اخبار خوان گوایدو - آخرین و مهم ترین اخبار خوان گوایدو از خبرگزاری‌های ایران | خبری
خوان گوآیدو

خوان گوآیدو

تابناکتابناک1 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. اقداماتی که انجام دادیم، کشتن «قاسم سلیمانی» و یک رهبر ارشد شبه نظامیان در عراق، این اقدام‌ها فرصتی را برای یک عراق مستقل فراهم می‌کنند و خطر ترور را نه تنها در خاورمیانه بلکه به یقین در کلمبیا کاهش می‌دهند.» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
رییس جمهوری ونزوئلا روز یکشنبه گفت که وی آماده گفت‌وگوی مستقیم با امریکا و دونالد ترامپ رییس جمهوری و خوان گوایدو رهبر مخالفان است. رییس جمهوری ونزوئلا افزود: گوایدو مسئول از دست دادن مجلس ملی است. وی گفت که ترجیح می‌دهد مستقیم با ترامپ رییس جمهوری آمریکا صحبت کند. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. بیش از ۵۰ کشور دیگر با پیروی از آمریکا گوایدو را به عنوان رییس جمهوری قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته و خواستار برگزاری انتخابات جدید شدند.
الفالف3 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۳:۰۰ ۳۹۸۱۱۰۱۱۸۰به گزارش فارس، وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. اقداماتی که انجام دادیم، کشتن «قاسم سلیمانی» و یک رهبر ارشد شبه نظامیان در عراق، این اقدام‌ها فرصتی را برای یک عراق مستقل فراهم می‌کنند و خطر ترور را نه تنها در خاورمیانه بلکه به یقین در کلمبیا کاهش می‌دهند.» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. اقداماتی که انجام دادیم، کشتن «قاسم سلیمانی» و یک رهبر ارشد شبه نظامیان در عراق، این اقدام‌ها فرصتی را برای یک عراق مستقل فراهم می‌کنند و خطر ترور را نه تنها در خاورمیانه بلکه به یقین در کلمبیا کاهش می‌دهند.» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد.
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. (جزئیات بیشتر) انتهای پیام/
ایرناایرنا6 ساعت قبل
«دومینیک راب» با وعده حمایت بیشتر از تلاش‌های گوایدو در راستای آنچه او دست‌یابی به صلح و راه‌حل دمکراتیک خواند، مدعی شد: ما تهدیدهای رژیم مادورو علیه دمکراسی را محکوم و با شرکای بین‌المللی برای پایان دادن به بحران ونزوئلا همکاری می‌کنیم. وی در ادامه اظهارات ادعایی خود افزود: ما از بحران انسانی در ونزوئلا متحیر هستیم. بر اساس این گزارش، گوایدو قرار است با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم دیدار کند. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشوزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. اخبار بین الملل - به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. اقداماتی که انجام دادیم، کشتن «قاسم سلیمانی» و یک رهبر ارشد شبه نظامیان در عراق، این اقدام‌ها فرصتی را برای یک عراق مستقل فراهم می‌کنند و خطر ترور را نه تنها در خاورمیانه بلکه به یقین در کلمبیا کاهش می‌دهند.» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پمپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. اقداماتی که انجام دادیم، کشتن «قاسم سلیمانی» و یک رهبر ارشد شبه نظامیان در عراق، این اقدام‌ها فرصتی را برای یک عراق مستقل فراهم می‌کنند و خطر ترور را نه تنها در خاورمیانه بلکه به یقین در کلمبیا کاهش می‌دهند.» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
وزیر خارجه ونزوئلا با اشاره به شهادت سردار سلیمانی از سوی آمریکا بر احترام به استقلال و حاکمیت ملی کشورها تاکید و اقدامات یکجانبه‌گرایانه و تحریم‌ها علیه ایران را محکوم کرد. وی از گفت‌وگوی خود با مقامات ایران درباره اقدامات خلاف منشور سازمان ملل برخی کشورها از جمله اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم اقداماتی برای حمایت از ایران انجام دهیم. وی درباره نیروهای مسلح ونزوئلا بیان کرد: نیروهای مسلح ونزوئلا آماده دفاع از کشور، مردم، استقلال و تمایت ارضی ونزوئلا هستند. وزیر خارجه ونزوئلا درباره سفر رییس جمهوری خودخوانده این کشور «خوآن گوایدو» به اجلاس داووس یادآور شد: با وزیر خارجه چین جلساتی در این باره برگزار کردیم. آرئاسا با قدردانی از نقش نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و شهید سپهبد قاسم سلیمانی در ثبات منطقه گفت: آمریکا با ترور سردار سلیمانی، اقدام خائنانه‌ای انجام داد چراکه سردار سلیمانی با تروریسم مبارزه می‌کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت: مصر هستیم که اقداماتی را برای حمایت از ایران انجام بدهیم؛ همانطور که با رئیس جمهور در خصوص سیاست‌های کشور درباره صلح صحبت کردیم، ما خواهان افزایش سطح روابط در حوزه ارتباطات فرهنگی و غیره بین ایران و ونزوئلا هستیم. اعتمادآنلاین| «خورخه آرئاسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا در نشست خبری بعداظهر «امروز» یکم بهمن‌ماه گفت: در چارچوب سفری در ایران برای پیشبرد روابط دو کشور ایران و ونزوئلا دیداری با رئیس جمهور ایران آقای حسن روحانی داشتیم. آریاسا تصریح کرد: امیدواریم در ماه‌های آینده نهمین کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا را در تهران برگزار کنیم که می‌توانیم در حوزه بهداشت و دارویی و همچنین غذا همکاری‌هایی داشته باشیم. او افزود: ما در تاریخ ۹ آگوست می‌توانیم سالروز روابط ایران و ونزوئلا را جشن بگیریم و برای افزایش این سطح نیز تلاش کنیم. وزیر امور خارجه ونزوئلا یادآور شد: همانطور که بعد از اقدام ایران در عراق و بعد از سخنرانی ترامپ دیدید، این اقدام مانع ورود دو کشور به یک چالش اساسی‌تر شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
وی همچنین گفت که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نمی‌تواند با دست نشانده خودش در ونزوئلا (خوان گوایدو) کاری از پیش ببرد. وزیر خارجه ونزئلا در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرد: ما همکاری‌های اقتصادی و دارویی را با شرکای خود تقویت بخشیده‌ایم. وی فرهنگ ایران را بسیار غنی خواند و افزود: ایران با استفاده از نیروی نظامی قدرتمند خود جایگاه خوبی به دست آورده است. این دیپلمات ونزوئلایی به اقدامات سردار سلیمانی در مبارزه با داعش اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی اقداماتی در راستای مبارزه با داعش انجام داد که از آن تشکر می‌کنیم. وزیر خارجه ونزوئلا بیان کرد: در این میان برخی رسانه‌ها مروج تروریسم هستند و کسانی که با تروریسم مبارزه می‌کنند را جابه‌جا می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ پنجاهمین نشست سالانه «پنجاهمین نشست سالانه «داووس» امروز سه شنبه، یکم بهمن در «ژنو» کار خود را آغاز کرد. نمایندگانی از ۱۱۷ کشور شامل ۱۲۱ ملیت مختلف در این نشست جهانی ۴ روزه در سوئیس با محوریت بحران اقلیمی شرکت خواهند داشت. پنجاهمین نشست اقتصادی جهانی داووس، با حضور ۳ هزار تاجر، سیاستمدار و دیگر مقامات آغاز به کار کرد؛ از جمله شرکت کنندگان سرشناس حاضر در این نشست، روسای جمهور عراق، آمریکا، صربستان، برزیل، صدراعظم آلمان، نخست وزیر ایتالیا و «گرتا گوتنبرگ»، فعال زیست محیطی هستند. در حالی که «ترامپ» بار‌ها تردید خود را در مورد بحران اقلیمی بیان کرده و از توافق اقلیمی پاریس خارج شده، «تونبرگ» به دلیل تلاش‌های خود برای هشدار در مورد بحران فزاینده اقلیمی شناخته شده است؛ نکته قابل تامل سخنرانی این دو نفر در مراسم افتتاحیه این نشست است. این امر با مشاهده مشکلات گسترده اقتصادی، فجایع زیست محیطی مانند آتش سوزی استرالیا، تنش‌های سیاسی، جنگ‌های تعرفه‌ای و تجاری و به طور خلاصه بحران‌های سیاسی و اقتصادی متعدد بین المللی قابل تایید است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: این کشور آمریکای جنوبی که از سقوط اقتصادی و تورم نجومی تحت رهبری نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا رنج می‌برد، یک کشور شکست‌خورده است. خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا با سرپیچی از حکم ممنوعیت مسافرتی به کلمبیا رفته است. گوآیدو پس از سفر به کلمبیا، برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد راهی داووس سوئیس می‌شود. رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به خبرنگاران گفت: «ما دیدارهای مهمی در اروپا، در اتحادیه اروپا و خصوصا در داووس خواهیم داشت. در همین حال وزیر خارجه آمریکا گفت: «(مادورو) اکنون عملیاتی را هدایت می‌کند که بیشتر از هر چیز به یک کارتل شباهت دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، طبق گزارش رویترز، پمپئو در ادامه حمایت از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا گفت که این کشور آمریکای جنوبی تحت رهبری «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، یک کشور شکست خورده است. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. این در حالی است که تنها چند هفته پیش از آن، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در انتخابات سراسری با رأ‌ی بالا بار دیگر به ریاست‌جمهوری برگزیده شده بود. پمپئو در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از گوایدو گفت: «کاملا انتظار دارم که ایالات متحده آمریکا، اقدامات بیشتری را برای ادامه حمایت از رئیس‌جمهور گوایدو و مردم ونزوئلا انجام خواهد داد». دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت مادورو اعمال کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد. طبق گزارش رویترز، پامپئو در ادامه حمایت از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا گفت که این کشور آمریکای جنوبی تحت رهبری «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، یک کشور شکست خورده است. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. پامپئو در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از گوایدو گفت: «کاملا انتظار دارم که ایالات متحده آمریکا، اقدامات بیشتری را برای ادامه حمایت از رئیس‌جمهور گوایدو و مردم ونزوئلا انجام خواهد داد». وزیر خارجه آمریکا از پاسخ دادن به سوالاتی درباره احتمال وضع تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به دلیل حمایت از مادورو طفره رفت.
قدس آنلاینقدس آنلاین15 ساعت قبل
رئیس‌جمهور ونزوئلا، وزیر خارجه آمریکا را فردی «متوهم» خواند که با دروغ و تزویر زندگی می‌کند. به گزارش گروه بین المل قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، شامگاه دوشنبه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، را فردی متوهم خواند که حتی خود را فریب می‌دهد. او در دیدار با نمایندگان دولت کوبا در محل کاخ ریاست جمهوری در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: «او فردی متوهم است که خود را فریب می‌دهد و درگیر جنگی روانی است. او مدعی شد آمریکا، که انتخاب مجدد مادورو را در سال ۲۰۱۸ متقلبانه می‌داند، به تلاش برای «برقراری دموکراسی» در ونزوئلا ادامه خواهد داد. پیشتر هم مادورو، مایک پمپئو را به علت دخالت در امور داخلی ونزوئلا «دلقکی شکست‌خورده» خوانده بود.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد. طبق گزارش رویترز، پامپئو در ادامه حمایت از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا گفت که این کشور آمریکای جنوبی تحت رهبری «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، یک کشور شکست خورده است. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. پامپئو در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از گوایدو گفت: «کاملا انتظار دارم که ایالات متحده آمریکا، اقدامات بیشتری را برای ادامه حمایت از رئیس‌جمهور گوایدو و مردم ونزوئلا انجام خواهد داد». وزیر خارجه آمریکا از پاسخ دادن به سوالاتی درباره احتمال وضع تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به دلیل حمایت از مادورو طفره رفت.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از فرانس پرس از بوگوتا؛ نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را فردی متوهم خواند که حتی خود را فریب می‌دهد. مادورو شامگاه دوشنبه در دیدار با نمایندگان دولت کوبا در محل کاخ ریاست جمهوری در کاراکاس پایتخت ونزوئلا در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: «او فردی متوهم است که خود را فریب می‌دهد و درگیر جنگی روانی است. او با دروغ و تزویر زندگی می‌کند.» مایک پمپئو در نخستین مرحله از سفر دوره‌ای خود به آمریکای لاتین و کارائیب، برای شرکت در سومین کنفرانس وزیران قاره آمریکا درخصوص مبارزه با تروریسم که روز دوشنبه در بوگوتا پایتخت کلمبیا با حضور نمایندگان ۲۵ کشور منطقه آغاز شد، به کلمبیا رفته است. وی در ادامه دخالت‌های آمریکا در امور داخلی کشور‌ها بار دیگر بر حمایت واشنگتن از مخالفان دولت ونزوئلا از جمله خوان گوایدو رئیس پارلمان این کشور که خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا می‌داند، تاکید کرد و گفت: انتظار دارم که آمریکا اقدامات دائمی برای ادامه حمایت از رئیس جمهور گوآیدو و مردم ونزوئلا انجام دهد.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
وی در ادامه افزود: ونزوئلا یک کشور ناکام و ورشکسته است. من کاملا انتظار دارم که اقدامات بیشتری از سوی ایالات متحده برای حمایت از رهبر مخالفان و همین طور مردم ونزوئلا اتخاذ و اجرا شود. ما درباره تحریم‌های خاص صحبت نمی‌کنیم ولی همه می‌توانند انتظار داشته باشند که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از رهبر مخالفان ونزوئلا انجام خواهد داد. وی حاضر به اشاره به اقدامات خاص آمریکا نکرده است. ادامه دخالت‌های آمریکا و سایر کشورهای غربی موجب تشدید بحران سیاسی در ونزوئلا شده است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری گفت: خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا قرار است روز چهارشنبه به بروکسل سفر کند تا مذاکراتی با وی داشته باشیم. ادامه دخالت‌های آمریکا و سایر کشورهای غربی موجب تشدید بحران سیاسی در ونزوئلا شده است. آمریکا طی ماه‌های اخیر تحریم‌های اقتصادی و سیاسی زیادی را علیه کاراکاس اعمال کرده است. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با خوان گوآیدو در حاشیه یک کنفرانس منطقه‌ای در بوگوتا گفت، ایالات متحده اقدامات بیشتری برای حمایت از این رهبر اپوزیسیون ونزوئلا انجام خواهد داد. مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت، این کشور آمریکای جنوبی که از «سقوط اقتصادی و تورم نجومی» تحت رهبری نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا رنج می‌برد، یک «کشور شکست‌خورده» است. خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا با سرپیچی از حکم ممنوعیت مسافرتی به کلمبیا رفته است. گوآیدو پس از سفر به کلمبیا، برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد راهی داووس سوئیس می‌شود. در همین حال وزیر خارجه آمریکا گفت: «(مادورو) اکنون عملیاتی را هدایت می‌کند که بیشتر از هر چیز به یک کارتل شباهت دارد.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. پامپئو در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر حمایت واشنگتن از گوایدو گفت: «کاملا انتظار دارم که ایالات متحده آمریکا، اقدامات بیشتری را برای ادامه حمایت از رئیس‌جمهور گوایدو و مردم ونزوئلا انجام خواهد داد». وزیر خارجه آمریکا از پاسخ دادن به سوالاتی درباره احتمال وضع تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به دلیل حمایت از مادورو طفره رفت. دولت آمریکا در جدیدترین مورد از تلاش‌های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم‌های جدیدی علیه هفت نفر از مقام‌های دولت مادورو اعمال کرد.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با خوان گوآیدو در حاشیه یک کنفرانس منطقه‌ای در بوگوتا گفت، ایالات متحده اقدامات بیشتری برای حمایت از این رهبر اپوزیسیون ونزوئلا انجام خواهد داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت، این کشور آمریکای جنوبی که از «سقوط اقتصادی و تورم نجومی» تحت رهبری نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا رنج می‌برد، یک «کشور شکست‌خورده» است. خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا با سرپیچی از حکم ممنوعیت مسافرتی به کلمبیا رفته است. گوآیدو پس از سفر به کلمبیا، برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد راهی داووس سوئیس می‌شود. در همین حال وزیر خارجه آمریکا گفت: «(مادورو) اکنون عملیاتی را هدایت می‌کند که بیشتر از هر چیز به یک کارتل شباهت دارد.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
دولت موقت بولیوی پس از استعفای «اوو مورالس» رییس جمهوری پیشین این کشور سیاست خارجی جدیدی را طرح‌ریزی کرده که اساس آن نزدیکی به غرب به ویژه آمریکا است. دولت موقت بولیوی در اولین اقدام، «والتر اسکار سراته کوییر» را به عنوان سفیر لاپاز در آمریکا تعیین کرد. ناتور «جنینه آنیس» بعد از کناره‌گیری مورالس از مقام خود در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ماه) و پناهنده شدن به مکزیک، خود را رییس جمهوری موقت بولیوی اعلام کرد. در دوران ریاست جمهوری مورالس روابط بولیوی و آمریکا پرتنش بود و مقام‌های ارشد لاپاز بارها واشنگتن را به تلاش برای ایجاد بی‌ثباتی و کودتا در این کشور آمریکای لاتین متهم کرده بودند. همچنین در دوران جورج دابلیو بوش رییس جمهوری اسبق آمریکا روابط دو کشور وخیم‌تر شد؛ به گونه‌ای که سفیران دو طرف در اواخر سال ۲۰۰۸ اخراج شدند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در کنفرانس موسوم به «مبارزه با تروریسم در نیمکره غربی» حضور یافت و با «خوان گوایدو» سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا دیدار کرد. پمپئو در کنفرانس خبری مشترک با گوایدو وعده داد که آمریکا حمایت‌های بیشتری از مخالفان دولت نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا خواهد کرد. شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور به شدت سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شد. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه , خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا قرار است روز چهارشنبه در بروکسل با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز در کلمبیا با سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب درونزوئلا دیدار کرد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، دیدار مذکور در حاشیه اجلاسی در کلمبیا انجام شده است. این درحالیست که پیشتر دادگاهی در ونزوئلا «خوان گوایدو» را ممنوع الخروج کرده بود؛ اما وی بدون توجه به حکم دادگاه دیروز به کلمبیا سفر کرد. گفتنی است، سرکرده شورشیان ونزوئلا قرار است چهارشنبه نیز به بروکسل سفر کند. وی قرار است در این سفر با «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به رغم ممنوعیت مسافرتی‌اش روز چهارشنبه به بروکسل سفر خواهد کرد تا با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کند. گوایدو که از طرف بیش از ۵۰ کشور به عنوان «رئیس‌جمهور مشروع» ونزوئلا شناخته می‌شود، به رغم ممنوعیت مسافرتی‌اش وارد کلمبیا شد و قرار است امروز (دوشنبه) با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که برای شرکت در یک کنفرانس منطقه‌ای ضدتروریسم به بوگوتا سفر کرده، دیدار کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رهبر اپوزیسیون ونزوئلا روز چهارشنبه به بروکسل سفر خواهد کرد تا با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به رغم ممنوعیت مسافرتی‌اش روز چهارشنبه به بروکسل سفر خواهد کرد تا با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کند. گوایدو که از طرف بیش از ۵۰ کشور به عنوان «رئیس‌جمهور مشروع» ونزوئلا شناخته می‌شود، به رغم ممنوعیت مسافرتی‌اش وارد کلمبیا شد و قرار است امروز (دوشنبه) با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که برای شرکت در یک کنفرانس منطقه‌ای ضدتروریسم به بوگوتا سفر کرده، دیدار کند. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید

خوان گوآیدو

خوان خراردو گوایدو مارکز (زادهٔ ۲۸ ژوئیهٔ ۱۹۸۳) مهندس و سیاست‌مدار ونزوئلایی است، که از ۵ ژانویه ۲۰۱۹ ریاست مجمع ملی ونزوئلا را برعهده دارد. او عضو حزب اراده عمومی و نمایندهٔ ایالت وارگاس در مجمع ملی ونزوئلا است. در ۲۳ ژانویه سال ۲۰۱۹، گوایدو در جریان بحران ریاست جمهوری که با شروع مجدد دولت نیکولاس مادورو آغاز شد خود را به‌عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرد. گوایدو پیش از این گفته بود تمایل دارد به عنوان رئیس‌جمهور موقت و تا زمان برگزاری انتخابات جدید اداره کشور را بر عهده بگیرد. اما مادورو از او سلب قدرت کرد. به دنبال اعلان گوایدو سازمان کشورهای آمریکایی و چندین دولت از جمله کشورهایی مانند آرژانتین، برزیل، کانادا، کلمبیا، اکوادور، پرو، و ایالات متحده از وی حمایت کردند. اما دادگاه عالی ونزوئلا که منصوب رئیس‌جمهور مادورو بود، حکم به برکناری او از ریاست مجمع ملی ونزوئلا داده‌است. ویکی‌پدیا