آخرین و مهم‌ترین اخبار حسن روحانی
حسن روحانی

حسن روحانی، هفتمین رئیس جمهور ایران

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین51 دقیقه قبل
او ادامه داد: در هر تجربه افزایش قیمت حامل‌های انرژی، کشور با مسائل انسانی، اجتماعی و محیط زیستی روبه‌رو شده است بطوری که گزارش‌های رسمی نیز به این موضوع اذعان دارند. این کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار محیط زیستی افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت: براساس تجربه‌های جهانی، هر زمان افزایش قیمت سوخت‌های فسیلی بالا رفته مراجعه فقرا بویژه در کشورهای در حال توسعه به سمت جنگل‌زدایی و بوته‌کنی برای تامین نیازهای گرمایشی نیز بالا رفته‌اند. کیست که نداند ابعاد مشروعیت‌سوز این فساد گسترده چه لطمه‌هایی به نظام سیاسی، مردم و آینده کشور زده است. او ادامه داد: بنده از نهاد رهبری می‌خواهم تا به رییس جمهور بگویند که سال پایانی یک دولت، سال انجام تغییرات رادیکال در نظام بودجه‌ریزی کشور نیست و اجازه بدهند نظام بودجه ریزی کشور روال گذشته را داشته باشد. بنابراین از نمایندگان محترم می‌خواهیم تا به هیچ وجه اجازه ندهند دولت در سال پایانی خود تغییرات ناگهانی پرشمار در نظام بودجه ریزی انجام دهند.
مهرمهر1 ساعت قبل
محسن کوهکن در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه «در دولت وی یک ریال یا یک دلار هم گم نشده است»، اظهار داشت: رئیس‌جمهور حرف درستی زده است چرا که دولت منابع ارزی و ریالی بسیار زیادی در اختیار دارد و قطعا یک دلار و یک ریال گم نمی‌کند! نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور مدام می‌گوید که همه ما باید در اتاق شیشه‌ای باشیم اما اطلاعات خود آنان داخل اتاق شیشه‌ای نیست، ادامه داد: ما می‌توانیم گزارش‌هایی چون تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها را رو کنیم تا مشخص شود که بسیاری از اعداد و ارقام در این دولت غیرشفاف است. وی با بیان اینکه این روزها رفتارهای روحانی کاملا سیاسی است در حالی‌ که باید در این مقطع پاسخگوی عملکرد خود باشد، گفت: این رفتارهای رئیس جمهور کاملا نشان‌دهنده آن است که وی به دنبال بسترسازی برای انتخابات پیش‌روست تا در دوم اسفندماه انتخابات به گونه‌ای که آنان می‌خواهند، رقم بخورد. کوهکن در واکنش به بخش دیگری از اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه «تندروها جامعه را با مشکل مواجه می‌کنند»، گفت: روحانی باید مشخص کند که منظورش از تندروها چه کسانی است؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر تندروها در داخل دولت هستند و نمی‌گذارند که رئیس‌جمهور به کارهایش بپردازد، خب می‌تواند آنان را برکنار کند اما اگر تندروها بیرون از دولت هستند و صرفا عملکرد دولت را نقد می‌کنند، بنده فکر نمی‌کنم که نقدهای آنان مانعی سر راه دولت باشد و باعث شود که آنان نتوانند کاری انجام دهند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
درباره عارف همانطور که گفته شد برخی از اصلاح‌طلبان مثل عبدالله ناصری و علی شکوری‌راد از احتمال کاندیدا نشدن او برای انتخابات مجلس و آمادگی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ سخن گفته‌اند. ولی به هر حال عده‌ای معتقدند عارف برای انتخابات مجلس ظرفیت خوبی دارد هر چند که نوع مدیریتش در فراکسیون امید با انتقاداتی مواجه بوده اما همچنان می‌تواند امید اول اصلاح‌طلبان برای سرلیستی در انتخابات مجلس یازدهم باشد. مسعود پزشکیان دیگر نامی است که برای سرلیستی اصلاح‌طلبان شنیده شده. پزشکیان با توجه به نایب‌رئیسی مجلس و فعالیت‌هایی که بیش از عارف به چشم آمده می‌تواند گزینه معقولی برای سرلیستی اصلاح‌طلبان به حساب بیاید. سردرگمی اصلاح‌طلبان آنجایی بیشتر مشخص می‌شود که حتی برخی از اصلاح‌طلبان از سرلیستی علی لاریجانی سخن گفته‌اند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
وی ادامه داد: در هر تجربه افزایش قیمت حامل‌های انرژی، کشور با مسائل انسانی، اجتماعی و محیط زیستی روبه‌رو شده است بطوری که گزارش‌های رسمی نیز به این موضوع اذعان دارند. این کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار محیط زیستی افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت: براساس تجربه‌های جهانی، هر زمان افزایش قیمت سوخت‌های فسیلی بالا رفته مراجعه فقرا بویژه در کشورهای در حال توسعه به سمت جنگل‌زدایی و بوته‌کنی برای تامین نیازهای گرمایشی نیز بالا رفته‌اند. این اقتصاددان با اشاره به اصلاحات انجام شده در ساختار بودجه‌ریزی کشور گفت: صمیمانه به نمایندگان مجلس توصیه می‌کنم که هوشمندی و آمادگی خود را درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ افزایش دهند. وی ادامه داد: بنده از نهاد رهبری می‌خواهم تا به رییس جمهور بگویند که سال پایانی یک دولت، سال انجام تغییرات رادیکال در نظام بودجه‌ریزی کشور نیست و اجازه بدهند نظام بودجه ریزی کشور روال گذشته را داشته باشد. بنابراین از نمایندگان محترم می‌خواهیم تا به هیچ وجه اجازه ندهند دولت در سال پایانی خود تغییرات ناگهانی پرشمار در نظام بودجه ریزی انجام دهند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی تصریح کرد: از اواخر دی‌ماه که مصادف با سال ۲۰۲۰ خواهد بود تا اواخر اسفندماه، باید در ۵ مرحله دیگر مسابقات کسب سهمیه حضور داشته باشیم. تمامی مسابقات باقی مانده برای کسب سهمیه مهم است و شرایط نفس‌گیری را پیش‌رو داریم، اما بچه‌ها قدم‌های خود را محکم بر‌ می‌دارند. ما از تیرماه سال ۹۷ وارد رقابت‌های کسب سهمیه المپیک شدیم و پیش از آن نیز برای کسب رنکینگ تلاش کردیم تا بتوانیم در مسابقات کسب سهمیه حضور داشته باشیم. موضوعی که نشان می‌دهد پروسه کسب سهمیه المپیک حدود ۲، ۳ سال است که شروع شده است. حسن روحانی کارنامه‌ای خوبی در مربیگری دارد و قطعا اثرات خود را در تیم ملی خواهد گذاشت و من نیز برای او در تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.

بحران سرلیستی در انتخابات آینده

7+
الفالف1 ساعت قبل
فارسفارس1 ساعت قبل
وی در ادامه عنوان کرد: با کمال تأسف، من همان دغدغه امام (ره) را جدی می‌دانم که فرمودند «نگذارید مساجد فراموش شوند» من فکر می‌کنم عده‌ای در بی‌توجهی به امر مسجد تعمد داشتند چون فهمیدند که جای اثرگذار کجاست، به خاطر همین هم، موضوع ما امروز این شده که مساجد را مورد توجه قرار دهیم چون واقعا موضوع مسجدف مسئله اثرگذاری است. پایه‌گذار اتاق فکر مسجد در پاسخ به این سؤال که «این روحانی که امام جماعت است برای تبلیغ هزینه می‌گیرد، در مسجد نماز می‌خواند و شاغل هم هست، بعد می‌گویند زندگی‌اش نمی‌چرخد، امروز خیلی از ائمه جماعت سمت دارند، گفت: اگر کسی طلبه حوزه علمیه باشد و جایی کار کند، شهریه‌اش قطع می‌شود یعنی اگر کارمند باشد، از آن طرف شهریه‌اش را قطع می‌کنند. واقعیت این است که از لحاظ قانونی هیچ منعی نداریم، الان قانون تعیین اعضای هیأت امنا که مصوب سال ۶۵ است، نوشته که برای عضویت در هیأت امنا حداقل سن ۲۵ سال و حداقل سواد خواندن و نوشتن کافی است. رئیس دانشکده معارف اسلامی گفت: الان یکی از انگیزه‌های بچه‌های نوجوان که به مسجد می‌آیند، مکبری است، می‌توانیم سازوکاری برای این تعریف و مجموعه مشارکت‌ها را احصاء کنیم. انتهای پیام/
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
روز گذشته دولت، همزمانن با اعلام غافلگیرکننده سهمیه بندی بنزین، اجرای طرح حمایت معیشتی خود را نیز اعلام کرد. چرا حمایت معیشتی پرداخت می‌شود؟ رییس جمهور علت آن را حمایت از اقشار مردم به خاطر فشار‌های اقتصادی و تحریم‌ها عنوان کرده و نوبخت علت این پرداخت را بازگرداندن عواید سهمیه بندی بنزین به مردم. دوره زمانی پرداخت چگونه است؟ مبلغ حمایت معیشتی هر ماه پرداخت می‌شود. آیا ارتباطی به یارانه نقدی دارد؟ خیر، طرح حمایت معیشتی دولت هیچ ارتباطی به یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی ندارد و حتی احتمالا به صورت جداگانه پرداخت می‌شود. این کمک تا چه زمانی پرداخت می‌شود؟ فعلا قرار است هر ماه پرداخت شود، اما اعلام نشده که تا چه زمانی ادامه خواهد یافتخانواده‌ها در ماه مجموعا چقدر یارانه و کمک معیشتی می‌گیرد؟ همان طور که گفته شد، یارانه و کمک معیشتی مجزاست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: من شخصا از دانشجویان خواسته‌ام که شورای نگهبان را نقد کنند چرا که ما از نقد نمی‌ترسیم بلکه آن را راهگشا هم می‌دانیم. وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم انتخابات پرشور باشد، حمله به شورای نگهبان، قوه قضائیه و نیروهای مسلح، انتخابات را پرشور نمی‌کند. شورای نگهبان همان شورای نگهبانی است که شما از دل آن بیرون آمده‌اید، شورای نگهبان همان شورای نگهبانی است که دولت‌ها و مجلس‌های مختلفی از دل آن بیرون آمده است. تصور شما غلط است، شورای نگهبان باشگاه سیاسی نیست. کدخدایی افزود: شورای نگهبان از رقابت‌های سالم حمایت می‌کند، رقابتی که بداخلاقی و پول کثیف در آن نباشد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از دیروز با شعار وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی" با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور و آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی آغاز به کار کرد. در این رویداد مهم بین المللی حدود ۴۰۰ اندیشمند از ۹۰ کشور مهمترین مسایل جهان اسلام را در ۲۰ نشست تخصصی تا فردا بررسی می‌کنند. سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی فردا شب با صدور بیانیه پایانی به کار خود پایان خواهد داد.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
یک عضو کمیسیون شورها گفت: توزیع شبنامه در صحن یک سناریوی از پیش تعیین شده بود که رئیس‌جمهور را تخریب کنند. این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی افزود: اگر آنچه را که در شبنامه نوشته شده است کنار هم بگذاریم پی خواهیم برد که یک سناریوی از پیش تعیین شده است تا روحانی و دولتش را تخریب کنند. عده‌ای هدف‌شان زدن رئیس‌جمهور است و این کار هم این روزها به عقیده من بر اساس یک سناریوی از پیش تعیین شده از سوی افراد مختلف در جریان است. میرزایی نیکو تاکید کرد: دلیل این مساله همان اظهارات رئیس‌جمهوری در یزد است چراکه روحانی در جریان اظهارات خود در این شهر دست روی نقطه حساسی گذاشته و نکته‌ای خاص را یادآوری کرده است. این اقدام رئیس‌جمهوری در زبان عامیانه و ساده سبب شده تا افراد دخیل با این نهاد دردشان بیاید و با انجام اقداماتی در جهت تخریب رئیس جمهوری حرکت کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: من شخصا از دانشجویان خواسته‌ام که شورای نگهبان را نقد کنند چرا که ما از نقد نمی‌ترسیم بلکه آن را راهگشا هم می‌دانیم. وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم انتخابات پرشور باشد، حمله به شورای نگهبان، قوه قضائیه و نیروهای مسلح، انتخابات را پرشور نمی‌کند. شورای نگهبان همان شورای نگهبانی است که شما از دل آن بیرون آمده‌اید، شورای نگهبان همان شورای نگهبانی است که دولت‌ها و مجلس‌های مختلفی از دل آن بیرون آمده است. تصور شما غلط است، شورای نگهبان باشگاه سیاسی نیست. کدخدایی افزود: شورای نگهبان از رقابت‌های سالم حمایت می‌کند، رقابتی که بداخلاقی و پول کثیف در آن نباشد.
پارس نیوزپارس نیوز3 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
رسول جعفریان، روحانی و پژوهشگر تاریخ ایران و رئیس کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام و ایران، در یادداشتی از تاریخچه جشن‌های روز ولادت رسول خدا (ص) نوشت. به لحاظ تاریخى، نخستین دولتى که جشن تولد پیامبر (ص) را به صورت رسمى برگزار کرد، دولت شیعه فاطمى در مصر بود. گاهی گفته می‌شد چرا مسیحیان برای روز ولادت عیسی مسیح جشن می‌گیرند، ما مسلمانان نباید بگیریم؟ این احساس، سبب توسعه جشن‌های ولادت رسول شده است. در وسط آن سنگ سبزى بود که محل تولد حضرت ختمى مرتبت بود. محل ولادت حضرت رسول، امروز در شعب ابی طالب و در نزدیکی حرم خدا، محفوظ مانده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
اما موضوع مهمتری که این روزها شاهد هستیم، اوج گرفتن حملات و هجمه‌ها به دولت است، آنهم با اهدافی گاها انتخاباتی. سیاسیون باید توجه داشته باشند که تندروی‌ها و هجمه هایی که علیه دولت صورت می‌گیرد، مردم را از انتخابات و حاکمیت دلسرد خواهد کرد. این نوع بداخلاقی‌ها و تفرقه افکنی‌ها که گاها از سوی برخی چهره‌های روحانی هم مشاهده می‌شود تنها یک نتیجه دارد آنهم از بین رفتن وحدت. با وجود آنکه همچنان معتقدم مردم فریب این نوع فریب کاری‌ها و بازی‌های سیاسی را نخواهند خورد اما نباید کاری کنیم که هم وحدت در جامعه اسلامی ما از بین برود و هم به روحانیت آسیب وارد شود. در سال‌های پیش در قم نیز اشخاصی علیه رقیبان سیاسی خود، کفش و مهر پرتاب می‌کردند؛ اما نتیجه عمل و رفتار تند و بداخلاقی‌های سیاسی خود را دیدند.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «کوروش مجیدی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ساحل عاج در دیدار با «الحسن واتارا» رئیس جمهور این کشور استوارنامه خود را تسلیم کرد. رئیس جمهور ساحل عاج نیز ضمن ابلاغ سلامهای گرم خود به رئیس جمهور ایران بر تقویت مناسبات اقتصادی دو کشور تاکید و خواستار حضور فعال سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایران در بخش‌های مختلف این کشور شد. وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر ایران در انجام ماموریت، بر آمادگی خود در راستای تقویت مناسبات تاکید کرد. سفیر ایران اخیرا رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وزیر خارجه ساحر عاج کرده بود. کوروش مجیدی مرداد سال جاری و پیش از عزیمت به محل ماموریت با حسن روحانی دیدار و گفتگو کرده بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
در این دوره نیز بعید نیست که آقای احمدی نژاد افراد مدنظرش را بعد از طی کردن مراحل قانونی مورد حمایت قرار دهد. من از همان دولت نهم و دهم منتقد احمدی نژاد بودم و هستم اما وجود نقد به آن معنا نیست که نباید آقای احمدی نژاد را جدی گرفت. *احتمال دارد که احمدی نژاد با پایداری‌ها به تفاهم برسد؟ پایداری‌ها در یک مقطعی با احمدی نژاد روابط خوبی داشتند ولی در مقطع دیگری سرسختانه مقابلش موضع گرفتند. *دلیل سکوت این روزهای آقای احمدی نژاد چیست؟ آقای احمدی نژاد هوشمندی دارد و در گذشته نیز تجربه به دست آورده، او امروز نشسته تا همه بازی های‌شان را انجام دهند. به هر جهت این سکوت آقای احمدی نژاد معنی دار است و پشت آن استراتژی وجود دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
اعتبارات لازم برای جبران خسارت‌های زلزله استان آذربایجان شرقی تصویب شدهیئت وزیران در جلسه امروز خود با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت برای جبران خسارت و بازسازی بخش‌های آسیب دیده ناشی از زلزله در استان آذربایجان شرقی موافقت کردند. وزیر کشور گفت: اگر ساختارهای ما دچار تناقض یا چندگانگی شوند یقینا نمی‌توانیم به اهداف مورد نظر خود در جامعه دست پیدا کنیم. رئیس‌جمهور گفت: به وزیر کشور و ستاد بحران دستور می‌دهم که شرایط اجاره خانه یا اتاق را برای مردم زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی فراهم کنند؛ پرداخت اجاره‌بها آن‌ها را دولت برعهده می‌گیرد. استاندار آذربایجان شرقی: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله‌زده مشکلی نداریماستاندار آذربایجان شرقی گفت: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله زده مشکلی نداریم و کم کم به سمت اسکان موقت می‌رویم و بعد بازسازی‌ها شروع می‌شود. استاندار آذربایجان شرقی گفت: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله زده مشکلی نداریم و کم کم به سمت اسکان موقت می‌رویم و بعد بازسازی‌ها شروع می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی از آثار برگزیده علمی و تقریبی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رونمایی شد. * کنفرانس وحدت اسلامی نمونه کوچکی از وحدت امت اسلامی است و امت اسلامی، نمونه و الگوی امت واحده است که به سمت خدا می‌رود تا زندگی ما را به کمال غایی خودش برساند. امت اسلامی امروز در برابر یک امتحان سختی در دین خودش و در معرض آزمون پایداری است. موضع امت اسلامی در مورد فلسطین و مسجدالاقصی یک آزمون سخت است که این امت یا متفرق می‌شود یا به وحدت اسلامی خود بازمی‌گردد. «نماز وحدت» به امامت علامه فرفورنماز جماعت ظهر و عصر سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با عنوان «نماز وحدت» به امامت علامه فرفور، از علمای برجسته سوریه در سالن اجلاس سران برپا شد.
الفالف5 ساعت قبل
در همین راستا، آمریکایی‌ها اینک به طور جدی روی بندهای غروب برجام انگشت گذاشته‌اند. جمهوری اسلامی ایران با وجود کاهش پلکانی تعهداتش در برجام، از این توافق خارج نشده و همه اقدامات ایران در چارچوب این توافق پیش رفته است. لذا طبق این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ سال آینده اگر برجام را نگه داریم، تحریم تسلیحاتی ایران برداشته می‌شود و به راحتی می‌توانیم سلاح خرید و فروش کنیم. بند مورد نظر یکی از مهمترین دستاوردهای رایزنان هسته‌ای ایران بود که در طول مذاکرات دو ساله به دست آمد. آنها معتقدند پس از انقضای زمان تعیین شده و عادی سازی فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تهران با سرعت چشمگیری به راه خود ادامه خواهد داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه صادر شد.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
همزمان با افزایش قیمت بنزین، دولت از طرح خود برای افزایش یارانه نقدی خانوار رونمایی کرد. برای اولین بار حسن روحانی در یزد وعده داد که دولت برای رفع مشکلات معیشتی، به ۱۸میلیون خانوار یعنی معادل قریب به ۶۰میلیون نفر یارانه مضاعف خواهد داد. این کمک معیشتی یک هفته تا ۱۰ روز دیگر به حساب سرپرستان ۱۸ میلیون خانوار واریز می‌شود. منتقدان این طرح دولت را متهم می‌کنند که عملا با افزایش قیمت بنزین، از جیب مردم هزینه افزایش یارانه را تامین می‌کند. درباره جزئیات این طرح دولت، مدیرکل روابط عمومی سازمان مدیریت و بودجه توییت کرد: طرح حمایت معیشتی دولت ارتباطی به یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی ندارد.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
بالاخره اتفاقی که چند ماهی بود همه منتظرش بودند افتاد و به‌رغم تکذیبیه‌های قبلی، بنزین بدون اطلاع قبلی از ساعت صفر ۲۴آبان ناگهان هم سهمیه‌بندی شد و هم گران. در ابتدا همه توجهات به قیمت بنزین جلب شد. ۳- سهمیه بنزین در کارت‌ها تا ۶ ماه قابل ذخیره است. در نهایت براساس اطلاعیه منتشر شده، مشخص است که مصوبه افزایش سوخت از جلسه شورای هماهنگی سران قوا بیرون آمده است. چندی قبل نیز زنگنه وزیر نفت تاکید کرد: قرار نیست افزایش قیمت داده شود! قانون همچین اجازه‌ای نداده‌است؛ با این حال بار دیگر بنزین گران شد!
تابناکتابناک10 ساعت قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: شرط رئیس جمهور برای اجرای طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت بنزین این بود که حتما همه منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین عینا به مردم بازگردد. از ساعت صفر بامداد امروز (۲۴ آبان) سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز کلید خورد و قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای هر لیتر ۳ هزار تومان و قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان اعلام شد. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: شرط رئیس جمهور برای اجرای طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت بنزین این بود که حتما همه منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین عینا به مردم بازگردد. به گزارش تابناک اقتصادی، در مورخه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ بود که مطلبی با عنوان «افزایش قیمت حامل‌های انرژی منبع تامین کمک به ۱۸ میلیون خانوار؛ اثر این افزایش قیمت چیست؟» در سایت تابناک اقتصادی تهیه و منتشر شد. افزایش قیمت بنزین هر چند مزایایی از جمله جلوگیری از مصرف بی رویه و قاچاق را به همراه دارد اما طبق پیش بینی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس دارای آثاری چون افزایش نرخ تورم نیز خواهد بود.

سیاست خارجی در یک هفته؛ از سفر ظریف به آنتالیا و نورسلطان تا انتشار گزارش جدید آژانس

3+
فارسفارس11 ساعت قبل
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/اردبیل دبیر حزب کارگزاران استان اردبیل گفت: عده‌ای می‌خواهند جمهوریت نظام را عمدا کمرنگ و به نوعی بی‌خاصیت جلوه دهند تا انتخابات پیش روی مجلس سرد و یخ بسته به نظر برسد. وی با بیان اینکه با حضور احزاب و گروه‌های سیاسی و برگزاری انتخابات در بهترین بستر دموکراسی برقرار می‌شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه سال به سال ما با آرمان‌های انقلاب اسلامی به ویژه جمهوریت نظام فاصله می‌گیریم و عده‌ای سعی می‌کنند عمدا اصل جمهوریت نظام را کمرنگ کنند، در حالی که با مشارکت بالای مردم در همه انتخابات اصل جمهوریت حفظ شده و قطعا به حیات خود ادامه می‌دهد. دبیر حزب کارگزاران استان اردبیل گفت: نمی‌توان انتخاباتی تشریفاتی و ناکارآمد داشت و مردم را به خروجی آرای خود امیدوار کرد. وی افزود: تحریم‌ها بزرگترین ضربه را به دولت وارد کرده و همه خطاها و اشتباهات رخ داده را به پای دولت می‌نویسند، در حالی که بخش عمده‌ای از این نارسائی‌ها به دلیل رخدادهای برون‌مرزی است. فلسفی اضافه کرد: همه باید سعی کنند تا بستر رقابت سالم و عادلانه را در کشور ایجاد کنند.

کنفرانسی با مهمانانی از ۹۰ کشور مختلف، اما قبله و پیامبری مشترک +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران13 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، به مناسبت هفته وحدت، تهران میزبان سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی با حضور مهمانانی از ۹۰ کشور جهان بود که بامحور قبله و پیامبری مشترک دور هم جمع شده بودند. در این همایش حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان از خطر توطئه آمریکا برای تفرقه و به آشوب کشیدن تجمعات اعتراضی به وضع اقتصادی در برخی از کشورهای اسلامی گفت. در فیلم زیر گزارشی از سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران را می‌توانید مشاهده کنید. انتهای پیام/برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
هرچند ایرادهای بزرگی در تمام ادوار، به مدیران سرخپوشان تهرانی وارد بوده و هست، اما اوج این اعتراض‌ها و انتقادها مربوط به زمان مدیریت ایرج عرب بود. هواداران پرسپولیس از عرب شاکی بودند که چرا نتوانسته برانکوی موفق را در این تیم حفظ کند. برای تیمی که در هزینه‌ها و بدهی‌های خودش مانده، هم بگذریم تا در نهایت به نحوه مدیریت تیم بزرگسالان و پرستاره‌ای برسیم که هر روز گویا قرار است با حاشیه‌ای روبه‌رو شود. در تازه‌ترین اتفاق، مدیریت سرخپوشان از فرشاد احمدزاده و بشار رسن به تازگی دعوت کرده‌بود که به کمیته انضباطی باشگاه بروند. خبرنگار حوزه پرسپولیس فارس مطرح کرد: "طی اطلاعات به دست آمده رسن با هیچ جریمه‌ای از سوی باشگاه پرسپولیس روبرو نخواهد شد!
فراروفرارو13 ساعت قبل
وی ادامه داد: در عفوهای گذشته محکومان امنیتی مستثنی می‌شدند، اما در عفو اخیر تعدادی از محکومان امنیتی از جمله دانشجویان و اصحاب فرهنگ و هنر در لیست پیشنهادی قوه قضائیه برای عفو گنجانده شدند که رهبر معظم انقلاب با عفو آن‌ها موافقت کرد. سخنگوی قوه قضائیه افزود: فرآیند قضایی مصادره اوراق قرضه دلاری خریداری شده توسط بانک مرکزی ایران از سال ۱۳۸۲ شروع شد و تا سال ۱۳۹۵ ادامه داشت که در این سال، اوراق قرضه به نفع مدعیان به اصطلاح قربانی تروریسم مصادره شد. وی ادامه داد: پرونده‌ای در خصوص قصور دولتمردان و متولیان بانک مرکزی در زمینه مصادره ۲ میلیارد دلار اموال ایران تشکیل شده است، اما پاسخ به استعلامات در این خصوص به طول انجامید و پرونده روال عادی را طی کرد و دولت مکاتبه‌ای در خصوص آن با قوه قضائیه نداشت. سخنگوی قوه قضائیه افزود: سیاست ریاست قوه قضائیه این است که پرونده‌هایی که دغدغه مردم است، باید با شتاب و به صورت ویژه رسیدگی شود، ریاست قوه قضائیه در خصوص پرونده مصادره اموال ایران دستور ویژه داد تا اگر قصور دولتمردان و متولیان بانک مرکزی به تضییع حقوق مردم منجر شد، به آن رسیدگی شود و در این خصوص اطلاع رسانی صورت می‌گیرد. سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در خصوص پرونده هفت سنگان، گزارشی از ماه‌ها پیش به رئیس قوه قضائیه رسید و او در خصوص این پرونده دستور داد، به یک قاضی ویژه از استان تهران ابلاغ شد که به پرونده هفت سنگان رسیدگی کند و او طی این چند ماه به نتایج خوبی رسید، پرونده هفت سنگان به صورت ویژه در قوه قضائیه در حال بررسی است.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
درگذشت مرتضی پاشایی، مراسم تشییع و انعکاس حوادث بعد از آن در جامعه باعث شد تا از این مسئله به نام پدیده پاشایی یاد شود؛ پدیده‌ای که از کف جامعه شروع و به دانشگاه، فضای مجازی و رسانه‌ها نیز کشیده شد تا جامعه را درگیر خود کند و تاکنون نیز فراموش نشده است. نعمت الله فاضلی استاد پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی پدیده پاشایی را نتیجه شکلی از فرهنگ در حال ظهور ایرانی دانست که در حال رقابت با فرهنگ سنتی و فرهنگ حکومتی است. مخالفان و موافقان صحبت‌های اباذرییکی از مهمترین سخنان در مورد مرگ پاشایی را اباذری کرد؛ صحبت هایی که باعث شد تا در جامعه موافقان و مخالفان بسیاری پیدا کند. کتاب‌ها در مورد پاشاییرمان سی شرح حال سرگذشت مرتضی پاشایی تالیف شهناز محلوجیان توسط انتشارات آرنا منتشر شده است. مستند پاشاییبعد از مرگ پاشایی فیلم‌های مستندی نیز در مورد او ساخته ش که یکی از آنها مستند سیب ساخته رضا رشید پور بود که در فضای مجازی منتشر شد اما این امر موجب انتقاد خانواده مرتضی پاشایی از ساخت این مستند شد تا آنجایی که ناصر پاشایی گفت: چند وقتی است در رسانه‌ها خبرهایی مبنی بر ساخت فیلم مستند مرتضی پاشایی مطرح شده است.

به انتهای لیست رسیدید

حسن روحانی

حسن روحانی روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، رئیس‌جمهوری فعلی جمهوری اسلامی ایران، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و همچنین نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۷۸ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار حسن روحانی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا