خیانت

خیانت

تسنیمتسنیم14 دقیقه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، ۴۵ روز بعد از دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری، اکبر هاشمی‌رفسنجانی به‌عنوان خطیب موقت نمازجمعه به دانشگاه تهران رفت. این اشتباه ناشی از این می‏شود که اینها فکر می‏کنند ما فقط با شاه ‏مبارزه داشتیم و طرف ما شاه بود. این فکر، فکر خامی است. هاشمی‌رفسنجانی، رئیس‌جمهور نمازجمعه تهران ۲۶ اردیبهشت ۷۶اولین مساله مهم ما انتخابات است که در جمعه آینده بناست به لطف خداوند برگزار شود. منصب ولایت در دست شخصیت منحصر و صالحی است و کسانی که فکر می‌کنند با تلاش و برنامه‌ریزی، ایشان مسند را به دست آورده‌اند، سخت در اشتباه هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین41 دقیقه قبل
در ماه‌های پایانی جنگ ما با رفتار تهاجمی ارتش عراق روبه‌رو هستیم، حال آنکه استراتژی ارتش عراق پیش از آن دفاعی بود. دلیل این موفقیت پدافند ناموزون ارتش عراق بود که به نیرو‌های ما فرصت داد تا از لایه‌های خطوط پدافندی ارتش عراق عبور کرده و خودمان را به عقبه ارتش عراق برسانیم. براین مبنا برای اولین باربعد ازسال‌ها با در نظر گرفتن بعضی ازشرایط ایران، قطعنامه ۵۹۸ را صادرکردند. این بود که جنگ جنبه بین‌المللی پیدا کرد وحضور نظام بین‌الملل برای پایان دادن به جنگ با محوریت قطعنامه ۵۹۸ پررنگ شد. این افت باعث شد تا سران کشور به این نتیجه برسند که جنگ را با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ تمام کنند.
مهرمهر2 ساعت قبل
توجه به حجاب گردشگران در جنگل ابرامام جمعه شاهرود بابیان اینکه وضعیت گردشگری در جنگل ابر در فصل تابستان باید مدیریت شود، تاکید کرد: ترویج بی حجابی باعث ضرر همه است از سوی دیگر محیط زیست فقط درخت و هوا نیست بلکه باید به جنبه اجتماعی و فرهنگی آن نیز دقت کرد. وی افزود: در فصل تابستان مصرف بهینه انرژی می‌بایست از ادارات آغاز شود چرا که رعایت الگوی مصرف در نظام اداری بر مردم مقدم است لیکن اگر چنین رویه‌ای در جامعه بیشتر شود مردم نیز صرفه جویی در مصرف آب و برق را در دستور کار خود قرار خواهند داد. مصرفه بهینه از ادارات آغاز می‌شودامام جمعه شاهرود همچنین بابیان اینکه رؤسای ادارات شهرستان هیچ وقت نباید به خاطر کارهای سرنوشت ساز کارهای کوچک را اندک و کم بشمارند، ابراز داشت: کارگزاران نظام اسلامی نباید به خاطر کارهای بزرگ کارهای کوچک اما تاثیرگذار را فراموش کنند ما معتقدیم که با انجام کارهای کوچک می‌بایست مردم را از خدمات بزرگ بهره‌مند کرد. امینی بابیان اینکه نامه منشور حکومت‌داری حضرت علی (ع) می‌بایست از سوی سازمان ملل، جهانی شود، تصریح کرد: طبق نامه ۵۳ حضرت علی (ع) فرمانده باید صالح، اهل انصاف و دارای سوابق خوب، شجاع اهل سخاوت باشد زیرا این صفات شاخه‌هایی از کرامت و معروف‌ها است. وی بابیان اینکه اگر کسی قدرت و فکر نظامی داشته باشد این فرمانده اهل خیانت نیست، افزود: کسی رئیس اداره شد زیر دستان را باید تفقد کند و این موارد باعث می‌شود مردم امیدوار به ارائه خدمات باشند.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
نقش بی‌همتای سیریزا این است که اجازه یافت این وظیفه را که معمولا برای دیکتاتوری‌های دست‌راستی کنار گذاشته می‌شود، بازی کند. دستاوردهای دولت سیریزا درهم‌وبرهم است. اگر به جای سیریزا دولتی دست‌راستی بر سر کار بود، آنقدر راحت از زیر بار این قضیه نمی‌گریخت. آنچه برای این نخبه اتحادیه اروپا غیرقبال‌پذیرش بود، نه گرکزیت بلکه ماندن یونان در این بلوک و حمله متقابل بود. ما که حامی سیریزا بودیم به‌شکلی خام‌دستانه گمان می‌کردیم که آن‌ها برنامه‌ای دارند.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: باید هر آنچه در توان داریم برای حمایت از نخبگان بکار بگیریم چون بی تفاوت گذشتن از کنار آنان خیانت است. استاندار کردستان تاکید کرد: در سطح استان اگر دانش آموزان نخبه احتیاج به امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه نانو دارند باید این امکانات برایشان تامین شود تا این استعدادها مجال شکوفایی داشته باشند. تجاری‌سازی ایدەهای نخبگان کردستانی نباید نادیدە گرفتە شودرئیس سازمان مدیریت و برنامە‌ریزی استان کردستان نیز در این جلسه گفت: ایدە‌های نخبگان کردستانی نباید فراموش شود و باید تجاری سازی آن ایدەها مورد توجە جدی واقع شود. نصراللهی زاده اضافه کرد: باید تلاش شود که حوزه نانو به یک برند برای استان تبدیل شود و جوانان مستعدد در این حوزه بتوانند در تولید استان نقش ایفا کنند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان اعلام آمادگی کرد تا در شهرک صنعتی بخشی برای تجاری سازی ایده‌های دانش آموزان ایجاد شود.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
فرهیختگان: از سال ۱۳۶۸ تا مرداد سال ۱۳۸۵ رئیس فدراسیون والیبال ایران و از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۹۰ نیز رئیس فدراسیون کشتی ایران بود. در آسیا در آن زمان همیشه سوم یا چهارم می‌شدیم و مربیان تیم ملی می‌گفتند ژاپن، کره و چین را کنار بگذارید، ما با بقیه می‌جنگیم. بعد از این همه موفقیت مرا به زور به کشتی بردند. به ارزیابی مربیان خارجی تیم ملی والیبال در این مدت برسیم. شما چرا در زمان حضورتان در فدراسیون والیبال مربی خارجی نیاوردید؟ ما در زمان جنگ بودیم و مربی خارجی به ایران نمی‌آمد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی افزود: بعد از پایان جنگ نیز این گروهک در خدمت سرویس‌های جاسوسی بعضی از کشورهای اروپایی و به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفت و با توجه به ماهیت و خصلتی که این گروهک از خودش نشان داده، دشمنان نظام همواره سعی کرده‌اند تا به هرشکلی که می‌شود از این گروهک تروریستی استفاده کنند. وی با تأکید بر اینکه گروهک تروریستی منافقین از مهره‌های آمریکا در راهبردهای مقابله و برخورد با جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف به شمار می‌آید، گفت: البته این گروهک از طریق ارائه خدمات به دشمن ازجمله در فضای مجازی، ارتزاق می‌کند. سردار جزایری با اشاره به فعالیت گروهک منافقین در فضای مجازی بیان کرد: آخرین تصاویری که از این گروهک منتشر شده است، نشان می‌دهد که سعی در سم‌پاشی و القائات نادرست در ارائه گزارش‌های گمراه‌کننده دارد و به خصوص کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و در رأس همه آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی، سعی می‌کنند از این گروهک بهره‌برداری کنند. وی خاطرنشان کرد: البته مفهومش این نیست که این گروهک از توان و یا قدرت آن‌چنانی برخوردار است که بتواند ضربه‌ای در شرایط امروز به کشور وارد کند، ولیکن آمریکایی‌ها در راهبردی که علیه جمهوری اسلامی ایران دارند، به شکل یک طیف سعی می‌کنند از هر پتانسیل و توانی ولو اندک هم باشد، استفاده کنند. گروهک منافقین هم یکی از همین مهره‌ها و پازل‌هاست که آمریکایی‌ها سعی می‌کنند از آن‌ها به هر میزان که بتوانند علیه مردم ایران بهره‌برداری کنند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
مطمئن باشید خانه‌ای که به دست آورید، چندین بار دست به دست شده است؛ از دلال به دلال دیگر و از سرمایه‌گذار به سرمایه‌گذار دیگر. تاکنون در مورد موضوع مسکن، مستندهای زیادی ساخته شده است اما به اعتقاد من این موضوع مهم، چنین ژانری را می‌طلبید. به نظرم قانون، بالاترین حد تاثیرگذاری را دارد و ما خلاهای قانونی اساسی زیادی در حوزه مسکن داریم. پروین‌پور در مورد قوانین مالیاتی در حوزه مسکن گفت: به نظرم برای حل مشکلات مسکن باید یک پکیج مالیاتی ارائه داد. دوم این که ساخت مسکن را با تسهیلات ارزان قیمت انجام داد و سوما مالکیت واسط را حذف کرد.
فارسفارس14 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مجلس نمایندگان آمریکا قرار است چهارشنبه عصر به وقت آمریکا در خصوص به جریان افتادن فوری روند استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا رأی‌گیری می‌کنند. «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با تلاش‌هایی در جهت به جریان افتادن فوری فرایند استیضاح رئیس‌جمهور مخالفت کرده است. در این طرح، به طور خاص به توییت‌های اخیر ترامپ علیه چهار نماینده دموکرات و زن کنگره آمریکا اشاره شده است. «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیشتر به هم‌حزبی‌های دموکرات خود که طرفدار استیضاح ترامپ هستند گفته می‌خواهد ترامپ را به جای آنکه استیضاح شود در زندان ببیند. با اینحال، آغاز فرایند استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا ساده نیست و روندی پیچیده و پر پیچ و خم دارد.
ایمناایمنا15 ساعت قبل
الماس ذوب‌آهن۳۵ ساله شدقاسم حدادی فر کاپیتان کهنه‌کار و پرتجربه ذوب‌آهن که سالیان زیادی است در این تیم بازی‌های درخشانی از خود نشان می‌دهد، جمعه ۲۱تیرماه وارد سن ۳۵ سالگی شد تا دوره‌ای جدید از زندگی‌اش را آغاز کند. آنچه رسیدن به این پایان را تحمل‌پذیر می‌کند وجود دوستانی است که ما را به خاطر می‌آورند. اتفاقی رویای به حقیقت پیوستسعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در خصوص اینکه (علیرضا دبیر) رییس فدراسیون کشتی شده است، متنی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد و نوشت: "شایسته سالاری، تبریک به جناب آقای علیرضا دبیر و جامعه کشتی. بعد از مدتها یک خبر مسرت بخش در جامعه ورزش کشور همه را شوکه کرد. علیرضای دبیر موفق باشید"
ساعت ۲۴ساعت ۲۴16 ساعت قبل
ساعت ۲۴-مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: گروهک تروریستی منافقین از مهره‌های آمریکا در راهبردهای مقابله و برخورد با جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف به شمار می‌آید. وی با تأکید بر اینکه گروهک تروریستی منافقین از مهره‌های آمریکا در راهبردهای مقابله و برخورد با جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف به شمار می‌آید، گفت: البته این گروهک از طریق ارائه خدمات به دشمن ازجمله در فضای مجازی، ارتزاق می‌کند. سردار جزایری با اشاره به فعالیت گروهک منافقین در فضای مجازی بیان کرد: آخرین تصاویری که از این گروهک منتشر شده است، نشان می‌دهد که سعی در سم‌پاشی و القائات نادرست در ارائه گزارش‌های گمراه‌کننده دارد و به خصوص کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و در رأس همه آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی، سعی می‌کنند از این گروهک بهره‌برداری کنند. وی خاطرنشان کرد: البته مفهومش این نیست که این گروهک از توان و یا قدرت آن‌چنانی برخوردار است که بتواند ضربه‌ای در شرایط امروز به کشور وارد کند، ولیکن آمریکایی‌ها در راهبردی که علیه جمهوری اسلامی ایران دارند، به شکل یک طیف سعی می‌کنند از هر پتانسیل و توانی ولو اندک هم باشد، استفاده کنند. گروهک منافقین هم یکی از همین مهره‌ها و پازل‌هاست که آمریکایی‌ها سعی می‌کنند از آن‌ها به هر میزان که بتوانند علیه مردم ایران بهره‌برداری کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس17 ساعت قبل
به همین جهت، سید‌حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران ضرورت «بازسازی جبهه اصلاحات» را مطرح کرده است. به هرحال مردم به اتکای یک جناح سیاسی به این افراد رای دادند و حالا ضعف عملکردی آنها به پای مجموعه اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود. اما زمانی که قرار شد شورای عالی جدید شکل بگیرد، توافقی صورت گرفت که در دوره جدید ماموریت صرفا انتخاباتی نداشته باشد. مسئله اصلی این بود که برخی نهادهای حاکمیتی در اصالت شورای عالی و قانونی بودن آن تردیدهایی ایجاد کردند. واقعیت این است که مسئله اساسی، نوع رابطه اصلاح‌طلبان و نظام است که به بن‌بست‌های نسبی رسیده است.
فارسفارس17 ساعت قبل
جنبش استادی متشکل در بسیج اساتید، آماده ارائه راه­ حل­های علمی و پژوهشی جهت حل مشکلات کشور و جامعه است. در مقایسه با نقش کنگرۀ امریکا در فرآیند تحریم علیه جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی نتوانسته نقش شایسته­ای ایفاء کند. ۳- با وجود دستاورد­های شگرف ۴۰ ساله انقلاب اسلامی، متأسفانه ناکارآمدی دولت باعث ایجاد نارضایتی‌های اجتماعی در لایه­هایی از مردم شده است. بسیج اصلی­‌ترین سرمایۀ اجتماعی انقلاب اسلامی و از ابتکارات ظرفیت ­آفرین و تمام­ ناشدنی امام خمینی (ره) است. هم ­افزایی، انسجام­ بخشی و تحول آفرینی در راستای منافع و شرایط متحول کشور، ظرفیت مهمی است که باید از خانوادۀ بزرگ و انقلابی بسیج انتظار داشت.
آناجآناج18 ساعت قبل
یادداشت میهمان/نیاز امروز دولت برای عبور از بحران «عناصر امین» و استفاده از آنان تنها راه‌کار دولتمردان برای عبور از بحران فعلی اقتصادی است. گروه سیاسی آناج/ علی جعفری آذر؛ «با تحمیل شرایط سخت به کشور و تحریم‌های ناعادلانه آمریکا، بعضی افراد که در کارهای اقتصادی فعال بودند در ماه‌های اول بد عمل کردند. سو استفاده و سوداگری نمودند و به ملت خود ظلم کردند. این سوداگران دلار را از ما گرفتند تا کالاهای اساسی برای رفع نیاز مردم وارد کنند اما با عملکرد نادرست خود و با فرم‌های تقلبی به وظیفه خود عمل نکرده و مردم را دچار مشکل کردند. در این شرایط انتظار ملت ایران اینست که دولت جمهوری اسلامی ایران، بدون فرصت سوزی به وظیفه «دولت بودن» خود عمل کند و از موضع اقتدار واقعا «به میدان بیاید و خود به جهاد برخیزد و از ملت درمقابل صدمات این جنگ حمایت کند».
الفالف19 ساعت قبل
با عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در این باره گفت و گو کرده‌ایم. بنابراین در این دوران نفوذ به شقوق مختلف وجود داشت. *نفوذ بعد از انقلاباما بعد از انقلاب جنس نفوذ چه تغییری می‌کند؟ اما بعد از انقلاب نفوذ برای براندازی است. اگر دست به سلاح نمی‌بردید و در جامعه ایران می‌ماندید و سعی میکردید با حرکت نرم تغییرات را در ایران صورت بدهید به نتیجه بسیار بهتری نائل می‌شدید. شما ردپای جریان و نفوذ را در داخل ایران می‌بینید؟ بله ردپای جریان و نفوذ بسیار پررنگ است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز19 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه گفت: اگر نظام پولی و بانکی اصلاح نشود هر روز شاهد یک پرونده خواهیم بود، باید نظام پولی و بانکی اصلاح شود و این در همه برنامه‌ها تأکید شده است. عدالت و خلقت، عدالت و بعثت، عدالت و معاد، عدالت و فرج، عدالت انفسی، عدالت آفاقی، عدالت اقتصادی، عدالت اجتماعی، عدالت قضایی و عدالت اداری. رئیسی افزود: اگر نظام پولی و بانکی اصلاح نشود هر روز شاهد یک پرونده خواهیم بود. در خصوصی سازی مشکلاتی ایجاد شد که چند مرتبه در سخنان مقام معظم رهبری مطرح شد. در منطقه هر جا که به نظرات مقام معظم رهبری عمل شده برتری با جبهه انقلاب اسلامی است، هر جا حضور مقتدرانه داریم و به میدان رفتیم، میدان موفقیت ما بوده.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر تحقیقات دولتی اوکراین امروز اعلام کرد که ۱۱ پرونده قضایی علیه «پیترپروشنکو» رئیس جمهوری اوکراین و دیگر مقامات مسئول بلندپایه نزدیک وی تشکیل شده است. در این رابطه حکم دیگری برای وی ارسال می‌شود. البته وکیل مدافع پروشنکو مدعی شده است که وی درخواست بازجویی از سوی دفتر تحقیقات دولتی دریافت نکرده و در هر صورت تا قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی اوکراین، با توجه به مشغله زیاد، این مسئله ممکن نیست. علاوه بر اینها، پروشنکو در پرونده قضایی مربوط به قتل شهروندان غیرنظامی در جریان کودتای دولتی سال ۲۰۱۴ در کی‌یف، پایتخت اوکراین نیز بعنوان شاهد مطرح است. خود او گفته است که در مقابل ملت اوکراین مسئولیت سنگینی داشته و از تحقیقات درباره اقدامات خود هراسی ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
من برگشتم و خیلی دوست داشتم شرایط به‌گونه‌ای رقم بخورد که فوتبالم را در پرسپولیس تمام کنم و از بودن در این تیم لذت ببرم، اما متاسفانه امروز باز هم مجبور شدم پرسپولیس را ترک کنم چراکه مسئولان ما درک نمی‌کنند تیم پرسپولیس چطور تیمی است.» بیشتر بخوانید: واکنش تابش به خبر مذاکره با سروش رفیعیوی ادامه داد: «مسئولان موقعیت و بزرگی پرسپولیس را درک نکرده‌اند. هواداران این تیم را درک نکرده‌اند چراکه اگر پرسپولیس را درک می‌کردند آدم‌هایی را بالای سر این تیم می‌گذاشتند که حداقل اصول اولیه فوتبال را بدانند، اما متاسفانه مسئولان باشگاه پرسپولیس هنوز نمی‌دانند که در لیست بزرگسال باید ۱۸ بازیکن حضور داشته باشد. امروز من و شایان مصلح از پرسپولیس جدا شدیم. کسی را بازیچه دست دیگران نکنیم.» رفیعی در پایان خاطرنشان کرد: «ارزش لوگو و تیم پرسپولیس را همیشه در قلب و وجودم دارم و از همه حمایت‌های هواداران ممنون هستم. به امید روزی که پرسپولیس را افرادی مدیریت کنند که لیاقتش را دارند.»
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه آلمانی «فرانکفورترآلگماینه» در گزارشی به اقدام «دونالد ترامپ» ‌ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر ارسال پیامی توئیتری با محتوای نژادپرستانه واکنش نشان داد و این اقدام وی را «بازی با آتش» توصیف کرد. در این گزارش آمده است که ترامپ در توئیتر، چهار نفر از نمایندگان دموکرات را هدف توهین‌های نژادپرستانه قرار داد او می‌خواهد که به این وسیله، اختلافات میان دموکرات‌ها را تشدید کند اما شکست خواهد خورد. رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «چرا آنها مکان‌هایی که از آن آمده‌اند برنمی‌گردند و به ترمیم مکان‌های کاملا از هم گسیخته و آلوده به جرم کمک نمی‌کنند. فرانکفور‌تر آلگماینه نوشت که سکوت جمهوری‌خواهان در مدتی که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شده است، حاکی از شرایط شکننده وی است. «تری مک‌آلیف» نماینده دموکرات روز یکشنبه در این مورد گفت: «ما می‌توانیم بر ترامپ پیروز شویم به این منظور باید دموکرات‌ها اقدام علیه یکدیگر را پایان دهند.» انتهای‌پیام/م
ایسناایسنا20 ساعت قبل
یکی از ناظران عالی بافت جهانی یزد با بیان اینکه شناخت و آسیب‌شناسی این بافت از عهده انجمن صنفی مرمت‌گران و معماران خارج است، ایجاد انجمنی علمی از این اقشار را برای شناخت کافی این بافت و سپس آسیب شناسی آن پیشنهاد کرد. «علی امیری اردکانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به فرصت ثبت جهانی بافت تاریخی یزد اظهار کرد: ثبت جهانی بافت تاریخی یزد مانند هر پدیده دیگری فرصت ‎ ها و چالش‌هایی را به همراه دارد که باید با انتخاب فرصت‌ها از آن بهره گیریم و از چالش‌های آن دوری گزینیم. وی نگاه کاسب‌کارانه و کالاگونه به بافت تاریخی را فاجعه بزرگی خواند که باید مدیریت شود چرا که این بافت تاریخی و جهانی از مولفه‌های فراوانی مانند مولفه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، باستان‌شناختی، مردم‌شناختی، روان‌شناختی و بوم‌شناختی به عنوان تمام مولفه‌های یک بافت تاریخی برخوردار است. این ناظر عالی بافت جهانی یزد با این باور که انسان‌هایی جامع باید با این بافت تاریخی سر و کار داشته باشند، اظهار کرد: این موضوع مهم از عهده دانشگاه‌ها برنمی‌آید چرا که کسب دانش، هنر، جامعه‌شناختی، فرهنگ و ادب، موضوعاتی پرورشی هستند. وی گفت: راهکار اصلی برای حراست از این بافت تاریخی، رهبری و مدیریت قشر آگاه جامعه است که منجر به همسو شدن تمام اقشار شود و مسئولیتی نیست که بتوان آن را بر عهده یک نفر گذاشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
این سازمان طی ۲۰ سال گذشته به بررسی این موضوع پرداخته و دریافته است که در ۴۳ پهنه کشور، دچار فرونشست شده‎ایم. شفیعی از تقسیم کار میان دو سازمان نقشه برداری کشور و سازمان زمین شناسی یاد کرد که بر اساس آن، تعیین نرخ فرونشست بر عهده سازمان نقشه برداری است و ترسیم نقشه خطر فرونشست بر عهده سازمان زمین شناسی است. از این رو سازمان نقشه برداری کشور در جریان انجام پروژه‎های عمرانی در مناطق تحت تاثیر فرونشست قرار ندارد که هشدارهای لازم را ارائه دهد. اینکه فرونشست در برخی نقاط کشور به بیش از ۳۰ سانتیمتر در سال رسیده است، یک بحران است. حسین‎زاده با ابراز خرسندی از اینکه پای سازمان نقشه برداری کشور به مجلس باز شده، ابراز امیدواری کرد که از مطالعات این سازمان در تصمیم گیری‎های مجلس، استفاده شود.
فوتبالیفوتبالی21 ساعت قبل
وب سایت رسمی فوتبالی- یک روز پس از اخراج سروش رفیعی از پرسپولیس، بشار رسن با این باشگاه به توافق رسید تا آبی باشد بر آتش خشم هواداران پرسپولیسی دوستدار سروش. به گزارش فوتبالی، کمتر هوادار پرسپولیس تصور کنار گذاشته شدن سروش رفیعی از سوی کالدرون را داشت. سروش بازیکنی بدون جانشین در بین بازیکنان پرسپولیس در اردوی ترکیه بود. شاید به همین خاطر است که سروش رفیعی دلایل اخراجش را به تصمیمات مدیران باشگاه ارتباط داد و نه به انگیزه‌های کالدرون. حالا این بازیکن می‌رود تا یک عدد بشار رسن به احتمال بسیار ناآماده به جمع بازیکنان کالدرون اضافه شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
دونالد ترامپ در یک پیام توییتری گوگل را به خیانت متهم و اعلام کرد تحقیقاتی در این‌باره را انجام می‌دهد. اعتمادآنلاین| دونالد ترامپ معتقد است گوگل به آمریکا خیانت کرده و با چین همکاری می‌کند و قصد دارد تحقیقاتی در این باره انجام دهد. او گوگل را متهم کرد که با دولت چین همکاری می‌کند. به گفته او به نظر می‌رسد گوگل در تصمیمی خیانت آمیز قصد دارد با ارتش چین همکاری کند. درهمین راستا «ریوا اسکویتو» سخنگوی گوگل گفت: همانطور که قبلا نیز اعلام کرده‌ایم ما با ارتش چین همکاری نمی‌کنیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز23 ساعت قبل
دیروز قیمت دلار در بازار به دلار نیمایی نزدیک شد که شنیده‌ها حاکی از تک نرخی کردن نرخ ارز توسط بانک مرکزی است، با این حال باید دید این روند تا کجا ادامه خواهد داشت. در معاملات نقدی روز سه شنبه در بازار آزاد، نرخ دلار آمریکا در برخی شهرهای کشور حتی تا ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان نیز پایین آمد. در موردی عجیب، دیروز نرخ دلار در بازار آزاد حتی پایین‌تر از صرافی‌های بانکی قرار گرفت که ارز را صرفا به مسافران تخصیص می‌دهند. رویداد مهم‌تر در بازار ارز این است که نرخ دلار در سامانه نیما تقریبا به محدود یکسانی با نرخ ارز در بازار آزاد رسیده است. در حال حاضر، نرخ دلار آمریکا در سامانه نیما حدود ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان است که اختلاف ناچپزی با نرخ‌های بازار آزاد دارد.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
هر چند گفته شد عملکرد ضعیف سروش رفیعی در تمرینات و بازی‌های دوستانه و درون‌تیمی اخیر پرسپولیس باعث اخراج شماره ۷ شده، اما شنیدیم پای بشار رسن در میان است. دیروز یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس به ما خبر داد بشار رسن با این باشگاه به توافق رسیده و حاضر شده پای برگه تمدید را امضا کند. این خبر از طریق مدیران پرسپولیس به گوش گابریل کالدرون رسید و سرمربی آرژانتینی هم عذر سروش رفیعی را خواست. کالدرون فیلم بازی‌های بشار رسن در لیگ قهرمانان آسیا و تیم ملی عراق را دیده است. همچنین دریبل‌های بشار رسن در بازی دوستانه مهرماه سال گذشته تیم ملی عراق و آرژانتین (همزمان با درگذشت مادر بشار رسن) در خاطر گابریل کالدرون مانده بود.
فارسفارس23 ساعت قبل
فارس: با توجه به سالروز تاسیس شورای نگهبان لطفا پیرامون جایگاه و مهمترین وظایف شورای نگهبان توضیح دهید. وظیفه سوم شورای نگهبان مطابق اصل نود و هشتم، تفسیر قانون اساسی است که آیین نامه داخلی شورای نگهبان چگونگی آن را توضیح داده است، البته وظایف دیگری نیز بر اساس قانون اساسی برعهده شورای نگهبان نهاده شده است. فارس: با توجه به اینکه اشاره کردید نوع نظارت شورای نگهبان استصوابی است، کمی پیرامون این نوع نظارت و اینکه گفته می‌شود نظارت استصوای شورای نگهبان دلیل اصلی ناکارآمدی مجلس بوده است، توضیح دهید. فارس: پاسخ شما به ادعای کسانی که تصمیمات شورای نگهبان را بیشتر تابع نظرات فردی می‌دانند تا تصمیمات جمعی و گروهی چیست؟ بهمنی‌نژاد: البته به این قبیل سئوالات بارها توسط سخنگو و سایر اعضای محترم شورای نگهبان پاسخ داده شده است. علاقه‌مندان می‌توانند در این زمینه به کتبی که در سال‌های اخیر با موضوع بازخوانی مشروح مذاکرات شورای نگهبان که توسط پژوهشکده شورا چاپ و منتشر شده است مراجعه و یا به سامانه اطلاع رسانی پژوهشکده شورای نگهبان مراجعه نمایند، تا با نحوه بررسی مسائل و موضوعات مختلف در صحن شورای نگهبان بیشتر آشنا گردند.
مهرمهر1 روز قبل
میرزاپور یادآور شد: یکی دیگر از وظایف مهم شورای نگهبان، صیانت از رهبریت نظام است. مقام معظم رهبری نظارت عالیه خودشان را بر سه قوه انجام می‌دهند. از طریق انتصاب رئیس قوه قضائیه، تنفیض حکم رئیس‌جمهور و از طریق شش فقیه عادل و آگاه بر مجلس شورای اسلامی، این نظارت‌ها انجام می‌شود. مردم، جمهوری را قبول کرده‌اند که اسلام در آن پیاده شود و در قانون اساسی جمهوری اسلامی نامیده شده است. دواطلبان به شعور مردم و قانون انتخابات احترام بگذارندمیرزاپور افزود: داوطلبانی که به هر دلیلی از الان خود را در مراسم مختلف مطرح می‌کنند و هزینه‌های زیادی را برای این منظور صرف می‌کنند باید پاسخ‌گوی چنین حرکات و اهدافی که در پیش گرفته‌اند، باشند و به شعور مردم عزیز و قانون انتخابات احترام بگذارند و از الان التزام خودشان را نشان دهند.

گزارش نشست «مرگ مدرسه»

8+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
او که آن جا هم در موسسه فرهنگی هنری امید پیام دهکردی، مشغول تدریس است، به تازگی در یکی از سفرهایش به تهران، از فراز و نشیب دنیای جیسون رضاییان گفت. وقتی جیسون رضاییان در کنار مایکل‌هاشمیان قرار می‌گیرد، میزان نزدیکی و شباهت بین آن‌ها به خصوص در مورد لحن و لهجه شان عجیب به چشم می‌آید، شما گفته بودید فیلمی از او ندیدید، درست است؟ بله، من هیچ فیلمی از جیسون رضاییان ندیدم. یعنی اگر بتوانم جیسون رضاییان را درست بازی کنم، به گونه‌ای بزرگ‌ترین مدافع برای درد‌های مردمم و این همه رنجی که روی سر آنهاست، خواهم بود. امثال جیسون رضاییان امروز مثل تومور‌های سرطانی همچنان در مملکت ما هستند و باید برای آن کاری کنیم. به ملاقات با جیسون رضاییان فکر کرده‌اید؟ بله، اما واقعا نمی‌دانم چه بگویم اگر ببینمش و مثلا بگویم خیلی بدی و این حرف‌ها که پوپولیستی است.

به انتهای لیست رسیدید