حسکه

حسکه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای آمریکایی امروز بیش از ۶۰۰ کودک و زن از اعضای خانواده‌های تروریست‌های داعشی را از اردوگاه الهول در حومه حسکه به عراق انتقال دادند. بر اساس این گزارش، ۶ خودروی نظامی و حدود ۳۰ نظامی آمریکایی از عراق وارد استان حسکه شده و در فرودگاه الجیر مستقر شدند.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
نیروهای آمریکایی صدها تن از اعضای خانواده‌های داعشی‌‌ها را به خاک عراق انتقال دادند. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای آمریکایی امروز بیش از ۶۰۰ کودک و زن از اعضای خانواده‌های تروریست‌های داعشی را از اردوگاه الهول در حومه حسکه به عراق انتقال دادند. بر اساس این گزارش، ۶ خودروی نظامی و حدود ۳۰ نظامی آمریکایی از عراق وارد استان حسکه شده و در فرودگاه الجیر مستقر شدند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای آمریکایی امروز بیش از ۶۰۰ کودک و زن از اعضای خانواده‌های تروریست‌های داعشی را از اردوگاه الهول در حومه حسکه به عراق انتقال دادند. بر اساس این گزارش، ۶ خودروی نظامی و حدود ۳۰ نظامی آمریکایی از عراق وارد استان حسکه شده و در فرودگاه الجیر مستقر شدند. انتهای پیام/
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، منابع سوری از کشته و زخمی شدن شماری بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی فلکه جوزه القطن در شهر راس العین در شمال شرق سوریه که تحت کنترل نیروهای ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آنها قرار دارد، خبر دادند. این منابع به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن شماری بر اثر این انفجار اشاره کردند. همچنین دومین انفجار خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی فلکه الاعلاف در شهر راس العین در حومه شمالی حسکه در شمال شرق سوریه منفجر شد که بر اثر آن نیز شمار زیادی کشته و زخمی شده‌اند. این در حالی است که هنوز آماری از تلفات این انفجار مخابره نشده است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
نیروهای آمریکایی به انتقال صدها خانواده‌ داعشی از اردوگاه الهول به عراق ادامه می‌دهند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سانا، این نیروها بیش از ۶۰۰ کودک و زن متعلق به خانواده‌های داعشی را از اردوگاه الهول واقع در حومه حسکه به عراق منتقل کردند. در همین راستا، شش دستگاه خودروی نظامی هاموی و حدود ۳۰ نظامی آمریکایی از عراق به استان حسکه، وارد و در فرودگاه غیرقانونی «خراب الجیر» مستقر شدند. پیشتر مسئولان اروپایی ضمن سفر به عراق از مسئولان این کشور خواسته‌ بودند داعشی‌های موجود در سوریه را به عراق منتقل و آنها را محاکمه کنند اما بغداد این درخواست را نپذیرفت. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، یک دستگاه خودرو بمب گذاری شده در شهر رأس العین در حومه حسکه سوریه منفجر شد. خبرها از مصدومیت غیرنظامیان در این انفجار حکایت دارد.
الفالف2 روز قبل
از شمال غرب استان حسکه خبر می‌رسد، گروهی از نیروهای ارتش سوریه براساس توافق به دست آمده میان دمشق و نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه وارد منطقه «العالیه» در حومه جنوبی شهر رآس العین شدند. به گفته منابع میدانی، همزمان با ورود و استقرار نیروهای ارتش سوریه در محور بزرگراه «حسکه - حلب»، کاروانی از نیروهای آمریکایی با ۲۰ کامیون نظامی و خودروی زرهی از خاک عراق وارد شمال شرق استان حسکه شدند. خبرها حاکیست، نظامیان آمریکایی با کاروانی متشکل از ۶۰ خودروی نظامی و زرهی از مناطق تحت اشغال در استان رقه و حومه غربی استان حسکه به سمت میدان‌های نفتی «رمیلان» اعزام شده‌اند. آمریکایی‌ها پیشتر پایگاه‌های غیرقانونی نظامی خود را در محور شمال شرق استان حلب، مرکز و شمال استان رقه و شمال غرب استان حسکه تخلیه یا منهدم کردند و به عراق انتقال داده بودند. به گزارش الف، نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی درصدد بودند با اشغال شهر «عین عیسی»، ارتباط نیروهای ارتش سوریه را از شمال به شمال شرق سوریه (شمال شرق استان حلب و مرکز استان رقه به شمال شرق استان حسکه) قطع کنند که ناکام ماندند.

(تصاویر) جشن ازدواج زیر آتش جنگ سوریه

15+
فراروفرارو2 روز قبل
ایسناایسنا2 روز قبل
برخی منابع خبری وابسته به کردهای سوریه از کشته و زخمی شدن پنج سرباز ارتش این کشور در حمله توپخانه‌ای نیروهای ترکیه‌ای به حومه عین عیسی واقع در شمال سوریه خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری هاوار وابسته به کردهای سوریه، این حمله توسط تانک‌های ارتش ترکیه و گروه‌های هم‌پیمان با آن انجام شد. در این حمله نقاط استقرار نیروهای سوری در روستای حیمر واقع در ۱۵ کیلومتری شهر عین عیسی هدف قرار گرفت و این حمله موجب کشته شدن دو سرباز و زخمی شدن سه تن دیگر از آنها شد. همچنین ارتش ترکیه و گروه‌های «ارتش آزاد» در حمله به شهرک تل رفعت در حومه شمالی حلب مرتکب کشتار جدیدی شدند. طبق تصاویر منتشر شده از این حمله در میان کشته‌ها هشت کودک و یک مرد سالخورده به چشم می‌خورند، ۱۲ زخمی این حمله نیز بیشتر کودکان و سالمندان هستند.

:: هلالی- موفقیت‌های ارتش سوریه در دو میدان حسکه و ادلب

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش سوریه با همکاری نیروهای روسیه، طی عملیاتی موفق شدند مناطق تحت کنترل خود را در شمال شرق سوریه گسترش دهند. به گزارش وبگاه خبری مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، ‌ ارتش سوریه و نیروهای روسیه در منطقه عامودا واقع در نوار مررزی میان ترکیه و سوریه مستقر شده‌اند. پیشتر، ‌ ارتش سوریه با همکاری نیروهای روسیه توانسته بود، کنترل منطقه را از عین عیسی تا تل تمر و عین العرب (کوبانی) به دست بگیرد. سخنگوی ارتش ملی در ادامه توضیح داد که جنوب جاده بین‌المللی به کنترل روسیه در خواهد آمد و شمال آن تحت اشراف نیروهای ترکیه و [گروهک] ارتش ملی خواهد بود. گروهک ارتش ملی، چند روز پس از آغاز عملیات «چشمه صلح» کنترل صوامع عالیه را به دست گرفته بود اما اکنون بعد از هفت سال تحت کنترل ارتش سوریه قرار گرفته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در حسکه اعلام کرد: ورود ارتش به روستای السوسه و تاسیسات سیلوهای العالیه با استقبال و شادی اهالی همراه بود. تحرکات نظامی ارتش سوریه در حومه غربی حسکه بیانگر بازگشت زندگی عادی به روستاها و شهرک‌های استان حسکه است. به گزارش این خبرگزاری، سیلوهای عالیه منطقه مهمی محسوب می‌شود و ورود به آنجا گامی استراتژیک برای سهولت در رفت‌وآمد بعد از تکمیل پیشروی به سمت روستاها و مناطق واقع در مسیر بین‌المللی و گشودن مجموعه مسیرهای موازی با جاده بین‌المللی و از طریق ورود به روستاهای کوزلیه، تل اللبن و ام الخیر تا منطقه سیلوها تلقی می‌شود. سانا گزارش داد، یگان‌های اتش سوریه حضور خود را در اطراف سیلوها را تقویت کرده و مراکز ایست بازرسی را در روستای السوسه در جنوب غرب و شرق سیلوها و در روستای انجودیه در غرب آن ایجاد کرده‌اند.
ایسناایسنا3 روز قبل
یگان‌های ارتش سوریه دامنه استقرار خود در جاده بین‌المللی حسکه – حلب را گسترش دادند و در چارچوب وظیفه ملی حفاظت از اهالی وارد روستای السوسه و سیلوهای العالیه شدند. به گزارش ایسنا، خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در حسکه اعلام کرد: ورود ارتش به روستای السوسه و تاسیسات سیلوهای العالیه با استقبال و شادی اهالی همراه بود. تحرکات نظامی ارتش سوریه در حومه غربی حسکه بیانگر بازگشت زندگی عادی به روستاها و شهرک‌های استان حسکه است. به گزارش این خبرگزاری، سیلوهای عالیه منطقه مهمی محسوب می‌شود و ورود به آنجا گامی استراتژیک برای سهولت در رفت‌وآمد بعد از تکمیل پیشروی به سمت روستاها و مناطق واقع در مسیر بین‌المللی و گشودن مجموعه مسیرهای موازی با جاده بین‌المللی و از طریق ورود به روستاهای کوزلیه، تل اللبن و ام الخیر تا منطقه سیلوها تلقی می‌شود. سانا گزارش داد، یگان‌های اتش سوریه حضور خود را در اطراف سیلوها را تقویت کرده و مراکز ایست بازرسی را در روستای السوسه در جنوب غرب و شرق سیلوها و در روستای انجودیه در غرب آن ایجاد کرده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
او در اردوگاهی در نزدیکی شهر تل تمر سوریه به ایندیپندنت گفت: "ما این فیلم‌ها را دیده‌ایم. این نیروها در کنار نیروهای سوریه دموکراتیک در سوریه در نبرد با داعش مشغول بودند. برخی از آن‌ها غارت نیروهای ارتش آزاد سوریه در خانه‌هایی که اخیرا تخلیه شده‌اند را نشان دادند، اما اولین شواهد جنایات جنگی خشن‌تر و شدیدتر به سرعت پخش شد. در همان روز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه (یک گروه نظارتی مستقر در انگلیس) اعلام کرد، ۹ غیرنظامی توسط نیروهای ارتش آزاد سوریه در جنوب تل ابیض اعدام شدند. تل ابیض بیش از یک سال قبل از باز پس گیری توسط ارتش آزاد سوریه، توسط این گروه تروریستی تحت اشغال بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، درگیری‌ها در شمال غرب و شمال شرق سوریه همچنان ادامه دارد و طبق گفته منابع میدانی چشم تمامی طرف‌های درگیر به دو بزرگراه اصلی در این دو منطقه دوخته است. در شمال شرق سوریه که بزرگراه «ام ۴» قرار گرفته و شرق رود فرات را به مرز عراق متصل می‌کند، روسیه و ترکیه نتوانسته‌اند در خصوص این بزرگراه به توافق برسند. این بزرگراه سپس با عبور از استان‌های حلب و رقه تا مرز عراق در شمال شرق سوریه امتداد می‌یابد. به نوشته وبگاه العربی الجدید، طبق آخرین تحولات میدانی، ارتش سوریه توانسته در استان لاذقیه بر تمامی این بزرگراه مسلط شود. در ادامه بار دیگر ارتش سوریه کنترل این مسیر را تا شهر «منبج» در دست گرفته است.
فارسفارس3 روز قبل
در شمال شرق سوریه که بزرگراه «ام ۴» قرار گرفته و شرق رود فرات را به مرز عراق متصل می‌‌کند، روسیه و ترکیه نتوانسته‌اند در خصوص این بزرگراه به توافق برسند. این بزرگراه سپس با عبور از استان‌های حلب و رقه تا مرز عراق در شمال شرق سوریه امتداد می‌یابد. به نوشته وبگاه العربی الجدید، طبق آخرین تحولات میدانی، ارتش سوریه توانسته در استان لاذقیه بر تمامی این بزرگراه مسلط شود. در ادامه بار دیگر ارتش سوریه کنترل این مسیر را تا شهر «منبج» در دست گرفته است. با ورود بزرگراه «ام ۴» به استان «حسکه» بار دیگر کردهای سوریه به جز در شهر «تل تمر» که تحت تسلط ارتش سوریه است؛ کنترل آن را بر عهده گرفته‌اند.
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پدافند هوایی ارتش سوریه شامگاه یکشنبه با یک پهپاد وابسته به گروه‌های تروریستی مقابله کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این پهپاد در حال پرواز در اطراف فرودگاه نظامی «حماة» بوده که ارتش سوریه اقدام به شلیک به سوی آن کرد. شامگاه پنجشنبه (۷ آذر) نیز ارتش سوریه از سرنگونی پهپاد ترکیه در شمال شرق این کشور خبر داد. پدافند هوایی ارتش سوریه این پهپاد را در روستای «حامو» واقع در ریف جنوبی قامشلی در استان حسکه هدف قرار داده بود. (جزئیات بیشتر) انتهای پیام/ق
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشپدافند هوایی ارتش سوریه شامگاه یکشنبه با یک پهپاد وابسته به گروه‌های تروریستی مقابله کرد. اخبار بین الملل - به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این پهپاد در حال پرواز در اطراف فرودگاه نظامی «حماة» بوده که ارتش سوریه اقدام به شلیک به سوی آن کرد. شامگاه پنجشنبه (۷ آذر) نیز ارتش سوریه از سرنگونی پهپاد ترکیه در شمال شرق این کشور خبر داد. پدافند هوایی ارتش سوریه این پهپاد را در روستای «حامو» واقع در ریف جنوبی قامشلی در استان حسکه هدف قرار داده بود.
ایلناایلنا4 روز قبل
ارتش سوریه امروز- یکشنبه- پس از درگیری‌های شدید با عناصر گروه تروریستی «جبهه النصره» کنترل سه روستای جدید در ادلب را به دست گرفت و چهار عنصر تروریستی گروه «سربازان قفقاز» را به هلاکت رساند. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، یک منبع نظامی ارتش سوریه اعلام کرد که ارتش پس از درگیری‌های شدید با عناصر تروریستی «جبهه النصره» کنترل سه روستای «اعجاز»، «اسطبلات» و «رسم الورد» را مجددا به دست گرفت. تلفات این گروه تروریستی به ده‌ها کشته از جمله چهار نفر از فرماندهان گروه تروریستی سربازان قفقاز رسید. درگیری‌ها بین گروه‌های مسلح و ارتش و سوریه در دو روستای «کراتین» و «مغاره میرزا» واقع در همین استان ادامه دارد. یگان‌های ارتش سوریه در شرق این کشور نیز توانستند وارد سیلوهای غلات در منطقه «رأس العین» واقع در جاده بین المللی حسکه- حلب شوند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بر اثر وقوع انفجار در مقر نیروهای ترکیه در شهرک «تل حلف» در حومه رأس العین واقع در حومه شمال غربی حسکه شماری از آنها کشته و زخمی شدند. منابع محلی گزارش دادند که نیروهای ترکیه تعدادی اتاق پیش ساخته از روستای «السفح» و اطراف آن به روستاهای «عنیق الهوی»، «خربه جمو» و المحمودیه از توابع ناحیه «أبوراسین» در حومه شمال غربی حسکه وارد کردند. نیروهای ترکیه روز جمعه نیز چندین کامیون حامل مصالح ساختمانی را از روستای مرزی السکریه به سمت روستاهای «الداوودیه»، «تل محمد»، «عنیق الهوی»، و «المحمودیه» بردند و پس از آن نیز ۱۳ خودروی حامل نظامیان و تجهیزات نظامی ترکیه از روستای السکریه وارد شهر رأس العین شد. نیروهای آمریکایی با انجام یک عملیات هلی برن در روستای الحسو در حومه شرقی ناحیه الشدادی ۵ تن از مزدوران تروریست خود را که یک زن در بین آنها بود کشتند. نیروهای آمریکایی همچنین عملیاتی مشابه در روستای رجم الحجر در جنوب شهرک الهول انجام داده و ۳ تروریست داعشی عراقی را کشتند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
نظامیان انگلیسی از پایگاهی در دیرالزور خارج شدندمنابع آگاه از خروج یگان‌هایی از نیروهای انگلیس از پایگاه «قسرک» در سوریه و حرکت آنها به سمت میدان نفتی العمر خبر دادند.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ایتارتاس، روسیه اعلام کرد استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در یکی از مراکز مهم استخراج نفت در سوریه منجر به تشدید تنش‌ها خواهد شد. میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه (امروز) در جمع خبرنگاران گفت: استقرار تجهیزات و نیرو‌های نظامی آمریکا در یکی از اصلی‌ترین میادین نفتی سوریه در استان حسکه، منجر به افزایش وخامت اوضاع و ادامه بی‌ثباتی در این کشور می‌شود. وی گفت: نمی‌توانیم از استقرار تجهیزات آمریکا در این منطقه استقبال کنیم، بلکه برعکس این مسئله تنها منجر به وخامت بیشتر اوضاع و تنش‌ها خواهد شد. وی افزود: در این منطقه از سوریه که آمریکا ادعا می‌کند برای محافظت از میادین نفتی در آنجا حضور دارد هیچ تروریست داعشی وجود ندارد. تا جایی که من می‌دانم سوری‌ها از آمریکا نخواسته‌اند چنین لطفی به آن‌ها بکند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی، امروز جمعه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که استقرار تجهیزات و نیروهای نظامی آمریکایی در یکی از اصلی‌ترین میادین نفتی سوریه در استان حسکه، منجر به افزایش وخامت اوضاع و ادامه بی‌ثباتی در این کشور می‌شود. علاوه بر این، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو مایل است تا جغرافیای گروه «روسیه-جهان اسلام» گسترش پیدا کند. لازم به یادآوری است، در شهر یوفای روسیه از ۲۸ الی ۳۰ نوامبر (۹-۷ آذر ماه) نشست گروه چشم‌انداز راهبردی «روسیه-جهان اسلام» به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان همکاری‌های اسلامی در حال برگزاری است. سازمان همکاری‌های اسلامی شامل ۵۷ کشور شده و روسیه وضعیت عضویت ناظر در این سازمان را دارد. میخائیل بوگدانوف که در حاشیه این نشست با خبرنگاران گفت‌وگو کرده، افزود: «در حال حاضر ما طرح‌هایی برای گسترش جغرافیای این گروه داریم و من فکر می‌کنم که چنین تمایلی از سوی سایر کشورهای شرکت کننده در گروه «روسیه-جهان اسلام» وجود داشته باشد.» نشست بعدی گروه «روسیه-جهان اسلام» قرار است در سال ۲۰۲۰ در شهر جده عربستان سعودی برگزار شود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
علاوه بر این، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو مایل است تا جغرافیای گروه «روسیه-جهان اسلام» گسترش پیدا کند. لازم به یادآوری است، در شهر یوفای روسیه از ۲۸ الی ۳۰ نوامبر (۹-۷ آذر ماه) نشست گروه چشم‌انداز راهبردی «روسیه-جهان اسلام» به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان همکاری‌های اسلامی در حال برگزاری است. سازمان همکاری‌های اسلامی شامل ۵۷ کشور شده و روسیه وضعیت عضویت ناظر در این سازمان را دارد. میخائیل بوگدانوف که در حاشیه این نشست با خبرنگاران گفت‌وگو کرده، افزود: «در حال حاضر ما طرح‌هایی برای گسترش جغرافیای این گروه داریم و من فکر می‌کنم که چنین تمایلی از سوی سایر کشورهای شرکت کننده در گروه «روسیه-جهان اسلام» وجود داشته باشد.» نشست بعدی گروه «روسیه-جهان اسلام» قرار است در سال ۲۰۲۰ در شهر جده عربستان سعودی برگزار شود. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
خبرگزاری میزان- یک مقام روسیه از حضور ارتش آمریکا در نزدیکی میادین نفتی در شمال شرقی سوریه انتقاد کرد و آن را عاملی برای تشدید اوضاع در منطقه بیان کرد. معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه ۲۹ نوامبر از حضور ارتش آمریکا در نزدیکی میادین نفتی در شمال شرقی سوریه انتقاد کرد و آن را عاملی برای تشدید اوضاع در منطقه بیان کرد. روز گذشته تلویزیون دولتی سوریه از تجمع ده‌ها خودوری نظامی آمریکایی در نزدیکی میادین نفتی در استان حسکه در شمال شرقی سوریه خبر داد. استقرار این تجهیزات نظامی در نزدیکی میادین نفت سوریه در حالی صورت گرفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد هدف اصلی دولت اش خفظ کنترل بر میادین نفتی سوریه است. در حدود ۹۰ درصد از ذخایر نفتی سوریه در شرق رود فرات متمرکز شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
«میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) به انتقاد مجدد از تلاش‌های آمریکا برای تصرف میادین نفتی شمال سوریه و سرقت منابع طبیعی این کشور پرداخت. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» بوگدانوف طی نشست خبری در مسکو، با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نفت‌خیز شمال سوریه، گفت این اقدام نه تنها کمکی به بهبود وضع این کشور نمی‌کند بلکه منجر به تنش‌زایی بیشتر در سوریه می‌شود. به نوشته خبرگزاری «ریانووستی» معاون وزیر خارجه روسیه گفت: «ما همواره حامی [گفت‌وگوی آنکارا با دمشق] بودیم، اما این نه به خواست ما، بلکه به تمایل دو طرف جهت دیدار و مذاکره بستگی دارد». روز گذشته بود که خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) گزارش داد نظامیان آمریکایی ده‌ها خودرو و تجهیزات را از مناطق شمالی استان رقه و جنوب استان حسکه به منطقه نفتی «رمیلان» ارسال کرده و این تجهیزات در نزدیکی میادین نفتی مستقر شده‌اند. پیش از این نیز «میخائیل میزینتسوف»، از مقام‌های ارشد وزارت دفاع روسیه، هدف آمریکا از غارت نفت سوریه را رساندن پول به معارضان دولت سوریه به ریاست «بشار اسد» عنوان کرده بود.
فارسفارس6 روز قبل
وزارت خارجه روسیه با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در میادین نفتی شمال سوریه، گفت این اقدام منجر به افزایش تنش‌ در این کشور می‌شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) به انتقاد مجدد از تلاش‌های آمریکا برای تصرف میادین نفتی شمال سوریه و سرقت منابع طبیعی این کشور پرداخت. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» بوگدانوف طی نشست خبری در مسکو، با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نفت‌خیز شمال سوریه، گفت این اقدام نه تنها کمکی به بهبود وضع این کشور نمی‌کند بلکه منجر به تنش‌زایی بیشتر در سوریه می‌شود. وی همچنین گفت که مسکو برای برنامه‌ریزی نشست گفت‌وگو بین دولت‌های ترکیه و سوریه تلاش می‌کند اما نتیجه‌بخش بودن آن به تمایل دو طرف جهت همکاری بستگی دارد. روز گذشته بود که خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) گزارش داد نظامیان آمریکایی ده‌ها خودرو و تجهیزات را از مناطق شمالی استان رقه و جنوب استان حسکه به منطقه نفتی «رمیلان» ارسال کرده و این تجهیزات در نزدیکی میادین نفتی مستقر شده‌اند.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الاخباریه، ارتش سوریه به استقرار در حومه شمالی حسکه ادامه داد و یگانهای ارتش سوریه در روستاهای الکوزلیه، ام الخیر و تل اللبن در ناحیه تل تمر در شمال شرق سوریه مستقر شده‌اند. این منابع همچنین از سرنگونی پهپاد نیروهای ترکیه در روستای جامو در حومه جنوب شرقی شهر قامشلی خبر دادند. خبر دیگر از سوریه اینکه خبرنگار آر تی در سوریه گزارش داد: یگانی از نیروهای انگلیسی از پایگاه قسرک در شمال تل تمر در حومه حسکه به سوی میدان نفتی العمر در استان دیرالزور حرکت کردند. نظامیان انگلیسی در جاده بین المللی ام ۴ برای رسیدن به میدان نفتی مذکور حرکت کردند. این در حالی است که نظامیان تروریستی آمریکایی پس از خروج از مواضع خود در حومه شمالی الرقه و غرب حسکه در منطقه رمیلان در شمال شرق حسکه در نزدیکی میادین نفتی مستقر شدند.
رکنارکنا6 روز قبل
به گزارش رکنا، سانا به نقل از ارتش سوریه گزارش داد که پدافند هوایی این کشور این پهپاد را در روستای «حامو» واقع در ریف جنوبی قامشلی در استان حسکه هدف قرار داده است. این رسانه سوری به نقل از خبرنگار میدانی خود در حسکه گزارش داد که ارتش سوریه حمله شدید نیروهای ترکیه و نیروهای سوریه تحت امر این کشور را در روستای «تل اللبن» در «تل تمر» دفع کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید