حقوق بشر آمریکا

حقوق بشر آمریکا

فارسفارس2 هفته قبل
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه اخراج ذلت‌بار آمریکا از منطقه نتیجه انتقام ترور سردار سلیمانی خواهد بود، تاکید کرد: نابودی رژیم صهیونیستی با این اقدام حماقت‌بار آمریکا، تسریع می‌شود. **حاج قاسم باعث شد غرب در منطقه به اهدافش نرسدوی با اشاره به انگیزه‌های نظام سلطه در ترور سپهبد قاسم سلیمانی، افزود: نقش حاج قاسم در خنثی سازی توطئه‌ها علیه ملت‌های منطقه در چارچوب‌های قانونی و شئون انسانی و حقوق بشری موجب شد که دولت‌های غربی به هیچ کدام از دستاوردهایی که در منطقه پیش بینی کرده بودند، نرسند. عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به مجاهدت‌های شبانه روزی شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهارداشت: طراحی‌های دشمن در تمام میدان‌های شمال آفریقا و غرب آسیا توسط حاج قاسم سلیمانی خنثی شد. زاکانی با بیان اینکه آمریکا با این اقدام تروریستی به زعم خود انتقام شکست‌های متعددش در منطقه را گرفت، تصریح کرد: این جنایت آنها حرکتی فوق العاده تروریستی و ضد حقوق بشری بود. عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه اخراج ذلت بار آمریکا از منطقه نتیجه این انتقام سخت خواهد بود، تاکید کرد: نابودی غده سرطانی منطقه یعنی رژیم صهیونیستی با این اقدام حماقت بار آمریکا، تسریع خواهد شد.
فارسفارس1 ماه قبل
فرماندار منطقه خودمختار هنگ کنگ هشدار داد که جدیدترین قانون آمریکا در حمایت از معترضان، به ایجاد بی‌ثباتی در این منطقه منجر شده است و متعهد شد اقدامات متقابلی را در قبال آمریکا در پیش بگیرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کری لام» فرماندار منطقه خودمختار «هنگ کنگ» امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که قانون جدید آمریکا در حمایت از معترضان این منطقه به اطمینان تجاری (BCI) در این قطب مالی آسیب می‌زند. بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، فرماندار هنگ کنگ در اولین اظهارنظر خود درباره این قانون تصریح کرد: «این (قانون)، جو ناپایدار و نامشخصی به وجود آورده است». واشنگتن که بارها از سوی چین به مداخله در امور داخلی هنگ کنگ متهم شده است، در صدد است تا از طریق قانون «لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ» افرادی را در هنگ کنگ به بهانه «نقض حقوق بشر» در لیست تحریم‌های خود قرار دهد. هنگ کنگ از شش ماه پیش درگیر بحرانی است که با اعتراض به قانون استرداد مجرمین به خاک اصلی چین آغاز شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش «کری لام» فرماندار منطقه خودمختار «هنگ کنگ» امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که قانون جدید آمریکا در حمایت از معترضان این منطقه به اطمینان تجاری (BCI) در این قطب مالی آسیب می‌زند. بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، فرماندار هنگ کنگ در اولین اظهارنظر خود درباره این قانون تصریح کرد: «این (قانون)، جو ناپایدار و نامشخصی به وجود آورده است». روز گذشته، چین در اقدامی تلافی‌جویانه، کشتی‌ها و هواپیماهای نظامی آمریکا را از رفتن به هنگ کنگ منع کرد و لام در این خصوص گفت که هنگ کنگ نیز با «اقداماتی متقابل»، الگوی پکن را در قبال آمریکا در پیش خواهد گرفت. واشنگتن که بارها از سوی چین به مداخله در امور داخلی هنگ کنگ متهم شده است، در صدد است تا از طریق قانون «لایحه دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ» افرادی را در هنگ کنگ به بهانه «نقض حقوق بشر» در لیست تحریم‌های خود قرار دهد. هنگ کنگ از شش ماه پیش درگیر بحرانی است که با اعتراض به قانون استرداد مجرمین به خاک اصلی چین آغاز شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه چین اعلام کرد که دیدبان حقوق بشر و تعدادی دیگر از افراد غیر دولتی در آمریکا را به دلیل حمایت آنها از اعتراضات هنگ کنگ، مورد تحریم قرار می‌دهد. هنگ کنگ ماه هاست که به دلیل دخالت کشورهای غربی با اعتراضات ضد دولتی مواجه است. هر چند دولت هنگ هنگ با خواسته ابتدایی معترضین برای لغو لایحه استرداد مجرمین به چین موافقت کرده اما با این وجود اعتراضات همچنان ادامه دارد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
چین شماری از مؤسسه‌های غیردولتی آمریکایی را تحریم کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چین شماری از مؤسسه‌های غیردولتی آمریکایی، از جمله دیده‌بان حقوق بشر، را در واکنش به قانون منع صادرات تسلیحات مبارزه با تظاهرات به پلیس هنگ کنگ تحریم کرد. در این بیانیه آمده است: «اخیرا آمریکا قانونی را برای حمایت از معترضان در هنگ کنگ تصویب کرده است و وقعی به اعتراض چین به این مسأله نگذاشته است. این بار، چین تصمیم گرفته شماری از مؤسسات غیردولتی آمریکایی، از جمله دیده‌بان حقوق بشر را مورد تحریم قرار دهد». وی همچنین افزود که پکن شماری از درخواست‌های کشتی‌ها و هواپیماهای آمریکایی را برای ورود به حوزه خود رد کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
لاریجانی ادامه داد: یکی از نکاتی که مرحوم مدرس به عنوان حکومت عادله معتقد بود این بود که قانون و قانونگرایی باید در کشور حاکم شود. یکی دیگر از نکات مورد نظر ایشان این بود که مجلس را سمبل مشروطه و نماد آزادی و محل اتکای ملت می‌دانستند. وی افزود: معتقدم باید مجلس را به منزله تمام ایران بدانیم، باید تقدس مجلس را بر هر امری مقدم بشماریم. وقتی مرحوم مدرس، استیضاح رضاخان را امضا کرده بود یکی از عناوینی که در آن آمده بود این بود که او به مجلس شورای ملی توهین کرد. گاهی در فضای کشور با نوعی بی تقوایی سیاسی روبرو می‌شویم که هتک مجلس می‌کنند، مجلس را تخریب می‌کنند، تخریب کنندگان باید بدانند این مخالف مرام مدرس و امام است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، زهره الهیان، نماینده اسبق مجلس در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: «در بند کردن پروفسور سلیمانی دانشمند ایرانی توسط دولت آمریکا نمایانگر توحش مدرن و نقض آشکار حقوق بشر است. جار و جنجال دفاع از حقوق بشر توسط آمریکا طبل توخالی بیش نیست. مسعود سلیمانی را آزاد کنید.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
کمپین اعتراضی شبکه پرس‌تی‌وی نسبت به ادامه غیرقانونی بازداشت مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی دستگیر شده در آمریکا وارد مراحل جدی‌تر شد و امروز کنفرانس خبری با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی مقیم تهران برگزار کرد. وی افزود: کمپین آزادی سلیمانی با هشتگ Free_Masoud_Soleimani# در فضای مجازی با هدف اطلاع‌رسانی از وضعیت این دانشمند ایرانی و آزادی هرچه سریع‌تر او توسط کاربران دنبال می‌شود. پرس‌تی‌وی برنامه‌ای ویژه در قالب برنامه هفتگی «ایران امروز» پرس‌تی‌وی را نیز به این موضوع اختصاص داده است که به بحث‌های حقوقی بازداشت دانشمندان ایرانی از جمله مسعود سلیمانی می‌پردازد. معاون برون‌مرزی صداوسیما در پاسخ به این سؤال که آیا گشایشی برای آزادی این دانشمند ایرانی شده است، خاطرنشان کرد: روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه تا بامداد جمعه بخش اعظم آنتن پرس‌تی‌وی به موضوع سلیمانی دانشمند ایرانی دستگیر شده اختصاص دارد و به این حرکت ظالمانه آمریکایی‌ها اعتراض داریم و این اعتراض را ادامه می‌دهیم. تلاش نافرجامی که در نهایت تنها اقدام عامدانه آمریکا برای وانمود کردن «ناپدید شدن» سلیمانی و منحرف ساختن روند پیگیری از مسیر اصلی را افشا کرد و پشت‌پرده مشوش دستگیری این دانشمند ایرانی را مسجل کرد.
فارسفارس4 ماه قبل
وی می‌نویسدچهل و دومین جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد و من هیچ محکومیتی راجع به تحریم‌های اقتصادی و یا نقض حقوق بشر آمریکا در این اجلاس نشنیدم اما وقتش است که توضیح بدهم نقض حقوق بشر یعنی چه. وی می‌نویسد: من با تمام سیاست‌های این دولت‌ها موافق نیستم اما آمریکا و اکثر کشورهای غربی خودشان همواره به نقض حقوق بشر معروف هستند. این پسر بچه ۷ ساله یکی از دهها هزار داستان غم‌انگیزی است که در نتیجه تحریم‌های اقتصادی آمریکا رخ می‌دهد. اگر اینها نقض حقوق بشر از سوی آمریکا نیست پس چیست؟ این در حالی است که مقامات آمریکا از جمله وزیر امور خارجه این کشور بارها گفته است که آمریکا در کنار مردم آمریکا ایستاده است. در این میان جوامع بین‌الملل نیاز است که توجه بیشتری را برای این افراد رنج‌دیده از تحریم‌های اقتصادی آمریکا داشته باشد.
خانه ملتخانه ملت5 ماه قبل
سلام امینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رفتارهای ضد حقوق بشری ترامپ، گفت: آمریکا یک استراتژی دارد که بر مبنای منافع خودش طراحی کرده است و برایش هم مهم نیست که در این سیلی که پیش می‌برد، چه حقوقی در دنیا پایمال شود. وی افزود: از همه بدتر اینکه یک شخصیت نامتعادلی به نام ترامپ، از دوسال پیش بر مسند قدرت آمریکا سوار شده است و همه سیاست‌های معمول آمریکا را در داخل و خارج دچار بی تعادلکرده است. عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتارهای ترامپ به نوعی با شعارهای بشردوستانه آمریکا و شعارهای حقوق بشر آمریکا در تناقض آشکار است، مطرح کرد: آمریکایی‌ها از یک طرف شعار حمایت از حقوق کودکان، حقوق بشر، آزادی و بسیاری از مسائل را می‌ دهند و شعارهای دهان پرکنی مطرح می‌کنند و از طرف دیگر حقوق مسلمی که در تمام دنیا و در تمام منشورهای بین الملل حقوق زنان و کودکان به رسمیت شناخته شده است، را نقض می‌کند. بیشتر بخوانید: اینکه یک کودک را از مادرش جدا کنند و در یک منطقه دیگر پرورش بدهند، با کدام منشور بین المللی و با قانون چه کشوری همخوانی دارد؟ نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سکوت شورای حقوق بشر سازمان ملل تصریح کرد: شورای حقوق بشر سازمان ملل در بسیاری از موارد معلوم الحال است و در بسیاری از موارد تحت تأثیر آمریکایی‌ها است. عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تصریح کرد: شورای حقوق بشر سازمان ملل به هر حال برای حفظ حیثیت خودش هم شده، باید دست به اقداماتی بزند و باید بیانیه، قطعنامه‌ و یا رایزنی انجام دهد و حتی اگر شد به مجمع عمومی موضوع را بکشاند و به نوعی این رفتارهای ضد حقوق بشری ترامپ را اگر هم نمی‌تواند آن را عملیاتی کند؛ وظیفه‌اش این است که در مقابل آن موضع گیری کند. /پایان پیام
خانه ملتخانه ملت5 ماه قبل
بیشتر بخوانید: فلاحت پیشه با اشاره به منفعل بودن جامعه جهانی و شورای حقوق بشر سازمان ملل در این زمینه، مطرح کرد: سازمان ملل متحد تبعی از تبعات قدرت در دنیای امروز است؛ لذا مواردی مانند موضوع حقوق بشر چه در حوزه اجتماعی سازمان ملل متحد و چه در شورای حقوق بشر، عملا موضوع محکومیت آمریکا مطرح نمی‌شود. اخیرا بخشی از تحریم‌های ایران تحریم‌های فلزات ایران ذیل موضوع تحت موضوع حقوق بشر برده‌اند، برای اینکه با موضوع تحریم‌های ایران بازی کنند. عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به دولتمردان و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مجلس، مطرح کرد: نماینده ایران در سازمان ملل متحد باید مجموعه اقدامات حقوق بشر آمریکا را در قالب درخواست رسمی صدور قطعنامه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در کمیته‌های مرتبط از سازمان ملل متحد، آن را مطرح کنند. این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به حضور تیم نمایندگان مجلس در مجمع عمومی اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی IPU در پاییز امسال، تاکید کرد: نماینده ایران در سازمان ملل باید مجموعه اقدامات حقوق بشر آمریکا را در قالب درخواست رسمی صدور قطعنامه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، مطرح کنند. کاری که مجلس ما باید انجام دهد این است که شورای اجرایی بین‌المجالس جمهوری اسلامی ایران و هیات ایرانی که در این نشست پاییزه بین‌المجالس امسال حضور پیدا می‌کنند باید گزارش نقض حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا به ویژه نقض حقوق بشر در زمینه سیاست‌های مهاجرتی را در IPU مطرح کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
اعتمادآنلاین| عزت الله یوسفیان ملا، با اشاره به موضوع با اشاره به موضوع جداکردن کودکان مهاجر از والدینشان بنابر سیاست‌های مهاجرتی ترامپ، گفت: آمریکایی‌ها در بسیاری از مسائلی که تصمیم می‌گیرند، هیچ وجه توجهی به حقوق بشر، حقوق کودک و دیگر قوانین انسانی ندارند. وی با بیان این که کودکان مهاجر در قالب سیاست «تحمل صفر» دولت ترامپ در موضوع مهاجرت غیرقانونی، مثل اسیران جنگی منتقل می‌شوند، افزود: در همین مدت در کشورهای دنیا دیدید که اتفاقاتی افتاده است مانند اعتراضات فرانسه، یمن، بحرین، سوریه آنها با توجه به منافع خودشان در خصوص حقوق بشر تصمیم گرفتند؛ یعنی منافع خودشان ملاک قرار دادند. موضوع حقوق بشر آمریکا ساختگی استعضو فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع حقوق بشر آمریکا ساختگی است، تاکید کرد: حقوق بشر آمریکایی فقط برای منافع خودشان استفاده می‌شود. یوسفیان ملا با بیان اینکه تصاویر تکان دهنده‌ای در برخی رسانه‌ها در موضوع مهاجران در آمریکا، منتشر می‌شود، خاطرنشان کرد: آمریکا کشوری نیست که بیش از ۲۵۰ یا ۳۰۰ سال سابقه و تاریخ داشته باشد. اکثر افرادی که در آمریکا حضور دارند از مهاجران هستند؛ به خصوص مهاجرینی که استعدادهای بالایی دارند از کشورهای مختلف در آنجا جمع شده‌اند، اغلب کسانی که به آنجا رفتند مهاجرانی هستند که با استعداد بودند. منبع: خانه ملت
خانه ملتخانه ملت5 ماه قبل
عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوع با اشاره به موضوع جداکردن کودکان مهاجر از والدینشان بنابر سیاست‌های مهاجرتی ترامپ، گفت: آمریکایی‌ها در بسیاری از مسائلی که تصمیم می‌گیرند، هیچ وجه توجهی به حقوق بشر، حقوق کودک و دیگر قوانین انسانی ندارند. وی با بیان این که کودکان مهاجر در قالب سیاست «تحمل صفر» دولت ترامپ در موضوع مهاجرت غیرقانونی، مثل اسیران جنگی منتقل می‌شوند، افزود: در همین مدت در کشورهای دنیا دیدید که اتفاقاتی افتاده است مانند اعتراضات فرانسه، یمن، بحرین، سوریه آنها با توجه به منافع خودشان در خصوص حقوق بشر تصمیم گرفتند؛ یعنی منافع خودشان ملاک قرار دادند. موضوع حقوق بشر آمریکا ساختگی استعضو فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع حقوق بشر آمریکا ساختگی است، تاکید کرد: حقوق بشر آمریکایی فقط برای منافع خودشان استفاده می‌شود. یوسفیان ملا با بیان اینکه تصاویر تکان دهنده‌ای در برخی رسانه‌ها در موضوع مهاجران در آمریکا، منتشر می‌شود، خاطرنشان کرد: آمریکا کشوری نیست که بیش از ۲۵۰ یا ۳۰۰ سال سابقه و تاریخ داشته باشد. اکثر افرادی که در آمریکا حضور دارند از مهاجران هستند؛ به خصوص مهاجرینی که استعدادهای بالایی دارند از کشورهای مختلف در آنجا جمع شده‌اند، اغلب کسانی که به آنجا رفتند مهاجرانی هستند که با استعداد بودند. بسیاری از مهاجران در آمریکا افراد با استعداد دیگر کشورها هستنداین نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: هربار که دولت آمریکا را رصد کنید، می‌بینید که یکی از اعضا از مهاجرین هستند؛ خود اوباما متولد کشور آفریقایی است و همینطور افراد دیگر هم که در بین دولتمردان و یا مجالس حضور دارند از مهاجران هستند؛ اینها این مسئله را فراموش می‌کنند که آمریکا کشور مهاجر پذیر و مهاجرنشین است، تاریخ آن هم با مهاجرت شروع شده است و این را فراموش می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
سخنگوی قوه قضاییه گفت: نباید مسؤول دولتی از دور زدن ضوابط در زمان تخصیص ارز دولتی صحبت کند و باید نظارت‌ها صحیح باشد. وی تاکید کرد: عزم قوه قضاییه برای مقابله با مفاسد جدی است و هرگاه فساد باشد برخورد قاطع قوه قضاییه هم خواهد بود. اسماعیلی به یکی از پرونده‌های مهم دیگر اشاره کرد و گفت: هادی رضوی در تهران به ۲۰ سال حبس، رد مال، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد که در همین پرونده احسان دلاویز به جرم معاونت در جرم در پرونده هادی رضوی به ۱۰ سال حبس محکوم شد. سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در چند روز گذشته افتتاح شده است. اسماعیلی خاطرنشان کرد: در مورد حمل اسلحه نیز از سوی دادگاه ۲سال حبس برای داشتن اسلحه برای متهم در نظر گرفته شده است.
مهرمهر5 ماه قبل
هر زمان واشنگتن کشوری را خار در چشم خود دانسته و سرکوب آن را ضروری بداند، صرفا با صدور گزارشی به نام «گزارش حقوق بشر کشورها» و به باد انتقاد گرفتن وضعیت حقوق بشر دیگر کشورها و ادعای وضعیت روز به روز بدتر شدن حقوق بشر در آنها، می‌تواند تلاش‌های خود را در این راستا شروع کند. ادعاهای آمریکا درباره حقوق بشر دیگر کشورها در واقع پرده‌ای است که پشت آن، وضعیت شرم‌آور حقوق بشر خود پنهان است. حیرت‌آورتر این است که دولتمردان آمریکایی ضمن چشم پوشی از یادداشت‌های سیاه کشورشان در زمینه حقوق بشر، می‌خواهند حقوق بشر ۲۰۰ کشور دیگر دنیا را مورد نقد قرار دهند. دولتمردان آمریکا برحسب تصورات خود، با حرف‌های دروغین از حقوق بشر دیگر کشورها انتقاد می‌کنند. آمریکا باید ابتدا، بیماری حقوق بشری خود را درمان کند.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
آقای برمهانی اساسا کارکرد جشنواره‌های خارجی کوچک در سینما چیست؟ آیا شرکت در آن‌ها ضرورتی دارد؟ در ابتدا باید از فلسفه، کارکرد و نقش اصلی جشنواره‌ها بگویم. اتفاقا حضور فیلم‌های گفتمانی در جشنواره‌های کوچکتر چند خاصیت دارد یکی اینکه فیلمسازان جوان گفتمانی را آبدیده می‌کند برای تعامل جهانی. یعنی اگر تو می‌خواهی فیلمی را در جشنواره خارجی بزرگ یا کوچکتر رجیستری بکنی باهم چندان تفاوت ندارد. زمانی که شما می‌توانی برای جشنواره فیلم بنگلادش فیلم خودت را رجیستری کنی طبیعتا می‌توانی برای کن هم این کار را انجام بدهی. بنابراین فیلمساز ما با حضور در جشنواره‌های خارجی کوچک می‌تواند در جشنواره‌های خارجی بزرگ وارد شود و با لحن و ادبیات جهانی صحبت کند.
ایسناایسنا6 ماه قبل
«اگر تلویزیون ایران دعوتم کند می‌پذیرم»؛ این جمله، چند روز قبل از سوی وزیر امور خارجه آمریکا مطرح شد. مایک پمپئو درباره‌ پذیرش حضور در تلویزیون ایران، به این نکته اشاره کرده است که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز چنین فرصتی را داشته است. اگر یک خبرنگاری باشد که بتواند آقای پمپئو را به چالش بکشد و مصاحبه ساده‌ای برای وزیر خارجه آمریکا نشود، می‌تواند مفید باشد. حسن عابدینی نخست درباره نبود گفت‌وگوهای چالشی با مقامات خارجی در ایران اظهار می‌کند: معمولا مقامات ارشدی گفت‌وگو می‌کنند که دارای پیام کاملا منطبق بر منطق و استدلال داشته باشند. مقامات ایرانی مایل هستند این گفت‌وگوها به صورت زنده یا ضبطی از طریق آن رسانه‌ها در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد.

سفر هیئت فلسطینی به واشنگتن

5+
ایمناایمنا6 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، هدر بار مدیر اجرایی بخش حقوق زنان در دیدبان حقوق بشر از «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان خواست تا به جای تمرکز بر منافع آمریکا، خلیلزاد باید اولویت را تلاش برای مذاکره برای آتش‌بس قرار دهد. پیش از این نیز مقامات افغان بارها از به حاشیه رانده شدن دولت از روند صلح و مذاکرات انتقاد کردند و از تلاش آمریکا برای یک توافق یک‌جانبه با طالبان ابراز نگرانی می‌کنند. آمریکا و طالبان در حالی بخش عمده بازنویسی پیش‌نویس توافق با یکدیگر را انجام داده‌اند که طالبان تاکنون حاضر به نشست مستقیم با مقامات دولتی افغان نشده است. وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیرش به کابل ابراز امیدواری کرده بود که تا اول سپتامبر مذاکرات با طالبان به نتیجه برسد. «لارل میلر» نماینده ویژه سابق آمریکا در امور افغانستان و پاکستان با اشاره به این موضوع گفت که حتی پیش از ماه سپتامبر نیز ایجاد توافق بین آمریکا و طالبان ممکن است و تصریح کرد که توافق بین واشنگتن و آمریکا به معنی توافق صلح برای افغانستان نیست.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «هدر بار» مدیر اجرایی بخش حقوق زنان در دیدبان حقوق بشر از «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان خواست تا به جای تمرکز بر منافع آمریکا، خلیلزاد باید اولویت را تلاش برای مذاکره برای آتش‌بس قرار دهد. پیش از این نیز مقامات افغان بارها از به حاشیه رانده شدن دولت از روند صلح و مذاکرات انتقاد کردند و از تلاش آمریکا برای یک توافق یک‌جانبه با طالبان ابراز نگرانی می‌کنند. آمریکا و طالبان در حالی بخش عمده بازنویسی پیش‌نویس توافق با یکدیگر را انجام داده‌اند که طالبان تاکنون حاضر به نشست مستقیم با مقامات دولتی افغان نشده است. وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیرش به کابل ابراز امیدواری کرده بود که تا اول سپتامبر مذاکرات با طالبان به نتیجه برسد. «لارل میلر» نماینده ویژه سابق آمریکا در امور افغانستان و پاکستان با اشاره به این موضوع گفت که حتی پیش از ماه سپتامبر نیز ایجاد توافق بین آمریکا و طالبان ممکن است و تصریح کرد که توافق بین واشنگتن و آمریکا به معنی توافق صلح برای افغانستان نیست.
فارسفارس6 ماه قبل
وی ادامه داد: بیشترین قربانیان تروریسم در ایران توسط گروهک نفاق به شهادت رسیدند، منافقین پس از حضور آمریکا در عراق بر روی بحث‌های حقوق بشری متمرکز شدند و هدف خود را رهاسازی ملت ایران اعلام می‌کنند. دبیرکل بنیاد هابیلیان افزود: افرادی اکنون در اطراف رئیس جمهور آمریکا قرار دارند که گروهک نفاق سال‌ها بر روی این افراد کار کرد، رهبر معظم انقلاب بارها به جنایت‌های گروهک نفاق اشاره کردند، اما با این وجود برخی از جوانان از این جنایت‌ها بی خبر هستند. هاشمی نژاد با اشاره به ویژگی‌های دهه ۶۰ اظهار کرد: این دهه مالامال از جنایت‌های جریان تروریسم است و مقام معظم رهبری هم به عملکرد تروریست‌ها در دهه ۶۰ اشاره کردند و در این راستا دبیرخانه‌ای برای بازخوانی دهه ۶۰ و بیان عملکرد جریان تروریسم در این دهه ایجاد شده است. وی خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهدای ترور سندهایی برای جنایت‌های تروریست‌ها در کشورمان هستند، شهدای ترور توسط ۳۵ گروه تروریستی در کشورمان به شهادت رسیدند و هزاران شهید ترور در ایران داریم. انتهای پیام/۷۸۰۰۴*۴۰/خ
فارسفارس6 ماه قبل
رهبر شیعیان بحرین گفت: بین کلام آمریکا و اروپا در خصوص اعلامیه حقوق بشر با عملکرد آنان در این خصوص، تفاوت زیادی وجود دارد. رهبر شیعیان بحرین افزود: جای جای نظام اجتماعی اسلامی رعایت حقوق بشر است، البته حقوق بشری که بر مبنای دستور الهی است، نه حقوق بشری که برخی بدون توجه به امر الهی به دنبال تحمیل آن به بشریت هستند. شیخ عیسی قاسم رعایت حقوق دیگران را از ضروریات مکارم الاخلاق دانست و تصریح کرد: بهترین خلق کسی است که به دیگران نفع برساند، رعایت حق تنها در قبال انسان مطرح نیست، بلکه حقوق حیوانات و محیط زیست نیز باید رعایت شود. آمریکا دیکتاتوران را مجازات می‌کند و با دیکتاتوران هم پیمانی نمی‌کند، از آمریکا تشکر می‌کنید یا مرگ بر آمریکا می‌گویید؟ هیهات من الذله. رهبر شیعیان افزود: بین کلام آمریکا و اروپا در خصوص اعلامیه حقوق بشر با عملکرد آنان در این خصوص، تفاوت زیادی وجود دارد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ماه قبل
وی گفت: حقوق بشر یا بیانیه حقوق بشر موضوعی است که سال‌هاست مورد دغدغه و توجه انسان‌هاست. ژست‌های رئیس جمهور کنونی آمریکا اکثرا نژادپرستانه و ضد حقوق بشر است در حالی که آن‌ها مدعی دفاع از حقوق بشر هستند. سردار عامری خاطرنشان کرد: ما نیازمند جلساتی برای شناخت این گونه از حقوق بشر هستیم؛ چراکه حقوق بشر تعریف مشخصی در مجامع مختلف ندارد. نشست تخصصی «حقوق بشر آمریکایی، تروریسم و تحریم» نشست حقوق بشر آمریکایی؛ تروریسم رسانه‌ای آمریکایی‌ها با کمک به داعشسفیر اسبق کشورمان در جمهوری آذربایجان با اشاره به تروریسم رسانه‌ای آمریکایی‌ها در کمک به داعش گفت: حقوق بشر آمریکایی که برگرفته از قدرت‌طلبی بوده، در حال فروپاشی است. درست وقتی که آمریکا به نقض حقوق بشر محکوم شد از کمیسیون حقوق بشر خارج شد، چون معتقد بودند باید اسرائیل استثنا شود.
فارسفارس6 ماه قبل
دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی مثل جعبه‌ شانسی است که ظاهر زیبا اما داخل آن پوچ یا کریه است، گفت: کشورهای اسلامی همواره سطحی بالاتر از بیانیه حقوق بشر را در عالم خواستارند و معتقد به کرامت برای همه انسان‌ها هستند. وی در خصوص چرایی این نشست هم‌اندیشی اضافه کرد: بیانیه حقوق بشر موضوعی است که سال‌ها محل دغدغه انسان‌ها بوده است که بیانیه حقوق بشر را قبول داریم یا خیر و جامعه نخبگان و فرهیختگان ما آن را قبول دارند. اسلام، مسلمین و کشورهای اسلامی همواره سطحی بالاتر از بیانیه حقوق بشر را در عالم خواستار بوده و هستند؛ ما معتقد به کرامت برای همه انسان‌ها هستیم. وی افزود: حقوق بشر آمریکایی مثل جعبه‌های شانسی است که ظاهر زیبا اما داخل آن پوچ یا کریه است. عامری با برشمردن ویژگی‌های حقوق بشر آمریکایی اضافه کرد: این حقوق بشر همواره به عنوان مدعی حقوق بشر رفتار کرده و از ویژگی‌های دیگر این موضوع استثناءگرایی آمریکایی‌هاست که مانند نماینده کلاس است که به همه می‌گوید شلوغ نکن و خودش بیشتر شلوغ می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 ماه قبل
با روی کار آمدن ترامپ همچنان سیاست‎های ضد حقوق بشری آمریکا همچون اقدامات مهاجرستیزانه، رشد تجارت تسلیحات و رفتارهای تبعیض نژادی ادامه دارد. این حادثه تلخ بر حافظه تاریخی کشورمان ثبت شد و سندی دیگر از حقوق بشر به سبک آمریکایی را افشا کرد. به همین منظور، شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابلاغ مصوبه‌ای در سال ۹۴، ۱۲ تیر را به‌عنوان روز افشای حقوق بشر آمریکایی نام‌گذاری کرد. تببین این مفاهیم هم به این صورت است که در هفته حقوق بشر آمریکایی جنایات و اقدامات آنها برجسته شود. این کارشناس مسائل آمریکا تصریح کرد: وضعیت حقوق بشر در آمریکا به حدی افول کرده دست به چنین اقدامات ضد انسانی می‌زند و هر چه زمان می‌گذرد به جای اینکه دستاوردهای حقوق بشر آمریکا پیشرفت نسبی داشته باشد، روز به روز روند نزولی دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، مجمع جهانی صلح اسلامی با انتشار بیانیه‌ای ۱۲ تیرماه را از روزهای مهم تاریخ انقلاب اسلامی دانست که توسط حامیان به اصلاح حقوق بشر به یک تراژدی انسانی علیه گروهی از شهروندان و مردم غیرنظامی ایران اسلامی تبدیل شده است. تنها در جمهوری اسلامی ایران از ششم تا دوازدهم تیرماه وقایع و حوادث مختلفی با حمایت آمریکا به وقوع پیوسته است و همین امر باعث شد این هفته با عنوان هفتۀ «افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شود. یکی از مهمترین موارد نقض حقوق بشر توسط دولت امریکا، در ماه ژوئیه ۱۹۸۸ اتفاق افتاد. از این رو مجمع جهانی صلح اسلامی تأکید می‌کند؛ ۱۲ تیرماه نمونه‌ای از یک تراژدی بزرگ انسانی و یک اقدام تروریستی دولت امریکا علیه دولت و مردم ایران است. این فاجعه که توسط آمریکا صورت پذیرفت نمونه‌ای از نقض حقوق بشر و نمادی از حقوق به اصطلاح بشری امریکا است.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست «حقوق بشر آمریکایی؛ تروریسم و تحریم» با محورهای بررسی حقوق بشر آمریکایی و جهان آینده، تروریسم و حقوق بشرآمریکایی، تحریم و حقوق بشر آمریکایی، مصادیق نقض حقوق بشر آمریکا در جهان، سقوط هواپیمای مسافربری ایران و حقوق بشر آمریکایی با حضور سخنرانان و اساتید دانشگاهی برگزار می‌گردد. این نشست تخصصی روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه ساعت ۹ صبح در سالن قصر شیرین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مجمع جهانی صلح اسلامی با انتشار بیانیه‌ای ۱۲ تیرماه را از روزهای مهم تاریخ انقلاب اسلامی دانست که توسط حامیان به اصلاح حقوق بشر به یک تراژدی انسانی علیه گروهی از شهروندان و مردم غیرنظامی ایران اسلامی تبدیل شده است. یکی از مهمترین موارد نقض حقوق بشر توسط دولت امریکا، در ماه ژوئیه ۱۹۸۸ اتفاق افتاد. از این رو مجمع جهانی صلح اسلامی تأکید می‌کند؛ ۱۲ تیرماه نمونه‌ای از یک تراژدی بزرگ انسانی و یک اقدام تروریستی دولت امریکا علیه دولت و مردم ایران است. این فاجعه که توسط آمریکا صورت پذیرفت نمونه‌ای از نقض حقوق بشر و نمادی از حقوق به اصطلاح بشری امریکا است. مجمع جهانی صلح اسلامیتیرماه ۱۳۹۸
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ماه قبل
حمایت تمام عیار تسلیحاتی و لجستیکی آمریکایی‌ها از ارتش متجاوز سعودی علیه مردم یمن، به معنای مشارکت سردمداران رژیم آمریکا در یک جنایت آشکار جنگی است. در زیر نگاهی خواهیم داشت به برخی از جنایات و کودک‌کشی‌های ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی در یمن. آمار کشته‌های این جنایت سعودی‌ها در یمن، دست‌کم ۱۴۰ نفر و زخمی‌ها نیز بیش از ۵۰۰ نفر اعلام شد. روز پنجشنبه دوم فروردین ۱۳۹۷ نیز جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی، ۱۰ غیرنظامی یمنی را در استان صعده به شهادت رساندند. موارد ذکر شده در بالا بخشی از عمده‌ترین جنایات و کودک‌کشی‌های ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی در یمن بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: روحیه استکباری آمریکا هرگز نسبت به چند دهه گذشته تضعیف نشده است بلکه اسلحه آنها عوض شده است. حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالله حاجی‌صادقی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد: هر کس می‌خواهد ببیند آمریکایی‌ها تا چه اندازه در شعارهای حقوق بشر خود صادق هستند، بر هفته «حقوق بشر آمریکا در ایران» از هفتم تا دوازدهم تیرماه نگاهی بیندازند و سیاهه جنایات آمریکا در ایران طی این روزها را مشاهده کنند. وی با بیان اینکه گرگ، گرگ است و پارس‌های گرگ ممکن است عوض شود اما ماهیتش هرگز عوض نخواهد شد، گفت: ماهیت آمریکا همچنان برای همه بشریت خطرناک است. نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه آمریکا همچنان تهدیدی برای همه ارزش‌ها محسوب می‌شود، عنوان کرد: روحیه استکباری آمریکا هرگز نسبت به چند دهه گذشته تضعیف نشده است بلکه اسلحه آنها عوض شده است. حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی همچنین با بیان اینکه اگر بزک‌کنندگان چهره استکبار وجود نداشته باشند، استکبار اصولا جاذبه‌ای نخواهند داشت، گفت: بزک‌کنندگان چهره استکبار، از خود استکبار بدتر هستند چرا که توجیه کننده اشتباهات مستکبران هستند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

حقوق بشر
ترامپ