خبرگزاری دولت

خبرگزاری دولت

فارسفارس2 هفته قبل
نخست‌وزیر استرالیا ضمن اعلام لغو سفرهای خارجی‌اش، اعلام کرد ۳ هزار نیروی ارتش را برای نجات شهروندان و کنترل آتش سوزی‌های گسترده در این کشور اعزام می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت استرالیا روز شنبه اعلام کرد نیروهای ذخیره ارتش را برای کمک به شهروندان محاصره شده توسط شعله‌های آتش اعزام می‌کند. از سوی دیگر «اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا به دلیل شرایط اضطراری کشور، سفرهای رسمی خود به هند و ژاپن را لغو کرد. روز پنجشنبه موریسون به شهر «کوبارگو»، واقع در ایالت «نیو ساوت ولز» استرالیا سفر کرد که اخیرا صحنه آتش‌سوزی مرگباری بود. مقام‌های استرالیا هشدار داده‌اند که احتمال تشدید آتش‌سوزی در روز شنبه هفته آینده به واسطه افزایش دمای هوا وجود دارد.
فوتبالیفوتبالی2 هفته قبل
چیا فوادی گفت: اینکه آقای استراماچونی با خبرگزاری دولت صحبت می‌کند و منکر مذاکرات نمایندگان باشگاه استقلال با وکیل خودش می‌شود اقدام حرفه‌ای نیست. وی ادامه داد: آقای استراماچونی به ایران آمد و دید شرایط آن چیزی که فکر می‌کرد نیست. چند ماه حقوق من عقب افتاده و ما باید پول تا پایان قرارداد آقای استراماچونی را به او بدهیم! آقایان خطیر و رضایی می‌توانند در این باره توضیح دهند و ادعای آقای استراماچونی به این معنی است که انگار آفتاب وجود ندارد! وی ادامه داد: انتشار قرارداد آقای استراماچونی به مذاکرات ما ضربه زد.
فوتبالیفوتبالی2 هفته قبل
پایگاه خبری فوتبالی- همانطور دیروز بعد از ظهر در یک گزارش مفصل برایتان نوشتیم و فضا را تشریح کردیم، بامداد امروز به صورت رسمی همکاری باشگاه استقلال و استراماچونی به پایان رسید. به گزارش فوتبالی، دیروز وکیل استراماچونی در چند بازه زمانی از باشگاه استقلال مهلت خواست که باشگاه استقلال به او اعلام کرد اگر تا ساعت ۲۴ دیشب، استراماچونی ایمیلی برای ادامه همکاری نداد، باشگاه استقلال همکاری با او را پایان یافته می‌داند. ضمن اینکه دو هفته پیش باشگاه استقلال در یک کار مشابه، برای اینکه مصاحبه استراماچونی را با روزنامه گازتا دلو اسپورت ایتالیا تکذیب کند، اعلام کرد که در اوج دعواهای استراماچونی و باشگاه استقلال، او با سایت باشگاه استقلال مصاحبه کرده و صحبتهایش با گازتا را رد کرده است! تلاش ما، وکیل آقای استراماچونی و پاستورلو، مدیربرنامه‌های استراماچونی، حل مشکل رخ داده بین باشگاه استقلال و سرمربی ایتالیایی این باشگاه بود که متاسفانه انجام نشد. اینکه تکلیف استقلال و استراماچونی مشخص شده اتفاق خوبی برای استقلال است و بازیکنان و هواداران استقلال دیگر منتظر استراماچونی نیستند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
اکنون نیز حامیان FATF موج جدیدی از فرافکنی‌ها را در فضای افکار عمومی با پیش کشیدن مسئله همکاری کشورهای محور مقاومت با FATF آغاز کرده‌اند. شکل ۱- تصویب پالرمو و CFT توسط کره‌ی شمالیدرباره این ادعا باید گفت که هیچ کشوری در لیست سیاه FATF (لیستی که علیه آنها اقدام مقابله‌ای صورت می‌گیرد) نبوده است و تنها ایران و کره شمالی در لیست سیاه FATF قرار داشته‌اند؛ که البته کره شمالی با وجود اینکه کنوانسیون پالرمو و CFT را پذیرفته است، اما هنوز در لیست سیاه FATF قرار دارد. در بیانیه نشست FATF در ژوئن ۲۰۱۸ دلیل خروج عراق از لیست خاکستری اجرای برنامه اقدام FATF توسط عراق عنوان شده است. شکل ۲- ورود عراق به لیست خاکستری FATF در سال ۲۰۱۳در بخش دیگر ویدئوکامنت، ادعا شده است که «یمن، لبنان و سوریه نیز با پذیرفتن کنوانسیون‌های FATF از لیست سیاه خارج شده‌اند». بنابراین از آنجا که بانک مرکزی لبنان تحریم‌های آمریکا را اجرا می‌کند، دیگر نیازی به FATF نیست؛ به خاطر همین است که لبنان حتی در لیست خاکستری FATF هم قرار نداشته است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
بررسی روزنامه‌ها، تارنماها و خبرگزاری‌های داخلی نشان می‌دهد که رسانه‌های داخلی علاوه بر واکاوی ابعاد سیاسی اقتصادی لوایح FATF تاثیر تصویب و عدم تصویب این لوایح چهارگانه روی معیشت مردم را نیز بررسی کرده‌اند. این اقتصاددان با اشاره به شکل‌گیری FATF گفت: FATF سال ۱۹۸۹ در وین با شرکت ۱۶ کشور تأسیس شد. وی در مورد FATF نیز گفت: FATF یک سازمان بین دولتی است که برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم تلاش می‌کند. تا به امروز، کره شمالی تنها کشوری است که در «لیست سیاه» FATF قرار دارد. محصولی درباره ادعای محمود واعظی که گفته بود اگر «FATF در مجمع تشخیص به تصویب نرسد در لیست سیاه FATF قرار خواهیم گرفت»، الان که در لیست سیاه FATF قرار نداریم مورد تحریم قرار گرفته‌ایم؛ چون تحریم‌های ثانویه آمریکا هیچ ربطی به FATF ندارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
مطرح کردن این مسئله نشان از بی‌اطلاعی نسبت به کارکرد واقعی FATF یا غرض‌ورزی حامیان FATF است. شکل ۱- تصویب پالرمو و CFT توسط کره‌ی شمالیدرباره این ادعا باید گفت که هیچ کشوری در لیست سیاه FATF (لیستی که علیه آنها اقدام مقابله‌ای صورت می‌گیرد) نبوده است و تنها ایران و کره شمالی در لیست سیاه FATF قرار داشته‌اند؛ که البته کره شمالی با وجود اینکه کنوانسیون پالرمو و CFT را پذیرفته است، اما هنوز در لیست سیاه FATF قرار دارد. در بیانیه نشست FATF در ژوئن ۲۰۱۸ دلیل خروج عراق از لیست خاکستری اجرای برنامه اقدام FATF توسط عراق عنوان شده است. شکل ۲- ورود عراق به لیست خاکستری FATF در سال ۲۰۱۳در بخش دیگر ویدئوکامنت، ادعا شده است که «یمن، لبنان و سوریه نیز با پذیرفتن کنوانسیون‌های FATF از لیست سیاه خارج شده‌اند». بنابراین از آنجا که بانک مرکزی لبنان تحریم‌های آمریکا را اجرا می‌کند، دیگر نیازی به FATF نیست؛ به خاطر همین است که لبنان حتی در لیست خاکستری FATF هم قرار نداشته است.
رجانیوزرجانیوز2 هفته قبل
در بیانیه نشست FATF در ژوئن ۲۰۱۸ دلیل خروج عراق از لیست خاکستری اجرای برنامه اقدام FATF توسط عراق عنوان شده است. در رابطه با این ادعا نیز باید گفت یمن در سال ۲۰۱۰ کنوانسیون‌های CFT و پالرمو را تصویب کرده بود، اما در ژوئن ۲۰۱۲ وارد لیست خاکستری شد و همچنان در لیست خاکستری قرار دارد. کشور لبنان هیچوقت در لیست خاکستری نبوده است، چه برسد به لیست سیاه. سوریه نیز کنوانسیون CFT را در سال ۲۰۰۵ و پالرمو را در سال ۲۰۰۹ تصویب کرده است، اما در ژوئن ۲۰۱۱ وارد لیست خاکستری شد و همچنان در لیست خاکستری قرار دارد. بنابراین اصرار بر اجرای برنامه اقدام FATF اصرار بر خودتحریمی است، اصرار به آسیب دیدن مردم و اصرار به خودکشی از ترس مرگ است.
رجانیوزرجانیوز2 هفته قبل
در بیانیه نشست FATF در ژوئن ۲۰۱۸ دلیل خروج عراق از لیست خاکستری اجرای برنامه اقدام FATF توسط عراق عنوان شده است. ورود عراق به لیست خاکستری FATF در سال ۲۰۱۳در بخش دیگر ویدئوکامنت، ادعا شده است که «یمن، لبنان و سوریه نیز با پذیرفتن کنوانسیون‌های FATF از لیست سیاه خارج شده‌اند». کشور لبنان هیچوقت در لیست خاکستری نبوده است، چه برسد به لیست سیاه. سوریه نیز کنوانسیون CFT را در سال ۲۰۰۵ و پالرمو را در سال ۲۰۰۹ تصویب کرده است، اما در ژوئن ۲۰۱۱ وارد لیست خاکستری شد و همچنان در لیست خاکستری قرار دارد. بنابراین اصرار بر اجرای برنامه اقدام FATF اصرار بر خودتحریمی است، اصرار به آسیب دیدن مردم و اصرار به خودکشی از ترس مرگ است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت ونزوئلا از برزیل درخواست کرد تا ۵ سرباز فراری مظنون به مشارکت در حمله به پادگانی در ونزوئلا را بر اساس قوانین بین المللی به کاراکاس تحویل دهد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، دولت ونزوئلا در این باره اعلام کرد که اطلاعات نهادهای امنیتی این کشور نشان می‌دهند که این ۵ نفر به برزیل گریخته‌اند. از سوی دیگر، برزیل هم اعلام کرده است که در حال بررسی پناهندگی ۵ سرباز فراری ونزوئلا است. در جریان این حمله، یک محموله بزرگ اسلحه از یگان ارتش ونزوئلا به سرقت رفت؛ اما نیروهای پلیس و ارتش این محموله را با تعقیب مهاجمان دوباره بدست آوردند. گفته می‌شود که ۶ تن از عاملان این حمله دستگیر شده و تحت بازجویی نیروهای امنیتی ونزوئلا قرار گرفتند.
مهرمهر3 هفته قبل
جابجایی آلودگی هوا با جریان‌های هوابرخی می‌گویند این آلودگی‌ها از تهران آمده و برخی می‌گویند خیر منشأ آلودگی‌ها در درون استان است درحالی‌که کارشناسان معتقد هستند هر دوی این موارد صحیح است. معرفی ۴۱ واحد صنعتی سمنان به‌عنوان صنایع آلاینده محیط‌زیستاز سوی دیگر برخی صنایع استان سمنان به دستور استانداری تا اطلاع ثانوی تعطیل شده‌اند. امیر عبدوس مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان سمنان در این خصوص گفت: ۳۵ واحد تصفیه دوم روغن، ریخته‌گری و ذوب در مناطق غربی استان به دلیل آلایندگی تا اطلاع ثانوی تعطیل شده‌اند. از سوی دیگر اگر بخواهیم با آلودگی هوا مقابله کنیم در گام اول باید بپذیریم که وجود دارد! که البته با رویه کنونی دولتمردان این امر کماکان با مشکل روبرو است چراکه فعلا همه‌چیز در استان سمنان تقصیر همسایه غربی و بادی است که آلودگی هوای تهران را به سمنان می‌آورد!
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
آنطور که خبرگزاری ایرنا نوشته، پرسپولیس روی ۲ بازیکنی که زمان کارلوس کی‌روش جایگاه ثابتی در تیم ملی داشتند، نظر داشته و مذاکرات جدی را هم برای جذب آنها انجام داده‌ است. مرتضی پورعلی گنجی و سعید عزت‌اللهی نیز نفراتی هستند که باشگاه روی اضافه شدن آنها در نیم فصل و یا ابتدای فصل آینده تاکید دارد. پورعلی‌گنجی اگر چه به رنگ قرمز علاقه دارد اما چند ماه قبل که بحث بازگشتش به فوتبال ایران مطرح شد، اعلام کرد که فعلا برنامه‌ای برای این کار ندارد. سعید عزت‌اللهی هم پیش از پرسپولیس مورد توجه استقلال قرار داشت که البته بازگشت او به لیگ برتر عملی نشد. حالا باید دید انصاری‌فرد می‌تواند با جذب این دو بازیکن ملی‌پوش، بیشتر از گذشته بین هواداران پرسپولیس محبوب شود یا نه.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، «حمید خادم» مدیرکل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی طی یادداشتی نوشت: امروز خبری توسط ایرنا با تیتر زیر منتشر شد: «یکه‌تازی آلودگی هوا و تماشای ۱۸ دستگاه متولی» که در آن با اشاره به قانون هوای پاک به نام سازمان انرژی اتمی به عنوان یکی از متولیان مربوطه اشاره شده است. از آنجا که ممکن است این خبر در ذهن مردم، نسبت به سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه انجام وظایف قانونی اش، ایجاد شبهه نماید توضیح این نکته را لازم میدانم که در قانون هوای پاک، ماده ۳۰، به همکاری سازمان انرژی اتمی به شرح ذیل اشاره شده است: ماده۳۰ سازمان (حفاظت محیط زیست) مکلف است با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به جلوگیری از انتشار خارج از حدود تعیین‌شده کلیه امواج رادیویی، الکترومغناطیسی، پرتوهای یون‌ساز و غیریون‌ساز اقدام و به‌منظور حصول اطمینان از عدم افزایش میزان و شدت امواج و پرتوهای یون‌ساز و غیر یون‌ساز از حدود تعیین‌شده در هوای آزاد، شبکه پایش مربوطه را راه‌اندازی کند. بر این اساس مسئولیت سازمان انرژی اتمی در زمینه پرتوهای یونساز و غیر یونساز … بوده که این سازمان بطور پیوسته به وظایف خود عمل نموده و می‌نماید و لذا بیان نام سازمان انرژی اتمی به عنوان یکی از متولیان آلودگی فعلی هوای تهران و کلانشهرها صحیح نمی‌باشد. البته یادآوری این نکته نیز به اصحاب محترم رسانه خالی از لطف نیست که سازمان انرژی اتمی ایران در حال حاضر با تولید ۱۰۰۰مگاوات برق پاک اتمی (نیروگاه اتمی بوشهر) و تحویل آن به شبکه برق کشور سالانه از تولید و انتشار ۷ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای آلوده و مضر به جو و هوای کشور جلوگیری می‌کند و تا سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۶ که دو نیروگاه اتمی واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر راه اندازی می‌شود مجموعا سالانه بیش از ۳۰۰۰مگاوات برق تحویل شبکه برق کشور می‌دهد و همچنین از انتشار ۲۱ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای به جو جلوگیری خواهد نمود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش «حمید خادم» مدیرکل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی طی یادداشتی نوشت: اخبار سیاسی - امروز خبری توسط ایرنا با تیتر زیر منتشر شد: «یکه‌تازی آلودگی هوا و تماشای ۱۸ دستگاه متولی» که در آن با اشاره به قانون هوای پاک به نام سازمان انرژی اتمی به عنوان یکی از متولیان مربوطه اشاره شده است. از آنجا که ممکن است این خبر در ذهن مردم، نسبت به سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه انجام وظایف قانونی اش، ایجاد شبهه نماید توضیح این نکته را لازم میدانم که در قانون هوای پاک، ماده ۳۰، به همکاری سازمان انرژی اتمی به شرح ذیل اشاره شده است: ماده۳۰ سازمان (حفاظت محیط زیست) مکلف است با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به جلوگیری از انتشار خارج از حدود تعیین‌شده کلیه امواج رادیویی، الکترومغناطیسی، پرتوهای یون‌ساز و غیریون‌ساز اقدام و به‌منظور حصول اطمینان از عدم افزایش میزان و شدت امواج و پرتوهای یون‌ساز و غیر یون‌ساز از حدود تعیین‌شده در هوای آزاد، شبکه پایش مربوطه را راه‌اندازی کند. بر این اساس مسئولیت سازمان انرژی اتمی در زمینه پرتوهای یونساز و غیر یونساز … بوده که این سازمان بطور پیوسته به وظایف خود عمل نموده و می‌نماید و لذا بیان نام سازمان انرژی اتمی به عنوان یکی از متولیان آلودگی فعلی هوای تهران و کلانشهرها صحیح نمی‌باشد. البته یادآوری این نکته نیز به اصحاب محترم رسانه خالی از لطف نیست که سازمان انرژی اتمی ایران در حال حاضر با تولید ۱۰۰۰مگاوات برق پاک اتمی (نیروگاه اتمی بوشهر) و تحویل آن به شبکه برق کشور سالانه از تولید و انتشار ۷ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای آلوده و مضر به جو و هوای کشور جلوگیری می‌کند و تا سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۶ که دو نیروگاه اتمی واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر راه اندازی می‌شود مجموعا سالانه بیش از ۳۰۰۰مگاوات برق تحویل شبکه برق کشور می‌دهد و همچنین از انتشار ۲۱ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای به جو جلوگیری خواهد نمود.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
رضا چلنگر می‌گوید برانکو ایوانکوویچ در تماس تلفنی با او تاکید کرد که هیچ تماس مستقیم یا غیر مستقیمی از سوی فدراسیون فوتبال با او گرفته نشده است. به گزارش «ورزش سه»، رضا چلنگر یکی از نزدیک‌ترین افراد به برانکو ایوانکوویچ محسوب می‌شود. مترجم سابق برانکو و مدیربرنامه فعلی او گفت: در تماس اول شکایت وار با آقای برانکو صحبت کردم که تصویری را در اینستاگرامت منتشر کردی که خبرنگاران را تحریک کرده. پرسیدم که صحبتی درباره تیم ملی نشد گفتند نه چیزی نبود، آقای سفیر هم گفتند مسئله با پرسپولیس را ختم به خیر کنم و من (برانکو) گفتم من جلو رفتم اما پالس مثبتی دریافت نکردم. من به صورت خصوصی سوال کردم که اگر یک درصد این اتفاق بیفتد، خودت دوست داری به تیم ملی بیایی؟ گفت بله چرا دوست نداشته باشم؟ اگر بیایم قرارداد سه ساله، البته اگر چنین پیشنهادی باشد، فعلا که تماسی گرفته نشده.

فیلم/ ابراز علاقه برانکو برای هدایت تیم ملی با قراردادی ۳ ساله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
او در گفتگو با برنامه شب‌های فوتبالی در خصوص شایعات پیرامون حضور این مربی در تیم ملی اظهار داشت: من حدودا سه ساعت پیش با ایشان چند دقیقه صحبت کردم و همینطور دیروز و پریروز. مترجم سابق برانکو و مدیربرنامه فعلی او گفت: در تماس اول شکایت وار با آقای برانکو صحبت کردم که تصویری را در اینستاگرامت منتشر کردی که خبرنگاران را تحریک کرده. گفت: ماجرای خاصی نیست، من رفتم زاگرب کارهایم را انجام بدهم و چون رابطه خوبی با سفرای ایران داشتم با ایشان هم دیدار کردم. پرسیدم که صحبتی درباره تیم ملی نشد گفتند نه چیزی نبود، آقای سفیر هم گفتند مسئله با پرسپولیس را ختم به خیر کنم و من (برانکو) گفتم من جلو رفتم اما پالس مثبتی دریافت نکردم. من به صورت خصوصی سوال کردم که اگر یک درصد این اتفاق بیفتد، خودت دوست داری به تیم ملی بیایی؟ گفت بله چرا دوست نداشته باشم؟ اگر بیایم قرارداد سه ساله، البته اگر چنین پیشنهادی باشد، فعلا که تماسی گرفته نشده.
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
پایگاه خبری فوتبالی- آیا انتخاب برانکو به عنوان جانشین مارک ویلموتس تصمیم درستی است؟ به گزارش فوتبالی، در شرایطی که طبق ادعای خبرگزاری دولت، فردا جلسه مسئولان فدراسیون با برانکو برای هدایت تیم ملی برگزار خواهد شد، روزنامه ایران‌ورزشی در سرمقاله امروزش از انتخاب مربی کروات به عنوان جانشین ویلموتس انتقاد کرده است. در بخشی از این مطلب آمده است: " پذیرش بازگشت برانکو برای جامعه فوتبال به این سادگی نخواهد بود. موضع‌گیری‌های سال‌های اخیر این مربی علیه تیم ملی از یادها نرفته و قطعا بخش بزرگی از هواداران نسبت به این انتخاب گارد می‌گیرند. در تمام روزهایی که او به عنوان سرمربی پرسپولیس علیه تیم ملی مصاحبه می‌کرد، این بحث مطرح بود که او به نیمکت تیم ملی چشم دوخته و حالا اگر فدراسیون سراغ او برود، این نظریه تأیید خواهد شد. با نشستن برانکو روی نیمکت تیم ملی، بازی‌های خانگی به مکانی برای تسویه حساب‌های قدیمی و حمله به این مربی تبدیل می‌شود. "
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
این روزنامه حامی ‌دولت نوشت: «سخنگوی محترم دولت و برخی مقامات اجرایی از تصمیم اخیر دولت در افزایش قیمت بنزین به‌عنوان فداکاری رئیس محترم ‌جمهور یاد کرده‌اند. قطعا واقعی کردن قیمت بنزین (و همین‌طور دیگر حامل‌های انرژی) تصمیمی ‌صحیح است که باید زودتر از اینها انجام می‌شد. پیش‌بینی واکنش شدید جامعه به افزایش قیمت بنزین کار دشواری نبود. تأثیر افزایش قیمت بنزین بر گرانی ارز از بین رفتحیدر مستخدمین‌حسینی، معاون اسبق بانک مرکزی در گفت‌وگو با فرارو با اشاره به اینکه تأثیر افزایش قیمت بنزین و اعتراضات اخیر در بازار ارز تخلیه شده است، گفت: با توجه به اینکه این اثرگذاری در کوتاه‌مدت بوده، قیمت ارز سه‌شنبه و چهارشنبه سیر کاهشی به خود گرفته و به نوعی سیر افزایش قیمت که از ابتدای هفته در پی افزایش قیمت بنزین در بازار ارز شروع شده بود، متوقف شد و روند معاملات به حالت عادی بازگشته است. گفتنی است، با وجود افزایش قیمت دلار در هفته‌ای که قیمت بنزین تغییر کرده بود - تا حدی که نرخ ارز از ۱۲ هزار تومان هم عبور کرد- کاهش قیمت ارز در روزهای پایانی هفته گذشته به کانال ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان نشان می‌دهد افزایش قیمت ارز به‌طور مصنوعی رخ داده و بر همین اساس، می‌توان گفت قیمت ارز تابع افزایش قیمت بنزین نبوده و تنها یک شوک کوتاه‌مدت اتفاق افتاده که آن هم ناشی از آشوب‌های برخی ‌اشرار بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سوپرگاف این رسانه‌ها نسبت دادن تصویب مسدود شدن شبکه‌های اجتماعی به مجلس خبرگان توسط خبرگزاری دولت است. در کانال خبرگزاری دولت در یکی از شبکه‌های اجتماعی آمده است: «اعضای کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان جلوگیری از فعالیت مجدد شبکه‌های خارجی در کشور را تصویب کردند». در حالی که ایرنا به نقل از حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی نوشته: «کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان قانون انسداد شبکه‌های اجتماعی خارجی را تصویب کرده» آیت‌الله خاتمی به این خبر واکنش جالبی نشان داد! سید احمد خاتمی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: سواد سیاسی و ‌اشراف به وظایف قانونی یکی از ضروریات رسانه‌داری است البته اگر این ‌اشتباه سهوا اتفاق افتاده باشد. وی با ‌اشاره به اینکه هر جایی که نامش مجلس باشد که قانون تصویب نمی‌کند، گفت: من به این خبرگزاری موضع و توصیه کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان را گفتم ولی خبر با عنوان «تصویب قانون» درج شده که آنقدر غلط‌بودن آن روشن است که نیاز به تکذیب یا توضیح ندارد.
فوتبالیفوتبالی2 ماه قبل
پایگاه خبری فوتبالی- بخش مهم گزارش خبرگزاری ایرنا درباره آینده نیمکت تیم ملی را برایتان انتخاب کردیم: گویا باید ماموریت ویلموتس در تیم ملی ایران را تمام شده بدانیم. در سوی مقابل اما تیم ملی می‌تواند به مسیر خود و جاده اصلی بازگردد. حدود سه ماه تا بازی بعدی تیم ملی فرصت باقیست و حالا فدراسیون روزهای پرخبری را پشت سر خواهد گذاشت. مربیانی که هم در دسترس باشند، هم سابقه بین‌المللی قابل اتکایی داشته باشند و هم شرایط حساس تیم ملی را درک کنند. سرمربی کرواتی که به تازگی از هدایت تیم الاهلی عربستان اخراج شده اما سابقه هدایت تیم ملی و رفتن به جام جهانی ۲۰۰۶ را دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
یونس عزتی که خبرگزاری دولت وی را به عنوان یک «شرور سابقه دار» معرفی کرده است، در درگیری‌های اخیر کرمانشاه کشته شد. خبرگزاری دولت نوشت: یک منبع آگاه اعلام کرد: یکی از افراد شرور و سابقه‌دار سه‌شنبه شب در درگیری با سربازان گمنام امام زمان (عج) در کرمانشاه به هلاکت رسید. ایرنا افزوده است: این فرد شرور که «یونس عزتی» نام دارد در درگیری‌ها و خسارت به اموال دولتی و خصوصی روزهای گذشته شهر کرمانشاه نقش زیادی داشته است. بعد از اعلام نرخ جدید بنزین جمعی از مردم کرمانشاه نسبت به این ماجرا اعتراض کردند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
عمده اعتراضات به گرانی بنزین به روایت خبرگزاری فارس در دسته‌های حدودا ۵۰ تا ۱۵۰ نفره انجام شده است. گزارش‌های خبرنگاران خبرگزاری دولت ایرنا حاکی از برگزاری تجمع‌های پراکنده در اعتراض به افزایش قیمت بنزین در برخی از نقاط کشور در شامگاه جمعه - ۲۴ آبان - است. با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد. در ادامه روایت خبرگزاری‌های از تجمع مردم در اعتراض به گرانی بنزین را می‌خوانیم: در ارومیه تجمع معترضان مسالمت آمیز و آرام بود. تعدادی از معترضین که در وسط خیابان جمع شده‌اند برای تهییج و همراهی مردمی که نظاره‌گر بودند الفاظ رکیک به کار بردند تا آنها مجبور شوند به جمع آنها بپیوندند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
اعتراض‌هایی پراکنده نسبت به اصلاح قیمت بنزین، در نخستین روز هفته، ‌ در برخی از خیابان‌های چند شهر مشاهده شد. امروز در شیراز، ‌ گرگان، ‌ خرم‌آباد، ‌ قم، ‌ ایلام و کرج، برخی رانندگان با خاموش کردن خودروهایشان و ایجاد ترافیک، ‌نارضایتی خود را نسبت به نرخ جدید بنزین اعلام کردند. در سنندج، ‌دورود و قزوین، مهدیشهر، ‌ گرمسار و شاهرود نیز اعتراض‌هایی انجام شده است. اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین پس از آن آغاز شد که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا، ‌ از بامداد جمعه ۲۴ آبان، هر لیتر بنزین سهمیه‌ای با قیمت یک هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین غیرسهمیه‌ای با قیمت سه هزار تومان عرضه خواهد شد. نخستین مرحله واریز وجه در قالب این طرح حداکثر تا ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد.
فراروفرارو2 ماه قبل
فرارو- بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران قیمت بنزین سهمیه بندی شده ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین غیر سهمیه‌ای ۳۰۰۰ هزار تومان شد. - قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان خواهد بود. ۳- از ساعت صفر روز ۲۴ سهمیه کامل ماه آبان سال ۱۳۹۸ همه خودرو‌ها به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز شده و سهمیه خودرو‌های شخصی به مدت شش ماه قابل ذخیره است. استفاده از سهمیه سوخت صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی میسر خواهد بود. ۴- کسانی که تاکنون به هر علت کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده‌اند، از ساعت اجرای طرح، سهمیه سوخت ایشان محفوظ است و از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشورهای جهان در رده سوم قرار دارد. از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه می‌کند. سخن می‌گوید که اولا) دولت قبلی، یک وزارتخانه را به وزیر زن سپرد (مرضیه وحید دستجردی؛ وزیر اسبق بهداشت) و ثانیا) ۸ سال دولت مرحوم هاشمی، ۸ سال دولت خاتمی و ۶ سال دولت تدبیر و امید، مدعیان اصلاحات صرفا شعار انتصاب وزیر زن را مطرح کردند! آمریکا اردیبهشت سال ۱۳۹۷ از برجام خارج شد و تحریم‌هایی را که طبق این توافق برداشته شده بود، بازگرداند. نکاتی که هیچ‌گاه با فرهنگ و آیین ایرانی - اسلامی همخوانی نداشته و تنها با ترجمه آثار نمایشی غربی برای مخاطب ایرانی اجرا می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: خبرگزاری ایرنا در گزارشی با عنوان «آیا موج جدیدی از پوپولیسم ایرانی در راه است؟» نوشت: «شاخصه پوپولیست‌ها دادن وعده‌های کلی به مردم است؛ وعده‌هایی عمدتا اقتصادی مانند ایجاد شغل و مسکن برای جوان‌ها. آنها در شعارهای خود بیشتر از مردم سخن می‌گویند و خواسته‌های مردم را در برنامه‌های خود می‌آورند. در واقع پوپولیسم می‌تواند به نام مردم ضربه‌های جبران‌ناپذیری به دموکراسی بزند، نهادهای دموکراتیک را تضعیف کند و به خواسته‌هایی میان اقشار جامعه دامن بزند که امکان تحقق آن وجود ندارد و در نهایت باعث عدم ثبات سیاسی شود.» خبرگزاری دولت نوشت: «بررسی‌ها نشان می‌دهد که اختلاف طبقاتی و توزیع نابرابر ثروت زمینه‌ساز شکل‌گیری دولت‌ها و حتی جنبش‌های اجتماعی پوپولیستی در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران بوده است. ایشان (ترامپ) به‌جای اینکه راجع‌به توافق صحبت کند همان شعارهایی که معمولا در انتخابات، رقبا برای همدیگر مطرح می‌کنند را مطرح کرد. معمولا انتخابات که تمام می‌شود این بحث‌ها هم تمام می‌شود اما آقای ترامپ همان بحث انتخاباتی خودش (شعارهایش) را ادامه داد!» جالب است خبرگزاری دولت در حالی از «پوپولیسم ایرانی و آثار و عوابقش» نوشته که گویا فراموش کرده دولتی که به «دولت وعده‌ها» معروف است و نتیجه سیاست‌هایش ایجاد اختلاف طبقاتی و توزیع نابرابر ثروت بوده، سیاهه بلندبالایی در پوپولیسم دارد!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
مدیرمسئول روزنامه اطلاعات در ادامه می‌گوید: «رئیس‌جمهور نباید مرتکب اشتباه شود و نباید سد راه کسانی شود که در حال حاضر با قدرت و قوت خدمات ارزشمندی را ارائه می‌دهند». این تنها دعایی نیست که با درک واقعیت‌های موجود، به روحانی تذکر می‌دهد که نسبت به قوه قضائیه مرتکب اشتباه نشود، بلکه دیگر حامی دولت نیز به مخالفت با سخنان امروز روحانی برمی‌خیزد. از ‎روحانی در این موقعیت انتظار می‌رود بجای نطق و تهدید به افشا، به اقدام عملی دست بزند. آیا افکار عمومی، لحن تند روحانی خطاب به دستگاه قضا را ناشی از برخورد این دستگاه با برادر خود نمی‌داند؟! دیگر نماینده‌ای که به اظهارات روحانی واکنش نشان می‌دهد حسینعلی شهریاری، نماینده زاهدان در مجلس است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سردار دکتر قالیباف در این گفت‌وگو درباره بدهی‌های شهرداری تهران و املاک نجومی و مبارزه با فساد هم حرف زد. اول: املاک نجومی یا تعاونی مسکن؟ رنجبران در این برنامه از آقای قالیباف درباره املاک نجومی پرسید و ایشان پاسخ داد: «به تعاونی‌های مسکن ما برچسب املاک نجومی زدند». در آن‌چه آقای قالیباف تحت عنوان «تعاونی مسکن» یاد می‌کند، یا کارشناس قیمت‌گذاری بهای غیرواقعی برای ملک تعیین می‌کرد و یا ملک با تخفیف قابل‌توجهی به فرد واگذار می‌شد. کاش آقای قالیباف از نقل قصه عیسی شریفی خودداری نمی‌کرد تا ما هم فرصت پیدا می‌کردیم قائم‌مقام شهردار اسبقمان را کمی بهتر بشناسیم. آقای قالیباف از شهرداری تهران یک باتلاق تحویل اصلاح‌طلبان داد و حالا بعد از دو سال، مدعی است که چرا کسی مثل ایشان کار نکرده است؟

بزرگ‌ترین ترس اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو چیست؟

8+
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل

بزرگ‌ترین ترس اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو چیست؟

8+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید