حمیدرضا ترقی

حمیدرضا ترقی

ایسناایسنا33 دقیقه قبل
یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه تعداد اصلاح‌طلبان مجلس یازدهم قطعا از مجلس دهم کمتر خواهد بود، گفت: اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند به طور جدی در انتخابات رقابت کنند، چون از همین حالا نتیجه انتخابات را به نفع خود نمی‌دانند. احتمال دارد اصلاح‌طلبان معتدل بتوانند اقلیتی را در مجلس بدست آورند ولی تعداد اصلاح طلبان مجلس یازدهم قطعا از مجلس دهم کمتر خواهد بود. این فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به اعتراض اصلاح‌طلبان نسبت به روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس چنین ابراز عقیده کرد: اصلاح‌طلبان کسانی را تشویق به ثبت‌نام کردند که اطلاع داشتند آنها دارای پرونده‌های قضایی یا غیره هستند. اصولگرایان حتی در شرایطی که اصلاح‌طلبان حضور جدی ندارند، با ارائه چند لیست ریسک نمی‌کنند. این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به این پرسش که آیا اصولگرایان خود را از الان پیروز انتخابات می‌دانند، اظهار کرد: خیر اصولگرایان هنوز چنین برداشتی ندارند که پیروز انتخابات مجلس یازدهم هستند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایشان از جوانان اروپایی و آمریکایی درخواست کردند تا اجازه ندهند آنان را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند. به گفته رهبر انقلاب اسلامی برخورد دوگانه‌ی غرب با جنبش بیداری در جهان اسلام نمونه‌ی گویایی از تضاد در سیاست‌های غرب است. صادق خرازی، سفیر سابق ایران در فرانسه هم گفت: نامه رهبری در مقطع بسیار مهمی و بسیار دقیق و حساس مطرح شده است. البته نه ارتباطات از هم گسسته بلکه ارتباطات بین جوان متفکر جهان اسلام و غرب. رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس هم گفت: امپریالیسم با تبلیغات سوء در مورد معنویت و ادیان به دنبال ایجاد فاصله بین جوانان غربی و ادیان الهی است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
عضو حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مجلس به هر میزان که قوی و کارآمد باشد، نقش مردم در سرنوشت کشور افزایش پیدا می‌کند. باشگاه خبرنگاران: حمیدرضا ترقی عضو حزب مؤتلفه اسلامی درباره مجلس آینده گفت: مجلس آینده باید متناسب با اهداف و مراحل گام دوم انقلاب شکل بگیرد. او ادامه داد: مجلس به هر میزان که قوی و کارآمد باشد، نقش مردم در سرنوشت کشور افزایش پیدا می‌کند. عضو حزب مؤتلفه اسلامی گفت: احزاب از مراجع تاثیزگذار هستند که می‌توانند مردم را به سمت نامزد‌های توانمند و دارای ویژگی‌های مناسب برای این مقطع از انقلاب هدایت کنند. او در پایان تاکید کرد: مجلس در این دوره باید زیرساخت گام دوم را پی‌ریزی کند، به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
یک فعال سیاسی اصولگرا در مورد اعتراض‌های صورت گرفته در چند ماه اخیر گفت: در مجموع به نظر می‌رسد برخی از اعتراض‌هایی نیز که صورت می‌گیرد به دلیل عدم یک دستی و هماهنگی بین قوا در کشور و نوعا گراهایی است که برخی به این قشار مختلف مردم می‌دهند. اگر مواضع مسوولان یکدست و منطبق بر مبانی که رهبری انقلاب مشخص می‌کنند، باشد قطعا افراد هم از این شکاف‌ها سو استفاده نمی‌کنند. طبیعتا اگر با این افراد، برخورد توجیهی شود، احتمال اینکه آنها هم از راه و روش خود صرف نظر کنند، زیاد است.» ترقی همچنین افزود: «در مجموع به نظر می‌رسد برخی از اعتراض‌هایی نیز که صورت می‌گیرد به دلیل عدم یک دستی و هماهنگی بین قوا در کشور و نوعا گراهایی است که برخی به این قشار مختلف مردم می‌دهند. نکته دوم این است که در جهت اقناع افکار عمومی نباید فقط رهبری عمل کنند بلکه مسئولان هم باید در راستای اقناع افکار عمومی تلاش کنند. نظام باید در این مورد فکر اساسی کرده و بررسی کند که دشمن چگونه از فضای مجازی بر ضد نظام استفاده می‌کند تا بتواند از همان راه به آنها وارد کند.» منبع: پارسینه
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحمیدرضا ترقی عضو حزب مؤتلفه اسلامی درباره مجلس آینده گفت: مجلس آینده باید متناسب با اهداف و مراحل گام دوم انقلاب شکل بگیرد. اخبار سیاسی- او ادامه داد: مجلس به هر میزان که قوی و کارآمد باشد، نقش مردم در سرنوشت کشور افزایش پیدا می‌کند. مجلس وکیل الدوله نقش مردم را کمرنگ می‌کند. عضو حزب مؤتلفه اسلامی گفت: احزاب از مراجع تاثیزگذار هستند که می‌توانند مردم را به سمت نامزد‌های توانمند و دارای ویژگی‌های مناسب برای این مقطع از انقلاب هدایت کنند. او در پایان تاکید کرد: مجلس در این دوره باید زیرساخت گام دوم را پی‌ریزی کند، به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
بیانیه‌ای که مضمون آن, این بود: هواپیمای مسافری خطوط هوایی اوکراین به دلیل خطای انسانی و غیرعمد سقوط کرده است. او ادامه داد: گمان دوم این بود که نقص فنی در هواپیما وجود داشته و موتور آن آتش گرفته بود. در ۱۱ سپتامبر هم آمریکا دو فروند از هواپیما‌های مسافربری خود را به احتمال هواپیما ربایی مورد حمله قرار داد. در ابتدا دولت اوکراین و حامیان غربی‌اش شورشیان نوا راسیا را متهم به سرنگونی هواپیمای مالزیایی کردند. موشک اصابت کرده به هواپیما موشک کوتاه برد و مجاورتی بوده و هواپیما بعد از خوردن به زمین متلاشی شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین| حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: قالیباف یک سال پیش تبرئه شده است. حمیدرضا ترقی افزود: هیچ فردی بدون استناد رد نشده است حتی تعداد بسیاری از داوطلبان از سوی هیئت اجرایی وزارت کشور رد شدند و همه این رد صلاحیت‌ها مستند بوده است. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه افزود: تأکید رهبری در بیانیه گام دوم و هم در صحبت‌هایشان این است که باید به سمت تشکیل یک دولت جوان کارآمد و انقلابی برویم. یعنی باید اداره کشور دست نیروهایی با تفکر جهادی و انقلابی داده شود که بتوانند، عقب‌ماندگی‌های کشور را برطرف کنند. منبع: حزب موتلفه
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: به نظر می‌رسد در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی تعداد قابل توجهی از نیروهای کیفی ثبت نام نکرده‌اند و میدان را برای نیروهای تازه نفس، جوان و فاقد سابقه اجرایی باز گذاشته‌اند. شورای نگهبان صلاحیت ۱۳۸ داوطلب این حوزه انتخابیه را احراز نکرده است. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آینده به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس امسال همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. ۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.
ایرناایرنا5 روز قبل
شورای نگهبان صلاحیت ۱۳۸ داوطلب این حوزه انتخابیه را احراز نکرده است. استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲حوزه انتخاباتی دارد و ۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آینده به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس امسال همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. ۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.
ایرناایرنا6 روز قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چهارسال یکبار و از طریق انتخابات تعیین می‌شوند. نامزدهای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید مورد تأیید نهادهای مربوط قرار گیرند. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند. نادران در نامه‌ای از رئیس قوه قضائیه درخواست کرد دادستانی کل تحقیق درباره خطاهای مالی نمایندگان رد صلاحیت شده را آغاز کند. برخی جریان‌های خاص اما با تخریب وجهه هیات‌های نظارت، رد صلاحیت نامزدهای وابسته به خود را بزرگنمایی کردند.
ایسناایسنا6 روز قبل
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص همراهی جبهه پایداری در استان گفت: جبهه پایداری در استان هماهنگی خوبی با شورا دارد چون در مشهد از پشتیبانی‌های قابل توجهی برخوردار است. این تنگ‌نظری‌ها در استان به وحدت آسیب زده است. وی همچنین افزود: فرآیند رسیدن به ۵ نفر برای فهرست مشهد در شورای ائتلاف اصولگرایان مشخص شده است. ترقی در خصوص حضور احزاب در شورای وحدت، گفت: همه احزاب در شورای ائتلاف فعال هستند و حضور دارند. به طور مثال هنوز لیست ائتلاف در مراحل مقدماتی خود است، اما آقای قالیباف از تهران سفر می‌کند و می‌گوید نفر ما در لیست مشخص شده و جمعی از نمایندگان قبلی یا فعلی مجلس نیز بیان می‌کنند که ما در لیست هستیم.

دشمن سعی می‌کند از طریق فضای مجازی آثار پربرکت شهادت شهید سلیمانی را در کشور از بین ببرد/ هرچه زودتر با متخلفان برخورد شود، مساله زودتر در افکار عمومی حل می‌شود/ آبشخور طرح استعفا در جریان هدف‌ قرار گرفتن هواپیمای اوکراین با درخواست استعفای روحانی یکی است/ باید دقت کرد که درخواست استعفا از کجا آب می‌خورد/ دشمن می‌خواست سردار حاجی‌زاده را هم در سوریه شهید کند/ آمریکایی‌ها قصد دارند قبل از انتخابات، آشوب به پا کنند/ مردم نباید در پازل دشمن بازی کنند

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
عضو حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اینها در واقع دقیقا بازی کردن در پازلی است که آمریکایی‌ها برای بی‌ثبات‌سازی و به هم زدن اوضاع و به پا کردن آشوب قبل از انتخابات ایجاد کرده‌اند. اینها جزو سناریوهایی است که آنها دنبال می‌کنند و ما نباید در این سناریوها بازی کنیم. پس مردم نباید در پازل دشمن بازی کنند. طرح این نوع مسائل کاملا به نفع دشمن و در پازل دشمن بازی کردن است. اینها جزو سناریوهایی است که آنها دنبال می‌کنند و ما نباید در این سناریوها بازی کنیم.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
اعضاء باید اقداماتی را که در اعمال این حق دفاع از خود به عمل می‌آورند فورا به شورای امنیت گزارش دهند. براین اساس هر گاه کشوری مورد حمله مسلحانه قرار بگیرد، می‌تواند با در واکنش متقابل از خود دفاع کند. البته در تفسیر این ماده بحث تناسب اقدام نیز مطرح است که در واکنش جمهوری اسلامی ایران برای حمله به پایگاه عین‌الاسد رعایت شد. به همین دلیل اروپایی‌ها اقدام دفاع مشروع جمهوری اسلامی را محکوم کردند.» واقعیت امر آن است رویکرد جمهوری اسلامی ایران در منطقه که موجب شکل‌گیری گروه‌های مردمی در دفاع از سرزمین‌شان شده است، مورد قبول غرب نیست. در این شرایط شورای امنیت می‌تواند محلی برای پیگیری ترور شهید سردار سلیمانی و اتخاذ راهبرد دفاع مشروع ایران باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
براین اساس هر گاه کشوری مورد حمله مسلحانه قرار بگیرد، می‌تواند با در واکنش متقابل از خود دفاع کند. البته در تفسیر این ماده بحث تناسب اقدام نیز مطرح است که در واکنش جمهوری اسلامی ایران برای حمله به پایگاه عین‌الاسد رعایت شد. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با متهم کردن شهید سلیمانی در کشته شدن سربازان بریتانیا در غرب آسیا، از اقدام آمریکا حمایت تلویحی کرد. به همین دلیل اروپایی‌ها اقدام دفاع مشروع جمهوری اسلامی را محکوم کردند.» واقعیت امر آن است رویکرد جمهوری اسلامی ایران در منطقه که موجب شکل‌گیری گروه‌های مردمی در دفاع از سرزمین‌شان شده است، مورد قبول غرب نیست. در این شرایط شورای امنیت می‌تواند محلی برای پیگیری ترور شهید سردار سلیمانی و اتخاذ راهبرد دفاع مشروع ایران باشد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
بنابر گفته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان تا آخر وقت امروز نتیجه نهایی بررسی صلاحیت‌های نمایندگان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام می‌شود. شما با این مساله تا چه حد موافقید؟» گفت: ببینید، به عقیده من مساله اتحاد را نمی‌توان به صورت تمام و کمال به شورای نگهبان ارتباط داد. در این میان باید توجه داشت که حضور مردم در انتخابات حضور کمی نخواهد بود. ‌در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ۴۱۷ نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد با بررسی‌هایی که توسط هیات‌های اجرایی انتخابات در حوزه‌های انتخابیه صورت گرفت، صلاحیت ۷۶ داوطلب کرسی مجلس احراز نشده است. در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران نیز ۳۰۶ نفر ثبت نام کرده بودند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
وی افزود: حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های نظامیان آمریکا در عراق موجب خدشه‌ دار شدن حیثیت ایالات متحده در جهان شده و لطمه بسیار بزرگی به آنها زده شده است. احساس ناامنی نظامیان آمریکایی آزارشان می‌دهدترقی تصریح کرد: آمریکایی‌ها به هیچ وجه تصور نمی‌کردند که جمهوری اسلامی ایران وارد چنین کنشی شده و اقدامی را علیه آمریکا با چنین کیفیتی که تعداد زیادی موشک به پایگاه‌های آمریکایی‌ها در منطقه اصابت کند شوند؛ پایگاه عین‌الاسد مهمترین پایگاه تجهیزاتی و پشتیبانی و حمایتی در غرب آسیا برای آمریکایی‌ها محسوب می‌شود. وی گفت: عدم وجود امنیت نظامیان آمریکایی موجب شده تا سران ایالات متحده تصمیمی مبنی بر تغییر جایگاه این پایگاه‌ها به محیطی امن‌تر بگیرند. وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به اندازه کافی در منطقه غرب آسیا جنگ‌افروزی کرده و اختلاف‌افکنی کرده‌اند و عملا با خروج آمریکایی‌ها، پشتوانه اصلی کشورهای وابسته نیز از بین خواهد رفت گفت: موازنه قدرت در منطقه غرب آسیا به نفع جبهه مقاومت در حال تغییر و دگرگونی جدی است. مشکلات مالی اجازه حضور ناتو در غرب آسیا را نمی‌دهدکارشناس مسائل بین‌الملل افزود: آمریکایی‌ها هم‌اکنون آماده خروج نظامیان خود از عراق هستند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: پاسخ ایران به آمریکا در پی ترور سردار سلیمانی همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، سخت و پشیمان‌کننده خواهد بود. حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه سردار سلیمانی از فرماندهان استراتژیکی بود که توانست توطئه تجزیه عراق و تشکیل یک دولت داعشی در منطقه را خنثی کند، اظهار کرد: در واقع سردار سلیمانی توانست اهداف خاورمیانه‌ای آمریکا را ‌متلاشی و زمنیه تنفر ملت‌های منطقه از آمریکا و زمینه بیرون راندن آمریکا از منطقه را فراهم کند، تلاش و مجاهدت سردار سلیمانی هزینه سنگینی داشت و توانست موجبات وحدت و انسجام جبهه مقاومت در منطقه را ایجاد کند. ترقی خاطرنشان کرد: یقینا این اقدام آمریکا همچون سایر اقدامات آن‌ها نتیجه معکوس خواهد داشت و سبب می‌شود تا اهداف و برنامه‌های سردار سلیمانی بیشتر محقق و سرعت بیشتری به خود بگیرد. وی ادامه داد: سردار سلیمانی شخیصتی بود که به لحاظ توانمندی فردی، استراتژیک، قدرت شناخت برنامه‌های دشمن و چگونگی مبارزه با یکی از سرسخت‌ترین ارزش‌های غیرکلاسیک همچون داعش نشان داد و اثبات کرد که می‌تواند با چنین ارتشی که توسط عوامل کشورهای قدرتمند زیادی پشتیبانی می‌شود، مقابله کند. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: از طرف دیگر سردار سلیمانی توانست داعشی که مورد حمایت گسترده آمریکا و کشورهای متحجر منطقه بود را شکست دهد و سازمان‌دهی آنان برای تشکیل یک دولت جعلی دیگر همچون اسرائیل در منطقه را بهم بزند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا ترقی در گفتگو با جام جم آنلاین گفت: بهتر این بود که آقای روحانی می‌گفت این قول‌ها را در شرایط خوشبینی و اعتماد بی جهت به آمریکا و غرب به ملت دادم. وی افزود: طبیعتا کسی که مسئولیت اجرایی کشور را بعهده می‌گیرد در درجه اول باید بر شرایط قبل و حال و‌ آینده کشور به لحاظ تحلیلی تسلط داشته و بداند چه مسیری را می‌خواهد طی کند. این فعال سیاسی ادامه داد: در دولت اول روحانی بسیاری از این مسایل موجود آینده‌ای روشن داشت، اگر کسی تجربه دور اول را مبنای کارش قرار می‌داد و براساس آن تجربه برای دور آینده تصمیم می‌گرفت طبیعتا چنین وعده هایی نمی‌داد، به نظر می‌رسد این وعده‌ها بیشتر غیر واقعی و با علم بر عدم تحقق آنها داده شده است. ترقی اظهار کرد: تمام کارشناسان و رقبای انتخاباتی روحانی نه تنها به تحقق این وعده‌ها اعتماد نداشتند بلکه آن را فاقد هر گونه استدلال درست می‌دانستند بنابراین اگر وی به نظر کارشناسان مربوطه که با نامه‌های متعدد شرایط را تبیین می‌کردند توجه می‌کرد نباید چنین وعده هایی می‌داد. انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: دولت و مجلس فعلی نشان دادند نه تنها نمی‌توانند مشکلات مردم را حل کنند بلکه روز به روز به مشکلات مردم افزودند. ترقی در رابطه با اینکه آیا در جایی که دولت ناکارآمدی جدی دارد و مجلس فعلی نیز در این ناکارآمدی، دولت را همراهی می‌کند، آیا ممکن است محصول اعتراض مردم و تمرکز اذهان عمومی برای برون رفت از مشکلات فعلی، به جریان سیاسی مقابل مجلس و دولت معطوف شود؟ خاطرنشان کرد: دولت و مجلس فعلی در آزمایشی که دادند مردود شده و نشان دادند نه تنها نمی‌توانند مشکلات مردم را حل کنند بلکه روز به روز به مشکلات مردم افزودند و این امر موجب رویکرد جدید مردم نسبت به کسانی می‌شود که اطمینان بیشتری به آنها برای حل مشکلاتشان داشته باشند. این نوع گره زدن اقتصاد با سیاست خارجی خسارت سنگینی به کشور وارد کرده است. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: از طرف دیگر نوع برخورد با شرایط و عملکردهای گذشته مانند لغو کارت سوخت که جنبه کاملا سیاسی هم داشته ضربه سنگینی به کشور وارد کرده که ناشی از برخوردهای سیاسی دولت بوده است. ترقی تصریح کرد: ضربه‌ای که در حوزه اقتصاد نفتی، مصرف سوخت و مسکن به کشور وارد شده، همه ناشی از برخوردهای سیاسی با مساله اقتصاد، جامعه و رفاه ملی بوده که توانسته است ضربه‌های سنگینی وارد کند.
فارسفارس3 هفته قبل
متأسفانه قیمت‌ها در بخش هایی رشد می‌کند که هیچ ربطی به افزایش قیمت بنزین ندارد. مردم اعتمادی به دولت ندارند که عزم و اراده‌ای برای حل مشکلات داشته باشد. این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: ‌ طبیعتا مردم از نمایندگان مجلس که وکلای شان هستند، انتظاراتی دارند تا صدای اعتراضات شان را به مسئولان برسانند. یقینا برای حل مشکلات مردم باید در سیاست گذاری و برنامه هایش تغییر قابل توجهی دهد. این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: ‌ بیشترین فشار روی قشر ضعیف جامعه است و بیشترین فشار را تحمل می‌کنند.
الفالف1 ماه قبل
یک کارشناس سیاسی گفت: مجلس یازدهم باید کارآمدتر شود و به لحاظ نظارت و قانون‌گذاری، حضور در بحران‌ها و صحنه‌های مهم اجتماعی و سیاسی از ظرفیت‌های لازم برخوردار باشد و به موقع وارد عمل شود. گروه سیاسی الف، ۲۲ آذر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۲ ۳۹۸۰۹۲۰۰۷۶حمیدرضا ترقی، کارشناس مسایل سیاسی و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به الف، گفت: علاوه بر ویژگی‌هایی که در قانون برای مجلس شورای اسلامی مشخص شده است، ویژگی اصلی مجلس یازدهم باید کارآمد بودن آن باشد. در مجلس قبلی در بعد قانون‌گذاری به اولویت‌ها کمتر اهمیت داده شد و نمایندگان هم نسبت به مسایل سیاسی کم توجه بودند. وی تصریح کرد: متاسفانه در مجلس دهم، در مصوبات مجلس به گونه‌ای عمل شد که دشمن از ما جلوتر حرکت کرد و ما از تو‌طئه‌های دشمن عقب‌تر بودیم و شاید به تعداد انگشت‌شمار بتوان گفت مجلس دهم در مصوبات خود از کارآمدی لازم برخودار بوده است. از طرفی هم وقتی در یک مجلس، انسجامی بین فراکسیون‌ها وجود نداشته باشد، شاهد مجلسی ناکارآمد خواهیم بود که نمانیدگان آن مجلس تنها به دنبال اهداف و منافع خود هستند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی گفت: اگر مردم نسبت به تاثیر رای‌شان در بهبود مشکلات امید داشته باشند، مشارکت آنان در انتخابات افزایش پیدا می‌کند. حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص الزامات مشارکت مردم در انتخابات اظهار کرد: مردم به نسبت آن چیزی که درخصوص تحقق مشکلات و مطالباتشان می‌بینند، در خصوص اینکه مدعیان حل مشکلات مردم در مجلس قادر به این کار هستند اطمینان پیدا کنند، مشارکت آنان افزایش پیدا می‌کند. این فعال سیاسی اصولگرا اضافه کرد: مردم باید احساس کنند نمایندگانی که انتخاب می‌شوند و به مجلس می‌روند از جنس خودشان هستند، مشکلات ‌آن‌ها را درک می‌کنند و درد فقر را چشیده‌اند و مطالبات مردم را می‌فهمند و بر آن‌ها واقف هستند و بیان و عمل آن‌ها یکی است. دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی اضافه کرد: ما نیاز داریم که در این حوزه عناصر متخصص و کارآمد به لحاظ فکری و قانون‌گذاری به مجلس تزریق شوند تا مجلس با گام دوم به یک کارآمدی کاملی ارتقا پیدا کند. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشحمیدرضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو، با بیان اینکه برخی از کانون‌های قدرت و ثروت در این فرایند تلاش می‌کنند در جریان تبلیغات نامزد‌های حاضر در این عرصه، آنها را تطمیع کنند تا سپس از حضور آنها در مجلس به نفع خود استفاده کنند و در واقع آنها را به نوعی مدیون خود کنند، اظهار داشت: در سیاست‌های انتخاباتی که رهبر معظم انقلاب سال گذشته ابلاغ کردند، ایشان تاکید کرده بودند که هزینه‌های تبلیغات باید مشخص و شفاف شود. اخبار سیاسی- وی ادامه داد: متأسفانه یک نقص قانونی در مورد شفاف‌سازی هزینه‌های انتخابات وجود دارد که باید در جهت رفع آن اقدام شود. این عضو حزب موتلفه خاطرنشان کرد: بعد از ابلاغ سیاست‌های انتخاباتی از سوی مقام معظم رهبری یک گروه کارشناسی متشکل از اعضای مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تشکیل شد تاطرحی را در این ارتباط تهیه و تدوین کنند‌. وی افزود: این طرح پس از تهیه و تدوین، در کمیسیون شوراهای مجلس تصویب شد و در دی ماه سال گذشته نیز یک فوریت این طرح در مجلس مورد تایید قرار گرفت، سپس در اردیبهشت ماه سال جاری جزئیات این طرح در صحن علنی مجلس نیز پس از بحث‌های کارشناسی مورد تصویب قرار گرفت و برای تأیید به شورای نگهبان ارسال شد، شورای نگهبان نیز ایراداتی را به این طرح وارد کرد، در ادامه این طرح برای رفع ایرادات شورای نگهبان به کمیسیون شوراهای مجلس بازگرداننده شد، اما متأسفانه هنوز در این کمیسیون برای رفع ایرادات اقداماتی صورت نگرفته است. ترقی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: هزینه تبلیغات برای حضور در انتخابات بسیار بالا است و این موضوع مانع از آن می‌شود که یک رقابت سالم و متوازن بین کاندیداها ایجاد شود و در این فرایند حق کسانی که به دنبال این شیوه‌های تبلیغاتی نیستند، ضایع می‌شود.
فارسفارس1 ماه قبل
کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که در جریان تبلیغات مربوط به انتخابات، برخی از نامزدها هزینه‌های زیاد و غیرمتعارفی را برای حضور در مجلس انجام داده‌اند که در بسیاری از موارد منبع این هزینه‌ها شفاف نیست. وی ادامه داد: متأسفانه یک نقص قانونی در مورد شفاف‌سازی هزینه‌های انتخابات وجود دارد که باید در جهت رفع آن اقدام شود. این عضو حزب موتلفه خاطرنشان کرد: بعد از ابلاغ سیاست‌های انتخاباتی از سوی مقام معظم رهبری یک گروه کارشناسی متشکل از اعضای مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تشکیل شد تاطرحی را در این ارتباط تهیه و تدوین کنند‌. ترقی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: هزینه تبلیغات برای حضور در انتخابات بسیار بالا است و این موضوع مانع از آن می‌شود که یک رقابت سالم و متوازن بین کاندیداها ایجاد شود و در این فرایند حق کسانی که به دنبال این شیوه‌های تبلیغاتی نیستند، ضایع می‌شود. انتهای پیام/
ایمناایمنا1 ماه قبل
حرف آقایان این است که با ۱۵ درصد می‌شود جامعه را مدیریت کرد، بله می‌شود ولی با ۱۵ درصد نمی‌شود مشروعیت کسب کرد و با ۱۵ درصد نمی‌شود حوادث اجتماعی را کنترل کرد. مجلس یازدهم مسیری متفاوت از مجلس دهم را خواهد رفت؟ حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه که حزبش تاکید بر جوانگرایی دارد، معتقداست امکان تحقق مجلس جوان وجود دارد. فضای بیرون مجلس با فضای داخل مجلس متفاوت است و نمی‌شود از بیرون یک آهنگی را بزنید و بیاید داخل مجلس همان آهنگ‌را قطعی کنید، مستند این سخن آقایان حدادعادل و عارف هستند. تصویب طرح مشاغل حساس در کمیسیون اجتماعی مجلسحمیدرضا بادامچی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز قرار بود چندین موضوع را رسیدگی کنیم اما فقط توانستیم به بحث و بررسی طرح مشاغل حساس بپردازیم. این طرح مصوب و قرار شد که به صحن علنی مجلس شورای اسلامی برود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
وی می‌گوید «براساس مصوبه مجلس، افرادی می‌توانند کاندید شوند که تحصیلات عالیه داشته باشند، همین شرط یک سد و ممنوعیت در مقابل کاندیداتوری برخی چهره‌های کارآمد است. باید به افراد رای داد نه لیست‌ها، افرادی که توانایی آنها اثبات شده باشد. در چنین شرایطی به نظر من قوه قانونگذاری تبدیل به سیستمی اداری خواهد شد و بدون شک مجلس یازدهم شبیه مجلس دهم خواهد شد.» مجلس یازدهم مسیری متفاوت از مجلس دهم را خواهد رفت؟ اما حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه که حزبش تاکید بر جوانگرایی دارد، معتقداست امکان تحقق مجلس جوان وجود دارد. وی در گفتگویی با خبرآنلاین گفته است «تعداد کاندیداهای جوان این دوره از انتخابات زیاد هستند، امیدواریم مجلس آینده تلفیقی از نیروهای جوان و باتجربه باشد. درچنین شرایطی شکل گیری مجلس کارآمد دور از انتظار نیست.»
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین، خوان اول انتخابات مجلس یازدهم به پایان رسید، ۷ روزی که کاندیداهایی از سراسر کشور از راست تا چپ، از میانه رو تا تندرو، از شناخته شده تا گمنام، شناسنامه به دست خود را به ستادهای انتخاباتی رساندند و نام خود را در لیست کاندیداهای پارلمان یازدهم به ثبت رساندند. وی می‌گوید «براساس مصوبه مجلس، افرادی می‌توانند کاندید شوند که تحصیلات عالیه داشته باشند، همین شرط یک سد و ممنوعیت در مقابل کاندیداتوری برخی چهره‌های کارآمد است. در چنین شرایطی به نظر من قوه قانونگذاری تبدیل به سیستمی اداری خواهد شد و بدون شک مجلس یازدهم شبیه مجلس دهم خواهد شد.» مجلس یازدهم مسیری متفاوت از مجلس دهم را خواهد رفت؟ اما حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه که حزبش تاکید بر جوانگرایی دارد، معتقداست امکان تحقق مجلس جوان وجود دارد. وی در گفتگویی با خبرآنلاین گفته است «تعداد کاندیداهای جوان این دوره از انتخابات زیاد هستند، امیدواریم مجلس آینده تلفیقی از نیروهای جوان و باتجربه باشد. درچنین شرایطی شکل گیری مجلس کارآمد دور از انتظار نیست.» ۲۷۲۷
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
عضو شورای حزب موتلفه گفت: بهانه‌جویی‌های مکرر اروپا نشان از ضعف آن‌ها در برابر آمریکا و عدم توانایی برای حرکت مستقلانه دارد. باشگاه خبرنگاران: حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نامه سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد علیه برنامه موشکی ایران، گفت: همانطور که روسیه هم در اجلاس شورای امنیت با صراحت اعلام کرد ادعای اروپایی‌ها مبنی بر اینکه در قطعنامه شورای امنیت به مسئله موشکی ایران اشاره شده کاملا کذب و دروغ است. او ادامه داد: در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل هیچ اشاره‌ای به سلاح‌های موشکی ایران نشده و تنها موشک‌هایی که قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای باشند منع شده است و موشک‌هایی که جنبه دفاعی برای ایران دارد مشمول چنین قطعنامه‌ای نمی‌شوند. فعال اصولگرا بیان کرد: معتقدم که اظهارت هر روزه اروپا نظیر مکانیزم ماشه و بهانه‌تراشی‌هایش درباره صنعت موشکی کشورمان ناشی از این است که آن‌ها بنا دارند زیر تعهدات خود بزنند و با مکانیزم ماشه ایران را بترسانند و وادار کنند که همچنان به صورت یکطرفه به تعهدات برجامی خود پایبند بماند. گفتنی است؛ فرانسه، انگلیس و آلمان با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل مدعی شدند برخی مدل‌های موشک‌های بالستیک ایران ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است و گوترش باید در گزارش بعدی خود درباره ایران، این موضوع را اعلام کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
احتمال رقابت میان قالیباف و جلیلی از مشهد بالا گرفت. اگرچه حمیدرضا ترقی، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در خراسان رضوی، پیش‌تر احتمال نامزدی قالیباف و جلیلی از مشهد را رد کرده و گفته بود: «من تاکنون نشانه خاصی از نامزدی قالیباف و جلیلی از شهر مشهد ندیده‌ام. من تا الان در محافل سیاسی مشهد هم چیزی درباره نامزدی این دو از مشهد نشنیده‌ام. آرین‌منش درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفته بود: «آقای جلیلی در انتخابات مجلس پنجم از مشهد نامزد شد؛ اما رأی نیاورد، البته آن زمان چهره مشهور و شناخته‌شده در سطح ملی نبود. به‌تازگی جمعی از حامیان جبهه پایداری در مشهد با امضای طوماری از سعید جلیلی خواستند در انتخابات مجلس شورای اسلامی نامزد شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان رضوی دو روز حساس از از ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده و تاکنون در مشهد به جز دو تن از نماینده‌های فعلی و برخی طیف‌های اصولگرا خبری از اصلاح‌طلبان نبوده است. برخی فعالان اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اعلام کرده‌اند که این دو روز باقی مانده برای اصلاح‌طلبان روزهای عادی نخواهد بود. در جریان اصولگرایی نیز تاکنون فقط دو تن از نمایندگان مشهد (کریمی‌قدوسی و بحرینی) اقدام به ثبت نام کرده‌اند و موضوع حضور شخصیت‌های مانند جلیلی و قالیباف از حوزه انتخابیه مشهد همچنان قابل فرض است. با گذشت ۵ روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس، در مجموع ۴۸۱ نفر در خراسان رضوی ثبت نام قطعی کردند که ۵۴ نفر مربوط به روز اول، ۶۳ نفر در روز دوم، ۹۶ نفر روز سوم، ۱۰۷ نفر در روز چهارم و ۱۶۱ نفر در روز پنجم بوده است. در دو روز آینده باید منتظر باشیم و ببینیم آیا یخ فرمانداری مشهد با حضور شخصیت‌های برجسته دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب برای ثبت نام در انتخابات مجلس باز می‌شود یا خیر.

به انتهای لیست رسیدید