خفاش

خفاش

۲۱ جاذبه گردشگری ناشناخته تایلند را بشناسید

9+
کجاروکجارو7 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان از تصویب غار «کنه شه م شه م» مریوان به عنوان اولین اثر طبیعی، ملی استان کردستان خبر داد. فریبا رضائی در گفت وگو با ایسنا گفت: غار کنه «شه م شه م» با مساحت ۹ هکتار در اطراف روستای توراخ تپه شهرستان مریوان واقع شده است و به دلیل زیستگاه گونه‌ای از خفاش‌ها در لیست آثار طبیعی ملی، ثبت شده است. وی اظهار کرد: بر اساس میانگین کشوری، ۱۰ درصد از مساحت هر استان به عنوان مناطق چهارگانه تحت مدیریت ثبت شده است و استان کردستان قبلا دارای چهار منطقه حفاظت شده و یک پناهگاه حیات وحش با وسعت ۶٫۵۹ درصد از مساحت کل استان بود. وی یادآور شد: در حال حاضر استان کردستان دارای چهار منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده بدر و پریشان قروه، منطقه حفاظت شده بیجار (قدیمی‌ترین منطقه حفاظت شده استان) منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان سروآباد، یک پناهگاه حیات وحش، تالاب بین‌المللی دریاچه زریبار مریوان و دو منطقه شکار ممنوع زرینه اوباتو و دشت بیلو در نزدیکی تالاب زریبار است. شایان ذکر است که «کنه شه م شه م» به معنی سوراخ و حفره‌ای است که خفاش در آن زندگی می‌کند.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/کردستان مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان از تصویب غار «کنه شه م شه م» مریوان به عنوان اولین اثر طبیعی، ملی استان کردستان خبر داد. فریبا رضائی در گفت وگو با ایسنا گفت: غار کنه «شه م شه م» با مساحت ۹ هکتار در اطراف روستای توراخ تپه شهرستان مریوان واقع شده است و به دلیل زیستگاه گونه‌ای از خفاش‌ها در لیست آثار طبیعی ملی، ثبت شده است. وی اظهار کرد: بر اساس میانگین کشوری، ۱۰ درصد از مساحت هر استان به عنوان مناطق چهارگانه تحت مدیریت ثبت شده است و استان کردستان قبلا دارای چهار منطقه حفاظت شده و یک پناهگاه حیات وحش با وسعت ۶٫۵۹ درصد از مساحت کل استان بود. وی یادآور شد: در حال حاضر استان کردستان دارای چهار منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده بدر و پریشان قروه، منطقه حفاظت شده بیجار (قدیمی‌ترین منطقه حفاظت شده استان) منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان سروآباد، یک پناهگاه حیات وحش، تالاب بین‌المللی دریاچه زریبار مریوان و دو منطقه شکار ممنوع زرینه اوباتو و دشت بیلو در نزدیکی تالاب زریبار است. شایان ذکر است که «کنه شه م شه م» به معنی سوراخ و حفره‌ای است که خفاش در آن زندگی می‌کند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
واقعا چرا به‌ سراغ اخبار می‌رویم؟ دوباتن پاسخ می‌دهد چون امروزه اخبار همان تسلطی را بر زندگی‌مان یافته که زمانی دین بر زندگی ما داشت. به اعتقاد هگل جوامع از زمانی مدرن شدند که اخبار، به عنوان منبع اصلی ارشاد و معیار اقتدار، جانشین دین شد. گزارش‌های خبری با دقتی غیرعادی ساعات مهم زندگی مردم را پر می‌کنند: عبادت صبحگاهی به خبر صبحگاهی تغییر ماهیت داده است، و عبادت شامگاهی به اخبار شبانگاهی. دوباتن به این نظریه هگل اضافه می‌کند که اخبار فقط جدول زمان‌بندی شبه‌دینی را دنبال نمی‌کند. او معتقد است مهم این است که کشف کنیم همه این اخبار چه معنایی دارند و چه‌طور می‌توان آن‌ها را به مسائل اصلی زندگی سیاسی ربطشان داد.

انقراض حیوانات چه تاثیری بر سرنوشت انسان دارد؟

15+
کجاروکجارو1 هفته قبل
ایمناایمنا1 هفته قبل
وی افزود: در حال حاضر استان کردستان دارای چهار منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده بدر و پریشان قروه، منطقه حفاظت شده بیجار که قدیمی‌ترین منطقه حفاظت شده استان است، منطقه حفاظت شده عبدالرزاق سقز، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان سروآباد، یک پناهگاه حیات وحش، تالاب بین‌المللی دریاچه زریبار مریوان و ۲ منطقه شکار ممنوع زرینه اوباتو و دشت بیلو در نزدیکی تالاب زریبار است. محمدی گفت: در استان کردستان با وجود ۴ منطقه حفاظت شده و یک پناهگاه حیات وحش فقط ۶٫۹۵ درصد از سطح استان جزو مناطق حفاظت شده است درحالی که میانگین کشوری ۱۰ درصد است لذا ارتقا سطح مناطق حفاظت شده استان بنا به پتاسیل‌های زیادی که دارد در اولویت برنامه‌های محیط زیست قرار گرفت و با همکاری و تلاش فراوان توانستیم این مهم را افزایش دهیم. معاون فنی اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: در حال حاضر ۱۰۲ نفر نیرو در کل استان به عنوان محیط‌بان فعالیت دارند که حدود ۶۴ نفر از آنها در مناطق چهارگانه مستقر و مشغول حفاظت و نگهداری از مناطق حفاظت شده هستند. محمدی تصریح کرد: کمبود اعتبارات برای راهبری پاسگاه‌ها در میان مناطق حفاظت‌شده، کمبود خودرو و کمبود پرسنل به تعداد کافی برای این پاسگاه‌ها از جمله مشکلات در حفاظت و پاسداری از مناطق حفاظت شده استان است. معاون فنی اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان اضافه کرد: کمبود مشارکت‌های مردمی در بحث مدیریت مناطق و جزیره‌ای بودن مناطق حفاظت شده به واسطه تخریب و فعالیت‌های کشاورزی که موجب انقطاع زیستگاه‌ها می‌شود و رشد خزنده شهرها در حاشیه مناطق حفاظت شده از دیگر مشکلاتی است که در مدیریت مناطق حفاظت شده با آن مواجه هستیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
منظورم ترامپ نیست، بلکه پهپاد «ام کیو-۹» است که با موشک‌هایش، جنایت بزرگ را رقم زده بود. به جای اف ۱۶سه روز پیش، برخی سایت‌های داخلی به نقل از «نیویورک پست» نوشتند: «… این عملیات را پهپاد آمریکایی «ام کیو ۹- ریپر» انجام داد که توانایی پرواز در ارتفاع ۵۰ هزار پایی را دارد. این پهپاد یک جنگنده مسلح چندمنظوره با ارتفاع متوسط و پرقدرت است که از راه دور کنترل می‌شود و برای انجام عملیات‌های تهاجمی درجه اول طراحی شده است». این پهپاد ۶۴ میلیون دلاری، به چهار فروند موشک هدایت لیزری هل‌فایر و بمب‌های پیووی مجهز است». انواع پهپادهای آرکیو ۱۷۰، ‌ام کیو ۹، ‌ ام کیو ۱، اسکن ایگل آمریکایی و هرمس اسرائیلی را در اختیار داریم.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در چارچوب هفته نوزدهم لالیگا و در با آغاز سال میلادی جدید از ساعت ۱۵ و۳۰ دقیقه والنسیا به مصاف ایبار رفت. این دیدار با برتری یک بر صفر والنسیا در مستایا به برتری رسد تا والنسیا سال میلادی ۲۰۲۰ را با برد آغاز کند. برای والنسیا گومز در دقیقه ۲۷ تک گل بازی را به ثمر رساند. در جدول لالیگا والنسیا با ۳۱ امتیاز در مکان ششم قرار دارد. انتهای پیام/ک

آتش، صنعت گردشگری استرالیا را سوزاند/ رسانه‌ها خطاب به مردم: به استرالیا نیایید

4+
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نمایشنامه «غلامرضا لبخندی» نوشته کهبد تاراج که فروردین و اردیبهشت امسال در تماشاخانه ایرانشهر در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته بود توسط نشر ورا (بوتیمار سابق) به چاپ رسید. در خلاصه این اثر آمده است: ٢٢ سال پیش غلامرضا خوشرو معروف به خفاش شب شروع به قتل‌های زنجیره‌ای می‌کند …. این نمایشنامه همچنین در پنجمین همایش رادی شناسی نامزد دریافت جایزه شده بود. پیش از این نمایشنامه‌های «جوادیه»، «سوگواری قبل از مصیبت» و «نظام آباد» از کهبد تاراج توسط نشر پایتخت چاپ و در بازار کتاب عرضه شده بود. رونمایی از این نمایشنامه به زودی برگزار می‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - آبادان - رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و فرمانداران آبادان و خرمشهر با صدور پیام‌های جداگانه ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی بر ادامه راه این شهید و انتقام خون وی تاکید کردند. سیدزین‌العابدین موسوی در این پیام آورده است: آمریکای جنایتکار بداند دامن موطن ایران اسلامی محفل پرورش سلیمانی‌ها بوده است و راه مبارزه با استکبار و خونخواهی از مستکبران جدی‌تر خواهد شد. بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. برچسب‌هاسردار قاسم سلیمانی سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند فرمانداری آبادان پیام تسلیت فرمانداری خرمشهر
رکنارکنا4 هفته قبل
به گزارش رکنا، سید اسدالله هاشمی روز چهارشنبه اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان حین گشت و کنترل منطقه آزاد شهرستان بویراحمد یک نفر متخلف را به همراه ۳۰ قطعه پرنده سهره طلایی دستگیر کردند. مدیرکل حفاظت محیط زیست بویراحمد تصریح کرد: از این متخلف، تعداد ۳۰ قطعه پرنده سهره طلایی و تعدادی ادوات شکار از جمله قفس تور کشف و ضبط شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست بویراحمد ابراز داشت: برای متخلف پرونده‌ای تشکیل و به همراه آلات مکشوفه برای اعمال قانون به مراجع قضایی ارسال شده است. هاشمی تاکید کرد: جریمه حقوقی شکار و صید هر قطعه پرنده سهره ۲ میلیون ریال است که باید به حساب خزانه دولت پرداخت شود. وجود ۳۰۸ گونه مهره دار و ۲۲۰ گونه پرنده، ۲۷ گونه پرنده شکاری و ۴۴ گونه گیاهی اندمیک به مناطق حفاظت شده محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد شرایط ویژه‌ای بخشیده است.

بهترین عکس‌های سال ۲۰۱۹ به انتخاب نشنال جئوگرافیک (۲)

55+
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
روزنوروزنو4 هفته قبل
در نهایت مشخص شد غلامرضا خوش‌رو ملقب به خفاش شب، همان قاتل سریالی است که علاوه بر قتل سریالی خانم‌ها دست به سرقت می‌زد. اسماعیل حلالی، اما خاطره‌ای برایمان تعریف و بار دیگر ماجراهای خفاش شب را برایمان زنده کرد. خانه خواهرم در غرب تهران بود و من شب آنجا بودم ولی تصمیم گرفتم به خانه خودم بروم. یادم هست وقتی از خانه خواهرم بیرون آمدم همه جا تاریک بود و خلاصه من لب خیابان رفتم تا تاکسی سوار شوم. تا سوار ماشین شدم فهمیدم این ماشین داستان دارد.» او اضافه می‌کند: «یادم هست قدیم یک بچه محل داشتیم شر بود.
تابناکتابناک4 هفته قبل
تا سوار ماشین شدم فهمیدم این ماشین داستان دارد. راننده به من گفت: فوتبال بازی می‌کنی؟ بدون اینکه مکثی کنم گفتم من بازیکن پرسپولیس هستم. آن‌ها دنبال خانم‌ها بودندبازیکن سابق پرسپولیس خاطره عجیبی از «خفاش شب» دارد که آن را برای یکی از روزنامه‌های ورزشی بازگو کرد. در نهایت مشخص شد غلامرضا خوش‌رو ملقب به خفاش شب، همان قاتل سریالی است که علاوه بر قتل سریالی خانم‌ها دست به سرقت می‌زد. اسماعیل حلالی، اما خاطره‌ای برای مان تعریف و بار دیگر ماجرا‌های خفاش شب را برای مان زنده کرد. خانه خواهرم در غرب تهران بود و من شب آنجا بودم، ولی تصمیم گرفتم به خانه خودم بروم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
خوشبختانه فناوری‌های جدید میتوانند برای یافتن پولهای کثیف و جلوگیری از تاثیرگذاری آنها در انتخابات، به شورای نگهبان کمک کنند. این شورا برای صیانت قوه مقننه از فساد، میتواند از همه داوطلبان ورود به مجلس بخواهد میزان و منابع تامین هزینه‌های تبلیغاتی‌شان را حداقل برای شورای نگهبان (و چه بهتر برای عموم مردم) شفاف کنند. هرکس میخواهد نماینده مجلس شود، طبعا باید پاکدست هم باشد و باید بتواند شورای نگهبان را مستندا قانع کند پول تبلیغاتش را از چه محلی تامین میکند. شفاف شدن هزینه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات و محل تامین آنها، برای داشتن مجلسی تمیز و سالم، ضروریست. چه خوبست شورای نگهبان در دفاع از قانون اساسی و حق مردم، از ابزار کارامد شفافیت، استفاده کند.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد

14+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 ماه قبل
الفالف1 ماه قبل
خوشبختانه فناوری‌های جدید میتوانند برای یافتن پولهای کثیف و جلوگیری از تاثیرگذاری آنها در انتخابات، به شورای نگهبان کمک کنند. این شورا برای صیانت قوه مقننه از فساد، میتواند از همه داوطلبان ورود به مجلس بخواهد میزان و منابع تامین هزینه‌های تبلیغاتی‌شان را حداقل برای شورای نگهبان (و چه بهتر برای عموم مردم) شفاف کنند. هرکس میخواهد نماینده مجلس شود، طبعا باید پاکدست هم باشد و باید بتواند شورای نگهبان را مستندا قانع کند پول تبلیغاتش را از چه محلی تامین میکند. شفاف شدن هزینه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات و محل تامین آنها، برای داشتن مجلسی تمیز و سالم، ضروریست. چه خوبست شورای نگهبان در دفاع از قانون اساسی و حق مردم، از ابزار کارامد شفافیت، استفاده کند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
مراسم رونمایی از کتاب خاطرات محمد بلوری، روزنامه‌نگار پیشکسوت در سلسله‌ نشست‌های شب‌های بخارا و روزنامه «ایران» برگزار می‌شود. در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات بلوری، روزنامه‌نگار پیشکسوتی همچون علی‌اکبر قاضی‌زاده، رضا قوی‌فکر، فریدون صدیقی، سیدفرید قاسمی، بهروز بهزادی و همچنین غلامرضا موسوی سخنرانی می‌کنند. «خاطرات شش دهه روزنامه‌نگاری» مجموعه‌ای از خاطرات ۶۰ سال روزنامه‌نگاری پدر حادثه‌نویسی پدر مطبوعات ایران است که روایت‌های او از سال ۱۳۳۶ که وارد روزنامه «کیهان» شد تا امروز که ۶۳ سال است هنوز مشغول روزنامه‌نگاری است را دربرمی‌گیرد. بلوری قبل و بعد از انقلاب معاون سردبیر و عضو شورای سردبیری روزنامه «کیهان» بود. سردبیری نشریه «ایرانیان» و دبیر حوادث روزنامه «ایران» (۷۳ تا ۸۱) نیز در کارنامه حرفه‌ای او به چشم می‌خورد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشپیتر سارسگارد با پیوستن به فیلم سینمایی «بتمن» محصول جدید کمپانی برادران وارنر، همبازی رابرت پتینسون شد. اخبار چهره‌ها - مت ریوز کارگردان این فیلم سینمایی با انتشار عکس این بازیگر و استفاده از علامت خفاش، حضور این بازیگر در فیلم سینمایی بتمن را تایید کرده است. رابرت پتینسون در این فیلم نقش «بتمن» را خواهد داشت و زوئه کراوتز هم در لباس کت وومن نقش آفرینی می‌کند. او در فیلم سینمایی «فانوس سبز» نیز در نقش هکتور همبازی رایان رینولدز شده بود. اوایل امسال نیز اعلام شد بن افلک که دیگر در نقش بتمن حضور ندارد، در هیچ یک از بخش‌های این فیلم سینمایی نقشی نخواهد داشت.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
با صدور دستوری از سوی معاون دادستان مرکز خراسان رضوی تصاویر سارقان معروف به …با صدور دستوری از سوی معاون دادستان مرکز خراسان رضوی تصاویر سارقان معروف به «خفاش‌های طلایی» در روزنامه خراسان منتشر شد تا علاوه بر سرقت از منازل مردم، جرایم احتمالی دیگر آنان نیز با کمک شهروندان زیر ذره بین دستگاه عدالت قرار گیرد و به این ترتیب این پرونده وارد مرحله جدیدی شد. با افزایش ناگهانی و غیرمتعارف پرونده‌های مذکور، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی دستور داد تا پرونده سرقت‌های شبانه با حساسیت و دقت نظر بیشتری مورد رسیدگی قرار گیرد. بنابراین با توجه به اهمیت ماجرا، پرونده معروف به «خفاش‌های طلایی» در شعبه ۴۰۵ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و توسط قاضی دکتر حسن زرقانی زیر ذره بین عدالت رفت چرا که خروج شبانه خفاش گونه دزدان از مخفیگاه و دستبرد به طلا و جواهرات، آن‌ها را به «خفاش‌های طلایی» معروف کرده بود. کالبد شکافی و تجزیه وتحلیل‌های کارشناسی که با نظارت مستقیم قاضی زرقانی صورت می‌گرفت، دامنه تحقیقات میدانی را به یکی از استان‌های جنوبی کشور کشاند. در همین حال با دستورات محرمانه قاضی زرقانی و هماهنگی‌های قضایی، دو عضو فراری این باند در جاده سبزوار – شاهرود به دام افتادند و به مشهد منتقل شدند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اعضای یک باند حرفه‌ای با شکستن قفل منازل واحدهای آپارتمانی در حالی دست به سرقت طلا و جواهرات و پول نقد می‌زنند که ساکنان آن منازل برای رفتن به مهمانی، مسافرت یا خرید از منزل خارج شده اندپرونده سارقان معروف به «خفاش‌های طلایی» وارد مرحله جدیدی شد. با افزایش ناگهانی و غیرمتعارف پرونده‌های مذکور، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی دستور داد تا پرونده سرقت‌های شبانه با حساسیت و دقت نظر بیشتری مورد رسیدگی قرار گیرد. بنابراین با توجه به اهمیت ماجرا، پرونده معروف به «خفاش‌های طلایی» در شعبه ۴۰۵ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و توسط قاضی دکتر حسن زرقانی زیر ذره بین عدالت رفت چرا که خروج شبانه خفاش گونه دزدان از مخفیگاه و دستبرد به طلا و جواهرات، آن‌ها را به «خفاش‌های طلایی» معروف کرده بود. کالبد شکافی و تجزیه وتحلیل‌های کارشناسی که با نظارت مستقیم قاضی زرقانی صورت می‌گرفت، دامنه تحقیقات میدانی را به یکی از استان‌های جنوبی کشور کشاند. در همین حال با دستورات محرمانه قاضی زرقانی و هماهنگی‌های قضایی، دو عضو فراری این باند در جاده سبزوار – شاهرود به دام افتادند و به مشهد منتقل شدند.
رکنارکنا1 ماه قبل
با افزایش ناگهانی و غیرمتعارف پرونده‌های مذکور، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی دستور داد تا پرونده سرقت‌های شبانه با حساسیت و دقت نظر بیشتری مورد رسیدگی قرار گیرد. بنابراین با توجه به اهمیت ماجرا، پرونده معروف به «خفاش‌های طلایی» در شعبه ۴۰۵ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و توسط قاضی دکتر حسن زرقانی زیر ذره بین عدالت رفت چرا که خروج شبانه خفاش گونه دزدان از مخفیگاه و دستبرد به طلا و جواهرات، آن‌ها را به «خفاش‌های طلایی» معروف کرده بود. کالبد شکافی و تجزیه وتحلیل‌های کارشناسی که با نظارت مستقیم قاضی زرقانی صورت می‌گرفت، دامنه تحقیقات میدانی را به یکی از استان‌های جنوبی کشور کشاند. در همین حال با دستورات محرمانه قاضی زرقانی و هماهنگی‌های قضایی، دو عضو فراری این باند در جاده سبزوار – شاهرود به دام افتادند و به مشهد منتقل شدند. در ادامه این عملیات غافلگیرانه و هماهنگ چند مالخر طلاهای سرقتی نیز در برخی مناطق شهر مانند بولوار شهید مفتح (سی متری طلاب) دستگیر و به پنجه عدالت سپرده شدند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
ماموران امنیتی کویت فردی را که اقدام به ربودن و تجاوز به کودکان این کشور می‌کرد دستگیر کردند. اعتمادآنلاین: ماموران امنیتی کویت فردی را که اقدام به ربودن و تجاوز به کودکان این کشور می‌کرد دستگیر کردند. رسانه‌های کویتی خبر دادند این فرد که خود را مامور انتظامی معرفی می‌کرد، ابتدا نوجوانان و کودکان را در یک پست ایست و بازرسی متوقف و آنها را مضروب و تهدید می‌کرد که اگر به خواسته‌هایش تن ندهند آنها را به زندان خواهد برد. به گفته پلیس این فرد حداقل در چهار پرونده متهم بوده که باید جعل هویت را نیز به اتهام‌های او افزود. به نوشته روزنامه الرای، این فرد در حالی دستگیر شد که ۲ نوجوان را گروگان نگه داشته بود و یکی از ماموران را هم به این بهانه که مامور انتظامی است، پیش از دستگیری به شدت کتک زده بود.
فارسفارس1 ماه قبل
رئال بتیس در دیداری خانگی مقابل والنسیا با گل دقیقه ۹۴ به برتری دست یافت. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در چارچوب هفته چهاردهم لالیگا از ساعت ۱۸ و۳۰ دقیقه رئال بتیس در ورزشگاه ویلامارین به مصاف والنسیا رفت. بتیس که فصل را خوب شروع کرد اما در ادامه نتوانست روند خوب خود را تداوم بخشد اما در خانه مقابل والنسیا با گل دقایق پایانی به برتری ۲ بر یک دست یافت. برای والنسیا گومز ۳۲ و برای بتیس خواکین ۳۷ و کانالس ۹۴ گلزنی کردند. با این نتیجه والنسیا با ۲۰ امتیاز دهم و بتیس با ۱۳ امتیاز هفدهم است.

۱۰ قاتل سریالی بی‌رحمی که خون قربانیان خود را می‌نوشیدند

6+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
تاثیر منفی سر و صداهای ناشی از فعالیت‌های انسانی روی برخی از حیوانات بر همگان آشکار است اما یک مطالعه جدید نشان داده سر و صدایی که ما ایجاد می‌کنیم باید به عنوان «آلاینده اصلی جهانی» در نظر گرفته شود. یافته جالب این است که این گونه‌ها در طیف‌های مختلفی از حشرات کوچک گرفته تا پستانداران دریایی بزرگ مانند نهنگ‌ها جا داشته‌اند. محققان هشدار می‌دهند سرو صداهای حاصل از فعالیت‌های بشر به طور کلی یکی از اختلالات جدی در محیط طبیعی محسوب می‌شود. محققان خاطر نشان کرده‌اند که آلودگی صوتی انسانی و واکنش حیوانات به آن، به ویژه هنگام توجه به تلاش‌های حفاظتی باید در چارچوب اکوسیستم در نظر گرفته شود. به گفته محققان سر و صدا باید به عنوان یک شکل جدی تغییر در محیط زیست و آلودگی در نظر گرفته شود، زیرا هم گونه‌های آبزی و هم خشکی‌زی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
تاثیر منفی سر و صداهای ناشی از فعالیت‌های انسانی روی برخی از حیوانات بر همگان آشکار است اما یک مطالعه جدید نشان داده سر و صدایی که ما ایجاد می‌کنیم باید به عنوان «آلاینده اصلی جهانی» در نظر گرفته شود. یافته جالب این است که این گونه‌ها در طیف‌های مختلفی از حشرات کوچک گرفته تا پستانداران دریایی بزرگ مانند نهنگ‌ها جا داشته‌اند. محققان هشدار می‌دهند سرو صداهای حاصل از فعالیت‌های بشر به طور کلی یکی از اختلالات جدی در محیط طبیعی محسوب می‌شود. محققان خاطر نشان کرده‌اند که آلودگی صوتی انسانی و واکنش حیوانات به آن، به ویژه هنگام توجه به تلاش‌های حفاظتی باید در چارچوب اکوسیستم در نظر گرفته شود. به گفته محققان سر و صدا باید به عنوان یک شکل جدی تغییر در محیط زیست و آلودگی در نظر گرفته شود، زیرا هم گونه‌های آبزی و هم خشکی‌زی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
وقتی بچه بودم کتاب «‌خفاش دیوانه» را خواندم. خفاش جهان را سروته می‌دید. در دنیای برعکس باید همه چیز برعکس شود؛ مثلا به ما بگویند به‌جای درس‌خواندن، ایکس‌باکس‌ بازی کن دخترم تا روحیه‌ات خوب شود. بگذاریم مثل خفاش کتاب، جهان را سرو ته بیینیم. معلق باشیم بین زمین و آسمان و آرزو کنیم باران ببارد تا کف پاهامان خیس شود.

حیواناتی که زنده زنده خورده می‌شوند!

6+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید