حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان

مهرمهر3 ساعت قبل
نصرالله دریابیگی در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در حاشیه نمایشگاه مطبوعات استان اظهار داشت: همه می‌دانند کارگردان و بازنشستگان دو مسئله اساسی نظیر مشکلات معیشتی دارند که باید با توجه به اصلاح قیمت بنزین و احتمال گرانی‌ها، حمایت ویژه از این قشر داشته باشند. وی خواستار افزایش حقوق جامعه کارگری و بازنشستگان شد و پایین بودن قدرت خرید و مسائل درمانی را از دیگر مشکلات آنان بیان کرد و گفت: باید طبق قانون عمل کرد. وی قراردادهای موقت کار را از دیگر دغدغه‌ها برشمرد و گفت: قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان باید اجرا شود تا مردم طعم شیرین خدمت را بچشند.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری از واریز حقوق آبان ماه بازنشستگان و موظفین این صندوق تا ساعت ۲۴ امشب (دوشنبه ۲۷ آبان ماه ۹۸) خبر داد. به گزارش ایلنا، امین پورذاکری با اعلام این خبر گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و هماهنگی خزانه کل و سازمان برنامه و بودجه کشور، حقوق بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا ساعت ۲۴ امشب به حساب این عزیزان واریز می‌شود و قابل برداشت خواهد بود. گفتنی است بیش از یک میلیون و ۴۲۹ هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند و بخش عمده اعتبارات پرداخت حقوق ایشان توسط دولت تامین و پرداخت می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: دولت در بودجه سال ۹۹ به جای افزایش حقوق شاغلان، اعتبارات را به سمت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سوق دهد. حسینی ادامه داد: اجرای این قانون تفاوت فاحش حقوق افرادی که از سال ۹۰ به بعد بازنشسته شدند و افرادی که پیش از آن بازنشسته شدند، را ایجاد کرد. بیشتر بخوانید: همسان سازی ۱۴ تا ۱۸ درصدی حقوق بازنشستگانتفاوت فاحش حقوق شاغلان و بازنشستگانعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: از آنجایی که در قانون بودجه سنواتی میزان افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان همسان و متناسب با نرخ تورم است فاصله حقوقی بازنشستگان و شاغلان همچنان باقی مانده است. وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر قدرت خرید مردم موجب شده بازنشستگان با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کند، گفت: از آنجایی که باید واقع‌بینانه عمل کرد بهتر است در بودجه سال ۹۹ به جای افزایش حقوق شاغلان، اعتبارات را به سمت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سوق داد و دولت منابع پایداری برای تحقق این امر پیش‌بینی کند. بازنشستگان برای زندگی حداقلی خود با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می‌کنندعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: بازنشستگان برای زندگی حداقلی خود با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می‌کنند و همسان سازی حقوق یکی از اصلی‌ترین مطالبات است.
خانه ملتخانه ملت14 ساعت قبل
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای رفع این مشکل در تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۸۹، سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی مکلف شدند در قالب بخشنامه‌ای نسبت به اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری برای شاغلان اقدام کنند. حسینی ادامه داد: اجرای این قانون تفاوت فاحش حقوق افرادی که از سال ۹۰ به بعد بازنشسته شدند و افرادی که پیش از آن بازنشسته شدند، را ایجاد کرد. تفاوت فاحش حقوق شاغلان و بازنشستگانعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: از آنجایی که در قانون بودجه سنواتی میزان افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان همسان و متناسب با نرخ تورم است فاصله حقوقی بازنشستگان و شاغلان همچنان باقی مانده است. وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر قدرت خرید مردم موجب شده بازنشستگان با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کند، گفت: از آنجایی که باید واقع‌بینانه عمل کرد بهتر است در بودجه سال ۹۹ به جای افزایش حقوق شاغلان، اعتبارات را به سمت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سوق داد و دولت منابع پایداری برای تحقق این امر پیش‌بینی کند. بازنشستگان برای زندگی حداقلی خود با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می‌کنندعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: بازنشستگان برای زندگی حداقلی خود با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می‌کنند و همسان سازی حقوق یکی از اصلی‌ترین مطالبات است. /پایان پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
روزنامه اصلاح‌طلب آرمان ملی در تیتری کوتاه در صفحه اول شماره یکشنبه گذشته خود نوشت: «بی‌تفاوتی بدتر از تحریم»! [۱] *کلمه یا هشتگ «بی‌تفاوتی»، یکی از هشتگ‌های پر تکرار برخی شبکه‌های اجتماعی در روزهای اعلام تصمیم دولت برای گرانی بنزین و شکل‌گیری چند اغتشاش در کشور بود. او می‌افزاید: آقای روحانی باید اعلام کند که چند درصد از کارگزاران دولت برنامه‌های وی را قبول دارند و در انتخابات به او رای داده‌اند. انصاری تأکید می‌کند: هیچ توجیه و تفسیری نمی‌توان برای این وضعیت داشت و باید خود آقای روحانی و دست‌اندرکاران و تصمیم‌سازان دولت در این ارتباط اظهارنظر کنند. [۴] باشد که بعد از این شاهد اقدامات مطلوب دولت در این زمینه باشیم …***روحانی گفت بی‌مایه فطیر است؛ نشنیدیم، بنزین گران شد!
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این شرایط خطیر مردم بزرگوار ایران که همواره تابع نظام و در کنار ولایت و رهبری بوده و هستند، بیش از این در سختی‌های زندگی نباید قرار نگیرند. وی عنوان کرد: خدا نکند کمر مردم زیر بار این مشکلات بشکند، وقتی توزیع عادلانه منابع ارزش خواهد داشت که فشار بر مردم وارد نشود. وی خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: اگرچه امروز مجلس به تصمیم سران قوا تمکین کرده است، اما در شرایطی که قیمت‌ها کنترل نشود، دولت مورد بازخواست قرار خواهد گرفت و مجلس از حقوق مردم دفاع خواهد کرد. وی اضافه کرد: از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست می‌کنم که اجازه ندهید که بیش از ۷۰ روز از مصوبه مجلس در مورد جلوگیری از ادامه سود مرکب می‌گذرد، این مصوبه در مجمع بلاتکلیف بماند. وی همچنین خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متاسفانه مجمتع فرهنگی و هنری یاسوج با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی که بزرگترین مجتمع فرهنگی جنوب کشور است به دلیل عدم توجه وزارت ارشاد راکد مانده در حالیکه این مطالبه فرهنگیان، هنرمندان و مردم بوده که باید به آن توجه شود. /پایان پیام
آناجآناج1 روز قبل
این در حالی است که بازنشستگان باوجود چنین شرایطی تمایل به انجام این کارها دارند؛ زیرا به اعتقاد آنها حقوق بازنشستگی این روزها پاسخ‌گو ی مخارج زندگی نیست! آگهی‌های شغلی همواره حاوی شرایط خاص برای استخدام هستند؛ ولی این روزها شرط جدید بازنشسته بودن به آگهی‌های کاریابی در تبریز به سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی‌اضافه شده است؛ برای مثال استخدام دو نفر بازنشسته برای نگهبانی، استخدام پارکبان بازنشسته و … از جمله این آگهی‌های جدید محسوب می‌شوند. عده‌ای از کارفرمایان دیگر به دنبال جذب نیروی کارجوان به دلیل نداشتن مستمری بازنشستگی نیستند و استخدام بازنشستگان و سالمندان را ترجیح می‌دهند. مشاغل رده پایین برای بازنشستگانآگهی‌هایی که برای استخدام بازنشستگان منتشر می‌شوند، مربوط به مشاغل رده پایین مانند نگهبانی، شاگرد بستنی فروش، شاگرد بنگاه‌‌های مسکن، پارکبانی و … می‌شود. سالمندان مشتاق کارآگهی‌های استخدام بازنشستگان شامل مشاغل سطح پایین می‌شوند که حقوق آن‌ها بالا نیست و مزایای کاری برای آن‌ها درنظر گرفته نمی‌شود.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک موج گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین، کالاها و خدمات مورد نیاز مردم را در بر خواهد گرفت و لازم است مسئولان تمهیدات لازم را در خصوص جلوگیری از افزایش قیمت‌ها بیندیشند. زارعی با بیان اینکه نباید شاهد تشدید و افزایش قیمت‌ها بود، تصریح کرد: خدا نکند کمر خم شده مردم در این مشکلات بشکند؛ وقتی توزیع منابع عادلانه ارزش خواهد داشت که فشار جدیدی را بر زندگی مردم وارد نکند. امروز ملت و مسئولان در آزمون مهمی قرار دارند و البته مردم با بصیرت همواره در آزمون‌ها سربلند بوده و این بار نیز سربلند خواهند بود، اما امیدوارم مسئولان مردود نشوند که تاریخ آنها را نخواهد بخشید. زارعی با اشاره به اینکه قریب به دو سال از حادثه دردناک سقوط پرواز ۳۷۰۴ تهران- یاسوج می‌گذرد، ‌ یادآور شد: از صبوری، همراهی و عواطف مردم و خانواده‌های حادثه دیده تشکر می‌کنم. با پیگیری‌های انجام شده تعدادی از مسئولین ذیربط عزل و پرونده مسببین حادثه از سوی قوه قضائیه مورد پیگیری قرار گرفت و کیفرخواست لازم صادر گردید.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک موج گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین، کالاها و خدمات مورد نیاز مردم را در بر خواهد گرفت و لازم است مسئولان تمهیدات لازم را در خصوص جلوگیری از افزایش قیمت‌ها بیندیشند. زارعی با بیان اینکه نباید شاهد تشدید و افزایش قیمت‌ها بود، تصریح کرد: خدا نکند کمر خم شده مردم در این مشکلات بشکند؛ وقتی توزیع منابع عادلانه ارزش خواهد داشت که فشار جدیدی را بر زندگی مردم وارد نکند. امروز ملت و مسئولان در آزمون مهمی قرار دارند و البته مردم با بصیرت همواره در آزمون‌ها سربلند بوده و این بار نیز سربلند خواهند بود، اما امیدوارم مسئولان مردود نشوند که تاریخ آنها را نخواهد بخشید. زارعی با اشاره به اینکه قریب به دو سال از حادثه دردناک سقوط پرواز ۳۷۰۴ تهران- یاسوج می‌گذرد، ‌ یادآور شد: از صبوری، همراهی و عواطف مردم و خانواده‌های حادثه دیده تشکر می‌کنم. با پیگیری‌های انجام شده تعدادی از مسئولین ذیربط عزل و پرونده مسببین حادثه از سوی قوه قضائیه مورد پیگیری قرار گرفت و کیفرخواست لازم صادر گردید.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
مطابق انتظار افزایش قیمت حامل‌های انرژی به‌ویژه بنزین در ایران موافق و مخالفانی دارد ولی در این میان نکته قابل‌توجه، تعدد بیشتر مخالفان این تصمیم است. آزمون امیددر این میان و باتوجه به مخالفت بخشی از شهروندان با افزایش قیمت بنزین، واکنش اعضای فراکسیون امید مجلس بود. اصلاح‌طلبان پارلمان از پروانه سلحشوری و قاسم میرزایی‌نیکو گرفته تا بهرام پارسایی و احمد مازنی، در توییت‌ها و اظهاراتی جداگانه به نقد موضوع افزایش قیمت بنزین پرداخته‌اند. او همچنین تاکید کرده افزایش قیمت حامل‌های انرژی باید در قالب بودجه سنواتی به تصویب مجلس برسد؛ موضوعی که از قضا پیش‌تر نیز مورد تاکید نمایندگان مجلس قرار گرفته بود. عبدالحمید خدری، عضو اصلاح‌طلب کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر نمایندگانی است که با افزایش قیمت بنزین مخالفت می‌کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با انتقاد از رویه دولت در اجرای ناقص طرح رتبه‌بندی فرهنگیان و عدم برنامه‌ریزی برای استخدام معلمان حق‌التدریسی، پیش‌دبستانی و آموزش‌دهنده‌ها در سال ۹۸ اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دلایلی که به ایجاد این شرایط کمک کرد و اجرای طرح‌ها را بلاتکلیف گذاشت تدوین بودجه غیرعملیاتی بود. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس عملیاتی نشدن وعده‌های دولت در اجرای بسیاری از برنامه‌ها نظیر طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را نیز مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در سال ۹۸ شاهد عدم اجرا و یا اجرای ناقص طرح‌ها و برنامه‌ها از سوی دولت بودیم و انتظار داریم برای سال آینده این قبیل اتفاقات ناخوشایند دیگر تکرار نشود. عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه اصحاب و خانواده بزرگ آموزش و پرورش کشور همچنان منتظر اجرایی شدن وعده‌های دولت هستند ابراز داشت: انباشت مطالبات پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی کشور نیز از جمله مشکلاتی است که انتظار داریم دولت ردیف‌های اعتباری خاصی را برای حل آن در نظر بگیرد. عباسی در پاسخ به این پرسش که لایحه بودجه سال ۹۹ چه وقت و در چه زمانی از سوی دولت تقدیم مجلس خواهد شد نیز اظهار داشت: مطابق آئین‌نامه داخلی مجلس، لایحه باید تا ۱۵ آذر توسط دولت ارائه شود که البته با توجه به رویه مثبت دولت در این زمینه امیدواریم امسال نیز شاهد ارائه سروقت لایحه بودجه در زمان مقرر آن باشیم. انتهای پیام/۶۱۴/ش
ایمناایمنا3 روز قبل
وابستگی کشور به درآمدهای نفتی کشور را در تنگنا قرار داده؛ تحریم نفت هم راهکار مناسبی دارد. رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی بیان کرد: بنده دستور دادم تا آقای قاضی زاده که عضو هیات رئیسه هستند این موضوع را دنبال کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش، گفت: استان و شهر اصفهان با چالش طرح‌های نیمه تمام عمرانی، توسعه نامتوازن، آب و کشاورزی روبروست. شهدای عملیات محرم و شهدای اصفهان و کاروانهای کمکهای مردمی اصفهان به جبهه‌های حق علیه باطل نمونه عملی این مسئله است. پایان سکوت، صبر و تحمل مردم اصفهان و اعتراض آنان به عملکرد نادرست و ضعیف مدیران استان نباید موجب بی‌انصافی مسؤولان کشور شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس نسبت به افزایش قیمت بنزین بدون در نظر گرفتن جایگاه مجلس انتقاد کرد. ۷- در حال حاضر آیا مردم و کارگاه‌های تولیدی توانایی این گرانی و آثار مترتب بر آن را دارند. ۹- ما این کار را در حال حاضر به نفع نظام و مردم نمی‌دانیم و با اجرای آن مخالفیم. حتما نمایندگان لااقل در این یکجا شفاف‌سازی خواهند کرد و به مردم اعلام خواهند کرد چه کسی موافق و چه کسی مخالف است، که در صورت مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس، شما مخالف مجلس نظر داده‌اید و در صورت موافقت اکثر نمایندگان، مجلس پاسخگو و شما نظر مجلس را اعلام نموده‌اید. امید است، جنابعالی با حضور در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اگر در جریان اتخاذ این تصمیم بوده‌اید دفاع کنید و اگر این تصمیم بدون اطلاع شما اتخاذ گردیده است از شان و جایگاه مجلس دفاع نمایید.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: انتصابات خیلی خوبی در صندوق‌های زیر مجموعه وزارت انجام و به جوانگرایی توجه شد. پورحسین شقلان توجه وزارت تعاون به شفافیت را موثر دانست و گفت: عملکرد وزارت خانه در انجام امور محوله مطلوب است. مهدی شیخ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: عملکرد وزیر تعاون مثبت بوده و وزیر سعی کرده‌ جوانگرایی و شعارهایی که دولت در انتخابات داشته است را عملی کنند و امیدواریم دراین مسیر به موفقیت‌های بزرگی دست یابند و بهبود وضعیت اشتغال را در دستور کار قرار دهند. سمیه محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس در ادامه یادآور شد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حوزه بزرگی است و در واقع سه وزارتخانه در یک وزارتخانه جمع شده است؛ در حوزه کار، کارهای بزرگی انجام شده و در حوزه رفاه هم اقداماتی صورت گرفته است.
ایلناایلنا3 روز قبل
برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی نیز، به گفته‌ی محمد اسدی (دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی) ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا براساس یک فرمول حداقلی، همسان‌سازی برای همه بازنشستگان تامین اجتماعی – چه حداقل بگیر و چه سایر سطوح- جامه‌ی عمل بپوشد. بنابراین در مجموع ۲۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای یک همسان‌سازی حداقلی که بازنشستگان سه صندوق اصلی کشور را دربربگیرد، لازم است. اگر این دو سخن وزیر را کنار هم بگذاریم، متوجه می‌شویم خود میزان بودجه‌ی تخصیص‌یافته، دچار تناقض است؛ ۳۷ درصد ۳ هزار میلیارد تومان رقمی حدود ۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که از نصف رقم مطرح شده ازسوی وزیر در مهرماه یعنی ۲۵۰۰ میلیارد تومان هم کمتر است. این در حالیست که هیچ کدام از مسئولان به روشنی بیان نکرده‌اند که بودجه موردنظرشان، برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کدام صندوق و به چه ترتیبی هزینه شده است! به گفته‌ی علی اصغر بیات (رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی) قرار شده همسان‌سازی بازنشستگان تامین اجتماعی از نیمه‌ی دوم سال با بودجه‌ی داخلی خود سازمان اجرایی شود و بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی –درصورت پرداخت- جای هزینه‌کرد سازمان را بگیرد.
ایلناایلنا4 روز قبل
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به برگزاری مراسم تماشای فوتبال در محل وزارتخانه کرد. این درحالی است که بازنشستگان همواره وظایف این وزارتخانه در پاسخگویی مطالباتشان را گوشزد کرده‌اند. به گزارش خبرنگار ایلنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امروز، ۲۳ آبان ماه اقدام به دعوت از تعدادی از بازنشستگان برای تماشای فوتبال ایران و عراق در محل این وزارتخانه کرد. یکی از بازنشستگان که در این مراسم حضور داشت، گفت: تا زمانی که مشکلات ما حل نشده است، ما باخته‌ایم. بیمه‌های پایه پاسخگوی مشکلات بازنشستگان نیستند و در طی زمان از تعهدات خود کاسته‌اند.
خانه ملتخانه ملت5 روز قبل
گروه اقتصادی، براساس برنامه ششم توسعه دولت مکلف است ظرف مدت ۵ سال حقوق بازنسشتگان را معادل ۹۰ درصد، حقوق شاغلان همسان آنها افزایش دهد به گونه‌ای که در پایان برنامه ششم توسعه حقوق بازنشستگان و شاغلانی که از نظر تحصیلات و پست اداری هم رتبه هستند، حداکثر ۱۰درصد با یکدیگر تفاوت داشته باشد. اگرچه در طول سال‌های گذشته مجلس در قانون برنامه توسعه، ردیف بودجه مورد نیاز برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را تعریف و پیش بینی کرده است اما هنوز نتوانسته نظر معترضان را بطور مطلوب تامین کند. نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر مشکلات در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان اکنون تفاوت بسیاری نیز میان حقوق نیروهای شرکتی و قراردادی وجود دارد و حتی در برخی از سازمان‌ها نیروها با سابقه کمتر حقوق چندین برابری از افراد با سابقه دریافت می‌کنند. پایه‌های کار شایسته؛ برابری حقوق، مدرک و تجربه، تامین اجتماعی، حق اظهارنظر و رعایت منزلت شغلی، قوامی با بیان اینکه نظام پرداخت در ایران ایرادات بسیاری داد، افزود: برابری حقوق، مدرک و تجربه (برابری افقی و عمومی)، تامین اجتماعی، حق اظهارنظر و رعایت جایگاه و منزلت شغلی، ۴ پایه کار شایسته به شمار میآیند که اگر تمامی این موارد رعایت و اجرا شود رضایت نیروی انسانی را به دنبال خواهد داشت که این مهم سبب تولید خدمت و کالای ناب می‌شود. مجلس هر سال بودجه‌ای را برای اجرای قانون همسان‌سازی در نظر می‌گیردنایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس هر سال بودجه‌ای را برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و عبور از این مشکلات در نظر می‌گیرد تا حجم اعتراض نیروها کاسته شود و به‌ یقین به اعتراضات مردم پاسخ خواهیم داد هر چند یک دست صدا ندارد و به تنهایی نمی‌تواند جوابگو بود. /پایان پیام
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
این روزها وقتی به قیمت اجناس و کالاهای اساسی نگاهی می‌اندازیم برخی موارد تا ۵۰ درصد افزایش قیمت و گاهی تا همین میزان با تورم روبه رو بوده است. * آقای رئیس جمهور به قول خودتان تورم سالانه درشهریورسال ۹۸رقم ۰۹/۴۰درصد بوده درحالی که شما خیلی کمتراز۲۰درصد به حقوق‌ها اضافه کردید درحالی که باید برابرتورم حقوق هارا زیاد می‌کردید. *مسئولان میگن حقوق یک خانوار چهار نفری زیر۵/۷میلیون تومان زیرخط فقراست پس چراحقوق کارگران وبازنشستگان تأمین اجتماعی این همه کم است؟ در این باره به سراغ علی گلمرادی نماینده مجلس می‌روم و نظرش را جویا می‌شوم. به عقیده ما ابتدا سزاوار است حق و حقوق باقی مانده صنوف مختلف را بدهد بعد از این فکر‌ها داشته باشد. هم اکنون مبلغی که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و تامین نیازاولیه آن‌ها نیاز داریم ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
*** «روحانی»؛ با نفت پریشانم و بی نفت پریشانسرنوشت تلخ در انتظار جهانگیری و مدیران مالیاتی که بر خلاف رئیس‌جمهور حرف می‌زنند! فراکسیون امید باعث می‌شود ایشان کارت زرد نگیرد. از پارسال که ماجرای ارز شروع شد می‌خواستند رئیس جمهور را استیضاح کنند و اگر فراکسیون امید نبود شاید دولت ساقط می‌شد. فراکسیون امید کمک کرد که وزیران پشت سر هم استیضاح نشوند. در رأی دادن به اینها هم فراکسیون امید مؤثر بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
محمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درخصوص افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه سال آینده اظهار کرد: در بودجه سال جاری مبلغ ۲۲۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق، دستمزد، عیدی و پاداش برای کارکنان و بازنشستگان اختصاص داده شد که طبق آخرین تصمیم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، این مبلغ برای بودجه سال آینده ۱۵ درصد معادل ۳۳ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. وی درادامه افزود: با این تصمیم کمیسیون برنامه و بودجه پیش بینی می‌شود که دولت مبلغ حدود ۲۵۳ هزار میلیارد تومان را برای پرداخت حقوق‌ها اختصاص دهد. خدابخشی عنوان کرد: از سوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد داده شده که دولت علاوه بر افزایش حقوق‌ها، نسبت به پرداخت برخی مشوق‌های مالی جهت افزایش قدرت خرید مردم اقدام کند. وی ادامه داد: مبلغی که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال جاری اعمال شده بود نتوانست کفاف هزینه هارا بدهد و این مبلغ با وجود اینکه برای سال آینده به ۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته اما پیش بینی می‌شود بازهم با کمبود بودجه در این بخش مواجه شویم. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تلاش است که بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان را برای سال آینده افزایش دهد، اما با توجه به محدودیت‌هایی که برای بودجه سال ۹۹ وجود دارد، احتمال افزایش این بودجه بسیار کم است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
اقدامات دولت عراق: هفده تصمیم دولت عراق برای پاسخ به مطالبات معترضانهیئت دولت عراق در پنجم اکتبر، بسته حمایتی مرکب از هفده تصمیم را برای پاسخ به خواسته‌های معترضان صادر کرد که عبارتند از:۱- برنامه‌ای برای ارائه زمین‌های مسکونی ویژه افراد کم درآمد و دیگر اقشار مطابق با تصمیم ویژه هیئت دولت در همه استان‌ها به اجرا درآید. «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق در ادامه اعتراض‌های مردمی عراق، خواستار حضور نمایندگانی از صفوف معترضان در صحن پارلمان شد. تصویب بسته نخست مطالبات معترضانپس از این دیدار، رئیس پارلمان عراق، مجموعه توصیه‌هایی را عنوان کرد. تایید وجود درخواست‌هایی برای استیضاح نخست‌وزیر و چند وزیر کابینهرئیس پارلمان عراق نیز از درخواست‌هایی برای استیضاح نخست‌وزیر و وزرای نفت، برق، صنایع و دارایی او خبر داد. توقف استفاده از گاز اشک‌آورکمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق در اول نوامبر، خواستار توقف استفاده از گازهای اشک‌آور علیه معترضان شد.
فارسفارس6 روز قبل
دولت و پارلمان عراق از آغاز تظاهرات‌های مردمی تاکنون، گامهایی برای اجابت خواست معترضان برداشته‌اند که یکی از مهم‌ترین موارد تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره فساد و لغو شوراهای استانداری است. «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق در ادامه اعتراض‌های مردمی عراق، خواستار حضور نمایندگانی از صفوف معترضان در صحن پارلمان شد. تصویب بسته نخست مطالبات معترضانپس از این دیدار، رئیس پارلمان عراق، مجموعه توصیه‌هایی را عنوان کرد. تایید وجود درخواست‌هایی برای استیضاح نخست‌وزیر و چند وزیر کابینهرئیس پارلمان عراق نیز از درخواست‌هایی برای استیضاح نخست‌وزیر و وزرای نفت، برق، صنایع و دارایی او خبر داد. توقف استفاده از گاز اشک‌آورکمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق در اول نوامبر، خواستار توقف استفاده از گازهای اشک‌آور علیه معترضان شد.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
محمدمهدی مفتح عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: حقوق شاغلان در سال‌های اخیر به دلیل نرخ تورم افزایش پیدا کرد و این رشد حقوقی، اختلاف دریافتی بازنشستگان جدید و افرادی که حدود ۱۰ سال پیش بازنشسته شدند را رقم زد درحالیکه این دو فرد از نظر تحصیلات و پست اداری در یک جایگاه قرار دارند. برای رفع این تفاوت فاحش در برنامه ششم توسعه مقرر شد؛ حقوق بازنشستگان و شاغلان همسان‌سازی شود. دولت باید ظرف ۵ سال حقوق بازنشستگان را افزایش دهدنماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس برنامه ششم توسعه دولت مکلف است ظرف مدت ۵ سال حقوق بازنسشتگان را معادل ۹۰ درصد، حقوق شاغلان همسان آنها افزایش دهد به گونه‌ای که در پایان برنامه ششم توسعه حقوق بازنشستگان و شاغلانی که از نظر تحصیلات و پست اداری هم رتبه هستند، حداکثر ۱۰ درصد با یکدیگر تفاوت داشته باشد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسابات مجلس با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته مجلس در قانون برنامه توسعه، ردیف بودجه موردنیاز برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را تعریف و پیش بینی کرده است، اظهار کرد: امیدواریم دولت هرچه سریع‌تر خواسته به حق بازنشستگان را اجرایی کند. /پایان پیام
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشامیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع در جمع دانشجویان دانشگاه جنگ (دافوس) ارتش، گفت: ما ناگزیریم توان رزمی و دفاعی خود را حفظ کنیم و ارتقا بدهیم. وزیر دفاع افزود: دشمن از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی حوزه دفاعی و نظامی ایران را تحریم کرد حتی نمی‌گذاشتند حداقل‌ها در اختیار نیروهای مسلح ایران قرار بگیرد. وی افزود: به همکاران خودم در وزارت دفاع اعلام کردم سریعا نسبت به ارسال برنامه جدید و اصلاحی با اهداف و رویکردهای جدید اقدام کنند. وزیر دفاع به موضوع توجه به طرح حکمت نیروهای مسلح اشاره و خاطرنشان کرد: تأمین معیشت کارکنان خدوم و سرافراز نیروهای مسلح جزو اولویت‌های وزارت دفاع است. وی در پایان این نشست به سؤالات متنوع و متعدد دانشجویان، اساتید دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (دافوس) پاسخ گفت.
فارسفارس1 هفته قبل
نماینده مردم تبریز در مجلس از پیگیری کمیسیون متبوع خود برای اجرایی شدن موضوع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: بازنشسته‌ها مخصوصا بازنشسته‌های قبل از سال ۸۸ باید تغییر ملموسی در حقوق خود احساس کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، اظهار داشت: مجلس در بودجه‌های سالانه این هدف را دنبال کرده که فاصله دریافتی حقوق بازنشستگان با شاغلان فعلی و بازنشسته‌ها در سال‌های اخیر را کاهش دهد. وی با اشاره به تکلیف دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه، ادامه داد: دولت مکلف شده طی ۵ سال اجرای برنامه حقوق تمام بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی را همسان‌سازی و متناسب‌سازی کند. صندوق بازنشستگی باید به تعهدات خود در برابر بازنشستگان عمل کندساعی با بیان اینکه در بودجه سالانه مبلغی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص می‌یابد از پیگیری کمیسیون اجتماعی برای اجرایی شدن این موضوع خبر داد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازنشسته‌های قبل از سال ۸۸ باید تغییر ملموسی در حقوق خود احساس کنند، تصریح کرد: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست شده وظایف خود در این حوزه را انجام دهد.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان، گفت: مجلس در بودجه‌های سالانه این هدف را دنبال کرده که فاصله دریافتی حقوق بازنشستگان با شاغلان فعلی و بازنشسته‌ها در سال‌های اخیر را کاهش دهد. نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس قوانین و آیین نامه هایی که در سازمان‌های مختلف تصویب شده متاسفانه تفاوت فاحشی بین حقوق فردی که بازنشسته شده و فرد شاغل در یک سازمان حتی با رتبه شغلی برابر و یکسان وجود دارد. وی با اشاره به تکلیف دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه، ادامه داد: دولت مکلف شده طی ۵ سال اجرای برنامه حقوق تمامی بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی را همسان سازی و متناسب سازی کند. صندوق بازنشستگی باید به تعهدات خود در برابر بازنشستگان عمل کندساعی با بیان اینکه در بودجه سالانه مبلغی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص می‌یابد از پیگیری کمیسیون اجتماعی برای اجرایی شدن این موضوع خبر داد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازنشسته‌های قبل از سال ۸۸ باید تغییر ملموسی در حقوق خود احساس کنند، تصریح کرد: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست شده وظایف خود در این حوزه را انجام دهد. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص آخرین وضعیت طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: این موضوع یکی از محوری‌ترین بحث‌های کمیسیون اجتماعی مجلس است که در دستور کار کمیسیون بوده و جلسه‌ای متشکل از صندوق‌های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی برگزار خواهد شد. لزوم تخصیص اعتبار ۲۰هزار میلیارد تومانی برای همسان سازی حقوق بازنشسته هاعضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها هرساله نیاز به اعتبار حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان دارد ولی دولت همیشه میزان کمی را در لایحه بودجه لحاظ می‌کند. تعداد بازنشستگان کشور بالای ۴میلیون نفر است که با فقر و نداری و با یک سوم حقوق کارمند فعلی امرار معاش می‌کنندخضری گفت: تعداد بازنشستگان کشور حدودا بالای ۴میلیون نفر است که از لحاظ معیشتی در فشار هستند. وی تصریح کرد: یکی از درخواست هایمان از وزیر محترم کار این است که قبل از اینکه لایحه بودجه به مجلس ارسال شود این موضوع را تعیین تکلیف کنند. خضری در پایان گفت: نباید امسال به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان نگاه کلیشه‌ای داشت و بایستی صددرصد اعتبارات را برای عملی شدن این موضوع لحاظ کنند. /پایان پیام
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
محمد شریعتمداری گفت: در قانون بودجه سال گذشته برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شد که با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای تنها ۳۷ درصد آن تخصیص پیدا کرد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پیش‌بینی ۳ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: اما با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای تنها ۳۷ درصد آن تخصیص پیدا کرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، محمد شریعتمداری، درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: در قانون بودجه سال گذشته برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شد که با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای تنها ۳۷ درصد آن تخصیص پیدا کرد. وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس اعتبار مصوب قانونی حدود ۱۴ تا ۱۸ درصد در زمینه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حرکت روبه جلو داشت که این درصد نیز بخش کوچکی از مسیر است، افزود: امیدوارم از محل تامین منابع از سایر حوزه‌ها به ویژه پیش بینی اعتبارات موردنیاز در بودجه سال ۹۹ همسان‌سازی حقوق که یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه بازنشستگان کشور است، تامین شود. وزیر کابینه دوازدهم با بیان اینکه همسان‌سازی یکی از مطالبات به حق بازنشستگان است که باید اجرایی شود، اضافه کرد: از آنجایی که صندوق بازنشستگی کشوری ۱٫۵ میلیون بازنشسته و صندوق تامین اجتماعی ۳٫۲ میلیون بازنشسته دارد باید تمام تلاش و توان خود را برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کار بریم.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: ملت ایران انواع توطئه‌ها، دخالت‌ها، نفوذها، خیانت‌ها و تحریم‌های ظالمانه آمریکا را دیده‌اند و هرگز این اقدامات را فراموش نخواهند کرد. نقوی حسینی اشاره به بخشی دیگر از سخنان رئیس جمهور در یزد مبنی بر اینکه کشاندن چند نفر به دادگاه، مبارزه با فساد نیست، تصریح کرد: آقای روحانی! شما ۶ سال فرصت داشتید و می‌توانستید با فساد مبارزه کنید، پس چرا مبارزه با فساد در دستگاه‌های شما اجرا نشد؟ اگر به این مسئله اعتقاد دارید، بهتر است از برادر خودتان شروع کنید. وی افزود: بارها دولتمردان درباره رتبه بندی فرهنگیان مطالبی را عنوان کرده‌اند اما این طرح اجرا نمی‌شود. نقوی حسینی گفت: آقای روحانی!

به انتهای لیست رسیدید