مهم‌ترین و تازه‌ترین اخبار حزب مؤتلفه اسلامی
حزب موتلفه اسلامی

حزب موتلفه اسلامی

گزارش| لغو فهرست‌ها و انصراف کاندیداها در حمایت از لیست واحد اصولگرایان

5+
تسنیمتسنیم3 روز قبل
ایرناایرنا3 روز قبل
انتشار فهرست شورای ائتلاف در هفته گذشته به قدری برای اصولگرایان از طیف‌های گوناگون عجیب بود که مخالفت‌ها از همان دقایق ابتدایی و با اعلام برائت «محمدباقر قالیباف» از آن آغاز شد. شانایی‌ها، نواصولگرایان و جبهه پایداری در مخالفت با این فهرست انواع اتهامات را به یکدیگر زدند. گرچه برخی از اعضای فهرست ۳۰ نفره وحدت شانا و پایداری چندان در عرصه سیاست شناخته شده نیستند اما بررسی سوابق حزبی آن‌ها نشان می‌دهد که در این فهرست اعضای جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، حزب موتلفه اسلامی، جامعه روحانیت مبارز، جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی و جبهه پایداری بیشترین سهم را به خود اختصاص می‌دهند. اشتراکات این فهرست با فهرست ابتدایی منتشر شده از سوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به نفع جبهه پایداری کاهش یافته است با این همه اما همچنان این جبهه معترض حضور برخی از اعضا و عدم حضور برخی دیگر است. مهمترین این فهرست‌ها فهرست مداحان، عدالت‌خواهان، ائتلاف مردم و معیشت مردم هستند که تنها برخی چهره‌های مشترک با فهرست وحدت را دارند و در بسیاری از موارد چهره‌های معرفی شده هیچ نقطه اشتراکی با دیگر فهرست‌ها نشان نمی‌دهند و ضمن اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش هم هیچ‌یک از این فهرست‌ها به نفع فهرست وحدت کنار نکشیده‌اند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
دبیر حزب موتلفه اسلامی خراسان رضوی گفت: اگر مردم از حق قانونی خود برای رای دادن استفاده نکنند، دیگران از این حق استفاده خواهند کرد و افرادی که رای می‌آورند منتخب بقیه آحاد جامعه خواهند بود. حمیدرضا ترقی، با تاکید بر ضرورت حضور مردم در انتخابات، اظهار کرد: شرکت در انتخابات و رای دادن حق همه ایرانیان بوده که قانون اساسی این حق را برای مردم قائل شده تا در سرنوشت خود شریک و سهیم باشند. وی افزود: اگر مردم از این حق قانونی خود که جزو حقوق اساسی آنها است، استفاده نکنند، دیگران از این حق استفاده خواهند کرد و افرادی که رای می‌آورند منتخب بقیه آحاد جامعه خواهند بود و نتیجه عملکرد آنها دیگر نمی‌تواند مورد اعتراض کسانی که رای ندادند قرار بگیرد، زیرا در سرنوشت خودشان مشارکت نکردند. ترقی بیان کرد: افرادی به مبانی دینی و اسلامی پایبند هستند و می‌خواهند بر اساس اعتقادات عمل کنند. وی در خصوص تبلیغات نامتعارف برخی کاندیداها، عنوان کرد: مردم باید به درستی بدانند که وظایف نمایندگان مجلس چیست.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
توقف انتخابات الکترونیک در ایستگاه دولتوضوع برگزاری انتخابات الکترونیکی سابقه‌ای قریب به ۲۰ سال دارد. به موجب قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۱۳۷۸، برگزاری انتخابات الکترونیک در تبصره‌های از ماده ۹ این قانون مورد اشاره قرار گرفته است. همان طور که مشخص است زیر ساخت‌ها هنوز در دولت تأمین نشده علی رغم اینکه شورای نگهبان بارها گفته است که از انتخابات الکترونیک استقبال می‌کند. نهایتا نکته قابل توجه این است که الکترونیکی شدن انتخابات علی الخصوص در قسمت اخذ رأی الکترونیک در ایستگاه «دولت» توقف داشته است و آنچه از گفته‌ها مشخص می‌شود این است که دولت و وزارت کشور به عنوان مجریان برگزاری انتخابات تا کنون توانایی برگزاری انتخابات به این شیوه را نداشته‌اند. نظارت استصوابی از زمانی که فرد نامزد انتخابات مجلس می‌شود تا پایان دوره نمایندگی فرد باید ادامه داشته باشد نه اینکه صبر کنند مجلس تمام شود و سپس صلاحیت افراد را بررسی کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
محمد کاظم انبارلویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به مولفه‌های در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به مولفه‌های مجلس جوان و انقلابی بیان داشت: اداره کشور یک نفس و خیزش جدید نیاز دارد. وی ادامه داد: انتخابات فرصتی است تا مردم پالایشی مجدد در قوای سیاسی کشور پدید بیاورند؛ در ایران یک نظام مردم سالار حاکم است و این مردم هستند که نیرو‌های تقنینی را با رأی مستقیم خود تعیین می‌کنند. انبارلویی تصریح کرد: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، فرصتی است که مردم با انتخاب خود، مجلس و دولتی قوی پدید بیاورند. وی افزود: هم اکنون مردم در تهران و شهرستان‌ها مشغول بررسی کارنامه کسانی هستند که قرار است در پارلمان جمهوری اسلامی ایران، نقش آفرینی کنند. این فرصت را نباید از دست داد و کمک کرد تا با انتخاب افراد شایسته، گردش نخبگانی در ارگان سیاسی مهمی همچون مجلس شکل بگیرد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور بیانیه‌ای از مردم ایران اسلامی خواست همچون چهل سال گذشته با بصیرت بالای سیاسی و شعور دینی و شور انقلابی در راهپیمایی یوم‌الله بیست‌ودوم بهمن، حضور یابند. ملت نجیب ایران در یوم‌الله ۲۲ بهمن توانست با مدد الهی و رهبری حکیمانه امام راحل (ره)، بنای پوسیده و فاسد چندهزار ساله استبداد، ظلم، فساد، سلطه بیگانگان و لگدمال شدن مردم را واژگون و بنای مردم سالاری دینی را به جای آن پایه‌ریزی کند. بخشی از بیانیه این حزب به شرح زیر است: «امسال ۲۲ بهمن مصادف است با اربعین شهادت سردار سپهبد سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و یاران باوفایشان. مردم در این تشییع میلیونی که به صورت یک رفراندوم سراسری برگزار شد، به مقاومت و تداوم راه انقلاب اسلامی رأی دادند. در بیانیه این حزب آمده است: «۲۲ بهمن‌ماه هر سال، یادآور پیروزی انقلاب بزرگی است که آرمان‌های متعالی آن در شعار استراتژیک «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» تجلی یافت و ارمغان آن انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» فراموش ناشدنی استحزب مستقل و اعتدال ایران هم مردم را به حضور در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ و حضور گسترده در پای صندوقهای اخذ رای در روز دوم اسفند ماه ۱۳۹۸ دعوت کرد. مردم با حضور در تشییع میلیونی سردار سلیمانی که به صورت یک رفراندوم سراسری برگزار شد، به مقاومت و تداوم راه انقلاب اسلامی رأی دادند. ۲۲ بهمن، میهن اسلامی صحنه نمایش وحدت و اقتدار ملی می‌شودوزارت دفاع یکی دیگر از نهادهایی بود که با صدور بیانیه‌ای از مردم برای حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرده است. مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در بیانیه خود از آحاد ملت دعوت کرده تا در راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن شرکت کرده و بار دیگر وحدت و یگانگی و عزم راسخ ملت را به نمایش گذارد. هزاران درود بر ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ضامن صلح و امنیت کشور محسوب می‌شوند و پاینده باد ملت ایران.
ایلناایلنا1 هفته قبل
حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت گرامیداشت چهل‌و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یوم‌الله ۲۲بهمن از مردم دعوت کرد که به یاد جانفشانی‌های سردار شهید سلیمانی و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به میدان بیایند. امروز ملت ایران نمادهای قهرمانی و پهلوانی و سرداری را چون شهید حججی و شهید سلیمانی به ملت‌های مسلمان نشان می‌دهد. بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، برچیدن بساط تسلط آمریکا در غرب آسیا و اعلام زنگ خروج غرب از منطقه و بلاد مسلمین است. روز ۲۲ بهمن، مردم با حضور پرشور و شکوهمند خویش در راهپیمایی با امام راحل (ره)، نظام اسلامی و رهبری، تجدید بیعت خواهند کرد. یوم الله ۲۲ بهمن، روز اعلام پایبندی ملت وفادار ایران به امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت گرامیداشت چهل‌و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یوم‌الله ۲۲بهمن از مردم دعوت کرد که به یاد جانفشانی‌های سردار شهید سلیمانی و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به میدان بیایند. امروز ملت ایران نمادهای قهرمانی و پهلوانی و سرداری را چون شهید حججی و شهید سلیمانی به ملت‌های مسلمان نشان می‌دهد. بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، برچیدن بساط تسلط آمریکا در غرب آسیا و اعلام زنگ خروج غرب از منطقه و بلاد مسلمین است. روز ۲۲ بهمن، مردم با حضور پرشور و شکوهمند خویش در راهپیمایی با امام راحل (ره)، نظام اسلامی و رهبری، تجدید بیعت خواهند کرد. یوم الله ۲۲ بهمن، روز اعلام پایبندی ملت وفادار ایران به امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
در آستانه انتخابات، توجه به عدالت و عدالت‌خواهی و ضرورت حضور جوانان برای داشتن مجلسی کارآمد و حافظ منافع مردم از سوی تمامی جریان‌های سیاسی مورد تأکید قرار گرفته است. این موضوعات بیشتر بهانه‌های برخی افراد است اما جالب آنجاست که اغلب همین افراد نیز زودتر برای انتخابات کاندیدا می‌شوند. معتقدم قطعا میزان مشارکت مردم در انتخابات دوره یازدهم مجلس کمتر از دوره‌های قبلی نخواهد بود. راهیابی متخصصان و جوانان به مجلس، قطعا موجب تغییر و تحولات کارساز می‌شود و کاندیداهای جوان تحرک و نشاط بیشتری به انتخابات خواهند داد. یقین دارم که سن متوسط مجلس یازدهم از مجلس دهم کمتر خواهد بود و علاوه بر آن، بانوان نیز نقش پررنگ‌تری در مجلس ایفا خواهند کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حزب موتلفه اسلامی به مناسبت گرامیداشت چهل‌و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یوم‌الله ۲۲بهمن بیانیه‌ای صادر کرد. امروز ملت ایران نمادهای قهرمانی و پهلوانی و سرداری را چون شهید حججی و شهید سلیمانی به ملت‌های مسلمان نشان می‌دهد. ملت ایران با بزرگ‌ترین و متراکم‌ترین و پرشور‌ترین تشییع تاریخ جهان را به تماشای سردارانی دعوت کرد که نماد هویت ملت‌های ایران و عراق هستند. یوم الله ۲۲ بهمن، روز اعلام پایبندی ملت وفادار ایران به امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی است. یوم الله ۲۲ بهمن، روز مأیوس کردن دشمن از ضربه به انقلاب و رفع سایه جنگ از سر ملت، با نمایش اقتدار ملی و تضمین امنیت ملی است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
در آستانه انتخابات، توجه به عدالت و عدالت‌خواهی و ضرورت حضور جوانان برای داشتن مجلسی کارآمد و حافظ منافع مردم از سوی تمامی جریان‌های سیاسی مورد تأکید قرار گرفته است. در آستانه انتخابات، توجه به عدالت و عدالت‌خواهی و ضرورت حضور جوانان برای داشتن مجلسی کارآمد و حافظ منافع مردم از سوی تمامی جریان‌های سیاسی مورد تأکید قرار گرفته است. این موضوعات بیشتر بهانه‌های برخی افراد است اما جالب آنجاست که اغلب همین افراد نیز زودتر برای انتخابات کاندیدا می‌شوند. معتقدم قطعا میزان مشارکت مردم در انتخابات دوره یازدهم مجلس کمتر از دوره‌های قبلی نخواهد بود. یقین دارم که سن متوسط مجلس یازدهم از مجلس دهم کمتر خواهد بود و علاوه بر آن، بانوان نیز نقش پررنگ‌تری در مجلس ایفا خواهند کرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
با توجه به تجربه‌ای که در گذشته داشته‌ایم، نظرسنجی‌ها نزدیک به حقیقت هستند و پیش بینی‌ها درباره سطح مشارکت قابل قبول و اتکا خواهد بود. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: تاکنون مشارکت ۴۰ درصد از مردم قطعی و ۲۷ درصد نیز به رای‌دهی تمایل دارند که حتی اگر نصف آنها هم شرکت کنند، مشارکت این دوره مردم در حد میانگین دوره‌های پیش خواهد بود. ترقی به ارتباط مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب و و تاثیر آن بر مشارکت مردم در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مثل سال‌های قبل از تکالیف ملی و دینی مردم در قبال انقلاب و ارزش‌ها، اهداف و آرمان‌های انقلاب است و برای دوام و شکوه انقلاب مردم همیشه حضور داشته‌اند و این دوره با شکوه‌تر از قبل حضور می‌یابند. اصلاح‌طلبان با رده‌های دیگر خود در انتخابات شرکت کنندترقی درباره شرایط اصلاح طلبان و نحوه شرکت این جریان در انتخابات خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان در این انتخابات فعال هستند، اگر چه دررابطه با نامزدهای اصلی خود کم و کاستی هایی دارند ولی با عناصر و رده‌های بعدی خود با تهیه لیست در انتخابات شرکت می‌کنند. آنها حتما با تغییراتی که در شیوه‌های خود می‌دهند به عنوان جریانی قدیمی در انتخابات حضور خواهند داشت.
ایرناایرنا1 هفته قبل
درحالی که فقط ۱۰ روز تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، بیشتر محافل سیاسی و اجتماعی معتقدند که وقایع سال جاری روی مشارکت سیاسی مردم اثرگذار گذاشته و باید در مورد آن آسیب شناسی کرد. در میزگردی که با همین موضوع در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قزوین برگزار شد، نمایندگان سه جریان فکری اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدال و توسعه، شرایط حضور مردم در پای صندوق‌های رای را مورد ارزیابی و آسیب شناسی سیاسی قرار دادند. اصولگراها معتقدند که شهادت سردار سلیمانی، یاس مردم از عملکرد کارگزاران نظام را ترمیم کرد و اکنون آحاد جامعه می‌توانند با انتخابی درست فرد اصلح را به خانه ملت بفرستند. وی تصریح کرد: حضور و مشارکت مردم در انتخابات یک امر نسبی است و در هیچ جامعه‌ای نمی‌توان صفر تا ۱۰۰ در مورد یک واقعه اجتماعی و سیاسی اظهار نظر کرد، قطعا جامعه‌ای که دموکراتیک‌تر باشد این شرایط را فراهم می‌کند که حضور مردم در مشارکت سیاسی افزایش یابد. نیک فطرت فعال سیاسی حزب اعتدال و توسعه: در تراز جمهوری اسلامی خواهان صدا و سیمایی هستیم که همه صداها را منعکس کند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
«جامعه زینب» از جمله احزاب ‌سیاسی اصولگرا در ایران است که اعضای آن را زنان تشکیل می‌دهند. «مریم بهروزی» نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، بنیاگذار جامعه زینب و اولین دبیرکل این حزب تا سال ۱۳۹۰ بود. جامعه زینب و فعالیت‌های سیاسیجامعه زینب دارای پروانه رسمی فعالیت و اساسنامه ممهور به مهر وزارت کشور و ثبت شرکت‌ها و دارای ۸۰ شعبه در استان‌ها و شهرستان‌های کشور و ۲۲ منطقه در تهران است. جامعه زینب در دوران ریاست جمهوری آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» از حامیان دولت او بود. جامعه زینب در انتخابات نهم و دهم ریاست جمهوری از «محمود احمدی‌نژاد» رییس جمهوری پیشین حمایت کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - نهادهای انقلابی و اسلامی خوزستان در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با صدور بیانیه‌های جداگانه، مردم فهیم و همیشه در صحنه استان را به حضور حماسی و یکپارچه در راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن دعوت کردند. طلیعه‌ی چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، فرصتی غنیمت برای یادآوری رشادت‌ها و دلاوری‌های ملت مجاهد و انقلابی ایران اسلامی و مبارزات امت آزادی خواه و حق طلب در برابر حاکمیت زور و مستعمره شیطان بزرگ است". ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان نیز با صدور بیانیه‌ای مردم مومن و شهیدپرور خوزستان به حضور در راهپیمایی حماسی و انقلابی ۲۲بهمن فرا خواند. مدیریت و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان نیز در بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل عظیم الشان مردم انقلابی و بصیر خوزستان را به حضور در راه‌پیمایی حماسی ۲۲بهمن فراخواند. حزب موتلفه اسلامی شاخه خوزستان در بیانیه‌‎ای ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی، از عموم مردم شریف دعوت کردند با حضوری دشمن شکن، با آرمان‌ها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و شهدای عزیز تجدیدبیعت کنند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشاسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب با اشاره به چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی وحدت ملی حول ولایت فقیه است. مردم، این راهپیمایی را یک فرصت برای بازخوانی فداکاری‌ها و ایثار و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام و شهدای گرانقدر انقلاب می‌دانند. بادامچیان افزود: وقتی رئیس جمهور آمریکا نطق می‌کند و بخش اعظمی از کنگره برای او دست می‌زنند و سکوت می‌کنند نشان می‌دهد آمریکایی‌ها از نظر نوع حکمرانی بی رغبت‌ترین روزها و رسواترین ایام را می‌گذرانند. دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان مهم رهبر انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم گفت: ایشان فرمودند مردم را با دروغ انتصابات از انتخابات دلسرد نکنید. دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: بسیاری از مردم می‌گویند چرا دولت در انتخابات بی طرف نیست و می‌خواهد انتخابات را مهندسی کند و خواست مردم بیطرفی دولت و رئیس جمهور در انتخابات است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
دعوا بر سر صندلی‌های سبز بهارستان روند شکاف در جریان اصولگرایی را تشدید کرده و بدل به دومینویی شده که نه‌تن‌ها تهران، بلکه باقی شهرها را هم درنوردیده است. حسین کنعانی‌مقدم، دبیرکل حزب سبز، به خبرآنلاین گفته است چنانچه شورای ائتلاف به یک لیست واحد دست پیدا نکند، آتش‌به‌اختیار عمل می‌کند و با لیست مستقل وارد گود رقابت می‌شود. اول «جبهه شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم» تشکیل شد و بعد از آن «ائتلاف بزرگ نیروهای انقلاب اسلامی قم (ابناء قم)» به وجود آمد که مسئولیتش با دبیر حزب مؤتلفه شاخه قم است. سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی، حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه است که احتمالا در چینش فهرست نقشی تأثیرگذار دارد. در این جوابیه که خبرگزاری فارس منتشر کرده، آمده است: این جبهه همان‌گونه که مورد تأیید شورای ائتلاف نیز هست؛ هیچ زمانی عضو شورای ائتلاف نبوده است.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزیارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، حمیدرضا ترقی با انتقاد از اینکه خبرنگاران دوست دارند تاکید کنند که بین شورای ائتلاف و جبهه پایداری اختلاف وجود دارد، درباره نقد اصلاح‌طلبان از شورای نگهبان به واسطه رد صلاحیت‌های سیاسی گفت: آقای کدخدایی و بخش پژوهش‌های شورای نگهبان در مورد رد صلاحیت‌ها به صورت مستند پاسخ دادند؛ وقتی که رد صلاحیت‌شدگان هم از جریان اصولگرا و هم از اصلاح‌طلبان هستند ادعاهای اصلاح‌طلبان درباره حذف یک جریان قابل پذیرش نیست. وی افزود: فقط در تهران بالغ بر ۱۳۴ اصلاح‌طلب تایید شده‌اند که می‌خواهند لیستشان را بر اساس آن ببندند، این ادعا بیشتر جنبه مظلوم‌نمایی دارد و در پی فضاسازی انتخاباتی است. ترقی ادامه داد: بنابراین اصلاح‌طلبان دلشان به حال مشارکت مردم در انتخابات نسوخته است آنها اگر دلشان برای مشارکت سوخته بود مردم را با عملکردشان ناراضی نمی‌کردند. وی اضافه کرد: بنابراین هشداری است که اگر آنها خواستند دست به چنین کاری بزنند، این مفهوم را می‌رساند که هر وقت انتخابات به نفع آنها نیست آنها با پروپاگاندا و این نوع رفتارها حاضر به پذیرش نتیجه صندوق آرا نیستند و نمی‌خواهند که حرف آخر را صندوق رای بزند. این سیاستمدار اصولگرا گفت: پرونده آقای شریفی نشان‌دهنده این است که این فرد از وظایف قانونی خودش تخلف کرده است نه اینکه به آن دستوری داده شده باشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه نمایندگان اصلح به مجلس بفرستیم، گفت: فردی که در تبلیغات انتخابات ولخرجی می‌کند نماینده نیست بلکه فقط یک سرمایه‌گذار است. دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه این حزب در پاک دستی سرآمد و زبانزد است، افزود: مؤتلفه در جریانات مختلف انقلاب تا حد بضاعت به وظایفش عمل کرده است و اکنون هم خود را برای گام دوم انقلاب آماده می‌کند تا گام دوم انقلاب بتواند قوی‌تر و بهتر از گام اول طی شود. وظایف حزب موتلفه در استان‌هاوی در ادامه وظایف حزب در استان‌ها را در سه مورد دانست و گفت: یک ایجاد تشکیلات حزب الهی در استان‌ها وظیفه اول است و حتی شهید بهشتی معتقد بود اگر حزبی الهی، مردمی و قوی در کشور شکل بگیرد مشکلات حل می‌شود. مردم نیز از جریانات چپ و راست خسته‌اند و به تنگ آمده‌اند، دنبال دعوای جناحی نیستند و می‌خواهند افراد پاک و سالم مدیریت کشور را در دست بگیرند. دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه مصادیق درون مردم را مطرح کرد و گفت: به عنوان مثال در جریان سیل اخیر پا به پای اقشار دیگر جامعه حزب در استان باید امدادرسانی کند و در جریان زلزله کرمانشاه دبیر مؤتلفه در این استان بلافاصله در یک روستای سنی نشین حضور پیدا کرد و با کمک اصناف و خیران شروع به ساخت و ساز در این روستا کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
حمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه اسلامی با دفاع از قالیباف به عنوان کسی که قائم مقامش تخلف انجام داده نه خودش، اصلاح‌طلبان را به اردوکشی خیابانی متهم کرد. اعتمادآنلاین|‌ حمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه اسلامی با انتقاد از اینکه خبرنگاران دوست دارند تاکید کنند که بین شورای ائتلاف و جبهه پایداری اختلاف وجود دارد، درباره نقد اصلاح‌طلبان از شورای نگهبان به واسطه رد صلاحیت‌های سیاسی، گفت: آقای کدخدایی و بخش پژوهش‌های شورای نگهبان در مورد رد صلاحیت‌ها به صورت مستند پاسخ دادند؛ وقتی که رد صلاحیت‌شدگان هم از جریان اصولگرا و هم از اصلاح‌طلبان هستند ادعاهای اصلاح‌طلبان درباره حذف یک جریان قابل پذیرش نیست. وی افزود: فقط در تهران بالغ بر ۱۳۴ اصلاح‌طلب تایید شده‌اند که می‌خواهند لیستشان را بر اساس آن ببندند، این ادعا بیشتر جنبه مظلوم‌نمایی دارد و در پی فضا‌سازی انتخاباتی است. ترقی ادامه داد: بنابراین اصلاح‌طلبان دلشان به حال مشارکت مردم در انتخابات نسوخته است آنها اگر دلشان برای مشارکت سوخته بود مردم را با عملکرد شان ناراضی نمی‌کردند. این سیاستمدار اصولگرا گفت: پرونده آقای شریفی نشان‌دهنده این است که این فرد از وظایف قانونی خودش تخلف کرده است نه اینکه به آن دستوری داده شده باشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
عضو حزب موتلفه اسلامی با دفاع از قالیباف به عنوان کسی که قائم مقامش تخلف انجام داده نه خودش، اصلاح‌طلبان را به اردوکشی خیابانی متهم کرد. وی افزود: فقط در تهران بالغ بر ۱۳۴ اصلاح‌طلب تایید شده‌اند که می‌خواهند لیستشان را بر اساس آن ببندند، این ادعا بیشتر جنبه مظلوم‌نمایی دارد و در پی فضا‌سازی انتخاباتی است. ترقی ادامه داد: بنابراین اصلاح‌طلبان دلشان به حال مشارکت مردم در انتخابات نسوخته است آنها اگر دلشان برای مشارکت سوخته بود مردم را با عملکرد شان ناراضی نمی‌کردند. وی اضافه کرد: بنابراین هشداری است که اگر آنها خواستند دست به چنین کاری بزنند، این مفهوم را می‌رساند که هر وقت انتخابات به نفع آنها نیست آنها با پروپاگاندا و این نوع رفتارها حاضر به پذیرش نتیجه صندوق آرا نیستند و نمی‌خواهند که حرف آخر را صندوق رای بزند. این سیاستمدار اصولگرا گفت: پرونده آقای شریفی نشان‌دهنده این است که این فرد از وظایف قانونی خودش تخلف کرده است نه اینکه به آن دستوری داده شده باشد.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: در انتخابات پیش‌رو باید به فردی رای بدهیم که ارجح، افضل، قوی و متدین بوده و سوابق درخشان دارد. وی با یادآوری اینکه در زمان مبارزات علیه نظام شاهنشاهی افرادی باور داشتند که با دست خالی مبارزان نمی‌توانند نظام شاهنشاهی که استعمار پشتیبانش بود را سرنگون کنند گفت:، اما در نهایت این نظام شاهنشاهی بود که سرنگون شد. وی با عنوان اینکه چهل سال است که کشور ما را تحریم کرده‌اند و هیچ کشوری نمی‌تواند با وجود این تحریم‌ها ادامه دهد گفت: در قضیه برجام بعضی‌ها می‌گفتند که ترکمنچای است و بعضی‌ها آن آفتاب تابان می‌خواندند. بادامچیان با اشاره به اینکه باید آدم‌های قوی با پشتوانه یک حزب را انتخاب کنیم افزود: حزب‌های پاک، سالم، خداخواه و نه حزب‌های باندباز باید مجلس را در دست بگیرند. دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با عنوان اینکه در طول این سال‌ها علیه حزب موتلفه اسلامی جبهه گرفتند؛ حزبی که برای خدا کار می‌کند و در خانه امام (ره) و به دست خود امام راحل شکل گرفته است گفت: با این وجود امروز حزب موتلفه به جایی رسیده که نماد پاکی است و اهل افراط و چپ و راست نیست.
مهرمهر2 هفته قبل
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان این مطلب که انقلاب ایران تنها انقلابی است که در میان ناباوری‌ها، باور آفرید، بیان داشت: شرایط جامعه قبل از انقلاب به گونه‌ای بود که تعدادی باور نداشتند که انقلاب پیروز شود و در ادامه هم عده‌ای اعتقاد داشتند که این انقلاب دوام زیادی ندارد که خلاف باور آنها شرایط رقم خورد. شهادت حاج قاسم سلیمانی نشان از ضعف استکبار جهانی استبادامچیان با بیان این مطلب که شهادت حاج قاسم سلیمانی نشان از ضعف استکبار جهانی است، افزود: زدن پایگاه نظامی آمریکا نشان از قدرت ایران و شکست هیمنه آمریکا است همچنین با جریان‌های نرم و سخت به دنبال ضربه به نظام هستند اما شهادت حاج قاسم نشان داد که تمام حربه‌های آنها بی نتیجه مانده و ۲۲ بهمن هم اینچنین خواهد شد. وی با اشاره به اینکه کشورهای مقابل جمهوری اسلامی ایران در جریان‌های مختلف از سلایق و گرایش‌های مختلف قرار دارند، ادامه داد: در جریان برجام، برجام برنده نشد بلکه ایران برنده شد چرا که عده زیادی قبل از برجام می‌گفتند که با برجام مشکلات حل می‌شود اما نتیجه برجام نشان داد که هویت و اهداف کشورهای غربی چیست، همچنین به دنیا ثابت شد که ما اهل مذاکره هستیم. دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان این مطلب که آمریکا الان در بحران قرار دارد و احزاب مختلف آمریکایی هم با یکدیگر اختلاف دارند، ادامه داد: انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شد چرا که دید نمی‌تواند با این کشورهای ورشکسته کار کند. جریان مقاومت دارای قدرت و احترام شده استوی با اشاره به اینکه امروزه محور مقاومت در منطقه و جهان دارای قدرت و احترام شده است، عنوان داشت: کشور در مسیر حرکت به سمت اقتصاد بدون نفت است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
فارس نوشت: دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از صدور مجوز فعالیت به ۴ جبهه جدید سیاسی خبر داد. ملانوری ادامه داد: «جبهه پیروان خط امام و رهبری» که جامعه اسلامی کارگران، جامعه جوانان متحد اسلامی، انجمن اسلامی اصناف و بازار، جامعه اسلامی مدیران، حزب موتلفه اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، جمعیت وفاداران انقلاب اسلانی، جامعه اسلامی فرهنگیان، جامعه پیروان حضرت زینب (س) با مسئولیت محمدرضا باهنر نیز دیگر جبهه دارای مجوز است. وی خاطرنشان کرد: همچنین «جبهه پایداری انقلاب اسلامی» با عضویت دو حزب عدالت طلبان انقلاب اسلامی و ‌حزب نیک‌اندیشان ایران اسلامی به نمایندگی آقای مرتضی آقاتهرانی دیگر جبهه است که از کمیسیون ماده ۱۰ مجوز گرفته است. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه تعدادی از احزاب در چند جبهه عضویت دارند، تصریح کرد: در راستای نظام‌مند شدن جبهه‌های حزبی، احزاب فقط در یک جبهه عضو باشند بنابراین احزاب سه ماه وقت دارند که عضویت خود را تعیین تکلیف کنند و فقط در یک جبهه عضو شوند. مدیرکل سیاسی وزارت کشور از درخواست تاسیس دو حزب شایسته‌سالاری مردم ایران و حزب پایداری انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: با تاسیس هر دو حزب موافقت و مجوز فعالیت آنها تصویب شده است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
ملانوری ادامه داد: «جبهه پیروان خط امام و رهبری» که جامعه اسلامی کارگران، جامعه جوانان متحد اسلامی، انجمن اسلامی اصناف و بازار، جامعه اسلامی مدیران، حزب موتلفه اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، جمعیت وفاداران انقلاب اسلانی، جامعه اسلامی فرهنگیان، جامعه پیروان حضرت زینب (س) با مسئولیت محمدرضا باهنر نیز دیگر جبهه دارای مجوز است. وی خاطرنشان کرد: همچنین «جبهه پایداری انقلاب اسلامی» با عضویت دو حزب عدالت طلبان انقلاب اسلامی و ‌حزب نیک‌اندیشان ایران اسلامی به نمایندگی آقای مرتضی آقاتهرانی دیگر جبهه است که از کمیسیون ماده ۱۰ مجوز گرفته است. مدیرکل سیاسی وزارت کشور از درخواست تاسیس دو حزب شایسته‌سالاری مردم ایران و حزب پایداری انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: با تاسیس هر دو حزب موافقت و مجوز فعالیت آنها تصویب شده است. ملانوری با بیان اینکه در جلسه امروز دبیرکل جامعه زنان انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گرفت که سرکار خانم سیدطاهره طالقانی پس از بررسی مورد تایید قرار گرفت. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اسامی این هشت حزب را اینگونه اعلام کرد: حزب هماهنگی مردم تهران، مجمع نیروهای خط امام (ره)، کانون مهستان، سازمان معلمان ایران، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، انجمن اسلامی مهندسان ایران و کانون پرستاران.
ایسناایسنا2 هفته قبل
وی در ادامه با ارائه گزارش از عملکرد فعالیت یک سال گذشته کمیسیون ماده ۱۰ احزاب بیان کرد: از دی‌ماه ۹۷ تا دی‌ماه ۹۸ مجموعا ۱۸ جلسه در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برگزار شده است و مجموعا ۲۲۶ مصوبه در این کمیسیون داشته‌ایم که از این تعداد ۱۸۸ مربوط به احزاب و گروه‌های سیاسی بوده و مابقی مربوط به تشکل‌های اقلیت‌های دینی است. تعداد شعب استانی که صلاحیت مسئولان را در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب بررسی شده و به تأیید رسیده است ۸۶ شعبه در سراسر کشور می‌باشد. مصوبات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ۹۳ درصد رشد داشته است. ما مجموعه ۵۸ تشکل در حوزه اقلیت‌های دینی داریم که از کمیسیون ماده ۱۰ پروانه گرفته‌اند. احزاب و جبهه‌هایی که فعالیت غیرقانونی دارند در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به فعالیت‌های آن‌ها رسیدگی شده و مطابق با ماده ۱۹ قانون مجازات‌هایی برای آن‌ها اعمال می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
اما به هر حال او با تمام آن پرونده‌هایی که مربوط به دوران ۱۲ ساله ریاست او بر شهرداری تهران و حلقه مدیرانش است، کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم شد. اتهامش نیز فساد مالی از طریق کارگزاری یاس (رسا تجارت مبین) است که با بنیاد تعاون سپاه نیز در ارتباط است و ظاهرا بین سال‌های ۹۳ و ۹۶ با شهرداری تهران مراوده مالی داشته است. شهرداری تهران بعد از پایان ریاست قالیباف، اسنادی ارائه کرد مبنی بر اینکه نزدیک به چهار میلیارد تومان در زمینه اقدامات این کارگزاری طلبکار است. هرچند که به نظر نمی‌رسد چنین نامه‌ای تغییری در تایید صلاحیت قالیباف ایجاد کند. اما آیا او اکنون هم قصد افشای تخلفات قالیباف را دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
این تایید صلاحیت از آن جهت موجب تعجب شد که ۳ سال پیش پرونده تخلفات املاک نجومی سر و صدای زیادی ایجاد کرد. شائبه‌ها وقتی پررنگ‌تر و علامت‌ سوال‌ها وقتی جدی‌تر شد که درست ۲ سال پس از انتخابات ریاست‌جمهوری، معاون قالیباف در زمان شهرداری به دلیل تخلفات مالی بازداشت شد. البته حالا که این ‌روزها صحبت از لیست مشترک با سرلیستی قالیباف مطرح می‌شود، نظرش تغییر کرده است. قانون انتخابات هم مشکل دارد و من هم به آن اعتراض کرده‌ام ولی به هر حال الان باید با این قانون کار کرد. به هر جهت اگر قانون در مملکت است و کاندیداها بر اساس قانون ردصلاحیت و تایید صلاحیت می‌شوند، این باید شامل همه شود؛ مثلا همین ‌طور که شامل آقای مطهری و تابش شده، شامل آقای قالیباف هم باید بشود، اگر واقعا مشکل و مساله دارد، خب نباید تایید صلاحیت شود.» این را محمد قمی، نماینده مردم پاکدشت در مجلس می‌گوید.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/همدان دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان از انتخاب شش کاندیدای برگزیده جبهه اصولگرایان همدان خبر داد و گفت: براساس رأی گیری شورای ائتلاف شهرستان، مجمع شش نفر از کاندیداهای جبهه اصولگرایان را به عنوان برگزیده معرفی کرد. وی خاطرنشان کرد: از ۱۴ نفر باقیمانده در شورای ائتلاف دو نفر انصراف داده و در نهایت ۱۲ نفر به مجمع معرفی شدند که مجمع طبق فرآیند تعریف شده به شش کاندیدای برگزیده رسید. الفت با اشاره به اینکه در اوایل بازه انتخابات با توجه به نظرسنجی‌ها به دو نفر کاندیدای برگزیده در جبهه اصولگرایان خواهیم رسید، تصریح کرد: ممکن است برخی به صورت مستقل در انتخابات شرکت کنند. وی افزود: در حوزه انتخابیه همدان «حمیدرضا حاج بابایی، روح الله نباتی، سیدمجتبی حسینی، بهرام هاشمی، مهدی حیدری، جمشید قاسمی» به عنوان شش کاندیدای برگزیده شورای ائتلاف انقلاب اسلامی معرفی شدند. دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان در پایان یادآور شد: در شورای ائتلاف شهرستان‌های دیگر نیز تعدادی ثبت نام و تعهدنامه امضا کردند تا به عنوان کاندیدای ائتلاف معرفی شوند.

به انتهای لیست رسیدید

حزب موتلفه اسلامی

حزب مؤتلفه اسلامی (نام‌های پیشین: جمعیّت مؤتلفه اسلامی و هیئت‌های مؤتلفه اسلامی) یک حزب سیاسی–مذهبی در ایران است که در سال ۱۳۴۲ از ائتلاف ۳ هیئت مذهبی بنام‌های؛ هیئت مسجد امین‌الدوله، هیئت مسجد شیخ‌علی و هیئت اصفهانی‌ها، با پیروی از سید روح‌الله خمینی شکل گرفت. این تشکل به جناح راست و اصول‌گرایان سنتی تمایل دارد و در محیط سیاسی ایران، قشر «بازاری‌های مذهبی» را نمایندگی می‌کند. این حزب همچنین در زمینه امور خیریه و تأسیس نهادهایی نظیر مدرسه اسلامی و صندوق‌های قرض‌الحسنه نیز فعالیت می‌کند. ویکی‌پدیا