آخرین و مهم‌ترین اخبار سردار حسین دهقان
حسین دهقان

اخبار « سردار حسین دهقان »

اوج گرفتن جنگنده‌های بومی با موتور ملی اوج

6+
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
اما این آخرین باری نبود که جوانان کشور با تکیه بر دانش داخلی برای تجهیزات بومی موتور ساخته بودند، پیش‌تر هم متخصصان ایران اسلامی موتور‌های BLDC را برای ادوات کشور بومی‌سازی کرده بودند. حرکت زیردریایی غدیر با موتور‌های BLDCموتور‌های BLDC اصطلاحا (Brushless DC motor) نوعی از موتور‌های سنکرون هستند، این موضوع به این معنی است که میدان مغناطیسی در روتور و استاتور با یک فرکانس ایجاد می­ شوند. موتور‌های BLDC در انواع تکفاز، دو فاز و سه فاز وجود دارند. رئیس سازمان صنایع دریایی نیرو‌های مسلح در خصوص سامانه رانش زیردریایی غدیر گفته است: به فناوری تولید موتور‌های BLDC رسیده‌ایم که این موتور‌ها بدون جاروبک و ذغال هستند. این موتور‌ها همچنین در بخش اتوموبیل‌های برقی و هیبرید، سیستم‌های کنترل حرکت و بخش گرمایش و تهویه نیز کاربرد دارند.

پهپاد فطرس؛ فرشته نجات آسمان ایران

6+
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل

پهپاد فطرس؛ فرشته نجات آسمان ایران + تصاویر

6+
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
اقتصادنیوز: ‌ مراسم بزرگداشت وزرا، فرماندهان و ۱۰۵۶ شهید وزارت دفاع و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت صنایع دفاعی کشور شامگاه یکشنبه ۷ مهرماه با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و وزیر دفاع دولت احمدی نژاد و جمعی از خانواده معظم شهدا در سازمان صنایع ایران برگزار شد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مراسم بزرگداشت وزرا، فرماندهان و ۱۰۵۶ شهید وزارت دفاع و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت صنایع دفاعی کشور برگزار شد. مراسم بزرگداشت وزرا، فرماندهان و ۱۰۵۶ شهید وزارت دفاع و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت صنایع دفاعی کشور شامگاه یکشنبه ۷ مهرماه با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و وزیر دفاع دولت احمدی نژاد و جمعی از خانواده معظم شهدا در سازمان صنایع ایران برگزار شد.

بزرگداشت وزرا، فرماندهان و ۱۰۵۶ شهید وزارت دفاع

17+
مهرمهر2 ماه قبل
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم بزرگداشت وزرا، فرماندهان و ۱۰۵۶ شهید وزارت دفاع و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت صنایع دفاعی کشور شامگاه امشب یکشنبه در سازمان صنایع ایران برگزار شد. در این مراسم امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و جمعی از خانواده معظم شهدا حضور داشتند. امیر حاتمی در این مراسم طی سخنانی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار داشت: بزرگداشت یاد و خاطره شهدای کمتر از شهدا نیست. شهدا همه هستی خود، یعنی جان خود را در راه حق و برای امر الهی فدا می‌کنند. امیر حاتمی با بیان اینکه ما امروز در همه عرصه‌ها می‌توانیم نیازهایمان در عرصه دفاعی را تامین و از آن استفاده کنیم، گفت: در مقابل تروریست‌ها این اتفاق افتاد و در مقابل شیطان بزرگ نیز طلیعه این امر با سرنگونی پهپاد آمریکایی روی داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح، گفت: دشمن باید بداند که ما در مقابل هر تجاوزی درس بزرگی به متجاوز می‌دهیم و ملت ایران زیر بار هیچ ذلتی نخواهد رفت. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس گفت: شهدایی چون سردار سجودی که امروز از سردیس آن رونمایی شد اسطوره دوران دفاع مقدس است که هیچ‌گاه نباید به فراموشی سپرده شوند. دهقان افزود: دشمن باید بداند که ما در مقابل هر تجاوزی درس بزرگی به متجاوز می‌دهیم و ملت ایران زیر بار هیچ ذلتی نخواهد رفت و در مقابل زورگویان که به ظاهر دارای قدرت مادی هستند تسلیم نخواهد شد و ملت ایران حتی به دلسوزی دشمن هم نیاز ندارد و از حق خود عدول نخواهد کرد. وی ادامه داد: دشمن درصدد آن است که برای ملت ایران تبیین کند که استقلال هزینه‌های گزافی به دنبال خواهد داشت و دشمنان به دنبال حذف شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند. دهقان تصریح کرد: در جامعه امروزی ما نیاز به احیای فرهنگ شهادت، ایثار و روحیه شهادت طلبی داریم و آن چیزی که رمز موفقیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بوده اکنون احساس می‌شود و باید ترویج یابد.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
وی گفت: ترامپ یک تاجر است که تنها به فکر جبران کسری بودجه کشور خود است و در هر مذاکره‌ای به دنبال سودی برای کشور خود است. سردار دهقان افزود: نتیجه هر مذاکره باید حفظ اقتدار کشور ایران باشد و عقب نشینی و شکست دشمن را در پی داشته باشد. وی اظهار داشت: نظام سلطه به دنبال آن است که ملت ما را به تسلیم و ذلت بکشاند تا کشورهای دیگر مسیری را که ایران رفته تکرار نکنند. وی افزود: کشور ما در هشت سال دفاع مقدس تجربه کرد که ملت ایران باید روی پای خود بایستد و این اصل را هم در دفاع مقدس ثابت کردیم. وی گفت: نظام سلطه به خوبی می‌داند که ملت ایران دارای کرامت انسانی است و با ایمان بالای خود هر توطئه‌ای را خنثی می‌کند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردارحسین دهقان ظهر یکشنبه در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس بابیان اینکه ملت ایران ملتی آرمانخواه است گفت: ملت ایران هیچ گاه اجازه نخواهد داد که دشمن به حریم مرزی آن تجاوز کند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهدایی چون سردار سجودی که امروز از سردیس آن رونمایی شد اسطوره دوران دفاع مقدس است که هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شوند. وی ادامه داد: پایه واساس حاکمیت در جامعه امروزی کرامت انسانی است، چیزی که در ادبیات غرب جایگاهی برای آن وجود ندارد و ملت غرب برای آن حق حیاتی قائل نیست و این با اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی ما متفاوت است. وی ادامه داد: دشمن درصدد آن است که برای ملت ایران تبیین کند که استقلال هزینه‌های گزافی را به دنبال خواهد داشت و دشمنان به دنبال حذف شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند. سردار دهقان تصریح کرد: در جامعه امروزی ما نیاز به احیای فرهنگ شهادت، ایثار و روحیه شهادت طلبی داریم و آن چیزی که رمز موفقیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بوده اکنون احساس می‌شود و باید ترویج یابد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
سردار دهقان: پیام مازند - بابل - مشاور فرماندهی‌معظم کل قوا در حوزه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه ملت ایران اجازه تجاوز به دشمن نمی‌دهد، گفت: جامعه امروز نیازمند فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت طلبی است. به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین دهقان ظهر یکشنبه در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس با بیان اینکه ملت ایران ملتی آرمانخواه است گفت: ملت ایران هیچ گاه اجازه نخواهد داد که دشمن به حریم مرزی آن تجاوز کند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهدایی چون سردار سجودی که امروز از سردیس آن رونمایی شد اسطوره دوران دفاع مقدس است که هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شوند. سردار دهقان تصریح کرد: در جامعه امروزی ما نیاز به احیای فرهنگ شهادت، ایثار و روحیه شهادت طلبی داریم و آن چیزی که رمز موفقیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بوده اکنون احساس می‌شود و باید ترویج یابد. مشاور فرماندهی‌معظم کل قوا در حوزه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح در بخشی دیگر از سخنانش عنوان کرد: پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس نباید اجازه کمرنگ شدن ارزش‌های دفاع مقدس را بدهند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
پیام مازند - ساری - مشاور مقام معظم رهبری در صنایع دفاعی گفت: نتیجه هر مذاکره باید حفظ اقتدار کشور ایران باشد و عقب‌نشینی و شکست دشمن را در پی داشته باشد. سردار دهقان افزود: نظام سلطه به دنبال آن است که ملت ما را به تسلیم و ذلت بکشاند تا کشورهای دیگر مسیری را که ایران رفته تکرار نکنند. دهقان افزود: کشور ما در هشت سال دفاع مقدس تجربه کرد که ملت ایران باید روی پای خود بایستد و این اصل را هم در دفاع مقدس ثابت کردیم. وی گفت: نظام سلطه به خوبی می‌داند که ملت ایران دارای کرامت انسانی است و با ایمان بالای خود هر توطئه‌ای را خنثی می‌کند. مشاور مقام معظم رهبری در صنایع دفاعی گفت: کشور ایران در هشت سال دفاع مقدس درس‌های خوبی آموخته است و به خوبی می‌داند که چگونه باید از خود دفاع و توطئه دشمن را خنثی کند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
مشاور دفاعی رهبر معظم انقلاب: پیام مازند - بابل - مشاور فرماندهی‌معظم کل قوا در حوزه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه ملت ایران اجازه تجاوز به دشمن نمی‌دهد، گفت: جامعه امروز نیازمند فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت طلبی است. به گزارش خبرنگار مهر، سردارحسین دهقان ظهر یکشنبه در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس بابیان اینکه ملت ایران ملتی آرمانخواه است گفت: ملت ایران هیچ گاه اجازه نخواهد داد که دشمن به حریم مرزی آن تجاوز کند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهدایی چون سردار سجودی که امروز از سردیس آن رونمایی شد اسطوره دوران دفاع مقدس است که هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شوند. سردار دهقان تصریح کرد: در جامعه امروزی ما نیاز به احیای فرهنگ شهادت، ایثار و روحیه شهادت طلبی داریم و آن چیزی که رمز موفقیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بوده اکنون احساس می‌شود و باید ترویج یابد. سردار دهقان در بخشی دیگر از سخنانش عنوان کرد: پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس نباید اجازه کمرنگ شدن ارزش‌های دفاع مقدس را بدهند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
پیام مازند - ساری - مشاور مقام معظم رهبری در صنایع دفاعی گفت: هدف ترامپ از وادار کردن ایران به حضور در میز مذاکره تحقیر ملت ایران است. وی گفت: ترامپ یک تاجر است که تنها به فکر جبران کسری بودجه کشور خود است و در هر مذاکره‌ای به دنبال سودی برای کشور خود است. سردار دهقان افزود: نتیجه هر مذاکره باید حفظ اقتدار کشور ایران باشد و عقب نشینی و شکست دشمن را در پی داشته باشد. وی افزود: کشور ما در هشت سال دفاع مقدس تجربه کرد که ملت ایران باید روی پای خود بایستد و این اصل را هم در دفاع مقدس ثابت کردیم. وی گفت: نظام سلطه به خوبی می‌داند که ملت ایران دارای کرامت انسانی است و با ایمان بالای خود هر توطئه‌ای را خنثی می‌کند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
مشاور دفاعی رهبر معظم انقلاب: پیام مازند - بابل - مشاور فرماندهی‌معظم کل قوا در حوزه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه ملت ایران اجازه تجاوز دشمن را نخواهد گفت: جامعه امروز نیازمند فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت طلبی است. به گزارش خبرنگار مهر، سردارحسین دهقان ظهر یکشنبه در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس بابیان اینکه ملت ایران ملتی آرمانخواه است گفت: ملت ایران هیچ گاه اجازه نخواهد داد که دشمن به حریم مرزی آن تجاوز کند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهدایی چون سردار سجودی که امروز از سردیس آن رونمایی شد اسطوره دوران دفاع مقدس است که هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شوند. وی ادامه داد: دشمن درصدد آن است که برای ملت ایران تبیین کند که استقلال هزینه‌های گزافی را به دنبال خواهد داشت و دشمنان به دنبال حذف شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند. سردار دهقان تصریح کرد: در جامعه امروزی ما نیاز به احیای فرهنگ شهادت، ایثار و روحیه شهادت طلبی داریم و آن چیزی که رمز موفقیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بوده اکنون احساس می‌شود و باید ترویج یابد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سی و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت عصر امروز سه‌شنبه در مسجد ولی عصر (عج) تهران برگزار شد. در این مراسم امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب، سرلشکر مصطفی ایزدی، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جمعی از فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس حضور داشتند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
سی‌و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت با حضور فرمانده کل ارتش و دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سی‌و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت روز سه‌شنبه دوم مهرماه با حضور جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس برگزار شد. این مراسم با حضور مسئولان کشوری و لشکری از جمله مرتضی قربانی مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، امیر سرلشکر موسوی فرمانده ارتش، سردار حسین دهقان و سردار ملارضا رئیس شورای عالی مباره با مواد مخدر در حال برگزاری است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
این روزنامه با انتخاب تیترهای حماسی و انعکاس واکنش‌ها به این رویداد، برای جبهه غربی-عربی خط و نشان کشیده است. این روزنامه با تیتر «استکبار مقابل سرو بلند قامت مقاومت کوتاه آمد» و نقل قول از سردار دهقان و سردار رحیم صفوی و ظریف به استقبال این رویداد رفته است. درست در زمان رکود و نا امیدی، واکنش سراسیمه و گیج جبهه غربی-عربی به ضربه شصت جبهه مقاومت، همگان را دچار بهت و حیرت کرد. بااین‌حال، روز گذشته خبر رسید دادگاه برای آزادی ۲۵ نفر از کارگران بازداشتی قرار وثیقه یا کفالت صادر کرده است. این روزنامه با انتخاب تیترهای حماسی و انعکاس واکنش‌ها به این رویداد، برای جبهه غربی-عربی خط و نشان کشیده است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی با بیان اینکه ایران تامین کننده امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و منطقه است گفت: استقبال جهانی از ارزشهای شهدا و انقلاب اسلامی شده است. تنها راه برون رفت از مشکلات بازگشت مردم به صحنه استمشاور عالی فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: در شرایط کنونی تنها راه برون رفت از مشکلات و غلبه بر مشکلات این است که مردم به صحنه بازگردند و مسئولان پشت سر مردم بایستند و آنان را حمایت کنند تا مسیر را درست طی کنیم. یمنی‌ها هیمنه آمریکا را شکستندمشاور عالی فرمانده معظم کل قوا یادآور شد: آمریکا در چند سال گذشته میزان قابل توجهی سلاح به منطقه ارسال کردند و با همه هزینه‌ها نتوانسته مسائل را حل و کنترل کند و یمنی‌هایی که هیچ تکنولوژی ندارند این هیمنه را درهم شکسته‌اند. وی افزود: بازی کردن با دم شیر خطر جدی برای آمریکایی‌ها دارد و در عین حال با صراحت اعلام کردیم از یمنی‌ها حمایت می‌کنیم و این بیان قدرت و نفوذ ما است ولی ما مذاکره نخواهیم کرد و با این حال از جنگ استقبال نمی‌کنیم. مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها توبه کنند و به برجام برگردند و به تعهدات درچارچوب آن عمل کنند، اعلام دشمنی را از جامعه و ملت بردارند و از منطقه خارج شوند می‌تواند وضعیت منطقه را تغییر دهد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح بیان کرد: شهید به حدی از رشد و بلوغ رسیده است که به تمام خواسته‌های دنیایی پشت پا زده و جاودانگی و حیات جاودانه را انتخاب کرده که مورد رضایت خداوند است. مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام دعوتش دعوت عام بوده و فطرت‌های انسانی را مورد خطابه قرار داده است؛ جامعه ما در سایه انقلاب و رهبری امام، مردم و ملت را معنی‌دار کرده است. مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح گفت: ما امروز می‌گوییم تنها راه برون‌رفت از مشکلات این است که مردم به صحنه برگردند و امور را در دست بگیرند و مسؤولان از آنها حمایت کنند. مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح اظهار کرد: آمریکا در چند سال اخیر سلاح و سیستم‌های پدافندی، راداری، شنود و دستگاه عظیم جاسوسی در عربستان فعال کرد که در منطقه اشراف اطلاعاتی داشته باشد اما آنها نتوانستند موشک‌های یمنی را شناسایی کنند. دهقان بیان کرد: آمریکا اگر دنبال مذاکره است ابتدا باید تحریم‌ها را بردارد، به تعهدات خود در برجام برگردد و نیروهای خود را از منطقه خارج کند تا ما در قالب گروه ۱+۵ با آنها مذاکره کنیم.

گزارش ویژه تسنیم| ماموریت جدید دریایی برای موشک‌های ۲۰۰۰ کیلومتری سپاه/ از «غدیر» تا «خرمشهر» مهیای ماموریت جدید

20+
تسنیمتسنیم2 ماه قبل

آشنایی با موشک‌های کروز بومی + فیلم و عکس

رکنارکنا2 ماه قبل
چهارمین گزارش به بررسی موشک کروز دریایی نور می‌پردازد که دهه ۷۰ به ناوگان نیروهای نظامی دریایی کشور الحاق شد. پنجمین گزارش هم به بررسی موشک کروز بومی قادر اختصاص دارد که بررسی آن را در ادامه مطالعه می‌کنید. موشک کروز قادرموشک کروز قادر برای نخستین بار در رژه ۳۱ شهریور سال ۱۳۹۰ رونمایی شد. هر دو موشک قادر و نور از سامانه‌های مشابه بهره می‌برند همچنین قادر هم مانند موشک نور از یک بوستر کمکی پرتاب اولیه استفاده می‌کند. البته این موشک به علت داشتن طول بیشتر و وزن بیشتر نسبت به موشک نور احتمالا از موتور قوی‌تری بهره می‌برد.

موشکی که روشنی چشمان نیروهای مسلح در دریا شد + تصاویر

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ماه قبل
در شرایطی که قدرت نظامی بازدارنده ایران و توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی این روزها محور بحث روز است. بررسی تکنولوژی موشک‌های ایران نشان می‌دهد که برد این موشک‌ها به دورترین نقاط اروپا و بیش از ۷۰ درصد آسیا می‌رسد و این توان دفاعی باعث نا امیدی دشمنان در حمله نظامی به خاک و تاسیسات حیاتی کشورمان شده است. موشک کروز بومی سومار یکی دیگر از انواع موشک‌های کروز ساخت ایران است که اواخر اسفندماه ۹۳ با حضور سردار دهقان وزیر دفاع و سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه رونمایی شد. موشک کروز زمین به زمین «سومار» ضمن توانمندسازی نیروهای مسلح می‌تواند گامی موثر برای افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران محسوب شود. یا علی (ع) در رسانه‌های خارجیپایگاه خبری REAL CLEAR DEFENCE طی گزارشی با بررسی موشک‌های کروز ایرانی این موشک را هم بررسی کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
در شرایطی که قدرت نظامی بازدارنده ایران و توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی این روزها محور بحث روز است. موشک کروز بومی سومار یکی دیگر از انواع موشک‌های کروز ساخت ایران است که اواخر اسفندماه ۹۳ با حضور سردار دهقان وزیر دفاع و سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه رونمایی شد. موشک کروز زمین به زمین «سومار» ضمن توانمندسازی نیروهای مسلح می‌تواند گامی موثر برای افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران محسوب شود. نمایش شلیک این موشک بازتاب بسیار زیادی از نظر اهمیت حوزه کروزهای زمینی در جهان داشت و برخی از رسانه‌ها و صاحبنظران غربی برای این موشک برد ۲۵۰۰ کیلومتری پیش بینی کردند. یا علی (ع) در رسانه‌های خارجیپایگاه خبری REAL CLEAR DEFENCE طی گزارشی با بررسی موشک‌های کروز ایرانی این موشک را هم بررسی کرده است.
آناجآناج3 ماه قبل
در نشست خبری سومین جشنواره شمیم خانواده مطرح شد؛ آمادگی سپاه عاشورا برای میزبانی از ۲۰۰۰ ورزشکار/ پیشینه تاریخی، عامل انتخاب تبریز به عنوان میزبان مسابقاتنشست خبری سومین جشنواره سراسری فرهنگی - ورزشی شمیم خانواده سپاه پاسداران ویژه فرزندان پسر برگزار شد. وی با ابراز خرسندی از انتخاب تبریز به عنوان میزبان مسابقات گفت: از زمان قطعیت برگزاری مسابقات در تبریز با دستور فرماندهی سپاه عاشورا ستاد برگزاری این مسابقات تشکیل شد و در حال حاضر نیز آمادگی کامل برای آغاز مسابقات وجود دارد. گل‌محمدزاده تأکید کرد: این مسابقات فرصت خوبی برای ما است تا شهر تبریز را برای شرکت‌کنندگان در این مسابقات معرفی کنیم. پیشینه تمدن تبریز ما را راغب کرد تا این شهر را به عنوان میزبان سومین دوره مسابقات شمیم خانواده برگزینیم. امیدوارم سومین دوره جشنواره شمیم خانواده در تبریز به خوبی برگزار شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
این سومین دوره جشنواره شمیم خانواده برای پسران است. وی افزود: سپاه پاسداران طبق ماموریتی که از ابتدا دارد، درگیر موجودیت انقلاب اسلامی بوده و توان خود را صرف تامین امنیت کشور در حوزه‌های مختلف کرده است. جانشین سازمان فرهنگی خانواده‌های کارکنان سپاه، توسعه ورزش در بین خانواده‌های پاسداران را یکی از اولویت‌های سپاه دانست و عنوان کرد: از حدود ۸ سال پیش توسعه ورزش در بین خانواده‌های سپاه در دستور کار قرار گرفت. سردار دهقان ادامه داد: مسابقات قرآنی، فرهنگی هنری و فرهنگی ورزشی؛ جزو برنامه‌های سازمان ما به حساب می‌آید که همواره بر برگزاری هرچه بهتر آنها تلاش کرده‌ایم. جانشین سازمان فرهنگی خانواده‌های کارکنان سپاه درباره اهداف برگزاری جشنواره سراسری فرهنگی ورزشی شمیم خانواده ویژه فرزندان پسر سپاه پاسداران گفت: این مسابقات با هدف توسعه فرهنگی سلامت توان و جسم خانواده‌های پاسداران برگزار می‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 ماه قبل
وی با اشاره به خدا محوری رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس افزود: مردم ایران چه در دوره دفاع مقدس و چه پس از آن با باور مندی به خدای متعال، رضایتمندانه تمامی اتفاقات را پشت سر گذاشتند. وی متذکر شد: اگر ملت ما ملتی معتقد و بصیر و متدین نبوده و رفتار آنان ریشه در عمق اعتقادات دینی نداشت و رهبری الهی دینی بر این کشور حاکم نبود، این اقدامات منجر به فروپاشی سیاسی این انقلاب می‌شد. سردار دهقان با اشاره به قیامهای کشورهای مسلمان از جمله یمن، تصریح کرد: با ایستادگی کشورهای مسلمان در مقابل استکبار جهانی هیمنه پوشالی آمریکا که خود را قدرت برتر جهان می‌داند، شکسته شد. دهقان با اشاره به مشکلات معیشتی و بیکاری در کشور گفت: اما این موضوعات نباید سبب شود که بگوییم کشور به بن بست رسیده است. این مسئول با بیان اینکه برخی می‌گویند ما وظیفه نداریم کسی را به زور به بهشت بفرستیم ادامه داد: ما وظیفه هم نداریم فضایی در کشور درست کنیم که مردم را به جهنم بفرستیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 ماه قبل
وی با اشاره به خدا محوری رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس افزود: مردم ایران چه در دوره دفاع مقدس و چه پس از آن با باور مندی به خدای متعال، رضایتمندانه تمامی اتفاقات را پشت سر گذاشتند. وی متذکر شد: اگر ملت ما ملتی معتقد و بصیر و متدین نبوده و رفتار آنان ریشه در عمق اعتقادات دینی نداشت و رهبری الهی دینی بر این کشور حاکم نبود، این اقدامات منجر به فروپاشی سیاسی این انقلاب می‌شد. سردار دهقان با اشاره به قیامهای کشورهای مسلمان از جمله یمن، تصریح کرد: با ایستادگی کشورهای مسلمان در مقابل استکبار جهانی هیمنه پوشالی آمریکا که خود را قدرت برتر جهان می‌داند، شکسته شد. دهقان با اشاره به مشکلات معیشتی و بیکاری در کشور گفت: اما این موضوعات نباید سبب شود که بگوییم کشور به بن بست رسیده است. این مسئول با بیان اینکه برخی می‌گویند ما وظیفه نداریم کسی را به زور به بهشت بفرستیم ادامه داد: ما وظیفه هم نداریم فضایی در کشور درست کنیم که مردم را به جهنم بفرستیم.

به انتهای لیست رسیدید

حسین دهقان

حسین دهقانی پوده (زاده ۱۲ اسفند ۱۳۳۵، پوده اصفهان) وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح است. او دارای مدرک دکترای مدیریت از دانشگاه تهران است. در این صفحه اخبار سردار حسین دهقان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا