حق نشر

حق نشر

رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
یکی از راه‌های علاقه مند شدن به کتاب الکترونیک و خرید کتاب، آغاز به خواندن کتاب‌های پرطرفدار سرتاسر دنیاست. کتاب الکترونیکارتباط میان علاقه مند شدن به کتاب‌خوانی با کتاب الکترونیک! در اصل، کتاب الکترونیک و کتاب‌های صوتی در دسترس‌ترین گزینه به شمار می‌آیند که در محدودیت‌های مکانی کمک‌مان می‌کنند. این اثر به صورت کتاب الکترونیک و کتاب صوتی در دسترس خوانندگان است. در صورتیکه می‌خواهید دسترسی آسانتری به کتاب‌های برتر نامبرده و بسیاری دیگر از عناوین مهم در قالب کتاب الکترونیک داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم سری به سایت کتابچین بزنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
ب) ضوابط: • کتاب‌های ناشران داخلی باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشند. • ناشرانی که به دنبال عرضه کتاب‌های خود در حوزه بین‌الملل هستند، صرفا می‌توانند به معرفی کتاب‌های تألیفی منتشرشده خود بپردازند. • متقاضیان موظف‌اند لیست منشورات ارائه‌شده را طی مهلت مذکور در اختیار دبیرخانه بازار جهانی کتاب قرار دهند. • ثبت‌نام در بخش بازار جهانی کتاب، صرفا از طریق پایگاه اینترنتی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (http: //www. tibf. ir) صورت می‌پذیرد. همچنین به آژانس‌های ادبی ۶ مترمربع فضای رایگان اختصاص داده می‌شود.» سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/فارس عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس اعتقاد دارد که فضای کسب و کار فاوا به واسطه تحریم‌ها با چالش‌های جدی مواجه شده است. یلدار راهدار چهارشنبه ۱۱ دی در جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی فارس گفت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات همانند سایر حوزه‌ها تحت تاثیر مشکلاتی چون واردات تجهیزات و ابزار تکنولوژی در تمام زیرشاخه‌های آن است. او گفت: توسعه نرم افزارهای آزاد یکی دیگر از راهکارهای مهم مقابله با این دست از تحریم‌ها توسعه فرهنگ استفاده از نرم افزارهای آزاد است که گستره‌ای را از سیستم عامل‌ها تا نرم افزارهای کاربردی را شامل می‌شود. عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس، تصویب قانون حق نشر (کپی رایت) همراه با ضمانت اجرایی و استفاده از مبادلات مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال را از دیگر راهکارها مطرح کرد. سهرابی همچنبن با اشاره به قطعی اینترنت در کشور ادامه داد: قطع شدن چند روزه اینترنت در کشور به برخی از کسب و کارها آسیب وارد کرد و برخی از کاسبان تحریم از این شرایط بهره بردند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بخش بین‎الملل سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به‌تازگی با انتشار فراخوانی شرایط حضور موسسات و نهادهای فرهنگی و آژانس‌های ادبی را در این رویداد فرهنگی اعلام کرده است. ب) ضوابط: • کتاب‌های ناشران داخلی باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشند. • ناشرانی که به دنبال عرضه کتاب‌های خود در حوزه بین‌الملل هستند، صرفا می‌توانند به معرفی کتاب‌های تألیفی منتشرشده خود بپردازند. • متقاضیان موظف‌اند لیست منشورات ارائه‌شده را طی مهلت مذکور در اختیار دبیرخانه بازار جهانی کتاب قرار دهند. • ثبت‌نام در بخش بازار جهانی کتاب، صرفا از طریق پایگاه اینترنتی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (http: //www. tibf. ir) صورت می‌پذیرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
بخش بین‎الملل سی وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با انتشار فراخوانی شرایط حضور موسسات و نهادهای فرهنگی و آژانس‌های ادبی را در این رویداد فرهنگی اعلام کرد. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بر اساس فراخوان منتشر شده ناشران، مؤسسات فرهنگی، نهادها، انجمن‌ها، تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی فرصت دارند تا روز سه‌شنبه (اول بهمن ماه) با مراجعه به سایت tibf. ir ثبت‌نام کنند. • متقاضیان موظف‌اند لیست منشورات ارائه‌شده را طی مهلت مذکور در اختیار دبیرخانه بازار جهانی کتاب قرار دهند. • ثبت‌نام در بخش بازار جهانی کتاب، صرفا از طریق پایگاه اینترنتی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (http: //www. tibf. ir) صورت می‌پذیرد. همچنین به آژانس‌های ادبی ۶ مترمربع فضای رایگان اختصاص داده می‌شود.» بنا بر اعلام ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ برگزار خواهد شد.
فارسفارس2 هفته قبل
ب) ضوابط: • کتاب‌های ناشران داخلی باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشند. • ناشرانی که به دنبال عرضه کتاب‌های خود در حوزه بین‌الملل هستند، صرفا می‌توانند به معرفی کتاب‌های تألیفی منتشرشده خود بپردازند. • متقاضیان موظف‌اند لیست منشورات ارائه‌شده را طی مهلت مذکور در اختیار دبیرخانه بازار جهانی کتاب قرار دهند. • ثبت‌نام در بخش بازار جهانی کتاب، صرفا از طریق پایگاه اینترنتی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران (http: //www. tibf. ir) صورت می‌پذیرد. همچنین به آژانس‌های ادبی ۶ مترمربع فضای رایگان اختصاص داده می‌شود.» سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ برگزار خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
این بار و برگ، اعتمادبه‌نفس، دوست‌یابی مناسب، ابراز وجود، باور به خود و … را دربر می‌گیرد که باعث می‌شود آنها در جامعه مطابق هدف‌های خود پیش بروند. چون این موضوع باعث می‌شود یا تلاشی افراطی داشته باشند برای پوشاندن ضعف‌ها که از توانایی‌شان خارج است، یا اینکه در تقابل با چالش‌ها و موضوعات گوناگون عقب‌نشینی کنند. افزایش خودآگاهی در والدین باعث شکل‌گیری درست شخصیت کودکان می‌شود. این حمایت و همراهی باعث افزایش انگیزه‌ تهیه‌ کتاب در کتابفروش‌ها می‌شود و ناشران به تولید کتاب‌های خوب ترغیب می‌شوند. یکی از این کتاب‌ها، چه فکر خوبی!
ایلناایلنا1 ماه قبل
دبیر پنجمین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی گفت: بازی‌های رومیزی در این دوره به طور ویژه مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت. به گزارش ایلنا، محسن حموله (دبیر پنجمین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی) با اشاره به این‌که بازی‌های رومیزی در سال‌های اخیر در سطح جهان مورد استقبال قرار گرفته و در صنعت اسباب‌بازی، یکی از شاخه‌های مهم و جدی تبدیل شده، توضیح داد که براساس سیاست‌های جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی، در این دوره بحث طراحی اسباب‌بازی و معرفی افراد جوان و خلاق جزو اولویت‌های کار بوده است. دبیر پنجمین جشنواره‌ی اسباب‌بازی گفت: با توجه به عدم رعایت حق نشر (کپی‌رایت) در صنعت اسباب‌بازی ایران، اکثر تولیدات، الگوگرفته از نمونه‌های خارجی است. علاقه‌مندان به بازی‌های رومیزی می‌توانند در روزهای جشنواره در بخش نمایشگاه ترویجی از نزدیک شاهد این نمونه‌های ایرانی باشند و ضمن بازی با آن، با دنیای بازی‌های رومیزی آشنا شوند. پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از ۷ تا ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.
فارسفارس1 ماه قبل
معاون اشتغال وزارت کار گفت: ۳۰ درصد از ارزش افزوده در حوزه زیرساخت و شبکه ایجاد می‌شود و ۷۰ درصد در فناوری‌های نو و هوش مصنوعی خواهد بود. معاون وزیر با بیان اینکه یکی از کارهای ما توجه به زیرساخت‌ها است، گفت: در دنیا ۳۰ درصد ارزش افزوده مربوط به حوزه زیرساخت و شبکه و ۷۰ درصد در حوزه تولید محتوا در فناوری‌های نو است، اما در کشور ما این رقم‌ها برعکس است؛ بنابراین باید جبران مافات داشته باشیم. به گفته منصوری، سیاق جاری حکمرانی در کشور ما مجوزمحور است و باید دولت مسئول پایداری فضای کسب و کارهای مبتنی با فناوری نو باشد. در این مراسم همچنین عباس نوروزی رئیس هیات مدیره بنیاد ملی توسعه فناوری گفت: امروز الگوریتم‌ها بر ما سیطره پیدا کرده‌اند. در آینده آدم‌هایی خواهند بود که قابلیت استخدام پیدا نمی‌کنند و باید آنها را متناسب فناوری‌های نو آموزش دهیم؛ بنابراین مدرسه بلاک‌چین بستر خوبی برای ایده‌های خلاقانه در زمینه صنایع غذایی، بیمه، امور مالی، حق نشر و بانکداری خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، قاچاق کتاب در بازار ابعاد پیچیده‌ای دارد و اغلب کتاب‌هایی را در برمی‌گیرد که پرفروش شده‌اند. شکل دیگر قاچاق کتاب بعد از تمام‌شدن نوبت چاپ کتاب اتفاق می‌افتد؛ یعنی مثلا کتابی که دیگر تجدید چاپ نشده اما نمونه آن در بازار موجود است. کارگروهی که کارساز نشدتا به حال اما پیگیری‌ها درباره قاچاقچیان کتاب نتیجه نداده است. به دنبال آن هم انبار کتاب‌های قاچاق کشف‌شده به نمایش عمومی گذاشته شد و حتی اتحادیه ناشران هم از قاچاقچیان کتاب به منظور صیانت از حقوق ناشران شکایت کرد. گویا متهمان قاچاق کتاب با سوءاستفاده از نبود قانون بروز یا به چند ماه حبس محکوم شده‌ و یا بخشیده شده‌اند.
مهرمهر2 ماه قبل
کتاب‌های این‌مجموعه با توافق و واگذاری حق نشر آثار توسط انتشارات ادام در ترکیه به انتشارات آفرینگان، ترجمه و در ایران چاپ شده‌اند. کتاب‌های این‌مجموعه به روایت دختری نوجوان اختصاص دارند که ۵ سال پس از یادگرفتن خواندن و نوشتن می‌خواهد داستان زندگی‌اش را بنویسد. نوشتن رهایم نمی‌کند!، ‌ داربوکا، باز دوباره لوبیا، دیوانه‌بازی پنهان، فصل گربه، عشق شکلات، خودخواه‌ترین دیوانه، کارهای پیچیده، زنگ‌ها، مجله‌ام و لوبیا، دفتر یادداشت، عناوین ۱۱ فصل دومین جلد مجموعه «من و لوبیا!» هستند. «دفتر یادداشت برادرم لوبیا» هم سومین کتاب این‌مجموعه است که خلاف دو کتاب پیشین که نسخه‌ اصلی‌شان، سال ۲۰۱۶ چاپ شده‌، در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است. یعنی آنچه قصد داری با این داستان تعریف کنی و هدف اصلی‌ات از نوشتن این داستان است، درست در مرکز باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
مجموعه سه جلدی «من و لوبیا» نوشته الیف (الف) آکارداش با ترجمه بهاره فریس‌آبادی توسط انتشارات‌ «آفرینگان» منتشر و راهی بازار نشر شد. اعتمادآنلاین| مجموعه سه جلدی «من و لوبیا» نوشته الیف (الف) آکارداش به‌تازگی با ترجمه بهاره فریس‌آبادی توسط انتشارات‌ آفرینگان منتشر و راهی بازار نشر شده است. کتاب‌های این‌مجموعه با توافق و واگذاری حق نشر آثار توسط انتشارات ادام در ترکیه به انتشارات آفرینگان، ترجمه و در ایران چاپ شده‌اند. نوشتن رهایم نمی‌کند!، ‌ داربوکا، باز دوباره لوبیا، دیوانه‌بازی پنهان، فصل گربه، عشق شکلات، خودخواه‌ترین دیوانه، کارهای پیچیده، زنگ‌ها، مجله‌ام و لوبیا، دفتر یادداشت، عناوین ۱۱ فصل دومین جلد مجموعه «من و لوبیا!» هستند. «دفتر یادداشت برادرم لوبیا» هم سومین کتاب این‌مجموعه است که خلاف ۲ کتاب پیشین که نسخه‌ اصلی‌شان، سال ۲۰۱۶ چاپ شده‌، در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از کلیه تشکل‌های صنفی نشر، ناشران، نهادها، مؤسسات و آژانس‌های ادبی سراسر کشور برای حضور در نمایشگاه کتاب کودک بلونیا (۲۰۲۰) دعوت کرد. متن فراخوان منتشرشده در ذیل آمده است: نمایشگاه کتاب بولونیا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و معتبرترین نمایشگاه‌های کتاب دنیا در حوزه کتاب کودک و نوجوان هرساله پذیرای بسیاری از فعالان نشر است. با توجه به برپایی غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب بولونیا ۲۰۲۰ (۱۱ تا ۱۴ فروردین ۱۳۹۹) توسط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، از کلیه تشکل‌های محترم صنفی نشر، ناشران و آژانس‌های ادبی سراسر کشور برای ثبت‌نام به‌منظور حضور در این نمایشگاه با توجه به ضوابط و زمان‎های اعلام‌شده دعوت می‌شود. اخذ دعوت‌نامه از نمایشگاه کتاب بولونیا برای ارائه به سفارت ایتالیا در تهران•وظایف متقاضیان۱. ثبت‌نام در سایت مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران (www. icfi. ir) و امضای تفاهم‌نامه همکاری (در صورت کسب شرایط حضور) حداکثر تا تاریخ ۹۸/۹/۱۰۲.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه کتاب کودک شانگهای چین تنها نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در منطقه‌ی آسیا - اقیانوسیه است که هفتمین دوره‌ آن با همکاری نمایشگاه کتاب کودک بولونیا از ۲۴ تا ۲۶ آبان‌ماه با حضور ناشران معتبر جهانی در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی چین برگزار می‌شود. در این دوره کتاب‌های طوطی، بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی، ۴۰ عنوان کتاب تألیفی را به بازدیدکنندگان و ناشران بین‌المللی معرفی خواهد کرد؛ آثاری از نویسندگان و تصویرگران مطرح و برگزیده‌ی ایرانی از جمله فرهاد حسن‌زاده، جمشید خانیان، افسانه شعبان‌نژاد، احمد اکبرپور، محمدرضا شمس، پژمان رحیمی‌زاده، حسن موسوی، نگین احتسابیان، هدی حدادی، غزاله بیگدلو، پیام ابراهیمی، رضا دالوند و …طوطی با شعار «پنجره‌ای به ادبیات ایران، پلی به ادبیات جهان» از سال ۹۴ با رعایت حق نشر و عقد قرارداد با ناشران بین‌المللی به انتشار کتاب‌های باکیفیت کودک و نوجوان پرداخته است. سحر ترهنده، مدیر کتاب‌های طوطی، به نمایندگی از این مجموعه در نمایشگاه کتاب کودک شانگهای چین حضور می‌یابد و با ناشران معتبر بین‌اللملی برای تعامل و همکاری متقابل فرهنگی و هنری مذاکره خواهد کرد. همچنین در روزهای برگزاری نمایشگاه، کتاب‌های «برادر مزاحم من»، «چه فکر خوبی!»، «تک‌خال»، «چتری با پروانه‌های سفید» و «جنگل برای همه» به‌صورت ویژه نمایش داده می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هفته نامه اکسپرس فرانسه نوشت که بر اساس روش کاری آمازون این شرکت بر اساس صفحات مطالعه شده کتب الکترونیک نویسندگان مستقل به آنها حق نشر پرداخت می‌کند. بدین ترتیب نویسنده کتابی ۱۰۰ صفحه‌ای که کتابش ۱۰۰ بار مورد مطالعه قرار گرفته باشد از این شرکت ۱۰۰۰ دلار دریافت می‌کند. این روش محاسبه مدت‌هاست که جایگزین روش‌های قبلی شده و تنها در مورد مولفانی اعمال می‌شود که خود اقدام به انتشار آثار خود کرده‌اند و ناشری برای آثار خود ندارند. رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه این خبر را برای مهر ارسال کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ چریدن حدود ۵۰۰ بز در مراتع اطراف کتابخانه رونالد ریگان مانع از سرایت حریق به این مرکز اسناد ریاست جمهوری سابق آمریکا شده است. در ماه مه گذشته کتابخانه رونالد ریگان با استخدام یک گله بزرگ بز آنها را در زمین‌های اطراف این کتابخانه رها کرد تا با خوردن علف‌های هرز و گیاهان خودرو به پایین آوردن ضریب سرایت آتش به ساختمان این کتابخانه کمک کنند. آنچه بزها ای میان برداشتند در چند روز گذشته باعث شد که آتش‌سوزی «ایزی» نتواند به کتابخانه رونالد ریگان و اشیاء و اسناد مهمی که در آنجا نگه‌داری می‌شود آسیب برساند؛ از جمله باعث حفظ هواپیمای ویژه حمل رئیس جمهور در زمان رونالد ریگان (ایر فورس وان) و بخشی از دیوار برلین که در این مرکز نگه داری می‌شود. ملیسا گیلر، سخنگوی کتابخانه و مرکز اسناد رونالد ریگان گفته: «یکی از آتش‌نشان‌ها به ما گفت که معتقد است وقفه ایجاد شده به موفقیت عملیات آنها کمک کرده است». آقای موریس گفته با توجه افزایش آتش‌سوزی‌ها او ناچار شده برای پاسخ‌گویی به همه مشتریان تعداد بزهای گله خود را دو برابر کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
نمایشگاه فرانکفورت یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب برای معاملات بازرگانی، تبادل تجربه‌ها و دستآورد‌های حوزه صنعت نشر در دنیاست که از ۲۴ تا ۲۸ مهر در آلمان برگزار شد. در این دیدارها، اطلاعاتی نیز درباره فعالیت‌ها، فرایند تولید کتاب در کانون و تعداد آثار چاپ شده به همراه دفترچه راهنما (کاتالوگ) دیجیتال کتاب‌های کانون پرورش فکری ارایه شد. همچنین رونمایی از سه عنوان کتاب ترجمه‌شده کانون به زبان ترکی استانبولی در غرفه ملی ایران از دیگر دستاورد‌های کانون در نمایشگاه فرانکفورت بود. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت با بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب جدید و پرمخاطب شرکت کرد. امسال بیش از ۷ هزار و ۴۵۰ ناشر از ۱۰۴ کشور جهان در نمایشگاه فرانکفورت حضور داشتند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
جمعی از کودکان فارسی‌زبان و صرب با حضور در نمایشگاه کتاب بلگراد با هوشنگ مرادی کرمانی که برای رونمایی از ترجمه کتابش به زبان صربی در این کشور حضور یافته است، دیدار کردند. به گزارش ایسنا، نمایشگاه کتاب بلگراد ۲۰۱۹ روز یکشنبه با استقبال قابل توجه مخاطبان، کارش را آغاز کرد. زمان حضور او در غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در نمایشگاه کتاب بلگراد، برای دقایقی با حضور کودکانی همراه شد که در کمپ‌های پناهجویی صربستان حضور دارند. تعدادی کودک ایرانی، تعدادی کودک افغان به همراه تعدادی از کودکان کولی‌های صرب در این گروه حضور داشتند؛ گروهی که به همت موسسه انسان‌دوستانه آردا که اتفاقا یکی از دست‌اندرکارانش به فارسی تکلم می‌کند، برای این دیدار به نمایشگاه کتاب آورده شده بودند. علاوه بر احوال‌جویی و عکس یادگاری مرادی کرمانی با این گروه از بچه‌های اقشار اجتماعی خاص، دو چیز برای کودکان یادشده ذوق‌آفرین شد: هدیه گرفتن کتاب کودک به زبان فارسی و شیرینی‌های محلی کرمان که توسط مرادی کرمانی به عنوان سوغات ایرانی به نمایشگاه آورده شده بود.

کتاب بخوانیم؛ «انقلاب» و «فوتبال علیه دشمن»

6+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
کتاب پرفروش بازار کتاب ایران به زودی توسط شبکه جهانی نتفلیکس تبدیل به سریال خواهد شد. نتفلیکس روز گذشته در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام کرد که حق نشر سه کتاب تازه را برای اقتباس و ساخت سریال تلویزیونی خریداری کرده است. یکی از این کتاب‌ها «چهل قانون عشق» است که در ایران به نام «ملت عشق» شناخته میشود و طرفداران بسیاری دارد. الیف شافاک ترکیه‌ای نویسنده این کتاب است که از زمان انتشار بارها و توسط نشرهای مختلف در ایران بازنشر شده و همیشه در جدول پرفروش‌های کتاب ایران رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است. کتابی از فردریک بکمن نویسنده سوئدی که در ایران «مردی به نام اوه» از او پرفروش شده است و یکی از کتاب‌های دانیل کلمان نویسنده آلمانی دیگر کتاب‌هایی هستند که نتفلیکس اعلام کرده قرار است سریالی بر اساس آنها بسازد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نتفلیکس روز گذشته در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام کرد که حق نشر سه کتاب تازه را برای اقتباس و ساخت سریال تلویزیونی خریداری کرده است. یکی از این کتاب‌ها «چهل قانون عشق» است که در ایران به نام «ملت عشق» شناخته میشود و طرفداران بسیاری دارد. الیف شافاک ترکیه‌ای نویسنده این کتاب است که از زمان انتشار بارها و توسط نشرهای مختلف در ایران بازنشر شده و همیشه در جدول پرفروش‌های کتاب ایران رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است. کتابی از فردریک بکمن نویسنده سوئدی که در ایران «مردی به نام اوه» از او پرفروش شده است و یکی از کتاب‌های دانیل کلمان نویسنده آلمانی دیگر کتاب‌هایی هستند که نتفلیکس اعلام کرده قرار است سریالی بر اساس آنها بسازد.
برنابرنا3 ماه قبل
کتاب پرفروش بازار کتاب ایران به زودی توسط شبکه جهانی نتفلیکس تبدیل به سریال خواهد شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نتفلیکس روز گذشته در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام کرد که حق نشر سه کتاب تازه را برای اقتباس و ساخت سریال تلویزیونی خریداری کرده است. یکی از این کتاب‌ها «چهل قانون عشق» است که در ایران به نام «ملت عشق» شناخته میشود و طرفداران بسیاری دارد. الیف شافاک ترکیه‌ای نویسنده این کتاب است که از زمان انتشار بارها و توسط نشرهای مختلف در ایران بازنشر شده و همیشه در جدول پرفروش‌های کتاب ایران رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است. کتابی از فردریک بکمن نویسنده سوئدی که در ایران «مردی به نام اوه» از او پرفروش شده است و یکی از کتاب‌های دانیل کلمان نویسنده آلمانی دیگر کتاب‌هایی هستند که نتفلیکس اعلام کرده قرار است سریالی بر اساس آنها بسازد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
مشاوران سرو نقره‌ای ۹۸: فرزاد ادیبی، اونیش امین الهی، مجید بلوچ، کوروش پارسا نژاد، ابراهیم حقیقی، کیانوش غریب‌پور، بهرام کلهرنیا و مریم کهوند. شیوه ارایه: اصل کارهای چاپ شده، فایل اثر، پرینت A۴ از موارد غیر چاپی و عکس چیدمان ترکیبی. تندیس سرو نقره‌ای به برترین استودیوی طراحی گرافیک اهدا می‌شود. * سرو نقره‌ای طراحی گرافیک را تنها با سفارش‌دهنده می‌شناسد. طراحان می‌توانند آثار خود را به‌صورت حضوری و یا توسط پست با هزینه شخصی به دبیرخانه سرو نقره‌ای ارسال کنند؛ هرگونه آسیب احتمالی ناشی از ارسال متوجه فرستنده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای»، ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای» در هفت بخش شامل «نشان و هویت»، «نشر»، «پوستر»، «تبلیغات و گرافیک محیطی»، «دیجیتال»، «تایپ فیس» و «تولیدات استودیوها» برگزار می‌شود. بخش «نشر» شامل طراحی جلد و طراحی صفحه‌آرایی است. بخش «تبلیغات و گرافیک محیطی» دارای طراحی تبلیغات، طراحی علایم تصویری و طراحی محیطی، طراحی بسته بندی است. شاخه موشن گرافیکس نیز شامل طراحی عنوان‌بندی فیلم، میان برنامه‌های تلویزیونی، اینفو گرافیک متحرک، انواع ویدئو گرافیک و موشن گرافیکس است. سرو نقره‌ای طراحی گرافیک را تنها با سفارش‌دهنده می‌شناسد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
فراخوان ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای» به دبیری محسن سلیمانی منتشر شد. شیوه ارایه: اصل کارهای چاپ شده، فایل اثر، پرینت A۴ از موارد غیر چاپی و عکس چیدمان ترکیبی. تندیس سرو نقره‌ای به برترین استودیوی طراحی گرافیک اهدا می‌شود. * سرو نقره‌ای طراحی گرافیک را تنها با سفارش‌دهنده می‌شناسد. طراحان می‌توانند آثار خود را به صورت حضوری و یا توسط پست با هزینه شخصی به دبیرخانه سرو نقره‌ای ارسال نمایند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
فراخوان ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای» به دبیری محسن سلیمانی اعلام شد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای»، سرو نقره‌ای ۹۸، به روال هر دوره در پاییز و در تهران برگزار می‌شود و امید است که آثار در سایر شهرهای ایران نیز به نمایش درآیند. تندیس سرو نقره‌ای به برترین استودیوی طراحی گرافیک اهدا می‌شود. * سرو نقره‌ای طراحی گرافیک را تنها با سفارش‌دهنده می‌شناسد. طراحان می‌توانند آثار خود را به صورت حضوری و یا توسط پست با هزینه شخصی به دبیرخانه سرو نقره‌ای ارسال نمایند.
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
سینماپرس: فراخوان ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای» به دبیری محسن سلیمانی منتشر شد. به گزارش سینماپرس، سرو نقره‌ای ۹۸، به روال هر دوره در پاییز و در تهران برگزار می‌شود و امید است که آثار در سایر شهرهای ایران نیز به نمایش درآیند. تندیس سرو نقره‌ای به برترین استودیوی طراحی گرافیک اهدا می‌شود. * سرو نقره‌ای طراحی گرافیک را تنها با سفارش‌دهنده می‌شناسد. طراحان می‌توانند آثار خود را به صورت حضوری و یا توسط پست با هزینه شخصی به دبیرخانه سرو نقره‌ای ارسال نمایند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ششمین دوسالانه طراحی گرافیک «سرو نقره‌ای»، سرو نقره‌ای ۹۸، به روال هر دوره در پاییز و در تهران برگزار می‌شود و امید است که آثار در سایر شهرهای ایران نیز به نمایش درآیند. شیوه ارایه: اصل کارهای چاپ شده، فایل اثر، پرینت A۴ از موارد غیر چاپی و عکس چیدمان ترکیبی. تندیس سرو نقره‌ای به برترین استودیوی طراحی گرافیک اهدا می‌شود. * سرو نقره‌ای طراحی گرافیک را تنها با سفارش‌دهنده می‌شناسد. طراحان می‌توانند آثار خود را به صورت حضوری و یا توسط پست با هزینه شخصی به دبیرخانه سرو نقره‌ای ارسال نمایند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین| در مراسم افتتاحیه هفتادویکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت، نخست‌وزیر نروژ، رئیس اتحادیه ناشران آلمان، وزیر خارجه آلمان و شهردار فرانکفورت سخنرانی کردند. بیش از چهارهزار برنامه در این نمایشگاه اجرا می‌شود و حدود ۱۰ هزار خبرنگار و بلاگر رویدادهای این نمایشگاه را پوشش می‌دهند. رایزنی فرهنگی ایران در برلین، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست، شورای شهر یزد و دبیرخانه طرح گرنت در غرفه ملی ایران فعالیت دارند. علاوه بر کتاب‌هایی که در این غرفه عرضه می‌شود، بروشورهایی در زمینه معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، معرفی ناشران و شرکت‌کنندگان حاضر در غرفه ملی ایران و معرفی طرح گرنت به ۱۲ زبان و همچنین لوح فشرده معرفی کتاب‌های عرضه‌شده در غرفه به‌منظور فروش حق نشر (کپی‌رایت) و معرفی جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دسترس عموم قرار می‌گیرد. دیدار با یورگن بووس (رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت)، ملاقات با ووس (معاون نمایشگاه کتاب فرانکفورت)، ملاقات با دوناچای (مدیرعامل نمایشگاه کتاب کودک شانگهای)، ملاقات با جسیکا سانگر (مشاور حقوقی و معاون رئیس دپارتمان حقوقی انجمن ناشران و کتاب‌فروشان آلمانی)، دیدار با رئیس نمایشگاه کتاب دهلی‌نو، دیدار با دبیر کل اتحادیه ناشران جهان، ملاقات با مسئولین گروه «تدا» ی ترکیه، ملاقات با لین لیئینگ (معاون نمایشگاه کتاب پکن)، ملاقات با رئیس نمایشگاه کتاب لایپزیک، ملاقات با واقف علی‌اف (معاون وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان)، جعفراف (رئیس‌ کل اداره توسعه و انتشارات جمهوری آذربایجان) و محمداف (مشاور نمایشگاه کتاب باکو) و ملاقات با پازولی (رئیس نمایشگاه کتاب بلونیا) از جمله ملاقات‌های مسئولان غرفه ایران با دیگر کشورها است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
هفتادویکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت عصر روز سه‌شنبه (۲۳ مهرماه) با حضور جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در این مراسم نخست‌وزیر نروژ، رئیس اتحادیه ناشران آلمان، وزیر خارجه آلمان و شهردار فرانکفورت سخنرانی کردند. غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران از طریق موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و با مشارکت تشکل‌های صنفی نشر و ناشران در غرفه‌ای به متراژ ۱۹۰ مترمربع برپا شده است. رایزنی فرهنگی ایران در برلین، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست، شورای شهر یزد و دبیرخانه طرح گرنت در غرفه ملی ایران فعالیت دارند. دیدار با یورگن بووس (رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت)، ملاقات با ووس (معاون نمایشگاه کتاب فرانکفورت)، ملاقات با دوناچای (مدیرعامل نمایشگاه کتاب کودک شانگهای)، ملاقات با جسیکا سانگر (مشاور حقوقی و معاون رئیس دپارتمان حقوقی انجمن ناشران و کتاب‌فروشان آلمانی)، دیدار با رئیس نمایشگاه کتاب دهلی‌نو، دیدار با دبیر کل اتحادیه ناشران جهان، ملاقات با مسئولین گروه «تدا» ی ترکیه، ملاقات با لین لیئینگ (معاون نمایشگاه کتاب پکن)، ملاقات با رئیس نمایشگاه کتاب لایپزیک، ملاقات با واقف علی‌اف (معاون وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان)، جعفراف (رئیس‌ کل اداره توسعه و انتشارات جمهوری آذربایجان) و محمداف (مشاور نمایشگاه کتاب باکو) و ملاقات با پازولی (رئیس نمایشگاه کتاب بلونیا) از جمله ملاقات‌های مسئولان غرفه ایران با دیگر کشورها است.

به انتهای لیست رسیدید