حقوق شهروندی

حقوق شهروندی

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علیرضا رحیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه، یکی از مکانیزم‌های اساسی در تضمین صلح و زندگی مسالمت آمیز، عدالت و وحدت جامعه، آموزش شهروندی است، اظهار داشت: این امر را عامل بسیار مهمی در نهادینه شدن حقوق شهروندی است. وی افزود: در راستای تحکیم و تقویت نظام ارزشی مهارت‌های شهروندی و مشارکت پایدار مردم، در روز دوم آبان ماه ۱۳۹۸، همایش ملی با عنوان پیوند اولیاء و مربیان مدارس و مدیریت شهری با محوریت آموزش شهروندی در شهر کرج برگزار می‌شود. رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج با بیان اینکه این همایش طی تفاهم نامه دوجانبه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج و اداره کل آموزش و پرورش استان البرز در خصوص آموزش‌های شهروندی صورت می‌گیرد، بیان کرد: با همت و تلاش مجموعه مدیریت شهری نتایجی مانند افزایش کیفیت زندگی جمعی و تقویت سرمایه اجتماعی حاصل می‌شود. وی با بیان اینکه در این همایش که با حضور جمع کثیری از دانش آموزان و اولیاء و مربیان و برای اولین بار در سطح کشور برگزار می‌شود ضمن رونمایی از طرح سفیران فرهنگی دانش آموزی، اصول صحیح شهروندی از طریق نمایندگان و سفیران فرهنگی منتخب به دانش آموزان سراسر استان و اولیای آنها آموزش داده می‌شود، متذکر شد: امیدواریم در نهایت در ابعاد مختلف زندگی افراد جامعه به خصوص قشر دانش آموز که آینده داران کشور هستند تاثیر گذار بوده و از این طریق بهبود شرایط مدنی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی زندگی حاصل شود. انتهای پیام/ش
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
در آن دوره نیز احمدی نژاد بارها خود را مجری و ناظر بر اجرای قانون اساسی خواند و بر رویه‌های موجود تاخت. چند ماه پیش از این نشست خبری، یعنی در ضیافت‌های افطاری امسال (اردیبهشت و خردادماه) رئیس جمهوری در جمع اهالی سیاست، رسانه و روحانیون چندین بار بیان داشت که باید در فرایند بیان مطالبات و انتظارات، توانایی و اختیارات رئیس جمهوری نیز با نگاهی واقعی نگریسته شود. روحانی با اشاره به این تجارب، قرار گرفتن اختیارات ویژه اقتصادی در دست رئیس جمهوری را ضروری دانست. رئیس جمهوری، مطالبات و مشارکت مردمیهمچنانکه اشاره شد و در مورد خاص اصل ۱۱۳، تفسیر خاص شورای نگهبان تا حد زیادی اجرای این اصل را تحت تاثیر قرار داده است. تفسیر شورای نگهبان از این اصل در سال ۵۹ همین بوده است.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جدیدترین شماره نشریه داخلی افضل حاوی مطالبی چون «گفتمان ولایت»، «اتخاذ راهبردهای خلاقانه برای رفع مشکلات ایثارگران ضروری است»، «بازدید حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی از مرکز حراست بنیاد»، «برگزاری نشست بررسی عملکرد، نظارت و ارزیابی برنامه‌های عفاف و حجاب در بنیاد»، «نشست رعایت حقوق شهروندی و عفاف و حجاب در بنیاد برگزار شد»، «طرح پایش سلامت کارکنان بنیاد اجرایی شد»، «آزمایشات پیشگیری از دیابت در پژوهشکده غدد و متابولیسم»، «پایان مرحله دوم اجرای طرح سیر مطالعات فرهنگی»، «خدمت بی‌ریا به جانبازان نخاعی»، «اهداف و برنامه‌های صندوق وام کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران»، «انتصاب سرپرست اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران»، «تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد»، «معارفه سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان» و «تشکیل سبد بیمه‌ای»، «روانشناسی کار»، «تشریح برنامه‌های بنیاد برای تحول اداری و توسعه فرآیندهای الکترونیک»، «روایتی از نخبه پروری خادم با اخلاص شهدا»، «برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب» و «همایش بصیرت افزایی معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد برگزار شد»، «دخانیات و فشارخون» و «شرح وظایف و بخشی از اقدامات اداره رفاه و انگیزش‌های شغلی»، است. نشریه افضل به صاحب‌امتیازی بنیاد شهید و امور ایثارگران و زیر نظر شورای نویسندگان به صورت الکترونیکی منتشر می‌شود و دسترسی به نسخه الکترونیکی و آرشیو آن از طریق آدرس isaar. ir/afzal امکان‌پذیر است.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
روزنامه ابتکار، در صفحه نخست امروز خود با تیتر «لیست حداقلی و مشارکت منطقه‌ای» به بررسی رویکرد جدید اصلاح‌طلبان در انتخابات پرداخت و نوشت: از گفته‌ها و سخنرانی‌های اصلاح‌طلبان و دبیران کل احزاب اصلاح‌طلب مشخص است که با توجه به فیلتر شورای نگهبان و کوتاه نیامدن این نهاد نظارتی در رد صلاحیت‌های گسترده به خصوص در رابطه با کاندیداهای اصلاح‌طلبان به نظر می‌رسد رویکرد آنها در انتخابات اسفندماه به نوعی همان ارائه لیست حداقلی باشد. با این حال موضوع ائتلاف همچنان یکی از موضوعاتی است که اصلاح‌طلبان به طور کامل درباره آن به توافق نرسیده‌اند. پس در انتخابات پیش ‌رو این رویکرد قابل اعتنا نیست و قطعا ائتلافی با سازوکار قبلی به هیچ‌وجه رخ نخواهد داد چرا که آنها از آبروی اصلاحات سوء‌استفاده کردند. بنابراین رویکرد اصلاح‌طلبان با توجه به صحبت‌های اخیرشان همان مشارکت با لیست حداقلی خواهد بود یعنی اصلاح‌طلبان فهرست‌های خود را در هر حوزه انتخابیه می‌دهند و در صورت تایید صلاحیت همه آنها طبیعتا به طور کامل در انتخابات شرکت می‌کنند اما درصورت رد صلاحیت جزء یا کل نامزدها دیگر نامزد جدیدی ارائه نمی‌کنند و به همان تعداد باقی‌مانده و احتمالا پایبند به اصول اصلاح‌طلبی بسنده می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد این رویکرد در قیاس با سایر رویکردها بهترین بوده و رفاه تمام بازیگران را تقویت می‌کند.
مهرمهر2 ساعت قبل
مشکلات معلولان، هرگز تنها معلولیت آنها نبوده بلکه عدم رعایت حقوق شهروندی از جمله مسائلی است که افراد دارای معلولیت با آن روبرو هستند. در شهر گرگان هم طی سنوات گذشته اقداماتی در زمینه مناسب سازی معابر و اتوبوس‌های شهری انجام شده اما هنوز تا رسیدن به نقطه ایده ال فاصله زیادی وجود دارد. رضا اکرامی گفت: در خصوص مناسب سازی و مبلمان شهری هم مشکلات زیادی وجود دارد و یا اقدامی صورت نگرفته و یا کارشناسی شده نیست. رضا شاه حسینی ادامه داد: در بسیاری از نقاط شهر، درخت، مبلمان شهری، صندوق پست، ترانسفورماتورهای برق و سطل‌های زباله سبب می‌شود تا پیاده روها برای عبور معلولان مناسب نباشد. با وجود اقدامات انجام شده شهر گرگان هنوز برای تردد معلولان مناسب سازی نشده و امیدواریم هر چه زودتر اقداماتی در این زمینه رخ دهد تا این قشر از جامعه هم به راحتی در اماکن عمومی تردد کنند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان یزد از تصمیم این سازمان برای انتشار عمومی گزارش مستندات ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۷ دستگاه‌های اجرایی برای نخستین بار در این استان خبر داد. وی افزود: عناوین شاخص‌های اختصاصی ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۷ دستگاه‌های اجرایی به همراه اهداف، عملکرد و مستندات ارائه شده توسط دستگاه‌ها به صورت عمومی منتشر شده و در دسترس همه مردم، صاحبنظران و علاقه مندان قرار خواهد گرفت. دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان گفت: از دستگاه‎های اجرایی استان خواسته‎ایم در خصوص مواردی که با توجه به دلایل قانونی، شاخص ارزیابی، عملکرد دستگاه و یا مستندات ارائه شده مشمول ممنوعیت انتشار عمومی است، دلایل قانونی ناظر بر نبود امکان انتشار عمومی را به این سازمان اعلام کنند. حسینی‌پور خاطرنشان کرد: درصورت اعلام دلایل ممنوعیت انتشار شاخص از سوی آن دستگاه، استدلال ارائه شده نیز به عنوان دلایل و مستندات قانونی حذف شاخص از فرآیند انتشار، به صورت عمومی انتشار خواهد یافت. فرایند ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۷ دستگاه‌های اجرایی استان مطابق برنامه زمان‌بندی شده در بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور انجام شده و در هفته دولت از دستگاه‌های برتر طی جشنواره شهید رجایی تقدیر بعمل آمد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
یک وکیل دادگستری گفت: قوه قضاییه هم راسا و هم از طریق ضابطین خود یعنی نیروی انتظامی باید زمینه‌های حضور جدی پیشگیرانه را هم در رابطه با جرایمی مانند سرقت موبایل و کیف قاپی و … تقویت کند و هم در مواجهه با متخلفین با برخورد قاطع مانع از این شود که این موارد تشدید شود. علیرضا آذربایجانی در گفت وگو با ایسنا دررابطه با افزایش جرایمی نظیر کیف قاپی و سرقت موبایل و وظیفه نیروی انتظامی در تامین امنیت شهروندان، گفت: بحث امنیت حقوق شهروندان در مفهوم کلی با قوای سه گانه مرتبط است. قوه مقننه در ارتباط با تصویب قوانین و مقررات برای حفظ و تامین امنیت حقوق شهروندان اولین نقش را برعهده دارد. این وکیل دادگستری درباره وظیفه نیروی انتظامی در تامین امنیت شهروندان گفت: قوه قضاییه هم راسا و هم از طریق ضابطین خود یعنی نیروی انتظامی باید زمینه‌های حضور جدی پیشگیرانه را هم در رابطه با جرایمی مانند سرقت موبایل و کیف قاپی و … تقویت کند و هم در مواجهه با متخلفین با برخورد قاطع مانع از این شود که این موارد تشدید شود. وی تاکید کرد: دستگاه اجرایی و عملیاتی قوای سه گانه و مشخصا قوه قضاییه، نیروهای انتظامی هستند که اگر وظایفشان را خوب و قاطع انجام دهند، در حفظ حقوق شهروندی و تامین امنیت شهروندان نقش قابل قبولی را دارند.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، سید مجتبی حسینی پور، هدف از این اقدام را اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و عملیاتی کردن برنامه‌ها و سیاست‌های کلی اصلاح نظام اداری و نیز منشور حقوق شهروندی ذکر کرد. وی افزود: عناوین شاخص‌های اختصاصی ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۷ دستگاه‌های اجرایی به همراه اهداف، عملکرد و مستندات ارائه شده توسط دستگاه‌ها به صورت عمومی منتشر شده و در دسترس همه مردم، صاحب‌نظران و علاقمندان قرار خواهد گرفت. دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان یزد گفت: از دستگاه‌های اجرایی استان خواسته‌ایم در خصوص مواردی که با توجه به دلایل قانونی، شاخص ارزیابی، عملکرد دستگاه و یا مستندات ارائه شده مشمول ممنوعیت انتشار عمومی است، دلایل قانونی ناظر بر عدم امکان انتشار عمومی را به این سازمان اعلام کنند. حسینی پور خاطرنشان کرد: در صورت اعلام دلایل ممنوعیت انتشار شاخص از سوی آن دستگاه، استدلال ارائه شده نیز به عنوان دلایل و مستندات قانونی حذف شاخص از فرآیند انتشار، به صورت عمومی انتشار خواهد یافت. فرایند ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۷ دستگاه‌های اجرایی استان مطابق برنامه زمان‌بندی شده در بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور انجام شده و در هفته دولت از دستگاه‌های برتر طی جشنواره شهید رجایی تقدیر شد.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
حال با گسترش تردد شهروندان با خودروهای وانت به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده تا اقدامی عاجل و قاطعانه در راستای اصلاح فرهنگ رانندگی صورت گیرد. استفاده از خودرو بر اساس ظرفیت باعث پایداری سلامت در سفر می‌شود ضمن این که سوار شدن در قسمت بار خودرو بر اساس قانون ممنوع است. توصیه‌های پلیس برای رانندگان خودروهای وانتبا توجه به مخاطرات جابه جایی مسافر در قسمت بار خودرو جان عزیزان خود را فدای پرداخت هزینه از طریق خودروهای سواری نکنند. برای تامین حداقل ایمنی عزیزان خود سعی کنیم در صورت اضطرار برای جابه جایی مسافر در قسمت بار حفاظ‌هایی در قسمت بار خود ایجاد کنیم تا از پرت شدن افراد به بیرون و حوادث دلخراش پیشگیری شود. رعایت سرعت مطمئنه با توجه به زیرساخت‌های جاده‌ای در محورهای روستایی و مناطق صعب العبور نقشی مهم در ایمنی مسافران قسمت بار وانت خواهد داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
یکی از موضوعاتی که رئیس جمهوری دوشنبه هفته گذشته نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی مطرح کرد اصل ۱۱۳ قانون اساسی بود. تفسیری که کرده‌اند به این صورت است که هر جا رئیس جمهور مسئول مستقیمی ندارد، مثل اموال بلاصاحب، آنجا رئیس جمهور باید دخالت کند. برابر اصل ۹۸ قانون اساسی تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است اما همیشه اصل ۱۱۳ مورد نقد روسای جمهور بوده است. لذا آنچه شورای نگهبان بر آن تأکید دارد این است که رئیس‌جمهور مسئولیتی درمورد اجرای قانون اساسی ندارد و صرفا می‌تواند مواردی را که برخلاف قانون اساسی مشاهده کرد، تذکر دهد. احمدی ادامه داد: رئیس جمهور در اصل ۱۱۳ قانون اساسی «مسئولیت» دارد ولی «ابزار و اختیارات» اعمال آن را ندارد.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجید خورشیدی بعدازظهر دوشنبه در نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان بوشهر اظهار داشت: الکترونیکی شدن فرایند ارائه خدمات به شهروندان فواید زیادی دارد ولی باید حریم خصوصی مردم در حقوق شهروندی رعایت و حفظ شود. خورشیدی با قدردانی از خدمات دستگاه‌های اجرایی در اعمال حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: باید از نقض حریم خصوصی در رعایت حقوق شهروندی جلوگیری شود. خورشیدی خاطرنشان کرد: آموزش همگانی حقوق شهروندی یک ضرورت است و تکریم ارباب‌رجوع و مردم در همه سطوح جامعه باید در حد شعار خلاصه نشود بلکه باید عملیاتی و درون سازی شود. وی گفت: شناخت حقوق شهروندی امری مهم و ضروری است که مردم در جامعه دارای چه حقوقی هستند و تحقق ارائه خدمات حقوق شهروندی باید موردتوجه قرار بگیرد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: ضمن آسیب‌شناسی باید توجه ویژه به آموزش و فرهنگ‌سازی حق شهروندی شود.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
یکی از موضوعاتی که رئیس جمهوری دوشنبه هفته گذشته نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی مطرح کرد اصل ۱۱۳ قانون اساسی بود. تفسیری که کرده‌اند به این صورت است که هر جا رئیس جمهور مسئول مستقیمی ندارد، مثل اموال بلاصاحب، آنجا رئیس جمهور باید دخالت کند. برابر اصل ۹۸ قانون اساسی تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است اما همیشه اصل ۱۱۳ مورد نقد روسای جمهور بوده است. لذا آنچه شورای نگهبان بر آن تأکید دارد این است که رئیس‌جمهور مسئولیتی درمورد اجرای قانون اساسی ندارد و صرفا می‌تواند مواردی را که برخلاف قانون اساسی مشاهده کرد، تذکر دهد. احمدی ادامه داد: رئیس جمهور در اصل ۱۱۳ قانون اساسی «مسئولیت» دارد ولی «ابزار و اختیارات» اعمال آن را ندارد.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره جشنواره تئاتر تجربه تا ۵ آبان‌ماه سال جاری تمدید شده است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت و ثبت‌نام در بخش‌های مختلف به سایت جشنواره به آدرس tajrobehfestival. ir مراجعه کنند. بیستمین دوره جشنواره تئاتر تجربه از تاریخ ۱۰ تا ۱۷ اسفند ماه سال جاری و به دبیری شبنم کیشانی فراهانی در سه بخش تجربه، متن اجرا و بخش ویژه کارگاه نمایش برگزار می‌شود. همچنین میلاد اشکالی، مریم مردان‌تبار، زهرا بیات، مریم همتیان، سینا کاظمی، کیانا بخشی، نگار جهانتاب، سعید دهشکار، با مدیریت و طراحی سارینا شاد گروه حرکت نمایش «هرملین، دیوانه اسکاندیناوی» را تشکیل می‌دهند. روح‌الله جعفری، دبیر بخش‌های غیررقابتی صحنه‌ای و مسابقه‌ی مقالات رادی‌شناسی دومین جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی شددکتر روح‌الله جعفری، کارگردان نویسنده٫ منتقد و پژوهشگر تئاتر و استادیار دانشگاه با حکم دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به‌عنوان دبیر بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی و دبیر بخش غیر‌رقابتی صحنه‌ای جشنواره منصوب شد. بخش مقالات رادی شناسی دومین جشنوارهٔ تئاتر اکبر رادی به‌صورت رقابتی و در هشت موضوع و بخش تحت عناوین: توجه به ارزش‌های نهاد خانواده در آثار اکبر رادی، مفهوم شهر، شهرنشینی و حقوق شهروندی در آثار اکبر رادی، روایت‌شناسی در آثار اکبر رادی، بررسی آثار اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی، رهیافت‌ها و الگوها در دراماتورژی آثار اکبر رادی، شیوه‌های کارگردانی نمایشنامه‌های اکبر رادی، گرته‌برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار اکبر رادی و بررسی تطبیقی نمایش‌نامه‌های اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان برگزار می‌شود.
رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش رکنا، هرازچندگاهی شایعاتی مطرح می‌شود؛ از جمله اینکه آقای فلانی در زندان نیست! آقای فلانی در مرخصی است! کوهپایه زاده که بیشتر وکالت پرونده بابک زنجانی را برعهده داشت، در ادامه عنوان کرد: آیا این درخواست دارای وجاهت قانونی، منطقی و شرعی هست یا خیر! پاسخ این خواهد بود: مطابق مقررات و قوانین موضوعه اساسا امکان اجابت چنین درخواستی به این معنی که عکس و تصویر محکوم و زندانی در حال سپری کردن محکومیت منتشر شود خلاف قوانین و مقررات موضوعه است. وکیل بابک زنجانی با توجه به داغ بودن بازار شایعات از این دست، به قوه قضائیه دو پیشنهاد داد: اول برخورد سریع و قاطع با شایعه سازان و تحت پیگرد قراردادن این افراد تحت عنوان نشر اکاذیب به قصد اذهان عمومی توسط مدعی العموم و دوم اطلاع رسانی سریع، دقیق و شفاف.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی و رعایت عدالت در همه لایه‌های جامعه گفت: تکریم ارباب رجوع و مردم در همه سطوح جامعه نباید در حد شعار خلاصه شود، بلکه عملیاتی و درون سازی شده و در دستگاه‌های اجرایی و اداری مورد توجه قرار بگیرد. به گزارش ایسنا، مجید خورشیدی در نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان بوشهر اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندی یکی از ضروریات جامعه است. شناخت حقوق شهروندی و اینکه مردم در جامعه دارای چه حقوقی هستند و تحقق ارائه خدمات حقوق شهروندی مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا ضمن آسیب‌شناسی باید به آموزش و فرهنگ سازی توجه ویژه شود. این مسئول با قدردانی از خدمات دستگاه‌های اجرایی در اعمال حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: الکترونیکی شدن فرایند ارائه خدمات به شهروندان فواید زیادی دارد ولی باید حریم خصوصی مردم در حقوق شهروندی رعایت و حفظ شود. وی با تاکید بر جلوگیری از نقض حریم خصوصی در رعایت حقوق شهروندی گفت: در راستای ارائه خدمات مطلوب، نه تنها باید عدالت رعایت شود بلکه تبعیض مثبت برای افراد کم‌توان و توان‌خواهان استان بوشهر اعمال شود.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
عبدالخالق بن صالح ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ را به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تعیین کرد. رئیس کمیته ملی مستقل انتخابات الجزایر گفت: ۱۴۵ نفر درخواست نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده را به این کمیته ارائه داده‌اند و امضاهای لازم در این زمینه را جمع آوری کرده‌اند. بر اساس قانون انتخابات الجزایر هر نامزد انتخاباتی باید ۵۰ هزار امضای شهروندان الجزایری از مناطق مختلف این کشور جمع آوری کند و طی فهرستی همراه با درخواست خود به کمیته ملی مستقل انتخابات این کشور ارائه کند. به نوشته روزنامه الجزایری الخبر الیومی، محمد شرفی که در یک نشست مطبوعاتی سخن می‌گفت، اظهار داشت: آخرین فرصت برای ارائه درخواست نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری شبنه هفته آینده برابر با ۲۶ اکتبر (۴ آبان ماه) است. بر اساس این ماده قانونی، نامزد انتخابات باید دارایی‌های خود را در داخل الجزایر و خارج از آن به مراجع قانونی اعلام کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
روح‌الله جعفری (کارگردان نویسنده، منتقد و پژوهشگر تئاتر و استادیار دانشگاه) با حکم دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به‌عنوان دبیر بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی و دبیر بخش غیر رقابتی صحنه‌ای جشنواره منصوب شد. او با حکم دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی، به‌عنوان دبیر بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی و دبیر بخش غیر رقابتی صحنه‌ای جشنواره منصوب شد. بخش مقالات رادی‌شناسی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به‌صورت رقابتی و در هشت موضوع و بخش تحت عناوین: توجه به ارزش‌های نهاد خانواده در آثار اکبر رادی، مفهوم شهر، شهرنشینی و حقوق شهروندی در آثار اکبر رادی، روایت‌شناسی در آثار اکبر رادی، بررسی آثار اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی، ره‌یافت‌‌ها و الگوها در دراماتورژی آثار اکبر رادی، شیوه‌های کارگردانی نمایشنامه‌های اکبر رادی، گرته‌برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار اکبر رادی و بررسی تطبیقی نمایشنامه‌های اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان برگزار می‌شود. متن حکم انتصاب روح‌الله جعفری به این شرح است: «به نام خداوند قلم و زیباییفرهیخته گرامیجناب آقای دکتر روح‌الله جعفریاینک جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی به‌عنوان رویدای ملی‌فرهنگی دست‌آوردهای ثمربخشی را برای بنیاد اکبر رادی فراهم آورده و بی‌تردید با همه‌ی محدویت‌ها و کاستی‌های سخت‌افزاری خود توانسته گام‌های سازنده‌ای را برای پویایی فرهنگ تئاتر بردارد. بهزاد صدیقیدبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی» دومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و همکاری اداره‌کل هنرهای نمایشی، شورای اسلامی شهر تهران، فرهنگسرای سرو و اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش) از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار می‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
متأسفانه در راه بازگشت به منزل، عماد کوچولو به علت پستی و بلندی جاده خاکی از قسمت بار وانت بار به پایین پرتاب و به طرز دلخراشی سرش در زیر لاستیک‌های خودرو له شد. حال با گسترش تردد شهروندان با خودروهای وانت به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده تا اقدامی عاجل و قاطعانه در راستای اصلاح فرهنگ رانندگی صورت گیرد. استفاده از خودرو بر اساس ظرفیت باعث پایداری سلامت در سفر می‌شود ضمن این که سوار شدن در قسمت بار خودرو بر اساس قانون ممنوع است. توصیه‌های پلیس برای رانندگان خودروهای وانتبا توجه به مخاطرات جابه جایی مسافر در قسمت بار خودرو جان عزیزان خود را فدای پرداخت هزینه از طریق خودروهای سواری نکنند. رعایت سرعت مطمئنه با توجه به زیرساخت‌های جاده‌ای در محورهای روستایی و مناطق صعب العبور نقشی مهم در ایمنی مسافران قسمت بار وانت خواهد داشت.
ایلناایلنا1 روز قبل
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: ما به صورت اولویت بحث توسعه کمی و کیفی سمن‌ها و واگذاری امور قابل واگذاری به آنها را پیگیری می‌کنیم. در حوزه سواد سلامت و حقوق شهروندی طرح‌های ابتکاری داده شده است. وی افزود: سمن‌هایی که ارتباط موضوعی با زمینه‌های اعلامی ما دارند، مطرح و پیگیری می‌شوند. اینکار در کشور ما نو پا است و به ویژه موسسات خیریه در این حوزه گنجانده می‌شوند. ما از ابتدا فقط توجه به مرکز استان نداشتیم و می‌خواهیم مسئله سمن‌ها را در شهرستان‌ها نیز پیش ببریم.
ایسناایسنا1 روز قبل
سرپرست اداره کل بیمه سلامت گلستان از اجرای طرح بیمه اجباری سلامت برای افراد فاقد بیمه از سوم آبان ماه همزمان با آغاز هفته «بیمه سلامت» خبرداد. مهرداد کمانگری در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: ۵ تا ۶ درصد مردم استان گلستان فاقد هیچ گونه بیمه هستند و این آمار در سطح کشور ۱۰ درصد است. وی با اشاره به اینکه دولت تحت پوشش بیمه همگانی قرار دادن افراد فاقد بیمه را در دستور کار قرار داده است، افزود: افراد فاقد بیمه می‌توانند از سوم آبان ماه برای ثبت نام بیمه خود به سایت سازمان بیمه سلامت یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت مراجعه کنند. سرپرست اداره کل بیمه سلامت گلستان درخصوص پرداخت حق بیمه، گفت: براساس دهک بندی که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته، دهک‌های اول تا سوم هیچ گونه وجهی پرداخت نمی‌کنند، دهک چهارم ۵۰ درصد حق بیمه و دهک‌های پنجم تا دهم ۱۰۰ درصد حق بیمه را پرداخت خواهند کرد. وی بیان کرد: عناوین روزهای هفته بیمه سلامت به ترتیب «بیمه سلامت، توانمندسازی و ترویج فرهنگ عمومی»، «بیمه سلامت، سازمان الکترونیک و هوشمندسازی»، «بیمه سلامت، سطح بندی و نظام ارجاع»، «بیمه سلامت، پوشش بیمه همگانی و حفاظت از بیمه شدگان»، «بیمه سلامت، حقوق شهروندی و مشتری مداری»، «بیمه سلامت، تجمیع منابع و خرید راهبردی» و «بیمه سلامت، مشارکت‌های اجتماعی و شرکای کاری» است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از امور ارتباطات رسانه‌ای دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی، روح اله جعفری کارگردان، نویسنده، منتقد و پژوهشگر تئاتر و استادیار دانشگاه با حکم دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به عنوان دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی و دبیر بخش غیر رقابتی صحنه‌ای جشنواره منصوب شد. جعفری در نخستین دوره این جشنواره که سال گذشته برگزار شد مسئولیت دبیری بخش مسابقه مقالات رادی شناسی را بر عهده داشت و هم اکنون در شورای سیاستگذاری دومین دوره جشنواره نیز عضویت دارد. بخش مقالات رادی شناسی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی و در هشت موضوع و بخش تحت عناوین؛ توجه به ارزش‌های نهاد خانواده در آثار اکبر رادی، مفهوم شهر، شهرنشینی و حقوق شهروندی در آثار اکبر رادی، روایت شناسی در آثار اکبر رادی، بررسی آثار اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی، ره یافت‌‌ها و الگوها در دراماتورژی آثار اکبر رادی، شیوه‌های کارگردانی نمایشنامه‌های اکبر رادی، گرته برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار اکبر رادی و بررسی تطبیقی نمایشنامه ‏های اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان برگزار می‌شود. متن حکم انتصاب روح اله جعفری به این شرح است: «به نام خداوند قلم و زیبایی/ فرهیخته‌ گرامی/ جناب آقای دکتر روح‌الله جعفریاینک جشنواره‌ تئاتر اکبر رادی به‌عنوان رویدای ملی‌ فرهنگی دست‌آوردهای ثمربخشی را برای بنیاد اکبر رادی فراهم آورده و بی‌تردید با همه‌ محدویت‌ها و کاستی‌های سخت‌افزاری خود توانسته گام‌های سازنده‌ای را برای پویایی فرهنگ تئاتر بردارد. با توجه به تجربه‌ ارزنده‌ جناب‌عالی در حوزه‌ کارگردانی و مطالعات و پژوهش‌های اجرایی تئاتر و نیز تلاش‌های بی‌شائبه و مجدانه‌ تان برای اعتلای این هنر، بدین‌وسیله جناب‌عالی به عنوان دبیر بخش مسابقه‌ مقالات رادی‌شناسی و دبیر بخش غیررقابتی صحنه‌ای دومین جشنواره‌ تئاتر اکبر رادی منصوب می‌شوید.
رکنارکنا1 روز قبل
حال با گسترش تردد شهروندان با خودرو‌های وانت به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده تا اقدامی عاجل و قاطعانه در راستای اصلاح فرهنگ رانندگی صورت گیرد. استفاده از خودرو بر اساس ظرفیت باعث پایداری سلامت در سفر می‌شود ضمن این که سوار شدن در قسمت بار خودرو بر اساس قانون ممنوع است. توصیه‌های پلیس برای رانندگان خودرو‌های وانتبا توجه به مخاطرات جا به جایی مسافر در قسمت بار خودرو جان عزیزان خود را فدای پرداخت هزینه از طریق خودرو‌های سواری نکنند. برای تامین حداقل ایمنی عزیزان خود سعی کنیم در صورت اضطرار برای جابه جایی مسافر در قسمت بار حفاظ‌هایی در قسمت بار خود ایجاد کنیم تا از پرت شدن افراد به بیرون و حوادث دلخراش پیشگیری شود. با توجه به ضعف جسمانی افراد خردسال و ناتوانی آنها در نگه داشتن خود در قسمت بار خودرو در جاده‌های صعب العبور سعی کنید جگر گوشه خود را در قسمت جلوی خودرو بنشانید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
حال با گسترش تردد شهروندان با خودروهای وانت به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده تا اقدامی عاجل و قاطعانه در راستای اصلاح فرهنگ رانندگی صورت گیرد. استفاده از خودرو بر اساس ظرفیت باعث پایداری سلامت در سفر می‌شود ضمن این که سوار شدن در قسمت بار خودرو بر اساس قانون ممنوع است. توصیه‌های پلیس برای رانندگان خودروهای وانتبا توجه به مخاطرات جابه جایی مسافر در قسمت بار خودرو جان عزیزان خود را فدای پرداخت هزینه از طریق خودروهای سواری نکنند. برای تامین حداقل ایمنی عزیزان خود سعی کنیم در صورت اضطرار برای جابه جایی مسافر در قسمت بار حفاظ‌هایی در قسمت بار خود ایجاد کنیم تا از پرت شدن افراد به بیرون و حوادث دلخراش پیشگیری شود. رعایت سرعت مطمئنه با توجه به زیرساخت‌های جاده‌ای در محورهای روستایی و مناطق صعب العبور نقشی مهم در ایمنی مسافران قسمت بار وانت خواهد داشت.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
حال با گسترش تردد شهروندان با خودرو‌های وانت به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده تا اقدامی عاجل و قاطعانه در راستای اصلاح فرهنگ رانندگی صورت گیرد. سوار کردن مسافر در قسمت بار ممنوعسرهنگ «علی نام درست» رئیس پلیس راهور استان سیستان و بلوچستان گفت: براساس ماده ۲۰۳ آیین نامه راهنمایی ورانندگی حمل مسافر با وسایل نقلیه باری ممنوع است و ماموران پلیس راه و ترافیک شهری با راننده این خودرو‌ها برخورد کرده و متخلفان اعمال قانون می‌شوند. استفاده از خودرو بر اساس ظرفیت باعث پایداری سلامت در سفر می‌شود ضمن این که سوار شدن در قسمت بار خودرو بر اساس قانون ممنوع است. توصیه‌های پلیس برای رانندگان خودرو‌های وانتبا توجه به مخاطرات جابه جایی مسافر در قسمت بار خودرو جان عزیزان خود را فدای پرداخت هزینه از طریق خودرو‌های سواری نکنند. برای تامین حداقل ایمنی عزیزان خود سعی کنیم در صورت اضطرار برای جابه جایی مسافر در قسمت بار حفاظ‌هایی در قسمت بار خود ایجاد کنیم تا از پرت شدن افراد به بیرون و حوادث دلخراش پیشگیری شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حسام الدین برومند، تحلیل‌گر مسائل بین الملل در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: «سامانه ثبت دارایی مسئولان روی شبکه ملی قرار گرفت. یکی از مصادیق واقعی حقوق شهروندی ایجاد سازوکار مناسب برای اجرای «قانون از کجا آورده‌ای» است. کلید شفافیت اینطور می‌چرخد نه با ژست و خطابه خوانی و دوقطبی سازی!» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
برنابرنا1 روز قبل
دکتر روح اله جعفری، کارگردان نویسنده٫ منتقد و پژوهشگر تئاتر و استادیار دانشگاه با حکم دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به عنوان دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی و دبیر بخش غیر رقابتی صحنه‌ای جشنواره منصوب شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، جعفری در نخستین دوره این جشنواره که سال گذشته برگزار شد مسئولیت دبیری بخش مسابقه مقالات رادی شناسی را بر عهده داشت و هم اکنون در شورای سیاستگذاری دومین دوره جشنواره نیز عضویت دارد. بر پایه این خبر، بخش مقالات رادی شناسی دومین جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی و در هشت موضوع و بخش تحت عناوین: توجه به ارزش‌های نهاد خانواده در آثار اکبر رادی، مفهوم شهر، شهرنشینی و حقوق شهروندی در آثار استاد اکبر رادی، روایت شناسی در آثار استاد اکبر رادی، بررسی آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی، ره یافت‌‌ها و الگوها در دراماتورژی آثار استاد اکبر رادی، شیوه‌های کارگردانی نمایشنامه‌های استاد اکبر رادی، گرته برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار استاد اکبر رادی و بررسی تطبیقی نمایش نامه ‌های استاد اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان برگزار می‌شود. به گزارش امور ارتباطات رسانه‌ای دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی متن حکم انتصاب روح اله جعفری به این شرح است: به نام خداوند قلم و زیباییفرهیخته‌ی گرامیجناب آقای دکتر روح‌الله جعفریاینک جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی به‌عنوان رویدای ملی‌فرهنگی دست‌آوردهای ثمربخشی را برای بنیاد اکبر رادی فراهم آورده و بی‌تردید با همه‌ی محدویت‌ها و کاستی‌های سخت‌افزاری خود توانسته گام‌های سازنده‌ای را برای پویایی فرهنگ تئاتر بردارد. باتوجه به تجربه‌ی ارزنده‌ی جناب‌عالی در حوزه‌ی کارگردانی و مطالعات و پژوهش‌های اجرایی تئاتر و نیز تلاش‌های بی‌شائبه و مجدانه‌ی‌تان برای اعتلای این هنر، بدین‌وسیله جناب‌عالی به عنوان دبیر بخش مسابقه‌ی مقالات رادی‌شناسی و دبیر بخش غیررقابتی صحنه‌ای دومین جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی منصوب می‌شویدامید می‌رود با حضور ارزشمند جناب‌عالی شاهد جشنواره‌ای تأثیرگذارتر، پویاتر و شایسته‌تر باشیمپذیرش مسئولیت‌تان در این رویداد ملی‌فرهنگی را قدر می‌نهم و از یگانه آفرینش‌گر جهان هستی برای جناب‌عالی، سربلندی و توفیق روزافزون خواهانمبهزاد صدیقیدبیر دومین جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادیاضافه می‌شود: دومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، شورای اسلامی شهر تهران، فرهنگسرای سرو و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش) از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار می‌شود. ///
ایمناایمنا1 روز قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندی پیش طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را بررسی کردند که بر اساس موادی از این طرح، از این پس انتخابات مجلس به طور استانی برگزار می‌شد، اما این طرح با ایرادات شورای نگهبان مواجه شد. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: در مشهد پروسه‌ای چیده شده است که همه جبهه‌های اصولگرا اعم از پایداری‌ و سایر جبهه به لیست واحد برای انتخابات مجلس برسند. وی درباره احتمال کاندیداتوری سعید جلیلی هم گفت: آقای جلیلی نیزاز مشهد کاندیدا نمی‌شود، ‌اما شاید از شهرهای دیگر در انتخابات مجلس کاندیدا شود. کواکبیان: شوراهای هماهنگی جبهه اصلاحات استان‌ها ساماندهی می‌شوندمصطفی کواکبیان، رئیس کمیته امور استان‌های جبهه اصلاحات کشور اظهار کرد: اعضای کمیته امور استان‌های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور به منظور ساماندهی شورای هماهنگی استان‌های سراسر کشور و ارسال گزارش به شورای هماهنگی کشور انتخاب شده‌اند و جهت برگزاری جلسات شوراهای استانی به استان‌ها سفر خواهند داشت. وی افزود: براساس آئین‌نامه مصوب شورای هماهنگی کشور تمامی اعضای عضو شورای هماهنگی استان‌ها همانند شورای هماهنگی کشور صرفا اشخاص حقوقی می‌باشند و عضویت اشخاص حقیقی در این شوراها ممنوع است و رئیس و نایب رئیس و دبیر شورای هماهنگی استان‌ها براساس قرعه‌کشی انتخاب می‌شوند و نماینده هیچ حزبی در استان‌ها نمی‌تواند بیش از سه ماه نقش ریاست یا نایب رئیسی را برعهده گیرد و البته دبیران شورای هماهنگی استانها یک ساله انتخاب می‌شوند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سردار حسن مهری با اعلام خبر کشف مقادیر قابل توجه ارز قاچاق از یک مسافر، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: همکاران ما در پلیس فرودگاه بندرعباس حین کنترل مسافران خروجی به یک نفر از مسافران در رابطه با حمل ارز غیرمجاز مشکوک شدند. رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور ادامه داد: در بازرسی از وسایل همراه این فرد، مقدار قابل توجهی ارز قاچاق که به صورت ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد. وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده با رعایت موازین شرعی و حقوق شهروندی به دفتر پلیس هدایت و از بار همراه وی مبلغ ۱۲۰ هزار دلار آمریکا به ارزش تقریبی ۱۴ میلیارد ریال کشف شد. به گفته این مقام انتظامی، پرونده قضایی در رابطه با این متهم تشکیل و به مراجع ذی‌صلاح فرستاده شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندی پیش طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را بررسی کردند که بر اساس موادی از این طرح، از این پس انتخابات مجلس به طور استانی برگزار می‌شد، اما این طرح با ایرادات شورای نگهبان مواجه شد. چرا انتخابات مجلس به صورت الکترونیکی برگزار نمی‌شود؟ هم‌چنین خانه ملت نوشت: احمد امیرآبادی فراهانی در خصوص سرنوشت طرح استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار داشت: شاکله و اساس طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس، استانی شدن انتخابات بود اما با ایراد شورای نگهبان مواد مربوط به استانی شدن انتخابات مجلس حذف شد و به این ترتیب، چیزی از این طرح باقی نمی‌ماند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تایید صلاحیت‌ها، بررسی استعلام‌های چهارگانه و نحوه اجرای انتخابات تفاوت نگاه مجلس و شورای نگهبان مشخص است، گفت: دولت در برگزاری انتخابات شوراها دخالت بیشتری نسبت به برگزاری انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری دارد. برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی موفق نبوده استعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در انتخابات مجلس تعداد کاندیداها نسبت به انتخابات شوراها کمتر است و شورای نگهبان معتقد است شمارش آرا در انتخابات مجلس به آن سختی شوراها نیست و می‌توان به صورت دستی نیز انتخابات را برگزاری کرد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمینه برای برگزاری انتخابات الکترونیکی مهیا است، گفت: از کشورهای مختلف می‌توانیم سیستم برگزاری انتخابات الکترونیکی را دریافت کنیم، در این سیستم‌ها به صورت آنلاین می‌توان نتیجه انتخابات را مشخص کرد.

به انتهای لیست رسیدید