آخرین و مهم‌ترین اخبار حسین هدایتی
حسین هدایتی

اخبار « حسین هدایتی »

قدس آنلاینقدس آنلاین58 دقیقه قبل
رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلاگران و مفسدان اقتصادی از صدور رأی ظرف ۲۰ روز آینده برای پرونده فساد مالی موسوم به «پتروشیمی» خبر داد. قدس آنلاین: قاضی اسدالله مسعودی‌مقام، درباره با آخرین وضعیت پرونده بانک سرمایه گفت: رأی دادگاه در رابطه با هیأت مدیره این پرونده صادر شده و در مورد هادی رضوی رأی صادر شده و مراحل تایپ را طی می‌کند. دلایل طولانی شدن روند دادرسی پرونده بانک سرمایهوی در مورد علت طولانی شدن روند دادرسی پرونده بانک سرمایه، ‌گفت: تعداد صفحات این پرونده در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ صفحه و بسیار زیاد است و یکی از ایرادات موجود همین است، از طرفی مسائل حقوق مالی در میان است که با یک رقم ممکن است میلیاردها تومان جابه‌جا شود، در نتیجه دقت زیادی می‌طلبد. البته به اعتقاد بنده زمان رسیدگی به این پرونده زیاد نبوده چرا که برای هیأت مدیره با صرف ۵۰ روز رأی صادر شده و برای حسین هدایتی کمتر از دو ماه رأی داده شده است. قاضی مسعودی‌مقام همچنین گفت: ‌ بزرگ‌ترین پرونده فساد اقتصادی تاریخ کشور نیز پرونده پتروشیمی است که همزمان با پرونده بانک سرمایه در حال بررسی است و تحقیقات آن در حال تکمیل است و ظرف ۱۰ تا ۲۰ روز آینده پس از دریافت آخرین دفاعیات متهمان، وضعیت آن مشخص می‌شود.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلاگران و مفسدان اقتصادی از صدور رأی ظرف حدود ۲۰ روز آینده برای پرونده فساد مالی موسوم به «پتروشیمی» خبر داد. قاضی اسدالله مسعودی‌مقام در گفت‌وگو با فارس، درباره با آخرین وضعیت پرونده بانک سرمایه گفت: رأی دادگاه در رابطه با هیأت مدیره این پرونده صادر شده و در مورد هادی رضوی رأی صادر شده و مراحل تایپ را طی می‌کند. دلایل طولانی شدن روند دادرسی پرونده بانک سرمایهوی در مورد علت طولانی شدن روند دادرسی پرونده بانک سرمایه، ‌گفت: تعداد صفحات این پرونده در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ صفحه بسیار زیاد است و یکی از ایرادات موجود همین است، از طرفی مسائل حقوق مالی در میان است که با یک رقم ممکن است میلیاردها تومان جابه‌جا شود، در نتیجه دقت زیادی را می‌طلبد. البته به اعتقاد بنده زمان رسیدگی به این پرونده زیاد نبوده چرا که برای هیأت مدیره با صرف ۵۰ روز رأی صادر شده و برای حسین هدایتی کمتر از دو ماه رأی داده شده است. قاضی مسعودی‌مقام همچنین گفت: ‌ بزرگ‌ترین پرونده فساد اقتصادی تاریخ کشور نیز پرونده پتروشیمی است که همزمان با پرونده بانک سرمایه در حال بررسی است و تحقیقات آن در حال تکمیل است و ظرف ۱۰ تا ۲۰ روز آینده پس از دریافت آخرین دفاعیات متهمان، وضعیت آن مشخص می‌شود.

تقدیر از معمار دیزنی یا تطهیر پروژه مشکوک غرب تهران؟

4+
سینماپرسسینماپرس5 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور5 روز قبل
وی افزود: بعد از مدت کوتاهی از طرح شکایت، بازپرس وقت شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت، با این استدلال که صدا و سیما در پخش آثار موکل، سوء نیتی نداشته، شکایت را رد کرد. نهایتا خرداد سال ۹۱ دادگاه قرار صادره را نقض کرد و صریحا نوشت با توجه به اینکه صدا و سیما آگاه بوده که لازم است برای انتشار از صاحب اثر رضایت بگیرد، دلالت بر سوء نیت دارد. در نتیجه پرونده به دادسرا برگشت و شعبه بازپرسی، متهمان را احضار و تفهیم اتهام کرد و نهایتا ۶ سال بعد یعنی در اردیبهشت سال گذشته (سال ۹۷)، پرونده برای رسیدگی، دوباره به شعبه ۱۰۶۰ که قاضی آن تغییر کرده است، ارسال شد و دادگاه ۱۱ شهریور سال ۹۷ به پرونده رسیدگی کرد. این وکیل دادگستری گفت: با توجه به اینکه رأی صادره مغایر صریح قوانین است، به این حکم اعتراض کردیم که برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی مسعودی مقام ارسال شد. قاضی مسعودی مقام که از قضات خوشنام و باسابقه دستگاه قضایی است، در حال حاضر علاوه بر ریاست شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر، ریاست شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی را به عهده دارد.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
قاضی مسعودی مقام که این روزها نامش به واسطه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران اقتصادی بر سر زبان‌ها افتاده، دوم شهریور امسال به شکایت محمدرضا شجریان هنرمند سرشناس ایرانی از صداوسیما رسیدگی می‌کند. وی افزود: بعد از مدت کوتاهی از طرح شکایت، بازپرس وقت شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت، با این استدلال که صدا و سیما در پخش آثار موکل، سوء نیتی نداشته، شکایت را رد کرد. نهایتا خرداد سال ۹۱ دادگاه قرار صادره را نقض کرد و صریحا نوشت با توجه به اینکه صدا و سیما آگاه بوده که لازم است برای انتشار از صاحب اثر رضایت بگیرد، دلالت بر سوء نیت دارد. این وکیل دادگستری گفت: با توجه به اینکه رأی صادره مغایر صریح قوانین است، به این حکم اعتراض کردیم که برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی مسعودی مقام ارسال شد. به گزارش ایرنا، قاضی مسعودی مقام که از قضات خوشنام و باسابقه دستگاه قضایی است، در حال حاضر علاوه بر ریاست شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر، ریاست شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی را به عهده دارد.
فوتبالیفوتبالی5 روز قبل
وبسایت رسمی فوتبالی – دلیل عدم توافق استقلال با سرمربی سابق پرسپولیس مشخص شد. به گزارش فوتبالی، به تازگی، رضا چلنگر در گفتگویی یار همیشگی برانکو به این نکته اشاره کرده که سرمربی سابق پرسپولیس، ۷ سال قبل و پیش از آنکه روی نیمکت قرمزها بنشیند با استقلال مذاکره کرده بود و اتفاقا مذاکراتشان خروجی خوبی هم داشت منتهی تغییراتی که در کادر مدیریتی باشگاه استقلال رخ داد باعث شد که دیگر کسی ماجرای مذاکره با برانکو را پیگیری نکند و به همین راحتی حضور او در استقلال منتفی شود. این خبر در شرایطی منتشر شده که به نظر می‌رسد، به جز تغییرات در ساختار باشگاه، مسائل دیگری هم در منتفی شدن حضور برانکو در استقلال دخیل بوده. حتما در جریان هستید که طبق قرارداد برانکو با فدراسیون فوتبال، پرداخت مالیات او بر عهده فدراسیون بود اما وقتی بعد از جام جهانی ۲۰۰۶، برانکو از تیم ملی رفت و سازمان تربیت بدنی، محمد دادگان را از فدراسیون فوتبال کنار گذاشت، مالیات ۱۰۰ هزار دلاری او پرداخت نشد تا برانکو برای ورود به ایران مشکل داشته باشد. شاید اگر مدیر وقت استقلال با شرط برانکو در آن مقطع موافقت کرده بود، پروفسور به جای آنکه سالها بعد هدایت پرسپولیس را به عهده بگیرد، روی نیمکت استقلال می‌نشست و سرنوشتش طور دیگری رقم می‌خورد.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
البته همان پول بدهی مالیاتی و پیش‌پرداخت از حساب حسین هدایتی به دست برانکو رسید تا این مربی هیچ مشکلی برای حضور در تهران نداشته باشد. با این حال نژادفلاح همان مدیری بود که برانکو را به ایران آورد، اما روز گذشته شایعه‌ای به راه افتاد مبنی بر اینکه برانکو قرار بود سرمربی استقلال شود. او در این مورد گفت: «هیچ خبری در مورد مذاکره استقلالی‌ها با برانکو ندارم و همان زمان نیز، چیزی در این مورد به ما گفته نشد. می‌دانستیم که برانکو برای مدتی بیکار بوده و به همین علت به سراغ او رفتیم تا مذاکره داشته باشیم. نتایجی که برانکو ایوانکوویچ با پرسپولیس گرفت نیز نشان می‌دهد آن زمان که ما بر مسند کار بودیم، انتخابی که داشتیم کاملا درست بود.»
الفالف6 روز قبل
نوزدهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه ظهر امروز (دوشنبه) ۲۴ تیرماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد. در جلسه هفدهم رسیدگی به این پرونده که در روز ۱۸ تیرماه برگزار شد، وکیل مدافع بیرانوند، وکیل مدافع حیدرآبادی و همچنین ضیایی دیگر متهم پرونده به بیان دفاعیات خود پرداختند. در شانزدهمین جلسه این دادگاه در روز یکشنبه ۱۶ تیرماه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه بیرانوند مدیرعامل سابق بانک سرمایه و وکیل مدافع او به ارائه دفاعیات پرداختند. در چهاردهمین جلسه دادگاه در روز دوشنبه ۱۰ تیرماه، نماینده دادستان از احضار ریخته‌گران به دادسرا خبر داد و گفت: آقای ریخته گران احضار شدند و نیامدند. در مرحله دوم رسیدگی به این پرونده، حسین هدایتی و ۱۰ متهم دیگر در ۶ جلسه و در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی و اقتصادی محاکمه شدند.
موجموج6 روز قبل
از فرشاد احمد زاده گرفته تا رامین رضاییان و گل سر سبد همه آنها مهدی طارمی. پس از بازگشت وحید امیری و فرشاد احمدزاده بسیاری از پرسپولیسی‌ها علاقه خود را به بازگشت مهدی طارمی نشان دادند. با نگاهی گذرا به حضور مهدی طارمی در پرسپولیس می‌توان تاریخ را مجدد بازخوانی کرد. مهدی طارمی در همان سال ۱۳ روز مانده به پایان محرومیتش از پرسپولیس جدا شد و به الغرافه پیوست! از طرفی مدیران پرسپولیس و برخی هواداران از بازگشت مهدی طارمی به تیم استقبال کرده و مجدد زمین را برای بازی مهدی طارمی باز کرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
خبرورزشی: محمدحسین نژادفلاح در فصل چهاردهم برای مدتی با یک پست عجیب، مدیر باشگاه پرسپولیس بود. با این حال نام نژادفلاح برای همیشه در ذهن هواداران باقی می‌ماند زیرا او بود که برگه قرارداد را در استانبول با برانکو امضا کرد و این مربی کروات را به تهران برگرداند. با این حال نژادفلاح همان مدیری بود که برانکو را به ایران آورد، اما روز گذشته شایعه‌ای به راه افتاد مبنی بر اینکه برانکو قرار بود سرمربی استقلال شود. می‌دانستیم که برانکو برای مدتی بیکار بوده و به همین علت به سراغ او رفتیم تا مذاکره داشته باشیم. نتایجی که برانکو ایوانکوویچ با پرسپولیس گرفت نیز نشان می‌دهد آن زمان که ما بر مسند کار بودیم، انتخابی که داشتیم کاملا درست بود.»
فوتبالیفوتبالی6 روز قبل
به گزارش فوتبالی و به نقل از خبر ورزشی، محمدحسین نژادفلاح در فصل چهاردهم برای مدتی با یک پست عجیب، مدیر باشگاه پرسپولیس بود. با این حال نام نژادفلاح برای همیشه در ذهن هواداران باقی می‌ماند زیرا او بود که برگه قرارداد را در استانبول با برانکو امضا کرد و این مربی کروات را به تهران برگرداند. با این حال نژادفلاح همان مدیری بود که برانکو را به ایران آورد، اما روز گذشته شایعه‌ای به راه افتاد مبنی بر اینکه برانکو قرار بود سرمربی استقلال شود. می‌دانستیم که برانکو برای مدتی بیکار بوده و به همین علت به سراغ او رفتیم تا مذاکره داشته باشیم. نتایجی که برانکو ایوانکوویچ با پرسپولیس گرفت نیز نشان می‌دهد آن زمان که ما بر مسند کار بودیم، انتخابی که داشتیم کاملا درست بود.» ۴۳۴۴
ایران ورزشیایران ورزشی1 هفته قبل
در خبرهای غیررسمی بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران رقم‌های ۸ میلیاردی یا ۱۰ و ۱۱ میلیاردی بازیکنان ایرانی در حال عادی شدن است. قیمت جهانی بازیکنان و مربیان یکی از موضوعاتی است که در فوتبال ایران هیچ‌گاه در بازار نقل و انتقالات تاثیر واقعی نداشته. در فوتبال ایران یک مربی شاید قیمت جهانی‌اش ۵۰ هزار دلار هم نباشد اما در فوتبال ایران و در دورانی که دلار ۴ هزار تومان بود، دستمزد ۳ میلیاردی دریافت می‌کرد. فوتبال ایران انگار یک جزیره عجیب برای بازیکنان و مربیان است و رقم‌ها آنچنان گزاف شده‌اند که هیچ ارتباط واقعی با وضعیت اقتصادی فوتبال ایران ندارند. این جریان ولخرج - با چهره خیر در ورزش- کمک به فوتبال نیست، بلکه زدن ریشه هر جریان سالمی در فوتبال ایران است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
حالا هم که سریال «هیولا» را در شبکه نمایش خانگی دارند. برادران یاری: این نام البته نام غریبی در حوزه نمایش خانگی نیست. محمد امامی: می‌گویند هنوز هم پول‌هایش در سینما و شبکه نمایش خانگی مانده. گلرنگ رسانه: یکی از ناموفق‌ترین حضورهای اقتصادی گلرنگ، فعالیت در شبکه نمایش خانگی بود. ولی در شبکه نمایش خانگی و با تغییر الگوی آگهی‌ها، تقریبا از این چرخه پول‌آوری و سودآوری خارج شدند!
ایمناایمنا1 هفته قبل
به همین دلیل، آن طور که محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری خبر داد، رئیس صدا و سیما از دولت تذکر گرفت و چه بسا شکایت اعضای دولت از این سریال هم در راه باشد. سریال گاندو به طور آشکاری با هدف مقابله و رویارویی با دولت، ‌ مخصوصا دستگاه خارجی تولید و پخش شد. این بانک در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که انتشار رمز ارز با پشتوانه طلا، فلزات گرانبها، ریال و انواع ارز انحصارا در اختیار بانک مرکزی است. البته دایره ممنوعیت به اینجا ختم نشده و بانک مرکزی فعالیت اشخاص برای ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی‌بر بلاک‌چین را نیز غیرمجاز شمرده است. اما رفتار بانک مرکزی در مورد رمزارزهای جهانی، دچار چرخش شد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
در حالی که فرضیه اجیر کردن ماموران قلابی از سوی هدایتی قوت گرفته بود پلیس رد سه مرد جوان را یافت و آن‌ها را بازداشت کرد. سپس سه آدم ربا که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند به دفاع پرداختند. یکی از آن‌ها مدعی شد: ما از قبل حسین را که حالا به دلیل بدهکاری بانکی در زندان است می‌شناختیم. گودرزی گفت: تعداد کارگران رسمی در کشور ۱۴ میلیون نفر است که همراه با خانواده هایشان ۳۹ میلیون نفر از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند و این جمعیت زیر پوشش قانون کار و بیمه تامین اجتماعی هستند. پس از باز کردن کیسه‌ها آن‌ها تکه‌های بدن زنی میانسال را پیدا کردند و موضوع را به پلیس خبر دادند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
این روزها محاکمه «دانه‌درشت‌ها» ی اقتصادی برعهده قاضی جوانی است که ساده‌زیستی و شجاعتش زبانزد شده است. قدس آنلاین: با اوج گرفتن دادگاه‌های رسیدگی به مفاسد اقتصادی و اخلالگران بازار سرمایه، چهره یکی از قضات کشور بیشتر در رسانه‌ها و تلویزیون به چشم می‌خورد؛ چهره شخصی که چندین سال به عنوان قاضی برتر کشور انتخاب شده و «قانون» بزرگترین خط قرمز اوست. برخلاف عده‌ای که تصور می‌کنند قضات، حقوق‌های نجومی می‌گیرند اما او از نشان دادن فیش حقوقی‌اش ابایی ندارد و جلوی دوریین تلویزیون فیش حقوقی‌اش را که نشان از دریافتی ۹ میلیونی دارد، نشان می‌دهد. پاکی، شجاعت و در عین حال سادگی از ویژگی‌هایی است که کسانی با وی همکار بوده‌اند بر آن صحه می‌گذارند. حتی او بدون محافظ و با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی رفت‌وآمد می‌کند و چهره یک مسئول تراز انقلاب اسلامی را تداعی می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- هجدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دیگر متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه رسیدگی به مفاسد و جرایم اقتصادی امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام به صورت علنی برگزار شد. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، هجدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دیگر متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه رسیدگی به مفاسد و جرایم اقتصادی امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام به صورت علنی برگزار شد. وی افزود: یکی از شرکت‌های آقای ضیایی خرج کردن چک در دست بود او پول را در حساب خود نگه نمی‌داشت و با شناختی که از آقای ضیایی دارم هیچ وقت ما حرف او را قبول نمی‌کنیم. وی ادامه داد: من در تاریخ ۱۶٫۲.۹۳ وارد بانک سرمایه شدم و سامان مدلل بابت تسهیلات در سال ۹۱ و ۹۲ به بانک سرمایه بدهکار بود. وکیل متهم ضیایی ادامه داد: آنچه باعث هجمه علیه موکل من شده نقش او در کمک به توقف صدور ضمانت‌نامه‌ها است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشهجدهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد. اخبار اجتماعی-در هفدهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه، یاسر ضیایی یکی از متهمان وقت بانک سرمایه به دفاع از خود برابر با کیفرخواست صادر شده پرداخت و ادامه دفاعیات وی به جلسه امروز موکول شد. همچنین قهرمانی نماینده دادستان در جلسه گذشته روند مهره چینی محمد امامی و شهاب الدین غندالی در بانک سرمایه را تشریح کرد. در مرحله دوم رسیدگی به این پرونده، حسین هدایتی و ۱۰ متهم دیگر در ۶ جلسه و در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی و اقتصادی محاکمه شدند. در دور سوم رسیدگی به این پرونده سیدهادی رضوی و احسان دلاویز دو نفر از تسهیلات گیرندگان بانک سرمایه و ۲۹ نفر از مدیران وقت این بانک در این دادگاه محاکمه می‌شوند، البته در این مرحله رسیدگی به اتهامات هادی رضوی و احسان دلاویز به پایان رسیده و به زودی حکم این متهمان صادر می‌شود.

قاضی جوانی که «مفاسد و دانه‌درشت‌ها» را محاکمه می‌کند

الفالف1 هفته قبل
گروه اجتماعی الف، ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۰۸:۳۶ ۳۹۸۰۴۱۹۰۳۱فارس نوشت: با اوج گرفتن دادگاه‌های رسیدگی به مفاسد اقتصادی و اخلالگران بازار سرمایه، چهره یکی از قضات کشور بیشتر در رسانه‌ها و تلویزیون به چشم می‌خورد؛ چهره شخصی که چندین سال به عنوان قاضی برتر کشور انتخاب شده و «قانون» بزرگترین خط قرمز اوست. برخلاف عده‌ای که تصور می‌کنند قضات، حقوق‌های نجومی می‌گیرند اما او از نشان دادن فیش حقوقی‌اش ابایی ندارد و جلوی دوریین تلویزیون فیش حقوقی‌اش را که نشان از دریافتی ۹ میلیونی دارد، نشان می‌دهد. دو پرونده سنگین و پرحاشیه «پتروشیمی» و «بانک سرمایه» از جمله پرونده‌هایی است که مسئولیت رسیدگی‌اش به وی واگذار شده و او در این پرونده با چهره‌هایی مانند حسین هدایتی، هادی رضوی (داماد وزیر)، پرویز کاظمی (وزیر اسبق) روبرو بوده است. پاکی، شجاعت و در عین حال سادگی از ویژگی‌هایی است که کسانی با وی همکار بوده‌اند بر آن صحه می‌گذارند. حتی او بدون محافظ و با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی رفت‌وآمد می‌کند و چهره یک مسئول تراز انقلاب اسلامی را تداعی می‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
روزنامه خراسان: اوایل سال ۹۵ مرد ثروتمندی به نام رضا به پلیس آگاهی تهران رفت و به ماموران گفت سه مرد که خودشان را مامور پلیس معرفی کرده بودند پسر ۱۸ساله‌اش به نام سینا را ربوده‌اند. در حالی که فرضیه اجیر کردن ماموران قلابی از سوی هدایتی قوت گرفته بود پلیس رد سه مرد جوان را یافت و آن‌ها را بازداشت کرد. این آدم رباها دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربان زاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستادند. سپس سه آدم ربا که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند به دفاع پرداختند. دو آدم ربای دیگر نیز منکر آدم ربایی شدند و گفتند به اشتباه پسر جوان را به دام انداخته بودند در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
داستان عجیب تخلفات منتسب به بهروز ریخته‌گران را در این نوشته بخوانید. اما بهروز ریخته‌گران کیست؟ بهروز ریخته‌گران، جنجالی‌ترین چهره در میان برادران ریخته‌گران اصفهانی است که نام آنها چند سالی است در ارتباط با تخلفات نجومی در حوزه بانکداری و صنعت پتروشیمی شنیده می‌شود. ۴۷ درصد از سهام بانک سرمایه مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان و ۳۸ درصد از سهام مربوط به گروه ریخته‌گران (برادران ریخته‌گران) بوده است. هفته گذشته و با بازداشت بهروز ریخته‌گران مشخص شد که وی در زندان نبوده است. ظرف ماه‌های اخیر که دادگاه بانک سرمایه به‌صورت علنی برگزار شد، عدم حضور متهم اصلی، یعنی بهروز ریخته‌گران در این دادگاه، سوالات بسیاری ایجاد کرد.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
طی روزها و ماه‌های اخیر، برخورد با مفسدان اقتصادی افزایش یافته و روزنه‌ای از امید برای مردم ایجاد شده تا دیگر شاهد مفاسد چند هزار میلیاردی اقتصادی نباشند. از بابک زنجانی و حسین هدایتی گرفته تا بهروز ریخته گران و سایر متهمان فساد اقتصادی که پیش از این در یک حاشیه امن مشغول پیشبرد اهداف خود و ثروت اندوزی بودند، حالا با عزم و اراده قوی قوه قضائیه برای برخورد با مفسدان اقتصادی مواجه شده‌اند. اما سوالی که بسیار در ذهن مردم می‌چرخد و پاسخی هم برای آن پیدا نمی‌کنند این است که این افراد چگونه توانسته‌اند به این ثروت نجومی دست پیدا کنند؟ آیا فقط موضوع فساد اقتصادی و عدم رسیدگی و پیشگیری قضائی در کار است یا مسائلی دیگر نیز مزید بر علت است؟ این سوالی است که فارغ از بود و نبود فساد اقتصادی، در ذهن مردم ایجاد شده است؛ یعنی ثروت نجومی میلیاردرها و تریلیاردرها و اینکه از کجا و چگونه به دست آورده‌اند؟ مردم با خود می‌گویند که اصلا بنا را بر اصل برائت و پاکی می‌گذاریم و به فرض که هیچگونه فساد اقتصادی و مالی و بانکی هم رخ نداده باشد، چگونه این افراد به این ثروت نجومی رسیده‌اند؟ به طور مثال چگونه فردی همچون علی انصاری به چنان ثروت انبوهی دست پیدا کرده که بانک آینده و ایران مال و … را در دست دارد؟ یا یکی دیگر از متهمان فساد اقتصادی که به اعتراف خودش دیپلم ردی است، چگونه توانسته صاحب آن ثروت هنگفت باشد؟ آیا این ثروت با همت و کار و تلاش شبانه روزی و بهره مندی از عقل و فکر اقتصادی به دست آمده یا ریشه در نابرابری فرصت‌ها و نفوذ در بدنه قدرت دارد؟ حقوق‌های نجومی، املاک نجومی و ثروت‌های بادآورده نجومی، ضرورت اجرای قانون «از کجا آورده‌اید» را برای همه مسئولان و ثروتمندان نام‌آشنا گریزناپذیر می‌کند. دیگر وقت آن رسیده که از همه بپرسیم ثروت‌های عظیم خود را از چه راهی به‌دست آورده و چگونه هزینه کرده‌اند؟
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: میزان افراد بازداشت‌شده در حاشیه پرونده قتل وحید حاجیان قابل‌توجه بوده و پلیس اخیرا در این پرونده به نقاط خوبی رسیده است. سردار علیرضا لطفی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قتل وحید حاجیان گفت: این پرونده مظنونان مختلفی دارد و به دلیل وجود این مظنونان مختلف، حوزه دستگیری‌‌ها در این پرونده قابل‌توجه بوده است. وحید حاجیان، وکیل دادگستری، شامگاه چهارم اردیبهشت ۹۸ در پارکینگ دفتر وکالتش در خیابان کامرانیه جنوبی با شلیک چندین گلوله به قتل رسید. اسدالله مسعودی‌ مقام، قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده‌ حسین هدایتی، نیز درباره به‌قتل‌ رسیدن حمید حاجیان، وکیل دادگستری گفته بود: این فرد در معرض اتهام قرار داشت و حکم جلب او صادر شده بود. مسعودی‌مقام خاطرنشان کرد: حسین هدایتی برای تحقیق در پرونده قتل وحید حاجیان به دادسرای امور جنایی احضار شد، اما افراد مختلفی در این پرونده هستند و باید از آنها تحقیق شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایران ورزشیایران ورزشی2 هفته قبل
دفاع عجیب شمس و شمسایی از متهم پرونده بانک سرمایهپرونده چهره‌های آشنایی چون بابک زنجانی، حمیدرضا سیاسی و حسین هدایتی حالا دیگر جولان فعالان اقتصادی در ورزش را به پرونده کهنه‌ای تبدیل کرده است. با این دو نفر درباره بهروز ریخته‌گران، پرداخت‌هایش و پرونده‌ای که به جریان افتاده صحبت کردیم که به دفاع هر دوی آن‌ها به این متهم پرونده بانک سرمایه منجر شد. شمسایی درباره نحوه دریافتی‌هایش از باشگاه فولاد ماهان توضیحاتی را ارائه می‌دهد. در آن زمان محمدرضا ساکت هم مدیرعامل باشگاه فولاد ماهان بود و هم عضو هیأت‌مدیره. جز ساکت خیلی افراد بودند که در باشگاه فولاد ماهان و فیروز صفه فعالیت می‌کردند و مبالغی را دریافت می‌کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
در استقلال و پرسپولیس هیچ نشانی از خصوصی‌سازی دیده نمی‌شود. استقلال و پرسپولیس در ساز و کار فوتبال ایران، با این مدیران و با این میزان از حداقل خلاقیت در مدیریت اقتصادی، با این بی‌اصولی در هزینه‌گرایی و بدون تلویزیون‌های خصوصی فقط می‌توانند درباره خصوصی‌سازی حرف بزنند و یک گام بعد از حرف هرگز برداشته نشده است. خصوصی‌سازی پیش از آنکه یک اقدام یا دستور باشد، نیازمند ایجاد رغبت واقعی بر اساس اعداد و ارقام واقعی در بخش خصوصی است و هیچ‌کس نمی‌تواند بخش خصوصی واقعی را بدون واقعیت‌های ترغیب‌کننده به سمت باشگاهداری سوق دهد. بخش خصوصی دلیلی برای این نحوه باشگاهداری پیدا نمی‌کند، مگر دلایلی مثل دلایل حسین هدایتی برای خود کشف کند. پیش از آنکه درباره خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس حرف بزنیم، باید به این درک برسیم که سبک باشگاهداری دولتی را در باشگاه‌های خصولتی کنار بگذاریم و به خصوصی شدن فوتبال در تمام باشگاه‌ها بدون بودجه‌های زیرمیزی فکر کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: میزان افراد بازداشت شده در حاشیه پرونده قتل وحید حاجیان قابل توجه بوده و پلیس اخیرا در این پرونده به نقاط خوبی رسیده است. سردار علیرضا لطفی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قتل وحید حاجیان، گفت: این پرونده مظنونان مختلفی دارد و به دلیل وجود این مظنونان مختلف، حوزه دستگیری‌ها در این پرونده قابل توجه بوده است. وحید حاجیان؛ وکیل دادگستری شامگاه چهار اردیبهشت ۹۸ در پارکینگ دفتر وکالتش در خیابان کامرانیه جنوبی با شلیک چندین گلوله به قتل رسید. حسین هدایتی در جلسات محاکمه خود از وحید حاجیان به عنوان فردی نامبرده بود که ۵۰ میلیارد را بالا کشیده و تهدید کرده اگر نامش را بیاروند، شکایت می‌کند. مسعودی‌مقام خاطرنشان کرد: حسین هدایتی برای تحقیق در پرونده قتل وحید حاجیان به دادسرای امور جنایی احضار شد، اما افراد مختلفی در این پرونده هستند و باید از آن‌ها تحقیق شود.
ایران ورزشیایران ورزشی2 هفته قبل
فرشاد کاس‌نژاد / بدون شنیدن این جملات از رییس سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌و‌گوی تلفنی برنامه زنده شبکه خبر هم پیدا بود که وعده خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس در حد یک توییت در توییتر وزیر ورزش و جوانان باقی می‌ماند. در استقلال و پرسپولیس هیچ نشانی از خصوصی‌سازی دیده نمی‌شود. بخش خصوصی دلیلی برای این نحوه باشگاهداری پیدا نمی‌کند، مگر دلایلی مثل دلایل حسین هدایتی برای خود کشف کند. پیش از آنکه درباره خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس حرف بزنیم، باید به این درک برسیم که سبک باشگاهداری دولتی را در باشگاه‌های خصولتی کنار بگذاریم و به خصوصی شدن فوتبال در تمام باشگاه‌ها بدون بودجه‌های زیرمیزی فکر کنیم. وعده خصوصی‌سازی در سال ۹۸، فقط یک وعده تکراری است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
پانزدهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام پایان یافت. به گزارش ایسنا، قاضی مسعودی مقام همزمان با اذان ظهر ختم پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی را اعلام کرد. در پانزدهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه، ادامه دفاعیات وکیل مدافع بهمن خادم از موکلش در جلسه استماع شد. در این جلسه خیرالله بیرانوند یکی دیگر از متهمین بانک سرمایه نیز به ارائه دفاعیات خود پرداخت. سرانجام قاضی صلواتی همزمان با اذان ظهر ختم این جلسه رسیدگی را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی رسیدگی روز یک‌شنبه ۱۶ تیرماه ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: معتقدم «تفنن» و «اهداف فرامالی» در ورود این قبیل پول‌ها به شبکه نمایش خانگی و سینما دلیل عمده است. مشکلاتی که امروز درباره‌اش حرف می‌زنیم در حقیقت از همان ابتدا در شبکه نمایش خانگی وجود داشت. یعنی «قلب یخی» با وجود همه کپی‌ها و تکثیرهای غیرمجاز همچنان یکی از پرفروش‌ترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی است. چرا همه پول‌های کثیف در راستای فیلم‌های مسأله‌دار هزینه می‌شود؟ در مجموع، رقم‌هایی که درباره پولشویی مطرح است، ۲۵۰۰ میلیارد تا ۳ هزار میلیارد تومان است. شبکه نمایش خانگی می‌تواند اصلا بخشی از برنامه‌های تلویزیون را تامین کند و ما باید به این نقطه برسیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به عنوان فردی که با نوشتن «قلب یخی» اولین سناریو را برای شبکه نمایش خانگی نوشته، وضعیت این روزهای شبکه نمایش خانگی را چطور ارزیابی می‌کنید؟ اولین سریالی که به شکل حرفه‌ای در شبکه نمایش خانگی و بر اساس بازار این شبکه نوشته شد، «قلب یخی» بود و «قهوه تلخ» نیز ۲ ماه بعد از این سریال وارد بازار شد. مشکلاتی که امروز درباره‌اش حرف می‌زنیم در حقیقت از همان ابتدا در شبکه نمایش خانگی وجود داشت. یعنی «قلب یخی» با وجود همه کپی‌ها و تکثیرهای غیرمجاز همچنان یکی از پرفروش‌ترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی است. شبکه نمایش خانگی امروز مثل همان تنگه احد است؛ رهایش کرده‌ایم و رفته‌ایم سراغ غنائم. شبکه نمایش خانگی می‌تواند اصلا بخشی از برنامه‌های تلویزیون را تامین کند و ما باید به این نقطه برسیم.

به انتهای لیست رسیدید

حسین هدایتی

حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در دولاب، تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس تهران و تأسیس باشگاه فوتبال استیل‌آذین تهران است. دولابی متولد تهران و محله دولاب است. پدر حسین هدایتی کارخانه‌دار بوده‌است. به گفتهٔ هدایتی پدرش برایش مغازه‌ای می‌خرد و او با یک سرمایهٔ ۱۳هزار تومانی کار خود را شروع می‌کند. او در این مغازه واشرها و لولاهای کابینت تولید می‌کرده‌است. بعدها به تولید تزیینات پرده روی می‌آورد. سپس یک سولهٔ ۱۱ هزار متری در شهرک صنعتی علی‌آباد خریداری می‌کند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار حسین هدایتی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا