حسین کسبیان

حسین کسبیان

سکانس‌هایی از فیلم تحفه هند

تابناکتابناک1 هفته قبل
فیلم سینمایی «تحفه هند» به کارگردانی محمدرضا زهتابی و نویسندگی حسین ایری و محمدرضا صفوی محصول سال ۱۳۷۳ است. حسن به خاطر بیکاری به هر کاری حتی دزدی دست می‌زند تا اینکه دایی او برایش چند محل مختلف کار پیدا می‌کند اما حسن سر هیچ کاری دوام نمی‌آورد تا اینکه بالاخره حسن به عنوان شاگرد حجره حاجی به کار مشغول می‌شود و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی که از همسایگان حاجی است علاقمند می‌شود. اکبر عبدی، لیلا مصدقی، اسماعیل داورفر، حمیده خیرآبادی، شهلا ریاحی، حسین کسبیان، مرتضی احمدی، محمد ورشوچی، فرحناز منافی ظاهر، شهره فرشی، علی حق‌فروش، ملیحه نصیری، مرتضی اردستانی، عباس قاجار و مرتضی ضرابی در این فیلم مقابل دوربین علیرضا زرین‌دست بازی کردند. فریبرز لاچینی موسیقی متن این فیلم را ساخت و کامران قدکچیان این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید.

سکانس‌هایی از فیلم آن سفر کرده

تابناکتابناک1 ماه قبل
فیلم سینمایی «آن سفر کرده» به کارگردانی احمد نیک‌آذر و نویسندگی مجید قاری زاده محصول سال ۱۳۶۳ است. حجت به شهر مهاجرت کرده و در کارخانه‌ای مشغول کار است. حسین کسبیان، فردوس کاویانی، محمدتقی کهنمویی، سیاوش طهمورث و احمد عباسقلی در این فیلم مقابل دوربین کریم دوامی بازی کردند. فریدون شهبازیان موسیقی متن این فیلم را ساخت و سیاوش شاکری این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ماه قبل
این مجموعه‌ تلویزیونی ۱۳ قسمتی اولین بار در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ تولید و از شبکه دو سیما روی آنتن رفته است. رضا بابک، حسین کسبیان، پری امیرحمزه، راضیه برومند، اصغر فریدی‌ماسوله، نگار بهبهانی، پرستو خندانی، مرتضی احمدی، محمود بصیری، حسن پورشیرازی، فاطمه معتمدآریا و … بازیگران این سریال بوده‌اند. «آرایشگاه زیبا» هر روز ساعت ۱۷ به‌وقت ایران و کابل و ۱۷:۳۰ به‌وقت دوشنبه تاجیکستان نمایش داده می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
البته کسی نبوده که این‌ها را گردآوری کند و تنها کسی که به این مقوله پرداخت ولی کتابش را چاپ نکرد زنده یاد حسین کسبیان بود که آقای بیضایی هم در کتاب نمایش در ایران اشاره کردند که بعضی اطلاعات را از ایشان گرفتند. شعار امسال جشنواره قبلا هم به نوعی وجود داشت و همیشه رویکرد جشنواره بوده، اما امسال بنا بر این بود که تیتر شود چون بنیان اصلی شکل‌گیری جشنواره و کانون نمایش‌های آیینی و سنتی همین بود، هرچند متاسفانه به دلیل تغییر مدیریت‌ها خیلی مواقع توجه جدی نشده است و اگر جشنواره نبود حتی کانون نمایش‌های آیینی و سنتی هم بلاتکلیف می‌ماند. امروزه جلوه نوینی از نمایش‌های سنتی را می‌بینیماو با اشاره به نمایش‌هایی که توسط بهرام بیضایی، محمد رحمانیان، حمید امجد، محمد چرمشیر و حسین کیانی نوشته و اجرا شده که جلوه نوینی از نمایش‌های سنتی را نشان داده گفت: «اساسا بعضی از این نمایش‌ها مثل سیاه‌بازی یا تخت حوضی یک الگوی مثالی از یک جامعه هستند. مثلا شخصیت ارباب که در آن نوع نمایش‌ها بوده، می‌تواند یک آدم امروز باشد و شخصیت سیاه اگرچه به ظاهر، امروز در جامعه وجود ندارد و همین بهانه‌ای بوده برای اینکه وقتی «سیاه» نیست چطور می‌شود سیاه‌بازی اجرا کرد، اما می‌تواند از جنبه‌ای دیگر قابل اجرا باشد چون تا وقتی روابط استثماری و ارباب و رعیتی از بین نرفته اینها حال قابل توجه هستند، به همین دلیل می‌تواند به عنوان یک الگو مورد استفاده قرار گیرند.» اساسا بعضی از این نمایش‌ها مثل سیاه‌بازی یا تخت حوضی یک الگوی مثالی از یک جامعه هستند. این‌ها نشان می‌دهد که سیر تحول در این نوع آثار وجود داشته و الان هم می‌تواند ادامه داشته‌ باشد.» ۲۵۸۲۴۳
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
دی و به صورت زیرنویس از شبکه الکوثر پخش می‌شود. ث میلان" از سری بازی‌های جام بین المللی قهرمانان ۲۰۱۹ که امشب ساعت ۲۱ راهی آنتن می‌شود، مجموعه تلویزیونی «آچمز» پخش نمی‌شود. «میدان انقلاب» با اجرای وحید یامین‌پور شنبه‌ها بعد از خبر ساعت ۲۲ از شبکه سه پخش می‌شود. آغاز پخش «آرایشگاه زیبا» در آی‌فیلمسریال «آرایشگاه زیبا» ساخته مرضیه برومند، جایگزین مجموعه «همسران» در جدول پخش آی‌فیلم۲ می‌شود. جواد انصافی مهمان «شب تئاتر» می‌شودسومین قسمت از دور جدید «شب تئاتر» امشب دوازدهم مردادماه با محوریت نمایش‌های شادی آور ایرانی پخش می‌شود.
برنابرنا5 ماه قبل
پخش مجموعه تلویزیونی «آرایشگاه زیبا» از امروز برای آی‌فیلمی‌های افغانستان و تاجیکستان آغاز می‌شود. به‌ گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ سریال «آرایشگاه زیبا» ساخته مرضیه برومند، جایگزین مجموعه «همسران» در جدول پخش آی‌فیلم۲ می‌شود. «آرایشگاه زیبا» مجموعه‌ تلویزیونی ۱۳ قسمتی است که در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ تولید و از شبکه دو سیما روی آنتن رفته است. رضا بابک، حسین کسبیان، پری امیرحمزه، راضیه برومند، اصغر فریدی‌ماسوله، نگار بهبهانی، پرستو خندانی، مرتضی احمدی، محمود بصیری، حسن پورشیرازی، فاطمه معتمدآریا و … بازیگران این سریال بوده‌اند. «آرایشگاه زیبا» هر روز ساعت ۱۷:۰۰ به‌وقت ایران و کابل و ۱۷:۳۰ به‌وقت دوشنبه تاجیکستان نمایش داده می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ماه قبل
ماجرای این فیلم از این قرار است که حسن به خاطر بیکاری به هر کاری حتی دزدی دست می‌زند تا اینکه دایی او برایش در چند محل مختلف کار پیدا می‌کند؛ اما حسن سر هیچ کاری دوام نمی‌آورد. تا اینکه به‌عنوان شاگرد حجره حاجی به کار مشغول شده و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی علاقه‌مند می‌شود. لیلا مصدقی، اسماعیل داورفر، حسین کسبیان، مرتضی احمدی، محمد ورشوچی، فرحناز منافی‌ظاهر، شهره فرشی، علی حق‌فروش، ملیحه نصیری، مرتضی اردستانی، عباس قاجار و مرتضی ضرابی دیگر بازیگران این اثر بوده‌اند. «تحفه هند» در ساعت‌های ۶ صبح و ۱۴ فردا جمعه بازپخش خواهد شد.
برنابرنا6 ماه قبل
آی ‌فیلم فارسی فیلم سینمایی «تحفه هند» را فردا ساعت ۲۲:۰۰ روی آنتن می‌برد. به‌ گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، فیلم سینمایی «تحفه هند» با بازی شهلا ریاحی، زنده‌یاد حمیده خیرآبادی و اکبر عبدی برای نمایش این هفته در نظر گرفته شده است. «تحفه هند» فیلمی کمدی به کارگردانی محمدرضا زهتابی، نویسندگی حسین ایری و محمدرضا صفوی و محصول سال ۱۳۷۳ است. تا اینکه به‌عنوان شاگرد حجرهٔ حاجی به کار مشغول شده و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی علاقه‌مند می‌شود. «تخفه هند» پنجشنبه شب ساعت ۲۲:۰۰ روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های ۰۶:۰۰ و ۱۴:۰۰ جمعه بازپخش خواهدشد.
موجموج6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، فیلم سینمایی تحفه هند با بازی شهلا ریاحی، زنده‌یاد حمیده خیرآبادی و اکبر عبدی قرار است پنج شنبه ۲۷ تیر در ساعت ۲۲:۰۰ روی آنتن شبکه آی فیلم فارسی برود. «تحفه هند» فیلمی کمدی به کارگردانی محمدرضا زهتابی، نویسندگی حسین ایری و محمدرضا صفوی و محصول سال ۱۳۷۳ است. لیلا مصدقی، اسماعیل داورفر، حسین کسبیان، مرتضی احمدی، محمد ورشوچی، فرحناز منافی ظاهر، شهره فرشی، علی حق‌فروش، ملیحه نصیری، مرتضی اردستانی، عباس قاجار و مرتضی ضرابی دیگر بازیگران این اثر بوده‌اند. تا اینکه به‌عنوان شاگرد حجرهٔ حاجی به کار مشغول شده و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی علاقه‌مند می‌شود. تخفه هند پنجشنبه شب ساعت ۲۲:۰۰ روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های ۰۶:۰۰ و ۱۴:۰۰ جمعه بازپخش خواهدشد.
ایلناایلنا6 ماه قبل
فیلم سینمایی «تحفه هند» فردا ساعت ۲۲:۰۰ از شبکه آی ‌فیلم فارسی روی آنتن می‌رود. به‌گزارش ایلنا، فیلم سینمایی «تحفه هند» با بازی شهلا ریاحی، زنده‌یاد حمیده خیرآبادی و اکبر عبدی برای نمایش این هفته شبکه آی ‌فیلم فارسی در نظر گرفته شده است. «تحفه هند» فیلمی کمدی به کارگردانی محمدرضا زهتابی، نویسندگی حسین ایری و محمدرضا صفوی و محصول سال ۱۳۷۳ است. تا اینکه به‌عنوان شاگرد حجرهٔ حاجی به کار مشغول شده و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی علاقه‌مند می‌شود. «تخفه هند» پنجشنبه شب ساعت ۲۲:۰۰ روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های ۰۶:۰۰ و ۱۴:۰۰ جمعه بازپخش خواهد شد.
ایسناایسنا6 ماه قبل
آقای قاری‌زاده هم از لحاظ صنفی و هم کارگردانی گنجینه‌ای برای ما هستند و ما از حضورشان به خود می‌بالیم. یک سینماگر در درجه اول باید عکاس خوبی باشد مانند امیر نادری که سینماگر و عکاس خوبی بود و مجید قاری‌زاده هم مانند اوست. جهانگیر الماسی: مجید قاری زاده واقعا عاشق سینماستجهانگیر الماسی بازیگر فیلم «پدربزرگ» و «سرزمین آرزوهای» مجید قاری‌زاده نیز از جمله هنرمندانی بود که در این شب سخن گفت. او خطاب به مجید قاری‌زاده بیان کرد: خوشحالم با هم پیر شدیم و همچنان همدیگر را می‌شناسیم. در پایان این شب فیلم سینمایی «پدربزرگ» نوشته و ساخته مجید قاری‌زاده به نمایش درآمد.
عصر ایرانعصر ایران8 ماه قبل
آبی آبلیموجات» اما تنها بخش آخر عبارت طولانی است که از زبان «محمد ابراهیم» - با بازی درخشان «محمد علی کشاورز» بیان می‌شود. محمد علی کشاورز در نقش «محمد ابراهیم» ظاهر شده که فقط پول را می‌شناسد و لمپن است و اکبر عبدی هم نقش «غلامرضا» را بازی می‌کند. آبی ابلیموجات.» ملاحظه می‌کنید که این فرمایش‌ها از دهان محمد ابراهیم روده فروش لمپن خارج شده و بر این اساس نه قرمز‌ها باید ببالند نه آبی‌ها بنالند! پس نه پرسپولیسی‌های محترم ببالند، نه استقلالی‌های گرامی بنالند و نه نیاز به عذرخواهی دوست نازنین ماست …قصه به همین سادگی است! * دیالوگ‌های فیلم «مادر» به نقل از کتاب «مجموعۀ آثار علی حاتمی/ نشر مرکز، جلد دوم، صفحات ۱۱۱۳ و ۱۱۱۴»
رکنارکنا8 ماه قبل
توقیف «رحمان ۱۴۰۰» یکی از اتفاق‌های پر سر و صدای سینمای ایران در شروع سال ۹۸ بوده است. موضوعی که با اعتراض منوچهر هادی مواجه شد اما در نهایت این فیلم از ۲۵ فروردین از اکران برداشته شد. سرانجام پس از حاشیه‌های بسیار، کمیته امور سینمایی وزارت فرهنگ وهنر، در روز ۱۷ اسفند پروانه نمایش فیلم را لغو و آن را توقیف کرد. خانه پدری پس از ۳ سال توقیف در جشنواره فجر ۳۲اکران شد و اکثر منتقدان آن را ستودند. این فیلم در روزهای چهارم و پنجم دی ماه ۱۳۹۳ در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد اما پس از آن اکران فیلم متوقف شد و هنوز هم توقیف است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ١٣٣٥-١٣٥٧» کتاب دو جلدی پژوهشی مهم و جریان‌سازی در عرصه هنر‌های نمایشی به شمار می‌رود که روح‌الله جعفری آن را به‌نگارش درآورده است. روح‌الله جعفری استادیار دانشگاه، سرپرست گروه تئاتر گیتی، کارگردان تئاتر، منتقد و پژوهشگر ایرانی است. جعفری بیش از دوازده‌سال، آن‌هم به‌صورت مستمر، درباره فعالیت‌های یکی از مهم‌ترین گروه‌های نمایشی که تأثیر بسزایی در رشد نمایش ملی در ایران داشته، تحقیق کرده که ماحصل آن، کتاب «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ١٣٣٥-١٣٥٧» شده است. ازاین‌رو، بیش از دویست‌و‌پنجاه ساعت مصاحبه درباره فعالیت اعضای گروه هنرملی ضبط و ثبت شد. در بهمن ۱۳۹۶، کتاب «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ۱۳۳۵-۱۳۵۷، تهران: افراز» نامزد دریافت جایزه در گروه هنر، در سی‌وپنجمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، شد و در بخش هنر‌های نمایشی، شایسته تقدیر شناخته شد.
ایرناایرنا10 ماه قبل
نمایش 'سیاه و پری' روایتگر دسته‌ای مطرب است که به یک عروسی دعوت شده‌اند و در زیرزمین خانه در حال تمرین و استراحت هستند و در این میان، سیاه باز گروه تقاضا می‌کند دقایقی بخوابد، در خواب او پری که از قصه دختر شاه پریون به زیر زمین می‌آید بسیار شبیه، 'پریچهر' همکار این سیاه باز است که عکاس گروه است. در این نمایش، پری به دنبال شیشه عمر دیو سیاه است و سیاه باز گروه را که در زیرزمین خوابیده وادار می‌کند که شیشه را پیدا کند. ارتباط بین پری و شیشه عمر، سیاه باز و مرغ مینا که در قفس است، اندک اندک این پازل را تکمیل می‌کند که سیاه باز گروه، همان مرغ مینای در قفس است که با دل پر غصه‌اش می‌خواند و می‌رقصد. در این نمایش، شایان شمس (سیاه)، الهام خسروانی (پری)، آرش عبداللهی در نقش جاهل گروه مطربی و وزیر اعظم، علیرضا شبیه در نقش آوازه خوان گروه، هنرنمایی می‌کنند. نمایش 'سیاه و پری' تا بیستم فروردین ۹۸ از ساعت ۱۸ د‌‌‌ر سالن استاد‌‌‌ فقیه واقع د‌‌‌ر بولوار مد‌‌‌رس شیراز، در بوستان کوی زهرا به روی صحنه می‌رود.

به مناسبت زادروز حسین کسبیان: معرفی فیلم‌های مرحوم کسبیان

خبر فوریخبر فوری11 ماه قبل
حسین کسبیان متولد ۱۲ بهمن ۱۳۱۲ تهران بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی بود. او در سال‌های حضورش در عرصه هنر در بیش از ۲۰ سریال تلویزیونی و ۳۲ فیلم سینمایی بازی کرد. حضور کسبیان در مجموعه‌های «افسانه سلطان و شبان» به کارگردانی داریوش فرهنگ و «آرایشگاه زیبا» به کارگردانی مرضیه برومند باعث شد تا نقش آفرینی در خاطره تماشاگران تلویزیون باقی بماند. «کسبیان» همچنین در مجموعه‌های «قصه‌های زندگی» و «زیر گنبد کبود» هم بازی خاطره انگیزی از خود به جای گذاشته است. حسین کسبیان در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۵ در ۷۲ سالگی به علت بیماری نسبتا طولانی درگذشت.

یادی از کمدین‌های فقید سینما و تلویزیون ایران

5+
برترین‌هابرترین‌ها11 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید