آخرین و مهم‌ترین اخبار بازار خودرو
خودرو

اخبار « خودرو »

دنیای خودرودنیای خودرو2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اخبارخودرو، آئین اختتامیه جشنواره مدیریت شهری و رسانه با حضور دکتر حمید ضیایی ‌پرور مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس و اعضای شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی روز پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷ در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد. بخش‌های اصلی این جشنواره شامل مقاله (سرمقاله و یادداشت)، خبر (گزارش خبری)، گزارش مکتوب (تحقیقی و تحلیلی)، عکس خبری (گزارش تصویری) و بخش ویژه شامل آثار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی – مجازی بود. در جشنواره مدیریت شهری و رسانه شهرام شیرکوند نویسنده اخبار خودرو به خاطر یادداشت اهمیت روان شناسی شهری در مدیریت شهری حائز رتبه دوم بخش گزارش مکتوب این جشنواره شد. شهرام شیرکوند «نویسنده اخبار خودرو»، روزنامه نگار و پژوهشگر حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی - اجتماعی که برای بیست و دومین بار حائز رتبه درجشنواره مطبوعات و رسانه‌ها شد تاکنون بیش از ۳۰۰ عنوان سرمقاله، یادداشت و مقاله در حوزه‌های پیش گفته به رشته تحریر درآورده و در چند سال متوالی از برگزیدگان جشنواره‌های بین المللی و ملی مطبوعات و رسانه‌ها بوده و مورد تقدیر قرار گرفته است.

بازار خودرو

صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
دنیای خودرودنیای خودرو1 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، امیرحسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت گفت: «واسطه‌گری و تقاضای بیش‌از حد دلیل اصلی افزایش قیمت خودرو در بازار به‌شمار می‌رود.» وی اظهار کرد: «ازجمله دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار، تقاضای بالاست، زیرا خودرو به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است.» مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت ادامه داد: «سال گذشته با تائید هیات‌دولت، خروج خودرو از شورای رقابت کلید خورد به‌این‌دلیل که تولیدکنندگان بتوانند محصولاتشان را با قیمت حاشیه بازار به فروش برسانند.»
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
این روزها علاوه بر افزایش چشمگیر قیمت خودرو با روند چندنرخی در بازار خودرو مواجه هستیم و متوجه می‌شویم برای یک محصول مشخص، چند قیمت مختلف پیشنهاد شده که گاهی نامتعارف و اغراق‌آمیز به‌نظر می‌رسند. به گزارش تجارت‌نیوز، بازار خودرو کشور این روزها چند نرخی شده است و قیمت‌های مختلفی برای خودروها (چه داخلی و چه خارجی) از سوی مالکان آنها ارائه می‌شود. این در حالی است که معمولا قیمت خودروهای داخلی سالی دو، سه میلیون تومان افت دارد. در مجموع بازار خودرو عملا چند نرخی شده و هرکس با توجه به تصورش از آینده کشور و مسائلی دیگر، قیمت خاص خود را پیشنهاد می‌دهد. اینکه چرا بازار خودرو چنین شرایطی را پیدا کرده و از حالت مصرفی به سرمایه‌ای چرخیده، ریشه در مسائل مختلفی دارد، از جمله تورم انتظاری ایرانی‌ها و وجود فاصله زیاد بین نرخ کارخانه و بازار خودروها.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
این در حالی است که بازار خودرو بی‌توجه به این اتفاقات، کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد و قیمت‌ها روزانه و حتی ساعتی تغییر می‌کنند. شرایط به شکلی است که طی هفته جاری به‌نوعی «بیگ‌بنگ» (انفجار بزرگ) بازار خودرو رخ داده و قیمت‌هایی عجیب و غریب برای فروش خودروها ارائه می‌شود. به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، پژو ۲۰۷ اتومات نیز در حال حاضر قیمتی برابر با ۱۳۳ میلیون تومان دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد را به خود می‌بیند. در بین دیگر خودروهای داخلی، رانا نیز در حال حاضر ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد قیمت داشته است. در بین دیگر خودروهای داخلی، کیا سراتوی مونتاژی سایپا نیز به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۰۸ هم ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.
دنیای خودرودنیای خودرو3 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، البته این وضعیت در بازار بالادستی در حال نظم و ترتیب یافتن است و قیمت‌ها در حال نزدیک‌شدن به‌هم و یکدستگی در یک مدل خودرو مشابه با سطح آپشنی یکسان است. اما هر چه به سطوح پایین‌تر بازار می‌آییم، این وضعیت متفاوت‌ شده و آشفتگی نمایان می‌شود. این وضع سبب شده است تا در سطوح پایین‌دستی بازار شاهد بی‌نظمی در قیمت‌ها باشیم‌. احتمال‌های متفاوت درخصوص وضعیت تولید خودرو و عرضه آن‌ها باعث شده است شاهد چند دستگی قیمت‌ها باشیم و به نوعی هر کسی قیمت خودش را اعلام ‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: این افزایش قیمت بار روانی داشت و بهای محصولاتی نظیر سراتو، پژو ۲۰۰۸ و چانگان تا ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت. وی ادامه داد: با این حال این قیمت‌های غیرمنطقی با اقبال مواجه نشد و خریداران استقبالی نکردند. وی خواستار آن شد تا نهادهای نظارتی اجازه ندهند برخی شرکت‌ها در شرایط کنونی به افزایش دلخواه قیمت هااقدام کنند، زیرا امسال افزایش شمارگان تولید و تعادل بخشی بازار دنبال می‌شود و بهم ریختن آن درست نیست. «انتظار می‌رود خودروهای ثبت نامی سریع‌تر تحویل شود تا حرص و ولع بازار فروکش کند.» وی تاکید کرد بازار با افزایش تولید و رشد عرضه به تعادل نزدیک می‌شود و قیمت‌های متعادل‌تری را شاهد خواهیم بود. وی اضافه کرد: باید رویه‌ای که اسفندماه پارسال بدرستی در پیش گرفته شد، ادامه یابد و نقدینگی‌های سرگردان به سمت تولید هدایت شود تا دلالان از بازار خارج شوند.
دنیای خودرودنیای خودرو3 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ اعلام کرد: «اگر قیمت یک دستگاه خودرو تویوتاکمری هیبرید وارداتی در بازار ۲۰۰میلیون تومان شود، دیگر تقاضایی برای خودرو سمند و ساندرو ۲۰۰میلیونی در بازار وجود نخواهد داشت.» محمد حسن‌نژاد بیان کرد: «واردات خودروهای هیبرید بدون پرداخت عوارض گمرکی به کشور باعث افت شدید قیمت خودرو در بازار خواهد شد.» به‌گفته وی، با مصوبه نمایندگان میزان حقوق ورودی واردات خودروهای سواری هیبرید و برقی برای مدت پنج‌سال شد که این مصوبه منجر به کاهش چشمگیر قیمت خودروهای بنزینی می‌شود.
دنیای خودرودنیای خودرو2 ماه قبل
به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از مهر، مدتها است که بازار خودرو آشفته است. قیمت‌گذاری خودرو بر اساس نرخ حاشیه بازارتجربه نشان داده قیمت‌گذاری خودرو بر اساس نرخ حاشیه بازار، همواره با مشکلاتی همراه بوده و خواهد بود. تجربه صنعت خودرو در سال ۹۱ حاکی از این است که قیمت گذاری بر اساس نرخ حاشیه بازار با مشکلاتی همراه است. تبعات آزادسازی قیمت خودرو در بازار انحصاریآزادسازی قیمت خودرو در بازار انحصاری به معنای واگذاری قیمت به عرضه کنندگان است. نهاد مستقل باید قیمت‌گذاری کندبر این اساس، پیشنهاد می‌شود شیوه فعلی قیمت گذاری خودرو اصلاح شود و محصولات خودروسازان با قیمت حاشیه بازار عرضه نشوند.
دنیای خودرودنیای خودرو1 ماه قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار و صنعت خودرو در ایران متاثر از عواملی است که در صورت جابه‌جا شدن آن‎ها، شاهد به‎هم‌ ریختگی و تلاطم در این بخش خواهیم بود. طی سال‌های گذشته و به‎ویژه از ابتدای دهه جاری شمسی، هربار که برخی از این عوامل دستخوش تغییر و نوسان شده‌اند، بازار خودرو را به‎هم ریخته‌اند و هر بار که ثبات در اقتصاد و سیاست خارجی در کشور وجود داشته است، بازار و صنعت خودرو نیز به‌سمت رونق و شکوفایی حرکت‌ کرده‌اند. رساندن بازار خودرو به نقطه جوش با تحریم‌هاهرچند برخی کارشناسان معتقدند در مواردی نیز خودروسازان یا مجموعه افراد و نهادهای تصمیم‌گیر برای صنعت خودرو با فرصت‎سوزی، مسیر توسعه صنعت خودرو را به عقب انداخته‎اند اما در مجموع می‌توان گفت عوامل سیاسی و اقتصادی بیشترین نقش را در توسعه یا عدم توسعه و رونق یا عدم رونق بازار و صنعت خودرو داشته‌اند. پیش‌بینی وضعیت خودرو در سال ۹۸باتوجه‌به وابستگی شدیدی که بین برخی عوامل اقتصادی و سیاسی با صنعت خودرو وجود دارد، پیش‌بینی وضعیت بازار و صنعت خودرو در عین سادگی سخت و پیچیده است. در چنین شرایطی بازار و صنعت خودرو در سال ۹۸ نیازمند تصمیماتی صحیح و سریع و قاطع است تا در رکود تورمی فرونرود.

۲۰ خودرو پرفروش ایالات متحده در سال ۲۰۱۸

16+
دنیای خودرودنیای خودرو1 ماه قبل

ثبات در بازار خودرو

4+
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
موافقان بر این باور هستند که این اقدام می‌تواند راهگشای مشکلات فعلی بازار خودرو باشد. بر هم ریختگی وضعیت عرضه و تقاضا در بازار خودرو در حالی مطرح است که گزارش‌ها حکایت از این دارد که تعداد زیادی خودروی خارجی در گمرک دپو شده است. حاشیه‌ها در بازار خودرو تمامی ندارد. در میان این جنجال‌ها اما، برخی از دست‌اندرکاران اقتصادی تنها راهکار کنترل این نابسامانی‌ها را واردات خودروهای دست‌دوم به کشور می‌دانند. بنظر می‌رسد که مشکلات صنعت خودرو سال‌ها به جای اینکه کمرنگتر شوند، با ارائه چنین راهکارها به بن‌بست می‌خورد و گویی برای حل آشفتگی‌های بازار خودرو به در یک دور باطل قرار گرفته‌ایم.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
اقتصاد نیوز: رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران تاکید کرد بازار این روزها «گیج» است؛ زیرا قیمت‌ها بی دلیل دچار تغییر شده اما صفی برای خرید تشکیل نشده است. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: این افزایش قیمت بار روانی داشت و بهای محصولاتی نظیر سراتو، پژو ۲۰۰۸ و چانگان تا ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت. وی ادامه داد: با این حال این قیمت‌های غیرمنطقی با اقبال مواجه نشد و خریداران استقبالی نکردند. «انتظار می‌رود خودروهای ثبت نامی سریع‌تر تحویل شود تا حرص و ولع بازار فروکش کند.» وی تاکید کرد بازار با افزایش تولید و رشد عرضه به تعادل نزدیک می‌شود و قیمت‌های متعادل‌تری را شاهد خواهیم بود. به گزارش ایرنا، ایران خودرو و سایپا در ۲ روز گذشته با هدف تامین نیاز بازار و عرضه خودرو به مشتریان واقعی پیش فروش و فروش فوری برخی محصولات را آغاز کردند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ماه قبل
آنها پیش‌تر از افزایش تولید نیز خبر داده بودند و بنابراین انتظار می‌رفت با توجه به بالا رفتن تولید و انجام فروش و پیش‌فروش، حباب قیمت در بازار خودرو شکسته شود. این در حالی است که بازار خودرو بی‌توجه به این اتفاقات، کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد و قیمت‌ها روزانه و حتی ساعتی تغییر می‌کنند. شرایط به شکلی است که طی هفته جاری به‌نوعی «بیگ‌بنگ» (انفجار بزرگ) بازار خودرو رخ داده و قیمت‌هایی عجیب و غریب برای فروش خودروها ارائه می‌شود. جولان دلالان نیز که به نوبه خود بر التهاب بازار افزوده و گزاف نیست اگر بگوییم آنها نقش زیادی در تعیین قیمت خودروها در بازار دارند. در مجموع، اتفاقات شرح داده شده، فنر قیمت را در بازار خودرو بیش از پیش آزاد کرده و اگر اتفاقی ویژه در تولید و عرضه رخ ندهد و التهاب اقتصادی کشور آرام نگیرد، منحنی قیمت خودرو کماکان صعود خواهد کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
در هر صورت آنچه این روزها سونامی بازار خودرو خوانده می‌شود تنها با در نظر گرفتن واقعیات سیاسی و اقتصادی کشور قابل‌حل است و به‌طور حتم آزاد سازی می‌تواند از التهابات بازار بکاهد. طبق اظهارات فعالان بازار، پراید ۱۱۱ در حال‌حاضر با قیمت ۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار موجود است. همچنین پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با قیمت ۱۱۴ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود، این خودرو هفته گذشته با قیمت ۱۰۷ میلیون تومان در اختیار خریداران قرار داشت. این خودرو در هفته‌ای که گذشت با قیمت ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار عرضه شد. اما در شرایطی که دنا معمولی در بازار نایاب است، دنا‌پلاس با قیمت ۱۴۴ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ طی روزهای اخیر در بازار با قیمت ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد که قیمت این خودرو دیروز به ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با افزایش قیمت یک میلیون تومانی در بازار با قیمت ۷۲ میلیون تومان معامله شد. در مقابل، خریداران نیز دست نگه داشته‌اند و حاضر به پرداخت رقم‌های نجومی برای خرید خودرو نیستند. عملکرد شرکت‌های خودروساز نیز با وجود اینکه قیمت محصولاتشان را تا ۵ درصد زیر قیمت بازار افزایش داده‌اند، در جهت تنظیم بازار خودرو و قیمت‌ها نبوده و همچنان شاهد قیمت‌های بالا در بازار هستیم. عرضه فوری خودرو مهم‌ترین راهکار تعدیل قیمت‌ها در بازار است که فعلا خودروسازان امکان آن را ندارند یا توجهی به آن ندارند. وی ادامه داد: قیمت هایما S۷ در بازار ۵/ ۱۹۳ میلیون تومان و سوزوکی ویتارا ۲۹۷ میلیون تومان است.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
خرید و فروش خودرو در بازار به صفر رسید، این اتفاق تحت‌تاثیر اعلام قیمت‌های تازه از سوی خودروسازان صورت گرفت. دی ماه، ماه افزایش قیمت خودرو بود. این اتفاق سبب شد بازار خرید و فروش خودرو به گفته برخی فعالان «سنگوپ» کند چرا که قیمت‌های تازه امکان خرید و فروش را از میان برد. بازار خرید و فروش داغ بود و این فقط خودرو نبود که در تیررس سرمایه‌های سرگردان فراری از کاهش ارزش قرار گرفت. بازار خرید و فروش حواله خوابیددر عین حال بازار خرید فروش حواله نیز با کاهش شدید معاملات روبرو شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
«قیمت‌ها در بازار خودرو نزولی شد» تیتری است که با توجه به ممنوعیت درج قیمت خودرو در سایت‌های تبلیغاتی به سخنان رییس اتحادیه نمایشگاه‌دارن و فروشندگان خودروی تهران از کاهش قیمت خودرو خبر داد. به گزارش تجارت‌نیوز، دو روزنامه «جمهوری اسلامی» و «مردم سالاری» به اخبار حوزه خودرو پرداخته‌اند و هر دو با تیتر یکسان «قیمت‌ها در بازار خودرو نزولی شد» به این بازار اشاره کردند. در این گزارش کارشناسان علت التهابات بازار خودرو را به انتشار آگهی فروش خودرو با قیمت‌های بالا برای قیمت‌سازی در سایت‌های فروش خودرو دانستند. به دنبال این اقدامات سرانجام سایت «دیوار» روز پنج‌شنبه از حذف نمایش قیمت‌ها از آگهی‌های خرید و فروش خودرو خبر داد. در این گزارش آمده، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از نزولی شدن قیمت‌ها در بازار خودرو خبر داد.
دنیای خودرودنیای خودرو1 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، تولید خودرو در سال جاری و به‎رغم تلاش خودروسازان برای افزایش تیراژ روزانه، باز هم دچار مشکلات و چالش‌های فراوانی شده است. در همین زمینه نایب‎رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور از وجود ۱۰۰هزار خودرو ناقص در خودروسازی‌ها خبر داده بود. در صورتی که امکان تکمیل این تعداد خودرو ناقص فراهم شود و عرضه آن به بازار سرعت بگیرد، می‌توان به کاهش قیمت خودرو امیدوار بود. در صورت تکمیل ۱۵۰هزار خودرو ناقص در خودروسازی‌ها و افزایش عرضه به بازار می‌توان به کاهش قیمت خودرو امیدوار بود. بارها اعلام کرده‎ایم راه کنترل قیمت خودرو این است که خودرو در حاشیه بازار به فروش برسد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتا باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند. خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتا باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند. حسن کریمی سنجری با اشاره به افزایش قیمت خودرو در در بازار در چند روز اخیر، اظهار کرد: در حال حاضر خودروسازان باید خودرو‌هایی که در گذشته پیش‌فروش کرده‌اند را به مشتریان‌شان تحویل دهند و با توجه به این‌که عمده این مشتریان را دلالان تشکیل داده‌اند، جوسازی‌هایی در بازار خودرو به وجود آمده که موجب گرانی قیمت خودرو شده است. این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: پس از این‌که دلالان خودرو‌های خود را از شرکت‌های سازنده دریافت کردند و توانستند این خودرو‌ها را در بازار به فروش برسانند، قطعا بازار خودرو آرامش پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها منطقی‌تر خواهد شد. در یکی دو روز اخیر قیمت‌ها در بازار خودرو با افزایش بی‌ضابطه‌ای همراه بوده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
«قیمت‌ها در بازار خودرو نزولی شد» تیتری است که با توجه به ممنوعیت درج قیمت خودرو در سایت‌های تبلیغاتی به سخنان رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از کاهش قیمت خودرو خبر داد. به گزارش تجارت‌نیوز، دو روزنامه «جمهوری اسلامی» و «مردم‌سالاری» به اخبار حوزه خودرو پرداخته‌اند و هر دو با تیتر یکسان «قیمت‌ها در بازار خودرو نزولی شد» به این بازار اشاره کردند. در این گزارش کارشناسان علت التهابات بازار خودرو را به انتشار آگهی فروش خودرو با قیمت‌های بالا برای قیمت‌سازی در سایت‌های فروش خودرو دانستند. به دنبال این اقدامات سرانجام سایت «دیوار» روز پنج‌شنبه از حذف نمایش قیمت‌ها از آگهی‌های خریدوفروش خودرو خبر داد. در این گزارش آمده، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از نزولی شدن قیمت‌ها در بازار خودرو خبر داد.
دنیای خودرودنیای خودرو2 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، دیدن اتفاقات عجیب‌و‌دور از انتظار در بازار خودرو طی ماه‌های گذشته سبب شده است کمتر کسی بتواند پیش‌بینی درستی از وضعیت آن داشته باشد. این موضوع نشان می‌دهد واسطه‌گری و دلال‌بازی در بازار خودرو موجب سلب‌اعتماد مصرف‌کنندگان شده است که این موضوع می‌تواند روزنه امید را به بازار خودرو بتاباند. البته تجربه نشان داده است بازار خودرو حتی در ماه‌های کم‌رونق اقتصادی نیز، عملکرد قابل‌قبولی از خود نشان داده است. با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند بازار خودرو باردیگر دچار رکود شود. حال باید دید با ادامه این روند وضعیت بازار خودرو به کدام سمت خواهد رفت و رکود از بازار خودروهای وارداتی رخت خواهد بست یا همچنان قصد تداوم دارد؟
دنیای خودرودنیای خودرو2 ماه قبل
به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از مهر، مرکز پژوهش‌های مجلس تمامی چالش‌های بازار خودرو را در خصوص آشفتگی و نابسامانی آن را مورد بررسی قرار داد که پس از بررسی‌های انجام شده، ۶ راهکار فوری برای اصلاح وضعیت بازار خودرو مطرح شد. تصمیم‌گیری در خصوص صنعت خودرو برخلاف سایر صنایع چون پتروشیمی و فولاد، با تأخیر همراه شد که نشان از مصلحت‌اندیشی پر هزینه دولت در صنعت خودرو است. اگر برای تعادل در بازار خودرو هرچه دیرتر تصمیم‌گیری شود، مشکلات بازار و خودروسازان افزایش پیدا می‌کند. اعمال سیاست مدیریت نقدینگی توسط بانک مرکزیپتانسیل ورود نقدینگی با حجم بسیار زیاد در بازار خودرو به دلیل تثبیت نسبی بازار ارز و کاهش نرخ سود سپرده‌ها افزایش پیدا کرده است و اکنون مردم به بازار خودرو دید سرمایه‌ای دارند. البته این سیاست برای رفع مشکلات بازار خودرو روش مناسبی شناخته می‌شود و بهتر است تدوام داشته باشد.
دنیای خودرودنیای خودرو2 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، قیمت خودرو در بازار ثابت نمی‎ماند. در این آشفته بازار تقریبا هرکسی کارشناس خودرو شده است و قیمت خودرو را رأسا انتخاب و اعلام می‌کند. پس اعلام قیمت‌های نجومی به معنای رسیدن قیمت خودرو به آن عدد نیست. انتظار این است که حجم مناسبی از خودرو عرضه شود اما در صورت ادامه روند فعلی، باز هم قیمت‌گذاری برای هر خودرویی به‌صورت سلیقه‌ای انجامخواهد شد.» قیمت‌سازی کاذب سوداگران در فضای مجازیکوهکن نیز در خصوص افزایش قیمت خودرو می‌گوید: «افزایش قیمت خودرو دلایل مشخصی دارد؛ نخست کاهش میزان تولید است. بنابراین دلیل اصلی گرانی خودرو در روزهای اخیر فعالیت زیرپوستی سوداگران در فضای مجازی و قیمت‌سازی کاذب است.» افزایش قیمت خودرو در حالی گردن فضای مجازی افتاده است که خودروسازان نیز برای دست‌یابی به قیمت جدید و اعمال فرمول ۵درصد کمتر از حاشیه قیمت بازار، از قیمت‌هایی که در بازار خودرو مطرح شده است، پیروی می‌کنند.
دنیای خودرودنیای خودرو4 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، غفلت در زمینه تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه و به‌جا در شرایط مقتضی، به ویژه در سال گذشته، هزینه قابل‌توجهی را به صنعت خودرو کشور تحمیل کرد. تصمیم‌گیری‌های نامناسب و گاه دیرهنگام در خصوص قیمت خودرو، تزریق نقدینگی، تامین ارز، قوانین گمرکی و … از جمله همین غفلت‌ها به شمار می‌رود که اصلی‌ترین صنعت کشور را تحت تاثیر منفی قرار داده است. بنابراین با ایجاد مشکل در زمینه صنعت و تولید خودرو، دلالان از فرصت استفاده کرده و سود تفاوت قیمت کارخانه و بازار خودرو را به جیب زدند.» به گفته این فعال قطعه‌سازی، در ادامه این وضعیت و با افزایش قیمت خودرو، کنترل بازار دشوار شد و این مجموعه عوامل سبب شد بازار خودرو به حال آشفته امروز مبتلا شود. به عبارت بهتر، اگر هماهنگی لازم میان این بخش‌ها وجود داشته باشد، شاهد حرکت صنعت خودرو در مسیر تحقیق و توسعه و پیشرفت تکنولوژی و فن‌آوری تولید خواهیم بود. باید بپذیریم این بی‌تدبیری‌ها و علاج وقایع بعد از وقوع، آسیب‌های عمیقی به صنعت خودرو وارد کرده است.»
دنیای خودرودنیای خودرو2 ماه قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، افت فروش سال‌به‌سال بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان به ۱۵٫۸‌درصد رسیده و در‌ ماه گذشته تنها ۲٫۳۷میلیون دستگاه خودرو به خانه خریداران راه یافته است. رویترز گزارش داده است در ماه‌های دسامبر و نوامبر شاهد افت فروش ۱۳ و ۱۴درصدی بوده‌ایم. اقتصاد چین سال پیش ضعیف‌ترین عملکرد خود در ۲۸سال گذشته را تجربه کرد که دلیل آن تعرفه‌های بالا و سختگیری دولتی در بحث بدهی‌ها بود. همچنین جنگ تجاری چین با آمریکا نیز یکی دیگر از دلایل کاهش فروش خودروهای جدید در این کشور محسوب می‌شود. یکی از مدیران موسسه مشاوره‌ای AutoForesight پیش‌بینی کرده است بازار خودرو چین در ماه‌های آینده وضعیت بهتری داشته باشد.
دنیای خودرودنیای خودرو3 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، شاید هیچ بازاری به اندازه بازار خودرو تا این میزان نتواند در زندگی روزمره مردم ایران مورد‌توجه واقع شود. تا حدی که حتی می‌توان گفت شدت داغی این بازار باعث تمرکز بیش‌از حد مردم روی موضوع نوسانات قیمت خودرو شده است. خودرو جزو نخستین کالاهایی است که بلافاصله قیمت خود را با نرخ روز بازار آزاد ارز تنظیم می‌کند. در این خبر قیمت مدل پایه این مدل خودرو لوکس با احتساب هر دلار ۱۳۵۰۰ تومان چیزی حدود ۲۳۰هزار دلار اعلام شده است. راهکار پیشنهادی شما برای کاهش تنش‌های بازار خودرو در کشور چیست؟ در هر صورت آنچه‌ مشخص است، فشار مضاعف بر بازار داخلی به‌دلیل کاهش ارزش پول ملی مشکل‎ساز بوده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
گروه صنعتی ایران خودرو نیز به عنوان مهم‌ترین تامین کننده نیاز بازار خودرو، در اطلاعیه‌ای تاکید کرده که قیمت فروش کارخانه‌ای تغییری نداشته و شهروندان قیمت‌های کاذب بازار را مبنای تصمیم گیری و خرید خود قرار ندهند. در این اطلاعیه آمده است، در روز‌های اخیر با افزایش تیراژ تولید ایران خودرو، حجم تحویل خودرو به مشتریان افزایش یافته و بازار به سمت تعادل در حال حرکت است. با تامین قطعات، تعداد تولید تجاری ایران خودرو افزایش یافته و به همین میزان عرضه به بازار نیز درحال افزایش است، بنابراین متقاضیان و مشتریان محصولات ایران خودرو نگرانی از کمبود خودرو در بازار نداشته باشند. همچنین تداوم افزایش فروش فوری روزانه محصولات خودروسازان نیز در مسیر متعادل‌سازی بازار تاثیرگذار خواهد بود. ایران خودرو از شهروندان خواسته تا اخبار و اطلاعات مربوط به تولید، فروش و تحویل محصولات ایران خودرو را از منابع و مراجع رسمی این شرکت شامل سایت رسمی خبری، سایت فروش و نمایندگی‌های این خودروساز در سراسر کشور کسب کرده و به شایعات توجه نکنند.

به انتهای لیست رسیدید

خودرو

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار بازار خودرو را می‌خوانید.