حشد شعبی

حشد شعبی

ایمناایمنا1 روز قبل
فلسطینیان آزادی می‌خواهند نه رشوه دولت ترامپ رامحمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در مطلبی برای واشنگتن پست نوشت: "دولت ترامپ شنبه از بخش اقتصادی طرح دیپلماتیکش برای فلسطین و اسرائیل که از مدت‌ها پیش انتظار اعلام آن می‌رفت، رونمایی کرد. ما به آزادی و حق و حقوقمان نیاز داریم و اینکه اسرائیل به سلطه بر حیات و اقتصاد ما خاتمه دهد. حتی پیش از آنکه جزئیات این طرح فاش شود، رهبران سیاسی و تجاری فلسطین کنفرانس بحرین را بایکوت کردند. وزیر خارجه مصر درباره یمن گفت: مصر از راه حل صلح آمیز در یمن حمایت می‌کند و خواهان بازگشت دولت مشروع به این کشور است. همچنین این کشور با همه طرف‌های سودانی در ارتباط است و از راه حل صلح آمیز بحران این کشور حمایت می‌کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
حشد شعبی عراق اعلام کرد، برای تامین امنیت ۱۲۰ کیلومتر از مرز مشترک با سوریه عملیات امنیتی را شروع کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی این هیئت در الانبار یک عملیات امنیتی برای تامین امنیت مرزها با سوریه اجرایی کرده و نیروها در مساحت مورد نظر مستقر شده‌اند. پیشتر مقامات عراق اعلام کرده بودند، در عملیات پیش‌دستانه سازمان مبارزه با تروریسم ۱۴ عضو داعش کشته شدند. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، نیروهای حشد شعبی عملیات نظامی گسترده‌ای را در مناطق مرزی سوریه و عراق کلید زده‌اند. بر اساس این گزارش، هدف اصلی و اساسی از این عملیات، تأمین امنیت مناطق مرزی سوریه و عراق است. این در حالی است که نیروهای حشد شعبی پیشتر نیز سلسله عملیات‌های مختلفی را به منظور برقراری امنیت در مناطق مرزی انجام داده‌اند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، نیروهای داوطلب مردمی عراق در ادامه عملیات خود علیه تروریست مخفیگاه‌های داعشی‌ها در غرب الأنبار را هدف قرار دادند که بر اثر این حملات شماری از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و یک خودروی آنها منهدم شد. از سوی دیگر نیروهای سازمان اطلاعات نظامی عراق با همکاری نیروهای امنیتی موفق شدند چندین اقامتگاه و تونل تروریست‌های داعشی در جنوب موصل در مرکز استان نینوا را هدف قرار دهند. نوزدهم آذرماه سال ۱۳۹۶ ه. ش. حیدر العبادی نخست‌وزیر وقت عراق آزادسازی کامل خاک این کشور از لوث داعش را اعلام کرد اما تعقیب تروریست‌های داعشی و پاکسازی کامل عراق از لوث داعش همچنان ادامه دارد. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، سخنگوی اطلاع‌رسانی نظامی عراق خبر خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی «بلد» در شمال بغداد را تکذیب کرد. با این حال منابع امنیتی عراق از افزایش تدابیر شدید امنیتی از جمله منع آمد و شد شبانه در پایگاه هوایی «بلد» که در آن نیروهای آمریکایی مستقر هستند، خبر دادند. خبر امنیتی دیگر از عراق اینکه روز گذشته رزمندگان بسیجی حشد شعبی تلاش تروریست‌های داعشی با هدف نفوذ در مناطق «مطیبیجه» میان استان‌های دیالی و صلاح‌الدین را ناکام گذاشتند. هشدار درباره تحرکات تروریست‌های داعشیفرات التمیمی نماینده فراکسیون حکمت در پارلمان عراق درباره پیامدهای امنیتی خطرناکی که امنیت بغداد و دیالی را تهدید می‌کند، هشدار داد. التمیمی از فرمانده نیروهای مسلح عراق خواست دستور انجام عملیات امنیتی ویژه‌ای را در مناطق جنوب ناحیه کنعان و بهرز شهرستان بعقوبه برای سرکوب هسته‌های باقی مانده داعشی صادر کند.
جام نیوزجام نیوز4 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، رئیس شورای اجرایی مقاومت اسلامی نجباء در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای این جنبش، تأسیس الحشد الشعبی را فصلی نو در تاریخ عراق توصیف کرد که تاریخچه غرب آسیا را به دو دوره پیش و پس از خود تقسیم می‌کند. حاج «نصر الشمری» خاطرنشان ساخت: مقاومت اسلامی پیش‌تر در زمان اشغالگری آمریکا، آن‌ها را مجبور به خروج از عراق کرد و تأسیس داعش و گروه‌های مشابه، انتقام‌جویی آمریکایی‌ها از ملت عراق بود. فرمانده ارشد حشد شعبی افزود: فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف، جلوی سقوط کشور را گرفت و روحیه از دست رفته ملت عراق را تبدیل به حماسه و بسیجی بی‌سابقه کرد؛ درست وقتی که دستگاه‌های امنیتی عراق دچار فروپاشی کامل شده بودند. الشمری در ادامه اظهار داشت: برای دیکتاتور‌های منطقه، دیدن نظامی که سیاستمدارانش هر چهار سال یکبار به‌واسطه انتخابات برگزیده می‌‍شوند، سخت است. وی در این گفتگوی اختصاصی با شبکه ماهواره‌ای «النجباء» همچنین تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان القاعده و داعش، نیروهای دستگاه امنیتی حزب بعث بودند که می‌خواستند در سیستم سیاسی عراق اختلال ایجاد کرده و آن را به شکست بکشانند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نیروهای حشد شعبی عراق امروز شنبه نفوذ تروریست‌های داعشی بین استان‌های دیالی و صلاح الدین را خنثی کردند. بر اساس گزارش گزارش پایگاه عراقی واع، نیروهای حشد شعبی تلاش تروریست‌های داعشی برای نفوذ در مناطق مطیبیجه میان استان‌های دیالی و صلاح الدین را خنثی کردند، داعشی‌ها قصد کارگذاشتن بمب و دست زدن به اقدامات خشونت آمیز علیه غیرنظامیان و نیروهای نظامی را داشتند که با اقدام به موقع حشد شعبی در این راه ناکام ماندند. نیروهای عراقی از جمله حشد شعبی همچنان به پیگرد تروریست‌های داعشی در مناطق پراکنده‌ای در شمال عراق ادامه می‌دهند. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، رئیس شورای اجرایی مقاومت اسلامی نجباء در گفتگو با شبکه ماهواره‌ای این جنبش، تأسیس الحشد الشعبی را فصلی نو در تاریخ عراق توصیف کرد که تاریخچه غرب آسیا را به دو دوره پیش و پس از خود تقسیم می‌کند. «نصر الشمری» گفت: مقاومت اسلامی پیش‌تر در زمان اشغالگری آمریکا، آن‌ها را مجبور به خروج از عراق کرد و تأسیس داعش و گروه‌های مشابه، انتقام‌جویی آمریکایی‌ها از ملت عراق بود. وی با اشاره به اینکه اگر فتوای جهاد کفایی صادر نمی‌شد، دیگر چیزی تحت عنوان عراق با مرز‌ها و نظام اجتماعی کنونی وجود نداشت، اظهار داشت: زمانی که بسیاری از نیرو‌ها و فرماندهان امنیتی به‌دنبال فرار از کشور بودند، نیرو‌های بسیج مردمی مقاومتی مثال‌زدنی از خود به نمایش گذاشتند. فرمانده ارشد حشد شعبی افزود: فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف، جلوی سقوط کشور را گرفت و روحیه از دست رفته ملت عراق را تبدیل به حماسه و بسیجی بی‌سابقه کرد؛ درست وقتی که دستگاه‌های امنیتی عراق دچار فروپاشی کامل شده بودند. الشمری در ادامه گفت: برای دیکتاتور‌های منطقه، دیدن نظامی که سیاستمدارانش هر چهار سال یکبار به‌واسطه انتخابات برگزیده می‌‍شوند، سخت است. وی در این گفت‎وگوی اختصاصی با شبکه ماهواره‌ای «النجباء» همچنین تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان القاعده و داعش، نیرو‌های دستگاه امنیتی حزب بعث بودند که می‌خواستند در سیستم سیاسی عراق اختلال ایجاد کرده و آن را به شکست بکشانند. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
رئیس شورای اجرایی جنبش نجباء تاکید کرد بسیاری از فرماندهان القاعده و داعش، نیروهای دستگاه امنیتی حزب بعث بودند که می‌خواستند در سیستم سیاسی عراق اختلال ایجاد کرده و آن را به شکست بکشانند. حاج «نصر الشمری» خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی پیش‌تر در زمان اشغالگری آمریکا، آن‌ها را مجبور به خروج از عراق کرد و تأسیس داعش و گروه‌های مشابه، انتقام‌جویی آمریکایی‌ها از ملت عراق بود. فرمانده ارشد حشد شعبی افزود: فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف، جلوی سقوط کشور را گرفت و روحیه از دست رفته ملت عراق را تبدیل به حماسه و بسیجی بی‌سابقه کرد؛ درست وقتی که دستگاه‌های امنیتی عراق دچار فروپاشی کامل شده بودند. الشمری در ادامه اظهار داشت: برای دیکتاتورهای منطقه، دیدن نظامی که سیاستمدارانش هر چهار سال یکبار به‌واسطه انتخابات برگزیده می‌شوند، سخت است. وی همچنین تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان القاعده و داعش، نیروهای دستگاه امنیتی حزب بعث بودند که می‌خواستند در سیستم سیاسی عراق اختلال ایجاد کرده و آن را به شکست بکشانند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
رئیس شورای اجرایی مقاومت اسلامی نجباء در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای این جنبش، تأسیس الحشد الشعبی را فصلی نو در تاریخ عراق توصیف کرد که تاریخچه غرب آسیا را به دو دوره پیش و پس از خود تقسیم می‌کند. حاج «نصر الشمری» خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی پیش‌تر در زمان اشغالگری آمریکا، آن‌ها را مجبور به خروج از عراق کرد و تأسیس داعش و گروه‌های مشابه، انتقام‌جویی آمریکایی‌ها از ملت عراق بود. فرمانده ارشد حشد شعبی افزود: فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف، جلوی سقوط کشور را گرفت و روحیه از دست رفته ملت عراق را تبدیل به حماسه و بسیجی بی‌سابقه کرد؛ درست وقتی که دستگاه‌های امنیتی عراق دچار فروپاشی کامل شده بودند. الشمری در ادامه اظهار داشت: برای دیکتاتور‌های منطقه، دیدن نظامی که سیاستمدارانش هر چهار سال یکبار به‌واسطه انتخابات برگزیده می‌شوند، سخت است. وی همچنین تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان القاعده و داعش، نیروهای دستگاه امنیتی حزب بعث بودند که می‌خواستند در سیستم سیاسی عراق اختلال ایجاد کرده و آن را به شکست بکشانند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر اطلاع رسانی نجباء عراق، «نصر الشمری» رئیس شورای اجرایی جنبش مقاومت اسلامی نجباء، تأسیس حشد شعبی را فصلی نو در تاریخ عراق توصیف کرد که تاریخچه غرب آسیا را به دو دوره پیش و پس از خود تقسیم می‌کند. «نصر الشمری» خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی پیش‌تر در زمان اشغالگری آمریکا، آنها را مجبور به خروج از عراق کرد و تأسیس داعش و گروه‌های مشابه، انتقام‌جویی آمریکایی‌ها از ملت عراق بود. فرمانده ارشد حشد شعبی افزود: فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف، جلوی سقوط کشور را گرفت و روحیه از دست رفته ملت عراق را تبدیل به حماسه و بسیجی بی‌سابقه کرد؛ درست وقتی که دستگاه‌های امنیتی عراق دچار فروپاشی کامل شده بودند. الشمری در ادامه اظهار داشت: برای دیکتاتورهای منطقه، دیدن نظامی که سیاستمدارانش هر چهار سال یکبار به واسطه انتخابات برگزیده می‌شوند، سخت است. وی همچنین تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان القاعده و داعش، نیروهای دستگاه امنیتی حزب بعث بودند که می‌خواستند در سیستم سیاسی عراق اختلال ایجاد کرده و آن را به شکست بکشانند.
برنابرنا4 روز قبل
رئیس شورای اجرایی نجباء در یک گفتگوی تلویزیونی با اشاره به اینکه تأسیس الحشد الشعبی در عراق تاریخچه غرب آسیا را به دو دوره پیش و پس از خود تقسیم می‌کند، تأکید کرد: بسیاری از فرماندهان القاعده و داعش، نیروهای دستگاه امنیتی حزب بعث بودند که می‌خواستند در سیستم سیاسی عراق اختلال ایجاد کنند. حاج «نصر الشمری» خاطرنشان ساخت: مقاومت اسلامی پیش‌تر در زمان اشغالگری آمریکا، آن‌ها را مجبور به خروج از عراق کرد و تأسیس داعش و گروه‌های مشابه، انتقام‌جویی آمریکایی‌ها از ملت عراق بود. فرمانده ارشد حشد شعبی افزود: فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف، جلوی سقوط کشور را گرفت و روحیه از دست رفته ملت عراق را تبدیل به حماسه و بسیجی بی‌سابقه کرد؛ درست وقتی که دستگاه‌های امنیتی عراق دچار فروپاشی کامل شده بودند. الشمری در ادامه اظهار داشت: برای دیکتاتور‌های منطقه، دیدن نظامی که سیاستمدارانش هر چهار سال یکبار به‌واسطه انتخابات برگزیده می‌‍شوند، سخت است. وی در این گفتگوی اختصاصی با شبکه ماهواره‌ای «النجباء» همچنین تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان القاعده و داعش، نیروهای دستگاه امنیتی حزب بعث بودند که می‌خواستند در سیستم سیاسی عراق اختلال ایجاد کرده و آن را به شکست بکشانند.
یورونیوزیورونیوز4 روز قبل
در این گزارش تبعات حمله احتمالی آمریکا به ایران از زوایای گوناگون و واکنش‌های احتمالی ایران به این حمله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. ورود نیروهای نیابتی به میدانان بی سی در گزارش خود به نقل از کارشناسان آمریکایی به درگیر شدن احتمالی نیروهای نیابتی ایران در صورت حمله آمریکا اشاره می‌کند. کارشناسان معتقدند که به محض وقوع یک درگیری نظامی، ایران برای حمله به منافع آمریکا و متحدانش در منطقه از نیروهای نیابتی خواهد خواست که وارد میدان شوند. بیشتر بخوانید: حمله احتمالی آمریکا نخستین رویارویی نظامی با ایران نیستایران و آمریکا از دهه‌های گذشته تاکنون بارها به یکدیگر حمله کرده‌اند. رابرتز و زخمی شدن ۱۰ سرباز نیروی دریایی آمریکا حمله‌ای نظامی به کشتی‌های جنگی و و دو سکوی نفتی ایران را استارت زدند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
اما سوالی که در این بین مطرح می‌شود این است که اگر همه گروه‌ها بر تکمیل کابینه تاکید دارند چرا تاکنون این مهم رخ نداده است. ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری در زمان معرفی وزرای کابینه به پارلمان برای رای گیری، فالح فیاض را برای پست وزارت کشور معرفی کرد، اما ائتلاف سائرون تاکنون با این موضوع مخالفت کرده است. در این بین برخی نمایندگان نیز عبدالمهدی را متهم می‌کنند که قدرت تصمیم گیری ندارد و تحت نفوذ برخی از سران احزاب است. محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق گفته است جلسات پارلمان که یکشنبه آتی آغاز می‌شود، به بررسی اسامی وزیران پیشنهادی برای تصدی وزارتخانه‌ها و پایان پرونده سرپرستی در وزارتخانه‌ها خواهد پرداخت. امروز مهلت داده شده از سوی عبدالمهدی به احزاب سیاسی برای معرفی نامزدهایشان به پایان می‌رسد و باید دید که آیا اختلافات حزبی پایان خواهد یافت یا عبدالمهدی نامزدهای مورد نظر خود را برای هفته آینده به پارلمان معرفی می‌کند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
اهمیت ژئوپلیتیک و موقعیت خاص کشور ایران از منظر هژومونی منطقه‌ای و جهانی، مقوله‌ای حساس و غیرقابل انکار در مناسبات سیاسی و راهبردی نظام بین الملل است. حمله موشکی به شرق موصلبه گزارش ایمنا و به نقل از شبکه خبری العالم، منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در نزدیکی مجتمع کاخ‌های ریاست‌جمهوری در بخش شرقی موصل که محل استقرار مشاوران نظامی آمریکا است، خبر دادند. فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در این راستا تاکید کرد، هرگونه نیروی خارجی از اقدام و تحرکی در داخل خاک عراق بدون اجازه و توافق دولت عراق منع می‌شود. عبدالمهدی افزود، همچنین فعالیت هر نیروی مسلح عراقی و غیرعراقی در خارج از چارچوب نیروهای مسلح عراق یا خارج از دستور و نظارت فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ممنوع است. نخست وزیر عراق در عین حال تاکید کرد، هر نیروی مسلحی که در چارچوب نیروهای مسلح عراق یا تحت امر فرمانده کل فعالیت می‌کند نباید اقدام، عملیات یا ذخیره نظامی یا صنعتی در خارج از اطلاع، مدیریت و کنترل و نظارت نیروهای مسلح عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح داشته باشد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مشاور امنیت ملی عراق از توافق میان احزاب سیاسی این کشور برای تکمیل کابینه و بستن پرونده تشکیل دولت طی دو هفته آینده خبر داد. به گزارش ایسنا، فالح الفیاض، مشاور امنیت ملی و رئیس حشد شعبی عراق در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم درباره مسأله تشکیل دولت این کشور اظهار کرد، طی دو هفته آینده پرونده تشکیل دولت عراق به طور کامل بسته خواهد شد و در این باره توافقی میان احزاب سیاسی صورت گرفته است. وی گفت که اختلاف‌هایی میان مسؤولان عراق درباره برخی از وزارتخانه‌ها از جمله وزارت امنیت و دادگستری وجود دارد. الفیاض در پاسخ به سؤالی درباره ایجاد پست‌های جدید در دولت عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق نیز تصریح کرد که این مسأله به نخست وزیر و توافقات احزاب سیاسی بازمی‌گردد. وی در این باره افزود: مساحت اراضی سوخته شده در مقایسه با اراضی درو شده چندان قابل توجه نیست و حجم محصولات سال جاری از محصولات ۲۰۱۸ بیشتر بوده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حمله به دو نفت کش در دریای عمان بلافاصله بعد از انتشار به تیتر یک اخبار رسانه‌های جهان تبدیل شد. یک مقام مسئول بلندپایه دولت عراق به خبرگزاری فرانسه گفت: عراق در چارچوب تمدید جدید به مدت ۹۰ روز، همچنان به واردات انرژی از ایران ادامه می‌دهد. از سوی دیگر شبکه الفرات از حمله موشکی به نزدیکی مقر فرماندهی عملیات حشد شعبی در شهر مرکز استان نینوا خبر داده است. رسانه‌های منطقه صبح روز چهارشنبه همچنین از شلیک موشک به چند شرکت نفتی خارجی در استان بصره در جنوب عراق خبر دادند. گزارش شده که در جریان این حمله دو کارگر عراقی زخمی شده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «فالح الفیاض» رئیس تشکیلات حشد شعبی تاکید کرد که پرونده تشکیل کابینه جدید عراق به صورت کامل طی دو هفته آینده بسته می‌شود. او در ادامه افزود: گروه‌های سیاسی در این خصوص توافق دارند. الفیاض به وجود برخی اختلافات در خصوص تعیین مسئولان برخی وزارتخانه‌ها به ویژه وزارتخانه‌های امنیتی و وزارت دادگستری اشاره کرد. او در خصوص آتش گرفتن زمین‌های کشاورزی در برخی مناطق عراق که گفته می‌شود عمدی بوده است، تاکید کرد: بخشی از این آتش‌سوزی‌ها ممکن است توسط عناصر داعش صورت گرفته باشند.
الفالف1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اظهار کرد: کشور در مرحله گذشته با شرایط پیچیده ناشی از جنگ‌های داخلی و خارجی، انحلال ارتش، تحمیل اشغالگری بر کشور، حضور نیروهای خارجی، مداخلات خارجی، شکل‌گیری گروه‌های مسلح، استفاده از خاک عراق برای اقدامات مسلحانه علیه اهداف و کشورها و قدرت‌های خارج از اراده و اختیارات دولت عراق روبه‌رو بود در عین حال کشور از فعالیت‌های خرابکارانه، اقدامات تروریستی به خصوص اقدامات القاعده و داعش و اشغالگری آنها و تصرف مساحت‌های گسترده‌ای از خاک عراق رنج برد، البته نیروهای مسلح ما در تمام صفوف ارتش، پلیس، نیروهای حشد شعبی، عشایر، پیشمرگ و داوطلبان و با حمایت نیروهای ائتلاف و کشورهای دوست و هم‌جوار بر آنها فائق آمد و تمام این مسائل واقعیت منطقه‌ای و بین‌المللی عراق را نشان می‌دهند. فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در این راستا تاکید کرد، هرگونه نیروی خارجی از اقدام و تحرکی در داخل خاک عراق بدون اجازه و توافق دولت عراق منع می‌شود. وی تاکید کرد، هر دولتی از منطقه یا خارج آن از حضور در خاک عراق و انجام فعالیت‌هایی علیه نیروی دیگر یا کشور مجاور دیگر یا هرگونه حضور نظامی خارجی در خاک عراق و خارج از آن بدون توافق با دولت منع می‌شود. عبدالمهدی افزود، همچنین فعالیت هر نیروی مسلح عراقی و غیرعراقی در خارج از چارچوب نیروهای مسلح عراق یا خارج از دستور و نظارت فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ممنوع است. نخست وزیر عراق در عین حال تاکید کرد، هر نیروی مسلحی که در چارچوب نیروهای مسلح عراق یا تحت امر فرمانده کل فعالیت می‌کند نباید اقدام، عملیات یا ذخیره نظامی یا صنعتی در خارج از اطلاع، مدیریت و کنترل و نظارت نیروهای مسلح عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح داشته باشد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه الفرات از حمله موشکی به نزدیکی مقر فرماندهی عملیات حشد شعبی در شهر مرکز استان نینوا خبر داده است. یک منبع امنیتی عراقی گفته است انفجار این موشکی هیچ خسارتی به دنبال نداشته است. این در حالی است که شبکه اسکای نیوز عربی امارات مدعی حمله موشکی به مجتمع کاخ‌های ریاست جمهوری در موصل که مقر نیروهای آموزش دهنده آمریکایی است، شده است. انتهای پیام/
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «فالح الفیاض» رئیس تشکیلات حشد شعبی تاکید کرد که پرونده تشکیل کابینه جدید عراق به صورت کامل طی ۲ هفته آینده بسته می‌شود. وی در ادامه افزود: گروه‌های سیاسی در این خصوص توافق دارند. الفیاض به وجود برخی اختلافات در خصوص تعیین مسئولان برخی وزارتخانه‌ها به ویژه وزارتخانه‌های امنیتی و وزارت دادگستری اشاره کرد. وی در خصوص آتش گرفتن زمین‌های کشاورزی در برخی مناطق عراق که گفته می‌شود عمدی بوده تاکید کرد: بخشی از این آتش سوزی‌ها ممکن است توسط عناصر داعش صورت گرفته باشد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هیئت حشد شعبی در بیانیه‌ای از اجرای ۵۸۰ عملیات در هشت استان در نیمه نخست سال جاری میلادی و همچنین خنثی شدن ۱۰۳ عملیات تروریستی و هلاکت ۸۱ تروریست و سرکرده داعشی خبر داد. هیئت حشد شعبی در بیانیه خود آورده است نیروهای حشد شعبی در سطوح و تشکیلات مختلف، ۵۸۰ عملیات امنیتی در هشت استان مرکزی، ‌شمالی و غربی برای تامین امنیت آن و پایان تهدید گروه تروریستی داعش در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ انجام دادند. این بیانیه آورده است همچنین ۱۰۳ عملیات تروریستی طی این مدت در بخش‌ها و محورهای مختلف کشف و خنثی شده است. حشد شعبی در ادامه این بیانیه افزود عملیات امنیتی و خنثی شدن حملات تروریستی به هلاکت ۸۱ تروریست و سرکرده گروه تروریستی داعش منجر شده است. از سوی دیگر شبکه الفرات از موفقیت نیروهای سازمان اطلاعات نظامی در نفوذ به یک هسته پنهان و خنثی کردن عملیات تروریستی آن در شهر الرمادی خبر داده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نیروهای حشد شعبی و گروه‌های مقاومت برای مبارزه با تروریسم و دفاع از عراق به مناسبت سالروز صدور فتوای جهاد کفایی و تأسیس حشد شعبی تجدید میثاق کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از العهد، منابع حشد شعبی اعلام کردند: تشکیلات حشد شعبی و گروه‌های مقاومت با حضور فرماندهی عملیات فرات میانی در منطقه بین الحرمین در کربلا رژه رفتند. از سوی دیگر، ائتلاف الفتح عراق در واکنش به پرتاب خمپاره به منطقه الخضراء اعلام کرد این اقدامات جنایتکارانه را محکوم و از دولت و سازمان‌های امنیتی برای پیگیری و مجازات عاملان آن حمایت می‌کند. پیشتر سه خمپاره به منطقه الخضراء که ساختمان‌های دولتی و سفارتخانه‌های خارجی در آنجا واقع است، شلیک شد و پلیس اعلام کرد که این حملات تلفات جانی و مالی به دنبال نداشت. الفتح در ادامه اعلام کرد که حمله خمپاره‌ای و موشکی به منطقه الخضراء، پایگاه «بلد» و منطقه الجادریه طی روزهای گذشته را پیگیری می‌کند.
مهرمهر1 هفته قبل
واقعیت آن است که فتوای جهاد کفایی آیت الله سیستانی در برهه‌ای حساس از تاریخ عراق موجب شد تا این کشور بار دیگر روی صلح و ثبات را به خود ببیند. امروز نیز حشد شعبی به عنوان یکی از گروه‌های ضامن صلح، امنیت و ثبات عراق جزئی از ساختار رسمی نیروهای مسلح این کشور شناخته می‌شود و این، تنها یکی از دستاوردهای ماندگار فتوای مرجعیت دینی عراق محسوب می‌شود. در همین حال، «هادی العامری» دبیرکل سازمان «بدر» عراق نیز نقش فتوای تاریخی جهاد کفایی آیت الله سیستانی در غلبه بر تروریسم داعشی را مهم می‌داند و می‌گوید: «اگر فتوای تاریخی آیت الله سیستانی و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از عراق نبود، این کشور بدون شک به دنبال هجمه تکفیری‌ها سقوط می‌کرد». در هر صورت، آنچه که واضح به نظر می‌رسد این است که فتوای تاریخی «جهاد کفایی» در رو ژوئن سال ۲۰۱۴ ضربات جبران ناپذیری را به تکفیری‌های داعش تحمیل کرد. اکنون که پنجمین سالروز صدور جهاد کفایی مرجعیت دینی عراق فرا رسیده، بیش از پیش اهمیت این فتوای تاریخی آشکار شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المیادین، فالح الفیاض در پنجمین سال تشکیل حشد شعبی بر اساس فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی عراق برای نبرد با گروه تروریستی داعش، نیروهای بسیج مردمی را بیانگر قدرت مردم دانست. وی خاطر نشان کرد حشد شعبی وجدان عراق و روح نیروهای مسلح است و به تعلق به آن افتخار می‌کند و باید روزی ملی برای حشد وجود داشته باشد. انتهای پیام/
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «فالح الفیاض» رئیس حشد شعبی عراق گفت: آنچه که برای آینده ملت عراق خواسته شده است، تثبیت احساس یأس و سرخوردگی است، نیروهای دیگر نمی‌توانند قدرت ملت عراق را حدس بزنند. وی یادآور شد: باید بدانیم که نباید تسلیم ناامیدی شویم و قدرت تغییر را از دست بدهیم، دولت عراق دو مسئولیت اساسی دارد و آن احترام به ارزشها و اصول و احترام به ملت‌ها است. فیاض خاطرنشان کرد: حشد شعبی باید برای سازندگی اقتصادی برنامه ریزی کند، برای مقابله با چالشها نیازمند عزم ملی هستیم، امروز روز عید فتوای مرجعیت برای تأسیس حشد شعبی است و باید عید ملی باشد. رئیس حشد شعبی یادآور شد که محدودیت‌های قانونی و فاکتورهای آموزشی نباید مانع جانفشانی شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
حلبوسی افزود پنج سال پیش در چنین روزهایی، عراق با بزرگترین چالش تاریخ خود روبرو بود بهطوری که هزاران افراطی و جنایتکار که توحش و جنایت را به عنوان وسیله‌ای برای رواج افکار و عقاید خود قرار دادند، دور هم جمع شدند. رئیس پارلمان عراق همچنین از خانواده‌های شهدا و مجروحان و رزمندگان شجاع و کسانی که پیروزی را رقم زدند اعم از نیروهای ارتش، موسسه دینی، حشد شعبی، حشد عشائری، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، نیروهای پیشمرگه، نیروی هوایی، جنگنده‌های ارتش و تمام دستگاه‌های امنیتی تشکر و قدردانی کرد. حلبوسی همچنین به طور ویژه به تمام نیروهای حشد شعبی و عشایری به مناسبت سالروز تاسیس حشد که برابر است با سیزدهم ژوئن است، تبریک گفت. نامه نایب رئیس حشد شعبی به آیت الله سیستانیخبر دیگر اینکه ابو مهدی المهندس نایب رئیس هیئت حشد شعبی عراق امروز پنجشنبه در نامه‌ای به آیت الله سیستانی مرجع عالی دینی تاکید کرد عراق پیشگام کشورهایی شده است که تکفیر و افراط گرایی را شکست داد. المهندس با اشاره به خنثی شدن توطئه‌های داخلی و خارجی در عراق به برکت فتوای جهاد کفایی و شکست گروه تروریستی داعش بر باقی ماندن رزمندگان حشد شعبی بر عهد و پیمان خود برای ادامه راه جهاد و ایستادگی و فداکاری تاکید کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه الفرات، یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان که به عراق رفته است، امروز در نجف اشرف با مقتدی صدر رهبر جریان صدر دیدار کرد. بن علوی روز چهارشنبه ۲۲ مهر وارد بغداد شد و بازگشایی سفارت عمان در عراق را اعلام کرد. یک منبع به السومریه گفت پارلمان عراق در نشست امروز خود، با اجماع روز سیزدهم ژوئن را به عنوان روز ملی اعلام کرد. انتقال دفتر منطقه‌ای یونسکو به عراقخبر دیگر اینکه دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق از انتقال دفتر منطقه‌ای یونسکو به بغداد خبر داد. وزارت نفت عراق: حادثه دریای عمان تاثیری بر صادرات عراق نگذاشته استخبر دیگر از عراق اینکه سخنگوی وزارت نفت عراق امروز اعلام کرد حادثه دریای عمان تاثیری بر صادرات نفت عراق نگذاشته است.

به انتهای لیست رسیدید