حوادث جاده‌ای

حوادث جاده‌ای

افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحمل و نقل هوایی و حفظ و توسعه آن برای هر کشوری ضرورتی اجتناب ناپذیر و الزامی محسوب می‌شود. متاسفانه نرخ بلیت هواپیما با افزایش چندین برابری همراه شده است و در ایام خاص مناسبتی این قیمت‌ها به میزان فزاینده‌ای پر می‌کشند. چندی پیش، سید احسن علوی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ارتباط با دلیل گرانی بلیت هواپیما اظهار کرد: اگرچه افزایش نرخ ارز در بالا رفتن نرخ بلیت هواپیما موثر بود، اما این دلیل نمی‌شود با افزایش نرخ ارز، قیمت بلیت هواپیما بصورت ناگهانی با رشد ۲ تا ۲٫۵ برابری (و بعضا بیشتر) همراه شود. کاهش ۳۳ درصدی تعداد مسافران شرکت‌های هواپیمایی در مهرماه سال ۹۷آنچنان که اخبار و گزارش‌های موجود در رسانه‌ها نشان می‌دهد، میزان استفاده از ناوگان حمل و نقل هوایی قریب به ۳۰ درصد کاهش یافته است. این فعال در عرصه فروش بلیت هواپیما تصریح کرد: می باید در این خصوص با فوریت چاره اندیشی شود در غیر اینصورت صنعت مذکور با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۷ شهریور ۱۳۹۸, ۱۸:۵۰ / کد خبر:۷۵۳۰۶ مدیرکل پزشکی قانونی اصفهان گقت: ۵۰۰ نفر بر اثر حوادث ترافیکی و جاده‌ای در این استان در پنج ماه امسال جان خود را از دست داده‌اند. مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان یاد آورشد: افزون بر ۳۷۰ نفر از جانباختگان حوادث ترافیکی مرد بودند که در مسیرهای جاده‌ای بین شهری کشته شدند. در سال گذشته افزون بر ۱۳۰ هزار پرونده در پزشکی قانونی استان اصفهان بررسی شده است که بیشترین آن‌ها مربوط به معاینات بالینی بوده است. اصفهان پس از تهران بیشترین آمار مراجعات پزشکی قانونی را در کشور دارد. بر اساس اعلام پزشکی قانونی کشور در چهارماهه نخست امسال بیش از ۵۸۰۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۱۲۳ هزار نفر مصدوم شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
وی همچنین گفت: آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای استخدام ۱۰ هزار نیروی مورد نیاز به صورت همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود. تقوی نژاد ادامه داد: آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در فضای رقابتی و با رعایت شایسته سالاری از طریق آزمون کتبی در حیطه‌های عمومی و تخصصی به صورت پیمانی انجام می‌شود. تقوی نژاد ادامه داد: از مجموع این مجوزها، ۷ هزار مجوز برای تامین نیروی انسانی بیمارستان‌های جدید و بخش‌های توسعه یافته درمانی است. وی اظهار داشت: در این حوزه نیرو‌های تخصصی در مشاغل مختلف شامل ماما، بهداشت عمومی، مبارزه با بیماری‌ها، پرستار، بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای جذب و مشغول به کار خواهند شد. آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۷ شهریور ۱۳۹۸, ۱۷:۳۱ / کد خبر:۷۵۳۱۶ به گفته مدیرکل پزشکی قانونی اصفهان ۵۰۰ نفر بر اثر حوادث ترافیکی و جاده‌ای در این استان در پنج ماه امسال جان خود را از دست ‌داده‌اند. گروه اصفهان: علی سلیمان‌پور افزود: در مدت بیش از پنج‌ ماه امسال افزون بر ۱۲ هزار نفر در تصادفات مجروح شده و به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند. مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان یادآور شد: افزون بر ۳۷۰ نفر از جان‌باختگان حوادث ترافیکی مرد بودند که در مسیرهای جاده‌ای بین‌شهری کشته شدند. در سال گذشته افزون بر ۱۳۰ هزار پرونده در پزشکی قانونی استان اصفهان بررسی شده است که بیشترین آنها مربوط به معاینات بالینی بوده است. بر اساس اعلام پزشکی قانونی کشور در چهارماهه نخست امسال بیش از ۵۸۰۰ نفر در تصادفات جان خود را ازدست‌داده‌اند و بیش از ۱۲۳ هزار نفر مصدوم شده‌اند.
مهرمهر2 روز قبل
وی با بیان اینکه استانداردهای موجود در خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‌ها بالاتر است، گفت: وضعیت اورژانس این استان از شرایط مطلوبی برخوردار است. وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی ۷۳ پایگاه اورژانس فعال است، افزود: از این تعدا ۱۸ مورد در شهرها و ۵۵ مورد در روستاها و جاده‌های مواصلاتی مستقر هستند. وی با بیان اینکه ۴۵۰ پرسنل در پایگاه‌های اورژانس فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: در سطح استاندارد به ازای هر پایگاه باید هشت پرسنل وجود داشته باشد اما در کل پایگاه‌های خراسان جنوبی ۴۵۰ نفر فعالیت دارند. وی ادامه داد: میزان ماموریت‌های اورژانس نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته ۱۰ درصد افزایش و ماموریت‌های مربوط به تصادفات ۲۰ درصد افزایش یافته است. وی اظهار کرد: متوسط زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیمار در سطح کشوری در شهرها هشت دقیقه و در جاده‌ها ۱۵ دقیقه و این میزان در خراسان جنوبی در شهرها شش دقیقه و در جاده‌ها ۹ دقیقه است.
فارسفارس2 روز قبل
رئیس اورژانس و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در دو سانحه‌ای که برای دانشجویان دانشکده علوم باغبانی دانشگاه شیراز رخ داد، اورژانس به موقع حاضر شد و قصوری متوجه ما نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، چندی پیش در سامانه «فارس من» خبرگزاری فارس، دانشجویان موضوعی را با عنوان «آمبولانس و پزشک نیاز دانشجوان علوم باغبانی دانشگاه شیراز» در این سامانه مطرح کردند و خواستار پیگیری موضوع از سوی خبرگزاری فارس شدند. قبل از هر چیز دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در منطقه باجگاه در ۲۰ کیلومتری شیراز واقع شده است. رئیس اورژانس فارس خاطرنشان کرد: برای استقرار آمبولانس در دانشکده علوم باغبانی دانشگاه شیراز بین اورژانس و دانشگاه شیراز رایزنی‌هایی انجام شده است، مراحل مربوط به تأمین اعتبار نیز در حال انجام است تا یک پایگاه اورژانس در دانشکده مستقر شود. فوت ندا علی توکل و سجاد افراش از دانشجویان علوم باغبانی دانشگاه شیراز واکنش معاون وزیر را نیز در پی داشت به طوری که مجتبی صدیقی اعلام کرده بود منتظر دریافت گزارش فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز هستیم و وزارت علوم با مسببان حادثه برخورد جدی خواهد کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - سنندج - ایرنا - مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بالگرد اورژانس هوایی کردستان به پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی روز دنیا تجهیز شده است. سعدالله اسماعیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اورژانس هوایی فوریت‌های پزشکی کردستان به عنوان سی و سومین اورژانس هوایی کشور از ۲ ماه قبل راه اندازی شده و بالگرد این مرکز که از نوع «LOT» تک موتوره بوده به مجهزترین تجهیزات پزشکی روز دنیا تجهیز شده است. مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از زمان راه اندازی این اورژانس هوایی تاکنون ۱۴ ماموریت انجام شده که ۱۳ مورد آن انتقال مصدوم و یک ماموریت نیز انتقال بیمار بدحال از بیمارستان سقز به مراکز بیمارستانی سنندج بوده است. وی در خصوص محدودیت‌های بالگرد اورژانس هوایی کردستان نیز گفت: پروازهای این بالگرد تنها در طول روز باید انجام شود و در شب قادر به پرواز نیست. **انجام ۱۹ هزار و ۲۰۰ ماموریت فوریت‌های پزشکی کردستان در نیمه نخست امسالمدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در نیمه نخست امسال فوریت‌های پزشکی استان در مجموع ۱۹ هزار و ۲۰۰ ماموریت انجام داده که سهم هر ماه در حدود سه هزار و ۲۰۰ ماموریت است.
ایسناایسنا3 روز قبل
برای مثال قوانین مختلفی درمورد دوچرخه‌سواری تحت تاثیر مصرف مخدرها یا استفاده از کلاه ایمنی به هنگام دوچرخه‌سواری و … وجود دارد. به همین خاطر قبل از دهه ۱۸۸۰ میلادی، نیاز به قوانین دوچرخه محسوس نبود. قوانین مربوط به کلاه ایمنیبه هنگام صحبت از قوانین مربوط به دوچرخه‌سواری اولین موضوعی که به ذهن می‌رسد، قوانین مربوط به کلاه ایمنی است. طبق قوانین بسیاری از حوزه‌های قضایی نیز تنها کودکان ملزم به استفاده از کلاه ایمنی به هنگام دوچرخه‌سواری هستند. قوانین مربوط به دوچرخه‌سواری تحت تاثیر مواد مخدر یا الکل در کشورهای مختلف و هم‌چنین در ایالت‌های مختلف آمریکا متفاوت است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، میزگرد بررسی مشکلات، موانع و فعالیت‌های هلال‌احمر در دفتر تسنیم کردستان برگزار شد. مدیریت و امدادرسانی به ۳۵۸ حادثه در شش ماه نخست امسال توسط جمعیت هلال احمر کردستانمدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان کردستان با اذعان به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال در بحث حوادث و سوانح ۳۵۸ حادثه در استان داشته‌ایم، گفت: بیشترین حوادث جاده‌ای بوده که شامل ۲۴۹ حادثه جاده‌ای با تعداد ۷۱۵ مصدوم بود. مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان کردستان تعداد اعضای داوطلب در حوزه داوطلبین را در استان ۲۲۰۰ نفر دانست و گفت: این افراد شامل نیروهای بالا ۲۹ سال بوده و در قالب ۴ گروه فعال هستند. وی با اعلام اینکه طی شش ماهه نخست امسال در داروخانه جمعیت هلال احمر استان به ۱۱ هزار و ۳۴۱ نسخه رسیدگی شده است، ادامه داد: در بحث واکسیناسیون حجاج ۲۰۰۱ نفر در مجموع استان واکسیناسیون شده‌اند. استانداری کردستان هنوز آمبولانس هلال‌احمر را تحویل نداده است!
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وی بیان کرد: با این میزان کاهش در وقوع حوادث در استان قزوین منجر به کاهش نزدیک به ۱۹۰ مورد از مصدومین جرحی و فوتی در درون شهر شده است. رئیس پلیس راهور استان قزوین عنوان کرد: همراهی مردم و پلیس قطعا به ایجاد آرامش، کاهش خسارت و امنیت مردم در جامعه منجر خواهد گردید. حوادث جاده‌ای در قزوین ۱۳ درصد کاهش یافتنصرالله بیگلری رئیس پلیس راه استان قزوین نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به کاهش ۱۳ درصدی حوادث جاده‌ای استان قزوین در ۵ ماه نخست امسال گفت: تعداد متوفیان در حوادث رانندگی جاده‌ای استان قزوین به نسبت مدت مشابه سال گذشته از ۱۲۵ نفر به ۱۱۵ نفر رسیده است. وی بیان کرد: روند کاهش تعداد تصادفات در جاده‌های استان قزوین همچنان در استان ادامه دارد و در دوماه گذشته تصادفات در جاده‌های استان قزوین نزدیک به ۴۵ درصد کاهش یافته است. رئیس پلیس راه استان قزوین افزود: در این مدت تعداد متوفیان حوادث جاده‌ای استان قزوین با کاهشی چشمگیر مواجه بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سعید نمکی در چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس کشور گفت: پس از انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشتیم اما یکی از ارزنده‌ترین مجموعه‌های ذی قیمتی که در دوران انقلاب بالنده شد، سازمان اورژانس کشور بوده است. وی با بیان اینکه در سال ۱۳۵۴ کار اورژانس با چهار پایگاه آغاز شد، اظهارکرد: امروز دارای یکی از قوی‌ترین خدمات فوریت‌های پزشکی در منطقه هستیم با ناوگانی دارای تعداد زیادی آمبولانس، بالگرد، موتور و ….. در سفرهایی که در تعطیلات نوروزی به مناطق سیل زده داشتم، دیدم که گرچه تمام نیروهای بهداشتی و درمانی لحظه‌ای درنگ نکردند اما درخشان‌ترین نقش را همکارانمان در فوریت‌های پزشکی ایفا کردند. وی تاکید کرد: برای آینده ما به فکر هوشمندسازی روز افزون اورژانس کشور هستیم. وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با ایجاد یک دانشکده فوریت‌های پزشکی کشور در جهت ارتقای دانش اورژانس کشور، تلاش کنیم، اظهارکرد: از نیمه دوم امسال ایجاد این دانشکده در اولویت قرار می‌گیرد تا علاوه بر تربیت تکنیسین فوریت‌های پزشکی، افراد چند منظوره‌ای را برای خدمت‌رسانی در زمان بحران تربیت کنیم همچنین در اولین گام می‌خواهیم تکنیسین فوریت‌های پزشکی خانم تربیت کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
اعتمادآنلاین| مراسم گرامیداشت چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه ایران با حضور پرسنل اورژانس سراسر کشور برگزار شد. در این مراسم اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس طرح‌های اورژانس در استان‌های کرمان، قزوین، کردستان، اردبیل، گیلان و فارس را به طور همزمان افتتاح کرد. مردم هر دولت و نظام مهم‌ترین انتظارشان این است که در هنگام حوادث کسی در کنار آن‌ها باشد و این اورژانس است که موجب تقویت سرمایه اجتماعی کشور می‌شود. او گفت: در هنگام بروز حوادث مسئولیت نجات جان مردم بر عهده اورژانس است البته این حجم از حوادث ترافیکی نیازمند راهکار‌های ریشه‌ای است. جهانگیری یادآوری کرد: حفظ جان مردم و سلامتی آن‌ها اولین وظیفه تک تک ما است، ولی باید به سمت برنامه ریزی بلند مدت به سمت کاهش حوادث جاده‌ای برویم چرا که حوادث جاده‌ای تلفات زیادی را به دنبال دارد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ ایرج کهریزی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اعلام گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ استان مبنی بر وقوع یک فقره تصادف در محور اراک - ازنا بلافاصله تیم‌های انتظامی امدادی در محل حادثه حاضر شدند. رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: در بررسی‌های اولیه از محل حادثه مشخص شد یک دستگاه خودروی پژو پارس با سواری تیبا برخورد کرده و در این حادثه راننده پژو در دم جان باخته و راننده تیبا نیز مجروح شده است. کهریزی اضافه کرد: علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه استان بی مبالاتی از جانب راننده پژو پارس به علت تجاوز به چپ نسبت به راننده تیبا اعلام شد. رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه گفت: در حادثه دیگری نیز که در محور بازرجان شهرستان تفرش بر اثر واژگونی یک دستگاه موتور سیکلت رخ داد، فرد راکب در دم جان خود را از دست داد.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای اسحاق جهانگیری در چهل و چهارمین سالروز تأسیس اورژانس کشور افزود: حفظ جان و سلامت مردم مهمترین وظیفه‌ای است که بر دوش تک تک ماست. وی گفت: متأسفانه همچنان بالاترین تلفات ما در بخش حوادث جاده‌ای است، همه بخش‌ها از پلیس تا درمان و اورژانس به میدان آمدند و روند تلفات جاده‌ای ما به ۱۷ هزار نفر کاهش یافت. معاون اول رئیس جمهور افزود: حدود ۵۱ درصد از تلفات جاده‌ای در محل حادثه و مابقی در داخل بیمارستان رخ می‌دهد.
ایسناایسنا4 روز قبل
وزیر بهداشت از استخدام ۳۰۰۰ نیروی فوریت‌های پزشکی خبر داد و گفت: از نیمه دوم امسال طرحی را به نام «هر خانه یک پایگاه سلامت» را اجرا می‌کنیم. به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس کشور گفت: پس از انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشتیم اما یکی از ارزنده‌ترین مجموعه‌های ذی قیمتی که در دوران انقلاب بالنده شد، سازمان اورژانس کشور بوده است. در سفرهایی که در تعطیلات نوروزی به مناطق سیل زده داشتم، دیدم که گرچه تمام نیروهای بهداشتی و درمانی لحظه‌ای درنگ نکردند اما درخشان‌ترین نقش را همکارانمان در فوریت‌های پزشکی ایفا کردند. وی تاکید کرد: برای آینده ما به فکر هوشمندسازی روز افزون اورژانس کشور هستیم. وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با ایجاد یک دانشکده فوریت‌های پزشکی کشور در جهت ارتقای دانش اورژانس کشور، تلاش کنیم، اظهارکرد: از نیمه دوم امسال ایجاد این دانشکده در اولویت قرار می‌گیرد تا علاوه بر تربیت تکنیسین فوریت‌های پزشکی، افراد چند منظوره‌ای را برای خدمت‌رسانی در زمان بحران تربیت کنیم همچنین در اولین گام می‌خواهیم تکنیسین فوریت‌های پزشکی خانم تربیت کنیم.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وی افزود: در جلسات ستاد اربعین بر حمل‌ونقل ریلی و عمومی تأکید شده اما بعید است تا ۱۰ یا ۱۵ سال آینده در بخش ریلی و هوایی اتفاق خاصی بیافتد. وی تأکید کرد: هدف ما راحتی زائران است و زائران خیال آسوده داشته باشند که برای بازگشت مشکل خودرو نخواهند داشت. سرپرست دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور بیان داشت: انتظار جدی ما این است که نفربه‌نفر کارکنان و واحد به واحد شرکت‌های خدماتی پای‌کار باشند و مانورهای اجرایی عملیاتی را از اکنون اجرا کنند. باقرجوان خطاب به شرکت‌های مسافربری گفت: اقتصاد این بخش تضمین‌شده است چراکه هیچ ظرفیت خالی در حوزه حمل‌ونقل مسافر از مرزها در ایام اربعین وجود ندارد و شرکت‌ها بدون دغدغه اقتصادی وارد کار شوند. همچنین عملیاتی کردن طرح جدید بازگشت مسافر از مرز مهران نیز در اولویت قرار دارد تا بتوانیم گره‌ها و موانع حرکت ناوگان را برطرف کنیم.
همشهریهمشهری4 روز قبل
به گزارش ایسنا، سردار سیدتیمور حسینی در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان سمنان، گفت: برای تولید امنیت ترافیکی در کشور، نیازمند استانداردسازی و ایمن‌سازی در صنعت خودرویی داخلی هستیم. وی با بیان این که کاهش تلفات جاده‌ای از عهده یک سازمان خاص برنمی‌آید، افزود: تصمیم‌گیری در حوزه تصادفات و بررسی راهکارها برای کاهش تلفات ناشی از آن نیاز به یک‌ تلاش گروهی دارد که به مدد خرد جمعی به‌دست می‌آید. ‌وی با بیان این که آمار تصادفات کشور از دو سال گذشته به طرز خطرناکی افزایش یافته، افزود: این روند افزایشی تصادفات و تلفات جاده‌ای، نگران‌کننده است. محدودیت سرعت برای کاهش تلفات یوزپلنگ آسیاییوی همچنین به نقش ایمنی راه‌ها در تلفات جاده‌ای پرداخت و اضافه کرد: متاسفانه گاه شرایط ناایمن برخی از محورهای مواصلاتی کشور، اولین خطای رانندگان را تبدیل به آخرین خطای آنان می‌کند. ضمن اینکه به منظور تحقق این امر باید در اسرع‌ وقت تجهیزات و امکانات و علائم هشداردهنده مورد نیاز در این محور نصب شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: آماده سازی راه‌های استان با اقداماتی از جمله رفع نواقص جاده‌ها، آماده سازی دوربین‌های نظارتی و پایشی، خط کشی راه‌ها، افزایش تابلوها و علایم، تبلیغات میدانی و برنامه ریزی لازم جهت اطلاع رسانی وضعیت راه‌ها و محدودیت‌ها انجام شده است. وی افزود: برنامه ریزی لازم برای ساماندهی موکب‌ها و استفاده از ظرفیت‌های مردمی از جمله راهوران محله و نیروهای بسیجی در اجرای طرح اربعین حسینی، پیش بینی اطمینان بخشی که راه‌های استان کرمانشاه برای تردد زوار اربعین حسینی به سمت مرزخسروی و مهران با ایمنی و امنیت کافی، برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی از دیگر اقدامات صورت گرفته است. رئیس پلیس‌راه استان کرمانشاه با قدردانی از اقدامات مثبت و موثر کارکنان پلیس راه استان در مسیر کاهش حوادث جاده‌ای تصریح کرد: در کنار اقدامات اجتماعی، قانون مندی رانندگان، تعمیق و گسترش ارزش‌های جامعه و فرهنگ سازی، اطلاع رسانی هدفمند از طریق رسانه و صدا و سیما ضرورتی اجتناب ناپذیر در ارتقا فرهنگ ترافیکی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
برای مثال پویش «نه به‌تصادفات جاده‌ای» را می‌توان یکی از اقدامات مناسب در کاهش تصادفات دانست. تهرانی‌ها و کرجی‌ها رکوددار سفررئیس سازمان راهداری نیز گفت: بیشترین خروجی در تعطیلات اخیر مربوط به تهران و البرز است. شهریور و تصادفات جاده‌ایهر سال شهریور به‌دلیل افزایش مسافرها فصل تصادف جاده‌ای نامگذاری شده است. در حالی که با ارتقای این مهم می‌توان میزان تصادفات را کاهش داد. همچنین با توسعه سیستم حمل‌ونقل هوایی، ریلی و ناوگان حمل‌ونقل بین شهری می‌توان از افزایش سفرها با خودروهای شخصی جلوگیری کرد.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ جابر صفاری عصر یکشنبه در چهل و دومین برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک در روستاهای پرتصادف گیلان در روستای طول‌لات بخش رحیم آباد شهرستان رودسر اظهار کرد: براساس آمارهای اعلام شده از سوی پزشکی قانونی ۲۰۵ نفر در حوادث جاده‌ای استان طی پنج ماهه نخست امسال کشته شده‌اند. وی ادامه داد: این میزان در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۱ درصد کاهش داشته است. وی در ادامه با بیان اینکه از این تعداد هشت نفر مربوط به بخش رحیم آباد شهرستان رودسر بوده است، اظهار کرد: برای کاهش میزان تلفات جاده‌ای تا پایان سال جاری ۹۰ برنامه آموزش فرهنگ ترافیک در روستاهای حادثه خیز اجرا می‌شود. وی با تأکید بر فرهنگ سازی در زمینه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین آمار تصادف و تلفات جاده‌ای مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت سواران باید استفاده از کلاه ایمنی در میان موتورسواران فرهنگ سازی شود. گفتنی است در پایان این دوره آموزشی که در راستای طرح ارتقای ایمنی موتورسیکلت سواران برگزار شده است ۵۰ عدد کلاه ایمنی به موتورسیکلت سواران روستای طول‌لات بخش رحیم آباد رودسر به صورت رایگان اهدا شد.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
فرمانده پلیس راه کشور از اعمال محدودیت سرعت در جاده‌های واقع در منطقه عبور یوزپلنگ آسیایی خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار سیدتیمور حسینی در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان سمنان، اظهار کرد: برای تولید امنیت ترافیکی در کشور، نیازمند استانداردسازی و ایمن‌سازی در صنعت خودرویی داخلی هستیم. وی با بیان اینکه کاهش تلفات جاده‌ای از عهده یک سازمان خاص برنمی‌آید افزود: تصمیم‌گیری در حوزه تصادفات و بررسی راهکارها برای کاهش تلفات ناشی از آن نیاز به یک‌تلاش گروهی دارد که به مدد خردجمعی به‌دست می‌آید. محدودیت سرعت برای کاهش تلفات یوزپلنگ آسیاییوی همچنین به نقش ایمنی راه‌ها در تلفات جاده‌ای پرداخت و اضافه کرد: متاسفانه گاه شرایط ناایمن برخی از محورهای مواصلاتی کشور، اولین خطای رانندگان را تبدیل به آخرین خطای آنان می‌کند. ضمن اینکه به منظور تحقق این امر باید در اسرع‌وقت تجهیزات و امکانات و علائم هشداردهنده مورد نیاز در این محور نصب شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ابلاغ قانون جدید مدیریت بحران گفت: در این قانون ظرفیت‌های خوبی وجود دارد و نقش‌هایی به هلال‌احمر سپرده شده که می‌توانیم از این فرصت بهره ببریم و با دریافت اعتبار بیشتر پاسخ‌گویی مناسب‌تری داشته باشیم. وی تاکید کرد: سازمان امداد و نجات باید دارای نظمی باشد که زبانزد سایر ارگان‌ها باشد. انتظار پاسخ از هلال احمر با توجه به امکانات بالا استرئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: انتظار از جمعیت هلال احمر برای پاسخگویی بسیار بالا است اما امکاناتی که باید فراهم شود به اندازه این انتظارها نیست و این تفاوت انتظارات و امکانات چالش هایی را ایجاد می‌کند اما شما با صبوری و ایثار آن را جبران می‌کنید. وی گفت: سازمان امداد و نجات پیشانی جمعیت هلال احمر است. این طرح حتما در جمعیت هلال احمر مخالفی ندارد و البته زیرساخت هایی را هم نیاز دارد.
ایمناایمنا5 روز قبل
محمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی ‌جمعیت هلال احمر استان اصفهان ‌در حوادث هفته گذشته اظهار کرد: از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ شهریور ماه تعداد ۱۱۶ حادثه اتفاق افتاد که تعداد حوادث جاده‌ای ۴۸ مورد، ۳۵ مورد حوادث شهری، ۲۵ مورد خدمات حضوری، چهار مورد حوادث کارگاهی و صنعتی، حوادث ساحلی و دریای یک مورد، دو مورد حوادث کوهستانی و ریزش آوار ناشی از انفجار منزل مسکونی یک مورد به جمعیت هلال احمر استان اصفهان گزارش شده است. وی با بیان اینکه مجموع کل آسیب دیدگان حوادث هفته گذشته ۲۵۴ نفر بودند، گفت: خدمات امداد رسانی برای ۱۵۸ نفر درحوادث جاده‌ای، ۳۶ نفر درحوادث شهری، ۴۸ نفرخدمات حضوری، چهار نفر حوادث صنعتی و کارگاهی، حوادث دریایی و ساحلی دو نفر، کوهستان سه نفر و خدمات حضوری برای سه نفر در حوادث ریزش آوارا نجام شده است. معاون ‌جستجو و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان ‌با تاکید به اینکه تعداد کل نجات یافتگان ۱۱۰ نفر بودند، افزود: از این تعداد ۹۶ نفر نجات یافتگان حوادث برای تکمیل درمان ‌به بیمارستان انتقال پیدا کردند و تعداد ۱۴ نفر به صورت سرپایی ‌درمحل حادثه تحت درمان قرار گرفتند. محمدی تاکید کرد: درحوادث جاده‌ای هفته گذشته اسکان اضطرای برای تعداد ۳۵ نفر انجام شد که به دلیل نقص فنی خودروها و خواب آلودگی رانندگان در طول مسیر و مواردی ‌که از قبل هماهنگی صورت گرفته بود این اسکان‌های اضطراری در هفته گذشته انجام شده است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حمزه اسعدزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث یک هفته گذشته بیان کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر به ۳۹ مورد حادثه، خدمت ارایه کرده‌اند. وی افزود: از این تعداد ۲۸ مورد جاده‌ای، دو مورد حضوری، دو مورد مناسبتی و هفت مورد شهری بوده است. معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۸۱ نیروی هلال احمر در قالب ۹۷ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۱۱۶ خودروی امدادی در این حوادث به کارگیری شده است. اسعد زاده بیان کرد: طی هفته گذشته هشت مورد رها سازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است. اسعدزاده اظهار کرد: همچنین شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۲ سازمان امدادو نجات تماس گرفته یا به نزدیکترین پست امدادی مستقر در محل یا جاده مراجعه کنند.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سردار سیدتیمور حسینی پیش از ظهر امروز در حاشیه نشستی با مسؤولان انتظامی و پلیس راه استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: هدف‌گذاری پلیس راه کشور برای پایین آوردن شمار تلفات جاده‌ای در سال جاری، کاهش حدود ۱۲ درصدی تلفات حوادث رانندگی در راه‌ها در کشور بود که رقمی معادل دو هزار نفر می‌شد. وی تصریح کرد: آمارها تا ۲۲ شهریورماه امسال نشان می‌دهد خیلی نتوانسته‌ایم به این هدف‌گذاری نزدیک شویم؛ آمار کل جان‌باختگان ناشی از تصادف‌ها در کشور، نزدیک به ۶ هزار نفر بود و نسبت به سال گذشته، کاهش اندکی را از خود نشان می‌دهد. رئیس پلیس راه کشور بیان کرد: این آمارها خیلی با انتظار و توقع پلیس فاصله دارد و امیدواریم در شش ماهه دوم سال جاری، برنامه‌ هدف‌گذاری‌شده محقق شود. حسینی همچنین با اشاره به تلاش‌های پلیس در راستای کاهش تلفات حوادث جاده‌ای بیان کرد: باید بتوانیم تخلفات رانندگی را در محورهای مواصلاتی کنترل کنیم و در همین راستا، به‌زودی هوشمندسازی ثبت تخلفات رانندگی در محورهای مواصلاتی مهم و پرحادثه کشور تکمیل خواهد شد. رئیس پلیس راه کشور با اشاره به لزوم استفاده از تجهیزات هوشمند در مدیریت راه‌ها و ترافیک اظهار کرد: سیستم‌های کنترل هوشمند باید در جاده‌های کشور توسعه یابد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، موضوع تصادفات رانندگی و هزینه‌های بالای اقتصادی و اجتماعی آن، از اساسی‌ترین دغدغه‌های متخصصان و متولیان امور حمل‌ونقل و ترافیک است. در ایران اگرچه مطالعات اندکی در زمینه هزینه اقتصادی حوادث رانندگی انجام شده، با این حال همین مطالعات اندک نشان می‌دهند هزینه اقتصادی و اجتماعی تصادفات رانندگی سالانه به اندازه ۷ تا ۸ درصد تولید ناخالص داخلی کشورمان است. طبق این گزارش، هزینه اقتصادی و اجتماعی تصادفات رانندگی در سال ۹۰ حدود ۵۱٫۸ هزار میلیارد تومان یعنی معادل ۸ درصد تولید ناخالص داخلی آن سال برآورد شده است. افزایش ۳۱ هزار نفری مصدومان در یک‌سالدر کنار کشته‌شدگان حوادث رانندگی، مصدومان نیز بخش دیگری از آسیب‌های مادی و معنوی حوادث رانندگی هستند. به‌عبارت دیگر، در سال ۸۹ تعداد ۹٫۹ میلیون دستگاه، در سال ۹۲ تعداد ۱۱٫۵ میلیون دستگاه، در سال ۹۴ تعداد ۱۲٫۵ میلیون دستگاه، در سال ۹۵ تعداد ۱۳٫۸ میلیون دستگاه و در سال ۹۶ نیز تعداد ۱۴٫۷ میلیون دستگاه وسایل نقلیه موتوری فاقد بیمه در کشور تردد داشته‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
اعتمادآنلاین| آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن در خصوص ارتقا کیفیت خودرو و قطعات آن گفت: قطعه‌سازان ایرانی همان‌هایی هستند که برای لوگان، ال ۹۰، زانتیا، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۰۸ قطعه تولید می‌کنند. فعالان این حوزه توانستند قرارداد‌های زیادی با کمپانی‌های معروفی همچون رنو، پژو و سیتروئن امضا کنند و تبدیل به صادرکننده شوند. محبی‌نژاد با اشاره به نحوه محاسبه قیمت خودرو گفت: فقط در ایران، قیمت قطعات از قیمت فروش خودرو محاسبه می‌شود چون قیمت‌گذاری دستوری است در حالیکه در تمام دنیا قیمت یک کالا اعم از خودرو یا هر کالای دیگر از جمع نهاده‌های تولید مشخص می‌شود اما اینجا ابتدا قیمت خودرو مشخص می‌شود بعد خودروساز باید محاسبه کند که برای این ۱۳ هزار قطعه منفصله چقدر باید هزینه کند. وی افزود: به طور مثال در قطعات صداگیر و ایزولاسیون برای خودروی پراید که ۳۰ میلیون قیمت کارخانه‌ای است با خودرو پژو ۲۰۷ که نزدیک به ۱۰۰ میلیون است تفاوت وجود دارد. دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن خاطرنشان ساخت: اگر می‌خواهیم بحث کیفیت قطعات حل شود باید قیمت هر خودرو بر اساس قیمت تمام شده مواد اولیه مصرفی محاسبه شود، قیمت‌گذاری دستوری آفت این صنعت است، هر چند نمی‌توان منکر عواملی مانند بهره‌وری پایین و ضعف مدیریت شد.
ایلناایلنا6 روز قبل
آرش محبی‌نژاد دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص ارتقا کیفیت خودرو و قطعات آن گفت: قطعه‌سازان ایرانی همان‌هایی هستند که برای لوگان، ال ۹۰، زانتیا، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۰۸ قطعه تولید می‌کنند. فعالان این حوزه توانستند قرارداد‌های زیادی با کمپانی‌های معروفی همچون رنو، پژو و سیتروئن امضا کنند و تبدیل به صادرکننده شوند. وی ادامه داد: حالا با این تفاصیل اینکه قطعه‌سازان را متهم به کار بی‌کیفیت کنیم و توان آنها را زیر سوال ببریم نوعی خودزنی است. قطعه‌سازان ایرانی توان خودشان را نشان دادند که می‌توانند در چهارچوب استانداردهای بین‌المللی فعالیت کنند، بنابراین در این موضوع نوع سفارش مشخص کننده است. وی افزود: به طور مثال در قطعات صداگیر و ایزولاسیون برای خودروی پراید که ۳۰ میلیون قیمت کارخانه‌ای است با خودرو پژو ۲۰۷ که نزدیک به ۱۰۰ میلیون است تفاوت وجود دارد.
مهرمهر6 روز قبل
شترهای سرگردان مردم و به خصوص مسئولان این مناطق در شرق هرمزگان را کلافه کرده است. مردم از مسئولان شهرستان سیریک انتظار دارند، همان گونه که سایر مشکلات شهرستان را با حرکت جهادی و انقلابی رفع می‌کنند، موضوع شترهای سرگردان که به معضلی پایدار برای اهالی سیریک تبدیل شده نیز هر چه زودتر رفع شود. شترهای سرگردان ذبح می‌شوندکمالی اظهارداشت: شهرداری در بخش اجرایی مسئولیت‌های دارد، و از آنجاییکه باید پاسخگوی مردم باشیم از این رو نسبت به اجرای این بخشنامه بدون موضع گیری و یک جانبه نگری اقدام به جمع آوری و ذبح شترهای سرگردان از سطح شهر سیریک می‌کنیم. از شترداران تقاضا می‌شود با توجه به وجود حوادثی که شترهای سرگردان در شهرستان ایجاد می‌کنند، نسبت به نگهداری دامها و شترهای خود اقدام کنند. وی افزود: موضوع شترهای سرگردان که به معضلی پایدار برای اهالی سیریک بخصوص روستاها تبدیل شده است، قاتل جان شهروندان شده است.

:: شجاعی- تجمع اعتراضی در برلین

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از برلین، عده‌ای از هواداران محیط زیست از جمله دانش آموزان مقابل دفتر کار صدر اعظم آلمان دست به تظاهرات زدند. آن‌ها معتقدند ادامه استفاده از سوخت‌های فسیلی از جمله زغال سنگ در کشور‌های صنعتی از جمله آلمان زندگی را برای ساکنان زمین در سال‌های آینده سخت‌تر می‌کند. بنا به گزارش سازمان جهانی بهداشت سالانه حدود ۷ میلیون نفر در جهان به دلیل آلودگی هوا و غلظت ذرات معلق جان شان را از دست می‌دهند. آماری بیشتر از مرگ و میر ناشی از ابتلا به ایدز، سل، دیابت، و حوادث جاده‌ای. در سه سال اخیر انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در کشور‌های صنعتی و استفاده از زغال سنگ برای تامین انرژی به بیشترین میزان خود یعنی بیش از ۴۰ میلیارد تن در سال رسیده است. اتفاقی که باعث تغییرات اقلیمی، گرم شدن زمین، ذوب شدن یخ‌های قطب و سخت‌تر شدن زندگی انسان‌های بیشتر نقاط دنیا شده است.

به انتهای لیست رسیدید