حوزه تربیتی

حوزه تربیتی

فارسفارس14 ساعت قبل
گروه اجتماعی خبرگزاری فارس سمیرا خباز: هفته ملی کودک فرصتی برای پرداختن به وضعیت «مهدهای کودک» است. اما به‌رغم اهمیت این عرصه از نظر اسلام و صاحب‌نظران هنوز مهدهای کودک در کشور با خلأ جدی سیاست‌گذاری مواجهه هستند. خانی: مهدهای کودک با خلأ جدی سیاست‌گذاری مواجهه هستند و این موضوع چالش جدی را در مدیریت مهدها ایجاد کرده است. اعتقاد اصلی ما این است که تا حال حاضر در حوزه کودک کارنامه موفقی نداشته‌ایم و به دغدغه‌های مقام معظم رهبری کمتر پرداخته شده است؛ نظرات ایشان در حوزه کودک آنقدردلسوزانه است که نمی‌توان تصور کرد. ایشان می‌گویند کسانی که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند اگر از خواب خود هم بزنند دور از انتظار نیست.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
بی تردید یکی از ریشه‌های پرخاشگری همین خشمی است که به طور طبیعی در همه افراد وجود دارد. در کنار عدم مدیریت صحیح استرس‌ها و هیجانات و نداشتن مهارت‌های ارتباطی، مسائل دیگری را مثل مشکلات اقتصادی، ناکامی‌ها و نارضایتی از فضای پیرامونی و تبعیض‌هایی که در جامعه وجود دارد هم می‌توانند در بروز این رفتارهای پرخاشگرانه ازقبیل نزاع دخیل باشند. در کنار این‌ها بایستی به کاهش سطح آستانه تحمل افراد به عنوان عامل مهم دیگری در بروز نزاع و پرخاشگری توجه کرد. در این سالها بنابه دلایل مختلفی هیجانات بعضی افراد به درستی مدیریت نشده و روی هم تلنبار شده است. ممکن است خیلی از این ناکامی‌ها نتیجه بیکاری، فقر و مشکلات اقتصادی باشد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان صبح شنبه در صحبگاه مشترک به مناسبت هفته نیروی انتظامی نیاز جامعه را امنیت اجتماعی برشمرد و گفت: بخش عمده مسئولیت ایجاد این امنیت اجتماعی روی دوش نیروی انتظامی است. استاندار مازندران با تقدیر از تلاش‌های نیروی انتظامی در ایجاد امنیت و آرامش در استان گفت: در حوزه اقتصادی امنیت مطلوبی برای کارآفرینان فراهم شده و در سایر حوزه‌ها نیز اوضاع امنیت در استان مطلوب است و زمانی می‌توانیم به توسعه فکر کنیم که امنیت وجود داشته باشد. حسین زادگان با بیان اینکه اراده وعزم مشترک در همه مردم وجود دارد گفت: باید به سمتی رویم که در ترازی قرار گیریم که شان مردم استان باشد. استاندار مازندران با عنوان اینکه در کشور با تحریم و مزاحمت‌های استکبار جهانی مواجه هستیم ادامه داد: دشمنان درپی ایجاد بی ثباتی در جامعه هستند و تحریم‌های اقتصادی از جمله شیوه‌های آنان به شمار می‌رود. وی با اظهار اینکه پلیس به هراندازه مردم محور، اجتماع محور و هوشمند باشد در جلب اعتماد عمومی موفق‌تر خواهد بود گفت: این امر ضریب امنیتی را ارتقاء می‌دهد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
استاندار مازندران: پیام مازند - ساری - استاندار مازندران، امنیت را نیاز ضروری جامعه برشمرد و گفت: امنیت مطلوبی در حوزه‌های مختلف در استان ایجاد شده است. به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان صبح شنبه در صحبگاه مشترک به مناسبت هفته نیروی انتظامی نیاز جامعه را امنیت اجتماعی برشمرد و گفت: بخش عمده مسئولیت ایجاد این امنیت اجتماعی روی دوش نیروی انتظامی است. استاندار مازندران با تقدیر از تلاش‌های نیروی انتظامی در ایجاد امنیت و آرامش در استان گفت: در حوزه اقتصادی امنیت مطلوبی برای کارآفرینان فراهم شده و در سایر حوزه‌ها نیز اوضاع امنیت در استان مطلوب است و زمانی می‌توانیم به توسعه فکر کنیم که امنیت وجود داشته باشد. حسین زادگان با بیان اینکه اراده وعزم مشترک در همه مردم وجود دارد گفت: باید به سمتی رویم که در ترازی قرار گیریم که شان مردم استان باشد. استاندار مازندران با عنوان اینکه در کشور با تحریم و مزاحمت‌های استکبار جهانی مواجه هستیم ادامه داد: دشمنان درپی ایجاد بی ثباتی در جامعه هستند و تحریم‌های اقتصادی از جمله شیوه‌های آنان به شمار می‌رود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
استاندار گیلان فعال سازی شورای فرهنگی در بخشداری‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: همه بخش‌ها باید در حوزه فرهنگ مشارکت موثر داشته باشند. به گزارش ایسنا، ارسلان زارع امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار کرد: گیلان به سبب داشتن مردمانی نجیب همواره در موضوعات فرهنگی و اجتماعی به ویژه پس از پیروزی انقلاب در زمینه‌های گوناگون از جمله دفاع مقدس جزء استان‌های پیشرو بوده است. نماینده عالی دولت در گیلان گفت: استان گیلان همچون دیگر استان‌ها از حیث آسیب‌های اجتماعی با موضوعاتی مواجه است که بررسی و چاره اندیشی برای آن‌ها از وظایف این شوراست. زارع ادامه داد: خوشبختانه در برخی از شاخص‌های آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق و چند مورد از مصادیق مواد مخدر شاهد بهبود و اثربخشی تصمیمات بودیم. وی فعال سازی شورای فرهنگی در بخشداری‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: همه بخش‌ها باید در حوزه فرهنگ مشارکت موثر داشته باشند.
ایمناایمنا2 هفته قبل
حامده نکوفال در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: مسابقات بانوان با این حال که سال‌ها بعد از مسابقات آقایان شروع روند روبه رشدی داشته است این مسابقات برای بانوان با رشته‌های محدودی همچون حفظ سوره‌ای شروع شد و به گستردگی مسابقات آقایان نبود اما امروز رشته‌های بانوان و آقایان با هم برابر و مشابه است. نکوفال در تشریح این موضوع گفت: مشغله‌های بانوان به دلیل حضور در خانواده بیشتراست و به همین دلیل مسابقات به دو بخش تقسیم شد که بخش معارفی و رشته‌های دعاخوانی و تواشیح در قم برگزار شد و این دسته شرکت‌کنندگان دیگر به اصفهان نمی‌آیند. سطح مسابقات امسال تقویت شده استوی در خصوص سطح مسابقات تصریح کرد: سطح مسابقات بسیار تقویت شده چرا که افراد خواهان رتبه در سطح کشوری مجبور به آمادگی خود است تا بتواند با بهترین‌های کشور رقابت کند اما در شهرستانی و استانی موضوع متفاوت است. نکوفال نقش زنان را در ترویج فرهنگ قرآنی بسیار موثر دانست و افزود: تفاوتی که زنان با مردان دارند این است که مردان تنها در صورت مربی شدن به حوزه تربیتی وارد می‌شوند اما زنان ناخودآگاه و از ابتدا در عرصه تربیت حضور دارند و حداقل این نقش را به عنوان مادر، خواهر یا همسر در خانواده خود ایفا می‌کنند و به دلیل اینکه زنان ستون تربیتی جامعه هستند نقش پررنگ‌تری در تربیت و ترویج فرهنگ قرآنی دارند چرا که همه این زنان مادر هستند و فرزندان مادرانی که با قرآن انس دارند قطعا با دیگر مادران متفاوت خواهند بود. گفتنی است چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم از ۶ تا ۱۱ مهر ماه در بخش برادران و از ۱۱ تا ۱۹ مهر ماه در بخش خواهران به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
آگاهی از این توجه، آغاز سال تحصیلی جدید و حضور دوباره دانش آموزان در اجتماع بهانه‌ای شد تا گفت‌وگوی با حمیدرضا شیخ‌الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش قم داشته باشیم. بعضی از مدارس شهریه‌ای را مشخص کرده‌اند که ما سعی داشته‌ایم خانواده‌های که مشکلات اقتصادی دارند را در نظر بگیریم. برای مدارسی مانند نمونه دولتی، شاهد، تیزهوشان و مدارس هیئت‌امنایی هزینه‌ای مصوبه شده که اولیا باید بپردازند اما تأکید شده که اجباری وجود نداشته باشد. تسنیم: آیا استان قم با کمبود نیرو مواجه است؟ دو هزار نیرو در استان کمبود داریم که سعی شده با حق‌التدریسی‌ها جبران شود. تسنیم: رتبه علمی استان قم در کشور را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آموزش و پرورش استان قم چند سال اخیر جایگاه خوبی را در کشور داشته، در امتحانات نهایی سال ۹۸ استان قم در معدل کتبی رتبه ۵ را کسب کرده و در کنکور سراسری ۵ رتبه زیر ۱۰۰، ۴۰۴ رتبه زیر ۳ هزار و رتبه ۱۱ رشته تجربی برای استان قم ثبت‌شده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: این معاونت در رابطه با معلم ورزش کمبود ندارد. این مسئول ادامه داد: امسال پیش از آغاز فعالیت مدارس، ۱۲ هزار قلم کالای مصرفی و غیرمصرفی به مدارس استان زنجان ارسال شده که برای این کالاها بیش از ۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. وی با اشاره به اینکه در استان زنجان در زمینه نیروی انسانی کمبودی مشاهده نمی‌شود، گفت: گاهی شاهد آن هستیم که در برخی مدارس آموزگاران پایه، اقدام به تدریس درس ورزش می‌کنند و طی دو سال اخیر دوره ضمن خدمت درس ورزش برای معلمان پایه برگزار شده است. تاراسی تصریح کرد: برای سند تحول شش ساحت تعریف شده است و یکی از مهم‌ترین آن‌ها ساحت زیستی و بدنی است اما تربیت‌بدنی جواب‌گوی ساحت‌های دیگری چون تربیت‌بدنی و عبادی نیز هست و به همین جهت تلاش مضاعف در این حوزه را می‌طلبد. اگر جامعه شاد می‌خواهیم باید در مدارس شادی را رقم بزنیم و تربیت‌بدنی می‌تواند نشاط و شادی به دانش‌آموزان و جامعه ببخشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گفته وی، در این کاروان‌ها تمام تجهیزات ورزشی شامل توپ و تور و وسایل ورزشی در سطح مدارس استان‌ها، با اولویت مدارس ابتدایی مناطق محروم توزیع شده است. وی افزود: در سال تحصیلی جدید ۱۴میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در ۱۰۷ هزار مدرسه سطح کشور مشغول تحصیل هستند. به گفته وی، در سند تحول بنیادین، تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان در حوزه تربیتی، اعتقادی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و زیستی مورد تاکید است. وی اظهار داشت رسالت آموزش و پرورش با توجه به نقشه راه سند تحول بنیادین، همراهی دانش‌آموزان و اولیاء و فرهنگیان در راستای تعلیم و تربیت است. گفتنی است، در سال تحصیلی جدید ۲۰۶هزار دانش‌آموز در ۲ هزار و ۹۰۰ فضای آموزشی مشغول تحصیل شدند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
حجت‌الاسلام مهدی محمودی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدی وزارت آموزش‌وپرورش سند تحول بنیادین است که این منظومه توسط اتحادیه دانش‌آموزی به‌عنوان نهاد انقلابی مستقل نیز موردتوجه قرارگرفته است. وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین دارای پشتوانه فکری و مهارتی خوبی است، گفت: اجرای برنامه‌های مختلف با محوریت این سند بی‌شک نمی‌تواند بی‌اثر باشد با این حال باید پذیرفت کار تربیتی کار سختی است که باید مستمر باشد و گاه در طولانی‌مدت جواب می‌دهد. حجت‌الاسلام محمودی افزود: به نظر می‌رسد پارامترهای قیاسی موجود در سنجش میزان کارآمدی و اجرای سند تحول ضعیف است و اگر محتوای برنامه‌ریزی‌های مبتنی بر این سند به‌صورت کامل بومی‌سازی شود و مخاطبین مورد خطاب قرار بگیرند، شاهد اثرگذاری بهتر اهداف سند در فضای تعلیم و تربیت خواهیم بود. وی با تأکید بر اینکه مسلما اگر همه همراه شوند و آسیب‌شناسی لازم از این‌گونه مباحث صورت بگیرد سند تحول بنیادین خیلی اثرگذار خواهد بود، خاطرنشان کرد: اگر مباحث مربوط به سند تحول بنیادین به‌خوبی توجیه شود بی‌شک شاهد اثرگذاری و توفیق آن هستیم چرا که عدم توجیه دقیق در این حوزه باعث می‌شود که معلمان و مدیران به‌سختی با سند همراهی کنند. مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان قزوین یادآور شد: در برنامه‌های نیروسازی این اتحادیه براساس منظومه فکری و تربیتی سند تحول بنیادین دانش‌آموزان در مدارس خود فعال هستند برای مثال در دهه فجر شاهد برپایی نمایشگاه‌هایی هستیم.
ایسناایسنا3 هفته قبل
وی بابیان اینکه سند تحول بنیادین دارای پشتوانه فکری و مهارتی خوبی است، گفت: اجرای برنامه‌های مختلف با محوریت این سند بی‌شک نمی‌تواند بی‌اثر باشد با این حال باید پذیرفت کار تربیتی کار سختی است که باید مستمر باشد و گاه در طولانی‌مدت جواب می‌دهد. حجت‌الاسلام محمودی افزود: به نظر می‌رسد پارامترهای قیاسی موجود در سنجش میزان کارآمدی و اجرای سند تحول ضعیف است و اگر محتوای برنامه‌ریزی‌های مبتنی بر این سند به‌صورت کامل بومی‌سازی شود و مخاطبین مورد خطاب قرار بگیرند، شاهد اثرگذاری بهتر اهداف سند در فضای تعلیم و تربیت خواهیم بود. مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان قزوین تصریح کرد: نتیجه کار تربیتی را نمی‌توان در کوتاه‌مدت دید چرا که زمان می‌خواهد و با مقیاس‌های فاصله‌ای می‌توان نتایج نوع مدیریت و برنامه‌ریزی‌ها را مشاهده کرد. وی با تأکید بر اینکه مسلما اگر همه همراه شوند و آسیب‌شناسی لازم از این‌گونه مباحث صورت بگیرد سند تحول بنیادین خیلی اثرگذار خواهد بود، خاطرنشان کرد: اگر مباحث مربوط به سند تحول بنیادین به‌خوبی توجیه شود بی‌شک شاهد اثرگذاری و توفیق آن هستیم چرا که عدم توجیه دقیق در این حوزه باعث می‌شود که معلمان و مدیران به‌سختی با سند همراهی کنند. مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان قزوین یادآور شد: در برنامه‌های نیروسازی این اتحادیه براساس منظومه فکری و تربیتی سند تحول بنیادین دانش‌آموزان در مدارس خود فعال هستند برای مثال در دهه فجر شاهد برپایی نمایشگاه‌هایی هستیم.
ایسناایسنا4 هفته قبل
تنها راهی که می‌توان پایش دقیقی درباره وضعیت زندان‌ها داشت این است که نظارت‌پذیری سازمان زندان‌ها را به حداکثر برسانیم؛ همچنان که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، سازمان زندان‌ها زیر نظر بخش خصوصی است. وی با اشاره به برخی مخالفت‌ها با تفکیک سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه تصریح کرد: چرا عده‌ای فکر می‌کنند قوه قضاییه یک قوه حاکمیتی مستقل است اما قوه مجریه چنین نیست. من مطمئنم که آقای رئیسی هم با رویکرد اصلاحی که دارد، مخالف نظارت مجلس بر سازمان زندان‌ها نیست. عنوان طرح: انتزاع سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از قوه قضاییه و الحاق ان به وزارت کشور. تبصره ۲: رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی معاون وزیر کشور بوده و توسط شخص وزیر کشور منصوب می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
این کارگردان سینما تاکید کرد: یک قانون کلی وجود دارد و آن این است که هر مساله‌ای که به انسان و روح او آسیب زند، حرام است. از نظر دیگر از لحاظ پزشکی و روانپزشکی نیز کسی وجود ندارد که بگوید یک فیلم کمدی نباید برپایه تمسخر یک شخصیت ساخته شود، بلکه باید در موقعیت‌های خاص کمدی ایجاد شود. هنوز نمی‌دانیم اگر یک بازیگر نقش مذهبی بازی کند و در ادامه کار خود نقش منفی بازی کند برداشت‌های جامعه چه تغییری می‌کند. متاسفانه تاکید می‌کنم نبود شناخت از ائمه باعث شده که ورود به این حوزه به خصوص در سینما و تلویزیون امکان پذیر نباشد. این کارگردان بیان کرد: معتقدم بهتر است، برای طلبه‌ها واحدهایی مانند رسانه و سینما در نظر گرفته شود تا با این دو مقوله آشنا شوند چرا که سینما خود یک منبر جدید برای مذهب است، در چنین شرایطی آن‌ها می‌توانند سینما را بشناسند و نظر کارشناسی بدهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
وی بیان کرد: در واقع می‌توان گفت در چنین شرایطی و بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز «فقه هنر» نداریم و نمی‌دانیم «فقه هنر» چیست، به این معنا که نه تنها درباره موضوعاتی مانند امام حسین (ع) در سینما و تلویزیون، هنوز تکلیفمان مشخص نیست، بلکه در موارد جزیی‌تر مانند نمایش خشونت در سینما و تلویزیون، ‌ چه از نظر پزشکی و چه از نظر مذهبی تکلیفمان مشخص نیست. هنوز نمی‌دانیم اگر یک بازیگر نقش مذهبی بازی کند و در ادامه کار خود نقش منفی بازی کند برداشت‌های جامعه چه تغییری می‌کند. همه ما مقصریموی تاکید کرد: ما از واقعه کربلا تنها یک شکست پوسته‌ای می‌بینیم و تنها داد می‌زنیم که این شکست نیست. چرا مدل و نظر این امام بزرگ را نمی‌گیریم و شخصیتی را برای سینما نمی‌سازیم که با افراد دورو، ریاکار و اختلاس گرهای حرفه‌ای می‌جنگد. وی ادامه داد: متاسفانه تاکید می‌کنم نبود شناخت از ائمه باعث شده که ورود به این حوزه به خصوص در سینما و تلویزیون امکان پذیر نباشد.
مهرمهر1 ماه قبل
از نظر دیگر از لحاظ پزشکی و روانپزشکی نیز کسی وجود ندارد که بگوید یک فیلم کمدی نباید برپایه تمسخر یک شخصیت ساخته شود، بلکه باید در موقعیت‌های خاص کمدی ایجاد شود. هنوز نمی‌دانیم اگر یک بازیگر نقش مذهبی بازی کند و در ادامه کار خود نقش منفی بازی کند برداشت‌های جامعه چه تغییری می‌کند. همه ما مقصریموی تاکید کرد: ما از واقعه کربلا تنها یک شکست پوسته‌ای می‌بینیم و تنها داد می‌زنیم که این شکست نیست. چرا مدل و نظر این امام بزرگ را نمی‌گیریم و شخصیتی را برای سینما نمی‌سازیم که با افراد دورو، ریاکار و اختلاس گرهای حرفه‌ای می‌جنگد. وی ادامه داد: متاسفانه تاکید می‌کنم نبود شناخت از ائمه باعث شده که ورود به این حوزه به خصوص در سینما و تلویزیون امکان پذیر نباشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی افزود: آن چیزی که امروزه آموزش و پرورش با آن گریبانگیر است به جز مسایل مالی بی‌ثباتی در مدیریت است. مدیریت آموزش و پرورش آسیب‌دیده است زیرا معمولا تعلیم و تربیت جایی اتفاق می‌افتد که ثبات مدیریت وجود دارد. تشکل‌ها در آموزش و پرورش مجموعه‌ای چابک و امین هستند تا آموزش و پرورش بتواند ماموریت‌ها را به آنان واگذار کند. دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: موسسه‌های کنکور آسیب جدی به آموزش و پرورش می‌زنند و این نیازمند تجدید نظر در عدالت آموزشی است. دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: برنامه ما در کنگره حضور مسئولان کشوری و لشکری است و از برگزیدگان سطح ملی و برترین‌های کنکور قدردانی می‌شود.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شاهین شهر و میمه، علی اصفهانی در آئین تکریم و معارفه دادستان شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار کرد: انقلاب بودن، مدیریت جهادی و نیت، انگیزه و عزم خالص و سرلوحه فعالیت‌های نیروهای قضایی برای خدمت رسانی به مردم و مبارزه با فساد است. وی یکی از راهکاری تحقق عدالت اجتماعی را مبارزه با فساد نام برد و افزود: عرصه‌های مبارزه با فساد زیاد است و از مهم‌ترین عرصه‌های فساد، فرار مالیاتی و واگذاری‌های غیر کارشناسی در اصل ۴۴ قانون اساسی است که همه باید در راستای تحقق مبارزه با فساد گام بردارند. وی افزود: در ساختار نظام، قوه قضائیه به عنوان یکی از قوای سه گانه تشکیل دهنده حاکمیت کشور از موقعیت ممتازی برخوردار است و تصریح قانون اساسی به استقلال قاضی از نقاط عطف ماهیت حکومت به شمار می‌رود. در این آئین طی حکمی سید نصرالدین صالحی به دادستانی شهرستان شاهین شهر و میمه منصوب و از تلاش‌های ۵۰ ماهه محسن بوسعیدی تجلیل شد. صالحی پیش از این دادستان شهرستان نایین بوده و قرار است بوسعیدی به عنوان رئیس شعبه یک کیفری دادگستری اصفهان معرفی شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
صدیقی تاکید کرد: حوزه مشاوره دانشجویی را معاونان دانشجویی جدی بگیرند و بودجه مناسبی برای این بخش اختصاص دهند. وی ادامه داد: همچنین درخواست دانشجویان برای انتقال و میهمانی کاهش یافته که ما امیدواریم بیشتر کاهش یابد. همچنین پذیرش دانشجویان غیر بورسیه و بورسیه خارجی در دستور کار قرار دارد که ما درصدد هستیم پذیرش دانشجویان بورسیه خارجی را کاهش داده و غیر بورسیه را افزایش دهیم. وی در ادامه به مشکلات خاص صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان امسال کاهش دارایی دارد و اگر حمایت دولت و سرمایه‌گذاری صندوق نباشد، مشکلات بیشتر می‌شود. وی در ادامه افزود: دکتر غلامی هم تلاش زیادی بر رفع مشکلات دانشگاه‌ها در هیات دولت انجام داده‌اند.
برنابرنا1 ماه قبل
صدیقی تاکید کرد: حوزه مشاوره دانشجویی را معاونان دانشجویی جدی بگیرند و بودجه مناسبی برای این بخش اختصاص دهند. وی ادامه داد: همچنین درخواست دانشجویان برای انتقال و میهمانی کاهش یافته که ما امیدواریم بیشتر کاهش یابد. همچنین پذیرش دانشجویان غیر بورسیه و بورسیه خارجی در دستور کار قرار دارد که ما درصدد هستیم پذیرش دانشجویان بورسیه خارجی را کاهش داده و غیر بورسیه را افزایش دهیم. وی در ادامه به مشکلات خاص صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان امسال کاهش دارایی دارد و اگر حمایت دولت و سرمایه‌گذاری صندوق نباشد، مشکلات بیشتر می‌شود. وی در ادامه افزود: دکتر غلامی هم تلاش زیادی بر رفع مشکلات دانشگاه‌ها در هیات دولت انجام داده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعظم راودراد، دبیر سومین جایزه پژوهش سینمایی گفت: یکی از مزایای مثبتی که طرح رده‌بندی سنی دارد این است که مخاطبان به واسطه آن می‌توانند انتخاب‌های راحت‌تری داشته باشند تا با فرزندانشان به سینماها برای دیدن فیلم‌ها بروند. او ادامه داد: یکی از مزایای مثبتی که طرح رده‌بندی سنی دارد این است که مخاطبان به واسطه آن می‌توانند انتخاب‌های راحت‌تری داشته باشند تا با فرزندانشان به سینماها برای دیدن فیلم‌ها بروند. دبیر سومین جایزه پژوهش سینمایی سال، افزود: طبیعی است کودکان یا با خانواده‌ها یا از طرف مدارس برای دیدن فیلم‌ها می‌روند و این طرح می‌تواند آگاهی لازم را به آنها بدهند تا فیلم‌های مناسبی برای کودکان انتخاب کنند. این مدیر فرهنگی خاطرنشان کرد: وجود کارشناسان و متخصصین در حوزه‌های مختلف حتی در زمان ساختن فیلم‌ها در کنار فیلمسازان امری ضروری است. منبع: ایرنا
فارسفارس1 ماه قبل
معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از مهمترین چالش‌های آموزش و پرورش، منابع انسانی است اما با همت و تلاشی که همکاران ما داشتند این دغدغه را در حوزه پرورشی کم کردیم. وی ادامه داد: یکی از مهمترین چالش‌های آموزش و پرورش، منابع انسانی است اما با همت و تلاشی که همکاران ما داشتند این دغدغه را در حوزه پرورشی کم کردیم. کاظمی گفت: من از مسئولان میخواهم که فضا را برای جذب نیروی انسانی در بخش پرورشی باز کنند. کاظمی ادامه داد ما باید به این سمت برویم که کمبود نیروی انسانی در حوزه پرورشی را کاهش دهیم الان ۱۶۰ هزار ساعت به حوزه پرورشی اختصاص داده‌اند اما بعضی استان‌ها می‌گویند که ما ساعت داریم اما نیروی انسانی نداریم. معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مهم‌تر از نیروی انسانی کمی، نیروی انسانی کیفیت اظهار داشت: نیروی انسانی پرانگیزه و پرتلاش را باید بیش از پیش افزایش دهیم ضمن اینکه حوزه تربیتی پرچمدار فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی در وزارت آموزش و پرورش است لذا تقویت ادارات تربیتی از مهمترین کارهای ما است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
فرید درباره نحوه پذیرش این افراد گفت: به منظور ایجاد هماهنگی در امر پذیرش، تمام پذیرش‌های خانه توسط مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (اورژانس اجتماعی) استان انجام خواهد شد. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: دختران پذیرش شده در این مرکز فقط از طریق مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی به این خانه‌ها ارجاع می‌شوند و خانه حق پذیرش به صورت مستقل را نخواهد داشت. وی افزود: مدت زمان حمایت از دختران در خانه سلامت حداکثر ۶ ماه است و ظرف این مدت خانه موظف به برنامه‌ریزی برای توانمندسازی و استقلال دختران است. این مدت در موارد خاص با نظر کمیته امور آسیب‌دیدگان اجتماعی استان به مدت ۶ ماه قابل تمدید است. فرید در پایان گفت: پس از ترخیص مددکار اجتماعی مرکز موظف است پس از ترخیص پیگیری لازم را انجام دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
فرید درباره نحوه پذیرش این افراد گفت: به منظور ایجاد هماهنگی در امر پذیرش، تمام پذیرش‌های خانه توسط مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (اورژانس اجتماعی) استان انجام خواهد شد. ضمنا شرایط و مدارک مورد نیاز پذیرش عبارتند از ایرانی بودن یا داشتن تابعیت اجمهوری اسلامی ایران، داشتن گواهی پزشک قانونی مبنی بر باکره بودن دختر، داشتن حداقل ۱۸ سال و داشتن گزارش تیم تخصصی مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (اورژانس اجتماعی به همراه تصویر پرونده کامل خدمت گیرنده. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: دختران پذیرش شده در این مرکز فقط از طریق مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی به این خانه‌ها ارجاع می‌شوند و خانه حق پذیرش به صورت مستقل را نخواهد داشت. وی افزود: مدت زمان حمایت از دختران در خانه سلامت حداکثر ۶ ماه است و ظرف این مدت خانه موظف به برنامه‌ریزی برای توانمندسازی و استقلال دختران است. این مدت در موارد خاص با نظر کمیته امور آسیب‌دیدگان اجتماعی استان به مدت ۶ ماه قابل تمدید است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
فرید درباره نحوه پذیرش این افراد گفت: به منظور ایجاد هماهنگی در امر پذیرش، تمام پذیرش‌های خانه توسط مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (اورژانس اجتماعی) استان انجام خواهد شد. ضمنا شرایط و مدارک مورد نیاز پذیرش عبارتند از ایرانی بودن یا داشتن تابعیت اجمهوری اسلامی ایران، داشتن گواهی پزشک قانونی مبنی بر باکره بودن دختر، داشتن حداقل ۱۸ سال و داشتن گزارش تیم تخصصی مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (اورژانس اجتماعی به همراه تصویر پرونده کامل خدمت گیرنده. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: دختران پذیرش شده در این مرکز فقط از طریق مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی به این خانه‌ها ارجاع می‌شوند و خانه حق پذیرش به صورت مستقل را نخواهد داشت. وی افزود: مدت زمان حمایت از دختران در خانه سلامت حداکثر ۶ ماه است و ظرف این مدت خانه موظف به برنامه‌ریزی برای توانمندسازی و استقلال دختران است. این مدت در موارد خاص با نظر کمیته امور آسیب‌دیدگان اجتماعی استان به مدت ۶ ماه قابل تمدید است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
فرید درباره نحوه پذیرش این افراد گفت: به منظور ایجاد هماهنگی در امر پذیرش، تمام پذیرش‌های خانه توسط مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (اورژانس اجتماعی) استان انجام خواهد شد. ضمنا شرایط و مدارک مورد نیاز پذیرش عبارتند از ایرانی بودن یا داشتن تابعیت اجمهوری اسلامی ایران، داشتن گواهی پزشک قانونی مبنی بر باکره بودن دختر، داشتن حداقل ۱۸ سال و داشتن گزارش تیم تخصصی مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (اورژانس اجتماعی به همراه تصویر پرونده کامل خدمت گیرنده. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: دختران پذیرش شده در این مرکز فقط از طریق مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی به این خانه‌ها ارجاع می‌شوند و خانه حق پذیرش به صورت مستقل را نخواهد داشت. وی افزود: مدت زمان حمایت از دختران در خانه سلامت حداکثر ۶ ماه است و ظرف این مدت خانه موظف به برنامه‌ریزی برای توانمندسازی و استقلال دختران است. این مدت در موارد خاص با نظر کمیته امور آسیب‌دیدگان اجتماعی استان به مدت ۶ ماه قابل تمدید است.
برنابرنا1 ماه قبل
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره فرایند پذیرش دختران و زنان ویژه در خانه‌های سلامت و خدمات تخصصی به این افراد توضیح داد. فرید درباره نحوه پذیرش این افراد گفت: به منظور ایجاد هماهنگی در امر پذیرش، تمام پذیرش‌های خانه توسط مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (اورژانس اجتماعی) استان انجام خواهد شد. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: دختران پذیرش شده در این مرکز فقط از طریق مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی به این خانه‌ها ارجاع می‌شوند و خانه حق پذیرش به صورت مستقل را نخواهد داشت. وی افزود: مدت زمان حمایت از دختران در خانه سلامت حداکثر ۶ ماه است و ظرف این مدت خانه موظف به برنامه‌ریزی برای توانمندسازی و استقلال دختران است. این مدت در موارد خاص با نظر کمیته امور آسیب‌دیدگان اجتماعی استان به مدت ۶ ماه قابل تمدید است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مخصوص یک رشته ورزشی یا یک ورزشکار نیست. خانواده، مدرسه و باشگاهخانواده اولین مرجع تربیتی برای تمامی افراد است، جایی که باید پدر و مادر باید از آگاهی لازم برخوردار و آموزش‌های لازم را کسب کرده باشند تا بتوانند آن را به درستی منتقل کنند. اینکه یک استعداد ورزشی چگونه بتواند در مسیر زندگی خود رفتار مناسبی داشته باشد و تا حد ممکن از حواشی و مخاطراتی که او تهدید می‌کند دوری نماید. بعد از خانواده، مدرسه مهم‌ترین نقش را در فرآیند تربیتی افراد ایفا می‌کند. رسانه‌ها و مردمدر کنار دیگر عواملی که باعث بروز رفتارهای نامناسب از سوی یک ورزشکار شده و موجب می‌شود که او ارزیابی غلطی از موقعیت خود داشته باشد، رسانه‌ و مردم هستند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
دکترای روانشناسی ورزشی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به نقش اصلی خانواده، مدرسه، محیط دوستان و باشگاه در تربیت اخلاقی و رفتاری ورزشکاران، اظهار کرد: ۲ وزارتخانه ورزش و جوانان و آموزش و پرورش نهادهای متولی در این زمینه هستند. غرایاق زندی، افزود: اگر به میزان لازم و کافی آموزش‌های لازم به ورزشکاران ارائه شود حق داریم که به همان اندازه از آن‌ها انتظار رفتار مناسب داشته باشیم، اما در صورتی که این آموزش‌ها داده نشده باشد انتظار ما پوشالی و نابجا است. فلسفه فکری ارزشمندی برای ورزشکاران ایرانی تعریف نشده استغرایاق زندی با اشاره به این‌که متاسفانه فلسفه فکری ارزشمندی طی سالیان اخیر برای ورزشکاران خود تعریف نکرده‌ایم، اظهار کرد: فلسفه فکری، سازه‌های درست ذهنی را برای فرزندان ما ایجاد می‌کند و موجب تعالی یک جامعه از نظر فرهنگی در درازمدت می‌شود. متاسفانه در ورزش اسیر مسائلی شده‌ایم که توجه به اخلاق و رفتار را در سایه قرار داده است و جوانانمان به جای تعلیم و تربیت در حوزه رفتاری صرفا در حوزه فنی آموزش می‌بینند. انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، تربیت مالی مانند هر حوزه تربیتی دارای اولویت توجه است. در همین هفته نامه مباحث زیادی را درباره روان شناسی و تربیت کودک بیان کرده‌ایم که در آن به اهمیت تربیت مالی کودک پرداخته‌ایم. کارهای منزل دارای چند ویژگی هستند که مهم‌ترین آن‌ها تکراری و مداوم بودن آن هاست. در گام دوم باید در نظر داشته باشیم که همه کارها دارای ارزش هستند. پول دادن به فرزندان در ازای کارهای کوچک خانه اولین نتیجه‌ای که دارد این است که کودکان ارزش کارهای کدبانوی خانه را می‌فهمند و این موضوع در تحکیم روابط خانوادگی نیز تا حد زیادی موثر است.
فارسفارس2 ماه قبل
معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: نهادینه کردن کار جمعی و مشارکت گروهی در آموزش و پرورش به عنوان یکی از فعالیت‌های حوزه تربیتی و پرورشی مورد توجه و تاکید است. عابدینی همچنین یادآور شد: دو هدفی که نظام معلمان پیگیری می‌کند شامل بخشی از وظایف غیر حاکمیتی به جمعی از معلمان نخبه، برجسته و ممتاز که واجد صلاحیت هستند و از همه مهمتر منتخب معلمان هستند انجام می‌شود. وی افزود: تایید صلاحیت حرفه‌ای معلمان به عنوان یک امر بین المللی امروزه در دنیا پذیرفته شده است و سازمان نظام معلمین به عنوان متولی تایید صلاحیت حرفه‌ای می‌تواند نقش مهمی را در آموزش و تقویت حرفه‌ای معلمان داشته باشد. سازمان نظام معلمین می‌تواند حمایت و همراهی خود را با معلمانی که نیازمند به پشتیبانی مالی و قضایی هستند با گرفتن وکیل و همچنین حمایت از خانواده فرهنگیانی که در اثر مشکلات مختلف حضور سرپرست فرهنگی خود را کم رنگ می‌بینند مورد توجه و تاکید نظام معلمان خواهد گرفت. در نتیجه معلمان در تدوین لوایح و بخشنامه‌ها حضورشان بسیار پر رنگ بوده بنابراین در اجرا و انجامش نیز با انگیزه بیشتری فعالیت خواهند کرد.

به انتهای لیست رسیدید