اخبار حمله تروریستی - آخرین و مهم ترین اخبار حمله تروریستی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

حمله تروریستی

روز پدر در کنار پدران شهید

12+
الفالف4 هفته قبل
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
ترکیه، روسیه و دمشق از این نتیجه حاصله خشنود هستند. زیرا:۱- ترکیه اصرار کرد که مذاکرات انجام گیرد و پوتین چندان مایل به مذاکره نبود. نیمی از ۱۲ پاسگاه دیده بانی ارتش ترکیه در مناطق تحت حاکمیت ارتش سوریه قرار گرفت. آمریکا که بزرگترین حامی گروه‌های تروریستی در ادلب است، از این توافقنامه ناراحت شده است.۷- ایران در مذاکرات مسکو که میان اردوغان و پوتین انجام گرفت، شرکت نداشت. مذاکرات روسای جمهور ترکیه و روسیه در مسکو این واقعیت را پیش روی افکار عمومی قرار داد.
تابناکتابناک4 هفته قبل
دادگاه سلطنتی سعودی، «احمد بن عبدالعزیز» و «محمد بن نایف» را به توطئه برای کودتا به منظور کنار زدن پادشاه و ولیعهد متهم کرد. محمد بن نایف تا سال ۲۰۱۷, زمانی که محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد معرفی شد، در صف اول افرادی قرار داشت که بعد از ملک سلمان پادشاه می‌شدند. با توجه به سابقه شاهزاده احمد و شاهزاده محمد، این سناریو دور از انتظار نیست. سناریوی دوم؛ کنار زدن پادشاهبراساس این سناریو، محمد بن سلمان، قصد دارد به زودی پادشاه را کنار بزند و خودش پادشاه شود. بر اساس این گزارش، در مطلب القدس العربی آمده است: «محمد بن سلمان» با بازداشت عمویش از «خطوط قرمز» عبور کرد.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
دستگیری حاج الهام علی اف با فشار و توصیه رژیم صهیونیستی و آمریکادر این میان کشور با اکثریت شیعه جمهوری آذربایجان و همسایه جمهوری اسلامی ایران جایگاه مهمی در طرح‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا و سایر کشورهای مرتجع منطقه دارد. بی شک در چنین شرایطی آن‌ها با فرصت طلبی کامل از هر اقدامی برعلیه رهبران و جریانات اسلامی در کشورهای اسلامی روی گردان نیستند. از این رو می‌توان گفت حاکمیت آذربایجان با فشار و توصیه رژیم کودک کش صهیونیستی و آمریکای جنایتکار اقدام به دستگیری و حبس سرپرست حزب اسلام آذربایجان کرده است. آنچه مسلم است دولت آذربایجان نمی‌تواند پایگاه مستحکم و گسترده اسلام گرایان در جمهوری آذربایجان را نادیده بگیرد و بدون دلیل و منطق و با اتهامات ساختگی به دستگیری شهروندان فرهیخته خود اقدام کند. انهای پیام/۱۳۱/ ز
جام نیوزجام نیوز4 هفته قبل
به گزارش جام نیوز، گروهک تروریستی منافقین شاید تنها تشکیلات در جهان باشد که به وضوح اختلاف زیادی میان شعارها و سیاست‌هایش با عملکرد آن‌ها وجود دارد. این سازمان متشکل از افراد به ظاهر مسلمان است که در کارنامه‌ اش، هزاران لکه سیاه و عمل غیر انسانی و غیر اسلامی دیده می‌شود. اما حافظان نظام و محافظان ملت در تمام این سال‌ها نه تنها اجازه ندادند که این خائنین به ملت بتوانند به خواسته‌های شوم خود برسند بلکه ضربات مهلکی به آنها وارد کرده‌اند. ضربات سنگین نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به منافقین، آنقدر مهلک و کوبنده بوده است که موجب شده تا این تروریست‌ها از هر فرصتی برای حمله به فرزندان ایران استفاده کنند. تروریست‌های منافق در جدیدترین عقده گشایی علیه حافظان امنیت ایران، «سپاه قدس» را هدف گرفته و مقاله‌ای علیه «رزمندگان بدون مرز» منتشر کردند؛ رزمندگانی که تروریست‌های داعش را در منطقه نابود کرده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
به عقیده کارشناسان، درگیری‌ها در افغانستان واقعا از سر گرفته خواهند شد، ولی احتمالا توافقاتی درباره مبادله زندانیان بین گروه‌های تروریستی و کابل به دست خواهد آمد. در مقاله هیل نوشته شده است: «اکثریت مردم افغانستان نمی‌خواهند طالبان بر کشورشان حاکمیت پیدا کنند. با این وجود، خروج زود هنگام نیروهای خارجی از افغانستان ممکن است به سقوط کابل منجر شود. ترامپ باید از اشتباه «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا درس عبرت بگیرد. خارج شدن نظامیان آمریکایی از عراق به تصمیم اوباما، مورد رضایت رای دهندگان آمریکایی قرار گرفت. هنگامی که رئیس جمهور اشرف غنی از آزادی زندانیان خودداری کرد، طالبان دوباره عملیات علیه نیروهای افغان را آغاز کردند، اما نه علیه نیروهای آمریکایی و ناتو.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، گروهک تروریستی داعش مسئولیت حادثه انفجار دیروز در شهر کابل پایتخت افغانستان را برعهده گرفت. گفتنی است که روز گذشته نصرت رحیم سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرده بود: بر اثر حمله مسلحانه به مراسمی که عبدالله عبدالله سیاستمدار برجسته افغان در آن حضور داشت ۲۷ نفر کشته و ۲۹ نفر دیگر زخمی شدند.
عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
مقام‌های فیلیپین از کشته شدن دستکم ۱۴ شبه‌نظامی وابسته به داعش و زخمی شدن شمار دیگری از آنها در یک عملیات در جنوب این کشور خبر دادند. به گزارش ایرنا، ژنرال «سیریلیتو سوبجانا» فرمانده ارتش در جنوب فیلیپین روز شنبه گفت که این درگیری‌ها در شهرهای «آمپاتوان» و «داتو هوفر آمپاتوان» در استان «ماگویندانائو» رخ داد و ارتش با شبه‌نظامیان گروه «جنگجویان آزادی بانگسامورو» درگیر شد. پیمان صلحی که سال ۲۰۱۴ امضا شد به ۵ دهه درگیری میان ارتش فیلیپین و جبهه آزادیبخش مورو خاتمه داد. این درگیری‌ها در دهه‌های گذشته در جنوب فیلیپین بیش از ۱۵۰ هزار قربانی برجای گذاشته است. اما هنوز برخی گروه‌های کوچک به درگیری با ارتش فیلیپین ادامه می‌دهند.
رجانیوزرجانیوز4 هفته قبل
وی افزود: این در نوبه خود یک شکست برای اسرائیلی‌ها و هم‌پیمانانشان بود. نبرد ادلب در مراحل پایانی خود قرار دارد و این نبرد تا تحقق تمامی اهداف راهبردی متوقف نخواهد شد. وی همچنین تصریح کرد: نظام ترکیه از طریق تبدیل مراکز دیده‌بانی خود در ادلب به پناهگاه امن برای گروه‌های تروریستی و نقطه آغاز حمایت از آنها پیش‌نویس توافقنامه سوچی را نقض کرد. آنکارا نه تنها به خارج کردن گروه‌های تروریستی به ۲۰ کیلومتری غرب جاده «ابو الظهور» میان حلب و ادلب عمل نکرده، بلکه به تعداد آنها و به ویژه عناصر خارجی در ادلب افزوده است. به طور خلاصه تأکید می‌کنم رهبری، ملت و ارتش سوریه اجازه نخواهند داد که اردوغان سناریوی منطقه اسکندرون را در ادلب تکرار کند.
رجانیوزرجانیوز4 هفته قبل
شاهزاده احمد بن عبدالعزیز آل سعود، برادر ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی و شاهزاده محمد بن نایف بن عبدالعزیز آل سعود، برادرزاده ملک سلمان که با نام (ام بی ان) هم از او یاد می‌شود، هر دو به خیانت متهم شدند. محمد بن نایف تا سال ۲۰۱۷, زمانی که محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد معرفی شد، در صف اول افرادی قرار داشت که بعد از ملک سلمان پادشاه می‌شدند. این حادثه به شکلی بی سابقه محمد بن سلمان را با تهدید مواجه کرد. احمد بن عبدالعزیز نیز از زمانی که محمد بن سلمان ولیعهد شد، از سیاست فاصله گرفت، اما در سال ۲۰۱۸, مطالبی را مطرح کرد و در آن مشکلات عربستان سعودی را به محمد بن سلمان نسبت داد. در همین حال برخی کارشناسان خبر بازداشت شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف را با این موضوع در ارتباط می‌دانند و این بازداشت را اقدامی پیشگیرانه از سوی محمد بن سلمان تفسیر کرده‌اند، زیرا او قصد دارد برادرش را به ولیعهدی برگزیند و با وجود احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف موفق به این کار نمی‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
مهار بحران کرونا در ایران اما ویژگی­‌های خاص و منحصر به فرد خود را دارد. ایران نزدیک ۲ سال است که با شدیدترین تحریم­‌های آمریکا شرایط سختی را پشت سر می­ گذارد. با وجود ادعاهای دروغین ایالات متحده آمریکا و خلاف پروتکل­‌های بشردوستانه بین ­المللی ورود اقلام غذایی، بهداشتی و به ویژه دارویی به ایران هم با محدودیت‌های بی­ سابقه­‌ای مواجه شد. با چنین توصیفاتی مقامات ایالات متحده در مواضعی متناقض اعلام می­‌کنند خواهان کمک به مردم ایران هستند. ایران برای جلوگیری از گسترش سریع و مهلک ویروس جدید کرونا تلاش می‌کند، اما این تلاش‌ها به دلیل تحریم‌های شدید اقتصادی ایالات متحده با پیچیدگی‌هایی روبرو شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
اگر نگوییم عجیب‌ترین، اما همه کارشناسان متفق‌القولند که توافق‌نامه صلح آمریکا با طالبان یکی از عجیب‌ترین موافقت‌نامه‌هایی است که دولت آمریکا از زمان استقلال تا به امروز با طرفی دیگر به امضا رسانده است! اگر نگوییم عجیب‌ترین، اما همه کارشناسان متفق‌القولند که توافق‌نامه صلح آمریکا با طالبان یکی از عجیب‌ترین موافقت‌نامه‌هایی است که دولت آمریکا از زمان استقلال تا به امروز با طرفی دیگر به امضا رسانده است! نزدیک دو دهه پیش آمریکا برای نابودی طالبان به افغانستان لشکرکشی کرد. در توافق‌نامه آمریکا با طالبان از این گروه خواسته شده متعهد شود از خاک افغانستان عملیاتی علیه آمریکا صورت نمی‌گیرد. آیا آمریکا قصد دارد افغانستان را پس از این‌همه هزینه و تلفات تقدیم یک گروه تروریستی کند تا اسباب ناامنی و دردسر برای روسیه، چین و ایران شود!
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، «ایگور کوناشینکوف» سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که پست‌های نظارتی نیروهای مسلح ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه در مناطق تحت کنترل گروه‌های تروریستی قرار داشته و عملا با آنها ادغام شده‌اند. کوناشینکوف گفت: «بدین ترتیب مناطق تحت استقرار تروریست‌ها با پست‌های نظارتی نظامیان ترکیه که با توافق مستقر شده‌اند، در واقع ادغام شده‌اند، در حالیکه این پست‌ها باید در نزدیکی مرزهای منطقه کاهش تنش ادلب قرار داشته باشند.» سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود، در نتیجه، ارتش سوریه در ماه فوریه سال جاری توانست گروه‌های تروریستی را دور کند و این امر باعث شد تا از تامین امنیت آمد و شد در بزرگراه M۵ بین حلب و حماه نیز اطمینان حاصل شود و همچنین از اصابت گلوله به شهرک‌های اطراف نیز محافظت شود. با این وجود، به دلیل عدم تحقق تعهدات آنکارا، حملات به پایگاه حمیمیم روسیه، همچنان ادامه دارد. کوناشینکوف همچنین گفت که آنکارا گروه ضربت که از لحاظ تعداد مقابل مقایسه با یک هنگ مکانیزه است را به منطقه کاهش تنش منتقل کرده که این اقدام نقض قوانین بین المللی است. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر روز گذشته نشست گسترده‌ای با فرماندهان نیروهای مسلح این کشور در مقر وزارت دفاع برگزار کرد. در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات امنیتی کشور و اقدامات استراتژیک نیروهای مسلح مصر رایزنی شد. السیسی و فرماندهان نظامی مصر در این نشست در خصوص برنامه‌های این نیروها برای بازداشت عناصر تروریستی که ثبات کشور به ویژه منطقه سینا را به خطر می‌اندازند صحبت کردند. رئیس جمهوری مصر از تلاش‌های ارتش این کشور برای تحقق امنیت و مبارزه با گروه‌های تروریستی در این کشور قدردانی کرد. وی بر ضرورت آماده بودن نیروهای مسلح مصر در سایه چالشهای کنونی منطقه تاکید کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
منابع آگاه از دیدار میان فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» با هیئتی از فرانسه، ایتالیا و آلمان خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» به رهبری خلیفه حفتر در بیانیه‌ای اعلام کردند که وی با هیئتی بلندپایه از فرانسه، ایتالیا و آلمان در مقر فرماندهی این نیروها در بنغازی دیدار و رایزنی کرد. این هیئت متشکل از دو مشاور امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، مشاور سیاسی نخست‌وزیر ایتالیا، مشاور دیپلماتیک آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و سفرای این کشورها در لیبی بود. طبق این بیانیه، در این نشست آخرین تحولات سیاسی و نظامی لیبی بررسی شد و حاضران در آن بر نقش فرماندهی کل نیروهای تحت امر خلیفه حفتر در نابودی «شبه نظامیان و گروه‌های تروریستی» تأکید کردند. اعضای هیئت مذکور همچنین بر اهمیت ثبات لیبی برای کشورهای منطقه و برقراری صلح و ثبات در این کشور تأکید کردند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در سوریه، عملیات نظامی ارتش برای آزاد‌سازی مناطق غرب استان حلب و استان ادلب ادامه پیدا کرد و به آزاد‌سازی چند شهر و ده‌ها روستا منجر شد. هیچ قانونی هم وجود ندارد که حقانیت عملیات ارتش سوریه در ادلب و غرب حلب که بخش‌های قطعی خاک سوریه هستند را مورد تردید قرار دهد. در این میان روسیه با قاطعیت از حق عملیات ارتش سوریه در غرب حلب و استان ادلب حمایت کرده است. ایران نیز اگرچه آسیب‌هایی از ناحیه حمله ارتش ترکیه متحمل شده است، اما از حق ارتش سوریه در مقابله با بقایای تروریست‌های النصره در شمال سوریه حمایت می‌کند. بر این اساس فرماندهی نظامی ایران در سوریه با صدور بیانیه‌ای به فرماندهی ارتش ترکیه در خاک سوریه هشدار داد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
منابع آگاه از انجام دومین گشت‌زنی نیروهای پلیس نظامی روسیه در شهر سراقب، در حومه ادلب خبر دادند. به گزارش ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، نیروهای پلیس نظامی روسیه سه‌شنبه دومین گشت‌زنی خود در شهر سراقب، در حومه استان ادلب سوریه را انجام دادند. طبق این گزارش، نیروهای پلیس نظامی روسیه برای دومین روز متوالی در شهر سراقب و بخشی از بزرگراه «ام‌۵» گشت‌زنی کردند. به دنبال تسلط ارتش سوریه به این شهر، مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، یگان‌هایی از پلیس نظامی روسیه در شهر استراتژیک سراقب، واقع در حومه شرقی ادلب مستقر شدند تا امنیت در آنجا را تضمین کنند. این مرکز در بیانیه‌ای تأکید کرد: با توجه به اهمیت تضمین امنیت و تحرک بدون مانع خودروها و غیرنظامیان در بزرگراه‌های ام۴ و ام۵ که شهرهای لازقیه، سراقب، دمشق و حلب را به ترتیب به یکدیگر متصل می‌کند، واحدهایی از پلیس نظامی روسیه در شهر سراقب مستقر شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
بخش‌های مختلف عراقی اگر به نسخه واحدی نرسند، خطرات زیادی جمع آنان و منافع عراق را تهدید خواهد کرد. از سوی دیگر عدم همدلی بخش‌های اثرگذار شیعه می‌تواند استان‌های مرکزی و جنوبی را درگیر آشوب نماید. بر این اساس فرماندهی نظامی ایران در سوریه با صدور بیانیه‌ای به فرماندهی ارتش ترکیه در خاک سوریه هشدار داد. ترکیه با پشت کردن به مذاکرات آستانه و سوچی نمی‌تواند ایران، روسیه و سوریه را وادار به پذیرش روند جدید کند. او قصد دارد دانشگاه نفت، پژوهشگاه صنعت نفت و مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی را حذف کرده تا با خیال راحت به سمت پیاده‌سازی ایده‌های خطرناک خود گام بردارد آن هم در سال پایانی صدارتش.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
استحکامات تروریستی با پست‌های نظامی ترکیه ترکیب شده استخبرگزاری رویترز گزارش داد وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، در ادلب سوریه، استحکامات تروریست‌ها با پست‌های نظامی ارتش ترکیه ترکیب شده است. این وزارتخانه همچنین اعلام کرد حملات به پایگاه هوایی این کشور در سوریه به امری روزانه تبدیل شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- هم‌اینک ارتش سوریه برای آزاد‌سازی مناطق باقی‌مانده نیازی به حمایت هم ندارد و خود می‌تواند تمامیت ارضی سوریه را برگرداند. هیچ قانونی هم وجود ندارد که حقانیت عملیات ارتش سوریه در ادلب و غرب حلب که بخش‌های قطعی خاک سوریه هستند را مورد تردید قرار دهد. در این میان روسیه با قاطعیت از حق عملیات ارتش سوریه در غرب حلب و استان ادلب حمایت کرده است. ایران نیز اگرچه آسیب‌هایی از ناحیه حمله ارتش ترکیه متحمل شده است، اما از حق ارتش سوریه در مقابله با بقایای تروریست‌های النصره در شمال سوریه حمایت می‌کند. بر این اساس فرماندهی نظامی ایران در سوریه با صدور بیانیه‌ای به فرماندهی ارتش ترکیه در خاک سوریه هشدار داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
درخواست کمک ایران از روسیهدر پی شیوع کرونا ویروس در ایران، تهران خواهان کمک روسیه شده است. بر پایه اعلام مسئولان عراقی، تاکنون ۲۵ مورد آلودگی به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و ثبت شده است. این در حالی است که ویروس کرونا در ابتدا از چین شیوع و گسترش یافته است. درگذشت یک استاد ادبیات بر اثر کروناحجت (نورالدین) صیحانی، استاد ادبیات در ۵۷ سالگی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته است. دکتر جهانگیری پس از دکتر کرمانپور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دومین نفر از مدیران سازمان نظام پزشکی است که به بیماری کرونا مبتلا شده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که اتهامات کشورهای غربی و سازمان ملل علیه دولت سوریه مبنی بر ارتکاب جنایات جنگی و ایجاد بحران انسانی در ادلب بی پایه و اساس است. این وزارتخانه امروز اعلام کرد که کشورهای غربی و سازمان ملل به هیچ عنوان به نقض گسترده توافقنامه سوچی در ادلب توسط ترکیه و گروه‌های تروریستی مستقر در ادلب اهمیتی نمی‌دهند. این عناصر مناطق مختلف سوریه را هدف قرار داده و اقدام به تقویت قوای تروریست‌ها می‌کنند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش سوریه در پاسخ به حملات تروریست‌ها در اوایل فوریه عملیات نظامی خود را آغاز کرده و توافقنامه سوچی را در زمینه بیرون راندن گروه‌های تروریستی به سمت منطقه خلع سلاح اجرایی کرد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
«حکم امهز»، انگیزه‌های آنکارا برای لشکرکشی مستقیم به خاک سوریه در روزهای اخیر را از دو جنبه مواضع رسمی و غیر رسمی ترکیه قابل بررسی دانست. تحلیلگر مسائل خاورمیانه در ادامه صحبت‌های خود به موانع جدی در برابر ترکیه برای دستیابی به اهداف خود در سوریه نیز پرداخت. در یک کلام کارت آوارگان سوری دیگر برای اردوغان کار نمی‌کند و به یک مهره سوخته تبدیل شده است. این تحلیلگر مسائل خاورمیانه بر اساس این دلایل بهترین شرایط سوریه برای آمریکا و رژیم اسرائیل را عدم ثبات در این کشور و تنش میان آنکارا و دمشق توصیف کرد. امهز در پایان مجموع شرایط سیاسی و نظامی را به نفع سوریه دانست و خاطرنشان کرد که ترکیه نخواهد توانست به حضور خود در ادلب ادامه دهد زیرا در غیر این صورت متحمل شکست‌های متعدد سیاسی و غیر سیاسی در ابعاد داخلی و خارجی خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌هایی که طی ساعات گذشته در جهان به وقوع پیوسته‌ اند به شرح زیر است: * افزایش شمار تلفات ویروس کروناشمار تلفات ویروس کرونا در جهان به ۳۲۰۳ نفر افزایش یافته و بیش از ۹۳ هزار نفر دیگر نیز به این ویروس مبتلا هستند. * سه شنبه بزرگ در آمریکا با پیشتازی بایدنانتخابات درون حزبی آمریکا به طور همزمان در ۱۴ ایالت آمریکا که به «سه شنبه بزرگ» معروف است برگزار شده و نتایج حاکی از پیشتازی «جو بایدن» در رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها است. * پیشروی ارتش سوریه در ریف ادلبنیرو‌های ارتش سوریه موفق به پیشروی در مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی در ریف ادلب شدند. * افزایش شمار تلفات کرونا در آمریکا به ۹ نفرشمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا به ۹ نفر و مبتلایان به ۱۰۶ نفر رسیده است. * گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و مشاور سیاسی طالبان «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه شب با «ملا عبدالغنی برادر»، مشاور سیاسی طالبان، به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشار‌های گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی - روانی است. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ ادعای مضحک آمریکایی‌ها مبنی بر آمادگی کمک به ایران برای مقابله با کرونا، طی چند روز اخیر واکنش‌هایی را به همراه داشته است. روز شنبه ۱۰ اسفند، دونالد ترامپ رئیس رژیم تروریستی آمریکا در کنفرانس اقدام سیاسی حزب محافظه کار آمریکا گفت: ما می‌توانیم به ایران در مبارزه با ویروس کرونا کمک کنیم. اما نکته دیگری که ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر کمک به ایران برای مقابله با کرونا را مضحک جلوه می‌دهد، پیشینه رفتار‌ها و اقدامات تروریستی و جنایتکارانه آن‌ها علیه مردم ایران است. به طور کلی، سردمداران رژیم آمریکا تاکنون چندین بار تایید کرده‌اند که رنج ناشی از تحریم‌ها برای مردم ایران عمدی و بخشی از یک استراتژی سیاسی است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
جواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات عوام فریبانه رئیس جمهور آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران در مقابله با ویروس کرونا گفت: آمریکا و اروپا مدتی است که در حال ارسال پیامی به داخل ایران هستند، پیامی مبنی بر اینکه غرب در حال از دست دادن سرمایه‌های خود در تهران است، به همین منظور سرمایه‌های چند ده ساله آنها که همان نفوذ در داخل ایران است روز به روز از دست می‌رود. اخبار سیاسی -او افزود: مواضعی که ترامپ اخیرا اتخاذ کرده تنها برای تزریق روحیه یا ایجاد انگیزه در جریان نفوذی غربگرا در داخل جمهوری اسلامی ایران است تا به این وسیله بتواند چهره خود را پس از انتخابات مجلس یازدهم در پیش مردم ایران موجه جلوه دهد، این همان فردی است که ۴۰ روز قبل فرمانده سپاه قدس و قهرمان ملی ایرانیان را به شهادت رساند و رسما به این اقدام تروریستی خود افتخار کرد. کریمی قدوسی تأکید کرد: موضع‌گیری غرب به خصوص بعد از نتیجه قاطع انتخابات مجلس یازدهم و حضور طیف کثیری از چهره‌های انقلابی مبارز، آمریکایی‌ها را بر آن می‌دارد که بتوانند همچنان موضوع دوقطبی سازی در درون جمهوری اسلامی ایران را گسترش دهند و چهره خود را بازسازی کنند. نماینده مردم مشهد در مجلس دهم با بیان اینکه ویروس کرونا غنیمتی برای آمریکاست تا از مردم ما سوءاستفاده کند، تصریح کرد: قطعا ملت ایران به این مسائل توجهی ندارند و به خوبی از فریب واشنگتن آگاهند، چراکه خود آنها هم اعتراف کردند که در تحریم مردم ایران حتی از اقلام بهداشتی کم نگذاشته‌اند، اگرچه کشور ما کمبودی در این‌گونه مسائل ندارد و از قدرت کافی برای تولید داروها، لوازم بهداشتی، آزمایشگاه‌ها و دانشمندان برجسته بهره‌مند است، ولی چهره منافقانه واشنگتن در چنین روز‌هایی کاملا آشکار می‌شود. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا باید به فکر مردم خودش باشد، چراکه آمار تلفات و کشته‌هایشان در بحث آنفلوانزا و ویروس کرونا جزء کشور‌های به شدت بحرانی ارزیابی شده است، ولی ملت ایران با مبانی اعتقادی، فرهنگ بهداشتی، قدرت علمی و انسجام بازدهی اجتماعی به خوبی از پس این نوع مسائل برآمده و برخواهند آمد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، محمد عبدالهی تحلیلگر مسائل سیاسی طی یادداشتی با عنوان «نژادپرستی هندو، نسخه اسرائیلی برای نسل کشی مسلمانان» در کانال تلگرامی خود نوشت: در دسامبر ۲۰۱۹ پارلمان هند با رای اکثریت حزب حاکم، لایحه اصلاح قانون تابعیت هند را تصویب کرد که طبق آن همه مهاجران هندو، سیک، بودایی، آیین جین، زرتشتی و مسیحیان و.. می‌توانند شهروندی هند بگیرند، بجز مسلمانان! در سال ۱۹۹۱ عجیب‌ترین و فجیع‌ترین تخریب تاریخی هند توسط هواداران همین حزب رخ داد. مودی اولین نخست وزیری است که بعد از استقلال هند به ‎رژیم صهیونیستی سفر کرد و روابط هند و اسرائیل را عادی سازی کرد. اما مسلمانان هند بر این باورند این اقدام، نه آخرین بلکه مقدمه‌ای برای مبارزه بیشتر با مسلمانان در هند و بخشی از برنامه گسترده اسلام ستیزی و در قدم بعد، سرکوب اقلیت مسلمان خواهد شد. راه حل چیست؟ دولت‌های مسلمان، چهره‌های اسلامگرا، فعالان رسانه‌ای و تک تک مسلمانان باید به دفاع از مسلمانان هند بپاخیزند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
از آن زمان ایران به دنبال ایجاد زرادخانه‌ای از موشک‌های بالستیک پیشرفته و متنوع بوده است. تمرکز ایران بر موشک‌های بالستیک با هدف راهبردی ایجاد بازدارندگی در دشمنانش از ورود به جنگ با جمهوری اسلامی ایران انجام شد. حملات دو سال گذشته نشان می‌دهد که گرچه موشک‌های ایران دقیق‌تر شده‌اند اما فعالیت ایران در زمینه افزایش دقت موشک‌ها همچنان ادامه دارد. بنابراین ایران همچنان خود را ناچار از ادامه برنامه موشکی می‌بیند. در صورتی که ایران درباره برنامه موشکی‌اش توافقی با غرب امضاء کند، موضع‌گیری‌های خصمانه عربستان و امارات تعدیل نخواهند شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
در سوریه، عملیات نظامی ارتش برای آزاد‌سازی مناطق غرب استان حلب و استان ادلب ادامه پیدا کرد و به آزاد‌سازی چند شهر و ده‌ها روستا منجر شد. هیچ قانونی هم وجود ندارد که حقانیت عملیات ارتش سوریه در ادلب و غرب حلب که بخش‌های قطعی خاک سوریه هستند را مورد تردید قرار دهد. در این میان روسیه با قاطعیت از حق عملیات ارتش سوریه در غرب حلب و استان ادلب حمایت کرده است. ایران نیز اگرچه آسیب‌هایی از ناحیه حمله ارتش ترکیه متحمل شده است، اما از حق ارتش سوریه در مقابله با بقایای تروریست‌های النصره در شمال سوریه حمایت می‌کند. بر این اساس فرماندهی نظامی ایران در سوریه با صدور بیانیه‌ای به فرماندهی ارتش ترکیه در خاک سوریه هشدار داد.

به انتهای لیست رسیدید