آخرین و مهم‌ترین اخبار بازار خودرو
خودرو

اخبار « خودرو »

خبرآنلاینخبرآنلاین14 دقیقه قبل
سرهنگ کارآگاه «سید شمس الدین میرزکی» گفت: با ارجاع پرونده‌های مشابهی در اواخر سال گذشته و اوایل امسال مبنی بر سرقت لوازم خودرو در منطقه ۱۸ مشخص شدکه سرقت‌های انجام شده توسط ۴ تن از سارقان با هماهنگی یکدیگر صورت گرفته است. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه سارقان اغلب باطری‌های خودرو را سرقت می‌کردند، ادامه داد: تیمی از کارآگاهان اداره بیستم و معاونت اطلاعات جنایی پلیس آگاهی شناسایی و دستگیری متهمان را برعهده گرفتند. سرهنگ میرزکی افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیم‌های مختلف از کارآگاهان به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در عملیات‌های همزمان، سارقان لوازم خودرو را در مخفیگاهشان دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی پایتخت منتقل کنند. این مقام انتظامی گفت: هر ۴ سارق به ۶۰ فقره لوازم خودرو که اکثریت باطری خودروهای سواری بود اعتراف و اظهار کردند که لوازم سرقتی را به مالخری در محدوده خلازیر فروخته‌اند. وی اضافه کرد: با دستگیری مالخر اموال مسروقه باند ۵ نفره سارقان لوازم خودرو منهدم شد، ولیکن تحقیقات پلیسی تا شناسایی کامل مال باختگان ادامه دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 دقیقه قبل
در این راستا به‌موجب اصل (۴۴) قانون اساسی مالکیت بسیاری از فعالیت‌ها ازجمله بانکداری، بیمه، تأمین نیرو، صنایع مادر و بزرگ، هواپیمایی، کشتیرانی عمومی اعلام شد و با توجه به این امر، مالکیت بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی در اختیار کامل دولت قرار گرفت. اما طی چند سال اخیر با وجود مشکلات به وجود آمده در صنعت خودرو یکی از بحث‌های مهم در این صنعت خصوصی سازی است که البته یکی از مشکلات مطرح شده برای واگذاری سهام خودرو سازان، ارزش بالای آن و نبود سرمایه گذار مطمئن و متخصص برای این صنعت است. اوایل سال ۹۷ به رغم تاکید رییس جمهور بر خصوصی‌سازی صنعت خودرو، محمد شریعتمداری وزیر سابق صنعت تحقق این امر را غیر ممکن اعلام کرد اما رضا رحمانی چندی پیش وعده داد که واگذاری سهام دو خودروساز یزرگ تا پایان سال ۹۸اتفاق خواهد افتاد. حالا دوباره تحقق این مسئله با وجود وعده‌های وزیر در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است؛ اما باید دید که خصوصی‌سازی از نظر کارشناسان این حوزه اقدام مناسبی است یا خیر. همچنین حمیدرضا فولادگر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر تاثیرات مثبت واگذاری خودروسازی در آینده این صنعت گفت: شرایط فعلی بهترین زمان واگذاری صنعت خودرو به بخش خصوصی واقعی است و امیدواریم این صنعت در آینده نزدیک واگذار شود.
رکنارکنا25 دقیقه قبل
این مقام انتظامی با بیان اینکه مردم به نیروهای مسلح اعتماد کامل دارند، افزود: نیروی انتظامی وظیفه برخورد با ناهنجاری‌ها را برعهده دارد اما امروز برحسب کم‌کاری برخی دستگاه‌ها، شاهد افزایش این موضوع در جامعه هستیم. این مقام انتظامی با انتقاد از کسانی که مخالف این طرح هستند، گفت: بررسی‌ها نشان داده دلیل مخالفت برخی افراد با این طرح این است که یکی از بستگان آنها پیامکی توسط پلیس دریافت کرده‌اند. اشتری یادآور شد: مبنای کار ناجا، همواره قانون بوده و است و برخورد با پدیده بدحجابی نیز برخورد با بی‌قانونی محسوب می‌شود. وی اضافه کرد: متأسفانه در برخی بیمارستانها، بانکها و حتی برنامه‌های تلویزیونی، بدحجابی‌ها به مراتب بدتر از افرادی است که پلیس در خیابانها با آنها برخورد می‌کند. وی از حمایتهای ائمه‌جمعه سراسر کشور از ناجا تقدیر و تشکر کرد و گفت: قطعا حمایتهای ائمه‌جمعه از طرحهای نیروی انتظامی برای پیشبرد اهداف تاثیرگذار خواهد بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا27 دقیقه قبل
معاون مبارز ه با سرقت‌های خاص از انهدام باند ۵ نفره سارقان و کلاهبرداران حرفه‌ای با ۱۶۰ فقره اعتراف خبر داد و گفت: متهمان با تعویض پلاک‌های خودروهای سرقتی با پلاک خودروهای فرسوده، از خریداران خودروهای سایت دیوار کلاهبرداری می‌کردند. به گزارش ایلنا، سرهنگ احمد نجفی، در توضیح این خبر، گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه خودرویی را با استفاده از سایت دیوار خریداری کرده‌اند ولی پس از گذشت مدتی مشخص شده‌است که خودرو سرقتی بوده و فروشنده، با تعویض پلاک‌های خودروهای سرقتی با پلاک خودروهای فرسوده به آنان خودروهای سرقتی فروخته‌اند. تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی مسئولیت شناسایی و دستگیری متهمان پرونده را بر عهده گرفتند. معاون مبارزه با سرقت‌های خاص گفت: متهمان علاوه بر کلاهبرداری اشاره شده به ۱۰ فقره فروش موتورسیکلت‌های سرقتی و ۱۰۰ فقره زورگیری و ۲۰ فقره سرقت خودرو اعتراف کردند. این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: تا کنون ۲۶ تن از مال باختگان شناسایی و تحقیقات پلیسی برای کشف جرئیات پرونده ادامه دارد.

ابر خودرو الکتریکی لوتوس اویجا رونمایی شد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین29 دقیقه قبل
کمپانی لوتوس محصول جدید خود را با نام اویجا رسما معرفی کرد و طبق اعلام لوتوس، تنها ۱۳۰ نسخه از آن به تولید خواهد رسید. پس از پیوستن لوتوس به جیلی، این نخستین محصول کمپانی لوتوس به شمار می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین32 دقیقه قبل
این در حالیست که در گزارش LMC اتوموتیو، پیشتر کارشناسان تخمین زده بودند که تا سال ۲۰۳۰ میلادی حدود ۶۹ درصد از خودروهای جدید در ایالات متحده آمریکا بنزینی باشد. برای مقایسه می‌توان گفت خودروهای بنزینی ۵۶ درصد، خودروهای دیزلی ۳۵ درصد و هیبریدی ۳٫۹ درصد از سهم بازار خودروی کشورهای اروپایی را تشکیل داده‌اند. بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
تسنیمتسنیم34 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه از نمونه‌هایی که در پیش‌فروش خودرو رانت ایجاد شده، کم نداریم، اظهار داشت: همواره در حوزه اختصاص سهمیه فروش خودرو به نمایندگی‌ها این پرسش مطرح می‌شود که مجوز فروش به کدام نمایندگی داده شود و به کدام نمایندگی داد نشود. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با طرح این پرسش که براساس کدام قانون نمایندگی فروش خودرو انتخاب می‌شوند؟، گفت: باید بساط این تبعیضات و رابطه‌ها در بین نمایندگی‌های فروش اینترنتی خودرو برچیده و فروش خودرو ضابطه‌مند شود. منصوری با تأکید بر اینکه امکان پیش‌فروش خودرو باید به تمام نمایندگی‌ها اعطاء شود تا سایر نمایند‌گی‌ها دلسرد نشوند، تصریح کرد: سازمان بازرسی کشور باید پیگیر تخلفات پیش‌فروش‌های خودرو شود و دستگاه قضایی نیز به حواشی پیرامون آنها رسیدگی کند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: ‌ مجلس به دلیل نداشتن اهرم فشار نمی‌تواند برخی تخلفات را پیگیری کند و در صورت بروز تخلف احتمالی سازمان بازرسی می‌بایست به موضوع ورود کند. منصوری در پایان با بیان اینکه خودروسازان در حالی اقدام به فروش فوری خودرو می‌کنند که به تعهدات گذشته‌شان عمل نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: معتقدم فروش فوری خودرو، مصداق بی‌عدالتی است که باید جلوی آن گرفته شود.
تسنیمتسنیم37 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، امروزه یکی از مهم‌ترین مباحث در آمدی، درآمد پایدار شهرداری‌هاست و شهرداری به‌عنوان سازمانی خود اتکا در درآمد و هزینه، مستقل از دولت بوده که دستیابی به درآمد پایدار یکی از راه‌های تامین نیازهای مالی آن است. اما درآمدهای پایدار چیست و چشم‌انداز آن چگونه است؟ برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی شهروندان، خبرنگار تسنیم پای صحبت‌های «کمال کاظمی»؛ معاون اداری و مالی شهرداری سنندج نشسته تا به بررسی وضعیت درآمدهای پایدار شهری بپردازد. سرمایه‌گذار مناسبی برای راه‌اندازی پروژهای شهرداری سنندج پیدا نشده استوی با اشاره به آفت‌های حوزه سرمایه‌گذاری تصریح کرد: به‌دلیل سرانه درآمدی پایین مردم سنندج و عدم وجود انگیزه تاکنون سرمایه‌گذار مناسبی برای راه‌اندازی پروژهای مختلف شهرداری سنندج یافت نشده است. وی بیان کرد: میانگین سرانه درآمدی سنندج ۲۵۰ هزار تومان بوده در حالیکه کرمانشاه بیش از یک میلیون تومان است. معاون اداری و مالی شهرداری سنندج یادآور شد: با وجود سرانه درآمدی ناچیز شهرداری سنندج و عدم پرداخت عوارض مختلف توسط مردم، نمی‌توان انتظار فعالیت‌های عمرانی گسترده‌ای داشت.
ایبناایبنا39 دقیقه قبل
به گزارش ایبنا به نقل از خانه ملت، محمد حسن نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر ارزش بورس کشور هزار و ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: بخش مسکن نیز در تهران و شهرهای بزرگ نیز سقف قیمتی خود را طی کرده و سرمایه گذاری در این بخش خیری ندارد و همچنین قیمت خودرو رو به کاهش است و مردم تمایلی برای سرمایه گذاری در این حوزه دارندحسن نژاد تاکید کرد: نمی‌توان گفت که تمام پول‌ها برای خرید سهام از بیرون وارد شده صحیح نیست، چرا که ممکن است فردی یک سهام خود را فروخته باشد و سهام این شرکت را خریداری کرده باشد، البته ممکن است عده‌ای نیز جدید آماده باشند. این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه سهام شرکت‌های بزرگتری همانند مخابرات و بانک‌ها در بورس عرضه شد، ادامه داد: در برابر حجم نقدینگی کشور پولی که وارد بورس شده رقم بزرگی نیست و تمام عرضه‌های اولیه نیز با استقبال زیادی روبه رو می‌شوند. وی با بیان اینکه در حال حاضر سرمایه گذاری در بازار دلار و سکه ریسک بالایی دارد، تصریح کرد: بخش مسکن نیز در تهران و شهرهای بزرگ نیز سقف قیمتی خود را طی کرده و سرمایه گذاری در این بخش سودی ندارد و همچنین قیمت خودرو رو به کاهش است و مردم تمایلی برای سرمایه گذاری در این حوزه دارند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه با نرخ بالای تورم، سپرده گذاری بانکی نیز سودی برای مشتریان ندارد، گفت: تنها بازاری که در شرایط کنونی احتمال سودآوری در آن وجود دارد و شاید ریسک در آن ارزش داشته باشد بازار سرمایه است، چراکه در حال حاضر قوام خود را پیدا کرده تا بتواند سرمایه‌های جدید را جذب کند.
چرخانچرخان41 دقیقه قبل
به گزارش چرخان، مهدی منصوری مدیرعامل شرکت ساپکو از زیرمجموعه‌های گروه خودروسازی ایران‌خودرو در مصاحبه‌ای پیرامون تولید پژو ۳۰۱ گفت: سال جاری که سال رونق تولید ملی است، سال توسعه محصول و خودکفایی است و سعی خواهیم کرد تا در مسیر کسب رضایت مشتریان قدم برداریم. در همین راستا برنامه ریزی‌های لازم را برای تولید پژو ۳۰۱ انجام دادیم که در دو مدل ال‌ایکس و ای‌ال‌ایکس و در قالب خودروهای دستی و اتوماتیک به بازار عرضه خواهد شد. این رو هم بخون: مدیرعامل ایران‌خودرو: از تولید پژو ۳۰۱ به پژو ۲۰۰۸ خواهیم رسید! به طور کلی با ماژولار کردن تولید این خودرو توانستیم از مجموع ۱۱۲۲ قطعه پژو ۳۰۱ به تولید بیشتر از ۵۰۰ قطعه در داخل کشور برسیم. نیز به مشکل بزرگ کشورمان تبدیل شده است، قطعا از کیفیت تولیدات مربوط به پژو ۳۰۱ خواهد کاست و مشخص نیست که واردات ۲۰ درصد باقیمانده چگونه انجام خواهد شد!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز42 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه «سید شمس الدین میرزکی» گفت: با ارجاع پرونده‌های مشابهی در اواخر سال گذشته و اوایل امسال مبنی بر سرقت لوازم خودرو در منطقه ۱۸ مشخص شدکه سرقت‌های انجام شده توسط ۴ تن از سارقان با هماهنگی یکدیگر صورت گرفته است. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه سارقان اغلب باطری‌های خودرو را سرقت می‌کردند، ادامه داد: تیمی از کارآگاهان اداره بیستم و معاونت اطلاعات جنایی پلیس آگاهی شناسایی و دستگیری متهمان را برعهده گرفتند. سرهنگ میرزکی افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیم‌های مختلف از کارآگاهان به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در عملیات‌های همزمان، سارقان لوازم خودرو را در مخفیگاهشان دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی پایتخت منتقل کنند. این مقام انتظامی گفت: هر ۴ سارق به ۶۰ فقره لوازم خودرو که اکثریت باطری خودروهای سواری بود اعتراف و اظهار کردند که لوازم سرقتی را به مالخری در محدوده خلازیر فروخته‌اند. وی اضافه کرد: با دستگیری مالخر اموال مسروقه باند ۵ نفره سارقان لوازم خودرو منهدم شد، ولیکن تحقیقات پلیسی تا شناسایی کامل مال باختگان ادامه دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز44 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، سرهنگ دوم محمد رازقی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت اظهار کرد: با توجه به این‌که در فصل تابستان به سر می‌بریم و شاهد مراجعه تعداد زیادی از شهروندان به مراکز تقریحی هستیم و برخی از همشهریان محترم جهت استفاده از این گونه مراکز اقدام به حمل دوچرخه با وسیله نقلیه سواری می‌نمایند. رازقی افزود: با توجه به اینکه این کار می‌تواند خطراتی را پدید آورد، به رانندگان محترم توصیه می‌گردد چنانچه قصد حمل دوچرخه با خودروی شخصی خود را دارند اول از همه دوچرخه را به صورت اصولی و کامل بر روی دوچرخه بند خودرو (باربند دوچرخه) نصب نمایند به گونه‌ای که در هنگام تردد امکان جدا شدن و سقوط آن وجود نداشته باشد و برای خودروهایی که پشت سر آن‌ها حرکت می‌کنند خطرناک نباشد. وی ادامه داد: از دیگر نکات مربوط به حمل دوچرخه که باید حتما رعایت گردد این است که دوچرخه باید به گونه‌ای نصب شود که مانع دید عقب وسیله نقلیه نباشد و راننده دید کامل از عقب وسیله نقلیه خود را در طول مسیر داشته باشد و همچنین دوچرخه باید به گونه‌ای نصب گردد که مانع دید پلاک عقب خودرو نیز نگردد. رازقی در پایان خاطر نشان کرد: عدم رعایت نکات فوق باعث کاهش ایمنی تردد و در برخی موارد باعث بروز تصادفات می‌گردد لذا از شهروندان عزیز درخواست داریم چنانچه قصد حمل دوچرخه با خودروی شخصی خود را دارند حتما موارد مذکور را در نظر داشته باشند و در صورت عدم رعایت این موارد، توسط عوامل پلیس راهور تهران بزرگ در سطح شهر مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین51 دقیقه قبل
وى ادامه داد: همایش روسای دانشگاه‌ها که در دانشگاه الزهرا به همت وزارت علوم برگزار شد و نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید که امروز افتتاح شده است در راستای هم قرار دارد. رحمانى فعال شدن صنعت و تولید را راهکار اساسی حل مسایل کشور عنوان کرد و گفت: نمود اقتصاد مقاومتی و شرکت‌های دانش بنیان و حتی بهره وری و دستگاه‌های دیگر در همین تولید و صنعت و واحدهای صنعتی است. رحمانى تاکید کرد: واحدهای بزرگ مانند فولادی خودرو و پتروشیمی اگر فعال شوند، قطعا بر واحدهای کوچک نیز تاثیر خواهند داشت. رحمانى اضافه کرد: مجموعه‌ای را برای شناسایی کالاهای دارای امکان ساخت داخل به عنوان مرکز ساخت داخل راه انداختیم که به این امورات رسیدگی می‌کنیم. وزیر صنعت با بیان اینکه در فولاد به نسبت خودکفاییم، تصریح کرد: در برخی قسمت‌ها مانند برخی قطعات خودرو، ساخت داخل کاملا حیاتی است و باید به هر نحو ممکن مشکل را حل کنیم.
ایلناایلنا53 دقیقه قبل
وینگر ذوب آهن در مورد شرایط این تیم و خودش صحبت کرد. من علاقه خاصی به شماره ۷ دارم و خوشحالم که از این به بعد آن را در ذوب آهن بر تن می‌کنم. وینگر ذوب آهن در مورد دلیل علاقه به شماره ۷ گفت: دلیل خاصی ندارد و این شماره را دوست دارم. وی در مور کم شدن بودجه ذوب آهن هم گفت: متاسفانه ذوب آهن همیشه با مشکلات و کمبودها دست و پنجه نرم کرده است. بنده خدا آقای آذری خیلی دارد تلاش می‌کند و دوندگی می‌کند تا مشکلات ذوب آهن حل شود.
رکنارکنا56 دقیقه قبل
سرگرد سید جواد حسینی اضافه کرد: پلیس پیش از توقیف این قبیل خودروها، موضوع را از طریق تماس تلفنی، پیامک یا ارسال نامه به مالک وسیله نقلیه به راننده خودرو اطلاع رسانی می‌کنند. رئیس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان بیان کرد: چنانچه رانندگان نسبت به جریمه اعتراضی دارند باید نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنند در غیر این صورت پس از پایان مهلت یک ماهه خودروی آنها توقیف می‌شود. سرگرد حسینی ادامه داد: همچنین در صورت رسیدن نمره منفی راننده به حد نصاب و داشتن شکایتی به جز جریمه معوق، راننده مشمول طرح قسط بندی جریمه نمی‌شود. وی گفت: جریمه معوق مالک خودرو در ۱۲ ماه قسط بندی می‌شود اما چنانچه در این مدت زمان به علت ارتکاب ۲ تخلف همزمان خودرو توقیف شود، راننده مکلف به پرداخت تمامی جریمه به صورت یکجا است. سرگرد حسینی بیان کرد: این اقدام موجب ترغیب راننده به انجام ندادن تخلف به منظور بهره مندی از مزایای قسط بندی جریمه معوق می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین59 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ کارآگاه «سید شمس الدین میرزکی» گفت: با ارجاع پرونده‌های مشابهی در اواخر سال گذشته و اوایل امسال مبنی بر سرقت لوازم خودرو در منطقه ۱۸ مشخص شدکه سرقت‌های انجام شده توسط ۴ تن از سارقان با هماهنگی یکدیگر صورت گرفته است. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه سارقان اغلب باطری‌های خودرو را سرقت می‌کردند، ادامه داد: تیمی از کارآگاهان اداره بیستم و معاونت اطلاعات جنایی پلیس آگاهی شناسایی و دستگیری متهمان را برعهده گرفتند. سرهنگ میرزکی افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیم‌های مختلف از کارآگاهان به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در عملیات‌های همزمان، سارقان لوازم خودرو را در مخفیگاهشان دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی پایتخت منتقل کنند. این مقام انتظامی گفت: هر ۴ سارق به ۶۰ فقره لوازم خودرو که اکثریت باطری خودرو‌های سواری بود اعتراف و اظهار کردند که لوازم سرقتی را به مالخری در محدوده خلازیر فروخته‌اند. وی اضافه کرد: با دستگیری مالخر اموال مسروقه باند ۵ نفره سارقان لوازم خودرو منهدم شد، ولیکن تحقیقات پلیسی تا شناسایی کامل مال باختگان ادامه دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
حرف پومپئو به سرعت تاثیرش را بر قیمت نفت گذاشت به طوری که بهای هر بشکه نفت خام به ۵۷ دلار سقوط کرد و قیمت نفت معیار برنت هم به ۶۴ دلار در هر بشکه رسید. این کاهش قیمت به خصوص در مورد سکه و دلار به خوبی قابل مشاهده است. کاهش قیمت چند روز قبل از ۲۲ تیر یعنی در تاریخ ۱۹ تیر هم قابل مشاهده است. گزارشها و آمارها به خوبی تایید می‌کند که کاهش قیمتها با التهاب‌های اخیر در خلیج فارس همزمانی دارند. همین اعتماد بیشتر مردم هم باعث افزایش خرید و کاهش قیمتها گردید.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس خبر داد که با تلاش این فراکسیون هزاران میلیارد تومان بازگشت سرمایه به بیت المال داشته‌ایم که مستندات آن در اختیار مجلس و دستگاه‌های نظارتی قرارگرفته است. به گزارش ایسنا، امیر خجسته به صدا و سیما درباره عملکرد فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: از ابتدای کار فراکسیون تا به امروز، دستاورد‌های خوب و اثرگذاری در زمینه‌هایی از جمله بحث گمرک، قاچاق کالا و ثبت سفارش غیرقانونی خودرو داشته‌ایم. وی افزود: در خصوص قرارداد‌های نفتی نیز گزارش‌هایی به ما رسیده و من با آقای زنگنه به صورت مبسوط صحبت کردم و مکاتبات لازم نیز انجام گرفته تا از هرگونه سوء استفاده جلوگیری شود. فراکسیون بدون ملاحظه افراد به پرونده‌ها ورود پیدا کرده، محکم ایستاده و به صورت شفاف با پرونده‌ها برخورد می‌کند. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس ادامه داد: هزاران میلیارد تومان برگشت سرمایه به بیت‌المال داشته‌ایم که مستندات این اقدامات در اختیار مجلس، دستگاه‌های نظارتی و قوه قضاییه قرار گرفته و تلاش می‌کنیم با سران مفاسد اقتصادی برخورد و دست مفسدین را از بیت المال قطع کنیم.
رکنارکنا1 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان روز پنچشنبه افزود: این حادثه بامداد امروز ‌‬ به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی زنجان گزارش شد که آتش‌نشانان از ایستگاه‌های ۳ و ۲ به محل اعزام شدند. حسن غفاری افزود: این حادثه در پارکینگ یک مجتمع مسکونی واقع در گلشهر کاظمیه به وقوع پیوسته بود که بر اثر آن یک خودرو دچار آتش‌سوزی شده و آتش به خودروی مجاور سرایت کرده بود. وی با بیان اینکه اقدامات ساکنان این مجتمع برای مهار آتش با کپسول‌های آتش نشانی ناموفق بود، اضافه کرد: متاسفانه کپسول‌های آتش‌نشانی کارکرد لازم برای مهار خودروهای آتش گرفته را نداشتند که بلافاصله آتش‌نشانان با چهار خودروی امدادی به محل اعزام شدند. وی یادآوری کرد: تعداد خودروهای واقع در این مجتمع بین ۲۰ تا ۳۰ دستگاه بود که عدم اطلاع رسانی به موقع و سرایت آتش، می‌توانست حادثه تلخی را رقم بزند. شهر زنجان به عنوان مرکز استان با سه منطقه شهرداری ۴۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
اجرای این طرح از سوی شهرداری منطقه ۶ تهران و مطرح نشدن موضوع در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران موجب شد تا این اقدام تداعی کننده تجربه خیابان ۱۷ شهریور باشد. خیابانی که با هدف ایجاد پیاده راه و کمک به افزایش دسترسی به فضای عمومی آغاز شد و شورای شهر پنجم نیز تا امروز نتوانسته تبعات به وجود آمده از این اقدام را برطرف کند. محمد علی کرونی دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران درباره جزئیات یک طرفه شدن خیابان استاد نجات اللهی (ویلا) گفت: موضوع یک طرفه شدن خیابان نجات‌الهی (ویلا) در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران مطرح نشده است. دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به تجربه خیابان ۱۷ شهریور گفت: ما در موضوع بستن خیابان‌ها آزمون و خطای گسترده‌ای داشتیم که نمونه بارز آن تبدیل خیابان ۱۷ شهریور به پیاده راه بود که شورای شهر تهران هنوز تبعات آن را می‌پردازد. پیش‌تر الهام فخاری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تأکید بر این موضوع که تبدیل خیابان استاد نجات اللهی به گذر صنایع دستی و یک طرفه شدن آن مصوبه شورای شهر تهران را ندارد، از شهرداری منطقه ۶ تهران خواست هرچه زودتر یک طرفه کردن خیابان نجات اللهی را لغو کند.
رکنارکنا1 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مهرداد جهانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز روز پنجشنبه اظهار داشت: این حادثه ساعت ۹:۴۵ صبح امروز در محدوده شهرستان ساوجبلاغ و در خط شمالی آزاد راه کرج - قزوین رخ داد. وی ادامه داد: علت حادثه توسط کارشناسان پلیس راه استان البرز در دست بررسی قرار گرفت. جهانی گفت: در این حادثه به سرنشینان خودروهای آسیب وارد نشد و با تلاش ماموران راهداری مسیر بازگشایی شد. آزاد راه کرج - قزوین حدود ۵۰ سال گذشته برای عبور و مرور ۵۰ هزار دستگاه خودرو احداث شده که اکنون روزانه حدود ۲۴۰ هزار دستگاه خودرو از این آزاد راه تردد می‌کند. ماهانه براثر تصادف در راه‌های استان البرز حدود ۸۰ نفر مصدوم و تعدادی جان خود را از دست می‌دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شاتا، رضا رحمانی برگزاری نخستین نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید را گام مهمی در جهت تعمیق ساخت داخل، خودکفایی و اجرای فرامین رهبری در خصوص رونق تولید دانست و آن را مصداق «مقاومت» در مقابل «بی هنری تحریم‌ها» عنوان کرد. وزیر صمت افزود: توجه به تعمیق و توسعه ساخت داخل محور اول برنامه‌های تدوین شده وزارت صنعت، معدن و تجارت برای امسال است که این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای معرفی توانمندی‌ها و نیاز‌ها در این حوزه است. وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزاری این نمایشگاه را اقدامی در راستای رونق تولید دانست و گفت: در این نمایشگاه نیاز‌های مختلف در زمینه قطعات و ملزومات اعلام می‌شود و شرکت‌های توانمندی که می‌توانند این نیاز‌ها را داخلی سازی کنند، اعلام آمادگی می‌کنند. رحمانی نمایشگاه را مجالی برای معرفی توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها توصیف کرد و گفت: جوانان متخصص ایرانی با تکیه بر فناوری‌های نوین، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بسیار قابل توجهی دارند که این نمایشگاه میدان لازم برای عرضه این توانمندی‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. گفتنی است، نخستین نمایشگاه ساخت داخل با هدف معرفی و شناسایی نیاز‌های صنایع کشور در زمینه خودرو و قطعات آن، صنایع معدنی، لوازم خانگی، صنایع دریایی، نفت، گاز و پتروشیمی و مخابرات ۲۷ تا ۳۰تیرماه در تهران برگزار می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
مشاهدات نشان می‌دهد کاهش قیمت سکه و دلار و حتی خودرو بعد از تنش‌های اخیر ایران و آمریکا و عدم درگیری نظامی بین طرفین آغاز شد. این کاهش قیمت به خصوص در مورد سکه و دلار به خوبی قابل مشاهده است. کاهش قیمت چند روز قبل از ۲۲ تیر یعنی در تاریخ ۱۹ تیر هم قابل مشاهده است. گزارشها و آمارها به خوبی تایید می‌کند که کاهش قیمتها با التهاب‌های اخیر در خلیج فارس همزمانی دارند. همین اعتماد بیشتر مردم هم باعث افزایش خرید و کاهش قیمتها گردید.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز از اجرای طرح زوج و فرد از دوم شهریور در تبریز خبر داد. اصغر آدی بیگ در خصوص اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر، با اشاره به تصمیم شورای ترافیک استان، اظهار داشت: حسب تصمیم شورای ترافیک استان، بحث اجرای طرح زوج و فرد از دوم شهریور ۹۸ در هسته مرکزی تبریز اجرا می‌شود. طرح زوج و فرد از دوم شهریور ۹۸ آغاز می‌شود و ما اطمینان داریم که مردم بار دیگر با ما همراه می‌شوند. وی گفت: بر اساس تصمیم شورای ترافیک استان، تصمیمی که در اجرای طرح زوج و فرد خودروها در هسته مرکزی شهر تبریز گرفته شده، فعلا به عنوان طرح دائمی مطرح است. آدی بیگ خاطرنشان کرد: از سویی بعد از ماه شهریور و با فرا رسیدن فصول سرما، طرح LEZ نیز در هسته مرکزی شهر اجرا می‌شود که حاصل آن عدم تراکم خودرو در هسته مرکزی شهر و تاثیرگذاری در رفع آلودگی شهر تبریز است.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: روند نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی از اواخر سال ۹۶ به دلیل مسائل اقتصادی متوقف شد و هم اکنون خودروسازان در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی کمک نمی‌کنند. به گزارش مشهد فوری، سید مهدی علوی مقدم با اشاره به افزایش شدید قیمت خودرو طی سال‌های اخیر افزود: این وضعیت در فرایند نوسازی ناوگان تاکسیرانی مشکل ایجاد کرده و این مشکل هر روز حادتر می‌شود. وی اظهار داشت: با مساعدت شهرداری مشهد و مصوبه شورای اسلامی این شهر قرار شد امسال ۲ هزار تاکسی نوسازی شود و از محل اعتبارات شهرداری تسهیلاتی معادل ۸۰ درصد قیمت خودرو به متقاضیان پرداخت گردد. وی گفت: شهرداری مشهد ۵۰۰ میلیارد ریال در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی کمک می‌کند تا بخش عمده تاکسی‌های فرسوده از ناوگان این شهر خارج شود. هم اکنون ۱۲ هزارو ۵۰۰ دستگاه تاکسی در کلانشهر مشهد تردد دارند.
مهرمهر1 ساعت قبل
سرهنگ دوم محمد رازقی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به این‌که در فصل تابستان به سر می‌بریم و شاهد مراجعه تعداد زیادی از شهروندان به مراکز تقریحی هستیم و برخی از همشهریان محترم جهت استفاده از این گونه مراکز اقدام به حمل دوچرخه با وسیله نقلیه سواری می‌نمایند. رازقی افزود: با توجه به اینکه این کار می‌تواند خطراتی را پدید آورد، به رانندگان محترم توصیه می‌گردد چنانچه قصد حمل دوچرخه با خودروی شخصی خود را دارند اول از همه دوچرخه را به صورت اصولی و کامل بر روی دوچرخه بند خودرو (باربند دوچرخه) نصب نمایند به گونه‌ای که در هنگام تردد امکان جدا شدن و سقوط آن وجود نداشته باشد و برای خودروهایی که پشت سر آن‌ها حرکت می‌کنند خطرناک نباشد. وی ادامه داد: از دیگر نکات مربوط به حمل دوچرخه که باید حتما رعایت گردد این است که دوچرخه باید به گونه‌ای نصب شود که مانع دید عقب وسیله نقلیه نباشد و راننده دید کامل از عقب وسیله نقلیه خود را در طول مسیر داشته باشد و همچنین دوچرخه باید به گونه‌ای نصب گردد که مانع دید پلاک عقب خودرو نیز نگردد. رازقی در پایان خاطر نشان کرد: عدم رعایت نکات فوق باعث کاهش ایمنی تردد و در برخی موارد باعث بروز تصادفات می‌گردد لذا از شهروندان عزیز درخواست داریم چنانچه قصد حمل دوچرخه با خودروی شخصی خود را دارند حتما موارد مذکور را در نظر داشته باشند و در صورت عدم رعایت این موارد، توسط عوامل پلیس راهور تهران بزرگ در سطح شهر مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
با تداوم نزولی شدن نرخ ارز، منحنی قیمت در بازار خودرو نیز به روند کاهشی خود ادامه داد و این در حالی است که ظاهرا هنوز هم مشتریان تمایلی …با تداوم نزولی شدن نرخ ارز، منحنی قیمت در بازار خودرو نیز به روند کاهشی خود ادامه داد و این در حالی است که ظاهرا هنوز هم مشتریان تمایلی به خرید خودرو از خود نشان نمی‌دهند. در این مدت همزمان بازار خودرو نیز در سراشیبی قرار گرفت و قیمت‌ها ریزش کردند، به خصوص طی هفته جاری که با افت قیمت قابل‌توجهی مواجه شد. این در حالی است که ظاهرا مشتریان هنوز و با وجود نزولی شدن قیمت‌ها، میلی به خرید از خود نشان نمی‌دهند. در باب چرایی این موضوع، دلایل مختلفی از سوی کارشناسان و فعالان بازار خودرو مطرح است که البته تمامی آنها به این نکته ختم می‌شوند که مشتریان چشم انتظار افت قیمتی بیشتر در آینده هستند. مقایسه قیمت خودرو در ۲۷ تیر با ۲۰ تیرماه: قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران و کرج: تمام خودروهای ذکر شده با رنگ سفید می‌باشد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور معاون هماهنگ کننده پلیس راهور فاتب ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: عصر روز گذشته، یکی از تیم‌های گشتی منطقه ۱۴ هنگام گشت زنی در اتوبان بسیج روی پل هجرت، متوجه شهروندی می‌شوند که از گاردریل‌های کناری روی پل به آنطرف رفته و قصد خودکشی دارد. راننده خودروی گشتی به محض دیدن این صحنه بلافاصله از خودرو پیاده شده و با توجه به حساسیت موضوع آرام به سمت این خانم حرکت می‌کند. این کارمند پلیس راهور فاتب در هنگام نزدیک شدن به این فرد با کلمات کلیدی، معجزه آسا و امید بخش خود، توجه و حواس وی را جلب کرده و در عرض چند ثانیه چنان تاثیری بر وی می‌گذارد که به محض رسیدن به محل ایستادن ایشان، فرد مذکور به توصیه‌های کاربردی و تاثیرگزار پلیس جامع عمل پوشانده و از گاردریل‌ها به سمت داخل پل می‌آید. وی ادامه داد: به محض عبور ایشان از عرض پل، کارمند پلیس راهور فاتب، این خانم را به داخل خودرو هدایت کرده و با اورژانس و نیروهای امدادی تماس می‌گیرد. معاون هماهنگ کننده پلیس راهور فاتب گفت: قرار است طی مراسمی از این کارمند با وجدان تقدیر به عمل آید.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
میزان فروش خودروهای هیبریدی در بازار اروپا با رشد قابل‌توجهی روبرو بوده این در حالی است که خودروهای دیزلی روندی نزولی را تجربه کرده‌اند. این در حالیست که در گزارش LMC اتوموتیو، پیشتر کارشناسان تخمین زده بودند که تا سال ۲۰۳۰ میلادی حدود ۶۹ درصد از خودروهای جدید در ایالات متحده آمریکا بنزینی باشد. برای مقایسه می‌توان گفت خودروهای بنزینی ۵۶ درصد، خودروهای دیزلی ۳۵ درصد و هیبریدی ۳٫۹ درصد از سهم بازار خودروی کشورهای اروپایی را تشکیل داده‌اند. بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این نمایشگاه که با حضور ۲۱۰ سازمان، تشکل و شرکت از امروز تا ۳۰ تیر برگزار می‌شود نیازمندی‌ها و واردات صنعتی در بخش‌های مختلف به نمایش در آمده تا با استفاده از توان و تخصص نیرو‌ها و شرکت‌های داخلی از جمله شرکت‌های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی و واحد‌های صنعتی داخلی، بومی‌سازی و در داخل کشور تولید شود. این نیازمندی‌ها در این نمایشگاه در بخش‌های مختلف نفت و گاز و صنایع پتروشیمی، صنایع لوازم خانگی، ​ صنایع معدنی، صنایع دریایی، قطعات خودرو و مخابرات با حضور صندوق‌های نوآوری برگزار شده است. قرار است با برگزاری این نمایشگاه، حدود ۲۰۰۰ نیاز در بخش صنعت و معدن به شرکت‌های داخلی برای تولید سپرده شود. به گفته مسئولان وزارت صمت، شرکت‌های تولید کننده این نیاز‌ها و کالا‌هایی که پیش از این وارد می‌شده مورد حمایت جدی قرار خواهند گرفت.

به انتهای لیست رسیدید