خشونت پلیس فرانسه

خشونت پلیس فرانسه

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- خبرگزاری آناتولی می‎گوید که بر اثر شلیک پلیس فرانسه به سمت خبرنگار این رسانه در شهر پاریس احتمال نابینایی وی وجود دارد. مصطفی یالسین، عکاس و خبرنگار خبرگزاری آناتولی روز پنجشنبه بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی از سوی پلیس فرانسه مصدوم شد. پلیس فرانسه از دستگیری ۹۰ نفر در جریان اعتراضات سراسری خبر می‎دهد. اتحادیه‌های راه آهن فرانسه همچنان اعتصابات سراسری را ادامه خواهند داد، در نتیجه ارائه خدمات راه آهن از پنجشنبه ۹۰ درصد کاهش یافته است. در جریان اعتراض‌های سراسری در فرانسه پلیس ضد شورش این کشور از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کرد.

خشونت پلیس فرانسه؛ وقتی نیرو‌های امنیتی فرانسه به پیرزن ۸۰ ساله هم رحم نکردند

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- راهپیمایی یادبود کشته شدن یک زن فرانسوی در اثر خشونت پلیس ضد شورش با مداخله نیروهای امنیتی این کشور به درگیری منجر شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ تظاهرات سالروز کشته شدن زن ۸۰ ساله فرانسوی در نتیجه خشونت تظاهرات سالروز کشته شدن زن ۸۰ ساله فرانسوی در نتیجه خشونت پلیس فرانسه در مقابل معترضان، در «مارسی» برگزار و با خشونت پلیس مواجه شد. به گزارش دیلی میل، پلیس ضد شورش فرانسه که سال گذشته در میانه اعتراض‌های ضد دولتی در مارسی، یک زن ۸۰ ساله را کشته بود، در مراسم یادبود وی در مارسی دست به خشونت زده و شماری را دستگیر کرده است. • بیشتر بخوانید: هزاران نفر در مراسم یادبود این زن در مارسی شرکت کرده بودند؛ این راهپیمایی با مداخله پلیس فرانسه به خشونت کشیده شد. ویدئوی منتشر شده از مرگ این زن توسط پلیس ضد شورش سبب بروز انتقادات گسترده‌ای به خشونت پلیس شده است.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: برنامه این هفته «هشتگ پربازدید» (Trending) شبکه پرس تی وی به بررسی هشتگ پرکاربرد #YellowVests و تداوم اعتراضات در فرانسه می‌پردازد. به گزارش سینماپرس، این برنامه به تهیه کنندگی حسین الشیماری و معصومه عابدینی با نگاهی به تداوم اعتراضات در فرانسه علیه امانوئل مکرون و سیاست‌های اقتصادی وی، درگیری‌های پلیس فرانسه علیه معترضان موسوم به جلیقه زردها و استفاده از گاز اشک آور علیه مردم را مورد بررسی قرار می‌دهد. خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان در پاریس و مناطق حومه آن و بازداشت صدها نفر در جریان اعتراضات فرانسه از جمله موضوعات مورد اشاره در این برنامه به شمار می‌رود. برنامه «هشتگ پربازدید» یکشنبه ساعت ۱۱:۲۰ به مدت ۱۰ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت ۰۰:۰۳ بامداد و ۲۰:۰۰ و سه شنبه ساعت ۱۶:۲۰ روی آنتن خواهد رفت.
برنابرنا2 هفته قبل
برنامه این هفته «هشتگ پربازدید» (Trending) شبکه پرس تی وی به بررسی هشتگ پرکاربرد #YellowVests و تداوم اعتراضات در فرانسه می‌پردازد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ برنامه «هشتگ پر بازدید» به تهیه کنندگی حسین الشیماری و معصومه عابدینی با نگاهی به تداوم اعتراضات در فرانسه علیه امانوئل مکرون و سیاست‌های اقتصادی وی، درگیری‌های پلیس فرانسه علیه معترضان موسوم به جلیقه زردها و استفاده از گاز اشک آور علیه مردم را مورد بررسی قرار می‌دهد. خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان در پاریس و مناطق حومه آن و بازداشت صدها نفر در جریان اعتراضات فرانسه از جمله موضوعات مورد اشاره در این برنامه به شمار می‌رود. برنامه «هشتگ پربازدید» یکشنبه ساعت ۱۱:۲۰ به مدت ۱۰ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت ۰۰:۰۳ بامداد و ۲۰:۰۰ و سه شنبه ساعت ۱۶:۲۰ روی آنتن خواهد رفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خشونت پلیس و نیرو‌های امنیتی فرانسه به این اعتراض‌ها محدود نشده و در برخورد با پناهجویان نیز تکرار شده است. خشونت پلیس و نیرو‌های امنیتی فرانسه به این اعتراض‌ها محدود نشده و در برخورد با پناهجویان نیز تکرار شده است. پلیس فرانسه در ماه جاری با ۶۰۰ افسر به اردوگاه مهاجران یورش و آن جا را تخلیه کرد. باید توجه داشت که خشونت پلیس فرانسه تنها مربوط به تظاهرات اعتراضی نبوده و ابعاد گسترده‌تری دارد و شامل طیف گسترده‌ای از برخورد‌های خشن با اعتراض‌ها و حتی اظهارنظر‌های مخالف می‌شود. اما آن چه نگرانی‌های بین المللی از نقض حقوق بشر در این کشور رادر پی داشت، برخورد خشونت بار پلیس با پناهجویان افغانستانی بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
اما به نظر می‌رسد که خشونت پلیس فرانسه تنها مربوط به این تظاهرات نیست و ابعاد گسترده‌تری دارد. پس از پیدا شدن جسد این جوان ۲۴ ساله موج دیگری از تظاهرات علیه خشونت پلیس در فرانسه برپا شد و حتی مراسم یادبود کانیکو به صحنه تظاهرات علیه خشونت پلیس تبدیل شد. در حالی که اعتراضات گسترده‌ای در پی این ماجرا به راه افتاد، اما پلیس فرانسه ادعا کرد که در این ماجرا هیچگونه اشتباهی مرتکب نشده است. اما بی اساس بودن این ادعای پلیس فرانسه همزمان با ادامه تظاهرات جلیقه زرد‌ها اثبات شد؛ در جریان تظاهرات جلیقه زردها، خشونت پلیس همه گروه‎ها به خصوص افراد معلول و افراد مسن را نیز در بر گرفت. علاوه بر این «کریستوف کاستانر»، وزیر کشور فرانسه، نیز در واکنش به تظاهرات اخیر جلیقه زرد‌ها، آن‌ها را دزد و نادان توصیف کرد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «کریستوف کاستانر»، وزیر کشور فرانسه در واکنش به اعتراضات روز گذشته جلیقه زردها در پاریس و در برخی دیگر از شهرهای فرانسه، معترضان را «دزد و اوباش»، توصیف کرد. به گفته وزیر کشور فرانسه، روز گذشته تعداد کمی از معترضان حضور داشتند، و آن چه بیشتر در خیابان‌ها دیده می‌شد، دزدها و افراد اوباش و نادان بودند. واکنش وزیرکشور فرانسه به اعتراضات جلیقه زردها در پاریس که روز گذشته به خشونت کشیده شد، برجسته‌ترین واکنش از سوی مقامات رسمی فرانسه به تحولات روز گذشته این کشور است. به تازگی نیز پارلمان فرانسه لایحه «ضدخرابکاری» دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدام‌های مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد ولی این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد. همچنین به دنبال گزارش‌های بی‌شمار از خشونت‌ها علیه معترضان، سازمان ملل متحد اخیرا از دولت فرانسه خواسته است در زمینه خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان در تظاهرات‌های جلیقه‌زردها تحقیق و تفحص کند.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «کریستوف کاستانر»، وزیر کشور فرانسه در واکنش به اعتراضات روز گذشته جلیقه زردها در پاریس و در برخی دیگر از شهرهای فرانسه، معترضان را «دزد و اوباش»، توصیف کرد. اخبار بین الملل - به گفته وزیر کشور فرانسه، روز گذشته تعداد کمی از معترضان حضور داشتند، و آن چه بیشتر در خیابان‌ها دیده می‌شد، دزدها و افراد اوباش و نادان بودند. واکنش وزیرکشور فرانسه به اعتراضات جلیقه زردها در پاریس که روز گذشته به خشونت کشیده شد، برجسته‌ترین واکنش از سوی مقامات رسمی فرانسه به تحولات روز گذشته این کشور است. به تازگی نیز پارلمان فرانسه لایحه «ضدخرابکاری» دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدام‌های مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد ولی این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد. همچنین به دنبال گزارش‌های بی‌شمار از خشونت‌ها علیه معترضان، سازمان ملل متحد اخیرا از دولت فرانسه خواسته است در زمینه خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان در تظاهرات‌های جلیقه‌زردها تحقیق و تفحص کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری میزان؛ به گزارش گروه بین الملل برگزاری پنجاه و سومین شنبه اعتراضی در فرانسه که روز شنبه در سالروز یک ساله شدن این اعتراض‌های ضد دولتی برگزار شد، سبب دستگیری ۱۴۸ معترض توسط پلیس «پاریس»، شد. برگزاری پنجاه و سومین شنبه اعتراضی در فرانسه که روز شنبه در سالروز یک ساله شدن این اعتراض‌های ضد دولتی برگزار شد، سبب دستگیری ۱۴۸ معترض توسط پلیس «پاریس»، شد. براساس گزارش‎ها، اعتراض ضد دولتی معترضان موسوم به «براساس گزارش‎ها، اعتراض ضد دولتی معترضان موسوم به» جلیقه زردها " روز شنبه برای پنجاه و سومین شنبه پیاپی در پاریس و دیگر شهر‌های فرانسه به صورت گسترده برگزار شد. راهپیمایی مسالمت آمیز معترضان مانند هفته‌های پیش با مداخله پلیس فرانسه به خشونت کشیده شد. گزارش‌ها از میزان بالای خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان خبر حکایت دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- وقوع تیراندازی در کالیفرنیا با ۵ کشته و یک مجروح، خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان جلیقه زرد در سالروز آغاز این تظاهرات، ادامه تظاهرات در بولیوی و هدف قرار گرفتن هواداران مورالس از سوی نیرو‌های امنیتی، از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند. *تظاهرات گسترده در فرانسه همزمان با سالروز آغاز جنبش جلیقه زرد‌هاروز شنبه و همزمان با سالروز آغاز تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه، معترضان جلیقه زرد تظاهرات گسترده‌ای در سراسر این کشور برپا کردند. بیشتر بخوانید: *ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های استرالیاآتش‌سوزی در جنگل‌های شرق استرالیا که از چندین روز پیش آغاز شده، همچنان ادامه دارد و زندگی ساکنان برخی مناطق را تهدید می‌کند. *آمریکا و کره جنوبی رزمایش نظامی خود را به تعویق می‌اندازند «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا، گزارش داد که سئول و واشنگتن رزمایش‌های نظامی خود را به تعویق می‌اندازند. *انصراف محمد الصفدی از نامزدی تصدی نخست وزیری لبنان «محمد الصفدی» که پیش از این برای پذیرش سمت نخست وزیری لبنان اعلام آمادگی کرده بود، از نامزدی برای تصدی این سمت انصراف داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
در هفدهم نوامبر ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۱۳۹۷) حدود ۲۸۰ هزار فرانسوی با پوشیدن جلیقه‌های زرد به خیابان‌های فرانسه رفتند تا اعتراض خود را به سیاست‌های به اصطلاح اصلاحی دولت مکرون به نمایش بگذارند. دولت فرانسه با مشاهده جدیت معترضان در دستیابی به مطالبات خود اقدام به لغو اصلاحات مذکور کرده و امتیازاتی اعم از افزایش دستمزد‌ها و کاهش مالیات اقشار فقیر را ارائه کرد. پذیرش ۶۹ درصدی اعتراض جلیقه زرد‌ها در افکار عمومی براساس نظرسنجی «لافیگارو» بر نگرانی‌های دولت دامن می‌زند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ده‌ها هزار معترض به سیاست‌های دولت فرانسه در شهر‌های بزرگ و کوچک و حتی روستا‌های حاشیه‌ای در سالروز یک سالگی جنبش جلیقه زرد‌ها یکی از بی سابقه‌‌ترین و بزرگ‌ترین جنبش‌های اعتراضی تاریخ فرانسه را برگزار می‌کنند. این پیش بینی‌ها سبب شده تا نیروهای امنیتی و دولت فرانسه به حالت آماده باش درآید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- پلیس فرانسه در ادامه رویه خشونت بار علیه معترضان ضد سرمایه داری و در سالروز جنبش جلیقه زردها اقدام به استفاده از گاز اشک آور و دستگیری گسترده آنان کرده است. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ده‌ها هزار معترض فرانسوی امروز شنبه در سالروز جنبش جلیقه زردها در این کشور برای پنجاه و سومین شنبه پیاپی به خیابان‌های این کشور رفتند. ده‌ها هزار معترض فرانسوی امروز شنبه در سالروز جنبش جلیقه زردها در این کشور برای پنجاه و سومین شنبه پیاپی به خیابان‌های این کشور رفتند. پلیس فرانسه که حضور گسترده‌ای در خیابان‌های «پاریس»، پایتخت و سایر شهر‌ها دارد، برای متفرق کردن معترضان اقدام به استفاده از گاز اشک آور کرد. • بیشتر بخوانید: براساس گزارش‎ها، پلیس فرانسه تاکنون ۳۰ معترض را دستگیر کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- همزمان با سالروز آغاز تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه، معترضان قصد دارند امروز شنبه در پاریس و بسیاری از شهر‌های دیگر تظاهرات گسترده‌ای را برپا کنند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه وارد پنجاه و سومین هفته خود شد؛ این در حالی است که امروز شنبه این جنبش اعتراضی و تظاهرات سراسری در فرانسه وارد یک سالگی خود شد. همزمان با یک ساله شدن تظاهرات سراسری در فرانسه، فراخوان‌هایی برای برگزاری تظاهرات گسترده در پاریس و دیگر شهر‌های فرانسه صادر شده است. با گذشت بیش از پنجاه هفته از تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه تاکنون ۱۱ نفر در جریان این تظاهرات جان خود را از دست داده‌اند؛ ۷۶ نفر به شدت مجروح شده، ۲۵۰۰ نفر مجروح، ۲۳ نفر نابینا، ۵ مورد قطعی دست و هزاران نفر نیز بازداشت شده‌اند. روز ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۱۳۹۷) و در نخستین روز از این تظاهرات گسترده ضد سرمایه داری، ۳۰۰ هزار نفر در فرانسه تظاهرات برپا کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
نخستین تظاهرات قرار است روز پنجشنبه از سوی کادر پزشکی اورژانس فرانسه در شهر پاریس برگزار شود. تظاهرات کادر پزشکی فرانسه از ماه آوریل برگزار شده است. انتظار می‌رود تجمع کادر پزشکی فرانسه بزرگترین تظاهراتی باشد که در آن معترضان خواهان توقف تعطیلی تخت‌های بیمارستان و افزایش فوری ۳۰۰ یورویی دستمزدها شوند. تظاهرات جلیقه زرد‌ها در شهر پاریس و همچنین شهر‌های دیگر فرانسه از جمله تولوز برگزار خواهد شد. این تظاهرات بخشی از تظاهرات جهانی علیه تغییرات اقلیمی است که هم زمان با جمعه سیاه (نماد مصرف بیش از حد) برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ روز شنبه پنجاه و دومین دور از تظاهرات جلیقه زرد‌ها در پاریس و برخی شهر‌های دیگر فرانسه برگزار شد. این دور از تظاهرات نیز با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد و معترضان با نیرو‌های امنیتی درگیر شدند. پلیس فرانسه برای متفرق کردن شرکت کنندگان در این تظاهرات دست به اقدامات خشونت بار زده و از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، در جریان پنجاه و دومین شنبه تظاهرات جلیقه زرد‌ها ۶ نفر مجروح و ۱۲ نفر دیگر نیز از سوی پلیس بازداشت شده‌اند. نشریه فرانسوی «لوموند» می‌گوید که از زمان آغاز تظاهرات جلیقه زرد‌ها به سیاست‎های دولت فرانسه، تاکنون بیش از ۱۰ هزار معترض از سوی پلیس بازداشت شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- تنش در میان مقامات آمریکا بر سر موضوع استیضاح، پیشروی نیرو‌های ارتش سوریه در ریف استان حسکه و تظاهرات در بارسلون در آستانه انتخابات سراسری در اسپانیا از جمله تحولات جهان طی ساعات گذشته هستند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌هایی که طی ساعات گذشته در جهان به وقوع پیوسته‌اند به شرح زیر است: *تنش در میان مقامات آمریکا بر سر موضوع استیضاحدر ادامه تنش میان مقامات آمریکا بر سر موضوع استیضاح، ترامپ بار دیگر دموکرات‌ها را هدف حملات لفظی خود قرار داد. *پیشروی ارتش سوریه در ریف استان حسکهپس از انتشار گزارش‌ها مبنی بر درگیری نیرو‌های سوری با ارتش ترکیه در ریف استان حسکه، خبرگزاری سانا گزارش داد که نیرو‌های ارتش سوریه موفق شدند روستای «ام شفیعه» را به کنترل خود در آورند. *تظاهرات در بارسلون در آستانه انتخابات در اسپانیادر آستانه برگزاری انتخابات سراسری در اسپانیا که امروز یکشنبه برگزار خواهد شد، تعداد زیادی از حامیان جدایی منطقه کاتالونیا، در خیابان‌های شهر بارسلون تظاهرات بر پا کردند. ۷ نفر دیگر نیز از سوی پلیس بازداشت شده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
یک روزنامه فرانسوی با استناد به آمارهای رسمی گزارش داده پلیس این کشور بیش از ۱۰ هزار نفر از طرفداران معترضان موسوم به «جلیقه‌زردها» را دستگیر کرده است. به گزارش فارس، آمارهای وزارت دادگستری فرانسه نشان می‌دهد پلیس این کشور از بعد از آغاز اعتراضات این کشور در نوامبر سال گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر از طرفداران جنبش موسوم به «جلیقه‌زردها» را دستگیر کرده است. طبق این گزارش، ۴۰۰ نفر از اعضای این جنبش محکوم شده که منجر به صدور قرار حبس برای آنها شده است. تظاهرات معترضان موسوم به جلیقه زردها از ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ (۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۷) در اعتراض به مسائل اقتصادی در فرانسه آغاز شد. خشونت پلیس فرانسه، در ادامه تظاهرات‌ها که چندین ماه به طول انجامید، آتش خشم معترضان را شعله‌ور کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- ادامه واکنش‌ها علیه عملیات ترکیه در شمال سوریه، افزایش شمار تلفات طوفان در ژاپن و ادامه حملات لفظی ترامپ علیه دموکرات‌ها بر سر موضوع استیضاح از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند. *وقوع تیراندازی در شیکاگو ۴ کشته بر جای گذاشترسانه‌های آمریکا از وقوع تیراندازی در شیکاگو خبر می‌دهند که در پی آن ۴ نفر جان خود را از دست داده و یک نفر دیگر نیز مجروح شده است. *ادامه حملات لفظی ترامپ علیه دموکرات‌هادونالد ترامپ در پی تصمیم مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر آغاز تحقیقات درباره استیضاح وی، دموکرات‌ها را هدف حملات لفظی خود قرار داده و این حملات لفظی همچنان ادامه دارد. *موافقت ملک سلمان با استقرار تجهیزات و نظامیان آمریکا در عربستان «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان سعودی، با استقرار تجهیزات نظامی و نیرو‌های آمریکایی در این کشور موافقت کرد. *افزایش شمار تلفات طوفان در ژاپندر پی وقوع طوفان «هاگیبیس» در ژاپن، تاکنون ۱۴ نفر جان خود را از دست داده، ۱۶ نفر مجروح و بسیاری دیگر ناپدید شده‌اند.

خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان جلیقه زرد

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- چهل‌وهفتمین شنبه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در چند شهر فرانسه با دخالت پلیس این کشور به خشونت کشیده شد و ده‌ها نفر از معترضان از سوی نیرو‌های امنیتی بازداشت شدند. شهر‌هایی مانند پاریس، تولوز، بیزانکون و آمیان صحنه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در این دور از تظاهرات بودند. این تظاهرات با دخالت پلیس فرانسه به خشونت کشیده شد و معترضان با نیرو‌های امنیتی درگیر شدند. پلیس فرانسه برای متفرق کردن معترضان دست به اقدامات خشونت‌باری مانند گاز اشک‌آور و ضرب و شتم روی آورد. در جریان تظاهرات روز شنبه ده‌ها نفر از معترضان از سوی پلیس بازداشت شده‌اند.

:: شهسوار حسینی - پلیس فرانسه هم علیه مکرون

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به دعوت سندیکاها و اتحادیه‌ها؛ نیروهای پلیس در یک تظاهرات اعتراضی با عنوان «راهپیمایی خشم» شرکت کردند. با خودکشی پنجاه و یک پلیس از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، همه سندیکاها و اتحادیه‌های نیروهای پلیس بر این باورند که پلیس فرانسه از بیماری غیررایجی رنج می‌برد. از طرفی بیش از ۲۰ میلیون ساعت اضافه کاری پلیس از زمان روی کار آمدن مکرون به ویژه در رابطه با مقابله با حوادث تروریستی و اعتراضات اجتماعی هنوز پرداخت نشده است. در حاشیه تظاهرات امروز پلیس عده‌ای از فعالان جنبش ضد سرمایه نیز با در دست داشتن عکس زخمی‌ها و کشته‌های خشونت پلیس فرانسه حضور یافنتند که با دخالت پلیس ضد شورش متفرق شدند. در جریان ۱۱ ماه اخیر اعتراضات جنبش ضد سرمایه داری موسوم به جلیقه زردها ۱۱ نفر کشته و بیش از ۱۴ هزار نفر زخمی یا بازداشت شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس,در حالیکه تظاهرات‌های مردی جنبش ضد سرمایه داری و سندیکا‌ها ضد سیاست‌های دولت آقای مکرون در جریان است امروز پلیس فرانسه نیز به نوعی به صف معترضان پیوست و تظاهرات اعتراض آمیز برپا کرد. به دعوت سندیکا‌ها و اتحادیه‌ها؛ نیرو‌های پلیس در یک تظاهرات اعتراضی با عنوان «راهپیمایی خشم» شرکت کردند. با خودکشی پنجاه و یک پلیس از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، همه سندیکا‌ها و اتحادیه‌های نیرو‌های پلیس بر این باورند که پلیس فرانسه از بیماری غیررایجی رنج می‌برد. به ویژه اینکه ۱۱ ماه جنبش ضد سرمایه داری که اغلب با ناآرامی‌های مدنی همراه بوده است این تنش‌ها و فشار‌ها را چند برابر کرده است. در حاشیه تظاهرات امروز پلیس عده‌ای از فعالان جنبش ضد سرمایه نیز با در دست داشتن عکس زخمی‌ها و کشته‌های خشونت پلیس فرانسه حضور یافنتند که با دخالت پلیس ضد شورش متفرق شدند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشبه دعوت سندیکا‌ها و اتحادیه‌ها، نیرو‌های پلیس فرانسه در یک تظاهرات اعتراضی با عنوان «راهپیمایی خشم» شرکت کردند. این حرکت نادر که از ۲۰ سال گذشته تاکنون سابقه نداشته در اعتراض به شرایط کاری و فشار‌های روز افزون به نیرو‌های پلیس صورت گرفته است. با خودکشی پنجاه و یک پلیس از آغاز سال جاری میلادی، همه سندیکا‌ها و اتحادیه‌های نیرو‌های پلیس بر این باورند که پلیس فرانسه از بیماری غیررایجی رنج می‌برد. در حاشیه تظاهرات امروز پلیس عده‌ای از فعالان جنبش ضد سرمایه داری نیز با در دست داشتن عکس زخمی‌ها و کشته‌های خشونت پلیس فرانسه حضور یافتند که با دخالت پلیس ضد شورش متفرق شدند. در جریان ۱۱ ماه اعتراضات ضد دولتی در فرانسه ۱۱ نفر کشته و بیش از ۱۴ هزار نفر زخمی یا بازداشت شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، روز شنبه چهل‌وپنجمین دور از تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه برگزار شد. پلیس فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۳۷ نفر از معترضان در جریان این دور از تظاهرات بازداشت شده‌اند که از این تعداد ۴۸ نفر در بازداشت پلیس باقی مانده‌اند. ویدئو‌ها و تصاویر منتشر شده حاکی از آن است که در این دور از تظاهرات نیز پلیس فرانسه اقدامات خشونت بار خود را دنبال کرده است. تدابیر امنیتی پلیس فرانسه در تظاهرات هفته جاری شدیدتر از گذشته اتخاذ شده و رئیس پلیس پاریس اعلام کرد ۷۵۰۰ افسر پلیس برای مقابله با اعتراض‌های ضد دولتی که احتمالا این هفته با راهپیمایی علیه تغییرات اقلیمی شدت بیشتری پیدا کند، در خیابان‌ها مستقر شدند. پلیس فرانسه در جریان این اعتراض‌های سراسری همواره برای متفرق کردن جمعیت از انواع روش‌های خشونت‌بار شامل استفاده بیش از حد از گاز اشک‌آور، گلوله پلاستیکی، ضرب و شتم و خودروی آب‌پاش استفاده کرده است.

خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان؛ ده‌ها نفر بازداشت شدند

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- پلیس فرانسه به مانند شنبه‎های اعتراضی دیگر چهل‌وچهارمین دور از تظاهرات معترضان را در این کشور به خشونت کشید و ده‌ها معترض را دستگیر کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ تظاهرات علیه سیاست‎های دولت فرانسه روز شنبه وارد چهل‌و‌چهارمین هفته خود شد و معترضان علیه سیاست سرمایه داری شعار سردادند. جلیقه زرد‌ها شهر نانت را به عنوان محل تظاهرات در چهل و چهارمین شنبه انتخاب و در خیابان‌های این شهر تجمع کردند. پلیس فرانسه مانند هفته‌های گذشته این تظاهرات، به مقابله با معترضان پرداخته و برای متفرق کردن آنها از اقدامات خشونت‌آمیز مانند گاز اشک آور متوسل شده است. یکی از مقامات محلی فرانسه می‎گوید که در پی درگیری پلیس این کشور با معترضان در شهر نانت ۲۱ نفر از جلیقه زرد‌ها بازداشت شدند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، دامنه اعتراضات به نظام سرمایه داری در فرانسه گسترده شده به نحوی که امروز چهل و دومین شنبه اعتراضی به طور مشترک در فرانسه و سوییس برگزار شده است. در ۹ ماه اعتراضات مردمی به سیاست‌های دولت فرانسه، تاکنون ۱۱ نفر کشته و حدود ۱۴ هزار نفر هم زخمی و بازداشت شده‌اند. در تظاهرات امروز مقابل مقرهای سازمان ملل در ژنو همچنین قرار است به قربانیان اسلحه فلش بال مدال شجاعت اعطا شود. فعالان جنبش ضد سرمایه داری در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند شهروندان فرانسه و سوییس خواستار توقف دائمی استفاده از سلاح‌های جنگی، به ویژه LBD۴۰ هستند. استفاده از فلش بال به طور جدی از سوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر، عفو بین الملل، شورای اروپا، اتحادیه حقوق بشر اروپا و حتی جامعه چشم پزشکان فرانسه منع شده اما دولت فرانسه هیچ وقت به این هشدارها توجه نکرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ اجلاس سه روزه گروه هفت در «بیاریتز» فرانسه با انتشار بیانیه کوتاهی که منعکس کننده اختلافات و شکاف‌های عمیق کشور‌های عضو بود، پایان یافت. اجلاس سه روزه گروه هفت در «بیاریتز» فرانسه با انتشار بیانیه کوتاهی که منعکس کننده اختلافات و شکاف‌های عمیق کشور‌های عضو بود، پایان یافت. ایتالیا از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و یکی از هفت عضو گروه هفت نیز با تزلزل و بی ثباتی سیاسی مواجه است. اما آنچه در این اجلاس بیش از نکات پیش گفته اهمیت داشت، اختلافات و شکاف‌های میان سران کشور‌های عضو بود. به نظر می‌رسد انتشار بیانیه پایانی با موضوعاتی مانند ایران، اوکراین، لیبی و مسائل تجاری تنها تلاشی ناکام برای پوشاندن اختلافات بود.

خشونت پلیس فرانسه با معترضان گروه ۷

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، مخالفان نشست گروه ۷ در چند کیلومتری شهر بیاریتس، محل برگزاری این نشست، تظاهرات کردند. در این تظاهرات ۶۸ نفر بازداشت شدند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، انتشار تصاویری از برخورد پلیس فرانسه با شماری از تظاهرات کنندگان در جریان راهپیمائی گسترده شنبه هفته گذشته در شهر نانت این کشور باعث بروز واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جمعی شده است. انتقادهای گسترده از شدت عمل پلیس علیه تظاهرات کنندگان در شهر نانت در پی انتشار تصویری از یک نیروی پلیس در حال بازداشت یک معترض به انجام رسیده است. در این عکس یک پلیس مسلح با کلاه مخصوص دیده می‌شود که یک مرد را روی زمین انداخته و با دست وی را نگه داشته است. ویدئوی منتشره صحنه دستگیری او که با خشونت همراه است را نیز نشان می‌دهد. منابع بیمارستانی تایید کرده‌اند که وی به هنگام رسیدن ماموران آتش‌نشانی و آمبولانس در خیابان از حال رفته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نشریه ایندیپندنت در گزارشی به موضوع خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان و نیز الجزایری‌های شهروند این کشور پرداخته و آن را از کنترل خارج شده توصیف می‎کند. نشریه ایندیپندنت در گزارشی به موضوع خشونت پلیس فرانسه در حوادث و رویداد‌های مختلف اعم از اعتراضی یا هیجانی پرداخته و نوشت خشونت‌های پلیس این کشور از کنترل خارج شده است. در ادامه گزارش آمده است هولناک‌ترین صحنه‌های خشونت پلیس فرانسه در هفته گذشته رخ داد؛ زمانی که نیرو‌های امنیتی فرانسه از سلاح‌های شیمیایی علیه شهروندان خود برای برقراری نظم در خیابان «شانزه لیزه» استفاده کردند. به زعم ایندیپندنت، پلیس فرانسه، چون براساس قوانین بین المللی قادر به استفاده از این تسلیحات علیه دشمنان واقعی نیست، از آن برای هدف قراردادن چشم، دهان و ریه شهروندان عادی استفاده می‌کند. این در حالی است که تنها رسانه‌های انگلیسی زبان استفاده پلیس فرانسه از گاز‌های شیمیایی علیه شهروندانش را گزارش دادند و رسانه‌های فرانسوی به تکرار دروغ‌های خود پرداختند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

خشونت پلیس فرانسه