خاورمیانه

خاورمیانه

رکنارکنا2 دقیقه قبل
به گزارش رکنا، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک سنت کاهش یافت و به ۵۶ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته ۱٫۵ درصد سقوط کرده بود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۱۳ سنت یا معادل ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۶۳ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه رسید. قیمت‌های نفت هفته جاری که نگرانی‌ها نسبت به منازعه در خاورمیانه کاهش پیدا کرده است و تولید نفت خلیج مکزیکوی آمریکا پس از وقوع طوفان گرمسیری بری از سرگرفته شد و همچنین بروز نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی چین، هفته جاری کاهش پیدا کرده است. آماری که روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۳٫۱ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده که بیش از ۲٫۷ میلیون بشکه کاهش مورد پیش بینی تحلیلگران بود.
وانانیوزوانانیوز18 دقیقه قبل
به گزارش وانانیوز، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین28 دقیقه قبل
آمار نفتکش‌ها که توسط رویترز رصد شده، نشان می‌دهد رشد صادرات نفت آمریکا به هند به میزان قابل توجهی بالاتر از رشد واردات نفت هند از کشورهای خاورمیانه بوده است. اما در فاصله آغاز تحریم‌های آمریکا تا پایان معافیت‌های این کشور به خریداران نفت ایران، خرید نفت ایران از سوی هند با کاهش مواجه و به ۲۷۵ هزار بشکه در روز رسید. هند: واردات نفت ایران را متوقف نکردیماین در شرایطی است که دولت هند اعلام کرد تجارت با ایران از جمله واردات نفت از این کشور را متوقف نکرده است. وی مورالیدهاران - وزیر امورخارجه دولت هند - در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا تجارت هند با ایران متوقف شده است؟ گفت: خیر. شرکت «نفت‌ایران اینترترید» که زیرمجموعه سوییسی شرکت ملی نفت ایران است، ۱۵٫۴ درصد سهم در شرکت چنای پترولیوم دارد که زیرمجموعه شرکت ایندین اویل، بزرگترین پالایشگر نفت هند است.
عصر ایرانعصر ایران30 دقیقه قبل
از هر هزار نفر در جهان ۵/۴ نفر قربانی برده‌داری مدرن هستند. از قربانیان عمدتا به سه طریق بهره‌کشی می‌شود: کار اجباری، ازدواج اجباری و قاچاق انسان. به گزارش عصر ایران به نقل از یورونیوز، برده‌داری مدرن سوءاستفاده از افراد و به کارگیری آنها با زور، فریب و اجبار است. برده‌داری مدرن در مناطق مختلف جهانبه طور کلی از هر هزار نفر در جهان ۵٫۴ نفر قربانی برده‌داری مدرن هستند. این دو مساله سبب می‌شود که جامعه جهانی در مقابله با برده‌داری مدرن با مشکلات عظیمی مواجه شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور38 دقیقه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
صدا و سیماصدا و سیما59 دقیقه قبل
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از هیئتی از نمایندگان عالی‌رتبه پارلمان فرانسه مدعی شد، حزب‌الله باید فورا در لیست «گروه‌های تروریستی» قرار بگیرد. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
هزینه‌های خرید تسلیحات نظامی کشورهای حوزه خلیج فارس در سال‌های اخیر به شکل بی سابقه‌ای افزایش پیدا کرده است. خریدهای چندصد میلیارد دلاری در حاشیه خلیج فارسروزنامه «الشرق» قطر در خصوص رقابت‌های تسلیحاتی در خاورمیانه می‌نویسد: برخی از کشورهای منطقه در خط فعالیت هسته‌ای وارد شده‌اند و مقاصد نظامی خاص خود را دنبال می‌کنند. یکی از این عوامل تهدیدهایی است که امنیت این کشور در نتیجه ناآرامی‌های داخلی و افزایش قدرت نظامی کشورهای منطقه است. آمریکا حضور نیروهای خود را در منطقه خلیج فارس تقویت کرده است. او همواره این موضوع را ذکر می‌کنند که کشورهای عربی خلیج فارس بدون حمایت آمریکا نمی‌توانند دوام بیاورند و باید هزینه آن را پرداخت کنند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وزیر امور خارجه روسیه ضمن تاکید بر حفظ روابط این کشور با ایران از تلاش برای حل‌وفصل وضعیت پیرامون توافق هسته‌ای خبر داد. سیاست روسیه چندجانبه است و دربرگیرنده روش‌ ایجاد روابط دوستانه با برخی کشورهای برای آسیب‌زدن به سایر کشورها نیست. لاوروف افزود: روسیه همواره شرکایش را برای [دستایبی به] راهکارهای صلح‌آمیز برای تمامی مسائل و همچنین رویگردانی از اعمال فشار و تهدید به آن تشویق می‌کند. وی همچنین گفت: ایران به طور مداوم برای تامین ثبات منطقه از طریق مذاکره با کشورهای دارای تمایل از جمله کشورهای عرب در خلیج فارس اعلام آمادگی کرده و در همین حال بر عدم تمایلات خصمانه تاکید می‌کند. وزیر امور خارجه روسیه درباره توافق هسته‌ای گفت: ما با شرکایمان در تلاشیم توافق‌های چندجانبه را حفظ کرده و و ضعیت پیرامون توافق هسته‌ای ایران را حل‌و فصل کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
از تمام کشورهایی که در نشست وزارتی ورشو حضور داشتند، دعوت به عمل می‌آید. او افزود: از تمام ۶۵ کشور حاضر در نشست ورشو برای شرکت در این نشست نیز دعوت می‌شود. هوک ادامه داد: آمریکا خواهان مشارکت بیشتر کشورهای خاورمیانه در ابتکارعمل آمریکا برای به اصطلاح «امنیت دریانوردی» در خلیج فارس است. وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد، مسؤولان آمریکایی، مجموعه سفرای کارکشته را در روز جمعه در جریان ابتکارعمل تقویت آزادی دریانوردی و امنیت دریایی در اطراف تنگه هرمز می‌گذارند. خالد بن أحمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین نیز با مایک پامپئو، ‌ همتای آمریکایی خود به بررسی امنیت دریانوردی در خلیج فارس پرداخت.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
نخست‌وزیر اسرائیل در اظهاراتی بی‌اساس از فرانسه و تمام کشورهای اروپا خواست تا حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی اعلام کنند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه اسرائیل هیوم، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل، روز گذشته -چهارشنبه- در اظهاراتی بی‌اساس از فرانسه و تمام کشورهای اروپا خواست تا حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی اعلام کنند. نتانیاهو در دفتر نخست‌وزیری در بیت‌المقدس، طی دیدار با قانون‌گذاران فرانسوی، این سخنان را مطرح کرد. وی مدعی شد: «به گمانم بسیار مهم است که فرانسه و باقی اروپا همان کاری را بکنند که آرژانتین اخیرا انجام داده است و حزب‌الله را سازمانی تروریستی اعلام کنند.» نتانیاهو در ادامه مدعی شد: «حزب‌الله سازمانی تروریستی در خاورمیانه است و در خاک اروپا دست به فعالیت‌های تروریستی می‌زند. بنابراین مهم‌ترین چیز آن است که حزب‌الله را سازمانی تروریستی اعلام کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از هیئتی از نمایندگان عالی‌رتبه پارلمان فرانسه مدعی شد، حزب‌الله باید فورا در لیست «گروه‌های تروریستی» قرار بگیرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ساعت قبل
قیمت نفت آمریکا پس از سقوط در روز گذشته که تحت تاثیر آمار رشد ذخایر فرآورده‌های نفتی آمریکا روی داد، در معاملات روز پنج شنبه ثابت بود در حالی که نفت برنت افزایش داشت. به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک سنت کاهش یافت و به ۵۶ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته ۱٫۵ درصد سقوط کرده بود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۱۳ سنت یا معادل ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۶۳ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه رسید. آماری که روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۳٫۱ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده که بیش از ۲٫۷ میلیون بشکه کاهش مورد پیش بینی تحلیلگران بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
تحلیل روزنامه روسی از چرایی نگرانی روسیه از تنش ایران و آمریکا؛ روزنامه روسی «سفوبودنایا بریسا» نوشت: درگیری نظامی با ایران موجب متشنج شدن شرایط در آذربایجان می‌شود و همین امر، به بحرانی‌تر شدن درگیری در قره باغ می‌انجامد. در ادامه، آتش تمام قفقاز و روابط نژادی پیچیده آن را در بر می‌گیرد. به گزارش نامه نیوز، سوفیا ساچیفکو در روزنامه روسی «سفوبودنایا بریسا»، به خطرات انتقال جنگ بین ایران و آمریکا، به روسیه پرداخت. به عقیده الکساندر سافیلیف، عضو شورای کمیسیون دولتی دومای روسیه، فشارهای آمریکا بر ایران ادامه خواهد یافت. درگیری نظامی با ایران موجب متشنج شدن شرایط در آذربایجان می‌شود و همین امر، به بحرانی‌تر شدن درگیری در قره باغ می‌انجامد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، به سادگی می‌توان از آنچه که بین آمریکا و ایران درجریان است گیج و سردرگم شد. ایران یک پهباد شناسایی آمریکایی را سرنگون کرد و ایران و آمریکا هر یک بر روایت‌های متضادی در این باره پای فشردند که آیا این پهباد در حریم هوایی ایران قرار داشته است یا خیر. و اگر جنگی دربگیرد به این دلیل نیست که کسی پای دولت آمریکا را به آن «کشیده» است. چرا که اصولا این دولت ترامپ بوده که از توافق اتمی با ایران خارج شده – توافقی که ایران به طور کامل به مفاد آن پایبند بوده است – و همین مسئله شکوه و شکایت‌های دولت آمریکا از سطح غنی سازی فعلی ایران را به کلی بی اعتبار می‌سازد. تصور کنید که آمریکاییان چه واکنشی نشان می‌دادند اگر ایران چند شناور نظامی خود را به نزدیکی سواحل کالیفرنیا اعزام می‌کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
این مقام‌های نظامی آمریکا تصریح کرد، حدود ۵۰۰ سرباز آمریکایی به پایگاه هوایی «شاهزاده سلطان» واقع در شرق ریاض اعزام خواهند شد. دولت ترامپ در ماه ژوئن گذشته اعلام کرد که با توجه به وضعیت تنش با ایران، یک‌هزار نظامی دیگر آمریکا را به خاورمیانه اعزام خواهد کرد. مسئولان پنتاگون اعلام کردند، نیروهایی که به عربستان سعودی اعزام می‌شوند بخشی از این برنامه تقویت نظامی در منطقه است. پنتاگون از اظهارنظر درباره استقرار یگان‌هایی از ارتش آمریکا در عربستان سعودی خودداری کرده است. عربستان سعودی نیز ورود نیروهای ارتش آمریکا به این کشور پادشاهی را اعلام نکرده است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
قانونگذاران آمریکائی روز گذشته- چهارشنبه- با طرح توقف معاملات تسلیحاتی به ارزش هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار با عربستان سعودی و دیگر متحدان واشنگتن موافقت کردند. به گزارش ایلنا به نقل از رأی الیوم، ‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته -چهارشنبه- طرح توقف معاملات تسلیحاتی با ریاض و دیگر متحدان واشنگتن را تصویب کرد. مخالفان معتقدند که این معاملات تسلیحاتی جنگ ویرانگر یمن را که عربستان با حمایت آمریکا به راه انداخته است، متشنج ‌تر می‌کند. «الیوت انگل»، رئیس کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا در این‌باره گفت: «هنگامی که وقایع یمن را نگاه می‌کنیم، ‌ اتخاذ موضعی از جانب آمریکا در این زمینه بسیار مهم جلوه می‌کند». «مایکل مک کول» جمهوری‌خواه بلندپایه کمیته خارجی مجلس نمایندگان از این تصمیم‌ها انتقاد کرده و آنها را به دلیل افزایش نفوذ ایران بسیار خطرناک توصیف کرده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت ۲۴-تارنمای پولیتیکو با اشاره به اختلاف‌های داخلی دولت آمریکا درباره ایران و مواضع دونالد ترامپ نوشت، «توافق بهتری» که مورد نظر رئیس جمهوری آمریکاست بسیار شبیه همان قرارداد اوباماست. تارنمای پولیتیکو با اشاره به اختلاف‌های داخلی دولت آمریکا درباره ایران و مواضع دونالد ترامپ نوشت، «توافق بهتری» که مورد نظر رئیس جمهوری آمریکاست بسیار شبیه همان قرارداد اوباماست. این تارنمای آمریکایی چهارشنبه نوشت: ترامپ مدت‌های زیادی است که توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران را «بدترین توافق» و یک «فاجعه» می‌نامد. اگر همان توافق را به ترامپ بدهید نامش را بگذارید توافق ترامپ، او هیجان‌زده خواهد شد. نتیجه چنین وضعیتی نواهای ناهنجاری است که از دولت آمریکا به گوش می‌رسد و بعضی از آنها با ترامپ هماهنگ نیست.
فردا نیوزفردا نیوز2 ساعت قبل
وزیران خارجه آمریکا و بحرین طی دیدار، درباره امنیت دریانوردی و پرونده ایران گفتگو کردند. خبرگزاری تسنیم: وزیران خارجه آمریکا و بحرین طی دیدار، درباره امنیت دریانوردی و پرونده ایران گفتگو کردند. به گزارش روسیا الیوم، در پی افزایش تنش‌ها در منطقه خلیج‌فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته با «خالد بن احمد آل خلیفه» همتای بحرینی‌اش درباره امنیت دریانوردی و پرونده ایران گفتگو کرده است. این دیپلمات آمریکایی افزود، از تمامی ۶۵ کشوری که در کنفرانس ورشو مشارکت داشتند برای حضور در کنفرانس بین‌المللی امنیت دریانوردی در بحرین دعوت به عمل خواهد آمد. برایان هوک همچنین خاطرنشان کرد که ایالات متحده خواهان مشارکت بسیاری از کشور‌های منطقه خاورمیانه در طرح آمریکایی برای تامین امنیت دریانوردی در خلیج‌فارس است.
الفالف2 ساعت قبل
اندیشکده مطالعات سیاسی مستقر در واشنگتن با اشاره به تشدید تنش میان ایران و آمریکا می‌نویسد، این آمریکاست که علیه ایران به اقدامات تجاوزکارانه روی آورده است، نه ایران. این دولت آمریکا بود که از توافق هسته‌ای ایران خارج شد، در حالی که تهران کاملا به آن پایبند بود. این اقدام نگرانی‌های دولت آمریکا را درخصوص سطوح کنونی غنی سازی در ایران کاملا بی معنا می‌کند. تصور کنید اگر ایران کشتی‌های جنگی خود را به سواحل کالیفرنیا می‌فرستاد، واکنش آمریکایی‌ها چه بود. با این وجود، رسانه‌های آمریکایی برای آنچه که راهکار غیرکافی دولت ترامپ می‌نامند، بیش از پیش ابراز نگرانی می‌کنند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
این مقام‌های نظامی آمریکا تصریح کرد، حدود ۵۰۰ سرباز آمریکایی به پایگاه هوایی «شاهزاده سلطان» واقع در شرق ریاض اعزام خواهند شد. دولت ترامپ در ماه ژوئن گذشته اعلام کرد که با توجه به وضعیت تنش با ایران، یک‌هزار نظامی دیگر آمریکا را به خاورمیانه اعزام خواهد کرد. مسئولان پنتاگون اعلام کردند، نیروهایی که به عربستان سعودی اعزام می‌شوند بخشی از این برنامه تقویت نظامی در منطقه است. پنتاگون از اظهارنظر درباره استقرار یگان‌هایی از ارتش آمریکا در عربستان سعودی خودداری کرده است. عربستان سعودی نیز ورود نیروهای ارتش آمریکا به این کشور پادشاهی را اعلام نکرده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دو مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند پیش بینی می‌شود ۵۰۰ نیروی تفنگدار در پایگاه هوایی شاهزاده سلطان در صحرای شرقی ریاض مستقر شوند. این اقدامات آمریکا در شرایطی صورت می‌گیرد که روابط عربستان سعودی و آمریکا در بحبوحه بحث‌های کنگره بر سر نحوه برخورد دولت با ماجرای قتل جمال خاشقجی در وضعیت به شدت حساسی قرار دارد. با این همه دولت ترامپ اعلام کرده به تلاش برای محافظت از عربستان در برابر ایران متعهد است. ماه گذشته دولت آمریکا از اعزام حدود هزار نظامی اضافی به خاورمیانه خبر داد ولی مشخص نکرد این نیروها قرار است به چه کشورهایی اعزام شوند. نظامیانی که به عربستان اعزام می‌شوند بخشی از این نیروها خواهند بود.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
مقام‌هایی در وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند که این کشور به‌زودی صدها نیرو در راستای تقویت همکاری‌های نظامی به عربستان اعزام می‌‌کند. به گزارش ایلنا، دو مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، روز گذشته به شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» اعلام کردند، انتظار می‌رود به‌زودی ۵۰۰ نظامی این کشور به پایگاه هوایی «شاهزاده سلطان» در شرق ریاض اعزام شوند.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا با همتای بحرینی خود درباره امنیت دریایی و پرونده ایران در پی تشدید تنش‌ها در منطقه خلیج‌فارس، گفت‌وگو کرد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، شب گذشته در توییتر، از دیدار خود با «خالد بن احمد آل‌خلیفه» همتای بحرینی‌اش خبر داد. پامپئو نوشت که با وزیر خارجه بحرین برای رایزنی درباره امنیت دریایی و رویارویی با آنچه که آن را «فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران» ادعا کرده، دیدار کرده است. «برایان هوک» نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران طی سخنرانی در اندیشکده «شورای آتلانتیک» اعلام کرد که بحرین در هفته‌های آتی میزبان یک کنفرانس بین‌المللی امنیت دریایی با حضور نمایندگان و مقامات ۶۵ کشور جهان خواهد بود. هوک تصریح کرد که کنفرانس بحرین ادامه‌ای بر کنفرانس ورشو است که با موضوع «صلح و امنیت در خارمیانه» بهمن ماه پارسال برگزار شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
شوکی که ناشی از عدم تأمین قطعات اولیه برای ساخت ماشین‌آلات بود. البته در کنار این مهم و با تأکید نماینده شورای کار شرکت هپکو، با وجود تحریم‌ها، اگر سه وزارتخانه‌ای (وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، کشور و صنعت، معدن و تجارت) که متولی رسیدگی به امور هپکو شدند، تقسیم کار ساخت ماشین‌آلات را به درستی به این شرکت می‌سپردند و به وعده‌هایشان عمل می‌کردند، دوباره گره در کار هپکو نمی‌افتاد. رئیس شورای کار شرکت هپکو با اشاره به تداوم مشکلات خصوصی‌سازی هپکو می‌گوید: مشکلی که اکنون گریبان‌گیر شرکت هپکو شده، مشکل دیروز و امروز نیست و مربوط به خصوصی‌سازی این شرکت است که در اواخر دهه ۸۰ جدی شده است. به گفته او، اکنون قراردادی برای ساخت ماشین‌آلات در دستور کار این شرکت قرار ندارد و این مسئله نگران‌کننده‌ است. جعفری می‌افزاید: در حال حاضر یکی، دو پروژه در هپکو وجود دارد که مربوط به سالیان گذشته است و تولید ماشین‌آلات صورت نمی‌گیرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 ساعت قبل
عصر کرد - نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از هیئتی از نمایندگان عالی‌رتبه پارلمان فرانسه مدعی شد، حزب‌الله باید فورا در لیست «گروه‌های تروریستی» قرار بگیرددرخواست فوری نتانیاهو از اروپا علیه حزب‌اللهبه نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود. منبع: isna. ir
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
ایسنا: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از هیئتی از نمایندگان عالی‌رتبه پارلمان فرانسه مدعی شد، حزب‌الله باید فورا در لیست «گروه‌های تروریستی» قرار بگیرد. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود.

به انتهای لیست رسیدید