حسن روحانی

حسن روحانی، هفتمین رئیس جمهور ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، چند روزیست که بحث استیضاح حسن روحانی رئیس‌جمهور به اخبار داغ رسانه‌ها و فضای مجازی تبدیل شده است. پیش‌تر این طرح از سوی تعدادی از نمایندگان تهیه و تدوین شده بود اما بنا به دلایلی برخی نمایندگان از پیگیری آن دست کشیدند. به تازگی مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در حال گرفتن امضای نمایندگان برای این طرح است. نیت نمایندگان محترم در همراهی با مردم در شرایط سخت معیشتی امروز قابل درک است. اختیارات مجلس برای اصلاحات و تصویب قوانین ضروری وفوری برای خروج از #ناکارآمدی فعلی فراتراز اینهاست» حسام الدین آشنا مشاور حسن روحانی در واکنش به توییت ضرغامی نوشت: «سلام علیکم اگر ممکن است چند پیشنهاد مشخص برای حل فوری مشکلات کشور توسط مجلس شورای اسلامی مطرح بفرمایید.» احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز پاسخ تندی به حسام الدین آشنا داد و در جواب درخواست حسام الدین آشنا از ضرغامی نوشت: «سلام علیکمجنابعالی کمتر در امور دولت و وزرای محترم دخالت فرمائید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
طرح سوال از رئیس‌جمهوردنیای اقتصاد: ۲۰ نماینده مجلس با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی، طرح سوال از حسن روحانی درباره وضعیت آموزش و پرورش رایگان را تهیه کرده‌اند. متن این سوال که تاکنون به امضای بیش از ۲۰ نماینده رسیده، به شرح زیر است: چرا طبق اصل سی‌ام قانون اساسی، وسایل آموزش و پرورش رایگان برای همه دانش‌آموزان از همه طبقات جامعه، نژاد، قوم، به‌طور عادلانه و رایگان تا پایان دوره متوسطه فراهم نمی‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ولیعهد عربستان در کشاکش انتقادات تهران و دهلی نو از اسلام آباد به خاطر حضور و تحرک عناصر تروریستی در خاک پاکستان، به این کشور سفر کرده تا اعتبار مخدوش خود را اعاده کند. ورود «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به پاکستان در شامگاه یکشنبه ۲۸ بهمن ماه برای مقامات پاکستان نوید بخش سرمایه گذاری‌های چند میلیارد دلاری تازه عربستان بود. بن سلمان پیش از آنکه بالاترین نشان شهروندی را از رئیس جمهوری پاکستان دریافت دارد، خود را نماینده مردم این کشور در عربستان دانست تا به نوعی به استقبال داغ رهبران اسلام آباد پاسخ گوید. «علی لاریجانی» رئیس مجلس نیز در جلسه روز یکشنبه مجلس بیان داشت دولت پاکستان باید پاسخگوی حادثه تروریستی زاهدان باشد. بنابر این در کنار سرمایه گذاری‌های چند میلیارد دلاری، جولان تروریست‌ها در خاک پاکستان را می‌توان دیگر نتیجه همگامی مقامات اسلام آباد با سعودی‌ها برشمرد.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
تحت هدایت رئیس جمهوری کمپین اعمال فشار حداکثری در اولویت قرار گرفته و فشار بی سابقه‌ای بر اقتصاد ایران وارد، و تهران را به انتخاب‌های سخت وادار کرده است. در حالی که جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را جشن می‌گیرد، جا دارد که چگونگی پیشبرد این استراتژی و شیوه ادامه آن مورد بررسی قرار بگیرد. این اعمال فشار مشترک بازگشت ایران به میز مذاکره تحت شرایط بسیار مطلوب برای ایالات متحده و دیگر کشورهای مسئول در سراسر جهان را تسریع می‌کند. همانطور که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران خود اذعان داشته، ایران در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ وارد یک دوره فشار بی سابقه اقتصادی خواهد شد. پیشتر پیشرفت قابل توجهی در ارتباط با هماهنگ کردن اسرائیل، عربستان سعودی، بحرین و امارات متحده عربی در حمایت از استراتژی رئیس جمهوری ترامپ در قبال ایران داشته‌ایم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
آن‌طور که حسن روحانی می‌گوید «یکی از دلایل قاچاق، ارزانی آن جنسی است که قاچاق می‌شود». قدیر قیافه یادآوری کرد: اگر تنها ملاک ما کسب سود بود، افزایش قیمت، سیاست درستی بود اما این افزایش قیمت به بهبود ارزش افزوده و ارزش کیفی کمکی نمی‌کند. * دنیای اقتصاد- علت دلار ۱۳ هزار تومانی؟ دنیای اقتصاد درباره بازار ارز گزارش داده است: وضعیت بازار ارز با یک تغییر کوچک در سمت تقاضا، دچار دگرگونی شده است، امری که می‌توان آن را به اثر پروانه‌ای تشبیه کرد. در آخرین اظهارات، دبیرکل کانون صرافان با تقسیم‌بندی دلایل نوسانات بازار ارز به داخلی و خارجی گفت: ۵ دلیل داخلی و بین‌المللی باعث نوسان در بازار ارز شده است. یعنی گوشت وقتی ۳۰ هزار تومان است، ارزان است و قاچاق نمی‌شود و وقتی چهار برابر شد، ارزان محسوب می‌گردد و قاچاق می‌شود؟!
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
جمعی از نمایندگان مجلس با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی، طرح سؤال از رئیس‌جمهور درباره وضعیت آموزش و پرورش رایگان و هزینه‌های بالای این وزارتخانه امضا کردند. خبرگزاری ایلنا: جمعی از نمایندگان مجلس با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی (طرح سؤال از رئیس‌جمهور) درحال امضاء کردن برگه سوال از روحانی درباره وضعیت آموزش و پرورش رایگان و هزینه‌های بالای این وزارتخانه هستند. متن طرح که تاکنون بیش از ۲۰ نماینده آن را امضا کرده‌اند، به شرح زیر است: هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامیسلام علیکماحتراما با توجه به اصل ۸۸ قانون اساسی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با توجه به نقض اصلی سی‌ام قانون اساسی، فصل سوم قانون اساسی از رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر حسن روحانی طرح سوال داریم. سوال: چرا طبق اصلی سی‌آم قانون اساسی، وسایل آموزش و پرورش رایگان برای همه دانش‌آموزان از همه طبقات جامعه، نژاد، قوم، به طور عادلاانه و رایگان تا پایان دوره متوسطه فراهم نمی‌گردد. اصل سی‌ام قانون اساسی: دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای ملت تا پایان دوره آموزش متوسطه فراهم سازد و و وسایل و تحصلات عالی را گسترش دهد.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: عباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نرخ پایین قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۹۸، گفت: طبق لایحه بودجه ۹۸، دولت نرخ خرید تضمینی گندم را ۱۴۷۰ تومان در هر کیلو قیمت‌گذاری کرده که رقم بسیار ناچیزی است و کفاف زندگی کشاورزان را نمی‌دهد. وی همچنین از نامه جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور برای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد و اظهار داشت: ۱۳۰ تن از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به آقای روحانی نسبت به پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم گلایه‌هایی را مطرح کرده‌اند و خواستار افزایش آن تا سقف ۲ هزار تومان در هر کیلو شده‌اند. نامه نمایندگان مجلس به روحانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای حسن روحانی رئیس‌جمهوربا احتساب هزینه‌های کمرشکن و سرسام‌آور نهادهای کشاورزی و ماشین‌آلات تعیین قیمت خرید هزار و ۴۷۰ تومان برای گندم اجحاف در حق کشاورزان است و با هیچ مبنای محاسبه‌ای این عدد جور نیست، همچنین با لحاظ قیمت ارز و قیمت ابزارهای کشاورزی تجدیدنظر در قیمت‌گذاری‌ها و محاسبه قیمت‌های واقعی را خواستار شدند، ما نمایندگان مجلس خواستار افزایش قیمت خرید تضمینی گندم حداقل تا سقف ۲ هزار تومان در هر کیلو هستیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نرخ پایین قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۹۸، گفت: طبق لایحه بودجه ۹۸، دولت نرخ خرید تضمینی گندم را ۱۴۷۰ تومان در هر کیلو قیمت‌گذاری کرده که رقم بسیار ناچیزی است و کفاف زندگی کشاورزان را نمی‌دهد. بیشتر بخوانید: قیمت خرید تضمینی گندم افزایش یافتوی همچنین از نامه جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور برای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد و اظهار داشت: ۱۳۰ تن از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به آقای روحانی نسبت به پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم گلایه‌هایی را مطرح کرده‌اند و خواستار افزایش آن تا سقف ۲ هزار تومان در هر کیلو شده‌اند. نامه نمایندگان مجلس به روحانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای حسن روحانی رئیس‌جمهوربا احتساب هزینه‌های کمرشکن و سرسام‌آور نهادهای کشاورزی و ماشین‌آلات تعیین قیمت خرید هزار و ۴۷۰ تومان برای گندم اجحاف در حق کشاورزان است و با هیچ مبنای محاسبه‌ای این عدد جور نیست، همچنین با لحاظ قیمت ارز و قیمت ابزارهای کشاورزی تجدیدنظر در قیمت‌گذاری‌ها و محاسبه قیمت‌های واقعی را خواستار شدند، ما نمایندگان مجلس خواستار افزایش قیمت خرید تضمینی گندم حداقل تا سقف ۲ هزار تومان در هر کیلو هستیم.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
عباس پاپی‌ز‌اده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از نرخ پایین قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۹۸، گفت: طبق لایحه بودجه ۹۸، دولت نرخ خرید تضمینی گندم را ۱۴۷۰ تومان در هر کیلو قیمت‌گذاری کرده که رقم بسیار ناچیزی است و کفاف زندگی کشاورزان را نمی‌دهد. وی همچنین از نامه جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور برای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد و اظهار داشت: ۱۳۰ تن از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به آقای روحانی نسبت به پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم گلایه‌هایی را مطرح کرده‌اند و خواستار افزایش آن تا سقف ۲ هزار تومان در هر کیلو شده‌اند. نامه نمایندگان مجلس به روحانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای حسن روحانی رئیس‌جمهوربا احتساب هزینه‌های کمرشکن و سرسام‌آور نهادهای کشاورزی و ماشین‌آلات تعیین قیمت خرید هزار و ۴۷۰ تومان برای گندم اجحاف در حق کشاورزان است و با هیچ مبنای محاسبه‌ای این عدد جور نیست، همچنین با لحاظ قیمت ارز و قیمت ابزارهای کشاورزی تجدیدنظر در قیمت‌گذاری‌ها و محاسبه قیمت‌های واقعی را خواستار شدند، ما نمایندگان مجلس خواستار افزایش قیمت خرید تضمینی گندم حداقل تا سقف ۲ هزار تومان در هر کیلو هستیم. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم

آخرین خبرها درباره «حسن روحانی»

برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خبرآنلاین: مجله نیوزویک روی جلد شماره جدیدش تصویری از رئیس جمهور روحانی را چاپ کرده است. نیوزویک روی جلد شماره جدیدش تصویری از رئیس جمهور روحانی را چاپ کرده و نوشته است: جنگ بر مبنای دروغ بعدی آمریکا / آیا ایران، عراق ترامپ خواهد شد؟ نیوزویک هفته‌نامه‌ای است که توسط مؤسسه واشینگتن پست در شهر نیویورک ایالات متحده از سال ۱۹۳۳ تا پایان سال ۲۰۱۲۲ به صورت چاپی و پس از آن به‌صورت آنلاین منتشر می‌شود. نیوزویک، پس از مجله تایمز، دومین هفته‌نامه آمریکایی است که قدمت آن به هشتاد سال می‌رسد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
انگار آقای رئیس جمهور عادت کرده‌اند به جای تلاش برای بهبود وضعیت نابهنجار و عذرخواهی از مردم به واسطه آنچه دولت برایشان فراهم کرده است، از بالا به پایین نگاه کند و از آنها بخواهد شاکر همین وضعیت موجود باشند! بر مبنای شاخص تورم نیز می‌توان از ۵۶درصد تورم در انتهای دوران زمامداری احمدی‌نژاد نسبت به ابتدای دوران تصدی‌گری وی اشاره کرد. کارشناسان این عدم موفقیت احمدی‌نژاد در تحقق وعده‌هایش را تحت تأثیر چند عامل می‌بینند: سیاست‌های اقتصادی نادرست، فقدان انضباط مالی و تحریم‌های علیه ایران. پس از پایان دولت احمدی نژاد گزارش‌های تکان‌دهنده‌ای از سوی مجلس و دولت «حسن روحانی» دربارهٔ تخلفات دولتمردان منتشر شد و رئیس جمهور جدید به کارگیری تیم باتجربه و توانمند در کابینه‌اش را دلیلی برای جلوگیری از اتفاقات تلخ اقتصادی خواند. این نگاه و راه غلط هم جای عذرخواهی دارد و هم اصلاح.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس جمهور موریتانی، در پیامی فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران تبریک گفت. به گزارش ایسنا و به نقل از سفارت ایران در موریتانی، متن این پیام به شرح زیر است: برادر عزیز جناب آقای دکتر روحانیرئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایرانخوشوقتم به مناسبت برگزاری جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران گرم‌ترین درودها و بهترین آرزوها را به جناب‌عالی تقدیم کرده و برای ملت ایران افزونی رفاه و پیشرفت آرزو کنم. از این فرصت استفاده کرده، شوق و تاکید خود جهت اقدام برای تحکیم و توسعه روابط موجود بین دو کشور در راستای منافع دوجانبه را تکرار و یادآوری می‌کنم. برادر عزیزم، خواهشمندم بالاترین مراتب احترام مرا بپذیرید. برادرتان - محمد ولد عبدالعزیزانتهای پیام
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رئیس جمهور موریتانی، در پیامی فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است: برادر عزیز جناب آقای دکتر روحانیرئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایرانخوشوقتم به مناسبت برگزاری جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران گرم‌ترین درودها و بهترین آرزوها را به جناب‌عالی تقدیم کرده و برای ملت ایران افزونی رفاه و پیشرفت آرزو کنم. از این فرصت استفاده کرده، شوق و تاکید خود جهت اقدام برای تحکیم و توسعه روابط موجود بین دو کشور در راستای منافع دوجانبه را تکرار و یادآوری می‌کنم. برادر عزیزم، خواهشمندم بالاترین مراتب احترام مرا بپذیرید. برادرتان - محمد ولد عبدالعزیز
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
تنها یک سال و نیم از دومین دوره ریاست جمهوری حسن روحانی گذشته اما نسبت او با بخش‌های مختلف تغییرات اساسی داشته است. روحانی و بدنه اجتماعیسرنوشت متفاوت آقای رییس جمهور؛ روزگار حسن روحانی در پاستور چگونه می‌گذرد؟ حسن روحانی رییس جمهور یک طبقه خاص نبوده است. روحانی و اصلاح طلبانسرنوشت متفاوت آقای رییس جمهور؛ روزگار حسن روحانی در پاستور چگونه می‌گذرد؟ نسبت روحانی و اصلاح طلبان هم مثل قبل نمانده است. روحانی و اصولگرایانسرنوشت متفاوت آقای رییس جمهور؛ روزگار حسن روحانی در پاستور چگونه می‌گذرد؟ رنجش اصلاح طلبان از روحانی موجب خرسندی جریان رقیب از او نشده است. روحانی و مجموعه حاکمیتسرنوشت متفاوت آقای رییس جمهور؛ روزگار حسن روحانی در پاستور چگونه می‌گذرد؟ برخی تحلیگران سیاسی معتقدند که حسن روحانی به خصوص در دولت دوم خود بدنه اجتماعی و جریان سیاسی حامی خود را فدای ترمیم روابط خود با نهادهای حاکمیتی کرد.
الفالف4 هفته قبل
علی صوفی، از فعالان اصلاح‌طلب به تازگی گفته است: آقای روحانی از پایین‌ترین سطح سرمایه اجتماعی در میان روسای جمهور گذشته برخوردار است. اما اینطور اظهار کرده است که در حال حاضر، رئیس دولت اصلاحات بالاترین جایگاه را در بین مردم دارد! ** نکته بارز اینست که نه آقای صوفی و نه همه دوستان ایشان نخواهند توانست با فحاشی و ناسزاگویی به حسن روحانی از او عبور کنند. این حسن روحانی همان حسن روحانی ۹۶ و همان حسن روحانی ۹۲ است. علی صوفی در حالی که مدعیست حسن روحانی از احمدی‌نژاد هم در سرمایه اجتماعی پایین‌تر است اما باید به‌خاطر بیاورد روزهایی را که دوستانش می‌گفتند ما تضمین روحانی هستیم، ما فدائیان روحانی هستیم و روحانی حتی اگر نخواهد هم اما به زور از او حمایت می‌کنیم.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رئیس جمهور الجزایر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به رئیس جمهور کشورمان تبریک گفت. به گزارش ایلنا، عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور الجزایر در پیامی به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نوشت: بسیار خرسندم که جمهوری اسلامی ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را جشن می‌گیرد. وی در این پیام ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از سوی دولت و ملت الجزایر خطاب به حسن روحانی نوشت: امیدوارم که خداوند به شما صحت و سلامتی عطا فرماید و امیدوارم در مأموریت خود موفق باشید و ملت برادر ما یعنی ایران به رشد و پیشرفت گسترده‌ای دست یابد. در این پیام آمده است: این فرصت را غنیمت می‌شمارم و احساس خرسندی خود نسبت به کیفیت روابط دوستانه و همکاری میان دو کشور در تمامی زمینه‌ها را ابراز می‌کنم و بر تداوم همکاری با شما برای گسترش این روابط تاکید می‌کنم. در پیام رئیس جمهور الجزایر آمده است: از این فرصت استفاده می‌کنم و از طریق شما بار دیگر بر آرزوهای برادرانه و احساس دوستانه خود به برادر عزیزمان آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید می‌کنم.
فارسفارس4 هفته قبل
۱۵۰ نماینده مجلس نامه‌ای درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان خطاب به حسن روحانی نوشتند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ۱۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور خواستار رسیدگی وی به شرایط نامطلوب بیمه تکمیلی فرهنگیان شدند. ادامه دارد …
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
این حسن روحانی همان حسن روحانی ۹۶ و همان حسن روحانی ۹۲ است. اگر ذره‌ای انگیزه کار سیاسی در اینجا بود قطعا اکثر دوستان حاضر ترک همکاری می‌کردند. جالب آنکه این رفتارها اولا فقط شامل جنوب شهر تهران می‌شود نه شامل جنوب کرمان و خراسان و سیستان و بلوچستان! این فتنه اقتصادی با فتنه ۸۸ تفاوت ماهوی ندارد؛ یک اتاق فرمان مجهزی در بیرون دارد که این بار آشکار است و یک هدفگیری واحد است. انقلاب ما ۴۰ سال عمر دارد و آقایان باید توضیح بدهند که چرا در ۳۸ سال گذشته نیازی به تشکیل ستاد در جنوب شهر تهران نبوده است؟!
فارسفارس1 هفته قبل
حسن روحانی سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان و جوانان با پیشنهاد مسئولان فدراسیون کاراته در یک قدمی قبول هدایت تیم ملی نوجوانان قرار دارد. روحانی با تیم ملی کاراته نوجوانان و جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۹۳ از ۱۰ فرصت موفق به کسب ۵ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز شد. روحانی در سال ۹۷ هدایت تیم ملی نوجوانان را در مسابقات قهرمانی آسیا (قزاقستان) برعهده داشت که این تیم ۳ مدال طلا، ۲ مدال برنز کسب کرد. روحانی با تیم ملی نوجوانان در مسابقات جهانی اسپانیا نیز یک مدال برنز کسب کرد. روحانی اخیرا از سفر بلژیک به ایران بازگشته، او به همراه حسین روحانی برادر خود به مدت یک هفته برای تیم‌های ملی کاراته کشور بلژیک سمینار آموزشی برگزار کردند.
فارسفارس3 روز قبل
حسن روحانی فردا به منظور افتتاح چند طرح و رونمایی زیر دریایی فاتح به بندرعباس سفر می‌کند. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور فردا به منظور افتتاح چند طرح و رونمایی از زیر دریایی فاتح به بندرعباس سفر می‌کند. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
آخرین حضور حسن روحانی، رییس‌جمهوری به روایت تصویر و اخباری که تا به حال در رسانه‌ها منتشر شده است به ۱۶ مردادماه سال ۹۵ بازمی‌گردد. اعتمادآنلاین| براساس جست‌وجو‌هایی که سایت «اعتمادآنلاین» بین اخبار و عکس‌های منتشر شده از جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده است، آخرین عکس و خبری که از حضور حسن روحانی، رییس‌جمهوری در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به چشم می‌‌خورد، مربوط به شنبه ۱۶ مردادماه سال ۱۳۹۵ است. بعد از این جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام تا فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تنها دو جلسه تشکیل داده که روحانی در هیچ یک از این جلسات شرکت نداشته است. به گزارش اعتمادآنلاین؛ از تاریخ ۱۶ مردادماه ۱۳۹۵ تا امروز حسن روحانی رییس‌جمهوری در هیچ یک جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور نیافته است. در جدول زیر تاریخ‌های حضور و غیبت حسن روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۹۵ را ببینید.
فارسفارس1 هفته قبل
جمعی از سفرای کشورهای مختلف به حجت الاسلام حسن روحانی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تبریک گفتند. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جمعی از سفرای کشورهای مختلف به حجت الاسلام حسن روحانی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تبریک گفتند. در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و محمود واعظی رئیس دفتر روحانی؛ رئیس جمهور را همراهی می‌کردند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، دقایقی قبل به منظور دفاع از وزیر پیشنهادی بهداشت وارد صحن علنی مجلس شورای اسلامی شد. به گزارش تسنیم، پس از استعفای سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، از مسئولیت وزیر بهداشت، حجت الاسلام حسن روحانی، سعید نمکی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب و وی را برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی کرد. انتهای پیام/
فارسفارس2 روز قبل
حجت الاسلام حسن روحانی در نخستین برنامه کاری خود در سفر دو روزه به استان هرمزگان، دقایقی پیش وارد فرودگاه شهرستان بندرلنگه در غرب این استان شد. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در نخستین برنامه کاری خود در سفر دو روزه به استان هرمزگان، دقایقی پیش وارد فرودگاه شهرستان بندرلنگه در غرب این استان شد. انتهای پیام/
فارسفارس3 هفته قبل
وی افزود: دولت ادعای ایجاد شغل جدید دارد اما گزارش تفریغ بودجه ۹۶ چیزی دیگری نشان داد. همچنین بر اساس این گزارش قیمت‌ها در واگذاری‌ها بسیار عجیب و غریب بود؛ شرکتی که ارزشش ۳۰۰ میلیارد است ۲۶ میلیارد تومان فروخته شده است. سلیمی با بیان اینکه سهم استان مرکزی در بودجه سال آینده کاهش پیدا کرده است افزود: رئیس‌جمهور باید عدالت را رعایت کنند چرا که در بودجه سال آینده راه نراق به محلات و راه‌آهن دلیجان فراموش شده است. نماینده مردم محلات تاکید کرد: بهتر است رئیس جمهور مردم را عصبانی نکند. وی با اشاره به ارسال نامه‌ای محرمانه به برخی وزارتخانه‌ها مبنی بر اینکه تعدادی جوان در ستاد انتخاباتی حسن روحانی باید استخدام شوند اظهار داشت: گویا در استخدام‌ها عدالت وجود ندارد چرا که حجم زیادی جوان بیکار در کشور وجود دارد و آن وقت باید فقط عده‌ای جوان استخدام شوند؟ انتهای پیام/
ایسناایسنا1 هفته قبل
امیر، نخست‌وزیر و وزیر کشور قطر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به رئیس‌جمهور کشورمان تبریک گفتند. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه الدستور، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در پیامی به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت. نخست‌وزیر و وزیر کشور قطر نیز در پیام‌هایی جداگانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به حسن روحانی تبریک گفتند. انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
سال‌هاست روال افرادی که عضو حقیقی و حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند این است که هر دو هفته یک‌بار شنبه‌ها را در جلسات آن شرکت کنند، اما غیبت حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور و عضو حقوقی در جلسات مجمع به دوسال‌ونیم رسیده است. هفته پیش نیز ظریف به تنهایی در جلسه مجمع شرکت کرده بود. خرداد امسال بود که رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره حضورنیافتن حسن روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به ایلنا گفته بود: «این روزها آقای رئیس‌جمهور بسیار سرشان شلوغ است، به‌هرحال در مجمع افراد مختلفی هستند و اگر زمانی هم لازم باشد، آقای روحانی در این جلسات شرکت می‌کند. هرچند احمدی‌نژاد هم در برخی جلسات حضور پیدا نمی‌کند و این‌گونه اعتراض خود را به برخی اتفاقات نشان می‌دهد. هرچند علی لاریجانی در این جلسه شرکت کرد، اما حسن روحانی باز هم در مجمع حضور نیافت.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، لایحه جامع انتخابات امروز در امروز هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور؛ تصویب شد و هفته آینده به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور نیز امروز با اشاره به بررسی برخی لوایح در دولت که دارای ویژگی‌ها و اهمیت فوق‌العاده‌ای هستند، اظهار داشت: امروز در دولت لایحه جامع انتخابات به تصویب رسید و در هفته آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد. انتهای پیام/
رکنارکنا4 هفته قبل
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز با حضور در جمع مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حاضر شد و سخنرانی کرد. حسن روحانی در بخشی از این جلسه می‌گوید وزیری به جوانی محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاریخ کشور کم داشتیم. این اظهارنظر روحانی با واکنش حضار مواجه شد. پس از این صحبت‌های رئیس‌جمهور حاضران پاسخ‌های جالبی به وی می‌دهند که موجب خنده روحانی و سایرین می‌شود. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
امیر قطر با ارسال پیامی به رئیس جمهوری اسلامی ایران، فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک و تهنیت گفت. اعتمادآنلاین| شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر با ارسال پیامی به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک و تهنیت گفت. همزمان، عبدالله حمد بن‌خلیفه، معاون امیر قطر و ولیعهد این کشور همچنین عبدالله بن ناصر بن‌خلیفه، نخست‌وزیر و وزیر کشور قطر با ارسال پیام‌های جداگانه به حسن روحانی، فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند. منبع: تسنیم

عکس/ پرواز روحانی به سمت سوچی

16+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل

عکس/ جلسه هیات دولت با استانداران

13+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

عکس/ جلسه هیئت دولت در کاخ سعدآباد

28+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، سفر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور به شهرستان سیرجان برای افتتاح چند طرح عمرانی، به تعویق افتاد. رئیس جمهور قرار بود فردا (دوشنبه) و پس از پایان سفر ۲ روزه به استان هرمزگان، برای افتتاح برخی پروژه‌های صنعتی عازم سیرجان در استان کرمان شود، اما به دلیل اختلال در تست نهایی یکی از طرح‌های اصلی، این سفر به زمان دیگری موکول شد. اعلام شده است علت تعویق سفر، تاکید حسن روحانی بر طی کردن مراحل نهایی و آماده بهره‌برداری کامل بودن طرح‌ها و پروژه‌هایی است که قرار است به‌طور رسمی افتتاح شوند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به قوه قضائیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد. حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به قوه قضائیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد. بر این اساس، در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهور «قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» را جهت اجرا به قوه قضائیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

عکس/ جلسه اقتصادی سران قوا

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
هفته پیش نیز ظریف به تنهایی در جلسه مجمع شرکت کرده بود. آخرین حضور حسن روحانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام به حدود پنج ماه قبل از فوت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برمی‌گردد. هرچند احمدی‌نژاد هم در برخی جلسات حضور پیدا نمی‌کند و این‌گونه اعتراض خود را به برخی اتفاقات نشان می‌دهد. با فوت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی در سوم دی‌ماه، آیت‌الله آملی‌لاریجانی به‌عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شدند و اولین جلسه مجمع به ریاست او در پانزدهم همان ماه برگزار شد. هرچند علی لاریجانی در این جلسه شرکت کرد، اما حسن روحانی باز هم در مجمع حضور نیافت.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل

حسن روحانی

حسن روحانی روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، رئیس‌جمهوری فعلی جمهوری اسلامی ایران، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و همچنین نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۷۸ است. ویکی‌پدیا