حضرت عباس (ع)

حضرت عباس (ع)

تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سردار جلیل بابازاده بعد از ظهر امروز در مراسم سوگواری ایام فاطمیه در اردبیل اظهار داشت: گفتمان‌های صادقانه‌ای که آمریکا از آن دم می‌زند فقط یک ادعای دروغین است و هیچ‌گاه آمریکا روی حرف‌هایی که می‌زند نمانده است. فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: ایران اسلامی می‌تواند پروژه شکستن هیبت آمریکا را اجرا کند که در این زمینه تبیین ایثارگری‌های چهره آزادی‌خواه بین‌المللی برای ماندگارسازی سردار رشید اسلام در بین تمامی جهانیان یک اولویت اساسی و مهم است. بابازاده بیان کرد: ترور سردار سلیمانی یک حرکت خطای بزرگ توسط دشمنان بود که با تبیین ادبیات زندگی حضرت زینب (س) می‌توانیم پیروزی در برابر ظلم‌ها را عیان کرده و در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در خط مقدم قرار گیریم که این موضوع به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است. وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها و دست‌نشانده‌هایش دیگر دست خود را برای مردم رو کرده‌اند و اگر با این همه ادعا و ژست صداقت در کارشان بود آمار صحیح کشته‌شدگان حمله موشکی و خسارت‌ها را اعلام می‌کردند و این مهم را امروز ملت ولایتمدار ایران به حقیقت پی برده است. انتهای پیام/ح
مهرمهر12 ساعت قبل
وی افزود: این برای اولین بار است که بعد از جنگ جهانی دوم پایگاه‌های آمریکایی مورد هدف و شلیک موشک قرار می‌گیرند و با وجود اینکه دشمن آمار تلفات را کتمان می‌کند ولی برای ما و جهانیان شکست نظامی دشمن روشن شده است. فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل یادآور شد: مهمترین مسئله در حمله موشکی به پایگاه‌های متجاوز آمریکایی انتقال این پیام به تمامی کشورهای مستکبر بود که اگر ایران اسلامی بخواهد می‌تواند پروژه شکستن هیبت آمریکا و دیگر ایادی آن را اجرایی کند. بابازاده با بیان رشادت‌های سردار سلیمانی و لزوم تبیین ایثارگری‌های این چهره آزادی خواه بین المللی، افزود: حرکت خطای دشمن در ترور سردار سلیمانی، یاد و خاطره این سردار رشید اسلام را در بین تمامی جهانیان ماندگار کرد. وی ادامه داد: دشمنان بعد از شکست سخت در حمله موشک‌های ایرانی سعی در کم فروغ نشان دادن این اقدام داشتند ولی بار دیگر قدرت دفاعی ایران برای جهانیان عیان شد. فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه ادعای صداقت آمریکایی‌ها دروغی بیش نیست، ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها به گفتمان‌های صادقانه‌ای که به صورت مستمر از آن دم زده و در بوق و کرنا می‌کنند اعتقاد داشتند آمار صحیح کشته شدگان حمله موشکی و خسارت‌ها را اعلام می‌کردند.
مهرمهر3 روز قبل
وی افزود: دشمنان برای ضربه وارد کردن به انقلاب اسلامی از دو روش جنگ اقتصادی و جنگ نرم بهره می‌برند و بایستی در مقابل تمامی حربه‌های دشمنان از هوشیاری و بصیرت لازم برخوردار بود. نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بر لزوم برخورداری از ساماندهی کافی و دقیق برای مقابله با جنگ نرم دشمنان تأکید کرد و ادامه داد: دشمنان به جنگ روانی امید بسته‌اند و در تلاشند تا با این خدعه، باطل را حق نشان دهند. عاملی یادآور شد: برای پیروزی در مقابل دشمنان در جنگ وسیع روانی بایستی به صورت تخصصی و تشکیلاتی وارد گود شده و در مقابل حربه‌های آنان با حفظ هوشیاری آحاد مردم ایستادگی کرد. وی ضرورت آشنایی با سبک‌های حملات دشمنان با بهره گیری از فضای مجازی را یادآور شد و افزود: از تولید محتوای غنی در فضای مجازی نیز نباید غفلت کرد. مستعد حصاری بر بومی سازی ارتباطات و بستر فضای مجازی تأکید کرد و ادامه داد: در فضای مجازی بایستی به افزایش سواد رسانه‌ای استفاده کنندگان از این فضا توجه ویژه‌ای شود و این موضوع وظایف نهادهای آموزشی و فرهنگی را سنگین می‌کند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجید خواجویی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گلزار شهدای کرمان این روزها خالی از جمعیت نشده است، گفت: علت این مساله علاقه مردم سراسر کشور برای حضور در جوار مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است. وی با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در گلزار شهدای کرمان ادامه داد: همچنین برنامه‌هایی توسط هیئت‌های عزاداری با حضور مداحان استانی و کشوری برگزار می‌شود. رئیس بنیاد شهید شهرستان کرمان با اشاره به ایام فاطمیه گفت: در این ایام دو مجلس تعزیه شهادت حضرت عباس (ع) و شهادت حضرت علی اکبر (ع) توسط گروه تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار کرمان در مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود. وی گفت: این دو مجلس تعزیه شنبه و یکشنبه ۵ و ۶ بهمن جاری از ساعت ۱۸ در گلزار شهدای کرمان اجرا می‌شود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سردار فرهنگ مستعد حصاری ظهر امروز در بازدید از رویداد تخصصی تولید محتوای بسیج در اردبیل اظهار داشت: سازمان فضای مجازی بسیج به عنوان پیشتاز برگزاری این رویدادها توانسته گام مهم و اساسی در راستای تولید محتوای رسانه‌ای بردارد. وی با اشاره به این که هم‌اکنون فضای مجازی مهم‌ترین بستر در راستای تاثیرگذاری در بین جوامع انسانی است بیان کرد: نباید در ساخت اپلیکیشن‌ها و زیرساخت‌های نرم‌افزاری چیزی کم‌تر از بیگانگان داشته باشیم چرا که این مسئله سبب میدان دادن به بیگانگان و نفوذ به خاک کشورمان را به آنان می‌دهد. جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به این که افسران جنگ نرم با بصیرت و آگاهانه وارد میدان مبارزه با دشمن شوند گفت: فضای مجازی آسیب‌های بسیاری را به دنبال دارد که باید با برنامه‌ریزی‌های اساسی در راستای کاهش این آسیب‌ها اقدام شود تا جوانان در دام دشمنان نیفتند و در این زمینه داشتن ایمان برای ورود به فضای مجازی حائز اهمیت است. مستعدحصاری تصریح کرد: به دنبال بصیرت‌افزایی و تولید محتوای فاخر در بستر فضای مجازی هستیم که در این زمینه استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان استان می‌تواند تحول عظیمی را در این زمینه رقم زده و در تولید محتواهای ارزشمند و فاخر موثر واقع شود که این مسئله بسیار حائز اهمیت است. انتهای پیام/۱۳۲/ش
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- همان‌طور که سه تایی می‌خندیدیم، یک ماشین که داشت می‌رفت برای تعویض خادم‌ها نگه داشت جلوی پای‌مان. پرسید: «علقمی؟» سوار شدیم، اما سه تایی تا موقع رسیدن گریه می‌کردیم. از مقام امام زمان (عج) تا پشت حرم حضرت عباس (ع) راه زیادی بود؛ حدود ۴۵ دقیقه. همان‌طور که پیاده می‌آمدیم مادرش گفت: «ببین ابوالفضل، بابا که قلبش را عمل کرده، من هم که کمر ندارم. پرسید: «علقمی؟» سوار شدیم، اما سه تایی تا موقع رسیدن گریه می‌کردیم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم محمدزاده عصر شنبه در نشست هماهنگی برگزاری همایش فعالان فضای مجازی استان اردبیل عنوان کرد: با مشارکت بیش از ۵۰۰ نفر از علاقه مندان همایش بزرگی تحت عنوان فعالان فضای مجازی به میزبانی سالن ولایت سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به زودی برگزار خواهد شد. به گفته وی در این برنامه سعی خواهیم کرد تا میهمانان کشوری از جمله مدیرکل فضای مجازی سازمان صدا و سیمای کشور نیز دعوت کرده و از لحاظ کیفی برنامه پرباری را تدارک ببینیم. مسئول فضای مجازی بسیج استان اردبیل ادامه داد: از جمله محورهایی که در این همایش در نظر گرفته شده می‌توان به تجلیل از برگزیدگان رویداد تولید محتوای دیجیتال در استان اشاره کرد. وی از برگزاری نخستین رویداد تولید محتوای دیجیتال در استان نیز خبر داد و تصریح کرد: این رویداد در آستانه دهه مبارک فجر پیش بینی و عملیاتی خواهد شد. محمد زاده به لزوم ایجاد بسترهای لازم برای برقراری اینترنت ملی در کشور تأکید کرد و یادآور شد: با توجه به اقداماتی که کشورهای مستکبر و دشمنان قسم خورده انقلاب با توسل به فضای مجازی به دنبال دامن زدن به آن بوده و هجمه روانی وسیعی را بر علیه کشور ایجاد می‌کنند، راه اندازی اینترنت ملی ضروری به نظر رسیده و از مطالبات دلسوزان و فعالان فضای مجازی محسوب می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با صدور پیامی از حمایت‌های گسترده مردم از فعالیت حافظان امنیت و اقتدار کشور قدردانی کرد. در این پیام آمده است: حضرت امام خامنه‌ای، ولی امر مسلمین جهان در نماز جمعه ۲۷ دی سال ۹۸ فرمودند: حادثه‌ی یوم‌الله تشییع پیکر سپبهد شهید حاج قاسم سلیمانی و حادثه‌ی یوم‌الله در هم کوبیدن پایگاه آمریکایی از ذهن این مردم نخواهد رفت و روز به روز ان‌شاءالله زنده‌تر خواهد شد. صمیمانه با اصحاب مصیبت حادثه هواپیمایی همدردی نموده و ضمن اینکه ما در غم آن‌ها شریک هستیم از آن عزیزان تشکر می‌کنیم، از آن پدر و مادرها و صاحب عزاهایی که با وجود اینکه دل‌هایشان پر از درد و غم بود، در مقابل توطئه و وسوسه‌ی دشمن ایستادند، برخلاف آنچه که میل دشمنان بود موضع گرفتند و حرف زدند. سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل ضمن ابراز همدردی در غم و اندوه بازماندگان حادثه هواپیمایی و قدردانی از حضور غرورآفرین، صمیمانه و همدلانه مردم صبار و شکور، انقلابی و شریف استان، به ویژه خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران استان اردبیل در اجتماعات و مراسم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که یک حماسه عظیم و تاریخی در این مراسمات رقم خورد و شرکت در راهپیمایی حمایت از سپاه پاسداران و همچنین از حمایت‌های همه جانبه ائمه جمعه بخصوص آیت الله سید حسن عاملی نماینده، ولی فقیه در استان که با لباس مقدس پاسداری در نماز جمعه حاضر شدند، قدردانی و تشکر می‌نمائیم. این حضور نشان داد که مردم عزیز و همیشه در صحنه استان، با وجود تمامی مشکلات و جنگ روانی دشمن همچنان بر آرمان‌های انقلاب پایبند بوده و با قدرت و وحدت ایستاده‌اند و این مسیر را تا پیروزی مطلق ادامه خواهند داد و باور داریم این پشتیبانی‌های متکثر و معنادار، دلالت بر بی اعتباری اقدام دولت ماجراجوی آمریکا داشته و برای پاسداشت خون پاک شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت رسالت و مسئولیت‌های خطیر سپاه در ادامه راه مبارک و نورانی خود، یعنی «حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی» و «تأمین امنیت ملی» را سنگین‌تر ساخته است.»
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حبیب فتحی شامگاه امروز در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار داشت: امنیت و اقتدار ایران اسلامی را مدیون ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران در جبهه‌های حق علیه باطل هستیم که در این راستا نامگذاری کوچه‌ها، خیابان‌ها و میادین به نام شهدا کمترین کاری است که شورای شهر می‌تواند برای این بزرگواران انجام دهد. وی افزود: بعد از شهادت غرورآفرین سردار رشید اسلام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای گرامیداشت نام و یاد این شهید بزرگوار اعضای شورای شهر اردبیل طرح دو فوریتی خود را برای نامگذاری خیابان‌ها، میادین و بزرگراه‌های سطح شهرستان در کمسیون فرهنگی مطرح کرد. فتحی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده که در اولویت و دستور کار قرار داشت نامگذاری بزرگراه شهدای اردبیل به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که در کنار سایر موضوعات مورد بررسی قرار گرفت. رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل بزرگراه شهدای اردبیل به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد بیان کرد: بنا به پیشنهاد اعضای شورای شهر اردبیل و بعد از مشورت با اعضای شورا و سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بزرگراه شهدای اردبیل به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد. وی اظهار کرد: طی جلسات و نشست‌هایی که با اعضای شورای شهر و مسئولان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل داشتیم پروژه پل قدس اردبیل نیز به نام سردار سرافراز اسلام شهید قاسم سلیمانی نامگذاری می‌شود و بعد از تکمیل این پروژه المان و تابلوی سرادر شهید قاسم سلیمانی نیز نصب می‌شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، علی پیرجاهد بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مردم مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان در اردبیل اظهار داشت: جمع‌آوری کمک‌های مردمی بسیج سازندگی در دفاتر بسیج سازندگی نواحی مقاومت بسیج سطح استان اردبیل برای سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان آغاز شد. وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی در تمامی حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج جمع‌آوری می‌شود افزود: فردا روز جمعه کمک‌های مردمی مردم مومن و ولایتمدار استان در میعادگاه‌های نماز جمعه سراسر استان اردبیل توسط بسیج سازندگی نواحی جمع‌آوری می‌شود. پیرجاهد با اشاره به نیاز فوری هموطنان سیل‌زده به کمک‌های مردمی تصریح کرد: با توجه به نیاز فوری و مبرم هموطنان سیل‌زده در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به کمک‌های مردمی از مردم همیشه در صحنه سطح استان اردبیل خواستاریم از کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود دریغ نکنند. مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با تاکید بر اینکه مردم کمک‌های نقدی را در اولویت قرار دهند تصریح کرد: با عنایت بر اینکه مسافت استان اردبیل با استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان طولانی است مردم کمک‌های نقدی را در اولویت قرار دهند. وی در مورد کمک‌های غیرنقدی نیز اظهار کرد: لباس گرم، پتو، کنسرو، خشکبار و غیره از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نیازهای ضروری غیرنقدی هموطنان سیل‌زده‌مان در استان‌های سیل‌زده در جنوب کشور است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/اردبیل رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل گفت: اعضای شورای شهر اردبیل طرحی را پیشنهاد کردند تا با مشورت اعضای شورا و سپاه حضرت عباس (ع) بزرگراه شهدای اردبیل به اسم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شود. حبیب فتحی شامگاه ۲۵ دی ماه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: به دنبال شهادت افتخارآمیز سردار حاج قاسم سلیمانی به دست دشمنان کینه‌توز انقلاب اسلامی اعضای شورای شهر اردبیل در ارج نهادن به مقام این شهید وارسته طرح دوفوریتی را در نامگذاری یکی از خیابان‌ها، میادین و بزرگراه‌های شهر به اسم این شهید سرافراز مطرح کردند تا در کمیسیون فرهنگی این موضوه بررسی شود. رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل افزود: علاوه بر بزرگراه شهداعده‌ای از اعضا پل قدس، بزرگراه میلاد، خیابان جدیدالاحداث در جوار شورابیل و حتی بزرگراه بسیج برای این نامگذاری مطرح شد و در یک نشست با مسئولان سپاه پیشنهادات را مطرح کردیم تا نسبت به تصمیم‌گیری به موقع اقدام شود. هیچکس حق سنگ‌اندازی مقابل سرمایه‌گذاران را نداردعضو شورای شهر اردبیل نیز در این جلسه گفت: هیچ یک از اعضای شورای شهر مخالف سرمایه‌گذاری نیست و بدون کوچکترین سنگ‌اندازی از سرمایه‌گذاران با الزامات قانونی حمایت می‌کنیم. وی با انتقاد از احداث سرویس‌های بهداشتی سیار بیان کرد: مگر اردبیل شهر زلزله‌زده و سیل‌خیزی است که بخواهیم همچون ایام بحرانی در این شهر سرویس بهداشتی سیار راه‌اندازی کنیم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل گفت: با توجه به گلایه کسبه و اهالی پیاده‌راه عالی قاپو تیم کارشناسی از شهرداری اردبیل باید مشکلات به وجود آمده و نارسائی‌ها را به صورت دقیق بررسی کرده و راه حل مناسبی را برای حل آن پیدا کنند. رئیس شورای شهر اردبیل عدم دسترسی آتش‌نشانی و اورژانس را به این نقطه از شهر یادآور شد و گفت: اگر حادثه‌ای در این پیاده‌راه برای همشهریان رخ دهد امکان تردد و عبور و مرور وسایط امدادرسان و آتش‌نشانی فراهم نیست و باید فکری به حال این مواقع اضطراری کنیم. وی ادامه داد: در نودمین جلسه رسمی شورای شهر چندین پروژه مشارکتی و سرمایه‌گذاری نظیر برج شورابیل، احداث مجتمع مسکونی – تجاری پیله‌سحران و راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی سیار مطرح شد که این طرح‌ها با نظر مساعد اعضای شورای شهر مواجه شد. پوستی تصریح کرد: نامگذاری پروژه نیمه تمام پل قدس به اسم سردار حاج قاسم سلیمانی انگیزه‌ای مضاعف به شورا و شهرداری خواهد بخشید تا به احترام این شهید سرافراز اسلام پروژه نیمه تمام پل قدس تکمیل و تحویل اهالی شود. انتهای پیام
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام میثم فیاضی عصر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی که در سالن ولایت سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد، عنوان کرد: پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی شخصیت جهانی این سردار سرافراز اسلام نمود مضاعفی پیدا کرده و تشییع باشکوه پیکر ایشان با حضور خیل مردم نیز نشانگر این موضوع است. به گفته وی آمریکا بر این اندیشه بود که با به شهادت رساندن سردار سلیمانی می‌تواند مانعی در تداوم روند اقدامات ضد استکباری خط مقاومت ایجاد کند ولی اکنون بسیاری از کشورهای منطقه برای تداوم راه این شهید سرافراز در تلاش هستند. مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان اردبیل یادآور شد: آمریکا در دهه‌های گذشته همواره آغاز کننده جنگ در کشورهای مختلف بوده و هیچ گاه نیز در پایان دادن جنگ‌های شروع شده موفق نشده بود. فیاضی با تأکید بر اینکه راه مقاومت با صلابت ادامه یافته و آمریکا و دیگر کشورهای استعمارگر نمی‌توانند مانعی در این مسیر ایجاد کنند، ادامه داد: آمریکا در طول تاریخ با استعمار دیگر کشورها به دنبال چپاول سلطه بیشتر است. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متکی به شخص نیست، ادامه داد: انقلاب شکوهمند اسلامی بر ارزش‌های اصیل دینی پایه گذاری شده و با قدرت تمام رو به جلو حرکت می‌کند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل به نقل از روابط عمومی سپاه استان، سردار سرتیپ دوم پاسدار جلیل بابازاده به همراه جمعی از مسئولین سپاه حضرت عباس (ع) در دیدار با خانواده معظم روحانی شهید «محمد رحیم فتحی» اظهار داشت: انقلاب و نظام با هزینه‌های سنگینی حفظ و امروز به دست ما رسیده است، شهدا بدون تعارف اکنون حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند و کشور اسلامی ایران را بیمه کردند و ما نیز در قبال شهدا وظیفه‌های سنگینی داریم. وی افزود: شهدای روحانی پرچمدار انقلاب و دفاع مقدس در دفاع از ولایت بودند و باید پیام شهدا به جوان امروز باید منتقل شود چرا که امروز به فضل همین شهادت و به برکت خون شهدا ملت ما سربلند و آبرومند است. فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بیان کرد: خدمت به خانواده شهدا بزرگداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی است و ما همه وظیفه داریم در راه خدمت به این عزیزان تلاشی مضاعف داشته باشیم. انتهای پیام/۱۳۲/ح
فارسفارس2 هفته قبل
ایوان حرم حضرت عباس (ع) طلاکاری و با کاشی‌های منقش به آیات قرآنی بازسازی شد. به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ایوان حرم حضرت عباس (ع) از پایین کاشی‌کاری شده است و سقف این ایوان طلاکاری و با کاشی‌های منقش به آیات قرآنی بازسازی شده است. در کاشی‌های استفاده شده هنر معرق کاری با نقوش اسلامی و رنگ‌های هماهنگ آمیخته شده است تا با تلفیقی از سنت و مدرنیته بر زیبایی ایوان بیفزاید. همچنین با این روند تأسیسات عمرانی حرم حضرت عباس (ع) بیش از گذشته محفوظ می‌ماند. در ادامه تصاویری از طلاکاری ایوان حرم حضرت عباس (ع) را مشاهده می‌کنید؛ انتهای پیام/
فارسفارس2 هفته قبل
با توجه به افزایش تعداد زائران حسینی علاوه بر طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع)، به تازگی طرحی برای توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز پیش‌بینی شده است. بر همین اساس، در طرح اولیه توسعه حرم حضرت عباس (ع) اطراف حرم توسعه می‌یابد که برای این منظور در مرحله نخست باید زمین‌های اطراف حرم مطهر خریداری شود. طرح جامعی نیز برای توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز طراحی شده و مقدمات اجرای آن در حال بررسی است. همچنین در طرح توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز دو بخش زیارتی و غیرزیارتی در نظر گرفته شده است که از سمت خیابان علقمی این طرح اجرا خواهد شد. به گزارش فارس، با اجرای طرح توسعه حرم امام حسین (ع) این حرم مطهر ۱۴ برابر می‌شود و با توجه به لزوم توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز به نظر می‌رسد حرم حضرت عباس (ع) بیش از ۱۰ برابرمساحت فعلی شود.
فارسفارس2 هفته قبل
بزرگداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس با حضور نماینده آیت‌الله سیستانی و جمعی از مسؤولان عراقی در کربلا برگزار شد. به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، بزرگداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس روز گذشته به همت آستان قدس حسینی و عباسی (ع) در بین‌الحرمین برگزار شد. تلاوت آیاتی از قرآن کریم، مداحی، عزاداری و سخنرانی تولیت حرم امام حسین (ع) درباره نقش مقاومت در منطقه و رهایی عراق از فتنه‌های آمریکایی - داعشی از دیگر برنامه‌های این مراسم باشکوه بود. به گزارش فارس، برپایی محافل عزادرای شهدای مقاومت در کربلا به برنامه‌های حرمین شریفین ختم نمی‌شود بلکه در اطراف حرم و تکایای مختلف نیز مراسم مختلفی در کنار برنامه‌های ایام فاطمیه برگزار می‌شود. به طوری که حسینیه عراقیون به عنوان یکی از حسینیه‌ها معروف کربلا نیز علاوه بر محافل عزاداری ایام فاطمیه، اقدام به برپایی عزاداری شهدای مقاومت کرده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/بوشهر معاون سپاه بوشهر گفت: خون شهید سلیمانی دارای برکات زیادی بود، اولین برکتی که داشت اینکه دشمن در سال ۹۶ و بعد از آن تلاش میکرد که در جامعه ایران‌ تشتت و واگرایی ایجاد کند اما با شهادت وی این واگرایی تبدیل به همگرایی شد. این مسئول خاطرنشان کرد: یکی دیگر از خصایص ایشان ساده زیستی و مردم داری وی بود. او هیچوقت پشت میز ننشست و یا بین‌ مردم بود یا در حال جهاد. نمونه بارز آن را در سیل پارسال خوزستان دیدیم که چطور در میان‌ مردم‌ بودند. وی تصریح کرد: ما باید گفتمانی در حوزه اقتصاد را با مولفه فرهنگ مقاومت و ایثار ایجاد کنیم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: مراسم‌های بزرگداشت سردار سلیمانی و انتقام سپاه از آمریکا هیمنه آمریکا را در هم شکست. وی با بیان اینکه دشمن از سردار سلیمانی و تاکتیک‌های جنگی ایشان وحشت داشت، افزود: سردار سلیمانی اگر در جبهه‌های عراق و سوریه حضور نمی‌یافت بدون شک داعش که دست پرورده جبهه استکبار است، چون یک غده سرطانی در سراسر منطقه و اقصی نقاط جهان گسترش می‌یافت. سلیمانی تصریح کرد: سردار سلیمانی جبهه‌های جهاد علیه استکبار را شکل داد و وجودش نقطه قوت جبهه‌های مقاومت و فردی محبوب بود و بعد از شهادت نیز تشییع باشکوه پیکر پاکش بیانگر جایگاه ویژه‌اش در بین عامه مردم و مسوولان بود. استاندار ایلام کفت: تشییع پیکر سردار سلیمانی و پاسخ ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق هیمنه پوشالی این کشور را در هم شکست و آمریکا را در جهان خوار و ذلیل کرد، عظمت و اقتدار و از همه مهمتر مردمی بودن ایران اسلامی و ولایتمداری آنها را در سطح بین الملل اثبات کرد. آیین گرامیداشت فتح میمک امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امیر سرتیپ ستاد اسدی عضو هیات معارف جنگ سپهبدصیاد شیرازی، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسوولان دستگاه‌های اجرایی و جمعی از مردم استان ایلام به ویژه ایل خزل برگزار شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
قاسم محمدزاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در اردبیل اظهارداشت: بزرگترین رویداد و رزمایش تولید محتوای فعالان فضای مجازی استان اردبیل بهمن ماه امسال برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه رزمایش و رویداد تولید محتوای بسیج در اردبیل در سه محور اصلی برگزار می‌شود، افزود: رزمایش و رویداد بزرگ تولید محتوای بسیج در استان اردبیل در سه محور اصلی پویانمایی کات اوت، نرم‌افزارهای ویژه پلتفرم اندروید و بازی‌های ویژه پلتفرم اندروید برگزار می‌شود. محمدزاده یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین اهداف رزمایش تولید محتوای بسیج استان اردبیل را تولید محتوای دیجیتال در تراز اندیشه و توان بسیج دانست و تصریح کرد: مهم‌ترین و شاخص‌ترین اهداف رزمایش تولید محتوای بسیج استان اردبیل تولید محتوای دیجیتال در تراز اندیشه و توان بسیج، مانور حرکت هماهنگ در فضای مجازی، تشکیل یک فرماندهی و کنترل واحد برای عملیات در فضای مجازی و تولید محتوای دیجیتال با کیفیت رقابتی بالا است. وی از ثبت نام برای این رویداد بزرگ خبر داد و اظهار کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در رزمایش و رویداد بزرگ تولید محتوای بسیج در سطح استان اردبیل می‌توانند با مراجعه به دبیرخانه برگزاری رویداد بزرگ و رزمایش تولید محتوای بسیج واقع در میدان ۱۵ خرداد جنب مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اردبیل نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. انتهای پیام/ ۱۴۶/ز
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، گروه جهادی مهرپرور اردبیل در اقدامی جهادی برای گرامیداشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش ۵۰۰ نفر از اهالی شهر اردبیل را به صورت رایگان ویزیت کردند. در این فعالیت که با همکاری گروه جهادی مهرپرور و سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در درمانگاه شوک اردبیل به مدت یک روز اجرا شد، پزشکان عمومی و متخصص داخلی، دندانپزشکی و مامایی به صورت رایگان خدمات ارائه دادند. گفتنی است؛ گروه‌های جهادی استان اردبیل که عزادار شهادت سردار رشید و پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش هستند با برپایی ایستگاه‌های صلواتی، فضاسازی، برپایی مراسمات و هیئت‌های عزاداری و راه اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه به نام سردار سلیمانی و پارکبانی اجتماعات مردم عزادار استان، نام و یاد سردار پرافتخار اسلام را گرامی می‌دارند. انتهای پیام/۳۴۶۳/۷۲۲/ی
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین نوری پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت سردار قاسم سلیمانی عنوان کرد: داشته‌های خود را مرهون و مدیون ایثارگری و جان فشانی شهدایی همچون سردار سلیمانی هستیم که با گذر از جان و مال خود و بدون هیچ گونه واهمه‌ای امنیت و اقتدار را به کشور ارزانی داشتند. وی با تأکید بر اینکه امنیت منطقه مرهون ایثارگری سرداران رشید اسلام همچون سلیمانی‌هاست، افزود: ثبات ایران اسلامی زبانزد عام و خاص شده و مطمئنا بدون رشادت شهدای والا مقام امکان دستیابی به چنین امنیتی مقدور نبود. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) شهرستان اردبیل تصریح کرد: سردار سلیمانی سالیان سال با مقاومت و رشادت و تدبیر خود در کنار همرزمانش مانعی در مقابل تجاوز دشمنان قسم خورده اسلام به خاک سوریه شد تا با مقاومت تمام عیار و جانانه خود مانع از نفوذ دشمن در جبهه‌های مقاومت شوند. نوری ادامه داد: شهید سلیمانی با وجود برخورداری از بالاترین نشان و درجه نظامی اما همچنان تشنه خدمت و شهادت بود و سرانجام به آرزوی بزرگ خود یعنی شهادت دست یافت. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) شهرستان اردبیل با بیان اینکه راه شهدای والا مقام انقلاب و جبهه‌های حق علیه باطل همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: ملت با بصیرت ایران اسلامی در تمامی عرصه‌های حساس ثابت کردند که حافظ آرمان‌ها و ارزش‌های اصیل انقلاب خواهند بود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اردبیل مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حرکت سردار سلیمانی در جبهه دفاع از حق و حقانیت حرکتی فرادینی و فراملی بود که با اخلاص تمام به سرانجام رسید. حجت‌الاسلام جعفرزاده امروز شامگاه دیروز در مراسم گرامیداشت سردار سلیمانی در حسینیه زنبیه سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از ویژگی‌های ممتازی برخوردار است که در نهایت اخلاص و پایمردی او سبب شد تا این چهره جهانی به فوج عظیم شهادت رسیده و منشا خیر و برکت برای ملت‌های آزادیخواه دنیا باشد. وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی نه تنها فتنه داعش بلکه فتنه‌های بعد از آن را نیز خاموش کرد و با هیمنه مثال زدنی خود وحشت بر دل استکبار جهانی انداخت تا امت اسلامی و آزادیخواهان دنیا بتوانند نفس راحتی از دست طاغوت زمان بکشند. جعفرزاده به شکل‌گیری رابطه مجتهد و مقلد اشاره کرد و افزود: رابطه سوم که دارای ارزش و اهمیت است، رابطه امام امت است که در این رابطه اصل بر تسخیر قلب‌ها و حرکت بر محور عقل و اندیشه است. جعفرزاده یاد و خاطره شهدای اسلام به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و گفت: در تاریخ بشریت نام نیک چنین انسان‌های مجاهد و ایثارگر همواره باقی خواهد ماند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سالمرگ تختی به عنوان قهرمان ملی و ورزشی تاریخ معاصر کشور بهانه‌ای شد تا به سراغ بررسی قهرمان خصوصا قهرمان ورزشی و رزمی برویم. در ادامه گفت‌وگوی ما را درباره قهرمان ورزشی در سینمای کشور با «محسن محسنی نسب» کارگردانی که شاید بتوان او را رسما بنیانگذار فیلم‌های ورزشی و قهرمان دانست می‌خوانید. نابودی قهرمان به‌خاطر «اصلاحات» آقای محسنی نسب، قهرمان در سینمای کشور ما به کل فراموش شده است. به طبع قهرمان ورزشی ما نیز در سینمای کشور دیده نمی‌شود در حالی که قهرمانان ورزشی فراوانی در سبقه ورزشی کشور داریم. یا در فیلم «شیرهای جوان» قهرمان فیلم حاضر نیست برای رسیدن به پول هرکاری بکند و برای همین در جهت رسیدن به مقامی معنوی ازخودگذشتگی می‌کند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمدرضا برادران بعد از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت دستگاه برتر غنی‌سازی اوقات فراغت استان اردبیل اظهار داشت: با شرکت حدود حدود ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در برنامه‌های اوقات فراغت و با آمارهای تکراری ۱۱۱ هزار نفر دانش‌آموز در تابستان امسال در برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت حضور داشتند که بررسی آمارها و پایش دقیق دراین زمینه به صورت مستند باید انجام شود. سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به تجلیل از دستگاه‌های برتر غنی سازی اوقات فراغت در استان اردبیل، بیان کرد: سپاه حضرت عباس (ع)، کانون فرهنگی و هنری مساجد استان، آموزش و پرورش استان اردبیل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد شهید و بهزیستی به عنوان دستگاه‌های موفق در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت معرفی و تجلیل شدند. برادران تصریح کرد: به تناسب ازدواج‌های رخ داده پرداخت تسهیلات بانکی نیز انجام شده ولی همچنان ۴۰۸ نفر در نیمه اول امسال در صف دریافت تسهیلات ازدواج بوده‌اند، درحالیکه سال گذشته برای ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر هر کدام ۱۵ میلیون تومان و برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران دو برابر تسهیلات ازدواج پرداخت شده است. وی افزود: امسال نیز براساس آمار ارائه شده ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از زوجین به ازای هر نفر ۳۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج پرداخت شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بیش از سال گذشته این پرداختی‌ها انجام شود و تنها در بانک کشاورزی یک هزار و ۳۰۰ نفر در صف دریافت تسهیلات ازدواج هستند که انتظار می‌رود بانک‌های استان در دو ماه باقیمانده سال به سرعت پرداختی‌های خود را افزایش دهند. انتهای پیام/۱۳۱
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار جلیل بابازاده عصر سه شنبه در تجمع بانوان زینبی شهرستان اردبیل در حمایت از مقاومت اسلامی و به یاد سردار سلیمانی، عنوان کرد: ملت ایران و سربازان سرافراز اسلام راه جبهه مقاومت را ادامه خواهند داد و در حال حاضر میلیون‌ها سلیمانی آماده هستند تا راه سردار بزرگ به شهادت رسیده سرافراز اسلام را تداوم بخشند. وی افزود: از مأموریت‌های بزرگ استکبار دشمنی با دین اسلام و مسلمانان است و سردار سلیمانی نیز با درک شرایط کنونی و با بصیرت لازم برای دفاع از اسلام و جهاد در راه خدا خود را مهیای جنگ حق علیه باطل کرده بود. فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به اجتماع باشکوه اقشار مختلف مردم در استان به یاد سردار سلیمانی اشاره کرد و ادامه داد: تمامی مسلمانان و آزادی خواهان جهان علاقه قلبی به این سردار سرافراز اسلام داشتند و حضور پرشکوه در چنین مراسمهایی حاکی از این موضوع است. به تعبیر بابازاده، سردار سلیمانی از مردان خدایی بود که آرامش و آسایش خود را برای صیانت از دین معامله کرد. وی سردار سیمانی را مرد عمل و اخلاص معرفی کرد و ادامه داد: از بانوان می‌خواهیم که زینب وار در میدان دفاع باشند و مطمئنا پیروز میدان‌های نبرد رزمندگان اسلام خواهند بود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
سرهنگ پاسدار شکر عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: طبق تمهیدات و هماهنگی‌های به‌عمل آمده یادواره شهدای عملیات‌های کربلای ۴ و ۵ فردا در مهدیه اردبیل بعد از نماز مغرب و عشاء و یادواره روستای نیارق نیز همین روز یاعت ۱۴ بعد از ظهر در مسجد جامع این روستا برگزار می‌شود که سخنران کشوری نیز در این مراسم حضور می‌یابد. وی ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سردار رشید اسلام شهید سپهبد سلیمانی نیز بیان کرد: استکبار جهانی و دشمنان هیچ گاه چشم دیدن شادی و خوشحالی ملت ایران را ندارند ولی علی‌رغم این خبر حزن‌انگیز ملت ایران باز هم با حضور بی‌نظیر خود در سراسر کشور شادی کم‌دوام دشمنان را به نابودی سپردند. عبدی تصریح کرد: فردا سالروز قیام تاریخی مردم روستای نیارق در برابر ظلم وجور حکومت طاغوت ستمشاهی است؛ قیامی که درآن مردم انقلابی نیارق ۵ شهید والامقام را برای پیروزی انقلاب اسلامی هدیه کرد و به‌همین منظور قرار بر این شد در مناطق مختلف استان یادواره‌های شهدای والامقام برگزار شود. وی اظهار کرد: تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای برگزاری باشکوه این یادواره در دستور کار قرار گرفته و انتظار می‌رود با حضور باشکوه مردم استان در راستای ادای دین خود به شان و جایگاه شهدای والامقام به صورت قابل قبول عمل کرده و به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم. انتهای پیام/۱۳۲/ح
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/اردبیل به همت اداره کل ورزش و جوانان و معاونت فرهنگی و جوانان این اداره کل ۶ دستگاه برتر در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت و افزایش نشاط اجتماعی در تابستان امسال تجلیل شدند. امروز ۱۷ دی ماه در این مراسم سپاه حضرت عباس (ع)، کانون فرهنگی و هنری مساجد استان، آموزش و پرورش استان اردبیل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد شهید و بهزیستی به عنوان دستگاه‌های موفق در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت معرفی و تجلیل شدند. وی به پرداخت تسهیلات وام ازدواج اشاره کرد و گفت: به تناسب ازدواج‌های رخ داده پرداخت تسهیلات بانکی نیز انجام شده ولی همچنان ۴۰۸ نفر در نیمه اول امسال در صف دریافت تسهیلات ازدواج بوده‌اند. مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه ۲۰ درصد جمعیت استان اردبیل در حدود ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در برنامه‌های اوقات فراغت شرکت کرده‌اند، گفت: با آمارهای تکراری ۱۱۱ هزار نفر دانش‌آموز در تابستان امسال در برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت حضور داشتند که بررسی آمارها و پایش دقیق در این زمینه به صورت مستند باید انجام شود. به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی اردبیل نیز گزارشی از اقدامات پژوهشی و تحقیقی خود با محوریت میزان علاقمندی و رضایتمندی جوانان و نوجوانان از برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت را ارائه کرد.

اجتماع بانوان زینبی اردبیل در گرامیداشت سپهبد شهید سلیمانی به روایت تصویر

13+
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی ادامه داد: شهید سردار سپهبد سلیمانی وقتی همه ما در خواب شیرین بودیم به شهادت رسید و این شهید والامقام وجودش همچون شمع سوخت تا به جامعه روشنایی بخشد. فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل افزود: شهید سردار سپهبد سلیمانی مرد خدا بودو آسایش خود را با خدا و حفظ دین و اسلام معامله کرد. وی گفت: با تدابیر فرمانده معظم کل قوا انتقامی سخت از دشمنان خواهیم گرفت و تا تبسم و آرامش را در دل مردم ایجاد نکنیم لحظه‌ای آرام نخواهیم گرفت. بابازاده بیان کرد: دشمن این را خوب بداند که با شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی قهرمانانی مدافع دین، اسلام، قرآن و آرمان‌های شهدا تکثیر می‌شود و ببنید که چگونه ملت ایران خود را قاسم سلیمانی می‌نامند. انتهای پیام/۱۳۹/ح

به انتهای لیست رسیدید