خرید مسکن

خرید مسکن

عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن به طور متوسط در دی‌ماه امسال مقداری افزایش یافته که بر این اساس، زوجین تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰ میلیونی مسکن و جعاله باید ۲۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان بپردازند و مجردهای ساکن تهران نیز می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که هزینه آن ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان می‌شود. بنابراین هزینه وام مسکن در این گزارش بر اساس قیمت اوراق دی‌ماه سال جاری (۴۶ هزار تومان) محاسبه شده است. بر این اساس با توجه به اینکه مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می‌شود؛ بنابراین برای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۴۶ هزار تومانی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود که با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ سه میلیون و ۶۸۰ هزار تومان خریداری کنند، ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان می‌شود. زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که همراه با ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، سه میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و در مجموع باید ۲۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان پرداخت کنند. این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود که هزینه آن پنج میلیون و ۵۲۰ هزار تومان می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
قیمت در حال افزایش مسکن موجب ایجاد نابرابری روزافزون شده و به جدایی نسل‌ها و جدایی جغرافیایی دامن زده است. در واقع اما آسیب‌شناسی املاک، در تغییر سیاست‌های دولتی دهه ۱۹۵۰ ریشه دارند که به سمت تشویق برای مالکیت مسکن پیش رفت. سیاستمداران جناح راست مالکیت مسکن را به عنوان راهی برای جلب آرای بیشتر و تشویق مردم به تبدیل شدن به شهروندانی بهتر قلمداد می‌کردند. دشوار است که ثابت کنیم آیا مالکیت مسکن، شهروندان بهتری به بار خواهد نشاند یا نه. معمولا مالکیت سهام هم بهتر از مالکیت مسکن است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
این موضوع در پی افزایش سقف وام خرید و جعاله مسکن از محل اوراق عملیاتی شده است. سقف وام خرید مسکن از محل اوراق برای متقاضیان انفرادی شهر تهران از ۶۰ به ۱۰۰ میلیون تومان و برای زوجین از ۱۰۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. همزمان وام جعاله مسکن نیز از ۲۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت. درهمین ارتباط فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای پیرو مصوبات شورای پول و اعتبار، موارد ذیل را درخصوص اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن اعلام کرده است:۱- محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در کلیه نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت ۴ ماه خواهد بود. ۳- درخصوص اوراق گواهی صادره بانک عامل بخش مسکن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداکثر ۲۸۰ ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است. متقاضیان دریافت وام مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم لازم است برای دریافت این وام اقدام به خرید اوراق کنند. این اوراق به منزله امتیاز دریافت وام مسکن است و هر فقره از آن معادل ۵۰۰ هزار تومان از مبلغ وام و برای دریافت این میزان از وام است.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
در حالی که طی دو سال ۹۷ و ۹۸ میانگین قیمت هر برگه اوراق تسهیلات مسکن در بازه ۴۰ هزار تومانی تثبیت شده، در دو سه روز اخیر قیمت برخی نمادهای تسه تنها اندکی از ۵۰ هزار تومان فاصله دارند. گران‌ترین نماد اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز فرابورس به نماد معاملاتی تسه ۹۸۰۹ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در آذر امسال) با ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان اختصاص داشت اما میانگین قیمت فروش این نماد در روز جاری (یکشنبه ۲۹ دی ماه) ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان بود. تسه ۹۸۰۱ (اوراق تسهیلات فروردین امسال) نیز در زمره نمادهایی بود که تعیین قیمت تا ۴۸ هزار تومان را در معاملات امروز توانست تجربه کند. گفتنی است ۸ نماد معاملاتی صادره در ماه‌های مختلف سال گذشته در معاملات امروز در بازه قیمتی ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان خرید و فروش شد. گفتنی است از ۲۵ دی ماه و همزمان با ابلاغ سقف خای جدید تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق تسهیلات، فرابورس به عنوان نهاد ناظر محدودیت خرید برگه‌های گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن را از ۱۶۰ برگه در هر جلسه معاملاتی به ۲۸۰ برگه افزایش داد.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، در دومین مرحله از قرعه کشی جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت که صبح روز چهارشنبه بیست و پنجم دی ماه، جواد چنگانی خوراسگانی کاربر همراه بانک تجارت از استان اصفهان، شعبه خوراسگان کد ۶۴۴۰ برنده جایزه یک میلیارد ریالی کمک هزینه خرید خودرو شد. روشهای کسب و افزایش امتیاز و شرکت در قرعه کشی جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت برای کاربران متفاوت است. نصب اپلیکیشن همراه بانک ۵۰ امتیاز، نصب فعال شتابی همراه بانک تجارت (برای مشتریان سایر بانک‌ها) ۶۰امتیاز، عضویت در باشگاه مشتریان و تکمیل پروفایل ۲۰ امتیاز، انتقال وجه ساتنا و پایا ۲۰ امتیاز، انتقال وجه داخلی (تجارت به تجارت) ۱۰ امتیاز، خرید شارژ ۶۰امتیاز،، خرید بسته اینترنتی ۷۰ امتیاز و پرداخت قبوض هم هر یک۳۰ امتیاز برای کاربر همراه بانک تجارت به همراه خواهد داشت. اسامی برندگان مرحله اول و دوم جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت را می‌توانید در سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرسwww. tejaratbank. ir ببینید. اعضای باشگاه مشتریان بانک تجارت و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در جشنواره‌های این باشگاه و آگاهی از اسامی برندگان می‌توانند به پایگاه اینترنتی باشگاه مشتریان تجارت به نشانی www. tejaratclub. ir مراجعه کنند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
دومین مرحله قرعه کشی جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت برگزار و جواد چنگانی خوراسگانی از استان اصفهان برنده جایزه یک میلیارد ریالی کمک هزینه خرید خودرو شد. به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، در دومین مرحله از قرعه کشی جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت که صبح روز چهارشنبه بیست و پنجم دی ماه، جواد چنگانی خوراسگانی کاربر همراه بانک تجارت از استان اصفهان، شعبه خوراسگان کد ۶۴۴۰ برنده جایزه یک میلیارد ریالی کمک هزینه خرید خودرو شد. روشهای کسب و افزایش امتیاز و شرکت در قرعه کشی جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت برای کاربران متفاوت است. نصب اپلیکیشن همراه بانک ۵۰ امتیاز، نصب فعال شتابی همراه بانک تجارت (برای مشتریان سایر بانک‌ها) ۶۰امتیاز، عضویت در باشگاه مشتریان و تکمیل پروفایل ۲۰ امتیاز، انتقال وجه ساتنا و پایا ۲۰ امتیاز، انتقال وجه داخلی (تجارت به تجارت) ۱۰ امتیاز، خرید شارژ ۶۰امتیاز،، خرید بسته اینترنتی ۷۰ امتیاز و پرداخت قبوض هم هر یک۳۰ امتیاز برای کاربر همراه بانک تجارت به همراه خواهد داشت. اسامی برندگان مرحله اول و دوم جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت را می‌توانید در سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرسwww. tejaratbank. ir ببینید.
مهرمهر1 روز قبل
جزئیات تسهیلات ساخت مسکن در ۹ ماهه ۹۸طی ۹ ماهه اول امسال تعداد افرادی که برای ساخت مسکن اقدام به دریافت تسهیلات از بانک مسکن کردند کمتر از متقاضیان تسهیلات جعاله و حتی کمتر از متقاضیان تسهیلات خرید مسکن بوده است. در این مدت ۳۱ هزار و ۲۰۰ فقره تسهیلات ساخت پرداخت شده است. امسال چه تعداد تسهیلات خرید مسکن پرداخت شده؟ همچنین ۱۰۰ هزار نفر در کشور طی ۹ ماهه اول امسال با استفاده از تسهیلات خرید مسکن صاحب خانه شدند. ارزش ریالی تسهیلات مسکن در ۹ ماهه ۹۸به رغم کاهش در تعداد تسهیلات خرید مسکن، در دو گروه تسهیلات ساخت و جعاله، رشد تقاضا به چشم می‌خورد. بنابراین تسهیلات «جعاله» رکورد بیشترین استفاده و پرداخت (به لحاظ فقره تسهیلات) را ثبت کرده و بعد از آن، بیشترین حجم پرداخت تسهیلات در بانک مسکن (از نظر ارزش ریالی) به تسهیلات «خرید» مسکن اختصاص دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - گزارش بانک مرکزی، منطقه ۱۸ تهران ارزان قیمت‌ترین منطقه برای خرید مسکن استارزان‌‌ترین منطقه تهران برای خرید مسکن کجاست؟ افزایش قیمت مسکن طبق گزارش ماه جاری بانک مرکزی در اکثر مناطق تهران به چشم خورد و کاملا مشهود بود. اما در این میان مناطقی در تهران کماکان علیرغم افزایش قیمت‌ها هنوز محله‌های ارزان قیمتی محسوب می‌شوند و گزینه‌های مناسبی برای خرید مسکن هستند. در گزارش ماهانه بانک مرکزی از قیمت مسکن در تهران، منطقه‌ی ۱۸ تهران با میانگین قیمت هر یک متر مربع ۶ میلیون ۵۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان بعنوان ارزان قیمت‌ترین منطقه در میان مناطق ۲۲ گانه تهران معرفی شد. طبق این گزارش منطقه ۱۸ در زمان مورد اشاره نیز ۱۷۵ فقره معامله‌ی ثبت شده داشته است. قیمت هر متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران نسبت به ماه پیشین خود چیزی در حدود ۵۰۰ هزار تومان در هر متر مربع افزایش را تجربه کرده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - گزارش بانک مرکزی، منطقه ۱۸ تهران ارزان قیمت‌ترین منطقه برای خرید مسکن استارزان‌‌ترین منطقه تهران برای خرید مسکن کجاست؟ افزایش قیمت مسکن طبق گزارش ماه جاری بانک مرکزی در اکثر مناطق تهران به چشم خورد و کاملا مشهود بود. اما در این میان مناطقی در تهران کماکان علیرغم افزایش قیمت‌ها هنوز محله‌های ارزان قیمتی محسوب می‌شوند و گزینه‌های مناسبی برای خرید مسکن هستند. در گزارش ماهانه بانک مرکزی از قیمت مسکن در تهران، منطقه‌ی ۱۸ تهران با میانگین قیمت هر یک متر مربع ۶ میلیون ۵۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان بعنوان ارزان قیمت‌ترین منطقه در میان مناطق ۲۲ گانه تهران معرفی شد. طبق این گزارش منطقه ۱۸ در زمان مورد اشاره نیز ۱۷۵ فقره معامله‌ی ثبت شده داشته است. قیمت هر متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران نسبت به ماه پیشین خود چیزی در حدود ۵۰۰ هزار تومان در هر متر مربع افزایش را تجربه کرده است.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد پرداخت وام ۵۰ میلیونی مسکن به بازنشستگان گفت: مدتی قبل هیئت وزیران در خصوص آئین نامه اعطای تسهیلات خرید مسکن به بازنشستگان با عاملیت بانک مسکن ابلاغیه را به رؤسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه و وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کردند. دولت در کنار مردم استنماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس این ابلاغیه، بانک مسکن موظف به پرداخت ۴۰ هزار فقره وام خرید مسکن به بازنشستگان خواهد بود که سقف آن در تهران و کلانشهرها ۵۰ و در سایر شهرها و روستاها ۴۰ میلیون تومان خواهد بود. با تورم کنونی در جامعه و زندگی سخت مستمری بگیران مبلغ ۵۰ و ۴۰ میلیون تومان برای خرید مسکن بسیار کم است ولی باید توجه کنیم دراین شرایط سخت دولت هم در کنار مردم بوده است، در هر دو صورت این وام در شرایط سخت تحریم‌ها به همت دولت چنین مبلغی برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است. تسهیلات مسکن بازنشستگان مشابه تسهیلات مسکن مهرآقاپورعلیشاهی تاکید کرد: نرخ سود تسهیلات مسکن بازنشستگان مشابه تسهیلات مسکن مهر مشخص شده به گونه‌ای که در تهران ۹، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۷ و سایر مناطق شهری و روستاها ۴ درصد تعیین می‌شود بازپرداخت این وام برای قشر مستمری بگیر جامعه سخت است، مبلغ دریافتی بازنشستگان پایین است نمی‌توانند اقساط کلان راپرداخت کنند مثلا وام ۵۰میلیونی مسکن اقساط بالایی دارد واین پرداخت ازعهده یک بازنشسته برنمی‌آید. بیشتر بخوانید: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضوع وام مسکن بازنشستگان حتما در مجلس مطرح خواهد شد و ایرادات آن را برطرف می‌کنیم تا با توجه به شرایط بازنشستگان وام به آنها پرداخت شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/قزوین یک دکترای علوم اقتصادی با اشاره به اینکه قیمت بنزین عاملی است که بر روی هزینه‌های ساخت مسکن مؤثر است، گفت: کارشناسی‌ها نشان می‌دهد که با توجه به قیمت‌های فعلی بازار مسکن و سهم کم هزینه‌های ساخت در قیمت تمام‌شده فروش مسکن که در برخی نقاط به یک دهم هم می‌رسد، تغییر قیمت نهاده بنزین تأثیر چندانی در قیمت‌های مسکن نخواهد گذاشت. اما اگر بخواهیم تأثیر عواملی همچون قیمت بنزین بر بازار مسکن را مطالعه کنیم بایستی ابتدا تأثیر این عوامل بر متغیرهای مستقیم را بررسی کنیم. اما رکود در بازار مسکن به این معنی نیست که ما دیگر شاهد افزایش قیمت در این بازار نخواهیم بود و بالعکس افزایش قیمت مسکن دلیلی برای رونق این بازار نیست. این دکترای علوم اقتصادی با اشاره به تأثیر افزایش قیمت بنزین روی قیمت‌ها در بازار مسکن توضیح داد: افزایش قیمت بنزین به‌عنوان مهم‌ترین منبع سوختی در خودروها و برخی صنایع، تأثیر مستقیمی روی قیمت کالاها و خدمات به‌ویژه نرخ انواع جابجایی خواهد گذاشت. وی با اشاره به اینکه قیمت بنزین عاملی است که بر روی هزینه‌های ساخت مسکن مؤثر است، افزود: کارشناسی‌ها نشان می‌دهد که با توجه به قیمت‌های فعلی بازار مسکن و سهم کم هزینه‌های ساخت در قیمت تمام‌شده فروش مسکن که در برخی نقاط به یک دهم هم می‌رسد، تغییر قیمت نهاده بنزین تأثیر چندانی در قیمت‌های مسکن نخواهد گذاشت.
روزنوروزنو2 روز قبل
دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و قیمت خانه به دلیل فضای سیاسی اخیر تا حدودی عقب‌نشینی کرده است. در پی ناآرامی‌های اخیر حجم معاملات در بازار مسکن شهر تهران پس از دوره رونق یک ماهه به شدت پایین آمد، اما واسطه‌های ملکی امیدوارند که به تدریج شاهد افزایش معاملات باشیم. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت خانه در سال آینده گران خواهد شد؟ اظهار کرد: پیش‌بینی قیمت مسکن برای سال آینده بستگی به قیمت دلار و طلا دارد. چنانچه این بازارهای موازی مسکن روند متعادلی داشته باشد قیمت مسکن نیز سال آینده متعادل خواهد شد. اما چنانچه قرار باشد قیمت دلار و طلا سال آینده روند صعودی داشته باشد، قیمت خانه هم گران خواهد شد.
رکنارکنا2 روز قبل
حال با توجه به بازگشت رونق در بازار مسکن این سوال برای مردم ایجاد شده است که آیا شرایط فعلی فرصت مناسبی برای خرید خانه است یا خیر؟ دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در حال حاضر فرصت مناسبی برای خرید مسکن است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و قیمت خانه به دلیل فضای سیاسی اخیر تا حدودی عقب‌نشینی کرده است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود قیمت مواد اولیه در تولید ساختمان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در سال آینده گران خواهد شد. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت خانه در سال آینده گران خواهد شد؟ اظهار کرد: پیش‌بینی قیمت مسکن برای سال آینده بستگی به قیمت دلار و طلا دارد. چنانچه این بازارهای موازی مسکن روند متعادلی داشته باشد قیمت مسکن نیز سال آینده متعادل خواهد شد. اما چنانچه قرار باشد قیمت دلار و طلا سال آینده روند صعودی داشته باشد، قیمت خانه هم گران خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری3 روز قبل
در آذرماه معاملات مسکن نسبت آبان‌ماه افزایش یافت، اما نمی‌توان این افزایش را به خروج از رکود تعبیر کرد؛ اگرچه میزان معاملات در تهران در سطح بسیار کمی قرار دارد. افزایش معاملات مسکن در آذرماه در حالی اتفاق افتاده که به نظر می‌رسد تقاضای مصرفی در بازار حاضر شده است. به همین دلیل به باور فعالان بازار مسکن، نمی‌توان رشد معاملات آدرماه را بی‌ارتباط با حضور تقاضای مصرفی دانست. سکته معاملات در بازار مسکندر این فضا و در روزهای پایانی دی‌ماه، حال و هوای این روزهای بازار مسکن آن‌گونه که فعالان بازار می‌گویند، از سردرگمی و بلاتکلیفی خریداران حکایت دارد؛ تا جایی که حتی از عبارت سکته معاملاتی نیز صحبت می‌شود. اگرچه تحلیلگران بازار مسکن عنوان می‌کنند با آرام شدن فضا، آرامش به بازار مسکن نیز باز خواهد گشت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز، هفته گذشته به دنبال ابلاغ رسمی مصوبه شورای پول و اعتبار به شعب پرداخت کننده وام مسکن، سقف وام قابل دریافت با استفاده از اوراق تسهیلات مسکن در شهر تهران به ۱۰۰ میلیون تومان و سقف وام جعاله که همزمان با وام ۱۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن در صورت درخواست متقاضی قابل پرداخت است به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت. به این ترتیب سقف وام خرید مسکن برای متقاضیان انفرادی در شهر تهران به ۱۴۰ میلیون تومان و برای زوجین وام گیرنده به ۲۴۰ میلیون تومان رسید. بررسی‌های صورت گرفته در خصوص تازه‌ترین وضعیت بازار مسکن شهر تهران نشان می‌دهد تنها به فاصله چند روز از شروع پرداخت وام جدید مسکن، در برخی از محلات مصرفی شهر تهران واسطه‌ها اقدام به به‌روز رسانی رقم وام مسکن در متن آگهی‌های خود کرده و از این طریق سعی در ترغیب متقاضیان برای خرید مسکن و ورود به بازار معاملات املاک دارند. هم‌اکنون در شرایط پرداخت مربوط به آگهی‌های معرفی و فروش واحدهای مسکونی در برخی از محلات مصرفی نیمه جنوبی شهر تهران به خصوص مناطق کانون عرضه آپارتمان‌های ریزمتراژ و کوچک‌متراژ میزان تسهیلات قابل دریافت برای کمک به پوشش هزینه خرید مسکن برای متقاضیان با دو رقم ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیون تومانی اعلام شده است. به این معنا که در برخی از آگهی‌های مربوط به فروش مسکن در مناطق مصرفی نیمه جنوبی شهر تهران به خصوص مناطق ۹ تا ۱۱ که کانون عرضه واحدهای مسکونی ریزمتراژ مورد تقاضای خانه‌اولی‌هاست شرایط پرداخت هزینه خرید مسکن به صورت ترکیبی مبنی بر پرداخت بخشی از بهای واحد به صورت پول نقد، بخشی از آن به صورت پرداخت از طریق رهن آپارتمان به همراه دریافت وام ۱۴۰ یا ۲۴۰ میلیون تومانی بسته به متاهل بودن یا مجرد بودن خریدار، اعلام شده است. واسطه‌های بازار مسکن سعی دارند در شرایط فعلی برای بالا بردن میزان فروش خود با مانور بر رقم افزوده شده بر وام مسکن، متقاضیان به خصوص خانه‌اولی‌ها را به خرید آپارتمان تشویق کنند. عمده واحدهایی که هم‌اکنون در متن آگهی آنها به وام ۱۴۰ یا ۲۴۰ میلیون تومانی اشاره شده است واحدهایی کوچک متراژ با عمربنای بیش از ۱۰ سال هستند که رقم فعلی تسهیلات، با در نظر گرفتن مبلغی که فرد می‌تواند واحد را به بازار اجاره با شرایط رهن کامل عرضه کند با پول نقدی که باید بابت خرید مسکن پرداخت کند برابری می‌کند. به عنوان مثال واحدی ۴۵ متری در منطقه ۹ شهر تهران با عمربنای ۱۶ سال با شرایط پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان پول نقد به علاوه رهن ۷۰ میلیونی و وام ۱۴۰ میلیون تومانی به متقاضیان معرفی شده است.
ایرناایرنا3 روز قبل
وی افزود: در این صندوق برای پرداخت تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون ریال هیچ گونه کارمزدی دریافت نمی‌شود و سپرده گذار نیز به دلیل سرمایه گذاری در صندوق وامی نمی‌گیرد. مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بودجه امسال صندوق را ۲۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته این میزان در سال آینده به ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد. وی افزود: از مجموع بودجه امسال تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که معادل ۳۰۰ هزار فقره بوده که بیشترین آنها شامل ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی، دو هزار میلیارد ریال ودیعه مسکن و چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال است که به غیر از سهم قانونی که باید بانک‌ها پرداخت شود بوده است. باجلان سقف تسهیلات کارگشایی را ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال، ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون ریال، اشتغال ۵۰۰ میلیون ریال و تامین و خرید مسکن در مناطق روستایی و شهری را به ترتیب ۲۵۰ و ۳۵۰ میلیون ریال اعلام کرد. وی اولویت اول ایجاد صندوق ضمانت در مناطق محروم را زنان سرپرست خانوار دانست و گفت: در صورت آمادگی استان این صندوق تا هفته آینده در خراسان شمالی نیز راه اندازی می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت۲۴-تلفیق سه‌گانه افزایش معاملات، افزایش سقف وام و سقف سنی برای خرید خانه از طریق اوراق تسهیلات مسکن به شکل رشد حدود ۴۰۰۰ تومانی قیمت هر برگ اوراق تسه بروز پیدا کرد. با افزایش معاملات، افزایش سقف سنی و افزایش سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های ۲۵ و ۳۰ ساله در روزهای اخیر، قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بالا رفت. چهارم دی ماه شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق موافقت کرد. متقاضیان انفرادی تسهیلات اوراق مسکن نیز می‌توانند ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله برای خرید یک واحد مسکونی از بانک مسکن دریافت کنند. پیش از این سقف وام در تهران در حالت انفرادی ۶۰ و برای زوجین ۱۰۰ میلیون تومان بود که با وام جعاله قابلیت افزایش تا ۱۲۰ میلیون تومان را داشت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و قیمت خانه به دلیل فضای سیاسی اخیر تا حدودی عقب‌نشینی کرده است. حال با توجه به بازگشت رونق در بازار مسکن این سوال برای مردم ایجاد شده است که آیا شرایط فعلی فرصت مناسبی برای خرید خانه است یا خیر؟ با وجود ماهیت دیرپذیری بازار مسکن، ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که با پاسخ موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق همراه شد، بازار مسکن را در رکود مقطعی فرو برد. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت خانه در سال آینده گران خواهد شد؟ اظهارکرد: پیش‌بینی قیمت مسکن برای سال آینده بستگی به قیمت دلار و طلا دارد. چنانچه این بازارهای موازی مسکن روند متعادلی داشته باشد قیمت مسکن نیز سال آینده متعادل خواهد شد. اما چنانچه قرار باشد قیمت دلار و طلا سال آینده روند صعودی داشته باشد، قیمت خانه هم گران خواهد شد.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
بعد از افزایش وام بدون سپرده خرید مسکن تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان، اکنون زمزمه افزایش وام ۱۶۰ میلیونی صندوق پس‌انداز مسکن یکم نیز مطرح است. در ابتدا مبلغ وام صندوق پس‌انداز مسکن یکم بین ۴۰ تا ۸۰ میلیون پیش‌بینی شد؛ به طوری که متقاضیان تهرانی ۸۰ میلیون تومان، شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر ۶۰ میلیون و سایر نقاط تا ۴۰ میلیون امکان دریافت این وام را داشتند. این در حالی است که طی سال‌های اخیر همواره ناترازی منابع، از حواشی پیرامون صندوق پس‌انداز یکم بوده است. طبق آماری که برای پایان تیرماه سال گذشته از سوی بانک مسکن اعلام شده بود، مانده سپرده صندوق پس‌انداز مسکن این بانک به ۹۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسیده که ۸۲ درصد آن متعلق به صندوق پس‌انداز مسکن یکم بوده است در عین حال که ۳۵۰ هزار نفر برای دریافت وام سپرداه‌گذاری کرده‌اند. همان‌طور که معاون وزیر راه و شهرسازی در اظهاراتش اعلام کرده از ملزومات تحقق پیشنهاد افزایش مبلغ وام مسکن یکم بازگشت اقساط تسهیلات مسکن مهر است که این اعلام نشان از اهمیت تامین منابع و مشروط بودن افزایش وام به این موضوع است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع بی‌ثباتی در قیمت لوازم مورد نیاز ساخت و ساز در نهایت به ضرر اقشار کم‌درآمد و متوسط جامعه منجر می‌شود عنوان کرد: قیمت تمام‌شده مسکن‌، به هیچ عنوان با درآمدهای فعلی خانوارهای ضعیف و میزان تسهیلاتی که هم‌اینک برای خرید مسکن به آن‌ها داده می‌شود تناسب ندارد. نماینده مردم بندرانزلی در مجلس جذب سرمایه افرادی که در سال‌های اخیر به هر دلیلی از حیطه ساخت و ساز مسکن کناره‌گیری کرده بودند را از فواید دیگر ساخت مسکن انبوه در کشور تلقی کرد و اظهار داشت: در صورت عملی شدن این امر حداقل ۲۰۰ نوع شغل مرتبط به هم در بخش ساخت و ساز و مسکن کشور مجددا احیا می‌شود. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بسترسازی برای تولید بیش از یک میلیون مسکن اثرگذاری بسیار خوبی در بخش رونق تولید و اشتغال ایجاد می‌کند ابراز داشت: اقداماتی که هم‌اینک دولت و وزارت راه و شهرسازی با اجرای طرح‌هایی نظیر مسکن ملی برای خانه‌دار کردن مردم دنبال می‌کنند خوب است اما کافی نیست. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی دقیق و تکمیل طرح‌های مسکن مهر باقیمانده توسط دولت را در شرایط کنونی امری لازم و ضروری اعلام کرد و اظهار داشت: ‌ مردم در چنین وضعیت حساسی انتظار دارند تکمیل هر چه زودتر واحدهای نیمه‌تمام مسکن مهر و موضوع رفع برخی از ضعف‌های آن در دستور کار دولت قرار گیرد. انتهای پیام/۶۱۴/ح
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
فراروفرارو4 روز قبل
به گفته مشاوران املاک، برخی از افراد این گروه از فروشندگان متقاضیان سرمایه‌ای هستند که طی ماه‌های گذشته اقدام به خرید مسکن کرده بودند، اما هم اکنون با توجه به شرایط جدید در بازار بنا دارند ملک خود را به فروش برسانند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، فعالان بازار مسکن عنوان می‌کنند از آنجاکه بخش خرید و فروش معاملات مسکن طی چندماه اخیر در وضعیت رکودی به سر می‌برد عمده مالکان از فروش ملک خود منصرف شده‌اند و از بازار عقب‌نشینی کرده‌اند با این حال در چنین شرایطی مالکانی که نیاز به پول فوری دارند با شرایط ویژه اقدام به فروش ملک خود می‌کنند. از همین رو در آگهی فروش ملک خود از واژه‌هایی همچون «فروش فوری» یا «پول لازم» استفاده می‌کنند. مشاوران املاک عنوان می‌کنند متقاضیانی که همچنان قصد خرید ملک در وضعیت کنونی را دارند، گزینه خرید «آپارتمان‌های فروش فوری» برای آن‌ها مناسب است. در جدول نبض بازار امروز تعدادی از آپارتمان‌های ۵۰ تا ۷۵ مترمربع در گروه‌های سنی مختلف معرفی شده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از برنامه دولت برای تحریک تقاضا در بازار مسکن، گفت: دهک متوسط و پایین جامعه با برنامه‌های موجود خانه‌دار نمی‌شوند. با اشاره به برنامه دولت و وزارت راه و شهرسازی برای افزایش وام خرید مسکن و تحریک تقاضا در بازار مسکن، ‌اظهار کرد: در حال حال حاضر در بازار مسکن تقاضای بالایی داریم اما شرایط برای ورود این تقاضاها به بازار وجود ندارد. وی با اشاره به این‌که سطح خدمات ارائه شده در بازار مسکن با جامعه هدف تناسب ندارد، تصریح کرد: در این شرایط باید تقاضا را به گونه‌ای تحریک کنیم که بتوانند وارد بازار مسکن شوند. به عبارت دیگر تسهیلات بانکی باید متناسب با توان درآمدی جامعه هدف باشد، در این صورت می‌توانیم شاهد ورود موثر تقاضا به بازار مسکن باشیم. رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: درحال‌حاضر بهترین راهکار این است که تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت شده و در مدت طولانی‌تر بازپرداخت شود.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
بهترین و سهل الوصول بودن بالا رفتن قدرت خرید مسکن را باید دریافت تسهیلات مسکن دانست. اما تسهیلاتی که هم اکنون پرداخت می‌شود یا کفاف خرید مسکن را نمی‌دهد و یا اینکه اقساط آن به قدری بالاست که هر متقاضی توان بازپرداخت اقساط را به دلیل بالا بودن نرخ سود را ندارد. در همین خصوص مدیر عامل بانک مسکن معتقد است که افزایش سرمایه ایجاد شده در شهریور ماه نمی‌تواند به ما کمکی برای افزایش سقف تسهیلات خرید از محل صندوق پس انداز یکم کند. پیشنهاد ما نیز برای استفاده از کمک صندوق توسعه راه به جایی نبرده است*مدیر عامل بانک مسکن: سقف تسهیلات خرید مسکن افزایش نمی‌یابدابوالقاسم رحیمی انارکی مدیر عامل بانک مسکن در پاسخ به این سئوال که که پرسید با توجه به اینکه سرمایه بانک مسکن ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت آیا بانک مسکن قصد این را ندارد که سقف تسهیلات خرید مسکن در صندوق پس‌انداز یکم را افزایش دهد، ‌گفت: در مورد افزایش سرمایه بانک مسکن باید گفت که این افزایش سرمایه ناشی از تبدیل بدهی بانک مسکن بابت خط اعتباری مسکن مهر به بانک مرکزی است و بدهی دولت به بانک مرکزی است. وی با تأکید بر اینکه الان امکان افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از صندوق پس‌انداز یکم نیست گفت: باید منابع جدید برای افزایش سقف تسهیلات مسکن صندوق یکم پیش‌بینی شود که فعلا در این خصوص برنامه‌ای نداریم البته یک سری اقدامات شده است اما به دلیل تنگناهای مالی این موضوع در حال حاضر امکانپذیر نیست. *بالا بردن قدرت خرید متقاضیان مسکن با پرداخت تسهیلات تا ۸۰ درصد قیمت ملکمصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک نیز بالا بردن قدرت خرید متقاضیان مسکن را منوط به رونق ساخت و ساز و پرداخت تسهیلات تا ۸۰ درصد قیمت ملک عنوان می‌کند. * بالا بردن تسهیلات خرید مسکن منجر به رشد قیمت می‌شودالبته فردین یزدانی کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است که بالا بردن تسهیلات خرید مسکن منجر به رشد قیمت می‌شود.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/گلستان مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بالغ بر ۱۸۷ میلیارد ریال تسهیلات بافت فرسوده توسط بانک مسکن استان پرداخت شده است. مدیرعامل بانک مسکن کشور در استان حضور پیدا کرد و سهمیه‌ای برای بانک مسکن استان گلستان لحاظ کردند. وی افزود: بیش از ۱۲۳ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۴۷ واحد احداثی شهری و ۴۶۹ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱۷۴ واحد احداثی روستایی در مناطق سیل زده استان پرداخت شده است. اسدی‌فر در ادامه گفت: در بخش اعتبارات بافت فرسوده، تا پایان سال پرداخت تسهیلات نامحدود است. از ابتدای سال تاکنون ۳۵۴ واحد مسکونی از این محل بیش از ۱۸۷ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده استوام خرید خانه‌‌های ۲۵ سالاین وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده است، برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. ماجرا از این قرار است که سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های «خیلی قدیمی» اکنون تحت‌تاثیر معرفی وام خرید مسکن جدید از محل اوراق برای املاک نوساز تا ۲۵ سال ساخت، اصلاح شده و به سطحی رسیده که برای متقاضیان خرید خانه با وام، قابل استفاده شده است. بنابراین سقف وام ترکیبی خانه‌های خیلی قدیمی در حالت انفرادی در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب به ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین زوجین متقاضیان خرید خانه‌های ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت می‌توانند دو برابر حالت انفرادی تسهیلات دریافت کرده و در صورت تمایل همان‌طور که ذکر شد، در نهایت یک فقره تسهیلات جعاله نیز به آنها قابل افزودن است. بنابراین سقف وام ویژه ترکیبی با جعاله در حالت زوجین در تهران ۲۰۰ میلیون، در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها ۱۶۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۲۰ میلیون تومان شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
پیام مازند - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده استوام خرید خانه‌‌های ۲۵ سالاین وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده است، برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. ماجرا از این قرار است که سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های «خیلی قدیمی» اکنون تحت‌تاثیر معرفی وام خرید مسکن جدید از محل اوراق برای املاک نوساز تا ۲۵ سال ساخت، اصلاح شده و به سطحی رسیده که برای متقاضیان خرید خانه با وام، قابل استفاده شده است. بنابراین سقف وام ترکیبی خانه‌های خیلی قدیمی در حالت انفرادی در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب به ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین زوجین متقاضیان خرید خانه‌های ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت می‌توانند دو برابر حالت انفرادی تسهیلات دریافت کرده و در صورت تمایل همان‌طور که ذکر شد، در نهایت یک فقره تسهیلات جعاله نیز به آنها قابل افزودن است. بنابراین سقف وام ویژه ترکیبی با جعاله در حالت زوجین در تهران ۲۰۰ میلیون، در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها ۱۶۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۲۰ میلیون تومان شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
پیام خوزستان - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده استوام خرید خانه‌‌های ۲۵ سالاین وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده است، برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. ماجرا از این قرار است که سقف وام قابل پرداخت بابت خرید آپارتمان‌های «خیلی قدیمی» اکنون تحت‌تاثیر معرفی وام خرید مسکن جدید از محل اوراق برای املاک نوساز تا ۲۵ سال ساخت، اصلاح شده و به سطحی رسیده که برای متقاضیان خرید خانه با وام، قابل استفاده شده است. بنابراین سقف وام ترکیبی خانه‌های خیلی قدیمی در حالت انفرادی در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب به ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین زوجین متقاضیان خرید خانه‌های ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت می‌توانند دو برابر حالت انفرادی تسهیلات دریافت کرده و در صورت تمایل همان‌طور که ذکر شد، در نهایت یک فقره تسهیلات جعاله نیز به آنها قابل افزودن است. بنابراین سقف وام ویژه ترکیبی با جعاله در حالت زوجین در تهران ۲۰۰ میلیون، در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها ۱۶۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۲۰ میلیون تومان شده است.

به انتهای لیست رسیدید