خبرگزاری برنا

خبرگزاری برنا

ایرناایرنا1 روز قبل
فقط ۳۲ روز دیگر به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است. برخورد حذفی و جناحی با داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی وطرفداران آنها به زیان منافع ملی و نظام است. قریب یک ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی است، هم اکنون میزان انسجام در میان نیروهای انقلابی و اصولگرا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به علت آنکه نامزد انتخابات مجلس شدم دیگر در جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا نمی‌کنم. انشاءالله با حضور پرشور در انتخابات مجلس همچون گذشته از نظام جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند. در واقع شما می‌فرمایید گفتمان مقاومت، گفتمان غالب انتخابات مجلس خواهد شد؟ بله، حتما گفتمان مقاومت گفتمان غالب خواهد بود.
ایرناایرنا2 روز قبل
فدراسیون ما دنبال این بود که شیخ سلمان بحرینی رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شود، نتیجه‌اش هم این است. پیش ‌از اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا بوجود بیاید، فوتبال ایران در حال افتخار آفرینی بود. با او در مورد شرایط روز فوتبال ایران صحبت کردیم: مدتی است که از فوتبال دور شدید و جایتان خالی است. فدراسیون فوتبال باید ارتباطی قوی با مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشد و این موضوع را حل کند. از آن زمان تاکنون نیز علی‌رغم برگزاری مناسب و ایمن دیدارهای ملی و باشگاهی فوتبال ایران مقابل تیم‌های غیر عربستانی، کنفدراسیون فوتبال آسیا رای خود را تغییر نداده و مسئولان فوتبال ایران نتوانسته‌اند به خوبی از منافع فوتبال کشور دفاع کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
رایزنی عارف برای تایید صلاحیت‌هاموضوع رد صلاحیت چهره‌های سیاسی و برخی نمایندگان مجلس در روزهای گذشته انتقاد بسیاری را به دنبال داشت. گلایه مولاوردی از شورای نگهبانازسوی دیگر شهیندخت مولاوردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز درگفت‌وگو با اعتماد آنلاین با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده چهره‌های اصلاح‌طلب توسط شورای نگهبان اظهار کرد: ‌ متاسفانه شورای نگهبان مثل سنوات گذشته اقدام به رد صلاحیت گسترده چهره‌های اصلاح‌طلب کرد تا کشور در شرایطی که به انسجام و یک‌صدایی احتیاج دارد به استقبال انتخابات مجلس برود. اما شورای نگهبان با این روش فضای ناامیدکننده و فاقد اعتماد عمومی را تشدید کرد. رد صلاحیت‌شده‌های هر دو جناح برابر استالبته ناصر ایمانی تحلیلگر و فعال سیاسی اصولگرا دیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا، درباره ردصلاحیت برخی اصلاح‌طلبان از سوی شورای نگهبان گفت: ما این دوره شاهد بودیم که ردصلاحیت‌ها تقریبا اولا کم است، دوم اینکه برابر است. تشکیلات نظارتی مجلس باید به افکار عمومی پاسخ دهد.
الفالف3 روز قبل
بدین گونه که اگر حتی وقتی یک نفر از آنها رد صلاحیت می‌شوند، می‌گویند ردصلاحیت گسترده رخ داده! اتفاقا ما همین تعداد با یکی دو نفر کمتر و بیشتر در میان اصولگرایان هم دیدیم که رد صلاحیت شدند؛ تقریبا رد صلاحیت‌های چهره‌های سرشناس در دو جناح برابر است. حال اینکه از هر دو جریان همه کسانی که رد صلاحیت شدند بتوانند به شورای نگهبان اعتراض کنند و شورای نگهبان رسیدگی کند، بحث دیگری است. به عبارت دیگر اصولگرایان باید با افراد مستقل و با چهره‌های تائید صلاحیت‌ شده اصلاح‌طلب رقابت کنند. هیچ‌کس نمی‌خواهد از کار شورای نگهبان دفاع کند مبنی براینکه صددرصد آنهایی که شورای نگهبان، تائید صلاحیت می‌کند یا رد می‌کند، درست است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
امیدواریم اظهارات این سخنگو صرفا بازگو کننده نظرات شخصی وی و نه نظر و دیدگاه رسمی نهاد مقدس شورای نگهبان باشد.» ۲. آذر منصوری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در توییتر خود نوشت: «جنجالی ندارد آقای کدخدایی؛ کسی اصراری ندارد. اگر او این سخن را گفته باشد، باید گفت اول باید آداب سخن گفتن درباره انتقاد را بیاموزد سپس سخنگوی شورای نگهبان شود.» ۶. اکنون رئیس‌جمهور شورای نگهبان را دعوت به گفتگو کند تا سوءتفاهم‌ها رفع و معضلات حل شود. توییت سوم: خوب است به‌جای آقای کدخدایی، آقای اصلانی سخنگوی شورای نگهبان می‌شد تا دقیقا مشخص شود که آقای حسین شریعتمداری سیاست رسانه‌ای را طراحی می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
با توجه به اینکه تأیید صلاحیت کاندیداها باید با نگاه ملی و حداکثری صورت بگیرد، دیده شده است که بسیاری از چهره‎های سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. لذا دلایل اثباتی به‌عهده شورای نگهبان است، اما شورای نگهبان در اینجا می‌گوید که کاندیداها برخلاف اصل برائت باید ثابت کنند که دارای صلاحیت هستند. در اینجا مساله رد صلاحیت پیش می‌آید که باید این مهم را در نظر گرفت که شورای نگهبان باید دلایل رد صلاحیت افرادی را که قبلا احراز صلاحیت شده‌اند اعلام کند. دیروز رییس‌جمهور بنا به اهمیت این مساله انتقاداتی از شورای نگهبان داشتند و اینکه دست مردم برای انتخاب کردن تا حدودی بسته شده است اما این موضوع با واکنش سخنگوی شورای نگهبان روبه‌رو شد. در بررسی صلاحیت‌های این دوره داوطلبان دو تابعیتی هم بودند که شورای نگهبان آنها را رد صلاحیت کرد.
ایرناایرنا5 روز قبل
با توجه به اینکه تأیید صلاحیت کاندیداها باید با نگاه ملی و حداکثری صورت بگیرد، دیده شده است که بسیاری از چهره‎های سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. لذا دلایل اثباتی به‌عهده شورای نگهبان است، اما شورای نگهبان در اینجا می‌گوید که کاندیداها برخلاف اصل برائت باید ثابت کنند که دارای صلاحیت هستند. در اینجا مساله رد صلاحیت پیش می‌آید که باید این مهم را در نظر گرفت که شورای نگهبان باید دلایل رد صلاحیت افرادی را که قبلا احراز صلاحیت شده‌اند اعلام کند. دیروز رییس‌جمهور بنا به اهمیت این مساله انتقاداتی از شورای نگهبان داشتند و اینکه دست مردم برای انتخاب کردن تا حدودی بسته شده است اما این موضوع با واکنش سخنگوی شورای نگهبان روبه‌رو شد. در بررسی صلاحیت‌های این دوره داوطلبان دو تابعیتی هم بودند که شورای نگهبان آنها را رد صلاحیت کرد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
براساس اعلام اداره کل راهداری سیستان و بلوچستان با وجود اینکه سیستان و بلوچستان پهناورترین استان ایران است و ۱۱٫۱۶‌درصد وسعت کشور را دربرمی‌گیرد، اما این استان سهم چندانی از بزرگ‌راه‌های کشور ندارد. در ماجرای سیل‌ در استان سیستان و بلوچستان نیز این گروه‌ها به کمک سیل زدگان شتافتند. مسؤولان استان هنوز میزان خسارت سیل سیستان‌وبلوچستان را برآورد نکرده‌اند اما در برخی شهرستان‌ها خسارت‌ها سنگین گزارش شده است. سیل‌های مهیب سیستان و بلوچستان سیل‌های ۱۲ سال اخیر استان سیستان و بلوچستان که در آن تعدادی از مردم عزیز این استان را از دست داده‌ایم، با هم مرور می‌کنیم. ۸۰ درصد زیرساخت‌ها در سطح استان بر اثر این سیل خسارت دیده و مردم با مشکلات فراوانی مواجه هستند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد: سلیمی گفت: ۱۰۴ تیم امدادی در استان سیستان و بلوچستان و ۵۰ تیم امدادی در استان هرمزگان مشغول به امداد رسانی هستند. سلیمی افزود: متاسفانه ۱ نفر در اثر سیل و آبگرفتگی‌های استان سیستان و بلوچستان مفقود شد. رئیس سازمان امداد و نجات در خصوص حضور تیم‌های امداد رسانی استان سیستان و بلوچستان در مناطق سیل زده، بیان کرد: ۵۲۱ نفر در قالب ۱۰۴ تیم امدادی در حال حاضر مشغول به امدادرسانی هستند. این مقام مسئول در رابطه با گزارش امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی در استان هرمزگان نیز گفت: ١١ شهرستان از شهرستان‌های این استان متاثر از سیل و آبگرفتگی شدند و ۲۹ شهر و روستا را درگیر خود کرده بود. در راستای مبحث امداد رسانی خوشبختانه تا به این لحظه به ۱۳۱۳ نفر خدمات امدادی ارائه شده و ۹۲ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
مردم شهید پرور خوزستان رشادت‌های سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را هیچگاه فراموش نمی‌کنند. شهادت سردار سلیمانی جهشی برای جهانی شدن انقلاب اسلامی است شهادت سردار سلیمانی جهشی برای جهانی شدن انقلاب اسلامی است شهادت سردار سلیمانی جهشی برای جهانی شدن انقلاب اسلامی است. شهید سلیمانی را باید در ساده زیستیش جست و جو کردسردار اهوازیان از همرزمان شهید سلیمانی در گفت وگو با خبرگزاری بسیج می‌گوید: شهید سلیمانی در حالی که در اوج شوکت و شکوه و اعتبار در بین ملت‌های منطقه و جهان داشت، در زندگی شخصی خود یک انسان ساده زیست بود. روزی که سردار سلیمانی صاحب نوه‌های دوقلو شدسایت خبری رویداد ایران به خاطرات محمد ترکمن، پزشک اطفال از همنشینی با سردار سلیمانی پرداخت و آورد: دو سال قبل سردار سلیمانی صاحب نوه‌های دوقلو شدند. مصطفی رزاق‌کریمی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینما، با اشاره به محبوبیت شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: بزرگترین دلیل محبوبیت حاج قاسم سلیمانی مردمی بودنش است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
هنرمندانی چون ابراهیم داروغه زاده، علی اکبر ثقفی، علی روئین تن به شجاعت و رشادت‌های سردار شهید قاسم سلیمانی اشاره کردند و از خلق و خوی این سردار شهید گفتند. داروغه‌زاده خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی نگاهی فراجناحی داشت، هیچ‌وقت وارد مناقشات جناحی نشد و خالصانه با تمام وجود در خدمت مردم و اهدافش بود. وقتی محمود دولت‌آبادی به رستم بودن قاسم سلیمانی اشاره می‌کند ما باید متوجه این آزادگی باشیم و ببینیم که در بحران‌ها همه اقشار چگونه در کنار یکدیگر در مقابل دشمن می‌ایستند. قاسم سلیمانی با شهادتش باز هم حماسه‌ساز شد و با هیچ نگاهی نمی‌شود این مسأله را منکر شد. قاسم سلیمانی می‌تواند الگوی تمام آزادی‌خواهان جهان باشدعلی‌اکبر ثقفی، تهیه‌کننده و کارگردان سینما، اظهار داشت: شهادت سردار قاسم سلیمانی همه ما را متأثر کرد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
بنابراین سلامت انتخابات جزو جدانشدنی انتخابات آزاد و منصفانه است و بدون ابزارها و مکانیسم‌های نظارتی و تضمینی، امکان تحقق یک انتخابات دموکراتیک، مشارکتی و رقابتی وجود ندارد. آنها می‌کوشند مشارکت سیاسی مردم پایین بیاید تا عده‌ای خاص که مد نظرشان است مثل دوره قبل وارد مجلس شوند. هزینه‌های انتخاباتی: هزینه‌های مادی است که نامزدهای انتخابات و احزاب وگروه‌های سیاسی در انجام فعالیت‌های انتخاباتی و تبلیغات صرف می‌کنند. تلویزیون در گام اول، قدم‌هایش را با رنگ و بوی اطلاع‌رسانی یازدهمین دوره انتخابات مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان برداشت. از طرفی دیگر ویژه‌برنامه‌ها، براساس مخاطبان هر شبکه تولید شده و برای پاسخگویی به نیازهای رسانه‌ای آنان، انتخابات مجلس یازدهم و مجلس خبرگان رهبری را از زوایای مختلف بررسی می‌کند.
فوتبالیفوتبالی2 هفته قبل
حتی بلیت‌های مذاکره کنندگان ایرانی منتشر شد تا قبل از انتشار قرارداد استراماچونی در رسانه‌ها، طرف ایتالیایی عصبانی شود. از صبح امروز هم یکی دو اتفاق افتاده که احتمال عدم بازگشت استرا به تهران بیشتر از احتمال بازگشت او شده است. از مصاحبه وریا غفوری در حاشیه تمرین تیم امید گرفته تا پاسخ واتس آپی سرمربی استقلال به یکی دو خبرنگار درباره بازگشت به استقلال و جملات تکراری و همیشگی استراماچونی. از طرف دیگر، از دقایقی قبل این خبر منتشر شده که قرار است مصاحبه رحمان رضایی با خبرگزاری برنا- خبرگزاری وزارت ورزش- منتشر شود. حالا باید دید طی ساعات آینده چه خبر جدیدی از استراماچونی و استقلال منتشر خواهد شد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
با کسر این مبالغ بودجه دولت تقریبا ۴۷هزار میلیارد تومان می‌شود. معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز نامه‌هایی را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرده‌اند تا تخصیص حداکثری برای بودجه سال ۹۸ را شاهد باشیم. عملکرد سال ۹۷ و هشت ماهه سال ۹۸ بودجه کشور، مبنای محاسبات بوده است. این محاسبات در سطح ملی و استانی نشان می‌دهد که در بودجه سال ۹۹ حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان کسری خواهیم داشت. مبنای محاسبه منابع نفتی حاصل ضرب قیمت نفت، نرخ تسعیر دلار در بودجه و حجم صادرات نفت بوده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
خبرگزاری ایسنا درگفت و گو با جمشید پژویان – اقتصاددان آورد: معنای ضمنی عدم تصویب FATF این است که به گروه‌هایی که نه از نظر خودمان بلکه از نظر جهان، گروه‌های تروریستی هستند کمک می‌کنیم. از سوی دیگر با عدم تصویب FATF ممکن است اروپا هم علیه ایران شود. این اقتصاددان با بیان اینکه برخی به خاطر منافعشان نمی‌خواهند FATF به تصویب برسد، ابراز کرد: این در حالی است که بخش دیگری از حکومت آگاه هستند که عدم تصویب FATF عواقب خوبی برای ما ندارد. دولت خواهان تصویب FATF است، زیرا به خوبی از عواقب آگاه است. پس تصویب و عدم تصویب FATF، هیچ تأثیر بر روی کاهش یا افزایش تحریم‌ها نخواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
خبرگزاری برنا: در فصل نقل و انتقالات شایعات زیادی مطرح می‌شود. یکی از شایعات در چند روز اخیر خرید ستاره خارجی و سابق استقلال توسط مدیران دو باشگاه مطرح کشورمان بود. آن ستاره هم بازیکنی نبود جز آیاندا پاتوسی، ستاره فصل گذشته استقلال که اکنون در بنی‌یاس توپ می‌زند وارد مذاکره شدند. در این باره یک منبع آگاه در سپاهان اظهار داشت: پاتوسی بازیکن خوبی است، اما این بازیکن مدنظر قلعه نویی نیست و مذاکره با این بازیکن گمانه‌زنی رسانه‌ها است. به هر حال اگر رقابتی هم میان دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان درباره ستاره سابق استقلال وجود داشت، حالا سپاهان از آن کنار کشیده و باید دید اصلا کالدرون و پرسپولیس خواهان این بازیکن هستند یا خیر؟
ایرناایرنا3 هفته قبل
کالاهای زیادی داریم که غیر نفتی هستند و امکان رشد دارند و می‌توانند صادر شود، اما اگر FATF تصویب نشود این مجراهای کوچک را هم از دست می‌دهیم. در واقع با عدم تصویب FATF به فشار آمریکا کمک می‌کنیم. آنهایی که نگران موضوع FATF هستند به دلیل همین دغدغه است. FATF ‌و همه‌ پرسی مجازیروزنامه ابتکار در یادداشتی به قلم کورش الماسی آورد: شاید موضوع FATF یک نمونه دیگر از ناکارآمدی مبتنی بر ابهام در اهداف، صداقت، آینده‌نگری و ناهماهنگی میان برخی کارگزاران مدیریت کلان باشد. چرا که معتقدم اگر بخواهیم به نفع مردم و اقتصاد کشور فعالیت کنیم، راهی جز تصویب FATF نداریم.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
در حال حاضر پرسپولیس در صدر جدول قرار دارد و وضعیت تیم نیز خوب است اما باشگاه دچار مشکلاتی شده که باید آن‌ها حل شود. شک نکنید مشکلات حل شود این تیم بازهم قهرمان خواهد شد. البته نباید فراموش کنیم که در فلسفه و مکتب پرسپولیس بازی هجومی و بردن که منتهی به قهرمانی می‌شود یک اصل است. سرمربی تیم نوجوانان پرسپولیس در پایان عنوان کرد: پرسپولیس بازی‌های مهمی را پیش‌رو دارد. امیدوارم تا زمان بازگشت کالدرون مشکلات حل شود و تیم با تقویت خود بتواند در نیم فصل دوم استارت مقتدرانه بزند.
رکنارکنا3 هفته قبل
عضو کمیسیون انرژی مجلس در دوره نهم بیان کرد: تنها حدود ۱۰الی ۱۵درصد اموال بابک زنجانی بازگشت داده شده و اگر اموال خود را از کشور‎های تاجیکستان، مالزی و ترکیه خارج کند، آن قدر ارزش آن‎ها بالاست که ممکن است حتی دولت و بانک مرکزی این کشو‎ها دچار مشکل شوند. او افزود: مسئولان قضایی در حال مدارا با بابک زنجانی هستند تا بتوانند اموالش را پس بگیرند و به همین دلیل روند قضایی پرونده فساد او، طولانی شده‌است. سلطانی با اشاره به اینکه بابک زنجانی تنها ویترین یک مافیای فساد اقتصادی بود، گفت: امثال بابک زنجانی‌ها در کشور ما زیاد بوده و هست اما متاسفانه به جای پیشگیری از مفاسد اقتصادی، صبر می‌کنیم که رخ بدهد و بعد با آن‎ها برخورد می‌کنیم. این نماینده سابق مجلس بیان کرد: خلق پدیده‎هایی مشابه بابک زنجانی باعث شد در دوره‎های بعد، جسارت از برخی مدیران کشور برای انجام چنین ریسک‌هایی در راستای دور زدن تحریم‌ها از بین برود و مقصر این موضوع، دولت وقت و ۴وزیر احمدی نژاد بودند که طی نامه‌ای درخواست کردند این امکانات در اختیار بابک زنجانی قرار بگیرد. سلطانی تاکید کرد: پیش از اینکه بابک زنجانی همه اموال خود را بازگرداند امکان عفو او وجود ندارد اما اگر تمام اموالش را بازگرداند، احتمال آزادی او وجود دارد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
بنابراین برخلاف ادعای آقای حسینی، با تصویب لوایح الحاق ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، ملت ایران تحریم می‌شود و شرایط اقتصادی ایران هم بدتر خواهد شد. در واقع یک بازنمایی درباره پیوستن FATF در کشور ایجاد شده که می‌گویند مخالفان FATF، می‌خواهند ایران را کره شمالی کنند و موافقان FATF می‌خواهند ایران کره شمالی نشود. مشکل ما در اجرای FATF این است که مقامات اقتصادی مسئول پرونده نبودند و اگر فهرستی از اولویت‌های اقتصادی بنویسند، FATF جزو ۳۰ مورد اول نیست. این موضوع گویای دو نکته کلیدی است: نکته نخست این است که هسته اصلی برنامه اقدام FATF پیوستن ایران به این دو کنوانسیون است. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد مهم‌ترین خواسته FATF و هسته اصلی برنامه اقدام، پیوستن ایران به این دو کنوانسیون است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
سعید جلیلی دیروز در نشسستی مشترک با برخی از نمایندگان مجلس باز هم سراغ حمله به موضوع FATF رفت و به مخالفت با تصویب لوایح پالرمو و CFT پرداخت. روزنامه ایران نوشت: سعید جلیلی دیروز در نشسستی مشترک با برخی از نمایندگان مجلس باز هم سراغ حمله به موضوع FATF رفت و به مخالفت با تصویب لوایح پالرمو و CFT پرداخت. اما سعید جلیلی درباره موضوع دیگری هم تا اینجا و خصوصا در سخنان دیروز خود سکوت کرده؛ نامه موافقت او با FATF در زمان دولت احمدی‌نژاد. حتی در این نامه به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT هم اشاره شده است که مراحل تصویب آنها مدنظر قرار بگیرد.» احتمالا سکوت سعید جلیلی در این مورد هم نشانه تأیید خبر آن نامه باشد. خصوصا اینکه سعید جلیلی در سخنان دیروز خود از «تحریم هراسی» انتقاد کرده.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
تبعات نپذیرفتن «اف ای تی اف» فراتر از ارتباطات بانکی استدر ایران اما، مسأله FATF سیاسی شده است. در ایران اما، مسأله FATF سیاسی شده است. منتقدان دولت می‌گویند درصورت پیوستن به FATF تحریم‌ها عملا تشدید خواهد شد، اما موافقان می‌گویند اگر توصیه‌های FATFعملی نشود، ارتباطات بانکی ما با دنیا بشدت دچار مشکل می‌شود. آنان می‌گویند ایران اولین کشوری است که با FATF چنین رفتاری در پیش گرفته است. بنابراین می‌شود گفت مسأله آنان با FATF یک مسأله سیاسی است، نه فنی؟ همین‌طور است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
این خبری است که دیروز شهاب‌الدین بی‌مقدار نماینده تبریز و عضو فراکسیون امید به «ایسنا» اعلام کرد. براساس گزارش «ایرنا» ربیعی در بازدید از خبرگزاری «برنا»، در بخشی از پاسخ خود به سوالی درباره اینکه آیا مخالفان پیوستن ایران به FATF عواقب رفتن نام ایران در فهرست سیاه را می‌پذیرند، گفت: «موضوع FATF در برخی موارد با تفکرهای سیاسی و رقابتی گره خورده است. به گزارش «ایرنا» ربیعی در این نشست خبری با تاکید بر اینکه منفعت ملی و منافع آینده ایران ماندن در FATF است و عدم تصویب لوایح مرتبط به FATF ابعاد جدیدی از محدودیت برای مردم و کشور ایجاد می‌کند، گفت: اکثر کشورهای جهان، چینی‌ها و روس‌ها هم به این کنوانسیون‌ها پیوسته‌اند. تصویب لوایح FATF درخواست دولت است، اما برای احترام به قانون به تصمیم مجلس و شورای نگهبان مجمع احترام می‌گذاریم و از قانون تبعیت می‌کنیم. جزئیاتی از وضعیت پالرمودولتی‌ها درحالی تصویب دو لایحه پالرمو و CFT را به‌عنوان درخواست مطرح می‌کنند که وضعیت لایحه پالرمو به یکی از جدی‌ترین جدال‌های حقوقی میان دولت و مجمع تشخیص تبدیل شده است.
فردا نیوزفردا نیوز4 هفته قبل
استراماچونی وحشت داشت به نام ایران پول دریافت کندشما پول به یک مربی فوتبال نمی‌توانستید بدهید! مگر آقای روحانی از بیرون از نظام آمده است؟ در زمینه تحریم‌ها، انگار بگوئیم خرمشهر را اشغال و آبادان را محاصره کردند. مسئولیت بیمه کولبران را بیمه روستائیان عشایر بر عهده گرفتقرار بود کولبر‌ها بیمه شوند، اما گویا وزارت کار در این خصوص مخالفت‌هایی دارد. مسئولیت بیمه کولبر‌ها را، بیمه روستائیان عشایر برعهده گرفته و گمان می‌کنم تاکنون تعدادی از سمت سردشت و پیرانشهر بیمه شده‌اند. بیمه کولبر‌ها مانند بیمه عشایر، ارزان بوده و کولبر‌ها می‌توانند خودشان را بیمه کنند چراکه این کار برای آن‌ها بسیار مفید خواهد بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
آیا FATF در شورای عالی امنیت ملی بررسی می‌شود؟ یکی از گزاره‌ها این است که می‌گویند ارجاع شود به شورای عالی امنیت ملی. مسئولیت بیمه کولبران را بیمه روستائیان عشایر بر عهده گرفتقرار بود کولبرها بیمه شوند اما گویا وزارت کار در این خصوص مخالفت‌هایی دارد. مسئولیت بیمه کولبرها را، بیمه روستائیان عشایر برعهده گرفته و گمان می‌کنم تاکنون تعدادی از سمت سردشت و پیرانشهر بیمه شده‌اند. بیمه کولبرها مانند بیمه عشایر، ارزان بوده و کولبرها می‌توانند خودشان را بیمه کنند چراکه این کار برای آن‌ها بسیار مفید خواهد بود. اراده‌ای برای رفع مشکلات کولبرها وجود دارد؟ به نظر من باید تبلیغات در زمینه بیمه کولبرها افزایش پیدا کند تا متعاقبا میزان استقبال کولبرها بیشتر شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
اگرچه یکصد و ششمین مرحله از یارانه نقدی روز چهارشنبه ۲۰ آذر واریز می‌شود اما سازمان هدفمندی یارانه‌ها و ستاد تبصره ۱۴ بودجه هنوز آماری از تعداد حذف شدگان در آبان و آذر ارائه نکرده است. خبرگزاری برنا: یکصد و ششمین مرحله از یارانه نقدی روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه ساعت ۲۴ به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می‌شود. مبلغ یارانه نقدی در طول سال‌های گذشته تغییری نکرده و ماهانه به ازای هر نفر ۴۵۵ هزار ریال واریز می‌شود که در مجموع اکنون نزدیک به ۷۷ میلیون نفر در هر ماه یارانه دریافت می‌کنند که بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه در بر دارد. طی حدود ۹ سال گذشته هر مشمولی که بدون تغییر در صف دریافت یارانه نقدی بوده است تاکنون رقمی بالغ بر ۴ میلیون و ۸۲۳ هزار تومان یارانه دریافت کرده است. البته با توجه به الزام قانونی و اراده دولت برای غربالگری یارانه بگیران، حذف یارانه اقشار مرفه و دهک‌های بالای درآمدی از «یارانه شهریور ماه» آغاز شد و به احتمال زیاد صف یارانه بگیران برای دریافت یارانه نقدی آذر ماه خلوت‌تر از ماه‌های گذشته خواهد شد اما هنوز اظهارنظری رسمی از سوی مسئولان از جمله ستاد تبصره ۱۴ و سخنگوی دولت مبنی بر تعداد حذف شدگان در ماه‌های آبان و آذر ارائه نشده استگفتنی است؛ تغییر زمان پرداخت یارانه در راستای اظهارات محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بود که چندی پیش گفته بود: مقرر شد دهم هر ماه کمک معیشتی خانوار، بیستم هر ماه یارانه نقدی و بیست و هشتم هر ماه حقوق کارمندان پرداخت شود.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، خبرگزاری برنا نزدیک به وزارت ورزش در واکنش به اعتراض گسترده هواداران استقلال به نقل از یک منبع آگاه نوشت: مبلغی که قرار بود به حساب استراماچونی واریز شود تامین شده و فردا صبح و قبل از بازی استقلال به حساب سرمربی ایتالیایی پرداخت می‌شود. این منبع آگاه با بیان اینکه پیش از این هم شرایط تحریم را به استراماچونی توضیح داده‌ایم افزود: متاسفانه در انتقال پول به خارج از کشور مشکل داریم به همین دلیل هم این تاخیر رخ داد و علیرغم اینکه این مبلغ تامین شده بود دنبال راه حلی برای انتقال این وجه بودیم که خوشبختانه برای این مقطع مشکل را حل کردیم و فردا دستمزد استراماچونی به حسابش واریز می‌شود. مشابه همچین ادعاهایی پیش از این نیز در پی فسخ قرارداد برانکو ایوانکوویچ بارها از سوی مدیران باشگاه پرسپولیس شنیده می‌شد که هیچ یک به سرانجام نرسید. حال باید دید آیا ادعای نزدیکان باشگاه استقلال حقیقت خواهد داشت یا خیر. خبرورزشی۴۵۱
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش ایمنا، آذر منصوری صحبت‌های مطرح شده درباره سرلیستی اصلاح‌طلبان را گمانه‌زنی تلقی کرد و گفت: درباره اینکه اصلاح‌طلبان با چه لیستی یا چگونه در انتخابات شرکت ‌می‌کنند و همچنین چه افرادی ممکن است، سرلیست اصلاح‌طلبان شوند، هیچ تصمیمی گرفته نشده است. تصمیم‌گیری درباره نحوه و چگونگی شرکت در انتخابات، به مواجهه نهادهای نظارتی با کاندیداهای اصلاح‌طلب، بستگی مستقیم دارد. ما انقلابی کردیم که رهبر این انقلاب گفته است که زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت داشته باشند. مقدرات اساسی کشور مجلس، دولت، قوه قضائیه، نهادهای انتخابی و انتصابی صاحب قدرت در ساختار سیاسی کشور ما هستند. این عضور شواری عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر موانع پیش روی زنان در این راه، بیان کرد: موانع وجود دارد اما این بستگی به عزم و اراده زنان ایران دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
کسی در فوتبال آسیا نمی‌تواند انتخاب اکرم عفیف را زیر سوال ببرد اما ما چون دوست داشتیم جایزه به علیرضا بیرانوند برسد، طبیعی است که از این انتخاب ناراحت شویم. مهدی تاج باید در این‌باره با توجه به پست نایب رئیسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا پاسخ قانع کننده‌ای برای مردم و کارشناسان داشته باشد. خداداد عزیزی، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی بازیکنان ایرانی هستند که عنوان برترین بازیکن فوتبال آسیا را کسب کرده‌اند. «علی دایی» پیش از این گفته بود حضور بیرانوند در جمع سه بازیکن برتر آسیا به تنهایی بسیار ارزشمند است. واقعا حیف شد که بیرانوند انتخاب نشد اما او باز هم می‌تواند درخشش داشته باشد و این کار را ادامه دهد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری برنا: بهنام ابوالقاسم پور پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره دیدار حساس امروز این تیم مقابل ذوب آهن به خبرنگار برنا گفت: در لیگ بازی ساده وجود ندارد و نباید به جایگاه تیم‌ها نگاه کرد. اما به هر حال شکی در این موضوع نیست که پرسپولیس نیاز به خرید یک مهاجم شش دانگ در نوک خط حمله دارد. بازیکنی که بتواند از هر موقعیت به بهترین نحو استفاده کند و برای پرسپولیس گلزنی داشته باشد. مهاجم سابق پرسپولیس درباره استفاده از زوج علیپور و عبدی در خط حمله عنوان کرد: عبدی جوان بسیار با انگیزه و دونده‌ای است و می‌تواند در نوک خط حمله و در کنار علیپور به او کمک کند، او باید از فرصت پیش آمده به بهترین نحو استفاده کند و تجربه‌اش را بیشتر کند. ابوالقاسم پور درپایان و در پاسخ به این سوال که پیش بینی اش از نتیجه این دیدار چیست، تصریح کرد: فکر می‌کنم قدرت پرسپولیس برتیم ذوب آهن می‌چربد و پرسپولیس با برد یک بر صفر از اصفهان دست پر برخواهد گشت و به امید خدا این طلسم چند ساله عدم برد مقابل ذوب آهن در فولاد شهر را به پایان برساند.

به انتهای لیست رسیدید