حشد شعبی

مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، ولید السهلانی نماینده وابسته به ائتلاف الفتح به درخواست ایاد علاوی رهبر ائتلاف الوطنیه عراق درباره انحلال حشد شعبی عراق واکنش نشان داد. وی افزود: با ایمان به تلاش بزرگ و برجسته‌ای که رزمندگان حشد شعبی انجام دادند و اعتقاد به اینکه حشد شعبی سوپاپ امنیت کشور است بر این باوریم که برخی درخواست‌های مطرح شده از سوی برخی شخصیت‌های سیاسی مبنی بر انحلال حشد شعبی در واقع درخواست انحلال عراق است. وی افزود: ثبات عراق به ویژه در زمینه امنیتی مدیون خون رزمندگان حشد شعبی است. اگر حشد شعبی و جانفشانی رزمندگان آن نبود عراق به شکل کنونی آن نبود. شایان ذکر است که ایاد علاوی رهبر ائتلاف الوطنیه عراق روز شنبه خواستار انحلال حشد شعبی شده و اعلام کرده بود که مأموریت حشد شعبی پس از پیروزی بر داعش تمام شده و باید منحل شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| نیروهای حشد شعبی موفق شدند در جدیدترین عملیات خود مواضع داعش را در منطقه «الباغوز» هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دهند. نیروهای حشد شعبی پیشتر نیز عملیات مختلف نظامی را علیه مواضع داعش چه در خاک عراق و چه در خاک سوریه انجام داده بودند. چند روز قبل یک منبع وابسته به حشد شعبی عراق بیان کرده بود: منتظر ساعت صفر برای ورود به عمق سوریه برای عملیات علیه داعش هستیم. قاسم مصلح از فرماندهان حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیروهای حشد شعبی مستقر در نوار مرزی با سوریه آماده عملیات ضدداعش در داخل سوریه هستند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
نیروهای حشد شعبی عراق اعلام کردند که مانع گشت‌زنی نیروهای آمریکایی در شهر موصل شدند. به گزارش ایسنا، اداره حشد شعبی عراق اعلام کرد که نیروهایش مانع گشت‌زنی نیروهای آمریکایی در یکی از مناطق شهر «موصل» واقع در شمال این کشور شدند. بنا بر گزارش سومریه نیوز، رضوان العنزی، معاون فرمانده عملیات حشد شعبی در مصاحبه مطبوعاتی خود تصریح کرد: ما گشت‌زنی نیروهای آمریکایی را اقدامی «تحریک‌آمیز و هدفمند» می‌دانیم و نیروهای حشد شعبی هر گونه مداخله و به گشت‌زنی آمریکایی‌ها اعتراض می‌کنند. نیروهای حشد شعبی از طریق بستن مسیر بر آن‌ها و هشدار مستقیم به این نیروهای آمریکایی مانع گشت‌زنی آن‌ها شدند. العنزی در ادامه تاکید کرد: پس از این اقدام نیروهای حشد شعبی، وحشت و ترس بر نیروهای آمریکایی حاکم شد و آن‌ها خواستار پوشش هوایی جهت ممانعت از هرگونه حمله احتمالی شدند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، نیروهای حشد شعبی موفق شدند در جدیدترین عملیات خود مواضع داعش را در منطقه «الباغوز» هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دهند. نیروهای حشد شعبی پیشتر نیز عملیات مختلف نظامی را علیه مواضع داعش چه در خاک عراق و چه در خاک سوریه انجام داده بودند. چند روز قبل یک منبع وابسته به حشد شعبی عراق بیان کرده بود: منتظر ساعت صفر برای ورود به عمق سوریه برای عملیات علیه داعش هستیم. قاسم مصلح از فرماندهان حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیروهای حشد شعبی مستقر در نوار مرزی با سوریه آماده عملیات ضد داعش در داخل سوریه هستند.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
وی در کانال تلگرامی خود نوشت: «واکنش برخی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به حضور شماری از نیروهای حشد شعبی در مناطق سیلزده برایم عجیب و «منطق» ایشان برایم درک ناشدنی است. تا جایی که بنده می‌دانم، حشد شعبی را ایران در عراق به راه انداخت. کشوری هم که نیروی نظامی مسلح به عراق فرستاد، ایران بود و حشد شعبی زیر چتر این نیروها فعالیت می‌کرد. نمی خواهم بگویم ایران عراق را استعمار کرده، اما مثالی که با قدری مسامحه می‌آورم. البته به گمانم این واکنشها به حشد شعبی محدود به فضای مجازی و از سوی کسانی است که دور ایستاده‌اند وگرنه در عالم واقع و به ویژه میان سیل‌زدگان، تصور نمی‌کنم واکنشی منفی به حشد شعبی نمود پیدا کرده باشد.»
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، تروریست‌های تکفیری داعش به یکی از مراکز امنیتی وابسته به حشد شعبی در استان دیالی یورش بردند. بر اساس این گزارش، تلاش تروریست‌های تکفیری با دخالت نیروهای حشد شعبی ناکام ماند. نیروهای حشد شعبی در جریان درگیری با تکفیری‌ها شماری از آنها را به هلاکت رساندند. این در حالی است که پیشتر حمله تکفیری‌ها به دیگر مواضع حشد شعبی ناکام مانده بود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، عملیات‌های حشد شعبی علیه تروریست‌های تکفیری همچنان ادامه دارد. بر اساس این گزارش، یگان موشکی حشد شعبی عملیات جدیدی را علیه تکفیری‌ها کلید زده است. طبق اعلام رسانه‌های عراقی، یگان موشکی حشد شعبی مواضع داعش در مرزهای مشترک سوریه و عراق را هدف حمله قرار داده است. این در حالی است که روز گذشته مواضع داعش در سوریه هدف حمله خمپاره‌ای حشد شعبی قرار گرفته بود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، نیروهای حشد شعبی به سلسله عملیات‌های خود علیه تروریست‌های تکفیری ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش، حشد شعبی به تازگی مواضع داعش در خاک سوریه را هدف حمله توپخانه‌ای گسترده قرار داده است. این درحالی است که نیروهای حشد شعبی طی ۳ روز گذشته نیز مواضع داعش در سوریه را زیر آتش توپخانه‌های خود قرار داده بودند. در همین ارتباط، یک منبع به شبکه روسیا الیوم گفته است که حملات حشد شعبی علیه داعش در سوریه از اواخر هفته گذشته آغاز شده است.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
نیروهای حشد شعبی عملیات تروریست‌های داعش در استان «دیالی» را ناکام گذاشتند. به گزارش رجانیوز به نقل از سومریه نیوز، تروریست‌های تکفیری داعش تلاش کردند تعدادی از پایگاه‌های حشد شعبی عراق را تحت کنترل خود بگیرند. بر اساس این گزارش، تروریست‌های داعش برای تحقق این هدف خود مناطقی در «خانقین» واقع در دیالی را مورد هجوم قرار دادند. حمله تروریست‌های داعش به خانقین با دخالت به موقع نیروهای حشد شعبی مواجه شد. نیروهای حشد شعبی موفق شدند تلاش داعشی‌ها برای تسلط بر پایگاه‌های خود در خانقین را با شکست مواجه سازند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ابوکرار العبادی» یکی از فرماندهان حشد شعبی در جریان مراسم پایان دوره آموزشی دهها تن از نیروهای حشد شعبی تاکید کرد که این نیروها با توجه به آموزش هایی که دیده‌اند می‌توانند هسته اولیه نیروی دریایی حشد شعبی در بصره را تشکیل دهند. وی در ادامه افزود: این افراد دوره‌های فشرده غواصی و قایقرانی را پشت سر گذاشته‌اند و می‌توانند هسته اولیه نیروی دریایی حشد شعبی در بصره را تشکیل دهند. العبادی تصریح کرد: در صورت در اختیار قرار گرفتن امکانات لازم، این نیروها در کنار نیروی دریایی عراق به گشت زنی می‌پردازند. چند ماه پیش نیز فرماندهان حشد شعبی از قصد خود برای ایجاد یک نیروی دریایی وابسته به این سازمان در چارچوب فرماندهی عملیات «صلاح الدین» خبر داده بودند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| حشد شعبی عراق اعلام کرد با ۵۰ موشک مناطق مرزی شرق سوریه با عراق را هدف قرار داده است. به گزارش اعتمادآنلاین، حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد بعد از رسیدن اطلاعاتی در رابطه با حرکت شماری از جنگجویان داعش به سوی مرز عراق، حشد شعبی با ۵۰ فروند موشک، منطقه باغوز در شرق سوریه را مورد حمله قرار داد. حشد شعبی هیچ اشاره‌ای به میزان تلفات و خسارت وارد شده به گروه داعش نکرد اما خبر داد مقرهای داعش را در این منطقه مورد هدف قرار داده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، نیروهای حشد شعبی همچنان به تعقیب بقایای عناصر داعش در خاک عراق ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش، نیروهای حشد شعبی در همین راستا، به تازگی تعدادی از مواضع متعلق به تروریست‌های داعش را در استان دیالی کشف کردند. طبق اعلام رسانه‌های عراقی، نیروهای حشد شعبی طی عملیاتی گسترده در شهرک «ابو صیدا» در دیالی مواضع کشف شده از داعش را منهدم کردند. گفتنی است، حشد شعبی دوشادوش ارتش عراق به عملیات پاکسازی نقاط مختلف این کشور از لوث بقایای تکفیری‌ها می‌پردازد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ابوکرار العبادی» یکی از فرماندهان حشد شعبی در جریان مراسم پایان دوره آموزشی دهها تن از نیروهای حشد شعبی تاکید کرد که این نیروها با توجه به آموزش هایی که دیده‌اند می‌توانند هسته اولیه نیروی دریایی حشد شعبی در بصره را تشکیل دهند. وی در ادامه افزود: این افراد دوره‌های فشرده غواصی و قایقرانی را پشت سر گذاشته‌اند و می‌توانند هسته اولیه نیروی دریایی حشد شعبی در بصره را تشکیل دهند. العبادی تصریح کرد: در صورت در اختیار قرار گرفتن امکانات لازم، این نیروها در کنار نیروی دریایی عراق به گشت زنی می‌پردازند. چند ماه پیش نیز فرماندهان حشد شعبی از قصد خود برای ایجاد یک نیروی دریایی وابسته به این سازمان در چارچوب فرماندهی عملیات «صلاح الدین» خبر داده بودند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
در حالی که نیروهای حشد شعبی عراق نقش گسترده‌ای در آزادسازی کشور از چنگ داعش داشته و در حال حاضر نیز در تامین امنیت مرزها و مناطق عراق به ایفای نقش می‌پردازند، اما نخست‌وزیر پیشین عراق در سخنانی خواستار انحلال نیروهای حشد شعبی شد. وی همچنین پیشنهاد داد که نیروهای حشد شعبی به ارتش، پلیس فدرال و پلیس محلی عراق ملحق شوند. علاوی همچنین تقویت توانمندی‌های ارتش عراق برای برخورداری از توانایی تحکیم امنیت کشور بدون نیاز به هیچ گونه کمک خارجی را خواستار شد. نخست وزیر پیشین عراق در این باره خاطرنشان کرد که انحلال حشد شعبی سرآغاز تحقق دولت مدنی در این کشور می‌باشد. این درخواست در حالی مطرح می‌شود که گروه‌ها و نیروهای حشد شعبی نقش بسزایی را در مسأله شکست داعش در عراق ایفا کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| نیروهای حشد شعبی همچنان به تعقیب بقایای عناصر داعش در خاک عراق ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش، نیروهای حشد شعبی در همین راستا، به تازگی تعدادی از مواضع متعلق به تروریست‌های داعش را در استان دیالی کشف کردند. طبق اعلام رسانه‌های عراقی، نیروهای حشد شعبی طی عملیاتی گسترده در شهرک «ابو صیدا» در دیالی مواضع کشف‌شده از داعش را منهدم کردند. گفتنی است، حشد شعبی دوشادوش ارتش عراق به عملیات پاکسازی نقاط مختلف این کشور از لوث بقایای تکفیری‌ها می‌پردازد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
در حالی که دولت آمریکا بر ادامه حضور خود در عراق درچارچوب توافقنامه امضا شده بین دو کشور تاکید می‌کند، نیروهای حشد شعبی عزم خود را برای به چالش کشیدن این نیروها جزم کرده‌اند. اعتمادآنلاین| در حالی که دولت آمریکا بر ادامه حضور خود در عراق درچارچوب توافقنامه امضا شده بین دو کشور تاکید می‌کند، نیروهای حشد شعبی عزم خود را برای به چالش کشیدن این نیروها جزم کرده‌اند. دبیر کل جنبش «جهاد و سازندگی» یکی از گروه‌های عضو حشد شعبی عراق، با اشاره به اقدامات دولت آمریکا، به این کشور هشدار داد از به چالش کشیدن و تحریک نیروهای حشد شعبی امتناع کند زیرا نخواهد توانست مجددا گروهی همچون داعش را در عراق ایجاد کند. خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از وی خبر داد: نیروهای حشد شعبی ابزاری در دست واشنگتن نیست بلکه یک نهاد دولتی عراق محسوب می‌شود که رهبری آن را نخست وزیر عراق به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح به عهده دارد. در این همین راستا، باقر جبر الزبیدی، وزیر اسبق کشور عراق هم خبر داد واشنگتن به دنبال ایجاد نهادی موازی برای حشد شعبی است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری المعلومه از رسانه‌های عراقی از گفت‌وگو با قاسم مصلح فرمانده عملیات حشد شعبی در محور غرب استان الانبار عراق خبر داد. این فرمانده حشد شعبی گفته است تمام آمادگی‌ها برای ورود نیروهای حشد شعبی به سوریه با هدف پاکسازی مناطق مرزی غرب استان الانبار عراق از لوث داعشی‌ها تکمیل شده است. وی خاطر نشان کرد نیروهای حشد شعبی مستقر در طور نوار مرزی با سوریه تمام آمادگی‌های خود را برای حمله به مناطق تکیه‌گاه داعش در عمق خاک سوریه تکمیل کرده‌اند. این فرمانده حشد شعبی تصریح کرد دولت عراق در سطح بالایی با طرف سوری در عملیات تامین امنیت مرزها میان دو طرف و نابودی باندهای داعشی هماهنگی می‌کند. دستگیری یک زن داعشی در دیالهخبر دیگر اینکه نیروهای امنیتی عراق یک زن تروریست را در استان دیاله دستگیر کردند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، یک منبع وابسته به حشد شعبی عراق بیان کرد: منتظر ساعت صفر برای ورود به عمق سوریه برای عملیات علیه داعش هستیم. قاسم مصلح از فرماندهان حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیروهای حشد شعبی مستقر در نوار مرزی با سوریه آماده عملیات ضد داعش در داخل سوریه هستند. وی افزود: نیروهای حشد شعبی منتظر دستورات برای ورود به مناطقی در سوریه که داعش در آن است، هستند. هدف این عملیات تامین نوار مرزی و غلبه برگروههای تروریستی است که امنیت و ثبات غرب عراق و دیگر استانهای عراق را تهدید می‌کنند. بغداد هماهنگی عالی با طرف سوری برای تامین مرز میان دو کشور و غلبه بر داعش وجود دارد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
فرمانده محور غرب الأنبار در حشد شعبی امروز (دوشنبه) اعلام کرد، نیروهای حشد شعبی برای ورود به سوریه با هدف آزادسازی مناطق مرزی عراق از کنترل داعش کاملا آماده هستند. «قاسم مصلح»، فرمانده محور غرب الأنبار در حشد شعبی عراق تأکید کرد، نیروهای مستقر حشد شعبی در مرز با سوریه برای حمله به مناطق تحت کنترل داعش در داخل این کشور در نزدیکی مرزها با عراق و آزادسازی این مناطق از تصرف این گروه تروریستی جهت ممانعت از وقوع هرگونه نقض امنیتی کاملا آماده هستند. به نقل از سومریه نیوز، وی افزود، نیروهای حشد شعبی در انتظار دستورات فرماندهان ارشد خود برای حمله به مناطق تحت کنترل داعش در خاک سوریه هستند تا پس از محاصره تمامی مناطق بیابانی در امتداد خاک عراق به سمت نوار مرزی با سوریه، حملات خود را آغاز کنند. وی تصریح کرد، دولت عراق با طرف سوری درباره روند تأمین امنیت مرزها و نابودی گروه تروریستی داعش هماهنگی بسیار بالایی دارد. از سوی دیگر، «عید عماش»، عضو کمیته امنیتی شورای استان الأنبار از اعدام دو غیرنظامی در این استان به دست نیروهای داعش خبر داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
هشدار حشد شعبی به تبدیل عراق به مکان هدف‌گیری دیگر کشورهارئیس هیئت حشد شعبی عراق نسبت به تبدیل شدن این کشور به کانونی برای حمله به دیگر کشورها هشدار داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| «علی جبار» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد: آمریکا طرح و نقشه‌ای برای بیرون کردن نیروهای حشد شعبی از استان‌های غربی در دست دارد. وی در ادامه افزود: نظامیان آمریکایی در پایگاه عین الاسد در استان الانبار و استان‌های غربی دیگر حضور دارند و برای بیرون کردن نیروهای حشد شعبی از این استان‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند. جبار تاکید کرد: آمریکا می‌ترسد که میان نظامیان این کشور و نیروهای حشد شعبی درگیری به وجود آمده و به دنبال آن فشارها بر دولت فدرال برای اخراج نظامیان آمریکایی در عراق افزایش یابد. وی تصریح کرد: تمام تلاش‌های آمریکا در این خصوص شکست خواهد خورد. نظامیان آمریکایی از نیروهای حشد شعبی می‌ترسند و تلاش می‌کنند آنها را از پایگاه‌های خود در الانبار و نینوا و صلاح الدین دور نگه دارند.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق ضمن اعلام تعداد قربانیان حمله داعش به کاروان حشد شعبی در منطقه مخمور واقع در شرق موصل از آغاز عملیات امنیتی گسترده علیه تروریست‌ها خبر داد. همزمان علی الحسینی، سخنگوی حشد شعبی گفت، نیروهای بسیج مردمی طی بازگشت از موصل به سمت طوزخرماتو، در منطقه نزدیک مخمور در کمین تروریست‌های داعش گرفتار شدند. این درحالیست که شبکه المیادین از کشته شدن ۱۰ و زخمی شدن ۱۰ تن دیگر در حمله داعش به نیروهای حشد شعبی در منطقه ما بین استان نینوا و کرکوک خبر داد. مرکز اطلاع‌رسانی اخبار امنیتی عراق همچنین اعلام کرد، نیروهای امنیتی با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای تعقیب و پیگرد تروریست‌هایی آغاز کرده‌اند که نیروهای حشد شعبی را در منطقه مخمور مورد حمله قرار دادند. این مرکز افزود، عملیات تعقیب تروریست‌ها همچنان ادامه دارد و جزئیات بیشتر بعدا اعلام خواهد شد.
مهرمهر3 هفته قبل
وی افزود: اگر حشد شعبی نبود ما در خطر قرار می‌گرفتیم. حشد شعبی ما را از خطر نجات داد. حشد شعبی بخشی از منظومه امنیتی عراق است و به مأموریت‌های خود ادامه می‌دهد. تاکید بر این است که پایگاه نظامی آمریکا و نیروی زمینی جنگی آمریکا در عراق نباشد. وی روابط عربستان و عراق را رو به توسعه خواند و از سفر عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به عربستان در اوسط ماه جاری میلادی خبر داد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
ورود نیروهای حشد شعبی به خاک ایران به منظور حفاظت از مناطق عراق به خصوص شهر عماره مرکز استان میسان از ورود سیل است. حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان مهندسی و برخی ماشین آلات سنگین این سازمان برای منحرف کردن جریان آب سیل و جلوگیری از ورود آن به عراق وارد خاک ایران شده‌اند. به گزارش ایسنا به نقل از السومریه نیوز، سازمان حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی مهندسی این سازمان دیروز (پنجشنبه) برای منحرف کردن جریان سیل و حفاظت از مناطقی از عراق که احتمال آب گرفتگی در آنها می‌رود، وارد خاک ایران شده است. در این بیانیه آمده است: ورود نیروهای حشد شعبی به خاک ایران به منظور حفاظت از مناطق عراق به خصوص شهر عماره مرکز استان میسان از ورود سیل است. حشد شعبی همچنین اعلام کرد که این اقدام با هماهنگی دو دولت ایران و عراق انجام شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
فرمانده محور غرب الأنبار در حشد شعبی امروز (دوشنبه) اعلام کرد، نیروهای حشد شعبی برای ورود به سوریه با هدف آزادسازی مناطق مرزی عراق از کنترل داعش کاملا آماده هستند. به گزارش ایسنا، «قاسم مصلح»، فرمانده محور غرب الأنبار در حشد شعبی عراق تأکید کرد، نیروهای مستقر حشد شعبی در مرز با سوریه برای حمله به مناطق تحت کنترل داعش در داخل این کشور در نزدیکی مرزها با عراق و آزادسازی این مناطق از تصرف این گروه تروریستی جهت ممانعت از وقوع هرگونه نقض امنیتی کاملا آماده هستند. به نقل از سومریه نیوز، وی افزود، نیروهای حشد شعبی در انتظار دستورات فرماندهان ارشد خود برای حمله به مناطق تحت کنترل داعش در خاک سوریه هستند تا پس از محاصره تمامی مناطق بیابانی در امتداد خاک عراق به سمت نوار مرزی با سوریه، حملات خود را آغاز کنند. وی تصریح کرد، دولت عراق با طرف سوری درباره روند تأمین امنیت مرزها و نابودی گروه تروریستی داعش هماهنگی بسیار بالایی دارد. از سوی دیگر، «عید عماش»، عضو کمیته امنیتی شورای استان الأنبار از اعدام دو غیرنظامی در این استان به دست نیروهای داعش خبر داد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حشد شعبی با صدور بیانیه‌ای از موفقیت خود در خنثی کردن یک حمله تروریستی در ناحیه جرف النصر (جرف الصخر سابق) در جنوب بغداد در شامگاه سه شنبه بیستم فروردین خبر داد. بر اساس بیانیه حشد شعبی که امروز چهارشنبه منتشر شد، عناصر گروه تروریستی داعش در آخرین ساعات شب گذشته به ناحیه جرف النصر از سمت فرات و در نزدیکی منطقه عبد ویس با هدف انجام عملیات تروریستی رخنه کردند که نیروهای تیپ ۴۷ حشد شعبی، توطئه آنها را خنثی کرد و آنها را با سلاح‌های سبک هدف قرار دادند که تروریست‌ها مجبور به فرار شدند. ‎در ادامه این بیانیه آمده است هنگام عملیات یک یگان از نیروهای تیپ ۴۷ در پی این حادثه، بسته انفجاری منفجر شد و رزمندگان حشد شعبی را هدف قرار داد که هیچ گونه تلفات جانی نداشت. در این بیانیه تصریح شده است: نیروهای حشد شعبی با هرگونه عملیات و توطئه تروریستی که ناحیه جرف النصر و دیگر مناطق نزدیک آن را هدف قرار دهد، مقابله و آن را خنثی می‌کنند. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، نیروهای حشد شعبی موفق شدند حمله عناصر تروریستی داعش را در استان نینوا خنثی کنند. بر اساس این گزارش، عناصر داعش قصد داشتند به روستای «النجاتیه» واقع در استان نینوا حمله کنند. نیروهای حشد شعبی نیز با هوشیاری خود این حمله عناصر داعش را خنثی کردند. حشد شعبی که به یکی از اهرم‌های مهم تأمین امنیت در عراق تبدیل شده است عملیات خود را برای تحت پیگرد قرار دادن عناصر داعش در مناطق مختلف این کشور ادامه می‌دهد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق ضمن اعلام تعداد قربانیان حمله داعش به کاروان حشد شعبی در منطقه مخمور واقع در شرق موصل از آغاز عملیات امنیتی گسترده علیه تروریست‌ها خبر داد. به گزارش ایسنا، این مرکز در بیانیه‌ای که خبرگزاری عراقی (واع) آن را منتشر کرد، آورده است که در پی حمله ناجوانمردانه داعش به گروهی از نیروهای حشد شعبی در مسیر مخمور شش تن کشته و ۳۱ تن دیگر زخمی شدند. همزمان علی الحسینی، سخنگوی حشد شعبی گفت، نیروهای بسیج مردمی طی بازگشت از موصل به سمت طوزخرماتو، در منطقه نزدیک مخمور در کمین تروریست‌های داعش گرفتار شدند. این درحالیست که شبکه المیادین از کشته شدن ۱۰ و زخمی شدن ۱۰ تن دیگر در حمله داعش به نیروهای حشد شعبی در منطقه ما بین استان نینوا و کرکوک خبر داد. مرکز اطلاع‌رسانی اخبار امنیتی عراق همچنین اعلام کرد، نیروهای امنیتی با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای تعقیب و پیگرد تروریست‌هایی آغاز کرده‌اند که نیروهای حشد شعبی را در منطقه مخمور مورد حمله قرار دادند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نیروهای حشد شعبی موفق شدند در جدیدترین عملیات خود تعدادی از عناصر تروریست و عناصر انتحاری را در غرب استان الانبار واقع در غرب عراق و در نزدیکی مرزهای عربستان به هلاکت برسانند. بر اساس این گزارش نیروهای حشد شعبی موفق شدند تروریستهای مذکور را در منطقه «حدیثه» واقع در غرب استان الانبار به هلاکت برسانند. همچنین یک عامل انتحاری که کمربند انفجاری به خود بسته بود در غرب منطقه حوران واقع در استان الانبار به دست نیروهای حشد شعبی به هلاکت رسید. نیروهای حشد شعبی در کنار نیروهای امنیتی عراق به عملیات خود علیه عناصر تروریست باقی مانده از تشکیلات داعش ادامه می‌دهند.
جهان نیوزجهان نیوز1 هفته قبل
به گزارش جهان نیوز به نقل از ایسنا، ایاد علاوی، نخست‌وزیر پیشین عراق و رئیس ائتلاف الوطنیه این کشور در گفت‌وگو با رسانه‌های عراقی تأکید کرد که ماموریت حشد شعبی با پیروزی بر داعش و بازپس‌گیری اراضی عراق به کمک شرکای دیگر به پایان رسیده و اکنون زمان انحلال آن فرا رسیده است. وی همچنین پیشنهاد داد که نیروهای حشد شعبی به ارتش، پلیس فدرال و پلیس محلی عراق ملحق شوند. علاوی همچنین تقویت توانمندی‌های ارتش عراق برای برخورداری از توانایی تحکیم امنیت کشور بدون نیاز به هیچ گونه کمک خارجی را خواستار شد. نخست وزیر پیشین عراق در این باره خاطرنشان کرد که انحلال حشد شعبی سرآغاز تحقق دولت مدنی در این کشور می‌باشد. این درخواست در حالی مطرح می‌شود که گروه‌ها و نیروهای حشد شعبی نقش بسزایی را در مسأله شکست داعش در عراق ایفا کردند.

به انتهای لیست رسیدید