حکام

حکام

تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، عباس عبدی تحلیلگر مسائل سیاسی در برنامه تلویزیونی «بدون توقف» درباره نظرات رهبری در مذاکرات برجام یادآور شد: رهبری نهایتا تحت تأثیر نیروهایی که در عرصه عمومی هستند تصمیم می‌گیرد و دست هر کسی در این خصوص باز نیست، اما نهایت این است که تصمیم با رهبری است. این پژوهشگر مسائل سیاسی اظهار داشت: برجام بنیادش به لحاظ راهبردی این است که ما می‌خواهیم در این نظام بین‌الملل کار کنیم، البته این به آن معنا نیست که ما می‌رویم تحت امر نظام بین‌الملل، ما تا قبل از آن نظام بین‌الملل را نپذیرفته بودیم و دلیل روشنش این است که چندین قطعنامه با ۱۵ رأی علیه ایران در شورای امنیت تصویب می‌شود. عبدی درباره مزایای حزبی بودن مجلس، گفت: ما وقتی در حزبی عضو می‌شویم، معنی آن این نیست که تمامی عقائدش را می‌پذیریم، بلکه معنی آن این است که روی یک چیزی تفاهم می‌کنیم که اشتراکات‌مان بیشتر است، در ایران سیستم سیاسی ایران چنین چیزی را نپذیرفته، وقتی که مجلس حزبی می‌شود، نامزدها را احزاب معرفی می‌کنند که دیگر دبیرکل‌های‌شان که ردصلاحیت نمی‌شوند. این تحلیلگر مسائل سیاسی اضافه کرد: امروز آمریکایی‌ها برای اینکه بتوانند افکار عمومی را قانع کنند دچار استیصالند و جمهوری اسلامی در این استیصال نقش اساسی دارد. انتهای پیام/

جرش؛ شهری باستانی در اردن که شکوه و جلالش را به رم مدیون است

7+
کجاروکجارو14 ساعت قبل
ایلناایلنا15 ساعت قبل
دبیرکل حزب موتلفه گفت: ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند. همچنین برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و ایراد خطبه‌های تاریخی مقام معظم رهبری نیز یک یوم الله در تاریخ ایران و جهان خواهد بود. مردم جهان پاسخ سئوالی که در ذهن داشتند را دانستند که «تروریسم چیست و تروریسم کیست؟». بادامچیان با ترسیم چشم انداز آینده منطقه گفت: منطقه چشم انداز روشنی دارد که ان شاءالله نیروی منطقه بدون سلطه آمریکا خواهد بود و ملت‌های مسلمان با چشم باز و امیدبخش، تحولات سیاسی و نظامی را در غرب آسیا دنبال خواهند کرد. ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها از تلفات خود در عین الاسد به تدریج و قطره چکانی پرده بر می‌دارند، گفت: ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند. انهدام پایگاه نظامی عین الاسد و بازتاب‌های سنگین آن در جهان، یک یوم الله در تاریخ مبارزات رهایی بخش ملت‌ها با آمریکای جهان‌خوار است. همچنین برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و ایراد خطبه‌های تاریخی مقام معظم رهبری نیز یک یوم الله در تاریخ ایران و جهان خواهد بود. مردم جهان پاسخ سئوالی که در ذهن داشتند را دانستند که «تروریسم چیست و تروریسم کیست؟». ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، «اسدالله بادامچیان» در پایان نشست دبیران حزب به مواضع سه دولت اروپایی در فعال کردن مکانیزم ماشه اشاره کرد و گفت: سه دولت اروپایی یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان در پیروی از خط ترامپ، خود را به بد مهلکه‌ای انداخته‌اند. دبیرکل موتلفه اسلامی ادامه داد: آنها برجامی را که امضا کرده بودند، پاره کردند و حالا خیلی مضحک در پی جایگزین کردن توافق ترامپ به جای برجام برآمده‌اند. آیا این سه سیاستمدار اروپایی می‌توانند پاسخ این سئوال را بدهند که اگر برجام ترامپی قرارداد شد و امضا کردند، آیا خود ترامپ یا رییس جمهور بعدی آن را پاره نخواهد کرد؟ و چه اعتمادی به آمریکا است؟ بادامچیان در ادامه افزود: سه دولت انگلیس، فرانسه و آلمان، امتحان خوبی در برجام و روابط با ایران نداده‌اند. دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه گفت: قطعا تشییع باشکوه شهید قاسم سلیمانی و شهید المهندس و یارانشان یک یوم‌الله در تاریخ ملت ما و ملت‌های منطقه است. همچنین برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و ایراد خطبه‌های تاریخی رهبر معظم انقلاب نیز یک یوم‌الله در تاریخ ایران و جهان خواهد بود.
فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: قطعا تشییع باشکوه شهید سلیمانی و شهید المهندس و یارانشان یک یوم الله در تاریخ ملت ما و ملت‌های منطقه است. انهدام پایگاه نظامی عین الاسد و بازتاب‌های سنگین آن در جهان، یک یوم الله در تاریخ مبارزات رهایی بخش ملت‌ها با آمریکای جهان‌خوار است. همچنین برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و ایراد خطبه‌های تاریخی مقام معظم رهبری نیز یک یوم الله در تاریخ ایران و جهان خواهد بود. ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند. دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به مواضع سه دولت اروپایی در فعال کردن مکانیزم ماشه گفت: سه دولت اروپایی یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان در پیروی از خط ترامپ، خود را به بد مهلکه‌ای انداخته‌اند.
ایبناایبنا20 ساعت قبل
رضا رحمتی در گفتگو با ایبنا با اشاره به تداوم رشد و رونق شاخص بورس و معاملات قیمت سهام شرکت‌ها گفت: ورود نقدینگی زیاد، در کنار رکود حاکم بر سایر بازارها مهمترین عامل تداوم این رشد و روند صعودی است. این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: البته موضوع قابل تاکید در این میان این نکته است که پس از افزایش نرخ ارز و تورم رخ داده در سایر بازارها، بسیار طبیعی است که قیمت سهام شرکت‌ها نیز از این موضوع تاثیر بپذیرد و شاهد رشد قیمت سهام و در نتیجه افزایش شاخص بورس باشیم. ضمن اینکه آرامش حکام در تحولات سیاسی و بین‌المللی و همچنین انتشار خبرهایی مبنی بر اجرای افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها نیز به بهبود شرایط بازار سهام کمک کرده است. این کارشناس بازار سرمایه گفت: از این جهت اگر اصلاح و استراحتی هم در بازار رخ بدهد، بدون شک کوتاه‌مدت و اندک خواهد بود و حجم نقدینگی محرک مناسبی برای رونق و رشد معاملات و افزایش شاخص بور س خواهد بود. این کارشناس بازار سرمایه در پایان تصریح کرد: متولیان بازار سهام هیچ برنامه مدونی برای جذب نقدینگی تازه نفس و چشمگیر در بازار سهام ندارند؛ چرا که به راحتی می‌توان با عرضه‌های اولیه متعدد و همچنین بزرگ این نقدینگی را در تالار شیشه‌ای جذب کرد؛ و با این کار از یکسو به تامین مالی بنگاه‌ها و صنایع کمک کرد و از سوی دیگر از بالا رفتن غیرمنطقی قیمت سهام برخی شرکت‌ها جلوگیری کرد.
افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: قطعا تشییع باشکوه شهید سلیمانی و شهید المهندس و یارانشان یک یوم الله در تاریخ ملت ما و ملت‌های منطقه است. انهدام پایگاه نظامی عین الاسد و بازتاب‌های سنگین آن در جهان، یک یوم الله در تاریخ مبارزات رهایی بخش ملت‌ها با آمریکای جهان‌خوار است. همچنین برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و ایراد خطبه‌های تاریخی مقام معظم رهبری نیز یک یوم الله در تاریخ ایران و جهان خواهد بود. مردم جهان پاسخ سئوالی که در ذهن داشتند را دانستند که «تروریسم چیست و تروریسم کیست؟». ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
نهاد برده‌داری نظامی در امپراتوری عثمانی از بسیاری جهات عجیب و خاص بود. در مراحل آخر امپراتوری، آنها [سرباز- بردگان] می‌توانستند به مثابه ناجی یا قاتل سلطنت عمل کنند: یعنی یا سلاطین را منصوب یا برکنارشان سازند. تصویر یک امپراتوری قدرتمند عظیم که با سلسله مراتبی از بردگان اداره می‌شد در غرب مسیحی به نماد استبداد شرقی تبدیل شد و تجلی یافت. با این حال، از یک نگاه نزدیک‌تر، نظام برده‌داری نظامی نه از دل ضرورت‌های دینی که به‌عنوان راه‌‌حلی برای مشکل دولت‌سازی در بطن جوامع قدرتمند قبیله‌ای تکامل یافت. اما چنان که دیدیم، سطح دولتی سازماندهی در چین، هند و اروپا جایگزین سطح قبیله‌ای سازماندهی شد، زیرا سطح قبیله‌ای سازماندهی نمی‌توانست به یک اقدام جمعی پایدار دست یابد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
جمال ریان مجری سرشناس و قدیمی تلویزیون الجزیرة در صفحه توییتر خود نوشت: شهادت می‌دهم که زبان عربی رهبر ایران بلیغ و دلنشین بود و شنیدن آن از لسان ایشان هزار برابر بهتر از شنیدن عربی از زبان حکام عرب است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، پس از پایان جلسه نمایندگان باشگاه‌ها با مقامات فدراسیون و وزارت ورزش، یکی از مدیران باشگاه استقلال طی گفت‌وگویی کوتاه، کنایه جالب و سنگینی به کشور‌های عربی حوزه خلیج‌ فارس زد و گفت: خیلی زشت است که عربستان یک حرفی بزند و کشور‌های عربی دنباله‌رو آن شوند. الان فقط قطر مواضعش را مستقل بیان می‌کند، ولی بحرین، کویت و امارات کاملا ایستاده‌اند تا ببینند فدراسیون فوتبال عربستان چه می‌گوید تا آن‌ها دنباله‌رو شوند. بیشتر بخوانید: دلیل تصمیم جنجالی AFC علیه ایراناو ادامه داد: مگر نمی‌گویند ایران ناامن است، خب پس چرا ایرلاین‌های عربی همه‌روزه به سراسر ایران پرواز دارند؟ همین کویت الان ۲ شرکت هواپیمایی‌اش به تهران و مشهد رفت و آمد می‌کند. ۳ ایرلاین اماراتی در مسیر ایران تردد دارند، ۲ شرکت هوایی از عمان به شهر‌های مختلف ما پرواز دارند و قطر ایرویز هم همه‌روزه می‌آید و می‌رود؛ بنابراین خودشان می‌دانند ایران ناامن نیست، چون همه‌روزه تجار، بیماران، زائران و توریست‌هایی از امارات، عمان، کویت و قطر به ایران سفر می‌کنند. اگر ایران ناامن است، اتباع آن‌ها چگونه به کشورمان سفر می‌کنند؟ اگر آسمان ما امن نیست، چطور خطوط هوایی آن‌ها پرواز‌های‌شان را قطع نکرده‌اند؟ این‌ها همه بهانه است.
فارسفارس1 روز قبل
یک استاد دانشگاه درباره اثرات اجرایی شدن تهدیدات FATF گفت: وقتی ایران تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد، اساسا FATF موضوعیتی ندارد زیرا حتی اگر بدترین وضعیت تحریم‌های FATF را نیز اعمال کنند، سطح آن بسیار پایین‌تر از تحریم‌های آمریکا است. این استاد دانشگاه درباره اثرات اجرایی شدن تهدیدات FATF اظهار کرد: وقتی ایران تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد، اساسا FATF موضوعیتی ندارد زیرا حتی اگر بدترین وضعیت تحریم‌های FATF را نیز اعمال کنند، سطح آن بسیار پایین‌تر از تحریم‌های آمریکا است. وی با بیان اینکه در صورت تصویب لوایح پالرمو و سی اف تی، ایران عضو FATF نخواهد شد، عنوان کرد: اعضای اصلی و شورای حکام FATF، ۳۷ کشور بیشتر نیستند و باقی کشورهایی که FATF را پذیرفته‌اند، با این نهاد همکاری می‌کنند. این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: FATF دارای ۴۱ شرط و اقدام است که ۳۹ شرط توسط ایران پذیرفته شده است و تنها پالرمو و سی اف تی باقی مانده. در حال حاضر نیز قرار هفت شرط دیگر نیز اضافه شود و این وضعیت در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، جمال ریان، مجری الجزیره در واکنش به خطبه عربی مقام معظم رهبری در صفحه توییتر خود نوشت: شهادت می‌دهم که سخنرانی (آیت الله) علی خامنه‌ای، رهبر ایران به زبان عربی شیوا و بدون عیب بود و شنیدن «زبان عربی» از زبان او هزار بار بهتر از شنیدن آن از زبان بسیاری از حکام عرب است. وی همچنین نوشت: نظرات و دیدگاه‌های شما مهم است. مجری سرشناس شبکه قطری الجزیره در توییت دیگری نوشت: کارهای رسانه‌ای و چگونگی نطق و سخنرانی و تجوید حروف «زبان زیبایمان» را از جوانی در رادیو اردن و توسط ادیب و خبرنگار بزرگ مصری فاروق شوشه (رحمت الله علیه) آموختم و شهادتم به زیبا سخن گفتن رهبر ایران به زبان عربی چیزی جز شهادت به حق که او مستحق آن است، نیست. به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری بخشی از خطبه‌های نماز جمعه این هفته را به زبان عربی برای برادران و خواهران عرب، بیان کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، پس از ایراد خطبه به زبان عربی از سوی رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران برای عرب‌زبانان منطقه، بسیاری از تحلیلگران سیاسی آنرا ستایش کردند و به این امر واکنش نشان دادند. جمال ریان مجری سابق شبکه خبری الجزیره با انتشار متنی در حساب توییتری خود قرائت خطبه عربی رهبر انقلاب را ستود. وی در حساب توییتری خود نوشت: من شهادت می‌دهم (آیت الله) علی خامنه‌ای رهبر ایران با زبان شیرین و روان و شیوا به زبان عربی سخن می‌گوید و شنیدن زبان عربی از زبان ایشان هزار بار بهتر از شنیدن آن از زبان بسیاری از حکام عرب است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
در بخش شعر نیز، قرآن ناطق -قرآن صامت از عباس شاهزیدی، بهانه‌ی ای شعر ناگهان (چهار شعر) از خدابخش صفادل و امام علی (ع) از حسین صیامی حائز رتبه‌های برتر شدند. همچنین در اختتامیه این کنگره نشان ولایت به خانواده شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اهدا شد. آنان که به تعبیر بلند امام صادق (ع) راسخون در علم هستند: «راسخون فی العلم امیرالمومنینو الائمه من بعده». درباره علی ابن ابی طالب طبق بیان نورانی حضرت رسول، علی با حق است. مرجع عالم تشیع افزود: امیدوارم همه شما بزرگواران مشمول عنایت ولی الله علی ابن ابیطالب (ع) باشید.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/اصفهان آیت الله حسین مظاهری که به دلیل کسالت قادر به سخنرانی در اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی (ع) نشده بود، پیامی را خطاب به این کنگره صادر کرد که به نقل از او قرائت شد. ۱- سخن‌گفتن از شخصیتی چون امام علی‌بن‌ابی‌طالب «علیه‌السلام»، به حق، کاری صعب و مشکل است. درک ابعاد وجودی این انسان کامل بی‌همتا و این ولی مطلق خداوند تعالی، بی‌گمان برای ما خاکیان منغمر در مادیات امکان‌پذیر نیست: «ها علی بشر کیف بشر، ربه فیه تجلی و ظهر». و از همین روست که در بیان بلند رسول خدا «صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم» چنین وارد شده است که: «یا علی ما عرف‏ الله‏ إلا أنا و أنت، و ما عرفنی إلا الله و أنت، و ما عرفک إلا الله و أنا». و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی؛ «عایشه فاروقی» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: ما خود را موظف می‌دانیم، برای صلح و ثبات در منطقه تلاش کنیم. وی ضمن مقایسه میزان روابط پاکستان با ایران و آمریکا گفت: تهران برای ما همسایه و دوستی بسیار نزدیک است، البته روابطی هم با آمریکا داریم! فاروقی گفت: «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان به آمریکا سفر کرده تا با حکام کاخ سفید دیدار کرده و در مورد تحولات منطقه‌ای با آنها گفتگو داشته باشد. وی اضافه کرد: مطرح شدن موضوع کشمیر در اجلاس شورای امنیت سازمان ملل نشان می‌دهد که این موضوع برای تمام کشورهای جهان دارای اهمیت زیادی است. فاروقی سپس به موضوع پاکستانی هایی که در خارج از کشور زندانی هستند اشاره کرده و گفت: در ۲۸ کشور جهان ۱۰ هزار پاکستانی زندانی هستند و بیشترین تعداد نیز در زندان‌های عربستان به سر می‌برند.
فارسفارس4 روز قبل
نوروزی اظهار داشت: سردار سلیمانی نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اسلام جایگاه ویژه‌ای داشت و مردم جهان او را به بزرگی یاد می‌کردند به همین دلیل ۲۵ میلیون ایرانی برای بدرقه پیکر او ابومهدی المهندس و دیگر همرزمانش به خیابان‌ها آمدند زیرا مردم طرفدار مظلوم هستند. وی با بیان اینکه ایرانیان در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت خون گریه کردند و اشک ریختند گفت: حاج قاسم سلیمانی بسیار مظلومانه به شهادت رسید؛ او طرفدار انسانیت، آرامش و صلح بوده و ضد داعش بود. نوروزی افزود: سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس ۲ یار در محور مقاومت بودند که همواره آمریکا از آنها در هراس بودند. وی افزود: آمریکا و استکبار بداند کسانی که مقابل داعش ایستادگی کردند دارای جایگاه‌ ویژه‌ای میان مردم هستند و نمی‌توانند آرمان آنها را تضعیف کنند. نماینده رباط کریم در مجلس تصریح کرد: ملت ایران هیچگاه خواستار جنگ نبوده و نیست ولی اگر کسی بخواهد با دم شیر بازی کند طبیعتا ملت ایران آنها را رها نخواهد کرد.
ایرناایرنا4 روز قبل
در این پیام که روز پنجشنبه توسط نماینده این مرجع تقلید در سالن اهل البیت اصفهان قرائت شد، آمده است: برگزاری کنگرۀ بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی «علیه‌السلام» در چهاردهمین قرن شهادت آن امام همام، از الطاف و عنایات الهی است و از این جهت خداوند متعال را سپاس می‌گزاریم. بنابراین ما به سخن و مرام علی «علیه‌السلام» نیازمندیم تا هم خود را بشناسیم و هم خود را بسازیم و هم برای ساختن جامعه‌ای آباد و معنوی و انسانی و الهی، نقشۀ راه و برنامۀ عملی داشته باشیم. آنان به تعبیر بلند امام صادق «علیه‌السلام» راسخون در علم هستند: «الراسخون‌ فی‌ العلم أمیر المؤمنین و الأئمة من بعده» آیت الله مظاهری در پایان از همۀ متصدیان این کنگره قدردانی کرد. کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی (ع) روز گذشته در سالن امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد. این رویداد به مدت ۲ روز با هدف آشنا کردن مردم، جهان و ملت با معارف اهل بیت به ویژه حضرت علی (ع) برگزار شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
درحال حاضر سه دولت اروپایی فقط سازوکار حل اختلاف برجام را فعال نموده‌اند. سازوکار حل اختلاف برجام بدین شرح است که اگر یکی از طرف‌های برجام مدعی شود طرف دیگری تعهدات خود را عملی نمی‌کند، درخواست تشکیل کمیسیون مشترک برجام را میدهد تا موضوع در سطح کمیسیون طرح و بررسی شود. در صورتی که شورای حکام موضوع را تهدید جدی و فوری ارزیابی کند، موضوع به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع می‌شود. در این خصوص باید تاکید کرد که چندی پیش کشورهای اروپایی طرف برجام اعلام کردند که قرار نیست از مکانیسم حل اختلاف موجود در برجام استفاده کنند. این جریان سازی‌ها در حالی انجام می‌شود که سازوکار حل اختلاف برجام بطور کلی با اسنپ بک متفاوت است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، یک‌وقتی با ائمه‌ی جمعه، خدمت امام رفته بودیم؛ آن سالهای اول که تازه تشکیل شده بود و امام هم بنده را مفتخر کرده بودند به امامت جمعه‌ی تهران، ما با ائمه‌ی جمعه خدمت ایشان رفتیم و بنده یک صحبتی کردم. در بعضی از شهرها، به‌عنوان همان روش قدیم، حکام یک نفر را معین میکردند و میگذاشتند. آن نماز جمعه‌ای که حاکم طاغوتی آن را بگذارد، برای مردم جذاب نیست و مردم هم نمیرفتند. گفتم ما در سالهای متمادی محروم بودیم از نماز جمعه و شما نماز جمعه را به ما دادید، به ملت ایران دادید. بیانات در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین رسول جعفریان در آئین نکوداشت علامه سید جعفر مرتضی عاملی که به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سالن شیخ طوسی این پژوهشگاه برگزار شد، گفت: تاریخ اندیشه به عنوان سنت علمی به خوبی در حوزه علمیه شکل نگرفته است، بنابراین ما بیشتر علاقه داریم حق و باطل را در تاریخ کشف کنیم. وی با بیان اینکه ما بیشتر در حال ساختن افکاری هستیم که خودمان به آن معتقدیم و این با تاریخ اندیشه تفاوت دارد، گفت: حتی حس این مسئله در بین ما وجود ندارد که فارغ از باورهای کلامی دنبال تاریخ برویم. استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خیلی صحبت می‌شود که مرتضی از کلام شیعه دفاع کرده است، تصریح کرد: ما همه در حوزه متکلم هستیم؛ نه فیلسوف داریم و نه تاریخ اندیشه‌خوان درجه یک داریم و نه می‌توانیم پز علمی بدهیم. استاد حوزه علمیه تصریح کرد: بعد از انقلاب، افکار سیدجعفر خیلی انقلابی‌تر شد و برای حل مشکلات نظام به تحقیق پرداخت که «آداب طبی در اسلام» از او پیش‌قراول کارهای اسلامی‌سازی علوم بود. این مسئله تبدیل به جدال و بحران شد و همین سبب شد تا سی کتابش را جمع کرد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
پدیده آقازادگی یکی از آن‌ها است که اتفاقا در نقطه مقابل سبک زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها قرار دارد. حق زهرا سلام‌الله علیها بر مردمحضرت زهرا سلام‌الله علیها نه‌تنها الگوی سبک زندگی اسلامی هستند، بلکه با رقم زدن ماجرای شهادت، حق بزرگی بر عهده ما دارند. خطبه‌های سرنوشت‌سازمی‌دانیم که حضرت زهرا سلام‌الله علیها خطبه‌های مهم و سرنوشت‌سازی را ایراد فرموده‌اند. رویکرد جامعه‌شناختی به زندگی حضرت فاطمه (س) ما در عین حال می‌توانیم رویکردی از منظر جامعه‌شناختی به سیره و منش حضرت فاطمه سلام‌الله علیها داشته باشیم. پدیده آقازادگی یکی از آن‌ها است که اتفاقا در نقطه مقابل سبک زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها قرار دارد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
در ادامه به بازخوانی ۱۰ خطبه مهم رهبر انقلاب در دوران رهبری ایشان خواهیم پرداخت. همچنین یک بار به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی، نمازجعه‌ای به امامت رهبر انقلاب در جوار قبور امام و سیداحمد خمینی برگزار شد. در خیابان‌ها تانک وارد می‌شود - آن‌طوری که نقل کردند - مردم رهگذر را بی‌محابا از دم تیر و تیربار و رگبار مسلسل‌ها می‌گذراند.» ایشان در ادامه سخنان خود خطاب به ملت عراق فرمودند: «ملت عراق باید بدانند که این لحظه، لحظه‌ی حساسی است. ** تاریخی‌ترین نمازجمعه رهبر انقلابمهمترین و تاریخی‌ترین نمازجمعه به امامت رهبر انقلاب در روز ۲۹ خرداد سال ۸۸ و چند روز پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری اقامه شد. رهبر انقلاب در این نمازجمعه به موضوعات مختلفی همچون بیداری اسلامی، اسلام‌گرایی، فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی اشاره کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
واکنش ایران چه خواهد بود؟ با توجه به اقدام اخیر اروپا، طبیعی است که با تشدید فشار از سوی این کشورها ایران بخواهد واکنش مقتضی را نشان دهد. با این وجود گروهی از محافظه کاران تلاش دارند، ایران را به ورطه لغو اجرای پروتکل الحاقی و قطع همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بکشانند. سید مصطفی میرسلیم از اعضای ارشد حزب مؤتلفه می‌افزاید: «ایران می‌تواند با تعلیق اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی پاسخ مناسبی به غرب بدهد». عدم همکاری با آژانس و عواقب آنهمکاری ایران با آژانس در قالب توافق پادمانی و بخش‌های نظارتی برجام از جمله پروتکل الحاقی صورت می‌گیرد. از جمله کشورهای مهمی که تاکنون از امضای این پروتکل خودداری کرده‌اند می‌توان به مصر و برزیل اشاره کرد.
رجانیوزرجانیوز4 روز قبل
ایشان از آن زمان تاکنون حدود ۲۴۰ بار نمازجمعه تهران را اقامه کردند. در ادامه به بازخوانی ۱۰ خطبه مهم رهبر انقلاب در دوران رهبری ایشان خواهیم پرداخت. همچنین یک بار به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی، نمازجعه‌ای به امامت رهبر انقلاب در جوار قبور امام و سیداحمد خمینی برگزار شد. در خیابان‌ها تانک وارد می‌شود - آن‌طوری که نقل کردند - مردم رهگذر را بی‌محابا از دم تیر و تیربار و رگبار مسلسل‌ها می‌گذراند.» ایشان در ادامه سخنان خود خطاب به ملت عراق فرمودند: «ملت عراق باید بدانند که این لحظه، لحظه‌ی حساسی است. این قتلها به ضرر ملت ایران بود، به ضرر دولت بود، به ضرر حکومت بود.
ایسناایسنا5 روز قبل
احمدعلی مسعودانصاری، پسر خاله فرح پهلوی و از نزدیکان محمدرضا شاه گفت: «من دو بار در تبعید از شاه پرسیدم که چرا مملکت را ترک کردی و رفتی. «انقلاب ایران، انفجار نور بود». این جمله نزدیک‌ترین معنا به عمق تاثیرگذاری نظام انقلاب اسلامی است که از زبان یاسر عرفات، رییس جنبش فتح خارج شد. وی که جزو اولین مسؤولان خارجی و جهان اسلام بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دیدار بنیانگذار انقلاب اسلامی آمد رو به امام خمینی (ره) گفت: «آنها - دشمنان انقلاب اسلامی - می‌گویند زلزله‌ای رخ داده، ما می‌گوییم که انفجار نور روی داده است». و رفت و دیگر برگشت ندارد.» سخنان امام البته محدود به فرار شاه نشد.
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
ایران پس از ترور شهید سلیمانی فرو نپاشید و مردم این کشور به دور حکومت حلقه زدند. جمهوری اسلامی ایران همچنان پایدار است و نیرو‌های نیروی قدس همچنان به کار خود ادامه می‌دهند. برخی کشور‌های اروپایی و غیراروپایی نیز درباره اینکه ترور سلیمانی منجر به آشوب‌های بیشتر در منطقه شود ابراز نگرانی کرده‌اند. ترور سلیمانی ایران را وادار نخواهد کرد که زانو بزند و از میزان نفوذ نیروی قدس در ایران یا منطقه نخواهد کاست. برخلاف ادعا‌های مسئولان آمریکایی ترور سلیمانی تغییری در اوضاع نخواهد داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
همچنین شاکی می‌تواند با آگاه‌سازی شورای امنیت سازمان ملل درباره حل نشدن موضوع شکایت، عدم اجرای چشمگیر آن را متضمن شود. پس از آن، شورای امنیت نیز ۳۰ روز فرصت دارد تا درباره استمرار تعلیق تحریم‌ها یا بازگرداندن آن‌ها قطعنامه صادر کند. اگر در این مدت، شورای امنیت نتواند در این خصوص قطعنامه صادر کند، تمام تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل که قبل از برجام برقرار شده بودند، به طور اتوماتیک بازمی‌گردند. - قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توافق موسوم به برجام ۱۵۹ صفحه‌ای را به عنوان پیوست در بردارد که همراه نامه کشورهای ۱+۵ به شورای امنیت ارائه شده است. ۵- از بین بردن اساس رژیم تحریم هابراساس قطعنامه جدید شورای امنیت، اساس رژیم تحریم‌ها وکمیته تحریم شورای امنیت ازبین میرود.

به انتهای لیست رسیدید