حمایت از زنان

حمایت از زنان

ایمناایمنا2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه انتصاب زنان برای دولت بسیار مهم است، افزود: در سال ۱۳۹۶درصد انتصاب زنان مدیر، ۱۳٫۶درصد بود که این شاخص هم اکنون به ۱۸٫۸درصد افزایش یافته است. معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، ادامه داد: خوشبختانه آذربایجان شرقی در بین استان‌ها دارای بیشترین انتصاب بانوان است؛ معتقدم با وجود زنان فرهیخته زیاد در این استان کمبودی برای انتصاب مدیران زن در آذربایجان شرقی نداریم. ابتکار تاکید کرد: طرح‌های اجرا شده و موفق نیاز به گسترش و استمرار دارند تا بتواند جمعیت وسیعی از مخاطبان را در برگیرد. وی توان افزایی سازمان‌های مردم نهاد را یکی از جهت‌گیری‌های معاونت امور زنان و خانواده عنوان کرد و ادامه داد: ۱۸۰ تشکل در هفتمین دوره‌ سازمان‌های مردم‌نهاد فعال حوزه زنان از چهار استان شرکت کردند. معصومه ابتکار در سفر یکروزه خود به استان آذربایجان شرقی ضمن حضور در مناطق زلزله زده سراب، در مراسم افتتاحیه نشست منطقه‌ای تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد فعال حوزه زنان و خانواده نیز حضور یافت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
معاون‌ رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این‌که حمایت از دختران بازمانده از تحصیل جزو جهت‌گیری‌های مهم ما است، گفت: یکی از راهکارهای جلوگیری از کودک همسری این است، اجازه ندهیم دختران از تحصیل باز بمانند یا ترک‌تحصیل کنند. ابتکار در ادامه با اشاره به تصویب سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در آذربایجان شرقی، گفت: آذربایجان شرقی پیشگیری‌های لازم را جهت تحقق شاخص‌های عدالت جنسیتی در سال آینده انجام دهد. وی ادامه داد: خوشبختانه آذربایجان شرقی بین استان‌ها دارای بیشترین انتصابات بانوان است، معتقد هستم کمبودی برای انتصاب مدیران زن در آذربایجان شرقی نداریم. وی بیان کرد: طرح‌های اجرا شده و موفق برای در بر گرفتن جمعیت وسیعی از مخاطبان، نیاز به گسترش و استمرار دارند. وی با بیان این‌که اجرای طرح محصولات سالم و استاندارد از طرح‌های موفق اجرا شده است، افزود: این طرح باید در سطح روستاهای بیشتری اجرا شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون‌ رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این‌که حمایت از دختران بازمانده از تحصیل جزو جهت گیری‌های مهم ما است، گفت: یکی از راهکارهای جلوگیری از کودک همسری این است، اجازه ندهیم دختران از تحصیل باز بمانند یا ترک‌تحصیل کنند. ابتکار در ادامه با اشاره به تصویب سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در آذربایجان شرقی، گفت: آذربایجان شرقی پیشگیری‌های لازم را جهت تحقق شاخص‌های عدالت جنسیتی در سال آینده انجام دهد. وی ادامه داد: خوشبختانه آذربایجان شرقی بین استان‌ها دارای بیشترین انتصابات بانوان است، معتقد هستم کمبودی برای انتصاب مدیران زن در آذربایجان شرقی نداریم. وی بیان کرد: طرح‌های اجرا شده و موفق برای در بر گرفتن جمعیت وسیعی از مخاطبان، نیاز به گسترش و استمرار دارند. وی با بیان این‌که اجرای طرح محصولات سالم و استاندارد از طرح‌های موفق اجرا شده است، افزود: این طرح باید در سطح روستاهای بیشتری اجرا شود.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: سیاست دولت تدبیر و امید در اختیار گرفتن ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی کشور توسط زنان است، این میزان در سال ۹۶، ۱۸٫۸ درصد بود که طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده این رقم را به ۳۰ درصد افزایش می‌دهیم. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: طی مکاتبه‌ای با وزیر کشور خواستار حمایت شوراها و شهرداری‌ها در شهرستانها و استان‌ها از سازمان‌های مردم نهاد شده‌ایم. وی با اشاره به حمایت از زنان کارآفرین و ایجاد فضا برای کارآفرینان و ایجاد بازار برای آنها، افزود: تمامی شهرها فضای نمایشگاهی برای تولیدات زنان فراهم کنند. وی تاکید کرد: از تمامی ادارات به ویژه استانداری‌ها تقاضا داریم از ظرفیت زنان شایسته و موفق در انتصابات خود بهره‌مند شوند. وی افزود: لایحه‌ی مربوط به تابعیت فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان خارجی از سوی شورای نگهبان هفته‌ی گذشته ابلاغ شد و قانونی است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
حال برخی با استفاده از وضعیت نابسامان اقتصادی زنان، چندهمسری را به عنوان راه حل حمایت از زنان پیشنهاد می‌کنند. کسانی که به دنبال ترویج چندهمسری هستند، عموما مفروضات تحقیرآمیزی درباره زنان دارند و نیمی از جامعه را به مثابه کالای جنسی فرض می‌کنند که توانایی و صلاحیت مراقبت از خود را ندارند. این استدلال صحیح است اما واضح است که طرح چند همسری به عنوان یک راهکار برای حل مسائل و نیازهای اقتصادی زنان تا چه اندازه بی‌ربط و تخیلی است. حالا برخی با استفاده از وضعیت نابسامان اقتصادی زنان، چندهمسری را به عنوان راه حل حمایت از زنان پیشنهاد می‌کنند. بدیهی است که زنان امروز خود را مخاطب تبلیغات چند همسری نمی‌دانند و آن را به مثابه تحقیر زنان تلقی می‌کنند.
خانه ملتخانه ملت15 ساعت قبل
رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نشست (UPR) نیز در مورد اقداماتی که در کشور به منظور حمایت از حقوق زنان، کودکان و خانواده صورت گرفته به ایراد سخنرانی پرداخت. مایلم به نمایندگی از زنان مجلس شورای اسلامی به برخی از تحولات اخیر و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان و خانواده اشاره نمایم. حق آموزش: - با اقدامات انجام شده در زمینه حق آموزش، نرخ باسوادی کشور از ۸۷٫۱ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۸۸٫۸ در سال ۲۰۱۸افزایش یافته است. - روند حضور زنان در آموزش عالی صعودی بوده و ۵۶ درصد از دانشجویان کل کشور را زنان تشکیل می‌دهند. حضور زنان در سطوح مدیریتی از ۱۴٫۹ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۱۸٫۳ درصد در سال ۲۰۱۸ رسیده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد و زن سال ۲۰۱۹ به‌طور جداگانه منتشر شده که باهم آن را بررسی می‌کنیم. او با درآمد بالای ۶۵ میلیون دلار در رده چهارم فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد دنیا را در سال ۲۰۱۹ مشاهده کردید. نیکول کیدمننیکول با مجموع دریافتی ۳۴ میلیون دلار در رده چهارم پردرآمدترین بازیگران زن دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته است. اسکارلت با مجموع دریافتی ۵۶ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹، تبدیل به پردرآمدترین بازیگر زن سال شده؛ هرچند که درآمدش بسیار کمتر از پردرآمدترین بازیگر مرد سال یعنی راک است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
علی اصحابی، معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی و امید کشور، گفت: با تسهیلاتی که طی دو سال اخیر پرداخت کرده‌ایم برای حدود ۷۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است. اعتمادآنلاین| علی اصحابی، معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی و امید کشور، در نشست خبری امروز (۱۹ آبان) در کرمانشاه‌ با بیان اینکه صندوق کارآفرینی و امید یک نهاد مالی و توسعه‌ای است که ساختار متمایزی نسبت به سایر بانک‌ها دارد، گفت: هدف اصلی این صندوق حمایت از کارآفرینان است و در تمامی مراحل فنی و تخصصی در کنار صاحبان کسب و کار خواهیم بود. وی از صندوق کارآفرینی و امید به عنوان یک بانک پیشتاز در زمینه پرداخت تسهیلات یاد کرد و ادامه داد: طی دو سال اخیر ۳۰ هزار طرح اشتغالزایی را که عمدتا مربوط به اشتغال روستایی و عشایر بوده پذیرش کردیم. عضو هیات مدیره صندوق کارآفرینی و امید رقم پرداختی تسهیلات به این طرح‌ها را ۱۶۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: با پرداخت این تسهیلات برای ۷۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است. وی از آمادگی این صندوق برای پرداخت تسهیلات با کارمزد چهار درصد برای صاحبان ایده، واحدهای فناور و … خبر داد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی و امید کشور گفت: با تسهیلاتی که طی دو سال اخیر پرداخت کرده‌ایم برای حدود ۷۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است. عضو هیات مدیره صندوق کارآفرینی و امید رقم پرداختی تسهیلات به این طرح‌ها را ۱۶۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: با پرداخت این تسهیلات برای ۷۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است. به گفته اصحابی، بیشتر تسهیلات پرداختی مربوط به مناطق مرزی و کمتربرخوردار کشور بوده است. وی از آمادگی این صندوق برای پرداخت تسهیلات با کارمزد چهار درصد برای صاحبان ایده، واحدهای فناور و … خبر داد. وی اجرای طرح هر روستا یک محصول و همچنین روستای بدون بیکار را از دیگر استراتژی‌های صندوق کارآفرینی و امید برشمرد که بر اساس مزیت همان منطقه اجرا می‌شود.

پردرآمدترین بازیگران هالیوود در سال ۲۰۱۹

16+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
مهرمهر2 روز قبل
تشکیل وزارت زنان در دولت تدبیر و امید یکی از وعده‌های دولت یازدهم بود. نامزد اول انتخابات نیز سال ۹۲ توجه و برنامه ریزی برای افزایش جمعیت را یکی از برنامه‌های دولت خود خوانده بود. به دنبال افزایش خطر کاهش جمعیت کشور نیز رهبر معظم انقلاب سال۹۳ سیاست‌های کلی خانواده را در راستای اقدام دستگاه‌های اجرایی برای افزایش فرزندآوری و عدم اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت را ابلاغ کردند. کاهش آمار تولدها نشان دهنده نزول نرخ رشد و پایین آمدن قدر مطلق جمعیت کشور است که از بروز بحرانی نگران کننده در کشور خبر می‌دهد. هرچند که دولت کنونی در زمان انتخابات همواره وعده هایی را برای جوانان و تسهیل ازدواج آن‌ها مطرح کرده بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
در. این جلسه، ایوانکا فرصت را برای گفتگو درباره کمپین توسعه و شکوفایی جهانی زنان غنیمت شمرد، هدف او از این سفر حمایت از این کمپین است. علاوه بر رباط قرار است ایوانکا سفر کوتاهی به دار البیضاء داشته باشد. یکی از عکس‌های جنجالی سفر ایوانکا ترامپ به مغرب بوسه زن مغربی از اهالی روستای سیدی قاسم مغرب بر دستان او بود. این عکس جنجال زیادی در فضای مجازی مغرب ایجاد کرد و کاربران آن را عکسی حقارت بار و توهین به زن مغربی توصیف کردند. کاربران می‌گویند عجیب است که دختر ترامپ دستش را عقب نکشیده است و این یعنی کوچک شمردن کرامت شهروندان مغربی.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: از محل پرداخت تسهیلات بانک به طرح اشتغال روستایی ۳۵ هزار شغل جدید ایجاد شده وچنانچه که کل تسهیلات تا پایان سال پرداخت شود هدفگذاری ۴۵ هزار شغل روستایی محقق خواهد شد. او میزان اشتغال ایجاد شده از محل پرداخت این تسهیلات را ۳۵ هزار شغل جدید اعلام کرد و گفت: تسهیلات پرداختی در بخش اشتغال روستایی کماکان ادامه دارد و برآوردهای ما نشان می‌دهد که با تخصیص ۱۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۳۵ هزار شغل جدید ایجاد شده است. به گفته مدیرعامل بانک توسعه تعاون درصورتی که تمام تسهیلات تا پایان سال پرداخت شود به هدفگذاری ۴۵ هزار شغل ایجادی در بخش روستایی دست خواهیم یافت. او افزود: خوشبختانه تجربه طرح‌های زودبازده و طرح‌های ملی قبلی را داشتیم و از تجارب آنها استفاده کردیم لذا با اطمینان اعلام می‌کنم که انحراف از پرداخت تسیهلات ما تک رقمی و ناچیز بوده است. مجموع تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون طی هفت ماهه اخیر ۷۰۰۰ میلیارد تومان بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
ایسناایسنا5 روز قبل
مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: از محل پرداخت تسهیلات بانک به طرح اشتغال روستایی ۳۵ هزار شغل جدید ایجاد شده وچنانچه که کل تسهیلات تا پایان سال پرداخت شود هدفگذاری ۴۵ هزار شغل روستایی محقق خواهد شد. وی میزان اشتغال ایجاد شده از محل پرداخت این تسهیلات را ۳۵ هزار شغل جدید اعلام کرد و گفت: تسهیلات پرداختی در بخش اشتغال روستایی کماکان ادامه دارد و برآوردهای ما نشان می‌دهد که با تخصیص ۱۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۳۵ هزار شغل جدید ایجاد شده است. به گفته مدیرعامل بانک توسعه تعاون درصورتی که تمام تسهیلات تا پایان سال پرداخت شود به هدفگذاری ۴۵ هزار شغل ایجادی در بخش روستایی دست خواهیم یافت. مدیرعامل بانک توسعه تعاون درباره نظارت بر پرداخت تسهیلات و انحراف آن نیز گفت: نظارت بر اعطای تسهیلات تکلیف همه بانکهای کشور از جمله بانک توسعه تعاون است و در بحث انحراف تسهیلات نیز طبیعتا اگر بگوییم انحراف صفر است کمی آرمانی و غیر منطقی است ولی مهم این است که درصد انحراف کم باشد. به گزارش ایسنا، مجموع تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون طی هفت ماهه اخیر ۷۰۰۰ میلیارد تومان بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
سالهاست که قتل‌های ناموسی در شهرهای مختلف ایران اتفاق می‌افتد و تنها سوء‌ظنی کافی است تا مردان خاندان دست به کار شوند و زنی را به خاطر شک و به زعم خودشان زیرپا گذاشتن هنجارهای خانوادگی به قتل برسانند. آنطور که از پژوهش‌های علمی برمی‌آید، زنان طبقه پایین، مهاجران یا زنانی که در مناطق عشیره‌ای ایران زندگی می‌کنند، تجربه خشونت جسمانی را حتی تا قتل‌های ناموسی تجربه می‌کنند. اعمال خشونت علیه زنان مساله‌ای اجتماعی است و همه انواع خشونت به ویژه خشونت خانگی، علاوه بر تمام مشکلات روانی که برای زنان به وجود می‌آورد زمینه‌ساز طلاق، فرار از خانه و قتل‌های خانوادگی می‌شود. خشونت‌هایی که محصول فرهنگ پدرسالار است و از طریق مکانیسم روابط نابرابر قدرت میان زنان و مردان نهادینه می‌شود. بنابراین آنچه که در این میان راهگشاست، تدوین قوانینی در جهت حمایت از زنان خشونت دیده، فرهنگ سازی برای متعادل کردن این فرهنگ جنسیت زده و آموزش برای زندگی برابر است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ لیلا ارشد مددکار اجتماعی، مرتضی دیاری پژوهشگر مسائل اجتماعی و سارا اسمی‌زاده دانشجوی دکتری بررسی مسائل اجتماعی و مددکار اجتماعی، سخنرانان این نشست بودند. با این تفاوت که امروز آمار آسیب‌ها بالا رفته است.» ارشد با اشاره به رشد آسیب‌های اجتماعی گفت: «بیکاری، حاشیه‌نشینی و فقر در سال‌های اخیر افزایش یافته است؛ مواردی که زمینه‌ساز بروز آسیب‌های جدی‌تری همچون اعتیاد است. اما متاسفانه مقابله با آسیب‌های اجتماعی جزو اهداف حاکمیت نیست. در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی توانستیم نخستین مرکز حمایت از زنان معتاد را راه‌ بیندازیم و انتظار داشتیم با گذر زمان در این زمینه پیشرفت کنیم. دختری که در سن کم از جانب مادرش معتاد می‌شود، دختری که به یک مرد فروخته می‌شود، دختری که در سن کم و با اجبار همسر مردی معتاد می‌شود اصلا قدرت تصمیم‌گیری ندارد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
در عکس‌ها زنانی را می‌بینیم که پس از بیان داستان زندگی خود با لبخند به لنز دوربین نگاه کرده‌اند. اینها افراد قوی بوده‌اند که با غلبه به سرنوشت خود از پس مشکلاتشان برآمده و با امید به زندگی خود ادامه می‌دهند. درباره این زن نیز نوشته شده است: راضیه شمشاد از پاکستان که از این بیماری رنج می‌برد، یک قهرمان واقعی تغییر است. پس از آن، مصیبت دیگری در زندگی راضیه رخداد، زمانی که او شش ماه حامله بود، شوهرش در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داد. «کمک کردن به زنانی که از فیستول زایمان رنج می‌برند ماموریت من در زندگی است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
در عکس‌ها زنانی را می‌بینیم که پس از بیان داستان زندگی خود با لبخند به لنز دوربین نگاه کرده‌اند. اینها افراد قوی بوده‌اند که با غلبه به سرنوشت خود از پس مشکلاتشان برآمده و با امید به زندگی خود ادامه می‌دهند. بر اساس اصل یک این نمایشگاه، همه انسان‌ها آزاد و با منزلت و حقوق برابر به دنیا می‌آیند. پس از آن، مصیبت دیگری در زندگی راضیه رخداد، زمانی که او شش ماه حامله بود، شوهرش در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داد. وقتی به روستا سفر می‌کنم و مردم به خاطر کارم و کمک‌های من به من احترام می‌گذارند، احساس رضایت می‌کنم.» ***از دیگر تصاویر نمایشگاهاز دیگر تصاویر نمایشگاهانتهای پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
حرف از قتل‌های ناموسی است؛ موضوعی که این روزها با اکران فیلم «خانه پدری» و بعد توقیف دوباره آن بیشتر بر سر زبان‌ها افتاده؛ هرچند گفته شد این فیلم به دلیل صحنه‌های خشونت‌آمیزش از پرده‌ها پایین کشیده شده اما به نظر می‌رسد پرداختن به موضوع قتل‌ ناموسی در این فیلم، دلیل اصلی برای توقیف این فیلم بوده است. آنطور که از پژوهش‌های علمی برمی‌آید، زنان طبقه پایین، مهاجران یا زنانی که در مناطق عشیره‌ای ایران زندگی می‌کنند، تجربه خشونت جسمانی را حتی تا قتل‌های ناموسی تجربه می‌کنند. اعمال خشونت علیه زنان مساله‌ای اجتماعی است و همه انواع خشونت به ویژه خشونت خانگی، علاوه بر تمام مشکلات روانی که برای زنان به وجود می‌آورد زمینه‌ساز طلاق، فرار از خانه و قتل‌های خانوادگی می‌شود. سال‌هاست که سازمان‌های بین‌المللی درباره موضوع خشونت علیه زنان برنامه تدوین می‌کنند و حتی بعضی از کشورهای درحال توسعه در همین خاورمیانه هم به این برنامه‌های بین‌المللی پیوسته‌اند تا از میزان انواع خشونت علیه زنان بکاهند. بنابراین آنچه که در این میان راهگشاست، تدوین قوانینی در جهت حمایت از زنان خشونت دیده، فرهنگ سازی برای متعادل کردن این فرهنگ جنسیت زده و آموزش برای زندگی برابر است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
تقی رستم‌وندی، قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی، گفت: بیشتر زنان سرپرست خانوار زیر نظر سازمان بهزیستی‌اند و بخشی از آنها هم زیر نظر کمیته امداد هستند. قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی، درباره نقش بهزیستی در کمک به زنان سرپرست خانوار توضیح داد: تمامی سه میلیون زن سرپرست خانوار نیاز به حمایت و خدمات ندارند. بیشتر زنان سرپرست خانوار زیر نظر سازمان بهزیستی‌اند و بخشی از آنها هم زیر نظر کمیته امداد هستند. رستم‌وندی ادامه داد: محدودیت منابع باعث می‌شود خدمات آن‌طور که لازم است به دست‌ زنان سرپرست خانوار نرسد و همیشه این ضعف وجود دارد. او در مورد مهم‌ترین و بزرگ‌ترین آسیب اجتماعی کشور گفت: مهم‌ترین آسیب اجتماعی کشور اعتیاد است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
از جمله این راهکارها این است که اگر شوهر با وجود مطالبه از طرف زن مهریه را پرداخت نکند، زن می‌تواند اموال شوهر را معرفی کرده و خواستار توقیف آنها شود. در صورتی که این اموال بلا مانع بوده و از مستثنیات دین محسوب نشود، دادگاه اموال را به مقدار مهریه زن توقیف خواهد کرد. حال در این میان ممکن است شوهر برای عدم پرداخت مهریه اموال خود را به فرد دیگری منتقل کند تا زن نتواند آنها را توقیف کند». در تایید این گفته‌ها، اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور، تصریح نموده: «احکام زندانیان مهریه صددرصد مالی است و جنبه‌ اقتصادی ندارد. مهریه دیگر گرفتنی نیستکافی‌است در یک جست‌وجوی ساده اینترنتی، موضوع مهریه را دنبال کنید، آنگاه با صفحات متعددی مواجه می‌شوید که به تحلیل راه‌های قانونی وصول مهر و به اصطلاح مشاوره‌های حقوقی می‌پردازند، از جمله بیان این عبارت که تاکید دارد: «اگر مرد توانایی پرداخت مهریه را داشت اما از پرداخت آن خودداری کرد و گفت شرایط پرداخت نکردن مهریه فراهم است، زوجه مهریه خود را به اجرا می‌گذارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
در ادامه، تجدید نظرطلبانی همچون مهرانگیز کار، شیرین عبادی و … با هدف تضعیف ماهیت دینی انقلاب با سوار شدن بر موج مطالبات زنان به این جریان شبه فمینیستی رنگ و بوی سیاسی دادند. اعظم طالقانی از جمله افرادی بود که از پیش از پیروزی انقلاب در عرصه سیاسی و اجتماعی فعال بود و سالها حضور در زندان رژیم پهلوی را نیز تجربه کرد. این ماجرا در سال ۹۲ و ۹۶ نیز تکرار شد و او از شرکت در انتخابات بازماند. از این حیث استفاده ابزاری این جریانها حتی از مرگ اعظم طالقانی نیز طبیعی به نظر می‌رسد. محمدحسین نظریانتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
اما این تأکید شما نشان می‌دهد که نظر آیت‌الله طالقانی بیشتر بر روی فرهنگ بود تا سیاست. فکر می‌کنم آیت‌الله طالقانی مطالبی هم بانام مستعار هم چاپ کردند؟ طالقانی: به نام سید موسوی یا محمودی چاپ می‌شد. خودتان هم اشاره‌ای داشتید که تمام فرزندان آیت‌الله طالقانی سیاسی هستند. یادم نمی‌رود آن زمان خیلی‌ها بعد از صحبت‌های آیت‌الله طالقانی، کیسه‌های مخصوصی را دست می‌گرفتند و پول جمع می‌کردند. *شاه گفته بود طالقانی، پدر پدرم (رضاشاه) را درآورد و خودش پدر مرا!
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
مراسمی که البته به اندازه خبر درگذشتش، خیلی پررنگ منتشر نشد و مانند فعالیت‌های غیرسیاسی «اعظم طالقانی» کم سروصدا یا حتی بی سرو صدا ماند. مراسمی که البته به اندازه خبر درگذشتش، خیلی پررنگ منتشر نشد و مانند فعالیت‌های غیرسیاسی «اعظم طالقانی» کم سروصدا یا حتی بی سرو صدا ماند. دو عامل بر زندگی ۷۶ ساله او آن قدر سایه انداخته است که نمی‌توان بدون پرداختن به آن‌ها از «اعظم طالقانی» حرف چندانی زد. البته وقتی مدام نام پدرش را می‌بریم، حتی یک نفر هم پیدا نمی‌شود که در باره «اعظم طالقانی» تصور آقازادگی به مفهوم منفی و امروزی‌اش به ذهنش بیاید. برخی اسناد باقی‌مانده از ساواک نشان می‌دهد بخشی از دستگیری‌ها و زندانی شدن و شکنجه شدنش برای این است که طالقانی پدر از پا درآمده یا در برابر بازجوها کوتاه بیاید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| «کریستین لاگارد» رئیس سابق صندوق بین المللی پول رسما کار خود به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی اروپا را آغاز کرد. او، اولین زنی است که ریاست بانک مرکزی اروپا را بر عهده گرفته است. به این ترتیب کریستین لاگارد، رسما مسئولیت خود به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا را آغاز کرده است. ماریو دراگی، سلف او طی مراسمی در مقر بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت ام ماین مسئولیت ریاست بانک مرکزی را به لاگارد اعطا کرد. او همچنین اعلام کرد که علاوه بر این می‌خواهد طیف موضوعات در بانک مرکزی اروپا را به مسائل اجتماعی از جمله مسئله سیاست‌های اقلیمی و حمایت از زنان گسترش دهد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه «دی سایت»، «کریستین لاگارد»، رئیس سابق صندوق بین المللی پول رسما کار خود به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی اروپا را آغاز کرد. به این ترتیب «کریستین لاگارد»، رسما مسئولیت خود به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا را آغاز کرده است. «ماریو دراگی»، سلف وی طی مراسمی در مقر بانک مرکزی اروپا در «فرانکفورت ام ماین» مسئولیت ریاست بانک مرکزی را به لاگارد اعطا کرد. لاگارد اعلام کرده است که می‌خواهد بر اختلافات در شورای بانک مرکزی اروپا با توجه به سیاست‌های پولی غلبه کند. لاگارد اولین زنی است که ریاست بانک مرکزی اروپا را عهده دار شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
مشارکت زنان در دولت تدبیر در مناصب مدیریتی از ۱۳ درصد در سال ۹۶ به ۱۸ درصد در حال حاضر افزایش یافته است. تقویت سازمانهای مردم نهاد باعث کاهش خشونتها و جنگها در جوامع میشود. مشارکت سازمانهای مردم نهاد کارآفرین در جهت اشتغالزایی از جمله برنامه‌های ماست. معاون رییس جهمور اظهار داشت: برنامه ریزی در حوزه توجه به زنان روستایی و عشایر از موضوعات مهم است. معصومه ابتکار در پایان تاکید داشت: تقویت کارگاههای اشتغالزایی برای زنان یک موضوع مهم در راستای حمایت از زنان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
زهرا ساعی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: تاکنون در ۲۳ استان طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اجرایی شده است. در اواخر سال ۸۰ آمار رسمی زنان سرپرست خانوار به حدود ۲ میلیون نفر رسیده بود. او ادامه داد: در سال ۹۳ که مدیرکل زنان استان تهران بودم، طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را دادم و این طرح به کمک معاونت زنان ملی اعلام شد. ساعی با بیان اینکه وزارت کار متولی زنان سرپرست خانوار است، گفت: در برنامه ششم ما وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی را متولی زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و بی‌سرپرست کردیم و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری را هم ناظر معرفی کردیم. او با اشاره به اینکه طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کل کشور اجرا نمی‌شود، ادامه داد: تاکنون در ۲۳ استان طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اجرایی شده است.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان با اشاره به لایحه صیانت و تامین امنیت زن گفت: چندین سال است این لایحه معطل مانده بود و رهبر معظم انقلاب نیز چندین سال است، نسبت به تعیین تکلیف این لایحه تذکر می‌دهند؛ اسلام و همچنین اصول مترقی قانون اساسی تماما به دنبال تکریم زن و نهاد خانواده است. وی ادامه داد: با وجود اینکه برخی از اصول قانون اساسی را از لحاظ شکلی و محتوایی از دیگر کشور‌ها الگوبرداری کردیم، اما از لحاظ ماهوی و محتوایی، اصول قانون اساسی ما مطابق با دین اسلام است؛ از همان ابتدای قانون اساسی اشاره می‌شود که حاکمیت از آن خداست و این به معنی مترقی بودن تمام اصول است. وی ادامه داد: تنظیم این لایحه و این موضوع چندین سال معطل ماند و رئیس قوه قضاییه با این تنظیم آن، تفکر تکریم نهاد خانواده که مدنظر رهبری نیز هست را تحقق بخشیدند. وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: درخواست داریم از نمایندگان مجلس که به این موضوع مصداق تکلیف اجتماعی خودشان رسیدگی کنند و به خاطر گروه‌های و جناح‌های خاص تصویب آن را به تعویق نیاندازند. بهرامیان گفت: لایحه تامین امنیت زنان مدت‌ها بود که معطل مانده بود و جامعه زنان نیز در خصوص این لایحه با رئیس دستگاه قضا جلسه‌ای داشتند در جهت تسریع در تنظیم و ارائه آن؛ می‌شود گفت: مطالبه جامعه زنان باعث تسریع در روند رسیدگی به این لایحه شد و با مسئله انتخابات اصلا ارتباطی ندارد.

به انتهای لیست رسیدید