اخبار خطبه‌های نماز جمعه - آخرین و مهم ترین اخبار خطبه‌های نماز جمعه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

خطبه‌های نماز جمعه

مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، مسئولان قضایی عراق اعلام کردند که بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از کسانی که در جریان اعتراضات اخیر در این کشور بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند. اعتراضات در عراق از ابتدای اکتبر آغاز شد. پس از وقفه‌ای چند روزه به دلیل فرارسیدن ایام زیارت اربعین حسینی (ع)، تظاهرات در شهرهای عراق از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد و تاکنون ادامه یافته است. معترضان در ابتدا خواستار بهبود وضعیت معیشتی، کاهش بیکاری و مبارزه با فساد (سیاسی و اقتصادی) بودند اما در ادامه و با دخالت دولت‌های بیگانه، سمت‌ و سوی اعتراضات به سوی کل حکومت سیاسی عراق رفته و هر چند نخست‌وزیر پیشتر برای استعفا اعلام آمادگی کرده بود، اما با این حال اعتراضات ادامه یافت. عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق اخیرا پس از خطبه‌های نماز جمعه که موضع مرجعیت عالی در عراق (آیت‌الله سیستانی) مطرح شد، از سمت خود استعفا کرد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف شهرستان که به مناسبت روز دانشجو در نهاد امامت جمعه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات دزفول نبود همراهی و همدلی مناسب در بین مسئولان است. وی با اشاره به برخی ماجراهای اختلاف آمیز در بین مسئولان شهرستان طی روزهای اخیر، افزود: مدیران باید فارغ از هر گونه اختلاف نظر در هر زمینه‌ای، در راستای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم و توسعه شهرستان با یکدیگر همکاری و همدلی داشته باشند؛ چرا که اگر طرح و ایده‌های زیادی نیز برای توسعه شهرستان وجود داشته باشد اما همدلی در بین مسئولان مشاهده نشود، این طرح‌ها به سرانجام نخواهد رسید. حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به مشکلات شهرستان به ویژه در زمینهٔ اقتصادی، گفت: دزفول قطب کشاورزی است اما افرادی که صرفا به دنبال مصادره کردن پروژه‌ها هستند بگویند که چرا تاکنون هیچ کاری برای رفع مشکلات کشاورزان شهرستان انجام نداده‌اند و یا اینکه چرا با وجود برخی وعده‌ها و شعارها، وضعیت شهرستان در زمینهٔ تولید و اشتغال نامناسب است. حجت الاسلام قاضی دزفولی از دانشجویان خواست تحت تأثیر جوسازی‌ها قرار نگیرند و برای دست یافتن به حقیقت به دنبال تجزیه‌وتحلیل وضعیت و مسائل باشند. امام جمعه دزفول نیز در راستای رفع و یا تحقق این مطالبات و دغدغه‌ها قول مساعدت داد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین17 ساعت قبل
امام جمعه دزفول: پیام خوزستان - دزفول- امام جمعه دزفول گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات دزفول عدم همراهی و همدلی مناسب میان مسئولان است که می‌تواند مانع توسعه شهرستان شود. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف شهرستان که به مناسبت روز دانشجو در نهاد امامت جمعه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات دزفول نبود همراهی و همدلی مناسب در بین مسئولان است. وی با اشاره به برخی ماجراهای اختلاف آمیز در بین مسئولان شهرستان طی روزهای اخیر، افزود: مدیران باید فارغ از هر گونه اختلاف نظر در هر زمینه‌ای، در راستای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم و توسعه شهرستان با یکدیگر همکاری و همدلی داشته باشند؛ چرا که اگر طرح و ایده‌های زیادی نیز برای توسعه شهرستان وجود داشته باشد اما همدلی در بین مسئولان مشاهده نشود، این طرح‌ها به سرانجام نخواهد رسید. حجت الاسلام قاضی دزفولی از دانشجویان خواست تحت تأثیر جوسازی‌ها قرار نگیرند و برای دست یافتن به حقیقت به دنبال تجزیه‌وتحلیل وضعیت و مسائل باشند. امام جمعه دزفول نیز در راستای رفع و یا تحقق این مطالبات و دغدغه‌ها قول مساعدت داد.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمسئولان قضایی عراق اعلام کردند که بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از کسانی که در جریان اعتراضات اخیر در این کشور بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند. اخبار بین‌الملل- اعتراضات در عراق از ابتدای اکتبر آغاز شد. پس از وقفه‌ای چند روزه به دلیل فرارسیدن ایام زیارت اربعین حسینی (ع)، تظاهرات در شهرهای عراق از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد و تاکنون ادامه یافته است. معترضان در ابتدا خواستار بهبود وضعیت معیشتی، کاهش بیکاری و مبارزه با فساد (سیاسی و اقتصادی) بودند اما در ادامه و با دخالت دولت‌های بیگانه، سمت‌ و سوی اعتراضات به سوی کل حکومت سیاسی عراق رفته و هر چند نخست‌وزیر پیشتر برای استعفا اعلام آمادگی کرده بود، اما با این حال اعتراضات ادامه یافت. عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق اخیرا پس از خطبه‌های نماز جمعه که موضع مرجعیت عالی در عراق (آیت‌الله سیستانی) مطرح شد، از سمت خود استعفا کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین18 ساعت قبل
پیام خوزستان - دزفول - امام جمعه دزفول با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: حمایت از تشکل‌های دانشجویی ضروری است. امام جمعه دزفول تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری را از وظایف ائمه جمعه دانست و افزود: باید سخنان رهبر معظم انقلاب تحلیل شوند. حجت الاسلام قاضی دزفولی داشتن روحیه جهادی را لازمه کار ائمه جمعه دانست و اظهارداشت: همه از امام جمعه انتظار دارند بدون داشتن ردیف اعتباری، مشکلات را پیگیری و رفع کند. امام جمعه دزفول در پاسخ به مطالبه یکی از دانشجویان برای نامگذاری یک میدان به نام دانشجو در سطح شهر گفت: به طور قطع این موضوع را از شورا و شهرداری دزفول پیگیری می‌کنم. امام جمعه دزفول درخصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بصیرت در انتخابات بسیار اهمیت دارد و مردم باید نسبت افراد به انقلاب را ببینند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
امام جمعه مشهد گفت: عده‌ای از روی دشمنی این مسائل را گردن من می‌اندازند زیرا می‌خواهند ضدیت ایجاد کنند. آیت‌الله علم‌الهدی افزود: این افراد در کارهای اجتماعی من هیچ دخالتی ندارند و مسوولان دفتر هم فقط رابط هستند. در مقایسه با جمعیت ۱۲ میلیونی شهر تهران، نسبت شرکت کنندگان در مصلای تهران نصف شرکت کنندگان در نماز جمعه مشهد است. وی با برشمردن ویژگی‌های نماز جمعه ادامه داد: نماز جمعه محل بیان جنبه‌های بنده‌سازی و بصیرت افزایی است و باید نسبت به مسائل ریز و درشت جامعه روشنگری انجام شود. آیت‌الله علم‌الهدی افزود: آقای رزم‌حسینی مغز اقتصادی قوی‌ دارد و دانشگاه نیز باید بتواند در این طرح اقتصادی حضور موثر داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
در این مواضع که در چارچوب بیانیه‌ای از سوی حجت الاسلام و المسلمین عبدالمهدی کربلایی نماینده مرجعیت دینی در خطبه‌های نماز جمعه قرائت شد، بر انتخاب نخست وزیر جدید و اعضای کابینه در طول مدت مشخص شده براساس قانونی اساسی و به دور از هرگونه دخالت خارجی تاکید شده است. مرجعیت دینی در این مواضع با اشاره به اینکه شرط جنبش مردمی این است که هدف تحقق اصلاحات را دنبال کند و به خشونت و هرج و مرج کشیده نشود، آمده است: تظاهرات کنندگان نباید اجازه ورود افراد نفوذی به صفوف خود و حمله آنها به نیروهای امنیتی را بدهند. در پایان امیدواریم که نخست وزیر جدید و اعضای کابینه دولتی در چارچوب مدت مشخص شده در قانون اساسی و براساس آرمان‌های شهروندان و فارغ از هرگونه مداخله خارجی انتخاب شود. ذکر این نکته نیز ضروری است که مرجعیت دینی در هیچ سخن مرتبط با این موضوع، به هیچ وجه طرفیت و نقشی ندارد. منبع: جماران
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان سفر آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه به این استان را منشا آثار و برکات فراوان دانست. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، آیت الله طباطبایی نژاد نماینده، ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه، سفر آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه به این استان را منشا آثار و برکات فراوان دانست. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، آیت الله طباطبایی نژاد نماینده، ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه، سفر آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه به این استان را منشا آثار و برکات فراوان دانست. وی بیان داشت: وی بیان داشت: آیت الله رئیسی و هیأت همراه در ادامه سفر‌های استانی با حضور در استان اصفهان، مشکلات و کاستی‌های همه حوزه‌های قضایی این استان را مورد بررسی قرار داده و تصمیمات خوب و مهمی هم در راستای اختصاص بودجه و اعتبار و هم تأمین امکانات لازم اتخاذ نمودند. امام جمعه اصفهان خاطرنشان ساخت: در نشست‌ها و جلسات مختلف در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان اصفهان، کشاورزان، صنعتگران و مسؤولان استانی نکات بسیار ارزشمندی مطرح و تصمیمات مهمی اتخاذ شد و این سفر منشأ آثار و برکات بسیاری برای استان بود.
فارسفارس1 روز قبل
فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد که پس از توافق با تظاهرات‌کنندگان، به نیروهای مسلح دستور داده شد که مجددا در مناطق «السنک» و «الخلانی» بغداد استقرار یابند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرماندهی عملیات بغداد امروز شنبه از استقرار مجدد نیروهای مسلح در بغداد خبر داد. این فرماندهی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «تظاهرات‌کنندگان درخواست کردند که نیروهای مسلح در مناطق السنک و الخلانی مجددا مستقر شوند». فرماندهی عملیات بغداد اما تأکید کرد که صبح امروز شماری از تظاهرات‌کنندگان به الخلانی آمدند و از نیروهای امنیتی خواستند که این منطقه را ترک کنند. فرماندهی عملیات بغداد علت این رخدادها و درگیری‌ها را تسلط تظاهرات‌کنندگان بر مناطق الخلانی و السنک عنوان کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
رهنمودهای راهگشای مرجعیت عالیقدر عراق در خصوص لزوم هوشیار بودن مردم این کشور درقبال اقدامات و توطئه‌های خرابکاران و عوامل نفوذی می‌تواند عراق را به ساحل ثبات برساند. درهمین ارتباط، «شیخ عبدالمهدی الکربلائی» نماینده آیت الله سیستانی، در خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته بیانیه مرجعیت عراق را قرائت کرد. اقدامی دیگری که خرابکاران و عوامل نفوذی انجام دادند، آتش زدن مرقد «سید محمد باقر حکیم» در شهر نجف اشرف بود. ناگفته پیداست که حوادث اخیر در شهر «نجف اشرف» در واقع فتنه جدیدی است که با هدایت دستگاه‌های بیگانه خارجی و اجرای عوامل نفوذی داخلی در عراق صورت پذیرفته است. آنچه که واضح به نظر می‌رسد این است که توجه به رهنمودهای مرجعیت عراق درخصوص لزوم مسالمت آمیز بودن هرگونه تظاهرات‌های اعتراض آمیز، شناسایی عوامل نفوذی و خرابکار و دوری گزیدن از آن‌ها و همچنین احترام به نیروهای امنیتی، می‌تواند عراق را به ساحل ثبات برساند.
مهرمهر1 روز قبل
درهمین ارتباط، «شیخ عبدالمهدی الکربلائی» نماینده آیت الله سیستانی، در خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته بیانیه مرجعیت عراق را قرائت کرد. در بخش دیگری از بیانیه آیت الله سیستانی آمده است: «نیروهای امنیتی باید حامی تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز باشند. اقدامی دیگری که خرابکاران و عوامل نفوذی انجام دادند، آتش زدن مرقد «سید محمد باقر حکیم» در شهر نجف اشرف بود. ناگفته پیداست که حوادث اخیر در شهر «نجف اشرف» در واقع فتنه جدیدی است که با هدایت دستگاه‌های بیگانه خارجی و اجرای عوامل نفوذی داخلی در عراق صورت پذیرفته است. آنچه که واضح به نظر می‌رسد این است که توجه به رهنمودهای مرجعیت عراق درخصوص لزوم مسالمت آمیز بودن هرگونه تظاهرات‌های اعتراض آمیز، شناسایی عوامل نفوذی و خرابکار و دوری گزیدن از آن‌ها و همچنین احترام به نیروهای امنیتی، می‌تواند عراق را به ساحل ثبات برساند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
از این رو او سه شنبه پنجم آذر در بیانیه‌ای اعلان و تاکید کرد که دوباره نخست وزیر نخواهد شد. به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، وی روز جمعه گفت: در صورت اصرار بر تشکیل کابینه‌ای سیاسی، این کابینه قبل از روی کار آمدن سقوط خواهد کرد. ه – اعضای فراکسیون «جمهوری قوی» در مجلس ملی لبنان روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کردند: در رایزنی هایی که نمایندگان روز دوشنبه برای معرفی نامزد نخست وزیری انجام می‌دهند شرکت نخواهیم کرد. در این بیانیه آمده است: لبنان به دولتی نیازمند است که بتواند مردم را از بحران مالی و اقتصادی و معیشتی برهاند و آن دولت فن سالاران است. به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، قبس افزود: این افراد در روند تخریب کشور شرکت می‌کنند، مواضع مشکوک دارند و با عث تاخیر در تشکیل دولت شده‌اند؛ دولتی که باید اقتصاد را نجات دهد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
امام جمعه مهاباد: عصر کرد - مهاباد- امام جمعه مهاباد گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی که با هدف کسب پست و مقام در جامعه ثبت‌نام کرده‌اند، شایسته انتخاب نبوده و در آینده نزدیک برای خود و مردم ایجاد مشکل می‌کنند. ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهاباد افزود: مردم نیز باید نسبت به شناخت و انتخاب نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی آگاه باشند. وی ادامه داد: مسوولیت در نظام جمهوری اسلامی ایران به تعبیر امام خمینی (ره) نوکری و خدمت به مردم و به دور از هرگونه ریاست‌طلبی و منفعت‌طلبی است. وی تاکید کرد: افرادی در انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کنند که به معنای واقعی برای رفع مشکلات مردم دغدغه داشته و برای به دست آوردن قدرت سیاسی و خودنمایی در انتخابات شرکت نکرده باشند. برچسب‌هاخطبه‌ها انتخابات مجلس شورای اسلامی نماز جمعهپروندهٔ خبریثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرآنلاین: حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی تأکید کرد که باید یک دعوت عامی برای حضور طیف‌های مختلف در انتخابات مجلس انجام شود. مرعشی در بخشی از گفت‌وگوی خود جریان‌های سیاسی را به سه بخش تقسیم کرد؛ اصلاح‌طلبان که از نظر او ۳۰ درصد بدنه اجتماعی را با خود همراه دارند، اصولگرایان که ۱۵ درصد و ارزشی‌ها که ۱۵ درصد بدنه اجتماعی را همراه خود دارند. وی با بیان اینکه نیاز داریم که مشروعیت را به مقبولیت برسانیم و جمهوری اسلامی را بازسازی کنیم، گفت: به نظر من آقای لاریجانی و آقای باهنر و آقای مجید انصاری و آقای موسوی لاری باید ثبت نام کنند؛ بزرگان باید به صحنه بیایند. امروز برای ایران هیچ اشکالی ندارد که در یک انتخابات حتی با اصولگرایان هم ائتلاف کنیم. چرا که برادران ارزشی هم می‌خواهند ما را حذف کنند و هم آن‌ها را.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ «قیس الخزعلی» دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق بامداد شنبه هرگونه درگیری مسلحانه در جریان اعتراضات عراق را رد کرد. «عبدالمهدی الکربلائی» نماینده آیت الله سیستانی در خطبه نماز جمعه کربلا تأکید کرد که باید تظاهرات به صورت مسالمت‌آمیز و به دور از خشونت و تخریب برگزار شود. الکربلائی گفت که تظاهرات‌کنندگان نباید به افراد خرابکار اجازه دهند که در میانشان نفوذ و به نیروهای امنیتی یا اموال عمومی و شخصی تجاوز کنند. دور دوم تظاهرات مردمی عراق از ۲۵ اکتبر در اعتراض به سوء وضعیت معیشتی و فساد آغاز شد و همچنین ادامه دارد. شماری از افراد نفوذی اما با بهره‌برداری از اعتراضات، شهرهای مختلف عراق را به آتش کشیدند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان‏، شیخ علی دعموش نائب رئیس شورای اجرایی جنبش حزب الله لبنان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تاکید کرد: آمریکا با سوء استفاده از مشکلات مردم لبنان در صدد تحقق اهداف سیاسی خود است. شیخ علی دعموش گفت: امریکا برای دخالت‌های آشکار خود در لبنان بهانه تراشی می‌کند و برای تحقق اهداف سیاسی خود به دنبال سوء استفاده از تظاهرکنندگان، رنج و اندوه‌ها و فریاد‌های آنهاست، پس از جفری ولتمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه، نوبت به مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل رسیده است که می‌گویند اعتراضات مردمی در لبنان فرصتی برای اعمال فشار بر ایران و جنبش حزب الله لبنان است، ما می‌دانیم آنچه در درجه اول برای آن‌ها اهمیت دارد کمک به لبنان برای خروج از بحران نیست بلکه امنیت رژیم صهیونیستی، مسائل مربوط به نفت و گاز و اسکان فلسطینی برای آن‌ها اهمیت دارد. شیخ علی دعموش خاطر نشان کرد: تاکنون هیچ تلاشی برای سوء استفاده از اعتراضات موفقیت آمیز نبوده است و آمریکا و عوامل آن‌ها در داخل نتوانسته‌اند شروط و اهداف سیاسی خود را تحمیل کنند و در تغییر معادلات سیاسی داخلی ناتوان بودند، سیاست‌های تحریم، اعمال فشار اقتصادی و مالی، در تنگنا قراردادن لبنانی‌ها با اعمال محدودیت بر بانک‌ها، بازی با ارزش پول ملی، بستن جاده‌ها، ایجاد آشوب و فلج کردن لبنان به لطف قدرت مواضع لبنان، صبر و ثبات مردم این کشور در برخورد با بحران، پایبندی لبنانی‌ها به صلح داخلی، حفظ حاکمیت ملی و مخالفت با پذیرش خواسته‌های سیاسی که به ضرر منافع این کشور است، هیچ فایده‌ای نداشته است. دعموش تاکید کرد: «لبنانی‌ها برای گرفتن فرصت از کسانی که در صدد اعمال فشار بر آن‌ها هستند و به تشدید بحران‌های اقتصادی و مالی می‌پردازند چاره‌ای جز مذاکره، تفاهم، در اولویت قرار دادن مصالح ملی بر دیگر مصالح، تشکیل هر چه سریعتر یک دولت منسجم که قادر به نجات کشور از بحران باشد ندارند، زیرا لبنان تحمل مانور سیاسی و وقت کشی را ندارد و تعهدات سیاسی در بوته آزمایش قرار گرفته است و روز دوشنبه زمان رایزنی در پارلمان برای سنجش اعتبارات سیاسی است و همه باید به مسوولیت‌های ملی خود برای خروج از مرحله حساس کنونی عمل کنند».
تسنیمتسنیم2 روز قبل
همچنین در یک روایت دیگر پیامبر عنوان می‌کند که از دنیا سه چیز را دوست دارم که یکی از آن‌ها نماز است. حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: برخی‌ها بحث جنگ شناختی را به عنوان بعد پنجم جنگ می‌شناسند. حجت الاسلام موسوی‌فرد با اشاره به اینکه جنگ شناختی و ادراکی یک جنگ پیشرفته در عرصه جهانی است گفت: جنگی در جریان است که ابزارها و سلاح آن متفاوت است. فضای مجازی و رسانه‌ها سلاح این جنگ در عرصه جهانی هستند که به قوه شناخت و ادراک مردم حمله می‌کنند و باعث شکستن باورهای مردم، مسئولان و نخبگان می‌شوند. وی خاطرنشان کرد: دشمن سال‌ها در تلاش است تا از طریق جنگ نرم به انقلاب و آرمان‌های نظام خدشه وارد کند که باید در این زمینه برای مقابله با توطئه‌های دشمن ذهن جوانان را آماده و تقویت کنیم.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه از تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو و نیروهای امنیتی خواست برای جداسازی عناصر نفوذی که به دنبال به انحراف کشاندن روند مسالمت‌آمیز تظاهرات اصلاح‌طلبانه هستند، تلاش و همکاری کنند. وی با قدردانی از نقش عشایر عراق در خاموش‌ کردن آتش فتنه‌ها و حمایت از صلح و ثبات داخلی، حمایت خود را از نیروهای مسلح در انجام مسئولیت ملی خود در حفظ امنیت تظاهرات‌کنندگان و محافظت از اموال عمومی و خصوصی اعلام کرد. سید عمار حکیم در پایان از همگان خواست در انتخاب رئیس دولت انتقالی عراق که آراسته به ویژگی‌هایی چون پاکدستی و استقلال‌ عمل باشد تسریع کنند. وی همچنین تاکید کرد که انتخاب این فرد باید به دور از هر گونه مداخله خارجی صورت بگیرد و همه طرف‌ها باید در فعالیت‌ها برای تصویب قانون منصفانه و عادلانه انتخابات و بسترسازی برای برگزاری انتخابات زودهنگام شتاب بخشند. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام امام جمعه مهران گفت: آن نامزد انتخاباتی که از الان به آب و آتش می‌زند و با تطمیع و دادن پول‌های کلان به دنبال رای جمع کردن است قطعا انگیزه الهی ندارد و به دنبال آباد کردن دنیای خود است و کسی که به خودش مشغول است نمی‌تواند مشکلات مردم را حل کند. حجت الاسلام والمسلمین «عبدالله امینی» در خطبه‌های نماز جمعه مهران اظهار کرد: نمایندگی مجلس فرصتی برای خدمت و نوکری مردم و تکلیف محور است اگر کسی در خود تخصص و تعهد نمی‌بیند نباید به این عرصه حتی فکر کند. وی گفت: آن نامزد انتخاباتی که از الان به آب و آتش می‌زند و با تطمیع و دادن پول‌های کلان به دنبال رای جمع کردن است قطعا انگیزه الهی ندارد و به دنبال آباد کردن دنیای خود است و کسی که به خودش مشغول است نمی‌تواند مشکلات مردم را حل کند. امام جمعه ایلام با اشاره به روز دانشجو تاکید کرد: نباید استفاده از ظرفیت دانشجو، شعاری باشد و از دانشجو در مراکز حساس نظام باید استفاده شود. امینی گفت: چطوری زمانی که بحث جنگ و شهادت است جوان دانشجوی ما فرمانده بود ولی در پست و مسئولیت جوان ما خام و بی تجربه است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
نماینده ولی فقیه در خوزستان: پیام خوزستان - اهواز - نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: آرمانخواهی بین تشکل‌های دانشجویی نباید محصور بماند چراکه دشمن پس از ناکامی در جنگ سخت، جنگ نرم را آغاز کرده و تفکر و باور جوانان را هدف قرار داده‌است. وی افزود: جنگ شناختی به عنوان نسل پنجم جنگ بر روی ذهن، فکر و باور افراد متمرکز می‌شود و شناخت و معرفت افراد را هدف قرار می‌دهد. وی افزود: زیرسوال بردن مراسم حج، اربعین، اعتکاف و امامت توسط برخی افراد در جامعه نشان می‌دهد جنگی در جریان است که ابزارهای آن با جنگ سخت متفاوت است. نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه جنگ نرم در کنار جنگ سخت و نیمه سخت است، گفت: این جنگ از عرصه‌‍‌های جنگ جهانی است و شاید آسیب‌های آن مخرب‌تر از سایر جنگ‌ها باشد. برچسب‌هاعفاف و حجاب خوزستان نماز جمعه اهواز
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/کردستان امام‌جمعه سنندج با اشاره به آغاز ثبت‌نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: انتظار داریم مردم نیز کسانی را که متعهد، امانت‌دار و به فکر حل مشکلات مردم باشند، انتخاب کنند. ماموستا فایق رستمی، امام‌جمعه سنندج امروز، ۱۵ آذرماه در آیین عبادی – سیاسی نماز جمعه سنندج با تسلیت جانباختن ۱۱ نفر از هم استانی‌هایمان در حادثه ناگوار انفجار گاز در تالار عروسی سقز اظهار کرد: از خداوند متعال برای مصدومان طلب شفای عاجل داشته و امیدوارم چنین حادثه تلخی هیچ‌گاه برای هموطنانمان تکرار نشود. وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس افزود: انتظار داریم مردم نیز کسانی را که متعهد، امانت‌دار و به فکر حل مشکلات مردم باشند، انتخاب کنند. ماموستا رستمی با تأکید بر اینکه تمام مسئولان باید در راستای حل مشکلات مردم گام بردارند، بیان کرد: امیدواریم همه دست‌به‌دست هم داده تا با تقویت وحدت و انسجام، امنیت و آسایش خود را حفظ کنیم. امام‌جمعه سنندج به عظمت دین اسلام اشاره کرد و از همه ایمان‌داران خواست که در راستای تبعیت از فرموده‌های خداوند، پیامبر گرامی اسلام (ص) و قرآن گام بردارند.

بیانیه آیت الله سیستانی درباره ضرورت حفظ امنیت در عراق

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از العراقیه؛ الشیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده آیت الله سیستانی از مراجع عالیقدر عراق در خطبه‌های نماز جمعه کربلا به نقل از بیانیه آیت الله سیستانی از مراجع عالیقدر این کشور، بر ضرورت حفظ امنیت و تلاش برای بازگرداندن امور به روال طبیعی خود و پرهیز از هرج و مرج و خرابکاری، بر انتخاب نخست وزیر جدید طبق قانون اساسی عراق و بر اساس آرمان‌های شهروندان تاکید کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروزه انتظار از دانشجوی انقلابی آرمان‌خواهی، پرهیز از سطحی‌نگری‌ها، ترویج گفتمان‌های ارزشی در محیط دانشگاه، عدالت‌خواهی، مبارزه با ظلم و فساد و پیروی از ولایت‌فقیه است. حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی، امروز جمعه ۱۵ آذر در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: برخی از انواع هجرت‌ها در تاریخ انبیاء تمدن‌ساز بوده‌اند. وی افزود: هجرت پیامبر (ص) به مدینه، هجرت امام حسین (ع) از مدینه به کوفه و هجرت امام رضا (ع) به خراسان نمونه‌هایی از هجرت‌های تأثیرگذار در تاریخ اسلام است. به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه هجرت از امیال و هواهای نفسانی به سمت معنویات و ملکوت بالاترین نوع هجرت است، تصریح کرد: گاهی ظاهری و تغییر مکان زندگی و جابه جایی تن و زمانی نیز باطنی است. امام جمعه موقت بیرجند به روز دانشجو اشاره کرد و افزود: با نگاه به تاریخ معاصر درمی‌یابیم که ماهیت روز دانشجو و علت شهادت سه دانشجوی سرفراز استکبارستیزی بوده است که این همان فلسفه روز دانشجو است.
رکنارکنا2 روز قبل
وی با بیان اینکه مردم استان لرستان به شجاعت و ولایت مداری شهره هستند، افزود: ایثارگری‌های مردم دلاور این استان در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس زبانزد همه بودتد. رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه مردم لرستان در استقبال از نماینده جدید ولی فقیه، حضوری باشکوه داشتند، خاطرنشان کرد: حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان شخصیتی مردم دار، متواضع و جهادی هستند که امید می‌رود با حضورشان شاهد توسعه روزافزون در استان باشیم. حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان اینکه نماز جمعه باید باشکوه و شور برگزار شود، گفت: فرزندانتان را به شرکت در نماز جمعه و مجالس مذهبی و دینی عادت دهید تا معنویت در آن‌ها نهادینه شود. وی با بیان اینکه امروز با توجه به هجمه‌های دشمن والدین باید مراقب فرزندانشان باشند، اظهار کرد: فضای مجازی شیطان مجسم است و گناه و فحشا را برای جامعه به ارمغان آورده است که باید مراقب حضور فرزندانمان در این فضا باشیم. رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه اسلام به زنان بها و شخصیتی عظیم داده است، افزود: امروز در جوامع غربی زن به کالایی مبتذل و وسیله‌ای برای هوسرانی تبدیل شده است، اما در اسلام زنان عزیر و گرامی شمرده شده‌اند.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
به گزارش وانانیوز، پیروز حناچی شهردار تهران برای ایراد سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه که به امامت حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد برگزار شد، در مصلی بزرگ تهران حاضر شد. حناچی ادامه داد: ١۴ دستگاه هستند که در موضوع آلودگی هوا نقش دارند و فقط شهرداری تهران در این مورد مسئولیت ندارد. شهردار تهران اظهار داشت: در حال حاضر یکی از راه‌های کم‌هزینه و پربازده برای کاهش آلودگی هوا، ایجاد مسیرهای دوچرخه برای راه‌های کوتاه است. وی عنوان طرح شهرداری تهران برای مدیریت پسماند را «کاپ» خواند و توضیح داد: این واژه خلاصه‌ «کاهش پسماند زباله‌های شهر تهران» است که اقدامات ما در این حوزه را در بر می‌گیرد. امیدواریم تا با تحول، تغییر رویکرد، استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و همراهی مردم، بتوانیم مأموریت بزرگ مدیریت بهتر شهر تهران را پشت‌سر بگذاریم.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/البرز امام جمعه کرج گفت: جنبش دانشجویی در شرایط کنونی کشور باید سردمدار حرکت‌های جهادی و پیشرفت کشور باشد. حجت‌الاسلام محمدمهدی حسینی همدانی، در خطبه‌های نماز جمعه کرج با اشاره به حوادث شانزدهم آذرماه که منجر به نامگذاری این روز مهم به عنوان روز «دانشجو» شد، اظهار کرد: جنبش دانشجویی که مطالبه‌گر، دغدغه‌مند، استکبارستیز، عدالتخواه، آرمان‌گرا، و جریان‌ساز نباشد جنبش نیست. حسینی همدانی با تاکید براینکه جنبش دانشجویی در شرایط کنونی کشور باید سردمدار حرکت‌های جهادی و پیشرفت کشور باشد، افزود: دانشجویان و جوانان می‌توانند کشور را از وابستگی‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نجات دهند، البته در این مسیر سنگ‌اندازی‌هایی وجود دارد اما نباید به این مشکلات و سنگ‌اندازی‌ها توجه کرد. اگر افراد درستی را انتخاب نکنید و یا رای ندهید افرادی بر سر کار می‌آیند که صلاحیت لازم را ندارند. وی حفظ حجاب، حفظ کلام، حفظ آبرو، عفت و پاکدامنی را از جمله بزرگترین درس‌ها دانست وگفت: دختران امروز می‌توانند از زندگی حضرت معصومه (س) بیاموزند و در زندگی خود آن‌را عملی سازند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
به گزارش نامه‌نیوز، پیروز حناچی شهردار تهران برای ایراد سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه که به امامت حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد برگزار شد، در مصلی بزرگ تهران حاضر شد. حناچی ادامه داد: ١۴ دستگاه هستند که در موضوع آلودگی هوا نقش دارند و فقط شهرداری تهران در این مورد مسئولیت ندارد. شهردار تهران اظهار داشت: در حال حاضر یکی از راه‌های کم‌هزینه و پربازده برای کاهش آلودگی هوا، ایجاد مسیرهای دوچرخه برای راه‌های کوتاه است. وی عنوان طرح شهرداری تهران برای مدیریت پسماند را «کاپ» خواند و توضیح داد: این واژه خلاصه‌ «کاهش پسماند زباله‌های شهر تهران» است که اقدامات ما در این حوزه را در بر می‌گیرد. امیدواریم تا با تحول، تغییر رویکرد، استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و همراهی مردم، بتوانیم مأموریت بزرگ مدیریت بهتر شهر تهران را پشت‌سر بگذاریم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان سفر رئیس قوه قضائیه به این استان را با برکت دانست و گفت: در این سفر اعتبار خوبی برای اصلاح اماکن و ساختمان‌های دادگستری تعیین شد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از تسنیم، آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با اشاره به سفر رئیس دستگاه قضا و هیات همراه به استان اصفهان اظهار کرد: این سفر بسیار پربرکت بود و مسائل و مشکلات استان اصفهان از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت. وی افزود: همچنین جمعی از مدیران و معاونان قوه قضائیه در این سفر به شهرستان‌ها و شهر‌های استان اصفهان سفر کرده و با جلساتی که برگزار شد از نزدیک مسائل مهم قضایی استان را مورد بررسی قرار داده و در راستای رفع آن کوشیدند. امام جمعه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر پیمان بستن پیامبر اکرم (ص) با کفار پس از عهدشکنی آنان، گفت: این صحبت در تاریخ وجود ندارد و دروغ است. امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: در کشور ما امامزاده‌های بسیاری وجود دارند که باید از نعمت حضور آن‌ها بهره برد، باید امامزادگان مورد توجه قرار گیرند و حتی عبادت نیز در این اماکن مقدس بسیار حسنه دارد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/اردبیل نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ملت ایران در عرصه انتخابات برای برگزیدن بهترین‌ها نیاز به قیم ندارند و هر کس از طرف بنده سفارش کاندیدایی را می‌کند کار به خطا و اشتباه می‌برد. امام جمعه اردبیل افزود: بنده از هیچ فردی در انتخابات حمایت نمی‌کنم زیرا بر این باورم ملت ما نیازی به قیم ندارند و در موقع خود بهترین افراد را انتخاب کرده و راهی مجلس خواهند کرد. عاملی بیان کرد: هر کاندیدایی از طرف بنده موضوع حمایتی را مطرح می‌کند قطعا دروغ می‌گوید و همین دروغ کفایت می‌کند که این فرد صلاحیت و شایستگی حضور در مجلس را ندارد. وی گفت: مردم ما بهترین‌ها را برای سرنوشت و آینده خود بر‌می‌گزینند و نیازی نیست تا به توصیه دیگران عمل کنند. عاملی بیان کرد: به زودی خبرهای خوبی از تصویب نهایی منطقه آزاد توسط شورای نگهبان به گوش مردم می‌رسد و مسئولان استانی و نمایندگان از تعهدات خود عقب‌نشینی نخواهند کرد.

به انتهای لیست رسیدید