حوادث جاده‌ای

حوادث جاده‌ای

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز – ایرنا – رییس فوریت‌های پزشکی و حوادث جاده‌ای مسجدسلیمان گفت: واژگونی سمند در این شهرستان بعد از ظهر روز پنجشنبه یک کشته و ۲ مصدوم برجای گذاشت. وی افزود: مصدومان این حادثه با همکاری هلال احمر به بیمارستان شفا منتقل شدند اما راننده به دلیل شدت جراحات در بیمارستان جان باخت. رییس فوریت‌های پزشکی و حوادث جاده‌ای مسجد سلیمان ادامه: وضعیت عمومی ۲ مصدوم دیگر مساعد گزارش شده است. مسجد سلیمان از شهرهای شمالی خوزستان است. برچسب‌هاواژگونی مسجدسلیمان تصادفات جاده‌ای خوزستان
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اصفهان تفاهم‌نامه «طرح اتصال دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد به مترو اصفهان» به امضای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و شهردار نجف‌آباد رسید. تفاهم‌نامه طرح اتصال دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد به مترو اصفهان از طریق قطار حومه‌ای نجف‌آباد - اصفهان با احداث دپوی اولیه و دو ایستگاه در اراضی دانشگاه، به امضای دکتر طهرانچی- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و محمد مغزی- نجف‌آبادی شهردار شهر نجف‌آباد رسید. با انعقاد این تفاهم‌نامه، حق بهره‌برداری بخشی از اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، با حفظ مالکیت به منظور احداث دپوی اولیه و دو ایستگاه قطار شهری نجف‌آباد - اصفهان در داخل دانشگاه به شهرداری نجف‌آباد واگذار می‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف اباد، براساس این تفاهم‌نامه، با افزایش ۷ کیلومتری مسیر خط ریلی قطار حومه‌ای نجف‌آباد - اصفهان و احداث دو ایستگاه و دپوی اولیه قطار، در ۳۷ هکتار از اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، این واحد به خط ۲ مترو اصفهان و در آینده نزدیک به شبکه ریلی راه‌آهن کشور متصل می‌شود. گفتنی است در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، عباس رضایی- استاندار اصفهان، ابوالفضل ابوترابی- نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، علی سروری مجد- مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نجفی -رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان وامیررضانقش- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد نیز حضور داشتند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بیت‌الله عبدالهی ظهر امروز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه بزرگراه اهر-هریس-تبریز تا نیمه اول سال آینده تکمیل می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر به دنبال آن هستیم تا قطعه سه کیلومتری گویجه بئل با اعتبار اولیه ۳۰ میلیارد تومانی به مناقصه برود. وی ادامه داد: در کنار این‌که مسائل مربوط به این بزرگراه از جمله تقاطع غیر همسطح مقابل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر را پیگیری می‌کنیم، پیگیر هستیم تا کمربندی جنوبی اهر نیز بین بزرگراه‌های تبریز و مشگین شهر به بزرگراه ارتقا یابد چون در برنامه وزارت راه گنجانده شده است. نماینده مردم اهر و هریس در ادامه از آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگراه اهر- مشگین شهر به طول ۱۸ کیلومتر و با اعتبار ۲۳ میلیارد تومان خبر داد و گفت: با ارتقا این جاده به بزرگراه از حوادث جاده‌ای و تلفات جانی کاسته و جاده‌ای ایمن در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. عبدالهی همچنین از آسفالت و اصلاح روکش آسفالت ۹۰ کیلومتر راه روستایی و بین شهری در شهرستان‌های اهر و هریس در سال‌جاری خبر داد و افزود: امسال ۴۵ کیلومتر راه روستایی در اهر آسفالت‌ریزی شد در حالی که به طور متوسط هر ساله تنها ۸ کیلومتر راه روستایی آسفالت‌ریزی می‌شد. وی اضافه کرد: امسال در شهرستان هریس نیز راه برخی از روستاها به طول ۲۰ کیلومتر آسفالت و عمدتا آسفالت ریزی‌ها در حوزه جاده‌های بین‌شهری به طول حدودا ۲۵ کیلومتر آسفالت شده است.
فارسفارس2 روز قبل
مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: طی روز‌های اخیر علاوه بر حوادث جاده‌ای، بر اثر بارش برف و کولاک ۱۲ مورد حادثه در راه‌های مواصلاتی مختلف استان به وجود آمده در این راستا ۴۵۶ نفر گرفتار شده بودند که به این افراد کمک رسانی شده است. سعید رهبرسوره امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: طی هفته جاری علاوه بر حوادث جاده‌ای بر اثر بارش برف و کولاک ۱۲ مورد حادثه در راه‌های مواصلاتی استان به وجود آمده و در این راستا ۴۵۶ نفر گرفتار برف شده بودند که به این افراد کمک رسانی شده است. وی افزود: جمعیت هلال احمر به عنوان سازمان امدادی پاسخگوی حوداث و سوانح بوده و ۲۴ ساعته در۲۰ پایگاه ثابت و موقت طی تماس با شماره تلفن ۱۱۲ آماده پاسخ گویی و ارائه خدمات است. مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی تصریح کرد: پایگاه‌های جاده‌ای جمعیت هلال احمر علاوه بر پاسخ‌گویی به حوادث جاده‌ای آمادگی اسکان اضطراری در شرایط خاص را داشته و در چند روز اخیر به‌ واسطه راه بندان، مسیرهای برف گیر پایگاه جاده‌ای هلال احمر به ۱۷ نفر اسکان اضطراری داده است. رهبر سوره اذعان کرد: طی چهار روز گذشته ۱۷ حادثه جاده‌ای رخ داده در این راستا ۶۱ نفر منجر به حادثه شده و ۱۰ نفر به مراکز درمانی انتقال پیدا کرده و مابقی به صورت سرپایی درمان شده است.
ایمناایمنا2 روز قبل
حوادث جاده‌ای روزانه ۴۵ تا ۵۵ کشته می‌گیردعین اله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اظهار کرد: روزانه بین ۴۵ تا ۵۵ نفر در تصادفات جاده‌ای کشور کشته و حدود یک هزار نفر نیز مجروح می‌شوند که از این تعداد ۱۰ درصد آنها ویلچری هستند. وی با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۲ درصد کشته‌های تصادف‌ها را کودکان تشکیل می‌دهند، افزود: حدود ۵۱ درصد کشته‌های ناشی از تصادفات در سرصحنه، هفت درصد در مسیر و مابقی در بیمارستان‌ها فوت می‌کنند. جان باختگان ایرانی سانحه هواپیمای اوکراینی شهید محسوب می‌شوندبنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: جان‌باختگان ایرانی سانحه هواپیمای اوکراینی در حکم «شهید» محسوب می‌شوند. در این حادثه دست‌کم ۶۰ نفر که بیشتر آنان کودک بوده‌اند دچار مصدومیت‌های تنفسی و التهاب پوستی شده و تحت درمان قرار گرفتند. طبق قوانین هواپیمایی، تخلیه سوخت هنگام فرود اضطراری امکانپذیر است اما تنها در مناطق تعیین شده و ارتفاع بالا انجام می‌شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۵ دی ۱۳۹۸, ۲۰:۱۵ / کد خبر:۷۸۸۶۳ با حضور استاندار اصفهان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور تفاهم نامه طرح اتصال دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد به متروی اصفهان به امضا رسید. ؛ به گزارش خبرگزاری صداوسیما، براساس این تفاهم نامه که بین دانشگاه آزاداسلامی و شهرداری نجف آباد منعقد شد این طرح از طریق قطار حومه‌ای نجف آباد -اصفهان با احداث دپوی اولیه و دو ایستگاه در ۳۷ هکتار اراضی دانشگاه اجراخواهد شد. استاندار افزایش ایمنی در حمل ونقل، کاهش حوادث جاده‌ای و همچنین کاهش هزینه‌های حمل ونقل باتوجه به تردد روزانه ۲۵هزار سفردر مسیر دانشگاه نجف آباد به اصفهان گفت: طول این مسیر ۳۰ کیلومتر است که ازشهرهای نجف آباد، گلدشت، کهریزسنگ، کوشک، درچه و خمینی شهر عبور کرده و در انتها به خط ۲ متروی اصفهان متصل می‌شود. پیام نجفی افزود: براساس این تفاهم نامه با افزایش ۷ کیلومتری مسیرخط ریلی قطار حومه‌ای نجف آباد، اصفهان و احداث و دو ایستگاه دپوی اولیه قطار در ۳۷ هکتار اراضی دانشگاه آزاد نجف آباد این واحد دانشگاهی به خط دو متروی اصفهان در آینده نزدیک به شبکه ریلی راه آهن کشور و قطار سریع السیر اصفهان- تهران متصل می‌شود. براساس این تفاهم نامه شهرداری مکلف است تا چهار سال آینده این طرح را اجرا و تکمیل کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: تصادف خودروی پراید و تریلی در محدوده صیادلر محور آستارا-اردبیل سبب مرگ راننده سواری شد. حسین خورشیدی روز سه شنبه اظهار کرد: حادثه، ظهر امروز روی داد و راننده پراید پس از انتقال به بیمارستان شهید بهشتی آستارا، به علت شدت جراحت وارده جان باخت. وی بیان کرد: علت حادثه، توسط پلیس راه در حال بررسی است و خدمات جمعیت هلال احمر آستارا تا پایان زمستان در محور آستارا – اردبیل با استقرار پنج امدادگر در پایگاه ثابت جاده‌ای ادامه دارد. وی با تاکید بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به مسافران توصیه کرد، در حوادث جاده‌ای با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند. شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و محور آستارا به اردبیل از مسیرهای پر تردد شمال کشور است.
ایمناایمنا3 روز قبل
محمد زمانی روز سه‌شنبه گفت: در پی اعلام حادثه، نجاتگران پایگاه امداد جاده‌ای ملااحمد نایین، در قالب اکیپ امدادی با یک دستگاه خودرو نجات به محل اعزام شدند. وی افزود: نجاتگران پس از رسیدن به محل حادثه، یک نفر مصدوم را رهاسازی کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند. زمانی، محل وقوع این حادثه را کیلومتر ۲۰ محور نائین به اردکان اعلام کرد. علت وقوع این حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است. شهرستان نایین با عبور روزانه بیش از ۲۵ هزار دستگاه خودروی سبک و سنگین در ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
برف واژه‌ای غریب برای مردمان کویرنشین خراسان جنوبی است مردمانی که خشکسالی‌های ۲۰ ساله را در کارنامه خود دارند و این خشکسالی‌ها، دشت‌های آنها را بلعیده و سبب فرونشست‌های عمیق شده است. چه زیباست وقتی کسی برف را می‌بیند و به یاد رحمت الهی و لطف خداوند می‌افتد و خدا را شکر می‌کند. وی با اشاره به اینکه امدادرسانی‌ها بیشتر جاده‌ای و بر اثر بارش برف بوده است اظهار داشت: ۱۰ راس گوسفند در نهبندان هم به علت ریزش آوار تلف شدند. معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی نیز از امدادرسانی امدادگراین این جمعیت به ۳۰۸ نفر طی سه روز گذشته خبر داد. معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی بیشتر حوادث این مدت را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های سربیشه، درمیان و قاین اعلام کرد.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۴ دی ۱۳۹۸, ۱۶:۵۵ / کد خبر:۷۸۸۳۳معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر اصفهان از آغاز جذب کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان و مناطق جنوبی کشور در پایگاه‌های هلال‌احمر اصفهان خبر داد و گفت: اولویت اصلی جمع‌آوری کمک‌های نقدی است. داریوش کریمی اظهار کرد: به دنبال پیام مقام معظم رهبری مبنی بر یاری‌رسانی به هم‌وطنان در معرض سیل در استان سیستان و بلوچستان و مناطق جنوب شرق کشور، تمامی شعب هلال‌احمر در استان اصفهان از امروز آماده دریافت کمک‌های مردمی است. او با بیان اینکه اولویت اول جذب کمک‌های نقدی است، افزود: مردم می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۵۴*۱۱۲* و یا از طریق شماره‌حساب ۵۲۶۳۶۳۶۳۵۳ نزد بانک ملت شعبه امام علی (ع) بنام سیل‌زدگان، کمک‌های نقدی خود را واریز کنند تا مستقیما برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان صرف شود. کریمی با اشاره به اینکه از امروز تا دو هفته دیگر امکان جذب کمک‌های مردمی در شعب هلال‌احمر فراهم است، اعلام کرد: دو تیم عملیاتی هلال‌احمر اصفهان آماده هستند که در صورت نیاز به مناطق سیل‌زده اعزام شوند، همچنین پشتیبانی هلال‌احمر اصفهان نیز آماده امدادرسانی است. او مجموع حادثه دیدگان در این حوادث را ۶۷۴ نفر اعلام کرد و افزود: کل آسیب دیدگان ۶۷۱ نفر و مصدومان ۴۹ نفر بودند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول: پیام خوزستان - دزفول - سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: صنوف مزاحم از جمله نمایشگاه‌های خودرو و بنکداری‌ها بدلیل ایجاد مزاحمت ترافیکی باید از سطح شهر دزفول خارج و به شهرک‌هایی در اطراف شهر مستقر شوند. وی به کمبود تجهیزات در شهر و مبادی ورودی و خروجی دزفول اشاره کرد و ادامه داد: نبود پایش تصویری و کمبود علائم هشداردهنده در شهر دزفول از مشکلات ترافیکی این شهر می‌باشند. ۹۶ نفر در تصادفات دزفول جان باختندمعاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول نیز در این نشست اظهارداشت: ۹۶ نفر در ۹ ماه نخست امسال در تصادفات شهرستان دزفول جان باخته‌اند. محمدعلی دوایی فر از آمادگی شهرداری برای اختصاص زمین برای خارج کردن نمایشگاه‌های خودرو و مشاغل مزاحم از سطح شهر دزفول خبر داد و بیان کرد: شهرداری دزفول سرمایه‌گذار هم درنظر دارد و درصورت تایید زمین‌ها از سوی شورای ترافیک این کار را آغاز می‌کند. برچسب‌هادزفول کاهش تصادفات تصادفات جاده‌ای فرمانداری دزفول
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/اصفهان معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان از آغاز جذب کمک‌های مردمی برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان و مناطق جنوبی کشور در پایگاه‌های هلال احمر اصفهان خبر داد و گفت: اولویت اصلی جمع آوری کمک‌های نقدی است. داریوش کریمی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: دنبال پیام مقام معظم رهبری مبنی بر یاری رسانی به هموطنان در معرض سیل در استان سیستان و بلوچستان و مناطق جنوب شرق کشور، تمامی شعب هلال احمر در استان اصفهان آماده دریافت کمک‌های مردمی است. وی با بیان اینکه اولویت اول جذب کمک‌های نقدی است، افزود: مردم می‌توانند از طریق شماره گیری کد دستوری #۵۴*۱۱۲* و یا از طریق شماره حساب ۵۲۶۳۶۳۶۳۵۳ نزد بانک ملت شعبه امام علی (ع) بنام سیل زدگان، کمک‌های نقدی خود را واریز کنند تا مستقیما برای کمک رسانی به سیل زدگان صرف شود. ، چون در هنگام توزیع اقلام باید حرمت سیل زدگان عزیز حفظ شود و خدای ناکرده باعث رنجش خاطر آنها نشود. کریمی با اشاره به اینکه از امروز تا دو هفته دیگر امکان جذب کمک‌های مردمی در شعب هلال احمر فراهم است، اعلام کرد: دو تیم عملیاتی هلال احمر اصفهان آماده هستند که در صورت نیاز به مناطق سیل زده اعزام شوند، همچنین پشتیبانی هلال احمر اصفهان نیز آماده امدادرسانی است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدولی روزبهان در نشست ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر نوروز ۹۹ با اشاره به رشد ۱۳ درصدی جذب گردشگر داخلی و خارجی در نوروز ۹۸ اظهار کرد: حضور گردشگران در استان گیلان و این منطقه در افزایش درآمد بخش خصوصی و جوامع محلی منطقه و استان بسیار تأثیر گذار بوده و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در کنار بهره گیری از مواهب طبیعی موجب افزایش جذب گردشگران داخلی و خارجی در سطح استان و منطقه آزاد انزلی خواهد شد. وی تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی باید به عنوان یک الگو برای گردشگران و فعالان حوزه خدماتی، در زمینه جذب گردشگر، ایجاد زیرساخت‌های تفریحی، ارائه خدمات بهینه، حفظ نظافت و ارتقاء شاخص‌های امنیت معرفی شود و برای حفظ این شاخص‌ها در کل محدوده منطقه آزاد انزلی باید تلاش کرد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تقدیر از فعالیت‌های نیروهای انتظامی، هلال احمر، شبکه بهداشت و سایر دستگاه‌های خدمات رسان خواستار فعالیت بیشتر این دستگاه‌ها در ایام نوروز شد و افزود: با تلاش‌های اعضای ستاد خوشبختانه در ایام نوروز ۹۸خدمات مناسبی به گردشگران نوروزی ارائه شد که منجر به کاهش حوادث جاده‌ای شد. امیدوارم در نوروز ۹۹ نیز تلاش‌های ستاد خدمات سفر این منطقه، منجر پاکیزگی محیط زیست، حفظ امنیت و سلامت و افزایش ورود گردشگران شود. انتهای پیام/
مهرمهر4 روز قبل
حمزه اسعدزاده در گفت و گو با مهر اظهار داشت: از ابتدای آماده باش نیروهای امدادی تاکنون امدادگران هلال احمر استان به ۳۲۷ نفر در ۶۰ مورد حادثه خدمات امدادی ارائه کردند. وی با بیان اینکه ۴۸ درصد این حوادث مربوط به برف و کولاک بوده است، بیان کرد: ۲۲ درصد نیز حوادث جاده‌ای، ۱۸ درصد سیل و آبگرفتگی و ۱۲ درصد نیز سایر حوادث بوده است. معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی، بیشتر حوادث این مدت را به ترتیب مربوط به شهرستان‌های درمیان، سربیشه و قائن اعلام کرد. وی با اشاره به بکارگیری ۷۲ دستگاه خودروی امدادی برای امدادرسانی به این حوادث، بیان داشت: با خروج سامانه بارشی از استان آماده باش پایگاه‌های امدادی نیز لغو شده است. معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی همچنین به وقوع سیل و آب‌گرفتگی در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: به منظور تامین نیازهای مردم آسیب‌دیده از سیل در استان سیستان و بلوچستان، جمعیت هلال‌احمر این استان اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم نوعدوست کشورمان برای هموطنان خود در سیستان و بلوچستان کرده است.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، محمدباقر محمدی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان در گفتگویی به اهم اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده جمعیت هلال‌احمر در استان پرداخت که مشروح آن ازنظر خوانندگان محترم می‌گذرد: شرایط ناوگان جمعیت هلال‌احمر کردستان چگونه است؟ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان به شرایط سخت توپوگرافی در استان کردستان اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط خاص توپوگرافی در استان درزمینهٔ امدادرسانی مشکلات خاصی وجود دارد و به همین دلیل امدادرسانی و خدمات در کردستان با سایر استان‌ها متفاوت است. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تعداد نیرو‌های عملیاتی آموزش‌یافته و تخصصی به کار گرفته‌شده جهت امدادرسانی به این حوادث را هزار و ۶۹ نفر در قالب ۱۴۱ تیم عملیاتی بیان کرد و گفت: تیم‌های عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ۵ نفره و تیم‌های ارزیابی نیز ۳ نفره هستند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اجرای این طرح را جزو برنامه‌های کلان جمعیت هلال‌احمر کردستان عنوان کرد و افزود: ما معتقدیم هر جا مردم خود آموزش‌دیده باشند به‌عنوان نخستین امدادرسان‌ها نقش بسزایی در کمک‌رسانی‌ها ایفا می‌کنند و خود امدادی خانواده‌های روستایی در بحران می‌توانند موجب کمک به هلال‌احمر باشد. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان یادآور شد: ۹ هزار و ۲۲ نفر از اعضای کانون جوانان جمعیت هلال‌احمر را مرد و مابقی را زن تشکیل داده است. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تعداد جلسات فیزیوتراپی برگزارشده در ۹ ماه نخست سال جاری را ۷ هزار و ۶۸۲ جلسه بیان کرد و یادآور شد: در این مدت به ۳۵۱ نفر خدمات فیزیوتراپی ارائه‌شده است.
ایرناایرنا5 روز قبل
وجود جاده‌های دوخطه عامل بروز تصادفرئیس پلیس راه لرستان نیز می‌گوید: یکی از عوامل تصادفات جاده‌ای و افزایش آمار فوت شدگان، وجود جاده‌های دو خطه در استان است. محمدرضا نیکبخت اظهار داشت: اکنون ۷۱ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای در لرستان فعال است که شامل ۲۸ پایگاه شهری و ۴۳ پایگاه جاده‌ای می‌باشد. کاهش تصادفات جاده‌ای با حذف نقاط پرخطراستاندار لرستان نیز می‌گوید: شناسایی و حذف نقاط پرخطر در میزان کاهش تصادفات جاده‌ای لرستان موثر است. سید موسی خادمی اظهار داشت: سال گذشته شاهد چشمگیر کاهش تلفات جاده‌ای بودیم اما متاسفانه امسال این آمار افزایش یافته است. استاندار لرستان افزایش پایگاه و تعداد آمبولانس همچنین بالگرد اورژانس را در کاهش تلفات جاده‌ای اثرگذار دانست و گفت: ایجاد ۳۲پایگاه اورژانس جاده‌ای در دستور کار است.
همشهریهمشهری5 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، روزنامه محلی آفتن‌پستن نروژ همزمان با نخستین روزهای سال ۲۰۲۰ آمار قربانیان حوادث رانندگی و ترافیکی سال گذشته را در این کشور منطقه اسکاندیناوی منتشر کرد. برای نخستین بار در تازیخ، هیچ قربانی زیر ۱۶ سال در سراسر نروژ بین کشته‌های حوادث ترافیکی وجود نداشت. هر چند در دیگر مناطق و شهرهای نروژ جز پایتخت آمار قربانیان نسبت به سال ۲۰۱۸ اندکی افزایش یافت و از ۱۰۸ به ۱۱۰ رسید. پیش از این آمار کمترین قربانیان حوادث جاده‌ای در اسلو مربوط با سال ۲۰۱۷ با سه کشته بود. آمار و ارقام اداره راه‌های عمومی نروژ نشان می‌دهد تعداد کشته‌های حوادث رانندگی در اسلو در ۵۰ سال اخیر به شدت کاهش یافته و از ۴۱ مرگ سال ۱۹۷۵ به یک مرگ رسیده است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: از۱۸ تا ۲۱ دی‌ماه ۵۲ نفر دچار حادثه شدند که ۳ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۳ نفر به صورت سرپایی درمان شدند. سید احمد مرتضوی‌فرد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از ۱۸ تا ۲۱ دی‌ماه ۱۲ مورد حادثه در استان رخ داده که از این تعداد ۵ مورد مربوط به برف و کولاک، ۵ مورد حوادث جاده‌ای و ۴ مورد شهری بوده است. وی افزود: در این حوادث ۵۲ نفر دچار حادثه شدند که ۳ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۳ نفر به صورت سرپایی درمان شدند. مرتضوی‌فرد بیان کرد: در این حوادث ۱۹ تیم عملیاتی در قالب ۶۰ نیروی جمعیت هلال احمر به حادثه‌دیدگان امدادرسانی کردند، همچنین ۱۵ دستگاه آمبولانس و خودروی ست نجات در این حوادث امدادرسانی کردند. وی خاطرنشان کرد: بیشتر امدادرسانی‌ها در شهرستان‌های کوهرنگ، کیار، شهرکرد و لردگان بوده است.
دنیای خودرودنیای خودرو6 روز قبل
پرونده سقوط اتوبوس به دره بسته شده است و این جعبه‌ سیاه هواپیما نیز روز جمعه باز شده است تا اطلاعات آن رمزگشایی شود. این هواپیما ساعت ۶٫۱۸ دقیقه در صباشهر از توابع استان تهران سقوط کرد. بر اساس گزارش‌های منتشرشده از ۱۷۶ مسافر هواپیمای بوئینگ، ۱۴۷نفر ایرانی، ۱۲نفر شهروند افغانستان، ۴نفر شهروند سوئد، ۲نفر شهروند اوکراین و ۲نفر شهروند کانادایی بودند. توضیحات رئیس سازمان هواپیماییروز گذشته جعبه‌سیاه باز شد و رئیس سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد ایران توانایی استخراج اطلاعات جعبه سیاه را دارد. او گفت اوکراینی‌ها باید بیمه‌ نامه هواپیما را به ایران تحویل دهند و بر اساس آن خسارت‌ها را در نظر خواهیم گرفت.
مهرمهر6 روز قبل
محمد شفیعی در این جلسه اظهار داشت: سال قبل در ایام نوروز کمیته‌های سفر تلاش زیادی کردند و امسال هم آماده همکاری هستیم تا کارها بخوبی اجرایی شود. فرماندار قزوین تصریح کرد: در بوستان ملی باراجین با همکاری شهرداری قزوین ۷ برنامه شاد و جذاب را تدارک دیده‌ایم و. در کنار آن یک برنامه گردشگری ورزشی بین المللی داریم که با حضور ۱۱ کشور جهان برگزار خواهد شد که در محل دریاچه اوان برنامه جذاب ماهیگیری ورزشی هم پیش بینی شده که با محور میراث فرهنگی اجرا خواهد شد. سرهنگ نصرالله بیگلری رئیس پلیس راه استان قزوین هم گفت: ماده گشت‌های مشترک با اداره راهداری و سایر دستگاه‌های خدمات رسان هستیم. وی اضافه کرد: در تبلیغات در جاده‌ها با کمک راهداری و شهرداری‌ها، نشریات، خبرگزاری‌ها لازم است نقش پر رنگی در معرفی گردشگری استان داشته باشیم.
مهرمهر6 روز قبل
محمد رحیم شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اطلاعیه سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به استان از عصر روز پنج شنبه ۵۲ پایگاه ثابت و موقت این جمعیت در حالت آماده باش قرار گرفتند. وی با بیان اینکه در این مدت به هشت مورد حادثه توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر استان امداد رسانی شده است بیان کرد: از این تعداد پنج مورد حادثه جاده‌ای بود که در این حوادث به ۶۶ نفر امدادرسانی شده است‌. مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: بیشتر حوادث جاده‌ای این مدت متأثر از شرایط جوی حاکم بر استان بوده است. شهریاری بیان داشت: همچنین در این مدت به هفت نفر گرفتار در سیل و یک نفر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی شده است. وی عنوان داشت: برای امدادرسانی به این حوادث ۱۲ تیم عملیاتی به تعداد ۲۷ نفر به محل حادثه اعزام شدند.
ایمناایمنا6 روز قبل
محمد ‌محمدی ‌در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا ‌در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ‌درحوادث ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعته گذشته سه ‌مورد عملیات برف و کولاک و دو مورد حوادث جاده‌ای به هلال احمر اصفهان گزارش شد ‌که در مجموع ۹ نفر مصدوم شدند ‌و شش نفر از مصدومان برای ‌تکمیل درمان به بیمارستان منتقل شدند. وی ‌با ‌تاکید ‌به ‌اینکه ‌امداد ‌رسانی ‌نجاتگران ‌اصفهانی ‌به ۴۰۵ نفر حادثه ‌دیده ‌در عملیات ‌امدادی در طی ۲۴ ساعت ‌گذشته ‌بوده ‌است، ‌گفت: ‌در این ‌عملیات ‌امدادی ‌تعداد ‌پنج ‌نفر هم اسکان اضطراری ‌داشتند ‌که ‌این افراد ‌بعد از دریافت ‌خدمات ‌در پایگاه‌های امداد ‌و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان ‌مستقر شدند. رئیس ‌جستجو و نجات ‌جمعیت هلال احمر استان اصفهان ‌با اشاره ‌به اینکه ‌این امدادرسانی ‌ها بیشتر در شهرستان اردستان بوده است، اظهار کرد: تعداد ۱۵ تیم عملیاتی ‌در امداد رسانی ‌به ‌حادثه ‌دیدگان ‌حوادث جاده‌ای در ۲۴ ساعت ‌گذشته ‌پاسخگو بودند ‌و تعداد ۷۸ نفر نیروهای ‌عملیاتی نجات ‌گر با اعزام ۱۴ آمبولانس ‌در این عملیات ‌های امداد ‌و نجات حضور فعال ‌داشتند.
رکنارکنا6 روز قبل
به گزارش رکنا، ایوب کرد افزود: توصیه می‌شود هم استانی هایی که در مناطق روستایی اطراف تفتان زندگی می‌کنند، با حفظ آرامش و رعایت نکات ایمنی از تردد در مسیر‌های روستایی کوهستانی به طور جدی اجتناب کنند و بروز هرگونه حوادث جاده‌ای مراتب را به شماره‌های ۱۴۱ و ۳۱۴۱ اطلاع دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا1 هفته قبل
بنا بر اعلام مرکز اورژانس و جمعیت هلال احمر استان مازندران مجروحین حادثه واژگونی اتوبوس به بیمارستان‌های شهرهای زیراب، قائمشهر و ساری منتقل شدند. علاوه بر این، پزشکی قانونی استان مازندران اعلام کرد که تمامی سرنشینان اتوبوس از اهالی استان گلستان بودند که از تهران به سمت این استان در حال حرکت بودند. مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران نیز در مورد تعداد جان باختگان حوادث جاده استان گفت: در ۹ ماه امسال ۴۹۵ نفر در جاده‌های مازندران بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند. قدمی همچنین به شرایط کنونی جاده سوادکوه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آرامش در تمامی جاده‌های مازندران برقرار است. وی با بیان اینکه جاده‌های مازندران و ایران با استاندارهای جهانی فاصله محسوسی دارند، گفت: اما در مقایسه با دیگر مناطق کشور مازندران از شرایط خوبی برخودار است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به آمار ۶۵۰ نفری کشته شدگان حوادث جاده‌ای در این استان نسبت به وضعیت جاده‌های استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، حمزه قادری نماینده مردم سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود گفت: من به نمایندگی از جامعه استان سیستان و بلوچستان شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را به عموم آزادی‌خواهان جهان تبریک و تسلیت می‌گویم. وی ادامه داد: در هر ماه حدود ۴۰ نفر در جاده‌های استان سیستان و بلوچستان قربانی می‌شوند و نماینده مجلس شورای اسلامی در این استان نیز قربانی همین حوادث رانندگی شد. جاده‌های استان سیستان و بلوچستان از حیث استاندارد در آخرین رتبه کشوری قرار دارند که از شمال تا جنوب آن به وسعت ۱۲۰۰ کیلومتر تنها ۲۷۲ کیلومتر بزرگراه وجود دارد و این بزرگراه نیز تنها در شمال استان واقع شده است. به شکلی که جاده‌های استان سیستان و بلوچستان به قتلگاه جوانان، نخبگان و زنان و کودکان تبدیل شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
بنا بر اعلام مرکز اورژانس و جمعیت هلال احمر استان مازندران مجروحین حادثه واژگونی اتوبوس به بیمارستان‌های شهرهای زیراب، قائمشهر و ساری منتقل شدند. حوادث جاده‌ای در مازندران به هفته سوم دی ماه ختم نمی‌شود، زیرا امسال نیز جاده‌های استان همانند و حتی بیشتر از سال قبل قربانی گرفتند. مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران نیز در مورد تعداد جان باختگان حوادث جاده استان گفت: در ۹ ماه امسال ۴۹۵ نفر در جاده‌های مازندران بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند. وی با بیان اینکه جاده‌های مازندران و ایران با استاندارهای جهانی فاصله محسوسی دارند، گفت: اما در مقایسه با دیگر مناطق کشور مازندران از شرایط خوبی برخودار است. برچسب‌هاسقوط هواپیما حوادث رانندگی اتوبوس مازندران حوادث قاسم سلیمانی
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی به درگذشت نماینده شهرستان ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: این نماینده که از سرمایه‌های اجتماعی استان سیستان و بلوچستان بود به دلیل سانحه رانندگی جان خود را از دست داد. درگذشت این نماینده را نیز به مردم ایران تسلیت میگویم. نماینده مردم سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: در هر ماه حدود ۴۰ نفر قربانی جاده‌های استان سیستان و بلوچستان می‌شوند و امروز نماینده مجلس شورای اسلامی هم قربانی این حادثه شده است. قادری افزود: جاده‌های استان سیستان و بلوچستان از حیث استاندارد جاده‌ای در آخرین رتبه کشوری قرار دارد که از شمال تا جنوب آن که وسعت ۱۲۰۰ کیلومتری دارد، فقط ۲۷۲ کیلومتر بزرگراه وجود دارد که در شمال استان واقع شده است. حتی می‌توان گفت جاده‌های ترانزیتی این استان هیچ فرقی با جاده‌های روستایی ندارد.
فارسفارس1 هفته قبل
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها گفت: در سال گذشته حدود ۱۱۰۰ نفر بر اثر سوانح جاده‌ای در استان جان خود را از دست دادند و در چند ماهه امسال هم تعداد ۶۵۰ نفر در همین خصوص جان باختند. نماینده مردم سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: در هر ماه حدود ۴۰ نفر قربانی جاده‌های استان سیستان و بلوچستان می‌شوند و امروز نماینده مجلس شورای اسلامی هم قربانی این حادثه شده است. قادری خاطرنشان کرد: جاده‌های استان سیستان و بلوچستان از حیث استاندارد جاده‌ای در آخرین رتبه کشوری قرار دارد که از شمال تا جنوب آن که وسعت ۱۲۰۰ کیلومتری دارد، فقط ۲۷۲ کیلومتر بزرگراه وجود دارد که در شمال استان واقع شده است. نماینده مردم سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد در سال ۹۷ حدود ۱۱۰۰ نفر بر اثر حوادث جاده‌ای در استان جان خود را از دست داده‌اند و در ۹ ماهه امسال هم تعداد ۶۵۰ نفر کشته شده‌اند. چه کسی باید الان پاسخگوی این حجم از کشته‌ها و زخمی‌ها در جاده‌های استان باشد و جاده‌های استان قتلگاه جوانان، نخبگان، زنان و همین‌طور کودکان شده است.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
سال ساخت هواپیما ۱۹۴۵ بود اما به شکل مرتب و همیشگی در خطوط هوایی لیزر فعالیت و پرواز می‌کرد. سومین حادثه مرگبار سال روز پنج می‌در شلوغ‌ترین فرودگاه مسکو رخ داد. از ۹۳ مسافر و خدمه این پرواز فقط ۱۲ نفر کشته شدند. سال کذشته فقط یک حادثه هوایی مرگبار در هر ۵٫۵۸ میلیون پرواز رخ داد و ۲۵۱ کشته برجای گذاشت. این آمار و ارقام نصف حوادث و کشته‌های سال ۲۰۱۸ و البته بسیار بیش از سال ۲۰۱۷ بود که در دو حادثه ۱۳ نفر کشته شدند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
‏روزهای آماده‌باش هلال‌احمر خراسان‌جنوبیمحمد رحیم شهریاری، رئیس جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی از پرکارترین مدیران هلال‌احمری در هفته اخیر بود. استانش در ‏هفته اخیر زلزله، تصادف، بارندگی شدید و هشدار جدی برای سیلاب را تجربه کرده است. ‏همچنین خراسان جنوبی از استان‌هایی بود که در سه ماه نخست‌سال ٩٨ درگیر وقوع سیل بود. دو نفر اپراتورند و مسئول گرفتن تماس از مردم برای حوادث و گرفتن آمار از ‏پایگاه‌های خودمان در کل خراسان جنوبی. نیروهای جمعیت هلال‌احمر هم باید در تمام جاده‌ها حضور داشته ‏باشند، به همین دلیل تماس‌های ما هم بالا می‌رود.

به انتهای لیست رسیدید