران برگزار شد. اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه، سیدمحمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم حضور داشتند. محمدنبی حبیبی نهم بهمن درگذشت. وی در سال‌های اخیر مسئولیت دبیرکلی حزب مؤتلفه اسلامی را عهده‌دار بود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مراسم چهلمین روز در گذشت محمدنبی حبیبی دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی با حضور تعدادی از فعالان سیاسی برگزار شد. در مراسم چهلمین روز درگذشت محمدنبی حبیبی - دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی - که عصر پنجشنبه (۲۳ اسفند) در مسجد فخرآباد تهران برگزار شد. اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه، سیدمحمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم حضور داشتند. محمدنبی حبیبی نهم بهمن درگذشت. وی در سال‌های اخیر مسئولیت دبیرکلی حزب مؤتلفه اسلامی را عهده‌دار بود.
الفالف1 ماه قبل
محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بامداد امروز بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت. گروه سیاسی الف، ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۰۰ ۳۹۷۱۱۰۹۰۲۳فارس نوشت: «محمدنبی حبیبی» دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بامداد امروز سه‌شنبه ۹ بهمن بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت. مرحوم حبیبی، همچنین از سال ۱۳۸۳ و پس از حبیب‌الله عسگراولادی دبیرکل حزب موتلفه شد. براساس این گزارش، زمان و مکان تشییع پیکر دبیرکل فقید حزب موتلفه اسلامی متعاقبا اعلام خواهد شد. جامعه خبری تحلیلی الف درگذشت این فعال سیاسی را به خانواده آن مرحوم تسلیت می‌گوید.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رئیس قوه قضائیه با صدور پیامی درگذشت محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی را تسلیت گفت. به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت آیت‌الله صادق آملی لاریجانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم «انا لله و انا الیه راجعون» خبر درگذشت یار دیرین انقلاب آقای محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که عمر خود را در راه دفاع از اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی سپری کرد، موجب تأسف اینجانب گردید. ضمن عرض تسلیت به بیت محترم ایشان و اعضای حزب مؤتلفه اسلامی، برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه با صدور پیامی درگذشت آقای محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی را تسلیت گفت. به گزارش ایسنا، متن پیام تسلیت آملی لاریجانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم «انا لله و انا الیه راجعون» خبر درگذشت یار دیرین انقلاب آقای محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که عمر خود را در راه دفاع از اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی سپری کرد، موجب تأسف اینجانب گردید. ضمن عرض تسلیت به بیت محترم ایشان و اعضای حزب مؤتلفه اسلامی، برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم. صادق آملی لاریجانیرئیس قوه قضائیهانتهای پیام
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، مراسم ترحیم محمدنبی حبیبی دبیرکل فقید حزب موتلفه اسلامی دقایقی پیش در مسجد امام صادق (ع) تهران آغاز شد. در این مراسم، علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی‌محمد بشارتی وزیر اسبق کشور، محمدمهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، حسن بیادی دبیرکل جبهه آبادگران، محمدرضا یزدانی خرم حضور یافته‌اند. این خبر تکمیل می‌شود …
ایرناایرنا1 ماه قبل
علی لاریجانی امروز- سه شنبه - در پیام تسلیت خود در پی درگذشت «محمدنبی حبیبی» دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: درگذشت یار دیرین و خادم انقلاب آقای محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی موجب تاسف و تاثر شد. لاریجانی در این پیام ضمن تسلیت به خانواده، دوستان و اعضای محترم حزب موتلفه اسلامی، برای آن‌ مرحوم رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت کرد. به گزارش ایرنا، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی سحرگاه امروز (سه شنبه) بر اثر ایست قلبی در ۷۳ سالگی دار فانی را وداع گفت. حبیبی که از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۶ به مدت ۴۴ ماه شهردار تهران بود مسئولیت هایی همچون استانداری تهران، فارس، خراسان بزرگ را نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران برعهده داشت. وی پس از استعفای حبیب‌الله عسگراولادی به عنوان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی انتخاب شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به مناسبت درگذشت یار دیرین و صدیق امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، حاج محمدنبی حبیبی، دبیرکل فقید حزب مؤتلفه اسلامی کشور مراسم یادبود این مرحوم در تبریز برگزار می‌شود. مجلس یادبود دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی کشور، روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه امسال، از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد آیت الله شهید مدنی واقع در خیابان دارایی تبریز برگزار می‌شود. به گزارش تسنیم، حجت الاسلام میرتاج الدینی به عنوان سخنران، در پایان این مراسم سخنرانی خواهد کرد. ‌انتهای پیام/ش
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی درگذشت آقای محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی را تسلیت گفت. متن کامل پیام تسلیت آیت الله آملی لاریجانی به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم «انا لله و انا الیه راجعون» خبر درگذشت یار دیرین انقلاب آقای محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که عمر خود را در راه دفاع از اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی سپری کرد، موجب تأسف اینجانب گردید. ضمن عرض تسلیت به بیت محترم ایشان و اعضای حزب مؤتلفه اسلامی، برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم. صادق آملی لاریجانیرئیس قوه قضاییهانتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پیامی درگذشت «محمد نبی حبیبی» دبیرکل حزب موتلفه اسلامی را تسلیت گفت. متن پیام ظریف به شرح زیر است: «انا لله و انا الیه راجعونخبر درگذشت یکی از مبارزان پیشتاز انقلاب اسلامی مرحوم محمد نبی حبیبی که در چهار دهه خدمت صادقانه در جایگاه‌های مختلف منشاء خدمات ارزشمند بوده و تجربه گران‌بهایی را به نسل‌های دوم و سوم انقلاب در جایگاه دبیرکلی یکی از قدیمی‌ترین احزاب سیاسی ایران منتقل کردند موجب حزن و اندوه اینجانب شد. این مصیبت را به همه یاران و دوستان بویژه خانواده و بازماندگان ایشان تسلیت عرض می‌کنم و برایشان از درگاه الهی رحمت و مغفرت و همنشینی با امام و شهدا و دیگر صالحان مسئلت می‌کنم.»

ویدئو / درگذشت حبیبی، دبیرکل بعد از حبیب‌الله

ایسناایسنا1 ماه قبل
محمدنبی حبیبی - فعال سیاسی اصولگرا و از اعضای باسابقه حزب مؤتلفه اسلامی - صبح سه‌شنبه نهم بهمن در سن ۷۳ سالگی درگذشت. او که بعد از استعفای مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی، دبیرکلی حزب موتلفه را بر عهده گرفت، بین سال‌های ۶۲ تا ۶۶ شهردار تهران بود و مدیریت شرکت پست، استانداری تهران، خراسان و فارس و ریاست ستاد اقامه نماز را نیز در کارنامه خود داشت. حبیبی که از منتقدان دولت‌های یازدهم و دوازدهم محسوب می‌شد، در آخرین اظهارنظر سیاسی‌اش، برای چندمین‌بار از برجام و اصرار دولت برای تصویب لوایح مربوط به FATF انتقاد کرده بود.
فراروفرارو1 ماه قبل
دومین دبیرکل حزب مؤتلفه نیز پنج سال بعد از درگذشت نخستین دبیرکل آن درگذشت. در عرصه انتصابی نیز یک عضو در مجمع تشخیص مصلحت نظام دارد؛ مصطفی میرسلیم، محتمل‌ترین گزینه به‌جای نبی حبیبی. پرفروغ‌ترین دوران حزب مؤتلفه، دهه ۶۰ بود. حزب مؤتلفه در سال‌های اخیر بسیاری از حامیان مالی خودش را هم از دست داده است؛ تاجایی‌که نبی حبیبی پیش از این گفته بود: «بنده به‌عنوان دبیرکل حزب مؤتلفه یک روز در بازار کار نکرده و منفعتی نبرده‌ام. او با بیان اینکه حزب مؤتلفه او را به صورت افتخاری عضو شورای مرکزی حزب کرده بود، به «شرق» می‌گوید از این عضویت هم استعفا داده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
آزادی دومین دستاورد انقلاب اسلامی است که هیچ تردیدی در آن وجود ندارد. ۳- استقلالملت و دولت ایران مستقل‌ترین کشور جهان است، انقلاب به سلطه ۲۰۰ ساله قدرت‌های جهان در ایران پایان داد. ۱- آمریکا دشمن دیرینه انقلاب است و هیچگاه انقلاب اسلامی را به رسمیت نشناخت. ۴- طبق گزارش محافل مستقل بین المللی، ایران هشتمین قدرت نظام، سیزدهمین قدرت سیاسی و هجدهمین قدرت اقتصادی جهان است. حزب موتلفه اسلامی در کنار احزاب، گروه‌ها و ملت بزرگوار ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کند و به فضل الهی پیام نفرت ملت ایران را به گوش دشمنان نظام خواهد رساند.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در پیام آیت الله مکارم شیرازی آمده است: خبر ارتحال مرحوم حاج محمد نبی حبیبی را دریافت داشتم و بسیار متأسف شدم. نامبرده که از یاران وفادار و پراستقامت انقلاب اسلامی بود، مناصب مختلفی را در طول عمر خود در خدمت نظام اسلامی داشت و اخیرا دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بود. مردی متدین و با تقوا، سخت کوش و مخلص، با استقامت و هوشیار بود و به همین دلیل علاقمندان زیادی داشت. خدمات او به جامعۀ اسلامی و انقلاب ستودنی است. در این پیام آمده است: این ضایعۀ بزرگ را به اعضای محترم حزب مؤتلفه اسلامی و تمام علاقمندان ایشان، مخصوصا خانواده محترمشان تسلیت عرض می‌کنم.
ایلناایلنا1 ماه قبل
حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در پی درگذشت دبیرکل موتلفه پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش ایلنا، متن این پیام به شرح زیر است: بسمه تعالیدرگذشت برادر گرامی و عزیز جناب آقای محمدنبی حبیبی رحمت الله علیه موجب تأسف و تأثر شد. آن مرحوم از همراهان خدوم انقلاب اسلامی بود و در مراحل مختلف زندگی خود همواره با عشق به امام و انقلاب راه می‌پیمود. اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت ایشان به همسر محترمه و خانواده ایشان و همچنین به دوستان گرامی در حزب مؤتلفه اسلامی، از خدای متعال برای آن فقید سعید علو درجات را مسئلت دارم. سید حسن خمینی
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است: انالله و اناالیه راجعونضایعه درگذشت برادر گرامی جناب آقای محمد نبی حبیبی دبیرکل محترم حزب موتلفه اسلامی موجب تألم و تاثر خاطر شد. آقای محمد نبی حبیبی انسان بزرگوار و والامنش با اندیشه بلند و ایمان استوار و تجربه گران‌سنگ در عرصه سیاست یکی از یاران وفادار به نظام جمهوری اسلامی ایران بودند. اینجانب ضمن تسلیت فقدان آن مرحوم به خانواده معزز حبیبی و اعضای محترم حزب موتلفه اسلامی، برای روح بلند ایشان رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسألت می‌کنم. محمدرضا عارفانتهای پیام/
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت دبیرکل حزب موتلفه اسلامی را تسلیت گفت. متن پیام به این شرح است: انا الله و انا الیه راجعوندریافت خبر درگذشت یار فداکار امام (ره) و رهبری و از همراهان نظام مقدس جمهوری اسلامی، مرحوم محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه، علو درجات و رحمت و غفران الهی را از خداوند متعال برای آن مجاهد نستوه و صبر و اجر را برای بیت محترم ایشان و بازماندگان مسئلت می‌نمایم. انتهای پیام/
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و وزیر اسبق ارشاد طی پیامی درگذشت محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: «لذی خلق الموت والحیاة لیبلوکم ایکم أحسن عملادرگذشت سرباز فداکار امام راحل و یار مخلص رهبر فرزانه انقلاب جناب آقای محمد نبی حبیبی دبیرکل ارجمند حزب مؤتلفه اسلامی رحمة الله علیه را خدمت امام خامنه‌ای، علماء و مراجع، مردم عزیز و تمامی دوستداران انقلاب تسلیت عرض می‌کنم. خداوند آن مجاهد نستوه را با انبیاء و ائمه اطهار محشور نماید و به خانواده و همه علاقمندانش صبر واجر عنایت کند.» انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی درگذشت آقای محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی را تسلیت گفت. متن کامل پیام تسلیت آیت الله آملی لاریجانی به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم «انا لله و انا الیه راجعون» خبر درگذشت یار دیرین انقلاب آقای محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که عمر شریفشان را در راه دفاع از اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی سپری کردند، موجب تأسف اینجانب گردید. ضمن عرض تسلیت به بیت محترم ایشان و اعضای حزب مؤتلفه اسلامی، برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم. صادق آملی لاریجانیرئیس قوه قضاییه
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| «محمدنبی حبیبی» فعال سیاسی اصولگرا و از اعضای باسابقه حزب مؤتلفه اسلامی صبح سه‌شنبه نهم بهمن در ۷۳ سالگی درگذشت. او که بعد از استعفای مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی، دبیرکلی حزب موتلفه را بر عهده گرفت، بین سال‌های ۶۲ تا ۶۶ شهردار تهران بود و مدیریت شرکت پست، استانداری تهران، خراسان و فارس و ریاست ستاد اقامه نماز را نیز در کارنامه خود داشت. حبیبی که از منتقدان دولت‌های یازدهم و دوازدهم محسوب می‌شد، در آخرین اظهارنظر سیاسی‌اش، برای چندمین‌بار از برجام و اصرار دولت برای تصویب لوایح مربوط به FATF انتقاد کرده بود. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 ماه قبل
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی درگذشت دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی پیام تسلیتی را صادر کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن پیام به شرح زیر است: «انا لله و انا الیه راجعونخبر درگذشت شخصیت وارسته و متدین و متعهد جناب آقای محمد نبی حبیبی دبیر کل محترم حزب مؤتلفه اسلامی موجب تأثر و تأسف یاران انقلاب اسلامی شد. بی‌تردید، ایشان از چهره‌های وفادار به امام راحل در دوران سخت مبارزات و یار صمیمی انقلاب و رهبری معظم بودند و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکردند. اینجانب فقدان این شخصیت ارزشمند را به مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و دوستان و یاران ایشان به ویژه بیت مکرم و فرزندان ارجمندشان تسلیت عرض نموده، علو درجات آن فقید سعید و صبر و اجر برای بازماندگان از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.» انتهای پیام
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، مهدی تهرانی، قائم مقام معاونت بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی و هیئت همراه، صبح (دوشنبه) برای حضور و بازدید از برخی مناطق مسلمان نشین چین وارد پکن شدند. هیئتی متشکل از دبیران استان‌های اصفهان، خراسان شمالی، مازندران، زنجان و گیلان، برخی از اعضای دفتر مرکزی در این سفر مهدی تهرانی را همراهی می‌کنند. گفتگو با مسئولین استان «شان شی» و مسلمانان این استان، بازدید از مساجد شهرشیان از برنامه‌های بخش اول این سفر خواهد بود. بخش دوم این سفر شامل سفر به پکن و دیدارهای دوجانبه با مسئولین حزب کمونیست چین خواهد بود. معاونت بین الملل حزب موتلفه ‌اسلامی در این سفر ضمن دیدار با همتای چینی خود و دیگر مقامات وزارت ارتباطات بین‌الملل حزب کمونیست چین، در خصوص زمینه‌های گسترش همکاری‌های دوجانبه حزبی و همچنین تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت تحولات منطقه‌ای و بین المللی گفتگو خواهند کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام تسلیت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پی درگذشت مرحوم محمد نبی حبیبی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمخبر ارتحال مرحوم حاج محمد نبی حبیبی را دریافت داشتم و بسیار متأسف شدم. نامبرده که از یاران وفادار و پراستقامت انقلاب اسلامی بود، مناصب مختلفی را در طول عمر خود در خدمت نظام اسلامی داشت و اخیرا دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بود. مردی متدین و با تقوا، سخت کوش و مخلص، با استقامت و هوشیار بود و به همین دلیل علاقمندان زیادی داشت. خدمات او به جامعه اسلامی و انقلاب ستودنی است. در ادامه این پیام آمده است: این ضایعه بزرگ را به اعضای محترم حزب مؤتلفه اسلامی و تمام علاقمندان ایشان، مخصوصا خانواده محترمشان تسلیت عرض می‌کنم.

به انتهای لیست رسیدید

حزب موتلفه اسلامی

حزب مؤتلفه اسلامی (نام‌های پیشین: جمعیّت مؤتلفه اسلامی و هیئت‌های مؤتلفه اسلامی) یک حزب سیاسی–مذهبی در ایران است که در سال ۱۳۴۲ از ائتلاف ۳ هیئت مذهبی بنام‌های؛ هیئت مسجد امین‌الدوله، هیئت مسجد شیخ‌علی و هیئت اصفهانی‌ها، با پیروی از سید روح‌الله خمینی شکل گرفت. این تشکل به جناح راست و اصول‌گرایان سنتی تمایل دارد و در محیط سیاسی ایران، قشر «بازاری‌های مذهبی» را نمایندگی می‌کند. این حزب همچنین در زمینه امور خیریه و تأسیس نهادهایی نظیر مدرسه اسلامی و صندوق‌های قرض‌الحسنه نیز فعالیت می‌کند. ویکی‌پدیا