خامنه‌ای

فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، گزیده‌ای از کتاب خاطرات مبارزات رهبر انقلاب در کتاب «ان مع الصبر نصرا» آمده است. این روایت به زبان عربی در کتاب «ان مع الصبر نصرا» -خاطرات خودگفته‌ رهبر انقلاب اسلامی از دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی- است. کتاب توسط دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر شده و ترجمه‌ فارسی آن نیز به زودی روانه‌ بازار خواهد شد. عقاب … عقاب، … گرفتیمش! یکی از آنها پشت بیسیم تکرار می‌کرد: عقاب … عقاب … عقاب، … گرفتیمش … گرفتیمش!
ایسناایسنا1 روز قبل
پخش مستند «روایت رهبری» تولید شبکه مستند سیما با موضوع آغاز رهبری حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از چهارشنبه اول اسفند روی آنتن شبکه‌های یک و مستند می‌رود. به گزارش ایسنا، «روایت رهبری» با همکاری موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای ساخته شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر انقلاب را روایت می‌کند. این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین بار رونمایی می‌کند و اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۵ مرداد سال ۶۸ نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند. این مستند که با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته است، چهارشنبه تا جمعه، ۱ تا ۳ اسفند ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک و ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می‌شود. گفتنی است این مستند روز بعد ساعت ۱۵ از شبکه مستند بازپخش می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پخش مستند «روایت رهبری» تولید شبکه مستند سیما با موضوع آغاز رهبری حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای از چهارشنبه ۱ اسفند روی آنتن شبکه‌های یک و مستند می‌رود. مستند «روایت رهبری» با همکاری موسسه پژوهشی - فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای ساخته‌ شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به‌ عنوان رهبر انقلاب را روایت می‌کند. این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین‌بار رونمایی می‌کند و اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۵ مرداد سال ۶۸ نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند. این مستند که با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته است، چهارشنبه تا جمعه، ۱ تا ۳ اسفند ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک و ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می‌شود. این مستند روز بعد ساعت ۱۵ از شبکه مستند بازپخش می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مستند «روایت رهبری» با همکاری موسسه پژوهشی - فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای ساخته‌ شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به‌ عنوان رهبر انقلاب را روایت می‌کند. این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین‌بار رونمایی می‌کند و اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۵ مرداد سال ۶۸ نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند. استعفای آیت‌الله منتظری، چگونگی پذیرفتن این استعفا توسط امام خمینی (ره) و بررسی آن در اجلاس مجلس خبرگان، اصل ولایت‌فقیه و چگونگی ورود آن به قانون اساسی، ارتباط آیت‌الله خامنه‌ای با امام خمینی (ره) و انقلاب و دلایل انتخاب ایشان برای رهبری و … از جمله مباحثی است که در این مستند به آنها پرداخته ‌شده است. این مستند که با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته است، چهارشنبه تا جمعه، ۱ تا ۳ اسفند ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک و ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می‌شود. این مستند روز بعد ساعت ۱۵ از شبکه مستند بازپخش می‌شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
حضرات نام برده به جز آیت الله طاهری و آیت الله مومن در شامگاه همان روز ۶ فروردین (یعنی شب هفتم فروردین ۶۸) خدمت حضرت امام راحل می‌رسند. صراحت متن این سه مرقومه در اثبات اصالت نامه ۱/۶ حضرت امام خمینی (ره) بی نیاز از هرگونه توضیح است. من و آقای هاشمی و آقای خامنه‌ای و آقای مشکینی به سمت جماران حرکت کردیم و ساعت نه شب به آنجا رسیدیم. بعد هم نسخه‌ای از نامه امام را به آقای هاشمی داد و ایشان نامه را خواند. دغدغه ایشان پیشگیری از شدت یافتن تقابل آقای منتظری با حضرت امام بعد از کنار رفتن ایشان از این سمت بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
حضرات نام برده به جز آیت‌الله طاهری و آیت‌الله مومن در شامگاه همان روز ۶ فروردین (یعنی شب هفتم فروردین ۶۸) خدمت حضرت امام می‌رسند. صراحت متن این سه مرقومه در اثبات اصالت نامه ۶/۱ حضرت امام خمینی بی نیاز از هرگونه توضیح است. من و آقای هاشمی و آقای خامنه‌ای و آقای مشکینی به سمت جماران حرکت کردیم و ساعت نه شب به آنجا رسیدیم. بعد هم نسخه‌ای از نامه امام را به آقای هاشمی داد و ایشان نامه را خواند. دغدغه ایشان پیشگیری از شدت یافتن تقابل آقای منتظری با حضرت امام بعد از کنار رفتن ایشان از این سمت بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حضرات نام برده به جز آیت الله طاهری و آیت الله مومن در شامگاه همان روز ۶ فروردین (یعنی شب هفتم فروردین ۶۸) خدمت حضرت امام می‌رسند. صراحت متن این سه مرقومه در اثبات اصالت نامه ۶/۱ حضرت امام خمینی بی نیاز از هرگونه توضیح است. اکبر هاشمی ۱۱/۲/۸۰ضمنا آیت الله هاشمی رفسنجانی علاوه بر شهادت مکتوب فوق، در خاطراتشان نیز جریان این جلسه و مسائل آن را بازگو کرده‌اند. من و آقای هاشمی و آقای خامنه‌ای و آقای مشکینی به سمت جماران حرکت کردیم و ساعت نه شب به آنجا رسیدیم. بعد هم نسخه‌ای از نامه امام را به آقای هاشمی داد و ایشان نامه را خواند.
ایلناایلنا1 روز قبل
حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) مستندات جدید در خصوص اصالت نامه‌های امام درباره آیت الله منتظری و نهضت آزادی را منتشر کرد. حضرات نام برده به جز آیت الله طاهری و آیت الله مومن در شامگاه همان روز ۶ فروردین (یعنی شب هفتم فروردین ۶۸) خدمت حضرت امام می‌رسند. صراحت متن این سه مرقومه در اثبات اصالت نامه ۶/۱ حضرت امام خمینی بی نیاز از هرگونه توضیح است. من و آقای هاشمی و آقای خامنه‌ای و آقای مشکینی به سمت جماران حرکت کردیم و ساعت نه شب به آنجا رسیدیم. دغدغه ایشان پیشگیری از شدت یافتن تقابل آقای منتظری با حضرت امام بعد از کنار رفتن ایشان از این سمت بود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
وبسایت جماران: حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) مستندات جدید در خصوص اصالت نامه‌های امام درباره آیت الله منتظری و نهضت آزادی را منتشر کرد. حضرات نام برده به جز آیت الله طاهری و آیت الله مومن در شامگاه همان روز ۶ فروردین (یعنی شب هفتم فروردین ۶۸) خدمت حضرت امام می‌رسند. صراحت متن این سه مرقومه در اثبات اصالت نامه ۶/۱ حضرت امام خمینی بی نیاز از هرگونه توضیح است. من و آقای هاشمی و آقای خامنه‌ای و آقای مشکینی به سمت جماران حرکت کردیم و ساعت نه شب به آنجا رسیدیم. دغدغه ایشان پیشگیری از شدت یافتن تقابل آقای منتظری با حضرت امام بعد از کنار رفتن ایشان از این سمت بود.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، «روایت رهبری» با همکاری موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای ساخته‌شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر انقلاب را روایت می‌کند. بنا بر این گزارش، این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین بار رونمایی می‌کند و اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۵ مرداد سال ۶۸ نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند. این مستند که با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته است، چهارشنبه تا جمعه، ۱ تا ۳ اسفند ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک و ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می‌شود. این مستند روز بعد ساعت ۱۵ از شبکه مستند بازپخش می‌شود. انتهای پیام/

آخرین خبرها درباره «خامنه‌ای»

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
ایرنا نوشت: ۲۸ دی ۱۳۵۸ - نخستین نماز جمعه به امامت حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای در دانشگاه تهران برگزار شد. ایشان از سوی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی، ۲۴دی ماه ۱۳۵۸، به عنوان امام جمعه تهران منصوب شدند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: امیدواریم به جای چهل سال، چهارصد سال و چهارهزار سال دوام انقلاب را شاهد باشیم. خبرگزاری ایسنا: دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: امیدواریم به جای چهل سال، چهارصد سال و چهارهزار سال دوام انقلاب را شاهد باشیم. حجت‌الاسلام و المسلمین هادی خامنه‌ای در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: ما وظایف سنگینی داریم که بخشی انجام و بخشی انجام نشده است. باید وحدت جامعه را حفظ و اصول انقلاب را از دست ندهیم و کینه‌ها و اغراض نفسانی را کنار بگذاریم. مسائل اقتصادی مهم است و باید جلو فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی گرفته شود و این راهی جز رفتار درست مسؤولان ندارد.
مهرمهر1 هفته قبل
(آیت‌الله خامنه‌ای، تفسیر سوره برائت: ۲۹۹) این شیوه از تربیت، لازمه خصوصیت هدایت‌کنندگی قرآن است؛ به این معنا که اگر قرآن را کتاب هدایت انسان بدانیم، در این صورت لازم است تمام ابعاد وجودی انسان را تحت تربیت و هدایت خود بگیرد. (جوادی‌آملی، قرآن در قرآن: ۲۲۷) رویکرد فرایندی در تربیتاز حکمت‌هایی که برای نزول تدریجی قرآن مطرح می‌شود، لزوم ارتباط پیوسته و تدریجی مؤمنان با قرآن است که این خود مبتنی بر «اصل تدریج و پیوستگی در جریان رشد» می‌باشد. تقدم مرحله تزکیه بر تعلیم در تربیت انسان، نشان از همین تربیت مرحله‌ای و فرایندی قرآن دارد. (آیت‌الله خامنه‌ای: ۱۴/۰۷/۱۳۸۹) تعریف نقطه اوجیک اصل تربیتی که مکرر در بیانات آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله) به چشم می‌خورد، اصل تعریف قله یا نقطه اوج است. از نظر ایشان، وجود قله‌های تربیتی، لازمه حرکت انسان به سمت قله و رسیدن آنها به دامنه‌ها است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
مستند «روایت رهبری»؛ روایتی از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران، به‌زودی در سه قسمت از شبکه‌های اول و مستند سیما پخش خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، صفحه ریحانه سایت KHAMENEI. IR در اینستاگرام درباره همراهی همسر مکرمه رهبر معظم انقلاب در مبارزات ایشان علیه رژیم پهلوی نوشت: همسر صبورروایت‌هایی تاریخی از همراهی همسر مکرمه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در طول سالیان مبارزه با رژیم ستمشاهیبخش هفتم: خانه به دوش! تبعید آیت‌الله خامنه‌ای در مهر ۱۳۵۷ پایان یافت و او پس از هشت ماه تبعید و پس از رفتن به جیرفت و تهران، به مشهد بازگشت. هر روز صبح به مسجد کرامت می‌رفت؛ جایی که پر بود از جمعیت؛ و همین امنیت آنجا را تضمین می‌کرد. آقای خامنه‌ای با کمک دوستان همفکر و جوانان سراسر شور و اقدام، مدیریت کارها را بر عهده داشت. آخر شب و با متفرق شدن مردم، او نیز در میان آنان پنهان می‌شد و به خانه یکی از انقلابیون می‌رفت.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
تابناک: دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) به دیدار فرزندان موسوی رفت. به گزارش یک وبسایت نزدیک به موسوی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه‌ای با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دیدار کرد. در این دیدار فرزندان موسوی گزارشی از وضعیت والدین خود و نیز شرایط حصر آن‌ها به سیدهادی خامنه‌ای ارائه کردند.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، موسی نجفی پژوهشگر و کارشناس مسائل سیاسی به نقل خاطره‌ای از رهبری انقلاب در خصوص دیدار ایشان با نلسون ماندلا و تاثیر پذیری وی از شیوه عملکرد امام راحل پرداخته است که به این شرح است: پنجشنبه شب مورخ ۲۷ دی ماه بعد از نماز مغرب و عشا و با جمعی از اصحاب تاریخ خدمت رهبر عزیز رسیدیم، ایشان ضمن بیان نکاتی در مورد تاریخ به ناگاه برای مثال خاطره‌ای را از دیدار با نلسون ماندلا بیان فرمودند. ایشان این گونه عنوان کردند: در دوران ریاست جمهوری در سفری که به آفریقا رفته بودم یک نفر از طرف من به آفریقای جنوبی رفت تا ضمن کسب اطلاع از احوال نلسون ماندلا برای رفع مشکل زندان ایشان نیز تلاش کند. چندی بعد ماندلا از زندان آزاد شد و در اینجا و همین اتاق با من دیدار کرد البته ملاقات دیپلماتیک و رسمی نبود، مادر دوران اسارتش برای آزادی او تلاش کرده‌ایم برای تشکر آمده بود. در این دیدار من به او گفتم علت موفقیت‌های امام در پیروزی انقلاب اسلامی ایران این بود که امام این توده‌های مردم را به کف خیابان‌ها کشاند ماندلا این مطلب امام را شنید. بعدا به کشورش بازگشت و چند ماه بعد خبر راهپیمایی‌های مردمی در کف خیابان‌های آفریقا به ما رسید و پیدا بود آن مطلب که از نحوه مبارزه امام گفتیم در او تأثیر زیادی کرده و الگویی مبارزاتی وی شده است این یک نمونه از عظمت و تأثیرگذاری جهانی این انقلاب است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
در این جلسه، بیش‌تر آقایان و دست اندرکاران انقلاب حضور داشتند؛ آقایان شهید مطهری، شهید بهشتی، آقای خامنه‌ای، مرحوم ربانی‌شیرازی، مرحوم ربانی‌املشی، آقای توسلی، شهید محلاتی، آقای هاشمی‌رفسنجانی و آقای منتظری از حاضران در جلسه‌ آن شب بودند. نظر دیگر تحصن در دانشگاه بود …نظر بعضی از آقایان از جمله آقای خامنه‌ای این بود که تحصن در مسجد بازار انجام بگیرد. آیت‌الله طاهری‌خرم‌آبادی درباره مسئولیت خود در کنار آیت‌الله خامنه‌ای در کمیته تبلیغات متحصنین می‌گوید: بعد از این‌که ما برای تحصن در مسجد دانشگاه تهران مستقر شدیم، سیل جمعیت از نقاط مختلف به آن‌جا سرازیر شد. آقای خامنه‌ای مسؤول کمیته‌ تبلیغات شدند و من هم در جایگاه قائم مقام و معاون ایشان همکاری می‌کردم. یکی از کسانی که سخن‌رانی کرد، شهید مطهری بود که در عصر یک روز، سخن‌رانی مفصلی انجام داد.
فارسفارس2 روز قبل
در بخشی از خاطرات رهبر معظم انقلاب در کتاب «ان مع الصبر نصرا» به خاطره‌ای از اولین دیدار ایشان با شهید نواب اشاره شده است. به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «ان مع الصبر نصرا»، خاطرات خودگفته‌ رهبر انقلاب اسلامی از دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی است که به تازگی ترجمه عربی این اثر در بیروت رونمایی شد. این کتاب توسط دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر شده و ترجمه‌ فارسی آن نیز به زودی روانه‌ بازار خواهد شد. در بخشی از این کتاب خاطره از زبان ایشان درباره اولین دیدار با شهید نواب ذکر شده که به این شرح است: جاذبه‌ نوابدر واقع، از وقتی چشمم به این مرد افتاد، دیدم با تمام احساسم مجذوب اویم و از ژرفنای قلبم دوستش دارم. در این سفر، گروهی از فدائیان اسلام نواب را همراهی می‌کردند که بیشترشان جوان بودند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
موسوی خوئینی‌ها عضو مجمع روحانیون مبارز، با اشاره به نشست خبرگان در سال ۶۸ برای انتخاب جانشین حضرت امام (ره) گفت: مناسب‌تر از آقای خامنه‌ای برای رهبری نداشتیم. وی ادامه می‌دهد: " آقای محمدی‌گیلانی به آقای خامنه‌ای خطاب کرد که اصلا خود شما رهبر باشید. اما تا این را گفت آقای خامنه‌ای سخت پرخاش کرد که دیگر این حرف را تکرار نکنید. مدیریت شورایی حتی برای یک استانداری و وزارتخانه هم جواب نمی‌دهد، چه رسد به رهبری یک کشور که مدیریت شورایی آن می‌تواند کشور را فلج کند. رهبری شورایی که اصلا از نظر من مردود و ناکارآمد بود اما در رهبری فردی هم، در آن روز و روزگار در آن جمعی که فعال بودند، مناسب‌تر از آقای خامنه‌ای نداشتیم. "
ایرناایرنا1 هفته قبل
آیت الله خامنه‌ای افزود: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ، جان بولتون (مشاور امنیت ملی) و مایک پمپئو، وزیر خارجا آمریکاست. این به معنی مرگ بر سردمداران آمریکاست. راشا تودی نیز اعلام کرد، آیت الله خامنه‌ای گفت: شعار مرگ بر آمریکا متوجه رئیس جمهوری و افراد مرتبط با اوست. آیت الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان ترامپ در کنگره آمریکا و حمله او به 'رژیم ایران که شعار مرگ بر آمریکا می‌دهد'، افزود: آمریکا خودش تجسم شرارت است اما، وقتی فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهید، اعتراض می‌کند. آیت الله خامنه‌ای با بیان این مطلب که شعار مرگ بر آمریکا متوجه مردم این کشور نیست، خاطر نشان کرد: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ، جان بولتون و پمپئو.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، این روایت به زبان عربی در کتاب «ان مع الصبر نصرا» -خاطرات خودگفته‌ رهبر انقلاب اسلامی از دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی- آمده است. این کتاب توسط دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر شده و ترجمه‌ی فارسی آن نیز به زودی روانه‌ بازار خواهد شد. در بخشی از این کتاب خاطره‌ای از زبان ایشان درباره نحوه دستگیری‌شان در دوره پهلوی ذکر شده که به این شرح است: عقاب … عقاب، … گرفتیمش! وقتی از خانه بیرون آمدم، دیدم خانه در محاصره‌ عده‌ دیگری از افراد است. یکی از آنها پشت بیسیم تکرار می‌کرد: عقاب … عقاب … عقاب، … گرفتیمش … گرفتیمش!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اولین خطبه آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه تهران + ویدئوآیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای در ۲۴ دی ماه ۱۳۵۸ از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب به عنوان امام جمعه تهران منصوب شدند. روز جمعه ۲۸ دی‌ ماه سال ۱۳۵۸، اولین نمازجمعه به امامت ایشان اقامه شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه‌ای نوشت: دومین شب از مراسم عزاداری ایام شهادت ام ابیها حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در حال برگزاری است. دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه‌ای: دومین شب از مراسم عزاداری ایام شهادت ام ابیها حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در حال برگزاری است. مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله برگزار شد. در این مراسم که هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی سخنرانی و آقایان حدادیان و سازور مرثیه سرایی کردند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پی در گذشت پوران شریعت رضوی پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت حجت‌‌الاسلام سید هادی خامنه‌ای به این شرح است. انا لله و انا الیه راجعوندرگذشت بانوی عالمه و نیک سیرت، خانم دکتر پوران شریعت رضوی موجب تاسف و تاثر گردید. او که در خانواده‌ای مفتخر به شهادت برادران زیسته بود، سال‌های جوانی را در کنار روشنفکر مجاهد، دکتر علی شریعتی گذراند و سختی‌های ایجاد شده از سوی رژیم شاه و محرومیت‌های مادی و اجتماعی ناشی از آن و تهمت‌ها و رنجش‌های ایجاد شده از سوی متحجران و مقدس نمایان را با شکیبایی تحمل نمود و پس از هجران همسر، با استقلال فکری و سیاسی، به رغم برخی موانع و محدودیت‌ها برای حفظ آثار و اندیشه‌های شریعتی عزیز تلاش نمود. اینجانب مصیبت وارده را صمیمانه به فرزندان ارجمند ایشان و سایر بستگان تسلیت گفته و علو درجات آن مرحومه را از خداوند متعال مسالت دارم.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
از خواب بیدار شدم و طبق عادتم بدون اینکه بپرسم پشت در کیست، شخصا برای باز کردن در رفتم. از خواب بیدار شدم و طبق عادتم بدون اینکه بپرسم پشت در کیست، شخصا برای باز کردن در رفتم. سپس به من دستبند زدند و دستور دادند جلو بیفتم و به سمت داخل منزل بروم. بعد به فکرم رسید که آنها ممکن است از دیوار بالا بروند یا از راه دیگری وارد خانه شوند. سپس به من دستبند زدند و دستور دادند جلو بیفتم و به سمت داخل منزل بروم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: امیدواریم به جای چهل سال، چهارصد سال و چهارهزار سال دوام انقلاب را شاهد باشیم. حجت‌الاسلام و المسلمین هادی خامنه‌ای درگفت وگو با ایسنا، در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: ما وظایف سنگینی داریم که بخشی انجام و بخشی انجام نشده است. باید وحدت جامعه را حفظ و اصول انقلاب را از دست ندهیم و کینه‌ها و اغراض نفسانی را کنار بگذاریم. مسائل اقتصادی مهم است و باید جلو فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی گرفته شود و این راهی جز رفتار درست مسؤولان ندارد. انتهای پیام

۳۹ سال قبل؛ اولین نمازجمعه به امامت آیت‌الله خامنه‌ای + تصاویر

6+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفترحفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز، بر سر مزار شهدای عملیات جنایت‌بار منافقین در سال ۱۳۶۰ موسوم به «عملیات مهندسی» حضور یافتند. مرداد ۱۳۶۱ سازمان تروریستی منافقین اقدام به ربایش و شکنجه سه تن از پاسداران کمیته انقلاب اسلامی می‌کند. در این اقدام که به تعبیر سرکردگان سازمان منافقین عملیات مهندسی نامگذاری شد، با هدف تخلیه‌ی اطلاعاتی برادران پاسدار، وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها اعم از سوزاندن اعضای بدن، کندن پوست سر، شکستن دندان‌ها و درآوردن چشم، ریختن آب جوش و … را انجام دادند و در نهایت پیکر نیمه‌جان این سربازان امنیت کشور را در اطراف تهران زنده‌به‌گور کردند. به گزارش تسنیم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در آستانه‌ی فرارسیدن دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی، صبح امروز (چهارشنبه) در حرم مطهر حضرت امام خمینی رحمه‌الله و گلزار شهدای بهشت زهرای تهران حضور یافتند. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- تصویری از اقامه نخستین نماز جمعه تهران به امامت آیت‌الله خامنه‌ای را مشاهده می‌کنید. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، تصویری از اقامه نخستین نماز جمعه تهران به امامت آیت‌الله خامنه‌ای در ۲۸ دی ۱۳۵۸ ‌‌پس از حکم انتصاب حضرت امام خمینی را مشاهده می‌کنید. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، در آستانه‌ بیست و هفتم دی‌ماه، سالروز شهادت شهید سیدمجتبی نواب صفوی، پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دست‌نوشته‌ای از رهبر انقلاب را که در تجلیل از این شهید بزرگوار نگاشته شده است، منتشر می‌کند: «بسمه‌تعالیسلام بر آن پیشاهنگ جهاد و شهادتدر زمان ما. سیدعلی خامنه‌ای»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت محمدرضا اعتمادیان را تسلیت گفتند. به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت «محمدرضا اعتمادیان» از مبارزان انقلاب اسلامی و عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار ستاد دیه کشور را تسلیت گفتند. متن پیام به شرح زیر است: باسمه تعالیدرگذشت مرحوم مغفور آقای حاج محمدرضا اعتمادیان رحمة الله علیه را که از اخیار و اعضای موثر جامعة الامام الصادق علیه السلام بودند به خاندان گرامی و فرزندان و برادران محترم ایشان تسلیت میگویم و رحمت و مغفرت الهی را برای آن مرحوم مسألت می‌کنم. سید علی خامنه‌ای
الفالف1 ماه قبل
فارس نوشت: اولین نماز جمعه تهران پس از انقلاب در پنجم مردادماه ۵۸ و توسط آیت‌الله طالقانی اقامه شد و ایشان در شهریور ماه رحلت کردند و پس از ایشان، آیت‌الله منتظری از سوی امام خمینی (ره) به امامت جمعه تهران منصوب شدند، اما ایشان نیز به دلیل نقل مکان ایشان به قم از سمت خود استعفا داده و در ۲۴ دی‌ماه ۱۳۵۸ حضرت امام طی حکمی آیت‌الله خامنه‌ای را به عنوان سومین امام جمعه تهران منصوب کردند. سرانجام جمعه، ۲۸ دی‌ماه فرا رسید و اولین نمازجمعه به امامت آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد. من هم یکی از ارادتمندان به ایشان هستم و اگر من خطیب نیستم، ایشان خطیب هستند و خطابه یکی از ارکان نمازجمعه می‌باشد.» آیت‌الله خامنه‌ای از دی ماه سال ۵۸ تاکنون، مجموعا حدود ۲۴۰ مرتبه نماز جمعه‌های تهران را اقامه کرده‌اند و از این حیث، باسابقه‌ترین امام جمعه پایتخت محسوب می‌شوند. و سپاس از امام امت، از این‌که سخنگوی این جمعیت عظیم را و امام جماعت این جمع را آن کسی قرار داده است که به ضعف و عجز خود معترف است. «اللهم ان هذا مقام اولیائک و احبائک» این مسند اولیای بزرگ خداست، این مسند صالحان و شایستگان است.» [۱] [۱] -http: //www. imam-khomeini. ir/fa/n۱۴۳۵۳/
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: امیدواریم به جای چهل سال، چهارصد سال و چهارهزار سال دوام انقلاب را شاهد باشیم. حجت‌الاسلام و المسلمین هادی خامنه‌ای، در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: ما وظایف سنگینی داریم که بخشی انجام و بخشی انجام نشده است. باید وحدت جامعه را حفظ و اصول انقلاب را از دست ندهیم و کینه‌ها و اغراض نفسانی را کنار بگذاریم. وی گفت: باید به مردم خدمت کنیم. مسائل اقتصادی مهم است و باید جلو فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی گرفته شود و این راهی جز رفتار درست مسؤولان ندارد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، دومین نشست علمی تخصصی با موضوع «روش شناسی اجتهادی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در فقه الجهاد» برگزار خواهد شد. در این نشست که به همت مرکز تخصصی امام خامنه‌ای برگزار می‌شود، حجت‌الاسلام و مسلمین محمدحسین ملک‌زاده، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه، سخنرانی می‌کند. این نشست سه‌شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ساعت ۱۵ تا ۱۷٫۳۰ در سالن امام مهدی (عج) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی واقع در قم، خیابان معلم برگزار خواهد شد. انتهای پیام/