حزب کارگزاران

حزب کارگزاران

ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 هفته قبل
به همین دلیل جو روانی اجتماعی و جو بی‌اعتمادی مردم جدی است. با توجه به اتفاق اخیری که رخ داده و شیوع بیماری واگیردار کرونا مردم به دلیل جو بی‌اعتمادی نمی‌توانند به اخبار منابع موثق و رسمی کشور چندان اعتماد کنند. متاسفانه بزرگ‌ترین مشکلی که در کشور داریم این است که به هیچ‌وجه مدیریت پیش از بحران و مدیریت بحران درست و مجهز نداریم. ما سازمانی داریم با نام پدافند غیرعامل که دقیق نمی‌دانیم در زمان بحران فرماندهی مدیریت بحران بر عهده آنهاست یا هلال احمر یا وزارت کشور یا وزارت بهداشت؟ لذا در ساختار مدیریت بحران هنوز مشخص نیست که فرمانده مدیریت بحران کیست. درد، رسانه‌های معاند و دشمنان کشور هستند که در خارج و داخل به موضوع دامن می‌زنند و جو روانی بسیار بدی را برای مردم ایجاد کرده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 هفته قبل
روز گذشته یک عضو شورای عالی سیاستگذاری او در انتقاد از عملکرد شورای عالی سیاست گذاری گفت: «به نظر من انتقادی به شورای عالی سیاستگذاری وارد بوده و نوع عملکرد آن در گذشته در جبهه اصلاحات مساله ساز شده است. اما با توجه به انتخابات اخیر که عملا شورای سیاستگذاری به دو دسته کاملا مغایر هم در تصمیم‌گیری کلان تقسیم شد، معتقدم که از حالا به بعد عملا شورای عالی سیاستگذاری هیچ کارکردی ندارد». انتقاد احزاب به شورای عالی سیاستگذاریعدم توجه به احزاب و فضادادن به افراد یکی از ضعف‌های شورای عالی سیاستگذاری است. حکیمی‌پور درباره ادامه کار شورای عالی نیز معتقد است: به نظر من ماموریت شورای عالی تمام شده است و فقط برای انتخابات بود. دفاع اتحادی‌ها از شورای عالی سیاستگذاریاز سوی دیگر برخی اعضای شورای سیاستگذاری قائل به پایان کار این شورا نیستندو ضمن پذیرش انتقاد به عملکرد شورای سیاستگذاری خواهان تداوم فعالیت آن هستند مانند قائم مقام حزب اتحاد ملت و دبیر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان.
الفالف4 هفته قبل
دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی ایران می‌گوید خیلی از کسانی که در انتخابات شرکت نکردند، می‌خواستند با عدم حضور خود اعتراضشان را به گوش حکومت برسانند تا شرایط بهتر شود. گروه سیاسی الف، ۱۴ اسفند ۱۳۹۸، ۰۶:۰۹ ۳۹۸۱۲۱۳۱۱۲غلامحسین کرباسچی، فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به کاهش آماری میزان مشارکت در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی گفت: در هیچ دوره‌ای از انتخابات مجلس مشارکت زیر ۵۰ درصد نداشتیم و این موضوع دلایل مختلفی دارد. کرباسچی گفت: به نظر من خیلی از کسانی که در انتخابات شرکت نکردند، این هدف را داشتند که با عدم حضور خود در انتخابات، اعتراضشان را به گوش حکومت برسانند تا بلکه شرایط بهتر شود. وی درباره رویکرد سیاسی افرادی که در انتخابات شرکت نکردند، گفت: چه افرادی که شرکت کردند و چه افرادی که شرکت نکردند از یک تیپ و تفکر سیاسی نبودند. حتی اگر همین مجلس یازدهم دولتی همسوی خود راهم به روی کار بیاورند باز هم با آن به مشکل می‌خورند.
الفالف1 ماه قبل
گروه سیاسی الف، ۳ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۱۲۰۳۱۰۹نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و تحلیل آنفهرست وحدت اصولگرایان در تهران به سرلیستی محمدباقر قالیباف با اختلاف از سایر فهرست‌های انتخاباتی پیشتاز است. محمد قوچانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران طی یادداشتی در شماره امروز روزنامه سازندگی ضمن پیش‌بینی نتیجه انتخابات روز گذشته مجلس شورای اسلامی، به تحلیل دلایل شکست اصلاح‌طلبان در این انتخابات پرداخته است. سقف پیروزی ما به ۵۰ کرسی هم نمی‌رسد، هرچند هنوز ناامید نیستم و ممکن است دستی از آستین خلق برآید و کاری کند. قوچانی می‌نویسد: باید شورای‌عالی اصلاحات که نتوانست تنها وظیفه خود را انجام دهد بازسازی شود. اصلاحات ملک شخصی نیست که هر وقت بخواهند درش را بگشایند یا ببندند اصلاحات زنده است حتی اگر اصلاح‌طلبان شکست بخورند.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، محمد قوچانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران طی یادداشتی در شماره امروز (شنبه ۳ اسفند) روزنامه سازندگی ضمن پیش‌بینی نتیجه انتخابات روز گذشته مجلس، به تحلیل دلایل شکست اصلاح‌طلبان در این انتخابات پرداخته است. هرچند هنوز ناامید نیستم و ممکن است دستی از آستین خلق برآید و کاری کند". وی در ادامه تاکید می‌کند: ‌ «ما از اصولگرایان شکست نمی‌خوریم، ما به خود می‌بازیم به کارنامه «امید» و به قهر «مشارکت» اما چه نسبتا توفیق یابیم چه مطلقا شکست بخوریم این تازه آغاز داستان است برای بازسازی جبهه اصلاحات که دیگر نمی‌تواند در میانه بوروکرات‌های راست و رادیکال‌های چپ له شود». این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، با کنایه به محمدرضا عارف، به شکل تلویحی وی را به عنوان یکی از عوامل شکست اصلاح‌طبان در انتخابات مجلس دانسته و نوشته است: "باید شورای عالی اصلاحات که نتوانست تنها وظیفه خود را انجام دهد بازسازی شود. اصلاحات ملک شخصی نیست که هر وقت بخواهند درش را بگشایند یا ببندند اصلاحات زنده است حتی اگر اصلاح طلبان شکست بخورند".
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، در چارچوب بازتاب فضای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران در رسانه‌های خارجی٬ روزنامه لبنانی «الاخبار» تحلیل کرد که شکست اصلاح‌طلبان در این دوره قطعی است. این روزنامه نوشته است: چند ساعت تا رفتن مردم ایران به پای صندوق‌های رای برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده و «اصلاح‌طلبان» وارد یک بحران سیاسی شده‌اند. شکست اصلاح‌طلبان قطعیستدر میان اصلاح‌طلبان٬ دو لیست بیشتر از سایر لیست‌ها ارائه شد. حزب کارگزاران با عنوان «یاران هاشمی» با سرلیستی «مجید انصاری» لیست خود را صادر کرده و ۸ حزب اصلاح‌طلب دیگر نیز لیست انتخاباتی خود را ارائه کردند. اصول‌گرایان امیدوارند که از خلال پیروزی در انتخابات مجلس و فشار بر دولت روحانی٬ راه را برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده هموار کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
همه کسانی که دوستدار اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ایران هستند باید در انتخابات شرکت کنند و انتخاب خوب و درست انجام دهند. یک موضوع اینکه ما پای صندوق می‌رویم تا بهترین‌ها را برای مجلس شورای اسلامی برگزینیم. وی اضافه کرد: در مقطع فعلی به دلیل شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت ویژه‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده است. علی ربیعی سخنگوی دولت نیز با اشاره به انتخابات دوم اسفند گفت: اعضای هیئت دولت از مردم درخواست دارند که به‌رغم همه گله‌ها و انتقادات در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت داشته باشند. باید تلاش کنیم در شرایط ویژه کشور انتخابات پرشور باشد و باید گفت که شرکت در انتخابات واجب است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
جبهه پایداری با فهرستی به سرلیستی مرتضی آقا تهرانی و شانا با فهرست ۳۰ نفره به سرلیستی محمد باقر قالیباف. حتی پیشنهاد شخص قالیباف برای اینکه انفرادی وارد انتخابات شود به شرط آنکه لیست اصولگرایان ۲۹ نفره منتشر شود هم رد می‌شود. لیست منتخب مداحات هم بن نفع ائتلاف کنار رفتعصر امروز حج منصور ارضی هم که لیستی را با عنوان «لیست هیئت» که به گفته ائو مورد حمایت مداحان بود در روزهای گذشته منتشر کرده بود با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد و از هواداران این فهرست خواست به لیست ائتلاف اصولگرایان رای بدهند. فهرست‌های چهارگانه اردوگاه اصلاح طلباندر اردوگاه اصلاح طلبان اما تعدد فهرست‌ها تا این لحظه به قوت خود باقیست و به نظر نمی‌رسد تغییری در این وضعیت حاصل شود. متعاقب این فهرست، حزب کارگزاران سازندگی نیز به صورت مشتق فهرست انتخاباتی خود را با نام یاران هاشمی منتشر کرد تا اتش اختلاف و انتقاد در این اردوگاه با پیش زمینه اختلافات میان اصلاح‌طلبان و کارگزارانی‌ها شعله ور شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: ما تکلیف‌محور نیستیم و تنها چیزی که به کارگزاران نمی‌آید تکلیفی بودن است. مرعشی با بیان اینکه این انتخابات سخت‌ترین انتخابات بعد انقلاب است.، تصریح کرد: شرایط انتخاباتی ایران عمدتا تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا و بخشی نیز مربوط به ناکارآمدی‌ها و سوء تدبیرهای داخلی است. وی افزود: ضمن احترامی که به دوستانی که در انتخابات نیامدند قائلیم‌، بر این باوریم که نیامدن در انتخابات کار آینده ایران را سخت‌تر می‌کند. مرعشی با بیان اینکه این حرف واقعی نیست که رای مردم بی‌اثر است، گفت: سال ۷۶ تحلیل این بود که آقای ناطق رئیس جمهور می‌شود ولی خاتمی شد و این حرف بی‌خود بود بنویسید: خاتمی، بخوانید ناطق نوری. وی ادامه داد: در تمام این سالها رای مردم اثرگذار بوده و باید در بستر تحولات سیاسی رشد کنیم و قرار نیست همیشه پیروز شویم و اگر منتخبان ما نتوانند کار را پیش ببرند قرار نیست که عرصه را ترک کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
وی افزود: ما بین تکلیف شرعی و تکلیف انسانی احساس می‌کنیم باید بن بست‌هایی که وجود دارد را بشکنیم. ما نمی‌توانیم مردم را دعوت به حضور در انتخابات کنیم ولی علی رغم تایید صلاحیت حدود ۷۰۰۰ نفر از واجدین شرایط به دلایل مختلف در عرصه انتخابات حضور نداشته باشیم. کرباسچی گفت: ما در اطلاعیه حزب برای انتخابات ۱۰ سرفصل کلی را در صورت حضور کاندیداهای معرفی شده ارائه داده ‌ایم که برای طولانی نشدن سخنانم خبرنگار سوال کننده درباره برنامه‌های حزب را به این سرفصل‌ها ارجاع می‌دهم. وی تاکید کرد: ما به هیچ وجه نباید نهاد انتخابات که ناموس دموکراسی است را نادیده بگیریم و باید با تمام توان و با کمک احزاب اصلاح‌طلب و به کمک کاندیداهای اصلاح طلبی که در این عرصه حضور دارند، بتوانیم شرایط کنونی را با پیاده سازی سرفصل‌های اعلام شده بهبود ببخشیم. وی افزود: یاران هاشمی عنوان ژورنالیستی بوده که به معنای انتساب لیست به آقای هاشمی و خانواده ایشان نیست.
ایلناایلنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری کارگزاران سازندگی ایران اسلامی و معرفی فهرست نامزدهای این حزب در انتخابات مجلس صبح امروز برگزار شد. در این نشست محسن هاشمی، در سخنانی گفت: همانطور که مستحضر هستید در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم مجلس نخستین نهادی بود که بعد از انقلاب اسلامی برای مردم‌سالاری پایه‌گذاری شد. رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران ادامه داد: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای اهمیت و حساسیت مضاعف برای کشور است. هاشمی گفت: امروز بحث حضور مردم مطرح است گفته‌ می‌شود مردم شرکت نکنند و یا اقبال عمومی کم باشد اما ما امیدواریم نظر مردم را به سمت لیست یاران هاشمی برگردانیم. این عضو حزب کارگزارن سازندگی درباره لیست یاران هاشمی گفت: مشی آیت الله هاشمی رفسنجانی اولویت مسائل کشور بود و مسائل فردی مطرح نبوده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
رییس شورای شهر تهران در ادامه به بیان علل ارایه لیست توسط کارگزاران پرداخت و توضیح داد: مهمترین دلیل حضور فعال در انتخابات است و اعلام اسامی کاندیداها در درجه دوم اهمیت بود. هرچند در انتخابات امسال ارایه لیست کار خیلی سخت بود و در لیست معرفی شده می‌بینیم افرادی حضور دارند که عمدتا ارتباط تشکیلاتی با کارگزاران نداشته‌اند. هاشمی درباره علت نامگذاری این لیست با عنوان یاران هاشمی نیز اظهار داشت: عنوان یاران هاشمی به معنی انتساب لیست به آیت‌الله هاشمی یا خانواده نیست. وی پیام‌حزب کارگزاران در ارایه لیست را گفتن نه به افراطیون داخلی و خارجی دانست و افزود: انتظار ما از رسانه ملی و مجریان و ناظران انتخابات این است که با بی طرفی زمینه نشاط و حضور حداکثری مردم را فراهم کنند. حضور در انتخابات به هر شکلی بهتر از عدم مشارکت است و از شهروندان می‌خواهم با حضور در پای صندوق‌های رای صدای خود را به گوش همه علی‌الخصوص حاکمیت برسانند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی افزود: ما بین تکلیف شرعی و تکلیف انسانی احساس می‌کنیم باید بن‌بست‌هایی را که وجود دارد، بشکنیم. ما نمی‌توانیم مردم را دعوت به حضور در انتخابات کنیم ولی علی‌رغم تأیید صلاحیت حدود ۷۰۰۰ نفر از واجدین شرایط به‌دلایل مختلف در عرصه انتخابات حضور نداشته باشیم. کرباسچی گفت: ما در اطلاعیه حزب برای انتخابات ۱۰ سرفصل کلی را در صورت حضور کاندیداهای معرفی‌شده ارائه داده‌ایم که برای طولانی نشدن سخنانم خبرنگار سؤال‌کننده درباره برنامه‌های حزب را به این سرفصل‌ها ارجاع می‌دهم. وی تأکید کرد: ما به هیچ وجه نباید نهاد انتخابات را که ناموس دموکراسی است نادیده بگیریم و باید با تمام توان و با کمک احزاب اصلاح‌طلب و به‌کمک کاندیداهای اصلاح‌طلبی که در این عرصه حضور دارند، بتوانیم شرایط کنونی را با پیاده‌سازی سرفصل‌های اعلام‌شده بهبود ببخشیم. وی افزود: یاران هاشمی عنوان ژورنالیستی بوده که به‌معنای انتساب لیست به آقای هاشمی و خانواده ایشان نیست.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
محسن هاشمی در توئیتی نوشت: عنوان یاران هاشمی برای لیست حزب کارگزاران در انتخابات مجلس، به تعبیر دبیرکل حزب، بیشتر یک عنوان ژورنالیستی بوده و به معنای انتساب این لیست به آیت الله هاشمی رفسنجانی یا خانواده ایشان نیست، بلکه منظور تداوم نگاه مشارکت محور و امیدوار آیت الله هاشمی به انتخابات در هر شرایطیستلینک کوتاه کپی لینک
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، لیست حزب کارگزاران با حاشیه‌های زیادی همراه بود. تردیدی وجود ندارد که افرادی مثل آقایان کرباسچی و مرعشی به آقای هاشمی بسیار نزدیک بودند یا پرواضح است که خانواده آقای هاشمی نزدیک‌ترین افراد به ایشان بودند؛ اما آنها هم نمی‌توانند تصمیم خود را به آقای هاشمی نسبت دهند؛ مگر آنکه گفته شود آقای هاشمی وصیت‌نامه‌ای دارد که در آن گفته است آقایان کرباسچی، مرعشی و خانواده می‌توانند پس از مرگم از جانب من سخن بگویند و تصمیم بگیرند. من که چنین وصیت‌نامه‌ای ندیده‌ام و اگر دوستان چنین وصیتی از آقای هاشمی دارند، منتشر کنند تا ما هم آگاه شویم که چه کسی زبان آقای هاشمی است. حتی خانواده آقای هاشمی هم نمی‌توانند بگویند تمام اقدامات ما مورد تأیید آقای هاشمی بوده است. برخی آقای روحانی را در لباس آقای هاشمی می‌بینند و می‌گویند که روحانی ادامه‌دهنده راه هاشمی است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - صادق زیباکلام در مصاحبه با روزنامه شرق، موضعگیری حزب کارگزاران در برابر انتخابات مجلس یازدهم را به چالش کشیده استزیباکلام: اصلاح‌ طلبان راه اصولگرایان را نروندلیست حزب کارگزاران با حاشیه‌های زیادی همراه بود. تردیدی وجود ندارد که افرادی مثل آقایان کرباسچی و مرعشی به آقای هاشمی بسیار نزدیک بودند یا پرواضح است که خانواده آقای هاشمی نزدیک‌ترین افراد به ایشان بودند؛ اما آنها هم نمی‌توانند تصمیم خود را به آقای هاشمی نسبت دهند؛ مگر آنکه گفته شود آقای هاشمی وصیت‌نامه‌ای دارد که در آن گفته است آقایان کرباسچی، مرعشی و خانواده می‌توانند پس از مرگم از جانب من سخن بگویند و تصمیم بگیرند. من که چنین وصیت‌نامه‌ای ندیده‌ام و اگر دوستان چنین وصیتی از آقای هاشمی دارند، منتشر کنند تا ما هم آگاه شویم که چه کسی زبان آقای هاشمی است. حتی خانواده آقای هاشمی هم نمی‌توانند بگویند تمام اقدامات ما مورد تأیید آقای هاشمی بوده است. برخی آقای روحانی را در لباس آقای هاشمی می‌بینند و می‌گویند که روحانی ادامه‌دهنده راه هاشمی است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
علاوه بر حزب کارگزاران، تشکیلات خانه کارگر نیز تصمیم گرفته با یک لیست ۴ نفره در این انتخابات شرکت کند. هرچند اصلاح‌طلبان اعلام کردند در این انتخابات لیستی ارایه نخواهند کرد، اما کارگزاران پیش‌ روی دیگر اصلاح‌طلبان اعلام کرد با یک لیست مستقل در این انتخابات شرکت خواهد کرد. علاوه بر حزب کارگزاران، تشکیلات خانه کارگر نیز تصمیم گرفته با یک لیست ۴ نفره در این انتخابات شرکت کند. در این لیست اسامی «علیرضا محجوب»، «سهیلا جلودارزاده»، «محمدرضا بادامچی» و «زهرا ساعی» به چشم می‌خورد که اتفاقا این ۴ نفر در زمره اسامی مشترک با لیست کارگزاران محسوب می‌شوند. نکته‌ قابل ‌توجه اینجاست که نام مصطفی کواکبیان، مهدی شیخ و محمدعلی وکیلی در این دو لیست مشاهده نمی‌شود و هیچ بعید نیست که حزب مردم‌سالاری به‌ دبیرکلی کواکبیان درصدد ارایه لیستی جداگانه برای انتخابات باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
در این یادداشت آمده است؛ بیانیه حزب کارگزاران سازندگی را خواندم. فارغ از نادرستی برخی مقدمات، نتیجه گیری آن -یعنی مشارکت فعال در انتخابات پیش رو- نشان از بلوغ سیاسی یک حزب در کشور دارد. سابقه ‌حزب کارگزاران در کشور و حضور اعضای آن از سال‌های بعد از جنگ در بخش‌های مختلف قدرت و مسئولیت، سرمایه خوبی است برای تصمیم‌گیری معقولانه و رفتارهای قانونی. ایشان به خوبی از دیدگاه من در خصوص لزوم تعریف نقش احزاب در انتخابات و خلاء‌های قانونی آن آشنا هستند. ایشان می‌داند به اندازه توان خویش برای اصلاح نظام انتخاباتی گام برداشته‌ایم لکن تصمیم نهایی با نمایندگان مجلس بوده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، براساس تصمیم پانزدهم بهمن ماه شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان، احزاب می‌توانند از حق قانونی خود برای رقابت حداقلی در انتخابات دوم اسفندماه مجلس یازدهم استفاده کنند. پس از این تصمیم، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری و رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از عزم خود برای ارائه لیست در حوزه انتخابیه تهران خبر داد. موضعی که با واکنش برخی از اصلاح‌طلبان چون علی صوفی دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات مواجه شد. فضای انتخابات به دلیل ردصلاحیت، یخ زده و غیرمشارکتی است و درچنین شرایطی که لیست اجماعی نداریم نباید لیست مورد تایید احزاب از سوی دیگر احزاب نفی شود. در این چارچوب پیش از ظهر امروز- شنبه- حزب مردم سالاری، حزب اسلامی کار، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، خانه کارگر، انجمن اسلامی معلمان، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، حزب وحدت و همکاری و حزب آزادی با ارائه لیستی مشترک برای پایتخت وارد رقابت‌های انتخاباتی دور یازدهم مجلس شورای اسلامی شدند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در این یادداشت آمده است؛ بیانیه حزب کارگزاران سازندگی را خواندم. فارغ از نادرستی برخی مقدمات، نتیجه گیری آن -یعنی مشارکت فعال در انتخابات پیش رو- نشان از بلوغ سیاسی یک حزب در کشور دارد. سابقه ‌حزب کارگزاران در کشور و حضور اعضای آن از سال‌های بعد از جنگ در بخش‌های مختلف قدرت و مسئولیت، سرمایه خوبی است برای تصمیم‌گیری معقولانه و رفتارهای قانونی. ایشان به خوبی از دیدگاه من در خصوص لزوم تعریف نقش احزاب در انتخابات و خلاء‌های قانونی آن آشنا هستند. انتخابات الکترونیکی نیستجمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به احتمال برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در برخی استان‌ها؛ اظهار کرد: وزارت کشور برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک تلاش‌های بسیاری انجام داده است، اما تا امروز درباره این موضوع با شورای نگهبان به توافق نرسیده‌ایم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عضو حقوقدان شورای نگهبان، تصریح کرد: احزاب شب انتخاباتی پایان یابند و جای خود را به احزاب شناسنامه‌دار با هویت معلوم و با پذیرش مسئولیت معرفی نامزدها بدهند. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان طی یادداشتی به الزامات انتخابات حزبی پرداخت و نوشت: بیانیه حزب کارگزاران سازندگی را خواندم. ایشان به خوبی از دیدگاه من در خصوص لزوم تعریف نقش احزاب در انتخابات و خلاء‌های قانونی آن آشنا هستند. ثانیا احزاب شب انتخاباتی پایان یابند و جای خود را به احزاب شناسنامه دار با هویت معلوم و با پذیرش مسئولیت معرفی نامزدها بدهند. به نظر می‌رسد که رعایت چنین الزاماتی به نقش فعال‌تر احزاب در اداره جامعه کمک می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
روزنامه ایران: بالاخره از جزئیات صف‌کشی انتخاباتی اصولگرایان مقابل هم رونمایی شد؛ ابتدا جبهه پایداری فهرست خودش را منتشر کرد و کمتر از ۲۴ ساعت بعد هم شورای ائتلاف اصولگرایان لیست داد. چه اینکه در برخی استان‌ها جبهه پایداری و شورای ائتلاف توانسته‌اند به لیست واحد برسند شهرهایی که نمونه آنها مشهد و اصفهان هستند. نامزدی که هم مورد وثوق شورای ائتلاف است و هم نزدیک به جریان پایداری‌ها. لیست‌های فرعی اصولگرایاناصولگرایان به جز لیست‌های دوگانه اصلی، فهرست‌های دیگری هم در گوشه و کنار برای رأی دادن دارند. کسی که نه در فهرست جبهه پایداری جایی برای خود پیدا کرد و نه در میان لیست شورای ائتلاف اصولگرایان.
ایسناایسنا1 ماه قبل
در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، حزب کارگزاران سازندگی ایران طی بیانیه‌ای دلایل خود برای شرکت در این انتخابات را تشریح کرد. *با تقویت «نظارت» و «شفافیت» در قانون‌گذاری مانع از آن شویم که در انتخابات مجالس آینده، ده‌ها نماینده وقت مجلس به دلایل مبهم رد صلاحیت شوند. ما در کنگره ملی سال ۱۳۹۷ از ضرورت حل بحران «کارآمدی» به عنوان باطن همه بحرا‏ن‌‏های دیگر گفتیم و اکنون به «پارلمانی کارآمد» می‌‏اندیشیم. ما در پی احیای تکنوکراسی و فن‏سالاری و تخصص‏‌گرایی به جای رقابت‌‏های صرفا جناحی هستیم. کارگزاران سازندگی ایران چه پیروز شود، چه شکست بخورد، این انتخابات را نه پایان که آغاز راه می‏‌داند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
حزب کارگزاران سازندگی در بیانیه‌ای تصریح کرد: اصلاح‏‌طلبان باید از ر‏أی‌‏دهندگان به جبهه اصلاحات به علت ناکارآمدی، بی‌‏برنامه‌‏گی و عافیت‌‏طلبی و حتی انحصار‏طلبی در درون جبهه اصلاحات پوزش بخواهند. خبرگزاری فارس: در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، حزب کارگزاران سازندگی ایران طی بیانیه‌ای دلایل خود برای شرکت در این انتخابات را تشریح کرد. حزب کارگزاران سازندگی در بخش دیگری از این بیانیه با ابراز شگفتی از رد صلاحیت برخی اصلاح‌طلبان، ‌ تصریح کرده است که از راهیابی جوانان به پارلمان نگران نیست. بیانیه حزب کارگزاران در ادامه خاطرنشان کرده است: ما «به خاطر ایران» رأی می‌‏دهیم، ‌ تا در دورانی که بدترین تحریم‏‌ها علیه کشورمان اعمال می‏‌شود در تحریم تازه‏‌ای شریک نباشیم. حزب کارگزاران سازندگی همچنین تصریح کرده است: به نقد اصلاح‏‌طلبان باور داریم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روابط عمومی حزب کارگزاران «غلامحسین کرباسچی»، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران، علی جمالی را به عنوان رئیس ستاد انتخابات مجلس یازدهم حزب منصوب کرد. جمالی که سابقه فعالیت دانشجویی را نیز در کارنامه دارد، هم‌اکنون عضو هیات رئیسه شورای مرکزی و کمیته انتخابات حزب کارگزاران سازندگی ایران است. پیش از این، شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ایران ارائه فهرست در حوزه‌های مختلف کشور را به شوراهای استانی سپرده بود. همچنین در تهران مصوب شد که فهرستی مستقل و غیرائتلافی برای تعداد محدودی از کرسی‌ها ارائه کند. «علی‌محمد نمازی» عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران ایران روز دوشنبه از عدم ائتلاف حزب کارگزاران با سایر احزاب اصلاح طلب خبر داد و گفت: باید بررسی شود که حزب کارگزاران چه تعداد نیروی کیفی، با صلاحیت و مطابق با معیارهای حزب دارد تا پس از آن توسط سخنگو یا دبیرکل نتیجه به اطلاع عموم می‌رسد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، یدالله طاهرنژاد، رئیس ستاد انتخابات حزب کارگزاران سازندگی درباره لیست اصلاح طلبان گفت: مشغول جمع بندی نهایی بر روی لیست هستیم و لیست تا پایان امروز چهارشنبه منتشر می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
«سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران» در سال ۱۳۷۰ موجودیت یافت. این حزب پایه‌های خود را روی ویرانه‌های تشکلی با نامی مشابه (سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی) بنیان نهاد که اتفاقا، خود برآمده و انشقاقی از آن تلقی می‌شد. درهمین چارچوب، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در سال‌های نخست انقلاب در ایجاد «کمیته‌های انقلاب» و «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» نقش موثری ایفا کرد. در این دوره سازمان مجاهدین هم توانست برخی اعضای خود را در چارچوب ائتلاف، رهسپار مجلس کند. به این ترتیب، فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران به عنوان تشکلی اصلاح‌طلب در سال ۱۳۸۹ غیرقانونی اعلام شد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: این حزب برای انتخابات مجلس شورای اسلامی لیست مستقل در تهران ارائه می‌کند. احزاب اصلاح‌طلب در تهران لیست انتخاباتی می‌دهندداریوش قنبری، عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری نیز گفت: شورای عالی سیاستگذاری پس از آنکه تصمیم گرفت در تهران فهرستی منتشر نکند به احزاب اجازه داد که مستقلا وارد انتخابات شوند. قنبری همچنین درباره برنامه حزب مردم سالاری برای شرکت در انتخابات گفت: با احزاب اصلاح‌طلب صحبت‌هایی مطرح شده اما هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است. حزب جمهوریت در تهران لیست انتخاباتی نمی‌‎دهداسفندیار عبداللهی، عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت، درباره آخرین مواضع انتخاباتی حزب متبوع خود گفت: در جلسه اخیر حزب جمهوریت تصمیم‌ گرفته شد که حزب در سراسر کشور در هیچ ائتلافی شرکت نکند و دفاتر حزب در استان‌ها فقط می‌توانند با عنوان حزب از نامزدهای حزب جمهوریت که تایید صلاحیت شده‌اند حمایت کنند. حزب جمهوریت در حوزه انتخابیه تهران نیز بنا ندارد که لیست انتخاباتی ارائه دهد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
سخنگوی حزب کارگزاران با اشاره به نحوه ورود این حزب در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ‌ تصمیم حزب کارگزاران برای انتخابات آتی مجلس این است که بدون ائتلاف با هیچ حزب دیگری یک لیست ۲۰نفره در تهران ارائه دهد. قدس آنلاین: حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی از ارائه لیستی مستقل در تهران از سوی حزب متبوعش خبر داده است. به‌گفته مرعشی تصمیم حزب کارگزاران برای انتخابات آتی مجلس این است که بدون ائتلاف با هیچ حزب دیگری یک لیست ۲۰ نفره در تهران ارائه دهد. وی ادامه داده است: "حزب کارگزاران تا ۲۲ بهمن هم منتظر تأیید صلاحیت‌های احتمالی می‌ماند و در روز چهارشنبه لیست خود را منتشر و از مردم و به‌خصوص اصلاح‌طلبان دعوت می‌کند به این لیست رأی بدهند. به‌گفته مرعشی پیش‌بینی کارگزاران این است که در نهایت بتوانند حدود ۲۰ نفر از کاندیداها با مشخصات ذکرشده را در لیست خود قرار دهند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
ایسنا نوشت: حسین مرعشی با اشاره به اینکه حزب کارگزاران برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، لیست ۲۰ نفره بدون ائتلاف با هیچ حزب دیگری ارائه خواهد کرد، اظهار کرد: البته تا روز ۲۲ بهمن منتظر تاییدصلاحیت‌های احتمالی هستیم و در روز چهارشنبه این لیست را منتشر کرده و از مردم واصلاح‌طلبان دعوت می‌کنیم به این لیست رای بدهند. وی در ادامه گفت: این لیست لزوما از اعضای حزب نخواهد بود و ما از بین کسانی که تایید صلاحیت شده‌اند، در فضای مجازی فراخوان داده‌ و افرادی که علاقمند بودند در لیست حزب قرار بگیرند را شناسایی و با آنها مصاحبه کرده‌ و در نهایت کسانی را در لیست قرار دادیم که حزب می‌تواند سلامت کار آنها را در مجلس یازدهم تضمین کند.

به انتهای لیست رسیدید