حسینیه

حسینیه

خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
نرگس آبیار در گفت‌وگو با خبرآنلاین توضیحات بیشتری درباره مشاهدات خود از ویرانی بافت قدیمی شهر یزد داده است. شهری که قدمت هزار و چندساله دارد و تنها باغ شهر یزد است و روزگاری پر از باغ‌های انار بوده و خانه‌هایی قدیمی با معماری ویژه‌ای دارد. ولی متاسفانه به دلیل سهل‌انگاری‌ها و اشتباهات جبران ناپذیر شهرداری در چند سال اخیر (مثل احداث خیابان‌های پهن، پارکینگ، سرویس بهداشتی در وسط بافت تاریخی) بافت تاریخی این شهر در حال نابودی است. کارگردان فیلم «شبی که ماه کامل شد» افزود: ولی متاسفانه باید بگویم که از این بافت قدیمی فقط چند تپه باقی مانده است. این اتفاق در حالی رخ داده که شهر یزد به تازگی در فهرست میراث معنوی یونسکو ثبت شده است.
الفالف2 ساعت قبل
سیدمجید بنی‌فاطمه می‌گوید: من به بعضی از چهره‌ها که در هیأتمان حضور می‌یافتند، می‌گفتم: حالا که عاشق امام حسین (ع) هستید، در جاهای دیگر هم از ایشان دم بزنید. نگاه من این است که امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت با هر زبان و گویش است. من در بساط امام حسین (ع) چیزی برای خود قائل نیستم، اما برای این دستگاه، اهمیت بسیاری قائلم. این افراد عمدتا مقام معظم رهبری را دوست دارند و عاشق امام حسین (ع) هستند. من دوست دارم پولم را خرج امام حسین (ع) کنم، فرد دیگری دوست دارد پول خود را آتش بزند.
مهرمهر5 ساعت قبل
محمد آقاجانی در حاشیه دوره آشنایی با معماری قاجار و هنرهای وابسته به آن در گفت گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: این دوره به پیشنهاد مدیریت موزه گرمابه علیقلی آقا وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با محوریت معماری ایرانی و تزئینات وابسته به آن برگزار شده است. به معماری دوره قاجار در دروس دانشگاهی کمتر توجه شده استاین مدرس دانشگاه در رشته معماری تصریح کرد: معماری این دوره ادامه سیر تکاملی معماری در کشور ما بوده است و از ویژگی‌های والا و ارزشمندی برخوردار است اما حتی در دروس دانشگاهی هم کمتر به آن توجه شده بود لذا می‌طلبید برنامه‌ای به آشنایی با معماری این دوره اختصاص داده شود. آقاجانی با بیان اینکه معماری دوره قاجار در کنار تاثیرپذیری از معماری دوره اسلامی، یک سری ابتکاراتی هم به خرج داد، بیان داشت: به عنوان مثال در دوره قاجار برای پوشش بام، نیاز به یک سری ابتکاراتی داشتند و با توجه به دهانه ساختمان و مصالحی که موجود بود، این ابتکارات را به خرج می‌دادند. وی ادامه داد: استفاده از مصالح سنگ و سیمان و آهن، تشابه به بناهای دوره هیتلری، درون‌گرایی، تزئینات داخلی، معماری کارت پستالی، ایجاد پلکان در محور اصلی، رعایت سلسله مراتب، تبدیل سه دری‌ها به دو دری‌ها، سقف شیروانی، ایجاد میادین، ارگ، سبزه میدان، توپخانه و میدان مشق از دیگر ویژگی‌های معماری این دوره است. ضرورت استفاده از معماران سنتی برای مرمت بناهای شاخص تاریخی دوره قاجاروی ادامه داد: در شهر اصفهان نیز بناهای زیادی از معماری دوره قاجار به یادگار مانده که از جمله آنها می‌توان به بنای مسجد سید، مسجد رحیم خان و مسجد رکن الملک اشاره کرد.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
وی افزود: روابط بسیار عمیق و مستحکمی میان مردم ایران و عراق وجود دارد مردم هر دو طرف مسلمان و بیشترشان شیعه هستند، دین آنان اسلام است. وی در پایان تاکید کرد که مردم ایران و عراق در مورد امام حسین (ع) بیشترین اتفاق نظر را دارند. این استاد عراقی در ادامه گفت: راهپیمایی اربعین، امروز به یک نماد و حامی مقاومت تبدیل شده است، زیرا عقیده‌ای وجود دارد که خواهان اصلاح، اطاعت خداوند باری تعالی و نشر فضایل در زمین و احترام به انسانیت و عدم نقض حقوق بشر است. وی تاکید کرد، جمهوری اسلامی ایران همچون پرچمی است که بالاتر از دشمنان، کینه توزیان و توطئه گران در اهتزاز و برافراشته است. این استاد دانشگاه امام جعفر صادق (علیه السلام) در ادامه گفت: ایران به سوریه و عراق کمک کرده و همچنان در حال کمک به ملت‌های منطقه است.

بنی‌فاطمه: اغلب سلبریتی‌ها عاشق امام حسین (ع) هستند، اما می‌ترسند فحش بخورند!

3+
فارسفارس6 ساعت قبل
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نرگس آبیار کارگردان فیلم‌های سینمایی باز هم نسبت به تخریب بناها و بافت‌های تاریخی شهر جهانی شده یزد واکنش نشان داد و در صفحه شخصی خود نوشت: «هنوز هم بعد از اینکه شهر یزد به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شد، شاهد ویران شدن بافت تاریخی در این شهر و شهرهای دیگر استان یزد هستیم و ظاهرا میراث فرهنگی زورش به ویرانگران نمی‌رسد. به تازگی در شهر شاهدیه یزد و روستای ابرند آباد که قدمتی بیش از هزار سال (دوران ساسانیان) دارد، خانه تاریخی دیگری خراب شده است. » برخی از فعالان فضای مجازی در استان یزد واکنش‌های متعددی نسبت به این اتفاق داشتند عده‌ای نوشتند که مدیرکل میراث فرهنگی شستن دیگ را عامل تخریب دانسته و عده‌ای دیگر نوشتند که چرا از نظر میراث فرهنگی تخریب یک خانه کوچکترین اتفاق است. این روستا باستانی و هنوز بافت تاریخی آن طبقاتی است. او در زمان دیگری نیز خبر داده بود که خانه قدیمی و اعیانی فقیهی در بافت تاریخی ابرندآباد یزد که متعلق به دوره قاجار است، به زودی تخریب شده و به سرویس بهداشتی تبدیل می‌شود.

دیدنی‌های بندر ترکمن؛ از جزیره آشوراده تا تالاب گمیشان

7+
کجاروکجارو6 ساعت قبل

مدرسه‌ای ۷۰۰ ساله در یزد که متولی ندارد!

7+
ایسناایسنا7 ساعت قبل

شلمچه؛ از محنت تا مودت

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از آبادان، هم‌زمان با اربعین سید و سالار شهیدان، اباعبدالله حسین (ع) و یاران باوفایش پیاده‌روی خودجوش و مردمی جاماندگان از غافله عشق حسینی در روز اربعین با حضور خیل عظیم مردم آبادان و خرمشهر در مسیر قدمگاه حضرت خضر نبی (ع) در ۷ کیلومتری آبادان برگزار شد. دسته‌های سینه‌زنی، هیئت‌های مذهبی، موکب داران و حسینیه داران در این روز با برپایی مراسم‌های متنوع در مسیر پیاده‌روی و در کنار قدمگاه حضرت خضر نبی (ع) روز اربعین شهید دشت نینوا را گرامی داشته و با ناله‌های حضرت زینب کبرا (س) هم‌نوا می‌شوند. لازم به ذکر است، قدمگاه حضرت خضر نبی (ع) در هفت کیلومتری شرق آبادان در ساحل رودخانه بهمنشیر و اروندکنار رو به روی روستای طرة الحضر (گذرگاه خضر) قرار دارد و یکی زیارتگاه‌های مهم آبادان به شمار می‌رود. این بقعه در سال ۹۲۰ هجری بناشده و یکی از زیارتگاه‌های مهم آبادان به شمار می‌رود. در بالای گنبد بقعه لنگری نصب‌شده که اهل محل می‌گویند مربوط به کشتی خضر بوده و به‌عنوان تبرک حفظ‌ شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اینستاگرام منتسب به دفتر رهبر انقلاب اسلامی، تصویری از سخنرانی امروز آیت‌الله خامنه‌ای در جمع هیئت‌های دانشجویی منتشر کرد. در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان، حسینیه امام خمینی (ره) میزبان هیئت‌های دانشجویی از سراسر کشور بود و دانشجویان عزادار در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، همنوا با زائران کربلای معلی فریاد «لبیک یا حسین» سر دادند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در این مراسم سخنان کوتاهی خطاب به جوانان داشتند.

عزاداری رهبر انقلاب در اربعین حسینی با حضور هیئت‌های دانشجویی در حسینیه امام خمینی (ره) + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان، حسینیه امام خمینی (ره) میزبان هیئت‌های دانشجویی از سراسر کشور بود و دانشجویان عزادار در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، همنوا با زائران کربلای معلی فریاد «لبیک یا حسین» سر دادند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در این مراسم در سخنان کوتاهی با تشکر از مراسم عزاداری پر شور و با صفای جوانان، خطاب به آنان گفتند: صفا و نورانیت شما عزیزان بسیار مغتنم است و بنده همواره از خداوند متعال مسألت می‌کنم که ما و شما را همواره در مسیر مستقیم ثابت قدم بدارد، چرا که اگر شما در این مسیر حق ثابت قدم باشید، کشور و دنیا اصلاح و بشریت از منافع آن بهره‌مند می‌شود. همچنین حجت‌الاسلام سعدی سخنران مراسم، گفتمان مقاومت ملت ایران را برگرفته از مقاومت حسینی (ع) خواند و افزود: جریان سلطه و استکبار به دنبال آن است که به‌وسیله تریبون‌های پر شمار تبلیغاتی خود، جای حق و باطل را عوض کند، اما همچنانکه حضرت امام سجاد و حضرت زینب کبری در کوفه و شام با سخنان روشنگر خود حکومت اموی را رسوا کردند، امروز نیز باید تریبون‌های جریان حق، حرف اسلام و انقلاب را با قدرت بیان و القائات نظام سلطه را افشا کنند. در این مراسم همچنین آقایان حنیف طاهری و مطیعی به قرائت زیارت اربعین و ذکر مصیبت و نوحه بر مصائب حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و اهل بیت ایشان پرداختند. در پایان مراسم، نماز ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، مراسم جاماندگان از غافله عشق حسینی در روز اربعین با حضور خیل عظیم مردم از شهر هندیجان تا امامزاده میرنعمان که هرسال با حضور مردم شریف برگزار می‌شود انجام شد. مردم هندیجان هرساله در اربعین حسینی از صبح زود پیاده‌روی خود را از هندیجان آغاز تا در نماز عشق حضور پیاده کنند و به ندای لبیک حسینی پاسخ مثبت داده و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان دهند. در این مراسم که بیش از ۵ هزار نفر از مردم هندیجان حضور دارند پذیرایی‌های زیادی توسط خود مردم از عزاداران صورت می‌گیرد. عیسی حلفی از بنیان‌گذاران مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: ضمن تسلیت اربعین حسینی و تشکر از شما خبرنگار تسنیم که برنامه‌های معنوی را پوشش رسانه‌ای می‌دهید باید عرض کنم که ما هرساله با حضور جوانان پرشور شهرک شهید باهنر مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از هندیجان به امامزاده میرنعمان (ع) را بنیان‌گذاری کرده و این راه را ادامه می‌دهیم. بنیان‌گذار پیاده‌روی اربعین در هندیجان بیان کرد: هنگام رسیدن به مرقد مطهر امامزاده میر نعمان (ع) ضمن برپایی عزاداری در نماز جماعت شرکت کرده و اطعام حسینی نیز برپا می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی گفت: انبیای الهی با آمدن خود به ما عزت دادند اما دشمنان همواره به دنبال ذلت بودند و هر جامعه‌ای که توسط بنی امیه به ذلت کشانده شده بوده امام حسین (ع) به آن جامعه شخصیت داد و عزت اجتماعی ایجاد کردند. نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: امام راحل بر خلاف سیستم پهلوی و غربی، عزت را در کشور ایجاد کردند و استعمارگران می‌خواستند به ما ذلت دهند چون با ذلت هر بلایی می‌توانستند بر سر ملت ایران بیاورند. وی ادامه داد: آل سعود هیچ چیزی جز پول ندارند و از عقل و عزت برخوردار نیستند و آمریکایی‌ها از آن‌ها به عنوان گاو شیرده نام می‌برند و آل سعود خود را برده ترامپ می‌داند. وی عنوان کرد: غربی‌ها این راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی را سانسور می‌کنند و راهپیمایی اربعین این ظرفیت را دارد که تمام تفکر غربی و تفکر سرمایه داری را به چالش بکشاند و بالاترین مبارزه با تبعیض نژادی در این راهپیمایی شکل می‌گیرد. نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها آزادی بیان را در صورتی می‌خواهند که همه بیان‌ها و سروصداها به نفع آنها باشد گفت: پیاده روی اربعین حسینی به معنای رسوایی تفکر غربی و آمریکا و انگلیس است.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: راهپیمایی عظیم اربعین به عنوان بزرگترین و طولانی‌ترین راهپیمایی جهان، تفکر غربی را به چالش می‌کشد. به گزارش ایسنا، حجت‌ الاسلام سید محمدباقر عبادی، امروز ۲۷ مهرماه، در مراسم عزاداری جاماندگان اربعین در حسینیه جماران بیرجند گفت: راهپیمایی عظیم اربعین به عنوان بزرگترین و طولانی‌ترین راهپیمایی جهان، تفکر غربی را به چالش می‌کشد. وی افزود: عظمت و بزرگی که در پیاده‌روی اربعین به نمایش گذاشته می‌شود، عزت مضاعفی را به جامعه اسلامی و ایرانی می‌دهد. عبادی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین برای تمام آزادی خواهان، معنویت خواهان و خداجویان جهان است، تصریح کرد: راهپیمایی اربعین به عنوان عاملی برای همبستگی معنوی بین خداجویان جهان است. وی یادآور شد: در این همایش، بالاترین مبارزه با تبعیض نژادی که غرب به دروغ فریاد آن را سر می‌دهد شکل می‌گیرد و این امر تنها به علت عشق به امام حسین (ع) صورت می‌گیرد.

روایتی ماندگار از اولین اربعین امام حسین (ع) + نماهنگ

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نماهنگ فتح قریب به کارگردانی عباس یوسفی منتشر شد. این نماهنگ روایتی است ماندگار از اولین اربعین حضرت اباعبدلله الحسین علیه السلام که جابربن عبدلله انصاری همراه با غلامش به زیارت قبر ایشان مشرف شدند و در آن داستان دلدادگی مردمان امروز در راهپیمایی اربعین نیز به تصویر کشیده شده است. این نماهنگ در گروه نماهنگ مرکز بسیج صدا و سیما و دفتر موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما تهیه شده است. بیشتر بخوانید: عزاداری رهبر انقلاب در اربعین حسینی با حضور هیئت‌های دانشجویی در حسینیه امام خمینی (ره) + فیلمانتهای پیام/نماهنگ فتح قریب
رکنارکنا1 روز قبل
در این برنامه مذهبی، گردشگران در بین عزاداران رفته و سینه زنی سنتی و سنج و دمام را از نزدیک مشاهده کردند. بانی ماتم حاج اسماعیل گفت: گردشگران فرانسوی در حین اجرای آیین عزاداری حضور یافتند و آنان از استقبال و پذیرایی گرم سوگواران حسینی شوق زده شدند و تشکر کردند. وی بیان کرد: گردشگران از زمان آغاز تا پایان آیین عزاداری حضور و تصویر برداری و از مکان‌های ساخت دمام در این مکان دیدن کردند. ماتم حاج اسماعیل یکی از مکان‌های مذهبی قدیمی گناوه است که در ماه‌های محرم و صفر در آن از عزاداران و سوگواران پذیرایی غذایی می‌شود. شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از نقاط گردشگرپذیر جنوب کشور است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اقامه نماز ظهر و عصر دانشجویان به امامت رهبر انقلاب

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- نماز ظهر و عصر دانشجویان عزادار به امامت رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) اقامه شد. به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، صبح امروز هیئت‌های دانشجویان با رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) دیدار کردند. در پایان نماز ظهر و عصر دانشجویان عزادار به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه شد.
فارسفارس1 روز قبل
ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت در استان مرزی کردستان در قالب کاروان جاماندگان از اربعین در خیابان‌های سنندج به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند. به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، کردهای شافعی‌مذهب در مناطق غربی ایران طی قرون متمادی ارادت خویش را به خاندان عصمت و طهارت در قالب آیین‌های بومی و محلی ابراز داشته‌اند. وی افزود: حسینیه سنندج جنب بازار این شهر واقع شده است و بدون شک نقش بازاریان این شهر در برپایی مراسمات این مکان مقدس همیشه ویژه بوده است. حجت‌الاسلام مرادی از روحانیون اهل تشیع ساکن سنندج نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مشارکت گسترده مردم اهل سنت شافعی مذهب در مراسمات مذهبی به ویژه در ایام محرم و صفر ستودنی است. به گزارش خبرنگاران فارس، خیابان‌های دیگر شهرهای کردستان امروز شاهد عزاداری جاماندگان پیاده‌روی اربعین حسینی بود.
مهرمهر1 روز قبل
محمد مظفری مسئول هیئت متوسلین زینب کبری گناوه به خبرنگار مهر گفت: طبق روال هر ساله عزاداران حسینی از حسینیه حضرت زینب (س) کوی عبدامام گناوه با پای پیاده با دسته عزاداری حرکت خود را آغاز کرده و با ادای احترام به شهدای گمنام و امام زاده سلیمان بن علی در جوار گلزار شهدای شهر گناوه ضمن اقامه عزا در اربعین حسینی، زیارت اربعین می‌خوانند. وی افزود: در مراسم پیاده روی اربعین امسال که در هوای گرم برگزار شد خانواده‌های گناوه‌ای حضوری پررنگ داشتند. مظفری از دیگر نکات برگزاری مراسم پیاده روی اربعین در گناوه را همراهی توریست‌های فرانسوی با عزاداران حسینی وحضور این توریست‌ها در گلزار شهدای گناوه و ادای احترام آنها به مقام شامخ شهدا عنوان کرد. وی افزود: در پایان مراسم از همه عزاداران حسینی توریست‌های خارجی با غذای نذری پذیرایی شد. هیئت حضرت زینب کوی عبدامام گناوه از هیئت‌های مذهبی گناوه است که در طول سال با برگزاری مراسم مختلف مذهبی به عنوان یک مرکز فرهنگی فعال در شهر گناوه فعالیت می‌کند.
مهرمهر1 روز قبل
اربعین از راه رسید تا چشمان دنیا، متحیر بزرگترین اجتماع بشری تاریخ باشد آنگاه که نوای لینک یا حسین علیه السلام از بین الحرمین شریف طنین انداز می‌شود. کربلا در روز اربعین غوغا است و اینجا همه قلب‌ها برای ثارالله می‌تپد، او که حرارت محبتش تا روز قیامت در دل عاشقانش زبانه می‌کشد. ایجاد شرایط مناسب برای بازگشت زائرانبسیاری از زائران شب اربعین پس از قرائت زیارت اربعین مسیر بازگشت را در پیش گرفتند و تا عصر اربعین نیز بسیاری از زائران ایرانی به سمت مرزها حرکت می‌کنند. موکب‌های در مسیر نجف به کربلا تقریبا در حال جمع‌آوری است و همه خادمان حسینی در حال رساندن خود به کربلای معلی هستند تا پس از ۱۵ روز خادمی زوار حالا خود زائر سیدالشهدا (ع) باشند. شهر نجف نیز در روز اربعین خلوت شده اما برخی زائرانی که هنوز حرم مطهر امام علی علیه السلام را زیارت نکردند از ظهر امروز به سمت نجف حرکت می‌کنند.

شلمچه؛ از محنت تا مودت

5+
فارسفارس1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رهبر معظم انقلاب اسلامی همزمان با روز اربعین حسینی با هیات‌های دانشجویی دیدار کردند. هم‌زمان با اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و یاران باوفای ایشان، مراسم عزاداری هیات‌های دانشجویی از سراسر کشور در حضور رهبر انقلاب اسلامی، از پیش از ظهر امروز در حسینیه‌ امام خمینی (رحمه‌الله) در حال برگزاری است. هر ساله هیات‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور جا مانده از پیاده روی اربعین حسینی، در محوطه دانشگاه تهران حاضر شده و پس از عزاداری برای دیدار با مقام معظم رهبری با پای پیاده به سمت حسینیه امام خمینی (ره) حرکت می‌کنند. حدود ۳ هزار نفر از دانشجویان هیات‌های عزاداری دانشگاه‌های سراسر کشور در روز اربعین در دانشگاه تهران جمع شدند و پس از سخنرانی حجت الاسلام محسن قرائتی و برگزاری زیارت عاشورا به سمت حسینیه امام خمینی (ره) حرکت کردند. در حسینیه امام خمینی (ره) ‌ نیز تعدادی از نمایندگان هیات‌های دانشجویی با مداحی میثم مطیعی در محضر مقام معظم رهبری عزاداری می‌کنند و در انتها نیز نماز ظهر و عصر به امامت مقام معظم رهبری اقامه می‌شود.
الفالف1 روز قبل
گروه اجتماعی الف، ۲۷ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۰ ۳۹۸۰۷۲۷۰۲۵به گزارش فارس، مراسم عزاداری اربعین سیدالشهدا علیه السلام، باحضورهیئت‌های دانشجویی و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حسینیه امام خمینی (ره) هم اکنون در حال برگزاری است.
مهرمهر1 روز قبل
سیدحسن حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور مستندسازی خاطرات و گفتگوهای پیرغلامان حسینی، برنامه ریزی برای انتشار مجموعه کتابهای پیرغلامان حسینیه ایران انجام شده است. وی بیان کرد: بر این اساس، جلد اول این کتاب شامل خاطرات حاج حسین برزگر، مسئول هیئت خلف باغ یزد توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد. حسینی خاطرنشان کرد: عنوان این کتاب «نمک گیر» است که به کوشش زهرا عوض بخش و محمدعلی جعفری و با پیگیری دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران منتشر شده است. مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران عنوان کرد: امیدواریم با همراهی مسئولان و حمایت آنها، کتاب سایر پیرغلامان یزد به عنوان حسینیه ایران نیز منتشر شود. وی از برگزاری مراسم رونمایی از کتاب نمک گیر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و بیان کرد: دبیرخانه یزد حسینیه ایران نسبت به مستندسازی خاطرات پیرغلامان اهتمام جدی دارد و این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

عکس/ کاروان دانشجویان به مقصد حسینیه امام خمینی (ره)

16+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس یک سنت قدیمی، مسجد جامع کبیر یزد میزبان مراسم عزاداری اباعبدالحسین (ع) در روز اربعین است که این مراسم امروز نیز از ساعات اولیه صبح آغاز شده است. بر اساس این سنت قدیمی، صحن بزرگ مسجد جامع کبیر یزد از چند روز قبل از اربعین پوش کشی و برای برگزاری مراسم ویژه اربعین آماده می‌شود. مراسم عزاداری شامل سینه زنی دسته‌جات و هیئت‌های عزاداری است به نحوی که هیئت‌های مختلف به ترتیب در مسجد جامع کبیر یزد حضور می‌یابند و به طور جداگانه اقدام به برگزاری مراسم عزاداری خود در اربعین حسینی می‌کنند. هیئت‌های مذهبی با نظم و ترتیب ویژه‌ای از عصر روز قبل از اربعین در مسجد جامع کبیر یزد حضور می‌یابند و پس از اجرای مراسم خود، مسجد را ترک می‌کنند. امسال در برگزاری این مراسم، دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران، صدا و سیمای یزد، شورای هیئات مذهبی استان یزد و هیئت امنای مسجد جامع کبیر یزد همکاری دارند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دانشجویان دانشگاه‌های مختلف پس از تجمع مقابل مسجد دانشگاه تهران و برگزاری مراسم سوگواری اربعین حسینی برای دیدار با مقام معظم رهبری عازم حسینیه امام خمینی (ره) شدند.
ایسناایسنا1 روز قبل
جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است: شنبه ۲۰ مهردر خورموج استان بوشهر زلزله ۲٫۸، سراب استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۹، نجف شهر استان کرمان زلزله ۲٫۷، کنگ استان هرمزگان زلزله ۲٫۵ و جیرنده استان گیلان زلزله ۲٫۶ ریشتر به ثبت رسید. یکشنبه ۲۱ مهردر کلمه استان بوشهر دو زلزله ۲٫۶، چلگرد استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲٫۷ و بوشکان استان بوشهر زلزله ۲٫۹ رخ داد. دوشنبه ۲۲ مهرمجن استان سمنان زلزله ۲٫۵، بم استان کرمان زلزله ۲٫۸، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲٫۹ و راور استان کرمان زلزله ۲٫۷ را تجربه کردند. چهارشنبه ۲۴ مهردر شوش استان خوزستان زلزله ۲٫۶، قلعه گنج استان کرمان زلزله ۲٫۹، سپید دشت استان لرستان زلزله ۲٫۶، حسینیه استان خوزستان زلزله ۲٫۵، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲٫۸، نجف شهر استان کرمان زلزله ۲٫۶، سپید دشت استان لرستان زلزله ۲٫۶، حسینیه استان خوزستان زلزله ۲٫۵، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲٫۸، نجف‌شهر استان کرمان زلزله ۲٫۶ و خوش رود پی استان مازندران زلزله ۲٫۶ رخ داد. جمعه ۲۶ مهردر علامرودشت استان فارس زلزله ۲٫۶، ایذه استان خوزستان زلزله ۲٫۵، برازجان استان بوشهر زلزله ۲٫۷ و جاجرم استان خراسان شمالی ۲٫۵ رخ داد.
مهرمهر1 روز قبل
با تلاش خادمان حرم بانوی کرامت در این موکب شبانه روز بیش از ۵ هزار نفر در دو بخش خواهران و برادران اسکان داده می‌شوند. موکب حرم حضرت معصومه (س) از بزرگ‌ترین پایگاه‌های درمانی در مسیر نجف به کربلا استابراهیم اسلام‌پناه ابراز داشت: برای ایام اربعین امسال بیش از هزار نفر جهت خدمت‌رسانی در موکب حرم مطهر اعلام آمادگی کردند که از میان آن‌ها ۴۷۸ نفر مراحل گزینش را سپری و در نهایت ۲۴۶ نفر انتخاب و به کشور عراق اعزام شدند. مدیر موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) گفت: ۳۶ نفر در بخش پشتیبانی، ۲۰ نفر در بخش حراست و ستاد، ۱۲۳ نفر در بخش خدمات برادران، ۵۷ نفر در بخش خدمات خواهران و ۳۸ نفر نیز به عنوان نیروی پیشرو برای آماده‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز در موکب بانوی کرامت حضور یافته‌اند. تقدیر معاون حشدالشعبی عراق از خدمات موکب آستان مقدس حضرت معصومه (س) معاون حشدالشعبی عراق هم در حاشیه بازدید از موکب آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به حضور گسترده زائران اربعین در موکب آستان مقدس بانوی کرامت، اظهار داشت: این موکب به عنوان یکی از مهم‌ترین مواکب اربعین بوده و خدمت‌رسانی جامع خادمان به زائران اربعین در این موکب قابل تقدیر است. در موکب حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برای اهالی رسانه و خبرنگاران نیز در راستای انعکاس بهتر جلوه‌های حماسه اربعین تمهیداتی اندیشیده شده تا خبرنگاران بتوانند بهتر رسالت خود را انجام دهند.

به انتهای لیست رسیدید