حضور نظامی آمریکا

حضور نظامی آمریکا

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 دقیقه قبل
او افزود: من با اعضای کنگره ملاقات می‌کنم اما در مورد جلسات خاص با اعضای خاص کنگره اظهار نظر نمی‌کنم اما اعضای کنگره، سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان طرف مذاکرات نیستند. آنها نمایندگان مردم آمریکا هستند که ما برای آنها احترام قایلیم و فقط برای تنویر و نه برای مذاکره با آنها تعامل می‌کنیم. به طور مسلم، امنیت منطقه ما نمی‌تواند از خارج خریداری شود. اگر به او توصیه شده است که اینگونه توافق بهتری به دست می‌آورد، فکر می‌کنم مشاوره بد یا مشاوره بیمارگونه به او شده است. ظریف درباره انتصاب بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم گفت: من فکر می‌کنم حضور بولتون در کاخ سفید خبر خوبی برای هر کسی در جهان نبود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به هر حال ایران در ۲۷ تیر ماه سال ۱۳۶۷ به این نتیجه رسید که با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به جنگ پایان دهد. راهبرد توسعه اقتصادی و پیشران حرکت اقتصادی کشور نیز باید مشخص شود. وی در ارتباط با فعالیت دستگاه دیپلماسی کشور در جریان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ گفت: دیپلماسی یکی از ابزارهای قدرت هر کشوری است. هر دولتی با اتکا به قدرت نظامی در عرصه سیاست خارجی عمل می‌کند. در واقع قدرت نظامی، پتانسیل و ظرفیت‌های لازم را برای سیاستمداران جهت به حداکثر رساندن منافع ملی در روابط خارجی فراهم می‌آورد.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
بر همین مبنا تدوین قطعنامه ۵۹۸ با کمک آلمان در دستور کار قرار گرفت و پس از چند ماه در ۲۹ تیر ماه سال ۱۳۶۶ به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسید. به هر حال ایران در ۲۷ تیر ماه سال ۱۳۶۷ به این نتیجه رسید که با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به جنگ پایان دهد. بنابراین در آن زمان وضعیت سیاسی، نظامی و اقتصادی ایران با امروز جمهوری اسلامی تفاوت اساسی داشت. راهبرد توسعه اقتصادی و پیشران حرکت اقتصادی کشور نیز باید مشخص شود. وی در ارتباط با فعالیت دستگاه دیپلماسی کشور در جریان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ گفت: دیپلماسی یکی از ابزارهای قدرت هر کشوری است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
بر همین مبنا تدوین قطعنامه ۵۹۸ با کمک آلمان در دستور کار قرار گرفت و پس از چند ماه در ۲۹ تیر ماه سال ۱۳۶۶ به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسید. به هر حال ایران در ۲۷ تیر ماه سال ۱۳۶۷ به این نتیجه رسید که با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به جنگ پایان دهد. بنابراین در آن زمان وضعیت سیاسی، نظامی و اقتصادی ایران با امروز جمهوری اسلامی تفاوت اساسی داشت. راهبرد توسعه اقتصادی و پیشران حرکت اقتصادی کشور نیز باید مشخص شود. وی در ارتباط با فعالیت دستگاه دیپلماسی کشور در جریان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ گفت: دیپلماسی یکی از ابزارهای قدرت هر کشوری است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه تحریم‌های ایالات متحده علیه این کشور را مصداق تروریسم علیه غیرنظامیان توصیف کرد و گفت که تهران حاضر نیست با تروریست‌ها مذاکره کند. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه تحریم‌های ایالات متحده علیه این کشور را مصداق تروریسم علیه غیرنظامیان توصیف کرد و گفت که تهران حاضر نیست با تروریست‌ها مذاکره کند. این جنگ، نظامیان یا مقامات را هدف قرار نداده بلکه شهروندان معمولی را هدف قرار داده است. این یک اقدام تروریستی است چرا که تروریسم مردم را هدف قرار می‌دهد تا طرح سیاسی خود را به پیش ببرد. با این حال جمهوری اسلامی ایران و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، شهروندان عادی این کشور را بزرگ‌ترین قربانیان مجازات‌های اقتصادی ایالات متحده آمریکا می‌دانند.
یورونیوزیورونیوز2 روز قبل
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران تحریم‌های ایالات متحده علیه این کشور را مصداق تروریسم علیه غیرنظامیان توصیف کرد و گفت که تهران حاضر نیست با تروریست‌ها مذاکره کند. جنگ اقتصادی که ترامپ با افتخار از آن یاد می‌کند، شهروندان غیرنظامی را هدف قرار داده است. این جنگ، نظامیان یا مقامات را هدف قرار نداده بلکه شهروندان معمولی را هدف قرار داده است. این یک اقدام تروریستی است چرا که تروریسم مردم را هدف قرار می‌دهد تا طرح سیاسی خود را به پیش ببرد. با این حال جمهوری اسلامی ایران و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، شهروندان عادی این کشور را بزرگ‌ترین قربانیان مجازات‌های اقتصادی ایالات متحده آمریکا می‌دانند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
وزیر امور خارجه کشورمان درباره وادار ساختن ایران به بازگشت به میز مذاکره گفت: ما بر سر میز مذاکره هستیم و این آمریکا است که میز مذاکره را ترک کرده است و همیشه از بازگشت آن استقبال خواهد شد. ظریف در ادامه در پاسخ به اینکه ایران با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای فرصتی برای ادامه غنی‌سازی اورانیوم یافته و «با آتش بازی می‌کند» گفت: این آمریکا است که با آتش بازی می‌کند. وزیر امور خارجه کشورمان در تشریح موضع ایران در برابر تمایل دونالد ترامپ برای مذاکره با ایران گفت: ما پیش از این با آمریکا مذاکره کردیم. ما با دولتی در آمریکا توافق کردیم که در آن زمان به طور قانونی انتخاب شده بود. ظریف درباره اینکه اگر آمریکا برخی تحریم‌ها را لغو کند، فرصتی برای مذاکره ایجاد خواهد شد یا نه، توضیح داد: اگر آمریکا تحریم‌ها را متوقف کند.
موجموج4 روز قبل
پس از گذشت یک سال از خروج آمریکا و عدم موفقیت اروپا برای به نتیجه رساندن اقداماتش در راستای حفظ توافق ایران اعلام کرد که اجرای برخی از تعهداتش در توافق هسته‌ای را کاهش خواهد داد. اکنون سه کشور اروپایی طرف توافق، یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان در تلاشند تا راهی برای کاهش این تنش‌ها بیابند. بنابر این گزارش، جرمی هانت وزیر امورخارجه انگلیس نیز روز دوشنبه در بروکسل برای جلب حمایت فرانسه و آلمان از توافق هسته‌ای تلاش خواهد کرد. وی پیش از عزیمت به بروکسل گفت: اروپایی‌ها علی‌رغم خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برای حفظ آن تلاش کرده‌اند. وی ادامه داد: من بر اساس نقش رهبری که بریتانیا از خود نشان داده به همراه فرانسه و آلمان برای حفظ توافق و ترغیب ایران به پایبندی کامل به تعهداتش تلاش می‌کنم.
ایسناایسنا4 روز قبل
وزیران امورخارجه اروپا در نشست امروز خود در بروکسل تلاش خواهند کرد راه‌هایی در جهت متقاعد کردن تهران و واشنگتن برای کاهش تنش‌ها و آغاز گفت‌وگو بیابند. پس از گذشت یک سال از خروج آمریکا و عدم موفقیت اروپا برای به نتیجه رساندن اقداماتش در راستای حفظ توافق ایران اعلام کرد که اجرای برخی از تعهداتش در توافق هسته‌ای را کاهش خواهد داد. اکنون سه کشور اروپایی طرف توافق، یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان در تلاشند تا راهی برای کاهش این تنش‌ها بیابند. بنابر این گزارش، جرمی هانت وزیر امورخارجه انگلیس نیز روز دوشنبه در بروکسل برای جلب حمایت فرانسه و آلمان از توافق هسته‌ای تلاش خواهد کرد. وی پیش از عزیمت به بروکسل گفت: اروپایی‌ها علی‌رغم خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برای حفظ آن تلاش کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
روزنامه الکترونیکی رای الیوم که از لندن به روز می‌شود, در یادداشتی به قلم مونا صفوان نوشت: پول نفت عربها عزت، قدرت و حتی احترام برای آنان به ارمغان نیاورد. متاسفانه این (پول نفتی) لکه ننگی بر پیشانی همه عربها حتی کسانی است که در این اقدامات مشارکت ندارند و با آن مخالفت می‌کنند. بیست سال است که آمریکا با پول‌های عربها این کشورها را مستقیم اشغال کرده است و باید به علت سفاهت و حماقت عربها از خدا تشکر کند. توافقنامه هایی که آمریکا و حاکمان عرب طی سه دهه گذشته امضا کردند، قراردادهای تسلیحاتی و توافقنامه‌های امنیتی است که به حضور نظامی آمریکا در این کشورها مشروعیت می‌بخشد و آن را تسهیل می‌کند. عربها چگونه فکر می‌کنند و عزت و غرور خود را چرا از دست داده‌اند؟ پول باعث جلب قدرت و احترام نمی‌شود.
عصر ایرانعصر ایران6 روز قبل
او همچنین موضوع خروج ارتش آمریکا از خلیج فارس را نیز مطرح کرد. وی نخستین مقام آمریکایی است که به موضوع احتمال خروج ارتش آمریکا از خلیج فارس اشاره می‌کند. ایران همیشه خواستار خروج نیروهای خارجی از خلیج فارس و تنگه هرمز شده است و در راس این نیروها، ارتش آمریکا قرار دارد. آیا می‌توان این تجربه را درباره خلیج فارس، تکرار کرد؟ سخنان ترامپ درباره الزام خروج آمریکا از خلیج فارس و استقبال ظریف از آن نشان دهنده این است که شاید بتوان زمینه جدیدی برای همکاری میان ایران و آمریکا به وجود آورد و آن موضوع خروج آمریکا از خلیج فارس و تامین امنیت این منطقه است. همکاری‌های قبلی ایران و آمریکا می‌تواند زمینه‌ای برای همکاری جدید دو طرف در موضوع خروج یا کاهش نظامیان آمریکایی در خلیج فارس باشد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
پکن روز پنجشنبه نیز ناخشنودی خود از سفر تسای اینگ-ون رئیس تایوان به ایالات متحده را ابراز کرده بود. اگر چه آمریکا روابط رسمی با تایوان ندارد اما اصلی‌ترین تأمین‌کننده تسلیحات این کشور بوده و قرار است که آمریکا ۱۰۸ تانک آبرامز و ۲۵۰ موشک استینگر به تایوان بفروشد. سخنگوی وزارت خارجه چین تأکید کرد که اقدام واشنگتن در فروش تسلیحات میلیاردی به تایوان، نقض جدی قوانین بین‌الملل و مداخله در امور داخلی پکن است. حضور نظامی آمریکا در تنگه تایوان و قراردادهای واشنگتن با دولت جزیره تایوان، استقلال طالبان این جزیره را برای تثبیت استقلال تایوان بسیار امیدوار کرده است. شاید به همین دلیل است که روزنامه گلوبال تایمز می‌نویسد مساله تایوان می‌تواند دو کشور آمریکا و چین را به جنگ بکشاند.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
یک مقام آمریکایی به رسانه‌ها گفته است که این کشور درخواست کشتی‌ها برای اسکورت و کمک در خلیج فارس را مورد بررسی قرار می‌دهد. به گزارش خبرگزاری فارس، یک مقام وزارت دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه (امروز) به رسانه‌ها گفته است که این کشور درخواست کمک کشتی‌ها در خلیج فارس را بررسی می‌کند. امروز وزارت دفاع انگلیس هم اعلام کرد کشتی جنگی این کشور که در خلیج فارس حضور دارد، احتمالا برخی از کشتی‌های تجاری تحت پرچم بریتانیا را اسکورت خواهد کرد. در هفته‌های گذشته افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس، بر میزان تنش‌ها افزوده است. واشنگتن قصد دارد به این بهانه، حضور نظامی خود در خلیج فارس را حفظ کرده و ضمنا کشورهای متحد خود را نیز به افزایش حضور نظامی در این منطقه ترغیب کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
نماینده دائم روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین با اشاره به نشست روز گذشته شورای حکام آژانس به درخواست آمریکا به منظور بررسی پرونده هسته‌ای ایران تأکید کرد که این نشست نشان داد چهان مخالف افزایش تنش‌ها در خصوص توافق هسته‌ای ایران (برجام) است. پس از خروج آمریکا از برجام، ایران یک‌سال به اروپایی‌ها برای ایجاد راهکارهای مناسب تجارت با ایران فرصت داد اما اروپا در عمل کاری از پیش نبرد. کاهش تعهدات هسته‌ای ایران ذیل دو بند ۲۶ و ۳۶ برجام صورت می‌پذیرد و ناقض این توافق نیست. هیأت آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که روز گذشته برگزار شد، اقدامات ایران برای کاهش تعهد به توافق هسته‌ای را «باج‌خواهی» توصیف کرد. با وجود خروج از برجام و اعمال تحریم‌های گسترده، واشنگتن مدعی است که ایران همچنان باید مانند یک سال گذشته به صورت یکجانبه به این توافق چندجانبه پایبند بماند.
الفالف1 هفته قبل
ترامپ از قدرت نظامی ایران می‌ترسدوی در ادامه به حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: آمریکا حضور نظامی قابل توجهی در خلیج فارس دارد. این حضور به دلیل این موضوع است که آمریکا از قدرت نظامی ایران می‌ترسد و به دنبال درگیر شدن در یک جنگ نظامی دیگر نیست. رییس‌جمهور آمریکا در جنگ احتمالی با ایران متحد چندانی نداردییلدیز گفت: رییس‌جمهور آمریکا در جنگ احتمالی با ایران متحد چندانی ندارد. تحریم‌های آمریکا یک جنگ اقتصادی استییلدیز خاطرنشان کرد: تحریم‌های آمریکا علیه ایران نشان‌دهنده یک جنگ اقتصادی است. خاورمیانه به حضور آمریکا نیازی نداردوی افزود: حضور آمریکا در خاورمیانه عامل تنش‌های کنونی است.
فارسفارس1 هفته قبل
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که ۶۴ درصد از کهنه‌سربازان آمریکایی و کشورهای دیگر معتقدند که جنگ آمریکا در دو کشور عراق و افغانستان یک اشتباه فاجعه‌بار بود. نتایج نظرسنجی: اکثر کهنه‌سربازان، جنگ عراق و افغانستان را یک اشتباه فاجعه‌بار می‌دانندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق نتایج نظرسنجی‌ مؤسسه «پیو» که روز گذشته (چهارشنبه) منتشر شد، نه تنها اکثر کهنه‌سربازان آمریکایی بلکه اکثر کهنه‌سربازانی که در تهاجمات آمریکا در غرب آسیا مشارکت داشتند، معتقدند که جنگ‌های آمریکا در افغانستان و عراق یک اشتباه فاجعه‌بار بوده است. از طرف دیگر، ۵۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی تأکید داشتند که جنگ ۱۷ ساله آمریکا در افغانستان یک اتلاف وقت بوده است. به طوریکه در دسامبر ۲۰۰۷، تنها ۳۶ درصد از مردم آمریکا از جنگ عراق حمایت کردند. در سال ۹۱ نیز نظرسنجی مشباهی توسط شورای شیکاگو انجام گرفت که در آن مشخص شد، اکثر آمریکایی‌ها از جنگ عراق و افغانستان کاملا سرخورده شده‌اند، ۶۷درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اظهار کردند که این جنگ ارزش خاصی نداشته است و ۶۹درصد از آن‌ها نیز تأکید کردند که جنگ در افغانستان تاثیری بر امنیت نداشته است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
دستیار وزیر خارجه آمریکا، ایران هراسی را دستاویزی برای توجیه اقدام این وزارت خانه در استفاده از قانون اقدامات اضطراری به منظور فروش تسلیحات به سعودی، امارات و اردن قرار داد. ایرنا: کلارک کوپر دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی-نظامی روز چهارشنبه در نشست استماعی کمیته روابط خارجی سنای آمریکا افزود: دولت انقلابی ایران کشتیرانی بین المللی در خلیج (فارس) را تهدید می‌کند. از این رو، شرکای ما خواستار اطمینان یافتن از راه حل‌های آمریکا هستند. وی ادامه داد: همانگونه که می‌دانید، دولت گام‌هایی برای متوقف کردن جنگ برداشت نه اینکه به آن نزدیکتر شود. این مقام وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: مقادیر فروخته شده شامل پشتیبانی هواپیماها، مهمات، خدمات لجستیکی، جاسوسی بدون نفر، چارچوب‌های نظارت و شناسایی، تربیت و آموزش و خدمات مشاوره‌ای می‌شود.
ایلناایلنا1 هفته قبل
ترامپ از قدرت نظامی ایران می‌ترسدوی در ادامه به حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: آمریکا حضور نظامی قابل توجهی در خلیج فارس دارد. این حضور به دلیل این موضوع است که آمریکا از قدرت نظامی ایران می‌ترسد و به دنبال درگیر شدن در یک جنگ نظامی دیگر نیست. رییس‌جمهور آمریکا در جنگ احتمالی با ایران متحد چندانی نداردییلدیز گفت: رییس‌جمهور آمریکا در جنگ احتمالی با ایران متحد چندانی ندارد. خاورمیانه به حضور آمریکا نیازی نداردوی افزود: حضور آمریکا در خاورمیانه عامل تنش‌های کنونی است. خاورمیانه به حضور آمریکا نیازی ندارد و آمریکا به دلیل ترس از اینکه قدرتش در خاورمیانه کاهش یابد، به حضور در منطقه ادامه می‌دهد؛ حضوری که می‌تواند تنها باعث مشکلات و بحران‌های زیادی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
رسانه‌های آلمانی از کشورهای اروپایی می‌خواهند برای حفظ برجام شجاع باشند و از ایران نفت خریداری کنند. "تحلیلگر این روزنامه می‌نویسد در شرایطی که آمریکا سیاست تحریم‌های حداکثری علیه ایران را دنبال می‌کند، امید دولتمردان ایران به اروپا است. از این رو، نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران عملا باعث نزدیکی بیشتر اروپا به آمریکا در ارتباط با مناقشه‌ هسته‌ای و نقش ایران در منطقه می‌شود. «گام جسورانه اروپا» روزنامه «هندلزبلات» در مقاله‌ای با عنوان «اروپا، نفت ایران را بخر!» از این‌رو او به کشورهای اروپا توصیه می‌کند که نفت ایران را بخرند تا رضایت این کشور را جلب کنند.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروی هوایی آمریکا مستقر در اروپا از استقرار یک دسته پروازی از جنگنده‌های «اف-۱۵ ای ایگل» خود در اروپا خبر داد. این دسته پروازی از پایگاه هوایی «سیمور جانسون» ایالت کارولینای شمالی عازم آلمان شده است. جنگنده‌های اف-۱۵ ایی چند منظوره هستند و قابلیت رزم هوایی یا هوا به زمین در هر شرایط جوی را دارند. (جزئیات بیشتر) بنابر اعلام وزارت دفاع آمریکا، حدود ۲۰ درصد نیروهای نظامی برون مرزی این کشور در آلمان حضور دارند و این کشور ۲۵۰ پایگاه نظامی در آلمان دارد. برخی از مهمترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در آلمان «رامشتاین»، «لندستوهل»، «پاتریک هنری»، «آنسباخ»، «بامبرگ»، «بوام هلدر»، «گرافنور» و «کایزرسلاترن» هستند. این در حالی است که مردم آلمان بارها تظاهراتی را در اعتراض به حضور نظامی آمریکا در این کشور برپا کرده‌اند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یک منبع آگاه عراقی به آخرین وضعیت افسر ارشد عراقی که متهم به جاسوسی برای سازمان سیا آمریکاست، اشاره کرد. فایل صوتی رسوایی بزرگی است اما دولت عراق به دنبال مهار اوضاع از طریق ارجاع آن به وزارت دفاع عراق است و این وزارتخانه نیز کمیته حقیقت یاب درباره درست بودن فایل صوتی تشکیل داده است. گردانهای حزب الله احتمال می‌دهد که سفارت آمریکا از طریق مزدورانش و ارتش سایبری در راستای تشکیک در آنچه علیه الفلاحی وجود دارد حرکت کنند. موضوع محمود الفلاحی فرمانده عملیات الانبار به خیانت بزرگ و جاسوسی برای بیگانگان و توطئه علیه ملت عراق مربوط است». گردانهای حزب الله عراق همچنین با صدور بیانیه‌ای خواستار تعطیلی سفارت آمریکا در بغداد و اخراج سفیر آمریکا از عراق به سبب رسوایی جاسوسی شده بود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گونه‌ای که افکار عمومی و بسیاری از شخصیت‌های سیاسی عراق بر لزوم تسریع در روند اخراج نیروهای آمریکایی از عراق تاکید کرده و برخی نیز خواستار تعطیلی سفارت آمریکا در عراق شده‌اند. وی همچنین تأکید کرد که سفارت آمریکا در فعالیت‌های کمیته تحقیق در این پرونده که از سوی وزارت دفاع عراق دستگیر شده نیز مداخله می‌کند. محیی تاکید کرد که باید اقدامات سفارت آمریکا به علت نقش مشکوک آن در این پرونده و همچنین نقش نیروهای آمریکایی در این کشور محکوم شود. حزب‌الله عراق: سفارت آمریکا را ببندیدنیروهای مقاومت اسلامی گردان‌های حزب الله دیروز نیز با صدور بیانیه‌ای خواستار تعطیلی مقر سفارت آمریکا در بغداد و اخراج سفیر آمریکا از عراق شدند. این گردان‌ها تاکید کردند: از این رو دولت عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح باید تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی باندهای جاسوسی مرتبط با سازمان جاسوسی آمریکا و صهیونیست‌ها تشکیل دهد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
یک مقام آمریکایی خواستار باقی ماندن ایران در برجام شد و گفت: می‌خواهیم اینستکس موفق شود چراکه می‌خواهیم ایران در برجام باقی بماند. به گزارش ایلنا به نقل از پلیتیکو، یک مقام آمریکایی که نامش منتشر نشده است، در مورد ایران گفت: ما امیدوار هستیم که سه اتفاق در مورد ایران رخ دهد. اول اینکه اروپایی‌ها برای جلوگیری از نقض برجام توسط ایران، تحریم‌هایی علیه آن وضع کنند؛ دوم اینکه ساز و کار مالی اروپایی برای انتقال کالاهای «غیرتحریمی» موفق شود؛ و سوم اینکه حضور نظامی آمریکا درخاورمیانه برای جلوگیری از تنش نظامی با ایران کافی باشد. وی در ادامه افزود: می‌خواهیم اینستکس موفق شود چراکه می‌خواهیم ایران در برجام باقی بماند ما هرگز تمایلی به درگیری نظامی همه جانبه با ایران نداریم. هم چنین نمی‌خواهیم ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به دنبال انتشار خبری مبنی بر جاسوسی فرمانده عملیات الانبار برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا)، گردان‌های حزب‌الله عراق خواستار بستن سفارت واشنگتن در بغداد شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، به دنبال انتشار خبری مبنی بر جاسوسی محمود الفلاحی، فرمانده عملیات الانبار برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا)، گردان‌های حزب‌الله عراق با صدور بیانیه‌ای خواستار بستن مقر سفارت واشنگتن در بغداد و اخراج سفیر آن شدند. در بیانیه حزب‌الله عراق آمده است: رسوایی جاسوسی که ادله موثق آن توسط شبکه رسانه مقاومت فاش شد، شوک بزرگی برای ملت عراق و تشکیلات نظامی آن ایجاد کرد. این رسوایی نقش تخریبی، جاسوسی و توطئه‌ای سفارت آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه عراق و نیروهای ملی آن را فاش کرد. حزب‌الله عراق در ادامه بیانیه خود تأکید کرده است: این رسوایی ماهیت حضور نظامی آمریکا در عراق و اهداف آن را برملا کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، گردانهای حزب الله عراق خواستار تعطیلی سفارت آمریکا در بغداد و اخراج سفیر آمریکا از عراق به سبب رسوایی جاسوسی شد. در بیانیه گردانهای حزب الله عراق آمده است: رسوایی جاسوسی که شبکه رسانه‌ای مقاومت عراق آنرا فاش کرد، شوک بزرگی به ملت عراق و نهادنظامی وارد کرده است و همچنین نقش مخرب و جاسوسی سفارت آمریکا و توطئه آن با همراه رژیم صهیونیستی علیه عراق را آشکار کرده است. در این بیانیه آمده است: این رسوایی ماهیت حضور نظامی آمریکا در عراق و اهداف آنرا فاش می‌کند و اینکه حضور آمریکایی‌ها با هدف آموزشی و مستشاری یا مقابله با داعش آنگونه که ادعا می‌کنند یا برخی تبلیغ می‌کنند نیست بلکه به سبب مقابله با گروههای مقاومت و حمایت از فعالیت‌های جنایتکارانه و اجرای آن در عراق برای فرسوده کردن عراق است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴ - با اعلام دولت ایران برای عبور از مرز تعیین‌شده غنی‌سازی اورانیوم در چارچوب برجام نگرانی‌ها از افزایش تنش میان ایران و آمریکا بالا گرفته است. از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا تا کنون تنش میان ایران و ایالات متحده روندی افزایشی داشته است. هفتم اوت ۲۰۱۸: دولت آمریکا تحریم‌هایی که پیش از برجام علیه ایران اعمال شده بود را دوباره برقرار کرد. ۱۲ مه ۲۰۱۹: آمریکا تهران را متهم به دست داشتن در عملیات خرابکارانه در دو نفتکش عربستان سعودی در سواحل امارات متحده عربی کرد. ۱۳ ژوئن ۲۰۱۹: آمریکا ایران را مسئول حمله به نفتکش‌های خیلج فارس و دریای عمان شناخت.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «جیمز جفری» فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه در گفتگو با روزنامه ولت ام زونتاگ بااشاره به حضور نظامی آمریکا در سوریه گفت: از آلمان می‌خواهیم تا شماری از نیروهای نظامی خود را به شمال سوریه اعزام کند. وی در ادامه افزود: در صورتی که آلمان نیروهای نظامی خود را به سوریه اعزام کند، می‌توان آنها را جایگزین تعدادی از نظامیان آمریکایی کرد. فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه تاکید کرد: آلمان در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش یکی از شرکای فعال و تاثیرگذار است. آلمان تاکنون نیز اقدامات قابل توجه و موثری در راستای مبارزه با گروههای تروریستی انجام داده است. جفری با اشاره به مواضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از سوریه گفت: امیدواریم آلمان بتواند با پررنگ‌تر کردن حضور خود ما را از هدف اصلی خود که مبارزه با تروریست‌ها است، یاری رساند.

الحشد الشعبی مانع تحقق اهداف آمریکا در عراق است

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ سخنگوی رسمی گردان‌های حزب الله عراق با اشاره به اینکه گروه‌های مقاومت عراق اعتمادی به آمریکا ندارند و حضور نیروهای آمریکایی را در عراق غیرقانونی می‌دانند, تأکید کرد الحشد الشعبی (سازمان بسیج مردمی) و سایر گروه‌های مقاومت مانع تحقق اهداف آمریکا در عراق هستند. دوم؛ ما پس از شکست داعش انتظار داشتیم در ساختار نهادهای امنیتی عراق و همه اطلاعات و داده هایی که باعث فروپاشی نهادهای امنیتی در سال ۲۰۱۴ شد, تجدید نظر شود. به علاوه, موضوع دیگری که دولت عراق باید به آن بپردازد مسئله بیرون راندن نیروهای آمریکایی و همه نیروهای خارجی است که به صورت غیر قانونی در خاک عراق حضور دارند. پیشمرگه سلاح خود را علیه فرزندان و نیروهای امنیتی و ارتش و الحشد الشعبی در کرکوک به کار گرفت. ما فرزندان عراق بودیم که از اولین روزهای ورود داعش به عراق, مقاومت کردیم نه نیروهای پیشمرگه.
ایسناایسنا2 هفته قبل
امروز ۱۲ تیرماه سالروز سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا در خلیج فارس (۱۳۶۷) است. مقام‌های آمریکا پس از سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران، برای توجیه این جنایت نابخشودنی، دلایل ضد و نقیضی عنوان کردند و کوشیدند این اقدام خصمانه را یک اشتباه قلمداد کنند. در حقیقت یکی از اهداف آمریکا از این جنایت تقویت متجاوزان رژیم بعث عراق در جبهه‌های جنگ و تحت فشار قرار دادن مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران بود. متعاقب این تجاوز آشکار، جمهوری اسلامی ایران در روز ۱۴ تیر ۱۳۶۷ طی نامه‌ای به رئیس شورای امنیت خواستار تشکیل جلسه فوری شورا برای رسیدگی به موضوع شد. از سوی جمهوری اسلامی ایران دکتر ولایتی وزیر امور خارجه وقت و از جانب آمریکا جرج بوش معاون وقت رئیس جمهوری در جلسه حضور داشتند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
آمریکای کودک‌کشدر میان سرنشینان این هواپیمای مسافربری، ۶۶ کودک زیر سیزده سال، ۵۳ زن و ۴۶ تن تبعه کشورهای خارجی نیز بودند که کشته شدند. ساقط کردن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران از سوی جنایتکاران آمریکایی، در حقیقت یکی دیگر از مراحل رویارویی استکبار جهانی با ملت بزرگ ایران برای تقویت متجاوزان عراقی در جبهه‌های جنگ بود. او افسر نیروی دریایی آمریکا بود و بیش‌تر به خاطر فرماندهی ناو «یو. ناوی مجهز که رادارش هواپیمای مسافربری را اف ۱۴ دانست! شعار حقوق بشر دادن، آمریکایی‌ها را مدعی حقوق بشر نمی‌کند چرا که آمریکایی‌ها در کل دنیا آبرویی ندارند.

به انتهای لیست رسیدید