حکمت و مصلحت

حکمت و مصلحت

تسنیمتسنیم1 روز قبل
از وزیر خارجه که نماینده ملت بزرگ، فهیم و انقلابی توقع می‌رود زبان دنیا را بفهمد و با رعایت اصول عزت، حکمت و مصلحت با آن‌ها گفت‌و‌گو کند. در ادامه آمده است: در این مصاحبه نقاط تاریک نابخشودنی بزرگی وجود دارد. ابتدا توجه دقیق به ادبیات انقلابی و مقاومت از جمله استفاده از «کشتن سلیمانی» به‌جای «ترور سردار سلیمانی» و استفاده از «مرگ» ایشان به‌جای «شهادت» درپاسخ‌های وزیر خارجه را به ایشان متذکر می‌شویم. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را برداشته «و جمله میانی» و به میز مذاکره بازگردد. ما هنوز در میز مذاکره هستیم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به گزارش خبر فوری، امروز در صحن علنی مجلس، تمامی نمایندگان شاخص منتقد دولت از ظریف به دلیل مواضعش در قبال مذاکره با امریکا ان هم پس از ترور سردار سلیمانی، انتقاد کردند. همزمان، برخی مخالفان ظریف در برابر وزارت خارجه دست به برگزاری تجمع زدند. رسانه‌های نزدیک به دولت، تجمع کنندگان را «تندرو» توصیف کردند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به پزشکیان، رئیس جلسه علنی گفت: با توجه به اظهارات وزیر امور خارجه، موضوع استیضاح ظریف باید در دستور کار هیأت رئیسه مجلس قرار گیرد. در برابر این انتقادات، حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور در مقام دفاع از ظریف برآمد و در توئیتی، اعلام کرد که هجمه‌ها به ظریف در راستای خط ترور شخصیت وزیر خارجه است که دونالد ترامپ آن را کلید زده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
سید محمدجواد ابطحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان از بیانیه جمعی از نمایندگان مجلس پیرو اظهارات وزیر امورخارجه در مصاحبه با اشپیگل (پر فروش‌ترین هفته‌نامه خبری آلمان) خبر داد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد تاکنون جمعی از نمایندگان این بیانیه را امضا کرده‌اند و متن آن فردا به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد. ضع ضعف و منفعلانه آقای ظریف را مغایر اصول سه گانه، ودرسیاست خارجی کشور می‌دانیم و برابر تبصره (۱) ماده ۴۵ آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درخواست رسیدگی داریم. در متن این بیانیه که خطاب به هیئت رئیسه مجلس نگارش شده، آمده است: احتراما همانگونه که مستحضر می‌باشید جناب آقای ظریف وزیر محترم وزرات امورخارجه روز جمعه در مصاحبه با وب‌سایت «نشریه اشپیگل» آلمان موضوع امکان مذاکره با آمریکا را علی رغم اطلاع از مواضع صریح نظام جمهوری اسلامی ایران در مخالفت شدید در مذاکره با آمریکا به ویژه دولت خبیث فعلی آن و اقدام جنایتکارانه اخیر این دولت تروریست در شهادت سردار آزادگی و مبارزه با تروریست، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را مطرح نموده است و تاسف بار‌تر پاسخ گستاخانه رئیس جمهور آمریکا می‌باشد. بنابراین این جانبان، وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی براساس سوگندی که به استناد اصل ۷۶ قانون اساسی یاد کردیم این مو
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۷ بهمن) پارلمان در تذکری شفاهی خطاب به وزیر امور خارجه، گفت: سیاست خارجی ایران در گفتمان راهگشای مقام معظم رهبری عزت، حکمت و مصلحت است، اما جناب آقای ظریف، مواضع شبهه‌ناک جنابعالی نه تنها با مثلث عزت، حکمت، مصلحت تناسبی ندارد، بلکه در مغایرت با آن است، چرا که موجب گستاخی دشمن و ترامپ اشغل‌الاشقیا شده است. نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: جناب آقای ظریف به عنوان وزیر امور خارجه اگر درک صحیح از شرایط کنونی و به‌ویژه پس از شهادت شهید سلیمانی ندارید، که وای بر شما و اگر دارید و باز هم این موضع ناصواب را گرفته‌اید، جای بسی تأسف دارد. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۷ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر امور خارجه گفت: سیاست خارجی ایران در گفتمان راهگشای مقام معظم رهبری عزت، حکمت و مصلحت است اما جناب آقای ظریف مواضع شبهه‌ناک جنابعالی نه تنها با مثلث عزت، حکمت، مصلحت تناسبی ندارد بلکه در مغایرت با آن است چرا که موجب گستاخی دشمن و ترامپ اشغل الاشقیا شده است. نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جناب آقای ظریف به عنوان وزیر امور خارجه اگر درک صحیح از شرایط کنونی و به ویژه پس از شهادت شهید سلیمانی ندارید که وای بر شما و اگر دارید و باز هم این موضع ناصواب را گرفته‌اید، جای بسی تأسف دارد. /پایان پیام
مهرمهر2 روز قبل
وی تصریح کرد: آقای ظریف شما وزیر امور خارجه ایران هستید یا کشور دیگری؟ ملت ایران قرار است آمریکا را سر میز محاکمه بکشاند و شما دم از مذاکره می‌زنید! نماینده مردم کرمان همچنین خطاب به حسن روحانی، تصریح کرد: آقای رئیس جمهور این چه نوع سیاست خارجی است؟! پورابراهیمی از هیئت رئیسه مجلس خواست استیضاح وزیر امور خارجه در خصوص اظهار نظر سخیفش درباره مذاکره با آمریکا را در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دهد. در ادامه عباس گودرزی نماینده بروجرد در تذکری گفت: سیاست ملت ایران محاکمه آمریکا است نه مذاکره با آمریکا. آقای ظریف مواضع شبهه ناک شما با این مثلث تناسب ندارد و مغایر است و باعث گستاخی «ترامپ» شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
تصور کنید پس از جنایت اردوگاه یزید، آقای ظریف، کاروان اهل بیت (ع) را هنگام عزیمت به کوفه و شام همراهی می‌کرد. در اینجا آقای ظریف بیجا‌تر از بیجا مرتکب شده و به خبرنگار ‌اشپیگل می‌گوید آمریکا اگر تحریم‌ها را بردارد، ما آماده مذاکره دوباره هستیم! اما آقای روحانی و ظریف گویا نمی‌خواهند چشم بگشایند و ببینند سرگرم رویااندیشی در بحبوحه جنگ همه‌جانبه دشمن بوده‌اند. مذاکره با آمریکا نیز که از سوی روحانی دیوانگی نامیده شده بود. سلیمانی به ما آموخت که می‌شود مرعوب آمریکا نشد و تمام نقشه‌های هفت هزار میلیارد دلاری‌اش را به هزیمت کشاند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
تصور کنید پس از جنایت اردوگاه یزید، آقای ظریف، کاروان اهل بیت (ع) را هنگام عزیمت به کوفه و شام همراهی می‌کرد. در اینجا آقای ظریف بیجاتر از بیجا مرتکب شده و به خبرنگار ‌اشپیگل می‌گوید آمریکا اگر تحریم‌ها را بردارد، ما آماده مذاکره دوباره هستیم! اما آقای روحانی و ظریف گویا نمی‌خواهند چشم بگشایند و ببینند سرگرم رویااندیشی در بحبوحه جنگ همه‌جانبه دشمن بوده‌اند. مذاکره با آمریکا نیز که از سوی روحانی دیوانگی نامیده شده بود. سلیمانی به ما آموخت که می‌شود مرعوب آمریکا نشد و تمام نقشه‌های هفت هزار میلیارد دلاری‌اش را به هزیمت کشاند.
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
خبرگزاری ایسنا: صادق خرازی در مصاحبه با برنامه «افق‌های نو» که با موضوع کارکرد عزت ملی در سیاست خارجی، امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران از آنتن رادیو گفتگو پخش شد، گفت: دیپلماسی و سیاست خارجی بستری برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک و مهم در کشور است، ما با استفاده از سیاست خارجی تلاش می‌کنیم عزت و استقلال کشور را حفظ کنیم تا بیگانگان طمعی به کشور نداشته باشند. خرازی با اشاره به اهمیت سه مقوله عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی ایران گفت: عزت یعنی مشارکت جدی و اساسی در تمام شئونات روابط خارجی در دنیای اسلام، منطقه و محیط بین الملل. این دیپلمات پیشین کشورمان در پاسخ به سوالی در ارتباط با رعایت موضوع عزت ملی در سیاست خارجی کشور در طول ۴۱ سال گذشته نیز گفت: عملکرد کشور در حوزه سیاست خارجی با فراز و فرود‌هایی مواجه بوده است، ولی به طور کلی می‌توان گفت موفقیت نسبی در عرصه سیاست خارجی داشته‌ایم. وی با بیان اینکه ما در سیاست خارجی منافع ملی دائمی داریم، ولی دشمن و یا دوست دائمی نداریم، خاطرنشان کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به صورت نسبی موفقیت‌های بزرگی داشته است و اکنون این سیاست خارجی در بسیاری از ممالک الگو است و از آن به عنوان یک سیاست خارجی مستقل و تاثیرگذار که وابسته نیست و می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد یاد می‌شود. خرازی با اشاره به اهمیت مقوله خردمندی در عرصه سیاست خارجی تاکید کرد: همان طور که پیش از این اشاره کردم ما در عرصه سیاست خارجی در حوزه‌هایی موفق بوده‌ایم و در عرصه‌هایی به توفیق مورد نظرمان دست پیدا نکرده‌ایم، اما به صورت نسبی سیاست خارجی کشور توانسته قدرت بازدارندگی ایران را تامین کند و در خدمت به اقتصاد، توسعه کشور و عزت ملی کشور حرکت کند.
فارسفارس1 هفته قبل
دبیرکل حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان گفت: مقاومتی که در میان ملت‌ها تبدیل به یک مکتب شده، بخش عمده‌ای از حکمت اسلامی و ایرانی و حاصل تلاش‌های سپهبد شهید قاسم سلیمانی است. خرازی با اشاره به اهمیت سه مقوله عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی ایران گفت: عزت یعنی مشارکت جدی و اساسی در تمام شئونات روابط خارجی در دنیای اسلام، منطقه و محیط بین‌الملل. خرازی ادامه داد: ما در این حوزه می‌خواهیم در قلمرو حکمت متعالی ایرانی و اسلامی فراتر از جغرافیای سیاسی خودمان تاثیر گذار باشیم و امروز بر اساس همین مولفه در بسیاری مناسبات جهانی نقش داریم. خرازی خاطرنشان کرد: نهادینه شدن مقاومت مفهومش این است که دیگر نظام سلطه نمی‌تواند تعرضی بر ما داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: اگر ما مرزهای مقاومت خود را صرفا در چارچوب مرزهای جغرافیای سیاسی می‌دیدیم، مطمئن باشید که سرزمین و قلمرو جغرافیایی ما مورد تعرض تروریسم داعش طالبان و القاعده قرار می‌گرفت.
ایمناایمنا1 هفته قبل
آنها کسانی هستند که برای حفظ منافع‌شان حتی آبرو و حیثیت‌شان را کنار گذاشته و هر اقدامی انجام می‌دهند. نباید در مقابل اقدام AFC احساساتی تصمیم گرفتجلال میزرایی با اشاره به اقدام AFC و ایجاد محدودیت برای ایران بیان کرد: از نظر بنده قدرت گفت‌وگو و لابی‌گری ما با مراجع بین المللی بسیار ضعیف است. باید با افرادی که دست بر روی دست گذاشتند تا AFC به این تصمیم گیری برسد برخورد شود. نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش وظیفه دفاع از منافع کشور را برعهده دارند و اتفاق روی داده یک نمره منفی در عملکرد آنان است. انتقاد حاجی‌دلیگانی از نحوه برخورد با مردم برای پرداخت یارانه‌های معیشتیحسینعلی حاجی‌دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت رفاه برای دادن یارانه‌های معیشتی به حساب‌ها سرک می‌کشد که این درست نیست.
ایسناایسنا1 هفته قبل
آنها کسانی هستند که برای حفظ منافع‌شان حتی آبرو و حیثیت‌شان را کنار گذاشته و هر اقدامی انجام می‌دهند. این موضوع هم در بیانات رهبری اشاره شد و برای آنها تعبیر سربازان بدون مرز را به کار بردند. رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر لزوم وجود اتحاد و انسجام در داخل کشور اظهار کرد: ما باید بنا به تاکید مقام معظم رهبری قوی باشیم یعنی سخت کار کرده و از تنبلی دوری کنیم. اکنون لازم است در حوزه اقتصادی قوی شویم آن هم با کار سخت و فعالیت جهادی و اتحاد و انسجام شدنی است. به گفته دهقانی اگر اتحاد و انسجام وجود نداشته باشد و بخواهیم بی‌جهت بر طبل تفرقه بکوبیم دستاوردی به دنبال نخواهد داشت باید راهبردها مبتنی بر عقلانیت بوده تا به نتیجه‌ای برسیم.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
این هم‌افزایی جهان اسلام اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است. وی افزود: سردار شهید سلیمانی عظمتی داشت حیرت انگیز و به همین دلیل نیز حیف بود که به دست منافقین و تروریست‌های تکفیری به شهادت برسد. وی تصریح کرد: بسیج نباید منحصر به ایران اسلامی باشد و باید هسته‌های مقاومت را در سراسر جهان به وجود آورد. *شهادت سردار سلیمانی دنیا را لرزانددر ادامه مراسم، حمیدرضا آصفی به سخنرانی پرداخت و ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و ایام فاطمیه، درباره کتاب گفت: موضوع این کتاب بسیار جالب است و تیترهای بسیار خوبی دارد. * پشتوانه‌ سیاست خارجی امام، مردم سالاری بودسخنگوی وزارت امورخارجه دولت اصلاحات تصریح کرد: امام در سیاست خارجی با قاطعیت بحث استکبار ستیزی را مطرح کردند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
شیخ‌الاسلام در این نشست درباره کتاب تأثیر اندیشه‌های امام خمینی بر سیاست‌ خارجی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: به نظرم نویسندگان کتاب زاویه درستی را برای روایت انتخاب کرده‌اند. نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: اندیشه‌های امام راحل در پایهگذاری انقلاب اسلامی و تجلی شکوه و صلابت انقلاب وجود دارد. این هم‌افزایی جهان اسلام اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است. اصول و اهداف سیاست خارجی از دید امام خمینی (ره)؛ مبنای کتابنماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) در حوزه سیاست خارجی در این کتاب به خوبی انجام شده است گفت: از نظر من این کتاب برای اهالی فرهنگ و علم بسیار سودمند است. حجت‌الاسلام حسینیان تلاش سردار سلیمانی را احیای این آرمان امام خمینی دانست و گفت: شهید بزرگوار سردار سلیمانی توانست این آرمان زمین مانده امام را عملی کند.
مهرمهر3 هفته قبل
کتاب «اندیشه‌های امام خمینی در سیاست خارجی» به‌تازگی توسط موسسه فرهنگی مرکز اسناد انقلاب اسلامی ایران منتشر شده است. یکی از خط مشی‌های سیاست‌ خارجی جمهوری اسلامی ایران سیاست دفاع از مسلمانان در قالب سپاه قدس است و این نیروی جان بر کف در اصل برای تحقق آرمان‌های امام راحل شکل گرفت. وی افزود: سردار شهید سلیمانی عظمتی داشت حیرت انگیز و به همین دلیل نیز حیف بود که به دست منافقین و تروریست‌های تکفیری به شهادت برسد. امام تاکید کرد که سیاست خارجی قوی و با عزت یک پیشتوانه می‌خواهد و آن هم حمایت مردم است. این رفراندوم که در تشییع و بزرگداشت شهید سلیمانی صورت گرفت، شاهکاری حیرت انگیز است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
کارشناسان معتقدند که اگر ایران پاسخ قاطع و پشیمان کننده به این اقدام جنایتکارانه ندهد، آمریکا دفعات بعد، گستاخی خود را تکرار خواهد کرد. به اذعان و اعتراف تحلیلگران غربی، اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مصداق تروریسم دولتی است. مگر آمریکا عضو FATF نیست؟! نویسنده یادداشت مذکور گفته که انتقام خون حاج قاسم سلیمانی، الزاما انتقام نظامی نیست. کارشناسان معتقدند که اگر ایران پاسخ قاطع و پشیمان کننده به این اقدام جنایتکارانه ندهد، آمریکا دفعات بعد، گستاخی خود را تکرار خواهد کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
او با گذرنامه سیاسی از یک فرودگاه غیرنظامی وارد بغداد شد و توسط مقامات عراقی مورد استقبال قرار گرفت. مقامات کشورمان گفته‌اند که به این اقدام تروریستی رژیم آمریکا پاسخ خواهند داد. نوع پاسخ ما باید خیلی سخت و مستمر باشد یعنی با یکبار تمام نشود و تکرار آن ادامه پیدا کند. این رفت و آمدها و تماس هایی هم که با مقامات سایر کشورها گرفتند برای آن بود که مانع پاسخ سخت ایران شوند. برای پاسخ ایران حد و مرز بگذارند.
ایسناایسنا4 هفته قبل
صلاح الزواوی- سفیر فلسطین- در تهران با حجت‌الاسلام والمسلمین رضا رمضانی - دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) - دیدار و گفتگو کرد. در ابتدای این دیدار نیز صلاح الزواوی سفیر فلسطین با تبریک انتصاب آیت الله رمضانی به عنوان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) به تشریح فعالیت‌های خود در جمهوری اسلامی ایران پرداخت. وی تصریح کرد: مجمع جهانی اهل بیت (ع) به فضل الهی و همت دوستان در مسیر تحول قرار دارد. دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) افزود: آقای جعفر شمسیان که امروز به عنوان معاون امور اقتصادی در مجمع جهانی اهل بیت (ع) منصوب می‌شوند شخصیتی متدین، متعهد و باتجربه در عرصه بین‌الملل هستند. امیدواریم با حضور ایشان در بخش اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت (ع) شاهد تحول باشد.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تکریم و معارفه معاون امور اقتصادی مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) در سالن اجتماعات مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) برگزار شد. وی تصریح کرد: مجمع جهانی اهل بیت (ع) به فضل الهی و همت دوستان در مسیر تحول قرار دارد. دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) افزود: آقای جعفر شمسیان که امروز به عنوان معاون امور اقتصادی در مجمع جهانی اهل بیت (ع) منصوب می‌شوند شخصیتی متدین، متعهد و باتجربه در عرصه بین الملل هستند. امیدواریم با حضور ایشان در بخش اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت (ع) شاهد تحول باشد. شمسیان: انعطاف و اعتدال توأم با اقتدار سرلوحه امور اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت (ع) خواهد بوددر ادامه این مراسم جعفر شمسیان معاون جدید امور اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت (ع) به سخنرانی پرداخت.
ایرناایرنا4 هفته قبل
خدمت در مجمع اهل بیت (ع) با نگاه بین المللی همراه باشدرمضانی اظهار داشت: هر کسی که در مجموعه مجمع جهانی اهل بیت (ع) خدمت می‌کند، باید آشنا به ادبیات بین المللی باشد و با نگاه و تجربه بین المللی باعث ارتقای مجموعه شود. وی با اشاره به سی‌امین سال تأسیس مجمع جهانی اهل بیت (ع) به بررسی سیاست‌ها، اهداف و فعالیت‌های این مجمع پرداخت و افزود: مجمع جهانی اهل بیت (ع) در مسیر تحول قرار دارد. وی با تجلیل از خدمات عباس حیدر معاون اقتصادی این مجمع اظهار داشت: آقای جعفر شمسیان که امروز به عنوان معاون امور اقتصادی در مجمع جهانی اهل بیت (ع) منصوب می‌شوند شخصیتی متدین، متعهد و باتجربه در عرصه بین الملل هستند. وی گفت: در کار مدیریتی و سیاست‌های کاری باید به سه اصل عزت، حکمت و مصلحت توجه داشت. وی گفت: اتاق فکر و شوراهای مشورتی نه به صورت تشریفاتی بلکه با جایگاه مشخص از دیگر برنامه‌های مجموعه اقتصادی مجموعه اهل‌بیت (ع) خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
رئیس‌جمهور در دولت اول و دوم شعارش روابط با جهان و بهبود معیشت عمومی از راه رفع تحریم‌ها بود». گفتنی است «محمد مهاجری» که رسانه‌های اصلاح طلب از او تحت عنوان «فعال سیاسی اصولگرا» نام می‌برند، سردبیر سایت دولتی «خبرآنلاین» است. این ادعا در حالی است که وضع فعلی کشور نتیجه «چیدن تمامی تخم مرغها در سبد برجام» توسط دولت روحانی است. ** باید به FATF بپیوندیم تا ثابت شود تروریست نیستیمروزنامه سازندگی در یادداشتی به قلم «یوسف مولایی» فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: «در کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) تنها گروهی از کشورها جمع هستند. سازمان FATF مدعی است که وظیفه‌اش مبارزه با تروریسم و پولشویی است.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
کارشناس مرکز پاسخگویی به سوالات دینی در ارتباط با نگهداری سگ به عنوان حیوان خانگی و این شبهه که در قرآن به نجاست این حیوان اشاره نشده است، توضیحاتی ارائه کرده است. وی اضافه کرد: تخم‌های زیادی از این کرم همراه مدفوع سگ بیرون می‌آید و به اطراف مقعد سگ می‌چسبد. روایاتی که در آن‌ها واژه نجس به صراحت آمده است و روایاتی که در آن‌ها کلمه نجس به صراحت بیان نشده، بلکه از باب ملازمه، نجاست سگ فهمیده می‌شود. وی افزود: در این گونه روایات به تناسب پرسش‌هایی که از امام (ع) درباره آب نیم خورده سگ شده و جواب‌هایی که ائمه (ع) داده‌اند نجاست سگ استفاده می‌شود. کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی اضافه کرد: امیر مومنان حضرت علی (ع) در این ارتباط می‌فرماید که در نگهداری سگ خیری نیست، مگر در سگ شکاری برای نگهبانی و سگ همراه گله گوسفندان.
مهرمهر1 ماه قبل
وی اضافه کرد: تخم‌های زیادی از این کرم همراه مدفوع سگ بیرون می‌آید و به اطراف مقعد سگ می‌چسبد. سگ به وسیله زبانش آن تخم‌ها را به قسمت‌های دیگر بدنش منتقل نموده و همه جا را آلوده می‌کند. وی افزود: در این گونه روایات به تناسب پرسش‌هایی که از امام (ع) درباره آب نیم خورده سگ شده و جواب‌هایی که ائمه (ع) داده‌اند نجاست سگ استفاده می‌شود. خانه‌ای که در آن یک باشد ملائکه به آن در نمی‌آیندصالحی ابراز داشت: در روایات آمده است که از امام صادق (ع) درباره سگ سؤال شد. کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی اضافه کرد: امیر مومنان حضرت علی (ع) در این ارتباط می‌فرماید که در نگهداری سگ خیری نیست، مگر در سگ شکاری برای نگهبانی و سگ همراه گله گوسفندان.
ورزش۳ورزش۳1 ماه قبل
به گزارش «ورزش سه» حمیدرضا آصفی یکی از سیاستمدارانی است که به واسطه علاقه‌اش همواره در زمینه دیپلماسی ورزشی به فوتبال کمک کرده است. او افزود: " اینکه برای بازگردان یا جذب مربی وزارت ورزش و وزارت امورخارجه درگیر شوند خیلی هزینه تحمیل می‌شود. آصفی همچنین گفت: " ممکن است استراماچونی دیگر نیاید اما مطمئن هستم با دخالت وزارت ورزش و وزارت امورخارجه که‌ای کاش درگیر این ماجرا نشود او از خواسته هایش کم نخواهد کرد. اصلا معلوم نیست استراماچونی برگردد و بتواند همان نتایج خوب را بگیرد آن وقت ما هم چوب و هم پیاز را خورده‌ایم. اگر او برگردد آن وقت مدیرعامل، هیات مدیره و وزارت ورزش هرچه استراماچونی بگوید را باید عمل کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی افزود: روحیه ضد استکباری، ضد دیکتاتوری و ضدسلطه از اصول جنبش دانشجویی است البته در کنار آن جنبش علمی دانشجویی که نیاز فعلی کشور است نیز باید وجود داشته باشد. امام جمعه شهرری با بیان اینکه امروز نباید بعد از ۴۰ سال به تبلیغات و شعارهای انتخاباتی رأی بدهیم خاطرنشان کرد: باید با ملاک و معیار رأی بدهیم و نگذاریم شعارهای فریب‌دهنده که از آن‌ها آسیب و ضربه دیدیم ما را فریب ندهد. امام جمعه رباط کریم ادامه داد: مردم نیز باید آگاهانه رأی دهند چرا که در شرایط کنونی ما نیازمند یک مجلس انقلابی و در تراز گام دوم انقلاب هستیم. فتاح دماوندی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ایران امروز بیشتر از گذشته نیازمند انسجام ملی و تبعیت از رهبری هستیم و با وجود اختلاف سلیقه باید بدانیم همه ما ایرانی بوده و در یک کشتی حرکت می‌کنیم. انتهای پیام/ ۲۲۰/ ت
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی حسینی روز دوشنبه در همایش دانش آموزی در حسینیه اهل بیت (ع) بروجرد اظهار داشت: در مسائل عبادی هر امری را که پروردگار متعال به بندگان سفارش کند به طور قطع دارای حکمت و مصلحت است. وی افزود: پروردگار به اقامه نماز به صورت جماعت تاکید کرده به ویژه اقامه نماز جمعه که به طور هفتگی با حضور جماعت بزرگی برگزار می‌شود. امام جمعه بروجرد تصریح کرد: آینده کشور به نوجوانان و جوانان تعلق دارد تا آنجا که مقام معظم رهبری نیز بر حضور جوانان در فعالیت‌های اجرایی کشور تاکید دارند. حجت الاسلام حسینی ادامه داد: باید تلاش کنیم جوانان اقامه نماز جمعه را در دست گرفته و در هر دبیرستان یک ستاد برگزاری نماز جمعه تشکیل شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
همچنین امروز با کلید خوردن مراحل اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، فصل انتخابات در کشور آغاز می‌شود. شهید مدرس نماینده آزاده‌ای بود که یک تنه در برابر استبداد، ظلم و خودکامگی ایستادو از حقوق مردم شجاعانه دفاع کرد. امروز روند اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود و کسانی که خود را شایسته نمایندگی مردم قرار می‌دانند باثبت نام، خود را در معرض رای مردم قرار می‌دهند. این روزها بیشتر باید با ثبت نام کنندگان سخن گفت اما فصل انتخابات فرصتی است که می‌توان با مجریان و ناظران انتخابات نیز نکاتی را در میان گذاشت و در نهایت با مردم در مورد نحوه و کیفیت انتخاب سخن گفت. البته نکاتی هم باید به جریان هاو گروه‌های سیاسی متذکر شد که در این فصل فرصت مناسبی برای آن وجود دارد. در آینده در این موارد بیشتر سخن خواهیم گفت اما روز مجلس و آغاز فصل انتخابات وتقارن آن با سالگردشهادت شهید مدرس را به فال نیک گرفته و امیدواریم مجلس آینده مجلسی باشد که نمایندگانی از جنس مدرس آن را تشکیل دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
معاون سیاسی وزیر خارجه افزود: برجام هم‌اکنون در شرایطی مانند «مراقبت‌های ویژه» قرار دارد. مقاومت جواب می‌دهدآقای عراقچی تأکید کرده است که «یکی از درس‌های برجام این است که مقاومت، بیش از تمایل برای همکاری جواب می‌دهد». معاون سیاسی وزیر امور خارجه اظهار داشت: اینکه اروپا با ایران تجارت کند، کاملا قانونی و مشروع است. معاون سیاسی وزیر خارجه در ادامه گفت: ما از تلاش‌های رئیس‌جمهور فرانسه قدردانی می‌کنیم. واکنش روسیهمیخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت: دائمی‌کردن محدودیت‌های ایران در برجام امکان‌پذیر نیست.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/همدان نماینده ولی فقیه در استان همدان‌ با اشاره به موضوع سهمیه بندی بنزین، پرداخت یارانه‌ها و مشکلات به وجود آمده در این زمینه در کشور، گفت: از دولتمردان می‌خواهیم به وعده هایی که داده‌اند عمل کنند و باعث نگرانی مردم نشودند. شعبانی موثقی به نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره و یادآور شد: امروز جای امثال آیت الله مدرس در مجلس خالی است و انتظاری که از مجلس می‌رود این است که همه مانند مدرس باشند و دغدغه خدمت رسانی به مردم را در اولویت قرار دهند. وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایام‌ ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی نزذیک است، می‌توان انتخاب کرد و مردم توجه کنند مدیریت، محصول انتخاب ماست و چون انتخابات مجلس شورای اسلانی نخستین انتخاب پس از بیانیه گام دوم انقلاب است، حساسیت فراوانی دارد. نماینده ولی فقیه در استان همدان در ادامه گفت: یکی از مظاهر تقوا در جامعه و انسان‌ها توجه به تعالیم حکیمانه قرآن کریم است و تدابیرش برای بشر مبتنی بر حکمت و مصلحت انسان و سخنانش مبتنی بر واقع است. شعبانی موثقی درباره شرط دوم هدایت پذیری از قرآن کریم گفت: شرط دوم بهره مندی از قرآن کریم، توجه به اهل بیت (ع) است و جامعه‌ای که بخواهد با قرآن بدون امامت هدایت شود مانند عربستان سعودی است بنابراین قرآن هدایتگری است که با اهل بیت فهمیده می‌شود.
فارسفارس2 ماه قبل
گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس سعید نمکی وزیر بهداشت به مناسبت هفته بسیج پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است: امروز، بسیج، اسطوره دوران، آیت ایثار و نامی آشنا در فرهنگ ایرانی و اسلامی است که امام راحل (ره) آن را به شجره طیبه و درخت پرثمری تشبیه کرد که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل، طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد. اینک، با گذشت چهار دهه از شکل‌گیری بسیج مستضعفین و در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی، شاهد توفیقات بسیج، بسیجیان و روحیه بسیجی در مسیر رهایی از قید و بندهای مرسوم و معمول دنیا و نظام باطل سلطه هستیم که در تمامی عرصه‌ها، بالندگی و جلوه‌های کم‌نظیر و افتخارآفرینی از مقاومت، شجاعت، ایثار و دلدادگی، سلامت و صلابت را به تصویر کشیده‌اند. بسیج میعادگاه حقیقی شور و شعور، شعار و عمل و نابترین درک از اخلاص، اراده، همبستگی و یگانگی است و فراگیر شدن این فهم دقیق، بی تردید بالندگی جامعه در تمامی ابعاد و وجوه را در پی خواهد داشت و ارتباط ناگسستنی اجزای نظام اسلامی را رقم خواهد زد و ملک و ملت را در مسیری آکنده از خرد، ایمان، معنویت و اخلاق، مطابق با نیازهای زمان و مکان، دین و ملت در راه نیل به آرمانها رهنمون خواهد شد. و من الله التوفیقسعید نمکیانتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید