حزب کارگران کردستان

حزب کارگران کردستان

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مواضع نظامی آمریکا در استان‌های مختلف سوریه به شرح زیر است: پنج موضع در استان حسکه (شمال شرق سوریه) در مناطق «رمیلان»، «الوزیر»، «تل بیدر»، «صوامح صباح الخیر» و «الشدادی». پنج مرکز نظامی در رقه (شمال شرق سوریه) در مناطق «الطبقه»، «حاوی الهوا»، «جزرا»، «معمل السکر» و «عین عیسی». پنج موضع در عین العرب (کوبانی) از توابع استان حلب (شمال سوریه) در مناطق «خراب العشق»، «السبت»، «الجلبیه»، «مشتی نور» و «صرین». پایگاه التنف در مثلث مرزهای صحرایی سوریه، اردن و عراق که نیروهای آمریکا و ائتلاف بین‌المللی در آن مستقر هستند. در جنوب نیز نیروهای روسیه در پایگاه نظامی «تدمر» در مرکز صحرای سوریه در استان حمص و دو فرودگاه نظامی «الشعیرات» و «طیاس» شناخته شده با نام «تی‌فور» در همین استان حضور دارند.
ایسناایسنا1 روز قبل
مواضع نظامی آمریکا در استان‌های مختلف سوریه به شرح زیر است: پنج موضع در استان حسکه (شمال شرق سوریه) در مناطق «رمیلان»، «الوزیر»، «تل بیدر»، «صوامح صباح الخیر» و «الشدادی». پنج مرکز نظامی در رقه (شمال شرق سوریه) در مناطق «الطبقه»، «حاوی الهوا»، «جزرا»، «معمل السکر» و «عین عیسی». پنج موضع در عین العرب (کوبانی) از توابع استان حلب (شمال سوریه) در مناطق «خراب العشق»، «السبت»، «الجلبیه»، «مشتی نور» و «صرین». پایگاه التنف در مثلث مرزهای صحرایی سوریه، اردن و عراق که نیروهای آمریکا و ائتلاف بین‌المللی در آن مستقر هستند. در جنوب نیز نیروهای روسیه در پایگاه نظامی «تدمر» در مرکز صحرای سوریه در استان حمص و دو فرودگاه نظامی «الشعیرات» و «طیاس» شناخته شده با نام «تی‌فور» در همین استان حضور دارند.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش ایمنا، دولت ترکیه روز شنبه چهار شهردار عضو «حزب دموکراتیک خلق‌ها» (اچ‌دپ) را از مقام خود برکنار کرد. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری و دولت ترکیه حزب دموکراتیک خلق‌ها را به ارتباط با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) متهم می‌کنند. بنا بر اعلام دولت ترکیه، شهرداران مازی‌داغی، ساووز و دریک در استان ماردین و شهر سروچ در استان شانلی‌اورفه روز شنبه از کار برکنار شدند. وزارت کشور ترکیه افراد نزدیک به دولت را به این مقام منصوب می‌کند. با این حال و با توجه به تسویه گسترده شوراهای شهری از اعضای این حزب، اچ‌دپ دولت ترکیه را به اعمال فشار سیستماتیک علیه خود متهم می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دولت ترکیه امروز -شنبه- چهار شهردار عضو «حزب دموکراتیک خلق‌ها» را از مقام خود برکنار کرد و به این ترتیب شمار شهرداران منتخبی که از مقام خود خلع شده‌اند به ۲۴ نفر رسید. به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، دولت ترکیه روز شنبه چهار شهردار عضو «حزب دموکراتیک خلق‌ها» (اچ‌د‌پ) را از مقام خود برکنار کرد. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری و دولت ترکیه حزب دموکراتیک خلق‌ها را به ارتباط با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) متهم می‌کنند. بنا بر اعلام دولت ترکیه، شهرداران مازی‌داغی، ساووز و دریک در استان ماردین و شهر سروچ در استان شانلی‌اورفه روز شنبه از کار برکنار شدند. حزب دموکراتیک خلق‌ها که به پشتیبانی از حقوق کردهای ترکیه مشهور است هرگونه ارتباط با پ‌ک‌ک را رد می‌کند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، دولت ترکیه حزب دموکراتیک خلق‌ها را به ارتباط با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) متهم می‌کنند. هزاران نفر از اعضا و کادر رهبری حزب دموکراتیک خلق‌ها در ماه‌های گذشته بازداشت و زندانی شده‌اند. به گفته دولت ترکیه شهرداران مازی‌داغی، ساووز و دریک در استان ماردین و شهر سروچ در استان شانلی‌اورفه امروز شنبه از کار برکنار شدند. به این ترتیب شمار شهردارانی که از مقام خود خلع شده‌اند به ۲۴ نفر رسید. این در حالیست که حزب دموکراتیک خلق‌ها که به پشتیبانی از حقوق کردهای ترکیه مشهور است هرگونه ارتباط با پ‌ک‌ک را رد کرده است.
رکنارکنا2 روز قبل
این در حالی است که حزب دموکراتیک خلق کردها داشتن چنین ارتباطاتی را رد می‌کند. با این چهار شهردار، تعداد کل شهردارانی که پس از روی کار آمدن در اوایل سال جاری میلادی از سمت خود برکنار شدند به ۲۴ تن رسید. حزب دموکراتیک خلق کردها اداره بسیاری از شهرهای کردنشین در جنوب شرق ترکیه را برعهده دارد و می‌گوید که هدف توطئه نظام‌مند دولت آنکارا برای از بین بردن نفوذ و قدرت این حزب قرار گرفته است. این اقدام علیه حزب دموکراتیک خلق کردها در حالی صورت گرفته که نیروهای نظامی ترکیه حمله نظامی را علیه شبه نظامیان کرد در سوریه ترتیب دادند. حزب دموکراتیک خلق کردها تنها حزب در پارلمان ترکیه است که با این حمله نظامی به سوریه مخالف است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
این در حالی است که حزب دموکراتیک خلق کردها داشتن چنین ارتباطاتی را رد می‌کند. با این چهار شهردار، تعداد کل شهردارانی که پس از روی کار آمدن در اوایل سال جاری میلادی از سمت خود برکنار شدند به ۲۴ تن رسید. حزب دموکراتیک خلق کردها اداره بسیاری از شهرهای کردنشین در جنوب شرق ترکیه را برعهده دارد و می‌گوید که هدف توطئه نظام‌مند دولت آنکارا برای از بین بردن نفوذ و قدرت این حزب قرار گرفته است. این اقدام علیه حزب دموکراتیک خلق کردها در حالی صورت گرفته که نیروهای نظامی ترکیه حمله نظامی را علیه شبه نظامیان کرد در سوریه ترتیب دادند. حزب دموکراتیک خلق کردها تنها حزب در پارلمان ترکیه است که با این حمله نظامی به سوریه مخالف است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ترکیه به عنوان بخشی از سرکوب گسترده دولتی علیه حزب دموکراتیک خلق کردها (HDP)، چهار شهردار دیگر را از سمت‌های خود برکنار و مقام‌های دولتی را جایگزین آنها کرد. این در حالی است که حزب دموکراتیک خلق کردها داشتن چنین ارتباطاتی را رد می‌کند. با این چهار شهردار، تعداد کل شهردارانی که پس از روی کار آمدن در اوایل سال جاری میلادی از سمت خود برکنار شدند به ۲۴ تن رسید. این اقدام علیه حزب دموکراتیک خلق کردها در حالی صورت گرفته که نیروهای نظامی ترکیه حمله نظامی را علیه شبه نظامیان کرد در سوریه ترتیب دادند. حزب دموکراتیک خلق کردها تنها حزب در پارلمان ترکیه است که با این حمله نظامی به سوریه مخالف است.
فارسفارس2 روز قبل
دولت ترکیه در ادامه اخراج شهردارانی که مورد حمایت احزاب کرد هستند، ۴ شهردار در استان‌های شانلی‌اورفه و ماردین را برکنار کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه اقدامات سرکوبگرانه دولت ترکیه علیه مخالفان و پاکسازی این کشور از اعضای گروهک حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) چهار شهردار کرد از سمت خود برکنار شدند. از ماه مارس امسال (بعد از انتخابات مذکور) دولت ترکیه ۲۴ شهردار را به اتهام حمایت از گروه‌های تروریستی برکنار کرده است. سه روز قبل نیز چهار شهردار در استان‌های کردنشین دیاربکر، شرناق و تونجلی به دستور وزارت کشور ترکیه برکنار شده بودند. این گروه از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه‌ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اخبار بین‌الملل-این در حالی است که حزب دموکراتیک خلق کردها داشتن چنین ارتباطاتی را رد می‌کند. با این چهار شهردار، تعداد کل شهردارانی که پس از روی کار آمدن در اوایل سال جاری میلادی از سمت خود برکنار شدند به ۲۴ تن رسید. حزب دموکراتیک خلق کردها اداره بسیاری از شهرهای کردنشین در جنوب شرق ترکیه را برعهده دارد و می‌گوید که هدف توطئه نظام‌مند دولت آنکارا برای از بین بردن نفوذ و قدرت این حزب قرار گرفته است. این اقدام علیه حزب دموکراتیک خلق کردها در حالی صورت گرفته که نیروهای نظامی ترکیه حمله نظامی را علیه شبه نظامیان کرد در سوریه ترتیب دادند. حزب دموکراتیک خلق کردها تنها حزب در پارلمان ترکیه است که با این حمله نظامی به سوریه مخالف است.
ایلناایلنا4 روز قبل
رئیس‌جمهوری ترکیه جزئیات دیدارش با رئیس‌جمهوری آمریکا را اعلام کرد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی هابر گلوبال، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه، جزئیات دیدارش با رئیس‌جمهوری آمریکا را اعلام کرد. گفت که پیشنهاد آمریکا برای کنار گذاشتن سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ درست نیست. وی که روز گذشته -‌چهارشنبه- با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، در واشنگتن دیدار کرده بود گفت: «نمی‌توانیم رابطه‌مان با روسیه را قطع کنیم.» وی افزود: «حلقه دور ترامپ تلاش بسیار دارد تا روابط میان دو کشور را خراب کند.» رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که عملیات کشورش در شمال شرقی سوریه، مبارزه علیه تروریست‌های داعش و بیرون راندن نیروهای یگان‌های مدافع خلق و حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) از جمله مسائلی بود که وی با ترامپ درباره آن‌ها به بحث و تبادل نظر پرداخت.

۱۷ زخمی بر اثر دو انفجار در انبار مهمات ترکیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، مقامات محلی ترکیه امروز (پنجشنبه) از دو انفجار همزمان در انبار مهماتی واقع در استان «شانلی اورفه» در جنوب شرقی ترکیه و زخمی شدن ۱۷ نفر خبر دادند. خبرگزاری «آناتولی» به نقل از استاندار «شانلی اورفه» گزارش کرد، وقوع این دو انفجار به زخمی شدن ۱۶ سرباز وظیفه و یک غیرنظامی در بالکن ساختمانی در مجاورت انبار مهمات منجر شد. اواسط مرداد ماه هم چندین انفجار در یک انبار مهمات ارتش ترکیه در شهر ریحانلی واقع در استان «ختای» واقع در مرز سوریه به وقوع پیوست. شدت آن انفجار به اندازه‌ای بود که تمام خانه‌های مسکونی و دیگر واحدهای نزدیک این پایگاه نظامی تخلیه شدند. در پی انفجارهای مردادماه، برخی کارشناسان ترکیه‌ای انگشت اتهام را به سمت شبه‌نظامیان کرد وابسته به گروهک حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) گرفتند.
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مقامات محلی ترکیه امروز (پنجشنبه) از دو انفجار همزمان در انبار مهماتی واقع در استان «شانلی اورفه» در جنوب شرقی ترکیه و زخمی شدن ۱۷ نفر خبر دادند. خبرگزاری «آناتولی» به نقل از استاندار «شانلی اورفه» گزارش کرد، وقوع این دو انفجار به زخمی شدن ۱۶ سرباز وظیفه و یک غیرنظامی در بالکن ساختمانی در مجاورت انبار مهمات منجر شد. اواسط مرداد ماه هم چندین انفجار در یک انبار مهمات ارتش ترکیه در شهر ریحانلی واقع در استان «ختای» واقع در مرز سوریه به وقوع پیوست. شدت آن انفجار به اندازه‌ای بود که تمام خانه‌های مسکونی و دیگر واحدهای نزدیک این پایگاه نظامی تخلیه شدند. در پی انفجارهای مردادماه، برخی کارشناسان ترکیه‌ای انگشت اتهام را به سمت شبه‌نظامیان کرد وابسته به گروهک حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) گرفتند.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خبرگزاری فارس: مقامات محلی ترکیه امروز (پنجشنبه) از دو انفجار همزمان در انبار مهماتی واقع در استان «شانلی اورفه» در جنوب شرقی ترکیه و زخمی شدن ۱۷ نفر خبر دادند. خبرگزاری «آناتولی» به نقل از استاندار «شانلی اورفه» گزارش کرد، وقوع این دو انفجار به زخمی شدن ۱۶ سرباز وظیفه و یک غیرنظامی در بالکن ساختمانی در مجاورت انبار مهمات منجر شد. اواسط مرداد ماه هم چندین انفجار در یک انبار مهمات ارتش ترکیه در شهر ریحانلی واقع در استان «ختای» واقع در مرز سوریه به وقوع پیوست. شدت آن انفجار به اندازه‌ای بود که تمام خانه‌های مسکونی و دیگر واحدهای نزدیک این پایگاه نظامی تخلیه شدند. در پی انفجارهای مردادماه، برخی کارشناسان ترکیه‌ای انگشت اتهام را به سمت شبه‌نظامیان کرد وابسته به گروهک حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) گرفتند.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
در برهه فعلی دو رویداد مهم موجب شده است جایگاه و دورنمای کردهای سوریه اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. نخست شکست داعش در سوریه، دوم برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق که به طور طبیعی بر عموم کردهای منطقه و به ویژه کردهای سوریه تاثیرگذار بود. عوامل موثر بر تشکیل وضعیت کردهای سوریه و حزب اتحاد دمکراتیکوجود جمعیتی از کردها در سوریه تا قبل از سال ۲۰۱۱ به شدت مورد بی¬توجهی محققان مسائل سیاسی خاورمیانه قرار گرفته بود. اساسا کردهای مقیم سوریه به عنوان اقلیتی ۱۰ درصدی از جمعیت سوریه طی سال¬های متمادی جایگاهی در عرصه پژوهشی محققان نداشته¬اند. شورای ملی کردهای سوریه در اکتبر سال ۲۰۱۱ متشکل از ۱۶ جریان (حزب) سیاسی کرد سوری شکل گرفت که در اساس، مخالف حزب اتحاد دموکراتیک هستند.
فارسفارس5 روز قبل
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، آنکارا می‌گوید که این شهرداران به دلیل ارتباط با گروه تروریستی «پ ک ک» (حزب کارگران کردستان ترکیه) اخراج شده‌اند. با اخراج این چهار نفر، تعداد شهردارانی که از زمان انتخاب شدن در اوایل سال جاری میلادی تاکنون در ترکیه اخراج شده‌اند، به ۲۰ نفر افزایش یافت. خبرگزاری دولتی ترکیه پیش از این در تاریخ ۱۷ آبان ماه گزارش کرده بود که یک شهردار کرد به اتهام داشتن ارتباط با پ ک ک بازداشت شده است. اردوغان و دولت وی، حزب دموکراتیک خلق (اچ دی پی) ترکیه را به داشتن ارتباط با پ ک ک متهم می‌کند که البته این حزب داشتن هرگونه ارتباط با پ ک ک را رد می‌کند. با اینحال، دادستانی کل ترکیه، از آن زمان تاکنون، تعداد زیادی از سیاستمداران این حزب را به اتهام داشتن ارتباط با پ ک ک بازداشت کرده است.
ایلناایلنا5 روز قبل
ترکیه چهار شهردار عضو حزب دموکراتیک خلق‌ها را برکنار کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه چهار شهردار عضو حزب دموکراتیک خلق‌ها را برکنار کرد. «رجب طیب اردوغان»، ‌ رئیس‌جمهوری ترکیه، و دولتش حزب دموکراتیک خلق‌ها را به ارتباط با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) متهم می‌کند. این در حالی است که حزب دموکراتیک خلق‌ها این اتهام‌ها را بی‌اساس می‌داند. وزارت کشور ترکیه دو فرماندار محلی را جایگزین شهرداران دو منطقه در دیاربکر کرده است که بزرگ‌ترین شهر در مناطق کردنشین این کشور در جنوب شرقی به حساب می‌آید.
ایسناایسنا6 روز قبل
رئیس هیئت اجرایی شورای سوریه دموکراتیک اعلام کرد، آمریکا این شورا را به مذاکره با دمشق با نظارت روسیه تشویق کرده است. باید در هرگونه توافقی در آینده نیروهای سوریه دموکراتیک نیروی ویژه به حساب آیند طوری که بخشی از ارتش سوریه باشند. ممکن است نظام سوریه، یا روسیه یا ترکیه آن‌ها را بازداشت کرده یا اینکه فرار کنند برای همین خواهان توقف حمله ترکیه شدیم. وی درباره اعتراض ترکیه به روابط میان نیروهای سوریه دموکراتیک با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) گفت: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه برای اشغال خاک دیگر کشورها بهانه می‌تراشد. الهام احمد تأکید کرد که تعداد نیروهای سوریه دموکراتیک ۷۰ هزار تن است که اگر پلیس نیز به آن اضافه شود به ۱۰۰ هزار تن می‌رسد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
علاوه بر این آمریکا با هدف لاپوشانی موافقت ترامپ با این حمله به «تحریم کشنده علیه اقتصاد ترکیه» تهدید کرده؛ مساله‌ای که به سقوط شدید ارزش لیر ترکیه منجر شده است. این استان که در مرز ترکیه و سوریه قرار دارد همواره نقطه اختلافی میان سوریه و ترکیه بوده است. مساله دیگر اختلاف بر سر آب رود فرات است که ترکیه و سوریه از دیرباز درباره نحوه استفاده از آب آن با یکدیگر اختلافاتی داشته‌اند. اما در بعد سیاسی آنچه این اختلافات را پر رنگ‌تر کرده مساله کردها و گروه پ. ک. ک است که آنکارا همواره آنها را تهدید جدی علیه خود می‌داند. همچنین آنکارا از این اقدامات هدف دیگری را دنبال می‌کند که آن ممانعت از وحدت و قرابت کردهای ترکیه با کردهای سوریه به عنوان کابوس همیشگی ترکیه است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
ترکیه در حال برنامه ریزی چه چیزی است؟ میزان و ابعاد عملیات احتمالی ترکیه در نواحی کردنشین سوریه نامشخص است. ابعاد این عملیات احتمالی ترکیه با اقدام اخیر ارتش آمریکا در بستن حریم هوایی سوریه به روی جنگنده‌های ترکیه و هشدار مقام‌های آمریکا به ترکیه از بابت انجام این عملیات می‌تواند مختل شود. اما نیروهای دموکراتیک سوریه مصمم به این هستند که به هر قیمتی از شمال شرق سوریه دفاع کنند. ترکیه در گذشته چه اقداماتی انجام داده است؟ پیش از این ترکیه دو عملیات نظامی برای مقابله با کردها در داخل خاک سوریه انجام داده است. این عملیات نظامی هدفش جلوگیری از اقدام کردهای سوریه در مرتبط ساختن اراضی تحت کنترلشان در شمال شرق سوریه با عفرین بود.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
/یادداشت/عصر کرد - «دوست سیاستمدار کردی پس از حمله اخیر ترکیه به شمال سوریه می‌گفت: «کردها غیر از کوه‌ها هیچ دوست دائمی ندارند!» کردها در ترکیه تا اویل دهه ۹۰ میلادی و با شدت کمتری تا اوایل سال ۲۰۰۰ نمی‌توانستند آزادانه به زبان مادری خود بنویسند و بخوانند. رابطه کردها در ترکیه با اردوغان چگونه است؟ علی رغم همه فشارهایی که کردها در ترکیه تاکنون متحمل شده‌اند، حمایت آنها از اردوغان از ابتدای ظهور وی در صحنه عالی سیاست ترکیه چشم‌گیر بوده است. در همه انتخابات‌هایی که پیروزی از آن اردوغان و حزب وی بوده رای بیشماری از کردها به نفع اردوغان به صندوق ریخته شده است. اوضاع معیشتی کردها برخلاف سایر مناطق ترکیه علاوه بر مشکلات اقتصادی، تا پیش از سال ۲۰۰۲ تحت تأثیر یک عامل دیگر نیز قرار داشت که قانون وضعیت فوق‌العاده بود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ حمله ارتش ترکیه و گروه موسوم به «ارتش ملی سوریه» به مناطق کردنشین شرق فرات در شمال سوریه٬ تبعات و پیامدهایی برای پ. ک. ک به دنبال آورده است که شاید در تاریخ فعالیت این گروه٬ نظیر و مانند نداشته است. سپس گروه مزبور٬ راهی سوریه و لبنان شد و در سال ۱۹۸۴ میلادی٬ حملات مسلحانه علیه ترکیه را آغاز کرد. اما اصلی‌ترین آسیب کردها در این ماجرا تحریک مقامات آنکارا برای حمله به مواضع کردها در شمال سوریه بود. حالا پ. ک. ک نه تنها در شمال سوریه قدرت ندارد بلکه از روسیه و دولت مرکزی سوریه کمک خواسته و می‌خواهد بقای خود را حفظ کند. در نتیجه به راحتی می‌توان گفت که شکست سنگین نهادهای اقماری پ. ک. ک در شمال سوریه موقعیت این گروه را در اقلیم کردستان عراق نیز به خطر انداخته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
رجب طیب اردوغان درباره اعتراضات عراق گفت: "بگذارید صریح بگویم، ما حدس‌هایی داریم که چه کسانی پشت این شورش‌ها در عراق هستند. ما همچنین حدس می‌زنیم که اینها ممکن است به ایران گسترش پیدا کنند. " رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اعتراضات عراق درباره کسانی که می‌خواهند «جهان اسلام را دچار تفرقه کنند» هشدار داد و گفت از نظر او احتمال دارد که اعتراضات عراق به ایران گسترش پیدا کند. رجب طیب اردوغان درباره اعتراضات عراق گفت: "بگذارید صریح بگویم، ما حدس‌هایی داریم که چه کسانی پشت این شورش‌ها در عراق هستند. ما همچنین حدس می‌زنیم که اینها ممکن است به ایران گسترش پیدا کنند. "
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
مقام‌های ترکیه یکی از شهرداران استان وان واقع در شرق این کشور را به اتهام عضویت در یک سازمان تروریستی دستگیر کردند. به گزارش ایرنا، مقام‌های ترکیه «عظیم یجان» شهردار شهر «ایپیک یولو» در استان وان به همراه معاونش را به جرم ارتباط با حزب کارگران کردستان (پ. بر اساس این گزارش، یجان عضو حزب دموکراتیک خلق‌ها سومین حزب بزرگ ترکیه است. حزب کارگران کردستان ترکیه "پ. ارتش ترکیه از ۲۷ ماه مه (۶ خرداد) با آغاز عملیاتی موسوم به «پنچه» در شمال عراق، به دنبال پاکسازی این مناطق از عناصر «پ.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
ترکیه از گزارش اخیر وزارت امور خارجه آمریکا درباره مبارزه با تروریسم در سال ۲۰۱۸ به شدت انتقاد کرد. شورای وزیران ترکیه روز دوشنبه در پایان نشست خود که به ریاست رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برگزار شده بود، با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش خود درباره مبارزه با تروریسم نه به یگان‌های مدافع خلق، نه حزب کارگران کردستان پ ک ک و نه به شبکه فتح الله گولن که سال ۲۰۱۶ یک کودتای نافرجام را در ترکیه رقم زد، اشاره نکرده است. در بیانیه هیئت وزیران ترکیه آمده است خودداری وزارت امور خارجه آمریکا از اشاره به نام گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی مثل شبکه فتح الله گولن که عامل کودتای نافرجام و خونریزی سال ۲۰۱۶ ترکیه بود، اشاره نکردن به نام یگان‌های مدافع خلق که شاخه حزب کارگران کردستان در سوریه است، شاهدی آشکار بر رویکرد یک بام و دو هوای آمریکا در مبارزه با تروریسم است. دولت ترکیه در بیانیه خود یادآوری کرد که این کشور از سال ۱۹۸۴ بی وقفه با سازمان‌های تروریستی مبارزه می‌کند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از خبرگزاری آناتولی،
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور طی حمله‌ هوایی به مواضع حزب کارگران کردستان ترکیه «پ. ک. ک» در شمال عراق پنج تن از عناصر این حزب را خنثی کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه النشره، در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت دفاع ترکیه آمده است که «پهپادهای این کشور گروهی از تروریست‌های پ. ک. ک را در منطقه افاشین در شمال عراق هدف حمله قرار داد که موجب شد پنج تن از عناصر این حزب خنثی شوند». مقام‌های ترکیه حزب کارگران کردستان «پ. ک. ک» را یک گروه تروریستی می‌دانند. مقام‌های آنکارا از اصطلاح خنثی کردن برای اشاره به کشتن، مجروح و یا اسیر کردن کردهای مخالف استفاده می‌کنند. انتهای پیام
ایلناایلنا2 هفته قبل
سخنگوی رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که طی عملیات چشمه صلح که با هدف استقرار منطقه امن صورت گرفت، شمار زیادی از عناصر تروریستی از میان رفتند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی صباح، «ابراهیم کالین»، سخنگوی رئیس‌جمهوری ترکیه، امروز -دوشنبه- با واکنش به انتقادهای مطرح‌شده علیه عملیات موسوم به چشمه صلح گفت که نبرد علیه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) ‌ باعث نمی‌شود نبرد علیه گروهک تروریستی داعش آهسته شده باشد. کالین همچنین گفت که طی عملیات چشمه صلح که با هدف استقرار منطقه امن صورت گرفت، شمار زیادی از عناصر تروریستی از میان رفتند. کالین همچنین گفت که «فعالیت‌های سیاه پروپاگاندا» علیه این عملیات صورت گرفت و همه باید مراقب چنین اقدام‌هایی باشند. کالین گفت: «دور کردن حزب کارگران کردستان و یگان‌های مدافع خلق از مرزهای ترکیه در چارچوب عملیات چشمه صلح بدین معنا نیست که مبارزه ما با این گروه‌ها به پایان رسیده یا از سرعتش کاسته شده است.»
ایسناایسنا2 هفته قبل
منابع امنیتی از عملیات هوایی ارتش ترکیه علیه اعضای وابسته به حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در شمال عراق خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، منابع امنیتی اعلام کردند، نیروهای ارتش ترکیه با همکاری سازمان اطلاعات این کشور یک عملیات هوایی در منطقه «متینة» در شمال عراق انجام دادند. در جریان این عملیات یکی از اعضای برجسته وابسته به حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) کشته شد. منابع مذکور همچنین اعلام کردند: عضو برجسته «پ. ک. ک» با نام «مصلح ایکه» که تحت تعقیب قرار داشت، در این عملیات کشته شد. ایکه در دهه ۹۰ به سازمان «پ. ک. ک» پیوست و مسئول تعدادی از عملیات در مناطق «شمدینلی» و «چوگورجا» واقع در جنوب شرقی ترکیه بود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع امنیتی اعلام کردند که ارتش ترکیه با همکاری سرویس اطلاعات این کشور عملیات هوایی را در منطقه متینه واقع در شمال عراق انجام داده‌اند. بر اساس این گزارش، در جریان عملیات مذکور تعدادی از عناصر وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه کشته شده‌اند. منابع مذکور اعلام کردند که یکی از عناصری که تحت پیگرد قرار داشت با نام مصلح ایکه در این عملیات کشته شد. ارتش ترکیه بارها مواضع عناصر حزب مذکور را در شمال عراق بمباران کرده است.

به انتهای لیست رسیدید