خودرو

اخبار « خودرو »

دنیای خودرودنیای خودرو5 روز قبل
به گزارش خبرنگار اخبارخودرو، آئین اختتامیه جشنواره مدیریت شهری و رسانه با حضور دکتر حمید ضیایی ‌پرور مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس و اعضای شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی روز پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷ در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد. بخش‌های اصلی این جشنواره شامل مقاله (سرمقاله و یادداشت)، خبر (گزارش خبری)، گزارش مکتوب (تحقیقی و تحلیلی)، عکس خبری (گزارش تصویری) و بخش ویژه شامل آثار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی – مجازی بود. در جشنواره مدیریت شهری و رسانه شهرام شیرکوند نویسنده اخبار خودرو به خاطر یادداشت اهمیت روان شناسی شهری در مدیریت شهری حائز رتبه دوم بخش گزارش مکتوب این جشنواره شد. شهرام شیرکوند «نویسنده اخبار خودرو»، روزنامه نگار و پژوهشگر حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی - اجتماعی که برای بیست و دومین بار حائز رتبه درجشنواره مطبوعات و رسانه‌ها شد تاکنون بیش از ۳۰۰ عنوان سرمقاله، یادداشت و مقاله در حوزه‌های پیش گفته به رشته تحریر درآورده و در چند سال متوالی از برگزیدگان جشنواره‌های بین المللی و ملی مطبوعات و رسانه‌ها بوده و مورد تقدیر قرار گرفته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
این در حالی است که بازار خودرو بی‌توجه به این اتفاقات، کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد و قیمت‌ها روزانه و حتی ساعتی تغییر می‌کنند. شرایط به شکلی است که طی هفته جاری به‌نوعی «بیگ‌بنگ» (انفجار بزرگ) بازار خودرو رخ داده و قیمت‌هایی عجیب و غریب برای فروش خودروها ارائه می‌شود. به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، پژو ۲۰۷ اتومات نیز در حال حاضر قیمتی برابر با ۱۳۳ میلیون تومان دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد را به خود می‌بیند. در بین دیگر خودروهای داخلی، رانا نیز در حال حاضر ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد قیمت داشته است. در بین دیگر خودروهای داخلی، کیا سراتوی مونتاژی سایپا نیز به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۰۸ هم ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.
دنیای خودرودنیای خودرو1 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از مهر، مدتها است که بازار خودرو آشفته است. قیمت‌گذاری خودرو بر اساس نرخ حاشیه بازارتجربه نشان داده قیمت‌گذاری خودرو بر اساس نرخ حاشیه بازار، همواره با مشکلاتی همراه بوده و خواهد بود. تجربه صنعت خودرو در سال ۹۱ حاکی از این است که قیمت گذاری بر اساس نرخ حاشیه بازار با مشکلاتی همراه است. تبعات آزادسازی قیمت خودرو در بازار انحصاریآزادسازی قیمت خودرو در بازار انحصاری به معنای واگذاری قیمت به عرضه کنندگان است. نهاد مستقل باید قیمت‌گذاری کندبر این اساس، پیشنهاد می‌شود شیوه فعلی قیمت گذاری خودرو اصلاح شود و محصولات خودروسازان با قیمت حاشیه بازار عرضه نشوند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 هفته قبل
آنها پیش‌تر از افزایش تولید نیز خبر داده بودند و بنابراین انتظار می‌رفت با توجه به بالا رفتن تولید و انجام فروش و پیش‌فروش، حباب قیمت در بازار خودرو شکسته شود. این در حالی است که بازار خودرو بی‌توجه به این اتفاقات، کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد و قیمت‌ها روزانه و حتی ساعتی تغییر می‌کنند. شرایط به شکلی است که طی هفته جاری به‌نوعی «بیگ‌بنگ» (انفجار بزرگ) بازار خودرو رخ داده و قیمت‌هایی عجیب و غریب برای فروش خودروها ارائه می‌شود. جولان دلالان نیز که به نوبه خود بر التهاب بازار افزوده و گزاف نیست اگر بگوییم آنها نقش زیادی در تعیین قیمت خودروها در بازار دارند. در مجموع، اتفاقات شرح داده شده، فنر قیمت را در بازار خودرو بیش از پیش آزاد کرده و اگر اتفاقی ویژه در تولید و عرضه رخ ندهد و التهاب اقتصادی کشور آرام نگیرد، منحنی قیمت خودرو کماکان صعود خواهد کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ طی روزهای اخیر در بازار با قیمت ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد که قیمت این خودرو دیروز به ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با افزایش قیمت یک میلیون تومانی در بازار با قیمت ۷۲ میلیون تومان معامله شد. در مقابل، خریداران نیز دست نگه داشته‌اند و حاضر به پرداخت رقم‌های نجومی برای خرید خودرو نیستند. عملکرد شرکت‌های خودروساز نیز با وجود اینکه قیمت محصولاتشان را تا ۵ درصد زیر قیمت بازار افزایش داده‌اند، در جهت تنظیم بازار خودرو و قیمت‌ها نبوده و همچنان شاهد قیمت‌های بالا در بازار هستیم. عرضه فوری خودرو مهم‌ترین راهکار تعدیل قیمت‌ها در بازار است که فعلا خودروسازان امکان آن را ندارند یا توجهی به آن ندارند. وی ادامه داد: قیمت هایما S۷ در بازار ۵/ ۱۹۳ میلیون تومان و سوزوکی ویتارا ۲۹۷ میلیون تومان است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
خرید و فروش خودرو در بازار به صفر رسید، این اتفاق تحت‌تاثیر اعلام قیمت‌های تازه از سوی خودروسازان صورت گرفت. دی ماه، ماه افزایش قیمت خودرو بود. این اتفاق سبب شد بازار خرید و فروش خودرو به گفته برخی فعالان «سنگوپ» کند چرا که قیمت‌های تازه امکان خرید و فروش را از میان برد. بازار خرید و فروش داغ بود و این فقط خودرو نبود که در تیررس سرمایه‌های سرگردان فراری از کاهش ارزش قرار گرفت. بازار خرید و فروش حواله خوابیددر عین حال بازار خرید فروش حواله نیز با کاهش شدید معاملات روبرو شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتا باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند. خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتا باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند. حسن کریمی سنجری با اشاره به افزایش قیمت خودرو در در بازار در چند روز اخیر، اظهار کرد: در حال حاضر خودروسازان باید خودرو‌هایی که در گذشته پیش‌فروش کرده‌اند را به مشتریان‌شان تحویل دهند و با توجه به این‌که عمده این مشتریان را دلالان تشکیل داده‌اند، جوسازی‌هایی در بازار خودرو به وجود آمده که موجب گرانی قیمت خودرو شده است. این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: پس از این‌که دلالان خودرو‌های خود را از شرکت‌های سازنده دریافت کردند و توانستند این خودرو‌ها را در بازار به فروش برسانند، قطعا بازار خودرو آرامش پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها منطقی‌تر خواهد شد. در یکی دو روز اخیر قیمت‌ها در بازار خودرو با افزایش بی‌ضابطه‌ای همراه بوده است.
دنیای خودرودنیای خودرو2 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، افت فروش سال‌به‌سال بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان به ۱۵٫۸‌درصد رسیده و در‌ ماه گذشته تنها ۲٫۳۷میلیون دستگاه خودرو به خانه خریداران راه یافته است. رویترز گزارش داده است در ماه‌های دسامبر و نوامبر شاهد افت فروش ۱۳ و ۱۴درصدی بوده‌ایم. اقتصاد چین سال پیش ضعیف‌ترین عملکرد خود در ۲۸سال گذشته را تجربه کرد که دلیل آن تعرفه‌های بالا و سختگیری دولتی در بحث بدهی‌ها بود. همچنین جنگ تجاری چین با آمریکا نیز یکی دیگر از دلایل کاهش فروش خودروهای جدید در این کشور محسوب می‌شود. یکی از مدیران موسسه مشاوره‌ای AutoForesight پیش‌بینی کرده است بازار خودرو چین در ماه‌های آینده وضعیت بهتری داشته باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
در بازار امروز خرید و فروش خودرو سمند EF۷ با قیمت ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، چانگان با قیمت ۱۷۵ میلیون تومان، ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان، ساینا دنده‌ای با قیمت ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وپژو ۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۹۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. علاوه بر این پراید ۱۱۱ هم امروز با قیمت ۵۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۳ میلیون تومان، استپ وی ۱۶۲ میلیون تومان و H۳۰ با ۱۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ به شرح زیراست: ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار ۱ قیمت پراید ۱۱۱ ۳۶، ۱۰۰، ۰۰۰ ۵۱، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲ قیمت پراید ۱۳۱ ۳۳، ۷۲۵، ۰۰۰ ۴۷، ۵۰۰، ۰۰۰ ۳ قیمت پراید ۱۵۱ ۳۴، ۲۰۰، ۰۰۰ ۴۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۴ قیمت چانگان ۱۲۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵ قیمت تیبا صندوق دار ۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۶ قیمت ساینا دنده‌ای ۴۴، ۱۷۵، ۰۰۰ ۶۱، ۵۰۰، ۰۰۰ ۷ قیمت پژو ۴۰۵ ۴۲، ۸۲۹، ۰۰۰ ۷۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۸ قیمت پژو SLX ۴۵، ۶۳۸، ۰۰۰ ۸۱، ۵۰۰، ۰۰۰ ۹ قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۴۵، ۱۷۰، ۰۰۰ ۷۸، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۰ قیمت پژو پارس ۵۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۱ قیمت پژو پارس TU۵ کلاس ۱۳ ۴۲، ۴۸۱، ۰۰۰ ۱۰۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۲ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۴۷، ۱۷۴، ۰۰۰ ۸۱، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۳ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۵۴، ۵۲۶، ۰۰۰ ۹۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۴ قیمت پژو ۲۰۶ V۸ صندوقدار ۵۵، ۵۹۳، ۰۰۰ ۹۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۵ قیمت سمند ال ایکس (LX) ۴۳، ۵۹۷، ۰۰۰ ۸۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۶ قیمت سمند EF۷ ۴۴، ۶۴۰، ۰۰۰ ۸۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۷ قیمت سمند دوگانه سوز کلاس ۱۶ ۴۷، ۶۰۳، ۰۰۰ ۹۰، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۸ قیمت دنا ۶۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۰۹، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۹ قیمت تندر پلاس دنده ۴۶، ۰۶۹، ۹۰۰ ۱۱۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۰ قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۷۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۱۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۱ قیمت مزدا۳ ۱۴۲، ۷۰۰، ۰۰۰ ۳۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۲ قیمت H۳۰ ۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۱۸، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۳ قیمت استپ وی ۱۲۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۶۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۴ قیمت ۲۰۷ اتوماتیک ۸۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۳۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۵ قیمت پژو۲۰۰۸ ۱۱۴، ۹۹۴، ۰۰۰ ۲۷۴، ۰۰۰، ۰۰۰ قیمت رانا ۵۱، ۳۶۰، ۰۰۰ ۷۳، ۵۰۰، ۰۰۰۲۲۶۲۳۱
ایسناایسنا1 هفته قبل
با این وجود افزایش تقاضا برای حفظ ارزش پول و دارایی سبب شده که بازار «ناز کند» و چون نازش خریدار دارد؛ افزایش قیمت‌ها را رقم می‌زند. حسن کریمی سنجری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در رابطه با افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو، دلایل متعددی به این موضوع دامن زده است. البته که بازار خودرو دارای مطلوبیت فراوان در این زمینه است. وی افزود: در حال حاضر تنها مکمل برای پاسخ به این حجم از تقاضا، بازار است؛ بنابراین بازار به راحتی قیمت‌ها را افزایش داده و به اصطلاح «ناز می‌کند». نازش هم به سبب نگرانی از آینده بازار، خریدار دارد و قیمت‌ها را افزایش داده است.
آخرین خبرآخرین خبر4 هفته قبل
کورس قیمت‌ها در بازار خودروشرق/ قیمت‌گذاری در بازار خودرو تابع هیچ قانون و قاعده‌ای نیست. بازار خودرو به حال خود رها شده است و کسی نمی‌داند چه وقت این بازار بسامان می‌شود. آن‌طور که رحمانی می‌گوید: تنها راه ارزانی خودرو، افزایش تولید است و برای این منظور باید تسهیلاتی به قطعه‌سازان پرداخت شود تا بازار خودرو ساماندهی شود. ‌ستاد تنظیم بازار کاره‌ای نیستپیش‌از‌این همه ذی‌نفعان بازار خودرو، ستاد تنظیم بازار را مسئول قیمت‌گذاری خودرو می‌دانستند؛ اما ولی ملکی، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی که در شورای رقابت هم حضور دارد، شورای رقابت را هیچ‌کاره معرفی می‌کند. ‌هنوز تکلیف قیمت‌گذاری خودرو معلوم نیستکاکایی می‌گوید: اگر در جراید نگاه کنید، هنوز تکلیف قیمت‌گذاری خودرو معلوم نیست.
آخرین خبرآخرین خبر1 ماه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
یک کارشناس صنعت خودرو: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتا باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند. حسن کریمی سنجری با اشاره به افزایش قیمت خودرو طی چند روز اخیر در بازار، اظهار کرد: در حال حاضر خودروسازان باید خودروهایی که در گذشته پیش‌فروش کرده‌اند را به مشتریان‌شان تحویل دهند و با توجه به این‌که عمده این مشتریان را دلالان تشکیل داده‌اند، جوسازی‌هایی در بازار خودرو به وجود آمده که موجب گرانی قیمت خودرو شده است. وی ادامه داد: دلالان علاقه‌مند هستند که در این شرایط قیمت خودرو را افزایش دهند، چرا که بیشتر افرادی که در گذشته خودرو پیش‌خرید کرده‌اند دلالان هستند و بنده بارها این موضوع را گوشزد کرده‌ام که تا زمانی که فروش خودرو به این صورت باشد که به قیمت‌های حاشیه بازار توجه نشود و قیمت خودرو در کارخانه پایین‌تر از بازار باشد، قطعا چنین مشکلاتی به وجود خواهد آمد و در این شرایط عرصه برای جولان دلالان باز خواهد شد. این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: پس از این‌که دلالان خودروهای خود را از شرکتهای سازنده دریافت کردند و توانستند این خودروها را در بازار به فروش برسانند، قطعا بازار خودرو آرامش پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها منطقی‌تر خواهد شد. در یکی دو روز اخیر قیمت‌ها در بازار خودرو با افزایش بی‌ضابطه‌ای همراه بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
در بازار امروز خرید و فروش خودرو قیمت پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۱ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. علاوه بر این سمند EF۷ با قیمت ۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، چانگان با قیمت ۱۵۹ میلیون تومان، ۲۰۷ اتوماتیک افزایش ۱۰ میلیون تومانی با قیمت ۱۲۸ میلیون تومان، ساینا دنده‌ای با قیمت ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وپژو ۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۹۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. امروز دومین روز فروش ۱۹ محصول دو شرکت ایران خودرو و سایپا با ۵ درصد زیر قیمت بازار برای مدیریت عرضه و کاهش قیمت خودرو در بازار انجام شده است. در بازار امروز خرید و فروش خودرو قیمت پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۱ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.
رکنارکنا2 ماه قبل
این درست است که خیلی از کسانی که از محصولات ام وی ام را در بازار خریداری کردند گاهی ناراضی بودند و از زود مستهلک شدن این خودرو خبر می‌دادند اما این خودرو در مقایسه با امکاناتی که برای مشتریانش در نظر گرفته با توجه به قیمت این خودرو به نظر خودروی مقرون به صرفه‌ای است و اگر زود مستهلک شدن برخی لوازم و هزینه بالای خرابی این خودرو را کنار بگذاریم این خودرو می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای استفاده باشد. قیمت محصولات ام وی ام در بازار به شرح زیر است: اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
این نکته را بسیاری از فعالان بازار خودرو گوشزد می‌کنند. در حالی که تفاوت شدید قیمت‌ها در بازار و قیمت تحویل کارخانه هر دستگاهخودرو طی ماه‌های گذشته بسیاری را به این نتیجه رسانده بود که بازار خودرو محلی امن برای سرمایه گذاری است، امروز با افزایش تحویل خودروها از یک سو و تداوم فروش فوری خودرو از سوی دو خودروساز بزرگ از سوی دیگر، قیمت‌ها در بازار خودرو رو به کاهش می‌گذارد. وی گفت: از این منظر بازار خودرو بازار چندان خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست چرا که رکود بازار قابلیت نقد شوندگی را کاهش می‌دهد. سرمایه‌ها قفل شدحالا برخی از فعالان بازار به قفل شدن سرمایه‌ها در بازار خودرو اشاره می‌کنند و می‌گویند با رکود شدید حاکم بر بازار خرید و فروش خودروهای صفر کیلومتر وضعیت، پیچیده شده است. بی وای دی S۶ کاهش ۱۰ میلیونی قیمت را تجربه کرده و قیمت آن از ۲۵۰ میلیون تومان به ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
در بازار امروز قیمت انواع خودروها تغییری نسبت به روز گذشته نداشته و التهابات قیمتی در بازار متوقف شده است به نوعی مشتری حاضر به خرید خودرو در این شرایط نیست و همین امر مانع رشد قیمت‌ها شده است. در بازار امروز پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۰ میلیون تومان، پژو۲۰۶ صندوق‌دار با قیمت ۷۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۷۴ میلیون تومان، استپ وی با قیمت ۱۳۲ میلیون تومان، سمند EF۷ با قیمت ۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و رانا با قیمت ۶۱ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ به شرح زیراست:
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
رانا نیز در حال حاضر ۷۱ میلیون تومان قیمت دارد و این یعنی، قیمت آن طی هفته جاری کاهشی بوده است. همچنین پژو ۴۰۵ نیز با توجه به آنکه سه میلیون تومان کاهش قیمت داشته، در حال حاضر ۷۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. به گفته فعالان بازار، پراید مدل ۱۳۱ با قیمت ۴۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد که نشان می‌دهد یک میلیون تومان از قیمت آن کاسته شده است. به گفته فعالان بازار، سراتو در حال حاضر ۲۵۷ میلیون تومان قیمت دارد که سه میلیون تومان افت داشته است. اما از بازار خودرو چینی چانگان نیز خبر می‌رسد این محصول در هفته جاری کاهش قیمت داشته است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد. خبرگزاری ایسنا: بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد. بهمن قدمی دمآبی کارشناس مسائل اقتصادی، با اشاره به افزایش حباب‌گونه قیمت خودرو طی چند وقت اخیر، اظهار کرد: مشاهده نوسانات بسیار گسترده در بازار خودرو ناشی از افزایش نقدینگی است. قدمی با اشاره به اینکه اکنون مردم به سمت بازار خودرو هجوم برده و خودرو خریداری می‌کنند، گفت: دولت از چند روز گذشته ثبت‌نام خودرو را آغاز کرد و اکنون بازار خودرو تا حدودی فروکش کرده و از روزهای گذشته، بازار طلا برای سرمایه‌گذاران مطلوب شده و عملا این بازار دارای نوسان است و معامله‌ای در آن صورت نمی‌گیرد. وی با بیان اینکه وجود حباب قیمت در بازار خودرو عمده‌ترین و اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو است، تصریح کرد: این امر ناشی از ایجاد جو روانی در بازار و انتظارات افزایش قیمت در آینده بوده که بخشی از آن مربوط به بدقولی خودروسازان است که موجب شده قیمت خودرو به صورت تصاعدی افزایش یابد، گرچه نوسان قیمت و حباب‌ها، کوتاه‌مدت خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایکوپرس، با حمایت‌های صورت گرفته از سوی دولت و رونق دوباره خطوط تولید سازندگان، گروه صنعتی ایران خودرو موفق به افزایش تیراژ روزانه و تولید دوهزار و۱۹۱دستگاه خودرو در چهارم اسفندماه شد. برمبنای این گزارش، تمامی تلاش مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو حفظ عدد تولید بالاتر از دوهزار دستگاه روزانه است. در حوزه فروش نیز متناسب با افزایش تیراژ تولید و به محض تجاری شدن، خودروها تحویل مشتریان می‌شود و در روزهای اخیر تعداد قابل توجهی از محصولات ایران خودرو وارد بازار شده است. همچنین، فروش فوری روزانه محصولات ایران خودرو نیز براساس مجوزهای لازم صورت می‌گیرد که این اقدام نیز در مسیر دستیابی به نقطه تعادل در بازار آزاد ادامه خواهد داشت. با ادامه روال کنونی و بهبود شرایط تولید در روزهای آینده، پیش بینی می‌شود تا پایان سال اهداف تعیین شده تولید محقق شده و نیاز بازار در روزهای پایانی سال تامین شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
قائم مقام مدیرعامل چری در مراسم رونمایی از آریزو ۶ اظهار کرد: مدیران خودرو ۱۵ سال تجربه خودروسازی دارد و به هیچ عنوان با این شرایط اقتصادی بازار را ترک نمی‌کند. شو چینگ سونگ درباره برنامه عرضه این محصول در شرایط فعلی بازار گفت: شرکت مدیران خودرو ۱۵ سال تجربه خودروسازی دارد و اگر چه در این مدت بازار خودرو فراز و فرود بسیاری داشته است اما به هیچ عنوان عقب نشینی نکرده‌ایم و طی این دوره ۱۰ مدل جدید را به بازار عرضه کردیم. او با اشاره به اینکه برند چری در سال ۲۰۱۵ وارد بازار ایران شد، خاطرنشان کرد: هر سال دو مدل جدید از این برند به محصولات اضافه شده است. در ادامه این نشست گرمان، مدیرعامل خدمات پس از فروش مدیران خودرو نیز گفت: ۷۰ درصد قطعات این خودرو با سایر خودروهای چری یکسان است، و برای ۳۰ درصد باقیمانده برنامه ریزی شده است. در حال حاضر ۹۴ نمایندگی چری تمام دوره‌ها را گذرانده‌اند و آماده خدمات رسانی هستند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
خروج آمریکا از برجام و انتظار آغاز دور جدید تحریم‌ها در کنار تصمیمات و سیاست‌های داخلی اتفاقاتی را رقم زد که موجب شد تامین قطعات وواردات خودرو با موانعی رو به رو شود. به گزارش خبر فوری، در واقع خروج آمریکا از برجام و انتظار آغاز دور جدید تحریم‌ها در کنار تصمیمات و سیاست‌های داخلی اتفاقاتی را رقم زد که موجب شد تامین قطعات وواردات خودرو با موانعی رو به رو شود که در نهایت رشد قیمت‌ها و نارضایتی خریداران خودرو را در پی داشت و موجب شد بسیاری از خریداران در بازار خودرو منتظر کاهش قیمت‌ها باشند و برای خرید خودرو دست نگه دارند. اگر چه با گذشت سه ماه از آغاز تحریم‌های جدید شاهد ثبات نرخ ارز در کانال ۱۱ هزار تومان هستیم، اما تاثیر روانی افزایش نرخ ارز موجب شد که بازار خودرو با افت تقاضا روبه رو شود. به عبارت دیگر بازار خودرو طی روزهای گذشته پس از ابلاغ ممنوعیت افزایش قیمت‌ها، باز هم تصاعدی بود و رشد محسوسی را تجربه کرده است که دلیل این امر را می‌توان نزدیک شدن به شب عید و افزایش تقاضا دانست. به نظر می‌رسد سرمایه‌ها به تدریج وارد بازار خودرو شود و قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیستدر این یادداشت آمده است: بعد از داغ شدن قیمت خودروهای داخلی قول ایران خودرو و سایپا برای فروش فوری خودروهایشان عملی شد. پیش فروش خودرو بعد از یک روز گرانی غیرمنطقی با قیمت پایین‌تر از قیمت بازار آزاد، انجام شد. اما شرکتهای خودروسازی دلیل این کار خود را ترکاندن حباب قیمت‌ها و کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو می‌دانند؛ چرا که علت گرانی خودرو را افزایش تقاضا عنوان می‌کنند و معتقدند با افزایش عرضه، قیمت کاهش می‌یابد. آنها امیدوارند خودرو را با قیمت کارخانه خریداری کنند و به قیمت بازار بفروشند. هنوز ٢۴ساعت از جهش قیمت خودروهای داخلی نگذشته که به بهانه شکستن حباب، فروش نقدی را مطرح می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
طبق فرمول جدیدی که برای قیمت گذاری خودرو تعیین شده، به جز پراید و پژو ۴۰۵ قیمت مابقی خودروها پنج درصد کمتر از قیمت بازار آزاد عرضه شود. سوالی که مطرح می‌شود این است که این سیاست چقدر می‌تواند در کاهش قیمت خودرو تاثیر بگذارد؟ بابک صدرایی کارشناس بازار خودرو به پول نیوز می‌گوید: اینکه به تولید کننده گفته می‌شود قیمت‌های خود را بر اساس قیمت بازار تعیین کند نشان دهنده درد کهنه «بی ثباتی در اقتصاد کشور» است. کارشناس بازار خودرو ادامه می‌دهد: قیمت بازار علاوه بر عرضه و تقاضا تابع پارامترهای اقتصادی و سیاسی هم هست. اگر اتفاقی که در ابتدای سال ۹۷ افتاد و در سال آینده هم رخ دهد و دوباره قیمت ارز بالا رود قیمت خودرو دوباره افزایش خواهد داشت. این کارشناس بازار خودرو اما معتقد است اگر قیمت ارز بدون تغییر باشد بازار خودرو تغییر چشمگیری نخواهد داشت چرا که بازار کشش افزایش قیمت ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در واقع خروج آمریکا از برجام و انتظار آغاز دور جدید تحریم‌ها در کنار تصمیمات و سیاست‌های داخلی اتفاقاتی را رقم زد که موجب شد تامین قطعات و واردات خودرو با موانعی رو به رو شود که در نهایت رشد قیمت‌ها و نارضایتی خریداران خودرو را در پی داشت و موجب شد بسیاری از خریداران در بازار خودرو منتظر کاهش قیمت‌ها باشند و برای خرید خودرو دست نگه دارند. اگر چه با گذشت سه ماه از آغاز تحریم‌های جدید شاهد ثبات نرخ ارز در کانال ۱۱ هزار تومان هستیم، اما تاثیر روانی افزایش نرخ ارز موجب شد که بازار خودرو با افت تقاضا روبه رو شود. به عبارت دیگر بازار خودرو طی روزهای گذشته پس از ابلاغ ممنوعیت افزایش قیمت‌ها، باز هم تصاعدی بود و رشد محسوسی را تجربه کرده است که دلیل این امر را می‌توان نزدیک شدن به شب عید و افزایش تقاضا دانست. به نظر می‌رسد سرمایه‌ها به تدریج وارد بازار خودرو شود و قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. مسلم این است که شرایط اقتصاد کشور، تاثیر تحریم‌ها، رشد سه برابری نرخ ارز و ممنوعیت‌های صورت گرفته در زمینه واردات، شرایط را به گونه‌ای رقم زده که افزایش قیمت خودرو اجتناب ناپذیر است و به نظر می‌رسد که متقاضیان بازار بهتر است زودتر برای تامین نیاز خود دست به کار شوند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
جریان فاسد در بازار خودرووی تأکید کرد: جریان فاسدی که در بازار خودرو شکل گرفته است به راحتی دولت را بازی می‌دهد و در این مدت سعی کرده با تناقض‌گویی‌هایی که در حوزه خودرو می‌شود بیشترین بهره را ببرد. سلطان بازار خودرو روز به روز بر دارایی‌هایش افزوده و صنعت خودرو بازیچه آن می‌شود. کاکایی ادامه داد: هر زمان که اختلاف قیمتی در هر کالایی بوجود بیاید خودبه‌خود فساد قدرتمند می‌شود. بعد از آنکه دولت نتوانست ارز آنها را تأمین کند، بازار خودرو در مسیر گرانی قرار گرفت. مردم پولی برای خرید خودرو ندارندطی چند روز گذشته قیمت خودرو به قول فعالان بازار خودرو منفجر و شرایطی ایجاد شد که مردم دیگر توان خرید ندارند. قیمت خودرو بدون آنکه از نرخ کارخانه و یا میزان عرضه تبعیت کند تنها سیر صعودی به خود گرفته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
چند هفته پیش بود که پس از یک دهه سیاست سرکوب قیمت، دولت بالاخره روش قیمت‌گذاری خودرو را تغییر داد و به اصطلاح آن را به بازار واگذار کرد. تصمیم جدید دولت در بازار خودرو را بسیاری از کارشناسان و اقتصاددانان، به فال نیک گرفته و آن را سرآغاز حذف دلالی و واسطه‌گری در بازار خودرو و حل نسبی مشکل نقدینگی خودروسازان و قطعه‌سازان دانستند. علاوه‌بر اینها، کاهش قیمت خودرو در بازار نیز دیگر وعده‌ای بود که در ذیل طرح «قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار» داده شد و نه‌تنها کارشناسان، بلکه فعالان صنعت خودرو نیز بر آن تاکید کردند. حالا که قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار جایگزین سیاست سرکوب قیمت شده و کف قیمت خودرو به بالای ۴۰ میلیون تومان رسیده، برخی مسوولان و منتقدان دولت و همچنین افکار عمومی می‌پرسند چرا وعده‌ها به‌خصوص «کاهش قیمت» محقق نشد؟ آنها در واقع بر این باورند که تغییر سیاست دولت در بازار خودرو (قیمت‌گذاری در حاشیه بازار)، فنر قیمت‌ها را بیش از پیش باز و آشفته‌بازار فعلی را ایجاد کرده است. در این مورد اما حسن کریمی‌سنجری کارشناس خودرو با بیان اینکه اصلا آزادسازی قیمت خودرو به‌طور کامل اجرا نشد، به «دنیای‌اقتصاد» گفت: شرط موفقیت این طرح، رشد تولید و به تبع آن، عرضه بود، منتها مجموعه اتفاقاتی که رخ داد، از جمله لغو افزایش قیمت ۳۰ درصدی و دخالت‌های وزارت صنعت با وجود آزادسازی قیمت، مانع آن شد.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
گزارش امروز بازار خودرو از کاهش دو میلیون تومانی قیمت سمند سورن توربو و کاهش یک میلیون تومانی قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای حکایت دارد. قیمت رنو پارس تندر با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شده و با قیمتی حدود ۱۱۱ میلیون تومان معامله می‌شود.
آخرین خبرآخرین خبر1 هفته قبل
قیمت‌ها در بازار خودرو کاهشی شدخبرآنلاین/ معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که تا زمان تعدیل قیمت‌ها، سیاست فروش فوری خودرو ادامه می‌یابد گفت: قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است. فرشاد مقیمی ­با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است افزود: ​ ­تا زمانی که به تعادل در قیمت برسیم ­سیاست ­فروش فوری ادامه خواهد داشت هرچند در ماه‌های ابتدایی سال آینده به نظر می‌رسد به صورت سنتی کمی تقاضای خودرو کاهش یابد و کاهش تقاضا کاهش قیمت را درپی خواهد داشت. معاون وزیر صمت اضافه کرد: ­­­ تامین قطعات باعث افزایش تولید شده­­ و تولید روزانه خودرو به ۴ هزار دستگاه در روز رسیده که به همین میزان تحویل خودرو داریم. ­مقیمی­ گفت: ​ در این هفته وزارت صنعت ابلاغیه‌ای به خودروسازان اعلام کرد تا در روزهای تعطیل نیز به تحویل خودرو اقدام کنند و خدمات پس از فروش نیز انجام شود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت­ گفت: ​­ تامین قطعات نیز انجام و به تعمیرگاه‌ها ارسال شده و نظارت‌های لازم از طریق انجمن‌ها و وزارت صنعت انجام می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
این بخش برای ۱۲ میلیون نفر شغل ایجاد می‌کند و مسئول ۴ درصد تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا است. ۱۴٫۳ درصد کاهش سالانه در فروش خودروهای دیزلی وجود داشت که سهم این خودروها را در بازار انگلستان به کمتر از ۲۹٫۶ درصد کاهش داد. تقاضای خودرو کاهش یافته و بی ثباتی به خاطر جنگ تجاری آمریکا با چین به این صنعت ضربه می‌زند». اکثر خودروسازان بزرگ اروپایی مثل BMW، مرسدس بنز، فولکس واگن و ولوو از طریق قراردادهای مشترک در چین خودرو تولید می‌کنند. بازار چین خیلی مهم است.

به انتهای لیست رسیدید

خودرو

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار بازار خودرو را می‌خوانید.