حوزه علمیه

حوزه علمیه

ترور روحانیون شاخص در دهه ۶۰ چگونه انجام گرفت؟

7+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 دقیقه قبل

ترور روحانیون شاخص در دهه ۶۰ چگونه انجام گرفت؟ +عکس

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز58 دقیقه قبل

ترور روحانیون شاخص در دهه ۶۰ چگونه انجام گرفت؟

7+
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل

ترور روحانیون شاخص در دهه ۶۰ چگونه انجام گرفت؟

7+
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل

طریق العلماء

20+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 ساعت قبل

ترور روحانیون شاخص در دهه ۶۰ چگونه انجام گرفت؟

7+
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
مهرمهر12 ساعت قبل
وی اظهار کرد: با توجه به وجود دو گذرگاه خروجی در استان خوزستان (شلمچه و چذابه) مسئولیت این استان سنگین‌تر از سایر مناطق است ضمن اینکه نزدیکی مرز شلمچه به عراق برنامه ریزی‌های خاص خود را می‌طلبد. آصفی تصریح کرد: تنها یک سری تصادفات به دلیل ازدحام جمعیت رخ داده که نسبت به حجم زائران وارده به مرز به طور واقعی قابل اظهار نیست. وی افزود: امکانات مناسبی در بخشهای استراحتگاه‌ها، استحمام، سرویس بهداشتی و تغذیه برای زائران حسینی در مسیر رفت و برگشت فراهم شده است. معاونت امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان یادآور شد: همچنین اعزام مبلغ به مرزها و هم به کشور عراق را داشتیم و تمامی امور به ویژه فعالیت‌های فرهنگی به خوبی پیش رفته و امیدوارم لوح موفقیتی بر سینه افراد خدمتگزاران نصب شود. به گفته وی پیام حسین، عشق، محبت، دوستی، یکدلی و همدلی میان شیعیان و مسلمانان و تمام کسانیست که خداوند به آنها انسان نامیده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
با همدلی میان نیروهای انتظامی و نظامی ایرانی و عراق: پیام خوزستان - شلمچه- معاونت امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: با همدلی میان نیروهای انتظامی و نظامی ایرانی و کشور عراق امنیت در هر دو کشور تأمین شده و شاهد کمترین ناامنی هستیم. وی اظهار کرد: با توجه به وجود دو گذرگاه خروجی در استان خوزستان (شلمچه و چذابه) مسئولیت این استان سنگین‌تر از سایر مناطق است ضمن اینکه نزدیکی مرز شلمچه به عراق برنامه ریزی‌های خاص خود را می‌طلبد. وی افزود: امکانات مناسبی در بخشهای استراحتگاه‌ها، استحمام، سرویس بهداشتی و تغذیه برای زائران حسینی در مسیر رفت و برگشت فراهم شده است. معاونت امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان یادآور شد: همچنین اعزام مبلغ به مرزها و هم به کشور عراق را داشتیم و تمامی امور به ویژه فعالیت‌های فرهنگی به خوبی پیش رفته و امیدوارم لوح موفقیتی بر سینه افراد خدمتگزاران نصب شود. به گفته وی پیام حسین، عشق، محبت، دوستی، یکدلی و همدلی میان شیعیان و مسلمانان و تمام کسانیست که خداوند به آنها انسان نامیده است.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
وی افزود: همه انسان‌ها پس از مرگ مجدد زنده شده و در قیامت پاسخگوی اعمال خویش هستند، خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که پس‌ازاین عالم نیز عالم دیگری در پیش داریم وامام (ع) تأکید کرد دنیا پل آخرت است. استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: در آخرت از ما سؤال می‌شود که عمر خود را در کجا صرف کردی، باید عمر خود را درراه نماز و اسلام و قرآن و خدمت به‌نظام قرار دهیم و سعادتمند شویم. آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کرد: رسول خدا بالای منبر رفته بود و همه پای منبر ایشان نشسته بودند که پیامبر (ص) فرمود خداوند می‌فرماید می‌خواهم شمارا امتحان کنم که همه ترسیدند، سلمان و اباذر نیز در آن جلسه حضور داشتند. وی ادامه داد: پیامبر (ص) خطاب به سلمان و اباذر فرمود قصد دارم شمارا امتحان کنم و یک‌درهم به سلمان و یک‌درهم نیز به اباذر داد و قرار شد فردا جواب بیاورند، فردای آن روز پیامبر (ص) فرمودند پولی که به شما دادم چه‌کار کردید، سلمان پول را به فقیر داد و اباذر پول را نزد خود نگه داشت. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین اظهار داشت: بدون تردید رعایت نظم و قوانین توسط زائران عزیز رضایت اباعبدالله الحسین (ع) را در پیش دارد. وی با اشاره به اهمیت مراسم اربعین حسینی تصریح کرد: امیدواریم خداوند نیز به این عمل سیاسی و عبادی برکت زیادی بدهد و به نفع اسلام و مسلمین تمام شود. رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: آزادی‌خواهی و مبارزه با ظلم و ستم و همچنین وحدت ازجمله مؤلفه‌هایی هستند که امام حسین (ع) با آن‌ها انسان‌ها را جذب کرده است. استاد حوزه علمیه با بیان اینکه از همه بلاد اسلامی و حتی غیر اسلامی در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت می‌کنند، ادامه داد: راهپیمایی اربعین موردتوجه همه علاقه‌مندان و دوستان و شیعیان اباعبدالله (ع) است که این موضوع نشان می‌دهد که اهداف مقدس حضرت اباعبدالله (ع) موردتوجه بشریت و انسان‌ها قرارگرفته است. وی پیاده‌روی را اربعین یک حرکت سیاسی مهم دانست و تصریح کرد: این حضور بزرگ و عظیم علاوه بر ثواب‌های اخروی، نتایج گسترده دیگری نیز دارد.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
معاون پارلمانی رئیس جمهور، آیت الله اشرفی اصفهانی را از مصادیق انسانهای الهی و کامل برشمرد و گفت: ایشان نقش مهمی در اتحاد بین شیعه و سنی داشت. وی تاکید کرد: امثال شهید اشرفی اصفهانی شخصیت‌های کم نظیری بودند که نقش پررنگی در نظام داشته‌اند و نباید بگذاریم به فراموشی سپرده شوند. فرزند آیت الله اشرفی اصفهانی در ادامه از مردم مومن و ولایی کرمانشاه به واسطه برگزاری هر ساله مراسم بزرگداشت شهید اشرفی اصفهانی تقدیر کرد. در انتهای این مراسم پیام استاندار کرمانشاه به مناسبت سالروز شهادت شهید آیت الله اشرفی اصفهانی قرائت شد. آیت‌الله عطاء‌الله اشرفی اصفهانی، سال ۱۲۸۱ هجری شمسی در خمینی‌شهر اصفهان متولد شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز20 ساعت قبل
۲۳ مهر ۱۳۹۸, ۱۶:۲۰ / کد خبر:۷۶۵۲۸ ستاد کلام حوزه علمیه گفت: زیارت اربعین و پیاده روی، از زمان معصومین (ع) مطرح بوده و همواره در سیره بزرگان و علمای دین قابل مشاهده بوده است. حجت‌الاسلام جواد حیدری امروز در گفت‌وگو با فارس در اصفهان پیرامون مبنای دینی زیارت اربعین و جایگاه آن در روایات اظهار کرد: در رابطه با منبع دینی زیارت اربعین، روایات متعددی وارد شده که یکی از آن‌ها، روایت امام حسن عسکری (ع) است که می‌فرمایند «علامت‌های مؤمن پنج چیز است، پنجاه‌ویک رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه‌روز، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، پیشانی بر خاک نهادن درسجده و بسم‌الله را بلند گفتند». سنت پیاده روی اربعین، یادگار ائمه معصومین (ع) استوی تصریح داشت: زیارت اربعین با پای پیاده، از دیدگاه تاریخی، ریشه در زیارت جابر بن عبدالله انصاری (ره)، صحابی جلیل‌القدر رسول اعظم (ص) دارد، او برای نخستین بار با پای پیاده از مدینه به کربلا آمد و به زیارت امام حسین (ع) توفیق یافت اما بر اساس روایات و منابع تاریخی، سنت مقدس پیاده‌روی برای زیارت امام حسین (ع) از روزگار ائمه معصومین (ع) وجود داشته است. حیدری خاطرنشان کرد: همچنین پیاده‌روی اربعین در سیره علما نیز وجود داشته و در زمان «شیخ انصاری» مرسوم شده بود، ‌ اما در برهه‌ای از زمان به فراموشی سپرده شد و درنهایت توسط «شیخ میرزا حسین نوری» دوباره احیا شد، مردم عراق نیز از گذشته‌های دور، پیاده به زیارت حرم ائمه (ع) می‌رفتند و این سنت تا امروز ادامه دارد و پیاده‌روی اربعین حسینی، بارزترین این پیاده‌روی‌ها است البته هرچند نظام بعثی عراق، در دوره حکومتش مانع پیاده‌روی اربعین شد ولی مردم این سنت را مخفیانه ادامه دادند و امروز علاوه بر مردم عراق، در ایران، سوریه و دیگر کشورها رونق گرفته است. وی در پایان حماسه اربعین حسینی را مقدمه ظهور حضرت صاحب‌الزمان (عج) دانست و ابراز داشت: حرکت عظیم اربعین، مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) خواهد بود و درواقع می‌توان گفت امام زمان (عج) در آستانه ظهور، هنگامی‌که به دیوار کعبه تکیه می‌دهند، خود را با نام امام حسین (ع) معرفی می‌کنند و می‌فرمایند «الا یا اهل العالم ان جدی الحسین قتلوه عطشانا»، بنابراین باید امام حسین (ع) و عظمت او برای عالم شناخته‌شده باشد و اجتماع عظیم اربعین، نمونه‌ای از زمان ظهور حضرت حجت و تحقق عدالت جهانی است.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار مبلغان دهه آخر صفر که از سوی دفتر معظم له اعزام مییشوند، اظهار داشت: اربعین تجلی شکوه و عظمت اسلام ناب و تشیع است و شک نداریم که این حرکت عظیم زمینه‌ساز ظهور خواهد بود. وی افزود: امروز شناساندن اسلام حقیقی و پاسخ به شبهات وظیفه اول مبلغان است، مبلغان باید فضاهای مجازی را رصد کنند و شبهاتی را که دشمن در حال بمباران آن است را بشناسند و پاسخ مستدل و دقیق دهند. مرجع تقلید شیعیان با اشاره فعالیت‌های گسترده دشمنان گفت: دشمنان اسلام و انقلاب با اتاق‌های فکر مجهز وارد عرصه مبارزه با دین و انقلاب شده‌اند و از هر طریق ممکن میخواهند ضربه بزنند. آیت‌الله نوری همدانی در ادامه ضمن شاره به برکات و ثمرات بسیار انقلاب ادامه داد: البته که کمبودهایی وجود دارد و برای رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله است اما خدمات چهل سال گذشته بسیار بیشتر است و قابل‌مقایسه با قبل انقلاب نیست. وی با اشاره به اهمیت امنیت خاطرنشان کرد: امروز اقتدار نیروهای مسلح لرزه بر اندام دشمن انداخته است، کار اطلاعاتی اخیر سپاه در دستگیری و رسوایی مزدوران ضدانقلاب و شبکه جاسوسی دشمن قابل‌تقدیر است و از ایشان تشکر می‌کنیم.
مهرمهر22 ساعت قبل
با نگاهی به پوشش‌های پس‌رفت و ذهن‌های شبهه‌پذیر می‌توان عامل بسیاری از مشکلات را دریافت. برخی دیگر از ذهن‌ها به بهانه تغییر یا پیشرفت، شبهه‌پذیر می‌شوند. شاید بتوان ذهن شبهه‌پذیر را تفریط ذهن متعصب دانست. شاید بتوان ذهن شبهه‌پذیر را تفریط ذهن متعصب دانست. ذهن‌های باطل‌گرا و ذهن‌های شبهه‌پذیر هر دو از مصادیق پس‌رفت به شمار می‌آیند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، افتخار اصغری، امروز در جلسه درس اخلاق با موضوع «استقامت در مکتب امام حسین (ع)» که در همین حوزه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: طبق صریح روایات؛ زیارت اربعین از علامات مومن به شمار می‌رود. وی افزود: درست است که امام حسین (ع) شهید شدند اما راه‌شان همواره زنده و جاوید است و حرم آن حضرت مأمن امن هزاران عاشق و شیفته و قدمگاه ملائکه به شمار می‌رود. اصغری با تاکید بر اینکه طلاب باید ادامه دهنده راه حضرت سیدالشهدا (ع) باشند، ابراز کرد: طلاب با الگو برداری از واقعه عظیم عاشورا باید اهل استقامت و مقاومت باشند و با قدرت در مسیر صلاح و تعالی گام بردارند. وی افزود: در مسیر بندگی استقامت ورزیدن و مطابق دستور امام زمان (عج) عمل کردن کاری بس دشوار ولی ممکن و شیرین است؛ طلبگی بندگی خداوند است. مدیر مدرسه علمیه امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه طلاب باید مبلغ پیام عاشورا باشند، اظهار داشت: صبر و استقامت در برابر دشمن از مهمترین درس‌های عاشورا به شمار می‌رود و تنها راه پیروزی در برابر توطئه دشمنان همین مهم است.
فارسفارس23 ساعت قبل
مدیدکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: روزانه ۲۵ هزار پرس غذا بین زائران اربعین حسینی در قصرشیرین و خسروی توزیع می‌شود. وی با بیان اینکه مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه در سطح چهار مرز خروجی کشور مشغول خدمات‌رسانی هستند، گفت: استان‌های اردبیل، کردستان، فارس و کرمانشاه نیز با همکاری یکدیگر در مرز خسروی مشغول خدمات‌رسانی هستند. صالحی محل موکب آشپزخانه اوقاف و امور خیریه را در شهر قصرشیرین عنوان کرد و افزود: تعهد داریم روزانه ۲۵ هزار پرس غذا برای زائران طبخ و بین آن‌ها توزیع کنیم. وی به استقرار موکب امام خامنه‌ای در خسروی اشاره و بیان کرد: دیگر موکب این سازمان در نقطه صفر مرزی بعد از گیت‌های که زوار از آن خارج می‌شود، مستقر است که کار تغذیه از زوار اربعین حسینی را برعهده دارد. صالحی یادآور شد: در مجموع چهار موکب با نظارت اوقاف و امور خیریه پذیرایی از زوار اربعین حسینی را در مسیر کرمانشاه به خسروی برعهده دارند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد. آیت الله جوادی آملی در این دیدار که جمعی از دیگر اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) نیز حضور داشت، در سخنانی اظهار کرد: فعالیت‌ها و رسالت‌های مجمع پر برکت اهل بیت (ع)، در حد یک وزارتخانه بزرگ است لذا هدف گذاری و برنامه ریزی تخصصی و دقیقی لازم دارد. وی ادامه داد: جعفر یک روحانی و مبلغ بود، در واقع یک روحانی به حبشه رفته و آنجا را طی چند سال متحول کرده و حرف اسلام را به آنجا منتقل کرده، این در نظر پیامبر (ص) معادل با فتح خیبر است تا جایی که می‌فرماید نمی‌دانم از فتح خیبر خوشحال‌تر باشم یا از بازگشت جعفر؟ در نتیجه فتح فقط به وسیله شمشیر به دست نمی‌آید بلکه با قلم نیز می‌توان فاتح شد و یک روحانی می‌تواند کاری کند که معادل با فتح خیبر باشد، این است آن رسالت اصلی مجمع جهانی اهل بیت (ع). این مفسر قرآن خاطرنشان کرد: کسی نمی‌تواند خود را با اهل بیت (ع) مقایسه کند، اما جعفر یک روحانی مبلغ بود که در حبشه به تبلیغ اسلام پرداخت و به این مقام رسید، چرا شما مانند او نباشید و کاری معادل با فتح خیبر نکنید؟! در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، گزارشی از فعالیتها، اهداف و راهبردهای مجمع جهانی اهل بیت (ع) در عرصه‌های مختلف فرهنگی و بین المللی خدمت آیت الله جوادی آملی ارائه کرد.
مهرمهر1 روز قبل
مدیرحوزه‌های علمیه خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از این اقدامات مهم و اساسی اعطای مجوز برای دو مدرس علمیه جدید در دو شهر عشق‌آباد و قائن است. نصیرایی ادامه داد: در شهر عشق‌آباد طبس برای یک مدرسه علمیه خواهران و برای شهر قائن جهت یک مدرسه علمیه برادران مجوز گرفتیم تا تحصیل علاقمندان به حوزه در آن مناطق با سهولت بیشتری صورت گیرد. مدیر حوزه‌های علمیه خراسان‌جنوبی گفت: با پیگیری‌های آیت‌الله عبادی نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی و آیت‌الله آملی مدیر حوزه علمیه خراسان بزرگ توانستیم مجوز راه‌اندازی سطح عالی (دروس خارج فقه) در خراسان‌جنوبی را اخذ کنیم. مدیرحوزه‌های علمیه خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در مجموعه حوزه علمیه خراسان یک نگاه تحولی حاکم است تا طلابی توانمند در ابعاد مختلف پژوهشی، فرهنگی و تحصیلی پرورش یابند. مدیر حوزه‌های علمیه خراسان‌جنوبی یادآور شد: البته موضوعات اخلاقی و تربیتی تنها با تدریس رسمی و تئوری استاد به نتیجه نمی‌رسد هر چند همین تدریس درس اخلاق نیز در جای خود بسیار حائز اهمیت است.
ایسناایسنا1 روز قبل
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: پیاده‌روی اربعین توانسته جریان عاشورا را با گفتمان بهتری به جهانیان معرفی کند. آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به جمعیت میلیونی شرکت‌کننده در همایش اربعین، اظهار کرد: پیاده‌روی اربعین در سالهای اخیر همچون زلزله‌ای بزرگ دنیا را لرزانده و آثارش را هم گذاشته و دشمنان اسلام را عصبانی کرده است. وی تصریح کرد: دشمنان بقدری از پیاده روی اربعین به خشم آمده‌اند که برای ضربه زدن به این همایش بزرگ توطئه‌چینی می‌کنند، در حالیکه به لطف خداوند این همایش بزرگ در حال پیشروی بوده و سال به سال قدرتمندتر برگزار می‌شود. نماینده پیشین مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: پیاده روی اربعین توانسته جریان عاشورا را با تحلیل و گفتمان بهتری به جهانیان معرفی کند و امید است بتواند در جهت گرایش بیشتر جهانیان به دین مبین اسلام اثرگذار باشد. این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سپس با اشاره به نقش مهم و اثرگذار پیاده روی اربعین در تقریب بین ادیان و مذاهب، اظهار کرد: تقریب تایید کننده اصل جریان عاشورا است و پیاده روی اربعین توانسته در تقریب بین ادیان و مذاهب اثرگذار باشد.
مهرمهر1 روز قبل
در واقع این اثر جلد دوم کتاب «مدنیت، عقلانیت، معنویت در بستر اربعین» است که سه فصل دارد که در فصل اول سه نشست تخصصی درباره حماسه بزرگ اجتماعی، مذهبی و سیاسی اربعین را بررسی کرده است. اربعین؛ الهیات اجتماعی و تمدن‌زایی اسلامی، ظرفیت‌های اربعین در تحقق جامعه منتظر مهدوی و اربعین و ارتباطات فرهنگی. در فصل دوم یازده گفتار درباره ابعاد گسترده اربعین ارائه شده است مانند جایگاه قیام حسینی در حرکت تاریخ، فهم اربعین در چارچوب مفهوم اجتماعی، ظرفیت‌های سیاسی‌ اجتماعی اربعین و …. مقالاتی همچون ظرفیت‌های تمدنی اربعین، نشانه‌هایی به رهایی؛ خرده‌روایت‌هایی از راهپیمایی اربعین، ابررویداد اربعین جلوه‌ای از گردشگری دینی. کتاب اربعین جهانی دیگر به کوشش مسعود معینی پور و همکاری پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی به همت انتشارات سوره مهر به بهای ۵۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۷ منتشر شده است.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: تهیه کننده سریال «نفوذ» گفت: در فصل جدید این سریال و برای نشان دادن برهه‌ای از تاریخ معاصر حتما از حضور آیت الله طالقانی و آیت الله مطهری بهره خواهیم برد که البته هنوز بازیگران این ۲ شخصیت بزرگوار انتخاب نشده‌اند. بعد از آن در موزه عبرت سکانس‌های مربوط به شکنجه‌های ساواک قبل از انقلاب، امروز نیز سکانس‌هایی را داخل زندان قصر مقابل دوربین بردیم. علی اکبری در ادامه با اشاره به بازیگر نقش آیت الله طالقانی و آیت الله مطهری نیز افزود: ما برای نشان دادن برهه‌ای از تاریخ معاصر باید بازیگرانی را برای ایفای نقش آیت الله مطهری و طالقانی انتخاب کنیم اما این موضوع زمان بر است و باید بعد از ضبط سکانس‌های سایت کبکان به سمت این سکانس‌ها برویم. قرار بر این شد تا لشکر ۱۶ زرهی قزوین در خدمت گروه تولید سریال قرار بگیرد تا بتوانیم سکانس‌های مربوط به پادگان مریوان را مقابل دوربین ببریم. «نفوذ» در سه فاز پیش‌بینی شده، فاز یک از پیش از انقلاب شروع می‌شود و تا تسخیر لانه جاسوسی را روایت می‌کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
آیت الله محمود عبداللهی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در قم با اشاره به اهمیت مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین یک حرکت بی نظیر جهانی است که دارای آثار و خصوصیات ماندگاری است. وی افزود: این جمعیت میلیونی که در مراسم اربعین شرکت می‌کنند با تحمل سختی‌های فراوان، فداکاری و ایثار همراه است، زائران با دارایی و سرمایه‌های خود در این مراسم شرکت کرده و موکب‌های عزاداری با شور و اشتیاق از زائران حسینی پذیرایی می‌کنند. زائران اباعبدالله (ع) با ایثار و وحدت در مراسم اربعین شرکت می‌کنندعضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: زائران اباعبدالله (ع) با ایثار و وحدت و محبت در اربعین شرکت کرده و این موضوع یک حرکت بی‌نظیر بین‌المللی و حماسه معنوی است که اقتدار اسلام و عزت ملت‌های مسلمان را نشان می‌دهد. اربعین منشاء تمدن جدید و حرکتی در برابر دنیای مادی استاستاد حوزه علمیه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری فرمودند درباره اهمیت مراسم اربعین حسینی گفت: مراسم اربعین منشاء تمدن جدید و حرکتی در برابر دنیای مادی است، دنیای استبکار جهانی وغرب با همه سرمایه گذاری‌های مادی که انجام می‌دهد سعی دارد مردم را از معنویت و اسلام و عرفان دور کند ولی اربعین دربرابر آن حاکمیت پیدا می‌کند. آیت‌الله عبداللهی ادامه داد: مراسم ابعین زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است و حاکمیت اسلام به خوبی این حرکت را نشان می‌دهد و در واقع نهضت عاشورا به خوبی تداوم پیدا کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در حکم حجت الاسلام احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خطاب به حجت الاسلام سعید روستا آزاد آمده است: پیرو مصوبه شورای محترم معاونان دفتر تبلیغات اسلامی مورخ ۹۸/۷/۱۴ و نظر به مراتب فضل تعهد و تجربه، جنابعالی را به عنوان «رئیس قرارگاه فرهنگی شهر مقدس قم در دفتر تبلیغات اسلامی» منصوب می‌نمایم. پیرو دغدغه و مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نسبت به شهر مقدس قم، از جنابعالی انتظار می‌رود با استفاده از همه ظرفیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی نسبت به راه اندازی اتاق فکر، سیاست گذاری و اجرای اقدامات مؤثر با بهره مندی از ظرفیت‌های دیگر نهادها، ارگان‌ها و مراکز دولتی در استان به منظور هم افزایی در اجرای منویات معظم له اقدام نمایید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همچنین این وزارتخانه موظف است ستاد راهبری و هماهنگی اجرای مصوبه عفاف و حجاب را تشکیل دهد و گزارش عملکرد این ستاد را به‌صورت سالانه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند. کلیه مصوبات قبلی در خصوص عفاف و حجاب به قوت خود باقی است. در ماده ۱ مصوبه فوق‌الذکر هدف از تصویب این «فضایل اخلاقی و فراگیر شدن عفاف و رعایت حجاب شرعی و قانونی و کاهش بدحجابی» عنوان شده است. به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ماده ۶ مصوبه «مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب» ذیل عنوان برنامه‌ریزی، اجرایی سازی، نظارت و ارزیابی مقرر شده: سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری کلان و راهبردی در حوزه حجاب و عفاف و نظارت راهبردی و ارزیابی حسن انجام این مصوبه بر عهده دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. همچنین هماهنگی اجرای مصوبه و نظارت بر عملکرد دستگاه­ها بر عهده وزارت کشور است.
مهرمهر1 روز قبل
سوابق این موضوع نشان می‌دهد، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۴۱۳ مورخ ۱۴/۱۱/۱۳۷۶، «اصول و مبانی و روش‌های اجرایی گسترش فرهنگ عفاف» و در جلسه ۵۶۶ مورخ ۴/۵/۱۳۸۴، «راهبردهای گسترش فرهنگ عفاف» را مصوب نمود. ۳-۲- اصلاح آئیننامهها، شیوهنامهها و دستورالعملهای جاری در دستگاهها در جهت تحکیم فرهنگ عفاف و حجاب و پیشگیری از بروز بدحجابی. دستگاههای تبلیغی- فرهنگیوزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی۵-۷- ساماندهی بازیهای رایانهای، نمادها و نشانها و حمایت از تولیدات و نمادهای داخلی مبتنی بر فرهنگ عفاف. سازمان مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی۵-۳۰- گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در برنامهها و اقدامات و ممانعت از تصویب ضوابط، مقررات و طرحها و برنامههای مغایر با عفاف و حجاب. ۵-۳۳- پیگیری برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در مورد زنان آسیبدیده و در معرض آسیب.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام‌ محمد صادق یوسفی مقدم در دیدار دست اندرکاران همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، قرآن کریم را زبان مشترک امت اسلامی دانست و تصریح کرد: بهترین منبعی که می‌تواند کمک کند امت اسلامی واحد بشوند قرآن کریم است و همین مهم موجب شد که اقدامات اولیه برگزاری همایش صورت بگیرد. وی افزود: امروز مقاومت مسئله اصلی امت اسلام است و تنها راه حفظ و بقای اسلام در برابر توطئه‌های دشمنان است. دبیر علمی همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم با بیان اینکه در قرآن کریم بارها به جامعه‌ی اسلامی توصیه‌شده که مقاومت کنند و ثمرات آن نیز بیان‌شده است خاطرنشان کرد: این کتاب مقدس منبعی مهمی برای دست گرفتن و چگونه حرکت کردن در مسیر مقاومت است. وی با اشاره به نهادها و مراکز همکار در برگزاری این همایش گفت: پیش همایش هایی نیز برای این همایش ملی در نظر گرفته شده است که با همکاری این نهادها و مراکز در استان‌های مختلف کشور برگزار خواهد شد. همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» ۱۷ بهمن‌ماه به همت معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی در قم برگزار می‌شود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تبلیغ نیوز (پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) به نشانی www. Tablighnews. dte. irمراجعه کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد صادق یوسفی مقدم در دیدار دست اندرکاران همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، قرآن کریم را زبان مشترک امت اسلامی دانست و تصریح کرد: بهترین منبعی که می‌تواند کمک کند امت اسلامی واحد بشوند قرآن کریم است و همین مهم موجب شد که اقدامات اولیه برگزاری همایش صورت بگیرد. وی افزود: امروز مقاومت مسئله اصلی امت اسلام است و تنها راه حفظ و بقای اسلام در برابر توطئه‌های دشمنان است. دبیر علمی همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم با بیان اینکه در قرآن کریم بارها به جامعه‌ی اسلامی توصیه‌شده که مقاومت کنند و ثمرات آن نیز بیان‌شده است خاطرنشان کرد: این کتاب مقدس منبعی مهمی برای دست گرفتن و چگونه حرکت کردن در مسیر مقاومت است. وی با اشاره به نهادها و مراکز همکاری در برگزاری این همایش گفت: پیش همایش هایی نیز برای این همایش ملی در نظر گرفته شده است که با همکاری این نهادها و مراکز در استان‌های مختلف کشور برگزار خواهد شد. همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» ۱۷ بهمن‌ماه به همت معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی در قم برگزار می‌شود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تبلیغ نیوز (پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) به نشانی www. Tablighnews. dte. irمراجعه کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان ملایر با بیان اینکه کمک و حمایت از خانواده زندانیان و این قشر آسیب دیده، سبب کاهش جرم و آسیب در جامعه می‌شود، گفت: خانواده زندانیان قشر آسیب دیده و ضعیفی هستند و این مساعدت‌ها از مشکلات خانواده زندانیان می‌کاهد. عباس آبادی خاطرنشان کرد: انجمن حمایت زندانیان ملایر هر ماه به خانواده‌های یک نفره، دو نفره، سه نفره و به خانواده‌های چهار نفره و بالاتر مستمری پرداخت می‌کند همچنین هدیه غیرنقدی شامل سبد کالا نیز به آنها اعطا می‌شود. مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان ملایر خانواده‌های زندانیان را به همدلی و داشتن ایمان به خداوند برای استحکام بنیان خانواده و جلوگیری و پرهیز از لغزش هایی که در کمین فرزندان و خانواده‌ها هستند، رهنمون شد. وی با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته خانواده زندانیان ملایر تحت آموزش تخصصی قرار گرفتند، گفت: برگزاری کلاس آموزشی «پیشگیری از مفاسد اخلاقی و اجتماعی» و کلاس آموزشی با موضوع «احکام ویژه خانواده‌های زندانیان» با حضور همسران زندانیان برگزار شد. مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان ملایر گفت: پس از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع «احکام ویژه خانواده‌ها» نیز شرکت کنندگان به طرح پرسش و پاسخ پرداختند و در پایان جلسه به حساب ۵۲ نفر از خانواده زندانیان شرکت کننده، به منظور مساعدت مالی وجه نقد واریز شد.
مهرمهر1 روز قبل
آیت الله حسن ممدوحی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص لزوم زیارت اربعین اظهار داشت: امروز اربعین به یک مراسم جهانی تبدیل شده است و این حرکت عظیم در حفظ و نگهداری ارزشهای اسلام بسیار موثر خواهد بود. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: اینکه پس از ۱۴۰۰ سال میلیونها نفر در مراسم اربعین شرکت می‌کنند به واسطه قدرت و عظمت اسلام است. وی خاطر نشان کرد: حضور گسترده مسلمانان در مراسم اربعین حسینی اتحاد و همبستگی مسلمانان را به جهانیان نشان می‌دهد و همین امر رعب و وحشت در دل مستکبران ایجاد خواهد کرد. آیت الله ممدوحی در خصوص کوتاه کردن زمان زیارت نیز به زوار توصیه‌ای داشت و افزود: زائرین وقتی که می‌بینند جمعیت زیاد است و مردم در تنگنا و سختی هستند باید سعی کنند مدت زیارت را کوتاه کنند و هر چه سریعتر برگردند. وی ادامه داد: در این خصوص در روایات نیز وارد شده است که «به زیادت برو و زود برگرد» چرا که در شرایطی که ازدحام زیاد است توقف زیاد نمی‌تواند مفید باشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم به تشریح اقدامات انجام‌شده به مناسبت اربعین پرداخت و تصریح کرد: کلیه پایانه‌ها و پارک‌سوارها سیاه‌پوش شده و نماهنگ اربعین در فضای پایانه مرکزی پخش می‌شود و گشت بازرسی سازمان با رانندگان متخلف برخورد کرده و صورت‌وضعیت اتوبوس‌ها بررسی می‌شود. وی از پاسخگویی ۲۴ ساعته به زائران خبر داد و گفت: حتی در ایام تعطیل نیز زائران می‌توانند برای تهیه بلیت و آگاهی از ساعت حرکت اتوبوس‌ها با پایانه مرکزی تماس گرفته و پاسخ موردنظر خود را دریافت کنند همچنین برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای نیز در موکب پایانه مرکزی تدارک دیده‌شده است. مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم بیان کرد: آب شیرین موردنیاز زائران در پایانه‌ها و پارک‌سوارها تأمین‌شده و روزانه بالغ‌بر ۲ هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم نیز بین مسافران توزیع می‌شود. وی تأمین امنیت پایانه‌ها را موردبررسی قرارداد و تأکید کرد: امنیت پایانه‌ها و پارک‌سوارها با گشت زنی ۲۴ ساعت پلیس پایانه و نیروی انتظامی تأمین‌شده و مسافران و زائران مشکلی را گزارش نکرده‌اند. پوریا فر ادامه داد: تا روزهای منتهی به اربعین اعزام مسافران به پایانه‌های مرزی ادامه داشته و روزانه ۵۰ دستگاه اتوبوس آماده انتقال مسافران و زائران به پایانه‌های مرزی است.

به انتهای لیست رسیدید