حمایت از کالای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی

ایسناایسنا14 ساعت قبل
رئیس کمیسیون بازار سرمایه، بیمه و بانک اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر بتوانیم مردم را تشویق کنیم تا وارد چرخه تولید و اقتصاد کشور شوند، مطمئن باشید مصرف تولیدات داخلی افزایش خواهد یافت. وی ادامه داد: در این زمینه بر تولیدکنندگان ایرانی واجب است که خود را به استانداردهای روز دنیا نزدیک کنند تا کیفیت و استاندارد محصولات خود را ارتقا دهند. همچنین، در این راستا باید فرهنگ خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید داخل را در مردم نهادینه کنیم. وی تاکید کرد: باید بتوانیم در این زمینه خانواده‌های کوچکی که در خانه فعالیت اقتصادی می‌کنند را حمایت کنیم و همچنین تعاونی‌های کوچک را به تعاونی‌های بزرگتری تبدیل کنیم. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
نام گذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان «رونق تولید» را می‌توان عصاره نام گذاری سال‌های اخیر دانست. چرا که «رونق تولید» به عنوان پایه و اساس پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور برای مقابله با تهدید و تحریم دشمنان، همواره در بیانات مقام معظم رهبری برجسته بوده است. بر همین اساس نام گذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان «رونق تولید» را می‌توان عصاره نام گذاری سال‌های اخیر (سالهای ۱۳۹۵، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷) دانست. چرا که «رونق تولید» به عنوان پایه و اساس پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور برای مقابله با تهدید و تحریم دشمنان، همواره در بیانات مقام معظم رهبری برجسته بوده است. براساس فرمایش مقام معظم رهبری شعار امسال برای حل مشکلات کشور، مخاطب گسترده‌تری را در برمی گیرد؛ که هم مسئولین و هم مردم می‌باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
سیده فاطمه ذوالقدر، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر این که کیفیت عامل اصلی حمایت از تولید ملی است، متذکر شد: یکی از ضروریات ویژه و اصلی در حمایت از کالای ایرانی، حول محور کیفیت محصولات داخلی می‌چرخد. ذوالقدر بیان کرد: عامل دوم کاهش یا عدم وجود کیفیت مطلوب در برخی از تولیدات داخلی را باید در مباحث فنی، سخت افزاری و عدم برنامه ریزی مدون، اصولی و هدفمند از سوی دستگاه‌های متولی و ذی ربط جستجو کرد؛ لذا حفظ کیفیت مهمترین عامل حفظ بقاء و پایداری بنگاه‌های تولیدی است و می‌توان گفت که کیفیت عامل اصلی حمایت از تولید ملی است. بنابراین اگر هدف سیاستگذاران حمایت از تولید ملی است، باید به حمایت از کیفیت تولیدات بپردازند. ذوالقدر در این باره که حمایت از تولید ملی در شرایط کنونی چقدر می‌تواند در مقابله با تحریم‌ها و کاهش فشار اقتصادی بر مردم موثر باشد؟ عنوان کرد: هر کشوری برای دستیابی به توسعه پایدار، نیازمند حمایت از تولید داخل در رقابت با کالاهای خارجی است. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان اصافه کرد: سوم، با حمایت از تولید کالاهای داخلی، از جمعیت افراد بیکار در کشور کاسته خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
نمایشگاه مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک با هدف معرفی و توسعه مشاغل خرد و خانگی در قالب ۱۸۰ غرفه در یزد برگزار می‌شود. «محمدحسین ریاحی» مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این که نمایشگاه مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک استان یزد از ۲۹ آبان ماه تا یکم آذر ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین المللی یزد در قالب ۱۸۰ غرفه دایر خواهد شد، در نشست هماهنگی این نمایشگاه، حمایت از مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک را راهی در جهت اشتغالزایی و درامد در کشورمان و در نهایت کاهش بیکاری خواند. وی همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی را جهت برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه مشاغل خانگی خواستار شد و گفت: به نمایش گذاشتن فعالیت‌های انجام شده در حوزه مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک به آحاد جامعه کمک می‌کند به این باور برسند که امکان فعالیت مستر در این عرصه وجود دارد.. ریاحی با ابراز امیدواری نسبت به این که با همکاری شهرداری و دیگر ارگان‌ها بتوان ضمن ترویج فرهنگ کارآفرینی و مشاغل خرد و خانگی، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدام موثری انجام داد، افزود: باید این فرهنگ نهادینه شود که هر فردی می‌تواند با سرمایه اندک در مسیر فعالیتهای کارآفرینانه و بزرگ گام بردارد. وی شناخت ظرفیت‌هایی که در این عرصه وجود دارد را مهم تلقی و اظهار کرد: مشاغل خانگی نقش مهمی در توسعه تولید داخلی و افزایش روحیه خودباوری بویژه در بانوان و احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی که امرزه در جامعه کم رنگ شده‌اند، ایفا می‌کند. این مسئول با بیان این که امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم در جهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست، اقدام خوبی جهت تشویق عموم مردم به ویژه دانشجویان به منظور حمایت از کالای ایرانی و توسعه اشتغال به ویژه مشاغل خانگی باشد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/اصفهان لوازم خانگی به دلیل گستردگی موارد مصرف آن سهم قابل توجهی از مصرف برق بخش خانگی را شامل می‌شود که برخی از آنها به ویژه دستگاه‌های فرسوده و قدیمی معمولا برق بیشتری مصرف می‌کنند. در دنیا به منظور کاهش مصرف انرژی طرح هایی از جمله از رده خارج کردن لوازم خانگی فرسوده وجود دارد. در ایران نیز خوشبختانه این طرح در حال پیاده سازی است. به گفته مدیرعامل شرکت آسیا سان کالا، خرید کالای فرسوده و از رده خارج کردن آن از جمله اقدامات این مجموعه است که ۵۰ برابر کالای فرسوده وام خرید کالای نو با اقساط ۱۵ و ۲۰ ماهه و کارمزد یک و صفر درصد داده می‌شود. وی افزود: افرادی که از این مجموعه خرید می‌کنند عضوی از خیریه دستان خورشید می‌شوند که علاوه بر تقبل جهیزیه افراد بی بضاعت، به افراد کم درآمد به صورت بدون کارمزد و پنج ساله اجناس جهیزیه می‌فروشند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/یزد نمایشگاه مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک با هدف معرفی و توسعه مشاغل خرد و خانگی در قالب ۱۸۰ غرفه در یزد برگزار می‌شود. «محمدحسین ریاحی» مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این که نمایشگاه مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک استان یزد از ۲۹ آبان ماه تا یکم آذر ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین المللی یزد در قالب ۱۸۰ غرفه دایر خواهد شد، در نشست هماهنگی این نمایشگاه، حمایت از مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک را راهی در جهت اشتغالزایی و درامد در کشورمان و در نهایت کاهش بیکاری خواند. وی شناخت ظرفیت‌هایی که در این عرصه وجود دارد را مهم تلقی و اظهار کرد: مشاغل خانگی نقش مهمی در توسعه تولید داخلی و افزایش روحیه خودباوری بویژه در بانوان و احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی که امرزه در جامعه کم رنگ شده‌اند، ایفا می‌کند. این مسئول با بیان این که امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم در جهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست، اقدام خوبی جهت تشویق عموم مردم به ویژه دانشجویان به منظور حمایت از کالای ایرانی و توسعه اشتغال به ویژه مشاغل خانگی باشد. انتهای پیام
وانانیوزوانانیوز6 روز قبل
کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در گزارشی به بررسی چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ پرداخته است. به گزارش وانانیوز، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ درباره آسیب شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی توسط محمد زارع سخنگوی این کمیسیون قرائت شد. این گزارش در سه بخش رویکردهای کلان رونق تولید، آسیب شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و راهکارهای سیاستی تحقق رونق تولید به تفکیک بخش واقعی اقتصاد کشور تهیه شده است. متن کامل گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی درباره آسیب شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ به شرح زیر است: مقدمههدف از تهیه این گزارش، آسیب شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و ارایه راهکارهای سیاستی با هدف رونق تولید و مقابله با تحریم‌ها در سال ۱۳۹۸ است. قبل از ورود به بحث لازم است مفهوم رونق تولید، تبیین شود تا ایجاد یک درک مشترک از مفهوم رونق تولید بتوان تحت یک سازوکار واحد بر رونق بخشی و افزایش تحرک بخش واقعی اقتصاد تمرکز کرد و سپس راهکارهای سیاستی را مطرح کرد.
مهرمهر6 روز قبل
دبیر اجرایی جشنواره اعلام کرد: از این ۵۱۸ اثر که به دبیرخانه‌ی جشنواره رسیده‌است، ۶۴ درصد آثار تالیفی و ۳۶ درصد ترجمه بوده‌است. همچنین «عیسی علیزاده»، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، در این نشست گفت: یکی از باسابقه‌ترین برنامه‌های جهاد دانشگاهی به حوزه کتاب تعلق دارد و این نشان می‌دهد که این نهاد به این موضوع اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. عیسی علیزاده گفت: تهیه و توزیع کتاب چه در حوزه دانشجویی و چه در حوزه عمومی، همچنان با مشکل مواجه است. علیزاده ادامه داد: حوزه کتاب یکی ار ضربه‌هایش را در مسیر آموزش دانشجویان می‌خورد. همچنین خیلی از دانشجویان هم بدون اینکه حتی یک کتاب را هم از اول تا آخر بخوانند، مدرک خود را می‌گیرند و می‌روند.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای عیسی علیزاده در نشست خبری بیست وششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی افزود: اینکه یکی از با سابقه‌ترین برنامه‌های جهاد دانشگاهی به حوزه کتاب تعلق دارد، درحالی که پرداختن به موضوع کتاب وظیفه ذاتی ما نیست، این امر نشان از اهمیت کتاب برای جهاد دانشگاهی حتی در سخت‌ترین شرایط مالی و کمبود کاغذ دارد. رئیس شورای سیاستگذاری بیست وششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی با اشاره به چالش‌های موجود در حوزه کتاب و نشر دانشگاهی گفت: معمولا در حوزه کتاب دانشگاهی، دانشجویان پایان نامه هایشان را تبدیل به کتاب می‌کنند که قطعا کار حرفه‌ای نیست و نمی‌توان مخاطب را مجاب به خواندن کند، دانشجویان باید بدانند که اصول نگارش کتاب با پایان نامه تفاوت دارد. از ۵۱۸ اثر ارسالی به دبیرخانه ۲۶امین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی ۶۴ درصد در حوزه تالیف و ۳۶ درصد ترجمه است. جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی در ۲۵ سال گذشته همزمان با هفته کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است. بیست و ششمین دوره جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ۲۸ آبان ساعت ۹ ونیم صبح در تالار شهید دهشور دانشکده علوم پایه دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز – ایرنا – مسوول نمایشگاه تخصصی ورزش و تجهیزات ورزشی خوزستان گفت: صنعت ورزش می‌تواند با بهره‌گیری از سرمایه اجتماعی در تحقق حمایت از کالای ایرانی و رونق بخشیدن به تولید و اشتغال نقش‌آفرین باشد. وی درخصوص خدمات ارائه شده از سوی شرکت‌های حاضر در نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی گفت: در نمایشگاه امسال تجهیزات ورزشی، دستگاه‌های بدن‌سازی، مکمل‌های ورزشی، پوشاک ورزشی، ورزشهای آبی، کوهنوردی، تنیس و بدمینتون، ورزشهای همگانی و … وجود دارد. وی با بیان اینکه نیازمند تولید وسایل و تجهیزات ورزشی استاندارد در کشور هستیم گفت: با این کار ورزشکاران و باشگاه‌ها به راحتی و آسودگی بیشتر می‌توانند از کالای داخلی خرید و از آن حمایت کنند. همچنین انتظار می‌رود اسپانسرها و حامیان تیم‌های ورزشی از وسایل و تجهیزات ورزشی داخلی استفاده و گامی مؤثر در جهت تحقق شعار سال بردارند. سومین نمایشگاه تخصصی ورزش و تجهیزات ورزشی از ۲۰ تا ۲۴ آبان در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان برپا شده و علاقمندان برای بازدید می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۲ مراجعه کنند.
ایسناایسنا6 روز قبل
او یادآور شد: طبق نظرسنجی‌های سال گذشته، بسیاری از افرادی که دانشجو بودند از جشنواره کتاب سال دانشجویی اطلاع نداشتند که در همین جا از اصحاب رسانه می‌خواهیم که اطلاع‌رسانی ارزشمندی در این رابطه داشته باشند. وقتی پنج مترجم به سمت یک کتاب می‌روند یعنی به جامعه می‌گویند این کتاب، کتاب خوبی است. جزئیات کتاب سال دانشجوییدر ادامه عادل تقوی - رئیس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و دبیر اجرایی جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی - با اعلام جزئیاتی از نحوه ارسال و انتخاب آثار برگزیده این دوره از جشنواره بیان کرد: بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی فعالیت خود را با اعلام فراخوان در اردیبهشت‌ماه در سطح دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه آغاز کرد. دبیر اجرایی جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی کتاب سال دانشجویی در ادامه با اشاره به بخش‌های اصلی این جشنواره گفت: تقدیر از دانشجویان اهل قلم، مولف و مترجم از بخش‌های اصلی جشنواره است. تقدیر از ناشران آثار دانشجویی و حمایت از آثار دانشجویی از دیگر برنامه‌های جانبی این جشنواره است.
فارسفارس6 روز قبل
رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی گفت: از ۵۱۸ اثر رسیده به جشنواره کتاب دانشجویی سال، ۸۷ درصد مربوط به دانشجویان دانشگاه دولتی و ۷۵ درصد متعلق به دانشجویان مرد است. وی ادامه داد: ۸۷ درصد آثار مربوط به دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، ۱۰ درصد مربوط به دانشجویان دانشگاه آزاد و ۳ درصد متعلق به دانشجویان سایر مراکز آموزش عالی بوده است. * ۷۵ درصد نویسندگان کتاب دانشجویی مرد هستنددبیر جشنواره کتاب سال دانشجویی ادامه داد: از بین آثار رسیده به جشنواره امسال ۷۵ درصد مؤلفان از دانشجویان مرد و ۲۵ درصد از خانم‌ها بوده‌اند. به گفته وی، مقطع تحصیلی دانشجویان مؤلف به ترتیب ۶۴ درصد دکترا، ۲۵ درصد کارشناسی ارشد و ۱۱ درصد کارشناسی است. * جشنواره کتاب دانشجویی شامل کتاب الکترونیک هم می‌شودوی در پاسخ به سؤال فارس درباره حضور کتاب‌های الکترونیکی در جشنواره گفت: محدودیتی در این باره وجود نداشته است و به هر آنچه که مجوز لازم در قالب کتاب را داشته باشد، اجازه ورود به جشنواره داده شده است.
رجانیوزرجانیوز6 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه: مدیر شعب منطقه فارس از کسب رتبه اول بانک سپه در رشد پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، کاهش مطالبات معوق و افزایش فروش املاک مازاد در استان طی شش‌ماهه نخست سال جاری خبر داد. * رشد ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلاتوی ضمن اشاره به رشد ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات بانک سپه در استان فارس در شش‌ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، تصریح کرد: بانک سپه درزمینه میزان درصد تسهیلات پرداختی در نیمه نخست سال جاری در بین بانک‌های استان رتبه اول را به خود اختصاص داد. وی افزود: بانک سپه طی ۱۲ ماهه اخیر ۱۴۳۵ فقره تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به مبلغ ۲۹۶ میلیارد ریال و ۲۳۴۴ فقره تسهیلات حوادث قهری به مبلغ ۲۵۷ میلیارد در استان فارس پرداخت کرده است. * توسعه خدمات الکترونیکی بانک سپه در استانمدیر شعب منطقه فارس به رویکرد بانک سپه درزمینه توسعه خدمات الکترونیک اشاره کرد و گفت: برای خدمات‌رسانی مطلوب به مشتریان زمان توقف دستگاه‌های خودپرداز این بانک در سطح استان را ۵۰ درصد کاهش داده‌ایم. وی افزود: در حال حاضر ۲۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه پایانه فروشگاهی بانک سپه در استان فارس فعال است.
ایلناایلنا6 روز قبل
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گزارش کمیسیون متبوعش را درخصوص آسیب‌شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ را قرائت کرد. به گزارش ایلنا، «رحیم زارع» در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱ آبان) مجلس شورای اسلامی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، گزارش کمیسیون متبوعش را درخصوص آسیب‌شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ را قرائت کرد که بدین شرح است: مقدمه: هدف از تهیه این گزارش، آسیب شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و ارایه راهکارهای سیاستی با هدف رونق تولید و مقابله با تحریم‌ها در سال ۱۳۹۸ است. قبل از ورود به بحث لازم است مفهوم رونق تولید، تبیین شود تا ایجاد یک درک مشترک از مفهوم رونق تولید بتوان تحت یک سازوکار واحد بر رونق بخشی و افزایش تحرک بخش واقعی اقتصاد تمرکز کرد و سپس راهکارهای سیاستی را مطرح کرد. منظور از رونق تولید در این گزارش مجموعه فعالیت‌هایی است که از تعمیق رکود جلوگیری می‌کند و از ظرفیت‌های خالی موجود بخش واقعی اقتصاد استفاده می‌کند». در ابتدای این گزارش، رویکردهای کلان رونق تولید در قالب ۷ محور بنیادی بررسی می‌شود، سپس در بخش بعدی آسیب‌شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و در نهایت در بخش آخر، راهکارهای سیاستی تحقق رونق تولید به تفکیک بخش واقعی اقتصاد کشور مورد ارزیابی و تحلیل قرار می‌گیرد.
ایلناایلنا6 روز قبل
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گزارش کمیسیون متبوعش را درخصوص آسیب شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ را قرائت کرد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، رحیم زارع در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۱ آبان) مجلس شورای اسلامی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، گزارش کمیسیون متبوعش را درخصوص آسیب شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ را قرائت کرد که بدین شرح است: مقدمههدف از تهیه این گزارش، آسیب شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و ارایه راهکارهای سیاستی با هدف رونق تولید و مقابله با تحریم‌ها در سال ۱۳۹۸ است. قبل از ورود به بحث لازم است مفهوم رونق تولید، تبیین شود تا ایجاد یک درک مشترک از مفهوم رونق تولید بتوان تحت یک سازوکار واحد بر رونق بخشی و افزایش تحرک بخش واقعی اقتصاد تمرکز کرد و سپس راهکارهای سیاستی را مطرح کرد. منظور از رونق تولید در این گزارش مجموعه فعالیت هایی است که از تعمیق رکود جلوگیری می‌کند و از ظرفیت‌های خالی موجود بخش واقعی اقتصاد استفاده می‌کند». در ابتدای این گزارش، رویکردهای کلان رونق تولید در قالب ۷ محور بنیادی بررسی می‌شود، سپس در بخش بعدی آسیب شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و در نهایت در بخش آخر، راهکارهای سیاستی تحقق رونق تولید به تفکیک بخش واقعی اقتصاد کشور مورد ارزیابی و تحلیل قرار می‌گیرد.
خانه ملتخانه ملت6 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رحیم زارع در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۱ آبان) مجلس شورای اسلامی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، گزارش کمیسیون متبوعش را درخصوص آسیب شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ را قرائت کرد که بدین شرح است: مقدمههدف از تهیه این گزارش، آسیب شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و ارایه راهکارهای سیاستی با هدف رونق تولید و مقابله با تحریم‌ها در سال ۱۳۹۸ است. قبل از ورود به بحث لازم است مفهوم رونق تولید، تبیین شود تا ایجاد یک درک مشترک از مفهوم رونق تولید بتوان تحت یک سازوکار واحد بر رونق بخشی و افزایش تحرک بخش واقعی اقتصاد تمرکز کرد و سپس راهکارهای سیاستی را مطرح کرد. منظور از رونق تولید در این گزارش مجموعه فعالیت هایی است که از تعمیق رکود جلوگیری می‌کند و از ظرفیت‌های خالی موجود بخش واقعی اقتصاد استفاده می‌کند». به عبارت دیگر مفهوم رونق تولید مجزا از پروژه‌های رایج اقتصاد مقاومتی، طرح‌ها یا پروژه‌های توسعه‌ای و یا برنامه‌های اجرایی معمول دستگاههای اجرایی است و در حوزه اجرایی شامل برنامه هایی است که با تحریک ظرفیت‌های موجود، موجبات رونق تولید را حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۸ فراهم می‌سازد. در ابتدای این گزارش، رویکردهای کلان رونق تولید در قالب ۷ محور بنیادی بررسی می‌شود، سپس در بخش بعدی آسیب شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و در نهایت در بخش آخر، راهکارهای سیاستی تحقق رونق تولید به تفکیک بخش واقعی اقتصاد کشور مورد ارزیابی و تحلیل قرار می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
براساس متن پیش‌نویس، اشخاص حقوقی که دارایی‌های خود را تجدید ارزیابی نمایند، در صورتی که ظرف مدت یکسال پیش از تجدید ارزیابی (شناسایی و ثبت تجدید ارزیابی در دفاتر قانونی شرکت) تشریفات قانونی جهت انتقال مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به حساب سرمایه و نیز ثبت افزایش سرمایه نزد مرجع ثبت شرکت‌ها را انجام دهند، مازاد تجدید ارزیابی که به حساب سرمایه منتقل می‌شود با رعایت سایر مقررات مشمول مالیات بر درآمد نخواهد بود. همچنین اثر مدت مذکور در قسمت اخیر حکم ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ (تجدید ارزیابی یکبار در هر پنج سال) نسبت به آینده می‌باشد بنابراین اشخاص حقوقی که با استفاده از مقررات ماده ۱۴ قانون یاد شده نسبت به افزایش سرمایه خود از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها اقدام نموده‌اند تا مدت پنج سال مجاز به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها نمی‌باشند. عدم رعایت هریک از شروط موضوع ماده ۱۴ قانون فوق‌الذکر (افزایش سرمایه و ثبت آن پس از مهلت یکساله مقرر و یا افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها در فواصل کمتر ازپنج سال) ‌ توسط اشخاص حقوقی مزبور موجب شمول مالیات نسبت به مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها مربوط می‌گردد. ضمنا در صورت کاهش سرمایه اشخاص مذکور که از مشوق مالیاتی ماده ۱۴ قانون استفاده کرده‌اند مالیات متعلق در سال کاهش مطالبه و وصول می‌شود. گفتنی است، این آیین نامه اصلاحی در صورت تصویب در هیئت وزیران از تاریخ اجرای ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ لازم الاجرا است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
نام گذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان «رونق تولید» را می‌توان عصاره نام گذاری سال‌های اخیر دانست. چرا که «رونق تولید» به عنوان پایه و اساس پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور برای مقابله با تهدید و تحریم دشمنان، همواره در بیانات مقام معظم رهبری برجسته بوده است. بر همین اساس نام گذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان «رونق تولید» را می‌توان عصاره نام گذاری سال‌های اخیر (سالهای ۱۳۹۵، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷) دانست. چرا که «رونق تولید» به عنوان پایه و اساس پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور برای مقابله با تهدید و تحریم دشمنان، همواره در بیانات مقام معظم رهبری برجسته بوده است. براساس فرمایش مقام معظم رهبری شعار امسال برای حل مشکلات کشور، مخاطب گسترده‌تری را در برمی گیرد؛ که هم مسئولین و هم مردم می‌باشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
برنامه‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای رونق تولیدگروه بنگاه‌ها: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برنامه‌های این بانک را اعلام کرد. کمک به رونق تولید از طریق طرح مهر کارت برای تقویت تقاضا از جمله برنامه‌های بانک است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر با اعتباری بالغ بر یکصد و پنجاه هزار میلیارد ریال، اجرای طرح‌های اشتغال و کارآفرینی؛ توسعه همکاری و حمایت از طرح‌های دانش بنیان برای کمک به اشتغال‌زایی و کارآفرینی از دیگر برنامه‌هاست. همچنین توسعه خدمات برای ناتوانان جسمی، در راستای توسعه عدالت اجتماعی و ارتقای رفاه و امنیت اقتصادی همه اقشار جامعه از اولویت‌های این بانک در سال جاری اعلام شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - دبیر کارگروه حمایت از تولید داخل خوزستان گفت: واحدهای تولیدی استان، دستگاه‌های اجرایی و صنایعی را که بخشنامه خرید کالا از تولیدکنندگان و پیمانکاران بومی را رعایت نمی‌کنند، به معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گزارش دهند تا پیگیری‌ لازم در خصوص اجرای این بخشنامه صورت گیرد. جاویدان افزود: از اهداف اجرای این بخشنامه ضرورت خرید داخل توسط صاحبان صنایع و حمایت از تولید داخلی است. دبیر کارگروه حمایت از تولید داخل خوزستان با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های خالی درون خوزستان، گفت: اگر تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنایع و دستگاه‌های اجرایی درون استان تولید شود باعث ایجاد اشتغال و برگشت ارزش افزوده تولید به این استان می‌شود. وی افزود: دستگاه‌هایی که از تولیدات داخل خوزستان استفاده نمی‌کنند باید دلایل استفاده نکردن آن را بیان کنند تا پیگیری شود. براساس این بخشنامه صاحبان صنایع و دستگاه‌های اجرایی باید تجهیزات و قطعات مورد نیاز خود را از تولید کنندگان درون استان خریداری کنند تا از تولیدکنندگان حمایت شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، احسان قمری، اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، کارگروه مدیریت کیفیت به منظور ارتقای کیفیت کالاهای صادراتی تشکیل شده است. وی با تاکید بر اینکه هدف این کارگروه ارتباط مستمر میان سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و سازمان توسعه تجارت ایران است، افزود: بسیاری از صادرکنندگان از قوانین استاندارد، بخصوص در شرایط تحریم آگاهی کمی دارند، از این رو، مباحث مرتبط با استاندارد هم در «بسته حمایتی تسهیل فضای کسب و کار و حمایت از واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحد تولیدی در سال حمایت از کالای ایرانی» و هم در تدوین بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سازمان توسعه تجارت ایران گنجانده شده است. وی در ادامه گفت: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان هاب صادراتی کشور، واسط میان صادرکننده و سازمان ملی استاندارد است، لذا، صادرکنندگان مشکلات خود در مورد استاندارد را با سازمان توسعه تجارت ایران درمیان بگذارند. سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی بیان داشت: با فعال کردن کارگروه کیفیت و استاندارد، طرح جامع نظام مدیریت کیفیت با اخذ نظرات کارشناسی ویرایش میشود، همچنین نشستی به منظور آشنایی صادرکنندگان با قوانین استاندارد، در سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان ملی استاندارد و با حضور مسئولان این دو سازمان برگزار خواهد شد. قمری اظهار داشت: در تدارک ایجاد غرفه‌ی دائمی سازمان ملی استاندارد در نمایشگاه‌های بین المللی هستیم تا معرفی و ارائه‌ی خدمات استاندارد به بهترین نحو در دسترس صادرکنندگان قرار گیرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/قزوین خزانه‌دار خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: بسیاری از کارشناسان دلایل پایین بودن کیفیت کالا و خدمات را معمولا در سوء مدیریت، عدم برنامه‌ریزی مناسب و کم‌بها دادن به وظیفه کنترل کیفیت می‌دانند. یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهایی که موجب توسعه صنعتی کشورها و بقا و دوام حضور بنگاه‌های اقتصادی شده و رقابت‌پذیری را تضمین می‌کند، کیفیت کالاهای تولیدی و خدماتی است. رئیس خانه صنعت استان قزوین تصریح کرد: در واحدهایی که کیفیت حائز اهمیت باشد، کنترل کیفیت از موقعیت خاص و ویژه‌ای برخوردار است و اثبات‌ شده کنترل کیفیت بهتر، منجر به بهره‌وری بهتر از منابع موجود و کاهش هزینه‌های تولید می‌شود. چالش فرا روی اکثر مؤسسات تولیدی و خدماتی هنگام مواجه‌شدن با تنزل کیفیت کالا و خدمات آن مؤسسات، یافتن علل کاهش کیفیت تولید و خدمات است. زمانی توضیح داد: کارشناسان دلایل پایین بودن کیفیت کالا و خدمات را معمولا در سوء مدیریت، عدم برنامه‌ریزی مناسب و کم‌بها دادن به وظیفه کنترل کیفیت می‌دانند.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه پیام نور، محمد رضا خانی رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه چاپ و انتشارات دانشگاه برای اولین بار در کشور از کاغذ مصنوعی (پلیمری) برای تولید جلد کتاب استفاده کرده است، گفت: استفاده از این کاغذ، علاوه بر صرفه جویی، موجب ارتقای کیفیت کتاب‌ها، کاهش هزینه انرژی و استهلاک دستگاه‌ها واز همه مهم‌تر موجب حفظ محیط زیست و بهبود روند مدیریت سبز در دانشگاه خواهد شد. وی تصریح کرد: فروشگاه آنلاین کتب درسی دانشگاه پیام نور به نشانی digibook. pnu. ac. ir نیز امکان دسترسی به کتاب‌های کاغذی دانشگاه بدون واسطه را برای تمام دانشجویان فراهم می‌کند و دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه پست، کتاب‌ها را درب منزل خود تحویل گیرند. رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور همچنین یادآور شد: دانشجویان دانشگاه پیام نور همچنین می‌توانند نسخه الکترونیکی کتاب‌های انتشارات دانشگاه پیام نور را از اپلیکیشن کتابخوان دانشگاه به نشانی apps. pnu. ac. ir تهیه کنند. وی ارائه خدمات چاپ کتاب‌های سایر انتشارات دانشگاه‌ها توسط این مرکز، در تیراژ حدود ۱۲ هزار را موفقیتی مطلوب دانست و افزود: مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور با استفاده از مقوا و کاغذ تحریر ایرانی نقشی ویژه در حمایت از کالای ایرانی و صرفه جویی در هزینه‌ها (نسبت به خرید نمونه‌های خارجی) داشته است. انتهای پیام/
فارسفارس1 هفته قبل
خبرگزاری فارس؛ در جلسه مورخ ۱۴ آبان ماه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای نگهبان، ایرادات شورای نگهبان درباره طرح تشکیل وزارت بازرگانی برطرف شد و این طرح تقریبا به ایستگاه نهایی خود رسید. براساس مصوبات کمیسیون اجتماعی مجلس، اختیارات مربوط به وزارت جهاد کشاورزی درباره تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی لغو و به وزارت بازرگانی جدید واگذار شد. *تقابل تشکیل وزارت بازرگانی با حمایت از تولید ملیبا وجود قوانین وضع شده و دیدگاه کارشناسان درباره لزوم حمایت دولت از تولید ملی، دولت در اقدامی عجیب از ابتدای امسال تصمیم به تشکیل وزارت بازرگانی گرفت. با اصرار دولت طرح تشکیل وزارت بازرگانی برای مرتبه چهارم مطرح و این بار در مجلس تصویب شد. متاسفانه برخلاف نظر کارشناسان، با تصویب کمیسیون اجتماعی و با هدف اصلاح ایرادات شورای نگهبان، برخی اختیارات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به وزارت بازرگانی محول خواهد شد که به نوعی بازگشت به عقب در سیاستگذاری کشور است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
وی ادامه داد: در صورت اعلام آمادگی دستگاه‌ها این نمایشگاه با همکاری دبیرخانه شورای عتف در هفته پژوهش و فناوری برگزار خواهد شد. معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوی با تاکید بر اینکه بر این اساس در سال جاری نمایشگاه «تستا» در هفته پژوهش و فناوری برگزار نخواهد شد، اظهار کرد: اگر دستگاه‌ها اعلام آمادگی کنند، بخش تستا به نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری اضافه خواهد شد. وی زمان برگزاری هفته پژوهش و فناوری سال جاری را از ۲۳ تا ۲۹ آذرماه سال جاری دانست. چهارشنبه ۲۷ آذرماه روز «پژوهش، فناوری و اثربخشی اجتماعی» پنج‌شنبه ۲۸ آذر ماه روز «پژوهش، فناوری، مشارکت ملی» جمعه ۲۹ آذرماه اختتامیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازاربه گزارش ایسنا، نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری سال گذشته با یک تغییر کار خود را آغاز کرد. در کنار نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، موضوع تقاضامحوری تحت عنوان نمایشگاه «تقاضای ساخت و تولید ایرانی» (تستا) مطرح شد.
شاناشانا1 هفته قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش نفت تبریز، غلامرضا باقری دیزج اظهار کرد: تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک کار ابتکاری و فناورانه کارشناسان پالایشگاه تبریز با هدف تبدیل نفتای سبک به محصول ایزومریت است که ۱۰ میلیون یورو هزینه این طرح بوده است. وی همچنین با اشاره به اجرای طرح بنزین سازی جدید گفت: هدف از اجرای این طرح افزایش و ارتقا کیفی بنزین تولیدی به استاندار EU-IV به میزان یک میلیون لیتر در روز با ظرفیت ۲۰ هزار بشکه در روز است که ۲۶۵ میلیون یورو نیز در آن سرمایه‌گذاری شده است. باقری دیزج یادآور شد: ماحصل اجرای این ۲ طرح بنزین سازی جدید و تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک تولید بنزین یورو ۵ در پالایشگاه است. وی همچنین به اجرای طرح ابتکاری و فناورانه دیگر پالایشگاه تبریز اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح فناروانه تولید روغن پایه گروه ۲ (گرید ۱۸۰N) که یک میلیون یورو هزینه اجرای آن بوده است، میزان واردات روغن پایه گروه ۲ مصرفی واحد اختلاط و تولید روغن‌های روانساز در راستای تکمیل زنجیره تامین ۸۰ درصد کاهش یافته است. هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) تا ۱۷ آبان ۹۸ ادامه دارد و پالایشگاه تبریز از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در غرفه پالایشگاه تبریز واقع در سالن امیرکبیر این پالایشگاه، میزبان بازدیدکنندگان، صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان داخلی است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، محمدرضا محمدرضا خانی با عنوان اینکه چاپ و انتشارات دانشگاه برای اولین بار در کشور از کاغذ مصنوعی (پلیمری) برای تولید جلد کتاب استفاده کرده است، گفت: استفاده از این کاغذ، علاوه بر صرفه جویی، موجب ارتقای کیفیت کتاب‌ها، کاهش هزینه انرژی و استهلاک دستگاه‌ها و از همه مهم‌تر موجب حفظ محیط زیست و بهبود روند مدیریت سبز در دانشگاه خواهد شد. وی در تشریح فعالیت‌های مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه با اشاره به رونمایی از سامانه امانت دیجیتال (تولید کتاب الکترونیکی) به نشانی lib. pnu. ac. ir گفت: با استفاده از این سامانه دانشجویان می‌توانند با پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار ریال در هر ترم به مدت ۶ ماه، امکان استفاده از محتوای الکترونیکی کلیه عناوین منتشره را داشته باشند. رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور افزود: فروشگاه آنلاین کتب درسی دانشگاه پیام نوربه نشانی digibook. pnu. ac. ir نیز امکان دسترسی به کتاب‌های کاغذی دانشگاه بدون واسطه را برای تمام دانشجویان فراهم می‌کند و دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه پست، کتاب‌ها را درب منزل خود تحویل گیرند. وی همچنین یادآور شد: دانشجویان دانشگاه پیام نور همچنین می‌توانند نسخه الکترونیکی کتابهای انتشارات دانشگاه پیام نور را از اپلیکیشن کتابخوان دانشگاه به آدرس apps. pnu. ac. ir تهیه کنند. وی ارائه خدمات چاپ کتاب‌های سایر انتشارات دانشگاه‌ها توسط این مرکز، در تیراژ حدود ۱۲ هزار را موفقیتی مطلوب دانست و افزود: مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور با استفاده از مقوا و کاغذ تحریر ایرانی نقشی ویژه در حمایت از کالای ایرانی و صرفه جویی در هزینه‌ها (نسبت به خرید نمونه‌های خارجی) داشته است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، محمدرضا محمدرضا خانی در تشریح فعالیت‌های مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه با اشاره به رونمایی از سامانه امانت دیجیتال تولید کتاب الکترونیکی به نشانی «lib. pnu. ac. ir» گفت: با استفاده از این سامانه دانشجویان می‌توانند با پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار ریال در هر ترم به مدت ۶ ماه، امکان استفاده از محتوای الکترونیکی کلیه عناوین منتشره را داشته باشند. وی افزود: فروشگاه آنلاین کتب درسی دانشگاه پیام نوربه نشانی «digibook. pnu. ac. ir» نیز امکان دسترسی به کتاب‌های کاغذی دانشگاه بدون واسطه را برای کلیه دانشجویان فراهم می‌کند و دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه پست، کتاب‌ها را درب منزل خود تحویل گیرند. رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور یادآور شد: دانشجویان دانشگاه پیام نور همچنین می‌توانند نسخه الکترونیکی کتاب‌های انتشارات دانشگاه پیام نور را از اپلیکیشن کتابخوان دانشگاه به آدرس «apps. pnu. ac. ir» تهیه کنند. وی ارائه خدمات چاپ کتاب‌های سایر انتشارات دانشگاه‌ها توسط این مرکز، در تیراژ حدود ۱۲ هزار را موفقیتی مطلوب دانست و افزود: مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور با استفاده از مقوا و کاغذ تحریر ایرانی، نقشی ویژه در حمایت از کالای ایرانی و صرفه جویی در هزینه‌ها نسبت به خرید نمونه‌های خارجی داشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
تنها راهکار تولید ملی استبه عبارتی راهی جز افزایش تولید، پیش روی اقتصاد ایران باقی نمانده است، افزایش تولید نیز در واقع مقوله‌ای وابسته به شرایط داخلی کشور است. در شرایطی که هزینه‌های تولید کشاورزان هر سال افزایش پیدا می‌کند دولت مطالبات کشاورزان را متناسب با نرخ تورم پرداخت نمی‌کند. حال در منطقه ۷ تهران که رکورددار کاهش قیمت مسکن به حساب می‌آید، شاهد کاهش تنها ۱۲ درصدی بها هستیم. برنامه‌ریزی خاصی در حوزه تولید و عرضه مسکن اتفاق نیفتاده که در انتظار کاهش ۴۰ درصدی قیمت مسکن باشیم. اتفاقا ثبات بازارهایی که به آن اشاره شد خود عاملی برای برهم‌ریختگی بازار مسکن به حساب می‌آید.

به انتهای لیست رسیدید