دادستان عمومی

دادستان عمومی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
علی گرمه‌ای دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با تاکید بر لزوم صیانت از حقوق بیت المال از رفع تصرف ۵ هزار و ۲۲۰ مترمربع از اراضی ملی این شهرستان خبر داد. وی با اشاره به اینکه افرادی بدون مجوز مبادرت به تصرف این اراضی ملی کرده بودند، تصریح کرد: با حضور دادستان و مأموران ۱۸ مورد رفع تصرف از اراضی ملی صورت پذیرفت و بخش‌هایی از اراضی ملی در روستای کلاهی شهرستان میناب به ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیون ریال آزادسازی شد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/مرکزی شهردار اراک گفت: هر واحد شهرک خودرو متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به صورت قسطی به متقاضیان ارائه می‌شود. محمدکریم شفیعی در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک افزود: شهرک خودرو با هدف ساماندهی صنوف مزاحم و آلاینده خودرویی شکل گرفت و در حال حاضر ۲۵ واحد در اختیار شهرداری اراک است. به گزارش ایسنا، در این جلسه دبیر کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها به ارائه جزئیات از روند انتقال واحدهای آلاینده به شهرک خودرو اشاره کرد و گفت: شهرک خودرو با ۱۵۱۵ واحد در سه فاز طراحی شده است. اسفندانی اضافه کرد: تاکنون شهرداری از این تعداد واحد ۲۱ واحد را تملک کرده که دو مورد آن دارای مشکلات حقوقی است. صالحی تاکید کرد: دادستانی به انتقال صنوف اعتقاد دارد، اما این کار باید با ایجاد مقتضیات انجام گیرد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نصر حمادی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی خرمشهر اظهار کرد: با روی کار آمدن حجت الاسلام ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه با وجود فشار تورم‌ها بارقه امیدی در دل مردم ایجاد شد و با بازگرداندن منابع مالی از دست رفته به بیت المال امید به مردم بازگردانده شد. وی افزود: بانگاه به اسناد بالادستی توقع تروم در طی این مسیر بیشتر شده است و باید استمرار این مسیر در شهرها و استان‌ها در اجرای سیاست‌ها دیده شود. امام جمعه موقت جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها را دیگر اقدام مثبت در پی تغییرات قوه قضائیه دانست و افزود: باید تلاش شود کارخانه‌های تعطیل شده که عامل امرار معاش مردم هستند، احیا شوند و نمونه این کارخانه‌های تعطیل شده در شهرستان کارخانه صابون سازی است که باید برای احیا و فعالیت مجدد آن کوشید. به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم، ناصر غلامی دادستان پیشین آبادان به عنوان رئیس جدید دادگستری و فاخر باوی به عنوان دادستان خرمشهر معرفی شدند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
امام جمعه موقت خرمشهر: پیام خوزستان - خرمشهر- امام جمعه موقت و رئیس حوزه‌های علمیه خرمشهر گفت: حرکت خوبی در قوه قضائیه با روی کار آمدن رئیس جدید این قوه آغاز شده که باید در شهرستان‌ها تسری یابد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نصر حمادی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی خرمشهر اظهار کرد: با روی کار آمدن حجت الاسلام ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه با وجود فشار تورم‌ها بارقه امیدی در دل مردم ایجاد شد و با بازگرداندن منابع مالی از دست رفته به بیت المال امید به مردم بازگردانده شد. وی افزود: بانگاه به اسناد بالادستی توقع تروم در طی این مسیر بیشتر شده است و باید استمرار این مسیر در شهرها و استان‌ها در اجرای سیاست‌ها دیده شود. امام جمعه موقت جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها را دیگر اقدام مثبت در پی تغییرات قوه قضائیه دانست و افزود: باید تلاش شود کارخانه‌های تعطیل شده که عامل امرار معاش مردم هستند، احیا شوند و نمونه این کارخانه‌های تعطیل شده در شهرستان کارخانه صابون سازی است که باید برای احیا و فعالیت مجدد آن کوشید. به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم، ناصر غلامی دادستان پیشین آبادان به عنوان رئیس جدید دادگستری و فاخر باوی به عنوان دادستان خرمشهر معرفی شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان در گفت‌‎وگو با میزان خبر دادخبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی‌راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان از کشف ۱۲۷ تن و ۳۰۴ کیلوگرم مواد مخدر توسط نیرو‌های انتظامی، مرزبانی و اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان خبر داد. حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی‌راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از کشف ۱۲۷ تن و ۳۰۴ کیلوگرم مواد مخدر توسط نیرو‌های انتظامی، مرزبانی و اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان خبر داد. وی ادامه داد: کشفیات مواد مخدر از نوع سنتی و صنعتی بوده که مربوط به شش ماهه نخست امسال است و در این رابطه ۴ هزار و ۴۸۲ نفر دستگیر شده‌اند. دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: آمار کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است. در همین زمینه: کشف یک تن و ۶۴۸ کیلو مواد افیونی در هرمزگاندستگیری بیش از ۲۰۰ نفر در پی اجرای طرح برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدرانتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
آقاجریدادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: در نیمه اول آبان ماه با تشکیل گشت مشترک با محیط زیست این شهرستان، با پایش ۳۴ منطقه، ۱۰ شکارچی متخلف دستگیر شدند. وی افزود: پرونده قضایی در این رابطه تشکیل و ۳ قبضه اسلحه و ۴۷ فشنگ از متهمان کشف و ضبط شده است. آقاجری با اشاره به اینکه بازدید‌ها به صورت مستمر در حال انجام است، اضافه کرد: از اول آبان ماه ۶ مرحله بازدید و گشت از حوزه شهری انجام شده که ماحصل این بازدید‌ها دستگیری ۱۰ شکارچی متخلف بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
اما دولت روحانی که از کاهش اقبال جامعه آگاه شده، تمام توان خود را برای دوقطبی سازی و حاشیه‌سازی‌های سیاسی به کار گرفته است. با این وجود در حساس‌ترین جلسات و همچنین مذاکرات هسته‌ای دولت روحانی با غرب حضور داشت. عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در گفت‌وگو با تسنیم از عدم نامزدی محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس خبر داد. نایب رئیس‌ مجلس گفت که روز گذشته از آقای قالیباف درباره نامزدی‌اش در انتخابات مجلس سؤال کرده و آقای قالیباف گفته است که قصدی برای حضور در این انتخابات ندارد. هفته گذشته بعد از اعلام حضور احتمالی قالیباف در انتخابات مجلس برخی چهره‌های اصولگرا از این حضور استقبال کرده و خواهان سرلیستی او شده بودند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه تعداد متهمان ۷۵۳ نفر است، گفت: دو هزار ۷۵۱ مورد اقدام پیشگیرانه بدون تشکیل پرونده در این مدت صورت گرفت و در کنار اقدامات پیشگیرانه، ۲۷۰ قلع و قمع نیز صورت گرفت. بیشتر بخوانید: تخریب ۳۵ فقره مستحدثات غیرمجاز در حوزه راه و شهرسازی/ بیش از چهار میلیون متر مربع از اراضی ملی آزادسازی شدوی تصریح کرد: آمار احکام قضایی صادره در این زمینه ۵۴۰ مورد و تعداد اجرای حکم صورت گرفته در مدت مذکور ۳۶۹ مورد است. عتباتی با بیان اینکه در این مدت مساحت اراضی اعاده شده به بیت المال و وضع سابق بیش از دو هزار هکتار بوده است، تصریح کرد: میزان تثبیت مالکیت ۲۳ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۷۴۹ هکتار و ارزش ریالی اراضی اعاده شده حدودا ۱۷۶ میلیارد و ۷۸۵ میلیون و ۳۸۴ هزارتومان بوده است. بیشتر بخوانید: رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به میزان جرایم اخذ شده، اذعان کرد: در این خصوص و در طول این مدت، میزان جرایم اخذ شده، ۳۱۱ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۴۰۴ تومان است. وی در پایان ضمن هشدار به دست اندازان به اراضی ملی و منابع طبیعی هشدار داد: عزم دستگاه قضایی برای برخورد با زمین خواران و متصرفان اراضی ملی و طبیعی جدی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
[۱] *وظیفه شورای نگهبان در انتخابات‌ها، تأیید وجود حداقل صلاحیت‌ها در نامزدهای انتخاباتی است. مسئله مهمتر و آشکاری هم که در متن ماجرای اعتراضات این روزهای اصلاح‌طلبان به شورای نگهبان وجود دارد؛ پنجه کشیدن به صورت قانون رسمی کشور است. ***چرا باید به رسومات من‌درآوردی «نه» گفت؟ تعهدنامه عاقدان «ازدواج آریایی» پس از برخورد قضاییدادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: ۱۰ دفتر ازدواج که در آن «عقد آریایی» صورت می‌گرفت در مرکز این استان شناسایی و پلمپ شد. این مقام قضایی گفت: عقد آریایی خلاف شرع بوده و با دفاتر ازدواج و طلاقی که در آنها اینگونه مراسم برگزار شود، برخورد می‌شود. دفاتر ازدواج یاد شده همچنین علاوه بر هزینه دریافتی برای خواندن صیغه عقد قانونی، هزینه‌ی ویژه برگزاری مراسم عقد آریایی را نیز از عروس و داماد می‌ستانند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، حمید عسگری پور، دادستان عمومی و انقلاب شهریار از بازداشت یکی از شهرداران سابق شهر شهریار به اتهام ارتشاء خبر داد و بیان کرد: این فرد پیرو بازداشت‌های قبلی در مجموعه شهرداری شهریار بازداشت شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب شهریار از بازداشت یکی از شهرداران سابق شهریار به اتهام ارتشاء خبر داد و گفت: برای این فرد قرار بازداشت موقت صادر شده است. حمید عسگری پور، دادستان عمومی و انقلاب شهریار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از بازداشت یکی از شهرداران سابق شهر شهریار به اتهام ارتشاء خبر داد و بیان کرد: این فرد پیرو بازداشت‌های قبلی در مجموعه شهرداری شهریار بازداشت شده است. دادستان عمومی و انقلاب شهریار با بیان اینکه این فرد شهردار یکی از مناطق بوده است، گفت: این فرد حال حاضر شهردار نیست و سابقا شهردار بوده است. بیشتر بخوانید: بازداشت رئیس شوراى شهر فردوسیه به اتهام ارتشاءوی با بیان اینکه اتهام این فرد ارتشاء است، اظهار کرد: برای این فرد قرار بازداشت موقت صادر شده است. وی با بیان اینکه اتهام این فرد ارتشاء است، اظهار کرد: برای این فرد قرار بازداشت موقت صادر شده است.
مهرمهر1 روز قبل
وی درباره همت دستگاه قضایی در بحث اجرای دستورالعمل حقوق عامه گفت: در این باره و بر حسب دستور ریاست قوه قضائیه نظارت خود را خواهیم داشت و چنانچه گزارشی مستند مبنی بر ضایع شدن حقوق عامه به دستگاه قضائیه شهرستان آبادان برسد، به طور حتم حوزه دادستانی با جدیت موضوع را پیگیری می‌کند. مرانی پور افزود: برای شهرستان آبادان با این همه آوازه ایثار و مقاومت برخی از موارد نقض حقوق عامه زیبنده این شهر نیست و در این باره هیچ مماشاتی نخواهیم داشت. وی در مورد فضای مجازی نیز اظهار کرد: نباید این فضا به پایگاهی برای تخریب و آبرو ریزی دیگران تبدیل شود، باید از این فضا به طور درستی بهره برداری شود. وی گفت: از گشت‌های محله محور بسیج و ضابطان بسیجی در ارتقاء امنیت عمومی و اجتماعی جامعه نیز استفاده و حمایت می‌کنیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امنیت اتباع عراقی یکی دیگر از وظایف حوزه دادستانی و دستگاه قضایی آبادان است، افزود: چنانچه تعرضی به اتباع عراقی شود، طبق قانون با عوامل و مسببان آن برخورد خواهد شد.
فارسفارس1 روز قبل
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: با پیگیری و صدور دستور ویژه ظرف سه روز مشکلات حادث‌شده در مورد دفترچه بیمه کارگران پلی‌اکریل رفع و خدمات بیمه‌ای کارگران این مجموعه برقرار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اصفهان، علی اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با تأکید بر اینکه مشکلات جامعه کارگری استان جزء برنامه‌ها و دستور کار جدی دادستانی اصفهان بوده اظهار داشت: در این راستا دستگاه‌های مختلف حاکمیتی بایستی حداکثر تعامل را داشته و از حاشیه‌سازی و ایجاد مانع در این بین خودداری شود. وی با اشاره به وصول گزارش در مورد عدم صدور و عدم تمدید دفترچه بیمه کارگران پلی اکریل عنوان کرد: با پیگیری و صدور دستور ویژه ظرف سه روز مشکلات حادث‌شده مرتفع و خدمات بیمه‌ای کارگران مجموعه پلی اکریل برقرار شد. انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/ق
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
دادستان جدید آبادان: پیام خوزستان - آبادان– دادستان عمومی جدید آبادان با بیان اینکه برای شهرستان آبادان با این همه آوازه ایثار و مقاومت برخی از موارد نقض حقوق عامه زیبنده نیست، گفت: در این باره هیچ مماشاتی نخواهیم داشت. وی درباره همت دستگاه قضایی در بحث اجرای دستورالعمل حقوق عامه گفت: در این باره و بر حسب دستور ریاست قوه قضائیه نظارت خود را خواهیم داشت و چنانچه گزارشی مستند مبنی بر ضایع شدن حقوق عامه به دستگاه قضائیه شهرستان آبادان برسد، به طور حتم حوزه دادستانی با جدیت موضوع را پیگیری می‌کند. مرانی پور افزود: برای شهرستان آبادان با این همه آوازه ایثار و مقاومت برخی از موارد نقض حقوق عامه زیبنده این شهر نیست و در این باره هیچ مماشاتی نخواهیم داشت. وی گفت: از گشت‌های محله محور بسیج و ضابطان بسیجی در ارتقاء امنیت عمومی و اجتماعی جامعه نیز استفاده و حمایت می‌کنیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امنیت اتباع عراقی یکی دیگر از وظایف حوزه دادستانی و دستگاه قضایی آبادان است، افزود: چنانچه تعرضی به اتباع عراقی شود، طبق قانون با عوامل و مسببان آن برخورد خواهد شد.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، حسن خانجانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدانگفت: پس از دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر عقد آریایی در برخی از دفاتر ازدواج، موضوع مورد رسیدگی قرار گرفت. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدانادامه داد: عقد آریایی خلاف شرع بوده و با دفاتر ازدواج و طلاقی که در آن‌ها اینگونه مراسم برگزار شود، برخورد می‌شود. عقد آریایی در کنار عقد محضری چند سالی است که در یرخی دفاتر ازدواج مرسوم شده که در آن عروس و داماد شعری که مربوط به فریدون مشیری است را برای هم می‌خوانند. دفاتر ازدواج علاوه بر هزینه دریافتی برای خواندن صیغه عقد هزینه‌ای دیگری نیز برای برگزاری مراسم عقد آریایی دریافت می‌کنند. اما وجود برخی موارد در عقد آریایی الزامی به شمار می‌آید و از جمله آن‌ها می‌توان به سه مورد اشاره کرد که شامل محیط آرام با نور کم، شمع‌آرایی سفره عقد و مه است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس احکام حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه، ناصر غلامی که پیش‌تر به مدت سه سال در کسوت دادستان عمومی شهرستان آبادان فعالیت داشت، به عنوان رئیس دادگستری شهرستان خرمشهر منصوب شد. با حکم رئیس قوه قضائیه کشور، سیروس محمدی زاده رئیس دادگستری شهرستان آبادان نیز برای انجام وظیفه در دیوان عالی کشور راهی تهران شد. همچنین حمید مرانی پور که پیش‌تر به عنوان دادستان عمومی شهرستان خرمشهر فعالیت داشت، به عنوان دادستان شهرستان آبادان معرفی و منصوب شد. نعمت الله روشن روان نیز که پیش‌تر رئیس دادگستری شهرستان خرمشهر بود؛ با حکم حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه به عنوان رئیس دادگستری شهرستان آبادان منصوب شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حاجی رضا شاکرمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در مورد رفع تصرف از اراضی ملی در استان البرز اظهار داشت: ۳۵ فقره مستحدثات غیرمجاز در حوزه راه و شهرسازی در استان البرز تخریب شد. وی افزود: ۱۵ فقره مستحدثات غیرمجاز نیز در حریم راه و بزرگراه‌ها در راستای اعمال مقررات مواد ۶، ۷ و ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها و راه آهن تخریب شده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه کشاورزی نیز عنوان کرد: بالغ بر ۳۰ فقره تخریب مستحدثات غیرمجاز اعم از موضوع تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی و باغ‌ها و اجرای احکام قطعیت یافته از سوی محاکم کیفری صورت گرفت. وی با اشاره به رفع تصرف اراضی ملی و میزان متراژ آن، تصریح کرد: ۳۱ هکتار از اراضی ملی استان البرز به اداره راه و شهرسازی تحویل و از ید متصرف غیرقانونی خارج شده است. انتهای پیام/ش
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان با ریاست قاضی حجت الاسلام محمدرضا مزیدی در گرگان آغاز شد. این پرونده مربوط به جابجایی و توزیع غیرقانونی بیش از ۹ میلیون کیلوگرم گندم است. متهمان این پرونده که سه نفرند به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام تولید، محاکمه خواهند شد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آق قلا در ابتدای این جلسه متن کیفرخواست را قرائت کرد. پرونده گندم‌های مفقودی گلستان پس از پرونده معروف به پرهام آزادشهر، دومین پرونده‌ای است که در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان رسیدگی می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آناجآناج1 روز قبل
بحران کانکس در جلسه مدیریت بحران؛ وعده‌ی پولکی دولت بجای اسکان/ سرما رسید، سرپناه می‌رسد؟ جلسه ستاد بحران استان در حالی تشکیل شد که هر یک از مسئولین نظرات متفاوتی در نحوه اسکان آسیب‌دیدگان زلزله ارائه می‌کردند. وی با تاکید بر اینکه زلزله زدگان در خانه‌های ایمن استیجاری باید مستقر شوند، افزود: اگر مکان‌های مناسبی برای اسکان زلزله زدگان وجود داشته باشد این مورد بهترین گزینه است. از طرفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اعلام کرده بود: هیچ کدام از زلزله زدگان مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند. حسینی خاطرنشان کرد: کمک‌های لازم به زلزله زدگان از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انجام می‌شود و بسته‌های غذایی را در بین زلزله زدگان توزیع خواهیم کرد. پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی از لزوم فراهم شدن نیازهای اولیه زلزله زدگان خبرداد و نیازمندی مردم منطقه را به کمک‌های روزهای آتی اعلام نمود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
حمید عسگری پور، دادستان عمومی و انقلاب شهریار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از دستگیری بیش از ۲۰۰ نفر در پی اجرای طرح خیبر ۱۱ پلیس غرب استان تهران خبر داد و بیان کرد: خرید و فروش مواد مخدر و توزیع مواد مخدر توسط این اشخاص به صورت سازمان یافته انجام می‌شده، بنابراین نیازمند بود تا در رابطه با این مجرمان به صورت منسجم عمل کنیم. بیشتر بخوانید: دادستان عمومی و انقلاب شهریار با اشاره به برخورد ماموران پلیس با ۴۰ مخفیگاه قاچاقچیان مواد مخدر، تصریح کرد: ۴۰ خانه که به پاتوق این افراد برای اقدامات مجرمانه بدل گشته بود، پلمب شد و اموال این اشخاص را در قالب جرم پولشویی وارد کردیم و تمامی عواید حاصل از ارتکاب جرم، که این اشخاص به صورت نامشروع کسب کرده بودند به نفع دولت ضبط شد. بیشتر بخوانید:
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دلیجان گفت: در راستای حفظ و صیانت از حقوق بیت‌المال ۳ واحد بنای غیر مجاز قلع و قمع شد. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، علیرضا ترابی اظهار کرد: در راستای حفظ و صیانت از حقوق بیت‌المال ۳ واحد بنای غیر مجاز قلع و قمع شد. ترابی تصریح کرد: هفتصد متر ابنیه بدون مجوز احداث شده در اراضی کشاورزی منطقه جرجبش در شهرستان دلیجان طی یک هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مرتبط با دستور قضایی تخریب و به حالت اولیه بازگردانده شد. وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با تمام ظرفیت خود علاوه بر نظارت بر احقاق صحیح حقوق عامه، تمام تلاش خود را در این مسیر به کارخواهد بست، یادآورشد: هرگونه تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغ‌ها جرم محسوب شده و علاوه بر قلع و قمع مستحدثات غیر مجاز با مرتکبین برخورد قانونی خواهد شد. انتهای پیام/
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
در احکام جداگانه از سوی رئیس قوه قضائیه: پیام خوزستان - آبادان– در احکامی جداگانه از سوی رئیس قوه قضائیه، روسای جدید دادگستری شهرستان‌های آبادان و خرمشهر و دادستان خرمشهر منصوب شد. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس احکام حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه، ناصر غلامی که پیش‌تر به مدت سه سال در کسوت دادستان عمومی شهرستان آبادان فعالیت داشت، به عنوان رئیس دادگستری شهرستان خرمشهر منصوب شد. با حکم رئیس قوه قضائیه کشور، سیروس محمدی زاده رئیس دادگستری شهرستان آبادان نیز برای انجام وظیفه در دیوان عالی کشور راهی تهران شد. همچنین حمید مرانی پور که پیش‌تر به عنوان دادستان عمومی شهرستان خرمشهر فعالیت داشت، به عنوان دادستان شهرستان آبادان معرفی و منصوب شد. نعمت الله روشن روان نیز که پیش‌تر رئیس دادگستری شهرستان خرمشهر بود؛ با حکم حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه به عنوان رئیس دادگستری شهرستان آبادان منصوب شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
۲۰ عضو دیگر لیست امید صلاحیت نداشتندعضو فراکسیون امید، ‌ حداقل ۲۰ نفر از فهرست ۳۰ نفره امید در انتخابات مجلس قبلی را فاقد صلاحیت و شایستگی دانست. یک روزنامه حامی دولت از سفر رئیس‌ جمهور به استان یزد با وجود عملی نشدن مصوبات سفر قبلی ابراز تعجب کرد. سومین سفر روحانی به یزد (۱۹ اردیبهشت ۹۶) هم انتخاباتی بود. مرعشی نامزد مجلس می‌شود؟ سخنگوی حزب کارگزاران درباره سرلیست شدنش در انتخابات، گفت: کاندیدای انتخابات مجلس نیستم. وی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات آتی مجلس به عنوان سرلیست اصلاح‌طلبان شرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: من کاندیدای انتخابات مجلس نیستم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود مدعی العموم به به موضوع فوت نوزاد ۲۹ هفته‌ای در بیمارستان امام سجاد یاسوج خبر داد. کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به فوت یک نوزاد ۲۹ هفته‌ای در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج گفت: در این رابطه رئیس بیمارستان به دادسرا احضار شده است. وی افزود: پرونده قضایی تشکیل شده و تحقیقات مقدماتی در حال انجام است. دادستان یاسوج در ادامه تاکید کرد: با مقصرین این حادثه برخورد قانونی متناسب صورت خواهد گرفت. براساس این گزارش، ماجرا از این قرار بود که یک نوزاد ۲۹ هفته‌ای به صورت نارس به دنیا آمده بود و برای ادامه حیات در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج بستری شد تا با قرار گرفتن در دستگاه بتواند به وزن طبیعی رسیده و ادامه حیات بدهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز به میزان خبر دادخبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از تخریب ۳۵ فقره مستحدثات غیرمجاز در حوزه راه و شهرسازی خبر داد و گفت: ۱۵ فقره مستحدثات غیرمجاز نیز در حریم راه و بزرگراه‌ها در راستای اعمال مقررات مواد شش، هفت و ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها و راه آهن تخریب شده است. حاجی رضا شاکرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه راه و شهرسازی بیان کرد: ۳۵ فقره تخریب مستحدثات غیرمجاز صورت پذیرفت و به مساحت چهار میلیون و ۳۱۸ هزار و ۸۸۹ متر مربع، ۳۱ هکتار از اراضی ملی استان البرز به اداره راه و شهرسازی تحویل و از ید متصرف غیرقانونی خارج شده است. بیشتر بخوانید: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه کشاورزی نیز عنوان کرد: بالغ بر ۳۰ فقره تخریب مستحدثات غیرمجاز اعم از موضوع تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی و باغ‌ها و اجرای احکام قطعیت یافته از سوی محاکم کیفری صورت پذیرفت. بیشتر بخوانید:
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
محمد شریف ابراهیمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از ورود مدعی العموم به نحوه فعالیت رستوران‌ها و سفره خانه‌های سنتی در راستای حفظ بهداشت عمومی خبر داد و عنوان کرد: در این خصوص با روسای ادارات نظارت بر اماکن عمومی، بهداشت، اصناف، اتحادیه چلوکبابی‌ها و رستوران داران، اتحادیه سفره خانه‌های سنتی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان مکاتبه مکاتبه به عمل آمد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان خاطرنشان کرد: بر این اساس تکلیف شد تا با اماکن فاقد پروانه کسب و غیرمجاز برخورد قاطع و قانونی و نظارت‌های منظم و سر زده از واحد‌های مذکور صورت گیرد. بیشتر بخوانید: وی اذعان کرد: در این خصوص به ۱۴ چایخانه و قهوه خانه درون شهری و ۱۱ رستوران، سفره خانه و کباب سرا تذکرات لازم داده شد. بیشتر بخوانید: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان تصریح کرد: طی پیگیری به عمل آمده توسط رئیس حوزه قضایی آرادان مقرر شد مدیرعامل شرکت مذکور حداکثر ظرف یک ماه از تاریخ مکاتبه نسبت به رفع نقائص اعلامی اقدام و نتیجه را به دادستانی منعکس کنند. انتهای پیام/
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبر آنلاین، حمید عسگری پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد دقایقی پیش در شهریار اظهار داشت: یکی از شهرداران سابق مناطق شهری شهریار که چندین دوره نیز در نقاط مختلف سمت شهردار را برعهده داشته است، بازداشت شد. وی تصریح کرد: اتهام این فرد ارتشا بوده و البته اتهامات دیگری نیز وارد است که پرونده در حال بررسی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
سفر به ایران همیشه شگفتی‌های خود را داشته است، مخصوصا برای آمریکایی‌ها که برای سفر به ایران با اخطار‌های وزارت خارجه آمریکا روبرو هستند. اما با این حال، افرادی که با بی تفاوتی به این اخطار‌های ساختگی ترس را کنار می‌گذارند و به این کشور پهناور سفر می‌کنند وجود دارند. آنها در ایران شگفتی هایی را تجربه می‌کنند که مطمئنا قبل از آن نمونه این شگفتی‌ها را ندیده‌اند. از غذا‌های خوشمزه گرفته تا میهمان نوازی و مهربانی ایرانیان.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب شادگان بعنوان مدعی العموم به موضوع کاهش تصادفات جاده‌ای بصورت جدی ورود کرده است. کیانی راد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با بیان اینکه در طول چندین سال اخیر شاهد تصادفات زیادی در شهرستان شادگان هستیم از ورود جدی دادستانی به موضوع کاهش تصادفات جاده‌ای خبر داد. کیانی راد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با بیان اینکه در طول چندین سال اخیر شاهد تصادفات زیادی در شهرستان شادگان هستیم از ورود جدی دادستانی به موضوع کاهش تصادفات جاده‌ای خبر داد. بیشتر بخوانید: کیانی راد افزود: با توجه به دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر توجه ویژه دادستان‌ها به صیانت از حقوق عامه، کارگروه کاهش حوادث جاده‌ای با حضور نهاد‌ها و ادارات مرتبط تشکیل شد. دادستان شادگان در ادامه عنوان کرد: در این کارگروه علاوه بر دیدگاه‌های اعضا کارگروه، درخواست‌های واصله مردمی با موضوع حوادث جاده‌ای در کارگروه مطرح و اقدامات بایسته وفق دستور العمل حفظ و نظارت بر حقوق عامه انجام می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید