خانه موسیقی

خانه موسیقی

مهرمهر1 روز قبل
مدیرعامل مجمع صنفی ادامه داد: ما تا سال ۱۳۹۳ به مدت ۹ سال تلاش کردیم که بتوانیم این مجمع را ثبت کنیم یعنی امروز پس از پنج سال فعالیت مجمع، چهارده سال است که آرزوی چهل‌ساله‌مان را دنبال می‌کنیم. این مجمع از نظر تعداد اعضا زیاد نیست اما به لحاظ تاثیرگذاری، از برخی مجامع صنفی کشور تاثیر بیشتری دارد. از تشکیل شورای حل اختلاف تا عضویت در مجمع جهانی یونسکومدیرعامل مجمع صنفی از رتبه بندی شرکت‌ها از امسال خبر داد و یادآور شد: با همت مدیرکل دفتر موسیقی رتبه بندی شرکت‌های موسیقی برای فعالیت‌های هنری رخ می‌دهد. از طرفی هیات مدیره می‌توانند با مشورت با اعضا و سپردن وظایفی به آنها در حوزه تخصصی‌شان به روند کارها سرعت بخشند. محسن رجب پور، اردوان جعفریان، امیرعباس ستایشگر، مهدی کاشی و صدرالدین حسین خانی دومین هیات مدیره مجمع ناشران را تشکیل می‌دهند.
ایلناایلنا2 روز قبل
حمیدرضا نوربخش (مدیرخانه موسیقی) با انتقاد از هرج ومرج حاکم بر موسیقی در شبکه‌های اجتماعی گفت: حقوق مادی ومعنوی موسیقی که در فضای مجازی پخش می‌شود، به پدید آورنده اثر تعلق نمی‌گیرد وفقط اپراتورهایی که اینترنت می‌فروشند، پول می‌گیرند. بنابراین گوش مردم و جوانان شاید با نوعی از موسیقی انس بگیرد.» جسم بی جان بداهه‌نوازی بر دوش موسیقی اصیل ایرانینوربخش به رادیو گفت‌وگو گفت: «در گذشته بخش مهمی از موسیقی ایران که جان مایه موسیقی ما بوده و در بداهه شکل می‌گرفت و جان مایه آن را نیز در ساز و آواز پایه‌ریزی می‌کرد، امروز به محاق رفته و دیگر وجود ندارد؛ لذا جوانانی هم که موسیقی سنتی کار می‌کنند، دنبال سولیست شدن نمی‌روند.» مدیرخانه موسیقی افزود: «نسل گذشته موسیقی ایرانی همگی سولیست بودند. این واژه غربی در حقیقت به معنا و مفهوم تک‌نواز یا آوارخوان می‌باشد. این موسیقی دارای اندیشه است و از طرفی با ادبیات کهن ما گره خورده است؛ بنابراین وقتی این نوع موسیقی در جامعه حضور داشته باشد، اتفاقات مبارک دیگری را نیز در پی دارد.» این موسیقیدان افزود: «ادبیات در گذشته حضوری چشم‌گیر در میان خانواده‌ها داشت و شاهنامه و دیوان حافظ و گلستان و بوستان به مانند امروز فقط در دکور خانه‌ها حضور نداشت در آیین‌های مختلف حضوری تاثیری به سزا می‌گذاشت. امروز چرا باید جامعه ما با کلماتی سخیف انس بگیرد و با موسیقی سطح پایین راضی شود!؟» موسیقیدان‌های اصیل کم کار و بیکارندنوربخش در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو ادامه داد: «بالاترین مصرف موسیقی، در فضای مجازی اتفاق می‌افتد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
مجید انتظامی در اولین سالگرد درگذشت عزت‌الله انتظامی بیان کرد: پدرم همان‌گونه که دوست داشت، زندگی کرد و تاریخ او را قضاوت خواهد کرد. مجید انتظامی، پسر عزت‌الله انتظامی به عنوان اولین سخنران این مراسم بیان کرد: مدتی پیش همسرم خواب پدرم را دید که گفته بود این پول را بگیر و باقلوا و شیرینی بخر و به مراسم بیاور. باید نام این هنرمندان در سطح شهر وجود داشته باشد و این وظیفه را شورای شهر تهران برعهده گرفته است. در روزگاری که مجموعه‌ای از رفتارهای بدلی فضای جامعه ما را فراگرفته، گوهری مانند عزت‌الله انتظامی نایاب است. شهردار تهران در پایان بیان کرد: عزت‌الله انتظامی در دل مردم جا داشت و او هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.
ایسناایسنا3 روز قبل
مجید انتظامی در اولین سالگرد درگذشت عزت‌الله انتظامی بیان کرد: پدرم همان‌گونه که دوست داشت، زندگی کرد و تاریخ او را قضاوت خواهد کرد. در ادامه حمید موسوی، شهردار منطقه یک هم در سخنانی بیان کرد: عزت‌الله انتظامی به فرهنگ و هنر این مرز و بوم اعتبار بخشید. باید نام این هنرمندان در سطح شهر وجود داشته باشد و این وظیفه را شورای شهر تهران برعهده گرفته است. در روزگاری که مجموعه‌ای از رفتارهای بدلی فضای جامعه ما را فراگرفته، گوهری مانند عزت‌الله انتظامی نایاب است. شهردار تهران در پایان بیان کرد: عزت‌الله انتظامی در دل مردم جا داشت و او هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مراسم اولین سالگرد درگذشت عزت الله انتظامی با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان شهری در موزه سینما برگزار شد. هنرمندانه بود وقتی در دانشکده عزت الله انتظامی را مقابلشان می‌دیدند سر تعظیم فرود می‌آوردند اما او مثل یک شاگرد تمام تمرین‌ها را انجام می‌داد. حمیدرضا نوربخش , مدیر عامل خانه موسیقی ایران هم در این مراسم گفت: افتخار داشتم سالیانی در کنار استاد انتظامی در خانه هنرمندان ایران در شورایعالی باشم و از عزت الله انتظامی بیاموزم. وی افزود: فرزند عزت الله انتظامی بودن کار آسانی نیست و من تمام تلاشم را کردم فرزند خوبی برای او باشم. در پایان این مراسم از کتاب یک عمر با عزت یادنامه عزت الله انتظامی نوشته محمد ولی زاده رونمایی شد.
موجموج3 روز قبل
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، نشست خبری هیات مدیره خانه سینما در آستانه برگزاری مجمع عمومی این تشکل صنفی در محل ساختمان شماره یک خانه سینما برگزار شد‌. در ابتدای این نشست همایون اسعدیان ضمن بیان شرایط برگزاری مجمع عمومی خانه سینما تصریح کرد: هیات مدیره تلاش کرده یک مجمع عمومی که هیچ تردید حقوقی نداشته باشد را برگزار کند و قرار نیست هیچکس از خانه سینما برود و هیچ خدماتی از هیچ کدام از اعضا سلب شود. حتی به نمایندگی از شورای‌عالی تهیه کنندگان، سیدضیاء هاشمی در جلسات ما در مورد مجمع عمومی حضور داشته و شرایط حضور را هم به ایشان گفته‌ایم و حتی پیشنهادات تهیه کنندگان را هم از همین طریق شنیده‌ایم. حتی سایتی که با بودجه آقای شمقدری برای زدن خانه سینما تاسیس شده الان به دلسوزان خانه سینما تبدیل شده‌اند! البته اعتقاد قلبی و شخصی من این است که حضور این دو صنف در هیات مدیره مفیدتر خواهد بود.
ایسناایسنا3 روز قبل
او در اکثر حوزه‌های موسیقی کار کرده و به سازهای کوبه‌ای شرق و سازهایی از جمله سنتور، سه تار، تنبور و نی تسلط دارد. من در لابه‌لای کنسرت‌های استاد موسوی تکنوازی می‌کردم و در واقع اولین تکنواز ایرانی موسیقی دف هستم. او ادامه می‌دهد: دف قبل از خانقاه به وجود آمده است و خانقاه در دوره‌ای تاریخی استفاده خاص خود را از دف کرده و اکنون دف راه خود را طی می‌کند. او دف را از دیدگاه خودش اینگونه توصیف می‌کند که «دف می‌تواند تمام ابعاد بشری را دربربگیرد، تمام زیبایی‌ها و قلب تپنده زندگی در دف جریان دارد. راه‌اندازی خانه دف ایران در کردستانخاک طینت به راه‌اندازی خانه دف ایران در کردستان هم گریزی می‌زند و ادامه می‌دهد: هماهنگی و تعامل بیشتر میان دفنوازان بزرگ ایران و تبادل نظر با آنها از جمله اهداف تشکیل خانه دف ایران است که تا چند هفته آینده راه‌اندازی می‌شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
مالیات بر ارزش افزوده به سه دسته مصرفی، درآمدی و تولیدی تقسیم بندی می‌شود و مشمولان، باید نسبت به پرداخت مالیات و عوارض در موعد مقرر اقدام تا مشمول جرایم نشوند. طبق ماده سوم قانون مالیات بر ارزش افزوده، تفاوت بین ارزش کالا یا خدمت عرضه شده با ارزش کالا یا خدمت خریداری شده در یک بازه زمانی مشخص، ارزش افزوده است. ارزش افزوده را باید مالیات بر مصرف دانست و در صدها کشور دنیا اجرا می‌شود. این رویه اما با انتشار نامه‌ای از سوی معاون مالیات بر ارزش افزوده مورد پرسش قرار گرفت. شهرام کرمیدر گفتگو با تسنیم تاکید کرده بود به سبب عدم پرداخت مالیات ارزش افزوده که یک مالیاتی قانونی است، اداره کل هنرهای نمایش تحت فشار است.
سینماپرسسینماپرس6 روز قبل
سینماپرس: الیاس حضرتی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن طرح حذف مالیات بر ارزش افزوده از مراحل تولید آثار هنری در این کمیسیون خبر داد. به گزارش سینماپرس، الیاس حضرتی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن طرح حذف مالیات بر ارزش افزوده از مراحل تولید آثار هنری در این کمیسیون و همچنین ارسال آن به صحن علنی مجلس به منظور تصویب نهایی خبر داد. این نماینده مجلس با اشاره به بررسی این موضوع در جلسات متعدد تخصصی با حضور مدیر عامل خانه تئاتر، خانه سینما و خانه موسیقی گفت: از این پس مالیات بر ارزش افزوده فقط از حلقه آخر یعنی بلیت فروشی این آثار، افزوده شده و از خریدار کسر می‌شود. حضرتی ابراز امیدواری کرد که این طرح در صحن علنی مجلس به تصویب برسد و برای اجرا به دولت ابلاغ شود. هم اکنون مالیات بر ارزش افزوده در مراحل تولید آثار هنری، اعمال و منجر به خسارت بسیاری برای هنرمندان در عرصه‌های مختلف می‌شود که این مسئله کاهش تولید آثار هنری را به دنبال دارد
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، موسسه پیانو کاغذی به یکی از دانش آموزان ممتاز هنرستان موسیقی، کمک هزینه تحصیلی اهدا کرد. این بورس که به پاس یک عمر تلاش وارطان ساهاکیان در زمینه آموزش موسیقی، به نام وی نامگذاری شده است، به همت موسسه پیانو کاغذی و از طریق جمع سپاری (crowdfunding) انجام و طی مراسمی که در خانه موسیقی برگزار شد، به محمدجواد جانی یکی از دانش آموزان ممتاز هنرستان موسیقی اهدا شد. در این مراسم جمال سامری بنیانگذار بورس تحصیلی وارطان ساهاکیان و مدیر و موسس پیانو کاغذی، هدف از اهدای این کمک هزینه تحصیلی را در راستای اهداف موسسه پیانو کاغذی یعنی کمک به گسترش دسترسی به آموزش با کیفیت موسیقی دانست و ابراز امیدواری کرد که سال به سال تعداد بیشتری دانش آموز و دانشجوی رشته موسیقی را از طریق اهدای بورس تحصیلی، حمایت کنند. در این مراسم همچنین وارطان ساهاکیان ضمن اهدای لوح و مبلغ ۷ میلیون تومان جمع آوری شده که به عنوان شهریه هنرستان در اختیار محمدجواد جانی قرار گرفت، خرسندی خود را از اینکه نزدیک به پانصد نفر مبالغی از هزار تومان گرفته تا یک میلیون تومان به بورس تحصیلی موسیقی کمک کرده‌اند، ابراز کرد و این حرکت جمعی و زیبا را به فال نیک گرفت.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وزارت ارشاد اسامی افراد حقیقی و نهادهای حقوقی بین ۴۰ میلیون الی ۱۰ میلیارد تومان کمک اعطا کرده است. این کمک‌ها بین ۴۰ میلیون تومان تا ۱۰ میلیارد تومان در نوسان بوده است. همین موسسه ۱۱ روز بعد برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و عبادی ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک دریافت کرده است. انجمن موسیقی ایران از تاریخ ۱۰ تیر ماه الی ۳۰ مرداد ماه ۴۲۵ میلیون تومان برای صیانت از موسیقی ملی کمک دریافت کرده است. جدول کامل افراد حقیقی و نهادهای حقوقی که از وزارت ارشاد کمک دریافت کرده‌اند را می‌توانید در اینجا بخوانید.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
من در لابلای کنسرت‌های استاد موسوی تکنوازی می‌کردم و در واقع اولین تکنواز ایرانی موسیقی دف هستم. علاوه بر اینها بیش از ۲۰۰ کنسرت داخلی و خارجی را نیز با همین اساتید بزرگ موسیقی ایران داشته‌ام. دف زبان ناگفته من استاین دفنواز کرد، دف را از دیدگاه خودش اینگونه توصیف می‌کند که دف می‌تواند تمام ابعاد بشری را در بربگیرد، تمام زیبایی‌ها و قلب تپنده زندگی در دف جریان دارد. راه اندازی خانه دف ایران در کردستانخاک طینت به راه اندازی خانه دف ایران در کردستان هم گریزی می‌زند و ادامه می‌دهد: هماهنگی و تعامل بیشتر میان دفنوازان بزرگ ایران و تبادل نظر با آنها از جمله اهداف تشکیل خانه دف ایران است که تا چند هفته آینده راه اندازی می‌شود. وی در پایان سخنانش در مورد جشنواره دف نوای رحمت هم یادآور شد: این جشنواره نکات مثبت بسیاری را دارد و آقای مرادی رئیس حوزه هنری هم زحمات بسیاری را برای جشنواره کشیده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
در ادامه تکمیل پروژه‌های در حال ساخت اراضی عباس آباد، «دریاچه» و «محوطه باغ هنر» در فاز دوم ۲۷ مرداد ماه با حضور شهردار تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و اساتید و پیشکسوتان هنرمند افتتاح می‌شود. اعتمادآنلاین|‎ با افتتاح «دریاچه» با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و «محوطه باغ هنر» با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع در اراضی عباس‌آباد، بزرگترین پروژه هنری قلب پایتخت آماده میزبانی از هنرمندان و شهروندان و یک دریاچه جدید به شهر تهران اضافه می‌شود. «باغ هنر» بخش هنری اراضی عباس آباد حد فاصل باغ کتاب و باغ موزه دفاع مقدس واقع شده است و ارتباط دهنده این دو مجموعه فرهنگی و حلقه واسط مراکز ضلع شرقی اراضی محسوب می‌شود. این باغ شامل یک دریاچه، چهار ساختمان و یک رواق است که دو ساختمان «خانه شعر و ادبیات» و «خانه نقش» در فاز اول طی سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۲ افتتاح شده و به بهره‌برداری رسیده است و دریاچه و محوطه باغ در فاز دوم به بهره برداری می‌رسد. با توجه به ظرفیت ملی و بین‌المللی اراضی عباس آباد برنامه‌ریزی‌های گوناگونی برای حضور هنرمندان بین‌المللی به منظور ایجاد نشاط اجتماعی در حال انجام است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
محمدحسین ایمانی خوشخو، رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه گفت: امیدواریم با تدوین سند موسیقی، سند سینما و موسیقی در شورای عالی بررسی و تصویب شود و با تصویب سند موسیقی ناهماهگی هایی که در این حوزه وجود دارد برطرف شود. جشنواره ملی موسیقی جوان یکی از این جشنواره هاست که در سه بخش موسیقی نواحی، موسیقی ردیف دستگاهی و موسیقی کلاسیک است و بیش از ۱۰۰ هنرمند و استاد شاخص داور جشنواره هستند. حضور حدود ۸۰۰ جوان در این جشنواره نشان می‌دهد فردای موسیقی روشن و درخشان است. این سه جشنواره در مرداد و شهریورماه امسال برگزار می‌شوند و از جمله مهمترین جشنواره‌های هنری هستند. حمیدرضا نوربخش نیز در این جلسه گفت: جشنواره ملی موسیقی جوان از جدی‌ترین و معتبرترین جشنواره هاست و از مهمترین رویدادهای استعدایابی است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
نخستین سخنران این نشست «مریم کاظمی» کارگردان تئاتر و عضو شورای داوری خانه تئاتر بود که سخنانش را ذیل عنوان «شرط داوری در قراردادهای هنری» ارائه کرد. در حالی‌که ما اکنون هنرمندانی داریم که هنوز در رابطه قانون کار تعریف نشده‌اند! در حوزه قراردادهای موقت هم که به قراردادهایی زیر ۳۰ سال گفته می‌شود همه موارد به سازمان تامین اجتماعی مربوط است. یعنی خریدوفروش ساده‌ای که ما در زندگی روزمره انجام می‌دهیم در چارچوب همین قراردادهای شفاهی قرار می‌گیرد. پس چه اتفاقی افتاده که فکر می‌کنیم قراردادهای شفاهی در ایران قراردادهای ناکارآمدی شده‌اند؟ رضوانی راد در ادامه با ذکر مثال‌های گوناگونی پیرامون چالش‌های قراردادهای شفاهی گفت: به نظر من دو اتفاق افتاده است که ما با قراردادهای شفاهی مشکل داریم.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، گروه کر و ارکستر بزرگ ۱۲۰ نفره آوای شفق به سرپرستی و خوانندگی حسین ضروری، رهبری وحید علیپور و مدیریت ارکستر محمدرضا پیرجانی ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۶ مردادماه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. در این کنسرت که عمده قطعات آن مبتنی بر اجرای آثار فولکلور و کلاسیک آذربایجان طراحی شده است حسین ضروری تعدادی از ساخته‌های خود را نیز اجرا می‌کند. در این اجرا به جز قطعات آذری تعدادی از آثار محمد نوری و یک قطعه کلاسیک ایتالیایی نیز اجرا می‌شود. ضمن اینکه وحید علیپور که سابقه همکاری با ارکستر ملی ایران، ارکستر باکو و چندین ارکستر دیگر را داشته است رهبری ارکستر این اجرا را برعهده دارد. ضروری ارکستر «آوای شفق» را نیز در سال ۹۱ تاسیس کرده که تاکنون کنسرت‌های متعددی را در تالارهایی چون ایوان شمس، تالار اندیشه حوزه هنری، سالن محک، ارسباران برگزار کرده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - داوران بخش انتخاب آثار نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت در دو بخش تک نوازی، گروه نوازی و مولودی خوانی معرفی شدند. مسئول کمیته علمی جشنواره دف نوای رحمت عنوان کرد: در بخش تکنوازی پرویز مندمی، آرام کیخسروی، مختار زندسلیمی و با توجه به حضور بانوان در این بخش خانم صبا صالحی داوری و انتخاب افراد را به مرحله نهایی برعهده دارند. وی اعلام کرد: در بخش گروه نوازی و مولودی خوانی خلیفه ماشاء الله صفوتی، مهدی ارشدی، وریا عارفی و علیرضا فشیری انتخاب آثار را برعهده دارند. وی هم اکنون مدیرموسسه فرهنگی هنری بوی وصال کردستان بوده و مشغول آموزش دف نوازی به علاقه مندان است. نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت ۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه ۹۸ توسط حوزه هنری استان کردستان در سنندج برگزار می‌شود.
مهرمهر2 هفته قبل
ورزش باستانی زورخانه ایرانیان نخستین ورزش بدنسازی دنیا محسوب می‌شودمدیر خانه موسیقی اصفهان پیرامون اهمیت ورزش زورخانه به تحقیقات پژوهشگری آلمانی به نام «بروک هاکس» در دانشکده ورزش دانشگاه کلن آلمان اشاره کردو ابراز داشت: در طی این تحقیق نامبرده به این نتیجه می‌رسد که ورزش باستانی زورخانه ایرانیان نخستین ورزشی بوده که در دنیا برای بدنسازی و به صورت برنامه ریزی شده استفاده می‌شده است. کاربرد ردیف مکتب اصفهان در موسیقی زورخانهمنصوری در ادامه به موضوع اصلی نشست یعنی کاربرد ردیف مکتب اصفهان در موسیقی زورخانه پرداخت و ابراز داشت: در ردیف مکتب اصفهان، ملودی و گوشه‌ای به نام «حسن موسی» داریم که وزن شعری آن (فعولن فعولن فعولن فعول؛ وزن شاهنامه) برابر با گوشه «پهلوی دوم» است. وی تاکید کرد: این ملودی حالت محزونی دارد اما با همین وزن شعری، گوشه پهلوی دومی ابداع شده که بیشتر حالت زورخانه‌ای دارد و کاربرد آن در موسیقی زورخانه مناسب است. سخنران نشست هشتم «موسیقی زورخانه‌ای» ضمن اشاره به پتانسیل‌های ویژه موسیقی ایرانی گفت: از این موسیقی می‌توان برای قابلیت‌های مختلف، زمینه استفاده‌های متعددی را در ورزش زورخانه‌ای ایجاد کرد. در ادامه این نشست، منصوری به خواندن و بسط و گسترش این دو گوشه و تطبیق آن با موسیقی زورخانه‌ای با همراهی ضرب زورخانه مرشد نکویان پرداخت و پایان بخش نشست هشتم موسیقی زورخانه، اجراهای زیبایی از مرشد عبدالرحیم نکویان و مرشد سعید رحیمی بود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از هنرمندان و روسای انجمن‌های هنری روز گذشته ۱۱ مرداد ماه با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار کردند. در این دیدار هنرمندان ضمن بیان برخی دغدغه‌های خود از وزیر صمت خواستار حضور حمایتی پررنگ صنعت از هنر ایران شدند و رضا رحمانی با استقبال از پشتیبانی همه جانبه صنایع از هنر، گفت: صنعت و تجارت ما برای فرهنگ سازی نیازمند اصحاب فرهنگ و هنر است. از دیگر سو از تمایل جدی وزیر محترم صمت برای همکاری با جامعه هنری با خبر شده‌ام. افضلی تاکید کرد: تجربه جهانی می‌گوید هنر و صنعت پیوندی دیرین با هم دارند و کشورهای توسعه یافته از قدرت هنر بهره‌های بسیار می‌برند. اصغر همت و اسماعیل خلج نیز در همین راستا خواهان توجه افزون‌تر صنایع به مقوله فرهنگ و هنر شدند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، پس از برگزاری نخستین نشست پژوهشی این مجموعه با عنوان «والتر بنیامین، برتولت برشت و تمامی فرشتگان تاریخ»، تئاتر شهر در دومین گام به سراغ یکی از چالش‌های اساسی هنرمندان تئاتر در ارتباط با حقوق مادی و معنوی آثار هنری ایشان رفته و از طریق نگاهی تخصصی و کاربردی به مسائل مبتلا به قراردادهای هنری حوزه تئاتر و سینما خواهد پرداخت. عناوین سخنرانی‌های حضار این نشست پژوهشی عبارت است از: «آسیب شناسی قرادادهای شفاهی»، «قراردادهای هنری در چارچوب حقوق کار»، «تقلب نسبت به قانون در قراردادهای هنری» و «شرط داوری در قراردادهای هنری» و همچنین با نگاهی کاربردی به مسائل حقوقی هنرمندان تئاتر در این نشست که در قالب رویدادهای فرهنگی و پژوهشی این مجموعه برنامه ریزی شده است. این رویداد که با همکاری موسسه حقوقی داتیکان برگزار خواهد شد، دومین برنامه در قالب «نشست‌های پژوهشی مجموعه تئاتر شهر» است که با هدف گسترش گفت و گوهای آگاهی بخش انتقادی، زیبایی شناسانه و فرهنگی پیرامون تئاتر، می‌کوشد در جهت نشر دانش و بالابردن آگاهی هنرمندان و. حضور در این نشست که در روز دوشنبه ۱۴ مرداد در ساعت ۱۷:۳۰ در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود برای تمامی هنرمندان تئاتر و سینما، دانشجویان، مخاطبان و عموم علاقه مندان تئاتر آزاد است. برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www. teatreshahr. com و کانال تلگرام Tehran_city_theater@ مراجعه کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ سومین نمایشگاه «سازخانه» به همت کانون سازندگان ساز خانه موسیقی و همکاری خانه هنرمندان ایران نیمه اول دی ماه سال جاری در مجموعه گالری‌های همکف خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. آبان‌ماه سال گذشته نیز دومین نمایشگاه «ساز خانه» در خانه هنرمندان برگزار شد که با استقبال کم نظیر سازندگان ساز، هنرمندان و علاقمندان مواجه شد و سازندگان ساز آثار خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشتند. همچنین بازدید هنرمندان پیشکسوت شاخه‌های مختلف موسیقی از ویژگی‌های این نمایشگاه بود. سومین نمایشگاه «سازخانه» به همت کانون سازندگان ساز و توسط خانه موسیقی ایران در شاخه‌های ساز‌های ایرانی، کلاسیک و ابداعی برگزار می‌شود که فراخوان و آئین‌نامه شرکت در نمایشگاه در روزهای آینده منتشر می‌شود. امسال علاوه بر گالری‌های همکف خانه هنرمندان که به نمایش ساز اختصاص دارد، در سالن «امیرخانی» این مجموعه، نشست‌های پژوهشی و تحلیلی پیرامون سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی با حضور کارشناسان، نوازندگان و سازندگان ساز برگزار می‌گردد. همزمان با انتشار فراخوان نمایشگاه پایگاه اطلاع رسانی (وبسایت) «سازخانه» نیز در دسترس قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
جمعی از هنرمندان و روسای انجمن‌های هنری با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن دیدار و دغدغه‌هایشان را بیان کردند. به گزارش ایسنا به نقل از موسسه توسعه هنرهای معاصر، در این دیدار هنرمندان ضمن بیان برخی دغدغه‌های خود، از وزیر صمت خواستار حضور حمایتی پررنگ صنعت از هنر ایران شدند و رضا رحمانی با استقبال از پشتیبانی همه جانبه صنایع از هنر، گفت: صنعت و تجارت ما برای فرهنگ‌سازی نیازمند اصحاب فرهنگ و هنر است. از دیگر سو از تمایل جدی وزیر محترم صمت برای همکاری با جامعه هنری با خبر شده‌ام. افضلی تاکید کرد: تجربه جهانی می‌گوید هنر و صنعت پیوندی دیرین با هم دارند و کشورهای توسعه یافته از قدرت هنر بهره‌های بسیار می‌برند. اصغر همت و اسماعیل خلج نیز در همین راستا خواهان توجه افزون‌تر صنایع به مقوله فرهنگ و هنر شدند.
ایلناایلنا2 هفته قبل
دومین نشست پژوهشی واحد «ارتباطات، آموزش و پژوهش تئاترشهر» با عنوان «آسیب‌شناسی حقوق هنرمندان تئاتر و سینما در قراردادهای هنری» روز دوشنبه ۱۴ مردادماه ساعت ۱۷:۳۰ در سالن مشاهیر این مجموعه برگزار خواهد شد. به گزارش ایلنا، پس از برگزاری نخستین نشست پژوهشی این مجموعه با عنوان «والتر بنیامین، برتولت برشت و تمامی فرشتگان تاریخ»، در دومین گام به سراغ یکی از چالش‌های اساسی هنرمندان تئاتر در ارتباط با حقوق مادی و معنوی آثار هنری ایشان رفته و از طریق نگاهی تخصصی و کاربردی به مسائل مبتلا به قراردادهای هنری حوزه تئاتر و سینما خواهد پرداخت. عناوین سخنرانی‌های حضار این نشست پژوهشی عبارت است از: «آسیب‌شناسی قرادادهای شفاهی»، «قراردادهای هنری در چارچوب حقوق کار»، «تقلب نسبت به قانون در قراردادهای هنری» و «شرط داوری در قراردادهای هنری» و همچنین با نگاهی کاربردی به مسائل حقوقی هنرمندان تئاتر در این نشست که در قالب رویدادهای فرهنگی و پژوهشی این مجموعه برنامه‌ریزی شده است. این رویداد که با همکاری موسسه حقوقی داتیکان برگزار خواهد شد، دومین برنامه در قالب «نشست‌های پژوهشی مجموعه تئاتر شهر» است که با هدف گسترش گفت و گوهای آگاهی بخش انتقادی، زیبایی شناسانه و فرهنگی پیرامون تئاتر، می‌کوشد در جهت نشر دانش و بالابردن آگاهی هنرمندان و مخاطبان این حوزه گام بردارد. حضور در این نشست که در روز دوشنبه ۱۴ مرداد در ساعت ۱۷:۳۰ در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود برای تمامی هنرمندان تئاتر و سینما، دانشجویان، مخاطبان، عموم علاقه‌مندان تئاتر آزاد است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
به گزارش ایلنا، سومین نمایشگاه «سازخانه» به همت کانون سازندگان ساز خانه موسیقی و همکاری خانه هنرمندان ایران نیمه اول دی ماه سال جاری در مجموعه گالری‌های همکف خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. آبان‌ماه سال گذشته نیز دومین نمایشگاه «ساز خانه» در خانه هنرمندان برگزار شد که با استقبال کم نظیر سازندگان ساز، هنرمندان و علاقمندان مواجه شد و سازندگان ساز آثار خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشتند. سومین نمایشگاه «سازخانه» به همت کانون سازندگان ساز و توسط خانه موسیقی ایران در شاخه‌های ساز‌های ایرانی، کلاسیک و ابداعی برگزار می‌شود که فراخوان و آئین‌نامه شرکت در نمایشگاه در روزهای آینده منتشر می‌شود. امسال علاوه بر گالری‌های همکف خانه هنرمندان که به نمایش ساز اختصاص دارد، در سالن «امیرخانی» این مجموعه، نشست‌های پژوهشی و تحلیلی پیرامون سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی با حضور کارشناسان، نوازندگان و سازندگان ساز برگزار می‌گردد. همزمان با انتشار فراخوان نمایشگاه پایگاه اطلاع رسانی (وبسایت) «سازخانه» نیز در دسترس قرار می‌گیرد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
در دیدار هنرمندان با وزیر صمت، هنرمندان ضمن بیان برخی دغدغه‌های خود، از وزیر صمت خواستار حضور حمایتی پررنگ صنعت از هنر ایران شدند و رضا رحمانی با استقبال از پشتیبانی همه جانبه صنایع از هنر، گفت: صنعت و تجارت ما برای فرهنگسازی نیازمند اصحاب فرهنگ و هنر است. به گزارش ایلنا، جمعی از هنرمندان و روسای انجمن‌های هنری با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار کردند. افضلی تاکید کرد: تجربه جهانی می‌گوید هنر و صنعت پیوندی دیرین با هم دارند و کشورهای توسعه یافته از قدرت هنر بهره‌های بسیار می‌برند. او پیشنهاد داد در پی ابزار نگرانی رهبر معظم انقلاب در خصوص وضعیت زبان فارسی برنامه‌های اصولی ترویجی در این باره با حمایت وزارت صمت تولید و اجرا شود. اصغر همت و اسماعیل خلج نیز در همین راستا خواهان توجه افزون‌تر صنایع به مقوله فرهنگ و هنر شدند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ساعت ۱۸ روز سه شنبه پنجم شهریور ماه با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. در این کنسرت سامان احتشامی نوازنده و آهنگساز مطرح موسیقی با او همکاری خواهد کرد. لازم به ذکر است که ۲۴ ساعت پس از آغاز بلیت فروشی این کنسرت، تمامی بلیت‌ها فروخته شد. یادبود محمد نوری برگزار شدمراسم بزرگداشت مرحوم محمد نوری خواننده پاپ و پاپ کلاسیک دوشنبه ۷ مرداد در انجمن شاعران ایران برگزار شد. محمد نوری دبیر انگلیسی بود.
موجموج2 هفته قبل
همچنین تلاش شده است تا ترکیبی از هنرمندان و متخصصان جوان و پیشکسوت عرصه موسیقی این مسئولیت را برعهده بگیرند. آرام کیخسروی متولد ۱۳۶۵ در سنندج مدرس ساز دف که تاکنون ۲۲ عنوان برتر را در جشنواره‌های مختلف کسب کرده است. خلیفه ماشااله صفوتی متولد ۱۳۴۰ از ۸ سالگی دف نوازی را نزد پدر بزرگوارشالن استاد خلیفه کریم صفوتی از بزرگان دف نوازی ایران زمین آغاز کرده و ۳۵ سال در محضر وی تلمذ کرده است. مهدی ارشدی متولد۱۳۶۱ که در جشنواره‌های مختلف در بخش تکنوازی و گروه نوازی از جمله موسیقی‌کردی، موسیقی جوان، موسیقی تاتر، جشنواره مساجد، زاگرس نشینان، ذکروزاکرین، جشنواره موسیقی دلیجان موفق به کسب رتبه شده است. نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت ۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه ۹۸ توسط حوزه هنری استان کردستان در سنندج برگزار می‌شود.
فارسفارس2 هفته قبل
اراضی عباس‏ آباد در دوره قاجار قریه‏‌ای متعلق به عباس قلی خان از نزدیکان حاج میرزا عباس ایروانی (حاج میرزا آقاسی) صدراعظم محمدشاه قاجار (حکومت: ۱۲۶۴-۱۲۵۰ ق) بوده است. حاج میرزا آقاسی در این قریه باغی احداث کرد که به باغ عباس ‏آباد مشهور شده و باعث رونق اراضی عباس ‏آباد شد. فارس: این ۳ پروژه کدام‌ها هستند؟ جوانی: این سه پروژه شامل پروژه‌های دریاچه هنر، پروژه محوطه باغ نمایش و پروژه محوطه باغ هنر است که برنامه زمانبندی ما این است که تا دو ماه آینده بتوانیم این سه پروژه را به اتمام رسانده و بتوانیم در اختیار مردم بگذاریم. به نظر ما افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها باعث می‌شود تا مردم از حضورشان در مجموعه اراضی عباس آباد لذت بیشتری ببرند. فارس: به نظرم باید کمی بیشتر درباره اجزای باغ هنر به طور خاص صحبت کنیم.

تمام سازهای ابداعی محمدرضا شجریان+فیلم و عکس

ایلناایلنا2 هفته قبل
«صراحی» «صراحی» یکی از سازهای ابداعی شجریان است که در شهریورماه سال ۱۳۸۷ طراحی و ساخته شده است. «بم‌ساز» یکی دیگر از سازهای ابداعی شجریان «شه‌نواز» شهنواز نیز یکی دیگر از سازهای ابداعی محمدرضا شجریان است که زهی‌، آرشه‌ای است و جایگزین خوبی برای ساز کنترباس است. «باربد» ساز ابداعی محمدرضا شجریان «تندر» «تندر» یکی دیگر از سازهای ابداعی محمدرضا شجریان است. ساز «دل و دل» ساز «دل و دل سوپرانو» نوازندگی بابک ثابتیان با ساز «دل و دل» در حضور شجریان «پرهیب» «پرهیب» یکی‌دیگر از سازهای ابداعی شجریان است که خودش آن را جایگزین سه‌تار می‌داند. ساز «پرهیب» یکی دیگر از سازهای ابداعی شجریانسخنان شجریان درباره سازهای جدید ابداعی خود (ساغر، کرشمه، صراحی، تندر، شباهنگ، شهناز، سبو) در جمع ایرانیان مقیم کوینزلند، دانشگاه گریفیت، بریزبین و استرالیافیلمی از نمایشگاه سازهای شجریاننوازندگی با سازهای «صراحی آلتو»، «شهنواز» و «شباهنگ»
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
عصر ایران؛ کنسرت حسین زمان پس از هفده سال دوری، شامگاه پنج شنبه سوم مردادماه سال جاری طی دو سانس در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اجرا، این کنسرت در میان استقبال مخاطبان و هنرمندان روی صحنه رفت. حسین زمان در ابتدای این کنسرت و پس از اجرای قطعه «بغض من» ضمن ابراز خوشحالی و تشکر از مخاطبانی که از شهرهایی چون مشهد، رشت، کرمان و دیگر شهرستان‌ها برای تماشای کنسرت آمده بودند، درباره حضور مجددش بر روی صحنه گفت: چقدر نبودن روی این صحنه و ندیدن روی شما، سخت بود. مهدی یراحی از خوانندگان خیلی خوب کشورمان است و از او برای حضورش تشکر می‌کنم. گفتنی کنسرت سوم مرداد ماه حسین زمان به تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی هنری «نوای باران» به مدیریت «پوریا مطلبی» و سرمایه گذاری شرکت «تماس» برگزار شد.

به انتهای لیست رسیدید