خشونت در غرب

خشونت در غرب

افکارنیوزافکارنیوز4 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشنماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران روز شنبه در گفت‌وگو با یک نشریه انگلیسی زبان چاپ امارات متحده عربی ضمن اشاره به همکاری با متحدان آمریکا در خصوص ایران، مدعی شد علی‌رغم تحریم‌های جدید، تهران هنوز هم می‌تواند به پیشنهاد‌های دیپلماتیک آمریکا پاسخ دهد. به نوشته نشنال، برایان هوک در ادامه افزود: «ما همچنان همکاری با متحدان خود در منطقه در حوزه‌های متعددی از سیاست خارجی جدید علیه ایران را ادامه خواهیم داد.» هوک مدعی شد که علی‌رغم تحریم‌های جدید، ایران هنوز هم می‌تواند به «پیشنهاد‌های دیپلماتیک آمریکا» مبنی بر مذاکره بر توافق جدید با تمرکز بر برنامه هسته‌ای و موشکی پاسخ دهد. نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران روز شنبه در گفت‌وگویی ویژه با شبکه «اسکای نیوز عربی» نیز ایران را به ترویج و انتشار خشونت در غرب آسیا متهم کرد و گفت: «فشارها علیه ایران تا زمانی که این کشور رفتار خود را تغییر دهد، ادامه خواهد داشت». هوک مدعی شد که تحریمهای نفتی آمریکا علیه ایران، باعث خواهد شد این کشور از عواید فروش نفت که ۵۰ میلیارد دلار است، محروم شود. نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است با مقام‌های ارشد اماراتی در خصوص ایران دیدار و گفت‌‌وگو کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «برایان هوک»، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگویی به همکاری واشنگتن با متحدان منطقه‌ای خود درباره ایران خبر داد. برایان هوک که به عنوان رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا فعالیت می‌کند، در سفر خود به امارات متحده عربی اعلام کرد که سفرش به ابوظبی برای تقویت همکاری جهت اعمال بازدارندگی دربرابر حملات ایران، انزوای دیپلماتیک این کشور و جلب حمایت برای خنثی ساختن نمایش قدرت ایران است. هوک همچنین به همکاری اطلاعاتی با امارات در برابر ایران اشاره کرد و گفت با ابوظبی در سازمان ملل نیز اشتراک مواضع داریم. در این گفتگو در عین حال هوک مدعی شده است که علی‌رغم تحریم‌های جدید، ایران هنوز هم می‌تواند به «پیشنهادهای دیپلماتیک آمریکا» مبنی بر مذاکره بر توافق جدید با تمرکز بر برنامه هسته‌ای و موشکی پاسخ دهد. سفر نماینده ویژه آمریکا به ابوظبی با هدف دیدار با مقام‌های ارشد اماراتی در خصوص ایران صورت گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ماه قبل
با اینحال، هوک در یادداشت خود بر لزوم روابط دیپلماتیک تهران و واشنگتن تأکید کرده و اینگونه نوشته است: «مردم آمریکا و ایران باید روابط دیپلماتیک داشته باشند. (در این شرایط) می‌توانیم (وجود) یک سفارتخانه جدید آمریکا در تهران را پیش‌بینی کنیم که برای گردشگران، تجار، مسافران و معلمین، روادید صادر می‌کند». وی ادامه داد: «باید پروازهای مستقیمی از تهران به نیویورک یا لس‌آنجلس وجود داشته باشد… تجدید روابط (با تهران) درهایی را به روی فرصت‌های بی‌شمار می‌گشاید». مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا معتقد است که بهبود روابط واشنگتن و تهران به حل مشکلات مردم ایران کمک می‌کند. در بخش پایانی این گزارش، هوک ضمن مطرح کردن خواسته مکرر آمریکایی‌ها مبنی بر لغو برنامه موشکی ایران گفت: «در حالیکه تعیین مسیر کشور ایران در نهایت بر عهده مردم این کشور است اما آمریکا.. از صدای مردم ایران که مدتهاست نادیده گرفته شده است، حمایت می‌کند.
ایسناایسنا8 ماه قبل
یک کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان این‌که اسلام‌هراسی پروسه‌ای است که طی چند سال اخیر از سوی برخی از کشورهای غربی و اندیشکده‌های وابسته به آنها دنبال شده است، اظهار کرد: آنچه که امروز در قالب حمله به مسلمانان و انجام اقدامات تروریستی علیه آنها در کشورهای غربی می‌بینیم نتیجه عملکرد دولت‌های غربی در ارتباط با مسلمانان است. وی با بیان این‌که اقدامات تروریستی گروه‌های تکفیری از جمله داعش در غرب باعث شد که زمینه‌های اجرایی شدن بحث‌های مطالعاتی اسلام‌هراسی در غرب ایجاد شود، ادامه داد: در جریان پیشبرد پروسه اسلام‌هراسی در غرب شاهد این بودیم که برخی از اقدامات نیز در کشورهای غربی برای مبارزه با مظاهر اسلام انجام شد از جمله این‌که در برخی از این کشورها ممنوعیت استفاده از حجاب و برقع تصویب شد. این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان این‌که آنچه که اکنون در برخی از کشورهای غربی علیه مسلمانان انجام می‌شود، از جمله حمله به مراکز مذهبی آنها نتیجه عملکرد دولت‌های غربی در مورد مسلمانان است، تصریح کرد: دیگر روند به نحوی شده که جوامع مسلمان اگر پیش از این در غرب احساس امنیت داشتند اکنون چنین احساسی را ندارند و تحت فشار اسلام‌هراسی هستند. در واقع آنچه که در این کشورها آغاز شده منحصر به جوامع مسلمان نخواهد بود، چرخه این خشونت گسترش پیدا خواهد کرد و باعث دامن زدن به تنش‌های داخلی در آن جوامع می‌شود. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید