آخرین و مهم‌ترین اخبار حسن روحانی
حسن روحانی

حسن روحانی، هفتمین رئیس جمهور ایران

برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
احمدی‌نژادی‌ها مدعی بودند رئیس دولت قهر کرده اما حسن روحانی احمدی‌نژاد نیست. احمدی‌نژادی‌ها مدعی بودند رئیس دولت قهر کرده اما حسن روحانی احمدی‌نژاد نیست. حسن روحانی چهارشنبه در پاستور بود و سخنان مهمی هم درباره اقدام خصمانه اخیر آمریکا ایراد کرد. از قهر حسن روحانی در شرایط کنونی سخن به میان آوردند. هرچند ممکن است گمانه‌زنی‌هایی درباره این غیبت روحانی در رسانه‌ها بشود و حساسیت‌هایی درباره نرفتن روحانی به کردستان به وجود بیاید.
فراروفرارو1 هفته قبل
فرارو- اظهار نظر تازه از حسن روحانی دوباره بحث مهم اختیارات رییس جمهور را داغ کرده است. حسن روحانی نیز مانند دو رییس جمهور پیشین یعنی محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد می‌گوید باید از دولت به اندازه اختیاراتش انتظار داشت. او سخنان روحانی را غیر قابل قبول دانسته و برای اثبات آن چند دلیل ارائه کرده است. این فقط روزنامه اصولگرای کیهان نیست که از سخنان روحانی انتقاد کرده است، روزنامه آفتاب یزد نیز دلخوشی از سخنان روحانی ندارد. ۲- در میان سه رییس جمهور ناراضی از حوزه اختیارات خود این تنها محمد خاتمی بود که تلاش کرد از طرق قانونی اختیارات رییس جمهور را افزایش دهد.
الفالف1 هفته قبل
کنایه جالب حسن روحانی به ترامپگروه ویدئو الف، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۳۵ ۳۹۸۰۲۲۵۱۵۵حسن روحانی رئیس جمهور کشورما در دیدار مسئولان نظام با رهبری از شماره تلفن دادن ترامپ گفت.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
ایران، تحریم خیز است و معلوم نیست چرا ما دست روی دست می‌گذاریم و فقط نگاه می‌کنیم. عصرایران؛ مصطفی داننده- می‌گویند رییس جمهور روحانی بدشانس است. ترامپ، سیل، زلزله، ملخ همه از نشانه‌های بدشانسی حسن روحانی است! اما آیا واقعا می‌شود سرنوشت یک کشور را به شانس گره زد؟ نه، اداره کشور هیچ ارتباطی با شانس ندارد. نه تنها روحانی بلکه هر رییس جمهوری دیگر هم دچار این حوادث می‌شد، نمی‌شد او را بدشانس نامید.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسن روحانی رئیس‌جمهور قرار است بعد از ماه مبارک رمضان به استان خراسان شمالی سفر کند. روحانی ۱۱ اردیبهشت به کرمانشاه رفته بود و این دومین سفر استانی وی در سال جاری است. پس از وقوع سیل در استان‌های کشورمان، روحانی برای بازدید از مناطق سیل‌زده به استان‌های گلستان، مازندران، خوزستان و لرستان رفته بود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی (رییس جمهور) روز جمعه برای بررسی وضعیت سیلاب در خوزستان از طریق فرودگاه بین‌المللی اهواز وارد این استان شد. به گزارش ایلنا، حسن روحانی در این سفر که تعدادی از وزرا نیز وی را همراهی می‌کنند، از سدهای دز و کرخه بازدید کرده و وضعیت ورودی و خروجی سیلاب به این سدها را مشاهده و بررسی می‌کند. پس از بازدید از این سدها و نیز نقاط حادثه‌خیز استان نشست ستاد هماهنگی مقابله با بحران استان خوزستان در استانداری تشکیل خواهد شد تا تصمیمات لازم برای جلوگیری از سیل احتمالی در استان گرفته شود. وزیران کشور، نیرو، جهاد کشاورزی، دادگستری و راه و شهرسازی رییس‌جمهور را در سفر به استان خوزستان همراهی می‌کنند. با افزایش دبی خروجی آب سدهای کرخه و دز از روز گذشته خطر به زیر آب رفتن ۳۵ روستا در مسیر رودخانه‌های کارون و کرخه تهدید می‌کند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
تنها یک سال و نیم از دومین دوره ریاست جمهوری حسن روحانی گذشته اما نسبت او با بخش‌های مختلف تغییرات اساسی داشته است. روحانی و بدنه اجتماعیسرنوشت متفاوت آقای رییس جمهور؛ روزگار حسن روحانی در پاستور چگونه می‌گذرد؟ حسن روحانی رییس جمهور یک طبقه خاص نبوده است. روحانی و اصلاح طلبانسرنوشت متفاوت آقای رییس جمهور؛ روزگار حسن روحانی در پاستور چگونه می‌گذرد؟ نسبت روحانی و اصلاح طلبان هم مثل قبل نمانده است. روحانی و اصولگرایانسرنوشت متفاوت آقای رییس جمهور؛ روزگار حسن روحانی در پاستور چگونه می‌گذرد؟ رنجش اصلاح طلبان از روحانی موجب خرسندی جریان رقیب از او نشده است. روحانی و مجموعه حاکمیتسرنوشت متفاوت آقای رییس جمهور؛ روزگار حسن روحانی در پاستور چگونه می‌گذرد؟ برخی تحلیگران سیاسی معتقدند که حسن روحانی به خصوص در دولت دوم خود بدنه اجتماعی و جریان سیاسی حامی خود را فدای ترمیم روابط خود با نهادهای حاکمیتی کرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
رئیس جمهور موریتانی، در پیامی فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران تبریک گفت. به گزارش ایسنا و به نقل از سفارت ایران در موریتانی، متن این پیام به شرح زیر است: برادر عزیز جناب آقای دکتر روحانیرئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایرانخوشوقتم به مناسبت برگزاری جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران گرم‌ترین درودها و بهترین آرزوها را به جناب‌عالی تقدیم کرده و برای ملت ایران افزونی رفاه و پیشرفت آرزو کنم. از این فرصت استفاده کرده، شوق و تاکید خود جهت اقدام برای تحکیم و توسعه روابط موجود بین دو کشور در راستای منافع دوجانبه را تکرار و یادآوری می‌کنم. برادر عزیزم، خواهشمندم بالاترین مراتب احترام مرا بپذیرید. برادرتان - محمد ولد عبدالعزیزانتهای پیام
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
رئیس جمهور موریتانی، در پیامی فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است: برادر عزیز جناب آقای دکتر روحانیرئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایرانخوشوقتم به مناسبت برگزاری جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران گرم‌ترین درودها و بهترین آرزوها را به جناب‌عالی تقدیم کرده و برای ملت ایران افزونی رفاه و پیشرفت آرزو کنم. از این فرصت استفاده کرده، شوق و تاکید خود جهت اقدام برای تحکیم و توسعه روابط موجود بین دو کشور در راستای منافع دوجانبه را تکرار و یادآوری می‌کنم. برادر عزیزم، خواهشمندم بالاترین مراتب احترام مرا بپذیرید. برادرتان - محمد ولد عبدالعزیز
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
آخرین حضور حسن روحانی، رییس‌جمهوری به روایت تصویر و اخباری که تا به حال در رسانه‌ها منتشر شده است به ۱۶ مردادماه سال ۹۵ بازمی‌گردد. اعتمادآنلاین| براساس جست‌وجو‌هایی که سایت «اعتمادآنلاین» بین اخبار و عکس‌های منتشر شده از جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده است، آخرین عکس و خبری که از حضور حسن روحانی، رییس‌جمهوری در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به چشم می‌‌خورد، مربوط به شنبه ۱۶ مردادماه سال ۱۳۹۵ است. بعد از این جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام تا فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تنها دو جلسه تشکیل داده که روحانی در هیچ یک از این جلسات شرکت نداشته است. به گزارش اعتمادآنلاین؛ از تاریخ ۱۶ مردادماه ۱۳۹۵ تا امروز حسن روحانی رییس‌جمهوری در هیچ یک جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور نیافته است. در جدول زیر تاریخ‌های حضور و غیبت حسن روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۹۵ را ببینید.
الفالف4 ماه قبل
علی صوفی، از فعالان اصلاح‌طلب به تازگی گفته است: آقای روحانی از پایین‌ترین سطح سرمایه اجتماعی در میان روسای جمهور گذشته برخوردار است. اما اینطور اظهار کرده است که در حال حاضر، رئیس دولت اصلاحات بالاترین جایگاه را در بین مردم دارد! ** نکته بارز اینست که نه آقای صوفی و نه همه دوستان ایشان نخواهند توانست با فحاشی و ناسزاگویی به حسن روحانی از او عبور کنند. این حسن روحانی همان حسن روحانی ۹۶ و همان حسن روحانی ۹۲ است. علی صوفی در حالی که مدعیست حسن روحانی از احمدی‌نژاد هم در سرمایه اجتماعی پایین‌تر است اما باید به‌خاطر بیاورد روزهایی را که دوستانش می‌گفتند ما تضمین روحانی هستیم، ما فدائیان روحانی هستیم و روحانی حتی اگر نخواهد هم اما به زور از او حمایت می‌کنیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
نامه نیوز گزارش می‌دهد؛ روحانی تنهاتر از تنها خواهد شد اگر خیلی زود به خود نیامده و از فراز و فرودهای سال ۹۷ درس نگیرد. مجلس یازدهم اگر توسط مخالفان و منتقدان روحانی قرق شده باشد دیگر از خیر طرح عدم کفایت، سوال یا استیضاح رئیس جمهور نمی‌گذرد و حسن روحانی به عنوان یک سیاستمدار کهنه کار باید خوب این را بداند. نسبت روحانی و اصولگرایان ثابت می‌کند که آقای رئیس جمهور هرچقدر در رنجاندن دوستانش موفق بود در خرسند و راضی کردن رقبا ناکام ماند. روحانی تنهاتر از تنها خواهد شد اگر خیلی زود به خود نیامده و از فراز و فرودهای سال ۹۷ درس نگیرد. مجلس یازدهم اگر توسط مخالفان و منتقدان روحانی قرق شده باشد دیگر از خیر طرح عدم کفایت، سوال یا استیضاح رئیس جمهور نمی‌گذرد و حسن روحانی به عنوان یک سیاستمدار کهنه کار باید خوب این را بداند.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
جواد طباطبایی علیه خاتمیسید محمد خاتمی چندوز پیش در دیدار با اعضای شورای شهر مناسب‌ترین شیوه اداره کشور را فدرالیسم دانست. مهم‌ترین واکنش مربوط به سید جواد طباطبایی، استاد سرشناس علوم سیاسی و ایران‌پژوه برجسته به این سخنان واکنش نشان داد. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! ضرورت تحقق برجام داخلیمحمدصادق جوادی‌حصار باور دارد که محدودیت‌های موجود بر دولت روحانی به مراتب بیش از دولت اصلاحات است. جوادی حصار در گفت‌وگو با روزنامه آرمان درباره محدوده اختیارات حسن روحانی گفت: «من معتقدم بخش زیادی از این اتفاقاتی که رخ می‌دهد در دولت رقم نمی‌خورد.
آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
واکاوی سفر حسن روحانی به عراقفرارو/ با تشدید فشار‌های اقتصادی و سیاسی آمریکا بر ایران، روابط ایران و عراق، به رغم مخالفت آمریکایی‌ها، محکم‌تر شده است. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، برای فراهم کردن زمینه سفر سه روزه رئیس‌جمهور حسن روحانی به عراق، عازم بغداد شد. ایران برای تسهیل روابط با عراق، ویزا را برای شهروندان عراقی لغو کرده است و پیش‌بینی می‌شود که در سفر روحانی به بغداد، عراق هم اقدام مشابهی انجام دهد. ظریف، که اکنون در عراق به سر می‌برد، در گفتگو با خبرگزای عراقی الفرات نیوز، گفته یکی از اهداف اصلی سفر روحانی به عراق، ایجاد امکانات مشترک اقتصادی است. رهبران جدید عراق، به دنبال این هستند که روابط عراق را با همه همسایگان بهبود بخشند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
در واقع اصلاح قانون اساسی در شرایط کنونی می‌تواند دو وجه داشته باشد یا کلی یا جزئی باشد. فضل‌الله موسوی، دیگر عضو حقوقدان شورای نگهبان هم گفته که هنوز بحثی درباره اصلاح قانون اساسی مطرح نشده است. دکتر محمد هاشمی، از اعضای تدوین‌کننده پیش‌نویس قانون اساسی، با نگاهی متفاوت از جامعه سیاسی امروز که خواستار اصلاح قانون اساسی است، در گفت‌وگو با «شرق» با انتقاد از جو رسانه‌ای حاکم بر موضوع تغییر قانون اساسی توضیح داده است: «در وضعیت فعلی، کاملا با تغییر قانون اساسی مخالفم. در نظام‌های پارلمانی رئیس کشور و رئیس قوه مجریه دو شخص متفاوت هستند. رئیس قوه مجریه که معمولا نخست وزیر نامیده می‌شود، به پیشنهاد رئیس کشور و انتخاب پارلمان مشخص می‌شود.

سلام نظامی ارتشی‌ها به حسن روحانی

23+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فراروفرارو1 ماه قبل
رابطه دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام به وضوح از زمان درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی متحول یا حتی زیرورو شده است. اما در دوره جدید و پررنگ‌شدن نقش و حضور محسن رضایی در مجمع، ماجرا کاملا برعکس شده است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم یکی از همان مخالفان سرسخت یکی از این لوایح چهارگانه یعنی cft است. ادامه دادم: ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه مشورت به رهبری را در تدوین سیاست‌های معیشتی و اقتصادی به عهده داشتیم. نکته تأمل‌برانگیز این بود که پاسخ دولت را نه شخص رضایی؛ بلکه دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام داد، بدون اینکه خبری از مستندات مورد انتظار دولت باشد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
رییس‌جمهوری روسیه از ادامه همکاری با کشورمان در راستای حل بحران سوریه خبر داد. به گزارش ایلنا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در دیدار با «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران پیش از نشست سه جانبه در سوچی گفت: «با ایران برای حل بحران سوریه تلاش می‌کنیم، اما هنوز همه مسائل حل نشده است.» نشست سوچی برای بررسی بحران سوریه امروز-پنجشنبه- در سوچه و به میزبانی روسیه برگزار می‌شود. روحانی، پوتین و «رجب طیب اردوغان» رییس‌جمهوری ترکیه در این نشست حضور دارند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
حسین فریدون با تکذیب ادعای تقلید صدای رییس جمهور گفت: این ادعای فردی است که به دروغگویی شهره شده و در چند سال گذشته تقریبا همه ادعاهای او تکذیب شده است، البته این فرد ظاهرا حصار آهنی دارد و شکایت از او هم به جایی نمی‌رسد به همین دلیل تنها راه اثبات دروغ هایش درخواست انتشار سند است تا مردم بدانند چقدر این فرد حرف‌های بی پایه و اساس می‌زند.
فراروفرارو2 ماه قبل
فرارو - با تشدید فشار‌های اقتصادی و سیاسی آمریکا بر ایران، روابط ایران و عراق، به رغم مخالفت آمریکایی‌ها، محکم‌تر شده است. به گزارش فرارو، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، برای فراهم کردن زمینه سفر سه روزه رئیس‌جمهور حسن روحانی به عراق، عازم بغداد شد. ایران برای تسهیل روابط با عراق، ویزا را برای شهروندان عراقی لغو کرده است و پیش‌بینی می‌شود که در سفر روحانی به بغداد، عراق هم اقدام مشابهی انجام دهد. ظریف، که اکنون در عراق به سر می‌برد، در گفتگو با خبرگزای عراقی الفرات نیوز، گفته یکی از اهداف اصلی سفر روحانی به عراق، ایجاد امکانات مشترک اقتصادی است. رهبران جدید عراق، به دنبال این هستند که روابط عراق را با همه همسایگان بهبود بخشند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
این شبکه در ادامه به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و بیانیه شورای عالی امنیت ملی پرداخت. این روزنامه عربی در ادامه به سخنان حسن روحانی و بیانیه شورای عالی امنیت ملی ایران پرداخت. این پایگاه خبری در ادامه به بیانیه شورای عالی امنیت ملی و سخنان حسن روحانی، رئیس جمهور ایران پرداخت. این روزنامه که مورد حمایت قطر است در ادامه به اظهارات حسن روحانی رئیس جمهور ایران و محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در این رابطه پرداخت. اسکای نیوز عربی نیز در تیتری مشابه نوشت: یک سال پس از خروج آمریکا از برجام ایران تصمیم گرفت که برخی تعهدات خود به برجام را متوقف کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
افزایش اختیارات رئیس جمهور» درخواستی که از سوی حسن روحانی برای کنترل شرایط کشور مطرح شده است. رویداد ۲۴: افزایش اختیارات رئیس جمهور» درخواستی که از سوی حسن روحانی برای کنترل شرایط کشور مطرح شده است. * به جای افزایش اختیارات رییس جمهور، آقای روحانی باید روحیه جهادی را در مجموعه خود نهادینه کند تا همه آن‌ها متوجه شوند که به معنای واقعی در جنگ اقتصادی قرار گرفته‌ایم. درخواست افزایش اختیارات تنها از سوی حسن روحانی مطرح نشده است؛ پیش از او، محمود احمدی نژاد در جمعی شیوه تقسیم وظایف میان قوا را غیرعالمانه خوانده بود. باید دید آیا روحانی صف شکن افزایش اختیارات رئیس جمهوری خواهد شد یا او نیز مانند اسلاف خویش دست خالی از این مسیر بازخواهد گشت.

دیدار حسن روحانی با مسئولین و نخبگان عراق

21+
الفالف2 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرآنلاین: مجله نیوزویک روی جلد شماره جدیدش تصویری از رئیس جمهور روحانی را چاپ کرده است. نیوزویک روی جلد شماره جدیدش تصویری از رئیس جمهور روحانی را چاپ کرده و نوشته است: جنگ بر مبنای دروغ بعدی آمریکا / آیا ایران، عراق ترامپ خواهد شد؟ نیوزویک هفته‌نامه‌ای است که توسط مؤسسه واشینگتن پست در شهر نیویورک ایالات متحده از سال ۱۹۳۳ تا پایان سال ۲۰۱۲۲ به صورت چاپی و پس از آن به‌صورت آنلاین منتشر می‌شود. نیوزویک، پس از مجله تایمز، دومین هفته‌نامه آمریکایی است که قدمت آن به هشتاد سال می‌رسد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
شرق نوشت: رابطه دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام به وضوح از زمان درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی متحول یا حتی زیرورو شده است. اما در دوره جدید و پررنگ‌شدن نقش و حضور محسن رضایی در مجمع، ماجرا کاملا برعکس شده است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم یکی از همان مخالفان سرسخت یکی از این لوایح چهارگانه یعنی cft است. ادامه دادم: ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه مشورت به رهبری را در تدوین سیاست‌های معیشتی و اقتصادی به عهده داشتیم. نکته تأمل‌برانگیز این بود که پاسخ دولت را نه شخص رضایی؛ بلکه دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام داد، بدون اینکه خبری از مستندات مورد انتظار دولت باشد.
فارسفارس3 ماه قبل
جمعی از سفرای کشورهای مختلف به حجت الاسلام حسن روحانی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تبریک گفتند. به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، جمعی از سفرای کشورهای مختلف به حجت الاسلام حسن روحانی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تبریک گفتند. در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و محمود واعظی رئیس دفتر روحانی؛ رئیس جمهور را همراهی می‌کردند. انتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
گروه اقتصاد نامه نیوز: تلاطم‌های اقتصاد ایران تمامی ندارد. آلبرت بغزیان در گفتگو با نامه نیوز ضمن تأیید این دیدگاه جهانگیری گفت: تلاطم‌های عرصه اقتصادی ایران معمولا دلایل غیراقتصادی دارد. به عبارت دیگر همانطور که ریشه مسائل سیاسی است، راه حل شان هم سیاسی است و نمی‌شود از طریق اقتصادی آنها را حل کرد چون خود همین عوامل سیاسی مجدد باعث می‌شود این مسائل حل نشود. پس تا آن عوامل سیاسی اصلاح نشود، راهکاری هم برای حل مسائل اقتصادی پیدا نخواهد شد. وی درباره این گفته جهانگیری که اعلام کرده دولت تنهای تنهاست، افزود: دولت را نباید مقصر وضعیت موجود اقتصاد کشور دانست، اطرافیان دولت و نهادهای عمومی می‌توانند در اقتصاد دخالت کنند و با دولت همراه نباشند چون دنبال منافع خودشان هستند در عوض تنها دولت دنبال منافع و رفاه جمعی است.

حسن روحانی آمریکا را تهدید کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید

حسن روحانی

حسن روحانی روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، رئیس‌جمهوری فعلی جمهوری اسلامی ایران، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و همچنین نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۷۸ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار حسن روحانی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا