حسن نصرالله

حسن نصرالله

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
شاید دلیل این‌که مجلس به اهمیت کنفرانس افق نو پی برده همین مسئله باشد که چرا سیستم امنیتی آمریکا از برگزاری کنفرانس بعدی افق نو در لبنان این‌قدر عصبانی شده است. شما قبلا از وضعیت حمایت دولت از افق نو اعلام نارضایتی کرده بودید. بعد از این‌که دولت فعلی روی کار آمد، نمی‌دانم سیاست‌شان چه بود که نمی‌خواستند کنفرانس افق نو برگزار شود. پس اول دولت ایران شما را تحریم کرد، بعد دولت آمریکا. سؤال‌ها درباره این بوده که پشت پرده افق نو چیست و چه کسانی آن را سازماندهی می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
نشریه خط حزب‌الله از بین پیش‌بینی‌ها و وعده‌های محقق شده و متعدد رهبری، ۹ مورد را مرور کرده است. به گزارش خبر فوری، رهبر انقلاب در دوران زعامت خود مبتنی بر «اعتماد به وعده‌های الهی» و همچنین «تحلیل درست از واقعیات زمانه» وعده‌ها و پیش‌بینی‌هایی ارائه داده‌اند، که بعد از گذشت زمان صحت آن بر همگان ثابت شده است. به همین مناسبت، نشریه خط حزب‌الله از بین پیش‌بینی‌ها و وعده‌های محقق شده و متعدد رهبری، ۹ مورد را مرور می‌کند. {وقتی} با مسلسل حمله کنید، به یک عده‌ای که نه سلاح دارند، نه توان دفاعی دارند، خب معلوم است که یک عده‌ای به شهادت می‌رسند؛ اما کار، کار شجاعانه‌ای نیست، کار بزدلانه است. رهبر انقلاب اما از همان ابتدا، شکست این طرح را پیش‌بینی کردند: «یهودی‌سازی فلسطین خواب آشفته‌ای است که دیده‌اند؛ نه آن اتفاق می‌افتد نه معامله قرن.» ۸.

نادر طالب‌زاده: FBI تک‌تک مهمان‌های افق نو را تهدید کرده است

5+
الفالف1 روز قبل

من و همسرم را در فهرست تحریم «تروریست‌های جهانی» گذاشته‌اند/ اف‌بی‌آی تک‌تک مهمان‌های افق نو را تهدید کرده است/ دولت تاکنون از افق نو حمایت نکرده است

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
تسنیمتسنیم3 روز قبل
خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران در گفت‌وگو با تسنیم در حاشیه برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد به آتش کشیدن مسجدالأقصی هدف اصلی معامله قرن را مسلط کردن رژیم صهیونیستی بر منطقه دانست. نماینده جنبش حماس در ایران گفت: جنگ آینده علیه مقاومت، علیه ایران، حزب الله، حماس و جهاد اسلامی برای تحقق معامله قرن و مسلط کردن رژیم صهیونیستی بر منطقه است. تسنیم: سخنان اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان بسیار مهم بود. هدف از معامله قرن مانند دیگر قراردادها تضییع حقوق فلسطین و به فراموشی سپردن مسئله فلسطین است. ایران، فلسطین و حزب الله همانهایی هستند که علیه این توطئه که به دنبال تضییع حقوق فلسطینیان و مسلط کردن اسرائیل بر مسجدالأقصی و منطقه است ایستاده‌اند.
مهرمهر3 روز قبل
بنابراین دلیل ناکارآمدشدن تحریم‌های آمریکا را می‌توان در سیاست‌های داخلی ایران جستجو کرد. اهرم حمله نظامی هم با لغو دستور حمله هوایی تلافی جویانه دونالد ترامپ و با گسست در جبهه متحدان عملا راه به جایی نبرد. اروپایی‌ها که چندان دل خوشی از خروج دونالد ترامپ از برجام نداشتند به پیشنهاد پیوستن به طرح پاسبانی دریایی ترامپ پاسخ منفی دادند. از میان سه هواخواه خلیج فارسی ترامپ نیز عدم تمایل امارات متحده عربی به ادامه همکاری تمام عیار با آمریکا بسیاری را شگفت زده کرد. اما رفتار تنفرآور دونالد ترامپ و مشاورانش صدمات جبران ناپذیری را بر بسیاری از ایرانیان (و یمنی‌ها) برجای گذاشت.
الفالف3 روز قبل
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نامی است که همواره توجه همگان را به خود جلب کرده است و در عین حال دوست و دشمن روی او هزاران حساب باز کرده‌اند. سیدی که مردم او را از طریق سخنرانی‌هایش شناختند و برخی سیاستمداران هم او را از نزدیک از طریق جلسات ویژه با وی می‌شناسند اما کسی شخصیت او را در میدان جنگ و رفتارش با ارتش در طول جنگ نمی‌شناسد. تصویر و صدای او همواره در جان مجاهدان در مرزهاست و آنها از او انگیزه، روحیه و عشقی را می‌گیرند که میدان نبرد آن را می‌طلبد. این فرمانده مقاومت اسلامی می‌گوید، دبیرکل در جلساتش با افسران به زبان نظامی صحبت می‌کند و مانند فرمانده نظامی عمل کرده و صحنه میدانی و نظامی را در جلسات بررسی می‌کند. سید حسن دست فرماندهان را درباره مدت زمان مورد نیاز برای عملیات باز می‌گذارد و به آنها می‌گوید شما در مورد وقت و مهلت زمانی تحت فشار نیستید.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نامی است که همواره توجه همگان را به خود جلب کرده است و در عین حال دوست و دشمن روی او هزاران حساب باز کرده‌اند. درباره شخصیت سید حسن یکی از فرماندهان در مقاومت اسلامی به سایت خبری العهد می‌گوید: در سال ۲۰۱۳ هنگامی که فرماندهان مقاومت اسلامی در حال برنامه‌ریزی برای آزادسازی منطقه القصیر بودند، نقطه‌نظرات دبیرکل هم همراه‌ آنها بود. فرمانده مذکور در ادامه می‌گوید، در جلسه افسران و فرماندهان مقاومت اسلامی با دبیرکل حزب‌الله، سید حسن چندین محدودیت را مطرح کرد از جمله اینکه غیرنظامیان به ویژه اردوگاه‌ها آسیبی نبینند. این فرمانده مقاومت اسلامی می‌گوید، دبیرکل در جلساتش با افسران به زبان نظامی صحبت می‌کند و مانند فرمانده نظامی عمل کرده و صحنه میدانی و نظامی را در جلسات بررسی می‌کند. سید حسن دست فرماندهان را درباره مدت زمان مورد نیاز برای عملیات باز می‌گذارد و به آنها می‌گوید شما در مورد وقت و مهلت زمانی تحت فشار نیستید.
ایسناایسنا4 روز قبل
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نامی است که همواره توجه همگان را به خود جلب کرده است و در عین حال دوست و دشمن روی او هزاران حساب باز کرده‌اند. درباره شخصیت سید حسن یکی از فرماندهان در مقاومت اسلامی به سایت خبری العهد می‌گوید: در سال ۲۰۱۳ هنگامی که فرماندهان مقاومت اسلامی در حال برنامه‌ریزی برای آزادسازی منطقه القصیر بودند، نقطه‌نظرات دبیرکل هم همراه‌ آنها بود. فرمانده مذکور در ادامه می‌گوید، در جلسه افسران و فرماندهان مقاومت اسلامی با دبیرکل حزب‌الله، سید حسن چندین محدودیت را مطرح کرد از جمله اینکه غیرنظامیان به ویژه اردوگاه‌ها آسیبی نبینند. این فرمانده مقاومت اسلامی می‌گوید، دبیرکل در جلساتش با افسران به زبان نظامی صحبت می‌کند و مانند فرمانده نظامی عمل کرده و صحنه میدانی و نظامی را در جلسات بررسی می‌کند. سید حسن دست فرماندهان را درباره مدت زمان مورد نیاز برای عملیات باز می‌گذارد و به آنها می‌گوید شما در مورد وقت و مهلت زمانی تحت فشار نیستید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، اخیرا انتشار ویدئویی از هدف قرار گرفتن ناوچه رژیم صهیونیستی توسط نیروهای حزب الله لبنان در جریان جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ برای نخستین بار، سبب شد تا بار دیگر توجهات منطقه‌ای و بین المللی به توانایی گروه‌های مقاومت در برابر رژیم اشغالگر جلب شود. ناوچه ساعر که از ادوات جنگی مورد اتکای رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه محسوب می‌شد، در سومین روز این نبرد نابرابر توسط حزب الله لبنان منهدم شد. خبر بی سابقه انهدام این ناوچه را «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد و گفت ناوچه صهیونیستی که اماکن، ساختمان‌ها و زیرساخت‌های حیاتی و غیرنظامی لبنان را هدف قرار می‌داد، منهدم شده است. انهدام این ناوچه تاثیر زیادی بر روند نبرد سی و سه روزه داشت؛ چرا که از سال ۱۹۶۷ رژیم صهیونیستی به شکلی بی منازع در دریای مدیترانه گشت زنی و حرکت می‌کرد. این ناوچه‌ها که دارای امکانات شناسایی و ضدهوایی بودند تا سال ۲۰۰۶ و جنگ سی و سه روزه از جمله المان‌های دریایی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- ویدئوی ضبط شده توسط حزب الله لبنان از هدف قرارگرفتن ناوچه جنگی رژیم صهیونیستی که اخیرا انتشار یافت بار دیگر نگاه‌ها را به توانمندی و ظرفیت نظامی مقاومت جلب کرد. انتشار ویدئویی از هدف قرار گرفتن ناوچه رژیم صهیونیستی توسط نیرو‌های حزب الله لبنان در جریان جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ برای نخستین بار، سبب شد تا بار دیگر توجهات منطقه‌ای و بین المللی به توانایی گروه‌های مقاومت در برابر رژیم اشغالگر جلب شود. ناوچه ساعر که از ادوات جنگی مورد اتکای رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه محسوب می‌شد، در سومین روز این نبرد نابرابر توسط حزب الله لبنان منهدم شد. خبر بی سابقه انهدام این ناوچه را «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد و گفت ناوچه صهیونیستی که اماکن، ساختمان‌ها و زیرساخت‌های حیاتی و غیرنظامی لبنان را هدف قرار می‌داد، منهدم شده است. این ناوچه‌ها که دارای امکانات شناسایی و ضدهوایی بودند تا سال ۲۰۰۶ و جنگ سی و سه روزه از جمله المان‌های دریایی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شدند.

مهمترین محور‌های سخنان سید مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
جنگ به دلیل قدرت مقاومت متوقف شدبرخی کشورهای عربی در جنگ سی و سه روزه امید داشتند ما شکست بخوریم. آنچه جنگ را متوقف کرد توانمندی لبنان و توانمندی مقاومت و توانمندی معادله طلایی ارتش، مردم و مقاومت بود و هیچ کس نمی‌تواند برای توقف جنگ منت بر سر ما بگذارد. مقاومت لبنان ارتش اسرائیل را مجبور کرد در زیر آتشباری نیروهای مقاومت دست به عقب نشینی بزند و آنها برای سرپوش گذاشتن بر عقب نشینی شان مرتکب جنایت شدند. مقاومت از تجربه جنگ سی و سه روزه استفاده کرد. رشته عملیاتی که در فلسطین، در کرانه باختری، نوار غزه و قدس انجام می‌شود نشان از افزایش این مقاومت است.
ایلناایلنا6 روز قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته- شنبه- مدعی شد که اسرائیل تحت تأثیر تهدیدهای دبیرکل حزب‌الله لبنان قرار نمی‌گیرد. به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای از سوی دفترش مدعی شد: «ما از تهدیدهای سید حسن نصر الله، دبیرکل حزب‌الله لبنان تأثیر نمی‌گیریم». نتانیاهو در ادامه گزافه‌گویی‌‌های خود مدعی شد: «نصرالله به خوبی می‌داند که چرا از پناهگاه خود سخنرانی می‌کند». نصر الله در ادامه افزود: «آنچه حزب‌الله امروز در اختیار دارد، ‌قابل مقایسه با داشته‌های آن در سال ۲۰۰۶ نیست، از آن زمان تاکنون برای تمرین و تجربه و پیشرفت عمل کرده‌ایم». وی با هشدار به اسرائیلی‌ها گفت: «اگر وارد سرزمین ما شدید، برای پخش مستقیم نابودی اسرائیل آماده خواهید شد».
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به تعبیر سید مقاومت؛ «طرح جنگ تموز، آغازی برای نابودی مقاومت در لبنان، فلسطین و عراق، سرنگونی نظام سوریه، تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و کنار زدن ایران از تحولات منطقه بود. چنانچه این کشور‌ها به‌جای سازش، با جریان مقاومت همراه می‌شدند، قدرت یکپارچه‌ای در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی شکل می‌گرفت و پروسه «امتیازدهی» به فرایند «امتیاز گیری» تغییر شکل می‌داد. در سایر بخش‌های محور مقاومت نیز وضع به همین شکل است و مثلا وقتی رهبران حماس صحبت می‌کنند با همین اعتماد به نفس موضع می‌گیرند و این نشان‌دهنده هدف مشترک و هماهنگی محور مقاومت است که چیزی نیست جز آزادسازی سرزمین فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی. نکته بسیار مهم آنکه جهانیان اذعان دارند که همین ساختار یکپارچه جبهه مقاومت بوده که موجب عدم حمله نظامی آمریکا به ایران شده است. عملیاتی که جا دارد آن را لبیکی از سوی انصارا … به هشدار فرمانده جهادی ارشد محور مقاومت یعنی سید حسن نصرا … تعبیر کنیم.
ایمناایمنا6 روز قبل
روزنامه ایران، در صفحه نخست امروز خود به بررسی گزارش روزنامه کیهان پیرامون آزادی کشتی ایرانی پرداخت و در تیتر یک خود نوشت: «دوگانه کاذب مقاومت مذاکره» روزنامه ایران در ادامه توضیح داده است: کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. دیروز روزنامه کیهان در گزارش آزادی کشتی ایرانی تیتر زد «مقاومت ۲۰- مذاکره صفر». و الا اگر به مذاکره صرف بود، در این ۱۵ ماهه اخیر باید آبی از مذاکره خالی گرم می‌شد و اروپایی‌ها به اجرای تعهدات برجامی بازمی‌گشتند که برنگشتند. جریان خود حق پنداری که پشت مقاومت پنهان شده و هیچگاه هم پاسخگوی هزینه تراشی‌های خود برای کشور نبوده است. لازم به یادآوری است دختران آزادی نامی است که به فعالان ورود زنان به استادیوم آزادی داده شده است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، امیل لحود رئیس جمهور اسبق لبنان گفت: سخنان سید حسن نصرالله آخر کلام است و نسل آینده باید تاریخش را بشناسد. متاسفانه از سال ۱۹۹۱ احدی باور نمی‌کرد که ما بتوانیم بر اسرائیل غلبه کنیم. پس از آن به نشست کابینه رفتم و وزیران را نگران یافتم. رئیس جمهور اسبق لبنان افزود: خونی که به خاطر کرامت لبنان ریخته شد نباید با سیاست هدرش بدهیم. پیروزی که مقاومت ملی لبنان بر دشمن صهیونیست در سال ۲۰۰۶ به دست آورد چراغ راه نسلهای آتی است.

شناورهای اسرائیل در تیررس موشک‌های حزب‌الله +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
در آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که حزب الله موشک ‌کروز ضد کشتی در اختیار داشته باشد و به این موضوع در برآوردهای ارتش اسرائیل هم اشاره‌ای نشده بود. بر اساس این تصاویر، حزب الله در این عملیات از یک لانچر سه فروندی موشک کروز ضد کشتی نور استفاده کرده است. نکته جالب توجه دیگر در عملیات حزب الله برای هدف قرار دادن ناوچه اسرائیلی این است که حزب الله برای زدن ساعر ۵، دو موشک به سمت آن شلیک می‌کند. شاید دلیل این اقدام آن باشد که چون ناوچه ساعر ۵ به سامانه‌های پدافند موشکی مجهز بوده اگر یکی از موشک‌ها توسط ساعر منحرف شد موشک دیگر بتواند به ناوچه اصابت کند. این موشک و نمونه دریایی آن (خلیج فارس) با برد ۳۰۰ کیلومتر یکی از دقیق‌ترین موشک‌های ایران است که اکنون حزب الله لبنان نیز از آن برخوردار است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
وی یک سال بعد فرمانده نظامی منطقه بیروت شد و در سال ۲۰۰۰ بازنشسته شده و مرکز مطالعاتی و روابط عمومی خود را تاسیس کرد. راهبرد ایران را در این زمینه چگونه ارزیابی می‌کنید؟ هشام جابر: ایران مواضعی قاطع، ثابت و حکیمانه در پیش گرفته است. ایران موقعیت پیشرفته‌ای در روند بازدارندگی دارد، ایران قدرتی به اندازه‌ آمریکا ندارد، اما می‌تواند بازدارندگی قابل توجهی در برابر آمریکا داشته باشد. آنها پایگاه‌هایی در شرق فرات در سوریه دارند و پایگاه‌هایی نیز در خلیج فارس دارند. ایران و کشورهای خلیج فارس نمی‌توانند جای خود را تغییر دهند، لذا باید کشورهای عربی دست همکاری به سوی ایران دراز کنند تا بتوانند امنیت خلیج فارس را حفظ کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری لبنان، امیل لحود ­رئیس جمهور پیشین لبنان تاکید کرد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان استاد و الگوی نسل آینده است و آنها باید واقعیت‌های تاریخی را بداند. من به آنها گفتم من رئیس جمهور لبنان هستم و با همراهی حزب الله و سید حسن نصرالله هیچکس نمی‌تواند بر ما تسلط پیدا کند و حتی وارد یک متر از سرزمین ما شود. پس از دیدار با دبیرکل حزب الله، به نشست هیئت دولت رفتم و وزرا را وحشت زده دیدم. من با سید حسن نصرالله ملاقات کردم و در باطن او اراده بازگرداندن کرامت لبنان را دریافتم در حالی که شخصا او را نمی‌شناختم. وی تاکید کرد: خونی که برای کرامت لبنان ریخته شده است، نباید در راه سیاست هدر رود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
تصاویر منتشر شده از هدف قرار دادن ناوچه ساعر ۵ در سال ۲۰۰۶ نشان می‌دهد حزب الله از موشک کروز ضد کشتی نور در این عملیات استفاده کرده است. در آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که حزب الله موشک ‌کروز ضد کشتی در اختیار داشته باشد و به این موضوع در برآوردهای ارتش اسرائیل هم اشاره‌ای نشده بود. بر اساس این تصاویر، حزب الله در این عملیات از یک لانچر سه فروندی موشک کروز ضد کشتی نور استفاده کرده است. لانچر سه فروندی موشک نورموشک نور شلیک شده در عملیات حزب اللهموشک نور ازجمله مشهورترین موشک‌های کروزی است که در دهه۷۰ وارد سازمان رزم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز شد. از سوی دیگر در تصاویری که حزب الله اخیرا آن را منتشر کرد، تعداد زیادی از موشک‌های کروز دیده می‌شود که طبق آن، حزب الله لااقل به دو نوع موشک کروز نور و نصر با برد ۱۲۰ و ۳۵ کیلومتر مجهز است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، ارتش یمن، امروز بزرگترین عملیات پهپادی تاریخ خود را با بمباران بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی به اجرا درآورد که طی آن، ۱۰ فروند پهپاد مسلح یمنی، این هدف منحصر به‌فرد را در عمق ۱۲۰۰ کیلومتری خاک سعودی به آتش کشیدند که بر این اساس، وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید. این عملیات تاریخی، حامل پیام‌های متعددی برای طرف‌های مختلف است که ذیلا به برخی از آنها اشاره می‌شود: زمان عملیاتاین عملیات به لحاظ زمانی، بسیار دقیق انتخاب شده است. این عملیات، همچنین پس از دیدار تاریخی فرستاده ویژه سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن به تهران و دیدار تاریخی سخنگوی این جنبش و هیئت همراه او با رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انجام شد. همچنین در تحولی مهم، طبق برنامه، سفیر دولت یمن در تهران به‌زودی معرفی می‌شود و حسب شنیده‌ها سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن نیز تعیین شده و به‌زودی به عنوان نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در صنعاء، کار خود را آغاز خواهد کرد. منطقه‌ای که چاه‌های نفت و پالایشگاه سعودی الشیبه در آن قرار گرفته، در ۱۰ کیلومتری مرز امارات متحده عربی قرار دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| ­سردبیر روزنامه رای‌الیوم با اشاره به نکات مهم سخنرانی دیروز سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان و پیشرفت‌های نظامی و راهبردی مقاومت لبنان و فلسطین گفت رژیم صهیونیستی در هیچ جنگی علیه لبنان در آینده، پیروز نخواهد شد. اگر بگوییم سید حسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید است، اغراق نکرده‌ایم، محوری که فراتر از طایفه‌گرایی است و جبهه‌های آن در حال تبلور و گسترش است. نخست: جنگ سال ۲۰۰۶, جنگی آمریکایی بود و اسرائیل برای برپایی خاورمیانه (غرب آسیا) جدید، نابودی مقاومت لبنان و فلسطین، تغییر نظام سوریه و تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق ابزاری برای این جنگ بود. دوم: این اسرائیل و نه مقاومت لبنان بود که جنگ را متوقف کرد، چون اسرائیل دیگر نمی‌توانست جنگ را ادامه دهد. سوم: عوامل قدرت نظامی که مقاومت لبنان در گذشته از آن برخوردار بود، امروز بسیار متفاوت شده و این واقعیتی است که هیچ کسی نمی‌تواند در آن شک کند و ژنرال‌های اسرائیلی هم به آن اذعان کرده‌اند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، دفتر سیاسی انصارالله یمن به حزب الله و سید حسن نصرالله دبیر کل آن به مناسبت سیزدهمین سالروز پیروزی مقاومت اسلامی لبنان در جنگ ۳۳ روزه تبریک گفت. در بیانیه دفتر سیاسی انصارالله یمن آمده است: حزب الله با جهاد، حکمت و جانفشانی اش الگوی درخشانی برای همه ملتهاست. حزب الله ثابت کرد که رویارویی در برابر دشمنان امت اسلامی ثمر بخش و فعال است و تاثیر زیادی بر حفظ دین و آزادی دارد. انصارالله یمن تاکید کرد: حزب الله ثابت کرد که کرامت، عزت بدست نمی‌آید و استقلال از هیمنه اسرائیلی و آمریکایی به دست نمی‌آید مگر با تحرک جدی و جهاد در راه خدا و دفاع از مقدسات امت اسلامی. دفتر سیاسی انصارالله یمن مجددا مراتب قدردانی و تشکر ملت یمن از مواضع شجاعانه سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان و همبستگی وی با ملت مظلوم یمن را ابراز داشت.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
شیخ نعیم قاسم که با برنامه موسوم به کالوس در شبکه الفرات گفت‌وگو می‌کرد، به نقش حزب الله در میانجی‌گری میان دو شاخه حزب الدعوه یعنی شاخه حیدرالعبادی و شاخه نوری المالکی اشاره کرد و در عین حال گفت ما هیچ نقشی در تشکیل دولت کنونی عراق ایفا نکردیم. معاون دبیرکل حزب الله اظهار داشت رهبران حشد شعبی خوب می‌دانند که چگونه با تحریم‌های آمریکا مقابله کنند. وی به شدت تاسیس هرگونه جریان سیاسی یا نظامی از سوی حزب الله در عراق را تکذیب و تاکید کرد ما بر هیچ طرف یا شاخه‌ای در عراق نظارت یا مدیریت نداریم. شیخ نعیم قاسم تاکید کرد گردان‌های حزب الله عراق هیچ ارتباطی با ما ندارد و یک شاخه و گروه مستقل عراقی است، البته با آنها هماهنگی وجود دارد. معاون دبیرکل حزب الله در ادامه خاطر نشان کرد لبنان در وضعیتی قرار دارد که دیگر اجازه به راه افتادن جنگ داخلی یا شکاف داخلی را همانند گذشته نمی‌دهد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المسیره، جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای سیزدهمین سالگرد پیروزی مقاومت لبنان به رهبری حزب الله در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ و شکست رژیم صهیونیستی و حامیانش در این جنگ، را به این جنبش و دبیرکل آن تبریک گفت. در این بیانیه آمده است ما به حزب الله و جناب سید حسن نصرالله به مناسبت سالگرد پیروزی بر دشمن تبریک می‌گوییم. این بیانیه آورده است حزب الله با جهاد و حکمت و تحرکات و فداکاری‌هایش به الگوی شرافتمندانه‌ای برای ملت‌های اسلامی تبدیل شده است. انتهای پیام/
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش انصارالله در یمن، سیزدهمین سالروز پیروزی مقاومت لبنان (حزب‌الله) در جنگ تحمیلی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۶ را تبریک گفت. به گزارش شبکه خبری «المسیره» یمن، دفتر سیاسی جنبش انصارالله، امروز شنبه در بیانیه‌ای پیروزی در جنگ سی‌وسه روزه را به حزب‌الله و سید حسن نصرالله دبیر کل آن، تبریک گفت. جنگ سال ۲۰۰۶ که در لبنان به «حرب تموز» معروف است، ۱۲ جولای ۲۰۰۶ با حمله رژیم صهیونیستی به لبنان آغاز شد و سی‌وسه روز طول کشید. دولت وقت لبنان نیز در ۱۲ آگوست به اجماع، با این قطعنامه موافقت کرد. از آنجا که رژیم صهیونیستی پس از شکست در جنگ ۳۳ روزه جرأت هیچ تجاوز دیگری به لبنان را به خود نداده، بسیاری از کارشناسان و ناظران سیاسی و نظامی، تأکید کرده‌اند که این جنگ، قدرت بازدارندگی کافی برای لبنان و حزب‌الله ایجاد کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
ما همچنین برای اینکه مذاکرات را آسان آغاز کنیم در زمینه مرزهای زمینی و دریایی بسیار مؤثر کار می‌کنیم. وی درباره تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله گفت: ما نمی‌توانیم دیدگاه آمریکا درباره تحریم‌ها را تغییر دهیم، اما تلاش می‌کنیم که لبنان را از تبعات آن دور کنیم. وی درباره موضع دولت آمریکا در مورد عملکرد دولت لبنان‌، به ویژه در زمینه موضع گیری‌اش در قبال محل‌های ساخت موشک‌های حزب الله‌، عنوان کرد: این مسأله در گذشته اتفاق افتاده است و هم اکنون نیز اتفاق می‌افتد. ما مدت مدیدی است که در این زمینه تلاش می‌کنیم و حتی نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان دو هفته گذشته تصریح کرد که تلاش‌هایمان به پایان رسید. این مقام لبنانی در ادامه درباره روابط کشورش با کشورهای حوزه خلیج فارس و به ویژه عربستان سعودی نیز اظهار کرد: ما هم اکنون با عربستان تلاش می‌کنیم تا به ۲۳ توافقنامه اقتصادی مشترک دست یابیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان جمعه (۲۵ مرداد) به مناسبت پیروزی این حزب‌ در جنگ ۳۳ روزه سخنرانی کرد. سید حسن نصرالله صهیونیست‌ها را خطاب قرار داد و گفت: «اگر بار دیگر وارد لبنان شوید، شاهد پخش مستقیم نابودی تیپ‌های ارتش خود خواهید بود». حزب‌الله در سومین روز جنگ ۳۳ روزه توانست با موشک، ناوچه ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به «ساعر ۵» را در ساحل لبنان هدف قرار دهد و سید حسن نصرالله طی پخش زنده‌ای از این حمله خبر داد. یک فعال فضای مجازی در این باره در توییتر نوشت:
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ سردبیر روزنامه رای الیوم با اشاره به نکات مهم سخنرانی دیروز دبیرکل حزب الله لبنان و پیشرفت‌های نظامی و راهبردی مقاومت لبنان و فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی در هیچ جنگی علیه لبنان در آینده, پیروز نخواهد شد. عبد الباری عطوان در یادداشتی در روزنامه اینترنتی رای الیوم که از لندن به روز می‌شود, نوشت: پیگیری سخنرانی‌های سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله نه تنها به سبب اطلاعات و تحلیلات دقیقی که دارد بلکه برای اطلاع یافتن از تحولات آینده و تحلیل اوضاع منطقه و تحولات آن ضروری است. اگر بگوییم سید حسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید است, اغراق نکرده ایم, محوری که فراتر از طایفه‌گری است و جبهه‌های آن در حال تبلور و گسترش است. چنین محوری شامل کشورها و بازوهای مرکزی مقاومت در خاورمیانه (غرب آسیا) است و همتایی قوی برای طرح سلطه‌گری آمریکا و اسرائیل به شمار می‌آید. نصرالله در سخنرانی عصر روز جمعه به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی بزرگ در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ در شهر بنت جبیل, مرکز مقاومت در جنوب, بر نکته‌های متعددی تاکید کرد که باید پیش از نتیجه گیری تحلیلی به آن اشاره کرد. نخست: جنگ سال ۲۰۰۶, جنگی آمریکایی بود و اسرائیل برای برپایی خاورمیانه (غرب آسیا) جدید, نابودی مقاومت لبنان و فلسطین, تغییر نظام سوریه, تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و ناکامی طرح موعود ایران, ابزاری برای این جنگ بود. دوم: این اسرائیل و نه مقاومت لبنان بود که جنگ را متوقف کرد چون اسرائیل دیگر نمی‌توانست جنگ را ادامه دهد. اسرائیل از این رو به جان بولتون نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد که ابتدا با برخی درخواست‌های عربی برای آتش بس مخالفت کرده بود, برای توقف جنگ روی آورد چراکه ادامه این جنگ فاجعه بزرگی برای دولت اشغالگر رقم می‌زد. سوم: عوامل قدرت نظامی که مقاومت لبنان در گذشته از آن برخوردار بود, امروز بسیار متفاوت شده و این واقعیتی است که هیچ کسی نمی‌تواند در آن شک کند و ژنرال‌های اسرائیلی هم به آن اذعان کرده‌اند. اینکه وزارت امور خارجه آمریکا فوری و غیرمستقیم به این سخنرانی اعتراض کرد و از پیامدهای خطرناک سخن گفت, نشانگر حجم درد آمریکا و همچنین ترس اسرائیلی هاست که این مسئله باعث خرسندی بسیاری در سراسر جهان اسلام می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید