خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری صدا و سیما

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

رفیق خوشبخت ما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در توصیف خصوصیات سپهبد شهید قاسم سلیمانی: «اهل حزب و جناح و مانند اینها نبود، لکن بشدت انقلابی بود. انقلاب و انقلابیگری خط قرمز قطعی او بود؛ این را بعضی‌ها سعی نکنند کم‌رنگ کنند، این واقعیت او است؛ ذوب در انقلاب بود، انقلابیگری خط قرمز او بود. در این عوالم تقسیم به احزاب گوناگون و اسمهای مختلف و جناحهای مختلف و مانند اینها نبود اما در عالم انقلابیگری چرا، بشدت پایبند به انقلاب، پایبند به خط مبارک و نورانی امام راحل (رضوان الله علیه) بود.» ۱۳۹۸/۱۰/۱۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب، نماهنگ «رفیق خوشبخت ما» را منتشر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای ظریف از آمادگی ایران برای انتقال اجساد شهروندان اوکرینی و نیز مشارکت دادن متخصصان این کشور در تحقیقات جعبه سیاه خبر داد. وزیر امور خارجه اوکراین هم از اعلام سریع مسئولیت این سانحه و همکاری ایران در همه مراحل تشکر کرد.

انتشار کتابی با موضوع جهل تاریخی ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، اخیرا کتابی در آمریکا منتشر شد که در آن به رفتارهای ناشی از ناآگاهی‌های تاریخی و جغرافیایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پرداخته شده است. این کتاب در بردارنده مطالبی از ناآگاهی آمریکایی‌ها از اطلاعات تاریخی دیگر ملت‌ها و همچنین جهل خجالت آور از تاریخ خودشان است. در این کتاب از کودکان آمریکایی خواسته می‌شود مثل رئیس جمهور کشور، از تاریخ کشورشان بی خبر نباشند. نویسنده می‌افزاید, درباره پیامد جهل تاریخی, تبعاتی رسواتر از جهل ترامپ را نمی‌توان مشاهده کرد, ترامپ وعده داد آمریکا را به دوران طلایی اش باز می‌گرداند در حالی که از گذشته کشور خود هیچ اطلاعی ندارد. در این کتاب از کودکان آمریکایی خواسته می‌شود مثل رئیس جمهور کنونی کشور, به تاریخشان ناآگاه نباشند, زیرا جهل جامعه به تاریخ کشور, دموکراسی را از درون به مخاطره می‌افکند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این نمایشگاه حدود ۳۰۰ اثر هنری در شاخه‌های گوناگون هنر‌های تجسمی از کشور‌های ژاپن، چین، هند، نپال و تبت به نمایش گذاشته می‌شود. آثار به نمایش در آمده مجموعه درخشانی است که طی چندین دهه به همت جهانگیر کازرونی و فریال سلحشور، گردآوری شده است. صنایع دستی، مجسمه سازی، طراحی پارچه، نقاشی و خوشنویسی که برگرفته از فرهنگ و آیین شرق آسیاست مهمترین ویژگی آثار به نمایش گذاشته شده می‌باشد. علاقه‌مندان برای بازدید همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۸ به موزه هنر‌های دینی امام علی (ع) در خیابان ولیعصر (عج) خیابان اسفندیار مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۲۸ اسفند دایر است.

رونمایی از پرسپولیس یحیی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی ۱۵ بار مقابل پرسپولیس قرار گرفته است؛ ۷ برد، ۶ باخت و ۲ تساوی در کارنامه‌اش وجود دارد، اما این بار شرایط متفاوت است، طرفداران پرسپولیس از یحیی انتظار دارند که بتواند در جام حذفی و لیگ برتر پرسپولیس را قهرمان کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس به نقل از روزنامه لوسوآر، شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرده است: از ابتدای سال میلادی ۲۰۱۹ بیش از ۵/۴ میلیارد (پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون) حساب جعلی را حذف کرده که این میزان در سال میلادی ۲۰۱۸ حدود ۲/۱ میلیارد (دو میلیارد و یکصد میلیون) حساب بوده است. حذف این آکانت‌ها در راستای شفاف سازی این غول فعال در حوزه شبکه‌های اجتماعی و بهبود توان کشف و مسدود کردن حساب‌های تقلبی است. بخشی از این اقدامات همچنین با هدف جلب اعتماد استفاده کنندگان به ویژه رفع نگرانی آن‌ها نسبت به دولت‌هایی است که می‌کوشند به برخی اطلاعات موجود در این شبکه دسترسی پیدا کنند. فقط در آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی دولت این کشور بیش از ۵۰ هزار درخواست برای دسترسی به اطلاعات استفاده کنندگان فیس بوک به این شرکت ارسال کرده است که این میزان نسبت به سال میلادی قبل آن ۲۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. علاوه بر دولت آمریکا بیش از ۱۲۸ هزار درخواست دیگر از دولت‌های دیگر، تسلیم این شرکت شده است که در صدر این کشور‌ها هند، انگلیس، آلمان و فرانسه هستند که به ترتیب بالاترین درخواست‌ها را برای دسترسی به اطلاعات شخصی افراد خواسته‌اند.

برگزاری مراسم گرامیداشت شهادت سرداران شهید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مراسم گرامیداشت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندسعراقی با حضور ابراهیم السراجی رئیس این جمعیت در بغداد برگزار کرد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بغداد،
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، وزارت دادگستری انگلیس اعلام کرد شمار افرادی که به علت همراه داشتن چاقو، هشدار قانونی دریافت کرده یا محکوم شده‌اند، به بالاترین میزان رسیده است. براساس گزارش وزارت دادگستری انگلیس، در دوازده ماه منتهی به سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی، ۱۴ هزار و ۱۳۵ مورد چاقوکشی در انگلیس روی داد که بالاترین میزان از زمان ثبت این گونه گزارش‌ها در سال ۲۰۰۷ میلادی است. همچنین اگر شمار جرایم به همراه داشتن دیگر سلاح‌ها نیز افزوده شود، حدود ۲۲ هزار و سیصد مورد جرم در انگلیس روی داده که بیش‌ترین تعداد از سال ۲۰۰۹ میلادی است. این هفته بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس وعده داد کمیته جدیدی در هیات دولت تشکیل دهد تا با فرهنگ چاقوکشی در این کشور مبارزه شود. اداره ملی آمار انگلیس نیز در ماه اکتبر گذشته گزارش داد شمار گزارش‌های رسمی پلیس این کشور درباره استفاده از چاقو و دیگر آلات برنده در جرایم، در مقایسه با پارسال با ۷ درصد افزایش، در مدت دوازده ماه به بیش از ۴۴ هزار مورد رسید. به گزارش وزارت دادگستری انگلیس، در ۷۱ درصد از چاقوکشی‌ها، مجرمان نخستین بار، دست به چاقو و قمه برده‌اند. این وزارتخانه اعلام کرد: اکنون برای چاقوکشی، مجرمان بلافاصله به زندان اعزام می‌شوند و مدت زندانی شدن نیز رو به افزایش است. وزارت دادگستری انگلیس اعلام کرد: در حالی که در سال ۲۰۰۹ میلادی، ۲۳ درصد از چاقوکشان روانه زندان می‌شدند، پارسال ۳۸ درصد از مجرمان چاقوکش، روانه زندان شدند و متوسط زمان حبس برای چاقوکشی نیز از ۶ ماه به ۸ ماه افزایش یافته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ازپاریس؛ «ژان ایو لودریان» قرار است در سفر دو روزه خود به عربستان به طور ویژه با همتایان خود «فیصل الفرحان» و «عادل الجبیر» دیدار و گفتگو کند. آنطور که لودریان گفته است رایزنی درباره مسائل منطقه‌ای، روابط دو جانبه و اجلاس گروه بیست محور مذاکرات وزیر خارجه فرانسه با مقامات سعودی است.

روسیه و سوریه خواستار خروج نظامیان آمریکایی از غرب آسیا شدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
روسیه و سوریه در بیانیه‌ای مشترک، ضمن محکوم کردن افزایش نیروهای آمریکایی در غرب آسیا، خروج این نیروها از منطقه را خواستار شدندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، روسیه و سوریه در بیانیه مشترکی، اقدام آمریکا به افزایش نظامیانش را در غرب آسیا محکوم کردند. در این بیانیه که از طرف قرارگاه‌های هماهنگی مشترک دو کشور منتشر شد، آمده است: واشنگتن بر اساس وعده‌ای که داده بود، به جای آنکه یگان‌های نظامی اش را از منطقه خارج کند در پی آن است که با افزایش آمار‌های نظامیانش در منطقه، تنش را افزایش دهد، در شرایطی که با خروج نیروهایش می‌تواند، در پایان دادن تنش در منطقه سهیم باشد. این بیانیه می‌افزاید افزایش تنش که نتیجه ماجراجویی آمریکا در عملیات ترور (سپهبد) شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران است، به چالشی دیگر در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشور تبدیل شده است.

در آستانه پرواز سیمرغ سی و هشتم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​امسال سینمای رسانه‌ها در ۴ نوبت، فیلم‌های جشنواره را به نمایش می‌گذارند. نخستین نوبت به «سه کام حبس» رسید و «شنای پروانه» آخرین فیلم داستانی است که در جشنواره به نمایش درمی آید. مستند‌ها و فیلم‌های کوتاه هم آخرین نوبت‌ها را به خود اختصاص دادند. اعضای هیئت انتخاب، تنوع را ویژگی این دوره جشنواره می‌دانند. امسال جشنواره آیین گشایش ندارد و قرار است هزینه آن برای کمک به هموطنان سیل زده در سیستان و بلوچستان صرف شود.

وعده دیدار ما؛ فردا نماز جمعه تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ فردا همه برای برپایی یک نماز باشکوه به امامت رهبر معظم انقلاب می‌آیند. آقای پیش نمازی، رئیس ستاد نماز جمعه تهران با اشاره به خیل جمعیت توصیه کرد که زیرانداز و مهر فراموش نشود. سردار رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ تمام تمیهدات لازم برای نمازگزاران را از امروز بررسی و پیش بینی کرد. همه خطوط متروی تهران هم از ساعات اولیه صبح فردا در خدمت شهروندان هستند. این نماز جمعه، ۲۴۵ امین نماز جمعه‌ای است که به امامت رهبر معظم انقلاب و حضور میلیونی مردم برگزار خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رئیس ستاد نماز جمعه تهران: نمازگزاران فردا یک ساعت زودتر از موعد هفته‌های گذشته به مصلی تهران بیایند و برای سهولت در رفت و آمد از درب‌های شمالی تردد نمایند. قسمت همکف شبستان به اقامه نماز توسط آقایان و قسمت بالکن به خواهران اختصاص داده شده است. رئیس ستاد نماز جمعه تهران گفت: بهتر است مردم تا آنجایی که می‌توانند از سرویس حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس که تمهیدات لازم را هم در نظر گرفته‌اند استفاده نمایند. همچنین بهتر است برای ورود از ایستگاه مترو شمالی مصلی یعنی بزرگراه شهید سلیمانی استفاده نمایند. آقای پیش نمازی افزود: با توجه به جمعیت زیاد و استقبال بی‌نظیر مردم توصیه می‌کنم که نمازگزاران با خودشان زیرانداز و مهر بیاورند.

:: نیویورک - استیضاح رئیس جمهور آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک؛ مجلس نمایندگان آمریکا توانست پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را تکمیل کند و به مجلس سنا بفرستد.

ماجرای استیضاح ترامپ در سنا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک؛ مجلس نمایندگان آمریکا توانست پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را تکمیل کند و به مجلس سنا بفرستد. برای اینکه ترامپ دیگر رئیس جمهور نباشد و برکنار شود باید دو سوم سناتور‌ها به عزل او رای دهند که بعید است چنین شود، ولی تا همینجا، مهر استیضاح می‌تواند بر آینده او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تاثیر گذارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آیت الله خاتمی تاکید کرد: خوشبختانه همه یکصدا هستند که نیرو‌های مسلح ما بازوان پرتوان ملتند و نباید به هر بهانه‌ای این بازوان پرتوان را آسیب زد که این دقیقا خواست امریکاست. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: نکته مهم مطرح در جلسه امروز این بود که حادثه سقوط هواپیما همه ما را داغدار کرد و از این که عزیزانمان این چنین آسیب دیدند سوختیم، اما این حادثه نباید نشاط ملت را کور کند. آیت الله خاتمی افزود:، اما این را هم باید توجه داشت که نباید با این حادثه، به سرمایه‌های نظام اسلامی آسیب زد. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین فضای جلسه امروز هیأت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی این مجلس را آکنده از تکریم سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دانست. آیت الله خاتمی افزود: نکته دیگری که در جلسه امروز، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزیر اطلاعات بر آن تاکید کردند لزوم حفظ اقتدار نظام اسلامی است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد شریعتمداری در سومین همایش حکمرانی و سیاست گذاری عمومی در مرکز همایش‌های بین المللی صدا وسیما، با اشاره به ابعاد و اثرات منفی فقر در جامعه، گفت: فقر ابعاد مختلفی دارد و می‌توان به ارتباط آن با امید، امنیت اجتماعی، ریشه‌های فقر و ارتباط آن با توسعه اشاره کرد. وی با بیان اینکه برای ریشه کنی فقر باید گفتمان عمومی ایجاد کرد و در جامعه علمی به طور دقیق به آن توجه شود، گفت: امیدوارم همایش‌های بعدی ما نه فقر بلکه توسعه و افزایش رفاه عمومی باشد و دیگر فقیر نداشته باشیم. شریعتمداری فقر را به همانند رطوبت پای دیوار نظام‌های سیاسی دانست و گفت: همانگونه که رطوبت اندک اندک می‌تواند بنیان ساختمان را سست کند فقر نیز در هر نظامی سیاسی می‌تواند ریشه‌های آن را سست کند و ما که نظام اسلامی هستیم باید بیش از گذشته مراقب این پدیده باشیم. وی با تاکید بر اینکه باید برای فقر چاره اندیشی کرد و ابتدا موضوع فقر را باور کرد، افزود: تا وقتی که به موضوع فقر نگاه لوکس داشته باشیم و فقط به گرفتن عکس یادگاری با فقرا بسنده کنیم نمی‌توان گفت که کار درستی انجام گرفته است و باید در این خصوص گفتمان اجتماعی شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو روش سنتی مقابله با فقر اشاره کرد و گفت: برخی معتقدند حل فقر از راه توسعه اقتصادی است و برخی نیز برخورد با فقر را در سیاست‌های توزیعی می‌دانند. وی توجه به شفافیت و مقابله با فساد را به طوری که مردم آن را باور کنند جدی برشمرد و گفت: بدون جلب اعتماد قشر متوسط و فرودست حل این مسائل به راحتی ممکن نخواهد بود. شریعتمداری ادامه داد: طبق آمار‌ها ۶۰ درصد مردم نحوه استفاده از تسهیلات بانکی را نمی‌دانند و از ۲۵ میلیون خانوار، کمتر از ۱۰۰ هزار خانوار از تسهیلات بالای ۱۰۰ میلیون با خبر هستند که جای توجه است. وی با بیان اینکه در استان‌های شرقی و در دامنه‌های زاگرس با بیکاری مزمن روبرو هستیم به طوری که روند بیکاری در این استان‌ها نهادینه شده است، گفت: متاسفانه این استان‌ها درحالی گرفتار فقر و بیکاری هستند که میزان تورم نیز در آنجا بیش از سایر مناطق است. وزیر تعاون با تاکید بر اینکه اگر ریشه‌های اصلی فقر را در جامعه جستجو نکنیم دچار مشکل می‌شویم، افزود: ایجاد شفافیت کمک بسیاری به توسعه می‌کند. وی با اشاره به ارائه هزینه کمک معیشتی به مردم، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد مردم تهران که بیشترین بهره را از یارانه سوخت برده‌اند کمترین دریافتی را از این کمک داشته‌اند و در عوض استان‌های مثل کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان بیشترین دریافتی را از یارانه داشته‌اند به طوری که در تهران ۳/۷ دهم از هر ۱۰ نفر و در استان تهران ۵/۷ دهم یارانه دریافت کرده‌اند واین تعداد در استان سیستان و بلوچستان ۹ نفر از ۱۰ نفر است. شریعتمداری با بیان اینکه در بحث دریافت کمک هزینه ممکن است ۱۰ درصد خطا نیز رخ داده شود، افزود: درآمد سرانه در ایران شبیه حرف U است که یک طرف آن افراد با درآمد‌های نجومی و در طرفی دیگر افرادی با در آمد‌های پایین و چهره خشن فقر وجود دارند و درمیان این دو نیز افراد متوسط جامعه وجود دارند. وی تاکید کرد: برگزاری این گونه همایش‌ها و فعالیت‌های پژوهشی باید کاربردی باشد و برای حل مشکلات توسعه و راهکار وجود داشته باشد در این صورت ما از پایان نامه‌ها و اقدامات پژوهشی حمایت می‌کنیم. شریعتمداری مسیر ایجاد اعتماد عمومی، ایجاد شفافیت، استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی را مهم برشمرد و گفت: موضوع فقر باید به گفتمان عمومی تبدیل شود و همه کمک کنیم تا این موضوع مرتفع شود و دولت به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند. وی توجه به موضوع اشتغال و توسعه اشتغال حمایت از تولیدات کنندگان و محصولات تولید را از دیگر ضرورت‌های مقابله با فقر برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با تلاش همه مسئولین و همچنین مردم و کارشناسان معضل حل شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بر اساس این گزارش، یک نظامی آمریکایی می‌گوید: ساعت ۱۱ شب بود که اولین آژیر به صدا در آمد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، نشریه بیلد آلمان شرح حال سربازان آمریکایی را در پایگاه عین الاسد عراق هنگام اصابت موشک‌های ایران به این پایگاه تشریح کرده است. بر اساس این گزارش، یک نظامی آمریکایی می‌گوید: ساعت ۱۱ شب بود که اولین آژیر به صدا در آمد. نظامی آمریکایی: ترس از مرگ، بر من مسلط شده بودموشک‌های بالستیک ایران در مسیر پایگاه هوایی آمریکا در عین الاسد عراق. بیلد می‌نویسد: وابستگان نظامی آمریکایی در رسانه‌های آمریکا گزارش می‌دهند که چگونه حملات ایران را در هفته گذشته تجربه کردند و چگونه از ترس مرگ، رنج می‌بردند. ده موشک در چهار موج حملات به قسمت‌های پایگاه عین الاسد اصابت کرد.

:: غزه- تجاوز اشغالگران به نوار غزه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، در این نشست که به ریاست وزیر خارجه کانادا برگزار شده، قرار است بررسی حقوقی ماجرا و چگونگی دریافت غرامت از ایران مطرح شود. رسانه‌های کانادایی اعلام کرده‌اند در حادثه شلیک اشتباهی موشک به هواپیمای مسافربری اوکراین، ۱۷۶ نفر، از جمله ۸۲ ایرانی و ۵۷ کانادایی جان باختند. رسانه‌های انگلیس گزارش دادند: همچنین در نشست امروز در لندن، کارشناسانی از کشور هلند حضور دارند که در ۵ سال گذشته، حادثه شلیک موشک به سمت هواپیمای مالزیایی بر فراز اوکراین را بررسی کرده‌اند که گفته می‌شود روسیه مسوول سرنگون کردن آن هواپیما بوده است. رسانه‌های کانادا اعلام کردند، ۸۹ نفر از قربانیان هواپیمای اوکراینی، به گونه‌ای با کانادا ارتباط داشته‌اند و بسیاری از آنان، دانشجویان و استادانی بودند که پس از تعطیلات سال نو میلادی از ایران باز می‌گشتند. رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند از آنجایی که هواپیمای اوکراینی در ایران ساقط شد، ایران تحقیقات خود را در این باره آغاز کرده است، اما دیگر دولت‌هایی که مسافرانی در آن پرواز داشته‌اند نیز مسوولند تحقیقات خود را صورت دهند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، سقوط هواپیمای شخصی در نزدیکی برلین آلمان، جان دو نفر را گرفت. این هواپیمای شخصی با دو سرنشین خود هنگام فرود در باند فرودگاهی در منطقه اشتراوس برگ در ایالت براندنبورگ آلمان سقوط کرد و دچار آتش سوزی شد. علت این حادثه در دست بررسی است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد به نقل از شبکه خبری «جیو نیوز»؛ پرویز مشرف رئیس جمهور و فرمانده سابق ارتش پاکستان در آخرین تلاش‌ها برای رهایی از حکم اعدام، دادخواستی را برای بررسی این حکم، به دیوان عالی پاکستان ارائه کرد. منابع خبری افزودند: درست چند روز پس از آنکه دادگاه لاهور، حکم دادگاه ویژه در پرونده خیانت پرویز مشرف را «غیرقانونی» اعلام کرد، «سلمان صفدر» وکیل پرویز مشرف بررسی این پرونده در دیوان عالی پاکستان را خواستار شد. در این دادخواست آمده است: غیبت رئیس جمهور سابق پاکستان در جریان بررسی اتهام‌های وارده علیه وی در دادگاه ویژه عمدی نبوده است. در این دادخواست تاکید شد: پرویز مشرف برای درمان بیماری مجوز خروج از کشور دریافت کرده است، در نتیجه عدم حضور وی در دادگاه به دلیل ملاحظات پزشکی، رویکردی قانونی است. مشرف که تا سال ۲۰۰۸ رئیس جمهور پاکستان بود در روز هفدهم دسامبر (۲۶ آذر)، به جرم قانون‌شکنی سنگین و خیانت بزرگ توسط دادگاه ویژه به اعدام محکوم شده است. گفتنی است دادگاه ویژه به دنبال عدم حضور پرویز مشرف در دادگاه جهت ارائه دفاعیه، این حکم را یک طرفه صادر کرده بود. این در حالی است که دادگاه لاهور پاکستان روز دوشنبه ۲۳ دیماه ضمن بررسی دادخواست بازبینی حکم اعدام پرویز مشرف، تشکیل دادگاه ویژه در اسلام آباد جهت بررسی اتهامات وارده علیه «پرویز مشرف» را غیر آئینی و حکم این دادگاه مبنی بر اعدام مشرف را غیرقانونی اعلام کرد. پرویز مشرف در حال حاضر به‌دلیل بیماری در کشور امارات زندگی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دیدار نهایی لیگ برتر والیبال جوانان کشور امروز میان تیم‌های سایپا تهران و پیکان تهران (رقبای سنتی در والیبال) برگزار شد و در پایان نارنجی پوشان به پیروزی دست پیدا کردند. در این بازی بلندقامتان سایپا در ۳ ست متوالی مقتدرانه پیکانی‌ها را مغلوب کردند. سرو قامتان سایپا توانستند در ۶ مسابقه دور دوم این مسابقات، با رکورد ۱۸ ست پیروز و تنها یک ست شکست به یک آمار بی نظیر در والیبال ایران دست پیدا کنند. جوانان سایپا با پیروزی در فینال این رقابت‌ها که دربی خودروسازان هم بود قهرمان این دوره از رقابت‌ها شدند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معرفی مختصر از میشوستین: میخائیل ولادیمیرویچ میشوستین، متاهل، دارای سه فرزند پسر. وی بین سال‌های ۱۹۹۲ - ۱۹۹۵ مدیر آزمایش آزمایشگاه باشگاه بین المللی کامپیوتر و در سال‌های ۱۹۹۵-۱۹۹۶ معاون مدیر کل باشگاه بین المللی کامپیوتر، رئیس هیئت مدیره باشگاه بین المللی کامپیوتر بود و در سال ۱۹۹۸ به عنوان معاون رئیس سازمان امور مالیاتی ایالتی روسیه منصوب شد. ولادیمیرویچ میشوستین همچنین از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ معاون وزیر فدراسیون روسیه در امور مالیاتی و عوارضی، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶، ریاست آژانس فدرال ثبت و ممیزی املاک مزروعی و غیرمنقول را بر عهده داشت و در سال ۲۰۰۸، رئیس آژانس فدرال مدیریت مناطق ویژه اقتصادی بود. در سال ۲۰۰۸، به طور داوطلبانه از خدمات کشوری استعفا داد و امور تجارت و سرمایه گذاری مشغول شد. نامزد جدید نخست وزیری روسیه در ۶ آوریل ۲۰۱۰ به عنوان رئیس خدمات مالیاتی فدرال منصوب شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، یحیی گل محمدی، در حاشیه تمرین تیم پرسپولیس گفت: خوشحالم که بعد از هفت سال به تیم محبوبم برگشتم و خوشبختانه همه بازیکنان آمادگی خوبی را دارند و با حمایت هواداران تلاش خواهیم کرد که کار‌های بزرگی انجام دهیم. وی ادامه داد: اگر شهرخودرو رضایت نمی‌داد من الان اینجا نبودم پس آمدن من به پرسپولیس یک توافق برد- برد بود که هر دو طرف منفعتش را بردند. گل محمدی گفت: در این انتقال چیزی که مهم بود این بود که در دو روز توافق انجام شد و من به پرسپولیس آمدم، خوشبختانه ما بازیکنانی داریم که قهرمانی را تجربه کردند و از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی است و در جلسه‌ای با بازیکنان داشتم متوجه انگیزه بالای آنان شدم. وی در مورد این که مشکلات مالی در ادامه راه شما را اذیت خواهد کرد یا خیر؟ افزود: مطالبه اصلی من بحث پرداختی به بازیکنان است و امیدوارم که به جایی نرسیم که مشکلات مالی باعث بی انگیزگی بازیکنان شود. وی افزود: البته مدیریت باشگاه تمام تلاشش را انجام می‌دهد که ما دچار مشکلات مالی نشویم. سرمربی تیم پرسپولیس درباره جذب بازیکنان جدید باشگاه هم گفت: کار استوکس هنوز تمام نشده است و مسئولان باشگاه در حال مذاکره هستند، اما درباره اوساگونا باشگاه مشورتی با من انجام داد و من هم بدم نیامد که این بازیکن پرسپولیسی شود و معتقدم که می‌تواند بازیکن تاثیر گذاری شود. گل محمدی در پایان صحبت هایش و در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره شهرآورد پایتخت هم گفت: مطمئنا شهرآورد مهم است، اما در حال حاضر تمام تمرکز ما روی بازی با تراکتور و نفت آبادان است و بعد از آن می‌توانم در مورد شهرآورد هم صحبت کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای علی فریدونی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: جایزه فیروزه، مفهومی عام را جستجو می‌کند و نشان می‌دهد که فعالیت‌های معاونت فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فقط در حوزه کتاب و مطبوعات تعریف نمی‌شود. وی افزود: این جایزه دو رکن اساسی «تولید» و «مصرف» را دنبال می‌کند. آقای فریدونی گفت: این جایزه در حوزه تولید، بخش‌های مختلفی از جمله نوشت افزار، اسباب بازی، هدیه‌های فرهنگی و کسب و کار‌های نوپا را شامل می‌شود. مدیر کل مجامع و تشکل‌های فرهنگی افزود: در حوزه مصرف هم باید با در نظر گرفتن نیاز‌های روحی و اجتماعی مصرف کنندگان، آن‌ها را به انتخاب کالا‌های فرهنگی تشویق کرد. دیروز داوری‌های جایزه فیروزه آغاز شد و نتایج آن هفته آینده اعلام می‌شود.

:: کابل- تاکید مردم افغان برخروج آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، افزایش نا امنی، کشتار ده‌ها هزار غیرنظامی، تاراج منابع زیرزمینی، گسترش کشت و تولید مواد مخدر و نیز ترویج فساد مالی از مهمترین پیامد‌های حضور آمریکا در افغانستان است. مردم افغانستان با اشاره به پیامد‌های شوم حضور آمریکا در دو دهه اخیر، خواستار خروج بی قید و شرط آمریکایی‌ها از کشورشان هستند. ازسال دوهزارویک میلادی تاکنون صد‌ها هزار نظامی آمریکایی درافغانستان حضور یافته و به کشورشان بازگشته‌اند، کارشناسان افغان نیز معتقدند: تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان در دو دهه اخیر هیچ وقت مشخص نبوده چرا که هیچ نظارتی بر رفت و آمد این نیرو‌ها وجود نداشته است. آمریکا نیز پس از حدود دو دهه حضور نظامی در افغانستان اکنون در باتلاق این کشور گیر افتاده و به دنبال رهایی از این باتلاق است، به همین دلیل دور تازه‌ای از مذاکرات خود را با طالبان در قطر ازسرگرفته است، اما طالبان نیز به چیزی جز خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان راضی نیست.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، کمیسیون انتخابات پاکستان عضویت ۳۱۸ نفر از مقامات دولتی پاکستان از جمله چند وزیر کابینه دولت این کشور را به حالت تعلیق در آورد. به گزارش پایگاه خبری «اکسپرس نیوز»، کمیسیون انتخابات پاکستان امروز عضویت ۳۱۸ نفر از مقامات دولتی این کشور ازجمله تعدادی از نمایندگان مجالس سنا، ملی و ایالتی و برخی از وزرای کابینه دولت حزب تحریک انصاف را به حالت تعلیق درآورد. منابع خبری افزودند: این اقدام کمیسیون انتخابات پاکستان به دلیل عدم فراهم سازی جزئیات مربوط به دارایی‌های شخصی این افراد صورت گرفته است. عضویت وزرای علوم و فناوری، دادگستری، امور مذهبی، تغییرات اقلیمی و وزیر مسکن و کار پاکستان نیز توسط کمیسیون انتخابات پاکستان به حالت تعلیق در آمده است. براساس قانون پاکستان نمایندگان مجالس سنا، ملی و ایالتی پاکستان موظفند هر سال تا ماه سپتامبر جزئیات دارایی‌های شخصی خود را به کمیسیون انتخابات ارائه کنند.

مانور ارتش مصر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از العربیه، ارتش مصر در مانور قادر ۲۰۲۰، جدیدترین سلاح‌ها و قدرت مرزی نیرو‌های زمینی، هوایی و دریایی خود را به نمایش گذاشت. این مانور همزمان با اقدام عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در افتتاح پایگاه نظامی «برنیس» در ساحل دریای سرخ، برگزار شد. پایگاه برنیس یکی از بزرگترین پایگاه‌های نظامی در خاورمیانه (غرب آسیا) و همچنین شامل یک پایگاه دریایی است. احمد عثمان خبرنگار شبکه العربیه گفت: نیروی هوایی مصر با جنگنده‌های اف ۱۶ آمریکا، میگ ۲۹ روسیه و رافال فرانسه در این مانور‌ها شرکت کردند. السیسی از عملکرد نیرو‌های مسلح مصر و آمادگی دائم آن‌ها برای عمل کردن به وظایف شان در دفاع از کشور تمجید کرد.

به انتهای لیست رسیدید