آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی
حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی

آیت‌الله علی خامنه‌ای

فردا نیوزفردا نیوز34 دقیقه قبل
معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب به ادعای دروغ خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR پاسخ داد. خبرگزاری فارس: «مهدی فضائلی» معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب با انتشار پستی در توئیتر، به ادعای دروغ خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR پاسخ داد و نوشت: اینکه بودجه یک موسسه منسوب به رهبری معلوم باشد امر مثبت و ارزشمندی است، اما بی اطلاعی یا تجاهل مغرضانه خبرنگار یک رسانه نسبت به تفاوت سایت اینترنتی یک موسسه با موسسه‌ای با فعالیت‌های متعدد، حتما خوب نیست. چه خوب است مجموعه‌های ضدانقلاب نیز به مخاطبانشان بگویند بودجه شان چقدر است و از کجا تامین می‌شود! پیشتر این خبرنگار با انتشار پستی در توئیتر درباره بودجه سایت Khamenei. ir ادعای عجیبی را مطرح کرده و گفته بود که بودجه ۲۹ میلیاردی این سایت در سال ۹۹ به ۳۴ میلیارد تومان افزایش یافته است. انتهای پیام/
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب نسبت به ادعای خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR واکنش نشان داد. خبر آنلاین: معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب نسبت به ادعای خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR واکنش نشان داد. مهدی فضائلی معاون دفتر نشر آثار رهبری در واکنش به ادعای دروغ خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR اظهار کرد: اینکه بودجه یک موسسه منسوب به رهبری (هرچند تصویب نشده و نامعلوم از نظر میزان تخصیص نهایی) معلوم باشد، امر مثبت و ارزشمندی است. اما بی اطلاعی با تجاهل مغرضانه خبرنگار یک رسانه نسبت به تفاوت سایت اینترنتی یک موسسه با موسسه‌ای با فعالیت‌های متعدد و متنوع حتما خوب نیست. وی گفت: چه خوب است مجموعه‌های ضد انقلاب نیز به مخاطبانشان بگویند بودجه‌شان چقدر است و از کجا تأمین می‌شود!
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب نسبت به ادعای خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR واکنش نشان داد. مهدی فضائلی معاون دفتر نشر آثار رهبری در واکنش به ادعای دروغ خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR اظهار کرد: اینکه بودجه یک موسسه منسوب به رهبری (هرچند تصویب نشده و نامعلوم از نظر میزان تخصیص نهایی) معلوم باشد، امر مثبت و ارزشمندی است. اما بی اطلاعی با تجاهل مغرضانه خبرنگار یک رسانه نسبت به تفاوت سایت اینترنتی یک موسسه با موسسه‌ای با فعالیت‌های متعدد و متنوع حتما خوب نیست. وی گفت: چه خوب است مجموعه‌های ضد انقلاب نیز به مخاطبانشان بگویند بودجه‌شان چقدر است و از کجا تأمین می‌شود! البته این اطلاع رسانی مانند توئیت این خبرنگار نباشد.
مهرمهر2 ساعت قبل
جامعه ایران امروز تحت ۴ کلمه قابل تعریف است و آن اینکه ساختار جامعه ما عبارت است از «نارضایتی اجتماعی گسترده و عمیق». پرویز امینی گفت: این نارضایتی اجتماعی گسترده و عمیق از کجا می‌آید؟ یک لایه بنیادین، یک لایه میانی و یک لایه توسعه بخش دارد. جنبش‌های اجتماعی و اعتراضات در بستر رکود قدرت بروز پیدا می‌کنند. این جامعه‌شناس افزود: مسئله هفتم این است که در سیستم سیاسی ما رادیکالیسم محور اصلی است. تهران تعلق خود از سیستم را برید و دیگر به لحاظ هنجاری و عاطفی در آن سیستم عمل نمی‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
با گذشت ۶ ماه از سفر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران با هدف ارسال پیام دونالد ترامپ به رهبر ایران، اکنون بار دیگر در آستانه سفر قریب‌الوقوع حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران به ژاپن، توکیو از «تلاش‌هایی» با هدف «میانجی‌گری» بین ایران و آمریکا خبر داده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شینزو آبه روز دوشنبه ۱۸ آذر در سخنانی تاکید کرد که ژاپن به‌دنبال میانجی‌گری بین ایران و آمریکاست و جامعه بین‌المللی نیز چنین انتظاری دارد. این درحالی است که از اکتبر ۲۰۰۰ تاکنون، هیچ رئیس‌جمهور ایرانی به ژاپن سفر نداشته است. محمد خاتمی رئیس‌جمهور وقت ایران در اکتبر ۲۰۰۰ به ژاپن سفر کرده بود. در این بین مهم‌ترین اهرم ژاپن برای ایجاد تغییر در تنش فزاینده ایران و آمریکا، اعتماد و احترامی است که نزد طرفین دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
مهدی فضائلی معاون دفتر نشر آثار رهبری در واکنش به ادعای دروغ خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR اظهار کرد: اینکه بودجه یک موسسه منسوب به رهبری (هرچند تصویب نشده و نامعلوم از نظر میزان تخصیص نهایی) معلوم باشد، امر مثبت و ارزشمندی است. اما بی اطلاعی با تجاهل مغرضانه خبرنگار یک رسانه نسبت به تفاوت سایت اینترنتی یک موسسه با موسسه‌ای با فعالیت‌های متعدد و متنوع حتما خوب نیست. وی گفت: چه خوب است مجموعه‌های ضد انقلاب نیز به مخاطبانشان بگویند بودجه‌شان چقدر است و از کجا تأمین می‌شود! البته این اطلاع رسانی مانند توئیت این خبرنگار نباشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، لایحه بودجه سال ۹۹ روز یکشنبه ۱۷ آذر، توسط حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در شهریورماه سال جاری در ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه ۹۹ کل کشور گفته بود: از نظر ماهوی و ماهیتی، بودجه سال ۱۳۹۹ با بودجه سال‌های قبل متفاوت خواهد بود و آن لحاظ کردن اصلاحات ساختاری در بودجه است. در همین رابطه، «محمدرضا پورابراهیمی» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به مطابقت لایحه بودجه سال ۹۹ با برنامه اصلاح ساختار اقتصادی گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ هیچ‌گونه انطباقی با اصلاح ساختار اقتصادی نداشته و این بودجه درست به مانند متن بودجه در ادوار گذشته بوده و تکراری است. همانطور که در سخنان پورابراهیمی نمود داشت، شانه خالی کردن دولت از اصلاح ساختار بودجه ۹۹ در شرایطی است که دولت باید تا تیر ۹۸ بودجه سال ۹۸ – نه بودجه ۹۹- را به لحاظ ساختاری اصلاح می‌کرد و به تبع آن همین اصلاح ساختار را در تدوین بودجه سال‌های آتی لحاظ می‌کرد. این همه در حالی است که دولت وعده داده بود، هم بودجه ۹۸ را به لحاظ ساختاری اصلاح کند و هم بودجه ۹۹ را مبتنی بر ساختار اصلاح شده، تدوین کند؛ ظاهرا این وعده نیز که تاثیرات کلانی بر اقتصاد ملی داشت، عملی نشد!
الفالف3 ساعت قبل
درخصوص نحوه اجرا هم هرچه فکر می‌کنیم شاید بشود گفت از این بدتر و ناقص‌تر نمی‌شد. ** دولت تعمد داشت که طرح بنزین در ساعت صفر اجرا شودموضوع دوم، نحوه اجرای آن است. این یک بحث فرهنگی است که نشان می‌دهد ما نحوه اعتراض کردن را کمتر آموزش دیدیم. ** مجوز اعتراض به مردم حق دولت نیست وظیفه‌اش استاز طرف دیگر، فرهنگ اعتراض هم در جامعه نهادینه نشده و مردم ما هم بلد نیستند چطور اعتراض کنند. اگر به طرح اعتراض می‌کردند، خب این شورا را خود ایشان برای دوران تحریم گذاشتند و این طرح هم به هرحال به تصمیم سران این شورا رسیده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
اما «آبه شینزو» گفت: ژاپن به دنبال میانجی‌گری بین ایران و آمریکا برای کاهش تنش‌ها و دستیابی به ثبات در منطقه است. طبق این گزارش «منبع دیپلماتیک به خبرگزاری کیودو گفتند در صورت سفر روحانی به ژاپن، آبه از وی خواهد خواست به تعهدات خود در توافق برجام عمل کند (!) همچنین روزنامه ژاپن تایمز در گزارشی که مورد استقبال روزنامه «ایران» قرار گرفت، مدعی شد «آمریکا با سفر حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، به ژاپن موافقت کرده است»! چرا نخست‌وزیر ژاپن به جای طلبکاری از آمریکا، وعده می‌دهد که اجرای کامل برجام را از روحانی بخواهد؟ در ۱۹ ماه گذشته، ایران برجام را اجرا نمی‌کند یا آمریکا؟! اما برای چه؟ به تعبیر خود آقای روحانی، کشورها مگر دیوانه شده‌اند که با چنان دولتی مذاکره کنند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب نسبت به ادعای خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR واکنش نشان داد. خبرآنلاین: معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب نسبت به ادعای خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR واکنش نشان داد. مهدی فضائلی معاون دفتر نشر آثار رهبری در واکنش به ادعای دروغ خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR اظهار کرد: اینکه بودجه یک موسسه منسوب به رهبری (هرچند تصویب نشده و نامعلوم از نظر میزان تخصیص نهایی) معلوم باشد، امر مثبت و ارزشمندی است. اما بی اطلاعی با تجاهل مغرضانه خبرنگار یک رسانه نسبت به تفاوت سایت اینترنتی یک موسسه با موسسه‌ای با فعالیت‌های متعدد و متنوع حتما خوب نیست. وی گفت: چه خوب است مجموعه‌های ضد انقلاب نیز به مخاطبانشان بگویند بودجه‌شان چقدر است و از کجا تأمین می‌شود!
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
این درحالی است که از اکتبر ۲۰۰۰ تاکنون، هیچ رئیس‌جمهور ایرانی به ژاپن سفر نداشته است. محمد خاتمی رئیس‌جمهور وقت ایران در اکتبر ۲۰۰۰ به ژاپن سفر کرده بود. باید در نظر داشت که ۴ ماه بعد از سفر نخست‌وزیر ژاپن به تهران، مشاور وی به تهران سفر کرد؛ گفته می‌شد که سفر مشاور شینزو آبه به تهران که اواخر مهر ماه انجام گرفت با هدف پیگیری ابتکارات «آبه» بوده است. پس از آن بود که عراقچی در گفت‌وگو با شبکه «ان‌اچ‌کی» ژاپن در وین از سفر احتمالی اواخر ماه جاری حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران به ژاپن خبر داد. تصمیم حساس آبهدولت شینزو آبه‌ در عین حال قرار است یک طرح بحث‌برانگیز برای اعزام نیروی دریایی به آب‌های خاورمیانه را تصویب کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
دیروز طی خبری خانه موسیقی در مورد لغو مراسم جشن سالانه خانه موسیقی اطلاع‌رسانی کرد. در خبر لغو این جشن چنین آمده بود: «در پی وقوع حوادث اخیر و به منظور ابراز همدردی با هموطنان داغدیده، جشن بیستمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی لغو شد.» «حمیدرضا نوربخش» مدیرعامل خانه موسیقی گفته است: ما جشن سالگرد تاسیس خانه موسیقی را معمولا در فصل پاییز برگزار می‌کنیم. اما به خاطر اعتراض به اغتشاش‌گران و برای احترام به آن‌ها که توسط همین اغتشاش‌گران جان خود را ازدست دادند مراسم جشن سالانه خانه موسیقی را لغو کردیم. به همین دلیل جمع‌بندی هیات‌مدیره این بود که این فضای کنونی فضای برگزاری مراسم جشن خانه موسیقی نیست. هیات مدیره خانه موسیقی، شامل هفت نفر از اعضای کمیته‌های تخصصی است که با رای مجمع عمومی برای مدت چهار سال انتخاب می‌شوند و وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت بر فعالیت‌های خانه موسیقی را بر عهده دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «مهدی فضائلی» معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب با انتشار پستی در توئیتر، به ادعای دروغ خبرنگار یک رسانه خارجی درباره بودجه سایت KHAMENEI. IR پاسخ داد و نوشت: اینکه بودجه یک موسسه منسوب به رهبری معلوم باشد امر مثبت و ارزشمندی است، اما بی اطلاعی یا تجاهل مغرضانه خبرنگار یک رسانه نسبت به تفاوت سایت اینترنتی یک موسسه با موسسه‌ای با فعالیت‌های متعدد، حتما خوب نیست. چه خوب است مجموعه‌های ضدانقلاب نیز به مخاطبانشان بگویند بودجه شان چقدر است و از کجا تامین می‌شود! پیشتر این خبرنگار با انتشار پستی در توئیتر درباره بودجه سایت Khamenei. ir ادعای عجیبی را مطرح کرده و گفته بود که بودجه ۲۹ میلیاردی این سایت در سال ۹۹ به ۳۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی اکبر احمدیان سه‌شنبه‌شب در یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان و هفت شهید خوشنام و گمنام اظهار داشت: استقلال و آزادی از مهمترین پیام‌ها و ارزش‌های شهدا است. رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نگاه ما به خانواده شهدا نگاه محروم به دارا است خاطرنشان کرد: خانواده شهدا و شهیدان نیاز به برگزاری یادواره ندارند. وی ادامه داد: افزود: برگزاری یادواره شهدا این است که چراغی که شهیدیان و خانواده معظم شهدا برای ما و برای خروج از ظلمات روشن کرده‌اند، روشن و سرپا نگه داریم. این جامعه است که به برگزاری یادواره شهدا نیازمند است نه شهیدان که مقرب درگاه خداوند قرار دارند. احمدیان با اعلام این که اگر بتوانیم در این یادواره‌ها، این ارزش‌ها را زنده نگه داریم آن زمان شهدا از ما راضی خواهند شد، ادامه داد: اگر یادواره شهدا برگزار می‌شود برای این است که با برگزاری این یادواره‌ها، برای پاس داشت آرمان هایی است که شهدا برای آن قد علم کرده و جانشان را فدا کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
با گذشت ۶ ماه از سفر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران با هدف ارسال پیام دونالد ترامپ به رهبر ایران، اکنون بار دیگر در آستانه سفر قریب‌الوقوع حسن‌ روحانی، رئیس‌جمهور ایران به ژاپن، توکیو از «تلاش‌هایی» با هدف «میانجی‌گری» بین ایران و آمریکا خبر داده است. شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن گفت که کشورش درحال برنامه‌ریزی سفر حسن روحانی به توکیو است چون ژاپن می‌خواهد درحل «بن‌بست هسته‌ای بین تهران و واشنگتن» و «کاهش تنش در خاورمیانه» که منبع ۸۰ درصد نفت موردنیاز ژاپن است نقش فعال‌تری ایفا کند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شینزو آبه روز دوشنبه ۱۸ آذر در سخنانی تاکید کرد که ژاپن به‌دنبال میانجی‌گری بین ایران و آمریکاست و جامعه بین‌المللی نیز چنین انتظاری دارد. این درحالی است که از اکتبر ۲۰۰۰ تاکنون، هیچ رئیس‌جمهور ایرانی به ژاپن سفر نداشته است. نخست‌وزیر ژاپن حتی در فضای غیررسمی و درحاشیه سفر ترامپ به ژاپن، با او به بازی گلف که به آن علاقه‌مند است پرداخت؛ موضوعی که سوژه عکاسان خبری نیز شد.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی10 ساعت قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
فراروفرارو11 ساعت قبل
از صبح سه شنبه برخی منابع از احتمال رفع فیلتر تلگرام خبر دادند، وقتی که تکذیب شد گمانه زنی‌های تازه‌ای مطرح گردید. از صبح سه شنبه برخی منابع از احتمال رفع فیلتر تلگرام خبر دادند، وقتی که تکذیب شد گمانه زنی‌های تازه‌ای مطرح گردید. یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات به روزنامه شهروند گفت: «سورپرایز وزیر، اینترنت ملی نیست و اصولا نگرانی در این‌باره وجود ندارد.» مقام آگاه افزود: "چیزی به نام اینترنت ملی نداریم و آن چه از آن با نام اینترنت ملی یاد می‌شود، «شبکه ملی اطلاعات» است که آن هم قرار نیست دسترسی کاربران ایرانی را به شبکه جهانی اینترنت قطع کند. محمد جواد آذری جهرمی که از فعالترین وزرای دولت به حساب می‌آید هر چند وقت یکبار سورپرایزی برای مردم دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سوال محوری و مهمی که این روزها و پس از رخدادهای تلخ چند هفته گذشته ناشی از اصلاح قیمت بنزین در کشور مطرح می‌شود تعداد و چرایی عدم اعلام آمار رسمی کشته شدگان این حوادث است. تاکنون پاسخ روشنی نه درباره اصل موضوع و نه درباره علت به طول انجامیدن اعلام آمار کشته شدگان به افکار عمومی داده نشده است. این در حالی است که رسانه‌های معاند، با تمرکز بر موضوع کشته شدگان رخدادهای اخیر، اهداف کاملا مغرضانه‌ای را برای ایجاد بی اعتمادی در مردم و همچنین تحریک نهادهای بین المللی برای صدور قطعنامه‌های حقوق بشری علیه کشورمان، پیگیری می‌کنند. طبیعتا عدم اعلام آمار رسمی از سوی نهادهای ذیربط، به تقویت این شایعات و اثرگذاری تبلیغات سوء جریانهای معاند جمهوری اسلامی در فضای افکار عمومی کمک شایانی کرده است. حال اما؛ این سوال مطرح است که آیا آمار رسمی از کشته شدگان حوادث اخیر وجود ندارد و یا اگر وجود دارد، دلیل طولانی شدن فرآیند اعلام آن چیست؟ پیگیری‌های «نورنیوز» نشان می‌دهد که آمار دقیق کشته شدگان نزد نهادهای مربوطه موجود است، اما عدم اطلاع رسانی درباره آن، از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، تاکنون به طول انجامیده است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: توطئه‌های دشمن به گونه‌ای طراحی می‌شود که هر روز نظام را بر سر دوراهی و دغدغه‌ها قرار می‌دهد اما با درایت و مدیریت رهبر معظم انقلاب، این توطئه‌ها خنثی شده و نتیجه آن همراهی گسترده مردم است. سردار علی اکبر احمدیان شامگاه سه شنبه در یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان و هفت شهید خوشنام‌وگمنام اظهار داشت: نگاه ما به خانواده شهدا نگاه محروم به دارا است. وی با بیان اینکه خانواده شهدا و شهیدان نیاز به برگزاری یادواره ندارند، افزود: برگزاری یادواره این است که چراغی که شهیدان و خانواده معظم شهدا برای ما و برای خروج از ظلمات روشن کرده‌اند، فروزان نگه داریم. رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این جامعه است که به برگزاری یادواره شهدا نیازمند است نه شهیدان که مقرب درگاه خداوند هستند. احمدیان با اشاره به ارزش‌ها و آرمان‌های امام امت و مقام معظم رهبری گفت: غبارزدایی از چهره مخدوش اسلام طی چندین قرن، ارائه مفاهیم اسلام ناب محمدی به مردم و توجه به مردم ارزش هایی است که امام راحل و مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته و دارند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، با توجه به اینکه تاکنون آمار رسمی در خصوص تعداد کشته‌شدگان رخدادهای اخیر منتشر نشده است، رسانه‌های معاند و مقامات کشورهای غربی شایعات زیادی را در این خصوص منتشر کرده‌اند. مطابق پیگیری‌های پایگاه خبری تحلیلی «نورنیوز»، آمار دقیق در این زمینه موجود است، اما از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، اعلام آن به طول انجامیده تا حق کسی تضییع نگردد. در همین خصوص می‌توان به نامه دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی به رهبر انقلاب و کسب تکلیف از ایشان اشاره کرد. در واقع دستور و تاکید رهبری مبنی بر رعایت دقت و رافت اسلامی در شناسایی و نحوه رسیدگی به موضوع کشته شدگان و خانواده‌های آنها، ضرورت بررسی دقیق‌تر را اجتناب ناپذیر نموده است. بدیهی و ضروری است که بین آنکه قرار است «شهید» محسوب شود با آنکه در اثر اقدام مسلحانه علیه نظم و امنیت عمومی کشته شده، باید مرزبندی دقیق صورت بپذیرد.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خداوند در قرآن بر انسان‌ها منت گذاشته است و این نعمت ارزشمند ولایت و رهبری است افزود: این مسئله در حقیقت ارزش و اهمیت این مهم را نشان می‌دهد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در آن زمان مقام معظم رهبری نیز بعد از تحمل زندان‌ها و شکنجه‌های متعدد به ایرانشهر و جیرفت تبعید شدند و این نعمت ولایت و رهبری است. وی با بیان اینکه ولایت و رهبری از جمله این عناصر مهم است گفت: همه تلاش دشمنان این است که مقام معظم رهبری را تضعیف کنند و از بین ببرند اما نمی‌توانند. قالیباف دومین عنصر مهم و اساسی را مردم دانست و افزود: این مردم هستند که اگر در میدان نباشند ولایت هم نمی‌تواند خواسته‌های خود را تحقق بخشد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه مشکلات امروز را می‌شود به ثبات رساند چرا که این ظرفیت در کشور وجود دارد افزود: مجلس پیش رو اولین گامی است که برای این مهم باید برداشته شود.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
تبلیغات کاغذی منجر به هدر رفت منابع طبیعی می‌شود/ دوران انتخابات، عروسی تبلیغ کنندگان کاغذی است! عارف از ادامه راه در بهارستان منصرف شد/ آیا معاون اول دولت اصلاحات به دنبال جبران مافات در ۱۴۰۰ است؟
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، با توجه به اینکه تاکنون آمار رسمی در خصوص تعداد کشته‌شدگان رخدادهای اخیر منتشر نشده است، رسانه‌های معاند و مقامات کشورهای غربی شایعات زیادی را در این خصوص منتشر کرده‌اند. آمارهای دروغ و جهت دار با اعلام اعدادی چون ۳۵۰ یا ۵۰۰ و یا هزاران کشته‌ای که ترامپ مدعی شد، نمونه‌ای از شایعاتی است که رسانه‌های معاند بدان دامن می‌زنند. مطابق پیگیری‌های پایگاه خبری تحلیلی «نورنیوز»، آمار دقیق در این زمینه موجود است، اما از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، اعلام آن به طول انجامیده تا حق کسی تضییع نگردد. در همین خصوص می‌توان به نامه دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی به رهبر انقلاب و کسب تکلیف از ایشان اشاره کرد. بدیهی و ضروری است که بین آنکه قرار است «شهید» محسوب شود با آنکه در اثر اقدام مسلحانه علیه نظم و امنیت عمومی کشته شده، باید مرزبندی دقیق صورت بپذیرد.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، آیت الله کاظم صدیقی شامگاه سه شنبه در همایش نقش امر به معروف و نهی از منکر در حفظ نظام اسلامی اظهار داشت: سلاح مردم ایران در دوران طاغوت، امر به معروف و نهی از منکر بود و یکی از دلایل اصلی و عوامل مهم انقلاب اسلامی ایران را می‌توان امر به معروف و نهی از منکر دانست. امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: سلاح مردم ایران، امر به معروف و نهی از منکر بود و یکی از دلایل اصلی و عوامل مهم انقلاب اسلامی ایران را می‌توان امر به معروف و نهی از منکر دانست. وی بیان کرد: امام راحل با حرکت مسلحانه کاملا مخالف بودند و حرکت امام خمینی (ره)، حرکت احیای سنت پیامبر اکرم (ص) و اجرای امر به معروف و نهی از منکر بود. اما حرکت مردم در راستای امر به معروف و نهی از منکر، باعث شد تا این‌ها خودشان از حکومت کناره گیری کنند. به گزارش تسنیم، در پایان این همایش از آمران به معروف و ناهیان از منکر پیشتاز استان اصفهان تقدیر و تجلیل شد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
درخصوص نحوه اجرا هم هرچه فکر می‌کنیم شاید بشود گفت از این بدتر و ناقص‌تر نمی‌شد. ضمن اینکه در این طرح، دولت همه آنچه آقای روحانی و معاونین و وزرایش در ۶ سال اخیر ادعای آن را داشتند، زیر پا گذاشت. این یک بحث فرهنگی است که نشان می‌دهد ما نحوه اعتراض کردن را کمتر آموزش دیدیم. معمولا هم ایشان دخالت کارشناسی نمی‌کنند الا در مواقعی که نظرات طرفین مثلا برابر است و به هرحال باید یک تصمیم برای اجرای کار گرفته شود. اگر به طرح اعتراض می‌کردند، خب این شورا را خود ایشان برای دوران تحریم گذاشتند و این طرح هم به هرحال به تصمیم سران این شورا رسیده است.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف عصر امروز در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو در سالن جابر بن حیان این دانشگاه برگزار شد، سخنانی را مطرح کردند. علیرضا قادری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در بخشی از سخنان خود، اظهار داشت: امروز میهمان سخنگوی دولت تدبیر و امید هستیم. دولتی که ۶ سال تدبیر و امید را به گونه‌ای دیگر معنی کرده است. مردم به خوبی وعده‌های دولت را به یاد دارند و امروز با دو وعده یارانه سفره خود را کوچک‌تر می‌بینند. مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفت: دولتی که نمی‌تواند طی ۴ سال مشکلات را حل و تدبیر کنند، چگونه از رفراندوم ۴۰ ساله می‌گوید.
الفالف16 ساعت قبل
مسلح به تولیدگروه عکس الف، ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۱۸ ۳۹۸۰۹۱۹۱۵۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارحضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «تولید بایستی در کشور پیشرفت پیدا کند؛ علاج کار این است. راهبرد اساسی ما مصون‌سازی اقتصاد از تحریم است؛ آسیب‌ناپذیرکردن و در واقع مسلح‌کردن انقلاب به سلاح تولید داخلی و اراده‌ی داخلی و مانند اینها.» ۹۸/۰۸/۲۸
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: در سطح کشور در حدود دو هزار دانشگاه، مرکز آموزش عالی و پژوهشگاه فعال است که بیشتر این مراکز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد شده‌اند، همچنین در آستانه وجود ۱۰۰ هزار عضو هیئت‌علمی در کشور قرار داریم که به‌واسطه تنگناهای موجود روند رشد آن کاهش‌یافته است. وی با بیان اینکه کاروان اقتصاد پژوهش در کشور به حرکت درآمده است و یک و نیم درصد از تولید ناخالص ملی در حوزه پژوهش هزینه می‌شود، ابراز کرد: باید این رقم افزایش یابد، چراکه بودجه پژوهشی کشور، شرایط خوبی ندارد و باید این بودجه در جهت رشد و تعالی علمی و پژوهشی موردبازنگری قرار بگیرد. وی خاطرنشان کرد: در کشور دو بال بزرگ پژوهش و تحقیق عبارت از حوزه و دانشگاه است، هرچند هم‌گرایی حوزه و دانشگاه با وجود موفقیت‌ها، از وضع مطلوبی برخوردار نیست و باید حوزه و دانشگاه به سنت‌های پیشین بازگردند. مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: در حال حاضر زیرساخت‌های آزمایشگاهی و پژوهشی در کشور در سطح مطلوبی قرار دارد و در حدود ۲۰ فناور برتر در کشور فعال بوده که در جایگاه ۷ تا ۲۰ در سطح جهان قرار دارند. اعرافی یادآور شد: با وجود تحریم‌ها و وضعیت اقتصادی، درخشش خوبی به لحاظ توسعه علمی داشته‌ایم و با افزایش صدها رشته دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری درحال‌توسعه هستیم.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مرضیه دهقانی، فرزند سردار شهید محمد دهقانی و از فعالان فرهنگی در زمینه حمایت از کشمیر است. آشنایی با آنها این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانیم از مظلومیت مردم کشمیر بگوییم. دهقانی با اشاره به حمایت از مردم کشمیر گفت: من کار مستند و فیلم انجام می‌دهم. وی در پایان گفت: الان می‌بایست ما به طور گسترده در چند بخش کار کنیم و یکی از مسائلی که نیاز به کار فرهنگی بسیار دارد، طرح مظلومیت مردم کشمیر است. فرقی نمی‌کند که کجا باشد؛ لبنان، سوریه، پاکستان، کشمیر، هند و … همه در این مسئله آزادی‌خواهی نقش دارند.

به انتهای لیست رسیدید

حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی

سید علی حسینی خامنه (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۱۸، مشهد) معروف به سید علی خامنه‌ای، روحانی مسلمان، مجتهد، مرجع تقلید شیعی و امام جمعهٔ تهران و دومین رهبر ایران است. وی طبق اصول ۱۰۷ و ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عالی‌ترین مقام کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح محسوب می‌شود. او رئیس بنیاد دائرةالمعارف اسلامی نیز هست. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا