حمید قبادی

حمید قبادی

مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، موسسه مطالعاتی ایرانیان سومین همایش باغ ایرانی را برگزار می‌کند. این همایش نگاهی نو به ترویج تأثیر فرهنگ باغ ایرانی در سبک زندگی ایرانی معاصر در جهت بهره بردن از مفاهیم ارزشمند کهن الگوی ایرانی در لابه‌لای سطوح اجتماعی و میان همه مردم دارد. در راستای اقدامات شکل گرفته در سال‌های گذشته امسال نیز با هدف نکوداشت ابعاد مادی و معنوی باغ ایرانی و ایجاد هویت فرهنگی مدرن از دل سنت باغ ایرانی، موسسه جهانباغ ایرانیان اقدام به برپایی سومین همایش باغ ایرانی کرده است. همچنین ارائه مقالات «معماری باغ ایرانی و طبیعت در سینما» توسط الناز راسخ پژوهشگر معماری و سینما؛ «تأثیر معماری و باغ ایرانی در شاعرانگی آثار عباس کیارستمی» توسط شادمهر راستین فیلمنامه‌نویس و پژوهشگر سینما، «ردپای باغ ایرانی در معماری منظر مدرن سوییس» توسط حسنا پورهاشمی معمار و پژوهشگر معماری، «باغ ایرانی معاصر» امیر عباس ابوطالبی معمار و سردبیر مجله ویلا، «باغ ایرانی، معماری ایرانی و فرش ایرانی» توسط فرخ محمدزاده‌مهر، «باغ ایرانی، هنر ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی آثار بهار بهبهانی» توسط کیمیا صابونی پژوهشگر معماری و هنرمند و سخنرانی دکتر رکسانا عبداللهی پژوهشگر معماری از دیگر بخش‌های این همایش است. ارائه «اسکیس باغ ایرانی، تجربه فضا» توسط مرتضی صدیق، «عکاسی از باغ ایرانی، تجربه فضا» به سرپرستی آرش وکیل‌زاده و همچنین پخش «مستند لباس ایرانی» سایر بخش‌های سومین همایش باغ ایرانی است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
برگزیدگان بخش موسیقی ترکمن: برگزیدگان دوتارهیئت داوران برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام می¬کند: گروه سنی الف: هیئت داوران هیچ‌یک ازشرکت¬کنندگان این بخش را حائز رتبه تشخیص ندادند. برگزیدگان تکنوازی دهل: گروه سنی ج: هیئت داوران هیچ‌یک ازشرکت¬کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم و سوم تشخیص ندادند. رتبه دوم: آقای محمدرضا آباد گروه سنی ب: هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص ندادند. رتبه دوم: آقای یاسین حدیدی گروه سنی ب: هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص ندادند. برگزیدگان تکنوازی دوزله: گروه سنی الف: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت¬کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم و سوم تشخیص ندادند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
در سال گذشته مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و پانصد هزار تومان از محل اعتبار معاونت امور هنری به استان‌ها پرداخت شده است. به گزارش ایلنا، در سال گذشته مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و پانصد هزار تومان از محل اعتبار معاونت امور هنری به استان‌ها پرداخت شده است. قبادی در ادامه گفت: این حمایت در قالب تولید آثار، برگزاری رویدادها، کمک به انجمن‌ها یا مراکزی مانند هنرستان‌ها و … انجام شده است. مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به استان‌ها و حمایت از توسعه هنر در برنامه‌های معاونت امور هنری قرار دارد و سعی می‌شود که این حمایت‌ها با در نظر گرفتن اولویت‌ها در استان‌ها برای طرح‌ها و برنامه‌های مؤثر انجام شود. قبادی در ادامه گفت: روند حمایت از استان‌ها در برنامه‌های سال جاری معاونت امور هنری نیز قرار دارد و براساس اعتبار و امکان موجود معاونت و فعالیت‌های استان‌ها، حمایت‌ها تداوم خواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد در سال ۹۷ مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از محل اعتبار معاونت هنری به استان‌ها پرداخت شده است. اعتمادآنلاین| حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در راستای حمایت از توسعه هنر در استان‌ها، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از اعتبار خود را در زمینه موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس و همچنین آموزش هنر در هنرستان‌ها به ۳۲ استان، منطقه آزاد قشم و منطقه آزاد اروند اختصاص داده است. قبادی در ادامه بیان کرد: این حمایت در قالب تولید آثار، برگزاری رویدادها، کمک به انجمن‌ها یا مراکزی مانند هنرستان‌ها و … انجام شده است. مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به استان‌ها و حمایت از توسعه هنر در برنامه‌های معاونت امور هنری قرار دارد و سعی می‌شود که این حمایت‌ها با در نظر گرفتن اولویت‌ها در استان‌ها برای طرح‌ها و برنامه‌های مؤثر انجام شود. قبادی در پایان یادآور شد: روند حمایت از استان‌ها در برنامه‌های سال جاری معاونت امور هنری نیز قرار دارد و براساس اعتبار و امکان موجود معاونت و فعالیت‌های استان‌ها، حمایت‌ها تداوم خواهد داشت.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در راستای حمایت از توسعه هنر در استان‌ها، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از اعتبار خود را در زمینه موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس و همچنین آموزش هنر در هنرستان‌ها به ۳۲ استان، منطقه آزاد قشم و منطقه آزاد اروند اختصاص داده است. قبادی در ادامه بیان کرد: این حمایت در قالب تولید آثار، برگزاری رویدادها، کمک به انجمن‌ها یا مراکزی مانند هنرستان‌ها و … انجام شده است. مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به استان‌ها و حمایت از توسعه هنر در برنامه‌های معاونت امور هنری قرار دارد و سعی می‌شود که این حمایت‌ها با در نظر گرفتن اولویت‌ها در استان‌ها برای طرح‌ها و برنامه‌های مؤثر انجام شود. قبادی در پایان یادآور شد: روند حمایت از استان‌ها در برنامه‌های سال جاری معاونت امور هنری نیز قرار دارد و براساس اعتبار و امکان موجود معاونت و فعالیت‌های استان‌ها، حمایت‌ها تداوم خواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
سومین آزمون جامع و بیست و نهمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ و هنر، هشتم شهریور برگزار می‌شود. قبادی در ادامه گفت: آزمون‌های جامع هر سال تحصیلی در سه نوبت به صورت سراسری در کلیه استان‌ها برگزار می‌شود و شامل مهارت آموزان رشته‌های مهارتی بخش فرهنگ و هنر می‌شود که در مراکز مهارت آموزی وابسته به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ثبت نام کرده‌اند. همچنین آزمون‌های ادواری شامل استادکاران ماهر و نیمه ماهر است که به صورت حرفه‌ای در بخش‌های هنری فعالیت می‌کنند. سومین آزمون جامع با تعداد کل ۱۲ هزار و ۷۶۵ نفر داوطلب در ۴۸ رشته نظام جدید و قدیم آموزش و پرورش و ۶۷ استاندارد که از این تعداد یک هزار و ۹۱۱ نفر در استان تهران ثبت نام کرده‌اند. آزمون‌های عملی در روزهای پنجشنبه ۷، شنبه ۹ و یکشنبه ۱۰ شهریور با حضور سر ناظران اعزامی دفترآموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.
برنابرنا1 ماه قبل
سومین آزمون جامع و بیست و نهمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ وهنر، هشتم شهریورماه برگزار می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ حمید قبادی، مشاور اجرایی معاونت امور هنری اعلام کرد: سومین آزمون جامع و بیست و نهمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ وهنر با شرکت ۱۵ هزار و ۷۰۳ نفر، به صورت سراسری و هم زمان در ۷۳ حوزه مرکز استان و شهرستانی، در دو بخش نظری و عملی، روز جمعه هشتم شهریور ماه۹۸ برگزار می‌شود. همچنین آزمون‌های ادواری شامل استادکاران ماهر و نیمه ماهر است که به صورت حرفه‌ای در بخش‌های هنری فعالیت می‌کنند. وی افزود: بیست و نهمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ و هنر با تعدادکل دو هزار و ۹۳۸ نفر داوطلب که در ۴۵ رشته نظام جدید و قدیم آموزش و پرورش و ۶۸ استاندارد که از این تعداد ۲۳۳ نفر در استان تهران ثبت نام کرده‌اند. آزمون‌های عملی در روزهای پنجشنبه هفتم و شنبه و یکشنبه ۹ و ۱۰شهریور ماه جاری با حضور سرناظران اعزامی دفترآموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
قبادی در ادامه گفت: آزمون‌های جامع هر سال تحصیلی در سه نوبت به صورت سراسری در کلیه استان‌ها برگزار می‌شود و شامل مهارت آموزان رشته‌های مهارتی بخش فرهنگ و هنر می‌شود که در مراکز مهارت آموزی وابسته به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ثبت نام کرده‌اند. همچنین آزمون‌های ادواری شامل استادکاران ماهر و نیمه ماهر است که به صورت حرفه‌ای در بخش‌های هنری فعالیت می‌کنند. سومین آزمون جامع با تعداد کل ۱۲ هزار و ۷۶۵ نفر داوطلب در ۴۸ رشته نظام جدید و قدیم آموزش و پرورش و ۶۷ استاندارد که از این تعداد یک هزار و ۹۱۱ نفر در استان تهران ثبت نام کرده‌اند. وی افزود: بیست و نهمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ و هنر با تعدادکل ۲ هزار و ۹۳۸ نفر داوطلب که در ۴۵ رشته نظام جدید و قدیم آموزش و پرورش و ۶۸ استاندارد که از این تعداد ۲۳۳ نفر در استان تهران ثبت نام کرده‌اند. آزمون‌های عملی در روزهای پنجشنبه ۷، شنبه ۹ و یکشنبه ۱۰ شهریور با حضور سر ناظران اعزامی دفترآموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
امین حیایی و هادی ساعی با «آمین» در شبکه الکوثرحیایی و هادی ساعی در مجموعه تلویزیونی «آمین» به کارگردانی منوچهر هادی از امشب بر روی آنتن شبکه الکوثر می‌رود. این برنامه ترکیبی و زنده کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که با همکاری سیمای استانها بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. «به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود. در «ایستگاه چهل و دوم» به تماشای مسابقات قرآن بنشینیدمرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم روزانه در دو نوبت، روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‎رود.
فارسفارس2 ماه قبل
برگزاری جشنواره‌های مد و لباس فجربه‌دلیل اهمیت جشنواره‌های فجر، موضوع مد و لباس نیز به‌عنوان یکی از رویدادهای ملی در قالب جشنواره مد و لباس فجر طراحی و به اجرا درآمد. بخش‌های مختلفی همچون مسابقه، نمایش، آثار برگزیده، علمی و دانشگاهی، اقوام و استان‌ها، فرهنگی و هنری، صنعت و پارچه‌سازی شکل‌دهنده مجموعه هنر صنعت مد و لباس در جشنواره مد و لباس فجر است. براساس قانون ساماندهی مد و لباس آثار طراحان که دارای ضوابط لازم باشند مشمول قانون حمایت از حقوق مولفان و پدیدآورندگان می‌شوند. راه‌اندازی اماکن عرضه لباس ایرانی اسلامیموضوع عرضه محصولات ایرانی و استانی از نکات بسیار حائز اهمیت است. راه‌اندازی مجتمع‌های عرضه مد و لباس ایرانی اسلامی از مهم‌ترین اولویت‌های این کارگروه در طی سالیان گذشته بود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم، شایعات مطرح شده درباره دلیل رفتن حمید قبادی از کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور را تکذیب کرد و گفت: "از آنجاکه حمید قبادی چندی پیش به عنوان مشاور اجرایی معاونت هنری منصوب شده بود، با توجه به قانون دوشغله‌ها لازم بود پس از ۶ ماه یکی از شغل‌های خود را واگذار کند. بنابراین وی در سمت مشاور اجرایی معاونت هنری باقی ماند و از دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس رفت. " وی دلیل تاخیر در رسانه‌ای شدن حکم انتصاب حجت‌الاسلام مهدی سیف جمالی به عنوان سرپرست جدید کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور را سهوی دانست و گفت: قرار بود در قالب یک برنامه انتصاب حجت‌الاسلام سیف جمالی رسانه‌ای شود اما متاسفانه این اتفاق به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها رخ نداد. حمید قبادی دبیر پیشین کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در گفتگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم، ‌ خبر رفتن خود از سمت دبیری کارگروه مدولباس کشور را تائید و تاکید کرد که به عنوان مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فعالیت خود ادامه خواهد داد. قبادی بیش از ۶ سال در سمت دبیری کارگروه مدولباس کشور فعالیت داشت و حجت السلام مهدی سیف جمالی نیز پیش از این حدود ۵ سال مدیرعامل بنیاد مد و لباس اسلامی بوده است.
برنابرنا2 ماه قبل
حمید قبادی دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس با توجه به قانون دوشغله بودن تغییر کرد و حجت الاسلام مهدی سیف جمالی به عنوان سرپرست کار گروه منصوب شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مجید فروغی، مدیر روابط عمومی معاونت هنری گفت: حمید قبادی دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس با توجه به قانون دوشغله بودن تغییر کرد و حجت الاسلام مهدی سیف جمالی به عنوان سرپرست کار گروه منصوب شد. در متن حکم سیف جمالی آمده است، به استناد تبصره ۳ ماده یک و ماده ۳ آئین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس به موجب این حکم به عنوان سرپرست دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و همکاری و همراهی سایر اعضای محترم کارگروه در تحول اهداف این بنیاد (بنیاد مد و لباس کشور) موفق و مؤید باشید. پیش از این حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بود که در حال حاضر به عنوان مشاور اجرایی معاونت هنری فعالیت می‌کند.
فارسفارس2 ماه قبل
دبیر کارگروه مدولباس کشور گفت: به دنبال این هستیم که قانون ساماندهی مد و لباس کشور را مو به مو اجرا کنیم. مجید فروغی، مدیر روابط عمومی معاونت هنری گفته است: حمید قبادی دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس که چندی پیش به سمت مشاور اجرایی معاونت هنری منصوب شد با توجه به قانون دوشغله بودن تغییر کرد. با توجه به گمانه زنی‌هایی که درباره برکناری دبیر پیشین این کارگروه به وجود آمده بود، حجت الاسلام سیف جمالی گفت: به دنبال این هستیم که قانون ساماندهی مد و لباس کشور را مو به مو اجرا کنیم. وی با اشاره به اینکه در حوزه مد ولباس کشور کاستی‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود، اظهار داشت: در پرداختن به مساله مد و لباس قانون مشخص و آیین‌های متعددی تدوین شده که باید اجرایی شود. حمید قبادی بیش از ۶ سال در سمت دبیری کارگروه مدولباس کشور فعالیت می‌کرد و حجت السلام مهدی سیف جمالی نیز پیش از این حدود ۵ سال مدیرعامل بنیاد مد و لباس اسلامی بوده است.
مهرمهر2 ماه قبل
حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت امور هنری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره برکناری‌اش از سمت دبیری کارگروه مد و لباس کشور گفت: بله خبر رفتنم صحت دارد، اما همچنان در حوزه معاونت امور هنری و فرهنگی به عنوان مشاور اجرایی فعالیت‌ام را ادامه می‌دهم. به هر حال حوزه اجرایی بزرگ است و باید وقت بیشتری برای آن گذاشت. او درباره شایعات رفتنش با مضامینی همچون ایجاد وضعیت نابسامانی مد و لباس کشور و ترویج‌ غرب‌گرایی، اظهار کرد: برای محکوم کردن هر کسی هر چیزی که می‌خواهد می‌گوید و این صحبت‌ها دروغ محض و بسی ناجوانمردانه است. این نوع حرف‌ها و رفتارها واقعا ناجوانمردانه است که برخی از افراد موقع کم آوردن بیان می‌کنند و احساس می‌کنند خریدار دارد. او ادامه داد: انشالله با هماهنگی وزارتخانه توضیحات لازم در این زمینه را تا چند روز آینده ارائه خواهم داد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
با تغییر دبیر کارگروه مد و لباس کشور، مهدی سیف‌جمالی معتقد است: قبادی به دلیل دو شغله بودند تغییر کرد و موضع‌گیری‌های صدا و سیما درخصوص مدو لباس عامل تغییر قبادی نبوده است. بر اساس صلاح‌دید‌ها، دبیری کارگروه مد و لباس کشور را تحویل داد. او درخصوص موضع‌گیری‌های صداوسیما طی ماه‌های گذشته درخصوص موضوع مد و لباس و همزمان شدن آن با تغییر قبادی از دبیری کارگروه مد و لباس کشور گفت: فکر نمی‌کنم این امر تاثیری در این تغییرات داشته باشد. سرپرست کارگروه مد و لباس کشور با تاکید برآنکه در سمت تازه پیگیر قانون ساماندهی مد و لباس کشور خواهد بود، تصریح کرد: این قانون در سال ۸۵ تصویب و طی سال‌های گذشته درحال اجرا بود. نهادهای فرهنگی و علمی باید دست به دست هم بدهند و موضوع مد و لباس را نهادینه کنند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
با حکم معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپرست جدید کارگروه مد و لباس کشور منصوب شد. به گزارش ایلنا، مجتبی حسینی (معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) طی حکمی حجت‌الاسلام مهدی سیف‌جمالی را به عنوان سرپرست کارگروه مد و لباس کشور منصوب کرد. در حکم سیف جمالی آمده است: به استناد تبصره ۳ ماده یک و ماده ۳ آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس به موجب این حکم به عنوان سرپرست دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و همکاری و همراهی سایر اعضای محترم کارگروه در تحول اهداف این بنیاد (بنیاد مد و لباس کشور) موفق و مؤید باشید. پیش از این، حمید قبادی، دبیر کارگروه مد و لباس کشور را برعهده داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با تأکید بر نقش و جایگاه انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس در راستای تأکید بر ضرورت پیشبرد اهداف و برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت این انجمن اظهار داشت: انجمن پوشاک مدارس در حالی شکل‌گرفته است که با دارا بودن یک بانک اطلاعاتی قوی در بخش‌های گوناگون مرتبط به حوزه لباس فرم مدارس، می‌تواند در ذیل محل مراجعه افراد مختلف از جامعه بزرگ آموزش پرورش قرار گیرد. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به لزوم برگزاری جشنواره پوشاک مدارس در راستای گردهمایی افراد و گروه‌های مرتبط با این جریان بیان کرد: بر این اساس جلسات شورای سیاست‌گذاری جشنواره در آینده نزدیک برگزار می‌شود تا در مسیر برگزاری این رویداد مهم و ارزشمند، بحث تغییر نگرش نسبت به موضوعیت و ماهیت لباس مدارس به شکل جدی دنبال شود. قبادی تصریح کرد: موضوع پوشاک مدرسه باید در اولویت کار مدارس در سراسر کشور قرار گیرد و به‌زعم من جشنواره‌ها بهانه‌ای برای تبیین، ترسیم، تثبیت و نمایش توانمندی‌های این موضوع مهم هستند. مشاور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: جشنواره صرفا به معنای یک دوره‌همی نیست بلکه از همه مهم‌تر معرفی جریانی را پیش می‌گیرد که تبیین مبانی موضوع و استمرار داشتن در توجه به این امور را به‌تمامی فعالان عرصه مربوط یادآوری خواهند کرد. قبادی با اشاره به برپایی نخستین نمایشگاه پوشاک مدارس در سال ۹۵ اظهار داشت: در آن دوره بیش از ۲۰ تا ۲۵ جلسه میان مدیران آموزش‌وپرورش، اتحادیه‌های صنفی و نمایندگان وزارت ارشاد برگزار شد تا در آن جلسات مباحث مبنایی مختلفی موردگفتگو قرار گرفت.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با تأکید بر نقش و جایگاه انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس در راستای تأکید بر ضرورت پیشبرد اهداف و برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت این انجمن اظهار داشت: انجمن پوشاک مدارس در حالی شکل‌گرفته است که با دارا بودن یک بانک اطلاعاتی قوی در بخش‌های گوناگون مرتبط به حوزه لباس فرم مدارس، می‌تواند در ذیل محل مراجعه افراد مختلف از جامعه بزرگ آموزش پرورش قرار گیرد. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به لزوم برگزاری جشنواره پوشاک مدارس در راستای گردهمایی افراد و گروه‌های مرتبط با این جریان بیان کرد: بر این اساس جلسات شورای سیاست‌گذاری جشنواره در آینده نزدیک برگزار می‌شود تا در مسیر برگزاری این رویداد مهم و ارزشمند، بحث تغییر نگرش نسبت به موضوعیت و ماهیت لباس مدارس به شکل جدی دنبال شود. قبادی تصریح کرد: موضوع پوشاک مدرسه باید در اولویت کار مدارس در سراسر کشور قرار گیرد و به‌زعم من جشنواره‌ها بهانه‌ای برای تبیین، ترسیم، تثبیت و نمایش توانمندی‌های این موضوع مهم هستند. قبادی با اشاره به برپایی نخستین نمایشگاه پوشاک مدارس در سال ۹۵ اظهار داشت: در آن دوره بیش از ۲۰ تا ۲۵ جلسه میان مدیران آموزش‌وپرورش، اتحادیه‌های صنفی و نمایندگان وزارت ارشاد برگزار شد تا در آن جلسات مباحث مبنایی مختلفی موردگفتگو قرار گرفت. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه انجمن پوشاک مدارس باید از نهادهای مختلف مطالبه‌گری کند، اذعان داشت: ممکن است موضوع پوشاک مدارس در اولویت‌های برنامه‌ریزی محتوایی مدیران آموزش‌وپرورش نباشد اما در چند سال اخیر اولویت موضوع مطرح شد و باید عمق، کیفیت و دامنه پیدا کند که جشنواره می‌تواند کمک قابل‌توجهی در این بخش ارائه دهد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اظهار بر نقش و جایگاه انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس در راستای تأکید بر ضرورت پیشبرد اهداف و برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت این انجمن اظهار داشت: انجمن پوشاک مدارس در حالی شکل‌گرفته است که با دارا بودن یک بانک اطلاعاتی قوی در بخش‌های گوناگون مرتبط به حوزه لباس فرم مدارس، می‌تواند در ذیل محل مراجعه افراد مختلف از جامعه بزرگ آموزش پرورش قرار گیرد. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به لزوم برگزاری جشنواره پوشاک مدارس در راستای گردهمایی افراد و گروه‌های مرتبط با این جریان بیان کرد: بر این اساس جلسات شورای سیاست‌گذاری جشنواره در آینده نزدیک برگزار می‌شود تا در مسیر برگزاری این رویداد مهم و ارزشمند، بحث تغییر نگرش نسبت به موضوعیت و ماهیت لباس مدارس به شکل جدی دنبال شود. قبادی تصریح کرد: موضوع پوشاک مدرسه باید در اولویت کار مدارس در سراسر کشور قرار گیرد و به‌زعم من جشنواره‌ها بهانه‌ای برای تبیین، ترسیم، تثبیت و نمایش توانمندی‌های این موضوع مهم هستند. قبادی با اشاره به برپایی نخستین نمایشگاه پوشاک مدارس در سال ۹۵ گفت: در آن دوره بیش از ۲۰ تا ۲۵ جلسه میان مدیران آموزش‌وپرورش، اتحادیه‌های صنفی و نمایندگان وزارت ارشاد برگزار شد تا در آن جلسات مباحث مبنایی مختلفی موردگفتگو قرار گرفت. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه انجمن پوشاک مدارس باید از نهادهای مختلف مطالبه‌گری کند، گفت: ممکن است موضوع پوشاک مدارس در اولویت‌های برنامه‌ریزی محتوایی مدیران آموزش‌وپرورش نباشد اما در چند سال اخیر اولویت موضوع مطرح شد و باید عمق، کیفیت و دامنه پیدا کند که جشنواره می‌تواند کمک قابل‌توجهی در این بخش ارائه دهد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: انجمن‌ها کارکردهای متعددی دارند و نباید به‌واسطه نگرانی‌ها از برنامه‌ریزی آتی در حوزه پوشاک مدارس فاصله بگیریم. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به لزوم برگزاری جشنواره پوشاک مدارس در راستای گردهمایی افراد و گروه‌های مرتبط با این جریان بیان کرد: بر این اساس جلسات شورای سیاست‌گذاری جشنواره در آینده نزدیک برگزار می‌شود تا در مسیر برگزاری این رویداد مهم و ارزشمند، بحث تغییر نگرش نسبت به موضوعیت و ماهیت لباس مدارس به شکل جدی دنبال شود. قبادی تصریح کرد: موضوع پوشاک مدرسه باید در اولویت کار مدارس در سراسر کشور قرار گیرد و به‌زعم من جشنواره‌ها بهانه‌ای برای تبیین، ترسیم، تثبیت و نمایش توانمندی‌های این موضوع مهم هستند. قبادی با اشاره به برپایی نخستین نمایشگاه پوشاک مدارس در سال ۹۵ اظهار داشت: در آن دوره بیش از ۲۰ تا ۲۵ جلسه میان مدیران آموزش‌وپرورش، اتحادیه‌های صنفی و نمایندگان وزارت ارشاد برگزار شد تا در آن جلسات مباحث مبنایی مختلفی مورد گفتگو قرار گرفت. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه انجمن پوشاک مدارس باید از نهادهای مختلف مطالبه‌گری کند اذعان داشت: ممکن است موضوع پوشاک مدارس در اولویت‌های برنامه‌ریزی محتوایی مدیران آموزش‌وپرورش نباشد اما در چند سال اخیر اولویت موضوع مطرح شد و باید عمق، کیفیت و دامنه پیدا کند که جشنواره می‌تواند کمک قابل‌توجهی در این بخش ارائه دهد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم نامه‌ای میان معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و بنیاد مد و لباس به امضای حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و سوسن باستانی معاون بررسی‌های راهبردی این معاونت رسید. در ابتدای این دیدار معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ترویج لباس‌های زیبا با هویت ایرانی و اسلامی متناسب با سلیقه دختران و زنان ما یک هدف مهم است. ابتکار با اشاره به اینکه تلاش‌های صورت گرفته در حوزه پوشش از دیدگاه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اشتغال‌زایی اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: امروز مسئله هویت با موضوع پوشش گره خورده و اهمیت این موضوع آشکار است. بنابراین اگر بتوانیم از دریچه مناسبی زمینه را برای انتخاب‌های خوب جوانان در حوزه پوشش و حجاب مهیا کنیم امید است شاهد تحولات خوبی در این حوزه باشیم. قبادی افزود: در زمینه حجاب و عفاف نمی‌توانیم ذائقه و سلیقه مردم را نادیده بگیریم.
مهرمهر3 ماه قبل
این مقوله البته سه سال پیش کمیته ملی المپیک را با چالشی جدی مواجه کرد اما برای ممانعت از تکرار آن برای المپیک پیش رو با برنامه و بر اساس زمان بندی مناسب، تصمیم گرفته شده است. به همین دلیل است که در طراحی لباس کاروان ایران برای المپیک سی و دوم تصمیم به بهره گیری از صنعت داخلی مد و لباس گرفته شده است. همانگونه که سال‌ها پیش هم نمادهایی مانند گنبد مسجد و رنگ آبی آن برای لباس کاروان ایران پیشنهاد داده شد. به هر حال طراحی لباس‌ها از مرحله نخست تا ارائه نمونه نهایی، متحمل هزینه‌هایی می‌شود که قرار است کمیته ملی المپیک این هزینه‌ها را پرداخت کند. دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس تاکید کرد که در نشست‌های آتی با ریاست کمیته ملی المپیک، این موضوع به صورت رسمی به وی پیشنهاد خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
• ترویج کتابخوانی باید مردمی بماندعلی اصغر سیدآبادی، نامزد ایرانی جایزه «من می‌خوانم» ۲۰۱۹، معتقد است دولت باید تنها موانع ترویج کتابخوانی را رفع و فضا را آماده کند؛ همچنین نهاد‌های عمومی مانند شهرداری‌ها از این حرکت فرهنگی حمایت کنند، زیرا ترویج کتابخوانی باید مردمی بماند. به گزارش ایرنا، کتابخوانی همواره یک از دغدغه‌های فرهنگ دوستان در تمام نقاط جهان بوده و هست که با تهدید تهاجم امروزین رسانه‌ها و انواع سرگرمی‌های جدید مجازی روبروست. • جشنواره‌ها لازمه کشف استعداد‌های ادبی اندعضو هیأت داوران پنجمین اجلاس جهانی «شاعران هم‌سرا» جشنواره‌ها را لازمه کشف استعداد‌ها دانست و افزود: استعدادیابی و پرورش استعداد‌ها -کشف و پرورش- در دستور کار اجلاس «شاعران هم‌سرا» است تا سلامت و صحت و اولویت زبان فارسی از طریق شعر حفظ بشود. • انجمن پوشاک مدارس فعال شددبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: انجمن تخصصی پوشاک مدارس می‌تواند جامعه متصدی این حوزه در آموزش‌وپرورش را رصد و پایش کند و سپس در مسیر ساماندهی لباس دانش‌آموزان گام بردارد. به گزارش ایلنا، کارگاه تخصصی شعر ویژه نوجوانان با حضور عبدالجبار کاکایی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری برپا می‌شود.
ایلناایلنا3 ماه قبل
حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: انجمن تخصصی پوشاک مدارس می‌تواند جامعه متصدی این حوزه در آموزش‌وپرورش را رصد و پایش کند و سپس در مسیر ساماندهی لباس دانش‌آموزان گام بردارد. به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید قبادی (دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و مشاور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) درباره ضرورت پرداخت به مسئله ساماندهی لباس دانش‌آموزان در سایه فعالیت‌های انجمن پوشاک مدارس، گفت: لباس مدارس جایگاه قابل‌توجهی در عرصه مد و لباس دارد و طبق قانون، مکلف و موظفیم این موضوع را با عاملیت و محوریت وزارت آموزش و پرورش جلو ببریم. او با اشاره به اینکه بیش از دو سال است شاهد تغییر نگرش مسئولان در حوزه لباس مدارس هستیم، گفت: انجمن تخصصی پوشاک مدارس در ذیل کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور می‌تواند جامعه متصدی این حوزه در آموزش‌وپرورش را رصد و پایش کند و سپس در مسیر ساماندهی لباس دانش‌آموزان گام بردارد. دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس همچنین با بیان اینکه «موضوع انجمن طراحان لباس مدارس از مدت‌ها پیش مطرح شده است»، یادآور شد: پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور جمعی از کارشناسان امر و تأکیدهایی که در قالب پیش‌نویس‌ها و بیانیه‌های اولیه مبادله شد، امروز درنهایت شاهد شکل‌گیری انجمن پوشاک مدارس هستیم. قبادی تأکید کرد: انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس به‌طور مستقیم مبانی قانونی را طی کرده و اقدامات این مجموعه تا امروز مورد تأیید ما بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
سوزن‌دوزی در خون و وجود زنان بلوچ است و تولیداتی دارند که به لحاظ اصالت هنری کمتر مورد توجه قرار گرفته است. وی یادآور شد: رنگ‌ها، طرح‌ها و چگونگی استفاه از آن‌ها مدنظر قرار داریم و معتقد هستیم هیچ هدیه‌ای از منطقه آزاد چابهار به جز صنایع دستی نباید بیرون برود. در عین حال موفق شدیم ۷ تعاونی سوزن دوزی ایجاد کنیم و ۱۰۰ سوزن‌دوز را بیمه کردیم. وی ادامه داد: سوزن‌دوزی بلوچ ظرفیت‌های گسترده‌ای دارد و استان سیستان و بلوچستان به واسطه ظرفیت گسترده‌ای که دارد می‌تواند این هنر را توسعه دهد ضمن آنکه شاهد اقبال عمومی از نقش مکران نیز بودیم. قبادی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با معاونت امور هنری چابهار منعقد کرده‌ایم تا چابهار به عنوان یکی از پایگاه‌های دوخت سنتی کشور معرفی شود در عین حال مجموعه ردای سنتی مکران، مجری کار شده است و در این راستا تفاهم‌نامه اجرایی بین سپاه منطقه آزاد چابهار، فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ایجاد توسعه پایدار در منطقه منعقد شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
الحاق سوزن دوزی بلوچ به لباس‌ بانوان ایرانی یکی از بهترین تکنیک‌ها و روش‌های موجود است. با پیشنهاد سپاه استان سیستان و بلوچستان و همکاری منطقه آزاد اقتصادی چابهار این طرح از سال گذشته کلید خورد. مشاور اجرایی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح راه‌اندازی یک هزار کارگاه سوزن دوزی در استان سیستان و بلوچستان با انتخاب مجری غیردولتی آغاز شد. ویژگی دوم هم این است که می‌خواهیم در این فیلم چهره متفاوتی از استان سیستان و بلوچستان را انعکاس دهیم. معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ظرفیتهای بسیار انبوه دیگری در استان سیستان و بلوچستان و قومیتهای مختلف آن وجود دارد که می‌توانند بالفعل شوند.

پایان فصل دوم برنامه «۱۰:۱۰ دقیقه» با مجری‌گری وحید ایمانی / فصل سوم با شکل و مجری جدید به‌زودی آغاز می‌شود +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه گفتگو محور «۱۰:۱۰ دقیقه» تیرماه سال ۱۳۹۷ با حضور عباس کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و مجری‌گری وحید ایمانی آغاز شد. پرونده فصل اول این برنامه پس از ۳۲ قسمت در پایان سال ۹۷ بسته شد و در سال جدید فصل دوم این برنامه با اضافه شدن بخش سؤالات مردمی از میهمان برنامه آغاز و نقش مردم در طراحی سؤالات بسیار پر رنگ و حتی در برخی از گفتگو‌ها تنها سؤالات مردمی پرسیده شد. حال در آستانه یک سالگی این برنامه داغ و چالشی که مورد استقبال مردم و مسئولین واقع شده است، فصل دوم این برنامه نیز پس از ۱۰ قسمت به پایان رسید و وحید ایمانی مجری توانمند این برنامه نیز خداحافظی کرد. اما خبر خوش آنکه فصل سوم این برنامه چالشی و گفتگو محور به زودی با رویکرد و مجری جدید بازخواهد گشت تا مثل گذشته عقربه شفافیت ۱۰:۱۰ دقیقه بر روی مسائل روز و مهم کشور قرار گیرد. در ادامه ویدئو خداحافظی وحید ایمانی مجری برنامه ده و ده دقیقه را مشاهده می‌کنید.
فارسفارس3 ماه قبل
دبیر نهمین جشنواره مد و لباس فجر اعلام کرد: با توجه به گسترگی ارزش هنری شمال شرقی کشور و هنر بومی ایرانی در استان‌های گلستان و خراسان شمالی، رویکرد کلی مفهوم این دوره از جشنواره، «فر گلستان» است. به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، روز گذشته، نخستین نشست هم اندیشی و سیاست گذاری نهمین جشنواره مد و لباس، با حضور حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نماینده‌های انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاهی در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. در این نشست همچنین دبیران بخش‌های مختلف جشنواره نیز حضور داشتند. وی درباره بحث جریان‌سازی نیز گفت؛ با همکاری اتحادیه پوشاک، کارگروه تامین موار اولیه و وزارت صمت، ۱۷۰ طرح از آثار ارائه شده در بخش نمایش، به تولید انبوه رسیده و توانستیم به شکل کاربردی از این آثار استفاده کنیم. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارائه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره‌مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین نشست هم اندیشی و سیاست گذاری نهمین جشنواره مد و لباس، با حضور حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نماینده‌های انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاهی در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. در این نشست همچنین دبیران بخش‌های مختلف جشنواره نیز حضور داشتند. مینو پدرام نایب رییس انجمن طراحان لباس و پارچه نیز در این نشست گفت: بعد از اتفاق‌های خوب این چند دوره اخیر زمان جریان سازی کلی در سطح جامعه توسط جشنواره بیش از گذشته نیاز می‌شود. در این نشست همچنین خانم‌ها نغمه کیومرثی، مینا کنی، مجیدی، خرمدره و آقایان صادقی، توکلی و حیدری نیز در سخنانی مشکلات دوره قبل را بررسی کردند. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارایه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا نخستین نشست هم‌اندیشی و سیاست‌گذاری نهمین جشنواره مد و لباس فجر، با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نمایندگان انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاه در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. وی درباره بحث جریان سازی نیز گفت: با همکاری اتحادیه پوشاک، کارگروه تامین مواد اولیه و وزارت صمت، ۱۷۰ طرح از آثار ارائه شده در بخش نمایش، به تولید انبوه رسیده و توانستیم به شکل کاربردی از این آثار استفاده کنیم. در این نشست همچنین خانم‌ها نغمه کیومرثی، مینا کنی، مجیدی، خرمدره و آقایان صادقی، توکلی و حیدری نیز در سخنانی مشکلات دوره قبل را بررسی کردند. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارایه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود. در ادامه حاضران پس با موافقت با این نگاه مفهومی، نظرات خود را ارائه کردند.

به انتهای لیست رسیدید