خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
این گزارش افزود: با این حال انگلیس از سوی دیگر تلاش می‌کند ایران را به توافق هسته‌ای ایران و ۴+۱ بازگرداند با وجود اینکه آمریکا متحد این کشور از این توافق خارج شده است. او در ماه سپتامبر نیز گفته بود که زمان حرکت به سمت یک توافق جدید با ایران است. با پیروزی بوریس جانسون در انتخابات پارلمانی اخیر انگلیس، لندن در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. از ماهها قبل ترامپ با تشویق لندن برای خروج هرچه سریعتر از اتحادیه اروپا به دنبال حصول یک توافق تجاری با انگلیس در دوران پسا برگزیت است. برخی تحلیلگران میگویند که بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، مواضع لندن بیشتر از قبل به سمت واشنگتن متمایل خواهد شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه ایرلند اعلام کرده که اتحادیه اروپا عجله‌ای برای گفتگو با انگلیس نداشته و مذاکرات بروکسل و لندن در خصوص شرایط پسا برگزیت در زمان مناسب انجام می‌شود. پارلمان انگلیس روز جمعه ۲۹ آذر با اکثریت آرا از طرح مورد نظر «بوریس جانسون»، نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا حمایت کرد. این طرح با اکثریت قابل توجهی به تصویب پارلمان رسید و قرار است تا ۳۱ ژانویه انگلیس را از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا جدا کند و به تغییرات بنیادین در سیاست خارجی و تجاری انگلیس منجر شود. تصویب این طرح با ۳۵۸ رأی موافق در مقابل ۲۳۴ رأی مخالف نشان از حمایت قابل توجه نمایندگان پارلمان انگلیس از طرح نخست وزیر برای اجرای برگزیت است. برگزیت یا «طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا» پس از همه پرسی ژانویه ۲۰۱۶ کلید خورد که در آن اکثریت شهروندان انگلیسی رأی به خروج از اتحادیه اروپا دادند، اما این طرح تا به امروز به دلیل اختلافات داخلی و عدم تصویب طرح‌های پیشین برای خروج از اتحادیه اروپا از سوی نمایندگان پارلمان انگلیس به بن بست رسیده بود و سرانجام بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با برگزاری انتخابات زودهنگام و با کسب اکثریت قابل توجهی از آرای موافقان برگزیت، نه تنها موقعیت خود را تحکیم بخشید، بلکه حمایت قابل توجهی برای تصویب طرح مورد نظرش برای اجرای برگزیت به دست آورد که سرانجام نیز این طرح در نخستین جلسه دور جدید پارلمان انگلیس پس از نشست افتتاحیه به تصویب رسید.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
نیکولا استورجن، رهبر حزب ملی اسکاتلند، قول داده است برای جدایی این منطقه از بریتانیا، اقدام کند. در انتخابات عمومی بریتانیا در ماه گذشته، حزب ملی اسکاتلند، همان گونه که انتظار می‌رفت با ۱۳ کرسی جدید، ۴۸ کرسی از ۵۹ کرسی اسکاتلند را به دست آورد. نیکولا استورجن، رهبر حزب ملی اسکاتلند پس از این پیروزی درخشان، بر خواست حزبش مبنی بر برگزاری همه پرسی برای جدایی اسکاتلند از بریتانیا و پیوستن به اتحادیه اروپا تاکید کرد. حزب ملی اسکاتلند، استقلال اسکاتلند را خواستار است و در سال ۱۳۹۳، نخستین همه پرسی در این باره را برگزار کرده است. در همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت، ۵۱٫۹ درصد مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا و ۴۸٫۱ درصد آن‌ها به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
آنچه در این میان مهم به نظر می‌رسد، مذاکره لندن با اروپا برای رسیدن به توافق معین با سازوکار سیاسی، امنیتی و اقتصادی خواهد بود. در این میان مساله‌ای که مهم است بحث جایگاه مجلس اعیان (مجلس لردها) در مورد برگزیت خواهد بود. معمولا مصوبه‌های مجلس عوام پس از تصویب به مجلس لردها فرستاده می‌شود و بسیاری معتقدند که احتمال دارد مجلس لردها مصوبه را برگشت بزند؛ اما بر اساس سوابق موجود، اصولا هر چیزی که توسط مجلس عوام تایید می‌شود با مخالفت مجلس لردها رو‌به‌رو نخواهد شد. مهمترین موضوع پس از رای‌گیری روز پنجشنبه مجلس عوام، بحث توافق جامع بریتانیا با اتحادیه اروپا است. به هر ترتیب اجرای برگزیت تایید شده، ولی مسیر بوریس جانسون به عنوان مجری این طرح نه تنها هموار نیست بلکه موانع بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، پارلمان انگلیس عصر پنجشنبه به وقت محلی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) در تاریخ ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) رأی مثبت داد. لایحه مربوط به تاریخ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، در رأی‌گیری میان نمایندگان مجلس عوام توانست با ۳۳۰ رأی موافق و ۲۳۱ رأی مخالف، به قانون تبدیل شود. با گذشت بیش از سه سال از اجرای همه‌پرسی برگزیت و رأی مثبت مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، دولت «ترزا می» نخست‌وزیر سابق انگلیس نتوانست آن را عملی کند. پارلمان انگلیس بارها اجرای برگزیت را به تأخیر انداخت تا از برخی مشکلات احتمالی بعد از خروج نظیر ایجاد مرز فیزیکی بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند جلوگیری شود. اما مقامات اتحادیه اروپا این زمان را ناکافی می‌دانند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پارلمان انگلیس عصر پنجشنبه به وقت محلی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) در تاریخ ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) رأی مثبت داد. لایحه مربوط به تاریخ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، در رأی‌گیری میان نمایندگان مجلس عوام توانست با ۳۳۰ رأی موافق و ۲۳۱ رأی مخالف، به قانون تبدیل شود. پارلمان انگلیس بارها اجرای برگزیت را به تأخیر انداخت تا از برخی مشکلات احتمالی بعد از خروج نظیر ایجاد مرز فیزیکی بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند جلوگیری شود. جانسون پس از دریافت اکثریت پارلمان موفق شد ۲۹ آذر در اولین رأی‌گیری پارلمان جدید، توافق برگزیت را با رأی بالایی تصویب کند. اما مقامات اتحادیه اروپا این زمان را ناکافی می‌دانند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
پیش بینی می‌شود که نخست‌وزیر بریتانیا امروز- سه شنبه- در تلاش برای خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا تا پایان ماه جاری میلادی، لایحه اصلی را به پارلمان ارائه کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان، پیش‌بینی می‌شود که «بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا امروز- سه شنبه- در تلاش برای خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا تا پایان ماه جاری میلادی لایحه اصلی را به پارلمان ارائه کند. جانسون قصد دارد پیش نویس قانون توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به منظور بررسی دقیق به مجلس عوام، اتاق اصلی پارلمان ارائه کند. این در حالی است که بیش از سه سال از رأی ۵۲ درصدی مردم به خروج از اتحادیه اروپا می‌گذرد. انتظار می‌رود که پنج شنبه آینده در این زمینه رأی‌گیری شود و جانسون فردا موضوع برگزیت را با «اورزولا گرترود فن در لین»، رئیس کمیسیون اروپا بررسی کند.
ایلناایلنا2 هفته قبل
نخست‌وزیر بریتانیا بناست روز چهارشنبه میزبان رئیس کمیسیون اروپا در لندن باشد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندپندنت، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا بناست روز چهارشنبه میزبان «اورزولا فن در لاین»، رئیس کمیسیون اروپا در لندن باشد. کمیسیون اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «مایکل بارنیر»، مذاکره‌کننده این اتحادیه در امور برگزیت، نیز بناست در این دیدار حضور داشته باشد. در این بیانیه آمده است: «اورزولا فن در لاین و مایکل بارنیر بناست روز چهارشنبه به لندن سفر کرده و با بوریس جانسون دیدار کنند. دو طرف بناست درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و سال پیش رو با یکدیگر مذاکره کنند.»
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت ۲۴ - رهبران اقتصادی در آلمان زودتر از همتایان خود دراروپا به ارزیابی تحولات ایران و آمریکا به ویژه پس از رخداد بزرگ ترور سردار قاسم سلیمانی از سوی امریکایی‌ها برکسب وکار شهروندان و بنگاههای آلمانی پرداخته‌اند. این کاری است که به زودی از سوی سایرکشورها نیز انجام خواهد شد و نتایج بررسی‌های اقتصادی بررفتار سیاسی کشورها و دولتها موثرخواهد شد. برپایه گزارش دویچه وله اگرچه افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده بر اقتصاد آلمان نیز تاثیر می‌گذارد ولی در حال حاضر عواقب آن برای اقتصاد آلمان ناچیز است. روز جمعه، ۱۳ دی‌ماه (سوم ژانویه) بازارهای بورس روند منفی در پیش گرفتند و هم‌زمان بهای نفت بالا رفت. فبلرمایر هشدار می‌دهد که در زمان درگیری‌های تجاری و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) هر گونه درگیری مسلحانه در سطح گسترده می‌تواند اقتصاد جهانی و مهم‌تر از آن، تجارت جهانی را تضعیف کند. به گفته این اقتصاددان، تهدیدهای فعلی و بالارفتن بهای نفت در این سطح تاثیری آنچنانی بر اقتصاد آلمان ندارند، زیرا صنابع آلمان در دهه‌های گذشته وابستگی خود به نفت را در حد زیادی کاهش داده‌اند. فلبرمایر اظهار داشت که فعل‌وانفعالات اقتصادی در حد کنونی برای کشورهایی مانند هند و آفریقای جنوبی که بیش از آلمان به نفت وابسته هستند، تاثیر منفی بسزایی دارد. تضعیف اقتصاد این کشورها باعث کاهش قدرت خرید آنها می‌شود و از آنجایی که این کشورها از خریداران تولیدات آلمانی به‌شمار می‌روند، میزان واردات آنها از آلمان افت می‌کند. فلبرمایر در گفت‌وگو با ان‌تی‌وی به دولت و صاحبان سرمایه آلمان توصیه کرد، خود را برای شرایط سخت‌تر آماده کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
نرخ طلای آتی نیز بیش از ۶/ ۱ درصد رشد داشت و به قیمت ۱۵۵۱ دلار به ازای هر اونس رسید. ین ژاپن نیز که یکی دیگر از ذخایر امن است بیش از ۳۸/ ۰ درصد افزایش ارزش را تجربه کرد. بیت کوین روز گذشته بالغ بر ۸/ ۲ درصد افزایش قابل توجهی پیدا کردند و سایر ارزهای مجازی نیز در همین مسیر حرکت کردند. در بازار ارز جهانی پوند انگلیس حدود ۳/ ۰ درصد افت کرد، یورو نیز نزدیک به ۲/ ۰ درصد در برابر دلار آمریکا تضعیف شد. دلیل کاهش ارزش این ارزها افزایش شاخص دلار در روز جمعه بود.

از بانوی برمه تا اشک‌های ترزا می‌و خاکستر نشینی نوتردام

4+
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
رئیس جمهور فرانسه خواستار روابط قوی و مستحکم با لندن پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شده است. قدس آنلاین؛ به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه در سخنرانی تلویزیونی در آستانه سال جدید میلادی گفت: خواستار یک روابط مستحکم و قوی با بریتانیا پس از برگزیت هستم. وی در ادامه افزود: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا یک آزمون برای کشور ما است. من مصمم به حفظ یک رابطه مستحکم بین دو کشور خواهم بود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه در سخنرانی تلویزیونی در آستانه سال جدید میلادی گفت: خواستار یک روابط مستحکم و قوی با بریتانیا پس از برگزیت هستم. وی در ادامه افزود: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا یک آزمون برای کشور ما است. من مصمم به حفظ یک رابطه مستحکم بین دو کشور خواهم بود. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وب سایت فرانس ۲۴ در گزارشی به ۱۹ رویداد مهم سال ۲۰۱۹ پرداخته که در ادامه می‌خوانیم:۱. تظاهرات در مناطق مختلف جهانظاهرا در سال ۲۰۱۹ معدود کشورهایی هستند که مردم آنها برای بیان مطالبات شان، راهی خیابان‌ها نشده باشند. سال ۲۰۱۹ سال مهمی برای «تانبرگ» بود و او را در ردیف نامزهای دریافت جایزه صلح نوبل نیز قرار خواهد داد، هر چند که همه نیز از اقدام این نوجوان تقدیر نکردند. جهان در آتشسال ۲۰۱۹ به پایان رسید در حالی که ایالت «New South Wales» استرالیا همچنان در آتش می‌سوزد. آتش در سال ۲۰۱۹، موجب تخلیه ساکنان بخشهایی از جزایر قناری و سایر مناطق کره زمین گردید.
ایلناایلنا2 هفته قبل
تحلیلگر مسائل اروپا گفت: پیروزی مجدد نخست‌وزیر بریتانیا برای اجرای برگزیت و صف‌کشی جلیقه‌زردها در پاریس مهمترین تحولات اروپا بود اما شکاف میان اعضاء ناتو و برجسته‌سازی فعالیت راست‌افراطی را نمی‌توان از تحولات سال ۲۰۱۹ فاکتور گرفت. دست پر جانسون برای اجرای برگزیتوی ادامه داد: یکی از این تحولات مهم اروپا، متعلق به بریتانیا و مساله برگزیت بود. در این میان برخی احزاب بریتانیا به دنبال همه‌پرسی دوم هستند و در همین راستا ایرلند و اسکاتلند از وضعیت فعلی و پیروزی بوریس جانسون بسیار نگران بوده و خواهان باقی ماندن در اتحادیه اروپا هستند. آنچه در این بین کار را برای الیزه سخت‌تر کرد، پیوستن اتحادیه کارگری به جلیقه‌زردها بود. او به خوبی می‌دانست شکاف سیاسی و امنیتی در میان اعضا ناتو بالا رفته و همین موضوع باعث می‌شود تا جریان‌های ملی‌گرا قوت بگیرند.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیوید مک‌آلیستر»، عضو کمیته امور خارجه پارلمان اروپا گفت، درصورتی که اسکاتلند به استقلال دست یابد می‌تواند پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، مجددا عضو این اتحادیه شود. ممکن است بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود اما از طرق مختلفی به آن متصل خواهد ماند». انگلیس قرار است روز ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شود. همچنین وزیر اول اسکاتلند، که حزبش توانسته ۴۸ کرسی در پارلمان انگلیس به دست بیاورد، ضمن مخالفت با جدایی کشورش از اتحادیه اروپا گفته است باید همه‌پرسی برگزیت مجدد در این منطقه برای تصمیم‌گیری مستقل مردم اسکاتلند برگزار شود. در همه‌پرسی اول استقلال اسکاتلند که در سال ۲۰۱۴ و دو سال قبل از همه‌پرسی برگزیت برگزار شد ۴۵ درصد به آن رأی مثبت داده و ۵۵ درصد از شهروندان با آن مخالفت کردند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
آمریکا نیز که در دهه گذشته بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت بود، در ۱۰ سال آینده تبدیل به صادرکننده خالص نفت می‌شود. آنها آموخته‌اند که استراتژی‌های موثرتری برای مقابله با بی‌ثباتی‌های بازار نفت اتخاذ کنند تا از تحولات و نوسانات آن آسیب کمتری ببینند. رشد تولید نفت آمریکا در ۲۰۱۹ تا ۳/ ۱۲ میلیون بشکه در روز ادامه داشت. آینده نفت در دهه پیش رواز دیگر اتفاقات مهمی که در دهه گذشته برای نفت رخ داد، توافق کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای کاهش تولید بود. در کنار عوامل یاد شده، نمی‌توان از عوامل سیاسی، اقتصادی و امنیتی و اثرات آنها بر بازار نفت چشم‌پوشی کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
اونس طلای جهانی طی یک ماه آینده اتفاقاتی چون امضای احتمالی سند توافق تجاری چین و آمریکا و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در موعد ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) را پیش‌رو دارد که در صورت تداوم روند کم‌نوسان دلار داخلی می‌توانند بر قیمت سکه اثرگذار باشند. به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت سکه امامی در بازار آزاد دیروز یکشنبه هشتم دی ماه تا ساعت ۱۸ با ۹ هزار تومان کاهش چهار میلیون و ۵۹۵ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه بهار آزادی هم در بازار آزاد دیروز یکشنبه هشتم دی ماه تا ساعت ۱۸ با ۲۰ هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۵۸۹ هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه دو میلیون و ۳۶۹ هزار تومان و قیمت ربع سکه هم یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بود. اما با این روند قیمتی، در آینده ممکن است قیمت سکه چه تغییری کند؟ دنیای اقتصاد در این مورد تحلیل کرده است: نوسانات بازار ارز و سکه داخلی در روزهای اخیر کاهش محسوسی یافته است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
آنها آموخته‌اند که استراتژی‌های موثرتری برای مقابله با بی‌ثباتی‌های بازار نفت اتخاذ کنند تا از تحولات و نوسانات آن آسیب کمتری ببینند. رشد تولید نفت آمریکا در ۲۰۱۹ تا ۳/ ۱۲ میلیون بشکه در روز ادامه داشت. آینده نفت در دهه پیش رواز دیگر اتفاقات مهمی که در دهه گذشته برای نفت رخ داد، توافق کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای کاهش تولید بود. در کنار عوامل یاد شده، نمی‌توان از عوامل سیاسی، اقتصادی و امنیتی و اثرات آنها بر بازار نفت چشم‌پوشی کرد. این عوامل می‌توانند عدم اطمینان‌ها و نوسانات بازار نفت را در دهه پیش‌رو تشدید کنند.
فراروفرارو3 هفته قبل
آن‌ها آموخته‌اند که استراتژی‌های موثرتری برای مقابله با بی‌ثباتی‌های بازار نفت اتخاذ کنند تا از تحولات و نوسانات آن آسیب کمتری ببینند. رشد تولید نفت آمریکا در ۲۰۱۹ تا ۳/ ۱۲ میلیون بشکه در روز ادامه داشت. فوربس این گمانه را مطرح می‌کند که روند کاهش تولید به منظور حفظ تعادل بازار احتمالا تا پایان ۲۰۲۰ ادامه پیدا کند. در کنار عوامل یاد شده، نمی‌توان از عوامل سیاسی، اقتصادی و امنیتی و اثرات آن‌ها بر بازار نفت چشم‌پوشی کرد. این عوامل می‌توانند عدم اطمینان‌ها و نوسانات بازار نفت را در دهه پیش‌رو تشدید کنند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به ثبات بهای جهانی طلا تحت تاثیر افت نسبی نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه گرمی با پنج هزار تومان کاهش به ۹۰۵ هزار تومان رسید. وی در این باره گفت: ما وارد یک مرحله باثبات از رشد متعادل قیمت طلا برای آینده قابل پیش‌بینی شده‌ایم. براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ تا ساعت ۱۷، ۱۲,۹۵۰ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است. صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۸۵۰ تومان و ۱۲۹۵۰ تومان اعلام کرده است. نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ۹۰۵ هزار تومان است.

نگاهی به رخدادهای سال ۲۰۱۹

11+
ایسناایسنا3 هفته قبل
فراروفرارو3 هفته قبل
ضریب قیمتی طلا به نفت (Au: WTI) نیز یکی از ابزار‌های تحلیلگران برای رصد دو بازار طلا و نفت است. ثانیا قیمت نفت یا همان مخرج نسبت طلا به نفت، می‌تواند نشانگری از وضع اقتصاد جهانی باشد، زیرا تقاضای نفت عمدتا وابسته به میزان فعالیت‌های اقتصادی کشور‌ها است و در شرایط رونق اقتصادی با افزایش تقاضای نفت از قیمت آن حمایت می‌شود. این فشار دو سویه (کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا) موجب رشد نسبت طلا به نفت در دوران رکود می‌شود. به این ترتیب نسبت قیمت طلا به نفت بار دیگر ارقام کمتر از ۱۰ را به ثبت رساند. ضمنا باید توجه داشت معمولا در کوتاه‌مدت نوسانات قیمت نفت شدیدتر از تغییرات نرخ طلا در بازار جهانی است؛ این امر به کم‌کشش بودن بازار نفت برمی‌گردد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
استاد کالج لیناکر گفت: در سال ۲۰۱۹، بریتانیا تمام تلاش خود را کرد تا از اتحادیه اروپا خارج شود. پروفسور ریچادر کپلن با اشاره به آنچه سیاست داخلی بریتانیا در سال ۲۰۱۹ شاهدش بود درباره نکات برجسته در سپهر سیاسی این کشور به خبرنگار ایلنا گفت: سال ۲۰۱۹ برای سیاست بریتانیا سالی بسیار پرآشوب بود. یکی از نقاط پرتنش در سیاست روز بریتانیا روابط با روسیه بود. این استاد دانشگاه عنوان کرد: در سال ۲۰۱۹، بریتانیا تمام تلاش خود را کرد تا از اتحادیه اروپا خارج شود. ریچارد کپلن در پایان افزود: مساله امنیت یکی از چالش‌هایی است که بریتانیا در سال ۲۰۱۹ با آن دست و پنجه نرم کرد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اورسولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه درخصوص ناکافی بودن مهلت تعیین‌شده از سوی انگلیس برای مذاکره بر سر نحوه ادامه روابط میان بروکسل و لندن پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت)، ابراز نگرانی کرد. به نوشته روزنامه «گاردین»، فون در لاین ضمن ابراز «نگرانی جدی» درخصوص ناکافی بودن زمان ۱۱ ماهه برای انجام مذاکرات پسابرگزیت، بر لزوم باز نگه‌داشتن همه گزینه‌ها تأکید کرد. رئیس کمیسیون اروپا گفت: «مسئله فقط مذاکره درخصوص توافق تجارت آزاد نیست بلکه موضوعات متعدد دیگری نیز وجود دارند. «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس قصد دارد کشورش را در تاریخ ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) از اتحادیه اروپا خارج کرده و تا پایان سال آینده میلادی در اتحادیه گمرکی و حالت گذار باقی خواهد ماند. «دیوید کامرون» نخست وزیر سابق بریتانیا و رهبر پیشین حزب محافظه‌کار، پیش از انتخابات سراسری سال ۲۰۱۵ به مردم این کشور وعده داد همه‌پرسی جدایی از اتحادیه اروپا برگزار خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
روسیه برای محدود کردن تقاضای خرید گام برداشته که باتوجه به محدود شدن تامین نیاز بازار، افزایش قیمت طلا دور از انتظار نیست. روسیه برای محدود کردن تقاضای خرید گام برداشته که باتوجه به محدود شدن تامین نیاز بازار، افزایش قیمت طلا دور از انتظار نیست. تولید ناخالص ملی غنا نسبت به سال قبل ۵٫۶ درصد افزایش داشت که نسبت به میزان ۵٫۷ درصد سال‌های پیشین، رشد آهسته‌تری داشته است. صندوق قابل معامله در بورس که بر طلا متمرکز است، تا این زمان از سال، ۱۸ میلیارد دلار سود بدست آورده است که بیش‌ترین حد از سال ۲۰۱۶ می‌باشد. شرکت طلای اکینوکس، شرکت معادن لئوگلد را با ۵۸۶ میلیون دلار در اختیار می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
روسیه برای محدود کردن تقاضای خرید گام برداشته که باتوجه به محدود شدن تامین نیاز بازار، افزایش قیمت طلا دور از انتظار نیست. روسیه برای محدود کردن تقاضای خرید گام برداشته که باتوجه به محدود شدن تامین نیاز بازار، افزایش قیمت طلا دور از انتظار نیست. تولید ناخالص ملی غنا نسبت به سال قبل ۵٫۶ درصد افزایش داشت که نسبت به میزان ۵٫۷ درصد سال‌های پیشین، رشد آهسته‌تری داشته است. به گزارش بلومبرگ این کاهش به علت انقباض ۱۹ درصدی تولید و پردازش سالانه طلا برای افزایش ارزش آن بوده است. شرکت طلای اکینوکس، شرکت معادن لئوگلد را با ۵۸۶ میلیون دلار در اختیار می‌گیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
بنا بر نظرسنجی بلومبرگ از معامله گران طلا و تحلیلگران، برای سه هفته پی در پی، طلا رشد صعودی خود را حفظ کرده است. تولید ناخالص ملی غنا نسبت به سال قبل ۵٫۶ درصد افزایش داشت که نسبت به میزان ۵٫۷ درصد سال‌های پیشین، رشد آهسته‌تری داشته است. به گزارش بلومبرگ این کاهش به علت انقباض ۱۹ درصدی تولید و پردازش سالانه طلا برای افزایش ارزش آن بوده است. شرکت طلای اکینوکس، شرکت معادن لئوگلد را با ۵۸۶ میلیون دلار در اختیار می‌گیرد. علاوه بر این، خرده فروشی‌ها در ماه نوامبر، نصف پیش بینی‌ها بود و برخلاف انتظار ۰٫۵ درصدی، تنها ۰٫۲ درصد افزایش داشت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
شاخص دلار که نرخ برابری آن را در برابر سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند، طی ۱۲ ماه گذشته بازدهی ۱٫۵۶ درصدی داشته است. به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص دلار که نرخ برابری آن را در برابر سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند، طی ۱۲ ماه گذشته بازدهی ۱٫۵۶ درصدی داشته است. درحالی‌‌که در اولین ماه از شروع سال میلادی شاخص دلار در سطح ۹۵٫۵۸ واحد قرار داشت، در آخرین روز از معاملات سال ۲۰۱۹ به سطح ۹۷٫۶۵ واحد رسید. نمودار زیر روند سالانه شاخص دلار را در سالی که گذشت نشان می‌دهد: بهترین عملکرد شاخص دلار به ماه سپتامبر مربوط می‌شود. زمانی‌که شاخص احساسات سرمایه‌گذاران مثبت است، تمایل آنها برای انباشت دارایی‌های پرریسک افزایش و در نتیجه ارزش دلار کاهش می‌یابد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
دولت ترامپ طی سه سال گذشته سیاست تجاری «آمریکا نخست» را با هدف حذف کسری تجاری این کشور اجرا کرد. کسری تجاری آمریکا پس از اعمال این سیاست‌ها نه تنها کمتر نشد که حتی با ۳۰ درصد افزایش به حدود ۷۰۰ میلیارد دلار نیز رسید. اقتدار پابرجای دلار آمریکا نیز بدون توجه به لفاظی‌های مکرر ترامپ برای تضعیف دلار، همچنان در حال خدشه‌دار کردن رقابت‌پذیری صادرات آمریکا است. اگر کشوری کمتر از آنچه پس‌انداز می‌کند، سرمایه‌گذاری کند، وضعیت کسری تجاری را تجربه خواهد کرد و اگر بیش از آنچه سرمایه‌گذاری می‌کند، پس‌انداز داشته باشد، دچار وضعیت مازاد تجاری خواهد شد. با ادامه این وضعیت، به نظر می‌رسد، اقتصاد بین‌المللی باید خود را برای مواجهه با بحران‌های بدهی اروپا و اثرات سرریزی آن بر اقتصاد آمریکا آماده کند.

به انتهای لیست رسیدید