خشونت

خشونت

مهرمهر10 دقیقه قبل
بر اساس گزارش مذکور بیش از ۶۰۰ هزار مسلمانان در معرض خظر نسل کشی در میانمار قرار دارند. گفتنی است ارتش میانمار در ۲۵ آگوست سال ۲۰۱۷ حملات خود به منطقه راخین را آغاز کرد. در این حملات هزاران غیرنظامی راخینی جان باخته و حدود ۳۵۰ روستا توسط ارتش میانمار و بوداییان افراطی به آتش کشیده شد. از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۸۴ درصد از جمعیت ۲ میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت‌های ارتش میانمار و بوداییان افراطی به کشورهای همسایه گریخته‌اند. سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر خشونت علیه مسلمانان راخین در میانمار را «پاکسازی قومی» و «نسل‌کشی» توصیف می‌کنند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز49 دقیقه قبل
رییس قوه قضاییه با اشاره به اقدام کانادا برای مصادره اموال دولتی ایران، گفت: اموال کانادا در سطح جهان شناسایی و از طریق نهادهای قضایی بین‌المللی نسبت به توقیف و مصادره آن‌ها اقدام خواهد شد. رییس قوه قضاییه با اشاره به اقدام کانادا برای مصادره اموال دولتی ایران، گفت: اموال کانادا در سطح جهان شناسایی و از طریق نهادهای قضایی بین‌المللی نسبت به توقیف و مصادره آن‌ها اقدام خواهد شد. رئیسی به کانادا هشدار داد که در صورت عدم رفع توقیف اموال ایران، با همکاری معاونت بین‌الملل قوه قضاییه و وزارت امور خارجه، نسبت به شناسایی و توقیف اموال کانادا از طریق نهادهای بین‌المللی اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت و به هیچ عنوان اجازه تضییع حقوق ملت ایران به هیچ کشوری داده نخواهد شد. بر اساس این گزارش، در جلسه امروز شورای عالی قضایی، معاونان قوه قضاییه گزارشی مفصل از سفر به شهرستان‌های استان زنجان در سفر استانی اخیر را ارائه کردند. یکی از مهم‌ترین گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، گزارش حجت‌الاسلام مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه در خصوص لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز57 دقیقه قبل
رئیسی به کانادا هشدار داد که در صورت عدم رفع توقیف اموال ایران، با همکاری معاونت بین‌الملل قوه قضاییه و وزارت امور خارجه، نسبت به شناسایی و توقیف اموال کانادا از طریق نهادهای بین‌المللی اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت و به هیچ عنوان اجازه تضییع حقوق ملت ایران به هیچ کشوری داده نخواهد شد. براساس این گزارش، در جلسه امروز شورای عالی قضایی، معاونان قوه قضاییه گزارشی مفصل از سفر به شهرستان‌های استان زنجان در سفر استانی اخیر را ارائه کردند. یکی از مهم‌ترین گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، گزارش حجت‌الاسلام مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه در خصوص لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت بود. براساس این گزارش، در جلسه امروز شورای عالی قضایی، معاونان قوه قضاییه گزارشی مفصل از سفر به شهرستان‌های استان زنجان در سفر استانی اخیر را ارائه کردند. یکی از مهم‌ترین گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، گزارش حجت‌الاسلام مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه در خصوص لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز57 دقیقه قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد مصدق امروز (دوشنبه) با بیان اینکه لایحه مذکور، پس از بررسی‌های کارشناسی در معاونت‌های ذیربط، در جمع مسئولان عالی و با حضور ریاست قوه قضاییه مورد بررسی قرار گرفته و نهایی شده است، اظهار کرد: رویکرد اساسی دستگاه قضا در تدوین این لایحه، حفظ کرامت زن و خانواده با لحاظ ادبیات حقوق اسلامی، تأمین امنیت زن و خانواده و صیانت از آن بوده است. وی با اشاره به اینکه پیش‌نویس اولیه لایحه مذکور تحت عنوان «لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت»، در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین یافته بود، خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت قضایی لایحه، بررسی و تدوین نهایی آن از سوی دولت به قوه قضاییه ارجاع شد و این دستگاه با توجه به اهمیت و حساسیت این لایحه، اهتمامی ویژه در این خصوص مصروف داشته است. مصدق افزود: معاونت حقوقی دستگاه قضا با هماهنگی سایر معاونت‌های ذیربط در قوه قضاییه از جمله معاونت فرهنگی و همچنین تعامل بسیار خوب و سازنده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و اساتید و صاحب‌نظران دانشگاهی و حوزوی این لایحه را مورد بررسی مجدد و کارشناسی تخصصی قرار داد. شایان ذکر است این لایحه در ۵ فصل و ۷۷ ماده تهیه و تنظیم شده است و متن آن بر روی وبگاه معاونت حقوقی قوه قضاییه به نشانی (https: //mh-gh. eadl. ir) در بخش لوایح ارسال شده به دولت برای کاربران قابل دسترسی است.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
در موضوع ورود بحث چندانی وجود ندارد اما در بحث خروج به دلیل مطرح بودن موضوع اختلاط و سرعت در تخلیه ورزشگاه مشکلاتی چند وجود دارد. بر اساس توافقات ایران با فیفا مقرر شده ورود زنان به ورزشگاه در جمعیتی حدود هزار نفر یا بیشتر باشد. حضور زنان در ورزشگاهها به مسائل فرهنگی در فضای ورزش کشور و طرح کاهش خشونت در ورزشگاهها ارتباط مستقیمی دارد. موافقان حضور نیروی انتظامی را کافی می‌دانند و مخالفان حضور و تدابیر نیروی انتظامی را مکفی ارزیابی نمی‌کنند. حمایت دولت از حضور زنان در ورزشگاههانماینده مردم تهران در مجلس دهم، در بخشی دیگر از گفته‌‎های خود تاکید کرد: «به طور قاطع می‌توان عنوان کرد که دولت با حضور زنان در ورزشگاهها کاملا موافق است.»

برگزاری ۵۰ کارگاه آموزشی، علمی، هنری و فرهنگی با حضور کودکان و نوجوانان قمی

38+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 ساعت قبل
ایسناایسنا1 ساعت قبل
معاون حقوقی قوه قضاییه از ارسال «لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» جهت سیر مراحل قانونی، به دولت خبر داد. وی با اشاره به اینکه پیش‌نویس اولیه لایحه مذکور تحت عنوان «لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت»، در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین یافته بود، خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت قضایی لایحه، بررسی و تدوین نهایی آن از سوی دولت به قوه قضاییه ارجاع شد و این دستگاه با توجه به اهمیت و حساسیت این لایحه، اهتمامی ویژه در این خصوص مصروف داشته است. مصدق افزود: معاونت حقوقی دستگاه قضا با هماهنگی سایر معاونت‌های ذیربط در قوه قضاییه از جمله معاونت فرهنگی و همچنین تعامل بسیار خوب و سازنده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و اساتید و صاحب‌نظران دانشگاهی و حوزوی این لایحه را مورد بررسی مجدد و کارشناسی تخصصی قرار داد. شایان ذکر است این لایحه در ۵ فصل و ۷۷ ماده تهیه و تنظیم شده است و متن آن بر روی وبگاه معاونت حقوقی قوه قضاییه به نشانی (https: //mh-gh. eadl. ir) در بخش لوایح ارسال شده به دولت برای کاربران قابل دسترسی است. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
معاون حقوقی قوه‌قضاییه با اشاره به تصویب لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: کمیته ملی صیانت متشکل از ۲۰ شخصیت حقوقی قضایی و غیرقضایی زیر نظر شورای عالی پیشگیری از جرم پیش‌بینی شده است. اعتمادآنلاین|‌ یکی از مهم‌ترین گزارش‌های ارائه شده در جلسه امروز شورای عالی قضایی، گزارش حجت‌الاسلام مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه در خصوص لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت زنان در برابر خشونت بود. وی در این‌باره گفت: این لایحه در ۵ فصل و ۷۷ ماده با رویکرد حقوق اسلامی و حمایت از حقوق بانوان به تصویب رسیده است. معاون حقوقی قوه قضاییه، تحکیم مبانی خانواده و افزایش سطح آگاهی‌های عمومی و آموزش‌های اختصاصی را از مهم‌ترین اهداف این لایحه برشمرد و اظهار کرد: در این لایحه، کمیته ملی صیانت متشکل از ۲۰ شخصیت حقوقی قضایی و غیرقضایی زیر نظر شورای عالی پیشگیری از جرم پیش‌بینی شده و برای هر یک وظایفی لحاظ شده است. مصدق با بیان اینکه همه نهادها بر اساس این لایحه موظفند گزارش عملکرد سالانه به شورای عالی پیشگیری از جرم تقدیم کنند، خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از اعمال این قانون، به صندوق حمایت بانوان که زیر نظر وزارت دادگستری خواهد بود، واریز خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمیدرضا هدایتی که آثاری چون «آنتیگونه» و «داخائو» را در کارنامه خود دارد، این بار به سراغ متنی از نویسنده فرانسوی، امانوئل روبلس (Emmanuel Roblès) با ترجمه اصغر نوری رفته است. آدم‌های آثار او مانند شخصیت‌های آندره مالرو و همینگوی، دسته‌ای یاغی و انتقام‌جو هستند که با جملاتی ساده وصف می‌شوند. اصغر نوری، کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه و کارشناسی ارشد ‌کارگردانی تئاتر است. او سال‌هاست با ترجمه رمان‌ها و نمایشنامه‌های نسل نوی نویسندگان و نمایشنامه‌نویسان فرانسوی، نقش پررنگی در آشنا شدن ما با نویسندگان نسل اخیر فرانسه داشته است. آگوتا کریستف، پاتریک مودیانو، ژوئل اگلوف، بریژیت ژیرو، مارسل امه و دیدیه ون کولارت از جمله نویسندگانی هستند که اصغر نوری آثاری از آنها ترجمه کرده است.
فارسفارس2 ساعت قبل
معاون حقوقی قوه قضائیه اعلام کرد: «لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» به دولت ارسال شد. این مقام قضایی با اشاره به اینکه پیش‌نویس اولیه لایحه مذکور تحت عنوان «لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت»، در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین یافته بود خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت قضایی لایحه، بررسی و تدوین نهایی آن از سوی دولت به قوه قضائیه ارجاع شد و این دستگاه با توجه به اهمیت و حساسیت این لایحه، اهتمامی ویژه در این خصوص مصروف داشته است. حجت الاسلام و المسلمین مصدق افزود: معاونت حقوقی دستگاه قضا با هماهنگی سایر معاونت‌های ذیربط در قوه قضائیه از جمله معاونت فرهنگی و همچنین تعامل بسیار خوب و سازنده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و اساتید و صاحب­نظران دانشگاهی و حوزوی این لایحه را مورد بررسی مجدد و کارشناسی تخصصی قرار داد. این لایحه در ۵ فصل و ۷۷ ماده تهیه و تنظیم شده است و متن آن بر روی وبگاه معاونت حقوقی قوه قضائیه به نشانی (https: //mh-gh. eadl. ir) در بخش لوایح ارسال شده به دولت برای کاربران قابل دسترسی است. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
ترامپ در مورد مساله ایران هم می‌تواند یک توافق جدید شبیه برجام را یک چیز کاملا متفاوت جا بزند! پل پیلار، رئیس سابق تحلیل عملیات سیا و استاد دانشگاه جرج تاون در نشنال اینترست نوشت: کسانی که معمولا طرفدار فشار آوردن به ایران هستند تصدیق می‌کنند کارزار فشار حداکثری با هدف فشار آوردن به ایران برای تسلیم، شکست خورده است. این تحقیق داده‌هایی ارائه می‌کند که نشان می‌دهند از وقتی کمپین فشار حداکثری شروع شده است، تظاهرات اعتراضی در ایران کاهش یافته است نه افزایش. آن‌ها می‌خواهند فشار نظامی را به فشار اقتصادی اضافه کنند. اسرائیل امیدوار است در صورت مقابله به مثل ایران، ترامپ و اروپا برای معامله جدید با ایران از نظر سیاسی با مشکل مواجه شوند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی با تاکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی در روستاها با توجه به اقتضائات فرهنگی هر روستا توسط دهیاران و شوراهای روستایی تصریح کرد: باید این برنامه‌ها با مشارکت و همکاری مردم روستاها با توجه به نوع آسیب‌هایی که در این روستاها وجود دارد برنامه‌ریزی و اجرا شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل بیان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند کارهای زیربنایی و کارشناسی بوده و با اقدامات غیرکارشناسی و عجولانه نمی‌توان در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یافت. وی با اشاره به اهمیت کارهای فرهنگی و اجتماعی در محیط‌های روستایی افزود: با توجه به اهمیت اجرای این برنامه‌ها باید در کنار اقدامات عمرانی به این مساله نیز توجه اساسی شده و امور عمرانی با پیوست فرهنگی در روستاها اجرا شود. مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به میزان بالای خشونت در استان اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر مهمترین آسیب اجتماعی در استان اردبیل خشونت بوده و با وجود تلاش‌های انجام شده در راستای کاهش این آسیب اما همچنان در این زمینه وضعیت مطلوبی نداریم. شفیع شفیعی با اشاره به افزایش طلاق در استان گفت: با همکاری و مشارکت دانشگاه محقق اردبیلی برنامه‌ریزی شده تا در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان برنامه‌هایی تدوین و اجرایی شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| زهرا ساعی، با اعلام این خبر که بررسی لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه به پایان رسیده است در تشریح جزئیات آن، گفت: ۳ هفته گذشته نشستی با رئیس قوه قضائیه داشتیم که در آنجا از ایشان درخواست کردم تا لایحه تامین امنیت زنان را هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف کرده که در مجلس مورد بررسی قرار گیرد. نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس قوه قضائیه در این نشست قول داد که بررسی این لایحه تا پایان شهریورماه به اتمام رسیده و به معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری فرستاده شود تا به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: امروز مطلع شدم که بررسی لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه به پایان رسیده و اصلاحات به گونه‌ای در آن اعمال شده است که تامین کننده نظر این قوه بوده و در نهایت به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تحویل داده شده است. رئیس کمیته جوانان، زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: هم اکنون در انتظار هستیم که خانم ابتکار نیز هر چه سریع‌تر این لایحه را به مجلس فرستاده تا بتوانیم در طول مدت زمان باقیمانده از عمر این مجلس آن را به قانونی جامع تبدیل کنیم که باعث بازدارندگی از خشونت علیه زنان، حمایت و حفاظت از زنان کشور شده و به تحکیم بنیان خانواده منتهی شود چرا که رویکردمان در این حوزه خانواده محور است. منبع: خانه ملت
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
براساس این گزارش، یکی از مهم‌ترین گزارش‌های ارائه شده در جلسه امروز شورای عالی قضایی، گزارش حجت‌الاسلام مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه در خصوص لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت زنان در برابر خشونت بود. وی در این‌باره گفت: این لایحه در ۵ فصل و ۷۷ ماده با رویکرد حقوق اسلامی و حمایت از حقوق بانوان به تصویب رسیده است. معاون حقوقی قوه قضاییه، تحکیم مبانی خانواده و افزایش سطح آگاهی‌های عمومی و آموزش‌های اختصاصی را از مهم‌ترین اهداف این لایحه برشمرد و اظهار کرد: در این لایحه، کمیته ملی صیانت متشکل از ۲۰ شخصیت حقوقی قضایی و غیرقضایی زیر نظر شورای عالی پیشگیری از جرم پیش‌بینی شده و برای هر یک وظایفی لحاظ شده است. مصدق با بیان اینکه همه نهادها بر اساس این لایحه موظفند گزارش عملکرد سالانه به شورای عالی پیشگیری از جرم تقدیم کنند، خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از اعمال این قانون، به صندوق حمایت بانوان که زیر نظر وزارت دادگستری خواهد بود، واریز خواهد شد.
طرفداریطرفداری2 ساعت قبل
طرفداری- چند هوادار افراطی یوونتوس به دلیل اتهام اخاذی و کلاهبرداری در فروش بلیط‌ها دستگیر شدند. حالا پلیس ایتالیا، دوازده نفر از این هواداران را دستگیر کرده و همچنین این دسته به خشونت و پول‌شویی نیز متهم شده‌اند. این دستگیری‌ها پس از حدود یک سال تحقیق پلیس ایتالیا روی این باند تبهکاری انجام شد. پلیس ایتالیا گفته این افرادی که دستگیر شده‌اند از رهبران گروه‌های «دروگی»، «ترادیتزیونه» و وایکینگ‌ها در جایگاه هواداران افراطی یوونتوس بوده‌اند. دو سال پیش یوونتوس به دلیل فروش بلیط به هواداران افراطی، جریمه شد و به یک بازی بدون حضور تماشاگران افراطی محکوم گردید.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
«ساعت» اثر دیگری از حمیدرضا هدایتی از ۷ مهرماه در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود. به گزارش ایسنا، حمیدرضا هدایتی که آثاری چون «آنتیگنه» و «داخائو» را در کارنامه خود دارد، این بار به سراغ متنی از نویسنده فرانسوی، امانوئل روبلس (Emmanuel Roblès) با ترجمه اصغر نوری رفته است. شخصیت‌های آثار او مانند شخصیت‌های «آندره مالرو» و «همینگوی» دسته‌ای یاغی و انتقام‌جو هستند که با جملاتی ساده وصف می‌شوند. اصغر نوری کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه و کارشناسی ارشد ‌کارگردانی تئاتر است. دیگران عوامل آخرین اثر «حمیدرضا هدایتی» به زودی اعلام خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، براساس این گزارش، در جلسه امروز شورای عالی قضایی، معاونان قوه قضاییه گزارشی مفصل از سفر به شهرستان‌های استان زنجان در سفر استانی اخیر را ارائه کردند. همچنین از ۳۶ مورد برخورد با کارمندان و مرتبطان با دستگاه قضایی در ماه گذشته خبر داده شد. یکی از مهم‌ترین گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، گزارش حجت‌الاسلام مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه در خصوص لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت بود. وی در این‌باره گفت: این لایحه در ۵ فصل و ۷۷ ماده با رویکرد حقوق اسلامی و حمایت از حقوق بانوان به تصویب رسیده است. مصدق با بیان اینکه همه نهادها بر اساس این لایحه موظفند گزارش عملکرد سالانه به شورای عالی پیشگیری از جرم تقدیم کنند، خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از اعمال این قانون، به صندوق حمایت بانوان که زیر نظر وزارت دادگستری خواهد بود، واریز خواهد شد.
خانه ملتخانه ملت2 ساعت قبل
زهرا ساعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اعلام این خبر که بررسی لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه به پایان رسیده است در تشریح جزئیات آن، گفت: ۳ هفته گذشته نشستی با رئیس قوه قضائیه داشتیم که در آنجا از ایشان درخواست کردم تا لایحه تامین امنیت زنان را هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف کرده که در مجلس مورد بررسی قرار گیرد. نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس قوه قضائیه در این نشست قول داد که بررسی این لایحه تا پایان شهریورماه به اتمام رسیده و به معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری فرستاده شود تا به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: امروز مطلع شدم که بررسی لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه به پایان رسیده و اصلاحات به گونه‌ای در آن اعمال شده است که تامین کننده نظر این قوه بوده و در نهایت به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تحویل داده شده است. رئیس کمیته جوانان، زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: هم اکنون در انتظار هستیم که خانم ابتکار نیز هر چه سریع‌تر این لایحه را به مجلس فرستاده تا بتوانیم در طول مدت زمان باقیمانده از عمر این مجلس آن را به قانونی جامع تبدیل کنیم که باعث بازدارندگی از خشونت علیه زنان، حمایت و حفاظت از زنان کشور شده و به تحکیم بنیان خانواده منتهی شود چرا که رویکردمان در این حوزه خانواده محور است. /پایان پیام
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
/تحلیل - فارن‌ پالسی/هدر هرلبرت، مشاور ارشد «شبکه امنیت ملی» و دستیار ویژه سابق و نویسنده متن سخنرانی‌های بیل کلینتون به دنبال برکناری جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ در مطلبی برای مجله فارن پالسی درباره شورای امنیت ملی آمریکا و عملکرد و نقش آن در سیاست‌های واشنگتن نوشته است: «به دنبال برکناری پر سر و صدای جان بولتون، تمام مسئولیت تخریب شورای امنیت ملی بر دوش او گذاشته شد. تحلیلگران سیاسی پیش از برکناری بولتون بارها از عملکرد نامطلوب و بی‌سامان شورای امنیت ملی و کاهش قابل توجه جلسات این شورا که با حضور رییس‌جمهوری، روسای ستاد مشترک و سران نهادهای امنیتی برگزار می‌شود، انتقاد کرده بودند. اما اگر امروز باید فاتحه این شورا را خواند، گفتنی است که بولتون صرفا تازه‌ترین عضوی است که به وجهه آن ضربه زده است. شورای امنیت ملی همچنین در دوران پساجنگ سرد نیز عملکرد خوبی به عنوان یک ابزار سیاسی نداشته است. در آخر، یک شورای امنیت ملی که واقعا نوسازی شده باشد، به جای مقابله با سیاست ائتلافی با آن همکاری کرده و آن را تایید می‌کند.»
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
طراحی صحنه این نمایش را ارکیده هاشمی، طراحی لباس را سینا ایران پور، ساخت لباس را حسین پناهی انجام داده‌اند. طراح گریم این پروژه نمایشی هدى رودبار و مجریان گریم مهتاب لشکرى، سوگند کیانی هستند؛ حسین تبریزی نیز به عنوان مشاور گریم با این گروه همکاری دارد. ساخت تیزر بر عهده آناهیتا نیک دست، عکاس محمدعلی اسدی‌راد، مشاور رسانه زهرا شایان‌فر و روابط عمومی احمدبیگی هستند. پردیس تئاتر تهران در نشانی بزرگراه امام‌علی (ع) شمال به جنوب -خروجی شهید محلاتی شرق - خیابان شاه‌آبادی - پایینتر از میدان مالک اشتر واقع شده است. «ساعت» تالار حافظ به صدا در می‌آید «ساعت» اثر دیگری از حمیدرضا هدایتی از ۷ مهرماه در تالار حافط به روی صحنه می‌رود.
فراروفرارو3 ساعت قبل
به نظر می‌رسد این تی‌شرت شرایط فعلی را بهتر از هر چیزی دیگری در مجموعه من ثبت می‌کند. برخلاف پس زمینه انفعالی دولت ترامپ در واکنش به اقدامات ایران در خلیج فارس و سردرگمی عمومی در مورد سیاست آمریکا در قبال ایران، اسرائیلی‌ها تنها کسانی هستند که «فشار حداکثری» در برابر ایران را به کار می‌گیرند. این کار همیشگی ارتش اسرائیل است؛ اما حالا با توجه به سنگ بزرگی که ترامپ برای نزدن ایران برداشته است، اسرائیل بیشتر احساس خطر می‌کند. همچنین به نظر می‌رسد ترکیب تحریم‌ها با گستاخی نظامی اسرائیل مسیر مذاکره ایران و آمریکا را تا حدی تسهیل کرده باشد. به نظر می‌رسد مسیر روابط ایران و آمریکا، مذاکرات مجدد است و اسرائیل در این راه موثر بوده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
«جان بولتون به ویرانی شورای امنیت ملی آمریکا کمک کرد اما روند این نابودی از مدت‌ها پیش آغاز شده بود.» به گزارش ایسنا، هدر هرلبرت، مشاور ارشد «شبکه امنیت ملی» و دستیار ویژه سابق و نویسنده متن سخنرانی‌های بیل کلینتون به دنبال برکناری جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ در مطلبی برای مجله فارن پالسی درباره شورای امنیت ملی آمریکا و عملکرد و نقش آن در سیاست‌های واشنگتن نوشته است: «به دنبال برکناری پر سر و صدای جان بولتون، تمام مسئولیت تخریب شورای امنیت ملی بر دوش او گذاشته شد. تحلیلگران سیاسی پیش از برکناری بولتون بارها از عملکرد نامطلوب و بی‌سامان شورای امنیت ملی و کاهش قابل توجه جلسات این شورا که با حضور رییس‌جمهوری، روسای ستاد مشترک و سران نهادهای امنیتی برگزار می‌شود، انتقاد کرده بودند. شورای امنیت ملی همچنین در دوران پساجنگ سرد نیز عملکرد خوبی به عنوان یک ابزار سیاسی نداشته است. در آخر، یک شورای امنیت ملی که واقعا نوسازی شده باشد، به جای مقابله با سیاست ائتلافی با آن همکاری کرده و آن را تایید می‌کند.» انتهای پیام

خشونت در جریان اعتراضات در هنگ کنگ

مهرمهر3 ساعت قبل
فراروفرارو3 ساعت قبل
به گزارش فرارو، پل پیلار، رئیس سابق تحلیل عملیات سیا و استاد دانشگاه جرج تاون در نشنال اینترست نوشت: کسانی که معمولا طرفدار فشار آوردن به ایران هستند تصدیق می‌کنند کارزار فشار حداکثری با هدف فشار آوردن به ایران برای تسلیم، شکست خورده است. این تحقیق داده‌هایی ارائه می‌کند که نشان می‌دهند از وقتی کمپین فشار حداکثری شروع شده است، تظاهرات اعتراضی در ایران کاهش یافته است نه افزایش. آن‌ها می‌خواهند فشار نظامی را به فشار اقتصادی اضافه کنند. اسرائیل امیدوار است در صورت مقابله به مثل ایران، ترامپ و اروپا برای معامله جدید با ایران از نظر سیاسی با مشکل مواجه شوند. ترامپ در مورد مساله ایران هم می‌تواند یک توافق جدید شبیه برجام را یک چیز کاملا متفاوت جا بزند!
ایلناایلنا4 ساعت قبل
دادگاه مصر روز گذشته- یکشنبه- حکم اعدام ۶ متهم محکوم به الحاق به یک گروه تروریستی و دخالت در قتل یک شهروند و حمل و نقل مواد منفجره در شمال کشور در سال ۲۰۱۶ را صادر کرد. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، یک مقام قانونی مصر اعلام کرد که دادگاه این کشور ۶ فرد متهم به مشارکت در عملیات قتل و اعمال خشونت آمیز و حمل مواد منفجره در شمال مصر در سال ۲۰۱۶ را به اعدام محکوم کرد. این منبع که خواست نامش فاش نشود، طی اظهاراتی مطبوعاتی گفت: «دادگاه جنائی شهر «دمنهور»، مرکز استان البحیره حکم اعدام شش متهم (سه حضوری و سه غیابی) و نیز حکم حبس چهار نفر دیگر از ۵ تا ۲۵ سال را صادر کرد. دادگاه مصر در جلسه ۲۰ آگوست گذشته شش متهم محکوم به اعدام را به مفتی شرعی ارجاع داد تا حکم شرعی را در این زمینه صادر کند. مقام‌هایی قضائی مصر تا ساعات نخست صبح امروز -دوشنبه- بیانیه‌ای را درباره این حکم صادر نکرده‌اند اما رسانه‌های محلی این حکم را عصر روز گذشته منتشر کردند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
وی تأکید کرد: باید با روشنگری، بصیرت افزایی، آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به عموم مردم به مقابله با این‌گونه تهاجمات دشمنان برخاست. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با تأکید بر استفاده از ابزار و تکنولوژی نوین امروزی برای مقابله با فرقه‌های نوظهور گفت: برگزاری کارگاه‌های علمی و تخصصی یکی از راه‌های مقابله با فرقه‌های نوظهور محسوب می‌شود که باید مسئولان حوزه فرهنگ در استان نسبت به آن توجه ویژه داشته باشند. خجسته پور اظهار داشت: فرقه‌های وارداتی و داخلی نوظهور باید موردبررسی دقیق از سوی صاحب‌نظران، دانشمندان و کارشناسان خبره قرار گیرد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: تهاجم فرهنگی دشمنان بیشتر متوجه نسل جوان و نوجوان امروز است و آن‌ها می‌خواهند از این طریق این نسل را از ارزش‌ها، عقاید دینی و مذهبی دور کنند. خجسته پور تصریح کرد: تربیت نسل امروز در تراز انقلاب اسلامی باید در اهداف و سیاست‌های فرهنگی موردتوجه جدی قرار گیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
قرار بود پیش‌نویس توافق با طالبان را فقط به نظر اشرف غنی برساند. چندی بعد رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که مذاکره با طالبان لغو شده است. «توافق امضاء نشده بود، ما هم سفر به آمریکا را لغو کردیم» کدام سطح از رهبری طالبان درخصوص نشست کمپ دیوید مطلع بود؟ ستانکزی: در اعلامیه اخیر خود به این موضوع اشاره کردیم. در ماه اگوست از سوی ترامپ دعوتنامه‌ای به دفتر سیاسی امارت اسلامی ارسال شد تا به آمریکا سفر کنم، اما به دلیل آنکه هنوز توافق با آمریکایی‌ها به امضاء نرسیده بود، امارت اسلامی نخواست قبل از امضاء توافق به آمریکا سفر کنیم. «پلان‌های سیاسی پس از امضاء توافق در نشست بین‌الافغانی مشخص می‌شود» نگاه طالبان به عنوان حکومت (جمهوری اسلامی یا امارت اسلامی)، قانون اساسی و دستاوردهای دمکراتیک سال‌های اخیر چیست؟ ستانکزی: مبارزه مردم افغانستان بخاطر اقامه نظامی اسلامی بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
در آن زمان، وضعیت دردناکی که این سیاست ایجاد کرده بود، از تصاویری که از هق هق کردن کودکان و سخنان والدین درمانده شان منتشر شد، مشهود بود. یکی از مقامات که با کودکان زیاد سروکار داشت گفت: "تک تک کودکانی که از والدینشان جدا شده‌اند دچار ترس و وحشت بودند. " دیگران هم می‌گفتند کودکان که فکر می‌کردند والدینشان آن‌ها را رها کرده‌اند، پیوسته هق هق کنان گریه می‌کردند. در موارد دیگر هم، کودکان از مشکلات جسمی- روانی رنج می‌بردند: یکی از مقامات گفت: "بسیاری از کودکان می‌گفتند که احساس سوزش در سینه دارند، در حالی که از نظر پزشکی سالم بودند. کودکان می‌گفتند تپش قلب دارند یا از شدت درد قلبشان را احساس نمی‌کنند.

درگیری میان حامیان و مخالفان هنگ‌کنگ در یک فروشگاه مجلل +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
معترضان خشونت طلب هنگ‌کنگ با طرفداران دولت چین که در حال سر دادن سرود ملی چین بودند، درگیر شدند و صحنه‌های خشونت‌باری را به وجود آوردند

به انتهای لیست رسیدید