حوائج

حوائج

نامه‌نیورنامه‌نیور5 روز قبل
ساری - ایرنا - آیت الله محمدباقر محمدی لائینی که بتازگی به عنوان نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری منصوب شد، از چهره‌های شناخته شده نزد حوزویان و دانشگاهیان استان محسوب می‌شود. البته تابستان‌ها خدمت مرحوم والد، تحصیلات قم را ادامه می‌دادم و بدین نحو، بنده، کتاب مطول، قسمتی از شرح لمعه، قسمتی از مکاسب و قسمتی از کفایه را خدمت ایشان در تابستان‌ها خواندم. یک دوره خارج اصول را به مدت هشت سال خدمت آیت الله شیخ جواد تبریزی گذراندم و خدمت ایشان قسمت‌هایی از خارج طهارت و صلوه را نیز حضور داشتم. یک سال در دانشگاه صنعتی شریف (۶۱) و بعدا تا سال ۷۲ در دانشگاه تهران و از آن به بعد تاکنون در دانشگاه علوم پزشکی مازندران این وظیفه مقدس را ادامه می‌دهم. در کنار این مهم به تدریس در حوزه علمیه مرحوم والد و فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی، درس‌های تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه برای عموم مشغولم.

زندگینامه آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی نماینده جدید ولی فقیه در مازندران+جزئیات

3+
فارسفارس5 روز قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
پیام مازند - ساری - آیت الله محمدباقر محمدی لائینی که بتازگی به عنوان نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری منصوب شد، از چهره‌های شناخته شده نزد حوزویان و دانشگاهیان استان محسوب می‌شود. البته تابستان‌ها خدمت مرحوم والد، تحصیلات قم را ادامه می‌دادم و بدین نحو، بنده، کتاب مطول، قسمتی از شرح لمعه، قسمتی از مکاسب و قسمتی از کفایه را خدمت ایشان در تابستان‌ها خواندم. یک دوره خارج اصول را به مدت هشت سال خدمت آیت الله شیخ جواد تبریزی گذراندم و خدمت ایشان قسمت‌هایی از خارج طهارت و صلوه را نیز حضور داشتم. در کنار این مهم به تدریس در حوزه علمیه مرحوم والد و فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی، درس‌های تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه برای عموم مشغولم. برچسب‌هاامام جمعه ساری نماینده ولی فقیه مازندران
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
در بیت‌العباس محله امامزاده‌ نرمی واقع در شهرستان برخوار براساس یک رسم دیرینه روز ۲۸ صفر مصادف با رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام حسن مجتبی (ع) مراسم تعزیه خوانی برگزار شد. در حاشیه این مراسم با چند تن از تعزیه خوانان این هیئت به گفتوگو پرداختیم که حاوی نکات قابل تاملی بود. حسین نریمانی تعزیه خوان نقش امام حسین (ع) و سرپرست گروه تعزیه خوانی امامزاده نرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون سبک‌های جدید تعزیه خوانی گفت: همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند «عزاداری باید به شیوه سنتی برگزار و سنت‌های قدیمی حفظ شود». نکته قابل توجه در این مراسم، موقع شنیدن اذان است؛ تعزیه متوقف و همه به نماز جماعت می‌ایستند. اما گروه تعزیه خوانی هیئت متوسلین به شهدای کربلای معلی با پیروی از سخنان معصومین با این آفت‌ها مبارزه کرده‌اند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر امروز شنبه در دیدار با مدیرکل و معاونین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه که به مناسبت آغاز دهه وقف صورت گرفت، اظهار داشت: خدمت به بندگان خدا برگشت به خدا دارد و وقف یکی از خدمات ارزشمند و ماندگار است لذا باید فرهنگ وقف و موقوفات گسترش یابد. نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت وقف افزود: یک کتاب فقهی مستقل در باب وقف داریم و این بدان معناست که شارع مقدس عنایت خاصی به موضوع وقف دارد زیرا وقف همواره کار ساز بوده و. مشکلات را مرتفع کرده است. وی با انتقاد از عدم احیای برخی موقوفات استان تاکید کرد: در استان کرمانشاه حدود ۲۱ هزار رقبه موقوفات داریم، لذا بایستی موقوفات مطالعه، شناسایی و مورد بهره برداری قرار گیرند و باید در این گونه موارد مر اسلام را عمل کنیم و تقوای لازم را داشته باشیم. آیت الله علماء با اشاره به اهمیت امام زادگان استان و بقاع متبرکه گفت: مردمی که وارد بقاع متبرکه و امام زاده‌ها می‌شوند، در واقع حاجت خود را به خداوند مطرح می‌کنند، و از درگاه خداوند متعال خواهان رفع حوائج خود هستند، لذا باید در جهت معرفی مطلوب این اماکن تلاش‌های خوبی صورت گیرد. گفتنی است، قبل از سخنان آیت الله علماء حجت الاسلام صالحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این اداره کل ارائه داد.

ارتش سایبری با ۱۰۰۰ حساب کاربری در خدمت اربعین +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
بخش بین‌الملل ما در حوزه شناخت امام حسین (ع)، قیام عاشورا و کرامات حضرت به‌روزرسانی محتوایی می‌شود. نیروهای ایرانی و داخل کشور هم بیشتر درزمینهٔ اربعین، ظهور و ظرفیت‌سازی برای ظهور فعالیت می‌کند. روال شرکت در همایش‌های عکس خارج از کشور هم جالب است: «قبل از برگزاری، اطلاع‌رسانی و از علاقه‌مندان ثبت‌نام می‌شود. از شرکت‌کنندگان نمایشگاه عکس هر کشور به‌قیدقرعه یک یا ۲ نفر را اربعین به هزینه اعضای کانال تلگرامی حرکت جهانی اربعین به پیاده‌روی اربعین ببرند تا حیرتشان به تجربه تبدیل شود. احساس کردم امام حسین (ع) مزدم را از دست و زبان بانویی لاهوری در خیمه‌گاه می‌دهد.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
نکته‌ی اول این است که در این منسک ما به نوعی شاهد معنویتی متفاوت از جنس معنویت‌های دیگر در اسلام هستیم. معنویت‌هایی مثل نماز و روزه و دیگر مناسک معنوی در اسلام معمولا یک مکان خاص و یک ثبات و تمرکزی دارد، اما منسک اربعین حسینی علیه‌السلام گویا یک اعتکاف سیار است. همین ویژگی به نوبه‌ی خودش باعث می‌شود که هر سال جمعیتی بیش از سال‌های گذشته را به‌سمت خودش دعوت کند. در واقع این ویژگی حرکت اربعین با یک شیبی، به آن استعداد جهانی‌ شدن می‌دهد و ما در همین دهه‌ی اخیر نرخ رشد و شتاب این شیب را به‌وضوح دیده‌ایم. همه‌ی سالکان این طریق گویی در قراردادی نانوشته متعهد شده‌اند به یک اصولی از جنس اصول معنوی.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
این نمایشگاه، با مرور گزیده‌ اسناد تاریخی در پی یافتن عناصری است که هویت شهری تهران را می‌سازند. از این رو، ‌ نمایشگاه متشکل از هفت ایستگاه است که هر کدام به یکی از عناصر شهری در تهران می‌پردازد. ایستگاه اول، حکومت تهران است که در نوروز ۱۱۶۵ شکل می‌گیرد و تهران به عنوان پایتخت برگزیده و دارالخلافه نامیده می‌شود. در اینجا به نخستین زیرساخت آب شهری تهران و اسنادش پرداخته شده که در پنجم آبانسال ۱۳۳۴پس از ۹ سال مطالعه با هدف تامین وتصفیه وتوزیع آببا نام رسمی شرکت آب تهران تاسیس شد. شاید این اسناد بتوانند راوی این باشند که تهران متشکل از چه عناصری است و در یک کلام تهران چرا تهران است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
در این موکب مرسوم است، کاروان زائران که راهی شد، چند روز مانده به اربعین اعضای موکب هم راهی می‌شوند. موکبی متفاوت برای زیارتاین روزها گوشه گوشه کشورمان هیأت‌ها، مساجد و حسینیه‌ها رخت نو پوشیده‌اند؛ «موکب». همان کشش و مغناطیسی که خلاقیت بسیجیان مسجد امام رضا (ع) دارالشهدای تهران را پای کار آورد؛ «موکب ویزا». خادم حسینی این موکب می‌گوید: «هر سال کمک هزینه ویزا و عوارض خروج از کشور و بیمه زائران تأمین می‌شد. سال قبل با هزینه ویزا به طور کلی هر مسافر باید مبلغ ۳۲۰ هزارتومان پول پرداخت می‌کرد.

خدمت متفاوت به اربعینی/ نام این موکب فرق دارد؛ «موکب ویزا»

6+
فارسفارس3 هفته قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
شوق زیارت‏امام باقر (ع): اگر مردم مى‏دانستند که چه فضیلتى در زیارت مرقد امام حسین علیه السلام است از شوق زیارت مى‏مردند. زیارت، بهترین کارامام صادق (ع): زیارت قبر امام حسین علیه السلام از بهترین کارهاست که مى‏تواند انجام یابد. از زیارت تا شهادت‏امام صادق (ع): زیارت امام حسین علیه السلام را ترک نکن و به دوستان و یارانت نیز همین را سفارش کن! همچون زیارت خداامام رضا (ع): کسى که قبر امام حسین علیه السلام را در کرانه فرات زیارت کند، مثل کسى است که خدا را زیارت کرده است. زیارت عاشوراامام صادق (ع): هر کس که امام حسین علیه السلام را در روز عاشورا زیارت کند بهشت بر او واجب مى‏شود.

«ضیافت همزبانی» در تسنیم| عرض ارادت شاعران پارسی زبان به سالار شهیدان (ع) + عکس

3+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مهرمهر1 ماه قبل
در خصوص حرکت پرشور اربعین حسینی، سخت است که با قاطعیت بگوییم مهم‌ترین ویژگی‌های آن چیست. نکته‌ی اول این است که در این منسک ما به نوعی شاهد معنویتی متفاوت از جنس معنویت‌های دیگر در اسلام هستیم. معنویت‌هایی مثل نماز و روزه و دیگر مناسک معنوی در اسلام معمولا یک مکان خاص و یک ثبات و تمرکزی دارد، اما منسک اربعین حسینی علیه‌السلام گویا یک اعتکاف سیار است. در واقع این ویژگی حرکت اربعین با یک شیبی، به آن استعداد جهانی‌ شدن می‌دهد و ما در همین دهه‌ی اخیر نرخ رشد و شتاب این شیب را به‌وضوح دیده‌ایم. همه‌ی سالکان این طریق گویی در قراردادی نانوشته متعهد شده‌اند به یک اصولی از جنس اصول معنوی.

کاش به جای «مرضیه»، مختارنامه را بازپخش می‌کردید!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
جا دارد شاهکار مختارنامه از تمام شبکه‌های سیما هر سال پخش شود اما آثار ضعیفی چون «مرضیه» در این ایام، مخاطب را از تلویزیون فراری ندهد. روایت سریال مرضیه را می‌توان با این بخش از فیلم «در دره الا» و حواشی مرتبط با آن مقایسه کرد. علی (روزنامه‌نگار) و مرضیه (پزشک و جراح) به همراه دخترشان روزگار خوبی‌ را پشت سر می‌گذارنند. چون ما با سریال نمایشی چندین قسمتی مواجه هستیم، نمی‌توانیم ادعا کنیم، با طرح معترضه مرضیه به امام حسین (ع) این وضعیت را در قسمت‌های بعدی تعدیل کرده‌ایم. چون ممکن است مخاطب همان قسمت چهارم یا پنجم را که زن به امام حسین (ع) و مراسم عزاداری او خروش می‌کند را تماشا کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در خصوص حرکت پرشور اربعین حسینی، سخت است که با قاطعیت بگوییم مهم‌ترین ویژگی‌های آن چیست. نکته‌ اول این است که در این منسک به‌نوعی شاهد معنویتی متفاوت از جنس معنویت‌های دیگر در اسلامیم. معنویت‌هایی مثل نماز و روزه و دیگر مناسک معنوی در اسلام معمولا مکان خاص، ثبات و تمرکز دارد، اما منسک اربعین حسینی گویا اعتکاف سیار است. همین ویژگی به نوبه‌ی خودش باعث می‌شود که هر سال جمعیتی بیش از سال‌های گذشته را به‌سمت خودش دعوت کند. در واقع این ویژگی حرکت اربعین با یک شیبی به آن استعداد جهانی‌ شدن می‌‌دهد و ما در همین دهه‌ اخیر نرخ رشد و شتاب این شیب را به‌وضوح دیده‌ایم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- حجت‎الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: با صدور بخشنامه آیت الله رئیسی رییس قوه قضائیه مبنی بر حضور حقوقدانان در میان اقشار جامعه طرح هر مسجد یک حقوقدان در قزوین پررنگ‌تر و مجدانه‌تر از قبل اجرا می‌شود. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین با حضور در مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهر قزوین و دیدار با شهروندان گفت: دستگاه قضا موظف است جهت آگاهی بخشی و ارتقاء اطلاعات حقوقی مردم در بستر جامعه حضور یابد. وی افزود: حضور در مساجد یکی از بهترین و موثرترین روش‌های افزایش ارتباط دستگاه قضایی هر استان و شهر با مردم است که هم سبب می‌شود اطلاعات حقوقی شهروندان افزایش یافته و هم سبب حضور هرچه بیشتر مردم در این مراکز دینی جهت گردهمایی‌های این چنینی می‌شود. گفتنی است در این نشست دادستان عمومی و انقلاب و معاونین رئیس کل دادگستری استان قزوین نیز حضور داشته و به درخواست‌های شهروندان پاسخ دادند. انتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
این گروه که طرفداران زیادی دارند مخالف دخالت‌های دولت در اداره امور داخلی سازمان‌های نظام مهندسی بوده و برخی نیز تا جایی پیش رفته‌اند که با مقایسه سازمان‌های نظام مهندسی با تشکل‌های مردم نهاد، این دخالت را مغایر با اهداف این سازمان‌ها تلقی می‌کنند. بنابراین با استناد به قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و توضیحات فوق، سازمان‌های نظام مهندسی دارای شخصیت حقوق خصوصی بوده و به‌نظر می‌رسد که هدف اصلی آنها تامین منافع صنفی مهندسین است. در حالی که شخصیت حقوقی حقوق خصوصی با ابتکار و تصمیم اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی حقوق خصوصی، تامین و ایجاد می‌شوند. با استناد به مواد ۱ و ۲ و ۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان هدف از تدوین این قانون و تشکیل سازمان‌های نظام مهندسی بسیار فراتر از اهداف خصوصی و صنفی مهندسین بوده است. ۳- قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و تشکیل سازمان‌های نظام مهندسی با هدف حفظ منافع عمومی و سرمایه‌های ملی و اراده حاکمیت، تهیه، تدوین و تصویب شده است.
مهرمهر1 ماه قبل
تاریخ شفاهی با خاطره، ذهن، بوئییده‌ها و با همه درون ریخت‌های ذهنی ارتباط دارد که برون‌ریخت آن تاریخ شفاهی است. این پژوهشگر درباره تفاوت تاریخ‌نگاری شفاهی و خاطره‌نگاری گفت: تاریخ شفاهی را نباید با خاطره‌نگاری اشتباه گرفت. گرچه وجوه مشترک بسیاری دارند اما خاطره‌نگاری خود را به ادبیات نزدیک می‌کند و تاریخ شفاهی خود را به تاریخ. در زمانی گفته می‌شد تاریخ را سلاطین و درباریان می‌نوشتند اما حالا مردم خودشان می‌توانند تریبون داشته باشند به دلیل این‌که تاریخ شفاهی تاریخ طبقات ساکت جامعه است. کاظمی گفت: آن‌چه که برآیند تاریخ شفاهی است، باید از یک فرآیند پیچیده عبور کند.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس، همواره در این دنیا افرادی وجود دارند که به نوعی قبله حاجات مردم به حساب آمده و عمده زندگی خود را صرف گره‌گشایی از کار دیگران می‌کنند. طوری که انسان وقتی این‌گونه افراد را در جامعه می‌بیند، کلیدواژه‌هایی نظیر مشکل‌گشا، گره‌گشا و حاجت‌روا به ذهنش تداعی می‌شود. گره‌گشایی چقدر ارزش دارد+ پاسخ امام صادق (ع) مرحوم کلینی در حدیثی از امام جعفر صادق (ع) نقل می‌کند که شگفت‌آور است. سپس فرمود: «قضاء حاجة المؤمن أفضل من طواف و طواف حتى عد عشرا»؛ گره‌گشایی از کار یک مؤمن، ۱۰ برابر این طواف فضیلت دارد! ۳- حکمت‌های حسینی (ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام حسین (ع))، چاپ دوم (۱۳۹۰).

هنر عاشورایی بدون سیاست تحریف قیام امام حسین است

4+
موجموج1 ماه قبل
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، مراسم عزاداری شب دهم محرم مسجد امیر (ع) باسخنرانی حجت‌الاسلام سید محمدباقر علوی تهرانی و مدیحه‌سرایی سیدمهدی میرداماد شب گذشته دوشنبه ۱۸ شهریورماه برگزار شد. وی افزود: فردی به وجود امام زمان (عج) راه نمی‌یابد مگر آن که در مقام تطهیر وارد شده باشد بنابراین اگر می‌خواهیم ببینیم، چقدر ایشان را دوست داریم باید بررسی کنیم چه میزان تسلیم ایشان هستیم. علوی تهرانی گفت: محبت حاصل نمی‌شود مگر قلب تطهیر شود و قلب تطهیر نمی‌شود مگر تسلیم باشیم. در خانه اگر کس است، یک حرف بس است. این سخنران دینی تصریح کرد: برای رسیدن به محبت باید به سلم و تسلیم رسید و برای رسیدن به تسلیم باید همچون امیرالمومنین (ع) به قضای حوائج اهل ایمان بپردازیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
روز عاشورا، عزاداران فراخوانده شده با حضور در تکیه‌های محله و گل‌ مالیدن به خود گرد آتش می‌ایستند تا لباس‌ها خشک شود وسپس سینه زنی و عزاداری می‌کنند. در روز عاشورا مردم لرستان از کودک و جوان، زن و مرد خود را همزمان با آغاز روز عاشورا خود را در گل و گلابی که از قبل آماده شده، غرق می‌کنند. در روز عاشورا سازهای غمگینی در استان لرستان که به زبان محلی به آن چمرانه می‌گویند، به صدا درمی‌آید و دسته‌های عزا همزمان با آن سازها بر سر و سینه‌های خود می‌زنند. پایان عزاداری و مراسم روز عاشورا با ضرب‌المثل طوق اشگس اعلام می‌شود. یک پارچه از جنس مخمل دور حلقه‌ها می‌بندند و در بالا و انتهای آن یک قندیل نقره قرار می‌دهند و اطراف آن را با نوارهای رنگی ریشه‌دار و آینه‌های کوچک زینت می‌دهند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
و بالجمله اگر کسى در این روز نزد قبر امام حسین علیه السلام باشد و مردم را آب دهد مثل کسى باشد که لشکر آن حضرت را آب داده باشد و با آن جناب در کربلا حاضر شده باشد. و خواندن هزار مرتبه توحید در این روز فضیلت دارد و روایت شده که خداوند رحمان نظر رحمت به سوى او کند. و سید براى این روز دعایى نقل کرده است شبیه به دعای عشرات بلکه ظاهر آن است که خود آن دعا باشد موافق بعضى روایات آن و شیخ از عبدالله بن سنان از حضرت صادق علیه السلام چهار رکعت نماز و دعایى نقل کرده که در این روز در وقت چاشت باید به عمل آورد و ما به ملاحظه اختصار ذکر نکردیم [هرکه طالب است به زادالمعاد رجوع کند]. پس باید که در روز عاشورا آدمى مشغول کارى از کارهاى دنیا نشود و مشغول گریه و نوحه و مصیبت باشد و امر کند اهل خانه خود را که تعزیه آن حضرت را بدارند و مشغول ماتم باشند چنانکه در ماتم عزیزترین اولاد و اقارب خود می‌شوند. و در آن روز آذوقه در خانه ذخیره نکند و نخندد و مشغول لهو و لعب نشود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، مراسم عزاداری شب دهم محرم مسجد امیر (ع) باسخنرانی حجت‌الاسلام سید محمدباقر علوی تهرانی و مدیحه‌سرایی سیدمهدی میرداماد شب گذشته دوشنبه ۱۸ شهریورماه برگزار شد. وی افزود: فردی به وجود امام زمان (عج) راه نمی‌یابد مگر آن که در مقام تطهیر وارد شده باشد بنابراین اگر می‌خواهیم ببینیم، چقدر ایشان را دوست داریم باید بررسی کنیم چه میزان تسلیم ایشان هستیم. علوی تهرانی گفت: محبت حاصل نمی‌شود مگر قلب تطهیر شود و قلب تطهیر نمی‌شود مگر تسلیم باشیم. این سخنران دینی تصریح کرد: برای رسیدن به محبت باید به سلم و تسلیم رسید و برای رسیدن به تسلیم باید همچون امیرالمومنین (ع) به قضای حوائج اهل ایمان بپردازیم. صوت کامل این سخنرانی را اینجا بشنوید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
موجموج2 ماه قبل
مراسم عزاداری در بیشتر مناطق تا روزهای ۱۱ و ۱۲ محرم و در بعضی مناطق تا پایان ماه صفر ادامه می‌یابد. روزی که امام حسین (ع) به همراه یارانش در سرزمین کربلا در جنگ با سپاه کوفه به فرماندهی عمر بن سعد به شهادت رسید. روز دهم: روز شهادت سید الشهدا علیه‌السلام، و روز مصیب و حزن ائمه طاهرین علیهم‌السلام و شیعیان ایشان است. و سزاوار است در این روز مقتل [کتابهایی که پیرامون واقعه کبربلا نگاشته شده است] بخوانند، و یکدیگر را بگریانند. و نیز بنى امیه علیهم‌اللعنه براى برکت، آذوقه سال را در روز عاشورا ذخیره می‌کردند!

زیارت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

تابناکتابناک2 ماه قبل
مزار حضرت عباس علیه السلام را، که بر کناره فرات مقابل حرم حسینی علیه السلام است، زیارت کن به این صورت که بر در حرم می‌ایستی و می‌گویی: سلام الله وسلام ملائکته المقربین وأنبیائه المرسلین وعباده الصالحین وجمیع الشهداء والصدیقین (و) الزاکیات الطیبات فیما تغتدی وتروح علیک یابن أمیرالمؤمنین أشهد لک بالتسلیم والتصدیق والوفاء والنصیحة لخلف النبی صلی الله علیه و اله المرسل والسبط المنتجب والدلیل العالم والوصی المبلغ والمظلوم المهتضم، فجزاک الله عن رسوله وعن أمیرالمؤمنین وعن الحسن والحسین صلواتالله علیهم أفضل الجزاء بما صبرت واحتسبت وأعنت فنعم عقبی الدار، لعن الله من قتلک ولعن الله من جهل حقک واستخف بحرمتک ولعن الله من حال بینک وبین ماء الفرات، أشهد أنک قتلت مظلوما وأن الله منجز لکم ما وعدکم، جئتک یابن أمیرالمؤمنین وافدا إلیکم وقلبی مسلم لکم وتابع وانا لکم تابع ونصرتی لکم معدة حتی یحکم الله وهو خیر الحاکمین فمعکم معکم لا مع عدوکم، إنی بکم وبإیابکم من المؤمنین وبمن خالفکم وقتلکم من الکافرین قتل الله أمة قتلتکم بالاءیدی والاءلسن. سپس داخل شو و خود را به ضریح بچسبان و بگو: السلام علیک أیها العبد الصالح المطیع لله ولرسوله ولاءمیرالمؤمنین والحسن والحسین، السلام علیک ورحمة الله وبرکاته ومغفرته ورضوانه وعلی روحک وبدنک أشهد واشهد الله أنک مضیت علی مامضی به البدریون والمجاهدون فی سبیل الله المناصحون له فی جهاد أعدائه المبالغون فی نصرة أولیائه الذابون عن أحبائه فجزاک الله أفضل الجزاء وأکثر الجزاء واوفر الجزاء وأوفی جزاء أحد ممن وفی ببیعته واستجاب له دعوته وأطاع ولاة أمره أشهد أنک قد بالغت فی النصیحة وأعطیت غایة المجهود فبعثک الله فی الشهداء وجعل روحک مع أرواح السعداء وأعطاک من جنانه أفسحها منزلا وأفضلها غرفا ورفع ذکرک فی علیین وحشرک مع النبیین والصدیقین والشهداء والصالحین وحسن أولئک رفیقا أشهد أنک لم تهن ولم تنکل وأنک مضیت علی بصیرة من أمرک مقتدیا بالصالحین ومتبعا للنبیین فجمع الله بیننا وبینک وبین رسوله وأولیائه فی منازل المخبتین فانه أرحم الراحمین. آن گاه به جانب سر حضرت برگرد و دو رکعت نماز بگزار و پس از آن هرچه خواستی نماز بخوان و بسیار دعاکن و به دنبال این چند رکعت بگو: اللهم صل علی محمد وآل محمد ولاتدع لی فی هذا المکان المکرم والمشهد المعظم ذنبا الا غفرته ولا هما الا فرجته ولا مرضا إلا شفیته ولا عیبا الا سترته ولا رزقا الا بسطته ولا خوفا الا آمنته ولا شملا الا جمعته ولا غائبا الا حفظته وأدنیته ولا حاجة من حوائج الدنیا والاآخرة لک فیها رضی ولی فیها صلاح الا قضیتها یا أرحم الراحمین. سپس به طرف ضریح برگرد و نزد پاهای حضرت بایست و بگو: السلام علیک یا أباالفضل العباس بن أمیرالمؤمنین السلام علیک یابن سید الوصیین السلام علیک یابن أول القوم إسلاما وأقدمهم إیمانا وأقومهم بدین الله وأحوطهم علی الاءسلام أشهد لقد نصحت لله ولرسوله ولاءخیک فنعم الاءخ المواسی فلعن الله امة قتلتک ولعن الله امة ظلمتک ولعن الله امة استحلت منک المحارم وانتهکت حرمة الاءسلام فنعم الصابر المجاهد المحامی الناصر والاءخ الدافع عن أخیه المجیب الی طاعة ربه الراغب فیما زهد فیه غیره من الثواب الجزیل والثناء الجمیل والحقک الله بدرجة آبائک فی جنات النعیم، اللهم إنی تعرضت لزیارة أولیائک رغبة فی ثوابک ورجاء لمغفرتک وجزیل احسانک فأسألک أن تصلی علی محمد وآله الطاهرین وأن تجعل رزقی بهم دارا وعیشی بهم قارا وزیارتی بهم مقبولة وحیاتی بهم طیبة وأدرجنی إدراج المکرمین واجعلنی ممن ینقلب من زیارة مشاهد أحبائک مفلحا منجحا قد استوجب غفران الذنوب وستر العیوب وکشف الکروب انک أهل التقوی وأهل المغفرة.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
معمولا کارها را تعطیل می‌کنند که در این مراسمی که جزء شعائر مذهبی شناخته می‌شود، شرکت کنند. اگر مغازه باز کردن شما در آن ایام توهینی باشد به عزاداران یا به عزاداری یا به اباعبدالله حسین علیه‌السلام، بله این اشکال دارد. اما اگر یک مغازه‌ای است که چند ساعتی باز می‌کنید که برخی از حوائج مومنین برآورده شود و بعد هم مغازه را می‌بندید و هیچ از آن برداشت نشود که بی‌‌احترامی و توهین به عزاداری و عزاداران یا خدای ناکرده به اباعبدالله حسین علیه‌السلام است، اشکالی ندارد. ولی به طور کلی عرض کردیم معمولا مومنین در یکسری ایام خاص مثل عاشورا، دست از یکسری کارهای دیگر می‌کشند و همگی در مراسم عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین علیه‌السلام شرکت میکنند. انتهای پیام/
فارسفارس2 ماه قبل
همین اهمیت باعث می‌شود تا نخستین تکیه خرمشهر پس از جنگ تحمیلی و پایان یافتن دوران بازسازی، با الهام از شخصیت و منش حضرت قاسم (ع) و با نام شباب القاسم ۲۳ سال پیش برپا شود. شیخ سمیر افخمی ادامه داد: محرم امسال بیست و سومین سال تأسیس تکیه شباب القاسم در خرمشهر گذشت، در زمان برپایی آن مردم خرمشهر از فلسفه وجودی این تکیه بی اطلاع بودند. وی با یاد از خادمان و بانیان فقید تکیه شباب القاسم، می‌گوید: خادمان این تکیه را خداوند بیامرزد، مرحوم صادق غزلی، مرحوم سید هادی آل جابر، مرحوم سید یوسف و سایر دوستان و رفقا برای برپایی این تکیه بسیار زحمت کشیدند و در حال حاضر این تکیه به دست جوانان غیور خرمشهری، اداره می‌شود. از خداوند می‌خواهم که جوانان دیگری که از زیر خیمه شباب القاسم عبور می‌کنند را، هدایت کنند و دل پدر و مادرشان شاد شود. وی در خصوص چگونگی و زمان برپایی تکایا به فارس گفت: تکیه شباب القاسم، از پیش از عید غدیر خم مشغول انجام کارهای خود می‌شود و پس از ظهر عید غدیر همت خود را رسما آغاز و برای راه‌اندازی تکیه به خیابان می‌آید.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: خدمت‌رسانی صادقانه به مردم، سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد. وی گریزی به خلقت انسان توسط خداوند زد و گفت: از دیدگاه خداوند، انسان به سبب قوه تعقل دارای ظرفیت بزرگی است که خداوند انسان را جانشین خود در دنیا قرار داد. این مسئول ادامه داد: همه ما نمایندگان نظام جمهوری اسلامی هستیم و باید بندگی خدا را کرده و از خدمت‌رسانی صادقانه دریغ نکنیم. وی در ادامه با اشاره به تنوع اقلیمی و آب و هوایی در کشور، افزود: ایران ما گلستان است، به شرطی که همه ما در مسیر خدمت‌رسانی حرکت کنیم. این مسئول با اشاره به این‌که پیشگیری در شهرستان‌ها به مراتب راحت‌تر است، گفت: باید با عزم جهادی به سمت اشتغال‌زایی حرکت کرد.
فارسفارس2 ماه قبل
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه بر هم زدن اتحاد ما مهم‌ترین اولویت و دغدغه دشمن است، تاکید کرد: باید به دور از هر تفکری به فکر خدمت‌رسانی باشیم. رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه وظیفه همه ما است تا در مسیر حق حرکت کنیم، تاکید کرد: رمز ارزش انسان تعقل او است. رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه کسانی هستند که می‌خواهند با زور دنیا را درست کنند، بیان کرد: این امر شدنی نیست، چراکه ظلم دوام ندارد. بهرامی با بیان اینکه ریاست قوه قضائیه کمر همت برای حرکت در مسیر درست را بسته است، تصریح کرد: باید در این زمینه به موضوع پیشگیری توجه شود. رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با آسان‌تر دانستن امر پیشگیری در شهرستان‌ها افزود: باید با عزم جهادی به سمت اشتغالزایی حرکت کرد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

چهل سالگی انقلاب