خانواده

خانواده

عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
رئیس جمعیت هلال‌احمر کاشمر گفت: پس از گذشت ۵ روز از گم شدن جوان ۳۰ ساله، جسد این فرد در ارتفاعات شمالی کاشمر پیدا شد. احمد رضاپور در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: این جوان روز جمعه به تنهایی و بدون اطلاع نزدیکان خود به ارتفاعات شمالی شهرستان عزیمت کرده بود که روز دوشنبه، مفقود شدن وی در ارتفاعات شمالی شهرستان به مرکز پاسخگویی اضطراری جمعیت هلال‌احمر اعلام گردید. رئیس جمعیت هلال‌احمر کاشمر بیان کرد: از ابتدای امسال این نوزدهمین حادثه کوهستان در شهرستان کاشمر بوده که به نسبت سال گذشته سه برابر شده است. رضاپور همچنین بیان کرد: کفش و لباس مناسب و همچنین آذوغه کافی همراه داشته باشند و اگر به منطقه آشنا نیستند، فردی آشنا به منطقه را همراه داشته باشند. علت مرگ این جوان نامشخص و در دست بررسی است.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
وی با اشاره به تحقیقات اندیشمندان غربی به نقل از خانم فرانسیس گفت: زنان مسلمان اکنون در آرامش در کنار پدر و همسر خود هستند و پشتوانه دارند ولی از زنان غربی استفاده ابزاری می‌شود. رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: زنان غرب با خراب کردن پل‌های پشت سر و خانواده به طور قطع با مشکل مواجه می‌شوند و به زمین می‌خورند. اصلانی با بیان اینکه زنان مسلمان از جمله عصمت پورانوری دنیا را تکان داده‌اند، افزود: شهادت عصمت پورانوری با حجاب کامل موجب باز شدن چشمان زنان جهان شده است. رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه حرف و منش عصمت در جامعه جاری است، گفت: می‌توان هم زن بود و هم در راس بود و دنیا را در مسیر درست قرار داد. وی افزود: انقلاب اسلامی در مرزهای خود باقی نماند و جنبش‌های زیادی در جهان باتاسی از این انقلاب شکل گرفتند.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
پسر کینه‌جو که به بهانه‌ای پدرش را به جاده چالوس کشاند و با خودرو به اعماق دره انداخت در دادگاه با جلب رضایت اولیای دم از مرگ نجات یافت. وی گفت: پدرم مرد بداخلاق و خسیسی بود. روز حادثه به بهانه گردش پدرم را سوار خودرو کردم و روانه جاده چالوس شدیم. به‌همین خاطر چند دست لباس روی هم پوشیدم تا وقتی هنگام سقوط خودم را از ماشین بیرون می‌اندازم زنده بمانم. وحید در حالی که قرار بود به اتهام قتل عمد محاکمه شود با رضایت اولیای دم (خواهر و مادربزرگش) روبه‌رو شد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
پدر جوان که از سرکشی‌های پسر افیونی اش به تنگ آمده بود دست به اقدامی فجیع زد و پسرش را کشت. روزنامه خراسان: پدر جوان که از سرکشی‌های پسر افیونی اش به تنگ آمده بود دست به اقدامی فجیع زد و پسرش را کشت. بررسی‌های ابتدایی حاکی از آن بود که ۹ ساعت از ماجرای قتل پسر جوان می‌گذرد و ضربات زیاد چاقو روی بدن و زیر گلو باعث مرگ این جوان شده است. به این ترتیب با به دست آمدن این سرنخ ماموران سراغ خانواده پسر جوان که امیر نام دارد رفتند و پدر خانواده را مورد بازجویی قرار دادند. سعی داشتم خودم را بی‌گناه جلوه دهم، اما عذاب وجدان و مدارک پلیسی باعث شد تا سکوتم را بشکنم و به قتل پسر معتادم اعتراف کنم.

فال روزانه ۲۰/ ۰۹/ ۱۳۹۸

10+
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس جمعیت هلال‌احمر کاشمر گفت: پس از گذشت ۵ روز از گم شدن جوان ۳۰ ساله، جسد این فرد در ارتفاعات شمالی کاشمر پیدا شد. احمد رضاپور در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: این جوان روز جمعه به تنهایی و بدون اطلاع نزدیکان خود به ارتفاعات شمالی شهرستان عزیمت کرده بود که روز دوشنبه، مفقود شدن وی در ارتفاعات شمالی شهرستان به مرکز پاسخگویی اضطراری جمعیت هلال‌احمر اعلام گردید. رئیس جمعیت هلال‌احمر کاشمر بیان کرد: از ابتدای امسال این نوزدهمین حادثه کوهستان در شهرستان کاشمر بوده که به نسبت سال گذشته سه برابر شده است. رضاپور همچنین بیان کرد: کفش و لباس مناسب و همچنین آذوغه کافی همراه داشته باشند و اگر به منطقه آشنا نیستند، فردی آشنا به منطقه را همراه داشته باشند. علت مرگ این جوان نامشخص و در دست بررسی است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
وی ادامه داد: کسانی از شور جوانی دانشجویان سو استفاده می‌کنند، خود آزادپنداری یعنی حرف بدون سند و بدون مصادیق زدن، آدم باید حرف درست و صحیح بزند، در گذشته خیلی‌ها این حرف‌ها را زده‌اند و بعد سر از دامن اجانب در آورده‌اند. این نماینده مجلس در پاسخ به دانشجویی که از وی در خصوص انفعال مجلس در قبال ناآرامی‌های بعد از افزایش قیمت بنزین و کشته شدن تعدادی در این ناآرامی‌ها انتقاد کرد هم گفت: یک امر اعتراضی رخ داده اما یک عده اقدامات ضد امنیتی انجام داده‌اند، در همین اطراف کرج عده‌ای به انبارهای سوخت حمله کردند، وقتی به یک انبار بنزین حمله شود هر کسی می‌داند در صورت آتش گرفتن ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر اطراف آن کشته می‌شوند. وی افزود: در این میان ممکن است به جمع بی گناهی هم آسیب وارد شده باشد که حاکم اسلامی وظیفه دارد آن را جبران کند، دیه پرداخت و به خانواده آنان رسیدگی شود. وی افزود: رهبر معظم انقلاب هم تصمیم گرفتند که این اختیار را به سران سه قوه بدهند. شورای سران سه قوه به جز این تصمیم، تصمیمات خوبی هم داشته است مثلا در موضوع ارز و کاهش نرخ ارز یا طبق قوانین دولت حق ممنوعیت واردات هیچ کالایی ندارد و باید با تعرفه کار را پیش ببرد اما این در شورای هماهنگی قوا انجام شده است.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
قضات دادگاه کیفری تهران هنگام رسیدگی به پرونده قتل کارگر یک کارخانه فلافل‌سازی دریافتند دو زن با مراجعه به دادسرا مدعی شده‌اند که مادر مقتول هستند و هر دو نیز خواهان قصاص قاتل شده‌اند. بدین ترتیب پرونده در اختیار کارآگاهان اداره قتل پلیس آگاهی قرار گرفت. بدین ترتیب چند ماه بعد عباس به اتهام سرقت از یک مغازه دستگیر شد و کارآگاهان دریافتند وی همان متهم فراری پرونده قتل در کارخانه است. بدین ترتیب پرونده متهمان با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری فرستاده شد اما صبح دیروز قضات شعبه دهم دادگاه کیفری هنگام بررسی پرونده دریافتند زن میانسالی با مراجعه به دادگاه مدعی شده است که مادر واقعی مقتول است. بدین ترتیب قضات دادگاه برای اثبات ادعای این زن دستور انجام آزمایش اثبات نسب دادند تا درستی صحبت‌های وی بررسی شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
این در حالی است که در آخرین تصاویر ضبط شده در دوربین مداربسته، دختر صاحبخانه به فاصله دو دقیقه بعد از خانه خارج شده است. با شکایت خانواده سینا از دختر صاحبخانه، تحقیقات جهت رازگشایی از ماجرای مرموز ناپدید شدن سینا آغاز شد. قاضی در ادامه در خصوص انگیزه وقوع قتل از وکیل شکات پرسید. قاضی در ادامه بیان کرد: دلایل خود را در خصوص انتساب قتل به متهم و اصل وقوع قتل توضیح دهید، جسدی کشف نشده و صرف فقدانی دلیل بر وقوع قتل نیست. پس از پایان دفاعیات متهم و وکیل مدافع وی، هیات قضایی برای تصمیم گیری در خصوص این پرونده وارد شور شدند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
اوبه خوبی می‌داند بهترین کمک به دولت و بخش خصوصی این است که با فساد اقتصادی به طور واقعی مبارزه شود. وی درجمع اعضای اتاق به درستی و با نگاه یک اقتصاددان گفت نشاندن قیمتهای غیر واقعی به جای قیمت‌های واقعی دربازارهای گوناگون عامل اصلی فساد اقتصادی است. در مبارزه با فساد بایستی راههای دور زدن قوانین را ببندیم تا گلوگاه‌های فساد محدود شود. احساس فساد وخدشه به عدالتبین واقعیت فساد و احساس فساد گاهی می‌تواند فاصله باشد. واقعیت فساد بیشتر از ادراک فساد با مکتوم نگه داشتن آن است یا واقعیت فساد کمتر از احساس فساد با بزرگنمایی‌ها و اخبار جعلی و اتهام‌های ثابت نشده. از اوایل انقلاب یکی از بحث‌های جدی در شعارهای انقلاب مبارزه با فساد بوده است، بنابراین مبارزه با فساد مساله جدیدی نیست.
رکنارکنا5 ساعت قبل
کم کم بعد از سیگار به مصرف مواد رو آوردم و بعد از آن مواد را از پدرم سرقت می‌کردم. به صورت تفننی مواد مصرف می‌کردم تا این که وارد دانشگاه شدم. آن دختر مصرف کننده قرص‌های روان گردان بود و بابت این موضوع پسر را هم وارد باتلاق اعتیادش کرد. حتی به خاطر مصرف مواد با سربازان درگیر می‌شود که بابت همین اتفاق اکثر روزها را در بازداشتگاه به سر می‌برد. به خاطر مواد از همه چیز و همه کس خسته شده بودم چون ۲۰ سال مصرف مواد از من یک جسم بی روح ساخته بود.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی اکبر احمدیان سه‌شنبه‌شب در یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان و هفت شهید خوشنام و گمنام اظهار داشت: استقلال و آزادی از مهمترین پیام‌ها و ارزش‌های شهدا است. رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نگاه ما به خانواده شهدا نگاه محروم به دارا است خاطرنشان کرد: خانواده شهدا و شهیدان نیاز به برگزاری یادواره ندارند. وی ادامه داد: افزود: برگزاری یادواره شهدا این است که چراغی که شهیدیان و خانواده معظم شهدا برای ما و برای خروج از ظلمات روشن کرده‌اند، روشن و سرپا نگه داریم. این جامعه است که به برگزاری یادواره شهدا نیازمند است نه شهیدان که مقرب درگاه خداوند قرار دارند. احمدیان با اعلام این که اگر بتوانیم در این یادواره‌ها، این ارزش‌ها را زنده نگه داریم آن زمان شهدا از ما راضی خواهند شد، ادامه داد: اگر یادواره شهدا برگزار می‌شود برای این است که با برگزاری این یادواره‌ها، برای پاس داشت آرمان هایی است که شهدا برای آن قد علم کرده و جانشان را فدا کردند.
فراروفرارو5 ساعت قبل
استیصال، یأس و ناامیدی؛ این چکیده حس‌و‌حال و واکنش برخی از مردم، به‌ویژه نسل جوان، در روز‌های پس از اعتراض‌های اواخر آبان گذشته است. تحلیل روان‌شناسان و مددکاران اجتماعی از این وضعیت چیست؟ در گزارش امروز سراغ همین موضوع رفته‌ایم و از این حس‌و‌حال و ریشه‌ها و چشم‌انداز اثرات اجتماعی آن از حسن موسوی‌چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و مصطفی اقلیما، رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران، که هر دو از متخصصان باسابقه علم مددکاری اجتماعی ایران هستند، سؤال پرسیده‌ایم. مصطفی اقلیما، رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران، معتقد است خشم موجود در جامعه حاصل اتفاقی آنی و لحظه‌ای نیست، بلکه چنین پدیده‌هایی در یک پیوستار زمانی بلند‌مدت رخ داده است. بزرگ‌ترین اتفاقی که در آبان ۹۸ و پس از آن رخ داد، ترک‌برداشتن دیوار اعتماد بین مردم و مسئولان بود. حسن موسوی‌چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، با بیان اینکه اتفاقات دی ۹۶ تا آبان ۹۸ بی‌ارتباط با یکدیگر نیستند، می‌گوید «خشم به‌وجود‌آمده در میان مردم به این سادگی‌ها از بین نمی‌رود.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، صبح دیروز این زن در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران در دفاع از خود و بیان ماجرا گفت: من کسی را نکشته‌ام و اتهام قتل Murder را قبول ندارم. مدتی بعد هم خانواده‌اش از من و مادرم شکایت کردند و به ما اتهام قتل زدند در حالی که ما هیچ اطلاعی از سرنوشت او نداریم. البته من در کار خرید و فروش عتیقه هستم اما پرستار مادرم هیچ پولی به من نداده بود. به همین خاطر بار دیگر کیفرخواست پرونده با اتهام قتل عمد برای شما صادر و پرونده برای رسیدگی دوباره به این شعبه ارسال شده است. زن میانسال بار دیگر گفت: در این پرونده هیچ جسدی کشف نشده و من هم منکر اطلاع از سرنوشت پرستار مادرم هستم.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، حدود یک سال قبل زن میانسالی با مراجعه به دادسرای ناحیه ۱۹ (جرایم پزشکی و دارویی) تهران از یک پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی شکایت کرد. این زن به بازپرس پرونده گفت: «مدتی قبل به‌خاطر بیماری روماتیسم مفصلی و تنگی شدید کانال نخاعی گردن به پزشکی مراجعه کردم. در کارت ویزیتش متخصص طب سوزنی و سنتی نیز نوشته بود. وقتی دکتر مرا معاینه کرد تنها راه درمانم را تزریق PRP (تزریق سلول‌های بنیادی) یا به اصطلاح خودش تزریق شفابخش دانست. با افزایش شکایت‌ها و بررسی پروانه پزشکی این فرد مشخص شد او فقط پزشک عمومی است و هیچ مدرک معتبری در زمینه طب فیزیکی ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، پلیس تگزاس این زن شیطان صفت را به جرم تجاوز و همخوابی اجباری با یک پسر ۱۶ ساله دستگیر و زندانی کرد. گزارش پلیس حاکی از آن است که زن هوسباز که متاهل نیز بوده است پسر همسایه را با ارسال عکس و فیلم‌های مستهجن به موبایلش به دام کشاند و با رابطه جنسی اجباری او را مورد آزار و اذیت قرار داد. پس از شکایت قربانی به اداره پلیس فیلم‌های دوربین مداربسته که این صحنه را ضبط کرده تحت بررسی قرار گرفت و با اثبات همخوابی این زن متاهل دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت. زن دستگیر شده در بازجویی اعتراف کرد که که به خاطر بد اخلاقی شوهر پیرش دچار طلاق عاطفه شده بود و به همین خاطر علاقه سراغ پسر همسایه رفته است. در حال حاضر با شکایت خانواده قربانی متهم در بازداشت است تا به زودی جلسه محاکمه‌اش برگزار شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، براساس گزارش مایکل هورویتز بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا که در روز دوشنبه منتشر شد افسر سابق ام‌ای ۶ انگلیس به نام کریستوفر استیل روابط شخصی با ایوانکا ترامپ داشت و یک تارتان (نوعی پارچه) خانوادگی از اسکاتلند را به او هدیه داد. بررسی هورویتز از تحقیقات اف بی‌ای در ۲۰۱۶ درباره پویش انتخاباتی دونالد ترامپ در ۲۰۱۶ و روابط آن با روسیه شامل جزییات جدیدی از تعاملات استیل با اف بی‌ای و ادعا‌های عجیب درباره روابط او با ترامپ است که به دوره قبل از نوشتن گزارش جنجال بر انگیز او درباره ترامپ باز می‌گردد. این گزارش نام ایوانکا ترامپ را به اسم نبرد، اما هویت او را‌ ای بی سی نیوز فاش کرد. این گزارش گفت: برعکس آنچه که دونالد ترامپ در توئیتر ادعا کرده است، استیل مورد علاقه خانواده ترامپ بود. ماحصل گزارش هورویتز قبل از انتشار در روز دوشنبه به شرکت اوربیس فرستاده شده بود. این موجب شد استیل یک بیانیه غیرمعمول از طریق وکلایش صادر کند و برخی از ادعا‌های کلیدی بازرس کل را پس بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از گاردین، گزارش بازرس کل دادگستری آمریکا روابط شخصی ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا را با یک مامور سابق ام‌ای ۶ انگلیس افشا کرد. این گزارش گفت: برعکس آنچه که دونالد ترامپ در توئیتر ادعا کرده است، استیل مورد علاقه خانواده ترامپ بود. استیل به بازرسان فدرال گفت: مضحک است ادعا شود من نسبت به نامزد جمهوریخواهان غرض ورزی داشتم یا یادداشت مربوط به تبانی که به دستور شرکت تحقیقاتی فیوژن جی پی اس مستقر در واشنگتن نوشته شد، مغرضانه بود. استیل گفت که با ایوانکا ترامپ در برج ترامپ دیدار داشت و چندسالی با او دوست بود. ماحصل گزارش هورویتز قبل از انتشار در روز دوشنبه به شرکت اوربیس فرستاده شده بود. این موجب شد استیل یک بیانیه غیرمعمول از طریق وکلایش صادر کند و برخی از ادعا‌های کلیدی بازرس کل را پس بگیرد.
فارسفارس5 ساعت قبل
حاج یونس حبیبی، مداح و جانباز شیمیایی دفاع مقدس از ۲۱ خردادماه تاکنون، ۱۸۳ روز است که در کما به سرمی‌برد اما براساس اعلام مسؤولان نیروهای مسلح، بیمه درمانی وی برای حضور در بیمارستان دیگر تمدید نمی‌شود و خانواده او در بلاتکلیفی هستند. به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حاج یونس حبیبی مداح، نوحه‌خوان و جانباز شیمیایی دفاع مقدس، ۵۲ سال دارد که در نوجوانی به جبهه‌های جنگ اعزام شده و تا یک سال پس از پایان دفاع مقدس در منطقه حضور داشته است. حاج یونس در سال ۱۳۶۸ از قرارگاه رمضان انتقالی گرفته و به ستاد مشترک سپاه پاسداران نقل مکان می‌کند. او سپس مسؤول ارزشیابی سپاه و مدتی مسئول دژبان کل سپاه می‌شود؛ تا این‌که سال ۸۰ به صورت پیش از موعد بازنشست شده است. براساس این گزارش، باتوجه به اینکه به موعد پایان این مهلت نزدیک شدیم مجددا آخرین وضعیت را از فرزند وی جویا شدیم.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
پلیس تگزاس این زن شیطان صفت را به جرم تجاوز و همخوابی اجباری با یک پسر ۱۶ ساله دستگیر و زندانی کرد. گزارش پلیس حاکی از آن است که زن هوسباز که متاهل نیز بوده است پسر همسایه را با ارسال عکس و فیلم‌های مستهجن به موبایلش به دام کشاند و با رابطه جنسی اجباری او را مورد آزار و اذیت قرار داد. پس از شکایت قربانی به اداره پلیس فیلم‌های دوربین مداربسته که این صحنه را ضبط کرده تحت بررسی قرار گرفت و با اثبات همخوابی این زن متاهل دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت. زن دستگیر شده در بازجویی اعتراف کرد که که به خاطر بد اخلاقی شوهر پیرش دچار طلاق عاطفه شده بود و به همین خاطر علاقه سراغ پسر همسایه رفته است. در حال حاضر با شکایت خانواده قربانی متهم در بازداشت است تا به زودی جلسه محاکمه‌اش برگزار شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
مراسم افتتاح و بهره‌برداری همزمان از ۱۳۳۱ طرح اشتغال‌زایی بنگاه محور، اجتماع محور و تسهیلات محور با ایجاد ۴۸۲۱ شغل در استان مازندران صبح امروز با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در شهرستان گلوگاه برگزار شد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با اشاره به طرح احیای کارخانه تولید کاغذ از زباله «پارس کاغذ نکا» گفت: بسیار خوشحالم که بخشی از دغدغه‌های مردم استان مازندران توسط ستاد اجرایی فرمان امام رفع شد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: امروز در استان مازندران ۱۵۰۰طرح افتتاح می‌کنیم که ۱۱۹۱ طرح، کارخانه‌های تعطیل شده و نیمه تعطیل هستند. همچنین در دومین روز از سفر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان مازندران، هنرستان دخترانه ۹کلاسه شهیدان حجازی با حضور خانواده این شهیدان افتتاح و به بهره‌برداری رسید. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام همچنین در جریان سفر به شهرستان گلوگاه استان مازندران، باحضور درمنزل شهید غواص «قاسم موجرلو»، نسبت به مقام شهدای دفاع مقدس ادای احترام کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
ارتش تراکوتا ارتشی ۸ هزار نفره است. «کین شی» در واقع اولین پادشاه چینی‌ها بود که توانست به‌عنوان یک امپراتور تمامی ارتش چین را انسجام ببخشد. عمده شهرت کین شی به خاطر قدرت او در وضع قوانین و همچنین اجرای آنها بود. کین شی در طول فرامانروایی‌اش مردم را از مکتب کنفوسیوس منع کرد و هر کتابی که مربوط به او بود را سوزاند. ارتش تراکوتا فقط شامل سربازان نیست بلکه احشامی همچون اسب و وسایلی همچون ارابه، نیزه و شمشیر نیز در این ارتش سفالین وجود دارند].
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
دمای هوای این منطقه حدود ۸ درجه نسبت به دمای هوای تهران پایین‌تر است. جاده الموت یکی از پرپیچ‌وخم‌ترین جاده‌های زیبا در ایران به‌شمار می‌رود و چشمان هر توریستی را نوازش می‌کند. برای رسیدن به قلعه الموت یک راه وجود دارد که آن هم چندان آسان نیست؛ زیرا باید بیش از ۴۰۰ پله را‌ که در قسمت شمالی قلعه تعبیه شده بالا بروید. این قلعه یکی از مکان‌های تاریخی-گردشگری مهم محسوب می‌شود که بسیاری از گردشگران برای دیدن آن به روستای الموت سفر می‌کنند. روستاهای توریستی منطقه الموت دارای خانه‌های محلی است که معمولا بالکن‌های چوبی آنها با گلدان‌های شمعدانی تزیین شده و بافت روستایی منحصر‌به‌فردی را به آن بخشیده است.
فارسفارس6 ساعت قبل
آیین جشن این گروه از زوج‌های جوان با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و با قرائت زیارت امین الله و مداحی توسط مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تقی‌زاده و هادی الهی ادامه پیدا کرد. در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام سید مهدی واعظ موسوی به بیان برخی از راهکارها و مهارت‌های زندگی مشترک پرداخت و اظهار کرد: نقش اصلی زندگی مشترک را دو فرد متفاوت از جهات مختلف ایفا می‌کنند که اگر هر کدام از آن‌ها به رسالت و وظیفه خودش به‌خوبی عمل کند بنیان خانواده مستحکم می‌شود. وی با اشاره به اینکه تفاوت‌ها جاذبه زن و مرد در زندگی مشترک است، عنوان کرد: حفظ صفات لطافت و مهربانی زن و سرپرستی و قدرت‌آفرینی مرد زیبایی است نه جابه‌جا شدن نقش آن دو در خانه، چرا که این جابه‌جایی زمینه ورود آسیب‌هایی همچون مطلق‌گرایی را فراهم می‌سازد. وی مدارا کردن، علم، وفق، صبر، بدی را با خوبی جواب دادن و … را از کاربردهای زندگی موفق برشمرد و افزود: از دیدگاه قرآن مجید زن و شوهر مکمل همدیگر هستند، بنابراین نباید با رفتار ناپسندشان اسباب اذیت همسر خودشان باشند. اهدای بسته متبرک همراه با یک جلد کلام‌الله مجید و اعطای هدایای فرهنگی به زوجین، از دیگر ویژه برنامه‌های این جشن معنوی و باشکوه بود.
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار7 ساعت قبل
پیش بینی میشود که Hopper اسم رمز معماری نسل بعدی گرافیک‌های انویدیا که بعد از گرافیک‌های Ampere از راه میرسند واقع شود. این در حالیست که انویدیا هنوز در حال آماده سازی برای گرافیک‌های Ampere می‌باشد که در آینده نزدیک از راه خواهند رسید. هنوز هیچ تاریخ عرضه‌ای از سوی انویدیا اعلام نشده اما انتظار میرود که گرافیک‌های سری Ampere در سال ۲۰۲۰ روانه بازار شوند. بنابراین احتمالا از سری Hopper انویدیا محصولات خانواده Tesla و Quadro این کمپانی بیرون خواهد آمد. قابلیتی که در حال حاضر در انحصار کارت گرافیک‌های انویدیا است.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
سردار آزمون، مهاجم زنیت روسیه گفت: گلی که به لیون زدم به خاطر شرایط حاکم بر مسابقات گلی فراموش‌نشدنی بود. برای نمونه در بازی خانگی لیگ قهرمانان اروپا برابر لیون فرانسه که دیروقت تمام شد استراحت کردن سخت بود. این گل به خاطر شرایط حاکم و کمک به زنیت برای نخستین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا اهمیت بیشتری داشت. * برخی از هواداران معتقد هستند زنیت حضور در لیگ اروپا در فصل بهار را به لیگ قهرمانان ترجیح می‌دهد. * آیا لیگ قهرمانان اروپا چیز جدیدی به شما آموخت؟ البته، این یک تجربه عالی است.
مهرمهر7 ساعت قبل
اصلانی با بیان اینکه امروزه دخترانی که در راه شهیده پورانوری وارد شده‌اند، دنیا را تکان داده‌اند، گفت: حرف و منش شهیده پورانوری در جامعه جاری و ساری است. در الگوی زن شرقی، زن اثری در تاریخ ندارد. زن در الگوی غربی نیز شاخص‌های لازم برای شایسته شدن ندارد، در این الگو، زن در خدمت سرمایه گذاری غربی است و الگوی جامع از فعال بودن را ندارد. اصلانی در ادامه مصداق بارز الگوی زن نه شرقی و نه غربی را مادران و همسران شهدا برشمرد و افزود: نیاز است الگوی زن نه شرقی، نه غربی بیش از پیش در جامعه ما شناخته شود و در گام دوم انقلاب این الگو به جهان نیز معرفی شود. شهیده عصمت پورانوری از طرف سازمان بسیج مستضعفین و دفتر حفظ آثار به عنوان شهیده شاخص سال ۹۸ کشور انتخاب و معرفی شده است.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خراسان شمالی گفت: از ابتدای شیوع آنفلوآنزا در استان، که اکنون در حال فروکش کردن است، ۵۳۰ نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شده‌اند. دکتر هاشمی افزود: بیماری آنفلوانزا هر سال بین ۵ تا ۱۰ درصد مرگ و میر دارد و امسال نیز این اتفاق افتاد اما تعداد بیشتری درگیر این بیماری شدند. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در خصوص تجویز داروی آنفلوآنزا، گفت: این دارو به افرادی که ریزفاکتور بیماری‌های مختلف را داشته باشند، تجویز و توصیه می‌شود اما به همگان داده نمی‌شود. علیرغم مخالفت متولیان حوزه بهداشت و درمان خراسان شمالی، روز سه شنبه _ امروز _ دانش آموزان ابتدایی شهرستان جاجرم و روز چهارشنبه دانش آموزان ابتدایی شهرستان بجنوردبا هدف جلوگیری از ابتلای آنان به آنفلوآنزا، تعطیل اعلام شدند. خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی وزیر بهداشت امروز سه‌شنبه نوزدهم آذرماه برای بازدید از دو طرح بهداشتی و درمانی در میامی و همچنین افتتاح دو طرح این حوزه در شهرستان شاهرود به شرق استان سمنان سفر کرد و مورد استقبال مسئولان ارشد استانی قرار گرفت. اورژانس شاهرود نیازمند ۸ میلیارد تومان اعتباردر مراسم افتتاح متمرکز طرح‌های امروز حوزه بهداشت و درمان شاهرود، رئیس دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان، بابیان اینکه ۳۰ میلیارد تومان برای اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) هزینه شد، گفت: تکمیل این طرح نیازمند هشت میلیارد تومان دیگر اعتبار است. نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه بالگرد کنونی مستقر در اورژانس شاهرود متعلق به نیروی انتظامی است، گفت: بالگرد اورژانس اختصاصی برای شاهرود تأمین می‌شود. نمکی همچنین بیان کرد: امروز توانسته‌ایم در حالی شاهد افتتاح دو طرح بزرگ شامل اورژانس و مرکز ناباروری در شاهرود باشیم که ان شاالله در سفر آتی که به‌زودی خواهد بود طرح‌های دیگری نیز در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در شرق استان سمنان افتتاح خواهند شد. وزیر بهداشت امشب استان سمنان را به مقصد تهران ترک کرد.
مهرمهر7 ساعت قبل
وی همچنین گفت: شهیده عصمت پورانوری نیز به همراه خانواده‌اش در شهر ماندند. مزار مطهر شهیده عصمت پورانوری در کنار مزار یادبود برادر شهیدش علیرضا پورانوری که هیچ‌گاه از عملیات والفجر مقدماتی بازنگشت، در قطعه ۲ گلزار شهدای شهیدآباد دزفول زیارتگاه عاشقان است. شهیده عصمت پورانوری از طرف سازمان بسیج مستضعفین و دفتر حفظ آثار به عنوان شهیده شاخص سال ۹۸ کشور انتخاب و معرفی شده است. به گفته بانیان برگزاری این کنگره، هدف از برگزاری کنگره ملی شهیده عصمت پورانوری نشر و انتقال پیام در زمینه عفاف و حجاب در نسل‌های بعدی است. هنرنمایی فاطمه عبادی نفر اول مسابقه عصر جدید با استفاده از شیشه و شن، پخش کلیپی با محتوای مجاهدت‌های بانوان در ایام دفاع مقدس، پخش مستند زندگی شهیده عصمت پورانوری، طراحی تمثال شهیده پورانوری توسط یک هنرمند مرد و چهار هنرمند زن، تجلیل از خانواده شهیده عصمت پورانوری، اجرای سرود و رونمایی از کتاب زندگینامه این شهید از جمله بخش‌های مختلف کنگره ملی شهیده عصمت پورانوری و ۱۶۷۴ شهیده استان خوزستان در حسینیه ثارالله دزفول بود.

به انتهای لیست رسیدید