خبرنگار پرس تی وی

خبرنگار پرس تی وی

صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
مجری این شبکه ابتدا گفت: آژانس اطلاعاتی نیجریه مدعی است که شیخ ابراهیم زکزاکی، روحانی مسلمان و دبیر کل جنبش اسلامی نیجریه، خودش انتخاب کرده است که در بازداشت دستگاه اطلاعاتی نیجریه باقی بماند! آنان می‌گویند: شیخ زکزاکی به هیچ وجه بازداشت را بر آزادی ترجیح نمی‌دهد. عبدالله موسی، از حامیان شیخ زکزاکی گفت: «آیا هیچ بازداشتگاهی وجود دارد که به خوبی خانه خود شما باشد؟! از اینرو، ادعای آژانس اطلاعاتی نیجریه یک دروغ محض و آشکار است. آژانس اطلاعاتی نیجریه همچنین اعلام کرد که بازداشتگاه هایش در شرایط خوبی قرار دارند که مطابق معیار‌های بین المللی است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در این میان شبکه پرس تی وی توانسته است در این مسیر گام بردارد که تنها یکی از فعالیت‌های آن تحقیق در زمینه ابهامات جنگ سوریه است. «سرینا شیم» خبرنگار پرس تی وی که این روزها در ایام سالگرد رحلت اوییم، از این دست خبرنگاران بود؛ یکی از کسانی که توانست در سوریه و ترکیه فعالیت‌های داعش را پیگیری کند و گزارش‌های خوبی درباره انتقال نیروهای داعش از مسیر ترکیه به سوریه تهیه کرد. آنان که منافعشان در خطر بود بانوی خبرنگار پرس تی وی را تهدید کردندتهدیدکنندگان برای اینکه مانع فعالیت وی شوند او را به جاسوسی متهم کردند. توقعی نیست که جایزه «پولیتزر» به سرینا شیم داده شود اما حداقل کاری که برای هر مقتولی می‌توان کرد اعتراض به کشته شدن اوست. بی‌تردید یکی از بزرگترین و موثرترین این افراد، سرینا شیم است و نام او برای همیشه جاوید خواهد ماند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حسن فتحی با «روشن‌تر از خاموشی» به شبکه چهار می‌آیدمجموعه تلویزیونی «روشن‌تر از خاموشی» در ۳۵ قسمت به تهیه‌کنندگی حسن بشکوفه از اول آبان‌ماه روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. مستند «خط ممتد» شبکه یکمستند «خط ممتد» از سری مجموعه مستند تلاش ایرانی با موضوع معرفی کارخانه مونتاژ گوشی همراه و تبلت پخش می‌شود. در این مستند که امشب ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود، با کارخانه مونتاژ گوشی تلفن همراه و تبلت شرکت ارتباط پیشگامان صنایع الکترونیک آرتا «IMET» آشنا می‌شویم. مجموعه مستند تلاش ایرانی کاری از گروه تأمین برنامه ستاد رونق تولید است که با هدف تشویق به کارآفرینی و شعار خودکفایی تهیه و پخش می‌شود. «ارثیه پدربزرگ» در شبکه پنجفیلم‌سینمایی «ارثیه پدربزرگ» به کارگردانی «سمیر شارما» دوشنبه ۲۹ مهرماه ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
سرویس سیاست مشرق - سیاست خارجی برآیند اقتدارگرایانه تخصیص ارزش‌ها در برخورد با یکدیگر است که یک واحد سیاسی از مجموعه توانایی و قابلیت‌هایش جهت افزایش بهره‌وری نرم‌ها و استانداردهای مطلوب در بعد خارجی استفاده می‌کند. از همین رو، افکار عمومی نسبت به کاربرد زبان نرمش یا قاطعیت از سوی برخی مسئولان جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی در بعد سیاست خارجی با برداشت‌های متفاوت مواجه هستند. امروز اعتبار پاسپورت ایرانی که رئیس جمهور در تبلیغات انتخاباتی خود پر طمطراق سخن از آن می‌گفتند، کجاست؟ مگر بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی یکی از وعده‌های آقای روحانی به مردم نبود. مگر ایشان در یکی از برنامه‌های تلویزیونی خطاب به مردم ایران نگفت: به همه هموطنان قول می‌دهم که افتخارات بزرگان ایرانی که برخی کشورهای همسایه آن را تصاحب کردند را برگردانم و احترام پاسپورت ایرانی نیز برگردانده می‌شود. به روایت دیگر، در میان ۱۹۸ کشور جهان، حاصل ۶ سال دیپلماسی التماسی، ایران در جایگاه ۱۹۱ کشور جهان قرار داشته باشد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
او افزود: رسانه‌های برون مرزی روایت‌گر واقعیات هستند؛ بنابراین باید با قدرت، مزاحمت‌ها و جفاهای دشمن را برای مردم تبیین کنند. وی افزود: ما باید در رسانه‌های برون مرزی خود، این رفتار ضد مردمی دولت‌های اروپایی را برای مردمانشان روایت کنیم. رسانه‌های برون مرزی هم مرجع اند و هم ملجاء و این امتیاز تصویر جهان را تغییر خواهد داد. معاون برون مرزی صداوسیما افزود: رسانه‌های برون مرزی سازمان صدا و سیما نیز مبلغ و تریبون نگاه جهانی انقلاب اسلامی است. معاون برون مرزی صداوسیما افزود: هر روز که می‌گذرد اهمیت کار رسانه‌های برون مرزی بیشتر می‌شود و باید با تجهیز کامل و ایمان قوی عملیات روانی دشمن را خنثی کنیم.
فراروفرارو2 ماه قبل
مجمع عمومی سازمان ملل متحد با توجه به وضعیت کنونی جهان و منطقه امسال اهمیت فراوانی پیدا کرده است. در گذشته دیپلمات‌ها نبایستی از محدوده ۴۰ کیلومتری سازمان ملل متحد خارج می‌شدند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه اعلام کرد که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیداری با حسن روحانی، نخواهد داشت. هر سال سخنرانی روحانی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سازمان ملل مورد توجه رسانه‌ها بود. اما امسال نتانیاهو به دلیل پیچیده سیاسی رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی حاضر نمی‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
ترامپ در پاسخ به پرسشی در خصوص سفر هیات ایرانی به نیویورک گفت، اگر این موضوع به من مربوط بود، اجازه می‌دادم آنها [به نیویورک] بیایند. مجمع عمومی سازمان ملل متحد با توجه به وضعیت کنونی جهان و منطقه امسال اهمیت فراوانی پیدا کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه اعلام کرد که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیداری با حسن روحانی، نخواهد داشت. هر سال سخنرانی روحانی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سازمان ملل مورد توجه رسانه‌ها بود. اما امسال نتانیاهو به دلیل پیچیده سیاسی رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی حاضر نمی‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
خبرنگار پرس تی وی گفت: هزاران تن از مردم کراچی برای نشان دادن حمایت خود از مردم کشمیر به خیابان‌ها ریختند. آنها خواستار اقدام قاطعانه‌تر دولت پاکستان و سازمان ملل در برابر اقدامات اخیر دولت هند در کشمیر شدند. یکی از تظاهر کنندگان گفت: مقامات پاکستان و نمایندگان پارلمان ما باید در حمایت از مردم کشمیر وارد عمل شوند و به این وضع پایان دهند. یک تظاهر کننده دیگر گفت: باید در حمایت از مردم کشمیر اقدام کنیم؛ به همین دلیل است که ما اینجا گرد هم آمده‌ایم. یکی از شرکت کنندگان در تظاهرات گفت: اکنون زمان آنست که کشورهای عرب اقدام کنند و در حمایت از مردم کشمیر کاری انجام دهند.

سفر بی نتیجه بولتون به انگلیس برای اعمال فشار به ایران

صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
وقتی که شما در زمینه تجارت معامله می‌کنید همه چیز روی میز مطرح است. خدمات درمانی ملی انگلیس یا هر چیز دیگری روی میز مطرح است. خبرنگار پرس تی وی افزود: اما آیا جان بولتون از حمایت کامل رئیس جمهور خودش در قبال ایران برخوردار است؟ مقامات درباره روابط آنها (ترامپ و بولتون) به صورت علنی اظهار نظر کردند. می خواهی که همه آنها را بمباران اتمی کنی؟ جان (بولتون) هیچ وقت جنگی را شاهد نبود که خودش آن را دوست نداشته باشد! جان بولتون اینجا (انگلیس) است.

توصیه رهبری به جوانان نخبه/تاکید ظریف بر حمایت از مردم/هشدار روحانی به متجاوزان و …

3+
ایسناایسنا4 ماه قبل
فارسفارس4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس در همایش حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، کمیته اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی، پنجمین جایزه حقوق بشر اسلامی را به محمدعزمی عبدالحمید نماینده رئیس شورای مشورتی سمن‌های اسلامی مالزی و مرضیه هاشمی (آمریکایی مقیم ایران) و خبرنگار پرس تی وی اعطا کرد. در این مراسم کمیته اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی نیز از تلاش‌های شیخ ابراهیم زکزاک رهبر شیعیان نیجریه قدردانی کرد. همچنین از نفرات برتر جشنواره کتب و پایان نامه‌های دانشجویی در حوزه حقوق بشر نیز تقدیر شد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، در پایان همایش بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر و کرامت انسانی که با حضور رئیس قوه قضائیه، وزیر امور خارجه، معاون اول دستگاه قضا و جمعی از مسئولان عالی قضایی و فعالان حقوق بشر اسلامی برگزار شد، محمد عزمی عبدالحمید نماینده رئیس شورای مشورتی سمن‌های اسلامی مالزی و مرضیه هاشمی (آمریکایی مقیم ایران) خبرنگار پرس تی وی جایزه حقوق بشر اسلامی را دریافت کردند. همچنین در این مراسم از فعالیت‌های موسسه صیانت از حقوق زنان تقدیر شد. محمد جواد ارسطا برای تالیف کتاب نظام حقوق اسلامی، محمد مهدی سیفی برای تالیف پایان نامه مرتبط با مبانی حقوق بشر و از شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه مورد تقدیر قرار گرفتند. انتهای پیام/

تحریم آمریکایی‌ها؛ محکوم به شکست

صدا و سیماصدا و سیما4 ماه قبل
سخنگوی دولت گفت: خوشبختانه مردم سالاری حاکمیت ایران در آن روز و امروز توطئه‌ها و برنامه‌های منافقین و آمریکایی‌ها را بر هم زد. دوتابعیتی دانستن بالاترین مقامات کشور؛ جفا به ملتسخنگوی دولت گفت: ​ نباید از شایعات بی اساس درخصوص دوتابعیتی اعلام کردن برخی مدیران و مقامات کشور پیروی کرد و دوتابعیتی دانستن بالاترین مقامات کشور جفا به ملت است. تکذیب شایعه واردات گندمسخنگوی دولت شایعه واردات گندم را به شدت تکذیب کرد. سخنگوی دولت تصریح کرد: دیپلمات‌های ما در ارتباط بین افکار عمومی ملت ایران با افکار عمومی جهان معماری کرده‌اند. سخنگوی دولت افزود: سفر ظریف به ۶ کشور و مذاکرات سنگین دو هفته‌ای و تحرکات رسانه‌ای در نیویورک دارای نکات حائز اهمیتی بود.
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
با وجود صدور حکم آزادی علامه زکزاکی در نیجریه, این روحانی شیعی همچنان در زندان است و حامیان وی نیز به تظاهرات در حمایت از او ادامه می‌دهند. به گزارش صدا و سیما؛ نگرانی‌ها درباره وضعیت جسمی شیخ ابراهیم زکزاکی روحانی شیعی در نیجریه در حال افزایش است. وخامت حال شیخ زکزاکی در حالی است که تظاهرات گسترده در عرصه جهانی رو به افزایش است و تظاهر کنندگان خواستار آزادی سریع وی شده‌اند. تظاهر کنندگان می‌گویند دادگاه حکم آزادی شیخ زکزاکی را صادر کرده است از این رو وی باید سریعا آزاد شود. پرس تی وی در ادامه تصاویری از تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی در لندن را نشان داد.

استفاده پلیس فرانسه از گاز اشک آاور علیه تظاهرکنندگان

صدا و سیماصدا و سیما4 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی پرس تی وی ضمن پخش تصاویر زنده‌ای از پاریس پایتخت فرانسه اعلام کرد پلیس فرانسه برای متفرق کردن تظاهر کنندگان فرانسوی در روز باستیل از گاز اشک آور استفاده کرد. این تظاهرات در خیابان شانز لیزه پاریس در حال برگزاری است. هم اکنون خیابان شانز الیزه به یک منطقه جنگی تبدیل شده است. این وضعیت حدود یک ساعت است که ادامه دارد. اتفاقی که افتاد این بود که آنها تظاهر کنندگان را دنبال می‌کردند و آنها هم فرار می‌کردند. خبرنگار پرس تی وی افزود: تظاهر کنندگان حامی جنبش مردمی مخالف با نظام سرمایه داری موسوم به جلیقه زردها , تلاش می‌کنند خیابان شانز الیزه را به تصرف خود درآورند.

تناقض در رویکرد مقامات سعودی

صدا و سیماصدا و سیما5 ماه قبل
حامیان حقوق بشر مشکلات این فعالان زن را مطرح کرده‌اند که در زندان‌های عربستان سعودی به سر می‌برند و خواهان احقاق حقوق زنان برای رانندگی هستند. خبرنگار پرس تی وی گزارش داد سوالات زیادی در این باره وجود دارد که آیا برگزاری رویدادهای فرهنگی غربی در عربستان سعودی می‌تواند کارساز باشد, کشوری که خود را به شدت محافظه کار می‌داند. این در حالی است که زنان در عربستان سعودی قطع نظر از سن, تحصیلات و شرایط ازدواجشان از نظر قانونی افرادی متکی به مردان هستند و در ارتباط با بسیاری از حقوق اساسی روزمره خود به اجازه مردان نیاز دارند. سخنان مقامات سعودی در این باره که نیکی میناژ در این کشور کنسرت برگزار خواهد کرد سبب بروز سوالاتی شده است. حامیان حقوق بشر از این خواننده خواسته‌اند تا کنسرت خود را لغو کند. بنیاد حقوق بشر اعلام کرد: «رژیم سعودی یکی از بدترین ناقضان حقوق بشر است.» این نشانه تناقض است. "

صهیونیست‌ها ۲۵ فلسطینی را ربودند

صدا و سیماصدا و سیما5 ماه قبل
مقامات فلسطینی اعلام کردند بیشتر بازداشت شدگان از اعضای جنبش مقاومت حماس هستند که پیشتر توسط اسرائیل بازداشت شده بودند. همچنین در شهر جنین درگیری‌های رخ داد که سبب زخمی شدن شهروندان فلسطینی شد. ارتش رژیم صهیونیستی به طور منظم حملاتی را در کرانه باختری انجام می‌دهد و شهروندان فلسطینی را به فعالیتهای ضد اسرائیلی متهم می‌کند. همچنین در شهر جنین درگیری‌های رخ داد که سبب زخمی شدن شهروندان فلسطینی شد. ارتش رژیم صهیونیستی به طور منظم حملاتی را در کرانه باختری انجام می‌دهد و شهروندان فلسطینی را به فعالیتهای ضد اسرائیلی متهم می‌کند.
مهرمهر5 ماه قبل
مظاهری ادامه داد: اما این مساله در پرس تی وی کاملا برعکس است. معتقدم که با پرس تی وی می‌توان نه‌تنها دیدگاه‌های مردم جهان، بلکه صدای مردم ایران را نیز به جهانیان و به ویژه فرانسوی‌ها منتقل کرد؛ نیازی که در این روزها به شدت احساس می‌شود. خبرنگار پرس تی وی در پاریس ضمن اشاره به استقبال مخاطبان فرانسوی نسبت به اتخاذ رویکرد ضد امپریالیستی و ضد اسلام هراسی و همچنین حمایت از مردم مظلوم جهان توسط پرس تی وی گفت: لوگوی پرس تی وی برای شهروندان فرانسوی کاملا شناخته شده است. وی از سختی‌های کار خبرنگاری برای شبکه‌ای همچون پرس تی وی در فرانسه گفت و افزود: هر ۲ حزب چپ و راست در فرانسه با پرس تی وی مخالف هستند و این مساله کار را برای ما سخت می‌کند. مظاهری در پایان یادآور شد: به اعتقاد من پرس تی وی از ظرفیت‌های گسترده‌ای برخوردار است و باید از آن نهایت استفاده را ببرد.

گزارش پرس تی وی از راهپیمایی مردم مشهد در همبستگی با فلسطین

صدا و سیماصدا و سیما6 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی از مشهد گفت: مردم شهر مشهد همزمان با مردم تهران برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین و آرمان آنها در تظاهرات روز جهانی قدس شرکت کردند. خبرنگار پرس وی در شهر مقدس مشهد در گزارش خود گفت: در بیش از هزار شهر ایران تظاهرات حمایت از مردم فلسطین در روز قدس برگزار شد. همزمان امروز شهرهای مقدس قم و مشهد شاهد تظاهرات گسترده در حمایت از مردم فلسطین هستند. در کلان شهرهای ایران هم تظاهرات حمایت از مردم فلسطین برگزار شد. خبرنگار پرس تی وی درباره اهمیت تظاهرات روز قدس بعد از بیش از هفتاد سال اشغالگری اسرائیل هم گفت: بعد از همه این سال‌ها هنوز اشغالگری سرزمین فلسطین و سرکوب مردم فلسطین ادامه دارد. مردم فلسطین بعد از هفتاد سال هنوز هم قادر نیستند سرنوشت شان را تعیین کنند. در ماه‌های اخیر هر هفته تعدادی از معترضان فلسطینی به اشغالگری اسرائیل کشته می‌شوند و نهادهای بین المللی هم در قبال این وضع سکوت کرده‌اند. شبکه پرس تی وی گزارش خود را درباره قدس از شهر مشهد با هشتک «فلسطین را آزاد کنید» پخش کرد.

تظاهرات در نیجریه در حمایت از علامه زکزاکی

صدا و سیماصدا و سیما6 ماه قبل
علامه زکزاکی با وجود صدور حکم از سوی دادگاه عالی نیجریه برای آزادی اش از سال ۲۰۱۵ در زندان به سر می‌برد. علامه زکزاکی یکی از چشمهایش را از دست داد زمانی که نیروهای نیجریه‌ای در سال ۲۰۱۵ به محل اقامت او حمله کردند. حامیان علامه زکزاکی می‌گویند حقوق بشر موضوعی جهانی است و حقوق انسان‌ها باید رعایت شود. این حق اساسی بشری علامه زکزاکی است که از سوی مقامات نیجریه‌ای به شدت نقض شده است. تظاهرکنندگان می‌گویند دولت نیجریه باید بدون شرط علامه زکزاکی را آزاد کند.
فارسفارس7 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس «رادنی مارتین»، قاضی بازنشسته و کارمند سابق کنگره ایالات متحده آمریکا طی یادداشتی که در وب‌سایت شبکه خبری پرس تی‌وی منتشر شده است، مسدودسازی حساب‌های کاربری شبکه «پرس تی‌وی» در «گوگل» و «یوتیوب» را محکوم کرد. او در یادداشت خود مطرح کرد: «گوگل و دیگر شرکت‌های بزرگ در حوزه تکنولوژی تحت امر دولت آمریکا هستند و علاوه بر ارائه سرویس‌های اطلاعاتی از شهروندان این کشور، در راستای سیاست‌های هژمونیک آمریکا در جهان گام برمی دارند». پرس تی وی در این میان، مطالبی را در خصوص ارتباط میان آمریکا و عربستان سعودی در ایجاد این گروه تروریستی منتشر می‌کرد. همچنین، حمایت آمریکا از نسل‌کشی‌های عربستان سعودی در یمن را نیز فراموش نکنیم که پرس تی وی توانست در کنار سکوت رسانه‌های جریان اصلی به خوبی به آن بپردازد». به اعتقاد من، رسانه‌های جریان اصلی آمریکا موافق فعالیت اکانت‌هایی در یوتیوب و یا شبکه‌های اجتماعی هستند که همسو با روند اطلاع‌رسانی فیلترشده آن‌ها اقدام کنند».
انتخابانتخاب7 ماه قبل
به گزارش ایرنا، «مرضیه هاشمی» خبرنگار، مستندساز، گوینده اخبار آمریکایی - ایرانی و مجری شبکه پرس تی وی، شبکه انگلیسی زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. وی متولد نیواورلینز ایالت لوییزیانا آمریکا در سال ۱۳۶۱ - ۱۹۸۲ در مذهب شیعه مسلمان شد و در سال ۱۳۶۷ - ۱۹۸۸ به ایران مهاجرت کرد. خبرنگار پرس تی وی ادامه داد: انتخاب باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا بدلیل سیاه پوست بودنش نیز یک بازی سیاسی بود تا عدالت دروغین کشور آمریکا را به دیگران نمایش دهد که متاسفانه برخی نیز باور کردند. هاشمی ادامه داد: ایرانی‌ها در امور هیچ کشوری دخالت نمی‌کنند و تنها از خود دفاع می‌کنند. خبرنگار پرس تی ویوی ادامه داد: آمریکا دانش آموزانی را به زبان فارسی آموزش می‌دهد تا از آنها جاسوس و نفوذی بسازد و مردم ما باید آگاه باشند و دوست و دشمن خود را بشناسند.
ایرناایرنا7 ماه قبل
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لواسانات اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان (عج) که در جهت امنیت پایدار کشور گام بر می‌دارند در شمیرانات حضور پر رنگ‌تری داشته باشند. وی تصریح کرد: همه ما بویژه مسئولان نظام اسلامی وظیفه مقابله با فاصله طبقاتی و بی عدالتی را داریم و دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه حق کم کاری در جهت بسط عدالت ندارند. حجت الاسلام لواسانی با اشاره به سخنرانی پیش خطبه‌های «مرضیه هاشمی» خبرنگار پرس تی وی ابراز کرد: وی با مطالعه به ظلم و جنایت آمریکا نرسیده و به خوبی واقف است که آمریکایی‌ها هر گونه آزادی را در نطفه خفه می‌کنند. وی در ادامه نیز خطاب به مردم تاکید کرد: با نیت الهی و خدمت به مردم در راستای یاری رسانی و کمک به هموطنان سیل زده کشور همت کنند. لواسانات یکی از بخش‌های شهرستان شمیرانات در شمال شرقی تهران واقع شده است.
سینماپرسسینماپرس7 ماه قبل
سینماپرس: مراسم افتتاح خبرگزاری ایران پرس و آیین بهره برداری از پروژه‌های معاونت برون مرزی رسانه ملی امروز در سالن مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد. جبلی معاون برون مرزی صدا و سیما در ادامه گفت: امروز سه پروژه‌ در معاونت برون مرزی راه اندازی می‌شود. معاون برون مرزی صدا و سیما عنوان کرد: با این هدف «خبرگزاری ایران پرس» را که یک سال آزمایشی کار کرد و به نقطه قابل قبولی رسید، امروز به صورت رسمی افتتاح می‌کنیم. خبرگزاری «ایران پرس: با وظیفه ارائه تصویر درست و ارائه تحولات جمهوری اسلامی و مناطق حوزه جمهوری اسلامی به افکار عمومی دنیا تاسیس شده است. خدمات این خبرگزاری تصویری رسمی جمهوری اسلامی به صورت زنده ضبط و با کیفیت بالا تا اطلاع ثانوی رایگان در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، در آستانه سی‌امین سالگرد تاسیس اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، نشست سیاسی این اتحادیه دانشجویی برگزار می‌شود. این نشست با حضور نمایندگان ۸۰ دفتر دانشگاهی این اتحادیه، با شعار «جوان پیشرو در مسیر تمدن‌سازی»، از ۲۹ فروردین تا اول اردیبهشت‌ماه در هتل فرهیختگان برگزار خواهد شد. وی و حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین از جمله میهمانان و سخنرانان این نشست خواهند بود. اکران فیلم سینمایی «زندانی‌ها» با حضور مسعود ده‌نمکی کارگردان این فیلم و رونمایی از کتاب وحید یامین‌پور از دیگر برنامه‌های این همایش است. انتخابات کمیسیون تشکیلات و هیئت نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز در حاشیه این همایش برگزار می‌شود.

۳۰ عکس خبری که سال ۹۷ را روایت می‌کند

26+
مهرمهر8 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ماه قبل
این تعداد مرگ و میر افراد به علت بی خانمانی در فرانسه به عنوان یک کشور ثروتمند بسیار نگران‌کننده است. برخی از سازمان‌های خیریه هم می‌گویند آمارهای واقعی کسانی که در فرانسه به علت بی خانمانی جان باخته‌اند شش برابر این آمارها است. کاهش بودجه بخش‌های خدمات درمانی و بهداشتی باعث شده است که بسیاری از بیماران و بیماران روانی در خیابان‌های فرانسه به حال خودشان رها بشوند. وی افزود: همیشه در تبلیغات انتخاباتی فرانسه موضوع مسکن در این کشور یکی از مسائل مهم است، چون از میان هر چهار شهروند فرانسه یک نفر با مشکلات زیادی در بخش مسکن مواجه است. این وضع باعث شده است که دولت فرانسه از انتشار اطلاعات و آمار مرتبط با این موضوع خودداری کند.
برترین‌هابرترین‌ها9 ماه قبل
خبرنگار پرس. تی. وی با بیان اینکه FBI بدون اجازه از من آزمایش DNA گرفت که من نسبت به این اقدام اعتراض کردم، گفت: همچنین در ابتدا من را از داشتن حجاب منع کردند. خبرگزاری مهر: مرضیه هاشمی ظهر پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه برادرم در لوئیزیانای آمریکا زندگی می‌کند، اظهار داشت: پس از پایان ساخت یک فیلم مستند، بلیت هواپیمایی تهیه کردم تا به شهر دیگری در این ایالت بروم و پسر کوچکترم نیز در فرودگاه حضور داشت، به ما گفتند زودتر سوار هواپیما شوید و بر همین اساس به سمت هواپیما در حرکت بودیم که توسط FBI دستگیر شدم. با اعتراض رسانه‌ها روسری‌ام را پس دادندخبرنگار پرس تی وی با بیان اینکه همه مطالب و حقیقت بالاخره به خانواده منتقل شد، ابراز داشت: FBI بدون اجازه از من آزمایش DNA گرفت که من نسبت به این اقدامات اعتراض کردم، همچنین مرا از داشتن حجاب منع کردند تا اینکه سر و صدا در رسانه‌ها زیاد شد که پس این واقعه مجددا روسری به من دادند. وی با بیان اینکه رفتار آنها با کسی که متهم نبود، واقعا عجیب بود، گفت: در انتقال به دادگاه نیز مرا دست‌بند و پابند و زنجیر بین دست و پا زده بودند و با این وضعیت از پله‌های دادگاه پایین و بالا می‌رفتیم. وی با بیان اینکه از من سوال می‌کردم چقدر در پرس تی وی آزاد هستم، ابراز داشت: از من می‌پرسیدند که آیا تا آن اندازه آزاد هستید که برنامه‌ای برای حمایت از اسرائیل در پرس تی وی بسازید که من گفتم چنین اختیاراتی ندارم و همچنین درباره منافقین نیز سوالاتی از من پرسیدند.

هرکس در آمریکا اعتراض کند لهش میکنند

مهرمهر10 ماه قبل
مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی که تازه از بازداشت در آمریکا به کشورمان بازگشته است در برنامه فرمول ۱، درباره محدودیت‌ها در آمریکا و مشکلاتی که بعد از مسلمان شدنش با آن مواجه شده حرف زد.

به انتهای لیست رسیدید